PDA

View Full Version : Cine va fi noul antrenor la Farul??



tchibos
25th September 2006, 18:28
Acum ca Dan Petrescu e la urziceni oare cine va veni la Farul antrenor, stiut fiind faptul ca Ion Marin e doar interimar asa cum a si declarat.

dorryn
25th September 2006, 18:52
parerea mea e ca va ramane Ion Marin..poate cu ceva marire de salariu.. nu se poate sa ia o decizie buna ratatii asia din conducere.S-a dus si Dan Petrescu..

rechinul farist
25th September 2006, 22:51
oare ce salariu avea Grigoras sau Vukotici? parca vreo 70-80.000 de eruo pe sezon....dupa parerea mea e un salariu bunicel, pentru Liga I, bineinteles...

danny del corco
26th September 2006, 13:36
S-a dus si D. Petrescu, cred ca va ramane I. Marin, cel putin pana in iarna. Nu ramane decat sa asteptam si alte variante.

rechinul farist
27th September 2006, 23:33
Cine va fi antrenorul Farului?

În rândul suporterilor constănţeni, s-a ridicat o întrebare, după ce Momcilo Vukotic a demisionat din funcţia de antrenor principal al echipei: cine îl va înlocui pe „Lup“, pentru că, după cum a declarat preşedintele executiv Florentin Chiforeanu, va exista sigur un înlocuitor?

Ar fi mai multe variante: fie va fi adus un tehnician nou, fie va fi înaintat în funcţie unul dintre secunzi, Lucian Marinof sau Cristian Cămui, în ambele cazuri cu Ion Marin director tehnic, fie „Săpăligă“ va fi noul principal. În ultima situaţie, ar fi în discuţie de când anume ar putea prelua Marin postul, de după meciul cu Pandurii, în plin campionat, sau, eventual, din iarnă, când ar efectua pregătirea cu echipa şi ar avea, astfel, o bază solidă pentru îndeplinirea planurilor sale. Varianta a doua ar impune ca plauzibilă instalarea ca principal, până la finele turului, a lui Marinof (care este familiarizat cel mai bine cu situaţia actuală a echipei) sau a lui Cămui. (M.B.)



cuget liber

Catalin 06
28th September 2006, 17:06
Va dati seama ca cei din conducerea echipei nici nu l-au ofertat pe Dan Petrescu , de vreme ce a ajuns la Urziceni . Daca i-ar fi facut o oferta sunt sigur ca ar fi acceptat-o .

trawel_farul
28th September 2006, 17:32
Conducerea il asteapta pe Marcello Lippi http://forum.toronews.net/images/smiles/fumafuma.gif

Klingon
28th September 2006, 18:02
Mi-e dor de haihui...

tchibos
28th September 2006, 19:41
apare el daca stie ceva...

rechinul farist
29th September 2006, 01:02
de Dorinel Munteanu ce ziceti?
am citit ca sefii din Gruia, vor sa-l schimbe cu Sabau....daca-l da afara pe Dorinel poate o veni la noi, la CFR ce salariu avea?

Klingon
29th September 2006, 02:54
Hm, nu stiu cum e cu Dorinel. Daca-l dau afara de la Cluj, ceva e suspect. Echipa este pe locul 3, de ce sa-l dea afara? Inseamna ca alta-i problema. Dar care?

FatFrumos
29th September 2006, 04:42
nu ii place sa vinda meciurile cum au dat Rapidului sesonul trecut?

trawel_farul
29th September 2006, 13:25
Mie chiar imi place de Dorinel Munteanu.
Cred ca ar fi o solutie buna:ok:

http://scottish.altervista.org/smiley_412.gif

ciorbicafaristu
29th September 2006, 14:54
nu mai visati baieti....chiar credeti ca asta-i da bani lui sapaliga numai ca sa fie director tehnic? sa fim seriosi, de unde atata dare de mana? asadar, sapaliga

dorryn
29th September 2006, 16:19
ai dreptate..se viseaza mult pe aici ..dar daca nici sa visam nu mai putem..ce naiba sa facem?! .. oricum sezonul asta e compromis deja..alta data spuneam "poate la anul" spre sfarsitul campionatului..acum suntem nevoiti sa zicem de acum..indiferent cine va fi antrenor.oricum chiar ar fi un miracol sa aduca pe altcineva ..ramane clar ion marin..a fost manevra bine gandita.si sa nu ne lasam pacaliti de ce declara lesinatul ala de chiforeanu prin presa ca el doar vorbeste..ca intotdeauna.fapte=0

danny del corco
1st October 2006, 14:54
Da, clar va ramane Ion Marin, si din pacate are dreptate dorryn cand spune ca sezonul asta este compromis, intrucat nu se mai poate lega nimeni de neindeplinirea obiectivului, pierzandu-se puncte

danny del corco
1st October 2006, 15:00
Mie chiar imi place de Dorinel Munteanu.
Cred ca ar fi o solutie buna:ok:

http://scottish.altervista.org/smiley_412.gif

Dupa ce s-a intamplat ieri la Cluj in meciul cu Vaslui, si dupa reactia tribunei, ceva putred se petrece acolo. Ar fi nemaipomenit sa se intrezareasca vreo speranta de a avea un ANTRENOR !:rolleyes:Insa am indoieli in privinta dorintei de a aduce un antrenor adevarat la Farul (Chiforeanu stie de ce !).

kerosene
1st October 2006, 17:20
Nu prea cred ca vine Dorinel pt ca si Grig era la fel.Au scapat de Grig ca sa-l aduca pe Munteanu?In nici un caz.Ce vreti sa-si ia jucatorii amenda?:headbang:

danny del corco
1st October 2006, 18:12
Nu prea cred ca vine Dorinel pt ca si Grig era la fel.Au scapat de Grig ca sa-l aduca pe Munteanu?In nici un caz.Ce vreti sa-si ia jucatorii amenda?:headbang:

Ai dreptate. La noi jucatorii decid !!! De altfel se vad rezultatele....

dorryn
1st October 2006, 21:20
pai cum sa nu decida? daca au vazut ca isi pot bate joc de conducere ..si de suporteri..si le merge.de ce nu?! bani iau ..din salariu,de la adversari,mai castiga cate un meci sa aiba de baut.. isi fac treaba.Joaca de mult impreuna si ca sa retrogradeze,e greu.Se gasesc mewreu echipe mai slabe pe care sa le bata.Pt ei e suficient sa ramana in prima liga.Ba au jucat si in intertoto cu marea Auxerre...ce sa le mai ceri????? sa te respecte?Sa joace fotbal pt numele echipei sau pt suporteri? sa aduci antrenor care sa ii bage in cantonamente si sa faca el echipa,nu ei? doamne feresteee.
Niste jeguri,si-au luat-o in cap din cauza conducerii.Va spun eu ca poata sa vina oricine antrenor la noi ca daca nu pleaca vreo 3-4 jucatori cel putin,va rezista pana se vor plictisi SI de el.Si oricum nu mai visati,ca ramane Ion Marin.

rechinul farist
1st October 2006, 23:46
mie sincer, mi=ar placea si Ionut Popa, ar taia in carne vie....
da cine il doreste la Farul........??

rechinul farist
3rd October 2006, 23:02
am pierdut 3 mari antrenori:
1. Dorinel Munteanu la FC Arges;
2. Dan Petrescu la United Urziceni;
3. Ilie Dumitrescu la CFR.

conducerea Farului cred ca e cea mai proasta din Liga I. Ati vazut ce i-a zis Penescu lu` Dorinel: "iti dau ce vrei, numai vino la Arges".... foarte frumos, oare cand vreun sef de la Farul va face o asemenea declaratie, ei nu stiu altceva decat sa-i dea la o parte pe antrenorii buni (Grigoras) si sa aduca numai uscaturi (Vukotici; Sapaliga).
sunt curios, acum sa vedem pe cine va mai propune "mai marele nostru om de la UEFA", domnul cipriot Lefkaritis, ( nu stiu daca am scris corect)....oare ce uscatura va mai veni, vreun tehnician care a antrenat, Malta sau Insulele Feroe....
e clar, la Farul nu se vrea performanta; daca s-ar fi vrut le-ar fi facut o oferta unuia din cei 3 antrenori, care inca, nu sunt valorosi, dar au ambitie.

danny del corco
4th October 2006, 04:01
S-au dus si Dorinel si Dumitrescu. De B.Panduru mai stie cineva ceva. In situatia asta ar fii numai bun la noi. Mama ce ar mai avea de batut la ei, la toti, nu numai pe cei din teren , dar mai ales in afara lui, pe acolo pe la birourile clubului !

bahaus_84
4th October 2006, 10:08
Dorryn tot respectul frate pt tine tot ce zici e super adevarat..pacat mare de echipa asta si de tot ce se intampla!

rechinul farist
4th October 2006, 15:01
S-au dus si Dorinel si Dumitrescu. De B.Panduru mai stie cineva ceva. In situatia asta ar fii numai bun la noi. Mama ce ar mai avea de batut la ei, la toti, nu numai pe cei din teren , dar mai ales in afara lui, pe acolo pe la birourile clubului !

:happy :happy :happy
chiar, unde o fi?

Klingon
6th October 2006, 05:02
Va fi probabil un antrenor din cadrul clubului. Zice Chiforeanu, aceasta trompeta a bucuriei. Pregatiti-va asadar pentru re-promovarea lui Marinof sau, cine stie, Camui sau alt nume mare in antrenorat. Ion Marin ramane director tehnic. Eu nu mai zic nimic, ca n-am ce. Nu degeaba s-a asternut linistea pe forumul asta al Farului. Se aude cum creste iarba anonimatului si a mediocritatii. Hai sa ne stabilizam frumos pe locul 9, ca in vremurile bune.

Catalin 06
6th October 2006, 15:25
doamne fereste sa ajungem sa-l regretam pe vukotici .

Klingon
18th October 2006, 20:31
Spuse Marinof la conferinta de presa. El marturiseste ca in momentul de fata, in lipsa unui antrenor principal, nu raspunde nimeni pentru rezultatele Farului. Echipa este facuta impreuna de toti cei 3 sau 4 sau 18 antrenori secunzi si directori tehnici care este.

Psst, stimati tovarasi conducatori de club, daca tot lucram fara antrenor principal, ce ziceti de ideea de a lucra si fara jucatori? Eu zic ca merita incercat. Farul: prima echipa fara antrenor si fara jucatori din istoria fotbalului romanesc.

Dar Marinof ne spune ca saptamana asta se remediaza aceasta situatie paranormala. Vom avea in sfarsit antrenor principal! Ce bine am ajuns, altii se bucura ca au un antrenor valoros iar noi ne-am bucura sa avem unul, oricare ar fi el.

Eu abia astept sa vad daca va fi Marinof sau Camui. Nu stiu care e diferenta, dar ce mai conteaza? O echipa de locul 10 ar putea fi antrenata chiar si de Marele Armator. Macar nu s-ar mai mira nimeni ca bagam vapoarele in poarta.

danny del corco
20th October 2006, 01:27
Avem conducere de doi bani! Comunicate de presa in care de fapt nu se spune nimic, dau impresia ca trebuiesc date ca sa iasa la numar. Antrenor poate fii oricine, nu cred ca mai conteaza !

dorryn
20th October 2006, 07:15
triiiiiing .. isi aminteste cineva ce postam eu legat de conducere ..inca pe vremea cand jucam finala de cupa si toata lumea era multumita aici pe forum si echipa inca mai mergea?bineinteles ca nimeni nu m-a bagat in seama cu exceptia moderatorilor care imi dadeau avertismente dupa avertismente si il protejau pe ratatul ala care cica lucreaza la departamentul de marketing care de fiecare data cand punea cineva punctul pe i nu mai raspundea cu saptamanile.si acolo s-a vazut cat interes e din partea lor...tot spunea ca multe din problemele de care ne plangem nu tin de departamentul de marketing.am inteles,clar ..DAR EL NU LUCRA IN CADRUL CLUBULUI? nu putea pur si simplu sa intre dintr-un birou in altul sa puna o intrebare sau sa vorbeasca cu cineva? nu .. a fost mai simplu sa stea linistit sa-si bea cafeaua sa-si ia salariul ala umflat si sa rada practic de noi cei care ne agitam aici..de suporterii "mereu nemultumiti" .pt mine atunci a fost clar ..dar foarte clar ca nu se vrea performanta si nu s-a vrut niciodata.si atunci cand a fost indepartat grig.cuvantul potrivit ar fi dezinteres.si am zis si m-am zbatut si am strigat ..am zis ca "performanetele" sezoanelor abia incheiate sunt doar un foc de paie,am zis ca prin tot ce fac gonesc spectatorii de la stadion(cati sunt acum?) si imi mentin parerea ca in mod intentionat.ar mai ramane intrebarea ''de ce" dar este foarte clar.din pacate declinul s-a produs mult mai repede decat ma asteptam.daca nu se intampla vreo minune curand lucrurile vor merge din ce in ce mai prost.doamne fereste sa pierdem cu jiul acum.vine clujul,in retur vin steaua,dinamo si rapid plus poli.......nu vreau sa zic mai mult dar acum ma tem ca echipele cu care ar fi trebuit..ba nu,am fi vrut sa ne batem la podium, ne pot baga in B.si pana la urma poate B-ul ar putea fi(mai bine nu) un moment 0,un inceput sa se schimbe lucrurile..dar daca parazitii astia care o conduc o vor lasa acolo ?ma mai uit pe forum aici si vad ca inca ne credem tari si ne miram ca jiul considera farul un adversar oarecare.pai nu-i asa?? e o echipa a nimanui.pe cine sa sperie? e o echipa in criza si au fost chiar draguti in declaratii cei de la jiul.deci degeaba ne agitam ca vrem antrenor ca deja klingon a dezvaluit marea enigma.ramane sa stim care dintre marinof si camui va fi principal si care secund........am putea umple un caiet cu cate ar fi de zis dar cine ne asculta ? fericiti cei ce nu suporta si nu inteleg fotbalul,ii invidiez!!!

rechin
20th October 2006, 12:20
fericiti cei ce nu suporta si nu inteleg fotbalul,ii invidiez!!!

adica cei de la club despre care vorbeai

eu cred ca ramane Marin antrenor sezonul asta

tchibos
20th October 2006, 12:27
Gheorghe Bosânceanu a decis ca întreaga sarcina a numirii antrenorului sa îi revina directorului tehnic Ion Marin. “Acesta a cerut timp de gândire. Nici eu, nici presedintele Chiforeanu nu ne vom baga peste el”, a spus Bosânceanu. El a mai adaugat ca în iarna echipa se va întari cu trei-patru jucatori. “In acest moment, valoarea jucatorilor nu este la nivelul Cupei UEFA. Cei care nu corespund vor fi trecuti pe lista de transferuri”, a încheiat patronul.

Catalin 06
20th October 2006, 14:14
bravo ma sa-i puna pe lista de transferuri dar sa aduca jucatori de valoare nu d-astia care au cazut acuma din bananier cum am auzit ca vrea sa aduca.

Klingon
20th October 2006, 19:08
Me thinks Bosanceanu fuge de raspundere ca de obicei. Daca echipa n-o sa mearga bine cu noul antrenor, lumea va da vina pe Ion Marin, ca doar el l-a ales.

Camui sau Marinof a spus la un moment dat ca adevaratul antrenor acolo e Ion Marin, de la care secunzii mai au multe de invatat. Doar ca Ion Marin a refuzat, spune Telegraf, sa fie principalul Farului. Motivul nu se spune, dar cred ca e vorba de ceva scris pe aici mai demult: Ion Marin e un antrenor scump, iar Bosanceanu are alergie la asa ceva. Cred ca nu i-a oferit cat a cerut ci il tine ca director tehnic cu un salariu mai mic, el face o treaba pe masura salariului, iar raspunderea pentru rezultate va cadea pe ucenicul Marinof sau Camui, care va avea, desigur, un salar' de debutant. Doar stim ca Marinof a avut in interimatul sau post-Grigoras cel mai mic salariu dintre toti antrenorii din Divizia A. Visul Bosanceanului.

Cine castiga din increngatura asta complicata dar ieftina? Jocul si valoarea Farului? Daaaaaa.....


Gheorghe Bosânceanu a decis ca întreaga sarcina a numirii antrenorului sa îi revina directorului tehnic Ion Marin. “Acesta a cerut timp de gândire. Nici eu, nici presedintele Chiforeanu nu ne vom baga peste el”, a spus Bosânceanu. El a mai adaugat ca în iarna echipa se va întari cu trei-patru jucatori. “In acest moment, valoarea jucatorilor nu este la nivelul Cupei UEFA. Cei care nu corespund vor fi trecuti pe lista de transferuri”, a încheiat patronul.

tchibos
20th October 2006, 19:32
nici Camui si nici Marinof nu vor rezista mult, asta presupunand ca unul din ei va fi numit antrenor principal

Quartz@nu
20th October 2006, 21:52
Gheorghe Bosânceanu a decis ca întreaga sarcina a numirii antrenorului sa îi revina directorului tehnic Ion Marin. “Acesta a cerut timp de gândire. Nici eu, nici presedintele Chiforeanu nu ne vom baga peste el.....

sa nu ne aduca naibi vreo "javra" (un orac ceva...):rosu:

kerosene
20th October 2006, 22:39
Chiforeanu e bun ca vad ca se pricepe la multe promisiuni

rechinul farist
21st October 2006, 00:38
pana cand nu scapam de acesti jucatori cheie, care nu vor sa joace, sau gresesc intentionat, niciun antrenor nu o sa fie bun de Farul!!!

dorryn
21st October 2006, 00:43
pana nu scapam de aceasta conducere care permite acestor "jucatori cheie" sa-si faca de cap si sa-si bata joc de numele clubului nu facem nimic ..cu nici un antrenor

rechinul farist
21st October 2006, 00:45
singurul care s-a mai agitat astazi a fost Schiopu, sigur pe el ca intotdeauna!! in rest, toata echipa sub zero!!

rechinul farist
22nd October 2006, 01:25
se pare ca antrenor din iarna va fi Marinof!!! vai de capul nostru!!! cred ca o sa ajungem sa-l regretam pe Vukotici!! :ras-plans:

Klingon
22nd October 2006, 03:02
Vai dar ce supriza placuta! Avem in sfarsit un antrenor de cupa UEFA. Sunt convins ca va avea un contract de minim 100.000/an si ca jucatorii il vor respecta la fel de mult ca prima data. Gurita nu va tipa niciodata la el ca nu vede jocul.

Daca-i priponim si pe cei trei jucatori congo-bengalezi din ligile inferioare ale altor tari, cred ca ajungem chiar in primavara europeana...


se pare ca antrenor din iarna va fi Marinof!!! vai de capul nostru!!! cred ca o sa ajungem sa-l regretam pe Vukotici!! :ras-plans:

niku_rechinu
22nd October 2006, 18:52
basarab panduru asta e antrenor sti sa motiveze jucatori are multe calitati la cum a jucat vineri cu jiul este echipa de biv b asa arata acuma ar mai trebuii sa mai stea in an in divizia b sa se trezeasca la realitate fortza farul

dorryn
22nd October 2006, 23:14
mai lasa-l naibii si pe panduru ca nu e antrenor cine vrem noi ...ni s-a demonstrat ..au fost atatia care puteau ajunge si nu s-a vrut..se vrea anonimat ..asta o sa avem..probabil prin divizia B

rechinul farist
23rd October 2006, 00:01
poate aducem si noi un "Capello", ca la Real!!!!
dar cred ca am avut unul si n=am stiut sa-l pretuim!!!
pacat!!!

CosminGrc
23rd October 2006, 09:29
in turu asta o sa mai jucam cu antrenor ? sau tre sa asteptam retur

rechinul farist
25th October 2006, 23:32
Crainiciuc şi Cârţu, la FC Farul?

Există posibilitatea ca Mircea Crainiciuc să fie cooptat în staff-ul executiv al FC Farul, ca director sportiv. De asemenea, Sorin Cârţu nu ar spune nu unei oferte din partea clubului pentru ocuparea funcţiei de antrenor principal. Crainiciuc, care a mai fost director sportiv la Farul, a confirmat, pentru „Cuget Liber“, că se poartă discuţii pentru sosirea sa la Farul. „Am vorbit cu Ion Marin. Pe toţi ne doare că echipa nu mai e la nivelul de acum trei ani. Oricum, acum lucrez cu o firmă de impresariat şi management sportiv din Munchen şi am exclusivitate pentru România şi Europa de Est, astfel că de colaborat vom colabora sigur“, ne-a spus Crainiciuc. Sorin Cârţu a afirmat: „Eu încă nu am încheiat contractul cu Poli Timişoara. De la Farul nu am primit nicio ofertă şi nu am purtat nicio discuţie cu clubul. Acum am unele probleme de sănătate, dar din iarnă, dacă voi fi solicitat, aş fi de acord“. (M.B.)

b3bito
25th October 2006, 23:54
crainiciuc chiar mi`a placut cand a fost la farul,iar daca ar fi luat in "Echipa" cine stie poate ne va fi benefica aceea colaborarea a lui cu firma aia germana...

rechinul farist
25th October 2006, 23:57
Crainiciuc a fost antrenor la Farul???:confused:
parca a fost director sportiv....si de la noi a plecat la Ceahlaul...
am dreptate sau....

Universal
26th October 2006, 00:11
Ar fi perfect daca ati avea o colaborare Ion Marin- Sorin Cartu, ati avea in sfarsit un obiectiv bun.
Cred ca ocuparea locurilor 6-10 vi s-ar potrivi, la cum jucati, dar si sa luptati pentru Cupa, nu ar strica :ok:
Succes :ok:

rechinul farist
26th October 2006, 00:21
Ar fi perfect daca ati avea o colaborare Ion Marin- Sorin Cartu, ati avea in sfarsit un obiectiv bun.
Cred ca ocuparea locurilor 6-10 vi s-ar potrivi, la cum jucati, dar si sa luptati pentru Cupa, nu ar strica :ok:
Succes :ok:

nu cred ca s=ar intelege.....
si cred ca ni s-ar potrivi: Cupa si locul 3 :D

b3bito
26th October 2006, 00:32
Crainiciuc a fost antrenor la Farul???:confused:
parca a fost director sportiv....si de la noi a plecat la Ceahlaul...
am dreptate sau....

stiu ca a fost interimar sigur,nu principal,dar ca director sportiv ma refeream...nu ca antrenor principal... :ok:

danny del corco
26th October 2006, 11:13
De Cartu ce ziceti ?

b3bito
26th October 2006, 11:30
sa vina :D

danny del corco
26th October 2006, 11:37
De nu ar fii vreo gogoasa de a lui Chiforeanu&co ar fii unul dintre antrenorii cei mai indicat la noi. Exceptandul pe Grigoras.

kerosene
26th October 2006, 12:43
Decat fantome mult mai bine cu Cartu.Dar daca e bolnav si vine la Farul atunci mi-e frica sa nu se imbolnaveasca si mai tare.

danny del corco
26th October 2006, 13:06
Foarte posibil sa se imbolnaveasca mai tare. Si cand a jucat, juca pe semnatura, avand probleme cu inima . Da nu imi pot ascunde satisfactia ca se vor imbolnavi si altii doar cu gandul ca vine Cartu. Poti sa spui orice, insa fantoma lui Grig inca bantuie. Si pe buna dreptate (vezi Otelul).

Catalin 06
26th October 2006, 14:02
E un antrenor dur , daca vine sper sa le scoata la asa zisii jucatori fumurile din cap

Kooler
26th October 2006, 19:35
Nu e bun Cartu

Klingon
26th October 2006, 20:18
Cartu este un antrenor defensiv. Dar si Ion Marin e la fel, asa ca se vor intelege bine. Poate impreuna reusesc sa-i dea de cap defensivei Farului, care nu scapa nici o ocazie sa comita o greseala intr-un meci tare. Dupa aia, poa' sa plece amandoi si sa vina un antrenor ofensiv.

Cartu este omul lui Gigi Netoiu. Umbla o vorba. Iar Netoiu se intoarce la Dinamo. Umbla alta vorba.

b3bito
26th October 2006, 21:07
mai bine am lasa vorbele deoparte,fapte nu vorbe

rechinul farist
26th October 2006, 23:10
Farul tratează cu mai mulţi antrenori
Ion Marin a declarat că, în momentul de faţă, Farul tratează cu mai mulţi tehnicieni, pentru preluarea postului de antrenor principal. „Discuţiile se vor finaliza, probabil, la începutul săptămânii viitoare, încheindu-se astfel acest episod atât de mediatizat“, a arătat „Săpăligă“. (M.B.)

rechinul farist
26th October 2006, 23:27
Cârtu, în pole-position




FAVORIT Antrenorul are sanse mari sa preia Farul din iarna

Dupa plecarea lui Momcilo Vukotic la PAOK Salonic, postul de antrenor principal a devenit vacant la Farul.

Fostul tehnician al celor de la Poli Timisoara, Sorin Cîrtu, are cele mai mari sanse sa preia formatia de pe litoral. “Acum îmi rezolv problemele de sanatate, însa din iarna cu siguranta ca as fi de acord sa antrenez la Farul, daca voi fi dorit acolo”, a spus Cârtu. Si patronul dobrogenilor, Gheorghe Bosânceanu a confirmat ca olteanul poate deveni principalul echipei. “Directorul nostru tehnic, Ion Marin, a negociat cu Sorin Cârtu, fiindca eu l-am mandatat pe el sa discute cu viitorul antrenor al echipei. Din ce am înteles, acum Cîrtu are niste probleme medicale, dar e posibil sa vina la noi din iarna”, ne-a spus Bosânceanu. Acesta a vorbit si despre obiectivul care va fi fixat noului tehnician. “Farul are un lot dificil, care trebuie reconstruit. De asemenea, în campionat vrem sa ocupam unul din locurile 4-6”.

Klingon
27th October 2006, 02:08
Favoritul lui Bosanceanu pare a fi Sabau. Care a refuzat Farul odata.

STEEL
27th October 2006, 02:14
Daca vine Cartu la voi,v-ati scos :ok:
E super antrenor mai ales daca are liniste la echipa.Pentru putinul timp petrecut pe banca tehnica al Otelului,galatenii au numai cuvinte de lauda la adresa lui.Noi avem un mare respect pentru el.

Seahawk
27th October 2006, 08:17
Si sa vina Cartu...ca tot degeaba. Eu unu nu-l mai sufar pe Bosinceanu..

b3bito
27th October 2006, 12:09
Cârtu, în pole-position




FAVORIT Antrenorul are sanse mari sa preia Farul din iarna

Dupa plecarea lui Momcilo Vukotic la PAOK Salonic, postul de antrenor principal a devenit vacant la Farul.

Fostul tehnician al celor de la Poli Timisoara, Sorin Cîrtu, are cele mai mari sanse sa preia formatia de pe litoral. “Acum îmi rezolv problemele de sanatate, însa din iarna cu siguranta ca as fi de acord sa antrenez la Farul, daca voi fi dorit acolo”, a spus Cârtu. Si patronul dobrogenilor, Gheorghe Bosânceanu a confirmat ca olteanul poate deveni principalul echipei. “Directorul nostru tehnic, Ion Marin, a negociat cu Sorin Cârtu, fiindca eu l-am mandatat pe el sa discute cu viitorul antrenor al echipei. Din ce am înteles, acum Cîrtu are niste probleme medicale, dar e posibil sa vina la noi din iarna”, ne-a spus Bosânceanu. Acesta a vorbit si despre obiectivul care va fi fixat noului tehnician. “Farul are un lot dificil, care trebuie reconstruit. De asemenea, în campionat vrem sa ocupam unul

joeker
27th October 2006, 12:37
Cârtu, în pole-position


De asemenea, în campionat vrem sa ocupam unul

glumetzule :ok:

b3bito
27th October 2006, 13:26
De asemenea, în campionat vrem sa ocupam unul din locurile 4-6”.

tchibos
27th October 2006, 17:13
Daca vine Cartu la voi,v-ati scos :ok:
E super antrenor mai ales daca are liniste la echipa..

la farul asa ceva nu exista. asa ceva se castiga dar Cartu este capabil sa impuna respect

STEEL
27th October 2006, 18:21
...... asa ceva se castiga dar Cartu este capabil sa impuna respect

Corect,si inca mult repect.O sa vedeti daca vine la voi ca asa este.Cartul nu-i de echipe mari,el pune probleme echipelor mari si nu numai....

dorryn
28th October 2006, 06:11
ar fi frumos sa vina cartu...chiar a fost o surpriza placuta sa aflu asta.da sa nu spunem hop pana nu sarim gardul.e un antrenor care chiar pune suflet,sper sa nu-l imbolnaveasca mai rau balerinele care din pacate inca mai imbraca tricoul farului.

danny del corco
28th October 2006, 08:54
Mai e destul pana departe ! Numai faptul ca este pomenit Cartu si deja s-a iscat vantul la noi. Incepe sa imi placa situatia. Numai sa vina si sa fie intradevar sprijinit de Bosinceanu.

tchibos
29th October 2006, 09:08
sa nu ramanem cu vantul ca de obicei si apoi sa ne trezim iar cu o epava de antrenor

danny del corco
29th October 2006, 17:04
sa nu ramanem cu vantul ca de obicei si apoi sa ne trezim iar cu o epava de antrenor

Foarte posibil sa ai dreptate. S-au adunat prea multe dezamagiri in ultima vreme. Privim cu circumspectie orice vine de la conducerea Farului.

bahaus_84
29th October 2006, 20:48
tchibos parca ai avut gura aurita,noul antrenor s ar putea sa fie Leo Grozavu :))) mai bine il punea pe Axinia 2 :))) da o dreaq ca ne facem de cacao rau de tot....

danny del corco
29th October 2006, 20:54
Tchibos, proorocule, au gasit astia cu ce sa ne inchida gura. Leo si Grozav pe deasupra. Mari hahalere avem in conducere.

tchibos
29th October 2006, 21:22
nu le am eu cu ghicitul in stele sau cafea dar vad si eu cam ce se intampla.. ce n-as da sa nu fie adevarat ce am zis eu

Quartz@nu
29th October 2006, 21:25
zahiu mai bine ca e de al nostru .
imi este scarba de tot ce se intampla

Catalin 06
29th October 2006, 21:39
Daca n-as tine cu Farul situatia ar fi amuzanta rau de tot . Bai in halul asta am ajuns ???

tchibos
29th October 2006, 21:40
normal ca ar fi o parodie daca s-ar intampla asa ceva la altii dar asa e doar.. tragic

Catalin 06
29th October 2006, 21:50
Totusi cred ca e vorba de o greseala , s-o fi imbatat MB . Daca se intampla Bosanceanu ori vrea sa bage echipa in B , ori e retardat . Ce nu-l aduce pe Vali Vijelie sau pe Adi de Vito antrenor ??? Leo Grozavu auzi la ei !!! Asta e manelist sau ce???

danny del corco
29th October 2006, 21:57
Totusi cred ca e vorba de o greseala , s-o fi imbatat MB . Daca se intampla Bosanceanu ori vrea sa bage echipa in B , ori e retardat . Ce nu-l aduce pe Vali Vijelie sau pe Adi de Vito antrenor ??? Leo Grozavu auzi la ei !!! Asta e manelist sau ce???

Pai la o echipa de "baletisti" l-ai vrea pe Pavaroti ? Ne ducem de tot....

dorryn
29th October 2006, 22:34
ma deci la echipa asta asta batranii se imbata si dupa infrangeri sunt veseli iar cei mai mici se duc acasa plangand si la antrenamente sunt injurati si loviti dur de tibor gurita si compania,aceiasi care sunt vazuti in fiecare saptamana beti si vin la antrenamente foarte veseli injurand antrenorul(cand era vukotici) totul sub atenta supraveghere a lui marinof,un betiv notoriu.din surse sigure va spun asta si daca inca nu s-au luat masuri si isi bat joc de echipa si de tot judetul aducand o caricatura pe post de antrenor care probabil se va integra in peisaj,e clar ca de la anul vom juca in B si daca acum nu se doreste salvarea si nu se face nimic pentru asta,o sa cam imbatranim la matineu.de ce? ce putem face ?

Catalin 06
29th October 2006, 22:36
totul sub atenta supraveghere a lui marinof,un betiv notoriu.din surse sigure va spun asta

Se vede pe fata lui

rechinul farist
30th October 2006, 00:50
Va fi Leo Grozavu antrenorul Farului?

Se pare că cele mai mari şanse de a deveni antrenorul principal al FC Farul le are Leo Florian Grozavu (39 de ani), ultima dată tehnician la Universitatea Cluj. Surse neoficiale au declarat că gruparea constănţeană este în discuţii avansate cu Grozavu, tratativele nefiind însă confirmate de preşedintele executiv al Farului, Florentin Chiforeanu. Cel mai probabil, Grozavu, care a fost şi la Bistriţa, la meciul Farului cu Gloria, va activa ca principal al „rechinilor“ până în vară.

Născut pe 19 iulie 1967, la Baia Mare, Leo Grozavu a evoluat, ca jucător, pentru Dinamo, Ceahlăul (în Divizia A şi în cupele europene), FC Maramureş Baia Mare şi FC Saarbrucken, în liga a doua germană. A jucat şi în echipa naţională, contribuind la victoriile tricolorilor din 1994, din turneul „Carlsberg Cup“ (premergător Mondialului), de la Hong Kong, 2-1 cu SUA şi Coreea de Sud. (M.B.)

tchibos
30th October 2006, 01:07
asta da palmares :D

rechinul farist
30th October 2006, 01:12
si in prosport la fel.........ne-am dus in ............B
cine naiba e asta?
am auzit de el ca jucator da ca antrenor?

tchibos
30th October 2006, 01:14
oare cat va rezista la Farul?

FatFrumos
30th October 2006, 02:39
Octavian Grigore, noul principal?
FARUL Nemultumit de evolutia echipei din ultimele etape, patronul Gheorghe Bosânceanu este decis sa schimbe din nou antrenorul. Principalul favorit este Octavian Grigore, care va negocia azi cu bossul “marinarilor”. “M-as bucura sa ajung la Farul. Ma stiu foarte bine cu Ion Marin si sper ca negocierile sa se încheie cu un rezultat pozitiv”, a spus Grigore. Daca Tavi Grigore va fi numit principal, Ion Marin devine automat director tehnic.

De asta vorbim?

Klingon
30th October 2006, 06:47
Exista un cuvant care explica, cred, cel mai bine de ce vehiculam noi astfel de nume de antrenori... mai putin cunoscuti. Daca nu ma insel, chiar si Grigoras a fost pus antrenor din acelasi motiv, la vremea lui.

Ia ghiciti care-i cuvantul, care-i motivul?

Raspunsul corect: IEEEEEEFTIIIIIIIIINI!

Seahawk
30th October 2006, 09:00
Octavian Grigore si Leo Grozavu sa faca un cuplu la Farul 2 si la juniori...nu la echipa mare! Vorba lui Klingon...ieeeeeeeeeftiiiini!

Ne-am dat si de data asta cu ciocanu peste picioare... dupa alte promisiuni si pumni batuti in piept de conducatorii astia...

Farul a fost mereu condusa numai de hotzi...macar armeanu' dinainte mai producea ceva jucatori... care desi erau vanduti pe banda rulanta (ca deh, asa era moda pe vremea aia) ne faceau sa ne bucuram macar pe mica perioada de timp in care evoluau pentru noi...
Si totusi am dat fotbalului romanesc niste nume grele...

Insa farul din ziua de azi pare a aduce cu numele unei carmangerii ieftine de tot...nicidecum un club de fotbal. De asta nici nu mai pleaca nimeni de la noi...
Pai cine mai vrea sa cumpare niste curci cu gheare lungi... si pe deasupra si schioape.

Bosinceanu a omorat toti marinarii(din garda veche) de pe "santieru" lui si i-a otravit cu apa asta "poluata" si pe 'rechinii' din ziua de azi.

Si uite asa din "senin" un apostol ne conduce in divizia B.

danny del corco
30th October 2006, 18:45
Am ajuns de rasul lumii, ce mai. Aduci antrenori care nu confirma nici in B, si te lauzi ca incerci performanta. V-o spune unul care traieste cu Farul in suflet de o viata : mare minune daca scapam anul asta !

Klingon
30th October 2006, 19:00
Tehnicianul Octavian Grigore a declarat, astăzi, că a ajuns la un acord de principiu cu oficialii grupării Farul pentru a antrena echipa constănţeană până la finalul sezonului 2006/2007.

"Ne-am înţeles pentru un contract până în vară, cu opţiune de prelungire, în funcţie de rezultate. Dacă lucrurile merg bine, miercuri sau joi voi fi la Constanţa", a spus Grigore.

Octavian Grigore a menţionat că încă nu a discutat cu oficialii constănţeni despre obiectivul pe care Farul îl va avea sub conducerea sa. "Ne dorim, însă, câştigarea Cupei României, deoarece este un trofeu mai accesibil şi ne-ar asigura particioarea în cupele europene", a menţionat Grigore

Directorul executiv al clubului Farul, Florentin Chiforeanu, a confirmat negocierile cu Octavian Grigore, însă a menţionat că încă nu este nimic stabilit.

ProSport

Klingon
30th October 2006, 19:03
Surse din interiorul clubului constănţean susţin că fostul antrenor al Petrolului Ploieşti, Octavian Grigore, va fi instalat în funcţia de antrenor principal la Farul. Numirea acestuia se va oficializa marţi, atunci când tehnicianul va avea o discuţie cu patronul Gheorghe Bosânceanu, informeaza NewsIn.

Directorul tehnic al Farului, Ion Marin şi preşedintele clubului, Florentin Chiforeanu, s-au întâlnit luni, după tragerea la sorţi a optimilor Cupei României, la sediul FRF, cu antrenorul Octavian Grigore şi cu impresarul acestuia. Cei patru au pus la punct termenii colaborării, iar marţi urmează ca şi patronul Gheorghe Bosânceanu să aibă o discuţie cu viitorul tehnician al Farului. Contractul va dura până la finalul actualului sezon şi, în funcţie de rezultatele echipei, poate fi prelungit.

Fost component de bază al generaţiei din 1995, când Petrolul a reuşit câştigarea Cupei României, cu Ion Marin pe bancă, Grigore a fost unul dintre jucătorii preferaţi ai actualului director tehnic al Farului, pe vremea când acesta antrena la Ploieşti. Octavian Grigore a antrenat ultima dată formaţia din Liga a II-a, FCM Târgovişte, pe care a lăsat-o pe locul 6, după primele 12 etape ale sezonului în curs. De asemenea, Octavian Grigore a mai pregătit şi pe Petrolul Ploieşti, în sezonul 2001-2002, la finalul căruia a reuşit promovarea în prima ligă.

GSP

pff
30th October 2006, 20:59
pai daca nu v`ati dat seama ... de asta l`au adus pe asta antrenor .. ca sa ne promoveze la anu` :))

rechinul farist
30th October 2006, 22:48
cine e asta? nici n-am auzit de el.... ce naiba, chiar asa am ajuns.....?!?!....

cred ca este o manevra de a lu` Chiforeanu (ca la astea se pricepe cel mai bine), spune vreo 2-3 antrenori si cand colo sare bomba: CARTU; sau alt antrenor mare!! sper sa nu ma insel....:D

CosminGrc
31st October 2006, 08:54
we suck....si ne faceam sperante la cartu :))

bahaus_84
31st October 2006, 10:12
la fel cum ne-am facut si cu Dan Petrescu...sau cu Vialli in iarna...si am dat de Vukotic :))))

ciorbicafaristu
31st October 2006, 13:49
ha ha...o sa-l regretam noi mult si bine pe vukotic

tchibos
31st October 2006, 15:39
nici daca o sa ajungem in a 3 a liga si tot nu il voi regreta.. a fost cel mai slab antrenor pe care l-am vazut vreodata

danny del corco
31st October 2006, 16:08
Despre sarbul ala adus cu japca, eu unul nu vreau sa mai aud. Exact cum a subliniat si Tchibos, antrenor mai prost ca ala nu am vazut ! Regretul ramane doar ca nu a fost inlaturat mai devreme. Cat despre un nou antrenor, puteti fii siguri ca oricare antrenor roman, fie el adus de la U Cluj sau Targoviste, are totusi una, daca nu doua clase peste ala. Asta nu inseamna ca sunt de acord cu alegerile pe care Chiforeanu & co le face in privinta antrenorilor.

Catalin 06
31st October 2006, 19:42
Se pare ca 99% noul antrenor va fi Octavian Grigore . Nu cred ca mai e loc de comentarii . In 3 ani am trecut de la extaz la agonie . Daca acum 2 ani stiam ce va fi pe vremea asta, ma bucuram mai mult de momentele alea magice pe care Farul ni le-a dat .

Kooler
31st October 2006, 20:39
Anu asta e compromis ne luptam pentru salvarea de la retrogradare dar am incredere ca la anu va fii altfel in sensul ca vom lua un antrenor bun cat de cat. De ce nu acum ? nu stiu poate ca singura scuza a conducerii e ca asta nu e perioada transferurilor

danny del corco
31st October 2006, 22:02
Te contrazic. Numirea, lafel ca si demiterea unui antrenor se poate face oricand. Partea financiara a unui contract este o alta discutie. Insa apropo de antrenori, si de ce ii luam pe cei mai ieftini, am senzatia ca sarbul ala a plecat cu o sacosa de bani de aici, asa ca bani pentru un altul cat de cat valoros nu mai sunt.

rechinul farist
1st November 2006, 00:36
Tavi Grigore, noul principal la Farul

FARUL Octavian Grigore va fi numit în aceasta saptamâna în functia de principal al Farului. “Am discutat cu cei de la malul marii si din punctul meu de vedere totul este în regula. Mi-am dat acceptul sa antrenez Farul si daca si cei de la Constanta sunt de acord cu termenii contractuali, atunci voi fi noul antrenor principal al acestei echipe”, a declarat Octavian Grigore.
prosport


el vrea, poate clubul s-o fi razgandit...:D

tchibos
1st November 2006, 01:01
nu s-a razgandit.. el va fi din pacate

rechinul farist
1st November 2006, 01:04
sigur? in cugetul de azi nu scrie nimic......doar pe prosport si pe ONLS....

Klingon
1st November 2006, 09:11
FARUL Desi instalarea lui Tavi Grigore în functia de antrenor principal al “marinarilor” parea batuta în cuie, lucrurile au luat ieri o alta turnura. Aflat în strainatate, patronul Gheorghe Bosânceanu l-a contactat pe directorul tehnic al constantenilor, Ion Marin, si i-a transmis ca îl prefera pe Basarab Panduru în locul lui Tavi Grigore! In aceste conditii, “Sapaliga” a negociat aseara cu fostul tehnician al Timisoarei, dar în vizorul dobrogenilor se mai afla si Gabi Balint.

ProSport

Bila alba de la mine pentru Bosanceanu! :yeah:
Ai grija de ea domnule armator, ca alta nu mai primesti curand. :)

rechin
1st November 2006, 13:21
Chiar dacă au ajuns la un acord cu Octavian Grigore, oficialii Farului au continuat să negocieze şi cu alţi antrenori. Ultimul pe listă, Basarab Panduru, care s-a întîlnit aseară cu directorul executiv Florentin Chiforeanu şi directorul tehnic Ion Marin. Cele două părţi au discutat eventuala venire a fostului antrenor al formaţiei Poli Timişoara la Constanţa, dar şansele să ajungă la un acord sînt destul de mici. Panduru doreşte să aducă propriul staff tehnic, condiţie refuzată din start de constănţeni. În plus, se pare că nici conducătorii grupării de pe litoral nu s-au înţeles între ei în privinţa noului antrenor, unii dorindu-l pe Grigore, alţii pe Panduru.

telegraf

b3bito
1st November 2006, 21:59
mai bine sa vina panduru,cu propriu lui staf....panduru impune respect la echipa,tavy asta,nu stiu cat respect impune...

danny del corco
2nd November 2006, 03:17
Panduru. Bun ar fii la noi un antrenor rau, da rau de tot. Mai asteptam, ca prea multe nume s-au vehiculat in ultima vreme.

haihui
2nd November 2006, 10:40
nu mai asteptati. e panduru. o sa il anunte la conferinta de presa de la 11:30.

Catalin 06
2nd November 2006, 13:50
E antrenorul de care avem nevoie .

tchibos
2nd November 2006, 14:07
e bun Panduru... sa scoata untul din ei

bahaus_84
2nd November 2006, 15:13
gata e oficial Panduru e la Farul,sa dea Dumnezeu sa redevenim echipa aia de anul trecut!Dar trebuie rabdare,si asa in campionat nu mai contam,Cupa e primordiala acum,Forttza Farul!!

kerosene
2nd November 2006, 21:33
In principiu ar cam trebui sa iasa bine.Dar la noi totul e posibil.Eu unul as vrea sa astept si sa vad ce se intampla.Sper sa iasa bine.

FORZA FARUL-TE VOM IUBI MEREU

danny del corco
3rd November 2006, 01:44
e bun Panduru... sa scoata untul din ei

Perfect de acord ! Cineva, acolo sus, ne asculta ! Panduru are reputatia ca este exigent. Sa vedem. Oricum, bine ca avem, in sfarsit, antrenor.
Succes d-nule Panduru !

trotica
25th May 2007, 02:44
Sezonul s-a incheiat, dar la Farul domneste incertitudinea
Cristian Tentu, Ziua de Constanța
25 mai 2007

Gheorghe Bosanceanu a afirmat ca, pentru postul de antrenor, exista mai multe variante, una fiind chiar Razvan Lucescu, dar ca nu este exclus si ca Basarab Panduru sa continue.

Panduru e demis, Panduru nu mai e demis. Dar totusi, nu se stie daca va continua. Sansele sunt de 50-50%. Situatia din acest moment de la Farul provoaca ameteli oricarui om, mai putin celor din interior, care incearca din rasputeri sa gaseasca linia de plutire pentru o echipa care, parca mai ieri, "tragea" pentru cupele europene.

Cortina s-a tras si peste acest sezon al Ligii I de fotbal, iar Romania si-a stabilit reprezentantele in Europa, dar si formatiile care vor juca in esalonul secund. Aici, situatia este ceva mai complicata, pentru ca s-ar putea sa vedem din nou pe prima scena echipe precum Ceahlaul sau FC Arges. Ele vor putea profita probabil de faptul ca nou promovatele nu indeplinesc conditiile de acordare a licentei, pentru a juca in Liga I.

Una dintre acestea ar putea fi chiar Delta Tulcea, de numele ei fiind legata si situatia viitoare a Farului. Cum postul de antrenor al constantenilor ramane sub semnul intrebarii, este posibil sa il vedem pe tehnicianul tulcenilor, Constantin Gache, pregatindu-i pe "marinari" in sezonul urmator. Aceasta este insa doar o supozitie, pentru ca la clubul de pe litoral domneste in continuare incertitudinea.

Ieri, presedintele CA al FC Farul, Gheorghe Bosanceanu, a facut o afirmatie socanta, anuntand ca este posibil ca Basarab Panduru sa continue ca antrenor la echipa. "Nu ne lipsesc tehnicienii care ar dori sa antreneze la Farul. Au existat unele discutii si vom vedea pe cine vom convinge, dar si cine ne va convinge. Eu nu l-am demis pe Panduru. Are contract pana la 30 iunie, doar i-am spus ca nu face deplasarea la Cluj. Ma voi gandi. Exista sanse de a continua", a spus Bosanceanu.

Tehnicianul Basarab Panduru a fost demis, duminica seara, din functia de antrenor principal al echipei Farul Constanta, in urma unei sedinte a Consiliului de Administratie, iar presedintele executiv Florentin Chiforeanu a anuntat, luni, ca antrenorul secund Cristian Camui va asigura interimatul pe banca tehnica, ajutat de directorul tehnic Ion Marin.

Un alt nume vehiculat de conducerea Farului, este cel al lui Razvan Lucescu, fiind posibil ca acesta sa nu mai continue sa antreneze Rapidul. "Poate ca voi discuta si cu Razvan Lucescu sau poate ma va contacta el daca va fi interesat. Nu era corect sa discut cu un antrenor inainte de finalul campionatului, iar el mai are si finala Cupei Romaniei si nu cred ca ar fi dorit sa se gandeasca la altceva. Evaluam si posibilitatea unui antrenor strain", a precizat Bosanceanu.

Oficialul constantean a mai declarat ca nu vrea sa scape de niciun jucator. "In privinta jucatorilor care au spus ca vor sa se transfere, sa aiba bun simt sa ma lase in pace. Eu ma implic in transferuri pentru ca sunt cel care a facut echipa ce se ocupa de acest sector. Sunt fotbalisti care nu au dat satisfactie in acest campionat, dar nu am jucatori de care sa vreau sa scap. Pentru campionatul viitor, ne propunem promovarea unor jucatori tineri si formarea unei echipe competitive", a concluzionat Bosanceanu.