PDA

View Full Version : Etapa 10: Ceahlaul - Poli Timisoara



tuxie
25th September 2006, 08:35
Vineri, 29 septembrie, ora 20:00, National TV.

Comentarii si pronosticuri sunt?

Cristian
25th September 2006, 09:50
Sper sa bata moldovenii ;)

Larel
25th September 2006, 11:29
Sper sa bata moldovenii ;)

Respect! ti cu ai tai!

dar sti cum se zice Speranta moare ultima:)

scorpiuta
25th September 2006, 11:39
va fi un meci greu! Sper sa obtinem maca un egal! FORZA CEAHLAUL!

tuxie
25th September 2006, 12:00
Poli ori face 0-0, ori baga vreo 2-3 bucati.

me
25th September 2006, 12:32
refuz sa cred ca ne putem bate iar singuri ca la galati..altfel nu vad cum am putea pierde .:)

andrei1921tm
25th September 2006, 12:47
Eu cred ca daca jucam ca si cu urziceniu...neo luam...dar tutusi mai avem sansa!!

^matrix^
25th September 2006, 13:30
bate ceahlaul 1-0...../hello /hello /hello

andrei1921tm
25th September 2006, 21:05
Oricum de pierdut nu putem pierde nici daca jucam in 9 oameni...

KpaC
25th September 2006, 23:50
andrei .. esti penibil .. asa buni va credeti ? lasa ca vedem sambata cum sta treaba .. o sa fie meci greu ..sper totusi macar intr-un egal

Elphax
25th September 2006, 23:57
penibil esti tu, uita-te putin in urma si in clasament

KpaC
26th September 2006, 08:37
vai ce tari sunteti .. aveti 2 puncte in fata noastra .. park ati juca in champions league .. stai in banca ta si gata ..

Elphax
26th September 2006, 09:06
acuma vad, voi pana acum ati avut un parcurs de invidiat:
pandurii, jiul, national, farul, urziceni, otelul, cfr, iasi, gloria
ma mir ca nu sunteti pe primul loc... :ras-plans:

cel putin, va faceti baremul inainte sa inceapa meciurile grele, ca in ultimele 4-5 etape nu o sa luati nici un punct
si vezi ca ai minus la 'adevar' ;)

KpaC
26th September 2006, 10:13
otelul , iasi , cfr - au rezultate bune sezonul asta .. si apropo e +1 l adevar

uite de ce echie radeai tu :

Poli Tm. 1-0 Urziceni
Otelul 1-0 Poli Tm.
Poli Tm. 3-1 CFR Cluj
Poli Iasi 0-0 Poli Tm.

Benny
26th September 2006, 11:57
Ceahlaul s-a descurcat binisor pana acum. Chiar daca ar fi sa piarda meciurile cu aspirantele la primele locuri, tot is va fi indeplinit obiectivul, daca continua ca si pana acum. Poli in mod normal ar trebui sa joace la victorie. Dar ... prevad un meci egal.

andrei1921tm
26th September 2006, 14:00
andrei .. esti penibil .. asa buni va credeti ? lasa ca vedem sambata cum sta treaba .. o sa fie meci greu ..sper totusi macar intr-un egal

omule penibil eshti tu daca crezi ca poti bate Poli:rosu: :headbang:

Casuba
26th September 2006, 14:13
Poli ori face 0-0, ori baga vreo 2-3 bucati.


Cre' ca face 0-0:evil:

tuxie
26th September 2006, 16:05
Si te incanta asa de mult ipostaza asta?

rechinul farist
26th September 2006, 16:31
1-0, gol Doicaru

Casuba
26th September 2006, 16:58
Si te incanta asa de mult ipostaza asta?

Nu e nimic personal, dar cred ca ar fi bine pentru Otelul

KpaC
26th September 2006, 17:22
io nu am zis ca bate ceahlaul .. am zis ca sper la cel putin un egal ...

Bega
26th September 2006, 18:00
Eu cred ca vom face un rezultat mare: 0-0.

resita
26th September 2006, 18:49
sa invinga cei mai bun :ok:

dar se pare ca in meciul acesta nici o echipa nu este mai buna.:evil:

:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

malexoid
26th September 2006, 20:15
1-0, gol Doicaru

Alonso who?

lolo_grupa_c
27th September 2006, 02:34
mizez pe o infrangere a gazdelor...ba nu...pe o victorie a oaspetilor
.....prefabricate 05 modelu'....

Ammadeus
27th September 2006, 07:23
derbyul mijlocului clasamentului, cine e echipa cea mai buna pt intertoto? 1-1

chinezu
27th September 2006, 11:11
0-0

malexoid
27th September 2006, 12:20
cine e echipa cea mai buna pt intertoto?

pai cea care are deja rutina cu Vilnius si echipa a 4-a a lui Bilbao...:happy

on topic: n-o sa ne fie usor, se stie ca la Piatra Neamt se joaca in conditii speciale...dar exclud infrangerea violetilor!
1:0 (Cristea) si toata lumea pleaca multumita la bairamul lui Sandu...

Casuba
27th September 2006, 13:05
derbyul mijlocului clasamentului, cine e echipa cea mai buna pt intertoto? 1-1

Buna intrebare, dar nu trebuie scos urziceniul din calcul !:D

matei_viola
27th September 2006, 20:35
Daca nici pe cei de la Ceahlaul nu-i batem,nu putem avea pretentii sa ne batem cu granzii

luciano_1644
27th September 2006, 21:46
Timisoara nu are inca 2 victorii consecutive si nu o vad a reusi performanta asta dupa meciul cu Ceahlaul.Meci de 1x.Ca nivel de joc cele 2 formatii sunt apropiate valoric,clasamentul arata asta,ba chiar gazdele sunt pe plus la adevar!

Bega
27th September 2006, 22:36
""Granzii", ce mare bluf. Suna ca dracu dupa ce am vazut la ce nivel suntem fata de fotbalul adevarat din Europa.

danpuric78
27th September 2006, 22:54
Daca nici pe cei de la Ceahlaul nu-i batem,nu putem avea pretentii sa ne batem cu granzii

Da cine sunteti voi ma, ca sa va bateti cu granzii. Auzi daca nici pe ceahlaul nu-i batem. Dar ce, ati aparut si voi de 3 ani in fotbal si acuma si acuma luati la misto echipele care jucau in A pe vremea cand patronul vostru lucra in vulcanizare?
Hai mai vedeti un pic cine sunteti voi, Poli si dupa aia vorbiti de altii.

KpaC
28th September 2006, 08:58
poate aduc si cei de la poli galerie daca tot se cred asa echipa mare :)

matei_viola
28th September 2006, 10:01
poate aduc si cei de la poli galerie daca tot se cred asa echipa mare :)

Da voi nu aveti galerie ;)

Bega
28th September 2006, 10:30
Da cine sunteti voi ma, ca sa va bateti cu granzii. Auzi daca nici pe ceahlaul nu-i batem. Dar ce, ati aparut si voi de 3 ani in fotbal si acuma si acuma luati la misto echipele care jucau in A pe vremea cand patronul vostru lucra in vulcanizare?
Hai mai vedeti un pic cine sunteti voi, Poli si dupa aia vorbiti de altii.

Dupa cum gindesti te simt cam stelist. Daca tot esti ucenic al lui Meme, hai sa ne uitam pe linia voastra de clasament.

Adica 6 victorii cu echipe "de traditie" in fotbalul romanesc, o infringere cu "grandele" Dinamo, un egal cu "grandele" Rapid si... si... un egal cu echipa aia "de 3 ani in fotbal". In concluzie, cine s-a batut cu "grandele" Steaua? "Granzii" Dinamo, Rapid si... Poli, echipa aia de "3 ani in fotbal".

Sa ne traiasca "granzii", sa-i faca "varza" Europa de CHL.

scorpiuta
28th September 2006, 10:57
Daca nici pe cei de la Ceahlaul nu-i batem,nu putem avea pretentii sa ne batem cu granzii


aualeu...dar cine va credei voi bai!:mda: Gata vreti campionatul!1!!!

andrei1921tm
28th September 2006, 12:54
Noi deocamdata nu vrem campionatul,dar nici chiar sa ne bata ceahlaul...

Gontel
28th September 2006, 16:24
Bat moldovenii sau va fi o remiza.

andrei1921tm
28th September 2006, 20:31
Bat moldovenii sau va fi o remiza.

:happy :happy
Da stiu tu erai ala care ziceai 1x si la meciu stelei cu Lyon...:headbang: :jerk: :ciocan:

danpuric78
28th September 2006, 21:57
Dupa cum gindesti te simt cam stelist. Daca tot esti ucenic al lui Meme, hai sa ne uitam pe linia voastra de clasament.

Adica 6 victorii cu echipe "de traditie" in fotbalul romanesc, o infringere cu "grandele" Dinamo, un egal cu "grandele" Rapid si... si... un egal cu echipa aia "de 3 ani in fotbal". In concluzie, cine s-a batut cu "grandele" Steaua? "Granzii" Dinamo, Rapid si... Poli, echipa aia de "3 ani in fotbal".

Sa ne traiasca "granzii", sa-i faca "varza" Europa de CHL.
Nu sunt si nici nu am fost vreodata stelist (asta nu inseamna ca nu respect istoria si performantele clubului Steaua). In ceea ce-l priveste pe MM, cauta posturile mele si ai sa vezi care e parerea mea despre el.
Deci rstul supozitiei tale fals.
In al doilea rand eu m-am referit la faptul ca aceasta pseudo poli nu are nici pe departe traditia si rezultatele ceahlaului, ca sa mai vorbim de rezultatele cu rapid dinamo sau steaua.
Avem de-a face cu o echipa inventata pentru spalare de bani.
macar daca ati avea ceva rezultate ca sa mai vorbiti.

luciano_1644
28th September 2006, 22:53
Nu sunt si nici nu am fost vreodata stelist (asta nu inseamna ca nu respect istoria si performantele clubului Steaua). In ceea ce-l priveste pe MM, cauta posturile mele si ai sa vezi care e parerea mea despre el.
Deci rstul supozitiei tale fals.
In al doilea rand eu m-am referit la faptul ca aceasta pseudo poli nu are nici pe departe traditia si rezultatele ceahlaului, ca sa mai vorbim de rezultatele cu rapid dinamo sau steaua.
Avem de-a face cu o echipa inventata pentru spalare de bani.
macar daca ati avea ceva rezultate ca sa mai vorbiti.

CORECT!!!:ok: Ultima propozitie contine un adevar dureros ptr banateni,pe care ei insa nu vor sa-l recunoasca!

andrei1921tm
28th September 2006, 23:41
ce tot atat ne kkm pe noi.Pe teren joaca 11 jucatori nu traditia.Pana la urma suntem deasupra voastra cu mult.si luciano uitate cum se taraste echipa ta pana sa bagi devina altora.Va chinuiti sa existati si voi si ceahlaul!

superchumbo
29th September 2006, 11:04
""Granzii", ce mare bluf. Suna ca dracu dupa ce am vazut la ce nivel suntem fata de fotbalul adevarat din Europa.

lasa ca ne scapati voi in anul 3045 ............... cand veti face tot coeficientul UEFA al ROmaniei, si dupa urma voastra (calificati castigatori ai UCL) vor mai juca inca 4 echipe direct in grupe si inca 5 in UEFA ..... :sleep: ..... iar Romania va castiga Cupa mondiala

Benny
29th September 2006, 11:06
Avem de-a face cu o echipa inventata pentru spalare de bani.

Tu la viata ta ai chiulit mult de la scoala, este?


lasa ca ne scapati voi in anul 3045
Tot suna ca dracu'. Si va suna ca dracu' si in 3045. Asa ca propun o alta denumire pentru "granzii" Ligii I. Propun sa-i numim baronii Ligii I. Sau poate barosanii, daca baronii na va place.

Bega
29th September 2006, 12:00
Nu sunt si nici nu am fost vreodata stelist...

Avem de-a face cu o echipa inventata pentru spalare de bani.

Scuze ca te-am facut stelist. Nu meritai o astfel de injuratura.

Cit priveste "spalarea de bani" eu nu pot sa te contrazic, dar o spui ca si cum as fi complice la asta doar pentru ca tin cu Poli. Cu Poli ca simbol, nu cu Poli AEK sau FCU Poli sau FC Poli sau cum vrei sa le numesti, cum nici ceferistii clujeni nu tin cu CFR Ecomax, ci cu CFR Cluj, sau rapidistii cu FC Rapid sau UFC Rapid.

Apropos de "spalare de bani", cred ca alt personaj al transhumantei romanesti e cercetat acuma pentru spalare de bani. Dar despre acest arhanghel al fotbalului romanesc se vorbeste doar de bine la stiri, ca da bani la biserici si alte sindrofii. Asa ca...

Cind pica ciobanul mai vorbim de lege in Romania.

Jar-Gon
29th September 2006, 12:06
cred ca bate Fulgerul Bragadiru-Rocar-Timisoara la cornere.castiga Ceahlaul no doubt

Bega
29th September 2006, 14:11
cred ca bate Fulgerul Bragadiru-Rocar-Timisoara la cornere.castiga Ceahlaul no doubt

Gresit. Cirtu nu poate rata scorul favorit astazi. Rezultat: 0-0.

(Off-topic: Eu am mare incredere in echipa ta favorita. Sper sa bata Mittal-Steel Galati pe UTA la macar doua goluri diferenta)

danpuric78
29th September 2006, 14:25
Scuze ca te-am facut stelist. Nu meritai o astfel de injuratura.

Cit priveste "spalarea de bani" eu nu pot sa te contrazic, dar o spui ca si cum as fi complice la asta doar pentru ca tin cu Poli. Cu Poli ca simbol, nu cu Poli AEK sau FCU Poli sau FC Poli sau cum vrei sa le numesti, cum nici ceferistii clujeni nu tin cu CFR Ecomax, ci cu CFR Cluj, sau rapidistii cu FC Rapid sau UFC Rapid.

Apropos de "spalare de bani", cred ca alt personaj al transhumantei romanesti e cercetat acuma pentru spalare de bani. Dar despre acest arhanghel al fotbalului romanesc se vorbeste doar de bine la stiri, ca da bani la biserici si alte sindrofii. Asa ca...

Cind pica ciobanul mai vorbim de lege in Romania.

"Apostolul neamului" poate sa ridice cate o biserica la fiecare km de la bucuresti pana la satu mare si tot nu isi va spala pacatele pe care le are.
Si la steaua s-au spalat bani, parerea mea, insa ce face nea iancu la poli, are ca unic scop spalarea de bani. asta se vede in harababura de la echipa. Parerea mea.
OK. mult succes dar nu im meciul cu ceahlaul.

cuzmy
29th September 2006, 14:40
Da cine sunteti voi ma, ca sa va bateti cu granzii. Auzi daca nici pe ceahlaul nu-i batem. Dar ce, ati aparut si voi de 3 ani in fotbal si acuma si acuma luati la misto echipele care jucau in A pe vremea cand patronul vostru lucra in vulcanizare?
Hai mai vedeti un pic cine sunteti voi, Poli si dupa aia vorbiti de altii.

Pe cand se juca fostbal de prima divizie la Timisoara, voi, astia de sub pietrishica, inca va bateati cu turcii! Asa ca, ciocul mic si joc de glezne!!!

danpuric78
29th September 2006, 14:53
Pe cand se juca fostbal de prima divizie la Timisoara, voi, astia de sub pietrishica, inca va bateati cu turcii! Asa ca, ciocul mic si joc de glezne!!!
Vezi tu, ca echipele alea care jucau in prima divizie la timisoara cand noi ne bateam cu turcii (macar noi ne-am batut, n-am stat cuminti sa fim "civilizati" de unguri, nemti, austro-ungaria etc.) fie au disparut, fie sunt ptin divizia B. sau c, nu mai stiu exact.

m4st3r
29th September 2006, 15:02
foarte bine avetzi echipe acolo la voi suntetzi toti fericitzi si gata...nu mai are rost sa te bagi aiurea in seama ! am inteles suntetzi mai buni, ok ? esti fericit mah raizboinicule ? dak da poti sa te duci sa te mai bati cu turcii k si asa suntetzi foarte viteji...

tuxie
29th September 2006, 15:20
Pe site-ul ceahlaisti.ro s-a afisat un articol precum meciul a fost 'aranjat' si va fi castigat de catre nemteni cu scorul de 5-0 :happy

Bega
29th September 2006, 15:21
Dan78, vreau sa te intreb ceva: FCM Resita (Liga II, Seria II) este o echipa de traditie in fotbalul romanesc?

Probabil ca vei raspunde cu DA, pentru ca Resita nu sta nimanui in git acuma. Insa si la Resita, ca in 1000 de locuri din Romania, reorganiarile juridice au dus la echipe care unele si-au pastrat traditia, unele nu, fara sa intelegm daca criteriile care fac deosebirea sunt sau nu juste sau aplicate uniform.
Resita a sucombat prin Craiova, pentru ca mai apoi sa reinvie prin Ineu. Aradul la fel, Rapidul s-a reorganizat pina a pierdut Fiscul urma datoriilor, Steaua la fel. Numai de Timisoara va treziti sa faceti caz ca are 3 ani.

Fie cum ziceti voi, dar daca in cazurile amintite mai sus vezi altceva decit s-a intimplat la Timisoara, atunci chiar ca se judeca cu mai multe masuri.

La urma urmelor nu asta e problema Timisoarei, ci jocul echipei, dar cind ii vad pe toti cit pot fi de falsi sa vada paiul de pe Bega si sa nu vada birna din ochii altor echipe de top, numite penibil "granzi", chiar ca te intrebi daca s-au epuizat toate subiectele fotbalistice sau e numai rautate.

m4st3r
29th September 2006, 15:24
auzi Bega te rog eu sa nu le mai explici,te chinui, pt k ei inteleg ce vor si ce le poate capu`(adik mai nimik) deci lasa`i in plata lor...numa bine

danpuric78
29th September 2006, 16:24
Dan78, vreau sa te intreb ceva: FCM Resita (Liga II, Seria II) este o echipa de traditie in fotbalul romanesc?

Probabil ca vei raspunde cu DA, pentru ca Resita nu sta nimanui in git acuma. Insa si la Resita, ca in 1000 de locuri din Romania, reorganiarile juridice au dus la echipe care unele si-au pastrat traditia, unele nu, fara sa intelegm daca criteriile care fac deosebirea sunt sau nu juste sau aplicate uniform.
Resita a sucombat prin Craiova, pentru ca mai apoi sa reinvie prin Ineu. Aradul la fel, Rapidul s-a reorganizat pina a pierdut Fiscul urma datoriilor, Steaua la fel. Numai de Timisoara va treziti sa faceti caz ca are 3 ani.

Fie cum ziceti voi, dar daca in cazurile amintite mai sus vezi altceva decit s-a intimplat la Timisoara, atunci chiar ca se judeca cu mai multe masuri.

La urma urmelor nu asta e problema Timisoarei, ci jocul echipei, dar cind ii vad pe toti cit pot fi de falsi sa vada paiul de pe Bega si sa nu vada birna din ochii altor echipe de top, numite penibil "granzi", chiar ca te intrebi daca s-au epuizat toate subiectele fotbalistice sau e numai rautate.


Problema mea cu poli nu e ca are 3 ani de existenta pana la urma. rezultatele se obtin pe teren, iar simpatia suporterilor nu poate fi conditionata sau impusa.
Problema mea cu suporterii lui poli e ca incep deja sa se asemene cu cei ai granzilor din bucuresti. Prea repede ati inceput sa desconsiderati celelalte echipe si suporterii lor. Va atribuiti o traditie si un palmares, dar le igonrati pe cele ale altor echipe.
In fine, nu e vina timisorenilor ca il au pe Iancu presedinte, nici a dinamovistilor ca il au pe hotu de Borcea sau a stelistilor ca il au pe razboinicul luminii.
Dar daca de la presedintii de club nu poti sa ai nici o pretentie, ca nu stiu altceva decat sa se injure,eu sper inca ca mai sunt si suporteri care vin la fotbal nu numai pentru a-i injura pe cei din jur.
parerea mea este ca totusi, amatorismul de la conducerea lui poli se vede in rezultatele echipei.

malexoid
29th September 2006, 16:26
Vezi tu, ca echipele alea care jucau in prima divizie la timisoara cand noi ne bateam cu turcii (macar noi ne-am batut, n-am stat cuminti sa fim "civilizati" de unguri, nemti, austro-ungaria etc.) fie au disparut, fie sunt ptin divizia B. sau c, nu mai stiu exact.

"i-ati batut" numai in cartile de istorie...in realitate le-ati decartat animalele, granele, femeile, copiii, aurul, mierea pana si tara. Uneori v-au mai tras cate-o corectie sa va aduca aminte cine e suveran acolo :)

Aurel.D
29th September 2006, 16:28
Va certati voi, va certati, dar lasa ca va impacati la nunta, dupa meci!:D

KpaC
29th September 2006, 16:50
Pe cand se juca fostbal de prima divizie la Timisoara, voi, astia de sub pietrishica, inca va bateati cu turcii! Asa ca, ciocul mic si joc de glezne!!!



LOL .. auzi la tine m a.. atunci cand sa infiintat ceahlaul voi nu stiati ce`i aia echipa de fotbal (1919) lasa tu turcii si vezitzi de treburile tael .. nu mai discuta off-topic :rosu:

superchumbo
29th September 2006, 17:04
Pe cand se juca fostbal de prima divizie la Timisoara, voi, astia de sub pietrishica, inca va bateati cu turcii! Asa ca, ciocul mic si joc de glezne!!!

da mah , da' nu jucati voi iobagii ci jucau copii aristocratilor austrieci si unguri ..... asa ca voi ciocu' mic !!!!




si asta sa le-o spui bulgarilor !!!!:headbang: noi ne-am declarat independenta fiind pregatiti sa luptam cu arma in mana, n-am asteaptat sa dispara imperiul si ne-am aciuat langa o matroana puternica

six
29th September 2006, 17:17
Problema mea cu suporterii lui poli e ca incep deja sa se asemene cu cei ai granzilor din bucuresti. Prea repede ati inceput sa desconsiderati celelalte echipe si suporterii lor. Va atribuiti o traditie si un palmares, dar le igonrati pe cele ale altor echipe.

parerea mea este ca totusi, amatorismul de la conducerea lui poli se vede in rezultatele echipei.:happy bla bla .....pronostik 2 :bere: :great:

moro68
29th September 2006, 17:52
"i-ati batut" numai in cartile de istorie...in realitate le-ati decartat animalele, granele, femeile, copiii, aurul, mierea pana si tara. Uneori v-au mai tras cate-o corectie sa va aduca aminte cine e suveran acolo

Prietene ai cam luat-o pe aratura.

Echipa Poli Timisoara a fost si este un balon de sapun, asta si voi suporterii, o stiti. Cea mai proasta afacere din fotbalul romanesc, la banii care s-au bagat acolo, trebuia sa fiti cel putin in primele 3 echipe din campionat.

In plus, mai santeti si fuduli.

Indiferent de rezultatul acestui meci, Poli v-a ramane o speranta :no:

KpaC
29th September 2006, 17:53
da mah , da' nu jucati voi iobagii ci jucau copii aristocratilor austrieci si unguri ..... asa ca voi ciocu' mic !!!!




si asta sa le-o spui bulgarilor !!!!:headbang: noi ne-am declarat independenta fiind pregatiti sa luptam cu arma in mana, n-am asteaptat sa dispara imperiul si ne-am aciuat langa o matroana puternica


bate ceahlaul azi .. am o presimtire .. superchumbo : tot respectu frate .. i-ai zis pe fata :ok:

six
29th September 2006, 18:03
Indiferent de rezultatul acestui meci, Poli v-a ramane o speranta :no:Indiferent de rezultat,morocanadianule ne doare in cot de parerea ta.....pronostic 2 :ok:

m4st3r
29th September 2006, 18:11
nu pot sa cred catzi istorici avem pe acest forum...am ajuns sa vorbim de istorie, asa k dak va credetzi mai desteptzi, astia dinspre S-E Romaniei, facetziva un forum unde putetzi discuta cu cine sio` tras`o stefan si ce manca cuza la cina...

Benny
29th September 2006, 18:14
Problema mea cu suporterii lui poli e ca incep deja sa se asemene cu cei ai granzilor din bucuresti. Prea repede ati inceput sa desconsiderati celelalte echipe si suporterii lor. Va atribuiti o traditie si un palmares, dar le igonrati pe cele ale altor echipe.
In fine, nu e vina timisorenilor ca il au pe Iancu presedinte, nici a dinamovistilor ca il au pe hotu de Borcea sau a stelistilor ca il au pe razboinicul luminii.
.
Aici sunt 2 afirmatii, din care una e gratuita. Ghici care? Eu zic, sa iei posturile tale de pe acest thread si sa le asemeni cu cele ale suporterii "granzilor din bucuresti" (te-am citat pe tine). Se aseamana al naibii de bine. Concluzia: tu incepi sa semeni cu suporterii echipelor din Bucuresti.

A doua afirmatie: corecta.


da mah , da' nu jucati voi iobagii ci jucau copii aristocratilor austrieci si unguri ..... asa ca voi ciocu' mic !!!!

Corect. Adica noi jucam, iar voi nu, fiindca erati iobagi.



si asta sa le-o spui bulgarilor !!!!:headbang: noi ne-am declarat independenta fiind pregatiti sa luptam cu arma in mana, n-am asteaptat sa dispara imperiul si ne-am aciuat langa o matroana puternica
Nu e nevoie sa le-o spunem bulgarilor. Bulgarii din Banat o stiu atat de bine ca si noi. Ehe, voi ati fosti mai breji si ati luptat cu arma in mana. Bravo voua. Noi suntem inferiori. Hai lepadati-va de noi si spune-ti-ne: Nu va mai vrem, plecati cu Banatul vostru cu tot. Vrei?

Matroana puternica? Te referi la Uniunea Sovietica?


Prietene ai cam luat-o pe aratura.

adevarat, ai luat-o.



Echipa Poli Timisoara a fost si este un balon de sapun, asta si voi suporterii, o stiti.

Sigur ca stim. Ne ducem doar la stadion, ca sa iritam niste someri din Montreal.

luciano_1644
29th September 2006, 18:21
ce tot atat ne kkm pe noi.Pe teren joaca 11 jucatori nu traditia.Pana la urma suntem deasupra voastra cu mult.si luciano uitate cum se taraste echipa ta pana sa bagi devina altora.Va chinuiti sa existati si voi si ceahlaul!

E adevarat,noi ne chinuim,dar existam,pe cand voi ...NU MAI EXISTATI!:ciocan: Azi meci de 1,in cel mai rau caz 1x!

Benny
29th September 2006, 18:25
E adevarat,noi ne chinuim,dar existam,pe cand voi ...NU MAI EXISTATI!
Si eu care gandeam, ca n-o sa se prinda nimeni. Dar fratii nostrii din Craoiva sunt mai destepti, se prinsesera. De fapt, nu eu scriu pe acest forum, este doar spiritul meu. Iar pe stadion in loc de suporteri sunt holograme.

luciano_1644
29th September 2006, 18:29
Si eu care gandeam, ca n-o sa se prinda nimeni. Dar fratii nostrii din Craoiva sunt mai destepti, se prinsesera. De fapt, nu eu scriu pe acest forum, este doar spiritul meu. Iar pe stadion in loc de suporteri sunt holograme.

Spiritul si hologramele de care scrii ceva mai sus,in caz de retrogradare a lui AEK,ar fi in stare de o noua fuziune,chiar si cu ...Dinamo! Nu conteaza onoarea,fotbal ptr holograme sa fie!;)

Benny
29th September 2006, 18:32
Spiritul si hologramele de care scrii ceva mai sus,in caz de retrogradare a lui AEK,ar fi in stare de o noua fuziune,chiar si cu ...Dinamo!
Sau chiar mai rau! Cu Stiinta.

luciano_1644
29th September 2006, 18:38
Sau chiar mai rau! Cu Stiinta.

Doar asa ar avea si Timisoara in palmares,cupe si campionate! DREAMS,DREAMS...:sleep: Ceahlaul este cea mai inchegata echipa dintre promovate,sper sa fie meci frumos.Daca Poli pierde,Cartu la ce ora are tren spre...Craiova?:P

gheorghe
29th September 2006, 18:53
Prea multe discutii; ramane cum am stabilit, bate Poli cu 2 la 0.:drak: Cat despre palmares si istorii ale fotbalului, cand a inceput practicarea organizata a acestui sport la Timisoara, plaiesii inca se mai bateau cu turcii:evil: Mai puneti si voi mana pe o carte de cultura fotbalistica, poate reusiti sa descifrati ceva de-acolo...dar ma indooiesc:jerk: Drepti! Trece POLI TIMISOARA:ok:

KpaC
29th September 2006, 19:18
lasa ca vedem dupa meci cine trece si cine nu :)

m8k
29th September 2006, 20:48
Goool Ceahlaul, timisoreniii iar s-au avintat cu pronosticurile, iar vad o liniste de cel putin o saptamina in Banat.

dantim1
29th September 2006, 21:02
Mai sunt 45 de minute, multe se pot intampla, si se pare ca vor intra Plesan si Oprea!

Ammadeus
29th September 2006, 21:03
au ajuns sa va faca totzi descultzii...pana la urma se pare ca e una din astea 2 variante: 1 avetzi parte de un rom obez si penal care arunca cu banii fara cel mai mic habar cum sa selectioneze o echipa profesionista de colaboratori;
2. e doar o spalare de bani

Diodude
29th September 2006, 21:19
au ajuns sa va faca totzi descultzii...pana la urma se pare ca e una din astea 2 variante: 1 avetzi parte de un rom obez si penal care arunca cu banii fara cel mai mic habar cum sa selectioneze o echipa profesionista de colaboratori;
2. e doar o spalare de bani
Iancu e un libidinos care transpira grasime non stop,se baga singur in seama pe la TV ,si nu are habar de fotbal.A adunat toti loserii acolo la timisoara,inclusiv pe handicapatul ala senil jackie ionescu,care a fost toata viata lui un complexat.Iar la capitolul echipa ,sant o echipa de mijlocul clasamentului.Daca te uiti la ce jucatori are timisoara,sant vai mama lor(caramarin,mc kain,popa,canu,cristea....).Din echipa actuala a timisoarei nici un jucator nu poate juca titular la Dinamo.Si atunci ,cum vreti voi mah sa terminati pe podium????Ce gluma proasta!!!:rosu:
P.S Va bate si Ceahlaul astazi,uite ca chiar le-au anulat un gol pe nedrept moldovenilor,ca era 2-0 acum.RUSINE !!!Sa nu va mai aud cu pretentii de acum inainte ca nu aveti nici macar echipa de locurile 5-6.

luciano_1644
29th September 2006, 21:20
au ajuns sa va faca totzi descultzii...pana la urma se pare ca e una din astea 2 variante: 1 avetzi parte de un rom obez si penal care arunca cu banii fara cel mai mic habar cum sa selectioneze o echipa profesionista de colaboratori;
2. e doar o spalare de bani

Ambele sunt valabile!;)

m8k
29th September 2006, 21:50
Mai sunt 45 de minute, multe se pot intampla, si se pare ca vor intra Plesan si Oprea!

Ai cam nimerit-o!!!

luciano_1644
29th September 2006, 21:50
O parte din banii lui Iancu se pare ca merg la arbitrii! Etapa de etapa AEK are doar arbitraje PRO. Ceahlaul a facut 2-0 ,gol perfect valabil,dar arbitrul a zis ca banii vin de pe Bega,asa ca acum este 1-2!

Rossi
29th September 2006, 21:56
Trebuia sa fie 2-0 pt Ceahlaul ...dar tusierul semnalizeaza eronat un offside si golul moldovenilor este anulat !

In loc sa fie 2-0 ...a ramas doar 1-0 ...

La golul egalizator marcat de timisoreni a fost fault in atac - la portar ...

Corect era 2-1 pt Ceahlaul ...dar datorita arbitrilor a fost 2-1 pt Poli ...

RUSINE ARBITRAJULUI ROMANESC ! RUSINE POLI ! ATI INCEPUT SA CUMPARATI ARBITRII ...

Si nu e prima data ....tot asa Poli a castigat cu Gloria Bistrita ...1-0 din penalty ...penalty inventat de arbitru ...

schwurtz
29th September 2006, 21:57
Blat clar!!! Meciul a fost aranjat la pauza!!!
R U S I N E !!!
Arbitraj penibil!!!

m4st3r
29th September 2006, 22:00
multumim foarte mult pentru urarile vostre...numa` bine !

malexoid
29th September 2006, 22:01
Mai sunt 45 de minute, multe se pot intampla, si se pare ca vor intra Plesan si Oprea!

si au intrat... :)

starsteel
29th September 2006, 22:04
Am trait sa o vad si pe asta, Pinalty "lucrat" la Kosovo chiar de principala sa arma arbitrajul. Un meci in care o echipa a jucat fotbal neasteptat de bine iar cealalta a plecat cu desaga plina total nemeritat.

m4st3r
29th September 2006, 22:08
Auzi Diodude e fain la bucaresti mancatziash ? Invata vorbeste romaneste bah, si dupa iesi in societate ! Noi fost slabi, ei buni, noi batut ! am vorbit bine ?

luciano_1644
29th September 2006, 22:14
RUSINE AEK-ului ptr jocurile din culise! Cu asemenea arbitraje locul 6 este aproape sigur al vostru! Meci de meci arbitrul joaca in lila,ca voi! RUSINE!

andrei1921tm
29th September 2006, 22:15
Da mah sau gasit sa stige de albitraj cei de la steaua si dinamo...liniste si vedetiva voi de jocurile voastre.
Am jucat cei adevarat jalnic dar si noi am fost dezavantajati de albitri.
Astept urmatorul meci....

andrei1921tm
29th September 2006, 22:18
Am venit...ati jucat...v-am furat...3 puncte si-am plecat :happy :yeah: /hello

luctoronto
29th September 2006, 22:20
Bravo ! acum mergeti la nunta ,ca de aceea s-a devansat meciul,nu?Vede-ti ce cadouri duceti ca saracul are nevoie de multe ,doar e la inceput de drum!???:rolleyes:
banii sunt mai indicati decat cadourile!!!
distractie placuta!
El consumo del acolhol perhudica la salud!Cheers!:ciocan:

malexoid
29th September 2006, 22:20
Am trait sa o vad si pe asta, Pinalty "lucrat" la Kosovo chiar de principala sa arma arbitrajul. Un meci in care o echipa a jucat fotbal neasteptat de bine iar cealalta a plecat cu desaga plina total nemeritat.

ai vazut tot meciul? eu am impresia ca tocmai...moderai pe aici cand Balace si Caramarin au fost opriti din faza de 'singur cu Curca' pe motiv de offside (la scorul de 0-0), ori te uiti la meci si nu intelegi nimic...
nici macar faptul ca McKain a luat galben absolut gratuit nu l-ai vazut?
pai cere-te pe "arta, film si literatura" ori pe alte sectiuni...


PS: lual-ar se desparte cu totul altfel :happy

Bega
29th September 2006, 22:21
Vad stelisti negri de suparare.

Da, oameni buni de la orase si sate, Poli a jucat slab, adica ca o echipa mare care vine la rezultat, ca o "mare campioana" Steaua victorioasa la Pitesti dupa un meci penibil si un 11 m neacordat gazdelor.

Aaaa, numai Steaua are voie sa cistige asa? Dar de ofsaidul semnalizat eronat la Balace scapat singur cu portarul in prima repriza nici un "analist" nu spune o vorba? Sau de ofsaidul aiurea semnalizat la Caramarin? Nimic?

luciano_1644
29th September 2006, 22:23
Fratilor din vest,sunt antistelist 100%,dar va rog fiti rezonabili si nu comparati caricatura AEK,cu Steaua! Efectiv,par a juca sporturi diferite!

m4st3r
29th September 2006, 22:25
Si inca odata iti spun Bega, TE ROG EU, nu le mai explica la necioplitzi, pentru k ei cred doar ce vor si ce le duce capu, ADIK NIMIK !!!

cirdois
29th September 2006, 22:26
singura caricatura de pe aici esti tu,"maestre".;)(pt "lucica")

m8k
29th September 2006, 22:26
Am venit...ati jucat...v-am furat...3 puncte si-am plecat :happy :yeah: /hello

Fi original si nu copia idei!!!:rosu:

me
29th September 2006, 22:27
fratilor din miticia..caricatura de echipa steaua are 3 meciuri din ultimele 4 in care FURA cu arbitrii..asa ca MUCLES!!!

luciano_1644
29th September 2006, 22:28
singura caricatura de pe aici esti tu,"maestre".;)(pt "lucica")

Cum spui tu...ciorditorule,parca asa te cheama!/hello

malexoid
29th September 2006, 22:29
Era sa uit sa felicit echipa moldoveana, au jucat bine, ambitios si poate meritau mai mult decat atata...asta e fotbalul.
Felicitari Ceahlaul!!!

m8k
29th September 2006, 22:31
Vad stelisti negri de suparare.

Da, oameni buni de la orase si sate, Poli a jucat slab, adica ca o echipa mare care vine la rezultat, ca o "mare campioana" Steaua victorioasa la Pitesti dupa un meci penibil si un 11 m neacordat gazdelor.

Aaaa, numai Steaua are voie sa cistige asa? Dar de ofsaidul semnalizat eronat la Balace scapat singur cu portarul in prima repriza nici un "analist" nu spune o vorba? Sau de ofsaidul aiurea semnalizat la Caramarin? Nimic?

Nu, si eu asa cred, aveti voie si voi, dar voi o faceti hilar!!!

Bega
29th September 2006, 22:32
Fratilor din vest,sunt antistelist 100%,dar va rog fiti rezonabili si nu comparati caricatura AEK,cu Steaua! Efectiv,par a juca sporturi diferite!

Ce-a jucat Steaua la Pitesti, mai omuleeeee?! Tu nu te uiti la televizor?

P.S. Scuze m4st3r, nu m-am putut abtine.

luciano_1644
29th September 2006, 22:35
Ce-a jucat Steaua la Pitesti, mai omuleeeee?! Tu nu te uiti la televizor?

P.S. Scuze m4st3r, nu m-am putut abtine.

Da-l naibii de meci de la Pitesti,a mai jucat slab si in alte meciuri,dar spune-mi un meci in care voi ati jucat ceva! Cu Urziceni,cu Gloria,spune-mi ce vrei,oricum am sa rad!:happy

gheorghe
29th September 2006, 22:38
Mai sunt 45 de minute, multe se pot intampla, si se pare ca vor intra Plesan si Oprea!

Plesan si Oprea...! Esti tare, frate!Nu joci la pariuri? Vinde-mi si mie un pont, vreu un Ferrari:ok:


Blat clar!!! Meciul a fost aranjat la pauza!!!
R U S I N E !!!
Arbitraj penibil!!!

Cred ca ai vazut un meci al stelei,asa-i? :drak: Blatistii, ciocul mic si afara de de pe pagina aceasta de forum, faceti prea multa mizerie:evil:

Bega
29th September 2006, 22:48
Da-l naibii de meci de la Pitesti,a mai jucat slab si in alte meciuri,dar spune-mi un meci in care voi ati jucat ceva! Cu Urziceni,cu Gloria,spune-mi ce vrei,oricum am sa rad!:happy

Cu CFR Cluj. :)

luciano_1644
29th September 2006, 22:51
Cu CFR Cluj. :)

:ok: Adevarat,cu Clujul ,Poli a jucat bine,chiar foarte bine,dar in rest trebuie sa recunosti ca nu jucati aproape nimic.

m8k
29th September 2006, 22:58
Cu CFR Cluj. :)

Iti aduci aminte de acel penalty, pe care nici centralul nu l-a vazut:happy :happy :happy . Penaltyul iti da aripi!!!:headbang:

tuxie
29th September 2006, 22:59
Ma, tu esti oltean moldovean? :)
A batut Ceahlaul cu 6-0, dupa cum am si zis :happy
In rest, jur ca arbitru mai prost ca tusierul ala n-am vazut. Initial am crezut ca trage cu Ceahlaul, a dat aiurea 2 offside-uri si un out in defavoarea lui Poli; dupa care s-a pus pe arbitrat aiurea constant. Lucian Dan n-a arbitrat nici rau, dar pana la bine mai are putin, iar la faza cu Mansour si Curca, din ce-am vazut eu era in afara careului, e posibil sa nu fi vazut bine ce s-a intamplat.
Mie unul din tot meciul mi-a placut cum se obfusca Pinalti de zor - asta e, s-au dus vremurile cooperativei, daca se mai agita mult se duce sa-i tina companie lu' Giovanni la urgente. Daca-l ia si pe Padureanu cu el, ar fi grozav :D

Bega
29th September 2006, 23:02
Normal ca imi aduc aminte. Noi macar recunoastem. Dar voi va aduceti aminte de penaltiul cu Poli? Dar de arbitrajul pe care l-ati avut parca la Tg Jiu. Dar de cel de la Farul campionatul trecut?

me
29th September 2006, 23:09
acuma sincer..e unul (daca nu cel mai slab) meci al lui Poli pe are l-am vazut eu in ultimii ani..si uite ca au batut..bafta cat China de mare,sincer..dar poateca mai "meritau"si putin noroc...
oricum,jos palaria Ceahlaul! au jucat frumos si cu ambitie,lucru pe care foarte rar il vad la Poli in ultimul timp..sincere felicitari, victorie nemeritata a lui Poli azi, eventual un egal daca meritam dar nice atat nu cred...
un singur PS: sper sa joace asa Ceahlaul si cu Steauadinamorapid..daca da, respect!!

starsteel
29th September 2006, 23:16
.... Balace si Caramarin au fost opriti din faza de 'singur cu Curca' pe motiv de offside (la scorul de 0-0), ori te uiti la meci si nu intelegi nimic...
nici macar faptul ca McKain a luat galben absolut gratuit nu l-ai vazut?
.....
Daca pui in balanta un off-side + un galben cu un gol anulat complet eronat + un gol marcat dintr-o faza cel putin suspecta de fault la portar atunci e clar care a fost directia arbitrajului in meciul asta. Daca era singurul chiar se putea accepta insa vine dupa un alt arbitraj ciudat cel din partida cu CFR Cluj parca se simte miros de petrodolari.

Bega
29th September 2006, 23:19
Daca pui in balanta un off-side + un galben cu un gol anulat complet eronat + un gol marcat dintr-o faza cel putin suspecta de fault la portar atunci e clar care a fost directia arbitrajului in meciul asta. Daca era singurul chiar se putea accepta insa vine dupa un alt arbitraj ciudat cel din partida cu CFR Cluj parca se simte miros de petrodolari.

Sincer acuma, tu chiar crezi ce ai scris? Tu nu vezi cum sunt arbitrajele in ultima vreme? Si chiar voi va gasiti sa comentati?

luciano_1644
29th September 2006, 23:19
Daca pui in balanta un off-side + un galben cu un gol anulat complet eronat + un gol marcat dintr-o faza cel putin suspecta de fault la portar atunci e clar care a fost directia arbitrajului in meciul asta. Daca era singurul chiar se putea accepta insa vine dupa un alt arbitraj ciudat cel din partida cu CFR Cluj parca se simte miros de petrodolari.

CORECTA OBSERVATIE! Golul anulat era golul de 2-0,practic meciul era incheiat. Timisoara are de departe cele mai favorabile arbitraje.

me
29th September 2006, 23:22
pai na, un stelisto-otelist are intotdeauna ce sa comenteze la arbitraj..a se edea meciurile arges- steaua, steaua-rapid steaua -bistrita otelul-poli..fara comentarii! :)

Bega
29th September 2006, 23:24
CORECTA OBSERVATIE! Golul anulat era golul de 2-0,practic meciul era incheiat. Timisoara are de departe cele mai favorabile arbitraje.


Eeee, copii mosului si ai babei, hai sa urmarim meciul Poli Iasi - Steaua, sa vedem si noi care e cea mai favorizata echipa.

Oare in folosul carei echipe gunoiul ala de observator Ioan Igna a intervenit pentru o mai mare protectie a bibelourilor de jucatori stelisti?

andrei1921tm
29th September 2006, 23:25
CORECTA OBSERVATIE! Golul anulat era golul de 2-0,practic meciul era incheiat. Timisoara are de departe cele mai favorabile arbitraje.

:happy bah omule tunu gandesti deloc.Si noi in pria repriza am avut 2 semnalizari eronate din care putea iesi gol.Nu am fost avantajati deloc de albitri pana acum.Oricum eshti o panarama de om si se vede clar ca ai ceva impotriva noastra.Probabil te simti complexat.Nui nimic baiatu la anu o sa fiti din nou cei mai buni in B.
oricum o sa te ignor pt k eshti prea incapabil.:ok:

me
29th September 2006, 23:26
pai sin prima repriza la 0-0 in primele 20 de minute cand au scapat unu la unu cu portarul caramarin si inca unul de la poli fluierat aiurea pe motiv de ofside de acelasi tusier aia cum se cheama? aaa, nu aia e doar greseala inocenta...
sa fim seriosi, ala a fost un tussie penibil care nu a stiut ce inseamna jocul la ofside si nu astiut s ainterpreteze jocul in ambele situatii (sau mai exact in cele 3-4 situatii) dar de aici si a spune ca poli a fost dusa de arbitru la victorie e cale lunga..dacalasa fazele alea doua putea sa fie 2-0 in min 20 si nu stiu daca mai comenta ceva cineva..

starsteel
29th September 2006, 23:27
Sincer acuma, tu chiar crezi ce ai scris? Tu nu vezi cum sunt arbitrajele in ultima vreme? Si chiar voi va gasiti sa comentati?

Care voi? ai vrut sa spui Otelul? echipa asta e curata ca lacrima nu a beneficiat de niciun arbitraj favorabil; sper ca nu vrei sa discuti despre Steaua ca deja nivelul e mult prea inalt pt. voi e ca si cum Steaua ar discuta despre Real Madrid

Vad stelisti negri de suparare.
...
Candidezi pt. gluma anului? stelisti negri de suparare pe victoria lui Poli?!:happy ce naiba ma sunteti insignifianti pt. noi

andrei1921tm
29th September 2006, 23:29
Fi original si nu copia idei!!!:rosu:

da ok scuze e ideea voastra,dar ma enerveaza niste necuvantatoare care se gasesc sa comenteze. sunt multi oameni neinzestrati de la dumnezeu dar nu are rost sa bagam in seama orice natang.

astept meciu urmator si va las sa va bagati unghia in gat.chestia e ca avem 3 puncte.cat despre albitraj sau gasit sa comenteze niste papagali.:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

Bega
29th September 2006, 23:31
Care voi? ai vrut sa spui Otelul? echipa asta e curata ca lacrima nu a beneficiat de niciun arbitraj favorabil; sper ca nu vrei sa discuti despre Steaua ca deja nivelul e mult prea inalt pt. voi e ca si cum Steaua ar discuta despre Real Madrid

Scuze, dar cred ca vreun moderator si-a batut joc de tine in semnatura. Fii atent altadata.

*Coco*
29th September 2006, 23:31
/hello /hello Poli:D
Asta echipa nu joaca nimic pana in min 80 si e condusa cu 1-0 si bate in final:D
Bv:ok:

starsteel
29th September 2006, 23:33
Scuze, dar cred ca vreun moderator si-a batut joc de tine in semnatura. Fii atent altadata.
Semnatura?! esti incoerent, ce ai inteles din semnatura

Bega
29th September 2006, 23:33
sper ca nu vrei sa discuti despre Steaua ca deja nivelul e mult prea inalt pt. voi e ca si cum Steaua ar discuta despre Real Madrid

Ai vrea tu sa faca Steaua 0-0 cu Real Madrid. Mai taie-o cu penibilele tale comparatii.

Bega
29th September 2006, 23:34
Semnatura?! esti incoerent, ce ai inteles din semnatura

Ca esti galatean vopsit in stelist. Eu nu mi-as pune asa ceva in semnatura, chiar daca e un adevar istoric.

andrei1921tm
29th September 2006, 23:35
bega eu zic sa lasam meciu asta.am luat trei puncte acum sa lasam pe frustrati sa comenteze vrute si nevrute.Eu astept meciu cu Nationalul.

starsteel
29th September 2006, 23:42
Ca esti galatean vopsit in stelist. Eu nu mi-as pune asa ceva in semnatura, chiar daca e un adevar istoric.
Sunt galatean cu dragoste eterna pt. Otelul si Steaua mandru de ambele echipe. Adevar istoric dragostea pt. 2 echipe?! Incep sa cred ca vorbesc cu un copil, uite iti pun o poza ca sa-ti demonstrez dragostea pt. ambele echipe fularul e a lui Otelul iar meciul e acolo unde favorita ta doar viseaza sa ajunga.

starsteel
29th September 2006, 23:47
bega eu zic sa lasam meciu asta.am luat trei puncte acum sa lasam pe frustrati sa comenteze vrute si nevrute.Eu astept meciu cu Nationalul.
"Frustratii" asteapta meciul cu Real Madrid :P cam asta e diferenta.:yeah: Somn usor vedeti paziti bine piata....si inca ceva mesajul galeriei galatene "Cea mai penibila galerie jumatate violet, jumatate visine." Tare si adevarata!

Bega
29th September 2006, 23:53
Si tocmai aveti sansa (de Otelul vorbesc) sa fiti o echipa mare pt campionatul romanesc, poate chiar de locurile 1-3. Cum iti vei imparti iubirile? Sau mai bine spune-mi citi fani ai lui Valencia tin la nebunie cu Real Madrid.

Sa incheiem subiectul. Eu stiu ca prin Galati, Buzau, Braila etc se practica "sportul" asta, lucru de neconceput in Timisoara. Asa suntem noi si va uram si voua: "Tineti cu echipa locala, nu cu cele din Capitala".

In rest, mult noroc cu UTA. Sau cu Iasiul?

YoYoyOi
29th September 2006, 23:55
"Frustratii" asteapta meciul cu Real Madrid :P cam asta e diferenta.:yeah: Somn usor vedeti paziti bine piata....si inca ceva mesajul galeriei galatene "Cea mai penibila galerie jumatate violet, jumatate visine." Tare si adevarata!

Eu nu inteleg de ce te mai chinui cu ei. Ca a ajutat arbitrul Poli sau ca nu a fost rea-intentie, ce mai conteaza. Au luat 3 puncte si gata. Lasa-i si pe ei sa fie mindri de echipa lor, care a jucat excelent, cu o echipa de desculti, ca au cistigat pe merit....:sleep:
Nu vezi ca singurele lor bucurii sunt cind pierde Steaua, si cind ii ajuta si pe ei in sfirsit arbitrajul... Ca de aia le era ciuda ca Steaua cistiga meciurile cu arbitrul si ei nu pot. Uite ca au putut si ei azi... Ce-i mare brinza un kil de cas?
Asta e fotbalul romanesc si asta e arbitrajul.:rosu:

Diodude
29th September 2006, 23:56
Bai timisorenilor,voua nu va este rusine sa mai scrieti pe acest forum dupa victoria jenanta obtinuta cu japca azi???Voi nu ati vazut ca la Alistar cand devenise scorul 2-0 nu a fost offside???Iar la golul lui Plesan a fost fault grosolan la portarul Ceahlaului in careul de 6.Ce dracu mai zic unii pe aici ca dinamovistii si stelistii sant frustrati cand voi santeti unii dintre cei mai complexati si super frustrati suporteri care traiesc in anul 2006 in Romania.Voi turbati ca la cati bani a bagat lautarul ala slinos de iancu aveti echipa de mijlocul clasamentului,visati de 50 de ani sa ne bateti pe noi odata in Groapa,nu santeti capabili de un deceniu sa ne bateti nici pe terenul vostru,o sa explodati ca o buba din aia care se umfla de cate frustrare este in voi LOSERILOR!!!

dany@
30th September 2006, 00:03
Fratilor din vest,sunt antistelist 100%,dar va rog fiti rezonabili si nu comparati caricatura AEK,cu Steaua! Efectiv,par a juca sporturi diferite!

In sporturile diferite Poli- steaua 0-0 prima etapa.
Daca era steaua de pe alta planeta trebuia sa ne bata.In rest numa bine si sper sa se salveze Craiova.

Bega
30th September 2006, 00:07
Bai timisorenilor,voua nu va este rusine sa mai scrieti pe acest forum dupa victoria jenanta obtinuta cu japca azi???Voi nu ati vazut ca la Alistar cand devenise scorul 2-0 nu a fost offside???Iar la golul lui Plesan a fost fault grosolan la portarul Ceahlaului in careul de 6.Ce dracu mai zic unii pe aici ca dinamovistii si stelistii sant frustrati cand voi santeti unii dintre cei mai complexati si super frustrati suporteri care traiesc in anul 2006 in Romania.Voi turbati ca la cati bani a bagat lautarul ala slinos de iancu aveti echipa de mijlocul clasamentului,visati de 50 de ani sa ne bateti pe noi odata in Groapa,nu santeti capabili de un deceniu sa ne bateti nici pe terenul vostru,o sa explodati ca o buba din aia care se umfla de cate frustrare este in voi LOSERILOR!!!

Uite, altul care are basca groasa si nu simte musca pe caciula.

starsteel
30th September 2006, 00:12
Dany@ vezi ca pocirile de nume se sanctioneaza cu puncte de penalizare evita pe viitor oricum au mai fost niste exemple proaste pe aici chiar si "penibili" se sanctioneaza ca fiind jignire usoara. Eu am sanctionat doar neciopliti in seara asta pt. ca autorul avea deja un galben restul m-am facut ca nu le vad ca sa nu se interpreteze ca fiind un razboi personal. Altii nu sunt atat de indulgenti.

Liviu
30th September 2006, 00:24
Rezultat nedrept . Ceahlăul merita măcar...MĂCAR un punct . A practicat mai ales la începutul reprizei a doua un fotbal încântător , a înscris un gol perfect valabil nevalidat , putea să se desprindă . O înfrângere mincinoasă . Timişoara deşi urcă în clasament , nu arată mare lucru . Câtă risipă de efort au făcut nemţenii...îşi doreau mai mult un rezultat pozitiv...la cei de la Poli le atârnă greu buzunarele...Deşi Poli a învins azi , nu poate spera , ca joc , la podiumul Ligii 1 . Fără greşelile arbitrilor din repriza a doua , azi erau învinşi fără drept de apel .
Probabil că Pinalty va ieşi la atac după acest meci . Dar pentru prima dată îi dau dreptate . Nemţenii au marcat golul 2 perfect valabil , faza nu se putea interpreta ca offside . Neamţeanul a fost , din momentul centrării până în momentul în care a lovit mingea cu capul , în spatele ultimului apărător , asta aproximativ o secundă...

In sporturile diferite Poli- steaua 0-0 prima etapa.
Daca era steaua de pe alta planeta trebuia sa ne bata.
Fără supărare dar la Poli-Steaua , în minutul 80 , Corpodean îl opreşte aiurea pe Opriţa scăpat singur cu portarul , pentru un fault imaginar la McKain . Putea fi 0-1 şi 3 puncte pentru Steaua .

m4st3r
30th September 2006, 00:27
da asa cu asistentul i`a oprit pe balace si caramarin parca singur cu portaru`, bineinteles eronat si era 2-1 la pauza pt Poli...deci unde ajungem ?

luctoronto
30th September 2006, 00:51
Si tocmai aveti sansa (de Otelul vorbesc) sa fiti o echipa mare pt campionatul romanesc, poate chiar de locurile 1-3. Cum iti vei imparti iubirile? Sau mai bine spune-mi citi fani ai lui Valencia tin la nebunie cu Real Madrid.

Sa incheiem subiectul. Eu stiu ca prin Galati, Buzau, Braila etc se practica "sportul" asta, lucru de neconceput in Timisoara. Asa suntem noi si va uram si voua: "Tineti cu echipa locala, nu cu cele din Capitala".

In rest, mult noroc cu UTA. Sau cu Iasiul?

De unde stii tu ce se practica pe la Galati ,Buzau sau Braila!Asta suna cam a desconsiderare si cumva a "elitism".Sa terminam cu marea TM.Sunt multe orase in tara comparabile cu TM.Cluj + Arad +.Constanta+...multe altele .
Si cine spune ca daca esti dintr-un oras tb sa tii cu echipa locala ,dar daca sunt 2 in acelasi oras,vezi Cluj (plus altele)iar daca esti din capitala ?/? ce faci?
in rest,mult noroc lui iancu!Cand are din nou convocare la rahova?:rolleyes:

unikt
30th September 2006, 01:02
pai na, un stelisto-otelist are intotdeauna ce sa comenteze la arbitraj..a se edea meciurile arges- steaua, steaua-rapid steaua -bistrita otelul-poli..fara comentarii! :)

mai eu nu stiu dak ai vaz meciul otelul cu poli tim , dar ati spun sigur ca alexa trebuia eliminat de doua ori ceia ce nu sa intamplat nici o data si tot voi cu gura mare :rosu: si cauta sa mai revezi meciul la rece si ati garantez ca dak esti fair-play cutine nu ai sa mai comentezi nik de acel meci,de meciul vostru cu ceahlaul nu mai comentez nik ca nu are rost,japca pe fata,asa numai in divizia 234255 putem vedea.
FOTZA OTELUL.

KpaC
30th September 2006, 08:07
ba hotilor .. ati cumparat meciul .. radeati de ceahlaul acum cativa ani ca aranjeaza meciuri si ati ajunj la fel .. RUSINE !

gheorghe
30th September 2006, 08:18
ba hotilor .. ati cumparat meciul .. radeati de ceahlaul acum cativa ani ca aranjeaza meciuri si ati ajunj la fel .. RUSINE !

Fii sobru...! Lasa frustrarile la o parte si gandeste logic cine merita sa castige? POLI TIMISOARA, of course!:ok:

Ammadeus
30th September 2006, 08:33
...se vede rolul lui craciunescu...jalnic, halal! dupa ce atzi mutat echipa din bragadiru, atzi mutat si obiceiurile mitico-balcanice!

KpaC
30th September 2006, 08:41
ce poli ma ? voi meritati sa castigati ? cea mai mare parte din meci noi am fost mai buni .. si 1 gol anulat penibil .. gandeste tu mai bine daca stii fotbal

gheorghe
30th September 2006, 09:05
Capac tata,tu ai vazut alt meci! Linisteste-te, am castigat pentru ca am fost mai buni;) S-a vazut clar diferenta de valoare catre finalul meciului.:ok: Nu face drama dintr-o intamplare banala. Momentan POLI este mai buna...Asta e!:D

m8k
30th September 2006, 09:09
Cum sa nu Gheorghe, aveti echipa de finala CL si cu sanse reale de cistigarea Supercupei europei!!! Numai ca ce se vede pe teren este demn de Bragadiru!

ddpurple
30th September 2006, 09:12
bai a dat boala in toti romanii....mitici,moldoveni,dobrogeni,olteni,mai nou si ardeleni....toti anti poli ....ce aveti mah? e dureros sa vezi ca alti sunt mai buni macar la ceva(suporteri,bineinteles)

bai starsteele tu alta jeaca nu ai ma omule?te inteleg...lasane mai pe forum la poli cu mareata ta steaua,care face si drege,ca ni-s satui...a ajuns lumea sa tina cu franceji si ucrainieni numa' sa va inchida gura aia imensa care nu mai tace...numa' bine...POLI si RAPID---SINGURI IMPOTRIVA TUTUROR!!!

Ammadeus
30th September 2006, 09:13
...plus echipamentul care numai violet nu este, ci lilloa (a se citi cu accent, usor maghiarizat), culoare care sta bine si e distinctiva pt. curve; no offense here! ciudat club!

m8k
30th September 2006, 09:24
bai a dat boala in toti romanii....mitici,moldoveni,dobrogeni,olteni,mai nou si ardeleni....toti anti poli ....ce aveti mah? e dureros sa vezi ca alti sunt mai buni macar la ceva(suporteri,bineinteles)

Si nici asa nu va dati seama ce umflati sunteti cind vedeti ca toti va contrazic:D

kkrrss2003
30th September 2006, 09:38
bai a dat boala in toti romanii....mitici,moldoveni,dobrogeni,olteni,mai nou si ardeleni....toti anti poli ....ce aveti mah? e dureros sa vezi ca alti sunt mai buni macar la ceva(suporteri,bineinteles)

bai starsteele tu alta jeaca nu ai ma omule?te inteleg...lasane mai pe forum la poli cu mareata ta steaua,care face si drege,ca ni-s satui...a ajuns lumea sa tina cu franceji si ucrainieni numa' sa va inchida gura aia imensa care nu mai tace...numa' bine...POLI si RAPID---SINGURI IMPOTRIVA TUTUROR!!!

Numai frustratii au putut scoate sloganul " singuri impotriva tuturor" spre a si ascunde neputinta propriilor echipe... se pare ca voi sunteti cam mult sub influenta lui Calinescu un argesean parvenit ajuns la tm..... si v a prostit pe toti ( ce i drept pe paltinisanu a gasit si mult material pentru " modelaj ".. Bafta.. la ghinion!:D

Bega
30th September 2006, 10:04
Cum sa nu Gheorghe, aveti echipa de finala CL si cu sanse reale de cistigarea Supercupei europei!!! Numai ca ce se vede pe teren este demn de Bragadiru!

Mda, suntem invidiosi pe jocul Ecomax-ului. Ati ajuns si voi candidati la titlu dupa citeva meciuri cu descultii. Cum ati dat de echipe mai cu pretentii (includ aici si UTA), ati si luat-o pe derdelus.

Sa fie asta cauza veninului din voi?

six
30th September 2006, 13:03
ce poli ma ? voi meritati sa castigati ? cea mai mare parte din meci noi am fost mai buni .. si 1 gol anulat penibil .. gandeste tu mai bine daca stii fotbalAm castigat rusinos :mda: ,zic yo,dar sunt trei puncte pretioase......iar pt toti fraierii:da am facut blat cu Ceahlau :happy la "kosovo" :happy si in defavoarea lor :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: ....ok!!!????urmeaza sa cumparam meciul cu nATIONAL buquresti :great: :kiss: :bere:

krydo
30th September 2006, 13:23
Nu stiu ce tot comenteaza baietii de la Cluj ca pe ei i-am invins fara drept de apel...In plus singurul lor gol a fost dintr-un penalty inventat asa ca...Tais-toi!

six
30th September 2006, 13:27
Nu stiu ce tot comenteaza baietii de la Cluj ca pe ei i-am invins fara drept de apel...In plus singurul lor gol a fost dintr-un penalty inventat asa ca...Tais-toi!poate vrei sa spui baietii din gruia ca aia din Cluj joaca in parc......ei comenteaza pt ca pe topicul si forumul lor nu discuta nimeni.....:P :happy :D

delaparis
30th September 2006, 13:28
Ce ziceti de articolul asta:
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=10071

unikt
30th September 2006, 13:32
Am castigat rusinos :mda: ,zic yo,dar sunt trei puncte pretioase......iar pt toti fraierii:da am facut blat cu Ceahlau :happy la "kosovo" :happy si in defavoarea lor :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: ....ok!!!????urmeaza sa cumparam meciul cu nATIONAL buquresti :great: :kiss: :bere:

:rosu: cam meriti un banut.

gheorghe
30th September 2006, 13:33
Ce ziceti de articolul asta:
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=10071

Doua puncte de vedere diferite, doua moduri de exprimare antagonice, doua personalitati asemanatoare, poate, doar prin gabarit:ok:

unikt
30th September 2006, 13:35
Ce ziceti de articolul asta:
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20a/index.php?meniuId=44&viewCat=97&viewItem=10071

domnul iancu de timisoara nu sa folosit de cavaleri fluierului dar a castigat cu ei ,se mai intampla.dak nu merge sa castigi cu jucatori scumpi si fara valoare macar cu albitri,doar suntem in romania-tara tururor posibilitatilor.

six
30th September 2006, 13:38
domnul iancu de timisoara nu sa folosit de cavaleri fluierului dar a castigat cu ei ,se mai intampla.dak nu merge sa castigi cu jucatori scumpi si fara valoare macar cu albitri,doar suntem in romania-tara tururor posibilitatilor.Da esti destept.....altceva!!??:P :D :drak:

delaparis
30th September 2006, 13:41
Doua puncte de vedere diferite, doua moduri de exprimare antagonice, doua personalitati asemanatoare, poate, doar prin gabarit:ok:

Nu am vazut meciul si pun intrebarea serios pentru cei care l-au vazut ... Ar avea ceva dreptate Stefan sau abereaza ? ... cinstit

gheorghe
30th September 2006, 13:48
Nu am vazut meciul si pun intrebarea serios pentru cei care l-au vazut ... Ar avea ceva dreptate Stefan sau abereaza ? ... cinstit

Arbitraj in nota obisnuita a nulitatilor care practica aceasta meserie in Romania. Greseli de ambele parti, oarecum e normal ca cei care au pierdut sa puna in totalitate infrangere pe seama acestor specimene ciudate cu fluier in gura.:mda:

andrei1921tm
30th September 2006, 14:00
Nu am vazut meciul si pun intrebarea serios pentru cei care l-au vazut ... Ar avea ceva dreptate Stefan sau abereaza ? ... cinstit

Stefan are drepate sa vb la adresa albitrajului,a fost jalnic,dar nu are de ce sa acuze timisoara.In prima repriza am avut 2 semnalizari eronate din care urma faza de unu la unu cu portarul.Probabil acel tusier care a semnalizat offside si la golul lor nu a fost rau intentionat dar atat poate.

si orcum stefan are intotdeauna ceva de comentat il sti foarte bine...de aici ii vine si porecla:D

YoYoyOi
30th September 2006, 14:16
oarecum e normal ca cei care au pierdut sa puna in totalitate infrangere pe seama acestor specimene ciudate cu fluier in gura.:mda:

dar la fel de adevarat si normal e sa spuna cei care au cistigat ca acele faze contestate nu aveau nici o importanta ca oricum ei au jucat mai bine , mai frumos si meritau sa cistige.

Rossi
30th September 2006, 14:30
Ceahlaul - Poli Timisoara 1-2

În minutul 49, Alistar a înscris pentru Ceahlăul, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid. Pe reluările TV se vede însă că tuşierul Aurel Florescu s-a înşelat, căpitanul nemţenilor fiind, în momentul centrării lui Purică, în spatele fundaşilor timişoreni. O altă fază controversată s-a petrecut la golul egalizator, la care gazdele au solicitat fault la intervenţia lui Mansour asupra portarului Curcă.

malexoid
30th September 2006, 14:35
Nu am vazut meciul si pun intrebarea serios pentru cei care l-au vazut ... Ar avea ceva dreptate Stefan sau abereaza ? ... cinstit
are dreptate, golul lor a fost 100% valabil...
initial eu au am crezut ca Stefan si-a reluat vechile obiceiuri si a aranjat cu fluierashii (au fost 2 offside imaginare Caramarin si Balace in situatie extrem de favorabila noua, la scorul de 0-0)...nu era adevarat, arbitrajul a fost sub orice critica, au gresit in toate partile, in favoarea/defavoarea tuturor!!!
daca ai posibilitate de acolo unde esti sa vezi show-urile de maine seara, recursul etapei etc etc, urmareste sa vezi scandalul de pe lume!!!
jenant...

^matrix^
30th September 2006, 15:43
rusine poli,in locul vostru nu mai vorbeam,asta e ne-ati facut ce sa mai facem acum,,rusine /hello /hello /hello

axel
30th September 2006, 15:59
Da oameni buni suntem cei mai blatisti din romania . . .ce steaua si dinamo ??? Sunt nimic pe langa blatistii de la Poli Timisoara nu ?
Hai sa fim seriosi , au fost niste greseli de arbitraj neintentionate . In unele am fost noi dezavantajati in unele ceahlau . . .asta e :rolleyes:

Luis Garcia10
30th September 2006, 16:36
un asistent slab si nimic mai mult !

Carlos Gambino
30th September 2006, 16:59
rusine poli,in locul vostru nu mai vorbeam,asta e ne-ati facut ce sa mai facem acum,,rusine /hello /hello /hello

Da, într-adevar...ruşine. În 1997 nu ai strigat "ruşine" când aţi venit la Timişoara cu tot cu oamenii în negru si tot v-am bătut cu 3-2 ? Sau în primăvara lui 2004 când ne-aţi furat ca-n codru la Piatra Neamţ şi aţi obţinut o "binemeritata" victorie cu scorul de 2-0...
V-aţi trezit voi sa faceţi pe lupii moralişti...voi, care ani la rând aţi fost ca o palmă trasă pe obrazul fotbalului românesc. Mai trebuie să-ţi reîmprospătez memoria şi să-ţi readuc aminte de episodul "folcloristele", despre care a auzit intreaga Europă ? Cred că nu...

Singurele faze în care arbitrul a greşit au fost ofsaidul semnalizat eronat la Balace, când acesta scăpase singur cu portarul, si golul anulat Ceahlăului la scorul de 1-0.

six
30th September 2006, 17:06
Da, într-adevar...ruşine. În 1997 nu ai strigat "ruşine" când aţi venit la Timişoara cu tot cu oamenii în negru si tot v-am bătut cu 3-2 ? Sau în primăvara lui 2004 când ne-aţi furat ca-n codru la Piatra Neamţ şi aţi obţinut o "binemeritata" victorie cu scorul de 2-0...
V-aţi trezit voi sa faceţi pe lupii moralişti...voi, care ani la rând aţi fost ca o palmă trasă pe obrazul fotbalului românesc. Mai trebuie să-ţi reîmprospătez memoria şi să-ţi readuc aminte de episodul "folcloristele", despre care a auzit intreaga Europă ? Cred că nu...

Singurele faze în care arbitrul a greşit au fost ofsaidul semnalizat eronat la Balace, când acesta scăpase singur cu portarul, si golul anulat Ceahlăului la scorul de 1-0.:ok: :ok: :ok: corect ;)

grande
30th September 2006, 17:27
....si faultul la portar la 1-1 cine trebuia sa-l fluiere ?

Benny
30th September 2006, 18:44
Arbitrul de linie a fost varza. Cand am vazut in repriza 1, ca fluiera aiurea offside-uri la Poli, am zis, ba , asta e cu gazdele. Dar dupa ce a anulat goul Ceahlaului mi-am dat seama, ca omul pur si simplu nu dorea gol pe partea lui. Adunand greselile, cred ca Poli a fost avantajata, Balace poate rata chiar singur cu portarul. De la Ceahlaul remarc pe Curca, care tragea de timp de prin minutul 65. De la Pro Scrot remarc autorul articolului.

Pentru utilizatorul, care spunea ca banatenii (si implicit ardelenii) s-au lasat “civilizati” de catre austro-ungari:
Ai dreptate, este adevart si trist totodata. Si asta ne face inferiori voua. Urmarile acestei mosteniri se vad si acum: carte funciara, canalul Bega, prima linie de tren pe actualul teritoriu al Romaniei, ce mai deasa retea feroviara din Romania, combinatul de la Resita etc.
Voi ati avut noroc, fiindca pe voi v-au civilizat turcii. Iar mostenirea voastra este: fanariotii, Hanul lui Manuc, bacsis, mita, spaga etc. De ceva mai mult de 80 de ani incercati sa ne convingeti sa renuntam la mostenirea noastra si sa adoptam mostenirea voastra. Mda … . Sunteti simpatici, dar cam atat.

Apropos: Singura carte de istorie pe care ai citit-o (in scoala ii zice manual) are ca titlu’ complet “Istoria romantata a romanilor”, iar in bibliotecile serioase din lume se gaseste in sectiunea beletristica. Exista – ce-i drept – si circumstante atenuante. Cum mici exceptii fiecare stat national incearca sa prezinte doar aspectele frumoase din propria istorie. Dar daca acest lucru te scuteste de propriul discernamant, esti singurul vinovat.


Nu am vazut meciul si pun intrebarea serios pentru cei care l-au vazut ... Ar avea ceva dreptate Stefan sau abereaza ? ... cinstit

Am vazut eu. Dupa cum am spus, pe ansamblu s-a gresit mai mult in favoarea lui Poli. Insa primele doua greselei au fost in devafoarea lui Poli, iar una a fost flagranta. Daca era 0-1 altfel se juca meciul. Al doilea cartonas galben: Se putea da, dar comparand cu meciurile de pana acum din Liga 1, arbitrii de obicei nu dau al doilea galben in astfel de faze. In CL se arbitra altfel, poate il primea. In plus, am avut impresia, ca arbitrului i s-a parut, ca iar fi dat cam usor lui Izvoranu primul galben si de aceea l-a iertat de al doilea. Fault la portar? Nu cred. Curca a venit spre Mansour, nu invers. Deci poate 11 m. Dar arbitrul a lasat avantaj.

carlo
30th September 2006, 18:57
Da oameni buni suntem cei mai blatisti din romania . . .ce steaua si dinamo ??? Sunt nimic pe langa blatistii de la Poli Timisoara nu ?
Hai sa fim seriosi , au fost niste greseli de arbitraj neintentionate . In unele am fost noi dezavantajati in unele ceahlau . . .asta e :rolleyes:
Nu sunteti blatisti,sunteti exact ca ceilalti din acest campionat.Deci Iancu este pe aceiasi treapta cu Borcea,Becali,Netoiu si ceilalti...Deci,bine ati venit in club,asta ca tot va credeati voi ceva deosebit in tara asta!:mda:

Benny
30th September 2006, 19:00
..Deci,bine ati venit in club,asta ca tot va credeati voi ceva deosebit in tara asta!:mda:
Iti multumim. Suntem ceva deosebit in tara asta. Dar Iancu nu e. Sau asa se vede de la Frankfurt an der Oder?

carlo
30th September 2006, 19:12
Iti multumim. Suntem ceva deosebit in tara asta. Dar Iancu nu e. Sau asa se vede de la Frankfurt an der Oder?
Daca erati ceva deosebit nu puneati botul la prostiile lui iancu!Ati crezut ca daca ii aduce pe Caramarin,O.Petre,Mc Kain,G.Coman si multi altii (care au fost candva jucatori la nationala) veti iesi in lume,dar...o echipa din Bucuresti va fi la fiecare sfarsit de campionat inaintea voastra...intelegi?Chiar daca umblati la arbitrii!
Asa se vad lucrurile de la Frankfurt am Main!!!:yeah:

Zapada
30th September 2006, 19:31
Pinalty si M sandu cu Mitica au schimbat data meciului de fotbal ca Pinalty sa poata fi prezent la nunta, dar se pare ca arbitrilor nu lea prea comvenit si acestia i-au cam stricat pofta lui pinalty de a participa cu placere la nunta!
Pinalty o sa-l terorizeze pe socru mare (adica Mircea Sandu) ca a fost dezavantajat de arbitri.

Eu ma intreb: ca cauta mafiotul asta de M Sandu sa-l cheme la nunta lu fisu in Bucuresti pe moldoveanul pinalty de la Piatra Neamt, nu se mai satura si asta de bani?
sa vezi acum ca Pinalty va da un dar mai mare le nunta, ca sa i se faca dreptate.
e de rasul lumii cu mafiotul asta de M Sandu

just_injust
30th September 2006, 20:48
Arbitrul de linie a fost varza. Cand am vazut in repriza 1, ca fluiera aiurea offside-uri la Poli, am zis, ba , asta e cu gazdele. Dar dupa ce a anulat goul Ceahlaului mi-am dat seama, ca omul pur si simplu nu dorea gol pe partea lui. Adunand greselile, cred ca Poli a fost avantajata, Balace poate rata chiar singur cu portarul. De la Ceahlaul remarc pe Curca, care tragea de timp de prin minutul 65. De la Pro Scrot remarc autorul articolului.

Pentru utilizatorul, care spunea ca banatenii (si implicit ardelenii) s-au lasat “civilizati” de catre austro-ungari:
Ai dreptate, este adevart si trist totodata. Si asta ne face inferiori voua. Urmarile acestei mosteniri se vad si acum: carte funciara, canalul Bega, prima linie de tren pe actualul teritoriu al Romaniei, ce mai deasa retea feroviara din Romania, combinatul de la Resita etc.
Voi ati avut noroc, fiindca pe voi v-au civilizat turcii. Iar mostenirea voastra este: fanariotii, Hanul lui Manuc, bacsis, mita, spaga etc. De ceva mai mult de 80 de ani incercati sa ne convingeti sa renuntam la mostenirea noastra si sa adoptam mostenirea voastra. Mda … . Sunteti simpatici, dar cam atat.

Apropos: Singura carte de istorie pe care ai citit-o (in scoala ii zice manual) are ca titlu’ complet “Istoria romantata a romanilor”, iar in bibliotecile serioase din lume se gaseste in sectiunea beletristica. Exista – ce-i drept – si circumstante atenuante. Cum mici exceptii fiecare stat national incearca sa prezinte doar aspectele frumoase din propria istorie. Dar daca acest lucru te scuteste de propriul discernamant, esti singurul vinovat.



Am vazut eu. Dupa cum am spus, pe ansamblu s-a gresit mai mult in favoarea lui Poli. Insa primele doua greselei au fost in devafoarea lui Poli, iar una a fost flagranta. Daca era 0-1 altfel se juca meciul. Al doilea cartonas galben: Se putea da, dar comparand cu meciurile de pana acum din Liga 1, arbitrii de obicei nu dau al doilea galben in astfel de faze. In CL se arbitra altfel, poate il primea. In plus, am avut impresia, ca arbitrului i s-a parut, ca iar fi dat cam usor lui Izvoranu primul galben si de aceea l-a iertat de al doilea. Fault la portar? Nu cred. Curca a venit spre Mansour, nu invers. Deci poate 11 m. Dar arbitrul a lasat avantaj.

Daca vrei sa vorbesti de istorie, ar trebui sa stii ca orasul Petrodava acum Piatra Neamt exista de prin 600 i.e.n., vreme la care Timisoara era doar o mlastina. Asa ca nu poti compara 2500 de ani de civilizatie cu cateva sute in care ati fost ba a turcilor, ba a ungurilor, ba a romanilor si ati mostenit ce e mai rau de la fiecare. Ingamfarea celor din Timisoara (si nu vorbesc doar de fotbal aici) este doar prostie si neputinta.
Si revenind la fotbal, Ceahlaul a fost fondat in 1919, Fulgeru Bragadiru in ce an?

luciano_1644
30th September 2006, 21:23
Am revazut azi fazele meciului. FURT ORDINAR! Bragadiru Timisoara,ce frumos nume,dar lipsit de traditie ,onoare si palmares,incepe sa semene cu Dinamo inainte de 89! Bravos banateni! Sunteti demni de aceasta VICTORIA AEK TIMISOARA! Rusine!

andrei1921tm
30th September 2006, 21:38
un asistent slab si nimic mai mult !

clar!!!si noua ne-a semnalizat doua offsideuri in pozitie de unu la unu cu portaru.
Dar oricum e dragut cum unii stiu numai sa acuze in loc sa ishi tina pliscu si sa planga soarta echipei lor,cum e cel care a scris putin mai sus...
cik semanam cu dinamo inainte de 89...doamne ce om penal...din cauza unui singur meci,in care un albitru e varza.Cat de disperati pot fi unii oameni...
Se vede clar ca el orice ar spune ar faceo impotriva lui Poli...
Lasa frate nu aveti cum sa ne ajungeti,suntem prea sus.Asta e singura ta arma,sa comentezi ca un incapabil pe formu asta...

Bega
30th September 2006, 22:01
Asa ca nu poti compara 2500 de ani de civilizatie cu cateva sute in care ati fost ba a turcilor, ba a ungurilor, ba a romanilor si ati mostenit ce e mai rau de la fiecare.

Pai daca e asa rau pe aici si asa bini si civilizat pi acolo, de ce naiba ne-am trezit cu jumatate de Moldova in Banat? Eu stiu cartiere intregi de moldoveni pe aici, multi oameni de treaba (no coment), tu citi banateni cunosti prin Piatra Neamt?

Si sa revenim la istorie, DA - cele mai multe rele le-am mostenit de la romani (citeste Sever Bocu).

Cred ca am derapat rau de tot de la subiect, dar poate ma lamuresti despre vecinii tai banateni din Piatra Neamt. Sunt gospodari sau au iesit la spart apartamente?

Carlos Gambino
30th September 2006, 22:07
....si faultul la portar la 1-1 cine trebuia sa-l fluiere ?

Care fault ?

Bega
30th September 2006, 22:11
Am revazut azi fazele meciului. FURT ORDINAR! Bragadiru Timisoara,ce frumos nume,dar lipsit de traditie ,onoare si palmares,incepe sa semene cu Dinamo inainte de 89! Bravos banateni! Sunteti demni de aceasta VICTORIA AEK TIMISOARA! Rusine!

Si eu le-am revazut. Furt la drumul mare. Nu se mai poate asa. De ceva vreme Timisoara a murdarit tot fotbalul din Romania, de altfel curat si corect disputat.
Cum sa porti o competitie intre o echipa murdara ca Poli si formatii imaculate ca Steaua, Dinamo si Rapid?
Sa vina Gigi presedinte. Nu se mai poate asa, oameni buni!

scorpiuta
30th September 2006, 22:35
Care fault ?

pai tu nu ai vazut ca Mansour ia bagat man in gat lui Curca!

Voi de ce nu recunoasteti ca ati batut cu ajutorul arbitrilor, si o sa fie toata lueam multumita!:o:

Carlos Gambino
30th September 2006, 22:36
Si revenind la fotbal, Ceahlaul a fost fondat in 1919
Totuşi...revenind la fotbal nu pot sa nu remarc că anul de graţie 1919 coincide cu anul în care, în Statele Unite a fost impusă prohibiţia (că dacă era impusă în Moldova, două treimi din po****ţie intra în sevraj).
A, uitasem...a fost şi anul nefericit în care o parte a Banatului a fost alipită României.

Totodată, a fost anul în care C.A.Timişoara împlinea 17 ani de la înfiinţare.
Deci, pe vremea când voi v-aţi înfiinţat clubuleţul, alţii erau sătui de fotbal de calitate ca ursul de ghindă.

Carlos Gambino
30th September 2006, 22:47
pai tu nu ai vazut ca Mansour ia bagat man in gat lui Curca!



Da, dar ce nu ştii tu e că Mansour cât a stat la Timişoara a făcut şi un curs de felceri. Deci are autorizaţie de funcţionare...
Curcă s-a plâns înainte de meci că-l doare-n gât şi omu' i-a acordat un consult gratuit.
Problema a apărut după meci...Mansi n-a mai reuşit să-şi recupereze ceasul.
HOŢII, HOŢII !

tuxie
1st October 2006, 07:50
Nu am vazut meciul si pun intrebarea serios pentru cei care l-au vazut ... Ar avea ceva dreptate Stefan sau abereaza ? ... cinstit

E simplu: la cum s-a arbitrat, indiferent de rezultatul meciului, una dintre parti ar fi facut scandal. Overall, insa, arbitrii au gresit mai mult impotriva Ceahlaului, in special unul din tusieri (nu m-am obosit sa-i retin numele). Dar nu stiu de ce ne mai mira atat arbitrajele de la radacina morcovului, cat si reactiile vehemente. Stefan are dreptate din doua puncte de vedere: Mansour l-a faultat pe Curca si al doilea gol al nemtenilor a fost valid. Insa de aici pana la a face acuze directe fara probe e drum mare. Asa-s moldovenii, mai iute la manie :)

krydo
1st October 2006, 13:11
Am revazut azi fazele meciului. FURT ORDINAR! Bragadiru Timisoara,ce frumos nume,dar lipsit de traditie ,onoare si palmares,incepe sa semene cu Dinamo inainte de 89! Bravos banateni! Sunteti demni de aceasta VICTORIA AEK TIMISOARA! Rusine!

Da intr-adevar...noi n-am avut ONOAREA sa facem un blat cu Dinamo...si desigur sa ne trecem in palmares o astfel de "performanta".:rolleyes:

tu26dor
1st October 2006, 15:47
se spunea inainte ca ceahlaul pierde greu acasa pt ca stefan are toti arbitrii de partea lui sub pietricica... ieri insa a fost invers... gol valabil pt ceahlaul un rosu neacordat si un fault la golul egalizator.

fruncea
1st October 2006, 16:27
se pare ca te-ai inselat ***!!
Sper sa bata moldovenii ;)



Azi mi-a expirat suspendarea primita datorita faptului ca ma iau prea des de "granzii" miticilor.o.k. incerc sa ma limitez doar la noi si la POLI .oricum referitor la joc in sine a fost extrem de slab pana in minutul 70 cand in sfarsit Alexa a aratat cu adevarat ca poate fi cu adevaratBANATEAN si a schimbat cursul jocului!

[QUOTE=fruncea;829178][B][I]Azi mi-a expirat suspendarea primita datorita faptului ca ma iau prea des de "granzii" miticilor.o.k. incerc sa ma limitez doar la noi si la [COLOR="Magenta"]POLI .

AM CASTIGAT PE MERIT AM JUCAT SLAB PANA IN MIN.70 APOI V-AM ECLIPSAT.

[COLOR="Magenta"]FORZA VIOLA !!!!!

six
1st October 2006, 18:33
Asa ca nu poti compara 2500 de ani de civilizatie cu cateva sute in care ati fost ba a turcilor, ba a ungurilor, ba a romanilor si ati mostenit ce e mai rau de la fiecare. Ingamfarea celor din Timisoara (si nu vorbesc doar de fotbal aici) este doar prostie si neputinta.
Si revenind la fotbal, Ceahlaul a fost fondat in 1919, Fulgeru Bragadiru in ce an?:rolleyes: ma-i lasat masca.....civilizatule din petrocum!!??si doi la mana cred ca INVOLUTIA caracterizeaza po****tia si orasul tau acuma in zilele noastre.....parerea mea :D si sper ca PINALTY sa simtit bine la nunta.....:P :evil: :drak:

m4st3r
1st October 2006, 19:32
nush de ce mai vorbitzi atata??? numa` la meciu asta s-au comis erori de arbitraj ?? Uitatziva ce a facut steua la iasi:rosu: :rosu:

THE HUN
1st October 2006, 20:00
nush de ce mai vorbitzi atata??? numa` la meciu asta s-au comis erori de arbitraj ?? Uitatziva ce a facut steua la iasi:rosu: :rosu:
La Iasi,Steaua a fost iar furata:happy :happy :happy :happy .PS.Lajos trebuie bagat in cantonament la Optica.

Benny
2nd October 2006, 10:42
Daca erati ceva deosebit nu puneati botul la prostiile lui iancu!Ati crezut ca daca ii aduce pe Caramarin,O.Petre,Mc Kain,G.Coman si multi altii (care au fost candva jucatori la nationala) veti iesi in lume,dar...o echipa din Bucuresti va fi la fiecare sfarsit de campionat inaintea voastra...intelegi?Chiar daca umblati la arbitrii!
Asa se vad lucrurile de la Frankfurt am Main!!!:yeah:
Te-ai aprins, "neamtule". Eu ma gandeam, ca atunci cand ai ajuns in Germania dupa revolutie s-au gandit oamenii sa te trimita acolo, unde te potrivesti mai bine si anume "in den neuen Bundeslaendern". Dar e adevarat, se traieste mai bine cu ALG II pe Main.

Pana una altul Iancu e patron. Asa ca doar el pune botul si decide. Adevarat e, ca la fiecare sfarsit o echipa din Bucuresti va fi inaintea noastra. Si nu e nici o suparare. Inteleg, ca este o mare onoare sa fi primul intr-un campionat, patronat de personaje ca Mircea Sandu, Mitica Dragomir, Gigi Becali, Marian Iancu, Borcea, Mititelu, T. Lajos, Corpodean etc. Ce-mi doresc sa fiu ca ei si sa fiu primul intre ei! Noapte de noapte visez, ca sunt la fel de frumos ca Iancu, la fel de po****r ca Corpodean, la fel de cinstit ca Becali si la fel de competent ca Lajos. Dar oricat de mult ma straduiesc nu reusesc. Vad insa ca tu esti mai norocos.

Daca umbla Iancu ( nu stiu de ce spui umblati, eu nu umblu la arbitri) la aarbitrii, nu s-ar mai fi complicat arbitrii sa-l opreasca pe Balace si Mansour(!!) la 0-0 din drumul lor spre poarta. La 0-1 meciul s-ar fi indreptat spre o victorie a lui Poli. Tu zici, ca Lucian Dan si-a zis: "Trebuie sa ajut pe Poli, dar hai sa o fac intr-un mod original. Ii opresc pe Poli o data sa dea gol si dupa aceea opresc de 2 ori pe Ceahlaul." Esti bun de circ, "neamtule".


Daca vrei sa vorbesti de istorie, ar trebui sa stii ca orasul Petrodava acum Piatra Neamt exista de prin 600 i.e.n., vreme la care Timisoara era doar o mlastina. Asa ca nu poti compara 2500 de ani de civilizatie cu cateva sute in care ati fost ba a turcilor, ba a ungurilor, ba a romanilor si ati mostenit ce e mai rau de la fiecare. Ingamfarea celor din Timisoara (si nu vorbesc doar de fotbal aici) este doar prostie si neputinta.
Si revenind la fotbal, Ceahlaul a fost fondat in 1919, Fulgeru Bragadiru in ce an?
Aaah, scuze. Deci voi ati construit piramidele?
Imi pare rau, ca trebuie sa ti-o spun. Dar avem o istorie comuna din 1919 (cu un scurt intermezzo pe vremea lui De ce bal? si Traian). Ce s-a intamplat dinainte de 1919 cu voi nu ne intereseaza prea tare. De ce? Nu e istoria noastra.

gheorghe
2nd October 2006, 12:19
Argumentatie excelenta!Subscriu 100%:ok:

luciano_1644
2nd October 2006, 18:26
Da intr-adevar...noi n-am avut ONOAREA sa facem un blat cu Dinamo...si desigur sa ne trecem in palmares o astfel de "performanta".:rolleyes:

Voi nu faceti blaturi cu Dinamo,voi stati doar capra! 9 meciuri contra lor,8 INFRANGERI,un egal! FRUMOS PALMARES!/hello

m4st3r
2nd October 2006, 18:59
mersi la fel...dar stii noi nu am pierdut niciodata asa rusinos 4-0 ?!? asa k nu mai vb dak nu stii :P

luciano_1644
2nd October 2006, 19:06
mersi la fel...dar stii noi nu am pierdut niciodata asa rusinos 4-0 ?!? asa k nu mai vb dak nu stii :P

Dar cu 8-1 ? Sau 8-0 ? Parca Steaua si...Craiova v-au tras-o! Si noi spre diferenta de voi,in ultimii 4 ani,am batut atat Dinamo,cat si Steaua sau Rapid!:ok:

six
2nd October 2006, 19:14
Dar cu 8-1 ? Sau 8-0 ? Parca Steaua si...Craiova v-au tras-o! Si noi spre diferenta de voi,in ultimii 4 ani,am batut atat Dinamo,cat si Steaua sau Rapid!:ok:Pretene olteano-italian;noi daca stii sa citesti suntem in aceiasi barca cu stiinta(antibuqale),doi la mana nu cred ca am pocit numele stiintei incat sa fii asa de "taran" si trei daca nu ma insel voi ati pierdut chiar la craiova ultimul meci contra noastra .....intelege ce vrei dar ii pacat ca un simplu "italiano-oltean"poate strica o buna intelegere cel putin din ultima vreme....atat momentan.:ok:

luciano_1644
2nd October 2006, 19:18
Pretene olteano-italian;noi daca stii sa citesti suntem in aceiasi barca cu stiinta(antibuqale),doi la mana nu cred ca am pocit numele stiintei incat sa fii asa de "taran" si trei daca nu ma insel voi ati pierdut chiar la craiova ultimul meci contra noastra .....intelege ce vrei dar ii pacat ca un simplu "italiano-oltean"poate strica o buna intelegere cel putin din ultima vreme....atat momentan.:ok:

Da,e adevarat ultima oara ati plecat cu 3 puncte de la Craiova,dar a fost si singura oara din 1964! In rest ati plecat cam cocosati,citeste aici infrangeri cu 8,6,4 goluri diferenta! 4-0 v-am tras si la voi in 1996!/hello

luciano_1644
2nd October 2006, 19:20
Pretene olteano-italian;noi daca stii sa citesti suntem in aceiasi barca cu stiinta(antibuqale),doi la mana nu cred ca am pocit numele stiintei incat sa fii asa de "taran" si trei daca nu ma insel voi ati pierdut chiar la craiova ultimul meci contra noastra .....intelege ce vrei dar ii pacat ca un simplu "italiano-oltean"poate strica o buna intelegere cel putin din ultima vreme....atat momentan.:ok:


Cat despre buna intelegere intre noi,nu stiu despre ce vorbesti.Ultima oara cand am venit la voi,ne-ati strigat B-ul! Si de atunci mare parte dintre suporterii Stiintei nu prea recunosc AEK-ul vostru,cica ati fi un pic fuzionati si asta a daunat grav respectului,onoarei,palmaresului si traditiei!:ok:

six
2nd October 2006, 19:21
Da,e adevarat ultima oara ati plecat cu 3 puncte de la Craiova,dar a fost si singura oara din 1964! In rest ati plecat cam cocosati,citeste aici infrangeri cu 8,6,4 goluri diferenta! 4-0 v-am tras si la voi in 1996!/helloOk,te iert,momentan......:mda:

tuxie
2nd October 2006, 19:22
luciano_1644 si ZEROSASE, va rog sa incetati cu subiectul asta care nu are nici cea mai mica legatura cu meciul. Aveti la dispozitie sectiunea Suporter pentru astfel de dispute. Multumesc.

Carlos Gambino
2nd October 2006, 21:53
Da,e adevarat ultima oara ati plecat cu 3 puncte de la Craiova,dar a fost si singura oara din 1964! In rest ati plecat cam cocosati,citeste aici infrangeri cu 8,6,4 goluri diferenta! 4-0 v-am tras si la voi in 1996!/hello
Ai dreptate. Sper ca asta să-ţi ţină de cald anul viitor în divizia B...:drak:

daedalus
2nd October 2006, 22:11
Monday, 2 October 2006
''Nu noi am influentat arbitrii''

Presedintele clubului, Poli Timisoara, Marian Iancu a declarat ca-i întelege supararea lui Gheorghe Stefan, vizavi de prestatia centralului Lucian Dan:''Sunt câteva faze in care domnul Ştefan poate are dreptate, dar nu noi am influentat acest arbitru. Pâna la urma s-a vazut pe teren si valoarea echipei lui Sorin Cârtu'', a afirmat Iancu . :happy :happy :happy :happy :happy

umflatul asta e chiar hilar!ce valoare cind ceahlaul care vine din b si de la infiintare nu au invetit cit au investit poli in 2 ani le-a dat o lectie de fotbal
.arbitrul le-a scos mingea din poarta asa au cistigat

nationalul sper sa-i bata..sa vedem ce comunicate mai da umflatul:ciocan:

carlo
2nd October 2006, 23:30
[QUOTE=Benny;830573]Te-ai aprins, "neamtule". Eu ma gandeam, ca atunci cand ai ajuns in Germania dupa revolutie s-au gandit oamenii sa te trimita acolo, unde te potrivesti mai bine si anume "in den neuen Bundeslaendern". Dar e adevarat, se lor sptraieste mai bine cu ALG II pe Main.

Pana una altul Iancu e patron. Asa ca doar el pune botul si decide. Adevarat e, ca la fiecare sfarsit o echipa din Bucuresti va fi inaintea noastra. Si nu e nici o suparare. Inteleg, ca este o mare onoare sa fi primul intr-un campionat, patronat de personaje ca Mircea Sandu, Mitica Dragomir, Gigi Becali, Marian Iancu, Borcea, Mititelu, T. Lajos, Corpodean etc. Ce-mi doresc sa fiu ca ei si sa fiu primul intre ei! Noapte de noapte visez, ca sunt la fel de frumos ca Iancu, la fel de po****r ca Corpodean, la fel de cinstit ca Becali si la fel de competent ca Lajos. Dar oricat de mult ma straduiesc nu reusesc. Vad insa ca tu esti mai norocos.

Daca umbla Iancu ( nu stiu de ce spui umblati, eu nu umblu la arbitri) la aarbitrii, nu s-ar mai fi complicat arbitrii sa-l opreasca pe Balace si Mansour(!!) la 0-0 din drumul re poarta. La 0-1 meciul s-ar fi indreptat spre o victorie a lui Poli. Tu zici, ca Lucian Dan si-a zis: "Trebuie sa ajut pe Poli, dar hai sa o fac intr-un mod original. Ii opresc pe Poli o data sa dea gol si dupa aceea opresc de 2 ori pe Ceahlaul." Esti bun de circ, "neamtule".




Fratioare,tu gandesti cam mult si Iancu nu are nevoie de "capacitati" din astea ca tine pentru ca-i strica planurile!!!
Stai linistit,am plecat in Germania inainte de revolutie pentru ca am avut SPATE si aici am un serviciu la care exemplare ca tine doar viseaza,asa cum visati si la clona aia de Bragadiru al carei fan esti tu,ca va face ceva in fotbal.
Campioana Romaniei,oricum se va numi ea,va veni din BUCURESTI!!!:ok:

gheorghe
3rd October 2006, 09:07
...Stai linistit,am plecat in Germania inainte de revolutie pentru ca am avut SPATE si aici am un serviciu la care exemplare ca tine doar viseaza,asa cum visati si la clona aia de Bragadiru al carei fan esti tu,ca va face ceva in fotbal.
Campioana Romaniei,oricum se va numi ea,va veni din BUCURESTI!!!:ok:[/QUOTE]


Exista o elita in orice job, inclusiv in cea de maturator de strada. Nu este nici o rusine sa recunosti acest lucru. Probabil esti cel mai rapid maturator de strada din Frankfurt, este OK, dar nu confunda tastatura cu obiectul muncii tale:drak: Se vede ca, mental, ai ramas blocat in perioada in care compioana Romaniei venea EXCLUSIV din bucale. Sunt cateva lucruri care s-au schimbat pe aici de cand manuiesti cu atata dexteritate matura prin Deutschland.:evil: Au aparut si alte echipe cu pretentii, avem de-aface cu un inceput de descentralizare chiar si in fotbal. Poate ca nu anul acesta, poate nici la anul dar in viitorul apropiat vom avea o echipa campioana nonbucuresteana.:ok: Nu sper ca o sa intelegi acest fenomen, doar asa...pentru cultura ta generala:happy :happy

Benny
3rd October 2006, 10:28
...
Stai linistit,am plecat in Germania inainte de revolutie pentru ca am avut SPATE si aici am un serviciu la care exemplare ca tine doar viseaza ...

Scuza-ma, dar nu visez sa "lucrez" in Rotlichtviertel, cum spui tu atat de pitoresc folosind "spatele". Jobul, cu care te mandresti pe nedrept e oricum in drum spre Romania sau India.


Dar cu 8-1 ? Sau 8-0 ? Parca Steaua si...Craiova v-au tras-o!
Iar ti-ai dat cu firma in cap. Sa ne mai scrii, cand te hotaresti: Poli de acum e cea din 1983 sau nu.

Vand vise
3rd October 2006, 10:35
daca steaua era arbitrata cu au fost timisoara in meciul asta.... aveam peste 30 :D :D :D de puncte :D

andrei1921tm
3rd October 2006, 12:25
Scuza-ma, dar nu visez sa "lucrez" in Rotlichtviertel, cum spui tu atat de pitoresc folosind "spatele". Jobul, cu care te mandresti pe nedrept e oricum in drum spre Romania sau India.


Iar ti-ai dat cu firma in cap. Sa ne mai scrii, cand te hotaresti: Poli de acum e cea din 1983 sau nu.

Cand e vorba sa ne critice si sa ne arate cat de slabi suntem apeleaza si la trecutul indepartat.Cand e vorba de realizari se pun doar cele de dupa 2002...oricum arata k e anti-tm probabil din cauza ca echipa lui se afla mult sub noi...
Oricum eshti penibil si ar trebui sa treci la alte subiecte ca am inteles cat poti...

Benny
19th October 2006, 10:43
Daca vrei sa vorbesti de istorie, ar trebui sa stii ca orasul Petrodava acum Piatra Neamt exista de prin 600 i.e.n., vreme la care Timisoara era doar o mlastina.

Ha, ha, ha. Mi-am amintit de tine. Tocmai am gasit un articol, care o sa-ti placa
ww.expres.ro/article.php?artid=276796

Am ridicat miza la 7.000 ani. Timisoara 7.000 ani, Petrodava 2.500 !! Hai sa te vad.