PDA

View Full Version : Norvegia - Romania :: 11.06.2003 - 20:30 (ora Romaniei)



sergiuvoicu
8th June 2003, 16:23
Este bine ca am castigat meciul cu Bosnia, dar nu este la fel de bine ca a castigat si Danemarca impotriva Norvegiei, ceea ce ne obliga sa luam 4 puncte cel putin (pentru baraj) in meciurile cu Norvegia si Danemarca.
Sa ne concentram putin asupra meciului de miercuri (11 iunie), pentru ca o victorie la Oslo este posibila, avand in vedere ca norvegienii vin dupa o infrangere iar noi dupa o frumoasa victorie. Echipa lor nu ne este superioara si baietii nostri se pot concentra si pe un stadion strain si neprimitor. O victorie cu Norvegia ne-ar propulsa in varful grupei si toti am sti ca un rezultat bun cu Danemarca, la toamna, ne-ar califica direct la campionatul european... Atunci sa vezi bere in Piata Constitutiei! :happy
Dumnezeu sa ne-ajute! Hai Romania!

Cristi
8th June 2003, 20:47
Norvegia este o echipa DE BATUT in acest moment. Asta nu inseamna insa ca o sa o si facem. Echipa noastra e destul de buna pentru asta, mi-e frica insa cu Iordanescu, n-o sa mai tina cu 4 atacanti in teren, asta e clar. Oricum, ne avantajeaza faptul ca norvegienii nu construiesc. Mi se par si cam greoi... Danemarca nu a avut probleme prea mari cu ei. Daca ii batem, avem sanse foarte mari sa ne calificam direct. Un egal la danezi e perfect posibil, mai ales daca chiar si o infrangere ne-ar duce la baraj. Vom vedea...

FatFrumos
9th June 2003, 02:55
Nu exista daca si cu parca trebuie sa isi ia punctele pierdute inapoi si asta ar insemna calificare directa.....acum ne mai trebuie si ajutorul Bosniei care ar trebui sa bata si pe danezi si pe norvegieni daca tot se cred asa de tari.

ricky
9th June 2003, 07:54
Echipa e in formare. Are nevoie de timp si de...antrenor !
Am vazut secvente din jocul DAN-NORV. Cam o ora.
Norvegienii sint primii la minge.
Au avut si destule faze de constructie. CAREW s-ar putea sa fie nasul nostru. Sper ca MUTU sa prinda o zi de exceptie la executarea loviturilor libere. Dar, pentru aceasta trebuie sa incercam CENTRAL sa intram in careul lor.
Normal sint un optimist. Pentru jocurile cu NORV si DAN , patru puncte e mult.
Daca am reusi o victorie la una dintre ele ar trebui sa ne ajute si BOSNIA : s-o invinga pe respectiva !
GREU dar...nu imposibil !

nemo_
9th June 2003, 12:44
am vazut meciul Danemarca-Nnorvegia si zic eu ca avem sanse mari sa invingem la Oslo!.....acu depinde de tactica pe care o va alege Iordanescu.....trebuie neaparat sa atacam ,sa ne dorim victoria!...si in cazul in care reusim sa marcam......nu ar trebui repetata periopada din meciul cu Bosnia in care au fost scoso oamenii de atac pt intari apararea!nu o sa mearga asa!
asa ca...mare atentie domnu Iordanescu!

Drakoness
10th June 2003, 14:02
Meciul e de la 20:45. Daca privim obiectiv nu cred ca putem sa-i batem pe norvegieni la ei acasa, de danezi nici nu mai vorbesc. Daca cu Norvegia e f posibil sa facem un egal, la Copenhaga dc scoatem un egal ne putem considera norocosi.
HAI ROMANIA! :yeah:

ricky
10th June 2003, 18:47
Am vazut meciul DAN-NORV si...nu cred in minuni !
Cred ca luam 2-3 !

Asa o echipa slaba n-am avut de vreo 15 ani !
Daca ar avea si-un antrenor...

sergiuvoicu
10th June 2003, 23:05
Hai ba ca-i batem, stati linistiti! O sa fie un meci greu si urat, dar se va termina 1-0 pentru noi!!!

Mai e o zi...

Timea
11th June 2003, 11:36
Norvegia ne-a batut in toamna si atunci aveam o echipe mai buna. Chiar daca acum joaca mai slab, nici noi nu jucam cine stie cum ... Sa nu uitam ca si sambata ne-am chinuit cu Bosnia. Ar fi un miracol daca i-am bate. Iar eu nu cred in acest gen de miracole...

dj_jaxxx
11th June 2003, 19:11
stie cineva daca pot sa vad sau sa ascult meciul prin internet? :(

Njock
11th June 2003, 19:58
Da pe: diviza A.com (pe Radio Romania Actualitati)

dj_jaxxx
11th June 2003, 21:14
Ma asteptam ca onlinesport.ro sa aiba comentarii in scris mai dese :(

dj_jaxxx
11th June 2003, 22:51
1-1 cu norvegia ma Baieti...cacanos....la revedere portugalia ca pe danezi nu-i batem.

:( :x :evil: :o :x :x :x /fu/

Edgar
12th June 2003, 15:06
Las'ca-i bun asha! Daca nu ne calificam nici la Euro, poate se trezesc ashtia din fotbalul romanesc shi se skimba lucrurile. Incepand cu sistemul competitzional.

sergiuvoicu
12th June 2003, 21:40
asa, ca sa nu fie 13, ca-i cu ghinion :)