PDA

View Full Version : Etapa 10: Unirea Urziceni - Universitatea Craiova



tuxie
25th September 2006, 09:37
Duminica, 1 octombrie, ora 16:00, Telesport.

Cristian
25th September 2006, 10:44
Bat Ialomitenii :D

grande
25th September 2006, 11:13
Meci de X ....100% !

*Coco*
25th September 2006, 11:14
Unirea Urziceni ne-a in Divizia B si in Tur si in Retur
Poate noul antrenor al Universitati va reusi sa schimbe ceva din jocul echipei si sa venim cu punct(e) de la Urziceni chit ca astea pe acasa cam au batut pe cine au prins si nu mai au nici antrenor acuma:D

maldini
25th September 2006, 11:25
Sper sa bata U CRAIOVA :ok: Au mare nevoie de puncte acum ...Pacat de Stanga , Stefanescu si Ungureanu ca si-au dat demisia ...oltenii au avut meciuri grele unde au pierdut ( Dinamo , Steaua si Cluj ) nu asta este valoarea echipei ...Sant tineri si daca prind experienta si raman in Liga 1 la anul pot face o figura frumoasa !

dede
25th September 2006, 17:52
castiga urziceni
1-0

cap
25th September 2006, 18:06
meci de 1x2

resita
25th September 2006, 19:57
sa vedem ce va face petrescu la urziceni, oricum unirea are prima sansa.

2-0.:ok:

Cra10veanu
25th September 2006, 22:18
trebuie sa batem, sa-i sucim cutitu-n rana lui netoiu :D
dinamo urziceni 0 - 2 univ. craiova

corto
25th September 2006, 22:25
Sa speram ca cutremurele din ultima vreme de la Craiova le-au sucit mintile la loc jucatorlior nostrii! De data asta merg pe victorie! Hai Dorele, sa vedem de ce l-ai dat jos pe Stanga! 0-2, merg pe mana Craioveanului!

*Coco*
25th September 2006, 22:29
Cred ca Dorel iarasi va gresi cum a facut-o si pana acum el vrea sa plece de la echipa la Omonia ca il vrea Andone acolo dar vrea sa plece liber de contract:o: si el greseste ca asa vrea el ca poate zice ca poate il da Mititelu afara dar nu face Miti prosti din astea
Sa tot continue el tot asa ca poate il Trimite la echipa a 2-a

Cra10veanu
25th September 2006, 22:49
la cate prostii a facut mititelu la ce te mai astepti, eu l-as trimite la primavara si l-as tine acolo pana-i trec fitele de omonia. cacaciosii astia au inceput sa se foloseasca de Craiova ca rampa de lansare catre echipele departamentale din bucale sau din afara. Au contract cu Craiova si sa fie amendati pana se potolesc. Asa ca jaber vino si ia-l de mana si pe dorel. Plus ca si Bornescu incepe cu fite ieftine, trebuie tuns ca-i intra parul in ochi si nu vede mingile.

Sezione
26th September 2006, 19:36
Sa speram ca Stoica o sa schimbe ceva adin mers. Sint totusi sceptic. UN egal ar fi de bun augur. Pina la urma problema e si de natura pshihica la echipa . Cu un moral mai bun o sa foe altfel in etapele urmatoare . X pronosticul meu.

lolo_grupa_c
27th September 2006, 02:05
meci de 1 sau x....nu prea vad cum sasi revina craiova....

chinezu
27th September 2006, 12:14
3-0

Aurel.D
27th September 2006, 12:53
Cred ca Dan Petrescu va face treaba buna la Urziceni, oricum are conditii mai bune ca la Sportul Studentesc. Craiova este in deriva, s-ar putea sa castige Unirea...

CRAIOVA-ORADEA
27th September 2006, 12:54
meci de X2

Casuba
27th September 2006, 13:18
Nu cred ca va fi un meci usor pentru urziceni, probabil o sa se chinuie pana prin min. 20, adica pana fac 2-0

luciano_1644
27th September 2006, 22:41
Gazdele favorite,dar oltenii dupa schimbarea de antrenor e posibil sa-si revina.Sincer as vrea sa fie 2,dar pariez x2 sa fiu acoperit!

LUTU
28th September 2006, 10:58
Craiova este in deriva, s-ar putea sa castige, Unirea...
deci, cine s-ar putea sa castige? :D ca n-am inteles :D

1-2 pronosticul meu

grande
28th September 2006, 13:03
Cred ca Dan Petrescu va face treaba buna la Urziceni...

la culesul porumbului , este timpul si de cel al strugurilor si cu putina sansa poate sa prinda si perioada aratului :P

Gontel
28th September 2006, 17:20
Asta e derbyul Ligii a 2a. /hello :happy
Meci de meci. :yeah:

crissis
28th September 2006, 21:16
Cred ca ecipa din Urziceni va cistiga acest meci .
Pronostic 1 solist .

andrei1921tm
28th September 2006, 21:37
E cam trist pentru Universitatea daca nu o sa scoata maxim din meciu asta.Eu mizez pe o revenire a oltenilor.
2

Jar-Gon
29th September 2006, 13:03
meci de bleahhhhhhhhhhhh.2 naspeturi joaca in panarama asta de partida

LazioRoma
30th September 2006, 22:22
sper sa bata craiova!

Pepsi-Cola
1st October 2006, 01:46
hmmmm zic ca o sa fie Egal !!!

tchibos
1st October 2006, 12:40
oare cat o sa mai mearga prost Craiova?... s-ar putea sa vedem inceputul revenirii lor. Dan Petrescu nu reuseste sa-si imprime punctul de vedere in asa scurt timp

*Coco*
1st October 2006, 17:16
0-1 Gol Saceanu/hello Incet incet creca ne revenim:D

delaparis
1st October 2006, 17:20
Surpiza ...cred eu ... la Urziceni. :o:

Petrescu a inceput bine :D

starsteel
1st October 2006, 17:30
Muica o bagara oltenii in poarta! Renaste Craiova? Baistrucii olteni incep sa viseze iar la o echipa mare sau asta o fac numai cei maturi.
P.S. Sa ma dau si eu putin mare fiindca cunosc un regionalism din Oltenia, baistruc=copil.

andrei1921tm
1st October 2006, 17:33
0-1 Gol Saceanu/hello Incet incet creca ne revenim:D

Ar fi foarte bine ca Universitatea sa castige meciu...si sa urce in clasament.Ar mai avea o sansa sa se mentina!!!
SUCCES!!!:) /hello

*Coco*
1st October 2006, 18:10
Gooool Bornescu 2-0/hello /hello /hello

Diodude
1st October 2006, 18:25
Craiova castiga in stil de echipa mare la Urziceni.mititelu incepe din nou sa viseze la titlu!!!Bornescu ar trebui convocat la Nationala!!!Sperantele renasc in Banie!!!O echipa mare este in formare!!!

*Coco*
1st October 2006, 18:31
1-2:headbang: Gol Aldea din penalty:headbang:

fan_atik
1st October 2006, 18:35
off doamne nu-i lasa iar sa piarda..........mai sunt 15 min

hai craiova

fan_atik
1st October 2006, 18:40
10 min....

*Coco*
1st October 2006, 18:56
Scor Final 1-2
Fane Stoica debuteaza ca antrenor principal cu o victorie si ne scoate din locurile retrogradabile:D

fan_atik
1st October 2006, 18:56
uraaaaaaaaa

viorex11
1st October 2006, 18:58
blat cred eu la urziceni !!!!

Sorin Blaj
1st October 2006, 18:58
BRAVO UNIVERSITATEA CRAIOVA! Nesperata victorie.

BRAVO STEFAN STOICA! Bine ai revenit la echipa unde ai debutat in fotbalul romanesc. Sa fie de bun augur pentru parcursul ulterior al echipei.

Hard
1st October 2006, 18:58
nu-mi vine sa cred, batura oltenii!

delaparis
1st October 2006, 19:05
Bravo Craiova /hello

Nu stiu daca venirea lui Stoica a fost decisiva la rezultatul asta dar cred ca plecarea lui Stanga a liberat un pic jucatorii ...

grekul
1st October 2006, 19:25
mah nu stiu de ce dar parca imi miroase putin a blat. ce-i drept nu am vazut meciul. dar la cat de slabi sunt mititeii... nu stiu ce sa zic.

Pancujunior
1st October 2006, 19:29
Cine n'are gropar sasi cumpere:drak: :headbang:
Stau si ma gindesc ce nevoie avea urziceniu sa schimbe antrenoru cind stateau destul de bine in campionat? Petrescu demonsreaza inca odata ca e antrenor PROST. Craiova sa orientat bine catre St Stoica..care a facut treaba buna si la steaua. Sigur nu retrogradeaza

inter
1st October 2006, 19:46
Surpiza ...cred eu ... la Urziceni. :o:

Petrescu a inceput bine :D

ai grija, ca era sa ai o "surpriza" :ras-plans: :ras-plans:

delaparis
1st October 2006, 19:58
Pfoai ... daca mai apasam pe o litera "gresita" iesea de circ ... :happy

Bateam recordurile la numarul de postari pe thread'ul asta :happy :happy :happy

*Coco*
1st October 2006, 20:03
mah nu stiu de ce dar parca imi miroase putin a blat. ce-i drept nu am vazut meciul. dar la cat de slabi sunt mititeii... nu stiu ce sa zic.

********
Imi dau seamna direct blat a fost:happy pe Urziceni ii asteapta meciuri cu Dinamo,Steaua,Rapid si ei fac blaturi acasa:happy pai astea la sfarsitul turului o sa fie la retrogradare:happy Si ei se apuca sa faca blaturi cu contracandidata la retrogradare:happy :happy Ce minte au unii oamneii:headbang:

Sezione
1st October 2006, 21:02
meci de 1 sau x....nu prea vad cum sasi revina craiova....

Uite ca si-a revenit si Craiova...:yeah:


Craiova castiga in stil de echipa mare la Urziceni.mititelu incepe din nou sa viseze la titlu!!!Bornescu ar trebui convocat la Nationala!!!Sperantele renasc in Banie!!!O echipa mare este in formare!!!

))))))))) Titlu??? Sa nu retrogradam..sa fie liniste ,... sa se intorarca citiva jugatori acasa...si vorbim si de titlu in 2-3 ani...:yeah:


blat cred eu la urziceni !!!!

)))))))))))) Ma da chiar esti pe alta planeta??? faci blat cu o contracandidata la retogradare cind inca n-ai jucat acasa cu nici una din echipele mari ale campionatului?? Esti penibil:drak:


Cred ca Dan Petrescu va face treaba buna la Urziceni, oricum are conditii mai bune ca la Sportul Studentesc. Craiova este in deriva, s-ar putea sa castige Unirea...

Uite ca nu a fost sa fie. ..Dinamo 1 merge ceas unirea ( dinamo 3 ) mai slabutz

m8k
1st October 2006, 21:23
Felicitari Bornescule!!! De mult nu a mai inscris un portar in prima liga!!! Oare de cind?? Stie cineva???

*Coco*
1st October 2006, 21:31
Felicitari Bornescule!!! De mult nu a mai inscris un portar in prima liga!!! Oare de cind?? Stie cineva???
De acum 3 etape nu a mai inscris un portar in Divizia A
Acela a fost Balaet de la Pandurii care a inscris acuma 3 etape
Ca doar in Oltenia marcheaza portarii

Sezione
1st October 2006, 22:46
CE zi.... Torino - Lazio 0-4
dinamo 3 - U craiova 1-2

dantim1
1st October 2006, 23:37
Felicitari pentru victorie, "U" Craiova merita si trebuie sa ramana in prima liga!

Lordliv
1st October 2006, 23:37
stiinta incepe campionatul! urmeaza adversari accesibili : ceahlaul,jiul, tg. jiul,national,uta si doua meciuri mai dificile cu farul si poli 13- 15 puncte cel putin si asteptam cu incredere returul cu intaririle de vigoare!
Bravo STIINTA ne ai facut fericiti!

Sezione
1st October 2006, 23:39
Felicitari pentru victorie, "U" Craiova merita si trebuie sa ramana in prima liga!

Multumim !! Nu-i asa ca fara noi LIGA 1 ar fi cam nesarata????/hello

Cra10veanu
2nd October 2006, 02:34
In sfarsit :D statui cam cu emotii, dar reusiram :ole:
Uite cum prieteni din copilarie ajung acum mari fotbalisti (robert saceanu):D

alex36
2nd October 2006, 08:50
Felicitari ptr victorie!Am castigat o suma frumusica pariind pe voi!:ok:

Universal
2nd October 2006, 08:56
Craiova ,cum am spus inainte,nu va retrograda, este o echipä mediocrä,dar sunt minim 4 echipe sub ea.

Sezione
2nd October 2006, 14:57
:happy
Felicitari ptr victorie!Am castigat o suma frumusica pariind pe voi!:ok:

Ia uite pentru cine fac astia bani!!!!)))) Merci la fel!!!

YodaRo
2nd October 2006, 19:41
felicitari Stiinta. In continuare are meciuri mai usoare... a iesit cam sifonata din confruntarile cu echipele mari din Romania dar ar trebui sa le ia punctele la echipele mai subtiri. Acum e la -6 la adevar ....daca termina la iarna la max -3 ar fi super. Si s-ar putea intari cu ceva jucatori de valoare macar 2-3 sa le dea siguranta in aparare si la mijloc sa le limpezeasca jocul. Papura zic eu ca ar fi util.

inter
2nd October 2006, 22:54
papura????:rosu: ... vanzatorul ala ...!@#$%%^$U&O

delaparis
3rd October 2006, 00:58
Las' ca-i bun ... a jucat in Franta ... are joc de cap :D

Cra10veanu
3rd October 2006, 01:35
mai bine cu propriile resurse decat cu rebuturi gen papura si jerry gane

delaparis
3rd October 2006, 01:44
:D
Eu am fost cred primul care am ris cind ama auzit de Gane :cool:
Dar m-am abtinut deoarece am vazut un anumit entuziasm la voi asa ca nu am vrut sa fac scandal contra vintului... Dar eu personal nu pun doi centi pe jucatori de genul asta ma rog ... la virsta la care sunt acm ...

Ce cred eu e simplu ... aveti jucatori tineri , trebuie bine antrenati , este vointa , ...deci toate conditiile din vremea '80 sunt reunite :rolleyes:
trebuie un pic rabdare si in citva timp iar toata lumea se va mira cum drac iese echipa asa performanta de le da lectii de fotbal si temperament la toti ...;)

YodaRo
3rd October 2006, 01:57
Eu nu vad unde e pepiniera Stiintei din moment ce aduc australieni, irakieni si mai stiu eu ce papuasi. Sa mearga in judet pe la Calafat, Bailesti, Segarcea sau Dabuleni si sa gaseasca ceva marfa. Pe de alta parte pot lua si de la Caracal sau de la Corabia ... Oltenia a avut mereu talente.
Despre Papura ideea era ca le trebuie cineva cu experienta si mai ales in aparare. pe de alta parte doar cu o floare nu se face primavara. Sa vedem ce fac mai departe oltenii ca de inceput incepura bine cu Urzicenii o echipa ce taman a schimbat antrenorul si ea. Deci rezultatul poate fi inselator ...trebuie confirmat in urmatoarele etape.