PDA

View Full Version : Romania-Finlanda (Cu bilet de Tribuna stai la Peluza...de kkt)



progress
18th August 2004, 23:10
Hai Romania... unde sa vina nu stiu! Sunt din nou dezamagit ca traiesc in Romania. Ajung la stadion si ca de obicei jandarmii romani niste baieti civilizati impingeau oameni care au platit bilete pentru tribuna... Impingeau si loveau... Sa-i ... bag undeva pe organizatori care nu au nici cea mai vaga idee despre ce inseamna organizare, respect, bun simt. Au impresia ca cei ce merg la meciuri, noi suporterii oricum suntem "niste animale" in viziunea lor... ce mai conteaza cum suntem tratati... Conteaza sau nu conteaza??

Darkslowstar
19th August 2004, 12:16
Eu am ramas uimit cum m-au tratat jandarmii. Nu mi-au vorbit la per tu si mi-a multumit ca i-am lasat sa se uite in geanta mea. Si fara control corporal sin impingerile cu care eram obisnuit.
Deci se poate.

<vasile>
20th August 2004, 17:06
Voi doi povestiti despre acelasi meci?

fia
20th August 2004, 17:17
Poate ca progres a venit sa faca atmosfera... are doar un mesaj postat... Poate avea el o problema si spera sa gaseasca altii care sa-i impartaseasca opinia.

progress
21st August 2004, 17:33
Am fost la acelasi meci dar am ajuns cu 20 minute inainte de incepere:) Este o chestiune de principiu. Am platit ceva si am primit altceva. Lucru care se practica in Romania in continuare, indiferent unde si ce anume cumperi: servicii, marfa, consultantza etc. Castig suficient de multi bani ca sa imi permit multe lucruri. Am iesit in Europa si calatoresc destul de mult in lume. Unde vreau sa ajung? La romani este o problema de mentalitate pe care sincer nu stiu cine o va rezolva. Noi ar trebui sa o rezolvam. Noi insemnand fiecare. Suntem in continuare un popor de dezorganizati, haotici lucru pe care il observ de 14 ani in fiecare zi(sa nu imi aduc aminte cum se circula cu masina in Ro, in B) si lucrurile se strica de sus, ca nu degeaba se zice ca "pestele de la cap se-mpute". Dau un exemplu: Daca se stia ca sunt la tribuna 2 sa zicem, 5000 de locuri, logica imi spune sa vinzi 4900-5000 de bilete si toti care prezinta un bilet de tribuna 2 sa ajunga unde le este locul, nu sa ma bruscheze jandarm(toti cei care aveam bilete la tribuna 2 ajunsi in ultimul sfert am primit acelasi tratament) si sa imi spuna ca nu mai sunt locuri... Sper sa intelegeti ce am vrut sa spun si unde este supararea mea. In Romania sunt prea multi romani...Culmea m-am nascut in Romania din parinti romani sau cine stie...