PDA

View Full Version : Filme pe care le-am vazut in ultima vreme



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

Sasuke Uchiha
20th December 2012, 15:44
nu am mai trecut de mult pe aici asa ca pun o lista cu filmele pe care le-am vazut la cinema

safe 6/10 c-am ca toate filmele de actiune al cheliosului, mile de gloante si nici unul nu-l atinge, insa e destul de suportabil
The Avengers 8.5/10
The Amazing Spider-Man 6/10 , mai bun decat 2 si 3 desi nu era mare greutate , c-am la acelas nivel ca primul, nu ma impresionat cu nimic
man in black 3 3/10 wow !! ce porcarie ce mare porcarie
The Dark Knight Rises imax 8/10
prometheus 6/10 sa terminat filmul si inca asteptam sa inceapa actiunea, nu e rau insa aveam prea multe sperante
harakiri death of a samurai 9.5/10 masterpiece, mai bun ca originalul , miike un geniu
The Bourne Legacy 6/10 daca nu era renner credeam ca ma uit la 2 sau la 3, renner a facut cea putut
total recall 6/10 nici pe aproape ca a lui arnold , c-am slabut , ma asteptam la mult mult mai mult . beckinsale so hot !!!
Looper 9/10 bun bun bun
Savages 4/10 oliver stone sa se lase de filme , insuportabil
Skyfall 7/10 bun insa cel mai slab bond cu Daniel Craig , probabil mendes e de vina. Moneypenny o negreasa wtf !!!
resident evil 5 . imax + 3D 7/10 multe critici negative insa a fost destul de bun pentru mine peste 2,3 si 4 , am o debilitatea pentru filmele cu zombie si mai ales pentru resident, sutele de ore petrecute in fata la play 1 , play 2 si xbox ca sa trec toate 6 jocuri , abia astept si ultima parte.
The Hobbit: An Unexpected Journey imax+3D 8/10

Sasuke Uchiha
20th December 2012, 16:01
uitase-m unul , The Expendables 2 5/10 . pe primul nu am putut sa-l termin insa pe asta l-am vazut doar pentru van damme

SuperDumnezeu
20th December 2012, 17:50
nu am mai trecut de mult pe aici asa ca pun o lista cu filmele pe care le-am vazut la cinema


The Avengers 8.5/10

The Dark Knight Rises imax 8/10


The fuck ?!

Sasuke Uchiha
20th December 2012, 18:16
? nota mica pentru batman sau mare pentru avengers

SuperDumnezeu
20th December 2012, 21:17
Ambele

Sasuke Uchiha
21st December 2012, 00:09
le-am dat notele pe care personal consider ca merita

TenisFan
21st December 2012, 02:13
Nu vreau sa par ca fiind un personaj negativ sau ceva dar nu crezi ca ai maltratat destul de mult limba romana?
Your sister's sister - Un film bunicel pentru ca reuseste sa ma tina in priza timp de o ora jumate desi nu se intampla nimic in film. Adica doar relatiile interumane reusesc sa dea continuitate filmului. Ceea ce e greu de realizat pentru ca daca nu-i si-un pic de adrenalina plictiseala intervine. Emily Blunt, Mark Duplass si Rosemarie DeWitt sau cum se scrie reusesc sa faca-n 3 un film care functioneaza. Nu e un film stralucit dar e un film cat se poate de uman. 7/10

Doctor_Satan
21st December 2012, 10:04
nu am mai trecut de mult pe aici asa ca pun o lista cu filmele pe care le-am vazut la cinema

safe 6/10 c-am ca toate filmele de actiune al cheliosului, mile de gloante si nici unul nu-l atinge, insa e destul de suportabil
The Avengers 8.5/10
The Amazing Spider-Man 6/10 , mai bun decat 2 si 3 desi nu era mare greutate , c-am la acelas nivel ca primul, nu ma impresionat cu nimic
man in black 3 3/10 wow !! ce porcarie ce mare porcarie
The Dark Knight Rises imax 8/10
prometheus 6/10 sa terminat filmul si inca asteptam sa inceapa actiunea, nu e rau insa aveam prea multe sperante
harakiri death of a samurai 9.5/10 masterpiece, mai bun ca originalul , miike un geniu
The Bourne Legacy 6/10 daca nu era renner credeam ca ma uit la 2 sau la 3, renner a facut cea putut
total recall 6/10 nici pe aproape ca a lui arnold , c-am slabut , ma asteptam la mult mult mai mult . beckinsale so hot !!!
Looper 9/10 bun bun bun
Savages 4/10 oliver stone sa se lase de filme , insuportabil
Skyfall 7/10 bun insa cel mai slab bond cu Daniel Craig , probabil mendes e de vina. Moneypenny o negreasa wtf !!!
resident evil 5 . imax + 3D 7/10 multe critici negative insa a fost destul de bun pentru mine peste 2,3 si 4 , am o debilitatea pentru filmele cu zombie si mai ales pentru resident, sutele de ore petrecute in fata la play 1 , play 2 si xbox ca sa trec toate 6 jocuri , abia astept si ultima parte.
The Hobbit: An Unexpected Journey imax+3D 8/10

Daca peste lacunele tale din gramatica se poate trece, aberatia asta e de departe cea mai mare.
Poate ar trebui sa te uiti un pic peste ce filme a regiza, ce scenarii a scris si ce la ce filme a fost producator inainte sa-ti expui parerea de expert in filme.


Virgin teritory - 8/10, pentru persoanele peste 16 ani
O comedie buna, dar nu umorul face acest film. :D
Actritele au fost alese pe spranceana, jos palaria.

Tyler Durden
21st December 2012, 13:59
Doamne-Dumnezeule, cum suna somatia la adresa lui Oliver Stone! :))
Eu tot sper ca-l cofunda cu Oliver Twist.:D

iuli
21st December 2012, 18:06
Daca peste lacunele tale din gramatica se poate trece

Cum naibii se poate trece? Ma ustura ochii acum ca am citit postul

SuperDumnezeu
21st December 2012, 19:39
Nici mie nu mi se pare WOW Oliver Stone...

dextercioby
21st December 2012, 21:40
A vazut cineva 3D cu 48fps in Baneasa hobitul ?? Macar ideea inovatoare de cinematogriafie sa-l mai salveze, mie mi s-a parut slab, slab de tot, tras de par, prequel, sequel, tot ciorba reincalzita. Noroc ca n-am dat prea multi bani pe bilete. :D

Sasuke Uchiha
22nd December 2012, 05:33
da .. uitasem de expertii in limba romana jajaja
savages de departe unul dintre cele mai proste filme , doar del toro se salveaza insa asta nu se pune, e prea bun actor indiferent in ce film joaca
The Cold Light of Day - puff 1/10
Fire with Fire - 3/10
Premium Rush 5/10
End of Watch 5/10

Xaviesta
22nd December 2012, 13:59
Nu trb sa fii expert:)) Si un copil din clasa a 3-a scria mai bine.;)


2012 - 1/10 :sneaky:

http://cdn.memegenerator.net/instances/400x/29191021.jpg

TenisFan
22nd December 2012, 19:36
Struck by lightning - Pacat, mare pacat. Filmul e bun spre foarte bun din punctul meu de vedere. Inceputul nu mi-a placut deloc. Scenariul filmului e scris de actorul principal. L-a scris la 18 ani din cate am inteles. Dialogurile si jocul actoricesc sunt bune. Finalul e si el cum e. Slabut adica. Per total o sa dau 8 pentru ca e altceva.
Taken2 - Slabut si neimpresionant. 6/10

Cristina
22nd December 2012, 19:51
A vazut cineva Life of Pi? Cum e?

Srdjan
22nd December 2012, 19:53
Maine merg la Life of Pi, iti zic atunci :D

Sasuke Uchiha
22nd December 2012, 23:41
J.S.A. :8.5/10
Dog Soldiers 7.5/10
Wrong Turn 5 4/10
Chernobyl Diaries 3/10

Srdjan
23rd December 2012, 20:48
Acum am venit de la Life of Pi. E unul dintre putinele filme la care nu pot da vreo nota. Nu a fost genul meu, am mers cu asteptarile de-a vedea o aventura, insa am plecat cu gandul ca am vazut o drama excelenta, care chiar iti da o lectie de viata. MErgeti cu incredere insa nu va asteptati sa vedeti aventura, ci o drama despre un pusti indian care supravietuieste cu un tigru pe mare.

SwedishMafia
24th December 2012, 19:18
.ceva recomandari de filme pentru ajunul de craciun?in afara de "home alone":D merge "101 dalmatieni" si "ferma animalelor"?

Prome
24th December 2012, 20:18
this -> http://www.imdb.com/title/tt0993789/

Eddy DoubleD
24th December 2012, 20:47
This (http://listverse.com/2007/12/17/top-10-christmas-horror-movies/) :D Eu incerc sa vad in seara asta The Nightmare before Christmas. Cred ca ar fi potrivit si asta:)

Grinco
24th December 2012, 20:57
Eu mi-am luat asta si ma gandesc sa bag niste Stirb Langsam :D

http://ecx.images-amazon.com/images/I/719Tm%2BCvAIL._AA1500_.jpg

SwedishMafia
24th December 2012, 21:42
rautaciosilor:D am vazut home alone.un clasic de Craciun.:D nota 10:yeah: cred ca ma uit la ceva parte din indiana jones:D
ps Craciun Fericit,ho,ho,ho!:rasc:

Eddy DoubleD
25th December 2012, 00:15
Eu incerc sa vad in seara asta The Nightmare before Christmas

...pana la urma am revazut The Dark Knight Rises:)) Trebuie neaparat vazut de doua...zeci de ori macar:D

Xaviesta
25th December 2012, 00:46
This (http://listverse.com/2007/12/17/top-10-christmas-horror-movies/)

:ok:

O sa vad ceva din lista aia zilele urmatoare, plus The Nightmare before Christmas:D, pe asta am vrut sa il vad saptamana trecuta, dar am uitat.:))

TenisFan
26th December 2012, 18:47
The river why - Un film care incepe lent si apoi se mai anima un picut. Nu-i pentru oricine. Un tip se cearta cu familia si avand o pasiune spre iubire pentru pescuit se muta singur intr-o cabana langa rau sa se regaseasca si sa pescuiasca practic. Si pentru cei care au renuntat deja al el dupa ce-am zis pana aici sa stii ca apare Amber Heard in film! :D 6.5/10
The taking of Peltham One Two Three - E clar ca am vazut varianta din 74 cu Mathau. Bun film. Niste indivizi cu ceva puscoace automate iau ca ostatici pe niste indivizi dintr-un vagon de metrou. How will it end? 8/10

irinaidu
28th December 2012, 21:37
the perks of being a wallflower - cliseistic si melodramatic, cu o slaba dezvoltare a personalitatii personajelor si multe parti din intriga lasate in suspensie. dar daca ai chef de acest gen ( eu una aveam chef de ceva lacrimogeno-romanticos - adolescentul neinteles care va fi inteles bla bla thingy ) merita macar pt ezra miller care e extrordinar de carismatic. si pt nostalgicii care isi mai amintesc de casete inregistrate de noi cu melodiile preferate :P

The_Wolf
28th December 2012, 21:45
Minte-ma frumos. O comedie romantica relaxanta si revigoranta.Andi Vasluianu si Diana Dumitrescu , doi actori frumosi care pluseaza la partea artistica in ciuda scenariului un peu commun.

jo27
29th December 2012, 07:32
Cloud Atlas --- 8/10

Celso
29th December 2012, 10:22
Intouchables - 9/10 - Superb, actorul principal cred ca s-a inspirat un pic si din caracterul lui Balotelli:D.

SuperDumnezeu
29th December 2012, 13:55
the perks of being a wallflower - cliseistic si melodramatic, cu o slaba dezvoltare a personalitatii personajelor si multe parti din intriga lasate in suspensie. dar daca ai chef de acest gen ( eu una aveam chef de ceva lacrimogeno-romanticos - adolescentul neinteles care va fi inteles bla bla thingy ) merita macar pt ezra miller care e extrordinar de carismatic. si pt nostalgicii care isi mai amintesc de casete inregistrate de noi cu melodiile preferate :P

Cinema ?!


Cloud Atlas --- 8/10

Eu l-am inchis pe la jumate...

jo27
29th December 2012, 15:07
Eu l-am inchis pe la jumate...

Ehh, am vazut pe imdb ca e foarte controversat.. adica unii zic ca e extraordinar, altii ca e cel mai prost film al anului... cam ca Black Swan :D

Ce mi-a placut mie: Tom Hanks :D, mi s-a parut extraordinar in toate cele sase ipostaze, si nici macar nu sint un fan al sau; de fapt mi-au placut cam toti actorii; toate povestile mi s-au parut interesante, iar felul in care era alternata actiunea mi s-a parut destul de bine realizat; ideea, de asemenea, e interesanta, am inteles totusi ca nu s-a mers exact dupa carte, carte pe care nu am citit-o.

Ce nu mi-a placut: intial, nu mi-a placut cum erau machiati actorii pt a arata asiatici... am inteles ulterior ca cica s-a facut intentionat asa, pt a putea fi recunoscuti (desi pe Halle Berry ca batrin asiatic sub nici o forma nu as fi putut sa o recunosc), de asemenea, teoretic ei nici nu sint asiatici, ci doar aveau facute operatii estetice pt a arata asa... cica in carte e dezvoltata ideea; mi s-a parut ca nu prea exista mare legatura intre povesti, nu stiu daca in carte e mai accentuata aceasta legatura trecut-prezent-viitor.

Oricum, per total mi s-a parut un film foarte bine realizat si destul de captivant, nu mi s-a parut extraordinar de greu de inteles, pt ca nu era mare lucru de inteles :)

Luis Garcia10
29th December 2012, 15:40
Oricum, per total mi s-a parut un film foarte bine realizat si destul de captivant, nu mi s-a parut extraordinar de greu de inteles, pt ca nu era mare lucru de inteles :)

+1
Si mie mi s-a parut film foarte bine realizat. A avut mici hibe in prezentarea povestilor, parca unele trebuiau detaliate putin mai mult.
Dar, da a fost un film foarte bun.
8.5/10 :ok:

irinaidu
29th December 2012, 22:34
Cinema ?!


si tu acuma :P daca ar fi fost in cinematografe m-as fi dus.

cat despre cloud atlas - imaginea e frumoasa si captivanta dar continutul cam lipseste. iar unele dintre platitudinile zise de somni ( sper ca asa o chema ) au fost chiar hilare.

SuperDumnezeu
29th December 2012, 22:36
si tu acuma :P daca ar fi fost in cinematografe m-as fi dus.


De unde l-ai luat?

irinaidu
30th December 2012, 00:08
ti-am trimis mesaj :) sper sa-ti mearga.

Cristina
30th December 2012, 11:23
Mie filmul nu mi s-a parut cine stie ce.Adica m-am dus cu mari asteptari si am iesit cam dezumflata.Povestile nu mi s-au parut bine legate intre ele,filmul a fost prea lung si ideile din film au mai fost exploatate de cateva ori.
Filmul a fost ok, per total insa nimic extraordinar si nemaintalnit.

Andrei_23
31st December 2012, 01:12
Am vazut ieri Hobbit; aveam asteptari mai mari, au fost putine secventele care sa tina cu sufletul la gura. Cam tras de par totu...Gollum e cel mai tare :)

Lordul
31st December 2012, 14:24
Harry Potter & Deadly Hallows 1&2

Srdjan
31st December 2012, 14:30
Si cum ti s-or parut? :D

Srdjan
2nd January 2013, 20:06
Lincoln 9/10

Spielberg si Tony Kushner au reusit sa creeze un film care curand va fi un clasic probabil. Daniel Day-Lewis reuseste sa joace incredibil, pot zice ca e cel mai potrivit om pentru acest rol. I-am scazut un punct intrucat nu mi-a placut ca s-au axat prea mult pe povestea celui de-al treisprezecelea amendament.

Doctor_Satan
3rd January 2013, 09:56
Immortals - 4/10
Incredibil de slab acest film. Tot decorul a fost artificial, iar actiunea de toata jena. Punctele in plus le primeste pentru imaginile cu oracolita perversa si pentru jocul lui Mickey Rourke.

Run Bitch, Run! - 4/10
O prostioara de film, amuzanta pe alocuri, dar cu mult peste Immortals la partea de actiune.

irinaidu
4th January 2013, 01:59
life of pi - de ce oare tin unii sa faca filme de 3 ore cand ele ar fi putut avea f bine 1 ora si sa zica exact acelasi lucru ??? la inceput filmul e simpatic, apoi pare aventuros, apoi deja mori de plictiseala si de stupizenia ideii si la final sfarsitul te bucura pt ca se termina :P....nu, dar pt macar daca nu ai plecat din sala ai primit un final mai de doamne ajuta.

Doctor_Satan
4th January 2013, 09:15
Cum naibii se poate trece? Ma ustura ochii acum ca am citit postul

Scuze ca raspund abia acum.
Se poate trece daca punem in balanta cu ce scrie. Bine, dupa ce reusesti performanta de a ajunge pana la capat cu lectura acelor minunatii.

Doctor_Satan
7th January 2013, 09:22
Hobbit 9.5/10
E clar filmul anului 2012. Peter Jackson stie sa surprinda peisaje si sa te faca sa intri in atmosfera in care se desfasoara actiunea. N-am citit cartea, dar povestea mi se pare destul de solida, deci e posibil s-o fi respectat intr-un procentaj destul de mare.
Nu i-am dat 10 pentru ca e sub seria Lord of the Rings.

Sir. Eko
7th January 2013, 15:57
Am vazut Seven Psychopaths - foarte smecher filmu :ok:. Martin McDonagh cam stie ce face.


Nu am postat unde trebuia inainte.

jo27
7th January 2013, 16:20
Am vazut citeva filme recent:

Se, Jie --- 8.5/10, regizat de Ang Lee... un argument pt a vedea Life of Pi, desi cartea (am citit cam o treime pina acum) mi se pare cam timpitica deocamdata.

La source des femmes --- 8/10, regizat de Radu Mihaileanu, nu m-a dezamagit nici de data asta, dupa excelentele Le concert si Va, vis et deviens

The Imposter --- 8/10, bun documentar despre un impostor, normal :D

The Angels' Share --- 8/10, bineinteles, intr-un film scotian trebuia sa fie vorba despre whisky :D

Arbitrage --- 6/10

Goon --- 7/10, ehh, cam prostioara, dar si-asa e greva in NHL (de fapt tocmai s-a terminat :) ), asa ca un film despre hochei a mers de minune :)

Bridesmaids --- 6.5/10, peste asteptari :D

Lawless --- 7.5/10, Tom Hardy e tata lor :)

si azi,

Dupa dealuri --- 9/10, foarte realist, si ma refer la comportamentul personajelor, mi s-au parut foarte bine reproduse conceptiile femeilor in virsta de la tara (bine, maicutele erau tinere, insa corespondentul lor in afara vietii monahale, sint babele ultrareligioase care merg duminica de duminica la biserica, si numai cu Dumnezeu in gura toata ziua).

Cipri
7th January 2013, 18:31
Calendarul 7,5/10

Joaca foarte bine blonda . Povestea nu mi se pare impresionanta , iar replicile sunt cam rapide . N-am gasit filmul pe imdb . :|

EDIT : http://www.imdb.com/title/tt1446201/

r0bby
7th January 2013, 19:05
Am vazut citeva filme recent:

Se, Jie --- 8.5/10, regizat de Ang Lee... un argument pt a vedea Life of Pi, desi cartea (am citit cam o treime pina acum) mi se pare cam timpitica deocamdata.

La source des femmes --- 8/10, regizat de Radu Mihaileanu, nu m-a dezamagit nici de data asta, dupa excelentele Le concert si Va, vis et deviens

The Imposter --- 8/10, bun documentar despre un impostor, normal :D

The Angels' Share --- 8/10, bineinteles, intr-un film scotian trebuia sa fie vorba despre whisky :D

Arbitrage --- 6/10

Goon --- 7/10, ehh, cam prostioara, dar si-asa e greva in NHL (de fapt tocmai s-a terminat :) ), asa ca un film despre hochei a mers de minune :)

Bridesmaids --- 6.5/10, peste asteptari :D

Lawless --- 7.5/10, Tom Hardy e tata lor :)

si azi,

Dupa dealuri --- 9/10, foarte realist, si ma refer la comportamentul personajelor, mi s-au parut foarte bine reproduse conceptiile femeilor in virsta de la tara (bine, maicutele erau tinere, insa corespondentul lor in afara vietii monahale, sint babele ultrareligioase care merg duminica de duminica la biserica, si numai cu Dumnezeu in gura toata ziua).

Ai vazut Bronson?

jo27
7th January 2013, 19:29
Nu, stiu ca am vrut sa-l vad acum ceva timp, nu stiu de ce l-am ratat. Multumesc pt sugestie :)

Cipri
9th January 2013, 11:33
A vazut cineva ,,Piccolo mondo antico" si daca da , ce parere are ?

Eddy DoubleD
12th January 2013, 20:33
Premium Rush --- 5.5/10
Star Trek(2009) --- 7.5/10
Hotel Transylvania --- 6.5/10 Foarte buna animatia. Varcolacul a fost cel mai tare:)) Si foarte buna si referinta la Twilight=)))
Looper --- 6/10
The Apparition --- 4/10
The Machinist --- 9/10 Jos palaria in fata lui Bale. Cu asta a intrat clar in lista favoritilor mei. Am si citit despre eforturile pe care le-a facut pentru acest rol.
The Nightmare before Christmas --- 6.5/10
Young Adult --- 4/10
Gangster Squad --- 6.5/10 Vazut la cinema. Profund dezamagit ca Emma nu a aparut mai mult pe ecran:))

relansat
12th January 2013, 22:18
Django Unchained - dumnezeiesc de bun. si atat :) 10/10

Eddy DoubleD
12th January 2013, 23:48
Il vad saptamana viitoare:) De abia astept:D

r0bby
13th January 2013, 00:13
Eddy,cum ti se pare American Psycho?

Eddy DoubleD
13th January 2013, 00:43
Eddy,cum ti se pare American Psycho?

Un Bale magistral.:ok: El e tot filmul.

Tazz
13th January 2013, 12:40
Django Unchained - dumnezeiesc de bun. si atat :) 10/10

Subscriu. Jamie Foxx e genial, uitasem cat de mult imi place :D

resita
13th January 2013, 17:39
Django Unchained - dumnezeiesc de bun. si atat :) 10/10

10/10 si din partea mea :ok:

Srdjan
13th January 2013, 17:51
M-am uitat din nou la triologia Dark Knight a lui Nolan:

Batman Begins (2005) 9/10


Mi-a placut mai mult ca TDKR. Mi-a placut faptul ca s-a concentrat mai mult pe Bruce decat pe alte personaje, mai putin importante.

The Dark Knight (2008) 10/10


De departe favoritul meu din serie. Heath a fost senzational in filmul asta si povestea + scenariul excelent realizate.

The Dark Knight Rises (2012) 7/10


Mi s-a parut ca prima ora a fost slaba, deaorece ne-or bagat atat de multe personaje, incat abia reuseai sa le ti minte pe toate. Povestea a avut gauri in unele locuri si vocea lui Bane a fost groaznica dupa parerea mea. In mare parte a fost bun, clar un film bine realizat, insa ma asteptam la un final mai epic la o triologie atat de impresionanta

Doctor_Satan
14th January 2013, 11:56
Django Unchained - dumnezeiesc de bun. si atat :) 10/10

Asa de bun zici ca e? Deci ar merita vazut la cinema?


Pulp Fiction - 9/10
Da, abia cum l-am vazut prima oara. Un film bun, cu actori grei, care-si joaca rolurile perfect. Scene amuzante, dar parca n-are inceput si sfarsit. Iar buclele din desfasurarea actiunii accentueaza senzatia ca n-a vrut sa spuna nimic.

Tyler Durden
14th January 2013, 14:31
Un film bun, cu actori grei, care-si joaca rolurile perfect. Scene amuzante, dar parca n-are inceput si sfarsit. Iar buclele din desfasurarea actiunii accentueaza senzatia ca n-a vrut sa spuna nimic.

Pai asta e si ideea, d'aia e un film-scoala.

dextercioby
14th January 2013, 20:14
40 de minute din cistigatorul de la Golden Globes de azi-noapte. ARGO. ok'eish. :D

Prome
16th January 2013, 08:39
Am vazut Django si Argo. Django a fost fain, dar Argo a rulat fin. Affleck is a pimp!

irinaidu
16th January 2013, 13:50
argo a rulat fin si afleck e un pimp ??? serios ? :happy nu m-as fi gandit niciodata la descrierea asta.

jo27
16th January 2013, 22:25
Silver Linings Playbook --- 8/10 Asa, filmul urmeaza aproape in intregime schema comediilor romantice, insa povestea este foarte interesanta si un pic neobisnuita pt genul asta de filme, filmul in sine foarte bine realizat, prestatiile actorilor la inaltime, Bradley Cooper si Jennifer Lawrence isi merita pe deplin nominalizarile :)

Prome
17th January 2013, 05:32
argo a rulat fin si afleck e un pimp ??? serios ? :happy nu m-as fi gandit niciodata la descrierea asta.

Inseamna ca-i foarte bun filmul iar Affleck un regizor smecher :D

irinaidu
17th January 2013, 23:45
Inseamna ca-i foarte bun filmul iar Affleck un regizor smecher :D

mersi pt traducere :D asta imi aduce aminte de un stand up comedy in care erau explicate versurile din muzica rap ( sau cam asa ceva. m-a lasat memoria la batranete ). oricum funny.

SuperDumnezeu
18th January 2013, 22:11
Am vazut Moon din 2009 mi se pare. A fost previzibil asa, dar per total a fost ok. Recomand.

irinaidu
19th January 2013, 18:39
death of a superhero - un film simplu, cu o idee clara si neoriginala dar care reuseste sa puna suflet in modul de prezentare si care mie mi-a placut.

iuli
20th January 2013, 02:23
Am fost si eu sa vad Django ca na, la noi apare dupa 3 saptamani. Chiar ciudata treaba de data asta. Oricum, revenind, d-aia e Tarantino cel mai bun. E zeu. Poate nu ia Oscarul... La fel si Waltz, desi are un rol foarte asemanator cu cel din I.B.

Filmul e excelent, dar nu are nicio sansa la Oscar. Din pacate :( Bine, recunosc ca nu le-am vazut pe celelalte nominalizate.

Srdjan
20th January 2013, 02:35
Waltz a fost fantastic.

Sasuke Uchiha
20th January 2013, 17:04
seven psychopaths 6/10
django unchained 8.5/10 sala plina , aplauze la sfarsit, insa pentru mine sub IB , daca ib nu a luat oscaru asta cred ca nu are nici o sansa , insa totul depinde de lincoln si mizerabilii care pt mine sunt favoritele desi nu le-am vazut, di caprio genial, increbilil si fara oscar ....
life of pi 5/10 probabil cea mai plictisitoare prima ora dintr-un film, pana cand nu apare tigru pe barca pufff asta nici o sansa pt oscar, nici nu stiu ce face printre favorite.
The Man with the Iron Fists 6/10 mmm

jo27
20th January 2013, 18:01
Ce te-a facut sa scrii cu majuscule ultimul film? caci din nota nu pare a te fi impresionat.

Srdjan
20th January 2013, 18:10
So Undercover- 1/10. F foarte slab film, nustiu ce m-a facut sa il vad. Am vazut ca are 3.7 pe IMDB, insa mi-o placut ideea si am zis sa ii dau o sansa..

Hard
20th January 2013, 19:35
So Undercover e un film bun pentru adolescente. Atat. 3/10
Life of 3.14 mi s-a parut interesant, un film indian totusi. 7/10
Tarantino si Django Unchained un film exceptional, singurul lucru care nu mi-a placut a fost modul prin care sarea sangele din cadavre. 9/10
Silver linings playbook - un film romantic cu nebuni - 8/10

Srdjan
20th January 2013, 20:21
Da sangele zici ca era ketchup la cum sarea din oameni.

le.gry
20th January 2013, 20:26
Silver linings playbook, excelent. Un f5 tuturor mizeriilor nominalizate la Oscar :ok: Nu am vazut Django, nu voi vedea niciodata Lincoln si filmul doamnei Bigelow si nu-nteleg de ce atata zarva in jurul lui Argo.

Printre alte bla-bla-uri, am vazut Following, primul film al lui Christopher Nolan. O miniatura simpatica :ok:

The angel's share, We need to talk about Kevin, Flight, A dangerous method, toate pe plus (primul, chiar ff enjoyable). In alt registru, simpaticul Excision, un dark comedy-horror. Dupa gustul meu ar veni peste Cabin in the woods, despre care se spune ca este horror-ul anului. Este acolo, in orice caz.

End of watch, slab. The tall man, bien. The words, bien. Arbitrage, bien.

PS. Likealot Drive of 2011. Si Shame, tot de-acolo. Dar n-am de gand sa polemizez cu nimeni. In orice caz, n-as achiesa la comentariile pozitive care s-au scris aici, cu atat mai putin la cele negative :D

resita
20th January 2013, 22:29
The Road (http://www.imdb.com/title/tt0898367/) absolut genial, poate cel mai bun film despre ...sfarsit :D:D

Srdjan
20th January 2013, 22:55
Silver linings playbook, excelent. Un f5 tuturor mizeriilor nominalizate la Oscar :ok: Nu am vazut Django, nu voi vedea niciodata Lincoln si filmul doamnei Bigelow si nu-nteleg de ce atata zarva in jurul lui Argo.

Printre alte bla-bla-uri, am vazut Following, primul film al lui Christopher Nolan. O miniatura simpatica :ok:

The angel's share, We need to talk about Kevin, Flight, A dangerous method, toate pe plus (primul, chiar ff enjoyable). In alt registru, simpaticul Excision, un dark comedy-horror. Dupa gustul meu ar veni peste Cabin in the woods, despre care se spune ca este horror-ul anului. Este acolo, in orice caz.

End of watch, slab. The tall man, bien. The words, bien. Arbitrage, bien.

PS. Likealot Drive of 2011. Si Shame, tot de-acolo. Dar n-am de gand sa polemizez cu nimeni. In orice caz, n-as achiesa la comentariile pozitive care s-au scris aici, cu atat mai putin la cele negative :D


End of Watch a fost foarte bun, nu stiu ce nu ti-a placut la el.

Eddy DoubleD
21st January 2013, 00:07
Django Unchained e noul Pulp Fiction. Am zis:ok: Extraordinar film, n-am ce zice. Dialoguri spumoase, personaje bine interpretate, coloana sonora buna. Nici nu simti unde trec 2 ore jumate.

Brain-dead
21st January 2013, 14:29
Silver linings playbook, excelent. Un f5 tuturor mizeriilor nominalizate la Oscar :ok: Nu am vazut Django, nu voi vedea niciodata Lincoln si filmul doamnei Bigelow si nu-nteleg de ce atata zarva in jurul lui Argo.

Spui ca nominalizarile sunt mizerii , dar n-ai vazut jumatate din ele , wtf !?

le.gry
21st January 2013, 22:50
End of Watch a fost foarte bun, nu stiu ce nu ti-a placut la el.

Nu stiu. Simply don't deliver anything :) E un film pe care-l citesti repede. Pur si simplu nu m-a prins povestea asta (acceptand faptul ca asta a fost o poveste). M-a obosit maniera, mi-a taiat tot cheful. Un merit? Da, e onorabil sa aduni diverse chestii din filmele cu politisti, sa le lipesti cu migala si sa umpli doua ore. Oameni curajosi, cu simtul datoriei, prietenia adevarata, Sacrificiul. Wow, hai ca nu e asa rau, totusi.

Pur si simplu sunt deranjati de trepied oamenii astia, si asta numai de la Bigelow li se trage :D



Spui ca nominalizarile sunt mizerii , dar n-ai vazut jumatate din ele , wtf !?

Ma refeream la faptul ca se cauta cu lumanarea fie teme pretentios-plictisitoare -un bun prilej ca snobii sa se bat pe burta si sa ne prezinte hainele noi ale imparatului, fie se merge pe retetele de succes din anii trecuti. SLP mi se pare un film pentru public. Aparent e simplut, dar sunt multe chestii dragute si sensibile acolo. Macar de asta l-as face favoritul meu la Oscar. Lincoln? Bigelow? Come the fuck on! :D

Django e noul Pulp Fiction? Nu stiu, aveam nevoie de un al 2-lea Pulp Fiction? Urmeaza al 3-lea? Wow, ce chestie!

PS. Am vazut Argo, nu m-a impresionat. Vad ca tocmai a luat un premiu. Nu inteleg, dar imi face placere sa constat inca o data ca publicul si critica merg in directii diferite :)

PPS. Imi place Tarantino.

le.gry
21st January 2013, 23:04
The baytown outlaws. Stiu, nu e bine sa te usurezi contra vantului, dar pentru mine asta este un film de rahat. Deep shit. Mare pacat, puteau rezolva macar cu un titlu pe masura. Ma uit la The raid redemption si spun ca asa trebuie sa arate un film de actiune. Fara pretentii de script, bunaciuni, cete de jamaicani, tarfe sau plm :D Bataie. Festivalul pumnului. Well, e o chestie, ca pumnul bine dat nu se duce intr-o parte (exceptie epicul de 10 minute din final :D), la fel cutitul, glontul sau genunchiul care sectioneaza chirurgical. Bine de tot facut filmul asta! :yes: Imi pare bine ca le-am vazut unul dupa altul. Reiese clar cine pe cine a stropit cu jet.

Freek
22nd January 2013, 00:07
Le.gry, de curiozitate, ti-a palcut Training Day (bineinteles, daca l-ai vazut :D)?

le.gry
22nd January 2013, 00:25
L-am. Mi-a placut. Nu se compara. E prea sus.

irinaidu
22nd January 2013, 00:55
zicea cineva pe aici de cabin in the woods . l-am vazut si eu aseara. bla, bla, bla ... nu-i nici chiar horror, nu-i nici chiar satira, nu-i nici prea amuzant. ok, am inteles omagiul adus filmelor de groaza in general, plus cateva momente amuzante, plus replica trista dar adevarata "there's something else in the lake ! a gorgeous man! ..i'm gonna kill you !.... don't kill the gorgeous man, we're endangered ". :P cam atat despre filmul asta.

sunt in mare dilema cu Silver linings playbook - pe de o parte m-as uita pt ca imi place jennifer lawrance, pe de alta parte nu pot sa-l inghit pe bradly cooper nici cu multa, multa sare pe marginea paharului de margarita.

le.gry
22nd January 2013, 01:13
@irinaidu:

Din fericire suntem toti diferiti. Crezi ca era doar o reclama? Putem fi uniti si in diversitate, desi un domn moderator crede ca doar daca ne batem pe burta putem hedoniza impreuna pe acest forum :D

Mi-a placut Cabin in the woods. Mai mult decat tie, asta e clar. L-am vazut ca pe o parodie. Cred ca asta e spilul. Nu-si doreste sa fie f serios si le-a bubuit in cap o idee simpatica. Wrong Turn 5 se vrea serios dar este o mizerie din care americanii nu mai pot iesi cand se-apuca de horror. Totusi, cu Excision, Cabin si (astept sa vina si la noi) American Mary, se pare ca mai imbuneaza cat de cat fanii genului. O sa vezi, Excision e un fel de American Beauty :D E adevarat, mai putin slefuit, dar orisicat :P

Bradley ruleaza un decent leading actor Nu cred ca femeilor le plac barbatii care vorbesc mult, deci n-as paria pe sansele lui de a aduna foarte multe bile albe. Ah, poate te refereai la aspectul fizic? Poate ca nu suntem atat de diferiti atunci cand apreciem un actor de sex diferit de al nostru, nu? Ce ar trebui sa intelegi de aici? Ca Jennifer Lawrence ruleazzza!! :D

irinaidu
22nd January 2013, 01:44
sunt convinsa ca putem hedoniza impreuna. si acum daca ne si unim in diversitate incep sa ma simt de parca lucrez la united colors of benetton :P

clar cabin in the woods era o parodie. doar ca pt mine ceva i-a lipsit. dar vb ta e mai ok decat alte mizerii ce se vor serioase.

da, jeniffer lawrence ruleaza atat ca actrita cat si ca frumusete. mi-a atras atentia in winter's bone si apoi m-a convins cu frumusetea in x-men first class. prin urmare inca nu am vazut-o in prea multe filme dar are o prezenta foarte placuta. am cateva fete la care m-as uita si doar daca vorbesc, cum ar fi emily blunt. si unele care ma fac sa nu ma uit la un film pt ca stiu ca o sa le vad fata cum ar fi olivia wilde.
bradly in schimb ma calca pe ultimul nerv si fara sa faca nimic, doar cand ii vad fata.
dar gresesti cu faptul ca fetelor nu le plac barbatii care vb mult. mie una imi plac, depinde insa ce spun :)

jo27
22nd January 2013, 07:22
zicea cineva pe aici de cabin in the woods . l-am vazut si eu aseara. bla, bla, bla ... nu-i nici chiar horror, nu-i nici chiar satira, nu-i nici prea amuzant. ok, am inteles omagiul adus filmelor de groaza in general, plus cateva momente amuzante, plus replica trista dar adevarata "there's something else in the lake ! a gorgeous man! ..i'm gonna kill you !.... don't kill the gorgeous man, we're endangered ". :P cam atat despre filmul asta.

sunt in mare dilema cu Silver linings playbook - pe de o parte m-as uita pt ca imi place jennifer lawrance, pe de alta parte nu pot sa-l inghit pe bradly cooper nici cu multa, multa sare pe marginea paharului de margarita.

Nici pe mine nu m-a impresionat Cabina, insa a mers.

Jennifer Lawrence e superba, intr-adevar, si face un rol foarte bun in SLP. Bradley Cooper, nu eram un fan, pt ca nici nu-l remarcasem pina acum, macar :D. Nici acum nu sint fan, insa mi-a placut prestatia sa in acest film :)

Utilizator
22nd January 2013, 15:56
am vazut recent The Road http://www.imdb.com/title/tt0898367/

Un altfel de film despre umanitatea post-apocalipsa, fara happy-end precum celelalte filme ce trateaza subiecte similare in nota hollywoodiana. Un viitor trist si lupta unui tata de a pastra speranta si mai ales umanitatea fiului sau.
E trist, dar in opinia mea merita vazut. Te pune pe ganduri si apreciezi mai mult ceea ce avem acum.

Bine jucat, frumos filmat, cu culori gri pentru viitorul post-cataclism si vii pentru amintirile din trecut.

irinaidu
23rd January 2013, 03:30
silver linings playbook - ori eu am o problema, ori toti ceilalti. filmul asta e groaznic. in primul rand cum poate fi asta o comedie ? ha,ha personajul principal e bipolar si cel putin in prima parte a filmului treaba asta e destul de ok prezentata in modul in care se comporta. dar chestia asta nu e amuzanta, e o boala si e nasoala. ok, pot sa rad la o scena de genul celei in care cei 2 protagonisti discuta despre efectele secundara ale medicamentelor, dar in general nu ma amuza foarte tare manifestarile bolilor psihice, mai ales cand sunt doar folosite ca un mod de a face ca o comedie romantica sa para mai cu zvac decat altele, sau mai inteligenta decat altele, in timp ce nu este deloc. intriga e atat de cliche-istica de nu-ti vine sa crezi - de cand se vad cei 2 e clara treaba, stii din start ca ea a scris scrisoarea, stii ca vor avea punctajul necesar si mai stii si ca se vor lamuri lucrurile in ultimele minute in care clar el o sa fuga dupa ea.
incercarea de a profita de un subiect greu, cum sunt bolile psihice, cu care habar nu ai ce sa faci apoi doar pt a parea ca ai facut altceva decat cea mai plictisitoare comedie romantica e deranjanta.
pacat de jenifer lawrence care e superba.

Luis Garcia10
23rd January 2013, 04:02
Nu e o comedie romantica, e mai mult de atat. :rolleyes: E foarte bun filmul. Il recomand.

Sir. Eko
23rd January 2013, 19:34
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/c3/Thank_you_for_smoking_Poster.jpg

Film lejer asa. Dar e bun :ok:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/5/5b/O_brother_where_art_thou_ver1.jpg

Genial ! Totul e bun in filmu asta, de la scenariu la actori...soundtrack, tot :D . Joel and Ethan Coen :ok:

resita
23rd January 2013, 19:56
21 Jump Street (http://www.imdb.com/title/tt1232829/) o comedie reusita pt. o seara linistita :ok:

Doctor_Satan
24th January 2013, 08:28
Django - 9/10
Un film foarte reusit, chiar daca multe faze au fost cam trase de par. Samuel L Jackson a fost mortal in acel rol neasteptat.
Cam mult sange, un pic cam gros la consistenta si prea deschis la culoare. Faza cand o impusca pe Lara Lee a fost chiar exagerata. Remixul coloanei sonore din Two Mules for Sister Sara m-a uns la suflet.

irinaidu
24th January 2013, 12:43
doctore, unul la mana e amuzant sa te plangi de nerealism din partea omului care l-a ucis pe hitler in flacari :P si apoi daca e sa te deranjeze ceva ca fiind nerealist cred ca gasesti lucruri mai serioase, avand in vedere ca din punct de vedere istoric filmele lui tarantino zici ca sunt facute de unul care n-a facut istorie la scoala. dar eu zic ca de cand apare waltz cu dintele pe caruta orice pretentie la realsim se duce pe apa sambetei :D
dar da, faza cu lara lee e super stupida din multe puncte de vedere nu doar ca executie.

Grinco
24th January 2013, 13:36
Tocmai asta e ideea la filmele lui Tarantino. Ce, faza asta pare mai realista? Sangele are o consistenta mai buna? :D

-jhTRqgTZSM

Doctor_Satan
24th January 2013, 14:00
doctore, unul la mana e amuzant sa te plangi de nerealism din partea omului care l-a ucis pe hitler in flacari :P si apoi daca e sa te deranjeze ceva ca fiind nerealist cred ca gasesti lucruri mai serioase, avand in vedere ca din punct de vedere istoric filmele lui tarantino zici ca sunt facute de unul care n-a facut istorie la scoala. dar eu zic ca de cand apare waltz cu dintele pe caruta orice pretentie la realsim se duce pe apa sambetei :D
dar da, faza cu lara lee e super stupida din multe puncte de vedere nu doar ca executie.
Hei, faza cu Hitler e acceptabila intr-un film in care nu se vrea realist. Dar faza aia a fost incorecta din punct de vedere fizic. Si nu ma plang, doar ca filmul ar fi fost mai aproape de perfectiune daca doar ii imprastia creierii pe tocul usii. Dar i-o acceptam pentru ca e nesemnificativa daca o raportam la restul filmului.

Tocmai asta e ideea la filmele lui Tarantino. Ce, faza asta pare mai realista? Sangele are o consistenta mai buna? :D

-jhTRqgTZSM

Eu zic ca ar trebui sa fie ceva mai lichid. In Django pare a fi sos de tomate cu pulpa. Plus ca are o culoare cam stearsa.
In Kill Bill parca a fost mai acceptabil.

Tim
24th January 2013, 15:18
Hei, faza cu Hitler e acceptabila intr-un film in care nu se vrea realist. Dar faza aia a fost incorecta din punct de vedere fizic. Si nu ma plang, doar ca filmul ar fi fost mai aproape de perfectiune daca doar ii imprastia creierii pe tocul usii. Dar i-o acceptam pentru ca e nesemnificativa daca o raportam la restul filmului.


Eu zic ca sangele ar trebui sa fie ceva mai lichid. In Django pare a fi sos de tomate cu pulpa. Plus ca are o culoare cam stearsa.
In Kill Bill parca a fost mai acceptabil.Asta o sa mi-o pun ca semnatura. Rostita de unul care imi recomanda medicatia, este de nepretuit.:o::rolleyes:

Doctor_Satan
24th January 2013, 15:25
Ce interesant cum unii tristi care se plang ca-i vanez cauta sa-mi dea reply-uri pe tot forumul.

Si ca tot suntem pe filme, pe acesta l-am vazut deja si deja e mult prea plictisitor la a 13034837-a reluare:
Ce vraji a mai facut tim - 1/10
Actiunea e cam asa: Iancu cumpara o echipa, o muta la timisoara, o vopseste, o falimenteaza si pleaca cu banii. Se trezeste un timisorean ca de fapt totul a fost un plan al moldovenilor si-i blesteama pe toti de 2 ani.
Un scenariu bunicel, dar pus in scena in cel mai jenant mod cu putinta. Un film despre cat de usor pot fi mintiti oamenii prin presa. Bine, oamenii aia care pun si botul, evident.
Punctul il primeste scenariul pentru ca e deosebit, trebuie sa recunoastem.

Tim
24th January 2013, 15:34
Nu am vanat nimic, din intamplare am dat peste aceste postari si am ramas socat. Omule, crede-ma, ai nevoie de ajutor.Orice psihiatru ce citeste postarile de mai sus este mirat cum de umbli in libertate.:(

Doctor_Satan
24th January 2013, 15:38
Hmmm... Atunci postarile tale sunt demne de studiu la Psihiatrie.
Daca n-ai observat, discutam despre un film si-mi dadeam cu parerea despre cum ar fi trebuit realizat. Dar ti-ai gasit si tu inca o chestie cu care sa ma provoci pentru ca apoi sa tipi pe tot forumul ca am ceva cu tine. Vezi ca azi ai scris cam putin pe Suporter Otelul. Nu ne-ai mai blestemat de ieri, sanatosule.

De cand ti se pare tie anormal sa discuti despre efectele folosite intr-un film? Doar tu esti ala care blestema sute de mii de oameni zilnic, nu? Asta e comportament demn de dat exemplu ca sanatate si integritate.

irinaidu
25th January 2013, 01:28
am vazut "the fall " - l-am descoperit recent pe lee pace si am zis sa il vad si in alt film, in afara de "the soldier's girl ". filmul e genul artsy care de obicei nu-mi place, dar asta din nu stiu exact ce motiv m-a prins. poate sa fie de vina lee pace, sa fie de vina catinca untaru care e mai mult decat draguta si care mi-a intiparit in minte expresia cantata "beautiful masina ". un film fara vreun scop, fara prea multa adancime a personajelor, ce nu iti explica exact ce si cum s-a intamplat, dar care din motive inexplicabile mi-a placut.

krapulax
25th January 2013, 20:40
taicutza, am inceput sa ma uit la 7 neteferi. e misto. e foarte neteafar woody. maine cred ca o sa merg la django, alaturi de unul dintre intemeietorii acestui forum. acum mai bine de un deceniu, deja.

relansat
25th January 2013, 21:21
7 psihopati. penal.

Srdjan
25th January 2013, 21:25
Cum eFlight cu Denzel? L-a vazut cineva?

SuperDumnezeu
25th January 2013, 23:13
7 psihopati. penal.

Mai traiesti ?!

irinaidu
25th January 2013, 23:47
are cineva vreo sugestie pt un film amuzant ? tin sa specific ca filmele considerate comedii gen hangover m-au facut sa vreau sa hang over the balcony by the neck until i am dead... sau cam asa ceva.

chiar e nasapa 7 psychopaths ?

Grinco
26th January 2013, 00:09
Pai specifica un film care ti s-a parut amuzant, sa vedem ce gen preferi :D

irinaidu
26th January 2013, 00:17
unele clasice, simple si uneori chiar si usor retarde cum ar fi "arsenic and old lace " , filmele monty phython , prostioare gen "in bruges ", sau "thank you for smoking " si ok m-am distrat si la filme gen "sister act " :P. e clar, nu am vazut prea multe filme amuzante in ultima vreme si nu-mi vin titluri in minte.
cert e ca am urat din suflet the hangover si bridesmaids.

Grinco
26th January 2013, 00:21
Bun, uite aici scena usor retarda :D Asta e filmul pe care l-am vazut de cele mai multe ori.

tByH1uM_fnI

irinaidu
26th January 2013, 00:24
he,he, da, mersi, dar l-am vazut. parca m-as uita la ceva ce nu am vazut. scuze ca acu mai fac si figuri.

Sir. Eko
26th January 2013, 00:34
are cineva vreo sugestie pt un film amuzant ? tin sa specific ca filmele considerate comedii gen hangover m-au facut sa vreau sa hang over the balcony by the neck until i am dead... sau cam asa ceva.

chiar e nasapa 7 psychopaths ?

in the loop

7 psychopaths nu e naspa.

irinaidu
26th January 2013, 00:38
am ras de numai la "in the loop ". filmul nu are nici o noima dar replicile sunt mortale. si acum spun "i am fucking zen "cu accent britanic :)

Grinco
26th January 2013, 00:39
Pe astea le am acum pe hard, altele nu imi vin in minte: Office Space, Idiocracy, The Big Lebowski, This Is Spinal Tap, Shaun of the Dead, Kingpin, Top Secret.

Sir. Eko
26th January 2013, 00:41
Pe astea le am acum pe hard, altele nu imi vin in minte: Office Space, Idiocracy, The Big Lebowski, This Is Spinal Tap, Shaun of the Dead, Kingpin, Top Secret.

Geniale.


am ras de numai la "in the loop ". filmul nu are nici o noima dar replicile sunt mortale. si acum spun "i am fucking zen "cu accent britanic :)

:)) chiar ca ii fain.
4 weddings and a funeral ai vazut nu ?

irinaidu
26th January 2013, 00:48
ms grinco !

mr eko, da l-am vazut. dar miar placea ceva asa gen 4 weddings and a funeral sau gen full monty, adica funny dar si cu suflet.

Grinco
26th January 2013, 00:50
Cu placere. E vreunul bun? :D

irinaidu
26th January 2013, 00:52
Cu placere. E vreunul bun? :D

pai pe cele pe care le-am vz din lista ta sunt bune. dar sunt si unele pe care nu le-am vz :D

krapulax
26th January 2013, 09:33
prostioare gen "in bruges "
e regizat de mcdonagh. ca si 7 descreieratz.

Brain-dead
26th January 2013, 10:53
@irina: incearca Death at a Funeral , versiunea britanica din 2007.

ice_girl
26th January 2013, 13:15
Irina, daca vrei sa vezi o comedie buna iti recomand "My cousin Vinny", l-am revazut de curand si m-am distrat copios:)):D

YodaRo
26th January 2013, 13:30
un film frumos vazut aseara printre alte porcarii comerciale.
Spring 1941 (http://www.imdb.com/title/tt1252616/)
http://www.imdb.com/title/tt1252616/

resita
26th January 2013, 13:32
Pe astea le am acum pe hard, altele nu imi vin in minte: ... Idiocracy...

Am ras cu lacrimi la el, un film care tinde sa se adevereasca daca privim scoala de azi :)):)):))

Freek
26th January 2013, 14:02
Idiocracy in continuare e mai valabil pentru americani decat pentru restul lumii:D.

Flight
http://www.imdb.com/title/tt1907668/

Nota: 6.5

Incepe foarte bine, o lalaie pana spre final ca apoi finalul sa fie oarecum satisfacator.

Grinco
26th January 2013, 23:25
Fac un experiment acum. Pornesc Schindler's List si sunt curios cat rezist sa ma uit :D

Freek
26th January 2013, 23:33
Jew hater:D

Grinco
26th January 2013, 23:40
Nu de aia ma. E alb-negru :D Oricum nu inteleg de ce ma-sa nu vorbesc nemtii in germana tot timpul.

Freek
26th January 2013, 23:44
Ma gandeam ca aici ar putea fi buba, nici mie nu imi plac filmele alb-negru. Oricum, filmul e bun deci sunt sigur ca-l vezi pana la capat:D. Enjoy!

Grinco
26th January 2013, 23:56
O fi bun, dar tot am peste 10 incercari esuate de a-l vedea :D Daca e sa-l vad pana la capat va primi din start 3 puncte in minus pentru faza cu limba. Adica pulimea (soldatii si aia de la statiile de amplificare) vorbeste germana, iar restul o engleza perfecta, eventual cu accent nemtesc. Le fel si evreii bogati o ard in engleza, iar aia pauperi in poloneza. De asta ii da clasa Tarantino lui Spielberg :D

Freek
27th January 2013, 00:03
Hollywoodm ce vrei... Eu deja ignor faze de genul asta pentru ca nu as putea sa ma mai uit la filme. Un exemplu: Les Miserables (2012) british accents, c'mon, Gavroche ziceai ca-i iesit din Snatch cu accentul ala de londonez :headbang:.

Grinco
27th January 2013, 00:17
N-am vazut. E tot filmul in engleza sau o dau si pe franceza? Ca e mai corect sa faci naibii tot filmul in engleza decat sa vii cu trucuri de astea ieftine si sa bagi si cateva replici in limba personajelor sau sa ii pui sa vorbeasca cu accent doar pentru o doza de "realism".

Sir. Eko
27th January 2013, 00:30
Fac un experiment acum. Pornesc Schindler's List si sunt curios cat rezist sa ma uit :D

:)) Ba nici eu nu am rezistat. Tot timpu cand vorbesc cu cineva despre filme si ajungem la Schindler's List, mint si zic ca l-am vazut :)). Ca altfel sunt criticat ca de ce nu l-am vazut...cum adica nu ai avut rabdare dupa el ? etc..

Freek
27th January 2013, 00:38
@Grinco
Engleza cap coada. Franceza doar cu monsieur si madame. Pe mine ma scoate din sarite accentul britanic in filmele unde actiunea se petrece inainte de sec. XX si nu in Marea Britanie.
Ma rog, tu ce faci pana la urma te uiti la ala sau ai abandonat?:D

Acum ca tot am pomenit de Mizerabili.

Les Miserables
http://www.imdb.com/title/tt1707386/

Nota: 6.9/10

Era excelent daca nu era integral muzical:D. Ca si actori, costumatie, regie etc. peste cel din 1998. Mare :yes: pentru Russell Crowe si Anne Hattaway. Helena Bonham Carter joaca acelasi rol in toate filmele, m-am plictisit.
Daca apreciam muzicalurile (e cu "S" musicalurile?) ii dadeam 10.

iuli
27th January 2013, 00:45
http://s13.postimage.org/tvs6ipypj/amplt3_alice_in_wonderland_crazy_bitch_fight_clu.j pg

Freek, asa? :))

Grinco
27th January 2013, 00:53
@Grinco

Ma rog, tu ce faci pana la urma te uiti la ala sau ai abandonat?:D



Am ajuns la minutul 37 si l-am incepit de peste o ora si jumatate. Iti dai seama ce m-a captivat daca tot pun pe pauza.

Freek
27th January 2013, 00:58
Inchide-l mai bine, uita-te la un serial:D.

@iuli
Exact :)). Ea si Depp.

Grinco
27th January 2013, 01:09
OK, am rezistat 43 de minute, record. Urmeaza Machete :D

dextercioby
27th January 2013, 01:12
Am vazut asta seara Django...Excelent, cel mai bun film vazut in ultima vreme.

Grinco
27th January 2013, 01:13
Uite pe cineva care nu a facut o alegere proasta azi :D

Freek
27th January 2013, 01:18
Am vazut asta seara Django...Excelent, cel mai bun film vazut in ultima vreme.

Vote pls?:D
http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=637488&page=3


Machete iau in clipa asta ca si asa stau de ceva timp cautand un film. Daca nu imi plac inchid pc-ul de la tabloul de siguranta si ma culc.

Grinco
27th January 2013, 01:21
Nu l-ai vazut deloc pana acum?

dextercioby
27th January 2013, 01:26
Django e ff violent, nu-i cu scalpari, dar are mai mult singe decit Inglorious Bastards. Si nu e o violenta gratuita, no way. Mi-a placut cum l-a scris Tarantino, fara ocolisuri, momente moarte, pe alocuri amuzant (Waltz e genial, lucru banal). Pentru 40 de minute cit i-a dat lui diCaprio pe ecran, nu putea emite pretentii la Oscar, parerea mea.

Jamie Foxx e ruda cumva cu Samuel L. Jackson. He's a bad motherfucker.

<...I couldn't help it>. F tare faza.

Freek
27th January 2013, 01:32
Nu l-ai vazut deloc pana acum?

Nope. Nu prea imi place Danny Trejo, dar daca n-am ce naiba sa vad il vad pe asta.

Zicea Samuel L. Jackson ca Extended Cut la Django ar avea 5 ore.
http://25.media.tumblr.com/tumblr_m7nqcf0IWE1rrb6xpo1_500.gif

Gata, play la Machete.

Grinco
27th January 2013, 01:35
Nu stii ce ai ratat. Lasa-l pe Trejo, ca is altii care iau prim-planul. Eu i-as fi dat Oscar lui Steven Seagal de exemplu :D

dextercioby
27th January 2013, 01:37
Jessica Alba e un soi de Jennifer Love Hewitt in <I know what you did last summer>, daca intelegeti ce vreau sa spun. :D

YodaRo
27th January 2013, 01:48
m-am bagat la documentare. M-am saturat de fictiune.

unul care il recomand http://www.imdb.com/title/tt0473181/
Crossing the Line 7.6

tipul a dezertat din armata americana si a fost casatorit chiar cu o romanca rapita de nord coreeni.
http://en.wikipedia.org/wiki/James_Joseph_Dresnok
He has been married twice more since defecting to North Korea. The first was to a Romanian (http://en.wikipedia.org/wiki/Romania) woman named Doina Bumbea (referred to as "Dona" in Jenkins's autobiography), with whom he had two sons, Theodore "Ted" Ricardo Dresnok and James Gabriel Dresnok. Bumbea supposedly worked at the Romanian Embassy; some accounts claim that she never worked at the embassy and was an abductee, taken by the North Korean secret service.[10] (http://en.wikipedia.org/wiki/James_Joseph_Dresnok#cite_note-10)[11] (http://en.wikipedia.org/wiki/James_Joseph_Dresnok#cite_note-11)
Jenkins's book also mentions this, but also claims that she was abducted to be the wife of one of the American deserters. The website of the Romanian Foreign Office says Romania asked North Korea in 2007 to explain the abduction of Bumbea, but did not receive any answers.[12] (http://en.wikipedia.org/wiki/James_Joseph_Dresnok#cite_note-12)[13] (http://en.wikipedia.org/wiki/James_Joseph_Dresnok#cite_note-13) Bumbea died of lung cancer (http://en.wikipedia.org/wiki/Lung_cancer).

acum e tot in North Korea si da interviuri...despre viata de acolo

extreeem de interesant

ma mai bag la alte documentare cat timp prestez si in sala ceva gym sa nu creasca burticica.

Grinco
incearca The Pianist (2002)
daca iti place genul.

Grinco
27th January 2013, 01:50
Vazut. De o mie de ori mai urmaribil decat Schindler's List.

jo27
27th January 2013, 06:50
O fi bun, dar tot am peste 10 incercari esuate de a-l vedea :D Daca e sa-l vad pana la capat va primi din start 3 puncte in minus pentru faza cu limba. Adica pulimea (soldatii si aia de la statiile de amplificare) vorbeste germana, iar restul o engleza perfecta, eventual cu accent nemtesc. Le fel si evreii bogati o ard in engleza, iar aia pauperi in poloneza. De asta ii da clasa Tarantino lui Spielberg :D

Si pe mine ma enerveaza enorm faza asta la filme. Totusi, Schindler's List e foarte bun :)

sun
27th January 2013, 12:50
The seven Psychopats ( cu Colin Farell, Woody Harrelson si Abbie Cornish ).

9/10

Freek
27th January 2013, 13:53
Machete
http://www.imdb.com/title/tt0985694/

Nota: 6/10

Nota 6 pentru satira politica ca in rest te doare capul:D.
Spre sfarsit am auzit un tipat, un tipat pe care l-am mai auzit asa ca am googalit.
Wilhelm scream :groggy: E ca ziarul ala de apare in toate filmele/serialele.
cdbYsoEasio
Coup5OaOr4A
:D

irinaidu
27th January 2013, 15:06
eu aseara am vazut "diner " din 1982. un film cu multi actori pe care ulterior ii vom vedea in multe filme si e amuzant sa-i vezi asa tinerei. filmul nu este despre ceva anume, iar in film nu se intampla nimic. insa mie mi-a placut, in mare.

Hopshio
27th January 2013, 16:53
21 Jump Street (http://www.imdb.com/title/tt1232829/) o comedie reusita pt. o seara linistita :ok:

foarte tare :D

iuli
27th January 2013, 22:50
Les miserables este un musical obositor. Serios, prea exagerat sa canti peste 2 h 30. Au mai fost musicaluri foarte bune, dar pentru ca niciodata nu s-a cantat asa.

Jocul actorilor este de clasa, nu am inteles de ce musical. Eh...

PS. Nu am mai vazut niciodata atata lume sa plece in timpul filmului :))

Eddy DoubleD
27th January 2013, 23:01
La ce se asteptau de la un musical?:))

Freek
27th January 2013, 23:03
Multi cred ca nu au stiut ca este TOT filmul asa. Iar sa fie toti fan musical mai greu sa faci si audienta, era clar ca nu prinde la toata lumea.

Grinco
27th January 2013, 23:48
Foarte probabil ca va trebui sa fiu foarte beat pentru a vedea filmul ala :D

resita
27th January 2013, 23:50
PS. Nu am mai vazut niciodata atata lume sa plece in timpul filmului :))

efectul de turma functioneaza perfect si in acest caz :happy:happy:happy

s-a vorbit mult in ultima perioada despre acest film iar multi s-au dus sa-l vada deparece "e la moda" fara a avea habar ca e muzical :happy:happy:happy

iuli
28th January 2013, 00:15
Eu stiam ca e musical si tot am fost deranjat. Va spun, tot filmul e o cantare. Actorii sunt spectaculosi, de acord, dar cam atat. Chiar pacat.

Doctor_Satan
28th January 2013, 09:59
Nu stii ce ai ratat. Lasa-l pe Trejo, ca is altii care iau prim-planul. Eu i-as fi dat Oscar lui Steven Seagal de exemplu :D

De ce sa-i dai Oscarul? Pentru ca a avut bunavointa sa moara si el intr-un film?
Iar Trejo mie mi se pare un actor chiar simpatic, iar in Machete a facut un rol chiar bun.


N-am vazut Mizerabilii, dar nu va inteleg protestele. Originalul e muzicalul, deci asa ar trebui sa fie. Macar este integral muzical sau se apuca si de trancanit?
Pentru cei care au vazut ultimele puneri in scena zic ca ar trebui sa fie un deliciu.

jo27
28th January 2013, 10:25
N-am vazut Mizerabilii, dar nu va inteleg protestele. Originalul e muzicalul, deci asa ar trebui sa fie. Macar este integral muzical sau se apuca si de trancanit?
Pentru cei care au vazut ultimele puneri in scena zic ca ar trebui sa fie un deliciu.

Originalul nu e un roman?

Doctor_Satan
28th January 2013, 10:34
Ziceam in materie de punere in scena.

jo27
28th January 2013, 10:54
Da, dar ma gindesc ca actualul film e o adaptare dupa roman, nu un remake al 'originalului', deci nu chiar asa ar trebui sa fie :D ma rog, eu nu am vazut nici originalul, insa s-ar putea sa aiba dreptate si nemultumitii :D

Doctor_Satan
28th January 2013, 11:39
Chestia e ca toti sunt nemultumiti pentru ca e muzical, iar eu numai ca muzical il stiam. Poate o fi si vreo varianta normala, dar celebru tot ala cu cantari este.

Utilizator
28th January 2013, 12:08
Les miserables este un musical obositor. Serios, prea exagerat sa canti peste 2 h 30. Au mai fost musicaluri foarte bune, dar pentru ca niciodata nu s-a cantat asa.

Jocul actorilor este de clasa, nu am inteles de ce musical. Eh...

PS. Nu am mai vazut niciodata atata lume sa plece in timpul filmului :))

De acord.
Oricum ideea in sine e creatza si e greu de acceptat un musicall pentru cine a citit cartea si a vazut ecranizarile anterioare.

irinaidu
28th January 2013, 12:51
si mie mi se par amuzanti cei care se plang ca se canta intr-un musical , asa cum au fost cei care au plecat de la "the artist "pt ca era alb-negru si mut.
eu de exemplu nu as pune piciorul in sala la les miserables pt ca ma seaca din start musicalul pe film. nu stiu de ce , pe scena chiar imi place, in film imi vine sa mor.
evident " öriginalul " a fost romanul :P care a avut parte de diverse ecranizari. pt mine cea mai faimoasa ecranizare e cea cu jean gabin.
oricum les miserables a fost o carte care m-a plictisit teribil si eram inca in liceu, cu o toleranta mai mare pt plictiseala. nu pot decat sa-mi imaginez ca o astfel de intriga cantata e mai mult decat penibila. adica vb aceea, de ce sa nu canti in timp ce mori ?

Hingherul
28th January 2013, 14:47
django unchained 100/100

sarumana nenea Tarantinel, sa-ti dea sefu` Lordului sanatate si viata lunga sa ne bucuram de meseria matale ca tare bine o faci!
n-am avut de lucru si am dat play pe la ora 12 si ceva in noapte. m-am culcat la strigatul cocosilor

Tim
28th January 2013, 14:55
Te uiti prea mult la filme.:D

Hingherul
28th January 2013, 15:00
dimpotriva. cred ca sunt luni bune de cand n-am mai bagat un film. ieri si alaltaieri ce m-a apucat pofta.

Tim
28th January 2013, 15:15
Ei fi gravid de ai pofte.:D


Mai bine te uiti la filme decat sa vezi cum luati bataie de la toti ungurii.:))

Hingherul
28th January 2013, 15:20
mai bag o antena3 la doua-trei zile dar m-am saturat de sf-uri :D

Freek
28th January 2013, 16:26
N-am vazut Mizerabilii, dar nu va inteleg protestele. Originalul e muzicalul, deci asa ar trebui sa fie. Macar este integral muzical sau se apuca si de trancanit?
Pentru cei care au vazut ultimele puneri in scena zic ca ar trebui sa fie un deliciu.

Link catre orginal (ma rog, catre alt cantare filmata :D)?
Asta din 2012 e adaptare dupa o piesa jucata pe Broadway.

Les Miserables
1978 (TV)
http://www.imdb.com/title/tt0077936/
1995
http://www.imdb.com/title/tt0113828/
1998
http://www.imdb.com/title/tt0119683/

Am ratat eu vreun film? :thinkso:

Eddy DoubleD
28th January 2013, 19:02
Am chef sa rad si eu la un film pana la lacrimi si nu stiu ce sa vad. Ceva recomandari?:D

resita
28th January 2013, 19:09
Am chef sa rad si eu la un film pana la lacrimi si nu stiu ce sa vad. Ceva recomandari?:D

Ultima comedie vazuta de mine a fost 21 Jump Street (http://www.imdb.com/title/tt1232829/) e destul de reusita

ps. observ ca si iuli a apreciat acest film :D

Eddy DoubleD
28th January 2013, 19:12
Vazut. A fost ok, dar nu neaparat ce caut eu acum.:)

Freek
28th January 2013, 19:24
Superbad
Pineapple Express
(dar sunt sigur ca le-ai vazut)

poate si

A Night at the Roxbury (umor prostesc dar e amuzant:D) http://www.imdb.com/title/tt0120770/
Dumb & Dumber (rad de fiecare data ca si cand l-as vedea pentru prima oara)

Scott Pilgrim vs the World (http://www.imdb.com/title/tt0446029/)
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (http://www.imdb.com/title/tt0357413/)
Step Brothers (http://www.imdb.com/title/tt0838283/)

Xaviesta
28th January 2013, 19:28
Am vazut The Road zilele trecute. Bun, dar ma asteptam la mai mult. Niste zombie pe-acolo, ceva mai mult la final.:D Filmul e destul de trist in general, dar mi-a placut. Alte filme de genu' asta mai stiti?

21 Jump Street - 7.5/10
O comedie reusita. Nu chiar sa faci pe tine de ras dar merge.

Hotel Transylvania - 8/10
Genial:)) Vampirul ala e fenomenal:)) cel mai tare din film de departe. Am murit de ras in special la faza cu Twilight din avion:cry::))

Eddy, incearca Grown Ups. Mie mi-a placut. De-abia astept si partea a 2-a. Sau Open Season, toate partile.

Eddy DoubleD
28th January 2013, 19:37
Superbad
Pineapple Express
(dar sunt sigur ca le-ai vazut)

poate si

A Night at the Roxbury (umor prostesc dar e amuzant:D) http://www.imdb.com/title/tt0120770/
Dumb & Dumber (rad de fiecare data ca si cand l-as vedea pentru prima oara)

Scott Pilgrim vs the World (http://www.imdb.com/title/tt0446029/)
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (http://www.imdb.com/title/tt0357413/)
Step Brothers (http://www.imdb.com/title/tt0838283/)

Superbad vazut(doar apare si Emma pe acolo:D), de Pineapple Express chiar nu-mi amintesc:confused:. Credeam ca l-am vazut, dar nu-mi amintesc nimic din el. Mai mult ca sigur a fost si la TV. Cred ca ii dau play la asta, sa vad daca revine vreo memorie. Dumb & Dumber vazut si revazut. Scott Pilgrim, vazut. Step Brothers, of course vazut. Iau in considerar si celelalte doua titluri de care nu am mai auzit pana acum.

@yonutz: Iti dai seama ca l-am vazut. Insa incep sa am o parere proasta despre Adam Sandler. Poate se salveaza cu Grown Ups 2 dupa ultimele esecuri.

r0bby
28th January 2013, 19:45
Am chef sa rad si eu la un film pana la lacrimi si nu stiu ce sa vad. Ceva recomandari?:D
Lock,stock and two smoking barrels

sau

sXGzO2aDDRU

De asemenea recomand The Room.

Eddy DoubleD
28th January 2013, 19:52
Lock,stock and two smoking barrels

sau

sXGzO2aDDRU

De asemenea recomand The Room.

Vazut. The Room din ce an?

r0bby
28th January 2013, 20:15
Acest the room:D

7S9Ew3TIeVQ



Nu stiu cam ce tip de comedii ti se par extrem de amuzante..

Xaviesta
28th January 2013, 20:24
Ce filme post-apocaliptice imi recomadati ? De preferat sa fie ceva cu zombie, dar merge si fara.:D

SuperDumnezeu
28th January 2013, 20:28
Am chef sa rad si eu la un film pana la lacrimi si nu stiu ce sa vad. Ceva recomandari?:D

In the loop daca nu l-ai vazut.

r0bby
28th January 2013, 20:29
28 days later.:ok:

@Eddy

Retardat de amuzant mi s-a mai parut si Black Sheep cu Chris Farley.:D

RGvWYYCWFq8

KKN6JJYIWWY

iuli
28th January 2013, 20:33
Ultima comedie vazuta de mine a fost 21 Jump Street (http://www.imdb.com/title/tt1232829/) e destul de reusita

ps. observ ca si iuli a apreciat acest film :D

Ma confunzi, nu am vazut filmul :)

Edi, mie mereu mi-au placut cele britanice: Hot Fuzz, Death at a Funeral, Wild Target (asta e ceva mai nou)

Utilizator
28th January 2013, 20:33
O comedie veche dar buna este Mary cea cu vino-ncoa.
Cu Ben Stiller si Cameron Diaz.

Am revazut-o de multe ori dar am ras de fiecare data cu lacrimi la anumite scene.

La capitolul filme mai triste sau reflexive as spune ca Nostalgia de Lars von Trier si MrNobody cu Jarred Leto.
Diferite de The Road dar Mai bune in opinia mea.
Nostalgia trateaza aceeasi tema generala a sfarsitului umanitatii, in timp ce Mr Nobody analizeaza retrospectiv diversele cai ce puteu fi urmate de un batran, cu putin inainte de o mare schimbare la scara planetar-temporala. Frumos facut si pe baza unei idei interesante.

Xaviesta
28th January 2013, 20:49
Eddy, mie mi-au mai placut astea: Me, Myself & Irene si Ace Ventura, ambele parti. Anger Management, desi sunt aproape sigur ca l-ai vazut:))

resita
28th January 2013, 23:52
Ce filme post-apocaliptice imi recomadati ? De preferat sa fie ceva cu zombie, dar merge si fara.:D

I am Legend (http://www.imdb.com/title/tt0480249/?ref_=fn_al_tt_1)

28 days later (http://www.imdb.com/title/tt0289043/?ref_=fn_al_tt_1)

Melancholia (http://www.imdb.com/title/tt1527186/?ref_=fn_al_tt_1)

Eddy DoubleD
29th January 2013, 00:02
Melancholia is too boring. Restul merg.

Freek
29th January 2013, 00:08
Daca tot a zis resita 28 Days Later why not si 28 Weeks Later.

Grinco
29th January 2013, 00:13
Mad Max 2 e tata lor la filme post-apocaliptice. Dupa aia ar mai fi Children of Men cu un subiect in directia asta. Sau Planet Terror daca vrei ceva cu zombie, gen :D

Eddy DoubleD
29th January 2013, 00:16
Cine vrea zombii, poate sa ia asta:D

Grinco
29th January 2013, 00:23
Daca e un film cu zombie la care sa ma fi ***** pe mine de groaza, asta e. Cand aveam 5-6 ani am primit din SUA un video iar printre casetele primite cu el, era si una cu doua filme de groaza. Pe care nu am avut voie sa le vad la inceput. Dar am invatat sa umblu singur la video, dracu' m-a pus :D

Nz42OkD_R-o

resita
29th January 2013, 00:25
daca tot va plac cele cu zombi, Dawn of the Dead (http://www.imdb.com/title/tt0077402/?ref_=fn_al_tt_2) asta e tata lor in conceptia mea :happy:happy:happy

Grinco
29th January 2013, 00:28
Si mai era si asta pe caseta, dar nu il asociez neaparat cu zombie, cat cu faza asta, care la fel mi-a provocat cosmaruri :D

l2uPJQVncHE

Freek
29th January 2013, 00:29
Nu cred ca exista iubitor de cadavre ambulante care sa nu fi vazut Dawn of the Dead. :D

Eddy DoubleD
29th January 2013, 00:30
Si mai era si asta pe caseta, dar nu il asociez neaparat cu zombie, cat cu faza asta, care la fel mi-a provocat cosmaruri :D

l2uPJQVncHE

Da, daca ai 8 ani, te marcheaza asa ceva:))

@FREEk: Eu am vazut doar remake-ul. Se pune?:))

Grinco
29th January 2013, 00:33
Uite aici inca unul cretin cu zombie :D

8Mo6C6up1Qo

Eddy DoubleD
29th January 2013, 00:35
L-am vazut pe TVR acum ceva timp:)))

Stai ca urmeaza anul asta unul in care zombii incep sa...gandeasca si sa aiba sentimente:)))

Freek
29th January 2013, 00:38
Pai se pune daca ai vazut doar remake-ul:D Treaca de la mine :rolleyes:
Ce film bre? ala gen Twilight da' cu zombie?:groggy:

Eddy DoubleD
29th January 2013, 00:39
Daca asa vrei sa-i zici:))

resita
29th January 2013, 00:44
Stai ca urmeaza anul asta unul in care zombii incep sa...gandeasca si sa aiba sentimente:)))

Pride and Prejudice and Zombies :)):)):))

irinaidu
29th January 2013, 01:05
Pride and Prejudice and Zombies :)):)):))

:happy la filmul asta m-as uita :happy

Doctor_Satan
29th January 2013, 09:46
Link catre orginal (ma rog, catre alt cantare filmata :D)?
Asta din 2012 e adaptare dupa o piesa jucata pe Broadway.

Les Miserables
1978 (TV)
http://www.imdb.com/title/tt0077936/
1995
http://www.imdb.com/title/tt0113828/
1998
http://www.imdb.com/title/tt0119683/

Am ratat eu vreun film? :thinkso:

Nu cred ca ai ratat. Eu am ramas cuplat pe varianta aia de punere in scena filmata. Am fost terorizat de varianta aia pentru ca o dadeau zilnic pe Digi Film si cineva de la mine din casa tinea mortis sa-l vada zilnic pentru a asculta muzica aceea deosebita.

Xaviesta
29th January 2013, 10:17
Mc pt filme.:ok:
I am legend l-am vazut de mai multe ori. O sa vad 28 days later & 28 weeks later si cateva din cele recomandate de Grinco. Acum vreo 2 saptamani am vazut cel mai retardat film, tot cu zombie. Pierdere de timp.:nope:

http://www.imdb.com/title/tt1362058/?ref_=fn_al_tt_1

Credeam ca e ceva de el... ma asteptam sa fie de nivelul lui Zombieland dar nu se compara.

Xaviesta
29th January 2013, 10:37
Si Dawn of the Dead pare misto.:ok: Am ce sa vad:D

De-abia astept sa apara asta:
http://www.imdb.com/title/tt0816711/?ref_=sr_2

Doctor_Satan
29th January 2013, 10:47
L-am vazut pe TVR acum ceva timp:)))

Stai ca urmeaza anul asta unul in care zombii incep sa...gandeasca si sa aiba sentimente:)))

Am vazut unul in genul asta anul trecut, dar am uitat cum ii zicea. Era cu un zombie vegetarian si indragostit de actrita principala. Unde mai pui ca era si destul de nou filmul.

Eddy DoubleD
29th January 2013, 11:00
"Warm Bodies" se numeste asta din 2013:) Nu stiu de altul in acelasi gen...

Doctor_Satan
29th January 2013, 11:10
Ce filme post-apocaliptice imi recomadati ? De preferat sa fie ceva cu zombie, dar merge si fara.:D

Hai sa-ti dau si eu o lista, desi contine titluri care ti-au fost recomandate deja.
- trilogia Evil Dead (nu sunt post-apocaliptice, dar sunt bestiale)
- 28 days later, 28 weeks later
- Dawn of the dead varianta 2004 (la asta mi s-a parut reusit finalul)
- Book of Eli (fara zombie, dar foarte bun)
- seria Resident Evil evident (sunt filme usoara, bine lucrate si cu multa actiune)
- seria Mad Max (tot fara zombie, dar sunt in topul preferintelor pentru mine)
- Zombieland (o comedie foarte reusita)
- Shaun of the Dead (comedie britanica mortala)
- serialul The Walking Dead n-are sens sa ti-l recomand, ca doar am discutat pe threadul dedicat

Lucian86
30th January 2013, 22:24
Django Unchained 7/10

Nu mi-a starnit nicio emotie ! parca prea superficial, prea tipic "tarantian"..nu m-a surprins cu nimic ! Rolul lui Dr. King Schultz parca a fost creat anumea pentru a-l include pe Christoph Waltz in film. Niciun actor nu mi-a placut in mod deosebit...daca e sa aleg unul, l-as alege pe Di Caprio in rolul sau.
Coloana sonora a fost buna, ca deobicei insa la un moment dat am auzit o melodie rap cantata :)) chiar nu se potrivea absolut deloc....Nu stiu, parca filmul e facut doar la caterinca, asa doar de distractie ! Un simplu "slug-fest", nici asta extraordinar

Eddy DoubleD
30th January 2013, 22:27
Melodia rap a fost chiar cea mai potrivita din toata coloana sonora:))

SuperDumnezeu
1st February 2013, 21:24
Un pisat "One the road". Nu va uitati.

Xaviesta
1st February 2013, 23:42
Dawn of the Dead - 8/10
Foarte tare filmul.:D Nu ma asteptam la un final de genul asta, m-a surprins putin. Voiam sa vad daca se putea trai pe vreo insula.:)) Cat de rapizi sunt zombii aici in comparatie cu The Walking Dead.:groggy:

28 days later nu il gasesc pe filelist, nicio varianta buna. Si daca nu il vad pe primul nu are rost sa il vad pe al 2-lea ca nu inteleg nimic.:headbang:

r0bby
2nd February 2013, 06:53
http://filelist.ro/details.php?id=108664

Farmecul Vietii
2nd February 2013, 16:31
Testicule, daca vrei sa razi sa te pisi pe tine, ia d-acilisea: "the other guys".
Django-nimic de zis, frumos, de vazut!
7 psihopati-un rahat care nu pute.

SuperDumnezeu
2nd February 2013, 16:52
La the other guys te pisi pe tine te ras, iar seven psychopaths e un rahat care nu pute...aha...o sa tin cont de parerea ta de acum incolo..NOT!

Farmecul Vietii
2nd February 2013, 17:06
De ce esti asa? Ce imi faci tu mie? Cum am sa trec eu peste noaptea asta daca tu n-o sa tii cont de parerea mea? spune-mi tu, cum?

relansat
2nd February 2013, 17:24
Testicule, daca vrei sa razi sa te pisi pe tine, ia d-acilisea: "the other guys".
Django-nimic de zis, frumos, de vazut!
7 psihopati-un rahat care nu pute.

care pute, ia si corecteaza :))

SuperDumnezeu
2nd February 2013, 18:30
care pute, ia si corecteaza :))

Tu esti moldovean. N-am ce sa-ti cer...

relansat
2nd February 2013, 19:26
Tu esti Dumnezeu. Pardon, SuperDumnezeu. Doamne ajuta.

Eddy DoubleD
2nd February 2013, 21:36
Diary of the Dead --- 2/10 :)))
Four Weddings and a Funeral --- 5.5/10 Pt Mr. Bean, altfel era sub 5:))
The Party --- 8/10:ok:
Cloud Atlas --- ?/10 Nu pot sa notez filmul pentru ca la jumatate mi-am pierdut rabdarea cu el. E doar vina mea sau asta chiar e un film fara sens? I-as mai da o sansa daca sunt convins sa o fac.
In the loop --- 5.5/10 Peter Capaldi si cam atat...
Phone Booth --- 6/10
Pineapple Express ---7/10
The Butterfly Effect --- 7.5/10
The Cabin in the Woods --- 6/10 The ending was pretty epic:))

SuperDumnezeu
2nd February 2013, 22:45
Cloud Atlas --- ?/10 Nu pot sa notez filmul pentru ca la jumatate mi-am pierdut rabdarea cu el. E doar vina mea sau asta chiar e un film fara sens? I-as mai da o sansa daca sunt convins sa o fac.

E fara sens. Mai bine te uiti la altceva.

relansat
3rd February 2013, 00:07
Edi, e genul de film cu multe ... sensuri. Daca nu iti place, poti eventual citi niste cronici profunde in timp ce pe fundal ruleaza niste filme porno, de la care o sa iti iei la revedere in momentul in care o sa te iei de vorba despre film cu vreo fatuca, careia sa ii explici ce ai citit mai devreme :D

Eddy DoubleD
3rd February 2013, 00:18
Edi, e genul de film cu multe ... sensuri. Daca nu iti place, poti eventual citi niste cronici profunde in timp ce pe fundal ruleaza niste filme porno, de la care o sa iti iei la revedere in momentul in care o sa te iei de vorba despre film cu vreo fatuca, careia sa ii explici ce ai citit mai devreme :D

Iti pierzi credibilitatea...unde ai auzit tu de fatuci care sa aprecieze chestii inteligente?:rolleyes:

Am aruncat niste ochi pe niste review-uri ca sa vad cateva idei(in general nu fac asa ceva) si pe ici pe colo ca cica ar fi vorba de nu stiu ce karma si reincarnare, etc, bullshit, bullshit, etc. In 100 de minute de film eu n-am vazut nimic macar atat de interesant. Chestia e ca terminam filmul daca nu avea 3 ore. Sunt foarte curios sa vad daca altii au inteles ceva ce mi-a scapat mie:))

relansat
3rd February 2013, 00:31
Gasesti la tot pasul Edi. Unele lucruri nu se schimba niciodata, desi aparentele pot indica uneori contrariul :)

Luis Garcia10
3rd February 2013, 02:22
Mie mi-a placut destul de mult filmul. Am si fost pregatit pentru ce gen de film urma sa vad si citisem destul de mult despre el. Depinde de gusturi... In general, genul asta de film nu ma prindea, dar acum a fost o exceptie. :ok:

SuperDumnezeu
3rd February 2013, 13:35
Vreti voi sa pareti culti and shit si de-aia "v-a placut filmul". Cloud atlas e la fel de prost ca The tree of life, pe care numai oamenii "inteligenti" l-au inteles.

Sir. Eko
3rd February 2013, 14:44
Vreti voi sa pareti culti and shit si de-aia "v-a placut filmul". Cloud atlas e la fel de prost ca The tree of life, pe care numai oamenii "inteligenti" l-au inteles.

Vezi ba, ca nu toata lumea e retardata ca tine.

Luis Garcia10
3rd February 2013, 15:14
Vreti voi sa pareti culti and shit si de-aia "v-a placut filmul". Cloud atlas e la fel de prost ca The tree of life, pe care numai oamenii "inteligenti" l-au inteles.

Nu mi se pare ca filmul asta se incadreaza la categoria asta de filme asa de abstracte incat unii pretind ca le inteleg pentru a impresiona. Mi se pare ca e destul de straight forward sincer sa fiu.

Daca vrei...un film de tipul asta, incearca Holy Motors. Asta ar fi un film absurd, neinteresant, facut sa socheze si cu priza la cinefili....
Cloud Altas e doar un film bun. Nu mi se pare atat de pretentios pe cat il faceti sa para.

SuperDumnezeu
3rd February 2013, 15:45
Vezi ba, ca nu toata lumea e retardata ca tine.

Nu ma mai suna in pla mea sa-ti recomand filme atunci :*

Nici prin gand nu-mi trece sa ma uit la Holy Motors. Argo nu mi-a placut btw.

Srdjan
3rd February 2013, 15:52
Nu e deloc rau Lincoln, dar jumate din sala stramba din nas! Asta ca e greu uneori sa intelegi filme despre altii

Freek
3rd February 2013, 16:10
Vreti voi sa pareti culti and shit si de-aia "v-a placut filmul".

:))
You funny man.

Ce film ti-a placut tie in 2012? Django nu se pune...

SuperDumnezeu
3rd February 2013, 17:00
N-am vazut Django.
Headhunters, Rust and Bone, Seeking a Friend for the End of the World, Beasts of the Southern Wild, The Imposter, The Dark Knight Rises, The Perks of Being a Wallflower, Seven Psychopaths si poate am uitat vreo 2-3.

le.gry
3rd February 2013, 18:01
silver linings playbook - ori eu am o problema, ori toti ceilalti.

Ai tu o problema, filmul este foarte bun :D Uite, ca sa nu fiu acuzat de misoginism, o sa spun asa: toti cei care considera ca filmul asta e prost au o problema :D Nu la fel de mare precum cei care considera Django o capodopera :rolleyes:, dar orisicat.


filmul asta e groaznic. in primul rand cum poate fi asta o comedie ?

Este o comedie, dar nu in primul rand :D

Nu, acum serios :D Nu profita nimeni de suferinta altora in acest film. Aduc a comedie unele faze, dar in spatele personajelor este o drama si asa trebuie interpretat :P Stii ce se spune, ca zambetul celui care sufera este mai dureros decat lacrimile celui care plange :) Asta este impresia cu care am ramas, si vazand recent Django ma rog din suflet ca Silver, Argo, Lincoln sau oricare sa ia acest blestemat de premiu.

The Pact, un horror bun. Lovely Molly, o scarba de film de la ala care-a zmangalit Blair Witch Project. Mizerii.

irinaidu
3rd February 2013, 18:52
Cloud Atlas --- ?/10 Nu pot sa notez filmul pentru ca la jumatate mi-am pierdut rabdarea cu el. E doar vina mea sau asta chiar e un film fara sens? I-as mai da o sansa daca sunt convins sa o fac.


sens are daca te uiti pana la capt. dar doar pt ca are sens nu inseamna ca are vreunul care merita patruns. e un film pt cei care vor sa se simta inteligenti in timp ce mesteca filozofie de prajiturele chinezesti cu ravase.
pe de alta parte eu consider ca silver linings playbook e o mizerie de film si conform userului anterior inseamna ca am ceva probleme grave.
eu astept ca cei carora le-a placut silver linings pt drama profunda a personajelor sa-mi explice cum te vindeci de o boala psihica facand pe patrick swayze :headbang: sunt convinsa ca toti cei ce au o personalitate bipolara in timp ce nu-si iau medicamentele si nici nu prea dau pe la sedintele de psihoterapie daca incep sa danseze cu vecina, la sfarsit vor fi ca noi. iar tatal lor ce sufera evident de porniri obsesiv compulsive, pe care lumea se face ca nu le vede, se va vindeca si el in mod magic, la final. si asa avem un minunat film american cu final fericit ancorat in realitate.

le.gry
3rd February 2013, 19:02
Sa stii ca userul anterior a presupus o anumita stare de relaxare pe care o au chibitii de film pe acest topic. Totodata, anunta oficial ca razboaiele de pe intern, politica si aiurea sunt suficiente, deci aici va arbora drapelul alb al capitularii, mai ales in fata atator argumente de necontestat :ok:

Cred ca esti inca sub efectul bipolaritatii domnisoarei Danes din Homeland, dar nu stiu exact daca una si cu alta spun aceeasi poveste :P Hai sa fim putin mai relaxati. E dreptul tau sa nu-ti placa. Te citasem pe tine pt ca-mi dadusei impresia unui interlocutor care stie de gluma, cu o bibliografie solida.

PS. Inteleg ca nu-ti plac finalurile fericite :D, deci sunt destul de sceptic in ceea ce priveste mesajul meu de pace si prietenie :D

relansat
3rd February 2013, 19:09
Nu ma mai suna in pla mea sa-ti recomand filme atunci :*

Nici prin gand nu-mi trece sa ma uit la Holy Motors. Argo nu mi-a placut btw.


Vreti voi sa pareti culti and shit si de-aia "v-a placut filmul". Cloud atlas e la fel de prost ca The tree of life, pe care numai oamenii "inteligenti" l-au inteles.

uite ca-s de acord cu the tree of life si argo. naspa ambele:D cloud atlas, insa, mi-a placut.

le.gry
3rd February 2013, 19:25
Ti-a placut si Melancholia? Mare film. Mesaj, poveste cursiva, actori geniali, replici sculptate in panteonul cinematografic planetar. P-asta si pe Django le-as transpune pe vinil de 45 si le-as susura la urechile cineastului gregar, care se bate pe burta doar la The Raid si nu stiu ce trilogie cu samurai.

PS 'ti-ai dreacu' de intelectuali! :ok: :D

Eddy DoubleD
3rd February 2013, 19:27
Ti-a placut si Melancholia? Mare film. Mesaj, poveste cursiva, actori geniali, replici sculptate in panteonul cinematografic planetar. P-asta si pe Django le-as transpune pe vinil de 45 si le-as susura la urechile cineastului gregar, care se bate pe burta doar la The Raid si nu stiu ce trilogie cu samurai.

PS 'ti-ai dreacu' de intelectuali! :ok: :D

Melancholia e un alt film mult overrated si fara rost. Cam acelasi gen cu The tree of life.

Cu Django nu inteleg ce ai...

Tyler Durden
3rd February 2013, 19:44
Bai frate, da' cate enormitati emit unii pe aici. Avea dreptate raposatul Alex.Leo, atunci cand a invocat drept motiv al retragerii sale din activitatea de critic democratizarea discursului despre film. Orice hidrocefal fara cultura & cu un simt estetic atrofiat poate sa se stearga la fund cu o capodopera si sa gloseze encomiastic pe marginea unei basini. Ca sa vezi un film nu-i nevoie de niciun efort, e indeajuns sa ai doi ochi.

SuperDumnezeu
3rd February 2013, 19:54
le.gry, ce actori geniali sunt in Melancholia ?!

irinaidu
3rd February 2013, 20:06
Cred ca esti inca sub efectul bipolaritatii domnisoarei Danes din Homeland, dar nu stiu exact daca una si cu alta spun aceeasi poveste :P Hai sa fim putin mai relaxati. E dreptul tau sa nu-ti placa. Te citasem pe tine pt ca-mi dadusei impresia unui interlocutor care stie de gluma, cu o bibliografie solida.

PS. Inteleg ca nu-ti plac finalurile fericite :D, deci sunt destul de sceptic in ceea ce priveste mesajul meu de pace si prietenie :D

scuze daca ti-am creat impresia ca m-am suparat cumva pe tine. nu iau opinii despre filme in mod perosnal dar imi place sa imi sustin parerea despre un film mai cu.... sa zicem ardoare :P iar in cazul postului meu de mai sus m-au secat filmele - atat cloud atlas cat si silver linings, nu tu.
si firesc eu mi-as dori ca universul sa lucreze pt mine si sa faca filme care sa imi placa mie. iar in ultima vreme universul a cam uitat sa faca asta :D
tin sa subliniez ca si homeland si domnisoara danes mi s-a parut de mare kkt si m-au scos din toti saritii. se pare ca am o problema cu bolile psihice folosite ca mod de a inainta intriga in mod nerealist.
si sunt chiar curioasa tie ti s-au parut niste transpuneri in film credibile ale unor persoane cu aceste afectiuni ?

tyler, dar de ce nu ne zici si tu o parere, doua. macar noi, cei de pe forum, nu ne credem critici. doar ne place sa ne dam cu parerea ca sa ne aflam in treaba. :drak:

Freek
3rd February 2013, 20:24
scuze daca ti-am creat impresia ca m-am suparat cumva pe tine. nu iau opinii despre filme in mod perosnal dar imi place sa imi sustin parerea despre un film mai cu.... sa zicem ardoare :P iar in cazul postului meu de mai sus m-au secat filmele - atat cloud atlas cat si silver linings, nu tu.

Da bre dar dai in aia carora le-a fost pe plac Cloud Atlas de exemplu.


e un film pt cei care vor sa se simta inteligenti in timp ce mesteca filozofie de prajiturele chinezesti cu ravase.

Realizez ca nu asta era intentia dar totusi asta a iesit:D.

@SuperDzeu
Headhunters e din 2011. Dar eu sunt vinovat, am intrebat ce filme ti-au palcut in 2012, tu puteai sa-mi raspunzi Metropolis din 1927 :D.


Skyfall
http://www.imdb.com/title/tt1074638/reference

Nota: 6.5/10

Pew pew, bum bum...the end! :)

SuperDumnezeu
3rd February 2013, 20:33
Da bre dar dai in aia carora le-a fost pe plac Cloud Atlas de exemplu.



Realizez ca nu asta era intentia dar totusi asta a iesit:D.

@SuperDzeu
Headhunters e din 2011. Dar eu sunt vinovat, am intrebat ce filme ti-au palcut in 2012, tu puteai sa-mi raspunzi Metropolis din 1927 :D.


Skyfall
http://www.imdb.com/title/tt1074638/reference

Nota: 6.5/10

Pew pew, bum bum...the end! :)

Ai dreptate, e din 2011. Nu stiu unde am citit ca e din 2012. Skyfall...neah.

irinaidu
3rd February 2013, 20:43
Da bre dar dai in aia carora le-a fost pe plac Cloud Atlas de exemplu.


ok. sorry. imi dau seama ca mai ales online lucrurile pot parea un pic mai serioase decat sunt. mie mi-au spus prietenele mele ca ma vor ucide anul trecut cand le-am pus sa se uite la "the artist ". si in ziua de azi imi spun ca o porcarie mai mare nu au vazut. iar eu le explic ca sunt mega penibile pt ca le-a placut skyfall. dar e vorba despre filme, nimeni nu ia in serios injuriile aduse in acest context... sau cel putin eu nu le iau.

le.gry
3rd February 2013, 20:51
Aprob afirmativ :rolleyes: cele ce s-au scris aici. Capodopera Melancholia se adreseaza publicului cunoscator. Din pacate, spatiul restrans in care trebuie sa mentionam de-a valma peliculele vizionate, aduce laolalta personalitati diverse, neofiti si experti intru hermeneutica, lucru care poate naste tensiuni regretabile intre iubitorii celei de-a 7-a arte. Revenind, Melancholia nu este un film de consum, pentru ca nu e nimic de consumat acolo. O mizerie. SF-urile psihotice care s-au scris in legatura cu acest film depasesc cu mult pana si nevroza regizorului.

@SuperD-zeu: du-te, ma, d-aici! :D

Freek
3rd February 2013, 20:56
@irina
Nici eu nu le iau, mai ales cand nu se lasa cu injuraturi. Si nici nu am dat quote-ul acela ca sa iti ceri scuze pentru ca nu este necesar, doar mi s-a parut amuzant. :)

Cum am mai spus pe undeva, unul considera film de nota 10 Twilight altul da 10 la The Artist, tine de gusturile fiecaruia in materie de filme. Bine cred ca exagerez, nu cred ca a dat cineva 10 la Twilight :D.

Eddy DoubleD
3rd February 2013, 21:14
Bine cred ca exagerez, nu cred ca a dat cineva 10 la Twilight :D.

Cred ca o sa ai parte de surpize...

Tyler Durden
3rd February 2013, 21:15
Rog un moderator sa-mi stearga postul precedent. Multumesc.