PDA

View Full Version : o idee de promovare a Farului !!!



rechinul farist
25th September 2006, 12:07
ce-ati zice, daca jucatorii Farului,toti, impreuna cu antrenorii, ar merge prin oras, in centru pe Stefan cel Mare, pe Tomis, in Piata Ovidiu, la Tomis Mall, in Piata Grivitei, in Tomis III, la gara,acolo unde este mai aglomerat, chiar si pe la licee......ar organiza conferinte de presa cu publicul, ar oferi materiale promotionale gratis ..sa se plimbe prin oras cu autocarul lor de 200.000 de euro :D, ar face niste fluturasi la cuget liber, ca doar e a lu` Boss, cu indemnu "HAIDETI LA STADION", si sa scrie in fluturas:"stiti, am fost niste prosti, ne cerem scuze,am pierdut 8 pcte acasa, va promitem ca o sa fie altceva, bla-bla"
ar avea efect?
eu cred ca da, daca mi-ar zice mie Guritza, Todoran, Curca in fata, mergem acolo si ne dam viata, i-as crede!! :P

Catalin 06
25th September 2006, 18:11
Au mai facut asa si acum cativa ani cand a fost echipa in Parcul Tabacarie sa le dea fanilor tricouri etc. si nu prea a avut efect . Oricum nu strica sa mai incerce de cateva ori.

pff
25th September 2006, 22:10
in tabacariei .. la mosi si la copii :) foarte inteligent din partea lor :)

rechinul farist
25th September 2006, 22:41
Au mai facut asa si acum cativa ani cand a fost echipa in Parcul Tabacarie sa le dea fanilor tricouri etc. si nu prea a avut efect . Oricum nu strica sa mai incerce de cateva ori.

cand asta? ca nu tin minte....poate atunci cand juca in B:ciocan:

tchibos
26th September 2006, 00:04
orice idee care are drept scop promovarea Farului este bine venita... din pacate cam subtire sta Farul la capitolul asta

kerosene
26th September 2006, 10:47
Mai bine lasa din pretul de la biletele la intrare.Asa s-ar mai aduna lume zic eu.Nu sunt cine stie ce preturi da la cum joaca echipa...si aia-s multi pt unii

danny del corco
26th September 2006, 13:45
Ideea de promovare nu este noua, nu este de asemenea o idee rea, insa trebuie coroborata si cu ceva rezultate, si cu ceva gratuitati, in ceea ce priveste accesul la stadion.Sunt de acord cu ''pff '', nu trebuie nimic facut, asa, prin locuri mai putin po****te.

rechinul farist
26th September 2006, 15:53
Mai bine lasa din pretul de la biletele la intrare.Asa s-ar mai aduna lume zic eu.Nu sunt cine stie ce preturi da la cum joaca echipa...si aia-s multi pt unii

preturile nu sunt asa de mari, dupa parerea mea, 8 lei la trebune si 4 la peluze e acceptabil, cand juca acu` vreo 2 ani, pe vremea lu` Grigoras si avea rezultate, veneam cu cel putin 6-7 prieteni la meci, acum cand le spun de Farul ma injura :D.
parerea mea e ca publicul c-tean si-a pierdut increderea in tot ceea ce se numeste Farul, iar daca ar face o chestie ca asta, cel putin o data pe luna, chiar daca n-ar avea succes din primele dati, ar mai incerca si cred ca vor reusi...sa castige increderea Constantei si nu numai, pe cand eram la liceu aveam 2 colegi din Ovidiu care veneau la meci, plus un var din Navodari.....
acu` sufletul...:P
trebuiw promovata imaginea Farului....

pff
27th September 2006, 04:17
lumea se gandeste ca nu are rost sa vada niste mascarici cum sunt in meciurile cu steaua sau ce meciuri de tot kktu` au mai facut ei .. si pt ce sa dea 40.000 ?? mai bine`si cumpara tigari :D oricum .. nu mi se par mari preturile ... daca chiar vrei sa vii la meci .. cre` ca poti sa dai 40.000 sau 80.000 o dat la 2 sapt ...iar promovarea trebuie facuta prin diferite concursuri ... cum sunt la americani la basket .. cine are un anumit nr pe bilet intra pe teren si da la cos. daca nimereste primeste un anumit premiu . sau alte chestii de genu. era doar o idee :D

tchibos
6th December 2006, 09:03
Dinu Todoran și Mihai Guriță, printre liceenii de la „Traian“

Direcția Județeană pentru Tineret, FC Farul Constanța și Liga Suporterilor Constănțeni au organizat, ieri, la Liceul Teoretic „Traian“, o întâlnire între elevii amintitei instituții de învățământ și câțiva sportivi din cadrul clubului, însoțiți de Marian Florea și Mihai Diaconescu.

Punctul de atracție al zilei l-a reprezentat meciul demonstrativ dintre selecționata Liceului „Traian“ și echipa „rechinilor“. De asemenea, au fost distribuite materiale promoționale din partea DJT și a FC Farul, de către jucătorii Dinu Todoran și Mihai Guriță.

„Acțiunea, denumită «Campus Sportiv», a avut ca scop dezvoltarea spiritului sportiv în rândul tinerilor, exemplificarea unui model de viață, promovarea unui comportament responsabil prin sport ca alternativă pentru dezvoltarea spiritului de echipă și competiție, pentru non-violență și toleranță, precum și integrarea tinerilor în viața comunitară prin educație fizică și sport. Această manifestare s-a bucurat de un real succes în rândul elevilor noștri, dorindu-se, pe viitor, ca astfel de întâlniri să devină tradiție“, a declarat, pentru „Cuget Liber“, prof. Gabriela Bulgăre, consilier de imagine în cadrul Liceul Teoretic „Traian“.

Sorin MIHALACHE

b3bito
6th December 2006, 12:00
eu nu inteleg de ce s`a dus tocmai la traian,in loc sa se duca la un liceu: navrom,cfr,snc,unde sunt numai baieti in mare parte,si licee din care chair vin baieti la stadion,de la traian nu am auzit niciodata vrun baiat sa vina la meciuri la farul in galerie :D

tchibos
6th December 2006, 12:02
sincer nici eu nu stiu ce e acolo ca parca anul trecut am mai vazut o actiune din asta si parca tot la Traian era. Poate o sa citeasca cineva pe aici si o sa faca ceva in sensul asta

b3bito
6th December 2006, 12:12
am vb deja cu cineva,si a zis k prin primavara o sa dea si pe la navrom

StiL
6th December 2006, 14:01
anu trecut a fost o actiune a gsp'ului la eminescu :)