PDA

View Full Version : Ancelotti va semna cu Chelsea. Pe cine vreti inlocuitor?



dardar_3
18th May 2009, 13:30
Majoritatea ziarelor scriu ca Ancelotti va semna cu echipa lui Abramovic pentru 4 ani. Anuntul se va face pe 30 mai, cand se va termina si campionatul in Serie A.

Sunt mai multe nume pe lista lui Berlusconi. Pe cine ati dori in locul lui Carletto?

tafu
18th May 2009, 20:44
in fine...a venit si ziua asta :yeah: ....multumim Carleto pentru tot ce ai facut..dar aveam nevoie de "sange proaspat"

eu unul , l-as prefera pe rijkaard sau donadonni ...si nu l-as vrea pe van basten , care nu a facut mare lucru la Olanda si Ajax....oricum , sunt sigur ca noul antrenor va fi un om de-al casei :D

milanezu
18th May 2009, 20:52
eu vreau unul care joaca cu 2 atacanti plus kaka in spatele lor.
m-am saturat de pomul de craciun.

Celso
18th May 2009, 21:20
ba sa va tineti antrenorul:mda:

Catalanul
18th May 2009, 21:22
eu vreau unul care joaca cu 2 atacanti plus kaka in spatele lor

nu stiu ce se aude prin italia ... insa in spania kaka deja este ca si jucator al realului ... cel putin daca o sa castige florentino perez alegerile (mai mult ca sigur) ... cica va costa in jur de 60 milioane €.


Cat despre noul vostru antrenor, cred ca Rijkaard ar face treaba buna la voi :)

Grinco
18th May 2009, 21:30
Parca vad ca ramane Carlo

Q-Djyni
18th May 2009, 21:44
Nu cred ca pleaca Ancelotti.Este in relatii bune cu Berlusconi si este un antrenor bun ;) cred ca va mai sta minim 3 ani acolo,se potriveste de minune cu Milan :ok:

dardar_3
18th May 2009, 22:58
Eu nu inteleg un lucrui: Celso, parca echipa rusnacului vroia UCL... nu-i asa?:D... Ancellotti e omul perfect pentru asta.

Nu cred ca va risca Berlusca sa il puna pe Leonardo pe banca. A mai incercat la un moment dat cu Cesare Maldini, nu prea a mers, si a ramas in staff. Mi-ar placea sa vina Marco van Basten sau Reijkaard. Tafu, Donadoni e la Napoli si are un proiect de dus la bun sfarsit acolo.


Cat despre Ricky... ramane doar la latitudinea lui Il Presidente. Ce-i drept singura echipa unde poate pleca este Real Madrid. :ok:

delaparis
18th May 2009, 23:04
Pe Lucescu il vreti ? :D

Apropos vedeti ca Le Guen e liber :D

... va trebuie bani, nu antrenor :drak:

dardar_3
18th May 2009, 23:16
Parisiene... nu prea au loc minoritatile la Milan:D In 2001 venise Fatih Terim dupa ce reusise sa castige cupa Uefa cu Galata. Era primit en fanfare. O data cu el a venit si Umit Davala. Stii cat a rezistat pe banca Milanului? Fix 7 etape daca nu ma insel, in care a pierdut un meci si a facut vreo 4 egaluri.

Cu siguranta va veni tot un antrenor din marea familie AC Milan. Si slava Domnului sunt destui...:P

delaparis
18th May 2009, 23:24
Desigur aveti multi candidati si solutii cat cuprinde ... dar eu repet ... ce face ala noul antrenor fara buget dublu la anu' ? ... la jucatori va ganditi ?
Mai e nitzel si ajungeti la buget pe sezon egal cu ala de la PSG :D ... vai de capul vostru cu antrenor cu tot :)

Apropos, Gourcuff ramane la Bordeaux si asta din surse sigure !!!

Ario
18th May 2009, 23:28
Cel mai bun ar fi WENGER ! :headbang:

tafu
18th May 2009, 23:28
n-aveam noi nevoie de Gourcuff ..e bunicel..dar nu s-a adaptat in fotbalul italian Milan...
avem nevoie de vreo 2-3 fundasi + 1 mijlocas tanar promitator + 1 atacant gen adebayor

delaparis
18th May 2009, 23:31
n-aveam noi nevoie de Gourcuff ..

:happy

Dardar vezi ca omul asta te injura :D

Tazz
18th May 2009, 23:37
ba sa va tineti antrenorul:mda:

Ba luati-l voi ca noi ne-am saturat :lol:

resita
18th May 2009, 23:43
Paolo Maldini pe banca si treaba e rezolvata ;) :D

dardar_3
19th May 2009, 00:13
Nu merge resita cu Maldini. Maldini are locul lui in cadrul Milanului. El nu poate pleca in alta parte, precum van Basten, Reijkaard. Trebuie sa aiba grija de Cristian Maldini:D... El e URMASU'...


parisiene... pe bune ca nu vine mah inapoi?... :mda:... In cazul asta... ALLEZ O.M.!!!!!... OOOOO....:D

delaparis
19th May 2009, 00:17
parisiene... pe bune ca nu vine mah inapoi?...

Seriso ... am vorbit azi/ieri cu unii din care au "antena" la club acolo si asigura ca Bordeaux au platit clauza pentru Gourcuff ... se pare ca pustiul ramane titular in Franta mai bine decat rezerva in Italia :D

dardar_3
19th May 2009, 00:20
Parisiene... spune-le pupalash ca din vara pleaca Ricky si Carletto si se gaseste loc si pentru el in echipa:D... In fine, daca nu vine Gourcuff, poate vine Juninho:P... El le-a adus titlul bordeaux-ezilor...

delaparis
19th May 2009, 00:28
haoleu :D ... Dardar vezi ca le amesteci la ora asta ca la mamaliga ... Juninho e la Lyon apoi cred ca vorbesti de Chamakh ala e bun de tot ... viitor la Barcelona sau la MAnU etc ... :ok: ... asta pleaca la anu' fie vorba intre noi

dardar_3
19th May 2009, 00:32
Stiu mah ca e la Lyon... insa nu el le-a bagat mortu in casa celor de la Marseille... deci a adus practic titlul lui Bordeaux... :D Ce gandire de sahist am:ras-plans:... plus ca s-ar potrivi la varsta cu ce avem in lot... :mda:...

Dar sa vedem cine va fi pe banca pentru noul sezon. Fantamercato are multe file de scris vara asta... sunt nume precum: Adebayor, Mexes, Sergio Ramos, Agger, Ivanovic.... hehe...

tafu
19th May 2009, 00:33
ce ziceti de franco baressi ? :D

dardar_3
19th May 2009, 00:36
Exact cum ziceam de Maldini. Franco Baressi are alt rol la Milan... E legenda... Si asa trebuie sa ramana... Un antrenor poate da chix foarte repede. Si Il Unico Capitano nu merita asta. :great:

tafu
19th May 2009, 00:40
Ancelotti is one of the family, but if he doesn't stay, we'll hire a young and emerging trainer,” Berlusconi said. “For me, Marco is like a son. He is a piece of Milan's history.” Berlusconi

Van Basten was only here to play golf,” Galliani maintained in the Corriere dello Sport. :D

cred ca lucrurile sunt clare...van basten e favorit sa preia Milan

ps:inca o chestie ...real madrid da 60 mil. euro pe Kaka...iar in iarna Milan a avut o oferta de120 mil de la M.City....:sleep:

delaparis
19th May 2009, 00:41
Sincer un sfat ... Fabio din nou si merge :)

YoNuTzz
19th May 2009, 01:08
cum in sezonul viitor pentru mine conteaza mai mult campionatul decat uefa champions league, as fi foarte bucuros daca ar pleca ancelotti...

Celso
19th May 2009, 09:46
Eu nu inteleg un lucrui: Celso, parca echipa rusnacului vroia UCL... nu-i asa?:D... Ancellotti e omul perfect pentru asta.



Am io o presimtire ca ar face kktu praf:mda:, nu stiu daca se potriveste cu fotbalul englez:)

Imi aduc aminte cand l-a pus pe Ancelotti la Milan doar pt un interimat parca si vad ca a ramas 7-8 ani daca nu ma insel:D

dardar_3
19th May 2009, 10:51
Daduse gres Fatih Terim. :D Carletto e un antrenor foarte bun insa are momente in care greseste complet schimbarile dupa pauza.