PDA

View Full Version : Etapa 10: Dinamo - Rapid



Pages : [1] 2

tuxie
25th September 2006, 08:39
Duminica, 1 octombrie, ora 20:30, TVR 1.
Derby-ul etapei a X-a.

Elphax
25th September 2006, 08:48
bateeeee !
acuma sa vedem cine pe cine:
Rapid pe Dinamo - sa castige si casele de pariuri?
Dinamo pe Rapid - sa-si goleasca borcea buzunarele?
jandarmii pe suporteri - poate mai sunt unii care n-au incasat-o inca?
suporteri pe suporteri - ca asa e obiceiul in capitala?
suporteri pe jandarmi - de razbunare?

Meci foarte important, rezultatul poate decide campioana de toamna !

Cristian
25th September 2006, 09:49
Eu zic ca bate dinamo si pe rapid, stie borcea de ce.

grande
25th September 2006, 09:52
Derbyul etapei se va termina nedecis ,scor 1-1 !

resita
25th September 2006, 12:25
le dam 2-0, si le inchidem si lor gura.

hai DINAMO

tuxie
25th September 2006, 12:27
Aici ar fi fost potrivit sa se poata face simultan 2 poll-uri:
- Dinamo vs. Rapid
- Suporteri vs. Jandarmi
Mizez pe X2 la ambele. Cu handicap asiatic :D

SORENSEN
25th September 2006, 12:43
As merge la egal..e greu sa castige vreo echipa..ambele vin dupa meciuri in UEFa desi Rapid are deplasare f f departe la Madeira..de aia am pus si egal :sneaky:

AxinTe
25th September 2006, 13:19
in ultimii ani meciul Dinamo-Rapid a fost in top3 a celor mai frumoase meciuri din campionat.. anul trecut 5-2 si 3-0 ambele meciuri foarte frumoase cu multe faze de poarta si ratari uluitoare :) sper sa fie la fel si sezonul asta(cu exceptia celui 3-0 :D)

dede
25th September 2006, 15:31
pana la urma, vor veni arbitrii straini? :mda:

Angel66
25th September 2006, 15:38
dap..asa s-a zis...k vor veni arbitrii straini!mai bine...prietenii stiu de ce:D
meci greu...dar merg pe victoria Rapidului!altfel e greu sa-i mai opreasca cineva pe dinamo!asteptam sa vedem daca mazilu isi merita banii,buga sa nu uite ca e atacant...si poate moldo va fi iertat cu o etapa!dar nu cred...are borcica relatiile lui..

4star
25th September 2006, 15:42
greu pronostic. se pare totusi ca dinamo este in forma mai buna si depinde si de rezultatele din cupa UEFA.. cred ca bate dinamo.

Angel66
25th September 2006, 15:50
chiar nu cred ca o sa bata dinamo...in cel mai rau caz un egal!Rapidul joaca f bine in derbyuri!

kain
25th September 2006, 16:41
Se poate intampla orice.. sper sa bata Rapid. :D

pytzy
25th September 2006, 17:08
Meciul este deschis oricarui rezultat, dar mizez pe victoria Rapid-ului. Ramane de vazut daca am mizat bine.

cap
25th September 2006, 17:16
meci de 1x :D

Ammadeus
25th September 2006, 22:54
1-4

delaparis
25th September 2006, 23:13
chiar nu cred ca o sa bata dinamo...in cel mai rau caz un egal!Rapidul joaca f bine in derbyuri!
:o:

"Cine vine-n groapa fara cinci nu scapa..." /hello :D

kain
25th September 2006, 23:14
Ce-mi doresc cel mai mult e sa-i arda Zicu ! :D Sa le inchida gura.. cu vreo 2 goluri.. indiferent cum le da.. ori cu mana ori din greseala :D

Telespan
26th September 2006, 00:28
Bate Rapidu cu 1-0....l:evil:
Un ocean de iubire pentru culoarea visinie,Forzza Rapid!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BAK
26th September 2006, 07:12
MeciuL Se Termina La Egalitate.......UN 3-3 AR FI SUPER

MariusTR
26th September 2006, 07:37
Bate Dinamo ( fiindca asa e programat ) cu 2-1 .
Rapidul va termina in 8 oameni si nu fiindca vor intra dur la picioare ;)

Aurel.D
26th September 2006, 10:16
Dinamo nu a primit nici un penalty pana acum, nu a marcat nici un gol din off-side, nu a avut probleme de arbitraj la nici un meci, in afara de cel cu Steaua si unii vorbesc de "relatile lui Borcea", "programari", etc....

Evidenta va contrazice, dragilor:ok: , dar voi puteti spune orice, ca doar gura lumii numai pamanatul o astupa!/hello

Meciul se va incheia cu cel putin un egal, dar cred intr-o victorie a lui Dinamo!
Sper sa joace Moldovan, asa meciul va fi mai frumos.

Hard
26th September 2006, 10:26
:o:

"Cine vine-n groapa fara cinci nu scapa..." /hello :D

haha,ce ziceai acum vreo 2 zile?:ciocan:
va fi un meci echilibrat,care e mai buna (aia cu arbitrii) cred ca vor castiga iar,chiar daca nu vreau asta

afonlafotbal
26th September 2006, 13:37
Duelul mingicarilor :P Zicu vs Denis , egal... :D

pytzy
26th September 2006, 13:39
Sper sa vedem fotbal. Nu 'greseli' de arbitraj, cica.

delaparis
26th September 2006, 13:53
haha,ce ziceai acum vreo 2 zile?:ciocan:
va fi un meci echilibrat,care e mai buna (aia cu arbitrii) cred ca vor castiga iar,chiar daca nu vreau asta

:o:

Hai promite-mi ca faci special ...:happy

Mai da o privire la post si la cel precedent si vei intelege cu cine vorbeam si ce ziceam ...:rolleyes:

Te bagi ? vrei sa vorbesc si cu tine ? Hai sa vorbesc ...

Zi-mi ce scor a fost la ultimul meci Dinamo - Rapid din groapa ? Repede ...:D

Asta ca sa intelegi mai bine ...

Si ca ramin on-topic cred ca va fi un meci strins cu putine goluri anul asta...

Liviu
26th September 2006, 13:59
Când doi se luptă al treilea câştigă ! ( Steaua :evil: )
1-1 / 2-2 meci cu durităţi şi eliminări , lupte cu jandarmii şi discuţii despre arbitrajul controversat după meci la "tocşouri" . Valori apropiate ale celor două echipe , diferenţa de 11 puncte dintre ele după numai 9 etape este complet nejustificată .

Casuba
26th September 2006, 14:16
Spuneti-mi cine arbitreaza ca sa va spun cine bate !

Caligula
26th September 2006, 14:23
Cea mai buna parere mi-o pot face dupa ce vad prestatia lor in UEFA. E jale mare daca merge mai departe numai Dinamo. Razvan va fi obligat sa castige, deci presiune imensa pe umerii lui. Si Rapidul nu are rezultate bune in astfel de conditii. La cat de impulsiv il stiu pe Copos nu m-ar mira ca dupa aceasta etapa, in eventualitatea in care Dinamo castiga sa-l vad pe Razvan amenintat cu demiterea. Un X le-ar conveni multora si ar deranja pe f. putini.

kain
26th September 2006, 15:28
:o:

Hai promite-mi ca faci special ...:happy

Mai da o privire la post si la cel precedent si vei intelege cu cine vorbeam si ce ziceam ...:rolleyes:

Te bagi ? vrei sa vorbesc si cu tine ? Hai sa vorbesc ...

Zi-mi ce scor a fost la ultimul meci Dinamo - Rapid din groapa ? Repede ...:D

Asta ca sa intelegi mai bine ...

Si ca ramin on-topic cred ca va fi un meci strins cu putine goluri anul asta...

Spune-mi cat a fost pe Giulesti :evil:

Aurel.D
26th September 2006, 15:40
Conducatorii lui Dinamo au cerut arbitrii straini la acest meci si in general la orice meci, sa nu mai fie probleme ca la meciul cu Steaua, cand, cu toate ca echipa lor nu a tras decat un sut pe poarta, singurul lucru de care s-au legat MM et comp., a fost arbitrajul!!

Deci, vrem arbitrii straini de acum incolo!!/hello

Casuba
26th September 2006, 16:00
Sigur ca da...si marmota ce zice ?

rechinul farist
26th September 2006, 17:00
bate Dinamo, 10 victorii consecutive, iar in etapa a 11-a, da de FARUL si atunci va suferi prima infrangere....TODORAN STIE.........:D

Angel66
26th September 2006, 17:42
:o:

"Cine vine-n groapa fara cinci nu scapa..." /hello :D

aia a fost o intamplare!ultimul meci dintre rapid si dinamo s-a terminat 3-0!ptr cine oare?:rolleyes: da..ptr cei mai buni..mi-am adus aminte!:D

Sezione
26th September 2006, 18:43
Greu de spus... Dar daca Rapid joaca ca in prima repriza din meciul cu steaua cistiga... Sper sa o faca la scor : 3-0 ar fi OK)))

apercele
26th September 2006, 19:47
daca steaua a trecut de jumate de 2 ori in meciul cu noi, rapidu-ul o va face de mai multe ori
mechi echilibrat, dar un 3-1 dinamo suna frumos...

10 victorii din 10

vlad1607
26th September 2006, 20:21
nr 10 consecutiv? speram ca da...ar fi mare pacat sa ne impiedicam de un rapid care nu e mai in forma ca noi..oricum meci de 1 X :D

FORZA CAINII !

Angel66
26th September 2006, 21:35
pai o sa vedem duminica care e in forma si care nu!:D...k akum jucam fara corpodean..si s-ar putea sa aveti o surpriza!:P

vlad1607
27th September 2006, 10:30
hai ca scapati ieftin duminica luati numai 2 :D

pytzy
27th September 2006, 10:33
Luam sau dam nu stiu ramane de vazut. Sa invinga cel care va fi mai bun(nu este o regula asta). Important este sa vedem un fotbal bun prestat de ambele echipe. Forza RAPID.

chinezu
27th September 2006, 11:03
2-0(ganea2)

Aurel.D
27th September 2006, 12:19
Daca Steaua a avut un singur sut pe poarta, si ala in min. 77, de la 25 de metri, cred ca Rapidul macar va juca mai pe atac si vom vedea mai mult fotbal./hello


Sigur ca da...si marmota ce zice ?

Zice ca si cu arbitrii straini, Dinamo bate atat pe Rapid cat si pe Steaua!!:D
S-au mai vazut cazuri!:ok:

malexoid
27th September 2006, 12:26
primele puncte pierdute in sezonul actual de Dinamo...
speram intr-un meci frumos, curat, fara interventii externe, fara violente si mai ales fara probleme cu caralii...
pronostic: X

delaparis
27th September 2006, 12:31
nr 10 consecutiv? speram ca da...ar fi mare pacat sa ne impiedicam de un rapid care nu e mai in forma ca noi..oricum meci de 1 X :D

FORZA CAINII !


egalarea recordului la Dinamo daca am inteles bine ... :)

Casuba
27th September 2006, 13:00
Daca Steaua a avut un singur sut pe poarta, si ala in min. 77, de la 25 de metri, cred ca Rapidul macar va juca mai pe atac si vom vedea mai mult fotbal./hello



Zice ca si cu arbitrii straini, Dinamo bate atat pe Rapid cat si pe Steaua!!:D
S-au mai vazut cazuri!:ok:

Dar cu Otelul vrea dinamo arbitri straini ?

Aurel.D
27th September 2006, 14:53
Da, si cu Otelul si cu Farul si cu Poli Iasi si cu Industria Sarmei Campia Turzii, si cu cine vreti voi, nu conteaza adversarul.:D
O singura data a gresit un arbitru pro Dinamo si gata au si sarit toti habarnozaurii din fotbal, in sus (nu le mai dau numele ca tocmai am mancat si nu vreau sa vars tocmai acum:P )....
Asa va iesi in evidenta mai clar faptul ca echipa merge foarte bine!/hello

dan
27th September 2006, 16:35
10 victorii consecutive ar fi prea mult....un egal ar fi echitabil pt toata lumea(inclusiv pt steaua).
daca rapidul pierde,distanta dintre ei si dinamo va fi imensa.
bineinteles ca dinamo are prima sansa.

apercele
27th September 2006, 18:40
probabil va depinde si de meciurile UEFA a ambelor echipe
daca amandoua se califica in grupe, vor intra in derby cu moralul ridicat si se va juca pe viata si pe moarte....asa si sper sa fie cazul de fapt, sa intram in grupe cu amandoua si sa avem un derby frumos
in mod normal dinamo ar trebui sa castige pentru ca joaca bine in acest tur, mai ales ca mazilu inca nu joaca pt rapidisti

Sunchase
27th September 2006, 22:24
Victorie la limita :P

grande
27th September 2006, 22:38
Victorie la limita :P

...a cui ?:P

ULTRAS_TAVY
27th September 2006, 22:56
Dinamo se opreste aici cu seria victorilor...mizez pe Rapid

Angel66
27th September 2006, 23:54
...a cui ?:P

a Rapidului!:P

windycity
28th September 2006, 00:28
Meci de 1X2 .Eu sper sa fie 1 dar va fi greu pt ca Rapid joaca fotbal nu pune autocarul in poarta ca marea echipa de CL

m8k
28th September 2006, 08:04
Daca bate si Rapidul, Dinamo va avea in acest campionat 34 de victorii din 34....din pacate!

Gabriel28
28th September 2006, 09:13
as vrea un meci jucat 99% pe teren, fara greseli de arbitraj, deci un meci "frumos" si cu goluri multe. oricum daca ar fi sa aleg pe cineva, aleg rapidul.

YoYoyOi
28th September 2006, 09:32
as vrea un meci jucat 99% pe teren, fara greseli de arbitraj, deci un meci "frumos" si cu goluri multe. oricum daca ar fi sa aleg pe cineva, aleg rapidul.

si 1% jucat....unde?

ULTRAS_TAVY
28th September 2006, 10:19
si 1% jucat....unde?

Eventual p pista de atletism :ras-plans:

delaparis
28th September 2006, 11:35
as vrea un meci jucat 99% pe teren, fara greseli de arbitraj, deci un meci "frumos" si cu goluri multe. oricum daca ar fi sa aleg pe cineva, aleg rapidul.

Mi se pare ca vin arbitrii straini ... sau ma insel ?

Oricum nu-mi aduc aminte de un meci "aranjat" intre cele doua echipe. Sper sa fie spectacol totusi desi cred ca va fi un meci strins cu putine faze de gol si multe intreruperi datorita faulturilor la "intimidare" .

Angel66
28th September 2006, 12:46
pai gurile rele spuneau ceva de un blat intre cele doua echipe,la victoria lui dinamo de pe Giulesti,in perioada cand era giovanni becali presedinte la Rapid!:drak: oricum..au ramas la stadiul de speculatii...Dar nici nu se pune problema de vreun blat acum...sunt bani,puncte si orgolii imense la mijloc!
cred ca va fi un meci frumos..nu cred ca se va merge pe defensiva!si cel mai bun sa castige...dar pe teren!!

Aurel.D
28th September 2006, 12:50
Vor veni arbitrii straini ale caror nume va fi anuntate Sambata.
Blaturi intre Dinamo si Rapid:o: , in ultimii 10 ani nu, insa prin 88 sau 89 imi aduc aminte de un meci de pomina in cuplaje: Steaua jucase cu Sportul St. si Dinamo cu Rapid.....
Era 1-1 si a marcat Lupu dintr-un penalty pt. 2-1, dupa ce ii aratase portarului Manu unde va trage!:D

Dar era nebunie mare cu cuplajele alea!!/hello

pytzy
28th September 2006, 16:07
Ce va fi va fi, o sa vedem duminica. Tot ce vreau este sa fie un meci frumos.

Gontel
28th September 2006, 16:32
Nici nu ma intereseaza meciul asta. Poa' sa se intample ce-o vrea. Si asa cainii sunt campioni pe bani.

Angel66
28th September 2006, 17:47
Nici nu ma intereseaza meciul asta. Poa' sa se intample ce-o vrea. Si asa cainii sunt campioni pe bani.

rade ciob de oala sparta....:D:evil:

apercele
28th September 2006, 17:51
Nici nu ma intereseaza meciul asta. Poa' sa se intample ce-o vrea. Si asa cainii sunt campioni pe bani.

dar voi cum ati luat ultimele 2 campionate?
macar nu mai vorbi la adresa altora cand stii prea bine ce ai in ograda....sau si tu esti ca 80% din suporterii stelei care nu au vazut nici un meci la stadion si nici macar nu stiu 1/4 din lot?
daca chiar esti fan si ai vazut meciurile stelei ultimii 2 ani, ti-ai retrage comentariul....dar probabil ca ai vazut si tu 3-4 meciuri in 24 de luni

andrei1921tm
28th September 2006, 20:41
Nu cred ca meciu asta o sa se termine x.Este o infruntare intre echipe care se bazeaza pe ofensiva.Dinamo pare mai in forma,dar este foarte greu sa continue seria victoriilor.
Pronostic 1-2

crissis
28th September 2006, 21:27
Un meci al marilor orgolii in care cred ca seria de victorii a lui Dinamo va lua sfirsit . Cu arbitri straini sa vedem cit de buna va fi Dinamo :evil:.
Pronostic 2 :evil:

YoYoyOi
28th September 2006, 21:32
Un meci al marilor orgolii in care cred ca seria de victorii a lui Dinamo va lua sfirsit . Cu arbitri straini sa vedem cit de buna va fi Dinamo :evil:.
Pronostic 2 :evil:

Cu arbitri straini ca asta din Dinamo-Xanthi, Rapid va pierde sigur. Ca arbitrul asta e strain , dar strain de regulament si de fotbal:rosu:

Rossi
29th September 2006, 08:28
E meci greu pt ambele echipe ... Dinamo are totusi prima sansa : Joaca acasa , e in forma mai buna , nu are indisponibili ca Rapid ..
plus ca Rapidul a avut meci in deplasare (120 min) si a acumulat oboseala mai mare .

Sper sa castigam :yeah:

Forza Dinamo !

superchumbo
29th September 2006, 10:38
dar voi cum ati luat ultimele 2 campionate?
macar nu mai vorbi la adresa altora cand stii prea bine ce ai in ograda....sau si tu esti ca 80% din suporterii stelei care nu au vazut nici un meci la stadion si nici macar nu stiu 1/4 din lot?
daca chiar esti fan si ai vazut meciurile stelei ultimii 2 ani, ti-ai retrage comentariul....dar probabil ca ai vazut si tu 3-4 meciuri in 24 de luni


Wow .......................... chiar credeti ca daca ati terminat pe 2-3 in ultimii 2 ani asta va da dreptul sa criticati ??????????? Ce victime sunteti si voi !!! :ciocan: Ati uitat cum ati castigat in 2003-2004 ? Ati uitat cine a infiintat cooperativa, o investitie de mare succes la vremea ei si nu numai, adica momentul cand s-a hotarat ca nu veti pierde in veci vreun punct cu Gloria sau Ceahlaul ?????

vlad1607
29th September 2006, 10:39
castigam atingem cota 10 si v-am pupat :D

Aurel.D
29th September 2006, 10:46
Ambele echipe vor avea ceva de tras dupa ultimele jocuri din UEFA, insa sper la un joc frumos pana la urma.....

MariusTR
29th September 2006, 10:56
_ X _

Jar-Gon
29th September 2006, 11:01
Sa Mor Eu In Meciul Asta Nici Nu Stiu Care Imi Sunt Mai Antipatici Potaile Sau Inaripatii.oricum Le Doresc Moarte Amandoura

cip_81
29th September 2006, 13:17
Meci de 1 solist
Ma astept ca dupa acest meci, jucatorii de banda ai Rapidlui (acolo unde Rapid este f slaba) sa se aleaga cu ceva probleme la coloana.

pytzy
29th September 2006, 13:26
Sper sa bata Rapid dar cred ca meciul este deschi oricarui rezultat.

dede
29th September 2006, 14:52
"Comisia Centrala a Arbitrilor a anuntat ca derby-ul etapei a 10-a a Ligii I de fotbal, programat duminica, între Dinamo si Rapid Bucuresti, va fi condus de o brigada de arbitri din Ungaria, cu Viktor Kassai la centru, ajutat de arbitrii asistenti Ferenc Szekely, Imre Attila Nagy." ols.ro
:mda:

pytzy
29th September 2006, 14:55
:help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: :help: Cea mai tare brigada de arbitri posibila.

m4st3r
29th September 2006, 15:08
Bate rapid...

tuxie
29th September 2006, 15:18
cu Viktor Kassai la centru


Hmm - Victor Kassai, Adalbert Kassai... :D

dede
29th September 2006, 15:25
la dinamo - Steaua Miklos Nagy, la dinamo - rapid Imre Attila Nagy :mda: ambii arbitrii asistenti :mda:

m4st3r
29th September 2006, 15:26
loool ce tare :)) ! eu zic sa nu mai facem telenovele, sa asteptam meciu si dupa vom trage concluziile...

MariusTR
29th September 2006, 15:54
la dinamo - Steaua Miklos Nagy, la dinamo - rapid Imre Attila Nagy :mda: ambii arbitrii asistenti :mda:
Ygen... ca s-au saturat sa tot protesteze in fata televiziunii si sa arunce cu bolovani in antene. Mai bine e in arbitraj la Romania.
Ridica steagul si moare jumatate din tarisoara asta mioritica ;)

parca si vad ca dupa meci intram in razboi cu tara vecina si prietena
:D

STEAUA-MANIA
29th September 2006, 18:17
La un moment dat, Matache l-a provocat pe Pulhac la un Counter Striker, iar portarul s-a impus si la acest joc. "A fost un exercitiu bun pentru degete" si asa baietii de la dinamo au experienta vezi declaratia lui turcu(niste onanisti):D
gsp.ro:D
Va fi un meci cu multe goluri!:D

YodaRo
29th September 2006, 18:22
Nu reuseste Vilcea sau cum in keama sa aduca arbitri din alte tari civilizate, arbitri de valoare. Numai din Ungaria poate... e clara ca a marunt tipul.. eun pion in slujba nashului si a lui mitica vice sforarul.
On topic bate rapidul cu 2-1.

gheorghe
29th September 2006, 19:07
Mai interesant decat duelul dintre cele doua echipe mi se pare cel tactic dintre Rednic si Lucescu, antrenori versatili care pot concepe rapid o tactica castigatoare. Cu toate ca dinamo este neinvinsa de la inceputul sezonului, inclin sa cred ca acest meci va fi cu totul deosebit decat cele jucate pana acum de militieni.:yeah: Bate Rapidul cu 3-2/hello

reseter
29th September 2006, 19:28
desi e pe val, desi nu-i inghit nici cu o planeta de muraturi, desi deja se vede campioana (ma gandesc daca nu cumva a umblat si la arbitrii...deh milionu` de euro...)...e posibil ca dinamo sa bata, in schimb, pentru ca nu pare sa joace fotbal, pentru ca s-a calificat cu greu in grupele cupei uefa, pentru ca imi doresc sa avem un campionat antrenant....sper ca rapid sa bata (mai e si partea de psihologie......cu aia nu, cu astia nu, cu ceilalti nu...cu dinamo da)
Deci sper intr-o victorie a rapidului.
Pentru dinamovisti oricum cred ca sunteti mai buni decat rapidul...

reseter
29th September 2006, 19:28
desi e pe val, desi nu-i inghit nici cu o planeta de muraturi, desi deja se vede campioana (ma gandesc daca nu cumva a umblat si la arbitrii...deh milionu` de euro...)...e posibil ca dinamo sa bata, in schimb, pentru ca nu pare sa joace fotbal, pentru ca s-a calificat cu greu in grupele cupei uefa, pentru ca imi doresc sa avem un campionat antrenant....sper ca rapid sa bata (mai e si partea de psihologie......cu aia nu, cu astia nu, cu ceilalti nu...cu dinamo da)
Deci sper intr-o victorie a rapidului.
Pentru dinamovisti oricum cred ca sunteti mai buni decat rapidul...
pentru arbitrii.........veniti odata bai aia din congo...
pentru mitici, jenei, padureni, nasi samd.....s-au ieftinit biletele de plecare cu avionul (numai cele dus...ce mai asteptati?)

luctoronto
29th September 2006, 19:30
Nu cred ca rapid are alte variante decat victoria,altfel adio campionat anul asta.Stiu ca sunt 11p inter ei si Dinamo ,dar si anul trecut au inceput mai prost decat dinamo si au terminat campionatul inaintea lor.Orice e posibil!

apercele
29th September 2006, 19:36
pentru toti carcotasii de pe acest forum:

degeaba mancati rahat ca dinamo va pierde cu rapidul cand stiti prea bine ca jucam mult mai bine ca ei....avem cel mai tare atac din tara, iar ei nu il au pe mazilu (si mi se pare ca pe moldovan)....apararea noastra e solida, si joaca din ce in ce mai bine, deci am motive concrete sa cred ca plecam cu inca 3 puncte
sa vrei sa castige giulestenii asta e altceva, dar sa zici ca dinamo merita sa piarda ca nu e atat de buna ca rapidul, inseamna ca va uitati la alte meciuri

grande
29th September 2006, 20:13
@ apercele

acele 3 puncte de care vorbesti ,sunt ale noastre ! :happy

delaparis
29th September 2006, 20:17
@ grande: sa nu le furati ...:D

grande
29th September 2006, 20:29
@ delaparis

Ca va se savoir dimanche ! Furate ,nefurate sunt visinii punctele :)

delaparis
29th September 2006, 20:33
Corect /hello ... franceza :D

Restul eronat ...:cool: :D

luctoronto
29th September 2006, 20:38
pentru toti carcotasii de pe acest forum:

degeaba mancati rahat ca dinamo va pierde cu rapidul cand stiti prea bine ca jucam mult mai bine ca ei....avem cel mai tare atac din tara, iar ei nu il au pe mazilu (si mi se pare ca pe moldovan)....apararea noastra e solida, si joaca din ce in ce mai bine, deci am motive concrete sa cred ca plecam cu inca 3 puncte
sa vrei sa castige giulestenii asta e altceva, dar sa zici ca dinamo merita sa piarda ca nu e atat de buna ca rapidul, inseamna ca va uitati la alte meciuri

Deci sa spui ca Rapid va castiga inseamna sa mananci rahat!-sweet!
Corpodean nu va arbitreaza asa ca ,nu se stie!apropo de asta, deci se poate sa avem arbitrii straini la meciuri importante din LIga !???:o: Unii sunt mai egali decat altii!
Va doresc ceea ce ne doriti si noua!

apercele
29th September 2006, 20:38
sper sa fie mai competitiv decat anul trecut in groapa....prin min 25 era deja 4-0 :)


Deci sa spui ca Rapid va castiga inseamna sa mananci rahat!-sweet!

pe ce baza? ca asa vrei tu?
zi-ne si noua de ce crezi ca rapid va castiga...ca joaca extrem de bine X, Y si Z....asa te cred...dar sa-mi zici ca dinamo pierde doar ca asa vreti toti stelistii, e cam slab argumentul

luctoronto
29th September 2006, 21:05
sper sa fie mai competitiv decat anul trecut in groapa....prin min 25 era deja 4-0 :)



pe ce baza? ca asa vrei tu?
zi-ne si noua de ce crezi ca rapid va castiga...ca joaca extrem de bine X, Y si Z....asa te cred...dar sa-mi zici ca dinamo pierde doar ca asa vreti toti stelistii, e cam slab argumentul

de ce? din doua motive ,in principal : ca au fvost mai buni sau au avut noroc!
era si al treilea cu arbitrii (vezi corpodean:ok: ) dar se pare ca s-a rezolvat.
E doar un pronostic! ce sari asa? esti cam sensibil si cu logica stai cam slabut:happy
later.

apercele
29th September 2006, 21:12
deci la argumente esti 0, cum ma asteptam
si la coropodean la fel de varza, cand jucati in 11 si nu atingeati mingea cate 20 de minute, cum era? zi macar ca a jucat dinamo bine si nu o mai da in altele

luctoronto
29th September 2006, 21:43
deci la argumente esti 0, cum ma asteptam
si la coropodean la fel de varza, cand jucati in 11 si nu atingeati mingea cate 20 de minute, cum era? zi macar ca a jucat dinamo bine si nu o mai da in altele

daca cineva se duce la o casa de pariuri si pune un rezultat 1 x sau 2 tb sa si justifice cu argumente de ce??? Ti-am spus si iti repet LOGICA !!!,unde eeeeee?
Nu pot sa zic ca dinamo a jucat mai bine cu STEAUA si a castigat pe merit ca nu este adevarat.
Va bucurati dupa victoria cu Sanchi,sorry Xhanti! wow ce jos a-ti ajuns!
Varza e un aliment care se pare ca iti place la nebunie,altceva????
El consumo de alcohol perhudica la salud!Cheers!
Nu va doresc decat 2:rosu: intr-un meci si apoi mai discutam..... pe forum.:ok:

Red-Castorryy
30th September 2006, 00:57
sper sa fie mai competitiv decat anul trecut in groapa....prin min 25 era deja 4-0 :)



la offside a jucat R Lucescu /hello :yeah:

turcu
30th September 2006, 01:45
ce mai atata gargara? le dam 5 bucati ca anul trecut si i-am trimis acasa

luctoronto
30th September 2006, 02:00
merci musiu!
era un raspuns la un post care este f. on-topic.Cum am spus unii sunt mai egali decat altii.
see ya!
Ps: poti sa-l stergi si pe asta:ok: dar numai dupa ce-l citesti!

BAK
30th September 2006, 04:29
oricat de antipatica imi este echipa dinamo, nu cred ca o sa aiba probleme cu rapidul.....3-0 si 4 jucatori rapidisti eliminati...

Ammadeus
30th September 2006, 08:35
1-4 final, rapid e mai tare, nu din cauza progeniturii, exclusiv valoarea lotului;

STEAUA-MANIA
30th September 2006, 09:46
1-4 final, rapid e mai tare, nu din cauza progeniturii, exclusiv valoarea lotului;
Ah,deci,esti cu cei de langa sine...acu se explica mesajele frustrate la adresa STELEI.:D
Bineinteles,rapid are cel mai valoros lot din tara,ca sa nu mai zic ca are al 2 lea lot,dupa barca si inaintea lui chelsea..:happy

YoYoyOi
30th September 2006, 10:00
Ah,deci,esti cu cei de langa sine...acu se explica mesajele frustrate la adresa STELEI.:D
Bineinteles,rapid are cel mai valoros lot din tara,ca sa nu mai zic ca are al 2 lea lot,dupa barca si inaintea lui chelsea..:happy


Tin sa te contrazic putin. Barcelona nu prea e in forma din sezonul trecut, vezi ce s-a intimplat si cu W. Bremen. Deci, e posibil ca Rapid sa aiba un lot mai valoros, chiar decit al lui Dinamo, care este peste Lyon la ora actuala.:drak:

SORENSEN
30th September 2006, 12:28
Totusi Rapid este mai obosita ..vinde upa un drum din capatul celalat al Europei ..au mai putin timp de refacere..oricum va fi echilibrat meciul.

vlad1607
30th September 2006, 12:58
NUMARUL 10 iar in etapa a 11-a facem egal :D

brandon
30th September 2006, 15:31
sper sa fie mai competitiv decat anul trecut in groapa....prin min 25 era deja 4-0 :)



pe ce baza? ca asa vrei tu?
zi-ne si noua de ce crezi ca rapid va castiga...ca joaca extrem de bine X, Y si Z....asa te cred...dar sa-mi zici ca dinamo pierde doar ca asa vreti toti stelistii, e cam slab argumentul

Ne scutesti cu 4-0 in nu stiu ce minut!Stii foarte bine ca am jucat aproape toata partida in 10 oameni.Si,tinand cont ca am fost in inferioritate tot v-am dat 2 goluri la voi acasa!AAA Si,oricum,ne-am luat revansa in retur cu 3-0,care e un scor mult mai umilitor!Asa ca mai scuteste-ne!Sunt curios daca a arbitrat Corpodean meciul ala de-am jucat in 10 oameni de la inceputul meciului!

Sunchase
30th September 2006, 15:42
Poate daca Mazilu nu ar fi fost accidentat i se reducea suspendarea lui moldo.asa stiind ca avem probleme in atac au decis ca lucruriile sa fie si mai clare :D cu lipsa lui mazilu , moldo si posibil lazar imi schimb pronosticul spre un X :|

brandon
30th September 2006, 15:46
Poate daca Mazilu nu ar fi fost accidentat i se reducea suspendarea lui moldo.asa stiind ca avem probleme in atac au decis ca lucruriile sa fie si mai clare :D cu lipsa lui mazilu , moldo si posibil lazar imi schimb pronosticul spre un X :|

E adevarat,conteaza mult lipsa lor,dar Rapidu' se mobilizeaza foarte bine in meciurile importante.Asa ca si daca intra antrenorul cu portarii in atac,tot ii batem! 0-2 ,asta e pronosticul meu!

brandon
30th September 2006, 15:47
Il avem pe Buga,care n-a dat pana acum gol in campionat,dar cu sigurantza isi doreste sa dea gol maine,mai ales cu dinamo.Deci,mizez pe un gol al lui Buga!Bafta Buga! Bafta Rapid!

Luis Garcia10
30th September 2006, 16:52
unde sunt certurile intre rapidisti si dinamovisti? Unde e rivalitatea? PUR SI SIMPLU NU EXISTA!:rosu:
On topic:Sper sa bata ,,Rapedu" :D

brandon
30th September 2006, 16:53
UEFA Team Ranking 2007 :

58 Rapid Bucuresti Rom 1.7150 1.4300 1.8150 23.5550 6.5300 35.045
80 Dinamo Bucuresti Rom 0.7150 7.4300 2.8150 10.5550 6.5300 28.045

Asa ca ciocu' mic dinamovistilor!

clara.warren
30th September 2006, 17:33
BAFTA RAPID!desi se ste din-ainte cine o sa bata...sunt curioasa cu cati jucatori terminati in teren...oricum bafta multa ...si sa-i omorati pe cainii aia nenorociti..

brandon
30th September 2006, 17:36
BAFTA RAPID!desi se ste din-ainte cine o sa bata...sunt curioasa cu cati jucatori terminati in teren...oricum bafta multa ...si sa-i omorati pe cainii aia nenorociti..

Rapid o sa castige!Am emotzii din 2 cauze:
-sa nu ratam asa de mult cum cam facem in ultima vreme
-sa nu fie eliminat vreun jucator sau chiar mai multzi

cip_81
30th September 2006, 17:37
Ne scutesti cu 4-0 in nu stiu ce minut!Stii foarte bine ca am jucat aproape toata partida in 10 oameni.Si,tinand cont ca am fost in inferioritate tot v-am dat 2 goluri la voi acasa!AAA Si,oricum,ne-am luat revansa in retur cu 3-0,care e un scor mult mai umilitor!Asa ca mai scuteste-ne!Sunt curios daca a arbitrat Corpodean meciul ala de-am jucat in 10 oameni de la inceputul meciului!

Ntz, ntz, ntz, saracii de ei. Pai, e umilitor sa spui ca ati jucat aproape toata partida in 10, cand, in momentul eliminarii, erati condusi deja cu 2-0. Inseamna ca ati fost exact ca echipele alea mici...primesc goluri chiar la inceputul meciului. In repriza a doua, cand a vazut si Andone ce echipa de desculti are in fata (probabil si in urma unor telefoane dinspre Donetsk), a cerut echipei s-o lase mai moale (in minutul 60 Dinamo s-a oprit cu golurile...cred ca mai tineti minte faza aia cand n-ati atins mingea vreo 3 minute, terminata cu un recital la poarta lui Coman).
Cat priveste returul...daca va strangeati 11 suporteri ai echipei de sub pod si tot ati fi castigat.


Asa ca ciocu' mic dinamovistilor!

Noi n-avem cioc...altii au asemenea "ustensila".

Cat priveste scorul...3-1 (golul echipei de sub pod va fi marcat de antrenorul cu portarii, asa cum am fost avertizati) fara prea mari batai de cap.

clara.warren
30th September 2006, 17:38
deci la argumente esti 0, cum ma asteptam
si la coropodean la fel de varza, cand jucati in 11 si nu atingeati mingea cate 20 de minute, cum era? zi macar ca a jucat dinamo bine si nu o mai da in altele

vai de capu tau in 11 am jucat doar 30 min si nici voi n-ati facut mare lucru...apoi in 10 iar n-ati reusit nimic...a trebuit sa ajungem in 9 si cu chiu cu vai ca daca nu dadeati nici atunci sigur ramaneam in 8 si aveati un 11 metri...mai uita-te o data la meci si ai sa vezi...nu v-ar fi rusine in ce hal ati ajuns ...:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: ps:APROPO ACUM E VOIE CU ARBITRI STRAINI,NU?DAR cand a-ti jucat cu steaua de ce n-a fost voie ?ca aranjasera jocul de mult cu corpodean ....RUSINE...mai aveti curaj sa deschide-ti clontu...HAI RAPID...

brandon
30th September 2006, 17:41
Cat priveste returul...daca va strangeati 11 suporteri ai echipei de sub pod si tot ati fi castigat.


Daca nu scriai chestia asta,chiar te banuiam ca esti obiectiv.Deci n-ai niciun argument la infrangerea cu 3-0?A?Subiectivule!

clara.warren
30th September 2006, 17:42
Rapid o sa castige!Am emotzii din 2 cauze:
-sa nu ratam asa de mult cum cam facem in ultima vreme
-sa nu fie eliminat vreun jucator sau chiar mai multzi

EU NUMAI LA ASTA MA GANDESC CA OR SA VA FURE SI PE VOI CA-N CODRU...ORICUM MULTA BAFTA

brandon
30th September 2006, 17:43
vai de capu tau in 11 am jucat doar 30 min si nici voi n-ati facut mare lucru...apoi in 10 iar n-ati reusit nimic...a trebuit sa ajungem in 9 si cu chiu cu vai ca daca nu dadeati nici atunci sigur ramaneam in 8 si aveati un 11 metri...mai uita-te o data la meci si ai sa vezi...nu v-ar fi rusine in ce hal ati ajuns ...:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: ps:APROPO ACUM E VOIE CU ARBITRI STRAINI,NU?DAR cand a-ti jucat cu steaua de ce n-a fost voie ?ca aranjasera jocul de mult cu corpodean ....RUSINE...mai aveti curaj sa deschide-ti clontu...HAI RAPID...

Asa e! Borcea stia cu 2 luni inainte cine o sa arbitreze meciul!Cum sa aduca arbirtri straini?Oricum ,cred ca Corpodean(cacofonie intentionata)a fost cea mai ieftina achizitie a lui dinamo!

cip_81
30th September 2006, 17:59
vai de capu tau in 11 am jucat doar 30 min si nici voi n-ati facut mare lucru...apoi in 10 iar n-ati reusit nimic...a trebuit sa ajungem in 9 si cu chiu cu vai ca daca nu dadeati nici atunci sigur ramaneam in 8 si aveati un 11 metri...mai uita-te o data la meci si ai sa vezi...nu v-ar fi rusine in ce hal ati ajuns ...:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: ps:APROPO ACUM E VOIE CU ARBITRI STRAINI,NU?DAR cand a-ti jucat cu steaua de ce n-a fost voie ?ca aranjasera jocul de mult cu corpodean ....RUSINE...mai aveti curaj sa deschide-ti clontu...HAI RAPID...

Clara, vorbesti prostii. In 35 de minute, cat timp s-a jucat 11 contra 11, echipa ta mult iubita nu a trecut centrul terenului decat de vreo 2 ori...avand doar un singur sut (si ala anemic.,..al lui Dica) la poarta. Oricum, echipa de langa cimitire este singura care s-a comportat lamentabil in Stefan cel Mare. Pandurii, Hibernians, Beitar, Poli, UTA sau Xanthi chiar jucand fotbal (fiecare cu posibilitatile sale). Cat priveste fluierasii straini...trebuia sa-i cereti la meciurile cu rapid, Arges, Gloria+observator strain la meciul cu Vaslui. N-ati facut-o...de ce oare ? Eleva Clara sa raspunda.


EU NUMAI LA ASTA MA GANDESC CA OR SA VA FURE SI PE VOI CA-N CODRU...ORICUM MULTA BAFTA

Si eu ma gandesc la ceva...ma gandesc ca asta suna a paranoia.

Oricum, maine batem japitele alea cu tot cu fluierasi straini, cu tot cu cracanel, Vama, Zotta, Copos si toata sleahta de suporteri (bine ca vine o pauza de 2 saptamani...e timp suficient pentru a fi curatat stadionul in urma vizitelor echipelor de pe locurile 2 si 5).

gheorghe
30th September 2006, 18:16
Fura Militia, fura mult...sa vedeti la meciul cu Rapid!:drak:

grande
30th September 2006, 18:21
Maine trebuie sa fim cei mai ai dracului hinghieri din Romania ,plecam la vanatoare de caini vagabonzi care se perinda prin Stefan cel Mare ,dar sper sa nu se supere pe noi madame Brigitte Bardot ! Numai pe asta sa nu-l omaram !



17077

luctoronto
30th September 2006, 18:22
Clara, vorbesti prostii. In 35 de minute, cat timp s-a jucat 11 contra 11, echipa ta mult iubita nu a trecut centrul terenului decat de vreo 2 ori...avand doar un singur sut (si ala anemic.,..al lui Dica) la poarta. Oricum, echipa de langa cimitire este singura care s-a comportat lamentabil in Stefan cel Mare. Pandurii, Hibernians, Beitar, Poli, UTA sau Xanthi chiar jucand fotbal (fiecare cu posibilitatile sale). Cat priveste fluierasii straini...trebuia sa-i cereti la meciurile cu rapid, Arges, Gloria+observator strain la meciul cu Vaslui. N-ati facut-o...de ce oare ? Eleva Clara sa raspunda.



Si eu ma gandesc la ceva...ma gandesc ca asta suna a paranoia.

Oricum, maine batem japitele alea cu tot cu fluierasi straini, cu tot cu cracanel, Vama, Zotta, Copos si toata sleahta de suporteri (bine ca vine o pauza de 2 saptamani...e timp suficient pentru a fi curatat stadionul in urma vizitelor echipelor de pe locurile 2 si 5).

De acord ce tine tb sa curatati stadionul, dar din temelii.!Nu stiu ce se mai poate moderniza acolo!:pace:

brandon
30th September 2006, 18:28
De acord ce tine tb sa curatati stadionul, dar din temelii.!Nu stiu ce se mai poate moderniza acolo!:pace:

Lasa-i acolo,n-ai auzit ca vor sa vina in ghencea sa joace?:headbang:

cip_81
30th September 2006, 18:34
Asa se aude de sub coviltir? Ai auzit tu pe cineva de la Dinamo ca ar vrea sa joace acolo? Intreb...ca poate esti la curent cu noutatile.

Angel66
30th September 2006, 18:35
Oricum, maine batem japitele alea cu tot cu fluierasi straini, cu tot cu cracanel, Vama, Zotta, Copos si toata sleahta de suporteri (bine ca vine o pauza de 2 saptamani...e timp suficient pentru a fi curatat stadionul in urma vizitelor echipelor de pe locurile 2 si 5).

hai mai...v-am batut de atatea ori in ultimii ani k m-am plictisit eu...bine k ati reusit si voi o victorie in perioada critica prin care trecea Rapidul atunci...lasati-o mai moale!k nu aveti argumente in fata noastra!!!sa nu terminati voi pe 5...k nu va vad bine!poate se supara becali...:D si cine stie pe unde ajungeti...:happy

PS rezultatele sondajului sunt elocvente!

AxinTe
30th September 2006, 18:36
unde ai auzit vreun oficial dinamovist spunand ca vrea sa vina sa joace in ghencea ?! link pls.

brandon
30th September 2006, 18:47
Asa se aude de sub coviltir? Ai auzit tu pe cineva de la Dinamo ca ar vrea sa joace acolo? Intreb...ca poate esti la curent cu noutatile.

Da!Pe Mircea Sandu!Sa nu-mi spui ca nici asta nu-i omu' vostru'!

vlad1607
30th September 2006, 19:22
aberatiile frustratilor se pare ca se inmultuesc

brandon
30th September 2006, 19:25
aberatiile frustratilor se pare ca se inmultuesc

Eu cred ca tu esti frustrat.Mai ales dupa ce-ai vazut sondaju'!:yeah: :yeah: :yeah: :happy :happy :happy

cip_81
30th September 2006, 19:43
Da. tre' sa recunoastem...e foarte "elocvent" sondajul. Daca ne luam dupa el nici nu ar trebui sa ne mai prezentam la meci.

Da' ia sa vedem cu arata sondajul si la meciul cu steaua:


http://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/untitled1-1.jpg

Noroc ca am avut inspiratia de a ne prezenta la meci.

Asa ca, fiti fericiti cu aceste sondaje...dar fiti siguri ca nu veti puncta in clasament cu ele.

grande
30th September 2006, 19:45
Nici un meci nu seamana cu altul !
pronostic 1-2 !

brandon
30th September 2006, 20:34
Da. tre' sa recunoastem...e foarte "elocvent" sondajul. Daca ne luam dupa el nici nu ar trebui sa ne mai prezentam la meci.

Da' ia sa vedem cu arata sondajul si la meciul cu steaua:


http://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/untitled1-1.jpg



Noroc ca am avut inspiratia de a ne prezenta la meci.

Asa ca, fiti fericiti cu aceste sondaje...dar fiti siguri ca nu veti puncta in clasament cu ele.

In meciul de maine nu apare corpodean nici macar pe banca de rezerve a lui dinamo.Sondajul ala pe care l-ai pus era adevarat,dar nu a tinut cont de prezentza lui corpodean,din pacate!

brandon
30th September 2006, 20:45
Comisia de apel isi face datoria fata de Dinamo
Comisia de Apel a respins memoriul culbului giulestean, care solicitase reducerea suspendarii atacantului Viorel Moldovan de la doua la o etapa, în urma cartonasului rosu primit în meciul cu FC Arges. Comisia de Apel si-a facut datoria (fata de Dinamo) si a respins memoriul Rapidului pentru reducerea suspendarii lui Moldovan. Razvan Lucescu nu va putea conta pe cel mai in forma atacant al Rapidului asa ca Burdujan va trebui sa-l suplineasca pe Moldo

MARCEL55
30th September 2006, 20:51
Comisia de Apel sau Dinamo l-a obligat pe Moldovan sa dea cu cotul?

cip_81
30th September 2006, 21:06
Clar, comisia de apel, Dinamo, ONU, Nato, Comisia pentru Integrare Europeana, FBI-ul l-au pus pe derbedeul de Moldovan sa dea cu cotul. Dai cu cotul, cu pumnul, calci adversarii pe cap sau pe burta si ai tupeul sa spui ca "forte malefice" te lucreaza. Cine l-a scos pe Tibi Balan din fotbal pentru cel putin 6 luni ? Cine a avut atatea si atatea intrari criminale? Nu cumva derbedeul care s-a saturat de "jegul asta de tara"?

Intrebare: daca omul de neanderthal ar fi facut aceasta fapta in competitiile europene cate etape ar fi primit? Cate etape a luat Sapunaru pentru ce a facut cu Germania? Cate etape a luat Dica? Cate etape a luat De Rossi la campionatul mondial? Sa mai dau exemple? Va spun eu...nu mai putin de 2, pentru ca UEFA si FIFA vor sa stopeze violenta, nu sa o promoveze, asa cum se incearca pe la noi.

Oricum, sincer, as fi vrut ca badaranului sa-i fi fost redusa suspendarea...n-am mai fi avut parte de un circ grotesc subpodar.

starsteel
30th September 2006, 22:41
Daca Moldovan in faza cu cotul era jucatorul lui Dinamo cate etape lua? Primea cartonas rosu in acea faza? :)


..... Numai pe asta sa nu-l omaram !

17077
Asta e un bonus dupa ce ati umplut Giulestiul cu "catei" sau a fost si el convertit cu acte in regula?

duru2000
30th September 2006, 23:03
1-4 final, rapid e mai tare, nu din cauza progeniturii, exclusiv valoarea lotului;

mda, Ziku si Grifitzzzzz + Mazilitu, 3 transferuri care au dat echipa peste cap. DIn pacate meciul are doar 90 de minute, deci Rapid poate sa dea golurile de egalizare/victorie in cele 2 reprize de prelungire regulamentare (ca la Madeira).

Obiectiv: Dinamo este mult mai odihnita decat Rapid si cu un atac 2 clase peste, iar Moldovan:rosu: lipseste (din vina lui, pentru o intrare ciobaneasca,... ho JiJi ca nu era vorba de tine )
deci 3 - 1 (Ganea da 2 - ce bine-mi pare Copos :yeah: ca ti-ai luat tzeapa)

Pepsi-Cola
1st October 2006, 00:44
Bate Rapid cu 2-1 >... !!! :)

Rossi
1st October 2006, 01:11
Daca Tehreau a luat 2 etape pt lovire intentionata cu cotul ... Moldovan pt gestul sau merita 4 etape ..

Nu inteleg cu ce tupeu au mai facut contestatie ....ca oricum 2 etape e putin pt ce a facut Moldovan

Si daca lui Tehreau i-a fost mentinuta suspendarea de 2 etape ... era total aiurea sa i-o reduci celui care a lovit mai tare si mai cu intentie (in speta Moldovan)

brandon
1st October 2006, 02:02
Pentru fotbalul romanesc era mai bine daca dinamo avea o echipa mai buna de infruntat,nu xhanti(sanchi).Se mai caleau si ei pentru ce va urma!

ADY_797
1st October 2006, 11:55
Fortzaa Dinamoo!! dinamo bucuresti - rapid bucuresti misez 1 HAI DINAMOO!!

Van Halen
1st October 2006, 12:25
SUNT STELIST, URASC RAPIDUL, URASC DINAMO
DAR DESEARAAAAAAAAAAAA.....................MA ROG SA-I BATA RAPIDUL CU 5 la 0
DOAMNE AJUTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NU IMI VINE S ACRED CA VOI TINE CU RAPID< DAR SCOPUL SCUZA MIJLOACELE< SI AS VREA SA L VAD PE BORCEA "DOWN" DESEARA

FORTZZZZZZZAAAAAAA RAPID!!!!!!!!!!!!!!

delaparis
1st October 2006, 12:26
Fortzaa Dinamoo!! dinamo bucuresti - rapid bucuresti misez 1 HAI DINAMOO!!

ADY cred ca vei avea dreptate :ok:

Van Halen : esti stelist ? Tine cu Steaua si lasa celelalte echipe sa joace linistite ...

Kainsashiki
1st October 2006, 12:27
de ce a fost inchis pollul ? :( vroiam sa votez si eu pe rapid :(

Hard
1st October 2006, 12:28
van halen cred ca ai dreptate :ok: :happy

nu ma voi uita la meci pt ca imi imaginez ce panarama va fi...arbitrii vor fi chititi pe rapid insa nu cred ca se vor da cartonase rosii...poate va fi un egal...

Van Halen
1st October 2006, 12:29
si eu tot anti BORCEA cel mai n........... din tara

delaparis
1st October 2006, 12:29
de ce a fost inchis pollul ? :( vroiam sa votez si eu pe rapid :(


e inchis ?:o: il deschid acum ...

Van Halen
1st October 2006, 12:30
sa bata RApid, cu cel putin 5 0
sper sa se relanseze bataia generala din campionat
sa nul mai vad pe ecrane pe Borcea cateva zile macar .......sper
am inceput sa ma uit la francezi again, numai sa nul mai vad pe Borcea la sport.

Dudubetwin
1st October 2006, 12:32
nu stiu de ce vrei tu 5-0 .. 1-0 ii destul pt rapid

Van Halen
1st October 2006, 12:32
ADY cred ca vei avea dreptate :ok:

Van Halen : esti stelist ? Tine cu Steaua si lasa celelalte echipe sa joace linistite ...

da ce eu nu le las aas joace
discutam nu de aia e o tara LIBERA
sau nu e?
de aia ati deschis topic, cred?
sau nu?
sa vb numai de bine una sau alta?
or WHAT????????????
ITS A FREE COUNTRY???????
OR NOT??????

delaparis
1st October 2006, 12:32
van halen cred ca ai dreptate :ok: :happy

nu ma voi uita la meci pt ca imi imaginez ce panarama va fi...arbitrii vor fi chititi pe rapid insa nu cred ca se vor da cartonase rosii...poate va fi un egal...

Sunt arbitrii straini ?
Nici acum nu terminati cu acuzatiile astea :no:

Van Halen
1st October 2006, 12:33
nu stiu de ce vrei tu 5-0 .. 1-0 ii destul pt rapid


5 0
ca sa emigreze BORCEA
de aia
si 1 0 e bine
cum spui OK

Van Halen
1st October 2006, 12:35
Sunt arbitrii straini ?
Nici acum nu terminati cu acuzatiile astea :no:


DRAGA
DA NU ACUZ DOAMNE FERESTE ARBITRAJUL
MA REFEREAM CA PREA SE LAUDA UNII LA TV
ATAT
BORCEA PARCEA E ROBERT DE NIRO, DE ATATEA ORI IL IAU ASTIA IN SEAMA LA TALK SHOWuri
si poate asa mai dispare
despre arbitraj numa BINE
finally
sunt neutri
/hello

delaparis
1st October 2006, 12:35
da ce eu nu le las aas joace
discutam nu de aia e o tara LIBERA
sau nu e?
de aia ati deschis topic, cred?
sau nu?
sa vb numai de bine una sau alta?
or WHAT????????????
ITS A FREE COUNTRY???????
OR NOT??????


Nu e domne tara libera ... aici se vorbeste cu respect despre Dinamo si e interzis orice parere care pune la indoiala valoarea lor ... :ras-plans:

Van Halen
1st October 2006, 12:38
Nu e domne tara libera ... aici se vorbeste cu respect despre Dinamo si e interzis orice parere care pune la indoiala valoarea lor ... :ras-plans:


OK
atunci nare rost sa mai intru doar no sai pup in k...... pe dinamo sau alta echipa
propune tu ce sa spun si spun
ok??????????
am crezut ca nu traim in Bangladesh
totusi
poate ma insel
:yeah:

delaparis
1st October 2006, 12:41
Van : glumesc baiete ...
Scrie ce vrei si cum vrei ... dar e treaba ta daca te inseli :cool:

Van Halen
1st October 2006, 12:41
va pup pe toti, plec in oras
deseara vedem
sa bata cel mai bun
pa

si e ok, understant the JOKE
thanx
anyway
pa

uderstand and I go with my girlfriend in my UGLY TOWN
pa

YoYoyOi
1st October 2006, 12:54
Sunt arbitrii straini ?
Nici acum nu terminati cu acuzatiile astea :no:

Ferenc Szekely, asistent la Dinamo - Rapid, nu este nici pe departe strain de Romania, asa cum si-ar fi dorit CCA. Omul s-a nascut aici, a studiat in Romania si are afaceri in tara noastra, scrie Cotidianul. „Sint de o saptamina aici. Am afaceri de care trebuie sa ma ocup si voi mai sta pina vinerea viitoare. Va rog sa nu ma intrebati nimic despre fotbal, pentru ca am fost rugat de FRF sa evit discutiile cu presa romaneasca. Mi s-a spus ca pot aparea neintelegeri din cauza unor subtilitati de limba si ar fi bine ca aceste lucruri sa nu se intimple“, a declarat pentru Cotidianul tusierul. Se pare ca Szekely deruleaza in Romania afaceri in domeniul industriei lemnului.

Ati vrut arbitri straini, iata ca ii aveti:drak:

delaparis
1st October 2006, 13:02
Da da ... inca un ungur care face parte din conspiratia anti-Becali&Vadim :happy

Sa fim seriosi ... nu cred ca se poate vorbi de ceva necurat la partida asta. Ah daca arbitreaza prost asta e ... atit pot atit fac.

cip_81
1st October 2006, 13:09
Sunt arbitrii straini ?
Nici acum nu terminati cu acuzatiile astea :no:

Sunt straini, dar surse demne de incredere din anturajul lui Jiji ne spun ca sotia arbitrului de centru este fiica soacrei prietenului tatalui cumnatului varului primar al unchiului sotiei lui Borcea. Asa ca au toate motivele sa-si faca griji.

Kainsashiki
1st October 2006, 13:14
arbitrul asta doar pentru ca e ungur o sa faca praf meciul. nu e corupt sau ceva, dar e ungur si cu asta am spus tot.


sper totusi ca rapid sa bata..

delaparis
1st October 2006, 13:17
Sunt straini, dar surse demne de incredere din anturajul lui Jiji ne spun ca sotia arbitrului de centru este fiica soacrei prietenului tatalui cumnatului varului primar al unchiului sotiei lui Borcea. Asa ca au toate motivele sa-si faca griji.

Exact :ok:

Mai nu se lasa astia de aranjamente ...:happy

SORENSEN
1st October 2006, 13:29
arbitrul asta doar pentru ca e ungur o sa faca praf meciul. nu e corupt sau ceva, dar e ungur si cu asta am spus tot.


sper totusi ca rapid sa bata..

Au fotbal de republica bananiera dar au arbitri buni sau cum...de fapt si BEnin parca a avut arbitru la Mondiale..
Meciul va fi egal dar cu totii speram la un 2.:ok:

delaparis
1st October 2006, 13:38
Meciul va fi egal dar cu totii speram la un 2.:ok:

:o:

Rapid echipa cu cei mai multi suporteri din Romania /hello :D

chipy_1923
1st October 2006, 13:44
tare greu meci....dc nu luam mai mult de un gol...batem...sper sa nu strice meciul arbitrul...iar..

SORENSEN
1st October 2006, 13:47
:o:

Rapid echipa cu cei mai multi suporteri din Romania /hello :D


Doar la acest meci :sneaky: Dinamo cea mai hulita echipa ...nu doar la acest meci :evil:

Realist vorbind e greu X ...putin probabil 2.

cip_81
1st October 2006, 13:54
In sondajul Gallup din urma cu un an si jumatate, Rapid avea 8%, steaua avea 42% din sustinatori. Intre timp, conform ultimelor date statistice ale lui mm, steaua ar avea 62% (deh, a crescut procentul...tot mai multi sunt interesati sa fie batuti pe stadion de mm pentru ca apoi, la impacare, sa se aleaga cu un pumn de galbeni...esti batut, dar ajunsi si celebru, si bogat). Asa ca, astazi, rapidul va avea cel putin 70% din sustinatori. Nu-i nimic rau, dar speram ca diseara, dupa meci, sa nu avem tot atat de multe sinucideri. Asa ca, va rugam sa stati departe de obiecte ascutite (creioane cu varf, furculite, cuie, ace, furci etc), taioase (cutite, sabii, lame, coase, bisturie etc) si sa aveti ungiile taiate...numai asa jugularele se vor simti in siguranta, iar viata nu va va fi pusa in pericol.

grekul
1st October 2006, 14:34
sa treaca rapidul peste capul tuturor cainilor!!!

Van Halen
1st October 2006, 15:02
au fugit maidanezii de dimineata de pe langa bloc, sa fie oare un semn???????????????
mai sa fie
astia care pleaca de la meci cu TABUL, au sa piarda oare?
poate bate rapidul, ar fi fain

Stiri Liga 1
Dorinel Munteanu ataca dur arbitrajul romanesc
Dorinel Munteanu, antrenorul echipei de fotbal CFR Cluj, a declarat sâmbătă seara, după meciul cu FC Vaslui (2-2), din etapa a zecea a Ligii I, că arbitrii l-au privat de două puncte.


SAU TREZIT SI ALTIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
ARBITRAJUL STRICA MECIURILE????????

VEDEM DESEARA UNUL NEUTRU, cum va fi

Hard
1st October 2006, 15:19
Ferenc Szekely, asistent la Dinamo - Rapid, nu este nici pe departe strain de Romania, asa cum si-ar fi dorit CCA. Omul s-a nascut aici, a studiat in Romania si are afaceri in tara noastra, scrie Cotidianul. „Sint de o saptamina aici. Am afaceri de care trebuie sa ma ocup si voi mai sta pina vinerea viitoare. Va rog sa nu ma intrebati nimic despre fotbal, pentru ca am fost rugat de FRF sa evit discutiile cu presa romaneasca. Mi s-a spus ca pot aparea neintelegeri din cauza unor subtilitati de limba si ar fi bine ca aceste lucruri sa nu se intimple“, a declarat pentru Cotidianul tusierul. Se pare ca Szekely deruleaza in Romania afaceri in domeniul industriei lemnului.

Ati vrut arbitri straini, iata ca ii aveti:drak:


lemn,butelii....merge

tu26dor
1st October 2006, 15:44
hai rapidul... oare azi toti stelistii sunt rapidisti?

YoYoyOi
1st October 2006, 16:32
Cu doar câteva ore rămase până la startul derbyului etapei a 10-a din Liga 1, Dinamo - Rapid, suporterii nu se înghesuiau deloc la casele de bilete ale stadionului din Şoseaua Ştefan cel Mare.În schimb, jandarmii arătau pregătiţi pentru orice fel de posibile incidente între suporterii celor două formaţii(...)
Dacă atenţia forţelor de ordine este sporită înaintea derbyului Dinamo - Rapid, nu acelaşi lucru se poate spune şi despre suporteri.Aceştia nu s-au înghesuit deloc la casele de bilete nici măcar în ziua meciului, descurajaţi poate de preţurile prea mari ale tichetelor.

sursa: GSP

grande
1st October 2006, 16:35
hai rapidul... oare azi toti stelistii sunt rapidisti?

Bai nea ,nu avem noi nevoie de sustinatori de genul vostru ,adica de niste vindutzi ca voi ,azi sunteti pt Rapid,maine pt Steaua ,deci voi nu sunteti suporteri adevarati !:rosu:
Apropo ,astazi la meciul Iasi - steaua cu cine ai sa tzi ,tot cu Rapid ?:headbang:

andrei1921tm
1st October 2006, 16:36
hai rapidul... oare azi toti stelistii sunt rapidisti?

Nu mai azi toti suntem rapidisti...numa` dinamovistii fac exceptie:D
Clar nu o sa reuseasca Dinamo sa continue seria de victorii.Am pus la pariuri x2.Sunt sigur ca asa o sa fie.
Sper sa nu recurga dinamo la metode...

Diodude
1st October 2006, 16:45
Cei 68% care ati votat X2 astazi,veti avea inca o deceptie la sfarsitul celor 90minute.Voi nu v-ati obisnuit inca cu victoriile lui Dinamo???Ar trebui,pentru ca in caz contrar se anunta un an plin de frustrari pentru voi.

Van Halen
1st October 2006, 17:29
Azi 90 la suta din microbisti TIN CU RAPID *chiar si din conjunctura!
cea mai hulita echipa din ROMANIA (DINAMO / a se vedea cum pleaca cu TABURILE...si alte masini de protectie) azi va pierde speram toti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
stelistii tin cu RAPIDS AZI DIN CONJUNCTURA SI POATE CA AU SENTIMENTUL TOTUSI DE FRUSTRARE ca nu sa terminat macar 0 0

grekul
1st October 2006, 19:09
mai sunt stelist dar azi intre 20.30 si 22.23 sunt rapidist. si dupe egalul de la ia-si sunt chiar fan infocat al formatiei de sub pod

Luis Garcia10
1st October 2006, 19:19
Echipa cea mai HULITA din ROMANIA,RUSINEA FOTABULUI ROMANESC trebuie invinsa!ECHIPA JANDARMILOR trebuie sa fie infranta azi de catre RAPID!UN , DOI , TREI SI RAPID!!!

grekul
1st October 2006, 19:48
Nu-i nimic rau, dar speram ca diseara, dupa meci, sa nu avem tot atat de multe sinucideri. Asa ca, va rugam sa stati departe de obiecte ascutite (creioane cu varf, furculite, cuie, ace, furci etc), taioase (cutite, sabii, lame, coase, bisturie etc) si sa aveti ungiile taiate...numai asa jugularele se vor simti in siguranta, iar viata nu va va fi pusa in pericol.

bah........du-te versi:jerk:

philips
1st October 2006, 19:54
bah........du-te versi:jerk:

bine grekule.....i-ai zis-o........
hai ca azi nu mai e corpodean....acuma vedem ce fac cainii fara ajutor.......sa speram ca o sa ii umileasca

brandon
1st October 2006, 19:57
In sondajul Gallup din urma cu un an si jumatate, Rapid avea 8%, steaua avea 42% din sustinatori. Intre timp, conform ultimelor date statistice ale lui mm, steaua ar avea 62% (deh, a crescut procentul...tot mai multi sunt interesati sa fie batuti pe stadion de mm pentru ca apoi, la impacare, sa se aleaga cu un pumn de galbeni...esti batut, dar ajunsi si celebru, si bogat). Asa ca, astazi, rapidul va avea cel putin 70% din sustinatori. Nu-i nimic rau, dar speram ca diseara, dupa meci, sa nu avem tot atat de multe sinucideri. Asa ca, va rugam sa stati departe de obiecte ascutite (creioane cu varf, furculite, cuie, ace, furci etc), taioase (cutite, sabii, lame, coase, bisturie etc) si sa aveti ungiile taiate...numai asa jugularele se vor simti in siguranta, iar viata nu va va fi pusa in pericol.

Nu e adevarat!Din procentele alea pe care le zici tu cel putin 3 sferturi sunt simpatizanti,nu sustinatori!C-asa a fost moda inainte,sa fii stelist era cool!

Luis Garcia10
1st October 2006, 20:00
SA MOARA DINAMO!!! ( vb aia sa moara capra vecinului ) :D

resita
1st October 2006, 20:09
2-0 :ok:

atat si nimic mai mult

Gabriel28
1st October 2006, 20:23
2-0 :ok:

atat si nimic mai mult

dap, rapid avand cel putin un jucator eliminat, un gol luat dintr-un penalty facut cadou, si multe alte manevre de ale voastre

delaparis
1st October 2006, 20:24
bine grekule.....i-ai zis-o........
hai ca azi nu mai e corpodean....acuma vedem ce fac cainii fara ajutor.......sa speram ca o sa ii umileasca


A zis-o dar a luat avertisment pentru asta.

Va rog frumos sa postati civilizat

six
1st October 2006, 20:25
Normal,rapid :yeah: :yeah: :yeah:

delaparis
1st October 2006, 20:30
SA MOARA DINAMO!!! ( vb aia sa moara capra vecinului ) :D

Capra ta a murit ? :ras-plans:

tuxie
1st October 2006, 20:31
Capra ta a murit ? :ras-plans:

Pai ce, sunteti vecini? :happy :P

Vand vise
1st October 2006, 20:35
goooooooooooooooooooooooooooooooooooool

Luis Garcia10
1st October 2006, 20:36
Gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooollllllllllllllll lllllll!!!! Rapid!!!

Vand vise
1st October 2006, 20:37
Gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooollllllllllllllll lllllll!!!! Rapid!!!

ce inseamna un arbitraj corect .. :rosu: ...fara manevre CCA :rosu:

guevarax
1st October 2006, 20:38
ARBITRAJ CORECT - dinamo pierde

Luis Garcia10
1st October 2006, 20:38
UNDE ESTI CORPODENE?? :lol: :lol:

Hard
1st October 2006, 20:39
se pare ca acesti arbitri nu stiu sa latre,insa dupa pauza pot invata foarte usor

tuxie
1st October 2006, 20:41
Asta n-am mai vazut, sincer: penalty in groapa pentru vizitatori, in primele minute. Se joaca tare, sper sa fie meci frumos si nu macelareala.

rapidashul
1st October 2006, 20:42
Nush ce se bucura stelistii,la cum ati jucat in ultimele 3-4 meciuri nu meritati nici locul 2.

MM Stoica: „Daca cineva are ceva de comentat sa o faca &#238;ntr-un cadru organizat...sa-si faca o galerie de exemplu. Am fost clar dezvanatajati”.

Mai homosexualule dute naibii si te interneaza intr-un spital,cum drak ati fost dezavantajati,Iasului i`au fost refuzate 2 penaltiuri ca lumina zilei,voua va fost acordat unul imaginar si tot ai curaj sa spui ca ati fost furati.

SORENSEN
1st October 2006, 20:42
0-1 penalty pt Rapid ciudat..

Vand vise
1st October 2006, 20:44
0-1 penalty pt Rapid ciudat..
arbitreaza un arbitru strain

delaparis
1st October 2006, 20:45
Mai rapidistilor :D stati calmi si uitati-va la meci :cool:
Aici se joaca fotbal nu gluma proasta ca la Iasi :D
Tot Dinamo va lua punctele o sa vedeti :cool:

Luis Garcia10
1st October 2006, 20:46
Dak era corpodean il dadea afara pe burdujan :lol: :rosu:

rapidashul
1st October 2006, 20:47
Meci frmos,arbitraj impecabil pana acum,sper sa castigam.
FORZA RAPID!!!

gheorghe
1st October 2006, 20:47
Se vede ca avem de-aface cu un arbitru strain; daca era un sclav al lui borcea, si daca venea Badoi cu piciorul rupt in mana, se dadea tot fault in atac:drak:

Chriss34
1st October 2006, 20:48
Hai Rapidul , Moti Asta Ar Trebui Sa Devin Actor De Filme , Prea Mimeaza Loviturile

SORENSEN
1st October 2006, 20:49
arbitreaza un arbitru strain

A uitasem :evil: ...
cica sunt doar 10 000 de spectatorii :o:

STEAUA-MANIA
1st October 2006, 20:49
Moti e un hot...dihoru...
Lupta pt camp se va da intre STEAUA si rapid.

tuxie
1st October 2006, 20:50
Nu e jeg, e "fotbalist profesionist". Iti e cunoscuta formularea cred :)

SORENSEN
1st October 2006, 20:52
Hai sa vorbim civilizat...sa nu iasa scantei mai mult decat e necesar

Vand vise
1st October 2006, 20:53
A uitasem :evil: ...
cica sunt doar 10 000 de spectatorii :o:

cat vrei sa intre in groapa aia????????

Chriss34
1st October 2006, 20:53
Tot asa sa traga Niculescu

Chriss34
1st October 2006, 20:57
acum se vede adevarata Dinamo , cind arbitrii sint straini nimic nu le merge

SORENSEN
1st October 2006, 20:59
E nici chiar asa...dar oricum e clar ca nu se simt confortabil...

Chriss34
1st October 2006, 21:01
ce ocazie , Hai Rapidul

newbye
1st October 2006, 21:01
Pana acum domina Rapid meciul.

crissis
1st October 2006, 21:01
Hai Rapid puneti capat seriei de victorii :no: a lui dinamo :jerk: in Liga I

SORENSEN
1st October 2006, 21:02
Mda la unii nu prea le merge jocul cu arbitrii straini ..cine sunt oare astia ?...
Apropo Dinamo-Rapid 0-1

gheorghe
1st October 2006, 21:08
Mare derby cu 8000 de oameni in tribuna:drak: Astia chiar vor sa ajunga in CL?!?!Ramane-ti in groapa voastra, va faceti iar de rusine cu un Knattspyrnufelag, stiti voi, echipa aia al carei nume Talnar nu reusea sa il pronunte.:evil: Macar steaua are 25000 de mii de spectatori pe meci de CL:rosu:

Vand vise
1st October 2006, 21:09
Mda la unii nu prea le merge jocul cu arbitrii straini ..cine sunt oare astia ?...
Apropo Dinamo-Rapid 0-1
doar etapa asta...peste 2 saptamani incepe "spectacolul"

SORENSEN
1st October 2006, 21:09
Simulare excelenta a lui Ropotan..artist pustiul

Vand vise
1st October 2006, 21:11
Mare derby cu 8000 de oameni in tribuna:drak: Astia chiar vor sa ajunga in CL?!?!Ramane-ti in groapa voastra, va faceti iar de rusine cu un Knattspyrnufelag, stiti voi, echipa aia al carei nume Talnar nu reusea sa il pronunte.:evil: Macar steaua are 25000 de mii de spectatori pe meci de CL:rosu:

28 de mii :D

lasa...sper sa joace in pakistan...si sa ramana acolo :evil:

sorel_2006ct
1st October 2006, 21:11
ole ole bate RAPID

Sergiu
1st October 2006, 21:11
28 de mii :D

lasa...sper sa joace in pakistan...si sa ramana acolo :evil:

lasa ca la meciul cu Gloria ati avut vreo 2-3 mii

Chriss34
1st October 2006, 21:12
Unde e Dinamo? unde e Danciulescu si Niculescu? asta e marea Dinamo? asta e adevarata fata a lor

SORENSEN
1st October 2006, 21:13
Da fara arbitrii romani...

STEAUA-MANIA
1st October 2006, 21:14
lasa ca la meciul cu Gloria ati avut vreo 2-3 mii
Pai la ce potop a fost la bucuresti...au fost multi!:D
Rapid joaca bine,burdujan daca lasa floricele si era mai "german" era alt scor...

sorel_2006ct
1st October 2006, 21:16
:rosu: ! SA SE DEA CU CAPUL DE ZID:headbang: DE OFTICA DINAMO !! CA BATAIA ADEVARATA PT TITLU SE DA INTRE STEAUA SI RAPID !!!! HAI AMBELE IN CHAMPIONS LEAGUE , CA JUCATI PERFECT SUB PRESIUNE !!! DINAMO NU STIE SA JOACE SUB PRESIUNE ... ASA CA JOS CU JAVRELE ! AU FOST 8 VICTORII CONSECUTIVE , URMEAZA 8 INFRANGERI CONSECUTIVE ! PRIMA IN SEARA ASTA CU RAPID !!!!!!!!

Chriss34
1st October 2006, 21:17
Danciulescule , ce jucator tare , tot asa sa joci

SORENSEN
1st October 2006, 21:18
:yeah: :yeah: o singura echipa e in tara STEAUAAAAAAAAA!

E primul tau msj..asa ca nu il sterg ..dar aici se vorbeste pe cat posibil doar de Dinamo-Rapid

Chriss34
1st October 2006, 21:19
Ropotan , pustiu asta stie sa mimeze frate nu gluma, de era arbitru roman era 11 metri pentru Dinamo

starsteel
1st October 2006, 21:20
Greseala capitala a lui Dinamo....au acceptat arbitrii straini.


:yeah: :yeah: o singura echipa e in tara STEAUAAAAAAAAA!
Esti off-topic aici, ce fac te duc pe Suporter Steaua? Acolo e locul postarii.

*Coco*
1st October 2006, 21:22
Greseala capitala a lui Dinamo....au acceptat arbitrii straini.

Daca acceptau Romani bateau sigur:happy

guevarax
1st October 2006, 21:23
dak arbitra Corpodean :
nu era penalty
Burdujan eliminat pt impingerea lui Moti

arbitrii corupti trebuie sa ajunga la puscarie

STEAUA-MANIA
1st October 2006, 21:26
Ce trist e corpodean...a ratat sansa sa mai ia niste bani de la dinamo...of,of..
Se pare ca cei de la dinamo nu stiu limba lui Attila...:D

Sezione
1st October 2006, 21:27
le dam 2-0, si le inchidem si lor gura.

hai DINAMO

Da?? Cu gura inchisa Rapida are 1-0)))))))))))))000/hello

Forza-Dinamo
1st October 2006, 21:28
Maniera scandaloasa a ungurului nenoro**t. NU se poate asa ceva. Dinamo n-a fost ajutata cu NIMIC pana acum in afara de meciul cu Steaua, iar acum bozgorul a fost instruit de Gheorghe Constantin sa impiedice cu orice pret Dinamo pentru ca s-a distantat prea mult si in Romania valoare trebuie oprita.

Mai vb dupa repriza 2.

grekul
1st October 2006, 21:28
dak arbitra Corpodean :
nu era penalty
Burdujan eliminat pt impingerea lui Moti

arbitrii corupti trebuie sa ajunga la puscarie

sunt de acord. penalty nu era cu sigurnta, poate la burdujan nu era rosu in viziunea lui corpodean, dar galben fara discutii.

starsteel
1st October 2006, 21:28
Ce ridicol a fost Moti fara sa vrea a aratat diferenta intre un arbitraj partinitor si unul impartial. Dinamo fara arbitri e precum propriul nume fara "D"-ul din fata.

SORENSEN
1st October 2006, 21:29
Pauza bine meritata dupa 0-1...e loc de revenire si fara arbitrii ?
Posibil...sa vedem

Sezione
1st October 2006, 21:29
Pina acum Rapid e clar peste dinamo... dar si cu steaua a fost la fel in prima repriza... Daca Lucescu a invatat ceva din acel meci azi nu se v-a pune problema invingatoarei

cris81
1st October 2006, 21:30
revine Dinamo in repriza a doua, nu va faceti griji

starsteel
1st October 2006, 21:30
Maniera scandaloasa a ungurului......
E rau cu un arbitraj normal pt. voi devine chiar scandalos.:P

grekul
1st October 2006, 21:31
Maniera scandaloasa a ungurului nenoro**t. NU se poate asa ceva. Dinamo n-a fost ajutata cu NIMIC pana acum in afara de meciul cu Steaua, iar acum bozgorul a fost instruit de Gheorghe Constantin sa impiedice cu orice pret Dinamo pentru ca s-a distantat prea mult si in Romania valoare trebuie oprita.

Mai vb dupa repriza 2.

nu te mai agita ca oricum toata lumea stie ca dinamo e campioana anu asta. asa ca nu prea conteaza cat e scorul cu rapid, steaua, jiul sau cfr cluj. jocurile sunt facute.

Sezione
1st October 2006, 21:33
Maniera scandaloasa a ungurului nenoro**t. NU se poate asa ceva. Dinamo n-a fost ajutata cu NIMIC pana acum in afara de meciul cu Steaua, iar acum bozgorul a fost instruit de Gheorghe Constantin sa impiedice cu orice pret Dinamo pentru ca s-a distantat prea mult si in Romania valoare trebuie oprita.

Mai vb dupa repriza 2.

Cred ca e o boala la noi la romani. Toata lumea vb numai de arbitraje !! Si uita sa vada realitatea... Cite ocazii a avut dinamo ...E liderul la zi cu 8 victorii consecuctive si nu a jucat ca atare . Asat nu vezi >??? Ai dreptate ..recunosc ca dinamo nu a fost ajutata cun nimik in afara meciului cu steaua dar nici n-a fost dezavantajata. NICI AZI!! ALA A FOST PENALTY CLAR!!!
Dinamo s-a distantat prea mult PE merit..>Dar azi NU MERITA sa conduca la pauza. Vorbim la final.

SORENSEN
1st October 2006, 21:34
revine Dinamo in repriza a doua, nu va faceti griji

Este posbil...sau nu

SORENSEN
1st October 2006, 21:37
Incepe partea a doua...

Sezione
1st October 2006, 21:38
Maniera scandaloasa a ungurului nenoro**t

Ce sa spui mai mult ?? ARBITRAJUL A FOST CHIAR OK. Daca incepeti sa pozati in victime si la un meci ca asta o sa ajungeti ca steaua( care azi tipa ca iar a fost furata in conditiile in care a fost iertata de 2 penalty-uri). E mare lucru sa fii obiectiv !! LA noi vad ca e tare greu ...

afonlafotbal
1st October 2006, 21:49
fraieri or fi ceilalti conducatori de cluburi daca v-or mai accepta arbitraj romanesc deacum incolo.

grekul
1st October 2006, 21:50
daca o sa castige dinamo, sau o sa egaleze, o sa fie noroc orb

Gabriel28
1st October 2006, 21:51
sezione: care 2 penaltyuri ba? simularile alea sau ce? eu cred ca unii dintre voi chiar nu stiti fotbal. va uitati ca la filme sf la meciuri voi....