PDA

View Full Version : Palermo, Bangkok & Mumbai



Ady
25th September 2006, 10:33
pavel joaca la palermo, vad ca inca nu s-a retras, poate va juca maine primul tur ...
joaca impotriva lui cermak, venit din calificari ... cermak este jucator bun de dublu, nu ar trebui sa ii puna probleme lui andrei ... dar in acelasi timp andrei a jucat ieri de la 10 dimineata pana la 7 seara cu o pauza de doua ore ...
in rest tabloul de la palermo arata cam la fel cu cel de la open romania, numai ca in locul tuturor romanilor cu wild card acum sunt italieni ...
la mumbai cei mai importanti jucatori sunt : robredo, ancic, tursunov, moya
si in bangkok, unde se joaca pe hard este si un tablou mai puternic : ljubicic, baghdatis, blake, murray, ferero, ginepri, henman ...
palermo:
http://www.atptennis.com/en/common/TrackIt.asp?file=http://www.atptennis.com/1/posting/2006/325/MDS.pdf
bangkok:
http://www.atptennis.com/en/common/TrackIt.asp?file=http://www.atptennis.com/1/posting/2006/1720/MDS.pdf
mumbai:
http://www.atptennis.com/en/common/TrackIt.asp?file=http://www.atptennis.com/1/posting/2006/3465/MDS.pdf

Platanu
25th September 2006, 11:52
Cred ca Pavel ar putea cel putin pana in sferturi sa ajunga.Nu sunt nume foarte mari din ce vad eu.

Angel66
25th September 2006, 13:27
are sanse mari sa ajunga departe la palermo!eventualii adversari i-am vazut la bucuresti...pe marach l-a batut anul trecut la bcr open!mayer este un jucator bun...chiar l-am vazut anul asta la bucuresti jucand cu roitman!dar daca joaca tenisul cu care ne-a obisnuit in cupa davis....andrei are sanse mari!:)

Ady
25th September 2006, 13:49
mi-e sa nu se retraga ... sa se pregateasca de nunta :P

Angel66
25th September 2006, 15:19
las' ca nunta e peste 2 saptamani!si nu se insoara el..:P ce atatea pregatiri?se ocupa altii...:D

Ady
25th September 2006, 15:28
credeam e ca saptamna asta ...
cum ce atatea pregatiri? pai nu ii fac si ei petrecerea burlacilor lu' trifu' :lol:

Angel66
25th September 2006, 18:14
numai sa nu afle catrinel ce se intampla pe acolo:D (la petrecerea burlacilor:drak: )...da' sa ajunga cat mai departe la palermo...si are timp si de petrecere:D

Ady
25th September 2006, 19:03
nu stiu cat de motivat este pavel ... ca in mod normal nici un jucator de pe tablou nu ar fi prea greu pentru el ...

Platanu
25th September 2006, 21:01
are sanse mari sa ajunga departe la palermo!eventualii adversari i-am vazut la bucuresti...pe marach l-a batut anul trecut la bcr open!mayer este un jucator bun...chiar l-am vazut anul asta la bucuresti jucand cu roitman!dar daca joaca tenisul cu care ne-a obisnuit in cupa davis....andrei are sanse mari!:)Mai e si Paul-Henry Mathieu,si Luis Horna,jucatori buni.

Angel66
25th September 2006, 22:25
Mai e si Paul-Henry Mathieu,si Luis Horna,jucatori buni.

si crezi ca andrei nu poate sa-i invinga?bineinteles...daca joaca tenisul cu care ne-a obisnuit in cupa davis!

Platanu
25th September 2006, 22:31
Sigur,poate sa-i invinga,insa acestia sunt jucatori care ii pot pune probleme lui Pavel.La asta m-am referit.

Angel66
25th September 2006, 22:34
...dar cum a zis si ady...la andrei lipseste motivatia!motivatie pe care,slava domnului,o are in cupa davis!daca ar juca asa tot timpul,ar putea fi cu usurinta un jucator de top 10!

Platanu
25th September 2006, 22:36
Exact!Pavel joaca cu daruire in Cupa Davis,dar in turneele ATP nu se daruieste atata.

Ady
25th September 2006, 22:55
e la sfarsitul carierei si deja a demonstrat ce avea de demonstrat, acum joaca de placere si atata timp cat se simte bine pe teren putin mai conteza daca isi mai adauga titluri sau nu ...

Angel66
25th September 2006, 23:44
pai nu stiu cata placere se vede atunci cand se enerveaza,cand mai zboara racheta...nu cred ca andrei intra pe teren doar ca sa se distreze..orice jucator isi doreste sa castige!mai ales un jucator ca el,care a castigat titluri atp si care stie ce inseamna sa fii printre primii!cred ca in momentul in care nu isi va mai dori victoria se va retrage!dar am vazut de f multe ori,si pe teren,si in declaratiile lui,ca isi doreste sa castige...doar ca nu mai pune atata "suflet"(cum i-a strigat un spectator din tribuna la cupa davis,k sa-l incurajeze:D),asa cum o face cand joaca ptr tara lui!

PS eu cred ca e pacat sa piarda in fata unor necunoscuti!daca nu ar fi un jucator valoros,nu am spune nimic...dar tocmai ptr ca ii cunoastem valoarea,ne supara sa nu il vedem acolo sus,unde ii este locul!..oricum... nu conteaza clasamentele...el va fi intotdeauna primul ptr noi!

coiscif
26th September 2006, 00:14
andrei e andrei:D , un jucator foarte valoros dar cam inconstant!

Angel66
26th September 2006, 00:21
si de asta el va ramane mereu jucatorul meu preferat..ptr ca andrei este andrei:D...am vazut si infrangeri,dar si victorii incredibile...dar nu le tinem minte decat pe ultimele...:D

luma
26th September 2006, 01:21
Mai e si Paul-Henry Mathieu,si Luis Horna,jucatori buni.

Horna s-a retras; Mathieu joaca tot maine.

Rezultate de astazi:
Starace - Luzzi 6/1 (7) 6/2

Hidalgo - Di Mauro 7/6 (7) 6/3

Arguello - Guzman 2/6 6/3 7/5

Montanes - Horna 5/2 ret.

Fognini - Marin 7/6 (3) 6/3

Cermak, adversarul lui Pavel, joaca la dublu in seara asta: Guzman (Arg) – Arguello (Arg) vs Cermak (Cze) – Levinsky (Cze)
Probabil ca la ora asta...s-a terminat partida dar nu stiu de ce astia de pe site-ul comp nu reactualizeaza datele.

Ady
26th September 2006, 09:08
pavel joaca azi, meciul al 3-lea pe terenul 9 ...

Ady
26th September 2006, 14:32
s-au suspendat meciurile momentan ... poate are noroc pavelica si ploua toata ziua, se mai odihneste o zi ...

Angel66
26th September 2006, 18:01
andrei joaca acum..e 4-3 ptr cermak si andrei are serviciul!tocmai a facut break...
PS bad news...cermak si-a luat breakul si a incheiat primul set...6-3:(

Angel66
26th September 2006, 18:19
2-0 si serviciul ptr andrei in setul 2..:D

3-0....:D

Angel66
26th September 2006, 18:26
3-1 ptr andrei si serviciul...dar meciul s-a suspendat din cauza ploii!:(

coiscif
26th September 2006, 22:51
batem maine! o sa fie odihnit si adversarul are meci de dublu (sper k inainte de meciul cu andrei)!:D

luma
26th September 2006, 23:13
E dupa meciul cu Pavel. Uite aici:
Campo N. 9

ore 12: (Q) Cermak (CZE) vs Pavel (ROM)

a seguire Guzman/Vassallo Arguello vs Cermak/Levinsky

del314
27th September 2006, 15:04
Pe ce post se transmit meciurile astea?:rolleyes:

Ady
27th September 2006, 15:06
nu se transmit nicaieri ... ne uitam la rezultate online :(
pavel a castigat al doilea set 6-2

Angel66
27th September 2006, 15:07
nu se transmit...noi urmarim rezultatele live pe internet!www.internazionalidisicilia.it
apropo...e 1-1 la seturi..andrei a luat setul 2 cu 6-2!:D

ady..ai raspuns tu primul!:D

Ady
27th September 2006, 15:09
ti-am luat-o inainte :P

del314
27th September 2006, 15:11
Nu stiam...am crezut ca poate transmit astia de la eurosport:( :(

Ady
27th September 2006, 15:12
eurosport doar grand slam-uri si nici alea toate (ca wimbledon-ul e pe tv sport) si turnee feminine ...

Angel66
27th September 2006, 15:12
de unde??:mda: pe la turneele de grand slam se mai trezesc si ei..in rest...:(

Angel66
27th September 2006, 15:13
adyyyy..iar ai raspuns inaintea mea!:D

PS cermak tocmai a facut break...e 1-0 :(

Ady
27th September 2006, 15:15
:lol:
chair ma gandeam ca e posibil sa raspunzi si tu ... :lol:
pavel a inceput setul 3 prost, si-a pierdut serviciul :(
ai modificat, ca sa mi-o iei si tu inainte cu break-ul lui cermak ? :)

Ady
27th September 2006, 15:43
rebreak pavel 4-4 si serveste :)

Ady
27th September 2006, 16:05
a pierdut 7-5 in decisiv :headbang:

del314
27th September 2006, 16:12
Off...ce pacat:headbang: :headbang: :( :(

luma
27th September 2006, 16:21
Offf!!! Una calda...alta rece. Ce sa-i faci! Pavel este in primul rand om. Pacat insa pt ca ar fi avut sansa sa ajunga in fazele superioare.

Ad3ana
27th September 2006, 16:58
imi pare rau...off dar se resimte oboseala la andrei pt k nu e usor sa joci doua meciuri in aceeasi zi, 6 ore, trebuie sa-l intelegem si sa-l sustinem in continuare.

Platanu
27th September 2006, 19:00
Ai dreptate,Bamby!
Nu e usor sa joci doua meciuri intr-o zi,si-apoi dupa trei zile alt meci.

luma
29th September 2006, 16:16
Se intalnesc in sferturi:

Ljubicic-Ginepri;
Henman-Srichaphan;
Nieminen-Blake;
Zverev-Safin.
Se pare ca favoritul gazdelor a confirmat asteptarile.:)

adriana18p
29th September 2006, 20:31
interesante meciuri la bangkok in semifinale :safin-blake si Ljubicic-Srichaphan
sper ca safin sa faca prima lui finala anul asta :D:D

luma
29th September 2006, 20:45
Or fi interesante, nu zic! Nici nu te mai intreb pe cine ai favorit.:D
Eu insa sunt taaaare suparata: Ancic a pierdut in sferturi la Koubek (turneul din India):mda:

adriana18p
29th September 2006, 21:35
de ce? ca si.a redus sansele sa se califice la master cup?

luma
29th September 2006, 21:57
...si pentru ca este unul dintre jucatorii preferati:)

adriana18p
29th September 2006, 22:23
hmmm nu stiam....
eh asta e mai sunt turnee

luma
30th September 2006, 17:41
Se pare ca la Bangkok avem o finala Blake-Ljubicic.

krydo
30th September 2006, 18:40
Asadar finalele la cele trei turnee vor fi:
Palermo - Filippo Volandri (2) - Nicolas Lapentti (8)
Mumbai - Tomas Berdych (2) - Dmitri Tursunov (4)
Bangkok - Ivan Ljubicic (1) - James Blake (2)

Meciuri destul de interesante...mai ales la cele doua turnee ce se dispute pe hard.

luma
30th September 2006, 18:59
Interesante intr-adevar! In Thailanda Ljubicic este favorit, cel putin pe hartie. Marturisesc ca eu imi doresc sa castige Blake. Ca fus orar...sunt inaintea noastra, nu??

Ady
30th September 2006, 20:05
dap, inaintea noastra sunt, la ei e duminica , 12:00 AM , deci in cateva ore trebuie sa inceapa finala ...

ps: la ei e 1 oct, a inceput facultatea : ))

luma
30th September 2006, 20:09
:D Da, dar sa nu faca si studentii lor cum am facut eu. Sa mute sala de curs la...arene. :evil:

ps: cine ti-ai dori sa castige???

Alberto
30th September 2006, 20:14
Asadar finalele la cele trei turnee vor fi:
Palermo - Filippo Volandri (2) - Nicolas Lapentti (8)
Mumbai - Tomas Berdych (2) - Dmitri Tursunov (4)
Bangkok - Ivan Ljubicic (1) - James Blake (2)

Meciuri destul de interesante...mai ales la cele doua turnee ce se dispute pe hard.


:nah: :nah:
Palermo - N.Almagro - Nicolas Lapentti (8)

F. Volandri a abandonat, cand conducea autoritar meciul...6-0, 2-1 in al doilea set....

Ady
30th September 2006, 20:16
@ luminita : tursunov, blake si almagro
pacar de volandri , a fost in finala la noi , l-a batut pe robredo in cupa davis si acum era cu in picior in finala iar, era pe val ...

luma
30th September 2006, 20:21
Ady, eu stiu ca Almagro a abandonat!!!! Zau ca ma faceti sa ma uit pe ATP. :)

Rezultatele sunt luate de pe site-ul turneului:

Semifinals singles results: saturday, september 30

Lapentti (Ecu) d. Ramirez Hidalgo (8-Esp) 6/2 6/1

Volandri (2-Ita) d. Almagro (4-Esp) 6/0 2/1 ret.

Ady
30th September 2006, 20:23
ma bagati in ceata de tot, v-am zis ca nu imi merge extern-ul si nu am cum sa verific, eu ma bazez pe ce ziceti voi aici ...
dap, almagro s-a retras ... am ajuns sa dau telefoane ca sa aflu scoruri ...:)

luma
30th September 2006, 20:37
Daca n-ai rabdare!!!:D
Sa inteleg...Blake, Tursunov si Volandri???:) :ok:

ps: si la mine merge greu!!!

adriana18p
30th September 2006, 20:56
ps: la ei e 1 oct, a inceput facultatea : ))

si la noi a inceput de azi :( deja sunt speriata de gandul ca o sa am colegi noi profesori noi examene iar:(
si ca sa fiu on topic vreau sa castige blake

luma
30th September 2006, 21:03
In sfarsit Adriana, avem aceleasi preferinte!:)

Off-topic: lasa, nu ai de ce sa te temi! nici nu stii cand trece! succes!!

Ady
30th September 2006, 21:06
Sa inteleg...Blake, Tursunov si Volandri???:) :ok:


dap ... asa, dupa ce a pierdut si la noi si au pierdut si in cupa davis, desi a jucat binisor , parca ar merita si el sa castige ...

@adriana : lasa ca vezi tu ce o sa iti placa... sa inteleg ca esti la ase? ... ca si la mine tot astazi s-a inceput, da' eu d-abia am iesit din casa pentru paine, dar pt facultate :P ...

Alberto
30th September 2006, 21:10
ma bagati in ceata de tot, v-am zis ca nu imi merge extern-ul si nu am cum sa verific, eu ma bazez pe ce ziceti voi aici ...
dap, almagro s-a retras ... am ajuns sa dau telefoane ca sa aflu scoruri ...:)


ai dreptate Ady...http://www.internazionalidisicilia.it/ - site-ul oficial al turneului de la Palermo

Am fost informat gresit de pe un livescore...-----http://www.xscores.com/LiveScore.do

Eu pariasem pe victoria lui Volandri, dar pariul mi-a fost anulat dupa retragerea spaniolului....nici mie nu imi venea sa cred cum un jucator care are meciul in mana 6-0, 2-1 in setul secund poate sa abandoneze...:nah:

adriana18p
30th September 2006, 21:13
dap ... asa, dupa ce a pierdut si la noi si au pierdut si in cupa davis, desi a jucat binisor , parca ar merita si el sa castige ...

@adriana : lasa ca vezi tu ce o sa iti placa... sa inteleg ca esti la ase? ... ca si la mine tot astazi s-a inceput, da' eu d-abia am iesit din casa pentru paine, dat pt facultate :P ...

hmm ce o sa imi placa examenele? da sunt la ase la contabilitate vroiam la finante dar am gresit la examen cele mai usoare exercitii posibile ceva normal la mine
sper sa am noroc de colegi buni oricum crezi ca ma pot muta la alta grupa unde e un coleg de al meu?
tu la ce facultate din ase esti?
sorry de off topic
@luma hai ca nu am avut tot timpul pareri diferite

Ady
30th September 2006, 21:19
finalele la dublu mi le spune si mie cineva?


oricum crezi ca ma pot muta la alta grupa unde e un coleg de al meu?

bineinteles ca te poti muta, trebuie doar sa vrei :P

luma
30th September 2006, 21:22
Daca ai rabdare...ma uit eu:D

La Bangkok sigur Erkich/Ram - A Murray/J Murray
In India nu stiu sigur ca nu pot deschide dar as miza pe Auckland/Delgado - Paes/Qureshi

adriana18p
30th September 2006, 21:23
bineinteles ca te poti muta, trebuie doar sa vrei :P

oo ce veste buna mi.ai dat dar eu habar nu am unde sa ma duc stiu unde e facultatea mea dar nu stiu ce tb sa fac ca sa ma mut ?cumva ceva la secretara tb?:D la ce facultate esti?:D sunt curioasa sorry
ahh la dublu la bangkok era a. murray si mai era ink unul j. murray parca sau am nevoie de ochelari ? cine e celalalt?

Alberto
30th September 2006, 21:25
Palermo--- Garcia/Horna - (1)Fyrstenberg/Matkowski

Bangkok---(1)Erlich/Ram - Murray/Murray

Alberto
30th September 2006, 21:28
la Mumbai se stie doar o echipa finalista: (3)Ancic/Bhupathi

Cea de-a doua semifinala se joaca intre: Bopanna/Ghouse vs (4)Auckland/Delgado

Ady
30th September 2006, 21:29
Palermo--- Garcia/Horna - (1)Fyrstenberg/Matkowski

turneul asta e copie a turneului nostru din 4 locuri cate sunt in finala 3 sunt identice ... doar lapenti e in plus ...

@adriana: la ase sunt anul 3 la economie generala si mai sunt si la spiru la finante boboc, la fel ca tine :P...

luma
30th September 2006, 21:36
la Mumbai se stie doar o echipa finalista: (3)Ancic/Bhupathi
Deci dusa miza mea.:D

Alberto
30th September 2006, 21:42
Meciuri usoare pentru favoriti la prima vedere, in finalele de dublu...

Palermo--- Garcia/Horna - (1)Fyrstenberg/Matkowski 2
Bangkok---(1)Erlich/Ram - Murray/Murray 1

Ady
30th September 2006, 21:44
da' n-ar fi trebuit sa se fi terminat deja meciurile? se joaca acum , au fost amanate pentru maine?
in mod normal stiu ca finalele de dublu se joaca sambata ...

luma
30th September 2006, 21:49
Ba da. La Palermo meciul a inceput pe la 12.00 ora locala deci...13.00 la noi, nu? Nu pot deschide, imi da si mie eroare. Din nu-stiu-cate incercari abia reusesc!!!:headbang:

Alberto
30th September 2006, 21:51
acum se joaca cea de-a doua semifinala din India BOPANNA R./GHOUSE M.- AUCKLAND J./DELGADO 4-6, 2-0
Azi s-au jucat semifinalele si maine se vor juca finalele...nu s-a amanat nimic..

luma
30th September 2006, 22:30
da' n-ar fi trebuit sa se fi terminat deja meciurile? se joaca acum , au fost amanate pentru maine?
in mod normal stiu ca finalele de dublu se joaca sambata ...

Ady, am reusit sa ma uit. La Palermo se joaca maine la ora 12.00 si la Bangkok tot maine, adica azi ca la ei este 01.10, nu inainte de 02.30 PM. Astea sunt orele locale. La Mumbai nu pot sa deschid.

later edit: este ciudat totusi ca apar ambele finale, si simplu si dublu, la aceeasi ora dar terenuri diferite. eu nu am mai vazut asta pana acum.

krydo
30th September 2006, 23:08
In cele din urma s-a gatat si a doua semifinala de pe tabloul de dublu de la Mumbai: R Bopanna/M Ghouse - J Auckland/J Delgado (4) 4-6 6-3 10-7.
Deci finala va fi R Bopanna/M Ghouse - M Ancic/M Bhupathi
Tot mai interesante mi se par alea de la simplu :P

luma
30th September 2006, 23:22
Stiti ce nu inteleg eu? Am reusit si eu sa deschid "live scores" si vad asa:

30-09-2006 men's doubles quarterfinal Ancic/Bhupathi-Paes/Qureshi 6-1;5-7;10-3 Pai si atunci unde este semifinala? Si cum sa se joace astazi sferturi (sau ma rog, un meci din sferturi) :o:

luma
1st October 2006, 09:50
este ciudat totusi ca apar ambele finale, si simplu si dublu, la aceeasi ora dar terenuri diferite. eu nu am mai vazut asta pana acum.

S-a revenit: finala de dublu incepe la ora 13.00 si cea de simplu nu inainte de 14.30 ora locala.
Finala de dublu a inceput de 40 de minute si este 6-2 in primul set pt perechea Erlich/Ram.

Egalitate la seturi dupa 55 de min de joc: Erlich/Ram-A Murray/J Murray 6-2;2-6

Castigatori in Thailanda, la dublu, Jonathan Erlich/Andy Ram; ei au invins perechea britanica Andy Murray/ James Murray cu 6-2;2-6;10-4.

Alberto
1st October 2006, 11:22
A inceput si finala de simplu de la Bangkok: Blake il conduce pe Ljubicic cu 1-0 la seturi (6-3) si 1-0 in setul secund...

luma
1st October 2006, 11:31
Da insa Blake, in primul set, avea 5-1 si servea pt set. Daca Ljubicic facea si al 2-lea break...era mai interesant.

In setul II: 3-1 pt Blake.

Si castigator este Blake cu 6-3;6-1. Prea simplu!!!

adriana18p
1st October 2006, 12:16
ma bucur ca a batut blake, pe Ljubicic nu prea il am la suflet:D:D:P

luma
1st October 2006, 14:05
Si eu ma bucur pt Blake dar nu s-a jucat decat o ora. Prea putin mai ales ca, Ljubicic pleca favorit. In primul set am crezut, la un moment dat, ca va reveni si va relansa meciul. In setul al 2-lea Ljubicic nu prea s-a vazut. Ma asteptam la mai mult la acest nivel! Nu a fost sa fie.

Alberto
1st October 2006, 14:19
A inceput si finala de dublu de la Palermo:

M. Fyrstenberg/M. Matkowski - M. Garcia/L. Horna 6-7 3-1

luma
1st October 2006, 14:52
Castigatoare este perechea Garcia/Horna 7-6; 7-6

La Bucuresti castigatori au fost polonezii. :)

ana888
1st October 2006, 15:12
imi e foarte simpatic horna asta..la bucuresti era cel mai cracanat de pe tot terenul...si cand venea mingea facea un pas ciudat...parca era vulpe...scuzati daca sunt rea:D dar ma facea sa rad :D

luma
1st October 2006, 15:18
..la bucuresti era cel mai cracanat de pe tot terenul...

Sa inteleg ca numai la Bucuresti??:evil: Mai rea decat mine nu esti.:D
Scuze, nu m-am putut abtine.:)

krydo
1st October 2006, 16:43
Lapentti - Volandri 7-5 in primul set...
Pacat ca ploua la Mumbai si nu se joaca inca Berdych - Tursunov...:(

luma
1st October 2006, 16:46
Ploua? Ca eu nu pot deschide nimic. Ieri am incercat si m-am blocat. Daca te poti uita (cind va incepe)...pune si tu niste scoruri.:)

krydo
1st October 2006, 16:59
Lapentti facuse break si in setul doi, dar a reusit Volandri un re-break, si acum italianul conduce cu 2-1. Lapentti serveste...
M-am mai uitat si pe tablourile turneelor de saptamana viitoare si din pacate nu vom avea nici un jucator pe acolo (nici la Tokio, nici la Metz). Astazi Catalin Gard a cedat in turul 2 (penultimul) de calificari de la Metz in fata lui El Aynoui cu 7-6(4) 6-4...:(

luma
1st October 2006, 17:13
M-am mai uitat si pe tablourile turneelor de saptamana viitoare si din pacate nu vom avea nici un jucator pe acolo (nici la Tokio, nici la Metz).(

Sunt futures?? Challengers sunt sapt. viitoare in Belgia si Ecuador.

ps pe Volandri il vad si eu:) adica scorul. de la mumbai nu pot deschide in niciun fel.

krydo
1st October 2006, 17:27
La Mumbai nu se mai joaca azi la Mumbai...
1st October: Matches postponed to tomorrow (2nd Oct)
Due to heavy rains in Mumbai, matches have been postponed to tomorrow (2nd October). The singles final will start at 4:00 pm tomorrow. Deci maine de la 13:30...Tursunov-Berdych

PS Pacat ca a cedat Dacian Craciun 6-2 7-6(4), in finala Challenger-ului de Bratislava in fata lui Ivan Navarro Pastor.

luma
1st October 2006, 18:01
La Mumbai nu se mai joaca azi la Mumbai...
1st October: Matches postponed to tomorrow (2nd Oct)
Due to heavy rains in Mumbai, matches have been postponed to tomorrow (2nd October). The singles final will start at 4:00 pm tomorrow. Deci maine de la 13:30...Tursunov-Berdych

Multumesc mult! Chiar nu reuseam sa deschid ceva si ma tot intrebam de ce nu zice nimeni nimic.:) Deci...nu vad partida.

Si mie imi pare rau pt Dacian. Dar sa stii ca tiebreak-ul ala a fost foarte disputat.

He he! Si Volandri este castigator la Palermo: 5-7 6-1 6-3

Alberto
1st October 2006, 18:07
LAPENTTI N. (ECU) vs. VOLANDRI F. (ITA) 7-5 1-6 3-6

a castigat italianul....

luma
1st October 2006, 21:55
M-am mai uitat si pe tablourile turneelor de saptamana viitoare si din pacate nu vom avea nici un jucator pe acolo (nici la Tokio, nici la Metz)(

Acum inteleg si eu ce zici! Ma gandeam ca incepe Masters-ul de la Madrid :D Dar mai sunt doua saptamani.

Ady
1st October 2006, 22:10
pavel era la metz, dar s-a retras ... deh s-o pregati de nunta ...

luma
1st October 2006, 22:19
Ma gandeam ca se inscrie in Japonia ca tot l-a castigat in...acu multi ani!:D
De, nunta...pregatiri intense!:D