PDA

View Full Version : Ce se intampla cu Sportul Studentesc?!



bIG bROTHER
23rd September 2006, 15:27
11 goluri in numai 4 zile! ai crede ca au fost marcate de "Gasca nebuna", insa nu e deloc asa! Rezultate: Gloria Buzau - Sportul Studentesc 6-0 ; Sportul Studentesc - Prefab Modelu 0-5 !!! Sa fi cantarit plecarile lui Mazilu, Lazar si Stancu atat de mult? Haideti sa comentam involutia Sportului!

Datenshi
23rd September 2006, 15:50
E ceva dubios la mijloc. Au batut totusi Petrolul acasa cu aceeasi echipa de pilda.

King of Hell
23rd September 2006, 20:15
baietii s-au saturat si vor dezlegarile in alb. vor in A, cat mai repede.

boshcUtza
23rd September 2006, 20:54
nu pot sa-mi dau seama ce se intampla acolo insa e pacat ca o echipa ca sportu a ajuns ciuca batailor in liga 2

ultras_sportul
23rd September 2006, 23:49
Fata de meciul cu Petrolul azi nu au jucat cei doi fundasi centrali, Ratiu si Secareanu, ambii accidentati, la fel cum a fost si la Buzau.
In plus Varga a fugit de la echipa si nimeni nu stie pe unde se afla. Jucatorul venit de la Rapid, Postolache, este si el accidentat.
Incercam sa jucam ca sezonul trecut dar nu se poate.


Azi au intrat pe teren urmatorii jucatori de 17-19 ani cu extrem de putine meciuri in picioare: Gheorghe, Cazan, Mladin, Marinas, Pauna si Farcasanu.

Fundasii laterali Ciupe si Mladin au fost incredibili de slabi azi ca si la Buzau. Din pacate nu avem cu cine sa-i inlocuim.

Mijlocasii Oae, Ferfelea, Nicola nu reusesc sa tina jocul in mana in situatia in care am primit gol. Degringolada in joc este teribila.

Curelea nu are ce face de unul singur in atac :(

Stanca in poarta a fost azi fiul ploii.... ca si la Buzau :(

rechinul farist
24th September 2006, 01:10
Fata de meciul cu Petrolul azi nu au jucat cei doi fundasi centrali, Ratiu si Secareanu, ambii accidentati, la fel cum a fost si la Buzau.
In plus Varga a fugit de la echipa si nimeni nu stie pe unde se afla. Jucatorul venit de la Rapid, Postolache, este si el accidentat.
Incercam sa jucam ca sezonul trecut dar nu se poate.


Azi au intrat pe teren urmatorii jucatori de 17-19 ani cu extrem de putine meciuri in picioare: Gheorghe, Cazan, Mladin, Marinas, Pauna si Farcasanu.

Fundasii laterali Ciupe si Mladin au fost incredibili de slabi azi ca si la Buzau. Din pacate nu avem cu cine sa-i inlocuim.

Mijlocasii Oae, Ferfelea, Nicola nu reusesc sa tina jocul in mana in situatia in care am primit gol. Degringolada in joc este teribila.

Curelea nu are ce face de unul singur in atac :(

Stanca in poarta a fost azi fiul ploii.... ca si la Buzau :(

Stanca de la Farul???
sincer, chiar imi placea Sportul, iar daca o tine tot asa cred ca Siman va desfinta echipa, clubul....IMI PARE RAU!!

Mishumacher
24th September 2006, 13:53
Invinsa miercuri in deplasare, scor 0-6, de Gloria Buzau, echipa din Regie a fost umilita si sambata, intr-un joc contand pentru etapa a 8-a din Liga a II-a la fotbal: 0-5 cu Prefab Modelu in Regie! In meciul cu Prefab, formatia patronata de Marian Milut (fost candidat la presedintie in 2004), eroul confruntarii a fost Marian Serban, autorul unei "triple".
Siman: "Handicapatilor!"
Vasile Siman, patronul gruparii din Regie, este decis sa-l numeasca pe Dan Petrescu in functia de tehnician. "Bursucul" a fost dat afara, saptamana trecuta, de la Wisla Cracovia.
Infrangerea usturatoare a Sportului a socat. Dupa terminarea partidei, la vestiare a izbucnit un scandal de proportii. Patronul Vasile Siman, obisnuit sa-si umileasca jucatorii, s-a ratoit si de aceasta data la fotbalisti.
"Handicapatilor!", le-a strigat Siman. Fotbalistii au fost apostrofati de 10 suporteri, precum si de cativa profesori universitari care au vazut meciul la tribuna intai.
"S-a cam tipat, dar nu ne-am batut", ne-a declarat ieri stoperul Alin Ratiu, unul dintre ultimii "mohicani" ramasi in Regie dupa retrogradarea echipei.
"Patronul Siman le-a dat drumul jucatorilor de peste 25 de ani. Dintre titularii din sezonul trecut am ramas doar eu si Secareanu, care avem cate 24 de ani. Din pacate, la meciul cu Prefab, n-am putut juca nici eu, fiind accidentat, nici Secareanu, care urmeaza sa se opereze de menisc. In plus, Tibi Balan nu este inca refacut. Daca vom cotinua la fel, nu stiu daca vom reusi revenirea in prima divizie", ne-a mai spus Ratiu.
Pariul lui Titi Dumitriu
Prefab Modelu, nou-promovata in liga secunda, e condusa de Dumitru Dumitriu, care ocupa functia de director tehnic. Antrenorul care a dus de trei ori la rand Steaua in grupele Ligii Campionilor a devenit ieri mai bogat. Titi a pariat un milion de lei vechi pe victoria echipei sale si a castigat de noua ori suma mizata.
http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20b/index.php?meniuId=46&viewCat=172&viewItem=9873

Sommerset Hateg
24th September 2006, 15:36
(...) a devenit ieri mai bogat. Titi a pariat un milion de lei vechi pe victoria echipei sale si a castigat de noua ori suma mizata.


Fotbalul pute!:rosu:

BrasovFans
24th September 2006, 19:32
E clar ce se petrece la Sportul. Jucatorii nu mai vor sa joace in Liga 2 pe moca! Vor sa joace in Liga 1, la echipe care se tin de cuvant cand vine vorba de bani!

:no: Siman

ultras_sportul
24th September 2006, 20:03
Problema nu tine de bani. Jucatorii au salariile platite la zi, insa psihic sunt subpamant in momentul asta :(, nu sunt in stare sa lege 4 pase :(

PS: sper sa revina jucatorii accidentati, macar 2 din cei 4, altfel e groasa rau.

Lup_Galben
24th September 2006, 21:21
oricum nici nu se pune problema retrogradarii indiferent de situatie ! probabil k nu se vrea promovarea altfel nu-mi explic aceasta "cadere".....

07Ex
25th September 2006, 03:17
Eu unul nu prea inteleg cum motivul pentru care Sportul a pierdut la scor ultimele doua partide este faptul ca 2 jucatori ca Ratiu si Secareanu in aparare, plus Postolache sunt accidentati, iar Varga disparut din lot. Astia sunt doar 4 jucatori. Restul ce, nu stiu sa joace? Sa fim seriosi, oricat de putine meciuri ar avea in picoare, tot ar reusi si ei macar sa piarda cu 1-0, 2-0 dar nu cu 5 sau 6 zero.
Eu parca vad ca e si altceva la mijloc nu numai accidentarile jucatorilor mai sus amintiti.

ultras_sportul
25th September 2006, 18:18
Trebuie sa-i adaugi pe ceilalti:

Balan - accidentat
Plecati: Lazar, Cruceru, Stancu, Mazilu, Stancioiu

Sunt alti 6 titulari care au disparut

Din pacate Oae si Nicola nu reusesc sa confirma ca titulati in linia de mijloc.

Stanca este prea tacut in poarta si nu comunica cu fundasii din fata ta.

Mishumacher
25th September 2006, 19:43
Din pacate Dan Petrescu nu va veni la Sportul ,el semnand pentru Urziceni!

dan
25th September 2006, 22:15
pacat de echipa frumoasa care era la sportul.aproape toti microbistii aveau o simpatie pt sportul.
principalul vinovat de situatie e siman.
mai sunt cativa jucatori de valoare la sportul,cum ar fi balan,ferfelea sau curelea...nu stiu cat vor mai ramane si ei daca sportul joaca tot asa.

07Ex
29th September 2006, 14:28
Singurul motiv pentru care Balan nu a plecat de la echipa este faptul ca este accidentat. Daca nu ar fi fost accidentat ar fi fost printre primii care ar fi plecat. Acum nu zice nimic de plecare ca nu are unde, dar fii linistit ca odata ce va incepe sa joace va vrea si el sa plece de la echipa.

Mishumacher
30th September 2006, 10:20
Tehnicianul Gheorghe Multescu a revenit, vineri, in functia de antrenor al echipei Sportul Studentesc dupa ce, joi noapte, a ajuns la un acord cu patronul gruparii din Regie, Vasile Siman.

"Multescu va fi antrenorul Sportului in urmatorii trei ani. El este cea mai buna solutie pentru noi in acest moment si ma bucur ca azi-noapte (n.r. - joi noapte) am reusit sa il conving sa se intoarca aici. Stiu ca s-au vehiculat mai multe nume de antrenori, dar el este singurul cu care am discutat in aceasta perioada. La finalul sezonului, noi am fi vrut sa continuam cu el, dar atunci a ales Vasluiul", a declarat Siman.
Patronul Sportului Studentesc, club retrogradat in Liga a II-a in intersezon dupa ce nu a primit licenta pentru sezonul competitional 2006/2007, a precizat ca obiectivul tehnicianului este promovarea in prima liga. "Noi nu putem sa ne propunem decat promovarea, alta varianta nu avem. Acum este o situatie foarte grea, dar noi avem incredere ca jucatorii vor ajuta echipa sa iasa din aceasta pasa proasta."
Multescu, prezent vineri la primul antrenament al zilei, a condus Sportul Studentesc in returul sezonului trecut, dar a renuntat la prelungirea contractului, semnand cu FC Vaslui. Dupa meciul de pe teren propriu cu Poli Iasi, scor 1-1, din etapa a IX-a a Ligii I, tehnicianul si-a anuntat demisia de la echipa vasluiana. El il inlocuieste pe Cezar Zamfir, care a condus echipa pana acum.

ols (http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20b/index.php?meniuId=46&viewCat=172&viewItem=10062)

Bogdann
30th September 2006, 11:33
Delta Tulcea - Sportul Stud. 2-0. Se pare ca studentii nu si`au revenit nici dupa intoarcerea lui Multescu la echipa...

SS1916
22nd October 2006, 23:21
Acum suntem pe val, ne-am revenit!



GASCA NEBUNA!

Datenshi
13th November 2006, 17:17
Acum chiar ca au revenit.

07Ex
16th February 2007, 17:44
Au revenit catre finalul turului, dar sa vedem ce va fi in retur. Cu venirea lui Ciubotariu, Irimia, si Balan lucrurile ar trebui sa fie OK in retur, dar nu se stie niciodata.

ultras_sportul
18th February 2007, 12:09
Si Secareanu a revenit dupa accidentare!

iuli
1st March 2007, 11:58
si e un junior destul de bun la mijlocul terenului, venit de la hunedoara...in mod normal, sportul ar trebui sa promoveze

07Ex
1st March 2007, 17:34
in mod normal, sportul ar trebui sa promoveze

In mod normal da, dar nu se stie niciodata. :rolleyes: