PDA

View Full Version : Antrenorul Stelei in sezonul 2009-2010



eventHorizon
17th May 2009, 22:50
Lacatus a plecat iar Becali trebuie sa aleaga un nou antrenor. Cel mai probabil alegerea va avea loc dupa disputarea ultimelor 3 etape din actualul campionat, fiindca majoritatea antrenorilor sunt sub contract.

Pe cine ati alege voi din cei 4 enumerati de Becali?


Dan Petrescu - Ce e sigur, daca termina in primele 2 locuri, iese din discutie, fiindca va ramane la Urziceni.

Walter Zenga - in prezent la Catania. A reusit sa o salveze de la retrogradare, insa mai mult ca sigur va prefera sa stea in Italia, visul lui fiind, inca,sa antreneze Inter. Nu vad de ce ar pleca sa lucreze din nou cu nebunul.

Cristiano Bergodi - deocamdata se lupta cu Iasiul pentru salvarea de la retrogradare. Are un avans de 5 puncte in fata Gazului, cu 9 puncte puse inca in joc. Daca va reusi sa o salveze, cred ca va capata mai mult
credit din partea lui Becali. Are probabil cele mai mari sanse.

Basarab Panduru - liber de contract. Cu toate ca e un fost mare jucator al Stelei in perioada 90, nu cred ca stie mai multe ca Lacatus.


Pe cine ati alege si care ar fi minusurile si plusurile fiecaruia?

cristy1110
17th May 2009, 22:52
eu as merge pe mana unuia dintre petrescu,panduru si ilie dumitrescu.

agentul-x 86
17th May 2009, 23:04
Cica din vara noul antrenor al Stelei va fi Victor Piturca...stiu asta de la un amic care lucreaza n televiziune si mi'a spus ca in mare masura cam asta ar fi viitorul...deci sa nu ramaneti socati daca o sa l vedeti pe Piturca pe banca noastra :)

Novac
17th May 2009, 23:15
E posibil sa vina Piturca dar de antrenat nu cred ca v-a reusi mai devreme de un an, de acum inainte... are nevoie de timp sa iasa din autotosuficienta si blazarea in care l-au bagat banii:P

Altfel eu as vrea Dan Petrescu dar trebuie sa vrea si el...

agentul-x 86
17th May 2009, 23:17
E posibil sa vina Piturca dar de antrenat nu cred ca v-a reusi mai devreme de un an, de acum inainte... are nevoie de timp sa iasa din autotosuficienta si blazarea in care l-au bagat banii:P

bha,pe langa faptu' ca da bine cu zaru',din pct meu de vedere e antrenor...sper sa si faca treaba si sa nu mai fie asa arogant,pt k asta il strica:)

resita
17th May 2009, 23:25
nea jiji de ce nu-i pe lista?

el e cel mai bun antrenor pt. steaua :ok:

Novac
17th May 2009, 23:37
resito, lasa postarile cand esti high... nu ziceai c-o tai?

Catalin
17th May 2009, 23:59
Mi-ar surade ideea ca Pandi sa vina in Ghencea, cred ca ar fi un antrenor foarte bun pentru situatia actuala a Stelei. Nu stiu daca Piti se va intoarce, in primul rand pentru ca nea Jiji a declarat ca doreste un antrenor caruia sa-i ofere un salariu maxim de 120.000 Euro. Poate doar daca "Satana" va alege cu sufletul si nu se va uita la valoarea contractului. Cat despre Dan Petrescu, sunt convins ca nu ar putea sa lucreze cu Gigel.

Gontel
17th May 2009, 23:59
Eu il vreau pe Dan Petrescu, dar inclin sa cred ca dintre toti aia mentionati va fi instalat Panduru.

Liviu
18th May 2009, 00:45
Avem nevoie de un antrenor care sa fi facut performanta la viata lui, m-am saturat de experimente. De la Protasov incoace tot s-au perindat unii care se cred antrenori mai valorosi sau mai putin, insa in ultimii 3 ani impresia mea e ca nu am avut antrenor, doar pe cineva care ii chema la pregatirea fizica numita impropriu "antrenament" si care ii incuraja de pe margine. Pentru ca nu se vede nimic in joc cum ca acesti baieti ar stii sa realizeze ceva altfel decat prin intamplare sau prin stiinta jocului ce le-a ramas de candva. Ii iau si eu la rand pe cei propusi:

Dan Petrescu e un antrenor overrated, fara performante notabile la Wisla si Rapid, e vazut ca o mana de fier - cam ce-i trebuie vestiarului Stelei. Nu cred ca vine, va termina in primele doua. Daca vine, va trebui sa lamureasca treaba ->asta<- (http://img200.imageshack.us/img200/2707/petrescu.jpg)

Walter Zenga. A plecat pe usa din dos, umilit ca si altii, nu mai are el treaba cu Steaua. A trecut si pe la militieni.. Cand a venit la Steaua in 2004, a reusit sa faca ce nu facuse Piturca in 4 ani jumate - eficacitate, nu numai pase de-a latul terenului intre cei 11 pitici.

Cristiano Bergodi. De la CFR si Rapid a plecat repede, fara performante. La CFR se zvonea ca Muresan ii trimitea biletele cu schimbarile, e o varianta de luat in calcul ciobanule !

Basarab Panduru. Nu are carte de vizita ca antrenor, oameni buni nu mai faceti experimente ! Fostii stelisti care nu au o cariera de antrenor in spate risca mult venind la Steaua ! Nu au increderea suporterilor, al lui Becali niciodata decat daca il imprumuta cu bani.
Pe Basarab as vrea sa-l vad antrenor la Steaua dar la satelitul ce va juca in B, sa creasca acolo si cine stie, poate intr-o zi va avea sansa lui.

Victor Piturca. Tehnicitate, posesie, rezultate rareori. Eram luati de prosti pe vremea lui, ne zbateam mult degeaba. In 2002, cand am terminat pe 4, am ramas afara din Europa datorita geniului din Orodel, pe atunci contau putine echipe, altfel am fi terminat pe 8. Ultimul sezon am jucat bine (cand am batut Timisoara cu 8-1 si am eliminat Southampton) in rest a fost un CHIN, chiar si in sezonul 2000/2001 cand am luat titlul.

Adi Da Samraj
18th May 2009, 01:10
Dan Petrescu :ok:

Q-Djyni
18th May 2009, 02:42
Dan Petrescu fara dubii.Daca se impaca cu noi,este o solutie foarte buna.Protasov unde antreneaza acum? :thinkso:

grasu2
18th May 2009, 09:36
Basarab Panduru este singura posibilitate reala dintre cele 4 expuse de tine. Nu cred ca e mare antrenor, dar mi se pare genul de lingau care-i convine lui Becali. Ba mai mult, ar fi singurul dintre cei amintiti de tine care ar fi dispus sa vina sa lucreze cu Becali, ca eu sincer nu-l vad pe Petrescu in veci sa stea la cheremul lui Becali. Mai mult Petrescu nu vine fara Meme ceea ce-l face inabordabil pentru Steaua.

Cat despre ceilalti doi nu cred ca exista nici o sansa sa vina la Steaua. Nici pe Becali nu cred ca-l intereseaza cu adevarat.

JJ
18th May 2009, 09:54
Cica din vara noul antrenor al Stelei va fi Victor Piturca...stiu asta de la un amic care lucreaza n televiziune si mi'a spus ca in mare masura cam asta ar fi viitorul...deci sa nu ramaneti socati daca o sa l vedeti pe Piturca pe banca noastra :)
Am auzit si eu zvonul asta pe la colturi, inca de la rezilierea contractului cu nationala...

Pe Petrescu aveti sanse sa-l luati doar daca-i dati in cap in ultima etapa, daca termina pe loc de CL nu pleaca de la Urziceni. :P

No offence, dar Panduru vi se pare antrenor???

Q-Djyni
18th May 2009, 09:59
Nu.

moty
18th May 2009, 11:00
Mi-as dori sa fie Dan Petrescu, dar cred ca va fi Panduru.

Snake_21
18th May 2009, 12:23
Daca nu vine Dan Petrescu sau Walter Zenga, ar fi bun si Bergodi pe langa Panduru ..:( Oricum eu l as vrea pe Oleg inapoi dar din cate stiu eu are contract :thinkso:
P.S: Piturca iese din calcule ar fi probabil cea mai proasta varianta alaturi de Panduru...

Van Halen
18th May 2009, 17:01
nu va mai zbateti

as incepe cu o frantura din declaratia
Ioan Becali: "Dan Petrescu nu vine la Steaua! Pentru orice antrenor e greu sã accepte un post acolo"

petrescu nu are de ce sa vina 1.cu nebunul nu poate lucra 2. behaly nu investeste in alti jucatori sau daca DA el ii cumpara de pe dvd si nu dupa cum trebuie adica observati de impresari de oameni de fotbal adevarati, mai mult timp, pe anumite posturi, in teren, eventual sa II VREA ANTRENORUL etc
Zenga s-a dus in ITALY si gata! Doar nu o mai veni sa se certe cu nebunu'!
Piturca ar trebui sa aiba salariu mare, ceea ce nu mai poate BEHALY ca nu are BANI, plus cu jucatori ca DAyro, TOJA, Zapata, Tudose si COMPANIA, nu cred ca poate face ceva, poate cu preferatul lui BANEL...ha ha ha ha
PRotasov Nu cred ca mai vine s-a cam dus EUFORIA Protasov, plus ca cere salariu MARE
Cel mai probabil asta e
PANDURU
E Ieftin e incepator si poate sa se IMPLICE *******UL de BEHALY la echipa!

PAREREA mea pentru toti stelisti
Faceti ce incerc sa fac eu
Sa FAC o PAUZA DE STEAUA!
Din 1986 sunt CU INIMA pentru acest CLUb, fata mea la fel!
DAR NE-A TERFELIT CIOBANUL DESCREIERAT!
A TERFELIT NUMELE STEAUA.
Nici la DInamo sau Rapid nu s-a intamplat ceea ce a facut CIOBANUL!
De aceea oricat ii URASC pe DINAMO sau RAPID MACAR ii RESPECT pe sefii de acolo
DESCREIERATUL asta de CIOBAN a reusit sa ma faca sa incerc o
PAUZA DE STEAUA!

SI oricat sunt unii aici pe forum care injura sau sunt rasisti poate ne-au facut OI sau orice alte PROSTII, in privinta ciobanului toti au avut dreptate!
CIOBANUL E NEBUN!
Si acuma avem un CIOBAN NEBUN LA STEAUA FARA BANI!
Si mai rau!
VA SALUT PE TOTI!

Marius
18th May 2009, 17:13
Piturca ar fi cea mai buna varianta posibila... terminati cu prostiile lansate de toti *******ii, Piti e antrenor excelent. Doar ca n-o sa vina, a zis de mai multe ori ca revine la Steaua lui Gigi doar daca, Doamne-fereste (sau ajuta?), retrogradeaza in B si ar fi pentru el o datorie morala.

O sa vina Panduru si cu asta basta...

Hard
18th May 2009, 17:47
gigi becali va fi antrenor la Steaua.

Jerry20cm
18th May 2009, 17:54
Nu cred ca la Steaua problema e antrenorul. Oricine va fi adus, tot nu va face nimic. Din pacate! Poate doar "Oli", care stie sa se impuna in fata ciobanului.

dardar_3
18th May 2009, 17:54
gigi becali va fi antrenor la Steaua.

AVE CAESAR! :yeah::D

Roddicted
18th May 2009, 18:04
Mi-as dori sa fie Dan Petrescu, dar cred ca va fi Panduru.

subscriu.Nici Panduru nu e rau:P

JJ
18th May 2009, 18:34
Din 1986 sunt CU INIMA pentru acest CLUb, fata mea la fel!
DAR NE-A TERFELIT CIOBANUL DESCREIERAT!
A TERFELIT NUMELE STEAUA.
Nici la DInamo sau Rapid nu s-a intamplat ceea ce a facut CIOBANUL!
De aceea oricat ii URASC pe DINAMO sau RAPID MACAR ii RESPECT pe sefii de acolo.
No comment de Dinamo, dar Copos e mai rau ca ciobanul... mult mai rau. :rosu:

Van Halen
18th May 2009, 22:32
No comment de Dinamo, dar Copos e mai rau ca ciobanul... mult mai rau. :rosu:

e zgarcit poate dar nu face echipa
de pe dvd a cumparat
:rosu:


on topic

ultima ora
numele antrenorului viitor al stelei incepe cu P

deci Panduru

Liviu
18th May 2009, 22:52
ultima ora
numele antrenorului viitor al stelei incepe cu P

deci Panduru
:D Da, au iesit din schema iBergodi si Zenga, toti ceilalti au nume cu P de la Prost, ca mare prost trebuie sa fii ca sa accepti postul de secund al ciobanului. Petrescu, Panduru, Piturca, Protasov... n-ar fi de mirare sa ramana Pedrazzini daca duce echipa in Europa.


Piti e antrenor excelent.
Pardon, selectioner excelent.

delaparis
18th May 2009, 23:11
Poate doar "Oli", care stie sa se impuna in fata ciobanului.
mai tu pareai baiat destept ... :D

Ioca10
18th May 2009, 23:30
Olaroiu .....si asa ma bucurasem cand a plecat...

resita
18th May 2009, 23:35
parerea mea este ca Panduru daca va ajunge la Steaua el va face ordine in vestiar si la cat de nebun il stiu asta ar fi in stare sa-l bata si pe jiji :D

effect
19th May 2009, 00:12
parerea mea este ca Panduru daca va ajunge la Steaua el va face ordine in vestiar si la cat de nebun il stiu asta ar fi in stare sa-l bata si pe jiji :D

Mi-a placut declaratia lui Pandi in care se lua de Pedrazzini. Probabil ca nu o sa accepte sa lucreze cu Pedrazzini la Steaua ,asa ca sunt sanse destul de mici sa ajunga principal . In cazul in care va accepta compromisul inca de la inceput , m-am lamurit si cu el.

Novac
19th May 2009, 00:34
Chiar bai, dar de caratorul asta de mingi (Petrazini)cand dracu scapam, ca asta sifoneaza la gigi?

JJ
19th May 2009, 00:50
Dupa ce pierdeti la Timisoara. :P

delaparis
19th May 2009, 00:54
vreti antrenor ? ... Petrescu daca aveti noroc :)

delaoltenia
21st May 2009, 14:36
l-am votat pe Zenga,nici eu nu stiu de ce. :(

bluesky
22nd May 2009, 21:06
Nu prea vad eu sa vina nici unu la Steaua , in ultima vreme sa vehiculat numele lui Bergodi insa acesta nu vine el a decis sa ramana in Copou. Orice antrenor care vine la Steaua este marioneta lui Gigi..

Q-Djyni
22nd May 2009, 21:14
Vine Piturca :D

bluesky
22nd May 2009, 21:30
Bah mai lasama cu mister barbut.:mda:Mei greata de el cind il vad:angry:

Adi Da Samraj
22nd May 2009, 21:50
Becali: "O sa vedeti voi ce antrenor sunt eu"

rusine !!! :rosu::rosu::rosu:

bluesky
22nd May 2009, 22:03
Da-l la masa si pe boul asta ca numai timpenii face

Ted
22nd May 2009, 22:15
tot Becali va fi antrenor si la anul

cristy1110
22nd May 2009, 23:41
in momentul de fata doar un antrenor strain cred ca se incumeta sa vina la steaua.
cum sa vina petrescu sau panduru?astia se bat cu jj.

Liviu
23rd May 2009, 00:05
Ciobanul vad ca se ascunde dupa infrangerea de azi, tocmai la debut. L-a vazut cineva behaind pe vreun post ? Asa mai facea Piturca, il trimitea pe Iovan la conferinte cand luam bataie (cam des pe atunci). Lasule ! Demisia ! :P :D

parerea mea este ca Panduru daca va ajunge la Steaua el va face ordine in vestiar si la cat de nebun il stiu asta ar fi in stare sa-l bata si pe jiji :D
Doamne ajuta mai resita, mai ales cu ultima parte, ce n-am da noi.. :drak:

cristy1110
23rd May 2009, 00:10
Ciobanul vad ca se ascunde dupa infrangerea de azi, l-a vazut cineva behaind pe vreun post ? Asa mai facea Piturca, il trimitea pe Iovan la conferinte cand luam bataie (cam des pe atunci). Lasule ! Demisia ! :P :D

Doamne ajuta mai resita, mai ales cu ultima parte, ce n-am da noi.. :drak:

daca vine unul dintre petrescu si panduru va fi foarte dificil pentru ei.
stiti de ce?fiindca cei 2 au personalitate si au sa faca de capul lor tot iar lucrul asta va fi interzis in ghencea de acum incolo.
ca sa faca treaba trebuiesc adusi cel putin 8 jucatori de la mijloc in sus.:yeah:

eventHorizon
13th June 2009, 15:23
Ehehehe, dintre toti cei 4 l-am votat pe Bergodi, si chiar el a iesit!!!

Bun asa! :D

MaxximusLegion
13th June 2009, 15:29
Stai ca nu e oficial!:D

JJ
13th June 2009, 15:43
Asta-i premiu ca v-a calificat in EL, sau ce? :drak:

MaxximusLegion
13th June 2009, 16:08
FC Steaua Bucuresti anunta ca italianul Cristiano Bergodi va fi noul antrenor al echipei noastre in urmatorul sezon, dupa ce acesta a ajuns, in urma mai multor runde de negocieri, la o intelegere cu patronatul clubului. Tehnicianul va fi prezentat oficial in cadrul unei conferinte de presa in data de 25 iunie si va lua primul contact cu jucatorii Stelei pe 24 iunie, cand va conduce primul sau antrenament in Ghencea.

Cristiano Bergodi (foto - alaturi de fostul antrenor al Stelei, Marius Lacatus) s-a nascut pe 14 octombrie 1964 (la Bracciano, Italia) si s-a evidentiat, ca fotbalist, in perioada 1989-1996, cand a evoluat pentru Lazio Roma, marcand de patru ori in 160 de partide. De-a lungul carierei de jucator, italianul a mai evoluat pentru Albano, Pescara, Padova si pentru maltezii de la Sliema Wanderers, de unde s-a retras in 2000.

Bergodi si-a inceput cariera de tehnician in 2002, la Imolese, dupa care a pregatit-o, in sezonul 2003-2004, pe Sassuolo, echipa care evolueaza in Serie B. A luat primul contact cu fotbalul romanesc in sezonul 2005-2006, cand a pregatit-o pe FC National, cu care a jucat finala Cupei Romaniei. A plecat la CFR Cluj in campionatul imediat urmator, echipa pe care a clasat-o, in premiera, pe un loc de Cupa UEFA. La inceputul sezonului 2007-2008 a activat, timp de cateva luni, la Rapid Bucuresti, echipa cu care a castigat Super Cupa Romaniei, dupa care a luat o pauza de aproximativ un an si jumatate. In returul sezonului recent incheiat i-a pregatit pe cei de la Poli Iasi, reusind sa salveze echipa de la retrogradare.

FC Steaua Bucuresti ii ureaza mult succes lui Cristiano Bergodi in postura de tehnician al echipei noastre!
SteauaFc (http://www.steauafc.com/ro/articole/bergodi_antrenor_steaua/)

eventHorizon
13th June 2009, 16:27
Deci e Oficial acum!! :P

I-haaaaaaa :D

Succesuri domnule Bergodi !

Snake_21
14th June 2009, 18:58
Sper sa faca treaba buna la Steaua si sa confirme ca e un antrenor bun :)

Ebbe04
14th June 2009, 19:00
Cred ca Bergodi va fi noul antrenor...;) Nu stiu, de ce cred asa, dar va asigur ca asa va fi! :D

Novac
14th June 2009, 19:08
Poate ca ai vazut asta si inca dormeai: http://www.steauafc.com/ro/articole/bergodi_antrenor_steaua/

Ebbe04
15th June 2009, 14:43
Cred ca Bergodi va fi noul antrenor...;) Nu stiu, de ce cred asa, dar va asigur ca asa va fi! :D
Sa auzit aici de ,,I R O N I E"? Nu prea, nu e asa?

cristy1110
23rd June 2009, 16:57
azi Bergodi a declarat ca nu a semnat nimic pentru ca nui aduce jucatorii pe care el ia cerut.
asa ca este f posibil sa mai asteptam pana vedem ceva clar.

cristy1110
30th June 2009, 22:52
bergodi inca nu a semnat.
cam dubios....

delaoltenia
2nd July 2009, 14:58
..asteapta transferurile promise,omul vrea sa faca treaba la Steaua.

Snake_21
2nd July 2009, 22:53
Cred ca o sa faca treaba buna.. daca este lasat ;)

cristy1110
3rd July 2009, 15:29
nici astazi nu am vazut sa semneze.
as vrea sa vad si transferurile si semnatura,dar cred ca au legatura unele cu altele.
s-ar putea sa plece si Kapetanos.

delaoltenia
3rd July 2009, 16:05
Nu pleaca grecul,va fi multumit si cu 120.000.Credeti ca-i da cineva mai mult?

Vladek
3rd July 2009, 16:09
Rusii, cecenii, arabii.

delaoltenia
3rd July 2009, 17:00
...doar daca-l vor.

Arkadiusz
3rd July 2009, 22:15
Va fi destul de grav daca va pleca si Kapetanos. Mai ales ca a plecat si Dayro,eu cred ca avem nevoie disperata de solutii in atac. Iar daca cei din conducerea Stelei vad in Surdu sau Rusu acele solutii,nu-mi surade deloc ideea.:(
Cat despre Bergodi,e firesc sa nu semneze inca acel contract atat timp cat nu sunt respectate conditiile puse de el cand a venit la echipa.

Snake_21
4th July 2009, 16:32
Dayro era praf ... eu unu nu il regret sa se duca de la echipa noastra...

Arkadiusz
4th July 2009, 22:12
Eu sunt sigur ca Dayro putea reveni la forma la care s-a facut iubit in Ghencea daca avea un antrenor care sa stie sa lucreze cu el.

moty
5th July 2009, 00:07
cand s-a facut dayro iubit, ca eu nu mi-aduc aminte?

Snake_21
5th July 2009, 09:47
Corect moty ;)

Arkadiusz
5th July 2009, 13:26
cand s-a facut dayro iubit, ca eu nu mi-aduc aminte?

Eu stiu ca multi suporteri stelisti il admirau pe Dayro inca de cand acesta era mai mult rezerva in dauna lui Dica sau Banel. Cand intra pe teren stia sa faca diferenta.

cristy1110
5th July 2009, 13:31
se vede ca Dayro stie fotbal,dar are probleme de comportament. poate si viata extrasportiva sau ingamfarea lui sal fi adus aici in situatia asta.

Arkadiusz
5th July 2009, 13:35
Desigur. Si sa nu uitam nici de sprijinul exagerat din partea patronului.

moty
5th July 2009, 13:55
n-a facut el prea mare branza, dar cand a zis, la eliberarea boului din puscarie, ca d-aia nu i-a mers jocul, ca era stapanul la racoare,mi s-a facut o greata de el...

Roddicted
5th July 2009, 15:39
Dayro era printre cei mai tehnici jucatori de la echipa.La el problemele sunt la cap

Vladek
5th July 2009, 16:05
n-a facut el prea mare branza, dar cand a zis, la eliberarea boului din puscarie, ca d-aia nu i-a mers jocul, ca era stapanul la racoare,mi s-a facut o greata de el...

Sa fim sceptici. Are cineva vreo inregistrare cu Dayro spunand cuvintele astea sau e tot stire din aia "din surse interne anonime" ?

Arkadiusz
5th July 2009, 19:10
La el problemele sunt la cap

Corect,si la propriu si la figurat!:D

CoPch1Lu
26th July 2009, 11:00
cred ca o sa fie Bergodi,dar as vrea sa fie petrescu

Q-Djyni
26th July 2009, 11:13
:confused:

Duba
26th July 2009, 11:13
banati IP cretinului care-si face 1000 de clone.