PDA

View Full Version : Revine Drogba la Marseille?



delaparis
14th May 2009, 23:30
"Una dintre cele mai mari lovituri de pe piata transferurilor este pe cale sa o dea Olympique Marseille. Liderul din Ligue 1 este la un pas sa obtina semnatura ivorianului Didier Drogba, conform celor aparute in presa franceza. "

Onlinesport

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/international/franta/48812/revine-drogba-la-marseille.htm


De cand a plecat jucatorul asta la Chelsea in fiecare an se anunta intoarcerea la final de sezon la OM :D
Dar de data asta e o sansa totusi daca Marseille confirma calificarea directa in grupele CL (minim locul 2 in campionat)
Desi personal nu gasesc motiv de satisfactie consider ca este un plus pentru campionatul francez faptul ca jucatori de top aleg sa vina pe bani mai putini acolo de unde au plecat.
Banii nu aduc fericirea nici macar in fotbal se pare :D

Sorin Blaj
14th May 2009, 23:34
Ar fi un mare pas inapoi.

delaparis
14th May 2009, 23:40
Sigur ca din nivel de semifinala CL va juca la nivel de cel mult optimi si asta cu putin noroc :D ... dar totusi la clubul asta sunt sigur ca o sa fie adulat. Apoi o sa aiba ca antrenor pe Deschamps deci bine pregatit in vederea CAN etc ... sunt multe argumente pro totusi

Novac
14th May 2009, 23:45
Ar fi un mare pas inapoi.

Adica vrei sa spui ca (respectand aici proportiile gandacului de Pitesti) ca daca Mutu revine la dinamo este un mare pas inapoi pentru el????:shocked:

Sorin Blaj
15th May 2009, 00:04
Nu. Pentru Mutu ar fi un mare pas inainte. :)

Tot de la Chelsea, nu? Se compara Marseille cu Dinamo?

Novac
15th May 2009, 00:07
:D ai putintica rabdare ca apar mintenas unii care-ti vor spune ca da:)

Denis
15th May 2009, 07:59
Sa se duca oriunde dar numai de el sa nu mai aud. Un fotbalist care se "impiedica" de aer la fiecare ocazie nu merita sa joace in semifinalele CL. Acest fotbalist umple atmosfera de energie negativa la fiecare meci, de altfel un jucator foarte talentat. Desi nu prea cred ca se va intoarce la Marseille, eu sper si as ramane cu sufletul impacat daca ar face-o.

Q-Djyni
15th May 2009, 08:09
Nu se va intoarce atat de repede La OM,nu ii poate plati salariul ;) ca sa vb realistic.

dardar_3
15th May 2009, 12:16
Personal nu cred ca se va reintoarce la OM. Sunt foarte multe zvonuri legate pentru piata de transferuri din vara. Sunt ce-i drept si cateva transferuri 99% sigure, insa nu-s din Franta:D

adi_sampon
15th May 2009, 21:50
Zvonurile care spuneau ca Drogba va reveni la OM sunt interesante . El a declarat ca nu a terminat treaba la OM si ca va reveni intr-o buna zi dar momentan nu cred ca este timpul ca el sa revina , e intr-o forma destul de buna la Chelsea , titular pe postul lui , Chelsea nu prea mai face transferuri deci nu ii este amenintata pozitia si cred ca 1-2 ani mai prinde pe Stamford Bridge lejer in forma asta . Situatia buna a lui OM , ar putea insemna o posibila revenire dar Drogba are niste pretentii ma refer la salar imens pt orice club din Franta cred . El este foarte admirat si idolatrizat pe Velodrome are si cantec facut de suporteri si mi-as dori sa revina dar acum nici nu cred ca e momentul OM are jucatori buni in atac desi un Drogba nu strica niciodata . Dar cu Niang ,Brandao ,Ben Arfa , Wiltord , Kone , Samassa ,Grandin e greu sa ai atatia jucatori si sa scoti pe cineva . Trezeguet zicea ca vine la OM daca vrea Deschamps nu mi-ar displace nici ideea asta . Eto zicea ca ar dori sa joace la Om in viitor ,deci se anunta un atac de vis pt Marseille in 1-2 ani