PDA

View Full Version : Despre iubire



Catalin
15th May 2009, 21:10
Atunci cand nevoia intra pe usa, iubirea iese pe fereastra, si nu poti spune ca iubesti pe cineva atunci cand acela este menit sa iti satisfaca vreo nevoie personala si egoista.

Thread-ul asta e in contrast cu lucurile discutate p-aci, dar hai sa-l deschid. Ei bine, hai sa vorbim despre iubire. Mai exista ea in zilele noastre? A mai ramas ceva din basmul cu Ileana Cosanzeana si Fat-Frumos? A ajuns iubirea aceea neconditionata sa fie doar un mit?

pinki
18th May 2009, 11:48
ah, ce romantic :D


exista iubire, da' e asa mediatizata si transformata in "marfa" si impinsa in mainstream ca nimeni nu mai stie ce si cum :D

angel_with_tail
21st May 2009, 11:43
Iubirea inseamna compromis. Iubirea adevarata o poti gasi doar langa persoana a carei defecte sa le poti accepta, nu exista persoana perfecta cum nu exista nici relatie perfecta.

Iubirea nu se spune, se simte ... se demonstreaza. A spune "te iubesc" este infinit mai usor decat a demonstra ca iubesti - asta e marea incercare.

Intrebarea ta in loc sa fie: " Mai exista ea in zilele noastre?"(iubirea) ar trebui sa sune asa: "Exista iubire adevarata in zilele noastre?" .

Iubire exista : fata de banii lui/ei, fata de masina lui/ei, etc... si asa multi/multe se amagesc ca iubesc persoana cand, de fapt, iubesc confortul pe care persoana respectiva il ofera.

Existenta iubirii este un subiect delicat, mult prea amplu pt a putea fi dezbatut in cateva randuri scrise in graba pe un forum. :)

Revin:D

moty
21st May 2009, 11:48
Te astept sa revii, imi place ce ai scris pana acum. Presupun ca sunt originale gandurile, nu?

angel_with_tail
21st May 2009, 11:55
Foarte originale insa pe fuga..

p.s.: Aveam pe acasa si o declaratie de dragoste frumoasa, o scrisesem pe cand eram "mica si proasta"(cum zic eu deseori) ..

Doctor_Satan
21st May 2009, 12:31
Iubirea inseamna compromis. Iubirea adevarata o poti gasi doar langa persoana a carei defecte sa le poti accepta, nu exista persoana perfecta cum nu exista nici relatie perfecta.

Aici as avea o rectificare. Eu consider ca iubirea nu reprezinta sa accepti defectele, ci sa iubesti si defectele persoanei respective.

pinki
21st May 2009, 12:36
defectele sa nu mai fie defecte :D


prietenii mei si amicii mei n-au defecte :D

Doctor_Satan
21st May 2009, 12:45
Da, varianta ta e mai scurta.

Hard
21st May 2009, 12:48
Aici as avea o rectificare. Eu consider ca iubirea nu reprezinta sa accepti defectele, ci sa iubesti si defectele persoanei respective.

imposibil :D

Doctor_Satan
21st May 2009, 13:04
Eu zic ca se poate.
Spre exemplu, o femeie se poate simti flatata cand barbatul infuleca la fel ca un porc, deoarece ea considera ca lui ii place mancarea care a gatit-o.

Hard
21st May 2009, 13:11
am inteles...dar ia zi-mi cum se simte o femeie cand barbatul isi lasa hainele peste tot prin casa, pe unde apuca ? :D

moty
21st May 2009, 13:15
Poate ii place cum face ea ordine :happy

Adi Da Samraj
21st May 2009, 13:50
Ca un om să iubească pe altul e probabil cea mai grea sarcină care ne-a fost încredințată, sarcina supremă, examenul final, opera pentru care toate celelalte sunt doar un preludiu... iubirea e un imbold pentru fiecare să se desăvârșească, să devină o lume, el însuși, de dragul cuiva.
(Rainer Maria Rilke)

angel_with_tail
21st May 2009, 14:01
Aici as avea o rectificare. Eu consider ca iubirea nu reprezinta sa accepti defectele, ci sa iubesti si defectele persoanei respective.

Ceea ce spui aici e idealul iubirii,dar ...crede-ma - defectele tot defecte raman. Rareori poti sa le iubesti, dar e mai usor sa le accepti - acceptarea e un compromis. Daca o persoana are defecte ce nu le poti accepta, inseamna ca mai bine merge fiecare pe drumul lui mai departe. Schimbare nu exista, decat in cazuri extrem de rare si determinata de un soc foarte mare. :):cool:

angel_with_tail
21st May 2009, 14:03
am inteles...dar ia zi-mi cum se simte o femeie cand barbatul isi lasa hainele peste tot prin casa, pe unde apuca ? :D

Pe unele femei nu cred ca le deranjeaza acest aspect, pentru ca si ele sunt la fel. Daca insa femeii pe care o iubesti nu ii place sub nici o forma acest "defect" mai bine e sa nu il repeti. E o dovada ca iti pasa de dorintele si cerintele ei. :) ...O dovada de iubire daca vrei sa o vezi asa :).

Si desi intrebarea nu cred ca imi era adresata mie, hai sa incerc sa iti raspund : daca femeia face parte din cele carora nu le pasa - nu se simte in nici un fel; daca insa femeia face parte din cele carora le pasa de acest aspect - grija fata de lucruri si ordinea- atunci femeia respectiva se va simti exploatata pentru ca ea trebuie sa stranga lucrurile de fiecare data, va simti ca are un copil langa ea - nu un barbat, va simti ca parerile ei nu sunt luate in seama si mai ales ca nu este respectata. Greu ... nu?:) [si simtamintele celei de-a doua categorii de femeie pot fi evitate cu doar 2-3minute de atentie pe zi:D].

Catalin
21st May 2009, 14:27
Intrebarea ta in loc sa fie: " Mai exista ea in zilele noastre?"(iubirea) ar trebui sa sune asa: "Exista iubire adevarata in zilele noastre?" .

Iubire exista : fata de banii lui/ei, fata de masina lui/ei, etc... si asa multi/multe se amagesc ca iubesc persoana cand, de fapt, iubesc confortul pe care persoana respectiva il ofera.



Pai la iubirea adevarata m-am referit. La acea iubire bilaterala si dezinteresata. Din pacate, in relatiile din ziua de azi, unul iubeste, iar celalalt se lasa iubit...

Doctor_Satan
21st May 2009, 15:20
am inteles...dar ia zi-mi cum se simte o femeie cand barbatul isi lasa hainele peste tot prin casa, pe unde apuca ? :D

Uite ce intrebare interesanta! O s-o intreb si iti spun mai spre seara.:ras-plans:

karynna24
21st May 2009, 15:25
Pai la iubirea adevarata m-am referit. La acea iubire bilaterala si dezinteresata. Din pacate, in relatiile din ziua de azi, unul iubeste, iar celalalt se lasa iubit...

Mare adevar grait-ai! din pacate de multe ori credem ca iubim,dar de fapt suntem indragostiti de ideea de "iubire".Tanjim sa fim iubiti si confundam iubirea cu atractia fizica,pasiunea Îi atribuim partenerului/partenerei calitati pe care nu le are,plasmuite doar de mintea noastra... Si asta doar din dorinta de a iubi si a fi iubiti! Nu degeaba se spune ca "dragostea e oarba"!!! Iubirea adevarata exista,dar nu toti o gasesc si nu toti stiu sa o recunoasca si sa o aprecieze atunci cand apare! De ce? Pt ca punem mult accent pe fizic,pe frumusete,pe contul din banca si mai putin(deloc) pe suflet...

angel_with_tail
21st May 2009, 16:11
Pai la iubirea adevarata m-am referit. La acea iubire bilaterala si dezinteresata. Din pacate, in relatiile din ziua de azi, unul iubeste, iar celalalt se lasa iubit...

Deseori se intampla asa. Sper uimirea noastra insa mai exista si iubire adevarata.

Si inca ceva: iubirea nu are varsta!!!!!!!

Catalin
21st May 2009, 17:21
Deseori se intampla asa. Sper uimirea noastra insa mai exista si iubire adevarata.

Si inca ceva: iubirea nu are varsta!!!!!!!

Perfect de acord. Dragostea nu are varsta, sex, culoare (mi-am adus aminte de melodia aceea aiurita.."Dulce" :D).

In primul rand, cred ca lumea nu mai stie exact ce inseamna iubirea adevarata. Astfel apar confuziile. Unele persoane nu pot face diferenta intre "indragosteala" si "dragoste".

Mai grav este ca unii recurg la gesturi necugetate din cauza "esecului in iubire". Multi se plang de faptul ca nu sunt iubiti. Auzi la tot pasul dudui vaitandu-se: "Oh, vai, l-am iubit din tot sufletul, da' porcu' nu a raspuns niciodata iubirii". Pai, daca iubesti cu adevarat, de ce te plangi ca el nu raspunde sentimentelor tale? Persoanele acestea nu cunosc inca faptul ca dragostea adevarata nu asteapta niciodata nimic in schimb.

Hard
21st May 2009, 17:30
Uite ce intrebare interesanta! O s-o intreb si iti spun mai spre seara.:ras-plans:

asa, ia vezi poate la tine e un caz mai fericit :cry:

YodaRo
21st May 2009, 18:57
femeile sunt ciudate...daca le oferi bani te inseala cu altul ca doresc pasiune, daca si arati bine le oferi si bani si pasiune tot te inseala ca cica le-ai neglijat. Oricum te inseala si gasesc justificari pentru asta.

sfatul meu e ca noi barbatii sa ne luam doar ceeace femeile ne pot oferi..sexul. Si sa nu ne indragostim si mereu sa le schimbam...pentru ca mereu apar altele mai tinere si mai frumoase in patul nostru. Cu o conditie...sa avem bani si conditie sociala.
despre iubit in functie de interese o femeie poate si iubi...unele zic ca adevarat insa atata timp cat ofera sex de calitate cui ii pasa?
viata e scurta...

Doctor_Satan
21st May 2009, 19:11
Era o vorba: "femeia e fericita daca e insarcinata si desculta".
Justificarea acestei idei este una foarte lunga, dar eu v-o spun pe scurt: o femeie este fericita atunci cand are copii pe care ii iubeste si nu o intereseaza banii atata timp cat i se ofera iubire si intelegere.
Eu tind sa cred aceasta idee, dar nu stiu daca o sa o pot aplica vreodata. :D

karynna24
21st May 2009, 20:04
femeile sunt ciudate...daca le oferi bani te inseala cu altul ca doresc pasiune, daca si arati bine le oferi si bani si pasiune tot te inseala ca cica le-ai neglijat. Oricum te inseala si gasesc justificari pentru asta.

sfatul meu e ca noi barbatii sa ne luam doar ceeace femeile ne pot oferi..sexul. Si sa nu ne indragostim si mereu sa le schimbam...pentru ca mereu apar altele mai tinere si mai frumoase in patul nostru. Cu o conditie...sa avem bani si conditie sociala.
despre iubit in functie de interese o femeie poate si iubi...unele zic ca adevarat insa atata timp cat ofera sex de calitate cui ii pasa?
viata e scurta... Ce misogini avem aici!:happy

pinki
21st May 2009, 20:23
Deseori se intampla asa. Sper uimirea noastra insa mai exista si iubire adevarata.

Si inca ceva: iubirea nu are varsta!!!!!!!

asta asa e :D

noir_desir
21st May 2009, 20:46
Să discuți despre iubire a devenit un pic desuet în zilele noastre... Când auzi toți cum toți cocălarii spun că trăiesc "un sentiment curat", a clar că termenul ăsta și-a pierdut din credibilitate.

Și apoi iubire nu înseamnă numai un sentiment de afecțiune pentru o persoană... Există iubire de corectitudine, de frumos... ce mai, o adevărată filosofie... Numai că suntem prea presați de anumite chestii ca să ne mai dăm seama și de asta... și să iubim "micile plăceri ale vieții" :D

pinki
21st May 2009, 20:52
eu ma bucur de toate micile placeri ale vietii :rolleyes:

Radu
21st May 2009, 21:30
Ma faceti sa rad...acum e iubire de o noapte la pustii cocalari de 18-19 ani,care o ard prin cluburi...

angel_with_tail
25th May 2009, 15:06
"Love,is like the wind...I can't see it, but I can feel it" - celebra replica din "A walk to remember", replica se spune atat de putine si totusi atat de multe despre acest sentiment - iubirea. Iubirea are intensitate diferita in functie de varsta la care iubim. Cred ca vorbesc in numele tuturor cand spun ca am iubit cu totii strengareste intr-o banca de scoala generala, apoi cu foc intr-o banca de liceu, arzator in timpul facultatii ai la fiecare varsta am simtit ca niciodata nu am iubit mai mult si mai frumos ca in prezent...

Am descoperit ca iubirea are aceasta capacitate de a creste, de a evolua odata cu noi, de a ne aduce de fiecare data in fata unei noi minuni: din ce in ce mai intensa, mai frumoasa, mai complicata.

IUBIREA este tot si nimic, este fericire si durere, este alb si negru, este suras inocent de copil si lacrima de adolescent..ce ne-am face fara ea? Fara iubire cred ca am fi obligati sa traim in van in acest univers gol..trist..

Iubirea o gasim oriunde: in zambetul inocent din ochii bebeilor, in surasul stirb al unui copil, in zambetul strengar al adolescentilor, in rasetele maturitatii si intelepciunea din privirea batranilor.
Iubirea e recunostinta..recunostinta ca oferi iubire. Daca vrei sa primesti iubire, indiscutabil trebuie sa oferi iubire.

Iubirea e compromis..de ambele parti si oarecum in balanta.

Asa cum o inima nu poate fi perfect simetrica, asa si in iubire mereu e cineva ce iubeste mai mult, pentru ca suntem prin natura noastra diferiti, deci iubim la intensitate diferita.

Asa cum am mai spus, consider ca nu exista persoana perfecta pe care sa o poti iubi. Trebuie ca, in viata, sa incerci sa iti imparti viata cu persoana ale carei defecte sa le poti accepta, care sa aiba defectele peste care sa poti trece fara a face un compromis dureros pentru tine.

Iubirea e sentimentul ce ne face sa crestem, sa evoluam. In numele iubirii scriem poezii, compunem melodii, plangem in hohote si radem slavind acest vesnic sentiment minunat - IUBIREA.

Se spune ca in viata iubesti cu adevarat de maxim 2 ori. Nu stiu daca sa cred in asta sau nu...stiu doar ca de fiecare data cand iubesti, e frumos sa te daruiesti complet, sa crezi in tine si mai ales sa crezi in iubire.

Increderea...este un cuvant mare, este suflul fara de care orice relatie de iubire poate muri. Daca nu poti avea incredere in partener, cel mai important este sa ai INCREDERE IN TINE. Incredere ca poti iubi cu adevarat si, chiar daca esti dezamagit in dragoste, sa mergi mai departe mereu purtant in suflet speranta ca, undeva departe, e sufletul tau pereche ce te asteapta asa cum tu il astepti pe el. O dezamagire in dragoste nu trebuie sa te schimbe. Cum cineva spunea odata " don't worry about the people in your past - there is a reason why they didn't make it into your future".

Nu as schimba niciodata faptul ca am iubit si ca iubesc. Iubirea e indiscutabil suferinta, dar e si fericire. Si daca suferinta este pretul fericirii si daca pentru fiecare clipe de suferinta primesc 10 clipe de fericire, atunci...(o sa spuneti ca sunt usor masochista:D)sa vina si suferinta odata cu iubirea.

O vorba ce imi da putere mereu atunci cand sufar: “Everything is ok in the end. If it’s not ok, then IT’S NOT THE END”.

Si mai am incredere in ceva: CINEVA acolo SUS ma iubeste! E iubire neconditionata, ca iubirea de parinti...Iubire ce nu as schimba-o niciodata pe nici un alt sentiment!


Iubesc si sunt iubita, nu e asta minunat? :)

Tyler Durden
26th May 2009, 00:51
Am ajuns la concluzia ca Celine avea dreptate atunci cand spunea ca dragostea este absolutul la indemana cainilor (si nu se referea la dinamovisti :D). 2 flegme care se unesc si cam atat, in rest mult sentiment generat de glande.

delaparis
26th May 2009, 01:00
Angel a postat magnific ... bravo :floricica:

Apoi a venit Des sa urle "hai Rapidu' :yeah: " ... :D

angel_with_tail
26th May 2009, 14:03
Angel a postat magnific ... bravo :floricica:

Apoi a venit Des sa urle "hai Rapidu' :yeah: " ... :D

Multumesc frumos.

Esti a doua persoana uimita. Prima m-a intrebat : "tu ai scris asta? din capul tau?" :happy

luluta
26th May 2009, 22:35
Pfoai, cat sirop, cate clisee... la mine se scorojesc peretii de plictiseala, la voi?

pinki
26th May 2009, 22:39
eu inca n-am citit, imi trebuie o dimineata clara si relaxanta :D

luluta
26th May 2009, 22:40
Nu citi, ca nu pierzi nimic.

delaparis
26th May 2009, 22:45
cum adica ? Luluta ai ban permanent daca mai postezi asa ceva pe ols :D

pinki
26th May 2009, 22:49
da' pe tine te plateste? :D

luluta
26th May 2009, 22:49
Aiaiai, toate prostiile te impresioneaza... :D

delaparis
26th May 2009, 22:53
Pinki, Da ... salariul meu consista in evitarea banului permanent :D


Aiaiai, toate prostiile te impresioneaza... :D

vezi ca aici mi-ai dat ocazia sa te .. :D

Nu "toate prostiile" ... doar tu :happy

glumesc ... pentru cei care sunt mai lenti :)

luluta
26th May 2009, 22:55
O stii pe aia cu manca-mi-ai...? :D

Tyler Durden
26th May 2009, 22:57
Când aud de amor, scot putzulica!

delaparis
26th May 2009, 22:59
O stii pe aia cu manca-mi-ai...? :D
nu ... dar vezi ca Des se scoala :D


Când aud de amor, scot putzulica!

luluta
26th May 2009, 23:01
Tylere, le stricam threadul?

Tyler Durden
26th May 2009, 23:04
Crezi ca-l stric daca-mi bag popicu-n el?:D

luluta
26th May 2009, 23:07
Popicu suna atata de firav. Intra cu tancul in el.

delaparis
26th May 2009, 23:09
n-are :D

Tyler Durden
26th May 2009, 23:10
Popicul era un eufemism, cei care-l cunosc stiu ca i se spune buldozerul. :D

Marius
26th May 2009, 23:12
wtf?

Tyler Durden
26th May 2009, 23:13
ie grele.

Marius
26th May 2009, 23:14
Threadul asta aduce putin a masina care consuma 40% :D

delaparis
26th May 2009, 23:16
Doar atat ? ... atunci ies :D

Tyler Durden
26th May 2009, 23:16
Ar trebui sa se numeasca:masina consuma 40%...o femeie mult mai mult.:D

Marius
26th May 2009, 23:16
... pentru restul exista mastercard :D

angel_with_tail
27th May 2009, 10:15
Pfoai, cat sirop, cate clisee... la mine se scorojesc peretii de plictiseala, la voi?

Eu nu prea vad clisee. Exemplifica te rog.

Celor care nu au sa spuna nimic, fara offtopic va rog:).

pinki
27th May 2009, 10:44
popicul :cry:

Catalin
29th May 2009, 08:01
Iubirea e compromis..de ambele parti si oarecum in balanta.

Asa cum o inima nu poate fi perfect simetrica, asa si in iubire mereu e cineva ce iubeste mai mult, pentru ca suntem prin natura noastra diferiti, deci iubim la intensitate diferita.

Asa cum am mai spus, consider ca nu exista persoana perfecta pe care sa o poti iubi. Trebuie ca, in viata, sa incerci sa iti imparti viata cu persoana ale carei defecte sa le poti accepta, care sa aiba defectele peste care sa poti trece fara a face un compromis dureros pentru tine.

Iubirea e sentimentul ce ne face sa crestem, sa evoluam. In numele iubirii scriem poezii, compunem melodii, plangem in hohote si radem slavind acest vesnic sentiment minunat - IUBIREA.

Se spune ca in viata iubesti cu adevarat de maxim 2 ori. Nu stiu daca sa cred in asta sau nu...stiu doar ca de fiecare data cand iubesti, e frumos sa te daruiesti complet, sa crezi in tine si mai ales sa crezi in iubire.

Increderea...este un cuvant mare, este suflul fara de care orice relatie de iubire poate muri. Daca nu poti avea incredere in partener, cel mai important este sa ai INCREDERE IN TINE. Incredere ca poti iubi cu adevarat si, chiar daca esti dezamagit in dragoste, sa mergi mai departe mereu purtant in suflet speranta ca, undeva departe, e sufletul tau pereche ce te asteapta asa cum tu il astepti pe el. O dezamagire in dragoste nu trebuie sa te schimbe. Cum cineva spunea odata " don't worry about the people in your past - there is a reason why they didn't make it into your future".



Ai scris foarte frumos, Angel. Bravo!:)

In alta ordine de idei, cei care nu au nimic de-a face cu subiectul pot sa se desfasoare cu spor pe alte thread-uri specifice:ok:

angel_with_tail
12th June 2009, 15:58
Ai scris foarte frumos, Angel. Bravo!:)

In alta ordine de idei, cei care nu au nimic de-a face cu subiectul pot sa se desfasoare cu spor pe alte thread-uri specifice:ok:

Multumesc.Eu am luat in serios topicul. Se pare insa ca am fost putini care am facut asta:)..din pacate.

moty
12th June 2009, 16:52
Eu m-am multumit sa citesc :D

karynna24
12th June 2009, 17:19
"Love,is like the wind...I can't see it, but I can feel it" - celebra replica din "A walk to remember", replica se spune atat de putine si totusi atat de multe despre acest sentiment - iubirea. Iubirea are intensitate diferita in functie de varsta la care iubim. Cred ca vorbesc in numele tuturor cand spun ca am iubit cu totii strengareste intr-o banca de scoala generala, apoi cu foc intr-o banca de liceu, arzator in timpul facultatii ai la fiecare varsta am simtit ca niciodata nu am iubit mai mult si mai frumos ca in prezent...

Am descoperit ca iubirea are aceasta capacitate de a creste, de a evolua odata cu noi, de a ne aduce de fiecare data in fata unei noi minuni: din ce in ce mai intensa, mai frumoasa, mai complicata.

IUBIREA este tot si nimic, este fericire si durere, este alb si negru, este suras inocent de copil si lacrima de adolescent..ce ne-am face fara ea? Fara iubire cred ca am fi obligati sa traim in van in acest univers gol..trist..

Iubirea o gasim oriunde: in zambetul inocent din ochii bebeilor, in surasul stirb al unui copil, in zambetul strengar al adolescentilor, in rasetele maturitatii si intelepciunea din privirea batranilor.
Iubirea e recunostinta..recunostinta ca oferi iubire. Daca vrei sa primesti iubire, indiscutabil trebuie sa oferi iubire.

Iubirea e compromis..de ambele parti si oarecum in balanta.

Asa cum o inima nu poate fi perfect simetrica, asa si in iubire mereu e cineva ce iubeste mai mult, pentru ca suntem prin natura noastra diferiti, deci iubim la intensitate diferita.

Asa cum am mai spus, consider ca nu exista persoana perfecta pe care sa o poti iubi. Trebuie ca, in viata, sa incerci sa iti imparti viata cu persoana ale carei defecte sa le poti accepta, care sa aiba defectele peste care sa poti trece fara a face un compromis dureros pentru tine.

Iubirea e sentimentul ce ne face sa crestem, sa evoluam. In numele iubirii scriem poezii, compunem melodii, plangem in hohote si radem slavind acest vesnic sentiment minunat - IUBIREA.

Se spune ca in viata iubesti cu adevarat de maxim 2 ori. Nu stiu daca sa cred in asta sau nu...stiu doar ca de fiecare data cand iubesti, e frumos sa te daruiesti complet, sa crezi in tine si mai ales sa crezi in iubire.

Increderea...este un cuvant mare, este suflul fara de care orice relatie de iubire poate muri. Daca nu poti avea incredere in partener, cel mai important este sa ai INCREDERE IN TINE. Incredere ca poti iubi cu adevarat si, chiar daca esti dezamagit in dragoste, sa mergi mai departe mereu purtant in suflet speranta ca, undeva departe, e sufletul tau pereche ce te asteapta asa cum tu il astepti pe el. O dezamagire in dragoste nu trebuie sa te schimbe. Cum cineva spunea odata " don't worry about the people in your past - there is a reason why they didn't make it into your future".

Nu as schimba niciodata faptul ca am iubit si ca iubesc. Iubirea e indiscutabil suferinta, dar e si fericire. Si daca suferinta este pretul fericirii si daca pentru fiecare clipe de suferinta primesc 10 clipe de fericire, atunci...(o sa spuneti ca sunt usor masochista:D)sa vina si suferinta odata cu iubirea.

O vorba ce imi da putere mereu atunci cand sufar: “Everything is ok in the end. If it’s not ok, then IT’S NOT THE END”.

Si mai am incredere in ceva: CINEVA acolo SUS ma iubeste! E iubire neconditionata, ca iubirea de parinti...Iubire ce nu as schimba-o niciodata pe nici un alt sentiment!


Iubesc si sunt iubita, nu e asta minunat? :)

Foarte frumos si adevarat, Angel. Asa gandesc si eu.Felicitari!:):P

angel_with_tail
17th June 2009, 16:17
Daca gandesti asa, felicitari si tie:D

Tyler Durden
17th June 2009, 22:44
Se spune ca in viata iubesti cu adevarat de maxim 2 ori.

Ce bine ar fi sa fie adevarat! In felul asta mai am o data si scap!:D

karynna24
18th June 2009, 01:08
Ce bine ar fi sa fie adevarat! In felul asta mai am o data si scap!:D

Chiar atat de traumatizat esti de iubire, mai Tyler???:P:happy:P

Tyler Durden
18th June 2009, 09:51
Ah, sunt tânărul Werther născut in Berceni.:D

pinki
18th June 2009, 10:00
daca vrei iti imprumut eu inca o data bonus :D

Tyler Durden
18th June 2009, 10:02
Lotte, eu zic sa nu-l inseli pe Albert. :D

Bumbescu
18th June 2009, 10:03
Nu esti veritabil, pt ca nu ti-ai gaurit mecla.....
In locul eternitatii ai ales varianta facila a alienarii pe ols....:D

Tyler Durden
18th June 2009, 10:05
Ah, pai nici n-am spus ca-s veritabil, chiar am afirmat ca-s nascut in Berceni, iar in Berceni totul e calp...:D

pinki
18th June 2009, 10:06
cine-i lotte, cine-i albert? :o:

Tyler Durden
18th June 2009, 10:11
Fata, se vede ca n-ai citit Suferintele tanarului Werther!:P

pinki
18th June 2009, 10:15
asta nu-mi raspunde la intrebare :D

Bumbescu
18th June 2009, 10:24
Pinki, lotte aia era o nibelunga cam parsiva, despre a carei constitutie fizica nu avem prea multe date(ceea ce o invaluie intr-un oarecare mister, dar ne si face sa ne gandim la tot felul de disproportii) care l-a zapacit total(cu intentie se pare, pt ca avea oaresce antecedente) pe tanarul tyler, pardon werther, care in final isi gaureste cerebelul(total neprofesionist, pt ca mai agonizeaza cateva ore) cu ajutorul unui pistol pus la dispozitie de Albert, sotul nibelungei, la randul sau destul de parsiv pt ca se pare ca stia pt ce i se cere pistolul.

pinki
18th June 2009, 10:27
aha



in afara de voi a mai citit cineva cartea asta? :cry:

alyosha_87
18th June 2009, 12:51
daca te consoleaza ce ceva piki, nici eu nu am citit-o :P

cat despre iubire, caci acesta e titlul topicului, as putea zice ca e ca un fluture. cand il vedem, ii admiram frumusetea, insa in momentul in care il avem in palma il strangem tare, moare, si apoi ne pare rau ca nu am stiut sa il pretuim. :)

pinki
18th June 2009, 13:48
frumos zis.

Ted
18th June 2009, 13:52
gizas craist :confused:

daca nu incepeti definitiile cu "Iubirea este atunci cand ..." n-ati facut nici o afacere :D

angel_with_tail
18th June 2009, 16:29
Ce bine ar fi sa fie adevarat! In felul asta mai am o data si scap!:D
:happy:happy:happy

daca te consoleaza ce ceva piki, nici eu nu am citit-o :P

cat despre iubire, caci acesta e titlul topicului, as putea zice ca e ca un fluture. cand il vedem, ii admiram frumusetea, insa in momentul in care il avem in palma il strangem tare, moare, si apoi ne pare rau ca nu am stiut sa il pretuim. :)

Pai iubirea nu trebuie stransa, constransa, incatusata - e normal ca asa sa moara. Trebuie sa fii gingas cu fluturasul:D

gizas craist :confused:

daca nu incepeti definitiile cu "Iubirea este atunci cand ..." n-ati facut nici o afacere :D

Asta-mi aminteste de poezia aia cu "cacand":

Iubita mea cu ochii ca cafeaua
Cacand te vad ma fac ca carameaua
Cacand si eu cacand si tu
Ca cam ashia e cantecu'

karynna24
18th June 2009, 22:00
Redau mai jos un citat din Profetul“ de Kahlil Gibran:

Cand iubirea coplesitoare va face semn, urmati-i indemnul,
Chiar daca drumurile ei sunt aparent grele si prapastioase,
Si cand vraja paradisiaca va cuprinde cu aripile ei angelice,
supuneti-va misterului ei,
Chiar daca sabia ascunsa-n penaju-i v-ar putea rani,
Iar cand iubirea transfiguratoare va vorbeste si o
simtiti profunda si divina, dati-i crezare,
Chiar daca vocea ei ar putea sa va sfarame visurile himerice,
asemenea vantului din miazanoapte care va pustieste gradinile.
Fiindca, precum iubirea va incununa,
adeseori tot ea trebuie sa va si crucifice.
Precum va face sa cresteti mult mai repede si imbatati de fericire,
Tot ea trebuie sa va si reteze si uscaciunile
si sa va distruga cat mai repede rautatile si egoismul.
Precum ea va ridica imbatati de bucurie,
pana la inaltimea voastra ideala,
alintandu-va cu o dumnezeiasca gingasie
ramurile cele mai fragile care freamata
in lumina soarelui infinit al iubirii,
Tot la fel ea va razbate ca o miraculoasa
forta purificatoare pana in adancul radacinilor voastre,
zdruncinand inclestarea lor cu pamantul.
Asemeni snopilor de grau, ea va secera, niciodata intamplator.
Va treiera pentru a va decoji.
Va vantura spre a va curata de pleava.
Va macina pana la inalbirea fainii voastre.
Va framanta pana ajungeti foarte supusi, divini si puri.
Ca apoi sa va harazeasca focului sau
si sa puteti deveni painea cea sfanta
a nemuririi la ospatul divin.
Toate aceste si multe altele vi le va da cu prisosinta iubirea,
pentru ca, astfel, sa va puteti cunoaste pe deplin tainele inimii
si sa deveniti o parte din inima Vietii Eterne
din care izvoraste nesfarsita IUBIREA.
Dar daca, stapaniti de indoiala, egoism, meschinarie,
suspiciune sau de teama,
veti cauta doar tihna si placerea dragostei
care permanent vi se daruie fara ca voi sa iubiti,
Atunci e mai bine sa va acoperiti, fiind infranti,
goliciunea si sa iesiti din treierisul iubirii,
Spre a va intoarce, ramanand inchistati si singuri,
in lumea fara de anotimpuri,
unde veti rade dar nu cu intreaga voastra bucurie,
unde veti plange
dar nu in toate lacrimile voastre pe care vi le-ar fi putut
smulge extazul iubirii.
Iubirea nu se daruie decat pe sine si nu ia energia sa atotputernica,
divina si misterioasa decat de la sine.
Iubirea nu stapaneste si nu vrea sa fie stapanita
de cel sau cea caruia i se daruie;
Fiindca iubirii adevarate ii este de-ajunsa iubirea infinita,
sublima si transfiguratoare.
Cand iubiti nu trebuie sa spuneti "Creatorul e in inima mea",
ci mai degraba "eu sunt acum topit de iubire in inima Creatorului",
Si sa nu credeti ca puteti croi singuri drumul iubirii,
fiindca iubirea, daca cu adevarat o meritati,
va va arata cu siguranta drumul ea insasi.
Iubirea nu are nici o alta dorinta
decat aceea de a se implini prin totala iubire.
Dar daca iubesti si trebuie sa ai dorinte,
fie ca ele acestea sa fie:
Sa te topesti de iubire in tot si
sa devii izvor de iubire divina ce susurul in noapte-si canta;
Sa cunosti adesea durere prea marii duiosii;
Sa fii ranit si imbatat de intelegerea iubirii;
Sa sangerezi de bunavoie si bucurandu-te;
Sa te trezesti in zori, cu inima mereu inaripata si sa inalti,
plin de recunostinta, multumire pentru inca o zi de iubire;
Sa te odihnesti, coplesit de beatituine,
la ceasul amiezii si sa cugeti la extazul iubirii;
Sa te intorci impacat si debordand de fericire acasa la ora amurgului,
Si apoi, sa dormi inaltand in inima o ruga pentru fiinta iubita,
iar pe buze sa ai un cantec de lauda.” :floricica::P

luluta
18th June 2009, 23:04
Mai puteti, ma, cu iubirea asta "vorbita"?

Bumbescu
19th June 2009, 09:13
Luli, aici se merge pe principiul "noi iubim, nu gandim":D

Cristian
19th June 2009, 09:23
Nenica s-a intors lumea, nu zic cu ce in sus.... :D

angel_with_tail
17th July 2009, 14:18
Mai puteti, ma, cu iubirea asta "vorbita"?

Pe un forum poti doar discuta, nu? :)

Tu nu crezi in iubire, asa e? :)
Pacat... :):)

L.E.: Daca nu se doreste a se dicuta pe marginea acestui subiect se poate inchide acest thread. Sau, si mai bine, cei care nu au ce spune in legatura cu acest subiect ar putea fie sa citeasca si sa se abtina, fie sa nu mai intre pe acest thread. Simplu, nu?:D

luluta
19th July 2009, 12:59
Lasa, ca-s la tratament.

Denis
19th July 2009, 13:32
Hai sa va zic si poveste mea: :)


O cunosc pe iubita mea din Februarie 2007, dar din cauza distantei abea in vara ne-am vazut pentru prima oara. Totul a inceput de pe Hi5. O intreb pe varmea (Geanina): "cine e fata aia frumoasa, Geana, din topul tau de Hi5?" Era vecina colegei ei de banca. I-am cerut ID-ul ei de messenger...I-am dat add, dar abea dupa vreo 2 zile intra ea pe mine si zice: "Buna!" eu "hey"...si atat, crezand ca e varmea...(pe varmea o am trecuta Geany...Geana-Geany...foarte asemanator).....si cand aflu ca era fata aia frumoasa din topul topul lu varmea sa-mi bag unghia in gat nu altceva!!!!!!:headbang: Mi-am cerut frumos scuze....i am inceput sa vorbim....nu-mi venea sa cred la inceput ca si ei ii place de mine...

In fine...vorbeam zilnic cate 2-3 ore pe mess.....prin luna Mai ii spun ca vin abea prin August acasa, si ca o voi cauta pana o voi gasi si-o voi lua in brate indiferent de vreme, daca e cutremur, sau orice obstacol.....ea a raspuns pozitiv, spunand ca e dispusa sa astepte pana in luna August...:)

Eu am vrut sa-i fac o surpriza, asa ca am venit in luna Iunie acasa, dar nu vroiam sa stie...ajung in Galati, ploua torential de cateva zile...il intreb pe un amic de-al ei daca stie unde e...ea era la mall-ul de la Casa Rosie cica, la o promotie de produse cosmetice.......in ploaia care era ma duc la mall pe la ora 12 dupamiaza....o caut de sus pana jos.....nu-i.....ma duc la celalalt mall situat in cealalta parte a Galatiului (in "Modern") si acolo o caut de sus pana jos, fiecare metru patrat.....nu-i.......eram fleasca de-acum..........il sun din nou pe amicul ei......cica era la mall, dar la nivelul de subpamant de care eu habar naveam:D:D......ma duc din nou la acel mall de la Casa Rosie..era in jur de 14.30 ..... inima-mi mai rapid ca locomotiva unui accelerat....cobor scarile si o vad!!!!!!

Nu mai puteam de fericire sa o vad! si am luat-o in brate si i-am soptit: "ti-am zis ca te voi gasi indiferent ca-i ploaie, sau cutremur" (apropo...in acea zi a fost si un cutremur si se luase curentul din mall pentru vreo 30 de minute:D)

in fine.....vorbim acolo.....vine si ora 15.00 si poate sa plece acasa....ne luam de mana.....si cand iesim afara iese si soarele dintre nori pentru prima oara dupa 3 zile! Bineinteles nu puteau fi decat zambete pe fetele noastre....parca special pentru noi iesise soarele!:)

YodaRo
19th July 2009, 15:03
Pai din cate pricep eu voi locuiti la distanta...
era de interesant de aflat ce a facut in timpul cand nu erati impreuna.
din experienta mea...galatentzele sunt cele mai fidele din lume:o: Dar va orice regula sunt si exceptii...:D
Insa nu e cazul sa sapi prea mult...ca nu iti va aduce nimic bun operatiunea
daca ai bani...moldo te vor aprecia si iubi...cand ramai in pana fetele se vor orienta rapid spre alte institutii financiare private. LOL

Denis
19th July 2009, 15:41
Aici nu se pune problema banilor. Ma lupt cu criza lafel ca si cei din romania. Tu ar trebui sa stii ca si tu tot din sua esti:P Sau poate tu o duci mai bine ca mine. Singurul lucru care ne leaga este exact in titlul acestui thread....nu banii, nu nimik altceva....

Am vrut doar sa impartaesc si povestioara mea, caci este una deosebita.....nu cer nimanui sa creada ca e fata fidela...eu stiu foarte bine ce fel este ea...Eu si cu soacramea o cunoastem cel mai bine!

Am mai multe povestioare despre noi doi, dar voi scrie cand am mai mult timp...acum trebuie sa plec la biserica.

Lordul
19th July 2009, 15:48
la biserică ? faci teologia în S.U.A ?

Novac
19th July 2009, 16:16
He he, trebuie sa arate comunitatii ca se integreaza si ca merita sa fie acolo:yes: Numai el stie cate gratare cu burtosi libidinosi, iesiri fortate la iarba verde sau meciuri de baschet nedorite (activitati sociale, la dracu) a trebuit sa inghita pana acum..

nu Rave? integrarea in societatea lor se cu eforturi:(.

Denis
19th July 2009, 19:59
Nu-i adevarat...merg pentru mine la biserica, si ca-mi place sa-l ascult pe preot. De mic am fost invatat sa fiu credincios. S-a facut un singur gratar de cand sunt eu in Atlanta, si o singura data s-a iesit la fotbal. La gratar am ramas de placere, si lafel si la fotbal...imi era dor sa joc. Iar de integrat nu mi-a fost greu. Sunt o persoana sociabila.:)

Oricum....suntem offtopic. :D

Novac
19th July 2009, 20:04
Eu stiu o versiune mai nasoala de prin california, omu-i este de 5 ani acolo (casa, famelie, copchil, caine...) iar vecinii inca mai dau rapoarte despre el:D Asa este, suntem clar offtopic deci inchidem subiectul.

Q-Djyni
19th July 2009, 20:05
Hai sa va zic si poveste mea:


O cunosc pe iubita mea din Februarie 2007, dar din cauza distantei abea in vara ne-am vazut pentru prima oara. Totul a inceput de pe Hi5. O intreb pe varmea (Geanina): "cine e fata aia frumoasa, Geana, din topul tau de Hi5?" Era vecina colegei ei de banca. I-am cerut ID-ul ei de messenger...I-am dat add, dar abea dupa vreo 2 zile intra ea pe mine si zice: "Buna!" eu "hey"...si atat, crezand ca e varmea...(pe varmea o am trecuta Geany...Geana-Geany...foarte asemanator).....si cand aflu ca era fata aia frumoasa din topul topul lu varmea sa-mi bag unghia in gat nu altceva!!!!!!: Mi-am cerut frumos scuze....i am inceput sa vorbim....nu-mi venea sa cred la inceput ca si ei ii place de mine...

In fine...vorbeam zilnic cate 2-3 ore pe mess.....prin luna Mai ii spun ca vin abea prin August acasa, si ca o voi cauta pana o voi gasi si-o voi lua in brate indiferent de vreme, daca e cutremur, sau orice obstacol.....ea a raspuns pozitiv, spunand ca e dispusa sa astepte pana in luna August...

Eu am vrut sa-i fac o surpriza, asa ca am venit in luna Iunie acasa, dar nu vroiam sa stie...ajung in Galati, ploua torential de cateva zile...il intreb pe un amic de-al ei daca stie unde e...ea era la mall-ul de la Casa Rosie cica, la o promotie de produse cosmetice.......in ploaia care era ma duc la mall pe la ora 12 dupamiaza....o caut de sus pana jos.....nu-i.....ma duc la celalalt mall situat in cealalta parte a Galatiului (in "Modern") si acolo o caut de sus pana jos, fiecare metru patrat.....nu-i.......eram fleasca de-acum..........il sun din nou pe amicul ei......cica era la mall, dar la nivelul de subpamant de care eu habar naveam:D:D......ma duc din nou la acel mall de la Casa Rosie..era in jur de 14.30 ..... inima-mi mai rapid ca locomotiva unui accelerat....cobor scarile si o vad!!!!!!

Nu mai puteam de fericire sa o vad! si am luat-o in brate si i-am soptit: "ti-am zis ca te voi gasi indiferent ca-i ploaie, sau cutremur" (apropo...in acea zi a fost si un cutremur si se luase curentul din mall pentru vreo 30 de minute:D)

in fine.....vorbim acolo.....vine si ora 15.00 si poate sa plece acasa....ne luam de mana.....si cand iesim afara iese si soarele dintre nori pentru prima oara dupa 3 zile! Bineinteles nu puteau fi decat zambete pe fetele noastre....parca special pentru noi iesise soarele!


Foarte foarte frumos :) :bere: :P Imi pare bine ca ti-ai gasit si tu Jumatatea :)

Eu in august 2007 am cunoscut-o,eram la biblioteca,unde aveam un job,imprumutam cartile de la biblioteca universitatii.In fine,si ma uitam pe net,si caut pe langa ca eram pe forum aici,cateva carti pentru studiu,si ma duc sa caut cartea.

Cand sa urc treptele.Poc.Ii cad unei fete cartile.Ma duc la ea,si o ajut.Nici nu ma uitasem la fata ei.Imi multumeste,si da cu ochii de mine,si raman perplex.
Ce sa fac,nu prea ma gaseam cuvinte,si apoi..zambesc.Era cea mai tare chestie posibila.

Faza e ca am cunoscut-o mai inainte,la o petrecere,si m-am uitat insistent la ea,insa nu am avut curajul sa vobesc cu ea.Si atunci imi luasem doar o bere si aveam cativa prieteni buni,si sa vezi cum o gasesti la biblioteca :) Imi si reprosam ca nu am vorbit atunci cu ea.Se poate spune ca am primit o a doua sansa.

Am invitat-o la cafea si i-am zis de petrecere,si am gasit multe subiecte de dicutie,mai ales filme,filozofie,mult am ras,eu de obicei ironizez cam toata societatea,si a ras mult.Ne-am simtit super.

Ne-am dat unul celuilalt numarul de telefon,si a fost super faza,ne-am ciocnit de capete :)) la a doua intalnire nu am mai putut sa ne potolim :)) de atunci e cu mine,si sunt foarte fericit.Apropo,e rusoaica,si foarte eleganta,si mai ales desteapta.

Denis
19th July 2009, 20:31
Draguta si povestioara ta.:D Si mie mi-a placut la prietena mea ca la varsta ei este foarte matura. Avea 17 ani atunci, si era mai matura ca mine care aveam 19 ani. Are mentalitatea mai matura si decat un adult de 22-23 de ani. Multe fete la 17 ani sunt foarte copilaroase, dar ea e copilaroasa doar atunci cand trebuie, nu non stop. In fiecare an a terminat anul scolar cu peste 9.30, iar media la capacitate a fost de 9.60 parca..apoi media din liceu cam lafel: 9.60. Este foarte desteapta, si e cu capul pe umeri. Eu sunt o fire ambitioasa, si calma. Ne potrivim perfect la caracter....asa zic multi.:)

O intamplare draguta a fost cand am venit pentru prima oara cu ea la bunica mea (mama lu mama). De fiecare data cand am venit cu o alta prietena la bunica mea...ba stramba din nas..ba zicea ca nu-i de mine..sau ca nu ne potrivim.. Dar cand am venit cu geana.. dupa vreo 5 minute plecase ubi la baie, si numai in 5 minute si-a dat bunica mea seama si mi-a zis: "Denis, fata asta te iubeste!!" Am avut un zambet atat de larg, cred ca pana la urechi.:D Mi-am dat si eu seama ca tine foarte mult la mine, si o iubeam de mult, dar asteptam sa simte si ea acelasi lucru, si apoi sa-i zic ce simt.. Oricum, cred ca stia si ea ca o iubesc.

Tyler Durden
19th July 2009, 20:32
Hermano, dar nu chiar nici macar o urma vaga de simt al ridicolului???!!!

Q-Djyni
19th July 2009, 20:47
Nu vad nimic ridicol in fi indragostit si fericit :)

Tyler Durden
19th July 2009, 20:54
Sa nu confundam amorezarea, cu povestile de dragoste afisate pe forumuri...De fapt Uni tu n-ai cum sa intelegi asta, nu vreau sa te jignesti, dar si tu esti de o indelicatete incredibila...Imi aduc aminte cand ne narai tot felul de povesti de budor acum ceva vreme.

Q-Djyni
19th July 2009, 21:02
Am iesit din faza asta,omul mai trebuie sa bage si la cap.In fine,subiect incheiat ;)

Tu n-ai pretena,asa-i? :P Daca da,mi scuzi senor :P

Tyler Durden
19th July 2009, 21:06
Tu crezi ca eu doresc sa va arat ca puteti cadea in penibil facand confidente de genul ala unor necunoscuti dintr-un soi de frustrare erotica?!:happy

Q-Djyni
19th July 2009, 21:09
Ok ok ;) m-a lamurit raspunsul tau :)

Be cool :yes:

Lordul
20th July 2009, 00:03
la mn a fost în felul următor....

s-a întâmplat acum vreo 3 ani : m-am dus cu băieții la o bere într-un local și acolo era o tipă bună și zice unu : „Nu te ține să te duci la aia să-i ceri nr. de telefon ” La care eu „mă ține ” . M-am dus , am făcut schimb de numere de telefon și de atunci suntem împreună ....

Q-Djyni
20th July 2009, 01:47
Poza cu ea si te cred :sleep:

Denis
20th July 2009, 04:22
Nu cred ca ii place ei sa faca poze.:P

angel_with_tail
21st July 2009, 12:23
Draguta si povestioara ta.:D Si mie mi-a placut la prietena mea ca la varsta ei este foarte matura. Avea 17 ani atunci, si era mai matura ca mine care aveam 19 ani. Are mentalitatea mai matura si decat un adult de 22-23 de ani. Multe fete la 17 ani sunt foarte copilaroase, dar ea e copilaroasa doar atunci cand trebuie, nu non stop. In fiecare an a terminat anul scolar cu peste 9.30, iar media la capacitate a fost de 9.60 parca..apoi media din liceu cam lafel: 9.60. Este foarte desteapta, si e cu capul pe umeri. Eu sunt o fire ambitioasa, si calma. Ne potrivim perfect la caracter....asa zic multi.:)


TOATE femeile sunt cu 2-3 ani mai mature decat barbatii de aceeasi varsta.

Notele de la scoala nu sunt o dovada a desteptaciunii ci mai degraba o dovada a constinciozitatii si a placerii de a studia. In scoala nu e nimeni prost sau destept.... e "bine pregatit", "mai putin pregatit" sau "deloc pregatit".:)

Ma bucur ca esti o persoana fericita. Sa ai grija ca mereu sa o pretuiesti pe EA si relatia voastra cel putin asa cum le pretuiesti acum!:cool:

Andrei_23
21st July 2009, 14:02
TOATE femeile sunt cu 2-3 ani mai mature decat barbatii de aceeasi varsta.


:happy



Stiu, sunt dau dovada de imaturitate prin raspunsu asta, nu ?

angel_with_tail
22nd July 2009, 09:03
Nu. De REALISM:D... :P

Marius
22nd July 2009, 14:36
la mn a fost în felul următor....

s-a întâmplat acum vreo 3 ani : m-am dus cu băieții la o bere într-un local și acolo era o tipă bună și zice unu : „Nu te ține să te duci la aia să-i ceri nr. de telefon ” La care eu „mă ține ” . M-am dus , am făcut schimb de numere de telefon și de atunci suntem împreună ....

Asta e aia care a disparut de la tine din cartier? :D:D:D

angel_with_tail
22nd July 2009, 15:23
Lordul traieste intr-o lume numai a lui ... Sa-i dam voie macar sa viseze ...

Denis
26th July 2009, 07:59
TOATE femeile sunt cu 2-3 ani mai mature decat barbatii de aceeasi varsta.

Notele de la scoala nu sunt o dovada a desteptaciunii ci mai degraba o dovada a constinciozitatii si a placerii de a studia. In scoala nu e nimeni prost sau destept.... e "bine pregatit", "mai putin pregatit" sau "deloc pregatit".:)

Ma bucur ca esti o persoana fericita. Sa ai grija ca mereu sa o pretuiesti pe EA si relatia voastra cel putin asa cum le pretuiesti acum!:cool:

Eu iti dau dreptate la faza cu diferenta de maturitate intre baieti si fete. Dar la faza cu desteptaciunea, nu ma refeream doar la scoala. Are o minte foarte lucida, gandeste bine, rapid si la obiect. De-aia nici nu m-ar mira sa aiba un IQ foarte ridicat. Si nici cu pregatirea n-ai nimeri-o.:D Ea daca studiaza 3 ore pe saptamana e mult.:D Pur si simplu, cand este la scoala, tot ce preda profa se lipeste imediat de ea. Si multe chestii mai putin importante care le-am discutat cu ea acum vre-o 2 ani ea le tine foarte bine minte iar eu cu greu mi le amintesc. Dar poate ca nu e doar vorba de desteptaciune cat de memorie. Mintea ei absoarbe tot. Si bune, dar si rele din pacate.

Lordul
8th September 2009, 21:00
si cand te gandesti ca acum 2 ani , am cunoscut o fata si eram gata-gata sa ne logodim ......

Roddicted
8th September 2009, 21:01
poze, ceva?

Andrei_23
8th September 2009, 21:04
si cand te gandesti ca acum 2 ani , am cunoscut o fata si eram gata-gata sa ne logodim ......

http://www.youtube.com/watch?v=AP6lEAYqSe0

Elvis81
8th September 2009, 21:12
si cand te gandesti ca acum 2 ani , am cunoscut o fata si eram gata-gata sa ne logodim ......

intre timp a imbatranit,a facut bataturi..:(:(

PS daca se deschidea threadul asta mai repede,erati si acum impreuna http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=71510 :happy:happy:happy

Lordul
8th September 2009, 21:15
n-are nici o legatura threadul ala cu motivul pentru care ne-am despartit.....

zebe
8th September 2009, 21:21
n-are nici o legatura threadul ala cu motivul pentru care ne-am despartit.....

Esti foarte evident Lordule...Pai zi-ne de ce v-ati despartit, ca intrebarea asta o asteptai. :D

Cristina
8th September 2009, 21:24
Lordului ii place sa fie tras de limba....hai Lordule....amanunte....ne tii in suspans aici:D

Lordul
8th September 2009, 21:29
nepotrivire de caracter...adica totul s-a racit.....asa ca in final am considerat ca e mai bine sa ne despartim....

Elvis81
8th September 2009, 21:31
..adica totul s-a racit.....

la ce threaduri deschizi trebuie sa te intreb:totul s-a racit, sau ai racit-o pe EA?:shocked::shocked:

Lordul
8th September 2009, 21:32
doar nu sunt tampit sa imi „racesc ” prietenele.....

resita
8th September 2009, 21:42
doar nu sunt tampit sa imi „racesc ” prietenele.....

pai de ce nu?

adrenalina la maxim etc :drak:

Lordul
8th September 2009, 21:45
pai de ce nu?

adrenalina la maxim etc :drak:

aventura , suspans .....mda : chiar asa sandilau nu sunt....

resita
8th September 2009, 21:47
iti dai seama ce roman ai scoate cu crima ta :shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:

Lordul
8th September 2009, 21:50
iti dai seama ce roman ai scoate cu crima ta :shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:

pai si Clasa Blestemata ce are ? e drept ca n-am mai scris de mult la ea dar ....

zebe
8th September 2009, 21:54
Nu pui poze cu fata?:D

Catalin
8th September 2009, 22:15
Ce-a ajuns si thread-ul asta http://yoursmiles.org/tsmile/no/t2618.gif (http://yoursmiles.org/t-no.php)

angel_with_tail
25th September 2009, 04:15
Exactamente!

Despre iubire nu mai vorbim?

Incep sa remarc cu tristete ca este un simtamant din ce in ce mai rar in zilele de astazi...

michai
25th September 2009, 11:22
Lumea s-a cam prostit:no: Din fericire insa exista iubire...si va exista pt ca este insasi legea vietii.Nu cred ca cineva poate sa moara fara sa iubeasca:kiss:

luluta
25th September 2009, 18:56
Vai, ce dor mi-era de angel si de cum ne vorbeste ea despre iubire... :happy

Bumbescu
25th September 2009, 18:57
Luli, mie cel mai mult imi place cum vorbesti tu despre iubire:D

luluta
25th September 2009, 19:00
Nu? :D Io o simt mon cher, e tot ce conteaza... :P

P.S. mai siropoasa de-atat nu pot fi, parol. :D

angel_with_tail
25th September 2009, 19:19
si mie mi-a fost foarte dor de tine:).

Sir. Eko
3rd January 2010, 20:19
Un mare c**** e dragostea,am aflat si eu zilele astea.

p.s aiurea ii sa crezi in oameni,a dracu lighioane.

TeBat
3rd January 2010, 20:24
^ si tu ai patit-o?

stai linistit,chiar azi am avut o experienta cam nasoala:D

Sir. Eko
3rd January 2010, 20:30
Nu cred ca ai avut ca mine,cum eram dimineata si cum is acum.

Cristina
3rd January 2010, 20:31
hai mah,ca nu e chiar asa rea:D

TeBat
3rd January 2010, 20:33
Nu cred ca ai avut ca mine,cum eram dimineata si cum is acum.

crede-ma ca is intr-o stare de-aia naspa de imi vine sa bat peretii:D

incerc sa nu ma arat prietenilor ca nu vreau sa afle ca pot fi si sentimental:D

Sir. Eko
3rd January 2010, 20:37
incerc sa nu ma arat prietenilor ca nu vreau sa afle ca pot fi si sentimental:D


In clipa in care faci asta...devi sentimental si lasi pe cineva sa se apropie de tine ...se duce totu pe......Incep sa il inteleg bine de tot pe House :) .

Lordul
3rd January 2010, 20:38
Un mare c**** e dragostea,am aflat si eu zilele astea.

p.s aiurea ii sa crezi in oameni,a dracu lighioane.


^ si tu ai patit-o?

stai linistit,chiar azi am avut o experienta cam nasoala:D

si eu cand va spuneam ...va bateati joc de mn...ca asta n-are nici o treaa cu dragostea si bla-bla-bla

Sir. Eko
3rd January 2010, 20:42
Da ba Lordule, mi-ai zis tu mie si nu te-am crezut...ce prost am fost :))

TeBat
3rd January 2010, 20:42
In clipa in care faci asta...devi sentimental si lasi pe cineva sa se apropie de tine ...se duce totu pe......Incep sa il inteleg bine de tot pe House :) .

pitzipoance sunt cu sutele,noi trebuie sa le exploram pe toate(without feelings):D

Sir. Eko
3rd January 2010, 20:45
pitzipoance sunt cu sutele,noi trebuie sa le exploram pe toate(without feelings):D

nu zic ca nu....dar daca a fi fost vorba aici de o pitzipoanca crezi ca as mai fi asa?

zebe
3rd January 2010, 20:48
Si io presimt ca ma ard zilele astea...Ce sa-i faci, varsta...

Eko, cu aia ai patit-o?

Sir. Eko
3rd January 2010, 20:50
Eko, cu aia ai patit-o?

da...gata.nu mai vorbesc despre asta :) .am auzit ca ii sanatos ? sa tin totu in mine :happy,sau nu?

TeBat
3rd January 2010, 20:51
as avea o poveste de spus da mie ca ma cam expun:D

asa ca ramane cum am stabilit:D

TenisFan
3rd January 2010, 21:06
Eko. Nu e bine sa acumulezi in tine frustrari de tipul asta. Ele or sa explodeze in momentul neasteptat si probabil pe o persoana care nu merita. It's good to talk to your friends about it. Aia de incredere si mai cu experienta. :D

Celso
3rd January 2010, 21:10
da...gata.nu mai vorbesc despre asta :) .am auzit ca ii sanatos ? sa tin totu in mine :happy,sau nu?

eu am auzit ca intodeauna e bine sa dai totul afara:D

Andrei_23
3rd January 2010, 21:11
Doamne ce ma dispera sa vad oamenii cum isi plang de mila in public...Eko, te stiam baiat de baiat ma, tare ca piatra - iute ca sageata :happy:(

Sir. Eko
3rd January 2010, 21:12
Fi sigur Celso ca nu dau pe forum .

Andrei ma stii bine,nu imi plang de mila.Am spus numa parerea mea despre iubire .



Edit:Hopshio normal ca ii Oradeanca :)) ,astea is cele mai bune,altele nu imi plac :D .

Hopshio
3rd January 2010, 21:12
Eko ii oradeanca?:D

Catalin
5th January 2010, 23:33
hai mah,ca nu e chiar asa rea:D

subscriu:D

Leo
6th January 2010, 12:06
Ce‑i iubirea?


Foamea ucide milioane de oameni... Dar lipsa de iubire este și mai ucigătoare, pentru că dezintegrează omul!

Foarte adesea, omul nu știe să iubească; el crede că iubește și se iubește numai pe sine. De‑a lungul drumului ce duce la iubire, mulți se opresc, mulțumindu‑se cu iluziile umane ale iubirii. Nu sensibilitatea umană, ci acțiunile și dăruirea sunt cele care demonstrează iubirea.

Dacă ești mișcat până la lacrimi în fața suferinței, dacă simți inima ta bătând puternic în prezența unei anumite persoane, aceasta nu e iubire, ci sensibilitate.

Dacă te‑ai lăsat cuprins de forța convingătoare a iubirii și de farmecul ei și dacă, fiind sedus, te lași dus de val, aceasta nu este iubire, ci pasiune.

Dacă fiind tulburat profund, rămâi extaziat de frumusețea altuia și‑l contempli pentru a te bucura, dacă găsești în altul un spirit interesant și cauți plăcerea de a conversa cu el, aceasta nu este iubire, ci admirație.

Dacă te străduiești să obții o privire, o mângâiere, un sărut, dacă ești gata să faci orice pentru a ține persoana iubită în brațe și a‑i poseda trupul, aceasta nu este iubire, ci dorință născută din senzualitate.

A iubi înseamnă, în mod esențial, a te dărui celuilalt și celorlalți. Sensibilitatea nu este iubire. Voința este piedestalul iubirii, iar inteligența îi este lumina.

Adolescentul este bogat în iubire și caută în fiecare zi pe cineva pe care să-l îmbogățească. Vrea să iubească, trebuie să iubească! Dar de multe ori, el își întinde brațele către viața care i se deschide în față și i se pare dificil să găsească pe cineva demn de întreaga sa iubire. Are impresia că puțini stau să-l asculte, că nu este nimeni care să-l poată înțelege și să-i primească iubirea. De aceea, trebuie să caute originea acestei iubiri așa cum omul urcă în susul rîului pentru a-i găsi izvorul. Acolo, în misterul infinit al sufletului său neliniștit și tulburat, îl va întâlni pe Dumnezeu. Dumnezeu care este iubire și care a așezat în fiecare dintre noi o rază din această forță misterioasă. Adolescentul, pentru a fi fericit, trebuie să descopere această realitate, pentru că numai iubind ca acela care este iubire va găsi pe cineva care să-i merite dragostea.

Preot Cornel Cadar


Interesanta abordare.

TenisFan
6th January 2010, 14:40
Sa-nteleg ca D-zeu e si pasiune si admiratie si dorinta nascuta din senzualitate dar si sensibilitate. Pentru ca un adolescent cand se cauta in interior asta gaseste... In concluzie D-zeu nu este iubire pentru ca iubirea nu este niciuna din cele precizate mai sus.

Sir. Eko
6th January 2010, 22:03
Ai, hai. Ce frumoasa-i dragostea .....sau cum era cantecu :D

Leo
6th January 2010, 22:12
Iubirea nu este un târg: te iubesc pentru că mă iubești. Iubirea este o certitudine: te iubesc pentru că te iubesc.

iuli
6th January 2010, 23:24
Wooow...acum am descoperit si eu threadul asta ca era ultimul la diverse...
Fara suparare, dar unii de aici sunt chiar penibili si nu exagerez.

Nu putea sa lipseasca uni buni cu povestea lui...:happy vazuse un film in ziua aia, cu siguranta :happy

Andrei_23
6th January 2010, 23:49
Nu putea sa lipseasca uni buni cu povestea lui...:happy vazuse un film in ziua aia, cu siguranta :happy

Nu te-o induiosat? Macar o lacrima acolo :happy

Asculta probabil Smiley, gura mea e ocuata cu gura ta...

TenisFan
7th January 2010, 08:43
Si mana ei cu ce e ocupata? :shocked:

JJ
7th January 2010, 09:20
Lasati copii, ca va trece voua iubirea asta... Cresteti si deveniti mai cinici. :D

NTM
7th January 2010, 09:45
" I'm sick of all these so called "hopless romantics". They're not hopeless romantics, just hopeless " - by Maddox :D.

Denis
7th January 2010, 10:57
Bai si daca ai fost inselat o data asta inseamna ca nu vei mai avea niciodata incredere in nici o fata/baiat? Mi se pare cea mai mare prostie. Nu pot sa zic ca am fost inselat vreodata ca nu stiu sigur, dar m-am despartit de una...... ca nu se mai putea. Si eram frustrat si nervos ca era o.......asa cum e, dar n-a trecut mult timp si am intalnit-o pe fata cu care sunt acum si cu care ma voi casatori in cateva luni. Daca faceam prostia de a nu mai acorda sansa altei fete sau de a oferi incredere altei fete, probabil ca as fi facut cea mai mare greseala din viata mea.

Nu stiu cum sa zic sa fie pe intelesul tuturor... inclusiv celor care n-au iubit niciodata. Poate doar na.... sa zicem ca iti place enorm de mult sa joci fotbal, si fotbalul este viata, iar intr-un meci te vei accidenta foarte tare la picior, si stai pe tusa aproape un an. Apoi dupa un an piciorul este sudat perfect, ba chiar mai puternic ca inainte, dar vei ramane cu accidentarea "mentala" si cu frica de a nu te accidenta din nou. Ce faci, te lasi de tot? Cam asa ceva si cu increderea. O oferi poate intr-o cantitate mai redusa, sau poate lafel, dar vei fi mai precaut. Sub nici o forma n-ar trebui sa iti versi nervii pe urmatoarea persoana pe care o vei intalni.

Leo
7th January 2010, 11:41
E mai bine sa iubesti si sa pierzi, decat sa nu fi iubit deloc.

delaoltenia
7th January 2010, 11:43
Abia azi,dupa un an si sapte luni,am gasit acest thread.V-am citit cu foarte multa atentie,cu aceasta ocazie amintindu-mi si de anii tineretii mele.Nu stiu ce as mai putea spune,poate doar faptul ca trebuie sa-l pretuiti pe cel ce va este aproape,ca atunci cand el sau ea nu-si mai gaseste locul in viata voastra ii veti simti cu adevarat lipsa,veti realiza ca ati pierdut ceva nepretuit,veti simti un gol imens si de nestavilit in suflet si in inima.

angel_with_tail,mi-au mers la suflet cele scrise de tine,daca sunt cuvintele tale tot respectul,daca au fost copy-paste de asemenea tot respectul,ai stiut ce sa alegi.

Marius
7th January 2010, 12:15
era naspa thd asta pana cand a postat Eko :D

asa e mah, toate-s curve :drak:

NTM
7th January 2010, 12:26
asa e mah, toate-s curve :drak:

pai si ce-i rau in asta? :D.

Marius
7th January 2010, 12:40
pai unde am zis io ca e rau? :D

NTM
7th January 2010, 12:43
"Doamne, tara asta e plina de panarame/Mai da-ne bautura si droguri, ca nu murim de foame" :D.

Lordul
7th January 2010, 12:56
era naspa thd asta pana cand a postat Eko :D

asa e mah, toate-s curve :drak:

cum ar zice Napoleon „ in afara de mama si de bunica dar nici pentru ele nu as baga mana in foc ca si ele is femei ”

Marius
7th January 2010, 13:15
eu nu bag mana in foc pentru napoleon.

Denis
7th January 2010, 13:39
Eu nu bag mana in foc pentru Marius:cry:. Lol.:P

Oricum, napoleon n-avea dreptate cand a zis asta.

NTM
7th January 2010, 15:45
Oricum, napoleon n-avea dreptate cand a zis asta.

corect, nu toate femeile sunt asa. dar procentul celor care nu sunt e prea mic ca sa-l luam in considerare. :D

dar cum ziceam, cine se plange de asta? :drak:

iuli
7th January 2010, 19:39
Femeile nu-s curve. God...de fapt sunt si unele, dar un procent de maxim 10%

zebe
7th January 2010, 19:58
Bai, da' in fond, ce inseamna curva? Sau ce intelegeti voi prin asta?

Nu suntem toti barbatii curve, asta pe langa ca suntem porci? :D

TeBat
7th January 2010, 21:41
curva nu inseamna neaparat ca-si ofera curu' pe unde apuca;astea nu ma deranjeaza cu nimic

curve sunt alea care in fata te pupa si in anus,iar prin spate iti infige satarul

Marius
7th January 2010, 21:45
io stiam ca o curva e aia care se arde pe bani :D

dar poate-s mai batran si s-au mai schimbat vremurile si notiunile :D

TeBat
7th January 2010, 21:47
acum curva a evoluat:D

Denis
8th January 2010, 12:09
corect, nu toate femeile sunt asa. dar procentul celor care nu sunt e prea mic ca sa-l luam in considerare. :D




Pai la cate mamici si bunici sunt....n-as zice ca e un procentaj prea mic pentru a fi luat in considerare.:D


Daca e sa alegi la nimereala 20 de fete de pe hi5 cred ca maxim 2 sau 3 se pot numi cu adevarat curve, deci procentajul nu cred ca e chiar atat de mare. Asta e doar parerea mea.:P

NTM
8th January 2010, 12:34
Femeile nu-s curve. God...de fapt sunt si unele, dar un procent de maxim 10%

hai ma, eu zic ca ai avut tu ghinion, n-ai cautat unde trebuie..:D.



Daca e sa alegi la nimereala 20 de fete de pe hi5 cred ca maxim 2 sau 3 se pot numi cu adevarat curve, deci procentajul nu cred ca e chiar atat de mare. Asta e doar parerea mea.:P

pai si e reprezentativ esantionul ? :D trebuie un studiu mai amanuntit.

bai, e cazul sa intervina astia mai romantici, ca se duce dracului threadul asta..:happy

Lordul
8th January 2010, 14:42
curva nu inseamna neaparat ca-si ofera curu' pe unde apuca;astea nu ma deranjeaza cu nimic

curve sunt alea care in fata te pupa si in anus,iar prin spate iti infige satarul

aici trebuie exemplificat : si avem chiar o romanca drept exemplu Vera Ranczi

zebe
8th January 2010, 14:51
Lordule, esti offtopic daca vorbesti de injunghieri la propriu. :D

Despre iubire, nimic? :P

delaoltenia
8th January 2010, 14:54
Pacat,un thread frumos....:mda:

NTM
8th January 2010, 15:17
Despre iubire, nimic? :P

uite aici : :D.

"De la micile punkiste
La p**de de reviste
Toate sunt la fel, aplica toate acelasi sistem
Ea spune peste tot ca sunteti doar amici
Cand stie toata lumea unde s-ajunge de-aici
Stii, era cu altu' atunci cand ai cunoscut-o
Acum de ce te miri ca te-a lasat?!
Tu ai crezut-o!
Cand ti-a spus ca este doar a ta
Stii ca nu-i pasa
Daca nu esti tu, va fi altul
Prietene, lasa!..

O vezi acum, se poarta, vorbeste la fel ca tine
Fii sigur ca peste-un timp va fi altul tot ca tine
Care tot ca tine o va lua din nou de buna
E pacat ca sangereaza doar de 5 ori pe luna
Vaai! ce sadic suna, se-agita feministele..
Convinse ca o sa va-nvat prostii si-o sa va bateti pi**ele
Dar sa le fac pe plac, sa nu imi fac probleme
Ar fi lipsit de substanta
Ca sexu-ntre lesbiene"


niste versuri frumoase despre - by Mutu ( nu fotbalistul )

praf_de_stele
10th January 2010, 22:40
Wooow...acum am descoperit si eu threadul asta ca era ultimul la diverse...
Fara suparare, dar unii de aici sunt chiar penibili si nu exagerez.

Nu putea sa lipseasca uni buni cu povestea lui...:happy vazuse un film in ziua aia, cu siguranta :happy
iuli, inseamna ca inca nu ai citit-o pe-a lui rave :rolleyes: genial, daca as trimite-o unui regizor bun, filmul bazat pe aceasta poveste reala ar primi diverse premii si m-as imbogati si eu. e chiar emotionant :D

si ca tot am ajuns aici, stiti ce se spune despre astia care striga in gura mare ca iubesc si ca totul merge perfect sau chiar se arata in public inseparabili... afara e vopsit gardu', inauntru leopardu' :rolleyes: prin asta ascund faptul ca in realitate e de fapt invers. cunosc multe situatii de genul asta, in fata tuturor se arata de nedespartit(ei chiar cred ca impresioneaza) si acasa se iau la bataie, apoi se dau dracu' si divorteaza/se despart. sigur, exista si exceptii de la regula
un cuplu cu adevarat fericit stie cand sa fie rezervat. chiar conteaza ceea ce cred cei din jur ? conteaza ce simti tu. afectiunea nu se arata-n public, prin asta nu demonstrezi ca iubesti, doar te dai in spectacol sau vrei sa arati ce viata frumoasa duci tu. ei bine, nu tine !!!

Marius
11th January 2010, 12:55
mie mi se pare ca esti invidioasa pe rave :D apropo rave, gagica-ta e romanca?

in alta ordine de idei, cine si de ce a inchis thd cu claudia? :mda:

Cristina
11th January 2010, 15:07
threadul a fost inchis la cerere:mda:...nici mie nu mi-a convenit,dar asta e:D

praf_de_stele
11th January 2010, 15:59
marius, pe mine nu prea ma "roade" invidiile. eu apreciez si admir persoanele care se descurca-n viata si care stiu sa se bucure de ea, nu le invidiez. daca pe astea nu le invidiez(care totusi merita, la sensul pozitiv), de ce l-as putea invidia pe rave care nu prea se incadreaza in categoria asta ? :D (pardonne-moi, denis!)

da, hopshio a realizat ca se face de ras si a hotarat sa-l inchida. never is too late!

Hopshio
11th January 2010, 16:05
nu am hotarat ca ma fac de ras..am primit destule raspunsuri

praf_de_stele
11th January 2010, 16:18
pfff :|

in cazu' asta e trist ! si eu care credeam ca ti-ai dat seama ca nu ai fost prea inspirat si lucid cand l-ai facut :groggy: :( sper ca raspunsurile alea ti-au fost de ajutor

zebe
11th January 2010, 17:22
Ade, tie iti place sa fii un pic aroganta. Sa nu-mi zici ca nu :D. Si Lordul are defectul asta, ca tot ai adus vorba de el. :)


mie mi se pare ca esti invidioasa pe rave :D apropo rave, gagica-ta e romanca?

in alta ordine de idei, cine si de ce a inchis thd cu claudia? :mda:

L-am inchis eu, Hop a considerat ca si-a primit raspunsurile.

Lover
11th January 2010, 20:17
pfff :|

in cazu' asta e trist ! si eu care credeam ca ti-ai dat seama ca nu ai fost prea inspirat si lucid cand l-ai facut :groggy: :( sper ca raspunsurile alea ti-au fost de ajutor

imi place ca esti directa. felicitarile mele :P

TenisFan
11th January 2010, 20:35
http://www.youtube.com/watch?v=hK5obmgq6u0&feature=fvst

Marius
11th January 2010, 21:28
atunci asta sa fie in cinstea fetei cu pizza ca-n milano :D

http://www.trilulilu.ro/ruta73/5c7c4349bb4a09

praf_de_stele
12th January 2010, 18:28
Ade, tie iti place sa fii un pic aroganta. Sa nu-mi zici ca nu :D. Si Lordul are defectul asta, ca tot ai adus vorba de el. :)
ba iti zic totusi ca nu. eu aroganta ??? nici pe departe. dimpotriva! toti colegii si prietenii mei pot sa confirme, dar din pacate nu au cont pe aici :D
sa ramai cu picioarele pe pamant in ziua de azi nu inseamna ca esti arogant. ce-ai vrea sa fac? sa-i cant in struna cand eu nu sunt de acord cu el ? (tu cred ca esti revoltat de cand ti-am zis eu de threadul ala cu 0tvu' :happy)

bietu' caragiale, de-ar mai trai el ...


imi place ca esti directa. felicitarile mele :P
uite ca cineva apreciaza asta :D multumesc, sa traiesti (bine)! :P

Razvan T.
12th January 2010, 18:32
Zebe vezi ca ti`o iei peste ochi :D

zebe
12th January 2010, 19:09
Ade, dar nu am zis ca ai fi la fel in online ca si in viata reala. Si nu m-am enervat neaparat la faza cu 0tv-ul, o fost mai multe.:P

Haideti totusi, despre iubire, ceva? :D

Razvan T.
12th January 2010, 19:20
Haideti totusi, despre iubire, ceva? :D

Il asteptam pe A :D

alyosha_87
12th January 2010, 19:27
cine e "A"? :thinkso:

zebe
12th January 2010, 19:31
A aka Ava. Avatar. Fostul Hopshio. Inca destul de actual pe OLS. :D

Vezi thread-ul otv-ist. :P
http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=491380

alyosha_87
12th January 2010, 19:35
pff, mi-i lene sa citesc toate paginile :cry:
cert e ca m-am luminat acu :P

chiar, nu mai povesteste nimeni ceva siropos? :P

Razvan T.
12th January 2010, 19:36
A aka Ava. Avatar. Fostul Hopshio. Inca destul de actual pe OLS. :D

Vezi thread-ul otv-ist. :P
http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=491380

Io n`am zis nimic :D

Hai sa nu fiu si io off :D

http://www.youtube.com/watch?v=F4_U8-W0KQM

alyosha_87
12th January 2010, 19:37
mnah si de la mine una :D

http://www.youtube.com/watch?v=4zgB1Jfpjdw

praf_de_stele
12th January 2010, 19:57
Si nu m-am enervat neaparat la faza cu 0tv-ul, o fost mai multe.:P
crede-ma ca daca am reusit sa te enervez nu a fost intentionat :P eu multe zic in gluma si foarte multi le iau in serios si se supara. bine, sunt si cazuri cand le zic pe bune, dar nu in cazul tau :) peace !

on: cand se insoara hop cu clau ? :D

tare linkul pus de u cluj :happy fac pe mine de ras
dar uitati aici una serioasa. mie imi place foarte mult http://www.youtube.com/watch?v=u7Vz3RYHF6U
si scorpions au melodii de dragoste foarte frumoase !

si ca sa ies din tipare, o dau iar in offtopic...credeati ca ma tine mult ? :cry:
marce, ala e mazilu ?

alyosha_87
12th January 2010, 20:05
@Ade: da, e mazilu :D
cat imi place melodia lui Lara Fabian :D:D:D:D
ufff... mi-am adus aminte de prietenul meu... i miss him so much... *sigh*

Joe
12th January 2010, 20:14
atunci asta sa fie in cinstea fetei cu pizza ca-n milano :D

http://www.trilulilu.ro/ruta73/5c7c4349bb4a09

omfg :happy

Grinco
31st May 2010, 19:00
Gata, nu mai iubiti pe nimeni?:D

Bumbescu
31st May 2010, 19:19
Cel mai mult iubesc coniacul de dinainte...:D

M.I.B.
1st June 2010, 17:05
hai si altii :D

SwedishMafia
22nd February 2011, 19:30
De la DR.LOVE Mircea Badea
_QgSFgN5PeY
:)):))
arhi un idiot numai dupa nume,nu doar ce debiteaza.