PDA

View Full Version : Alin Stoica



uti2102
22nd August 2004, 18:31
Alin Stoica inscrie primul gol pentru FC Bruges in victoria cu 2-1 de la Oostende. /hello

MaPaX
26th August 2004, 22:07
Felicitari Aline :)

ADelPiero
13th September 2004, 10:53
cine mai stie ceva de acest jucator ? eu n`am mai auzit de el ...

ADelPiero
24th September 2004, 23:12
aha:) vad ca ii merge bine la echipa de club....

dragos_popa17
12th April 2005, 19:52
In ProSport zice ca si-a reziliat contractul cu Siena. Nu stiu ce se-ntampla cu baiatu' asta. Daca as fi in locul lui eu m-as intoarce in Romania. Nu e ca in strainatate dar macar ar juca fotbal.

andreiush
12th April 2005, 22:42
A jucat vreun meci la Siena?

dragos_popa17
13th April 2005, 07:47
Nu.

ADelPiero
17th April 2005, 11:24
si`a reziliat contractul cu Siena... si nu are echipa in momentul de fata :cool:

Mario Di Lazi
24th June 2006, 17:41
Alin Stoica, spre Standard Liege
Fostul mijlocaş al lui Poli Timişoara ar putea reveni în campionatul belgian, de unde a primit o ofertă pentru a evolua la Standard Liege, deşi era dorit şi de Ioan Andone, antrenorul ciprioţilor de la Omonia Nicosia.
În cazul în care cele două oferte vor pica, fotbalistul dat afară de Gică Hagi de la Poli Timişoara ar putea ajunge la Panathinaikos Atena, club care s-a arătat şi el interesat de serviciile românului.

Mario Di Lazi
2nd July 2006, 18:45
Alin Stoica va juca la Roda Kerkrade
Mijlocaşul Alin Stoica, ultima oară la Poli Timişoara, va semna un contract cu gruparea Roda Kerkrade, locul opt în ultima ediţie a campionatului Olandei. Stoica va parafa luni un angajament pe un sezon, cu opţiune de prelungire pe încă doi ani. Alin Stoica, în vârstă de 26 de ani, a plecat de la echipa de juniori a Stelei la Anderlecht Bruxelles, fiind legitimat apoi la formaţiile FC Bruges, FC Naţional, Siena şi Poli Timişoara.

Universal
3rd July 2006, 03:53
mult noroc si numai bine

Mario Di Lazi
7th August 2006, 08:47
Dupa ce a ratat transferul la Roda Kerkrade, Alin este aproape de a semna cu Iraklis Salonic.

aymanxp
11th August 2006, 13:45
Alin Stoica la Gent
Alin Stoica s-a inteles cu gruparea belgiana Gent pentru urmatorii doi ani, urmand sa semneze contractul dupa ce va efectua vizita medicala de marti. Noua formatie a romanului se afla pe ultimul loc in campionatul din Belgia, dupa doua etape. In prima etapa Gent a fost invinsa la scor de catre Brugge cu scorul de 5-0, iar in a doua Mouscron reusind sa castige cu scorul de 3-1. Stoica a debutat in Divizia A la 20.04.1996 in partida FC Inter Sibiu - Steaua Bucureşti, scor 0-0.

ECHIPELE LA CARE A EVOLUAT ALIN STOICA:
1995-1996 Steaua Bucureşti
1996-2003 Anderlecht Brussels
2002-2005 Club Brugge KV
2004-2005 AC Siena
2004-2005 FC Naţional Bucureşti
2005-2006 FCU Poli Timişoara

aymanxp
12th August 2006, 20:45
"Am greşit revenind în România"
Aflat în teste la formaţia belgiană La Gantoise, cu care urmează să semneze pe două sezoane, Alin Stoica a zis: "Poate am făcut o mare eroare cînd m-am întors în campionatul României. S-au scris multe despre mine. Cei ce mă cunosc cu adevărat ştiu însă că nu sînt atît de dificil pe cît se spune". Liber după separarea de Poli Timişoara, mijlocaşul de 26 de ani, care în Belgia a mai jucat la Anderlecht şi la FC Bruges, a încheiat: "Va trebui să dovedesc pe teren că merit să vin aici. Încă mai am calităţi tehnice, aşa ceva nu se uită".

Sictirit
16th August 2006, 19:57
Inca n-am vazut jucator mai lenes ca baiatul asta. Si-a batut joc de talent.

giovanni BV
13th January 2007, 23:44
Iata ca si Alin Stoica inca mai poate , mai rar , dar o face !!! A adus o noua victorie in deplasare pentru Gent !!! Way to go Alin ....!!!!

Mario Di Lazi
13th April 2007, 20:51
Alin Stoica, "dirijor" la KAA Gent
Mijlocașul Alin Stoica este comparat cu un dirijor de coechipierii săi de la KAA Gent, formație belgiană la care jucătorul român și-a relansat cariera, după eșecurile de la Siena, FC Național și Poli Timișoara.
"După sosirea lui Alin, jocul nostru a devenit mai așezat. Este ca și cum ar dirija o orchestră. Stoica poate ținti mai sus. Nu văd de ce Anderlecht nu l-ar legitima din nou", a spus coechipierul său, Dario Smoje.
Antrenorul sub comanda căruia Alin Stoica a evoluat la Anderlecht Bruxelles, Aime Antheunis, a subliniat că evoluția românului se datorează faptului că acesta a învățat să joace în echipă. "Alin probabil a câștigat în calitate pentru că a învățat jocul colectiv", a subliniat tehnicianul.
Președintele clubului KAA Gent, Ivan De Witte, speră ca Alin Stoica să câștige, în sezonul viitor, titlul de cel mai bun jucător din campionatul Belgiei. "Poate că un «taur» (n.r. - așa cum sunt supranumiți jucătorii de la Gent) va câștiga din nou premiul Soulier d'Or anul viitor", a spus oficialul clubului belgian. Premiul Soulier d'Or se acordă la finalul fiecărui sezon celui mai bun jucător din campiontul belgian, pe baza voturilor presei naționale și a numeroase personalități din fotbalul din această țară.
sursa - prosport.ro

ducus
13th January 2008, 17:41
Alin Stoica va semna miercuri cu Poli Timisoara
Patronul lui Poli, Marian Iancu a anunțat că Alin Stoica va semna săptămâna viitoare contractul cu echipa lui Uhrin junior. Stoica a mai jucat pentru Poli în urmă cu doi ani, însă tehnicianul de atunci al echipei, Gheorghe Hagi a renunțat la serviciile mijlocașului. Motivul? Viața extrasportivă a lui Stoica junior.

"Putem spune că ne-am înțeles. Urmează ca miercuri să vină la Timișoara să semneze și de joi să intre în programul echipei2, a declarat patronul timișorenilor, Marian Iancu.

Nu doar Alin Stoica este așteptat la antrenamentele lui Dusan Uhrin junior. Marian Iancu a anunțat că în cel mai scurt timp va perfecta și transferul lui Cosmin Contra.

"Așteptăm să vedem poziția lui din punct de vedere al contractului. Din punct de vedere juridic. Să vedem dacă reușește să vină din iarnă sau vine din vară", a mai precizat Iancu.
Sursa: Realitatea TV

Mario Di Lazi
14th January 2008, 08:01
era mai bine dacă juca tot pe afară ...
îl tai acum de pe lista Stranierilor :D

Mario Di Lazi
25th January 2008, 08:07
Alin a refuzat să mai semneze cu Poli Șt. Timișoara și se întoarce în Belgia pentru a juca la o echipă din prima ligă ...

Mario Di Lazi
26th January 2008, 17:31
ALIN STOICA NEAGA VARIANTA DENDER
Conform presei din Belgia, internationalul român Alin Stoica trebuia sa semneze sâmbata un contract pâna la sfârsitul actualului sezon cu gruparea Dender EH din Jupiler League.

“Nu este adevarat, nu semnez astazi cu cei de la Dender. Nu îmi convine aceasta solutie, desi ma cunosc foarte bine cu antrenorul Johan Boskamp, cel care m-a adus la Anderlecht. Deocamdata, astept niste raspunsuri din alte parti”, a declarat Alin Stoica pentru ProSport.

Mijlocasul si-a reziliat recent contractul cu KAA Gent, fiind la un moment dat aproape de un transfer la Poli Timisoara.
prosport.ro