PDA

View Full Version : Care este cel mai bun antrenor din Romania?



ovidiudod
9th June 2003, 19:26
Eu nu va zic ce am votat

ieppy
9th June 2003, 19:34
Ast apentru ca nu ai votat. Dupa parerea mea cel mai bun antrenor este Rednic pentru ca a reusit sa ia campionatul cu o echipa, caruia nimeni nu ii dadea vreo sansa sa ia titlul. Restul de antrenori din poll sunt de o valoare apropiata.

Edgar
9th June 2003, 20:00
Lacatush - pentru ce-a realizat la FC Brashov.

FatFrumos
10th June 2003, 03:03
Si eu tot Lacatus am zis pentru ca Rednic a avut echipa formata de Lucescu

George
10th June 2003, 08:29
Nu prea te pricepi la chestionare...la baraj poti vota doar una iar aici l-ai uitat pe cel mai bun asa ca ar cam trebui sa-ti faci autocritica :ciocan:

SORIN CARTU este cel mai bun antrenor din Romania :happy

inter
10th June 2003, 08:34
Sorin Cartu :yeah: :yeah: :yeah:

apparte
10th June 2003, 13:00
LACATUS!!!!!!! :yeah: :yeah: Te asteptai la altceva de la mine Inter? :happy Atat pt ce a realizat la Brasov,cat si pt ce a facut la Galati!
Totusi,sper ca fosta lui echipa sa cada-n B :) !Hai Bihoru'!!!!

inter
10th June 2003, 13:07
NU :D , te duci la Galati ?
Bafta , se te vad la anu in a jucand la 2 capete :D :D :D :D

apparte
10th June 2003, 13:28
Chiar asa? :) Nu-s bun jucator de poker!:)La galati nu stiu sigur daca ajung,dar 90% da!Sa vad ce baieti ar fi dispusi sa ma-nsoteasca pana acolo!Si neaparat inca un sofer!

inter
10th June 2003, 13:43
pai nu gasesti tu cativa "rebeli"? :) , basca vreo 2 din "baietii" lui Vizer, asa pt. eventualele "momente fierbinti " :D :D :D

apparte
10th June 2003, 14:10
Rebelii stabilesc azi cu ce pleaca!Iar dintre "baietii"lui Vizer,unul e vecinul de la 4 care e dispus sa vina!Bine ca vor merge de la ei de la firma(vreo 20 de fosti campioni de judo,kick-box,taek-won-do si alte sporturi din astea) :) e alta poveste!Poate vin chiar mai multi :happy !Daca-i caz de ceva....va iesi rau!Sper sa-i vrajeasca Vrajitoarea pe Tofan si Pelin! :yeah: Mai vorbim(inca vreo 2 sapt)!

diablo20
10th June 2003, 16:09
dupa parerea mea cel mai bun este lacatus. nu stiu daca cineva ar mai reusi cu 2 echipe diferite(galati, brasov) si modeste ca valoare ceeea ce el a reusit.

riva
10th June 2003, 17:54
lucescu e cel mai tare ... alaturi de iordanescu si ienei ... da vine din spate tare laca

Njock
10th June 2003, 20:36
lucescu e cel mai tare ... alaturi de iordanescu si ienei ... da
vine din spate tare laca

Piturca si Lacatus sant pe drumul cel bun, si au stofa.

Cat despre Lucescu, e bun la echipe mici sau in campionate de nivel scazut. La nivel inalt sa vazut ca nu face fata (cazul Inter nu a avut stofa sa-se impuna)

Iordanescu... hai-rup si prea "inapoiat" ptr. 2003

FatFrumos
10th June 2003, 21:05
Lucescu daca e lasat in pace sa faca echipa si sa o formeze poate sa faca fata in orice campionat......la Inter sint si vedete cu nasul pe sus plus ca se cere performanta din primul meci.

nick
10th June 2003, 22:03
Lucescu nu a facut nimic la Inter findca nu a fost lasat sa faca.Ce poti face cind stii de la numire ca vei fi inlocuit dupa citeva luni?
Cit despre antrenorii din tara ,cred ca Lacatus va deveni un mare antrenor.Totusi,preferatul meu este SORIN CIRTU,chiar daca nu e intre propuneri :?

07Ex
10th June 2003, 22:54
Vad ca nu e pe lista insa dupa parerea mea unul din foarte bunii antrenori romani la oara actuala este Gabi Balint. Stiu, nu antreneaza in Ro dar este un antrenor foarte bun. Sigur, nu e de talia lui Lucescu, dar parerea mea este ca Balint e mai bun decat Iordanescu si sigur mult mai bun decat multi antrenori din divizia A.

Njock
11th June 2003, 09:44
Lucescu daca e lasat in pace sa faca echipa si sa o formeze poate sa faca fata in orice campionat......la Inter sint si vedete cu nasul pe sus plus ca se cere performanta din primul meci.

Bine Fat Frumos dar, un antrenor bun trebue sa fie capabil sa stapaneasca si fenomenul vedetism al jucatorilor nu? Ce ar fi sa ajunga Lucescu la Real Madrit? Acolo nu mai ai de facut echipa, ci doar sa stii s-o asezi in teren. Si orce antrenor ar ajunge acolo, ar fi constient din prima:CL; capionatul si cupa nu? Daca lucescu avea rezultatele de partea lui poate era si azi la Inter. Am fost la meciul Sturm Graz-Inter (era Lucescu) aia de la Inter parca faceau concurs care dribleaza mai mult...etc Lucescu statea stana de piatra si asista la acel meci, ca si mine defapt. Diferenta intre noi doi era ca eu eram in tribuna si el pe banca... daca am fi schimbat locurile probabil ca Inter tot asa juca...

Tudose
11th June 2003, 11:25
Nu orice om se potriveste in orice loc.

Lucescu e in primul rand un constructor de echipe (in ordine cronologica: Corvinul, Nationala, Dinamo, Brescia, Rapid, Galatasaray, Besiktas), un muncitor, dar si un pedagog si un parinte pentru jucatori (i-a crescut s-au i-a "reinventat" pe Boloni, Camataru, Lupescu, Lupu, Raducioiu, Nouma, Sergen, si multi altii...).
I-a fost poate mai greu sa se descurce la Inter, cu atatea vedete cu fumuri... Dar O ECHIPA e mai valoroasa decat un conglomerat de vedete, asa cum a gasit la Milano. Nu acolo era locul lui. Asa cum cred ca nici pentru Real Madrid nu ar fi deloc potrivit.
In schimb, ar fi fost cel mai bun pentru Nationala Romaniei, aflata intr-o perioada de reconstructie. Aici si-ar fi putut demonstra cu adevarat calitatile de care aminteam mai devreme.

Din campionatul intern, as oscila intre Lacatus si Rednic.

apparte
11th June 2003, 12:07
La ora actuala nici Lucescu nu ar face mare branza la nationala!Pt ca,vorba voastra,e antrenor!Si cum poate un antrenor sa-si impuna un stil de joc cand are jucatorii la dispozitie 5 zile inaintea meciului,tinand cont ca vin de la echipe cu stiluri diferite?Da,daca ar fi conditiile de dinainte de 89(cu toti jucatorii din nationala in tara)ar face ceva,dar in conditiile actuale nici el n-ar realiza mare lucru!Si aduceti-va aminte,in primele meciuri ale noului mandat Iordanescu(Ucraina si Polonia)cum s-a jucat si cum se joaca acum!Parerea mea e ca o parte din cei vechi au scazut ca forma sportiva f mult,iar Puiu e prea conservator ca sa schimbe ceva in echipa!Hai Romania!

inter
11th June 2003, 12:11
pai la meciurile alea inca mai era proaspata "mostenirea Boloni" :thinkso:

apparte
11th June 2003, 12:24
Vrei sa spui mostenirea Hagi :rolleyes: :x

inter
11th June 2003, 12:29
:D :D , fii mai clar :D :D , ce "mostenire hagi" ? :D :D

apparte
11th June 2003, 12:34
Pai Iordanescu a venit la nationala dupa meciurile cu Slovenia,nu? :D

inter
11th June 2003, 12:51
le intorci ca pe clatite :D , pai ce hagi a facut ceva ca antrenor la nationala? a fost ca o ploaie de vara.
il respect ca jucator dar ca antrenor......... ma abtin, daca se duce la buraspor sunt curios ce face acolo.......... apoi vorbim :thinkso:

apparte
11th June 2003, 13:14
Pai intre Boloni si Iordanescu s-a interpus nefericita perioada Hagi! :rolleyes:

inter
11th June 2003, 13:33
si cand ma gandesc ce treaba buna a facut "piti" la nationala :happy , si altii l-au "muscat de k_r" :(

Ayrton
11th June 2003, 13:43
Tinand cont de intrebare, deci lasandu-i deoparte pe Lucescu, Bolloni, Balint, chiar si pe Iordanescu, si referindu-ma strict la antrenorii din Divizia A, topul meu ar fi:
1. Piturca
2. Rednic
3. Andone
.
.
.
16. Cartu

inter
11th June 2003, 13:49
:D , cum venisi, gata cu ierarhia :D
cartu pe ultimul loc, desi l-a facut de 2 ori pe rednic si o data pe andone :thinkso:
nu a fost vreme frumoasa la mare ? :D :D

Ayrton
11th June 2003, 15:21
Ha, Ha, Ha :thinkso:
Credeam ca te intarat cu chestia cu Cartu, ca o pusesem special pentru tine. :)
Vad insa ca te-ai prins si a-i luat-o ca pe o gluma...
Serios, nu cred ca e chiar ultimul... Dar nici in primii 3 nu e...

Iar in Neptun a fost super vreme, domnul :sun: arzand permanent... dar sa nu deviem de la subiect...

ieppy
11th June 2003, 15:28
Ayrton, fii serios frate! Il pui pe Andone pe 3? De ce? Ii da afara pe Petre, Diop, Cr. Vl. Munteanu, Onut, Parvu. Nu spun ca toti merita sa ramana la Dinamo, insa Diop, Petre si Vl. Munteanu ar putea sa ramana. Pe Frasineanu vad ca il tine langa el de parca ar fii jucatorul baza al echipei. Si daca asta ii se ordona de sus atunci sa isi dea demisia. El este antrenorul si el este cel care trebuie sa spuna cine pleaca si cine vine.

inter
11th June 2003, 15:28
pacat ca nu ai vazut foci si pinguini :D:D:D:D
ia sa-ti vad parerea despre asazisul transfer al anului : fl.petre la steaua :D :D

ieppy
11th June 2003, 15:31
stai linistit intere ca nu pleaca Petre la Steaua! Asta e o chestie inventata de presa. Dinamo incearca sa-l vanda "afara".

inter
11th June 2003, 15:38
ieppy, ceva cam ciudat la voi in ograda , fl.petre,kirita, cr.munteanu, onut...liberi la transferuri, pe cand frasineanu, danciu-gol si ceilalti "catei olteni" raman ca oameni de baza :D :D :D
se vede mana forte a "comandantului" :ciocan: :ciocan:

Ayrton
11th June 2003, 15:42
Dar chiar Netoiu e pe picior de plecare... sau cel putin asa se aude...
Iar pe Petre (caruia i-am dedicat subiect separat), Onut, Parvu, Dragan, Cr.Munteanu, alaturi de Frasineanu si Burca si eu i-as da afara... Singurul cu care nu sunt de acord sa plece e Diop.

ieppy
11th June 2003, 15:48
intere! lasa-l pe danciulescu ca de bine de rau a dat goluri campionatul asta. A fost pus sub presiune de suporterii si asa mai departe insa sia facut datoria. El poate sa ramana ca e de folos echipei.

inter
11th June 2003, 15:48
dar se pare ca a plecat deja, au fost unele zvonuri prin presa ca va fi pus pe liber.....

ovidiudod
11th June 2003, 18:01
se pare ca ati uitat ce a facut piturca atat cu Nationala cat si cu steaua....
eu sincer sa fiu am votat pe piturca datorita rezultatelor pe care le-a avut, dar nu pot sa zic ca Lacatus nu e bun ba dincontra....e chiar cel mai promitator

riva
14th June 2003, 11:04
lasati mah astea ... cu folbalu nostru de kakat ... hai sa merem la mare ca e vacanta ... daca asa zisi folbalisti romini au luat vacanta, hai sa luam si noi una ca e un soare afara de te spargi! respect!

DRAGOS
4th July 2003, 19:21
CEL mai bun antrenor din DIVIZIA A este fara discutie VIOREL HIZO , poate si ANDONE

seby
4th July 2003, 23:24
1.Lăcătuș
2.Rednic
3.Andone, Pițurcă
4.Viorel Hizo
5.Remus Vlad
.
.
.
.
.
16.C. Orac

Azur89
6th July 2003, 05:13
Un antrenor bun e cel ce obtine rezultate cu jucatori buni. E mai usor sa mobilizezi un grup de anonimi, care nu au presiune pe capul lor...

De aceea mi se pare ca Piturca e de departe numarul 1...Nu ptr. ce a facut la Steaua, ci ptr. ce a facut la o nationala decimata de un asa-zis "rege" al gazonului, dar nu si al caracterului...

Ando, si-a dat singur cu stingul in dreptul, probabil ar fii bine sa aplice de pe acum la ajutor de somaj, fiindca cooptarea lui Dinu in conducerea tehnica n-a adus niciodata ceva bun vreunui antrenor dinamovist...Ramine doar de vazut cite etape ramine...

Laca, are tot ce ii trebuie unui antrenor, dar trebuie sa confirme la o echipa cu planuri mari, sau in compania unor jucatori cu personalitate. Adica acolo unde un Ilie Dumitrescu a dat faliment...A fost usor cu un Cursaru, dar cu un Miu s-a mincat alt peste...

In sfirsit, Rednic...Vad ca se spune ca FRapidul nu a avut jucatori... Chiar asa? Probabil a fost cea mai mare densitate de talent pe metru patrat, dar spre sansa lui Rednic sint jucatori fara un ego puternic...Si a mai fost Razvan Lucescu, al carui merit e mai mare decit i se da credit...Copos e un om imposibil, la fel cum devine si viitorul lui Rednic la Rapid odata cu plecarea lui Razvan. Si mai trebuie subliniat ca Rednic este ucenicul lui Il Luce. Stiu, mai e si Ando, dar diferenta e ca numai unul dintre ei e prost ca noaptea (stiti voi care :D ).

Cirtu, e un antrenor ambitios, dar mult prea orgolios...Si asta nu e o trasatura pozitiva in aceasta meserie...Se aude Gica? (aloo, Hagi?, se aude si la Bursa?)
:drak: :D

rulez
25th July 2003, 23:18
soron cartu este cel mai bun!dupa el lacatush si piturca! :yeah:












STIINTA!

EDMOND_
26th July 2003, 22:51
Sorin Cartu...

nemuritor
27th July 2003, 02:34
Sorin Cartu desigur :)

Albastreata
28th July 2003, 01:04
Corect era sa apara si Cirtu intre candidati... chiar daca nu strangea prea multe voturi... :D

inter
28th July 2003, 10:38
pai numai noi oltenii cate voturi i-am dat....... era Sorin detasat pe locul 1 :D :D :D

ady_azzuro
28th July 2003, 20:54
Ce ziceti dragi olteni mai fac un chestionar adaugandu'l pe sorin :thinkso: :thinkso:

Rio
29th July 2003, 01:10
Dupa parerea mea sunt 4 antrenori care au o valoare apropiata celor de la marile cluburi:
1.Piturca care a calificat nationala la Euro 2000 si care in ultimul campionat a facut diferenta in meciurile cu Rapid.
2.Boloni care a reusit o performanta buna cu nationala (cat timp a fost selectioner)
3.Lucescu care oriunde a fost a facut treaba
4.Ienei la care palmaresul vorbeste si care intr-un moment nu f.bun s-a prezentat onorabil cu nationala la Euro 2000

deep purple
29th July 2003, 01:29
E greu de aflat exact cine e cel mai bun. Majoritatea forumistilor sunt subiectivi si vor vota cu propriul antrenor. Vad ca stelistii l-au votat pe Piturca care a facut un pic mai mult ca Lacatus cu un buget si un lot mult mai bun ca al primului. E logic ca Laca a fost peste el in acest sezon.
Oltenii toti il vor pe Cartu. E f bun, dar nu se poate baga mana-n foc ca e cel mai...

viole(n)t
29th July 2003, 11:30
1. Lucescu
2. Boloni
3. Piturca
4. Cartu
5. Rednic
6. Andone
7. Iordanescu
8. Lacatus
9. Olaroiu
10. Hizo
...
3568. Dinu
...

deep purple
29th July 2003, 15:46
Du-te ba ca-i mai bun de atat Dinu. Es as zice ca-i inainte de 3500, nu cum ai spus tu. :D