PDA

View Full Version : Portarul Farului



tchibos
26th September 2006, 00:29
Eu zic ca Vlas a aparat bine in meciul cuRapid chiar daca a luat trei goluri. Curca e cam despasit de evenimente.. de cand e insurat a inceput sa se ingrase, nu prea ii mai sta gandul la fotbal, asa ca in momentul de fata cred ca Vlas tre sa fie titular, cel putin pana se plictiseste Curca de stat pe banca si demonstreaza ca echipa se poate baza pe el ca pe un portar adevarat nu ca pe un diletant

Voi ce credeti?

kerosene
26th September 2006, 10:54
De Curca, cred ca a jucat in nota echipei poate la steaua a fost ceva.Dar in rest daca aia nu vroiau sa joace cum putea el sa apere?Cat deapre Vlas e bine ca se poate apela la el.Sa fie concurenta.Oricum il avem si pe Stanca care-i imprumutat la Sportul.

danny del corco
26th September 2006, 13:32
Bunicel Vlas! Mai trebuie sa lucreze la iesirile pe centrari, unde mi se pare mai mult prudent,nu doresc sa-l numesc fricos, decat nesigur. Cu putina nebunie, specifica postului, ajunge titular fara drept de apel.

rechinul farist
26th September 2006, 15:56
Bunicel Vlas! Mai trebuie sa lucreze la iesirile pe centrari, unde mi se pare mai mult prudent,nu doresc sa-l numesc fricos, decat nesigur. Cu putina nebunie, specifica postului, ajunge titular fara drept de apel.

poate si la nationala!!! :D
imi pare rau de Curca, prinsese lotul nationalei, dar :headbang:

stanley_tiffo
26th September 2006, 18:17
VLAS/hello curca:no:

bahaus_84
26th September 2006, 18:19
Sincer si mie imi place Vlas...tin minte ca si acum vreo 2 sau 3 ani parca a mai prins un meci mare tot la Rapid..cu Auxerre la fel mi-a placut...nu inteleg de ce se tot insista cu Curca..intr-adevar e un portar bun,insa atunci cand esti titular meci de meci,indiferent de forma pe care o arati,ti se cam urca la cap....si Curca e expert in tampenii...

danny del corco
1st October 2006, 20:17
[si Curca e expert in tampenii...[/QUOTE]

Eu unul as spune ca este tampit si atat.

dorryn
1st October 2006, 21:10
Curca a trantit multe meciuri si desi este talentat eu zic ca trebuie indepartat de la echipa.Daca a trantit un meci o data nu-l impiedica nimic sa o faca inca din nou la prima ...oferta.(N-ar fi singurul care ar trebui indepartat).Vlas sta bine acolo titular desi la cornere imi e frica...dar o sa rezolve el problema

rechinul farist
1st October 2006, 23:53
cu timpul o sa invete sa iasa pe centrari...

danny del corco
4th October 2006, 04:48
Deocamdata lipsa de experienta isi spune cuvantul in cazul lui Vlas. Va capata siguranta. Sunt sigur de asta. Iar despre CURca, vorba proverbului, sa auzim numai de bine....

rechinul farist
21st October 2006, 01:14
Curcă, din iarnă la Steaua?

Portarul George Curcă, care şi-a pierdut postul de titular la Farul, ar putea ajunge din iarnă la campioana României, Steaua Bucureşti, se arată pe onlinesport.ro. Militarii sunt în căutarea unui goal-keeper, după gafele repetate ale portughezului Carlos. (M.B.)

al 3lea portar care ar fi??

Catalin 06
21st October 2006, 10:14
Drum bun Curca ti-ai facut in trecut datoria fata de Steaua o sa ti-o faci si acum

tchibos
21st October 2006, 11:12
Curcă, din iarnă la Steaua?

Portarul George Curcă, care şi-a pierdut postul de titular la Farul, ar putea ajunge din iarnă la campioana României, Steaua Bucureşti, se arată pe onlinesport.ro. Militarii sunt în căutarea unui goal-keeper, după gafele repetate ale portughezului Carlos. (M.B.)

al 3lea portar care ar fi??

unde pe Onlinesport.ro scrie ca va ajunge Curca la steaua?.. ori MB a incurcat sursele?

niku_rechinu
22nd October 2006, 19:00
vlas este nr 1

niku_rechinu
22nd October 2006, 19:01
vlas este nr 1

Quartz@nu
22nd October 2006, 21:50
unde pe Onlinesport.ro scrie ca va ajunge Curca la steaua?.. ori MB a incurcat sursele?

in live-ul meciului farul - jiul de pe ols ...era specificat in timpul meciului cu un asterix chestia asta "curca la steaua....etc" . oricum era de asteptat dupa "devotamentul' aratat stelei

tchibos
22nd October 2006, 21:50
probabil mi-a scapat

rechinul farist
25th October 2006, 00:50
ce rau a ajuns Curca....!!!! sa apere la echipa a 2a?!?!
:ras-plans:

Catalin 06
25th October 2006, 13:23
Si-a facut-o cu mana lui . Daca a fost fraier si l-a crezut pe mm cand i-a spus ca-l ia la Steaua daca sta capra .

rechinul farist
26th October 2006, 00:09
aseara a jucat bine, daca va juca la fel de bine la echipa a 2a, si va avea o sansa sa prinda echipa mare, nu cred ca va mai iesi din poarta!!! Farul are nevoie de el!!!

danny del corco
26th October 2006, 11:26
Un portar mai trebuie Farului, indiscutabil. Desi l-am criticat pe Curca pentru atitudinea sa vis-a-vis de meciurile cu Steaua, cred ca in momentul de fata ar putea reveni in lotul primei echipe fara probleme. Daca va fii sa plece la Steaua, atunci du-te baiatule sanatos! FARUL va exista si fara tine ! Sau mai ales fara din astia ca tine !

rechinul farist
26th October 2006, 23:17
FARUL va exista si fara tine ! Sau mai ales fara din astia ca tine !

bine zis!!! :P

black_bird
8th November 2006, 07:57
vlas este un portar cu un potential foarte ridicat este tanar si vrea sa se afirme,l-a echipa a 2-a apara foarte bine acu ramne de vazut daca asa va fi si la prima echipa

Seahawk
8th November 2006, 10:28
L-am vazut pe Vlas in numeroase randuri. E un portar de reflex, insa are si cateva lipsuri. Ar trebuii sa-si foloseasca mai mult inaltimea. Cel putin la cornere sau centrari e out..

Cu toata balacareala asta sper ca George (Curca) sa-si revina si sa nu uite ce echipa l-a propulsat in fotbalul mare... si cand apara pe la Focsani in meciuri de divizia B.
Acum a fost convocat la nationala, nevasta-sa a aparut in playboy si i-au intrat fumurile in cap...vrea sa ajunga in Bucuresti.

Totusi, e valoros si cred eu mai sigur decat Vlas. Dar evident ca ne trebuie aparare inainte de toate...

In iarna as cumpara 2-3 fundasi daca as fi Panduru

trawel_farul
8th November 2006, 11:23
La ora actuala Vlas este singurul care isi merita aplauze, a aratat ca e un portar bun care isi merita locul de titular. Are niste limite tehnice dar asta este...oricum e concret si ne da siguranta. Punctul de la TM este datorit lui care a neutralizat al doilea incercarea lui Cristea. In plus stie sa iasa din careul cu piciori.
Bravo Vlas!

http://www.fcfarul.ro/echipa/vlas.jpg

AN NASTERE: 12.01.1982
STAREA CIVILA: ne casatorit
INALTIME: 1,85 m
GREUTATE: 75 Kg
ANUL DEBUTULUI LA FC FARUL: 1990
ANUL DEBUTULUI IN FOTBAL: 2002
POST : portar
NUMAR JOCURI DIV.B: -
PRIMUL ANTRENOR: Stefan Petcu

kerosene
8th November 2006, 19:42
Si n-are femeie.Asa ca se poate concentra si antrena mai bine.:D

b3bito
9th November 2006, 12:57
a debutat la farul la varsta de 8 ani? :D e misto sa aperi la varsta de 8 ani :D

pff
9th November 2006, 13:23
ANUL DEBUTULUI LA FC FARUL: 1990
ANUL DEBUTULUI IN FOTBAL: 2002

cre` ca era cam invers ... ai incurcat anii :))

trawel_farul
9th November 2006, 13:26
Cumva e Constantean sau Dobrogean?

SAMM
9th November 2006, 13:35
Vlas a gresit in Cupa din cate am vazut

Curca e portar de nationala, a facut si el o greseala cu Steaua si gata sclavii "nu are valoarea"

Oricum eu sper sa vina la noi dak voi credeti ca nu are valoare

pff
9th November 2006, 13:42
lasa cand o sa vina la voi .. o sa faca o greseala in meciu cu noi ... si o sa vedem atunci daca are valoare:)

dorryn
9th November 2006, 14:18
curca a facut o greseala cu intentie si nu una si nu o singura data.hotii trebuie sa plateasca.din partea mea sa se duca si la prabusirea cf.

kerosene
11th November 2006, 11:27
Cica reintra curca pt ca vlas e accidentat.Sa vedem daca mai stie sa apere :D :D :D

iulian133
11th November 2006, 19:24
sigur este accidentat??? sau mi se pare mie ca e un motiv de al schimba pe vlas dupa ce a facut-o de oaie in cupa?

CosminGrc
11th November 2006, 22:15
nu cre'. vlas e incert....si curca ii ia locu...sa vadem ce o sa iasa...oricum chiar daca apara bine in meciu cu iasu tot pe vlas il prefer dupa ce a facut...vb lu dorryn...sa se duca la prabusirea fc

danny del corco
12th November 2006, 21:03
Indiferent de ceea ce sa petrecut cu Curca, rotatia nu poate aduce decat concurenta, ceea ce pana la urma este benefic. In alta ordine de idei, nu cred ca baiatul isi mai permite sa ingroape echipa stiind pe cine are antrenor. Dar daca va pleca, sa fie sanatos, sa ajunga unde vrea el, si sa le tranteasca toate meciurile pe care le va juca impotriva Farului !:ok:

rechinul farist
12th November 2006, 23:16
bv lui!! se pare ca ne-am recastigat un portar!! si cred ca daca va mai tranti vreun meci va fi vandut la o echipa din Delta...ca de-acolo vine!! :D......dar revenind la portari avem concurenta si asta e bine!! si cred ca Curca ar cel mai bun, mi=a placut azi de el, a jucat bine, a fost sigur pe el.....nu degeaba il luase Pitzi la nationala!!

tchibos
23rd November 2006, 23:49
„Cred în Curcă și Vlas“

Basarab Panduru nu poate preciza dacă postul de portar a devenit o problemă la Farul, după ce atât Curcă, cât și Vlas au comis greșeli mari, la Craiova, respectiv Galați, „rechinii“ pierzând respectivele meciuri.

„Am doi portari de valoare, în care cred, dar la ei greșeala se vede imediat. Dacă, la mijlocul terenului, mai poți comite erori, căci sunt fundașii, care pot recupera mingea, dacă a greșit portarul, se observă pe tabela de marcaj. Din păcate, am pierdut două meciuri din două greșeli, dar am încredere în continuare în cei doi. O să văd cine o să intre în poartă la meciul cu CFR Cluj“, a declarat Panduru. (M.B.)

Bruno
24th November 2006, 10:04
Dupa mine Vlas e mai bun, ii mai trebuie doar jocuri.

kerosene
24th November 2006, 14:15
Nu cred ca problema noastra e la portari.Intradevar le cam gafeaza amandoi,dar daca echipa ar juca bine, in special apararea,dar chiar si compartimentul median, eu zic ca nu am mai suferi atat.Echipele mari nici nu te lasa sa ajungi la poarta.Asa ca, sunt destul de buni amandoi.

Kooler
25th November 2006, 10:38
Da sunt destul de buni amandoi dar dat fiind faptul ca Farul e o echipa care nu stie sa se apere, apar faze de poarta "hilare" ale adversarilor din cauza ca insista foarte mult pe mingi iar noi respingem aiurea si cam asa am primit multe golurii care puteu fi evitate daca jucatorii nostri ar stii sa anticipeze jocul si sa se pozitioneze bine sa aiba incredere unul in altul sa intervina prompt la minge si curat si culmea care sa mai stie sa si paseze si sa suteze bine. Dar de unde asemenea jucatori care sa vina la Farul si culmea sa mai vrea si performanta? Atunci Farul ar avea rezultate bune ar arata ca o echipa europeana. Jucatori care ii avem pe care ii stimez pentru ceea ce au facut pentru Farul (pe toti) sa inteleaga ca Farul nu e un loc de munca ci un spectacol la care asista spectatori in tribune si la TV Daca nu se poate performanta, asta e, oricum nu avem nicio cupa. Dar lucrul asta nu e important, important e ca avem pe cineva sa ne reprezinte si atata timp cat o face eu ca , constantean o voi sustine si cam ajunge ca deviez de la subiect si poate vorbesc aiurea si offtopic si mi-se sterge mesaju :)

tchibos
25th November 2006, 10:45
Eu zic ca nici Curca si nici Vlas nu e bun. Nu e vorba nici de numarul de goluri luate ci de gafele monumentale ale lui Curca in situatii in care si un copil de mingi ar retine un balon. Vla e si el destul de slab )poate are si o experienta mai mica, insa eu cred ca e mai bun decat Curca. Macar la Vlas stiu la ce sa ma astept, pe cand la Curca pot avea surprize in cele mai linistite momente. Curca al nostru e un fel de Carlos 2.

Kooler
25th November 2006, 11:07
Da si eu m-am suparat pe Curca (l-am scos de la avatar) nu imi place ca nu evolueaza odata cu trecerea timpului. In ultima vreme in loc sa gafeze cat mai putin o face cat mai mult si nu stiu de ce. In trecut era laudat ca fiind unul dintre cei mai buni portari ai romaniei si acum ce ne-a facut? Nu e principalul vinovat pentru rezultatele slabe ale echipei dar are partea lui de vina prin faptul ca nu ofera siguranta si increderea necesara coechipierilor (si nici fundasi) La capitolul siguranta Curca 65% , Vlas 70% In concluzie portarii gafeaza fundasii la fel mijlocasii nu construiesc si recupereaza si atacantii nu marcheaza nu zic ca nu o fac deloc dar nu o fac asa cum probabil ne-am dori

danny del corco
25th November 2006, 11:07
Curca mai are momente bune, precum si gafe monumentale, putine fara intentie. Vlas, in opinia mea, ar fi trebuit sa confirme deja. Doar a aparat in 9 etape consecutiv, daca nu ma insel.Ori lucrul asta nu s-a intamplat. Deocamdata astia sunt, cu astia defilam. Ce este drept si apararea e varza.

bahaus_84
25th November 2006, 11:39
Ultima a fost la Craiova....Cel mai intelept din partea lui Panduru ar fi sa ii roteasca pana cand unul dintre ei confirma....gresesti ramai rezerva meciul urmator

danny del corco
26th November 2006, 08:12
Poate mi s-a parut dar cel mai surprins la golul cfr-ului a fost Vlas. Nici macar nu a schitat ca ar intentiona sa vina pe centrare, cu toate ca, zic eu era treaba lui sa iasa in 6m, iar cand a vazut mingea reluata spre poarta, a Sarit de parca a fost curentat. Parerea mea.

kerosene
26th November 2006, 14:08
Mda.Se pare ca statul pe bara nu le prea prieste portarilor nostri.Asa ca mai bine s-ar hotari sa aleaga unul care sa apere in majoritatea meciurilor daca nu in toate.Si parca as opta pt Curca.E mai mosh.http://smileys.sur-la-toile.com/repository/Content/00101.gif

dorryn
27th November 2006, 04:12
totusi..era coroian singur singurel.e trimis prea bine si cu putere spre poarta din doar 6 metri.ni s-a parut noua ca putea fi respinsa deoarece a atins-o.dar nu cred ca are vina. si oricum merg pe mana lui

danny del corco
2nd December 2006, 02:25
Si Panduru merge tot pe mana lui in meciul de maine cu UTA.

tchibos
3rd December 2006, 13:20
Daca dupa meciul cu UTA mai exista vreun dubiu care sa fie portarul titular al Farului, atunci inseamna ca ne meritam soarta. Vlas a fost omul meciului, a fost apludat chiar si de Panduru. Pot spune ca Vlas a adus singur un punct pentru Farul. Restul numai gafe au facut.

Catalin 06
3rd December 2006, 18:36
Portar putem spune ca avem chiar daca mai face Vlas niste gafe uneori dar cine nu face??? insa din pacate la celelate posturi suntem varza . Gheara e cea mai mare dezamagire , din fundasul sigur din primele etape a ajuns sa nu mai respinga nici mingi simple

kerosene
3rd December 2006, 19:00
Cand isi revin unii,nu mai joaca ceilalti.Se pare ca o tinem din rau in rau.Macar portarii sa fie in forma si sa joace bine ca sa nu luam gol.Poate intr-un final vom reusi si noi sa mai marcam.

CosminGrc
3rd December 2006, 21:38
poarta pot sa zic ca e sigura cu vlas acolo...pana la proba contrarie

tchibos
3rd December 2006, 21:39
orice portar greseste insa daca se va regla si apararea si Vlas va fi titular cred ca va prinde curaj si va avea incredere in sine si va putea ajunge un portar de echipa cu pretentii de UEFA. Curca e depasit de evenimente, dupa mine.

Quartz@nu
3rd December 2006, 22:06
joc excelent facut de Vlas , deci : titular .

danny del corco
3rd December 2006, 22:51
Vlas a scos punctul cu UTA, a fost la inaltime ! Titular incontestabil pentru urmatorul meci.

tchibos
9th December 2006, 19:44
Vlas a continuat cu inca o evolutie buna si in meciul cu Otelul. Asta e un lucru imbucurator. Doua meiucir in care nu a rimit gol. Sper ca Panduru sa il titularizeze in continuare. E drept ca nici adversarii nu au fost in forma cea mai buna sau nu erau de talia celor de top. Eu cred totusi ca e bine ca s-a intamplata asa. In felulasta Vlas va prinde incredere in fortele sale mai si va avea o evolutie buna si in meciurile cu SDR din retur. Ma bucura volutia lui Vlas pentru ca ea vine in conditiile unor gafe ale apararii. Cred ca Panduru ar trebui sa stea de vorba serios cu Gheara care nu se regaseste de doua meciuri.

kerosene
21st March 2007, 21:04
Este de 16 ani la Farul

Fericit și împlinit în viața personală, portarul Farului,Adrian Vlas, are evoluții pe măsură și pe gazon. După o lungă perioadă în care a fost rezervă, lui Adi i s-a oferit prilejul de a fi, în sfârșit, și titular și nu a lăsat să-i scape prilejul. A avut unele intervenții de senzație, fanii Farului retrăind și acum paradele sale din partide precum cele cu Poli Timișoara, UTA, FC Vaslui, Urziceni ori Steaua. „Mă simt excelent. Cel mai bine e când nu iei gol. Îți dă încredere. Socot că cea mai bună evoluție a mea a fost în meciul de la Urziceni, asta și pentru că nu am fost învins. Sunt de 16 ani la Farul (n.n. - acum are 25). Sunt bucuros că mi-a venit și mie rândul să apăr. Am avut și perioade grele, atunci când am stat un an după cele două operații de menisc. Un an am jucat și la Divizia B“, ni se destăinuie portarul.

danny del corco
22nd March 2007, 03:33
Vlas a crescut meci de meci. Titular de drept cu evolutii din ce in ce mai apreciate.Un castig real pentru Farul, in opinia mea.

Kooler
2nd April 2007, 17:37
Dupa parerea mea a cam gresit Vlas la golul argesenilor. Bine, o sa ziceti ca e doar o greseala si e si el om, si restul meciului a aparat bine dar eu zic ca cel putin daca eram eu antrenor, l-as mai schimba din cand in cand chiar daca a jucat bine, pentru al motiva, adica s-a stie ca oricat de bine ar apara tot mai e cineva pe banca care sa poata sa-l inlocuiasaca, adica Curca, care cred eu, a pierdut postul din aceeasi cauza. (LIPSA DE MOTIVATIE!!)

danny del corco
26th April 2007, 22:09
Poate ca dupa ce se vor calma spiritele in privinta celei de a-4-a retrogradate o sa-l mai vedem si pe Curca. Pana atunci raman la parerea ca Vlas este portarul momentului, si ca este titular de drept.

kerosene
27th April 2007, 14:57
Momentan avem cei mai buni 2 portari din Liga I (titular+rezerva).La restul daca nu e disponibil titularul e deranj mare.

danny del corco
16th May 2007, 03:02
La Iasi din nou Vlas in zi mare !

danny del corco
22nd May 2007, 20:37
Vine meciul cu Clujul, Curca apare din nou, dupa multa vreme, in poarta Farului, mai mult decat sigur titular. S-al vadem, sa vedem ce a insemnat pentru el sa fii vioara a doua o lunga perioada de timp.

danny del corco
23rd May 2007, 18:49
Meci mare facut de Curca. Se poate conta pe el. Se pare ca ia priit statul pe banca.

danny del corco
26th August 2007, 16:08
Sincer sunt mult mai linistit cu curca in poarta decat cu Vlas. In meciul de la olteni vlas mi-a adus aminte de curca stelistul. Parerea mea, vlas merita o "banca" de rezerve.

bahaus_84
26th August 2007, 21:29
da,sincer sa fiu si pe mine m a dezamagit prestatia lui vlas de la inceputul campionatului...cat despre curca....are nevoie de muuuulte meciuri ca sa ma faca sa ma simt "linistit" cu el in poarta

danny del corco
3rd October 2007, 00:42
Parca as mai vrea si pe altcineva in poarta, curca nici de data asta nu m-a convins.