PDA

View Full Version : Etapa 10: FC National - Jiul Petrosani



tuxie
25th September 2006, 08:28
Vineri, 29 septembrie, ora 21:00, National TV.

Cristian
25th September 2006, 09:51
Meci de care pe care, n-am idee totusi bag in X

grande
25th September 2006, 10:11
Bat capitalistii ,scor 2-0 !

Platanu
25th September 2006, 11:33
Un egal ar fi un rezultat bun......cel putin pentru Duna.

Bancaru
25th September 2006, 12:33
Cred ca glumesti. Este musai sa batem. Daca nu... ne-am dus naibii. Este ultima sansa ca sa incercam sa incepem reconstructia. Alfel putem sa ne consideram in B. Urmeaza meciuri grele rau - cu Poli, cu Steaua sau cu Rapid precum si meciuri grele, cu Arges si Craiova cu care ne batem la... coada clasamentului. Iar Argesul, surprinzator, joaca, nu se preface. Nu imi dau seama cum au ajuns acolo.

Platanu
25th September 2006, 12:36
Cred ca glumesti. Este musai sa batem. Daca nu... ne-am dus naibii. Este ultima sansa ca sa incercam sa incepem reconstructia. Alfel putem sa ne consideram in B. Urmeaza meciuri grele rau - cu Poli, cu Steaua sau cu Rapid precum si meciuri grele, cu Arges si Craiova cu care ne batem la... coada clasamentului. Iar Argesul, surprinzator, joaca, nu se preface. Nu imi dau seama cum au ajuns acolo.Sigur ca trebuie sa batem,era o mica ironie.

miril
25th September 2006, 13:11
Suntem condamnati sa luam trei puncte. Cred ca se va repeta scenariul de la meciul cu Ceahlaul.

AxinTe
25th September 2006, 13:27
am pus X.. dar sper intr-o victorie a bancarilor !

miril
25th September 2006, 14:08
Merci AxinTe pentru gandurile tale bune despre echipa, pe care le-ai postat in ultima vreme. HAI PROGRESUL! Vrem trei puncte!

Bancaru
25th September 2006, 17:36
Si eu sper sa nu ia Steaua campionatul. Poate sa il ia Dinamo. Numai Steaua nu. Putea sa il ia si Steaua, dar nu cu cuplu JJ - MM

rhadoo
26th September 2006, 00:09
am votat 2 insa ar fi un balon de oxigen si un egal
HAI JIUL PETROSANI!

Bancaru
26th September 2006, 11:44
Eu nu votez, dar imi este greu sa imi imaginez cum am putea sa batem, nu pe Jiul, ci cum am putea sa batem... Antrenorul are o valoare indoielnica, indoielnica e si prestatia unor jucatori, subtire lotul si gros bratul legii de la LPF. dragomir zice ca FRF aranjeaza arbitri, ca liga nu are treaba. Asa o fi, dar noi nu am uitat ca si el face parte din FRF in calitatea lui de la LPF. Si apoi in ziua de azi s-a inventat telefonul mobil, curvele (AKA folcloriste), atentiile, vinisorul, plicul cu bani, sapunul, pachetul de cafea, etc.

lolo_grupa_c
27th September 2006, 02:13
la ora actuala,jiul nu poate emit pretentii prea mari...meci de 1,x
"prefabricate 05 modelu"fara discutii

georgemp
27th September 2006, 09:39
Vineri, 29 septembrie, ora 21:00, National TV.
Meciul e sambata...
Sper sa bata National!

chinezu
27th September 2006, 11:04
4-0

Platanu
27th September 2006, 11:06
4-0Sa dea Dumnezeu!

andrei1921tm
28th September 2006, 20:45
X.
jiul poate sa scoate puncte....

Platanu
28th September 2006, 20:49
X.
jiul poate sa scoate puncte....Nici nu ma indoiesc de acest lucru.Jiul poate sa scoata puncte,insa Nationalul este OBLIGAT sa ia puncte.

crissis
28th September 2006, 21:19
National va lua cele trei puncte fara probleme

Aurel.D
29th September 2006, 16:17
National trebuie sa bata daca nu vrea sa tremure la iarna; si nu de frig....

gheorghe
29th September 2006, 19:08
Bate Jiul, poate si o va face!:ok:

reseter
29th September 2006, 19:21
sa vezi surpriza: 0-3

delaparis
30th September 2006, 20:34
Bate National ... si cu scor ...

Andutzu
30th September 2006, 22:42
ce meci ...
ma ia cu somn:D

delaparis
30th September 2006, 22:56
0-0 ... nu s-a putut mai mult !

*Coco*
30th September 2006, 23:06
Acuma sincer ca joc sunt cele mai urate echipe din Liga I fac niste meciuri de te ia somnul
Daca ambele continua sa joace in stilul asta nu cred ca vor putea scapa de retrogradare
P.S. National ziceati ca are ce are Dragomir cu voi si ca va vrea sa retrogradati... uitati-va ca echipa voastra nu joaca absolut nimic si asta datorita lui Iacov care si-a batut joc de echipa asta

delaparis
30th September 2006, 23:13
Clar !

Pe vremea lui Iorgulescu macar indrazneam sa speram la mai bine ...
Azi ?!?

Hard
30th September 2006, 23:29
ce retrogradare?,spre deosebire de altii,a castigat fiecare echipa cate un punct

delaparis
30th September 2006, 23:43
corect ...

Dar Pandurii nu cred ca retrogradeaza ... :rolleyes:

Sper ca Otelul sa ia locul in UEFA lui Steaua :yeah: :D

glumesc ...

SORENSEN
30th September 2006, 23:43
Meci slabut...

m8k
30th September 2006, 23:46
... antifotbalul a continuat si in aceasta seara din partea jiului, Nationalul atit poate.

*Coco*
30th September 2006, 23:48
FC Naţional 0 - 0 Jiul, sau: De ce nu ar trebui să fie 18 echipe în Liga I




Jucatorii lui FC National nu au putut sa-i faca cadou o victorie presedintelui care si-a aniversat aseara ziua de nastere

Pentru elevii lui Marian Duna a contat prea putin ca presedintele Iacov si-a aniversat împlinirea celor 35 de ani.

Nu le-a pasat nici macar de colegul lor, “exilatul” Mozacu, care tot ieri a atins pragul celor 30 de ani de viata. Cât despre faptul ca înaintea partidei beneficiau de un avantaj fragil, un singur punct în fata Jiului, prima din zona retrogradabila, nici vorba! Astfel, nu se întelege cum fotbalistii din “Parcul cu platani” au avut prima ocazie clara de-abia în minutul ’40.

Nici nu iesisera bine de la cabine si fotbalistii antrenati de Florin Marin rateaza, în minutul 1, deschiderea scorului în Cotroceni. Dulcea scapa singur si suteaza putin pe lânga stâlpul din stânga al portii aparate de Nae. Pâna la a doua faza periculoasa a partidei trec 30 de minute. Timp în care doar grupul “Fans” din galeria Nationalului îsi face simtită prezenta pe stadion. “Intre interese si bani, nu mai e loc pentru fani!” a fost mesajul fanilor în razboiul lor cu presedintele bancar si totodata cu FRF si cu Liga care au implementat începând cu aceasta etapa regula bannerelor interzise. In 34 Dulcea îl încearca din nou pe portarul bancarilor cu o lovitura de cap din marginea careului mic. Trei minute mai târziu, Nationalul îsi consuma prima si singura mare ocazie când Cursaru trage fara preluare putin pe lânga poarta lui Hotoboc.

Repriza a doua începe la fel de încâlcit, gazdele se straduie în van sa mareasca diferenta minima dintre ei si Jiul, echipa care obtine pleaca cu un punct mare din Cotroceni.
prosport

Hard
30th September 2006, 23:57
corect ...

Dar Pandurii nu cred ca retrogradeaza ... :rolleyes:

Sper ca Otelul sa ia locul in UEFA lui Steaua :yeah: :D

glumesc ...

\locul 2 e de Liga Campionilor,asa ca poate o vei vedea pe otelul acolo:ras-plans:...sau poate pe jiul...cine stie....stii tu,vrabia malai viseaza

delaparis
1st October 2006, 00:05
\locul 2 e de Liga Campionilor,asa ca poate o vei vedea pe otelul acolo:ras-plans:...sau poate pe jiul...cine stie....stii tu,vrabia malai viseaza


Locul :D
Da sigur speranta moare ultima :happy

Otelul e tare in acest moment :ok: e clar ... Daca continua asa fac revolutie in liga I :rolleyes:

Hei .. National retrogradeaza ...

Bancaru
1st October 2006, 00:21
Se pare ca pe langa dorinta lui dragomir de a ne vedea in B pentru ca am iesit din cooperativa lui avem si noi o suma de bube: antrenor prost, jucatori indolenti si conducator incapatanat. Daca limitele noastre nu existau atunci Iacov il batea pe dragomir. In cazul in care nu vrea sa vada ce e mai evident decat ca dimineata te caci si te pisi, atunci... ne veem in B cu cei de acolo si cu cei din A, care or fi. Sa ma ierte alti suporteri, dar daca nu ai orgaliu nici sa bati Jiul, Urziceniul, Pandurii, Gloria, pai stai in B. Ma intreb ce spera Duna. Fiecare antrenor de la o echipa mica spera sa ajunga undeva, atat el cat si echipa lui. Rezultatele te recomanda. Ati vazut Olaroiu? A fost la noi de 2 ori. Acum e cel mai bun antrenor din tara de departe. Zenga de la noi a ajuns la Steaua. Duna ce vrea? Sper sa ii fie clar ca e un ratat in meseria asta. Hagi macar sta pe tusa.

delaparis
1st October 2006, 00:46
. Ati vazut Olaroiu? A fost la noi de 2 ori. Acum e cel mai bun antrenor din tara de departe. .


Nici poveste ... Olaroiu cel mai bun ... antrenor ... glumesti ...

Sef de gasca .... da ... :yeah:

on-topic: National are probleme mari ...:rolleyes: Eu nu vreau dar cred ca va retrograda ...

Platanu
1st October 2006, 11:50
N-are nicio legatura faptul ca sunt 18 echipe in Liga I,pentru ca National si Jiul nu sunt nou-promovate.Nu zic ca jocul nu a aratat de Liga II,ba chiar a aratat de Liga III.Cum spunea si Bancaru,daca nu esti in stare sa bati Jiul,Gloria,Pandurii,iti meriti locul in Liga II.

six
1st October 2006, 19:20
Se pare ca pe langa dorinta lui dragomir de a ne vedea in B pentru ca am iesit din cooperativa lui avem si noi o suma de bube: antrenor prost, jucatori indolenti si conducator incapatanat. Daca limitele noastre nu existau atunci Iacov il batea pe dragomir. In cazul in care nu vrea sa vada ce e mai evident decat ca dimineata te caci si te pisi, atunci... ne veem in B cu cei de acolo si cu cei din A, care or fi. Sa ma ierte alti suporteri, dar daca nu ai orgaliu nici sa bati Jiul, Urziceniul, Pandurii, Gloria, pai stai in B. Ma intreb ce spera Duna. Fiecare antrenor de la o echipa mica spera sa ajunga undeva, atat el cat si echipa lui. Rezultatele te recomanda.am urmarit otara jocul vostru si va asteptam la Temeswar.....yo prefer alte echipe in B dar ...ceao ;)

metallic_rain
1st October 2006, 19:26
La ce echipa juca Mozacu anul trecut de spulbera Jiul si Ceahlaul ca mie nu imi iasa la socoteala?!?

Bancaru
2nd October 2006, 10:27
Frate metalist, nu e vorba literalmente de Jiul, care ne-a luat un punct acasa, sau de Ceahlaul, care era in B si cu care probabil ne vedem acolo la anul, era vorba ca echipe de genul Jiului, care a tras serios pana la final sa nu pice, sa fim sinceri, nu ne puneau, in general, probleme. Noi am terminat campionatul pe un meritos loc 6, avand in vedere investitiile si lotul, copmarabile cu primele 4, si chiar cu Poli, care a terminat sub noi. Pana nu se vor trezi sa il dea pe Duna jos... pa, pa divizia A, sau liga 1 sau cum ii zice. Iar daca se duc in B se vor duce apoi in C, daca mai apuca si nu se desfiinteaza.
@Zerosase, nu imi fac nici cea mai mica iluzie cu privire la meciul de la Timisoara. Cine ne prinde isi reface golaverajul.