PDA

View Full Version : atestat instructor aerobic



lexa_80bh
15th May 2009, 21:22
Daca ma poate ajuta cineva cu o informatie. In cazul in care nu ai studii de specialitate in domeniul sportiv, dar practici aerobicul , in ce masura este posibil sa devii instructor de aerobic? sau eventual unde ma pot interesa. Multumesc.

donnadonna
26th July 2009, 18:08
Hello, Lexa

Nu stiu daca mai este valabila solicitarea ta. In cazul ca da, iti sugerez sa te informezi pe site-ul Federatiei Romane "Sportul pentru toti" , tocmai se pregatesc de un stagiu nou la Bascov, Pitesti, in septembrie, anul acesta. Apoi, poate nu ar fi rau sa te informezi si de noile stiluri, Kingo Szebesteyn - Miercurea Ciuc- vine saptamanal in Bucuresti, din cate cunosc, si te poate ajuta sa te formezi pe "kangoo jumps", in cazul ca te-ar interesa. In fine, daca aceste doua contacte nu te pot duce la o solutie, desi ma indoiesc, ai curaj si intreaba pur si simplu pe la salile mai mari din Bucuresti, sunt foarte multi instructori care te pot pune in legatura cu cei care i-au ajutat si pe ei, la randul lor. Eu am ajuns sa cunosc multa lume din acest domeniu din toata tara, desi nu locuiesc in capitala si nici nu am studii de specialitate in sport.
Nu ti-am dat linkuri pentru ca ar insemna sa fac reclama unor sali particulare, nu stiu daca avem voie. Dar poti cauta pe motorul Google cuvinte cheie din ce am scris mai sus si cred sincer ca vei gasi ce cauti.
In principiu, FRSPT ar trebui sa te "lumineze" cel mai bine.

Mult succes! Poate ne tii la curent!

:) Sportivement, Donna