PDA

View Full Version : Etapa 10: CFR Cluj - FC Vaslui



tuxie
25th September 2006, 08:31
Sambata, 30 septembrie, ora 17:00, TVR2.

Cristian
25th September 2006, 09:51
Bate Cluju...

grande
25th September 2006, 10:12
Ce-mi doresc ,victorie a moldovenilor !
Ce va fi ,nu stiu !

dede
25th September 2006, 16:42
cfr nu mai e ce a fost, dar nici vaslui nu-i mare echipa
castiga cfr
2-0

Elphax
25th September 2006, 16:46
tot la dej?

Dark Horror
25th September 2006, 17:09
Inca nu se shtie sigur,dar in proportzie de 90% da

cap
25th September 2006, 17:11
da un 3-0 e bine ?

King of Hell
25th September 2006, 17:11
Cel mai probabil 0-0, posibila surpriza 0-1, 0-2.

dan
25th September 2006, 18:48
bate cfr,face scor...tre` sa prinda si clujul locul doi:ok:

m8k
25th September 2006, 18:58
Cel mai probabil 0-0, posibila surpriza 0-1, 0-2.

Posibil, cum zici, doar iti amintesc inca odata ca aici nu discutam de liga 2, de surprizele facute de cei din parc acasa, aici se discuta liga 1 si meciul CFR-lui, deci pronostic 1-0 pt.CFR, binenteles gol Cadu in min.90+6. Meci greu ocazii clare pt.Vaslui, scor final 1-0, chinuit!
PS. Chiar daca am pierdut la Arad, mi se pare echipa era mai bine organizata, defensiva mai buna decit in meciurile cistigate clar in deplasare de pina acum.

King of Hell
25th September 2006, 19:03
Ti se pare ca am scris la misto 0-0, 0-1, 0-2? Cfr e un balon cu apa care tocmai o facut poc

m8k
25th September 2006, 19:11
Ei daca chiar pierdem atunci meritam retrogradarea, un egal e mai probalil cu tactica "autobaza".
offtopic: Am fost la meciul lui U simbata, si in locul tau nu m-as mindri cu fotbalul practicat pe moina.Ce am vazut simbata acolo si la Arad ca o comparatie ar fi ca intre barcelona si gloria bistrita, acesta in contextul in care noi am pierdut si voi ati cistigat cu 2-1 cu omologul nostru din timisoara.

cosimo1
25th September 2006, 19:32
va castiga cfr 2-0,3-1,la vaslui apele sunt foarte tulbure,si cu parere de rau o spun ca daca cei din conducere nu se trezesc vasluiul va fi o canditata la retrogadare.
cu iasul au jucat foarte bine,dar nu ajung numai ocaziile ratate,ca sa castigi un meci

resita
25th September 2006, 19:42
4-0. atat si nimic mai mult :ok:

Elphax
25th September 2006, 21:43
Ei daca chiar pierdem atunci meritam retrogradarea, un egal e mai probalil cu tactica "autobaza".
offtopic: Am fost la meciul lui U simbata, si in locul tau nu m-as mindri cu fotbalul practicat pe moina.Ce am vazut simbata acolo si la Arad ca o comparatie ar fi ca intre barcelona si gloria bistrita, acesta in contextul in care noi am pierdut si voi ati cistigat cu 2-1 cu omologul nostru din timisoara.

deci U e barcelona si CFR e bistrita? pai tu cu cine tii de fapt?

m8k
25th September 2006, 22:12
elphax fratele meu, tocmai tu lipseai de aici ca sa sa fie zacusca (acu e sezonul) gustoasa. Iti soptesc ca esti iarasi offtopic!!!
P.S. Acum se dau amenzi din greu alor nostri jucatori, deci sunt sperante pentru victorie (chinuita, si doar cu 1-0):D

codrind
25th September 2006, 22:24
Normal că 1 solo.

N-are cum CFR-ul să se împiedice de una dintre cele mai modeste echipe din acest campionat. :ok:

echipa cătunului va rămâne la cota 5 .:evil:

Zauri
26th September 2006, 11:09
Normal că 1 solo.

N-are cum CFR-ul să se împiedice de una dintre cele mai modeste echipe din acest campionat. :ok:

echipa cătunului va rămâne la cota 5 .:evil:


Fustrare si iarasi fustrare.Tu nu vezi ca vorbesti aiurea?? Uita-te frate la echipa ta.Tu nu vezi ca alaturi de Galati sunteti singurele echipe care suge bani de la stat??? Ca functionati dupa vechiul model comunist???? Macar echipa asta a catunului e o echipa care e pe cont proriu pe cand voi stati cu mana intinsa la stat sa mai scape vreo cativa arginti si in contul clubului vostru.Luati bani de la scoli de la drumuri si bagati in club:no: .Stati cu smochina la fiecare alegeri sa vedeti cine mai iese primar cine mai iese presedintele consiliului judetean.De bine de rau echipa asta a catunului e mult mai avansatadecat voi oras plin de cultura.ABIA ASTEPT ZIUA IN CARE SI ULTIMII BANI CAREII MAI AVETI IN CONTUL CLUBULUI SE VOR CHELTUI sa va vad atunci:drak:

YoYoyOi
26th September 2006, 11:20
va bate Clujul ca doar nu ma duc degeaba la stadion. Singurul meci pe care l-a pierdut clujul si la care eram in tribuna a fost cu Rapid, sezonul trecut. Dar ala nu se pune. Stim noi de ce:D

King of Hell
26th September 2006, 11:25
Tu nu vezi ca alaturi de Galati sunteti singurele echipe care suge bani de la stat??? Ca functionati dupa vechiul model comunist????

pai asa se intampla in orasele mari, cu echipele mari. Gen Lyon , unde primaria varsa 4 mil euro pe an...de fapt, si aia is comunisti. si CFR Cluj si U Cluj iau vreo 10-15 miliarde pe an de la Primarie. Si oioi ce comunist oras avem. Daca oraselul tau n-are forta financiara sa sustina o echipa de fotbal, nu condamna alte orase ca dc investesc in sport, in loc sa dea medicamente compensate la babe.

Zauri
26th September 2006, 12:45
pai asa se intampla in orasele mari, cu echipele mari. Gen Lyon , unde primaria varsa 4 mil euro pe an...de fapt, si aia is comunisti. si CFR Cluj si U Cluj iau vreo 10-15 miliarde pe an de la Primarie. Si oioi ce comunist oras avem. Daca oraselul tau n-are forta financiara sa sustina o echipa de fotbal, nu condamna alte orase ca dc investesc in sport, in loc sa dea medicamente compensate la babe.

Mie nu mi se pare normal ca din banii statului sa se plateasca prime la jucatori.Pe banii statului jucatorii sa plece in cantonamente prin Elvetia ,Antalya sau mai stiu eu pe unde.Intr-adevar sunt echipe gen CFR Cluj unde primaria ALATURI de alti investitori finanteaza echipa tocmai pt a ii asigura pe acei sponsori de sprijinul autoritatilor locale.Dar la Iasi de un an numai primaria baga bani la Galati la fel.nici un investitor la orizont.Si atunci de ce in loc sa se dea 30 de miliarde pt a face un camin la batrani sau la orfani sa se plateasca prime si deplasari pt acesti fotbalisti.Si la VAslui primaria contribuie cu 5 miliarde anual la echipa dar acesti bani intra in intretinerea gazonului in modernizarea stadionului si nicidecum in primele jucatorilor.

noir_desir
26th September 2006, 13:16
Dar la Iasi de un an numai primaria baga bani la Galati la fel.nici un investitor la orizont.Si atunci de ce in loc sa se dea 30 de miliarde pt a face un camin la batrani sau la orfani sa se plateasca prime si deplasari pt acesti fotbalisti.

Off-topic: Dar te-ai gandit vreodata ca poate sunt bani pentru amandoua? Si pentru sustinerea fotbalului si pentru alte probleme edilitare. In plus, asta e o problema interna a noastra...nu vad de ce te-ar interesa pe tine situatia financiara de la Iasi. E adevarat ca o ducem prost cu banii, dar nu pentru ca n-ar exista investitori, ci din cu totul alte motive, n-are rost sa le mai expun. Mi-e greu sa cred ca in orase gen Vaslui, Petrosani sau Urziceni se gasesc investitori, iar la Iasi, unul din cele mai mari centre ale tarii, nu.

on-topic: Cu tot respectul pentru fanii U Cluj, trebuie sa spun ca pronosticul nu poate fi decat 1. Un 2-0.

m8k
26th September 2006, 13:54
Mi se pare normal sa finanteze consiliile locale echipele de fotbal. Unele structuri cum ar fi teatrul, opera, filarmonica etc. beneficieza in proportie de 100% de sprijinul CL (inclusiv salariile angajatiilor). Si acestea ca si fotbalul (sportul in general) sunt evenimente necesare unei comunitati. Ce ar fi daca ar exista doar bani pentru retete compensate, gaze, drumuri si cam atit. Intr-o comunitate trebuie sa ai grija si de buna dispozitie a po****tiei. Acolo unde primarului ii plac concertele lui Bach acolo nu vor fi bani niciodata pentru sport. Ceilalti fac campanii electorale si cistiga alegereri de pe urma sportului. Deci bani sunt, numai ca depinde de edili unde si cum o imparte.
ontopic: la aceasta ora are loc conferinta de presa, sa vedem ce stare de spiritma e la echipa:D

tuxie
26th September 2006, 13:56
Hmm, Bach sa Bachus? :D

Casuba
26th September 2006, 14:19
Eu as vrea sa faca vasluiul ceva, dar sunt slabe sanse...bate cfr-ul la vreo 2-3 goluri

gica
27th September 2006, 02:52
Ar fi normal sa ne despartim cu zambetul pe buze la ultimul meci disputat la Dej!
Asadar victorie CFR indiferent de scor.

FORZZA CFR!/hello

Ammadeus
27th September 2006, 06:58
5, 6-0

*Coco*
27th September 2006, 09:28
Vasluienilor facurati primul pas spre Divizia B cu aducerea lui Hizo ca antrenor:great:

chinezu
27th September 2006, 11:07
0-1

m8k
27th September 2006, 15:32
Ar fi normal sa ne despartim cu zambetul pe buze la ultimul meci disputat la Dej!
Asadar victorie CFR indiferent de scor.

FORZZA CFR!/hello

Sau sa avem ultima victorie pe "teren propriu". Vor urma citeva insuccese pe gruia ca si inainte de delegarea la Dej? Sa speram ca odata cu gazonul nou se uita si ghinionul pe teren propriu.

cif2004
27th September 2006, 20:31
FTu nu vezi ca alaturi de Galati sunteti singurele echipe care suge bani de la stat???

Echipe care suge :no:
Unde esti tu Marian (Vanghelie) Doamne... CARE ESTE :drak:

An_DR_eI
28th September 2006, 12:55
Batem la scor
FORZZA CFR !!!
COMMANDO GRUIA !!!

Bega
28th September 2006, 14:45
Intrebam un clujean la topicul Poli-CFR daca CFR Cluj infiintata la 1907 este acceasi cu CFR Ecomax Cluj, nu de alta, dar el tot ne tampona cu AEK-ul, ca altfel nu deveneam asa curios.

Mi s-a raspuns ca nu sunt eu la curent si ca echipa nu se mai numeste CFR Ecomax, ci CFR 1907 Cluj. Ok. Dar cind cu proba de dopaj al lui Dorinel vad pe documentul pus in facsimil in GSP o stampila de intrare cu denumirea societatii CFR Ecomax Cluj.

Cum a ramas pina la urma? E sau nu e CFR Ecomax si in ce an s-a infiintat Ecomaxul? Tot in 1907?

Scuze de off-topic.

Cit despre meciul cu Vasluiul, probabil un sec 4-1.

Gontel
28th September 2006, 15:51
Bate Clujul fara probleme. Au o mare dorinta de infrangere dupa infrangerea de la Arad, iar Vasluiul sufera, s-a schimbat antrenorul.

Aurel.D
28th September 2006, 17:28
Bate Clujul fara probleme. Au o mare dorinta de infrangere.....
Sunt acord ca bate Clujul, dar cum ramane cu dorinta? :happy

Buna dimineata!:D

andrei1921tm
28th September 2006, 20:42
Un meci aparent usor pentru Cfr.Totusi echipa este intr-o panta descendenta si Vasluiul poate sper la punct(e).

crissis
28th September 2006, 21:13
CFR e favorita in acest meci si nu cred ca vasluienii vor reusi sa ia macar un punct de la Cluj.
Pronostic 1

six
29th September 2006, 17:36
Un meci aparent usor pentru Cfr.Totusi echipa este intr-o panta descendenta si Vasluiul poate sper la punct(e).da de unde, meci greu pt ecomacsi:P ....pronostic 2(democratie nu!!??):drak: :drak: :drak:

m8k
29th September 2006, 20:38
zerosase, inca nu ai devenit zerosapte? Nu te ingrijora de CFR, vom bate sigur chinuit si cu 1-0 :D

TZEFERU
30th September 2006, 08:37
Nu stiu ce e cu scimbarea lui Dorinel. Mi se pare ca e un om muncitor, a facut mult bine la CFR oricum o luam. Nu au reusit alte echipe mai mari sa faca in asa scurt timp echipe de primele locuri in campionat. Chiar daca echipa a mers mai prost nu i se pot imputa lui toate. E si el de vina dar nu numai. Nu usor greu de gasit totusi un antrenor ca Dorinel, nu am refer la experienta de antrenor dar la dorinta de a face ceva. Alte echipe schimba antrenorii mult mai des. Nu stiu care antrenor ar scoate mai mult din echipa asta.

Trebe sa batem Vasluiul, ii musai.

m8k
30th September 2006, 09:05
Sincer pina la venirea lui Munteanu, echipa juca fotbal si in era Sunda, sa nu uitam si meritele acestuia el a format echipa, ca si cum el a promovat-o in prima liga. Oricum e u zvon ca ar veni Sabau in locul lui, munca lui Dorinel mi se pare extraordinara si ar fi o mare prostie schimbarea lui, ceeace nu se va intimpla 100%.
Ne vom chinui cu vasluiul, dar vom cistiga!!!

cfr_ista2000
30th September 2006, 09:13
Intrebam un clujean la topicul Poli-CFR daca CFR Cluj infiintata la 1907 este acceasi cu CFR Ecomax Cluj, nu de alta, dar el tot ne tampona cu AEK-ul, ca altfel nu deveneam asa curios.

Mi s-a raspuns ca nu sunt eu la curent si ca echipa nu se mai numeste CFR Ecomax, ci CFR 1907 Cluj. Ok. Dar cind cu proba de dopaj al lui Dorinel vad pe documentul pus in facsimil in GSP o stampila de intrare cu denumirea societatii CFR Ecomax Cluj.

Cum a ramas pina la urma? E sau nu e CFR Ecomax si in ce an s-a infiintat Ecomaxul? Tot in 1907?

Scuze de off-topic.

Cit despre meciul cu Vasluiul, probabil un sec 4-1.

Omule CFR Ecomax Cluj si CFR 1907 Cluj este una si aceeasi echipa..anu acesta sia sch numele!uite..de exemplu pe o gramada de chestii si acum scrie cfr ecomax cluj...sunt unii care nau inteles;)...BATEM DAR FFFF GREU...VA FI MAI GREU K SI K JIUL.!!!

81bor
30th September 2006, 11:55
Nu promovez ideea de a schimba antrenorii des. Sunda a fost foarte bun (s-a vazut rezultatul), Dorinel este bun si lucreaza mult (trebiue rabdare), va veni Sabau sau altul cu siguranta dar trebuie asteptat finalul turului macar.

krydo
30th September 2006, 17:36
Gata cu CFR-u'...Cu totii stiam ca aceasta forma (pe care o avea pt ca incepuse campionatul cu echipele mici) este efemera. Era doar o chestie de timp pana cand Clujul avea "sa isi revina"...Cum a dat de niste echipe mai tari, a inceput caderea. Acum, in meciul cu Vaslui poate va smulge un egal, desi nu prea joaca. Este destul de trist pt CFR ca aceasta revenire cu picioarele pe pamant are loc chiar inaintea meciurilor cu Steaua, Rapid si Dinamo...

Benny
30th September 2006, 18:55
zerosase, inca nu ai devenit zerosapte? Nu te ingrijora de CFR, vom bate sigur chinuit si cu 1-0 :D
Gooool Vasluiul. Si iar va acuza m8k doua saptamani arbitrajul. Te recunosti?

STEEL
30th September 2006, 18:55
Felicitari Vaslui.

Luis Garcia10
30th September 2006, 18:58
cred ca a fost un penalty pt Cluj pe final neacordat de Martis :rosu:, in rest un meci viu si foarte disputat!

malexoid
30th September 2006, 18:58
Felicitari Vaslui!!!
Ecomacsu'...da dovada de bun simtz si incepe sa-si vada lungul nasului :)

m2-2k, ai disparut? mai pana pe la 2-1 te-am vazut mishunand pe-aici...

cosimo1
30th September 2006, 19:01
cred ca a fost un penalty pt Cluj pe final neacordat de Martis :rosu:, in rest un meci viu si foarte disputat!

putea fi si pentru vaslui un penalty la faza cand a fost calcat frunze in suprafata de pedeapsa,si rosu la portughez

m4st3r
30th September 2006, 19:02
cred k a fost blat, furt pe fatza...rushine celor de la vaslui, cfr a fost mai buna dar nu a jucat din cauza arbitrilor :happy :happy :happy
:happy :happy :happy :happy :happy :happy am uitat asta :P

CeFeRistu
30th September 2006, 19:08
am mai pierdut un meic , dar au mai ramas 28 de meciuri in campionat , dupa care se poate spune care echipa e cea mai buna/hello
FORZA CFR!!

King of Hell
30th September 2006, 19:23
Vasluiul din pacate a pierdut azi 2 puncte, nu a castigat unul. Oricum pentru cfr vin vremuri grele, in care va scoate maxim 1 pct din urmatoarele 4 etape (steaua,arges,rapid,dinamo) .

Seldon
30th September 2006, 19:25
am mai pierdut un meic , dar au mai ramas 28 de meciuri in campionat , dupa care se poate spune care echipa e cea mai buna/hello
FORZA CFR!!

De acord, la sfarsit se vede care echipa e cea mai cu mot, dar tot nu inteleg, se joaca si etape suplimentare???

m8k
30th September 2006, 20:05
Cam asta e! Sunt suparat rau de tot, nu din cauza punctelor pierdute ci datorita faptului ca CFR a jucat ca o echipa de divizia C. Spuneam la un moment dat ca daca pierdem acest meci meritam retrogradarea. Cu acest tip de joc ne incadram.
Greseala 99% a fost a lui Dorinel!!!A schimbat fata de meciul cu UTA mai mult de jumatate din echipa, ceea ce s-a si vazut., mai mult, a inceput meciul cu 3 atacanti iar cind am fost egalati am ramas cu 2 pe final. Este de inteles ca e la inceput, dar este de laudat faptul la el este ca vrea sa faca aproape doua echipe la CFR, ar fi de prefererat pentru inceput doar una.
P.S. Referitor la arbitraj prefer sa fim furati decit sa fim d-ale iancului!!!

m8k
30th September 2006, 20:12
putea fi si pentru vaslui un penalty la faza cand a fost calcat frunze in suprafata de pedeapsa,si rosu la portughez

Nu cred! Daca cunosti cit de cit fotbal nu poti sa spui asta! Putea fi cel mult o lovitura libera indirecta, cel mult!, acolo a simulat frunza si a cazut exact in fata lui Cadu, mi s-a parut normal sa calce pe el, daca nu altfel cadea el! Deci cel mult o lovitura indirecta, mingea era in alt judet!

cif2004
30th September 2006, 20:43
Ce mai frecatzi menta ? ! ?
2-2 si atat !!!

Q.
30th September 2006, 21:54
Penalty CLAR refuzat clujenilor in ultimele minute (sunt curios cat scandal se va face in urma acestei faze...probabil deloc...ca au altii gura mai mare :D )...posibil ca si golul de 2-2 sa fi fost dat din offside...valabil sau nu,...a fost VICIERE DE REZULTAT.

SORENSEN
30th September 2006, 23:45
2-2 :shock:

THE HUN
1st October 2006, 00:07
Oooops,i did it again,momente nasoale pt. suporterii clujeni(aia de-s fani CFR).

gica
1st October 2006, 00:13
Fiind in tribune nu ma pot pronunta la fazele litigioase(11m pt. CFR si ofside la golul lui Vaslui).In schimb maniera de arbitraj a fost scandaloasa.Daca la Arad Tudor a fluierat orice contact retezand fotbalul,Marchis a fost mai jupan judecand majoritatea fazelor in favoarea vasluienilor.Cred ca era de preferat sa ne arbitreze Porumboiu!
Este frustrant sa fie un regulament de fotbal aplicat diferit in functie de echipa....Se pare ca cei care acum 1,2 saptamani urlau efectiv la emisiuni si-au atins scopul,iar acum asteapta rezultatele linistiti...Tu Paszkany schimba-l pe Munti!
Ma gandesc ca analizand fazele litigioase pe Marchis il paste o retrogradare.Cel de la meciul cu Poli este acum la div. C.In ritmul asta arbitrii se vor recuza singuri de la meciurile cu CFR.

ultras79
1st October 2006, 00:25
Mersi Vaslui...!!!

m8k
1st October 2006, 00:39
@gica, adevarul e ca daca jucam fotbal acest necinstit, pe nume domnu arbitru nu putea face mai nimic. Din pacate nu arbitrul a facut echipa si nici tactica, daca ne cream ocazii si marcam, nu mai avea rost sa-si sufle tot aerul din plamini arbitrul. Ca a fost rau intentionat asta s-a vazut si din naveta spatiala, chiar a fost hilar cind i-a dat galben la Mojica cind a vrut sa mute mingea cu 5 cm mai in fata, sau in loc de 3 min. de prelungiri a lasat nici 2, de penalty ce sa mai zic. Fara doar si poate Vasluiul trebuia batut, e o echipa nu slaba, ci foarte slaba.

Zauri
1st October 2006, 10:09
"Strigati cu totii pentru el
Unu este Dorinel" PENIBIL !!!!!!!!! faceti icoane cu Dorinel.Prea il divinizati.La golul lui Surdu in loc sa incurajati echipa voi "strigati cu totii.....":headbang:


Penalty CLAR refuzat clujenilor in ultimele minute (sunt curios cat scandal se va face in urma acestei faze...probabil deloc...ca au altii gura mai mare :D )...posibil ca si golul de 2-2 sa fi fost dat din offside...valabil sau nu,...a fost VICIERE DE REZULTAT.

Credeam ca poti mai mult.Tu nu observi cat esti de comic???? Cati anisori ai??? Fugi si iti fa ghiozdanu ca maine te duci la scoala iar anu asta ai capacitatea !!!!!! PAcat ca am crezut ca astia din IAsi is mai obiectivi

proVaslui
1st October 2006, 13:45
Arbitrajul a fost un dezastru ca de obicei atunci cand joaca Vasluiul, doar ca acum se pare ca nu s-a gresit doar impotriva Vasluiului. Daca se acorda penalty la o faza precedenta cand Cadu l-a calcat pe Frunza in careu (la reluari s-a vazut clar intentia, iar arbitrul care era la 5 m si se uita in acea directie s-a facut ca nu vede) probabil CFR-ul nu lua nici macar un punct.

Decat sa se vaite de arbitraj, Dorinel mai bine ar recunoaste ca a fost total neinspirat tactic pentru ca i-a desconsiderat din start pe vasluieni considerand meciul dinainte castigat.

SORENSEN
1st October 2006, 13:49
Oricum Vasluiul joaca mai bine decat turul de anul trecut..dar mai important daca poate prinde returul de anul trecut.

proVaslui
1st October 2006, 13:59
In principiu pana acum Vasluiul a jucat cu echipele din prima jumatate valorica a capionatului. Urmeaza meciurile cu Jiul, National, Pandurii, Urziceni, Ceahlaul de unde sunt sperante de puncte.

six
1st October 2006, 18:43
Felicitari Vaslui!!!
Ecomacsu'...da dovada de bun simtz si incepe sa-si vada lungul nasului :)

m2-2k, ai disparut? mai pana pe la 2-1 te-am vazut mishunand pe-aici...corect :drak::happy :happy


cred k a fost blat, furt pe fatza...rushine celor de la vaslui, cfr a fost mai buna dar nu a jucat din cauza arbitrilor :happy corect :happy :ras-plans: :ras-plans:


Cam asta e! Sunt suparat rau de tot, nu din cauza punctelor pierdute ci datorita faptului ca CFR a jucat ca o echipa de divizia C. ceva pastile meca9.....!!??si SA DEA DUMNEZEU SA FIE CUM VREI TU...dar mai ce urmeaza :happy :D
PS:FELICITARI ECHIPEI DIN VASLUI

adilie
1st October 2006, 19:40
Ce tot da Dorinel Munteanu cu arbitrii! Ce l-a furat in meciul asta! Ala se arunca in careu ca in bazin si vrea penalti, iar Frunza e calcat in careu cat se poate de clar si nu se da nimic!
Clujul a jucat prost! Rezultat echitabil!

adilie
1st October 2006, 19:54
Un lucru e clar! Bine ca nu mai vine la nationala, ca tampitul de Piturca il chema iar! Munteanu a fost un jucator bun (nu mare ca mare a fost Hagi, Popescu), dar vorba lui "nu mai poate".

m8k
1st October 2006, 20:11
Arbitrajul a fost un dezastru ca de obicei atunci cand joaca Vasluiul, doar ca acum se pare ca nu s-a gresit doar impotriva Vasluiului. Daca se acorda penalty la o faza precedenta cand Cadu l-a calcat pe Frunza in careu (la reluari s-a vazut clar intentia, iar arbitrul care era la 5 m si se uita in acea directie s-a facut ca nu vede) probabil CFR-ul nu lua nici macar un punct.

Decat sa se vaite de arbitraj, Dorinel mai bine ar recunoaste ca a fost total neinspirat tactic pentru ca i-a desconsiderat din start pe vasluieni considerand meciul dinainte castigat.

Se vede din avion ca esti provaslui, dar cunostinte despre fotbal cam nimic!!!! Cum sa fi fost penalty cind un jucator este calcat fara minge in careu??? Habar nu ai, doar esti prea subiectiv. Am spus, la faza aceea era CEL MULT LOVITURA INDIRECTA!!! Intreaba-l pe porumboiu ca e aproape de tine, si nu mai aberati!!!! Ati cistigat un punct cu care o sa va reintoarceti in Liga II unde va este locu, cam atit. Aratati ca o echipa jalnica!!! Noi am jucat penibil, chiar dupa aspectul jocului meritam sa pierdem!!!! Rusine Vaslui!!! felicitari nenea porumboiu, un subaltern de-al dumitale s-a achitat de datorie!!!!

m8k
1st October 2006, 20:17
Arpad Paszkany, patronul echipei de fotbal CFR Cluj, a atacat dur arbitrajul după meciul cu FC Vaslui (2-2), din etapa a 10-a a Ligii I, caracterizându-l drept "mişelesc".
Ai dreptate domnule Paskany, dar nu uita echipa nu a jucat fotbal.Arbitrul nu avea un cuvint de spus daca conduceam la pauza cu 3, 4-0. Trebuie jucat fotbal, apoi sa ne legam de arbitraj!!!! :rosu:
P.S. La Arad am jucat fotbal si am pierdut, nu eram suparat, dar acum a fost dezastru!!!

m8k
1st October 2006, 20:25
Dorinel Munteanu, antrenorul echipei de fotbal CFR Cluj, a declarat sâmbătă seara, după meciul cu FC Vaslui (2-2), din etapa a zecea a Ligii I, că arbitrii l-au privat de două puncte.
Dorinele te apreciez enorm, dar am si pentru tine ceva...:rosu:,:rosu:,:rosu:

adilie
1st October 2006, 20:26
Nu zice nimeni ca trebuia penalti la Frunza!
Dar de o eliminare, ce zici?
Tu, sincer sa fii: crezi ca a fost penalti la plonjonul jucatorului de la Cluj in careu? Da fii obiectiv.

Arpad Paszkany, patronul echipei de fotbal CFR Cluj, a atacat dur arbitrajul după meciul cu FC Vaslui (2-2), din etapa a 10-a a Ligii I, caracterizându-l drept "mişelesc".
Ai dreptate domnule Paskany, dar nu uita echipa nu a jucat fotbal.Arbitrul nu avea un cuvint de spus daca conduceam la pauza cu 3, 4-0. Trebuie jucat fotbal, apoi sa ne legam de arbitraj!!!! :rosu:
P.S. La Arad am jucat fotbal si am pierdut, nu eram suparat, dar acum a fost dezastru!!!

six
1st October 2006, 20:27
Dorinele te apreciez enorm, dar am si pentru tine ceva...:rosu:,:rosu:,:rosu:meka ce draqu ai???vorbesti singur :D si cum apreciezi un om dar totodata il "rosesti"!!??? :rolleyes: ;)

gica
1st October 2006, 20:33
Arpad Paszkany, patronul echipei de fotbal CFR Cluj, a atacat dur arbitrajul după meciul cu FC Vaslui (2-2), din etapa a 10-a a Ligii I, caracterizându-l drept "mişelesc".
Ai dreptate domnule Paskany, dar nu uita echipa nu a jucat fotbal.Arbitrul nu avea un cuvint de spus daca conduceam la pauza cu 3, 4-0. Trebuie jucat fotbal, apoi sa ne legam de arbitraj!!!! :rosu:
P.S. La Arad am jucat fotbal si am pierdut, nu eram suparat, dar acum a fost dezastru!!!

Spunea Jiji ca el vrea victorii cu 3,4-0 sa nu aiba emotii.Ei Steaua asta castiga cu 1-0 la Pitesti dupa ce Argesul are un 11m clar.Are 2 de 11 m cu Vaslui discutabile.Cu Bistrita la fel 11m si din nou discutabil.CFR nu-i Chelsea sa bata cum visezi tu.Timisoara la fel are sansa sa castige dupa ce Ceahlaul este privata de gol valabil.Steaua are un punct in fata noastra iar Poli este si ea la un 1 pct. in spate.Daca se judeca dupa reluari pai clasamentul era cu totul altfel!Iar tu trebuie sa sti ca distanta de la agonie la extaz este mica.
Vezi faza de la golul egalizator al Vasluiului si pozitia arbitrului fata de Jula,care este faultat fara dubiu.Si pe urma povestim...

m8k
1st October 2006, 20:35
Nu zice nimeni ca trebuia penalti la Frunza!
Dar de o eliminare, ce zici?
Tu, sincer sa fii: crezi ca a fost penalti la plonjonul jucatorului de la Cluj in careu? Da fii obiectiv.

Crezi ca ma intereseaza ce aberezi tu??? Trebuia sa cistigati cu 7-0 , merita Vasluiul victoria!!! Pe mine ma intereseaza jocul echipei mele ce a fost jalnic, chiar daca cistigam cu 2-1 tot nu eram mai fericit! Dupa ce am pierdut la UTA am vazut fotbal, acum am vazut popice, si ala de divizia C!!!! In rest felicitari Vaslui, ma bucur ca adunati puncte si nu veti fi penalizati in Liga II!!! Macar acum dupa un egal sa iesiti si voi in evidenta!!!

adilie
1st October 2006, 20:44
Omule, nu te-am jignit cu nimic, deci nu vad de ce spui ca aberez?
Si eu zic ca tine ca ati jucat prost, dar nu mai tot bateti toba ca ati pierdut din cauza arbitrajului. asta era ideea!
Cat despre meci (de divizia C), in teren au fost 2 echipe: Clujul care vrea in cupe (si are bugetul corespunzator) si Vasluiul care vrea sa scape de retrogradare. De ce trebuie sa ne jignesti echipa? Am spus eu ceva de rau de Cluj? Poate o sa va bateti si voi vreodata la retrogradare! Ar fi frumos sa zic ca adunati puncte sa nu va duceti cu penalizare sau ca sa iesiti in evidenta!
Putin respect nu strica!


Crezi ca ma intereseaza ce aberezi tu??? Trebuia sa cistigati cu 7-0 , merita Vasluiul victoria!!! Pe mine ma intereseaza jocul echipei mele ce a fost jalnic, chiar daca cistigam cu 2-1 tot nu eram mai fericit! Dupa ce am pierdut la UTA am vazut fotbal, acum am vazut popice, si ala de divizia C!!!! In rest felicitari Vaslui, ma bucur ca adunati puncte si nu veti fi penalizati in Liga II!!! Macar acum dupa un egal sa iesiti si voi in evidenta!!!

proVaslui
2nd October 2006, 17:45
Se vede din avion ca esti provaslui, dar cunostinte despre fotbal cam nimic!!!! Cum sa fi fost penalty cind un jucator este calcat fara minge in careu??? Habar nu ai, doar esti prea subiectiv. Am spus, la faza aceea era CEL MULT LOVITURA INDIRECTA!!! Intreaba-l pe porumboiu ca e aproape de tine, si nu mai aberati!!!! Ati cistigat un punct cu care o sa va reintoarceti in Liga II unde va este locu, cam atit. Aratati ca o echipa jalnica!!! Noi am jucat penibil, chiar dupa aspectul jocului meritam sa pierdem!!!! Rusine Vaslui!!! felicitari nenea porumboiu, un subaltern de-al dumitale s-a achitat de datorie!!!!

De ce vorbesti de pe pereti? Uite aici citat din regulamentul FIFA (il gasesti la ei pe site):



A direct free kick is awarded to the opposing team if a player commits any of the following six offences in a manner considered by the referee to be careless, reckless or using excessive force:
- kicks or attempts to kick an opponent
- trips or attempts to trip an opponent
- jumps at an opponent
- charges an opponent
- strikes or attempts to strike an opponent
- pushes an opponent


Nu se mentioneaza ca jucatorul lovit trebuie sa aiba mingea!

gica
2nd October 2006, 23:14
De ce vorbesti de pe pereti? Uite aici citat din regulamentul FIFA (il gasesti la ei pe site):



Nu se mentioneaza ca jucatorul lovit trebuie sa aiba mingea!


Ai dreptate in ce priveste faza respectiva.Daca la calcat in careu chiar fara minge fiind(daca era in joc si era) este penalty.Problema care se pune este ca inainte de a cadea vasluianul era agatat de tricoul lui Cadu.Dar asta nu mai spune nimeni!La tv. spune de calcat dar la fel nu pomeneste de faultul anterior care este grav pentru ca denatureaza realitatea.
Fiecare poate sa vada pe video la prosport golul 2 al lui Vaslui,fault cat casa la Jula dar nimeni nu spune nimic,asta-i ce deranjeaza cel mai mult!Nici cel putin nu prezinta fazele contestate de CFR pentru o analiza la care sa-si dea cu parerea toti prostovanii!Jenant.
Ma repet daca Steaua era arbitrata de maniera in care ne-a facut-o Marchis,cred ca-si taiau toti venele!

proVaslui
2nd October 2006, 23:22
Arbitrajul a fost varza, asta am mai spus-o. Nu cred ca are vreo legatura cu Porumboiu. Pur si simplu arbitrii in ziua de astazi sunt niste INCOMPETENTI.

cif2004
3rd October 2006, 21:02
Da !