PDA

View Full Version : Filme pe care le-am vazut in ultima vreme



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

TenisFan
1st February 2011, 10:20
@Cristina. Seria Rocky e "cheesy shitz". Pe cand Rambo 1 e chiar bun. That's some serious shit right there. Si toata actiunea se petrece intr-un orasel cu piesaje misto. :D

A.k.a
1st February 2011, 10:29
Da, Rambo e chiar bun. 2, 3, 4 cam praf

White Shadow
1st February 2011, 10:32
Seria Rocky e probabil seria de filme pe care o urasc cel mai mult.Alaturi de Rambo of course!:rosu::D

Am dat report bad post. :mad::

X_qXkCPvr6A

Prome
1st February 2011, 10:50
Da, Rambo e chiar bun. 2, 3, 4 cam praf

Hmmm, Rambo 4 a fost destul de tare :D

Cristina
1st February 2011, 10:52
Bai,voi vorbiti serios?:cry:

Nu zic,m-am uitat si eu la Rambo dar n-a avut asa impact asupra mea.Jesus,cred ca si daca ma luam de mamele voastre nu faceati asa urat!:D
Mie din tot filmul ala mi-a placut de Richard Crenna!

TenisFan
1st February 2011, 10:59
Se pare ca nu esti familiara cu expresia "Totul pana la Rambo si maica-mea" des intalnita in discutiile intre purtatorii unor cantitati insemnate de testosteron.

Sifodias
1st February 2011, 20:14
Am terminat de vizionat Buried si 127 hours,ambele cu subiecte asemanatoare.Daca primul a fost cam tras de par cu un plus pe partea de suspans,127 hours e mai realistic,mai moralizator,mai profund.Ambele filme sunt bune,insa la impresia generala 127 hours primeste un punct in plus de la mine.Buried:7;127 hours:8.

pinki
1st February 2011, 20:50
Se pare ca nu esti familiara cu expresia "Totul pana la Rambo si maica-mea" des intalnita in discutiile intre purtatorii unor cantitati insemnate de testosteron.

:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy
:cry:

relansat
1st February 2011, 21:26
due date 7/10

Prome
2nd February 2011, 00:00
M-am gandit astazi putin la Black Swan, si ma mir ca i-am dat nota 8 aseara :-?
Sincer nu stiu de ce, poate m-au impresionat imaginile, sau Natalie + Mila :D

Dar judecand la rece, filmul este tare superficial si aici cred ca e clar vina lui Aronofsky.A mers o singura data(The Fountain) sa trec peste o poveste destul de seaca pentru realizarea filmului, but not again.
Noua mea nota e de 6/10

iuli
2nd February 2011, 01:44
Asa mai merge. Poate nici aia.

Sir. Eko
2nd February 2011, 01:52
Tu faci parte din categoria limitatul limitatilor!:D
Seria Rocky e probabil seria de filme pe care o urasc cel mai mult.Alaturi de Rambo of course!:rosu::D

uASVzkrEKgs

Rocky de la primu la ultimu ,ARTA :cool: .

Rambo nu mi-a placut asa mult .

Die Hard in schimb ,smecherie http://somewhatmanlynerd.com/gifs/pulpfictionbeverage.00.gif

White Shadow
2nd February 2011, 07:23
M-am gandit astazi putin la Black Swan, si ma mir ca i-am dat nota 8 aseara :-?
Sincer nu stiu de ce, poate m-au impresionat imaginile, sau Natalie + Mila :D

Dar judecand la rece, filmul este tare superficial si aici cred ca e clar vina lui Aronofsky.A mers o singura data(The Fountain) sa trec peste o poveste destul de seaca pentru realizarea filmului, but not again.
Noua mea nota e de 6/10

Si eu m'am mirat cand am vazut acea nota deoarece eu te stiam pe tine ca si o persoana cu un urias potential.
Ma bucur ca ai revenit cu picioarele pe pamant :cool:


uASVzkrEKgs

Genial discurs :yes:

Zice ceva si de mine prin secunda 38 :D

TenisFan
2nd February 2011, 10:04
Middle men - Cica filmul ar fi bazat pe evenimente din realitate dar numele sunt fictive. Am capturat la Ribisi ceva reminiscente din Johnny Deep in "Fear and loathing in Las Vegas": drogat, instabil si irascibil. Nici Gabriel Macht nu e departe dar mai are creier. Luke Wilson trebuie sa lucreze cu asa ceva pentru a face un business profitabil. Si aici incepe aventura. Cum poate un individ cerebral si familist ca Wilson sa poata manageria o pereche de idioti instabili dar cu o idee geniala? Filmul putea sa fie mult mai bun, mult mai puternic dar probabil ca regizorul nu a avut flerul altora. 6.5/10

A.k.a
2nd February 2011, 23:03
Scott Pilgrim. La inceput am zis ca e tampenie, dar mi-a placut pana la urma. Isi merita nota pe IMDB

A.k.a
3rd February 2011, 22:37
RED. Un jeg :|

SwedishMafia
4th February 2011, 15:56
TzzGPfVx32M
:happy:happy:happy:happy cel mai reusit desen animat!
Veverita rullez!:yeah:

Prome
4th February 2011, 16:03
The kids are all right -In ton cu restul filmelor nominalizate la best motion picture anul asta, not bad but not that good tough.
Nota ar fi cam 7/10

Vadim
4th February 2011, 16:25
The limits of control - un film interesant in regia lui jarmush.

Vadim
4th February 2011, 16:26
Veverita rullez!:yeah:

e simpatic abia astept sa iasa pentru cei mici, le-au placut primele trei parti. :)

SwedishMafia
4th February 2011, 19:21
si magarul din shrek e simpatic.shrek e un film animat chiar reusit.vei avea de asteptat pana in iulie 2012(ice age).

TenisFan
4th February 2011, 22:57
Faster - Nu pot sa vorbesc despre veridicitatea intamplarilor acestui film. But da funk with that. E actiune si violenta din anii mai vechi adica exact ceea ce vrei sa vezi. :cry: Dupa ceva filme gay Dwayne Johnson se instaleaza in fotoliu pentru o aventura de tipul asta. Rapid, iute, furios si necrutator. Some good shitz. 7/10

A.k.a
4th February 2011, 23:12
Acum am venit si eu de la el. Eu am impresia ca au exageratl, au dorit sa il faca si drama si actiune, si faza cu drama nu prea le-a iesit. De asemenea sunt si unele scene complet ridicole. faza cu nunta, faza cu impuscarea in cap de 2 ori La un moment dat devine previzibil, si iti dai seama ca foloseste aceasi formula pe care o vezi in foarte multe filme de actiune. Sfarsitul iar mi se pare cam tampenie ce se intampla cu el? Continua sa mearga cu masina, dar el a omorat 4 sau 5 oameni inclusiv un politist Ca actiune e OK. 6/10

Hopshio
4th February 2011, 23:17
a vazut careva how do you know?

TenisFan
5th February 2011, 12:39
@A.k.a - Sunt de acord cu ceea ce ai spus si intr-adevar e foarte tras de par dar pentru faptul ca are un ritm accelerat si nu prea lasa loc de floricele(in scenele de actiune adica) e ok.

A.k.a
5th February 2011, 14:54
Da, mi-as fi dorit sa fie tot filmul asa fast paced, fara sub-plots

irinaidu
5th February 2011, 16:20
am vazut love and other drugs. de ce l-am vazut? culmea pt ca asa a vrut sotu'. in caz ca si jumatatea voastra vrea sa vada acest film, doar ziceti " nu".

si am vazut si " secretariat ", tot pt ca a vrut sotu'. e un film produs de disney. dar daca va plac caii si cursele si diane lane si intelegeti din start ca e un film facut de disney o sa va placa. mie mi-a placut.

A.k.a
5th February 2011, 16:57
De ce sa zica nu la love and other drugs? :D

irinaidu
5th February 2011, 18:15
De ce sa zica nu la love and other drugs? :D

l-ai vazut? pt ca daca l-ai vazut nu mai trebuie sa intrebi. :D ce sa zic, nu m-a convins deloc filmul.

Prome
5th February 2011, 19:51
The limits of control - un film interesant in regia lui jarmush.

L-am vazut si eu, foarte bun :yes:

NORGEMAN
5th February 2011, 21:09
k2nbgYrJDVQ

A.k.a
6th February 2011, 12:06
l-ai vazut? pt ca daca l-ai vazut nu mai trebuie sa intrebi. :D ce sa zic, nu m-a convins deloc filmul.

L-am vazut, da, ma gandeam ca la asta te referi :d

pinki
6th February 2011, 16:15
tocmai am vazut buried. wtf???? mi se pare o insulta adusa gandirii. chiar mi-am dorit sa moara naibii mai repede. pe langa nenumaratele chestii complet imbecile din film, cea mai stupida mi se pare faza cu sarpele. really?

daca as fi vazut filmul asta la cinema ma duceam sa-mi cer banii inapoi.

exista cineva caruia sa-i fi placut porcaria asta?

Sir. Eko
6th February 2011, 17:00
tocmai am vazut buried. wtf???? mi se pare o insulta adusa gandirii. chiar mi-am dorit sa moara naibii mai repede. pe langa nenumaratele chestii complet imbecile din film, cea mai stupida mi se pare faza cu sarpele. really?

daca as fi vazut filmul asta la cinema ma duceam sa-mi cer banii inapoi.

exista cineva caruia sa-i fi placut porcaria asta?

Da.Film ok,nu e o insulta adusa gandirii.


http://img811.imageshack.us/img811/7307/04thegoodthebadandtheug.jpg (http://img811.imageshack.us/i/04thegoodthebadandtheug.jpg/)

Shit yeah ! 10 !

pinki
6th February 2011, 17:08
whaaaaat??????

Sir. Eko
6th February 2011, 17:16
whaaaaat??????

Sa nu se inteleaga gresit "The good the bad and the ugly" are nota 10 din partea mea :D .

Buried e ok asa ,mi-a placut.

pinki
6th February 2011, 17:22
ah, pfiu, ma speriasei putin :D


cum sa-ti placa mai? e o tampenie.

A.k.a
6th February 2011, 17:44
Deci ti-a placut Good, bad, ugly, Eko :D

Sir. Eko
6th February 2011, 17:54
Deci ti-a placut Good, bad, ugly, Eko :D

Da da ,epic !


pinki de ce ti s-a parut asa rau ?

White Shadow
6th February 2011, 18:28
tocmai am vazut buried. wtf???? mi se pare o insulta adusa gandirii. chiar mi-am dorit sa moara naibii mai repede. pe langa nenumaratele chestii complet imbecile din film, cea mai stupida mi se pare faza cu sarpele. really?

daca as fi vazut filmul asta la cinema ma duceam sa-mi cer banii inapoi.

exista cineva caruia sa-i fi placut porcaria asta?

Pinki, TE IUBESC!!!

pinki
6th February 2011, 18:32
sa inteleg ca nici tie nu ti-ai placut :D


eko... don't get me started :cry:

pinki
6th February 2011, 19:22
am vazut si 127 hours. foarte frumos filmat, interesant facut. mi-a placut, mai putin faza cand isi taie mana. putin cam romantat asa finalul. mi s-a parut super tare faza candinregistreaza el pe camera ca si cum ar fi la un game-show, mult prea tare. james franco, foarte tare. (plus mega hottie :D) deci da, asta ar lua un 8 asa de la mine :D filmul. ca james are 10 cu felicitari :cry:

cristi8
6th February 2011, 19:37
Mda,in sfarsit vad si eu pe cineva care zice ca i-a placut 127 hours si considera buried crap :D

pinki
6th February 2011, 19:49
da, dar daca 127 hours nu era filmat asa nice si nu juca james franco nu-mi placea :D


pe buried nici macar ryan reynolds nu l-a salvat :D

Sir. Eko
6th February 2011, 19:58
Mda,in sfarsit vad si eu pe cineva care zice ca i-a placut 127 hours :D

Citeste mai in spate,sa vezi cat l-am laudat :D .Filmu anului pentru mine :D .

Anisia
6th February 2011, 20:36
Eight Below - un film excelent pentru week-end, 8.5/10

TeBat
6th February 2011, 20:46
^^^ E mult mai bun Buried.

cristi8
6th February 2011, 20:50
Citeste mai in spate,sa vezi cat l-am laudat :D .Filmu anului pentru mine :D .

My bad :D

zebe
6th February 2011, 23:11
am vazut si 127 hours. foarte frumos filmat, interesant facut. mi-a placut, mai putin faza cand isi taie mana

Mie scena aia mi-a placut, in conditiile in care ma asteptam ca ala sa-si taie mana, dar nu ma asteptam sa vad chiar... atatea. :))

A.k.a
6th February 2011, 23:21
Eko, uita-te si la celelalte 2 filme din trilogie, si la Once Upon a Time in the West

SwedishMafia
7th February 2011, 19:24
Due Date.Un film decent pentru genul sau.

pinki
7th February 2011, 22:01
buuun robert downey jr.... :D


zebe.... sick! :D

praf_de_stele
7th February 2011, 22:03
pinki, asta voiam sa zic si eu ! pt asta o sa ma uit la "due date", nu trebuie ratat :))

Numero Dieci
7th February 2011, 23:01
The Greent Hornet.

Bun,imi place Seth Rogen iar Jay Chou a fost ok.

S-a vazut din plin bugetul imens.

Amelie
8th February 2011, 10:45
Due Date.Un film decent pentru genul sau.

Due Date = film 'nou' merge pe o reteta deja verificata: "Planes, Trains & Automobiles" (1987). Dar, spre deosebire de filmul din 87, Due Date nu este DELOC amuzant. Cei care se asteapta la acelasi umor din Hangover, vor primi doar o copie foarte palida a acestuia. Personajele jucate de Robert Downey si Zack Galifianakis nu sutn deloc simpatice, ba dimpotriva; actiunile lor sunt ilogice, iar emotiile fortate. O anti-recoamdare din partea mea si inca ma mai gandesc de ce i-am dar 0.5 puncte in plus. 4.5/10 Mult mai bun PTA.

pinki
8th February 2011, 22:17
eu m-am uitat la film numai pt downey jr. si multumita scenelor cu camasa descheiata, ochelari de soare, praf si canyon, am rezistat pana la final :D


dar da, ca film, e o porcarie :D

TenisFan
9th February 2011, 09:59
Gulliver's travels - Srsly? Ce a fost cu porcaria asta? Cum ba frate sa faci asa ceva? Ce idiot se poate uita la chestia asta? Ah, eu! :D :rolleyes: Singurele lucruri bune sunt Emily Blunt si Amanda Peet. Luate ca piesaje bineinteles. Carevasazica sa-ti gadile retina intr-un mod placut. Jack Black era simpatic dar aici nu-si are locul si totul esueaza lamentabil. 3/10

jo27
11th February 2011, 11:08
The Gauntlet---5/10, stupid... din ciclul politistii mai intii trag, apoi gindesc... dar si cind incep sa gindeasca, nu-i mai poti opri... 5, asa din respect pt Clint Eastwood... e mare nota...

Numero Dieci
12th February 2011, 13:26
21 Grams.

Bun.Naomi Watts,Benicio Del Toro si Sean Penn foarte buni.Putin cam enervanta folosirea actiunii non liniare.

Eddy DoubleD
12th February 2011, 13:30
Enervanta? E poate cea mai misto abordare din cinematografie.:ok:

PS: 8000 sa fie:D

Prome
12th February 2011, 14:20
E interesanta cand nu faci 1000 de filme identice din punctul asta de vedere.
21 Grams, Babel si Amores Perros luate individual sunt super misto, dar cand te gandesti ca Inarritu nu si-a schimbat deloc stilul.

Daca va fi la fel si Biutiful va fi ultimul film pe care il vad de la el :P

A.k.a
12th February 2011, 16:22
Chiar, Biutiful nu a aparut inca nu?

Numero Dieci
12th February 2011, 16:54
Enervanta? E poate cea mai misto abordare din cinematografie.:ok:

PS: 8000 sa fie:D

Poate.

Dar cand esti putin obosit si sunt 1 milion de personaje este enervanta.

Eddy DoubleD
12th February 2011, 19:42
Pai asta e si faza. Nu poti sa te uiti la el asa relaxat. Trebuie sa dai putina atentie filmului. Asta mi se pare partea misto.:ok:

TheIceMan
12th February 2011, 19:58
eat, pray, love, drink, sleep, wake, drink, sleep, sleeeep

relansat
13th February 2011, 00:26
iceman, ai sarit peste "fuck"!

Lordliv
13th February 2011, 00:42
sanctum
king's speech
the eagle

iuli
13th February 2011, 00:46
And?

Lordliv
13th February 2011, 00:52
si azi este o zi!:D

daca esti curios imi incep duminica cu episoade din sezonul 4 din primeval.:rolleyes:

iuli
13th February 2011, 01:07
Nu e deloc interesant ce filme ai vizionat daca nu lasi macar 2-3 vorbe la fiecare

pinki
13th February 2011, 01:36
sa nu va uitati la marti dupa craciun. de altfel nici nu stiu cati oameni au rezistat sa vada filmul asta. la mine a fost din fastfw in fastfw si in 15 min am terminat cu el. ce porcarie.


daaar, puteti sa va uitati la tangled. e exact ce se asteapta de la un desen animat cu rapunzel si price charming :D

Lordliv
13th February 2011, 02:02
maestre, doar le-am enumerat ,ca si alta data.

si tinand seama ca sunt un ins " respectabil", asa cum sunt caracterizat pe site:D,ar trebui sa ajunga ca sa deschida apetitul pentru filmele amintite.

totusi pentru tine un mic rezumat.

aparitia lui sanctum o urmaream de multa vreme,nu pentru cameron,ci pentru astfel de filme cu scene subacvatice.
the cave mi-a placut mult,iar traseul subacvatic al favoritului meu dirk pitt,din cartea lui clive cussler, aurul incasilor, m-a fascinat.
pot sa-ti spun ca in iarna asta am facut si niste " scuba diving " prin apele teritoriale ale cubei ca tacamul sa fie complet.:drak:
iar pe ioan gruffudd il remarcasem inca din arthur...

filme din viata anticei rome as tot vedea.
the eagle este bun,dar
centurion a avut mai multa actiune...

rush joaca excelent in rolui falsului profesor de logopedie.
iar spiciul lui george al 6-lea in care se declara stare de razboi germaniei este emotionant
si este reconfortant sa o vezi pe viitoarea regina elisabeta a 2 a, la 7-8 ani.( bineinteles interpretata de o pustoaica!)
anumite scene amuzante mi-au amintit de my fair lady:P
un fim ce merita sa fie vazut.

ps, daca ar fi avut si regele mihai un australian care sa-l invete sa nu se mai balbaie,poate alta era istoria romaniei!:)

Lordliv
13th February 2011, 02:28
sry,tinand seama ca elisabeta a doua este nascuta in '28 si regatul a declarat razboi germaniei in '39 varsta ei in film era de logic 11 ani!:D

bun si desenul de lung metraj ultramarines,facut dupa jocul de mare succes warhammer!

iuli
13th February 2011, 02:46
Satul de atatea comentarii, observatii si critici la adresa lui, Diablo s-a hotarat sa faca ceva pentru a te imbuna. Iata ca a reusit, cat de cat :D

Poate filmele pe care le-ai urmarit nu erau bune, de unde sa stim? :) Am fost si eu azi la King's speech. Destul de bun, Firth castiga Oscarul 99.99%, mi-a placut si Rush, foarte amuzante scenele in care a fost implicat. Iar in leg cu Elizabeth, mi s-a parut ca in prima parte era alta actrita, iar in 1939, alta. Probabil ti-a ramas in memorie prima, care nu parea sa aiba mai mult de 6-7 anisori.
Si la discursul propriu-zis. Rush: Te-ai balbait la cateva w-uri (cred ca w). Firth: E bine, altfel ar fi crezut poporul ca nu sunt eu :happy

Grinco
13th February 2011, 05:22
sry,tinand seama ca elisabeta a doua este nascuta in '28 si regatul a declarat razboi germaniei in '39 varsta ei in film era de logic 11 ani!:D

bun si desenul de lung metraj ultramarines,facut dupa jocul de mare succes warhammer!

Daca tot e sa respectam adevarul istoric, e nascuta in 1926 iar ta-su ajunge rege in '36 si cam pe atunci e cea mai mare parte din actiune. Deci avea cam 10 ani in film. Tot pe acolo, totusi. Scuze daca am fost enervant ca am corectat:D

Lordliv
13th February 2011, 09:12
doctore,mersi pentru interventie.:yes:
asta dovedeste ca majoritatea postarilor mele sunt urmarite cu atentie,iar eu trebuie sa fiu "in forma" si la ora 2 dimineata.:rolleyes:

mi-am folosit memoria,comparand varsta majestatii sale cu cea a mamei mele.
am gresit cu doi ani.
mea culpa.:D

am apreciat varsta elisabetei in anul 1939,cand au iesit mai mult in evidenta,in film, cele doua fete ale perechii regale.


paranormal 2

imagini interesante, filmate noaptea cand lucrurile se insufletesc,iar oamenii dorm.
un ghost hunters pe marile ecrane.

un film asemanator ,gacy house

Sir. Eko
13th February 2011, 10:21
Am vazut si eu Paranormal Activity 1...ce speriat la eu :D ..putin,a fost ok ,ma asteptam la ceva mai mult :D ,prietena mea in schimb, tot filmu mi-a repetat ca de ce am ales sa ne uitam la asta :happy ,inchidea ochii cand erau fazele noaptea :D ...a pierdut jumate de film :happy

Lordliv
13th February 2011, 10:36
deobicei seria a doua a unui film este mai slaba decat prima.
la paranormal activity este invers.
mult mai buna seria a doua.


vorbind de filme ciudate,as mentiona cloverfield excelent realizat,vazut prin ochii celui care fimeaza toata actiunea filmului.
bad guys, extraterestrii aia.;)

cu subiect asemanator blackout si mai noul skyline
skyline,este unul din filmele mele favorite din anul trecut...

@iuli

nu am amintit de firth,pentru ca actorul nu-mi place.
chiar era sa trec peste filmul asta din cauza lui.:D
dar iti dau dreptate,firth are mari sanse sa ia oscarul pentru rolul principal.
da,replica din film amintita de tine este splendida.
cateodata trebuie sa fim asa cum ne cunosc oamenii...

TeBat
13th February 2011, 10:55
Am vazut si eu Paranormal Activity 1...ce speriat la eu :D ..putin,a fost ok ,ma asteptam la ceva mai mult :D ,prietena mea in schimb, tot filmu mi-a repetat ca de ce am ales sa ne uitam la asta :happy ,inchidea ochii cand erau fazele noaptea :D ...a pierdut jumate de film :happy

Tu nu ești întreg mă! Cum să te uiți cu prietena la așa ceva? :happy

Sir. Eko
13th February 2011, 10:56
Tu nu ești întreg mă! Cum să te uiți cu prietena la așa ceva? :happy

:happy Ne uitam la partea a 2 a cat de curand.

TeBat
13th February 2011, 11:00
Păi dacă e așa îți mai recomand August Underground Mordum sau Eraserhead. Seara de Valentine's Day va fi perfectă. :D

Sir. Eko
13th February 2011, 11:20
Păi dacă e așa îți mai recomand August Underground Mordum sau Eraserhead. Seara de Valentine's Day va fi perfectă. :D

Interesant...eu unu m-am gandit la A Serbian Film,dar poate ma sucesc :happy

iuli
13th February 2011, 13:57
Tu nu ești întreg mă! Cum să te uiți cu prietena la așa ceva? :happy

Haha :D Si eu tot cu prietena m-am uitat la filmul asta, dar desigur, mai mult am ras. Film horror foarte slab, poate una sau doua scene mai interesante.

Sir. Eko
13th February 2011, 14:43
http://img822.imageshack.us/img822/981/platoont.jpg (http://img822.imageshack.us/i/platoont.jpg/)

Da asa da .10 !

pinki
13th February 2011, 18:07
tristan si islode, cu james franco si rufus sewell :D il recomand cu mare caldura fetelor. baieti frumosi si rough asa... :D foarte nais :D

Datenshi
13th February 2011, 18:17
Fiddler on the roof. Nu imi plac filmele muzicale si nici evreii nu imi sunt foarte simpatici, asa ca o sa scad cate un punct pentru fiecare. In rest, superb. :) 8/10.

irinaidu
13th February 2011, 18:18
tristan si islode, cu james franco si rufus sewell :D il recomand cu mare caldura fetelor. baieti frumosi si rough asa... :D foarte nais :D

pinki, m-am luptat cu mine insami cand a rulat tristan si isolda. pe de o parte franco, pe de alta parte *****ul de poveste cu tristan si isolda. pana la urma nu m-am uitat. acum vii tu si iar ma atati :D

a vazut careva "unknown " cu liam neeson ? m-as duce la cinema si din ce ruleaza acum doar asta pare cat de cat ok.

dane, dar ce ti-au facut evreii :P ?

Datenshi
13th February 2011, 18:22
Nimic, dar prea i-a persecutat toata lumea de-a lungul istoriei. Sigur au facut ei ceva. :P

pinki
13th February 2011, 18:28
pinki, m-am luptat cu mine insami cand a rulat tristan si isolda. pe de o parte franco, pe de alta parte *****ul de poveste cu tristan si isolda. pana la urma nu m-am uitat. acum vii tu si iar ma atati :D

a vazut careva "unknown " cu liam neeson ? m-as duce la cinema si din ce ruleaza acum doar asta pare cat de cat ok.

dane, dar ce ti-au facut evreii :P ?


pai povestea nu e rea, adica nu e gretoasa (adica nu e subliniata gretos), plus ca sunt atatia baieti draguti ca... who cares? :D chiar merge sa te uiti.

Datenshi
13th February 2011, 18:28
Asta nu apare maine cu gazeta sau cu adevarul?

pinki
13th February 2011, 18:30
habar n-am. nu-s la curent :D

ps: si pe mine ma enerveaza filmele cu evrei. si alea cu razboiul din vietnam/irak.

irinaidu
13th February 2011, 18:32
si alea cu al2lea razboi mondial. si in curand si alea cu perioada comunista din romania .

pinki
13th February 2011, 18:36
mda, as vrea sa vad si eu un film romanesc vesel. in care nu toti sunt tristi si vai mama lor.

ceea ce imi aduce aminte, nu va uitati la marti dupa craciun.

Datenshi
13th February 2011, 18:40
Marti dupa craciun seamana mai mult cu un reality show decat cu un film.

pinki
13th February 2011, 18:43
unul extreeeeeem de plictisitor.

irinaidu
13th February 2011, 18:57
eu as vrea sa vad un film romanesc care sa aiba o idee. pt ca asa sa ma duc si pur si simplu sa filmez ceva de ***** si dupa aia sa arata si altora pot si eu. dar sa vad ca respectivul regizor si scenarist a avut o idee pe care a incercat sa mi-o transmita si mie.

Datenshi
13th February 2011, 19:09
Avand in vedere ca singurul film romanesc profitabil a fost "Garcea si oltenii", e ceva dubios si cu publicul la noi. Si nu-mi explic ce costuri exorbitante poate avea un film gen "marti dupa craciu", care zici ca e filmat cu o camera de 2000 de lei din Metro (fara goldwyn mayer). Cred ca daca strang cateva asociatii de locatari banii de intretinere acopera bugetul pentru un film de genul asta, cum sa nu faci profit nici macar asa? Daca as avea bani de aruncat pe geam as produce si eu un film de-asta cu martea, de curiozitate.

RBHZFYpQ6nc

TheIceMan
13th February 2011, 20:04
pt ca asa sa ma duc si pur si simplu sa filmez ceva de ***** si dupa aia sa arata si altora pot si eu.

Chiar te rog sa o faci, asteptam cu interes ce filmezi :ok:

A.k.a
13th February 2011, 22:53
Due Date, praf. Comediile astea incep sa devina din ce in ce mai stupide

cristi8
13th February 2011, 23:02
The good,the bad and the ugly-extrem de bine gandit,intra lejer in topul meu 5 :D nota:9

Grinco
13th February 2011, 23:21
How Do You Know - O porcarie de film. Am ajuns la el cu 5 tipe, dintre care doua mi-au impartasit parerea si am iesit dupa vreo 45 de minute. Celelalte au rezistat pana la final, dar au zis si ele ca au fost cei mai aiurea investiti 16 lei. Din cate am vazut, e plin de citate si *****uri pseudo-moralizatoare, menite sa imbunatateasca moralul celor cu 2 clase sau cu IQ subunitar. Pacat de Jack Nicholson ca a ajuns la o varsta in care nu mai gandeste limpede si accepta sa se compromita in asa aberatii. Ma gandeam initial sa-i dau nota 1 pentru ca macar a aparut Jack in el. Dar mi-am dat seama ca nu are sens, asa ca raman la nota initiala. Deci -3/10

irinaidu
13th February 2011, 23:48
Chiar te rog sa o faci, asteptam cu interes ce filmezi :ok:

avand in vedere cat sufera baietii de aici cand incep sa pun eu gifuri, sunt convinsa ca nu ar vrea sa vada nici ce as filma :drak: :P

am fost la " the kids are all right ". hmmm, un film usurel, facut un pic cam in graba, sau cel putin senzatia asta ti-o lasa. n-am inteles nevoia pt scenele de sex care sunt stupide ( inteleg eu ca se vroia sa para reale, pt ca sexul de obicei nu arata ca-n filme :P , dar in cazul de fata, nu au adus nimic in plus, ci doar au dat personjelor un aer caraghios ). nu mi-a displacut filmul dar am avut senzatia ca cineva a avut o idee buna care pana la urma a iesit cam prost.

irinaidu
14th February 2011, 00:17
am uitat sa mentionez ceva despre the kids are all right. asta http://www.imdb.com/media/rm2553650432/nm1861624
wow !

pinki
14th February 2011, 00:47
haha, subscriu. ideea in sine, aia de la inceput, parea buna. cand :

julianne moore si-o trage cu "tatal"

iar mi s-a parut o idee amuzanta. pana la urma n-au facut nimic bun cu tot filmul asta, si am suportat-o pe julianne moore degeaba. plus, imbecilul care a scris scenariul, cum sa-i dai papucii bunaciunii de mai sus pt o baba roscata si urata? :D

am vazut si milk. quite a gay sunday i must say :cry: culmea e ca james franco si sean penn impreuna mi s-au parut chiar interesanti. :D cat despre film, bla bla. i'm no into rights and activism. dar sean penn joaca f bine, ca de obicei. plus james franco :D

NORGEMAN
14th February 2011, 01:03
si in curand si alea cu perioada comunista din romania .
Tocmai l-am vazut joi, destul de bun, pentru o productie romaneasca. Desi e lung, tot pare scurt pentru ce trebuie surprins in acea perioada.
XxF8mwjJVec


mda, as vrea sa vad si eu un film romanesc vesel. in care nu toti sunt tristi si vai mama lor.

ceea ce imi aduce aminte, nu va uitati la marti dupa craciun.

Mediu-metrajul Captivi de Craciun :) Nu sunt veseli ei in film, dar filmul este.

pinki
14th February 2011, 01:06
da??? reallly?????? e aproape cel mai plictisitor si pointless film pe care (aproape) l-am vazut.

irinaidu
14th February 2011, 02:14
haha, subscriu. ideea in sine, aia de la inceput, parea buna. cand :

julianne moore si-o trage cu "tatal"

iar mi s-a parut o idee amuzanta. pana la urma n-au facut nimic bun cu tot filmul asta, si am suportat-o pe julianne moore degeaba. plus, imbecilul care a scris scenariul, cum sa-i dai papucii bunaciunii de mai sus pt o baba roscata si urata? :D

am vazut si milk. quite a gay sunday i must say :cry: culmea e ca james franco si sean penn impreuna mi s-au parut chiar interesanti. :D cat despre film, bla bla. i'm no into rights and activism. dar sean penn joaca f bine, ca de obicei. plus james franco :D

nu pot sa zic decat : true, true and ....hmmmm, true :D nici pe mine, milk ca subiect nu m-a interesat in mod deosebit. dar sean penn ca de obicei blew my mind cu actoria, franco just blew my mind, fara sa vreau sa zic ca omul nu joaca bine, pt ca joaca foarte bine (si sa vina 127 de ore o data la cinema). si ce mi-a mai ramas din film e finalul. adica tu te duci ca omu' la servici si vine un cretin care iti e coleg de ceva vreme si iti trage un glont in cap. eu una m-am socat. :o:

NORGEMAN
14th February 2011, 04:14
da??? reallly?????? e aproape cel mai plictisitor si pointless film pe care (aproape) l-am vazut.

Pentru un film facut din nimic, doar din ambitia catorva fete de la UNATC, mi se pare ok, macar pentru ce exista in prezent in Romania.:) Are cateva secvente ce ironizeaza perfect unele situatii. Filmul a fost facut cu un buget foarte mic, undeva la 10.000 de euro.
Ce e drept, povestea din spatele acestui film este si mai interesanta decat pelicula propriu-zisa.
In fine, Captivi de Craciun a venit cu ceva diferit. :)

TenisFan
14th February 2011, 12:07
School for scoundrels - Amuzant pe alocuri. Serios si interesant in alte momente. Per total un film de apreciat care nu m-a plictisit. 6/10
Witness for the prosecution - De fiecare data cand vad cate-un film mai vechi aceeasi remarca imi vine-n cap si n-o sa fac rabat nici acum de la ea: nu se mai fac filme cum se faceau atunci! :rolleyes: Excelent ca si dialog, la fel de bine jucat si construit, eram gata gata sa-l ridic in slavi pentru nota maxima! Dar apoi a venit finalul catastrofal. :bored: Oricum ai vedea lucrurile ramane intrebarea: cat de mega bunoaca poate sa fie Marlene Dietrich? Jesus f-ing Christ! :o: 9/10

TeBat
14th February 2011, 18:54
^ Mie mi s-a părut că finalul a fost foarte bun. Mai ales că nu mă așteptam...

TenisFan
14th February 2011, 21:48
Prea multe faze intortocheate intr-un timp atat de scurt. Adica tu iti realizezi minutios capodopera o construiesti intr-un ritm si apoi la final bagi Die Hard in 5 minute.
Si mi s-a parut super penibila faza cand a luat cutitul de pe masa, n-a oprit-o nimeni si l-a infipt in ala care s-a lasat penetrat mai repede si mai usor decat untul. Ridicol si tras de par.

TheIceMan
14th February 2011, 21:56
Harry Brown
http://www.imdb.com/title/tt1289406/
Mi s-a parut un film foarte bine realizat, personajele bine conturate iar cinematografia excelenta. 10/10

Lordliv
14th February 2011, 22:15
zeitgeist:moving forward

tot sunt eu adeptul teoriei conspiratiei.
nu-i asa canadiene?;)

avatar, in varianta extinsa.imagini superbe.
tot sunt eu adeptul filmelor heroic fantasy;)

ps. canadiene, faci ce faci si tot la servicii ajungi.:)

pinki
14th February 2011, 22:31
Pentru un film facut din nimic, doar din ambitia catorva fete de la UNATC, mi se pare ok, macar pentru ce exista in prezent in Romania.:) Are cateva secvente ce ironizeaza perfect unele situatii. Filmul a fost facut cu un buget foarte mic, undeva la 10.000 de euro.
Ce e drept, povestea din spatele acestui film este si mai interesanta decat pelicula propriu-zisa.
In fine, Captivi de Craciun a venit cu ceva diferit. :)

vorbim de acelasi film? :hmm:

Numero Dieci
15th February 2011, 20:10
Pacific Heights.

Slab.Slab de tot,mic plus pt. prestanta lui Micheal Keaton si fundul lui Melanie Griffith.

Sir. Eko
15th February 2011, 20:24
Harry Brown
http://www.imdb.com/title/tt1289406/
Mi s-a parut un film foarte bine realizat, personajele bine conturate iar cinematografia excelenta. 10/10

Da ,foarte bun filmu,nu chiar de 10 ,nu inteleg de ce nu a prins mai mult la oameni....nu am auzit sa se vorbeasca despre el prea mult ...

NORGEMAN
15th February 2011, 20:37
vorbim de acelasi film? :hmm:

:happy
Mie mi-a placut! :D

pinki
15th February 2011, 23:28
nu, serios, ca tu zici captivi de craciun eu zic marti dupa craciun. e acelasi?

NORGEMAN
16th February 2011, 03:26
Ah, nu e acelasi film. Captivi de craciun e un mediu-metraj facut de stundeti de la UNATC, diferit de filmul mentionat de tine. Marti dupa craciun nu l-am vazut.

Eu doar venisem cu o propunere de film la partea cu "lipsa filmelor vesele" :)

Asta e trailerul filmului de care ziceam:
k2nbgYrJDVQ

Astept feedback dupa ce vezi filmul :D

Prome
16th February 2011, 10:06
As vedea si eu Captivi de Craciun, dar se gaseste pe undeva?

A.k.a
16th February 2011, 16:19
Million Dollar Baby - Foarte bun, dar tot mai bun e Gran Torino :D

Anisia
16th February 2011, 20:04
Season of the Witch - 6,5/10; e de apreciat munca depusa, dar in rest nu e extrem de impresionant.

Vadim
16th February 2011, 20:15
The Tourist - nota 3. Angelina Jolie si Johnnie Deep parca sunt singuri in Venetia, fac ce vor acolo. De la inceput iti dai seama cum va fi finalul filmului. 3 cu indulgenta.

TeBat
16th February 2011, 20:30
Angelina Jolie parca sunt singuri in Venetia, fac ce vor acolo.

Ce știi tu să te exprimi...meditații nu dai?

NORGEMAN
17th February 2011, 02:38
As vedea si eu Captivi de Craciun, dar se gaseste pe undeva?

S-ar putea sa nu se gaseasca pe internet, din ce am inteles de la regizoare, inca nu vrea sa apara pe internet ca sa fie in carti pentru unele premii.
El l-am vazut cu ocazia unui cineclub la Brasov. Daca aflati ca apare pe undeva vreun eveniment ce contine acest film, nu ezitati :)

A.k.a
17th February 2011, 09:37
Nurse Betty - e bun filmul, interactiunea dintre Rock si Freeman e foarte tare, am ras bine :D

Sir. Eko
19th February 2011, 12:13
Hot Tub Time Machine -comedie de duzina ,ok filmu :)

Denis
19th February 2011, 12:56
The Romantics - 5/10 - Slabut tare filmul.

Buried - 3/10 - Inafara de faptul ca Ryan Reynolds si-a jucat bine rolul n-am avut ce vedea. Dupa 10 minute am inceput sa-i dau sa sara, si am constatat ca tot filmul se petrece intr-un sicriu. BORING! Finalul e intens, ca in rest e panarama.

Numero Dieci
19th February 2011, 15:15
Twelve(2010)

Bun,foarte bun,mi-a placut mult de tot.

Chace Crawford,Emma Roberts si Emily Meade joaca foarte bine.Vocea lui Kiefer Sutherland ca narator da o nuanta pozitiva deasemenea.
Multi tineri de perspetiva in asta.

dumboss_yo
20th February 2011, 20:12
Love and other drugs - 4/10

Little Fockers - 6.5/10

Anisia
20th February 2011, 21:02
How to Be - o drama combinata cu umor englezesc, care ne ofera cateva lectii de viata foarte importante. Interpretarea excelenta a actorilor, pe langa accentul inconfundabil, confera povestii multa veridicitate si un farmec aparte. Pacat ca nu a fost promovat mai mult; 9/10, merita vazut!

Sir. Eko
20th February 2011, 21:03
How to Be - o drama combinata cu umor englezesc, care ne ofera cateva lectii de viata foarte importante. Interpretarea excelenta a actorilor, pe langa accentul inconfundabil, confera povestii multa veridicitate. Pacat ca nu a fost promovat mai mult; 9/10, merita vazut!

It is about a young man named Art, played by Robert Pattinson

Slab filmu,din start :D

Anisia
20th February 2011, 21:24
Doar pentru ca prestatia lui in anumite filme a lasat de dorit sau nu ti-a fost tie pe plac nu inseamna ca interpretarea lui a avut/are sau va avea aceeasi calitate in orice alt film in care a jucat sau joaca. Prezenta unui anumit actor n-ar trebui sa fie o piedica in a viziona un film bun. "How to Be" a primit multe laude la festivalurile la care a fost prezentat. Incercarea moarte n-are:)

relansat
20th February 2011, 22:43
oameni buni, da' filme bune cand mai vedeti? sa am si eu dupe cine ma lua.

m-am saturat de mizerii. sapt asta am avut noroc, am dat peste doua filme bune, spre f bune: megamind 10/10 si burke and hare 7/10

Datenshi
20th February 2011, 23:54
25th hour - 9/10. Nu stiu cum de l-am ratat pana acum. Edward Norton pare nascut special pentru rolurile astea.

irinaidu
21st February 2011, 00:11
relansate, cum sa vada cineva filme bune, noi, daca nu se fac? si eu tot vreau sa vad un film fain si nu gasesc.

azi am vazut " unknown " . lasand la o parte ca e prost dar e si copiat intr-as un hal de nu mi-a venit sa cred.

acum 2 seri nu aveam ce face si m-am uitat la cry wolf. genul de film cu adolescenti si crime, dar mai simpatic decat majoritatea.

TheIceMan
21st February 2011, 00:42
25th hour - 9/10. Nu stiu cum de l-am ratat pana acum. Edward Norton pare nascut special pentru rolurile astea.

cred ca la asta te referi ?
http://www.imdb.com/title/tt0307901/

Eu cand aud de tiltul asta nu pot sa nu ma gandesc la asta:
http://www.imdb.com/title/tt0062445/

Care a fost exelent, fara nicio legatura cu cel din 2002, bazat pe cartea lui omonima a lui Constantin Virgil Gheorghiu (http://en.wikipedia.org/wiki/Constantin_Virgil_Gheorghiu)

Datenshi
21st February 2011, 00:48
Da, cel din 2002. :)

TenisFan
21st February 2011, 01:35
Aveam de gand sa scriu maine dar avand in vedere ca-i solicitare de filme bune o sa scriu acum.
Tropa de elite 2 - La fel ca si primul, daca nu mai bun, trateaza problemele cu care se confrunta Rio de Janeiro. Si e interesant sa vezi salbaticia de acolo si nivelul de coruptie. Dar in partea a doua ti se arata cum caracatita isi construieste tentaculele. Cam ca in Romania numai ca nu la fel de salbatic. 10/10
Chocolat - Un film foarte foarte placut chiar daca-i cu Johnny Deep. :D I kid. Este un film care-ti lasa un altfel de sentiment la vizionare. Parca e pliat pe infatisarea lui Juliette Binoche: calda, placuta si zambitoare. Are o imagine superba la inceput cu cele doua scufite care apar parca intr-o lume posomorata cum avea de fapt sa si fie oraselul respectiv. Este mult mai mult decat ce pare la prima vedere acest film. Numai bun de vizionat. 9/10
The reader - L-am revazut la TVR. Si ce poveste covarsitoare si sufocanta iti infatiseaza pentru cele doua personaje principale si iubirea lor nefireasca. Nu stiu cu cat l-am notat data trecuta dar daca i-am dat o nota mai mica 9 inseamna ca am gresit.
The mechanic - Am zis sa-l bifez si p-asta intr-o dupa-amiaza linistita de duminica. Statham way too big for those mugs. Am folosit oarecum termeni pe care i-as folosi cand as comenta despre turneul castigat de Soderking la Marseille. 6/10 for entertaining value. Si pentru faptul ca exista o mega bunaciune in film cu care normal Statham se culca. D0o00h.

dumboss_yo
21st February 2011, 18:45
Buried - 7/10

Datenshi
21st February 2011, 19:04
Tropa de elite 2

Stiam eu ca am uitat ceva zilele astea...

relansat
21st February 2011, 21:10
gran torino 10/10 - Ge-ni-al! Stiu, l-am vazut cu intarziere :)

A.k.a
21st February 2011, 21:35
Da :D. E unul din cele mai bune a lui Eastwood. What are you spooks up to? :))

relansat
21st February 2011, 21:46
cred ca e unul dintre cele mai bune, daca nu cumva cel mai bun, filme vazute de mine in ultimii 2-3 ani.

Cristina
21st February 2011, 21:57
si nu l-ai vazut pe FFW :D

relansat
21st February 2011, 22:17
filmele de la 7 in sus le vad full si cu atentie marita :)

dumboss_yo
22nd February 2011, 10:38
127 hours - 8/10

Datenshi
22nd February 2011, 10:42
Tropa de elite 2 - 10/10. Mie mi se pare clar mai bun decat primul. Cum zicea si TenisFan mai sus, involuntar te duci cu gandul si la Romania cand vezi filmul asta.

Amelie
22nd February 2011, 12:07
MacGruber (2010)
Nu-mi vine sa cred ca m-am amuzat la filmul asta. :) Filmul este evident o comedie si mi-a amintit putin de Team America. In timpul filmului imi tot ziceam: Asta parca e un film facut de Mac si Dennis (din It's Always Sunny in Philadelphia) :) 6/10

The Kids Are All Right (2010)
Mda, un film dragut, bine facut, dar pt mine cu nimic deosebit. Ii lipseste scopul si directia, iar la o privire mai atenta parca si substanta. Prima parte a filmului e mai buna, intensa si cu scene bine jucate (ex: scena intalnirii tatalui cu cei doi copii). De la jumatate insa, parca se pierde firul si e facut doar ca sa fie facut. Exagerata scena de final, cu colegiul. Per total, un film usor de vazut, dar nu memorabil. 6.5/10

Never Let Me Go (2010)
Un film profund, explorator, sensibil. Foarte interesant subiectul in sine, si cu usurinta ar fi putut fi explorat sub forma de thirller. Insa aceasta drama subtila e cu atat mai puternica. Intotdeauna o placere sa o vad pe Carey Mulligan. 7/10

The King's Speech (2010)
Da, un film bun! O poveste interesanta, o abordare fresh, un joc foarte bun al tuturor actorilor si o atmosfera foarte bine creata. Nimic de reprosat, foarte placut de vazut, cu acea imbinare de accente dramatice si comice care caracterizeaza un film bun. Dialoguri savuroase si intr-adevar o prestatie de Oscar a lui Colin Firth. 8/10

Puteti sa imi mai recomandati ceva filme bune cu Colin Firth? Eu l-am mai vazut doar in porcariute ca Bridget Jones si The Accidental Husband si 'suspectez' ca e mai bun de atat :)

SwedishMafia
22nd February 2011, 12:41
127 hours: plictisitor ca film,impresionant prin faptul ca e o poveste adevarata.

Prome
22nd February 2011, 13:51
Puteti sa imi mai recomandati ceva filme bune cu Colin Firth? Eu l-am mai vazut doar in porcariute ca Bridget Jones si The Accidental Husband si 'suspectez' ca e mai bun de atat :)

A single man si Genova.Cred ca mai sunt cateva, dar n-am vazut :P

pinki
22nd February 2011, 21:26
pride and prejudice sau ceva din seria asta :D

oricum e foarte tare :D

Cristina
22nd February 2011, 22:23
Portretul lui Dorian Gray,Pride and Prejudice,Genova care e foarte fain...etc

Mie Firth mi se pare un actor exceptional...abia astept sa il vad cu Oscarul in mana!

relansat
22nd February 2011, 22:34
the mechanic 7.5/10
statham - exceptional, ca de obicei.

TeBat
22nd February 2011, 22:51
Portretul lui Dorian Gray

Cel din '45?

Cristina
22nd February 2011, 22:57
Nu,e o varianta mai noua din 2009.Cauta pe imdb.Si eu trebuie sa o vad pe cea din '45.

http://www.imdb.com/title/tt1235124/

TeBat
22nd February 2011, 23:15
Chiar ieri am văzut-o pe cea din '45. E bunicică.

Numero Dieci
23rd February 2011, 00:17
Million Dollar Baby.

La fe lde bun ca in prima zi.

Morgan Freeman is God.

Datenshi
23rd February 2011, 01:20
Morgan Freeman is God.

Word.

Amelie
23rd February 2011, 12:03
Portretul lui Dorian Gray,Pride and Prejudice,Genova care e foarte fain...etc

Mie Firth mi se pare un actor exceptional...abia astept sa il vad cu Oscarul in mana!

Mersi, o sa incerc Genova si Dorian Gray, mai ales ca am citit si cartea de curand.
Ca Mr. Darcy l-am savurat la vremea respectiva ;)

Cristina
23rd February 2011, 13:36
Morgan Freeman is God.

Daca stau bine sa imi aduc aminte in doua filme a jucat rolul lui Dumnezeu!:DIn Bruce Almighty si Evan Almighty!:D


Mersi, o sa incerc Genova si Dorian Gray, mai ales ca am citit si cartea de curand.
Ca Mr. Darcy l-am savurat la vremea respectiva ;)

Mie mi-a placut mai mult versiunea din 2005 a filmului Pride and Prejudice!Oriucm astept impresii despre Firth!:)
Apropo si de Firth,acesta l-a interpretat de 3 ori pe Mr. Darcy.In Pride and Prejudice si in Bridget Jones 1 si 2!:D

A.k.a
23rd February 2011, 21:44
Th-th-th-the King's speech :)). Mi-a placut mult, pacat ca nu pot vedea Black Swan si True Grit pana saptamana viitoare

pinki
23rd February 2011, 22:21
Morgan Freeman is God.

he really is :D

Numero Dieci
24th February 2011, 15:19
The Bounty Hunter.

Butler si Aniston(:kiss:) au chimie impreuna dar filmuliu ii lipseste ceva.Nu m-a captivat.

Anisia
24th February 2011, 16:35
I Am Number Four - prima jumatate e destul de plictisitoare, dar apoi se intensifica actiunea si devine mai captivant...7,5/10

Sir. Eko
24th February 2011, 18:06
Jackass 3D-ARTA !

Astept Jackass 3.5 /hello

relansat
24th February 2011, 20:54
cold prey 3 horror norvergian 4/10

Prome
25th February 2011, 03:02
Jackass 3 :D
Pacat ca n-a venit si la noi in 3D :( Sa-ti fie rusine, Dinu Patriciu!!

relansat
25th February 2011, 13:40
nunta in basarabia 6/10 "frumos, dar nu prea"

A.k.a
26th February 2011, 00:04
Black Swan - Mi-a placut, dar trebuie neaparat sa il mai revad

relansat
26th February 2011, 11:48
marti dupa craciun 6/10 cam subtirescovici ...

pinki
26th February 2011, 16:21
6? nici 2 nu merita.

Prome
26th February 2011, 18:22
Black Swan - Mi-a placut, dar trebuie neaparat sa il mai revad

De ce?

irinaidu
26th February 2011, 18:40
elephant - habar nu am de ce m-am uitat pana la capat. dar in caz ca va intrebati daca sa va uitati la filmul asta sau nu, sau nu e varianta corecta.

A.k.a
26th February 2011, 20:07
De ce?

Sa fiu mai atent de data asta, poate descopar lucruri pe care nu le-am observat de prima data

Prome
26th February 2011, 20:36
La cat de superficial este filmul, cam greu :P
Eu as revedea doar o scena :D

A.k.a
26th February 2011, 23:43
Mda :))

Sir. Eko
26th February 2011, 23:48
Mda :))

Nu poti sa intelegi un film asa simplu.....ce om esti tu?

U Mad ?

Prome
27th February 2011, 00:13
The Life Aquatic with Steve Zissou 9/10 :ok:
Nu stiu de ce l-am evitat pana acum, mai ales ca am vazut tot ce-a venit de la Wes Anderson.
Filmul este super tare, iar coverurile David Bowie in portugheza, pure awesomeness :D

w6l8zrsf4LY

A.k.a
27th February 2011, 14:32
Nu poti sa intelegi un film asa simplu.....ce om esti tu?

U Mad ?

Problems officer? http://media.tumblr.com/tumblr_lf2seuctNK1qcjrs8.png

dumboss_yo
27th February 2011, 15:09
Black Swan - 9/10

relansat
27th February 2011, 17:59
true grit 7.5/10

dumboss_yo
27th February 2011, 20:22
True Grit - 8.5/10

relansat
27th February 2011, 20:55
de aici si media, 8.1 pe imdb. 0.1 e marja de eroare :))

TenisFan
27th February 2011, 21:36
The next three days - Am realizat dupa ce am vazut filmul ca este practic un remake al altui film numit Anything for her. Poate ca trebuia sa-l vad pe ala prima data. Revenind la subiectul de fata, aceasta varianta este foarte bine construita si te tine in suspans si tensiune pe tot parcusul filmului. Nu vreau sa divulg mai multe caci e un film ce merita vizionat. Desi dureaza 2 ore nu m-am plictisit deloc. Nici nu aveam cum as adauga. Crowe joaca excelent de la un capat la altul. Si celelalte personaje se potrivesc in tablou mai ales detectivul de culoare. Ceva bun de la Hollywood. Must see. 8/10
Morning glory - Decent desi nu foarte comic. Pana la urma, daca te decizi sa-l vizionezi, o faci pentru McAdams care-i o simpatica si pentru Harrison care inca mai stie meserie. :D 6.5/10
Hitman - Sa fie clar. Kurylenko mega bunoaca si filmul vizionat macar pentru scenele in care-si arata sanii. Am zis. E la fel ca Swordfish. Don't care if you like it but there are Berry's tits in it ffs! Altfel zis destul de decent pentru un film inspirat din joc. Actiune atat cat trebuie si Olyphant in mare forma. 7/10

relansat
27th February 2011, 22:14
esti mancat, tenisfan! primele doua erau si in lista mea. iar le-ai vazut inaintea mea :D

Avion
27th February 2011, 22:25
Relansat, tu cate filme vezi pe zi? :confused:

relansat
27th February 2011, 22:29
e prea scurta ziua ca sa pot vedea cate vreau io :)

e iarna, iar viata la tara se rezuma la sculat, mancat si cam atat. minim un film/zi, maxim 5-6. :D

Avion
27th February 2011, 22:35
N-ai vazut Rocky 4?:D Du-te si tu, taie copaci, alearga, prinde gaini...:)) Altfel cand se face cald te trezesti ca Mos Craciun :D

relansat
27th February 2011, 22:40
eiii, abia astept sa vina primavara. crede-ma :D

n-o sa fie ca-n rocky, deoarece o sa incep cu sapatul gradinii :drak:

SuperDumnezeu
28th February 2011, 20:29
http://www.popcrunch.com/15-of-the-most-disturbing-films-ever-made/?utm_source=scribol&utm_medium=referral&utm_campaign=scribol

Astea-s must see

TeBat
28th February 2011, 20:38
Am văzut și mai și... :rolleyes:

SuperDumnezeu
28th February 2011, 20:50
Da..si eu.
Mi-a mai placut asta http://www.hollywoodnews.com/wp-content/uploads/2010/08/Troll-2-wd.jpg

jo27
28th February 2011, 20:59
Da..si eu.
Mi-a mai placut asta http://www.hollywoodnews.com/wp-content/uploads/2010/08/Troll-2-wd.jpg

Avion, tu esti?

dumboss_yo
28th February 2011, 21:55
The kids are all right - 6.5/10

Jackass 3D - greu de notat asa ceva :).

SuperDumnezeu
28th February 2011, 22:34
Avion, tu esti?

Nu e niciun Avion.
Va mai recomand inca unu http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/a/aa/Superbabies_poster.JPG/220px-Superbabies_poster.JPG

Anisia
1st March 2011, 00:15
Ceva e putred in Danemarca....

irinaidu
1st March 2011, 02:56
am vazut si eu ieri ( tocmai la timp pt oscaruri :P ) black swan si the king's speech.

the king's speech avea un avantaj deja inainte sa il vad, pt ca am o slabiciune pt accentul britanic si umorul englezesc. filmul e bine facut, bine jucat si reuseste cam in 80% sa nu devina prea american ( daca reuseau sa nu bage faza cu why should i listen to you? because i have a voice. that you do . part chiar nu ma mai plangeam deloc de posibila americanizare ). deci filmul mi-a placut, dar cum nu am cum sa stiu daca regele si nevasta aferenta chiar erau asa de destepti si haiosi , nu pot sa ma simt foarte implicata in poveste. plus imi vine mereu greu sa simpatizez cu familiile regale.

black swan reuseste sa ofere o imagine inspaimantatoare a ceea ce inseamna sa iti pierzi mintile. si acest lucru m-a captivat total. dar de asemenea filmul nu mi-a oferit suficient ca sa imi si pese de personaj. si ma indoiesc ca multi spectatori au plecat acasa gandindu-se la cat de grea trebuie sa fie viata persoanelor cu boli psihice ci au plecat mai mult cu amintirea partii horror a filmului si a scenei fierbinti dintre natalie si mila ( foarte faina de altfel ).

Avion
1st March 2011, 09:05
Avion, tu esti?

:confused:

Cum ai facut tu aceasta deductie...:))

jo27
1st March 2011, 10:04
:confused:

Cum ai facut tu aceasta deductie...:))

pai am sperat (si inca sper) ca posturile respective sa fie la misto... si am observat ca iti place sa te joci cu noi :D.... imi cer scuze in cazul asta...

TenisFan
3rd March 2011, 00:12
The time traveler's wife - Daca din punct de vedere stiintific incerci sa asimilezi logic acest film nu poti sa-i oferi decat nota 1. Daca renunti la aceasta parte, la care eu de obicei nu renunt, atunci trebuie sa punctezi alte aspecte. Am renuntat sa-l judec din punct de vedere stiintific pentru ca n-a incercat sa puna un foarte mare accent pe asta. Filmul este un soi de "The notebook" cu actor principal schimbat si o idee nastrusnica de amplificare a romantismului si iubirii. Mie mi-au placut peisajele. Conexiunea dintre McAdams si Bana este evidenta si filmul functioneaza din aceasta cauza. Pana la urma a iesit ceva ok. 7/10.
Black swan - Mi-a trebuit mult sa ma pun sa vad acest film si a fost nevoie de un argument destul de puternic din partea unui om cu vaste cunostinte in materie de filme ca sa vizionez aceasta pelicula. Imi displace baletul si asta era problema mea principala cu filmul. A venit omul asta care mi-e prieten de foarte mult timp si practic care m-a indrumat spre cinematografie recomandandu-mi o serie de filme si mi-a zis despre film ca e o mizerie. La inceput am crezut ca ceva l-a deranjat, el fiind mai exigent, si l-a taxat imediat. I-a dat 1 si l-a facut mizerie. In fine eu am trecut peste asta si tot nu voiam sa vad filmul. La o zi dupa asta vine si-mi spune ca orice individ care ii spune ca acest film e bun pierde orice urma de dialog cu el despre filme in general. Si atunci mi-am zis: "challenge accepted"! Sa-l vad cum nu mai vorbeste cu mine despre filme daca-l consider bun sau decent. Si astfel am luat filmul. Prima ora din film e decenta. Din punctul meu de vedere l-as putea cataloga drept jurnalul sau proiectiile unui adolescent virgin. Pentru ca asa mi-a lasat Aronofsky impresia. Adica ai in engleza vorbind: girl fingering herself, same girl fingered by another girl, same girl fingered by dude man guy and girl on girl action. Lesbian white-black swan secx ftw! Si apoi e restul filmului. Care este o continua functie exponentiala catre comicitate si epicitate. Am citit paginile acestui forum care vorbeau despre acest film si am ras si mai mult. Ba tu vorbesti serios? Simboluri, metafore sau chestii profunde. Totul incepe cand ea exerseaza singura cu pianistul ala si individul pleaca zicandu-i ca el are o viata? Adica un semi-batran cu ochelari care e platit cu bani grasi sa o asiste pe steaua principala a show-ului pleaca si spune asta taman in momentul ala al filmului. Ce convenabil sa aduca un punct de vedere si sa-i amplifice lebedei albe angoasele si trairile in contradictoriu. Cat de hilar si patetic. Dar asta-i inceputul. Apoi luminile se sting cand ea exsersa. Dar vai! Ce se intampla? O aratare, ba o stafie sau o naluca oricum un corp strain solid imbracat intr-o perdea neagra probabil trece in viteza prin fata ei. Ce se intampla? Se duce si-l vede pe Cassel incercand sa faca secx cu Mila intr-un dezmat general. Mila se uita la ea parca cu mila si dispret avand evident interese proprii de a-i fura rolul si cand Cassel isi intoarce privirea el devine printul negru sau ceva posedat de diavol. Ba nu stiu exact ce era dar arata a ceva ce te putea poseda anal si spiritual in mod repetat. Scary shitz bro. Mai departe. Se simte murdara ca a furat lucrurile Winonei da o goana pana la spital si-i lasa chestiile si tot intr-o scena dintr-asta horror tipa se trezeste ii pune mana pe mana ei. Ce se intampla? Scena urmatoare o vezi pe Winona infingandu-si pila de unghii in fatau in mod repetat. Dar stai ca de fapt e tot Portman. Omg omg. Ba de unde atata delir si psihoza? Cum s-a intamplat asta? Zici ca-i olandezul Van Ghelie pe droguri. Mai departe Portman fuge de acolo socata si ajunge in lift se uita la mana si era pila insangerata acolo. Wow. Fabulos. Cat de expresiv. Si apoi stateam si ma miram? Ce fac in scena urmatoare? Se uita in oglinda si-si vede fata in gauri de pila de unghie? Spune-mi ca asta fac. E super ok. Dar nu, Aronofsky fiind mai bun decat mine s-a gandit la o alta solutie. Se duce acasa si se uita la portretele alea ciudate care-i vorbesc. O dispretuiesc si ele. Ba ce se intampla? Femeia sufera de ceva boala mintala grava. Era normala. Dar acum numai delir si halucinatii morbide. Imi zic: stiam eu ca pozele astea trebuiau sa foloseasca pe viitor la ceva. Se inchide in propria camera. Si aici incepe partea epica a lucrurilor. Ce se intampla? Se transgforma in lebada ba. Serios. Nu fac misto de tine. I se indoaie picioarele ca la o pasare si se face lebada. Se transforma. Ii cresc pene pe rana aia ba. Jur. Le culege de acolo si erau pene. Profund. Dar in caz ca esti retardat Aronofsky iti arata asta literalmente intamplandu-se. Probabil a vazut ca n-au inteles prostii cum a fost cu "The fountain". Aici eu eram pe jos de ras. Cat de comic si de hilar. Si in caz ca ai sindromul Down si n-ai inteles simbolistica faptului ca aia e "a motherfucking swan literally" isi da ciorapii jos si are degetele lipite. Get it? Ai inteles acum? Te-ai convins da? Mega adanc. Scena efectiva de la balet e la fel de hilara ca asta. Cum adica? Acolo ce se intampla? Pai suntem in continuare in starea de psihoza avansata - parca ar fi LSD cu Red Bull si cu amfetamine punand deasupra o doza de heroina. Vine aia la ea in cabina sa o felicite. Intra acolo. Dar stai ca Mila vrea sa-i fure rolul. O strange de gat(de ce ar face Mila asta??? cand ea o felicita erau deja pe scena nimic nu se mai putea da inapoi...????) si incepe sa-i creasca un gat de pasare? Ce sa fie oare? Este doua peste. Nu ba e lebada. Se lupta efectiv si o omoara cu un ciob din oglinda in care o aruncase. Apoi se duce pe scena si joaca fabulos in acel act ba totul culminandu-se cu faptul ca efectiv pe scena ii cresc aripi si devine lebada neagra. Get it? Sau e prea profund? Deja aici ajunsesem sa-l apreciez pe Aronofsky ca fiind "pure comedic genious". Mergem mai departe se intoarce in cabina vede sangele de la lesul Milei il acopera cu prosopul si vine Mila inapoi. WTF? OMG OMG OMG! Ce se intampla? Esti tembel daca n-ai sesizat faptul ca de fapt avusese vedenii si se sinucisese. Este exact constructia piesei pe care o juca. Lebada alba a devenit lebada neagra si apoi s-a sinucis. Finalul este apoteotic cu o gaura mare de sange in abdomen ea murind de-a binelea dupa ce jucase inca o data fabulos scena. Perfect as zice dupa cum cu delicatete Portman se ofera sa ne descrie. Ba stai ca nu inteleg. Deci atunci cand o impunsese pe Mila cu ciobul isi bagase in sine ciobul? Si sangera de pe atunci? Abundent sau asa cu taraita, nimic grav? A? Pai a jucat apoi doua acte ea fiind in starea in care era. Si mai pui ca era si anorexica pe deasupra. Mi-am zis: spartan display of testicular fortitude from the white-black swan! Just too f-ing big! Calificativ: -2 din 10. Adica exact doua ore pierdute din viata pe care n-o sa le recuperez! :cool:

Grinco
3rd March 2011, 00:24
Macar mai poti vorbi de filme cu prietenul ala:D

SuperDumnezeu
3rd March 2011, 00:48
The time traveler's wife - Daca din punct de vedere stiintific incerci sa asimilezi logic acest film nu poti sa-i oferi decat nota 1. Daca renunti la aceasta parte, la care eu de obicei nu renunt, atunci trebuie sa punctezi alte aspecte. Am renuntat sa-l judec din punct de vedere stiintific pentru ca n-a incercat sa puna un foarte mare accent pe asta. Filmul este un soi de "The notebook" cu actor principal schimbat si o idee nastrusnica de amplificare a romantismului si iubirii. Mie mi-au placut peisajele. Conexiunea dintre McAdams si Bana este evidenta si filmul functioneaza din aceasta cauza. Pana la urma a iesit ceva ok. 7/10.
Black swan - Mi-a trebuit mult sa ma pun sa vad acest film si a fost nevoie de un argument destul de puternic din partea unui om cu vaste cunostinte in materie de filme ca sa vizionez aceasta pelicula. Imi displace baletul si asta era problema mea principala cu filmul. A venit omul asta care mi-e prieten de foarte mult timp si practic care m-a indrumat spre cinematografie recomandandu-mi o serie de filme si mi-a zis despre film ca e o mizerie. La inceput am crezut ca ceva l-a deranjat, el fiind mai exigent, si l-a taxat imediat. I-a dat 1 si l-a facut mizerie. In fine eu am trecut peste asta si tot nu voiam sa vad filmul. La o zi dupa asta vine si-mi spune ca orice individ care ii spune ca acest film e bun pierde orice urma de dialog cu el despre filme in general. Si atunci mi-am zis: "challenge accepted"! Sa-l vad cum nu mai vorbeste cu mine despre filme daca-l consider bun sau decent. Si astfel am luat filmul. Prima ora din film e decenta. Din punctul meu de vedere l-as putea cataloga drept jurnalul sau proiectiile unui adolescent virgin. Pentru ca asa mi-a lasat Aronofsky impresia. Adica ai in engleza vorbind: girl fingering herself, same girl fingered by another girl, same girl fingered by dude man guy and girl on girl action. Lesbian white-black swan secx ftw! Si apoi e restul filmului. Care este o continua functie exponentiala catre comicitate si epicitate. Am citit paginile acestui forum care vorbeau despre acest film si am ras si mai mult. Ba tu vorbesti serios? Simboluri, metafore sau chestii profunde. Totul incepe cand ea exerseaza singura cu pianistul ala si individul pleaca zicandu-i ca el are o viata? Adica un semi-batran cu ochelari care e platit cu bani grasi sa o asiste pe steaua principala a show-ului pleaca si spune asta taman in momentul ala al filmului. Ce convenabil sa aduca un punct de vedere si sa-i amplifice lebedei albe angoasele si trairile in contradictoriu. Cat de hilar si patetic. Dar asta-i inceputul. Apoi luminile se sting cand ea exsersa. Dar vai! Ce se intampla? O aratare, ba o stafie sau o naluca oricum un corp strain solid imbracat intr-o perdea neagra probabil trece in viteza prin fata ei. Ce se intampla? Se duce si-l vede pe Cassel incercand sa faca secx cu Mila intr-un dezmat general. Mila se uita la ea parca cu mila si dispret avand evident interese proprii de a-i fura rolul si cand Cassel isi intoarce privirea el devine printul negru sau ceva posedat de diavol. Ba nu stiu exact ce era dar arata a ceva ce te putea poseda anal si spiritual in mod repetat. Scary shitz bro. Mai departe. Se simte murdara ca a furat lucrurile Winonei da o goana pana la spital si-i lasa chestiile si tot intr-o scena dintr-asta horror tipa se trezeste ii pune mana pe mana ei. Ce se intampla? Scena urmatoare o vezi pe Winona infingandu-si pila de unghii in fatau in mod repetat. Dar stai ca de fapt e tot Portman. Omg omg. Ba de unde atata delir si psihoza? Cum s-a intamplat asta? Zici ca-i olandezul Van Ghelie pe droguri. Mai departe Portman fuge de acolo socata si ajunge in lift se uita la mana si era pila insangerata acolo. Wow. Fabulos. Cat de expresiv. Si apoi stateam si ma miram? Ce fac in scena urmatoare? Se uita in oglinda si-si vede fata in gauri de pila de unghie? Spune-mi ca asta fac. E super ok. Dar nu, Aronofsky fiind mai bun decat mine s-a gandit la o alta solutie. Se duce acasa si se uita la portretele alea ciudate care-i vorbesc. O dispretuiesc si ele. Ba ce se intampla? Femeia sufera de ceva boala mintala grava. Era normala. Dar acum numai delir si halucinatii morbide. Imi zic: stiam eu ca pozele astea trebuiau sa foloseasca pe viitor la ceva. Se inchide in propria camera. Si aici incepe partea epica a lucrurilor. Ce se intampla? Se transgforma in lebada ba. Serios. Nu fac misto de tine. I se indoaie picioarele ca la o pasare si se face lebada. Se transforma. Ii cresc pene pe rana aia ba. Jur. Le culege de acolo si erau pene. Profund. Dar in caz ca esti retardat Aronofsky iti arata asta literalmente intamplandu-se. Probabil a vazut ca n-au inteles prostii cum a fost cu "The fountain". Aici eu eram pe jos de ras. Cat de comic si de hilar. Si in caz ca ai sindromul Down si n-ai inteles simbolistica faptului ca aia e "a motherfucking swan literally" isi da ciorapii jos si are degetele lipite. Get it? Ai inteles acum? Te-ai convins da? Mega adanc. Scena efectiva de la balet e la fel de hilara ca asta. Cum adica? Acolo ce se intampla? Pai suntem in continuare in starea de psihoza avansata - parca ar fi LSD cu Red Bull si cu amfetamine punand deasupra o doza de heroina. Vine aia la ea in cabina sa o felicite. Intra acolo. Dar stai ca Mila vrea sa-i fure rolul. O strange de gat(de ce ar face Mila asta??? cand ea o felicita erau deja pe scena nimic nu se mai putea da inapoi...????) si incepe sa-i creasca un gat de pasare? Ce sa fie oare? Este doua peste. Nu ba e lebada. Se lupta efectiv si o omoara cu un ciob din oglinda in care o aruncase. Apoi se duce pe scena si joaca fabulos in acel act ba totul culminandu-se cu faptul ca efectiv pe scena ii cresc aripi si devine lebada neagra. Get it? Sau e prea profund? Deja aici ajunsesem sa-l apreciez pe Aronofsky ca fiind "pure comedic genious". Mergem mai departe se intoarce in cabina vede sangele de la lesul Milei il acopera cu prosopul si vine Mila inapoi. WTF? OMG OMG OMG! Ce se intampla? Esti tembel daca n-ai sesizat faptul ca de fapt avusese vedenii si se sinucisese. Este exact constructia piesei pe care o juca. Lebada alba a devenit lebada neagra si apoi s-a sinucis. Finalul este apoteotic cu o gaura mare de sange in abdomen ea murind de-a binelea dupa ce jucase inca o data fabulos scena. Perfect as zice dupa cum cu delicatete Portman se ofera sa ne descrie. Ba stai ca nu inteleg. Deci atunci cand o impunsese pe Mila cu ciobul isi bagase in sine ciobul? Si sangera de pe atunci? Abundent sau asa cu taraita, nimic grav? A? Pai a jucat apoi doua acte ea fiind in starea in care era. Si mai pui ca era si anorexica pe deasupra. Mi-am zis: spartan display of testicular fortitude from the white-black swan! Just too f-ing big! Calificativ: -2 din 10. Adica exact doua ore pierdute din viata pe care n-o sa le recuperez! :cool:


Nu e adevarat ce zici tu despre "Black Swan"...

jo27
3rd March 2011, 01:30
The time traveler's wife - Daca din punct de vedere stiintific incerci sa asimilezi logic acest film nu poti sa-i oferi decat nota 1. Daca renunti la aceasta parte, la care eu de obicei nu renunt, atunci trebuie sa punctezi alte aspecte. Am renuntat sa-l judec din punct de vedere stiintific pentru ca n-a incercat sa puna un foarte mare accent pe asta. Filmul este un soi de "The notebook" cu actor principal schimbat si o idee nastrusnica de amplificare a romantismului si iubirii. Mie mi-au placut peisajele. Conexiunea dintre McAdams si Bana este evidenta si filmul functioneaza din aceasta cauza. Pana la urma a iesit ceva ok. 7/10.
Black swan - Mi-a trebuit mult sa ma pun sa vad acest film si a fost nevoie de un argument destul de puternic din partea unui om cu vaste cunostinte in materie de filme ca sa vizionez aceasta pelicula. Imi displace baletul si asta era problema mea principala cu filmul. A venit omul asta care mi-e prieten de foarte mult timp si practic care m-a indrumat spre cinematografie recomandandu-mi o serie de filme si mi-a zis despre film ca e o mizerie. La inceput am crezut ca ceva l-a deranjat, el fiind mai exigent, si l-a taxat imediat. I-a dat 1 si l-a facut mizerie. In fine eu am trecut peste asta si tot nu voiam sa vad filmul. La o zi dupa asta vine si-mi spune ca orice individ care ii spune ca acest film e bun pierde orice urma de dialog cu el despre filme in general. Si atunci mi-am zis: "challenge accepted"! Sa-l vad cum nu mai vorbeste cu mine despre filme daca-l consider bun sau decent. Si astfel am luat filmul. Prima ora din film e decenta. Din punctul meu de vedere l-as putea cataloga drept jurnalul sau proiectiile unui adolescent virgin. Pentru ca asa mi-a lasat Aronofsky impresia. Adica ai in engleza vorbind: girl fingering herself, same girl fingered by another girl, same girl fingered by dude man guy and girl on girl action. Lesbian white-black swan secx ftw! Si apoi e restul filmului. Care este o continua functie exponentiala catre comicitate si epicitate. Am citit paginile acestui forum care vorbeau despre acest film si am ras si mai mult. Ba tu vorbesti serios? Simboluri, metafore sau chestii profunde. Totul incepe cand ea exerseaza singura cu pianistul ala si individul pleaca zicandu-i ca el are o viata? Adica un semi-batran cu ochelari care e platit cu bani grasi sa o asiste pe steaua principala a show-ului pleaca si spune asta taman in momentul ala al filmului. Ce convenabil sa aduca un punct de vedere si sa-i amplifice lebedei albe angoasele si trairile in contradictoriu. Cat de hilar si patetic. Dar asta-i inceputul. Apoi luminile se sting cand ea exsersa. Dar vai! Ce se intampla? O aratare, ba o stafie sau o naluca oricum un corp strain solid imbracat intr-o perdea neagra probabil trece in viteza prin fata ei. Ce se intampla? Se duce si-l vede pe Cassel incercand sa faca secx cu Mila intr-un dezmat general. Mila se uita la ea parca cu mila si dispret avand evident interese proprii de a-i fura rolul si cand Cassel isi intoarce privirea el devine printul negru sau ceva posedat de diavol. Ba nu stiu exact ce era dar arata a ceva ce te putea poseda anal si spiritual in mod repetat. Scary shitz bro. Mai departe. Se simte murdara ca a furat lucrurile Winonei da o goana pana la spital si-i lasa chestiile si tot intr-o scena dintr-asta horror tipa se trezeste ii pune mana pe mana ei. Ce se intampla? Scena urmatoare o vezi pe Winona infingandu-si pila de unghii in fatau in mod repetat. Dar stai ca de fapt e tot Portman. Omg omg. Ba de unde atata delir si psihoza? Cum s-a intamplat asta? Zici ca-i olandezul Van Ghelie pe droguri. Mai departe Portman fuge de acolo socata si ajunge in lift se uita la mana si era pila insangerata acolo. Wow. Fabulos. Cat de expresiv. Si apoi stateam si ma miram? Ce fac in scena urmatoare? Se uita in oglinda si-si vede fata in gauri de pila de unghie? Spune-mi ca asta fac. E super ok. Dar nu, Aronofsky fiind mai bun decat mine s-a gandit la o alta solutie. Se duce acasa si se uita la portretele alea ciudate care-i vorbesc. O dispretuiesc si ele. Ba ce se intampla? Femeia sufera de ceva boala mintala grava. Era normala. Dar acum numai delir si halucinatii morbide. Imi zic: stiam eu ca pozele astea trebuiau sa foloseasca pe viitor la ceva. Se inchide in propria camera. Si aici incepe partea epica a lucrurilor. Ce se intampla? Se transgforma in lebada ba. Serios. Nu fac misto de tine. I se indoaie picioarele ca la o pasare si se face lebada. Se transforma. Ii cresc pene pe rana aia ba. Jur. Le culege de acolo si erau pene. Profund. Dar in caz ca esti retardat Aronofsky iti arata asta literalmente intamplandu-se. Probabil a vazut ca n-au inteles prostii cum a fost cu "The fountain". Aici eu eram pe jos de ras. Cat de comic si de hilar. Si in caz ca ai sindromul Down si n-ai inteles simbolistica faptului ca aia e "a motherfucking swan literally" isi da ciorapii jos si are degetele lipite. Get it? Ai inteles acum? Te-ai convins da? Mega adanc. Scena efectiva de la balet e la fel de hilara ca asta. Cum adica? Acolo ce se intampla? Pai suntem in continuare in starea de psihoza avansata - parca ar fi LSD cu Red Bull si cu amfetamine punand deasupra o doza de heroina. Vine aia la ea in cabina sa o felicite. Intra acolo. Dar stai ca Mila vrea sa-i fure rolul. O strange de gat(de ce ar face Mila asta??? cand ea o felicita erau deja pe scena nimic nu se mai putea da inapoi...????) si incepe sa-i creasca un gat de pasare? Ce sa fie oare? Este doua peste. Nu ba e lebada. Se lupta efectiv si o omoara cu un ciob din oglinda in care o aruncase. Apoi se duce pe scena si joaca fabulos in acel act ba totul culminandu-se cu faptul ca efectiv pe scena ii cresc aripi si devine lebada neagra. Get it? Sau e prea profund? Deja aici ajunsesem sa-l apreciez pe Aronofsky ca fiind "pure comedic genious". Mergem mai departe se intoarce in cabina vede sangele de la lesul Milei il acopera cu prosopul si vine Mila inapoi. WTF? OMG OMG OMG! Ce se intampla? Esti tembel daca n-ai sesizat faptul ca de fapt avusese vedenii si se sinucisese. Este exact constructia piesei pe care o juca. Lebada alba a devenit lebada neagra si apoi s-a sinucis. Finalul este apoteotic cu o gaura mare de sange in abdomen ea murind de-a binelea dupa ce jucase inca o data fabulos scena. Perfect as zice dupa cum cu delicatete Portman se ofera sa ne descrie. Ba stai ca nu inteleg. Deci atunci cand o impunsese pe Mila cu ciobul isi bagase in sine ciobul? Si sangera de pe atunci? Abundent sau asa cu taraita, nimic grav? A? Pai a jucat apoi doua acte ea fiind in starea in care era. Si mai pui ca era si anorexica pe deasupra. Mi-am zis: spartan display of testicular fortitude from the white-black swan! Just too f-ing big! Calificativ: -2 din 10. Adica exact doua ore pierdute din viata pe care n-o sa le recuperez! :cool:

orele n-au fost pierdute... daca nu vedeai filmul nu puteai sa te desfasori aici, sa ne spui cine e tembel si cine nu, ce e comic si ce e hilar (btw care e diferenta intre cuvintele astea?), sa nu tii cont ca poate sint persoane care n-au vazut filmul si ar fi fost poate indicat un SPOILER ALERT macar.... in rest, despre film, e parerea ta si o respect... voiam sa spun ca macar pt muzica si dans poate ii dadeai un 1 sa zicem, dar ai precizat din start ca nu esti atras de balet, asa ca inteleg :)

relansat
3rd March 2011, 02:12
Nu e adevarat ce zici tu despre "Black Swan"...

aham. si ai dat un quote ca sa spui doar atat?

iuli
3rd March 2011, 02:41
Don't feed the troll, relansat.

TF, aia cu simboluri, metafore si chestii profunde parca am zis-o eu la momentul vizionarii :)) Am spus ca probabil asta au vazut cei care au considerat BS ca un film bun. Ah, si v-am zis primul ca mi se pare un film prost. In ultima perioada din ce in ce mai multi sunt de acord. Si ce poveste a facut TF :)))

TenisFan
3rd March 2011, 09:22
orele n-au fost pierdute... daca nu vedeai filmul nu puteai sa te desfasori aici, sa ne spui cine e tembel si cine nu, ce e comic si ce e hilar (btw care e diferenta intre cuvintele astea?), sa nu tii cont ca poate sint persoane care n-au vazut filmul si ar fi fost poate indicat un SPOILER ALERT macar.... in rest, despre film, e parerea ta si o respect... voiam sa spun ca macar pt muzica si dans poate ii dadeai un 1 sa zicem, dar ai precizat din start ca nu esti atras de balet, asa ca inteleg :)Pentru mine au fost doua ore pierdute pentru ca puteam sa ma uit la un alt film. Nu stiu daca ai inteles ce-am vrut sa zic acolo prin tembel ideea e ca nu am facut pe nimeni tembel. Practic era un dialog imaginar intre Aronofsky si mine. Nu mai implica alte persoane. Nu-mi interzice nimeni de a-mi da cu parerea si de a afirma ce mi se pare hilar. Poate eu am un simt al umorului mai ciudat decat il au altii si nu vad care e problema ta cu acest sistem al meu. Probabil nicio diferenta?(diferenta dintre hilar si comic) Daca mai sunt persoane care n-au vazut filmul e datorita faptului ca n-au vrut sa-l vada si tot asa au nevoie de un imbold pentru a fi convinse. Si ma indoiesc ca cei care ard de nerabdare sa-l vada o sa-mi citeasca mie spoilerele pana la capat. Citesc pana la un punct si-si dau seama ca asta(adica eu) o sa inceapa sa divulge filmul.

jo27
3rd March 2011, 12:31
Pentru mine au fost doua ore pierdute pentru ca puteam sa ma uit la un alt film. Nu stiu daca ai inteles ce-am vrut sa zic acolo prin tembel ideea e ca nu am facut pe nimeni tembel. Practic era un dialog imaginar intre Aronofsky si mine. Nu mai implica alte persoane. Nu-mi interzice nimeni de a-mi da cu parerea si de a afirma ce mi se pare hilar. Poate eu am un simt al umorului mai ciudat decat il au altii si nu vad care e problema ta cu acest sistem al meu. Probabil nicio diferenta?(diferenta dintre hilar si comic) Daca mai sunt persoane care n-au vazut filmul e datorita faptului ca n-au vrut sa-l vada si tot asa au nevoie de un imbold pentru a fi convinse. Si ma indoiesc ca cei care ard de nerabdare sa-l vada o sa-mi citeasca mie spoilerele pana la capat. Citesc pana la un punct si-si dau seama ca asta(adica eu) o sa inceapa sa divulge filmul.

in privinta a ceea ce ti se pare tie hilar nu am spus nimic... doar am scos in evidenta folosirea cuvintelor 'comic' si 'hilar' exact in aceasta forma (cu 'si' intre ele, incorecta zic eu).. in rest comentariul tau e savuros ca de obicei, si desi nu-ti impartasesc parerea asupra filmului, cum am zis si mai sus, o respect. totusi nu cred ca ai prins esenta filmului. eu nu cred ca Aronofsky a pretins ca este un film subtil, cu simboluri profunde... pur si simplu este o transpunere in realitate a Lacului Lebedelor, si ceea ce-l face interesant, este ca Lebedele sint tocmai balerine care urmeaza sa interpreteze 'Lacul lebedelor' :D...

Zabriskie
3rd March 2011, 13:31
Wow, cata bucata de text. TenisFan, ai ceva impotriva paragrafelor? :)

SwedishMafia
3rd March 2011, 13:32
the last three days- mi-a placut finalul :D

Eddy DoubleD
3rd March 2011, 13:56
TenisFan, nu am rabdarea sa-ti citesc tot review-ul(serios, ceva alineate cred ca ar face bine:D pur si simplu ma pierd in text). Totusi, inclin sa cred ca esti poate mult prea subiectiv. E adevarat ca nu apreciez Oscar-urile, insa nu cred ca l-ar fi ales daca e asa cum stii tu.

TenisFan
3rd March 2011, 14:28
totusi nu cred ca ai prins esenta filmului. eu nu cred ca Aronofsky a pretins ca este un film subtil, cu simboluri profunde... pur si simplu este o transpunere in realitate a Lacului Lebedelor, si ceea ce-l face interesant, este ca Lebedele sint tocmai balerine care urmeaza sa interpreteze 'Lacul lebedelor' :D...Asta o fi fost intentia lui Aronofsky prietene. Esenta filmului este faptul ca e un kitsch cu nenumarate clisee de prost gust(de-a dreptul comice asa de prost sunt facute si ilogice) si improscat cu scene de soft pornache pentru a reda respectiva intentie. Eu iti spun ce-a iesit nu ce o fi vrut omul sa faca. Eu sunt socat de ce nota are filmul asta pe IMDB(care a ramas totusi un etalon) si de faptul ca cineva a putut sa-l propuna pentru premii asa mari. Candva aceste premii se acordau pe merit unor capodopere acum se acorda pentru cine stie ce criterii obscure(sau pentru bani probabil). Daca tot grotescul acesta infasurat in scene horror si momente de secx gratuit n-ar fi fost conceput atunci filmul nu putea sa aiba nici 20 de minute de banda.

M.I.B.
3rd March 2011, 15:21
Asta o fi fost intentia lui Aronofsky prietene. Esenta filmului este faptul ca e un kitsch cu nenumarate clisee de prost gust(de-a dreptul comice asa de prost sunt facute si ilogice si improscat cu scene soft erotice pentru a reda respectiva intentie. Eu iti spun ce-a iesit nu ce o fi vrut omul sa faca.


Boldul este exact ce m-am gandit eu dupa ce am vazut filmul la sfarsit.Dar nu inainte de toate,ca este plin de kitsch sau erotic,ilogic,Natalie Portman a jucat foarte bine roulul ei,a intrat practic in persoana lebedei,iar simbolismul ei a facut dintr-un film exatraordinar de bolnav intr-unul grandios de bine jucat bolnav.

Pentru mine,filmul este foarte bizar.Nu il pot nota,intra in textura "specila one" ( precum Inglorious Basterds sau Species dpmdv)

P.S: Foarte fain comentariu TF :ok:

relansat
3rd March 2011, 17:34
nu mai inteleg nimic ... winter's bone 7.4 stelute pe imdb, 2000 de voturi. nota mea? 1.1/10

A.k.a
3rd March 2011, 21:28
Semi-pro. Aveam chef de o comedie, m-a amuzat. Nuff said :D

irinaidu
4th March 2011, 00:14
Candva aceste premii se acordau pe merit unor capodopere acum se acorda pentru cine stie ce criterii obscure(sau pentru bani probabil). Daca tot grotescul acesta infasurat in scene horror si momente de secx gratuit n-ar fi fost conceput atunci filmul nu putea sa aiba nici 20 de minute de banda.

candva cand? pt ca si daca ma uit in urma gasesc deosebit de capodoperoase :P filme precum shakespeare in love sau rocky cu oscarul in mana pt best movie. :o: si astea asa ce imi vine in cap fara sa dau un search.
iar anul asta in afara de filmele nominalizate ce alte filme ai fi propus pt premiere?
de fapt intreb asta pe toata lumea, ce filme facute in 2010, ce nu au fost bagate in seama de oscaruri, ati fi premiat voi?
poate asa gasesc si eu filme faine. :D


si @ Eddy DoubleD - poate daca ai vedea filmul ai avea aceeasi parere cu tenisfan sau nu. firesc si parerea ta ar fi subiectiva si ar debinde de propriile tale gusturi. dar sa oferi ca motiv pt care acest film nu poate fi prost faptul ca a fost premiat pe undeva , nu tine. uita-te la el si spune-ne ce parere ai atunci.

Grinco
4th March 2011, 00:22
Shutter Island de exemplu mi s-a parut mai bun decat cateva din lista aia de 10. Bine, mie mi-a placut cel mai mult Machete, dar nu ma asteptam la minuni:D

irinaidu
4th March 2011, 00:24
Shutter Island de exemplu mi s-a parut mai bun decat cateva din lista aia de 10/

l-am vazut si pt mine a fost foarte.... plat. :(
dar mai ziceti, eu tot sper sa zica cineva un film pe care nu l-am vazut , pt ca nu stiu la ce sa ma uit :P

TeBat
4th March 2011, 00:27
Sin City?

irinaidu
4th March 2011, 00:34
eu stiu un singur sin city, ala alb -negru. fain, dar l-am vazut :( mai e unul mai recent???

Grinco
4th March 2011, 00:47
It's Kind of a Funny Story. Pe asta l-am vazut recent si s-a parut OK. Simplu, fara prea mari pretentii.

TeBat
4th March 2011, 00:48
eu stiu un singur sin city, ala alb -negru. fain, dar l-am vazut :( mai e unul mai recent???

Tot ăla-i.

Nu știu ce filme nu ai văzut până acum. Aș putea să zic de: This is England, Lolita, Ghost Dog, To kill a mockingbird, Rear window, Vertigo, A Clockwork Orange, Fargo, Lock, Stock and Two Smoking Barrels...etc, etc etc.

Deși cred că și ăstea sunt văzute. :)

irinaidu
4th March 2011, 00:53
mersi fain !!!
am vazut trailerul la It's Kind of a Funny Story. cred ca o sa ma uit. uneori un film usor e foarte bine venit.

si am tot vrut sa vad this is england. cred ca o sa-l caut.

Anisia
4th March 2011, 00:58
Irina, unul din cele mai recente filme pe care le-am vazut si care mi-a atras atentia, in cea mai mare parte datorita lui Paul Newman, a fost "Where the Money Is". Nu e exceptional, dar placut, da.

TheIceMan
4th March 2011, 05:44
si am tot vrut sa vad this is england. cred ca o sa-l caut.

Cauta si This Is America :)

TheIceMan
4th March 2011, 05:51
sau rocky cu oscarul in mana pt best movie. :o: Scuza-ma ca te intreb: Tu chiar l-ai vazut pe Rocky I sau doar
vorbesti asa dupa ce spun altii sau dupa ce ai vazut Rocky III - V ??
Hint: Romnaifilm la distribuit cand era inca cald in Romania, daca iti vine sa crezi, tin minte ca asa l-am vazut, dar doar ani mai taziu cand am vazut pe video tot pe vremea lui ceasca Rocky IV (ala cu mesaj 100% politic, nimica artistic) mi-am dar seam ca e acelasi personaj vazut la cinema cu ani in urma. Si asta mi-a ramas bine in memorie.
Sau poate-l confunzi cu Rambo?

iuli
4th March 2011, 09:11
Irina, Kick Ass si Scott Pilgrim vs the world. Funny amandoua, dar un umor decent, no porn. M-au atras si dialogurile, actiunea se desfasoara foarte rapid, te cam tine in priza.

Cristina
4th March 2011, 09:16
Rocky,a luat Oscarul?:o:

jo27
4th March 2011, 09:47
da, la mare lupta cu Taxi Driver, All the President's Men, Bound for Glory si Network :) ... in 1976

http://awardsdatabase.oscars.org/ampas_awards/DisplayMain.jsp?curTime=1299170707692

TeBat
4th March 2011, 10:07
Rocky e ok, dar nici nu se compară cu Taxi Driver, B.f.G sau Network.

Asta nu spune decât că și pe atunci se acordau premiile aiurea.

Cristina
4th March 2011, 10:26
Frate,Taxi Driver nici nu se compara cu Rocky.Oscarurile astea au fost de rahat dintotdeauna.

iuli
4th March 2011, 13:02
Rocky,a luat Oscarul?:o:

Oooo, nu, nu am vazut asta :o:


PS. Ma mir ca nu a luat si Rambo :))

Celso
4th March 2011, 13:12
l-am vazut si pt mine a fost foarte.... plat. :(
dar mai ziceti, eu tot sper sa zica cineva un film pe care nu l-am vazut , pt ca nu stiu la ce sa ma uit :P

Cand ai timp si rabdare sa te uiti la atatea filme?:D:confused: ..eu unul nu pot urmari mai mult de un film pe zi desi am destul timp ...

Prome
4th March 2011, 18:30
Se gaseste cheful, eu bag cateodata si 3-4 :rolleyes:

Daca tot suntem la recomandari, Wes Anderson.
Am vazut/revazut tot ce-a scos zilele astea, si nu pot decat sa recomand orice film cu cea mai mare incredere :ok:

Mie cel mai mult mi-a placut The Darjeeling Limited, dar si restul sunt la fel de bune :D

pinki
4th March 2011, 20:29
darjeeling limited rulz! :D

pinki
4th March 2011, 20:42
Asta o fi fost intentia lui Aronofsky prietene. Esenta filmului este faptul ca e un kitsch cu nenumarate clisee de prost gust(de-a dreptul comice asa de prost sunt facute si ilogice) si improscat cu scene de soft pornache pentru a reda respectiva intentie. Eu iti spun ce-a iesit nu ce o fi vrut omul sa faca. Eu sunt socat de ce nota are filmul asta pe IMDB(care a ramas totusi un etalon) si de faptul ca cineva a putut sa-l propuna pentru premii asa mari. Candva aceste premii se acordau pe merit unor capodopere acum se acorda pentru cine stie ce criterii obscure(sau pentru bani probabil). Daca tot grotescul acesta infasurat in scene horror si momente de secx gratuit n-ar fi fost conceput atunci filmul nu putea sa aiba nici 20 de minute de banda.

pe mine ma distreaza ca unii considera filmul asta dur. gen thriller. si ca, de asemenea, inainte sa il vad, au zis unii "mama sa vezi ce final are". da, bine, are niste imagini mai "crude", dar nu e cazul. cat despre a 2a chestie, eu ma tot asteptam ca mila sa nu existe, sau vincent. sau rolul. sau... ceva. dar nu poti sa zici ca e un film chiar prost. plus ca natalica joaca bine. (cata incoerenta)

irinaidu
4th March 2011, 21:58
Scuza-ma ca te intreb: Tu chiar l-ai vazut pe Rocky I sau doar
vorbesti asa dupa ce spun altii sau dupa ce ai vazut Rocky III - V ??
Hint: Romnaifilm la distribuit cand era inca cald in Romania, daca iti vine sa crezi, tin minte ca asa l-am vazut, dar doar ani mai taziu cand am vazut pe video tot pe vremea lui ceasca Rocky IV (ala cu mesaj 100% politic, nimica artistic) mi-am dar seam ca e acelasi personaj vazut la cinema cu ani in urma. Si asta mi-a ramas bine in memorie.
Sau poate-l confunzi cu Rambo?

da bineinteles ca l-am vazut. nu obisnuiesc sa-mi dau cu parere despre un film daca nu l-am vazut. am mai vazut si urmatoarele rocky, fara ultimul pt ca deja ma facuse mare :P si nu ma mai tineau nervii. si mi se par toate niste mizerii.
orice ar fi fost cat de cat bun in rocky 1, vazusem deja in somebody up there likes me si in asta macar juca un actor :P si nu stallone.

si nu as putea vreodata sa confund rocky cu rambo chiar daca dupa expresia fetei si abilitatile actoricesti ale lui stallone nu poti face diferenta intre roluri chiar cu mare usurinta. :drak:

mersi tuturor pt recomandari.

@ celso. eu sunt un pic a movie freak. imi place mult sa ma uit la filme, sa citesc carti si sa ascult muzica. si incerc sa fac activitatile astea destul des. si nu de azi, de ieri ci de mica pt ca si mama e la fel. asa ca de asta am vazut asa de multe, am inceput devreme :P

Sir. Eko
5th March 2011, 10:35
da bineinteles ca l-am vazut. nu obisnuiesc sa-mi dau cu parere despre un film daca nu l-am vazut. am mai vazut si urmatoarele rocky, fara ultimul pt ca deja ma facuse mare :P si nu ma mai tineau nervii. si mi se par toate niste mizerii.
orice ar fi fost cat de cat bun in rocky 1, vazusem deja in somebody up there likes me si in asta macar juca un actor :P si nu stallone.

si nu as putea vreodata sa confund rocky cu rambo chiar daca dupa expresia fetei si abilitatile actoricesti ale lui stallone nu poti face diferenta intre roluri chiar cu mare usurinta. :drak:

mersi tuturor pt recomandari.



http://i471.photobucket.com/albums/rr71/K0DERKID/New%20Album/g600616996.gif

A.k.a
5th March 2011, 13:02
Iar ai stat la panda ma? :))

Bronco
6th March 2011, 00:34
Azi am facut o retrospectiva Oscar 2010...
1. The King's Speech
Emotionant si captivant. Nu pot spune ca mi-a placut cum a fost filmat ( de aici si nedumerirea mea pentru nominalizarea la cea mai buna imagine), dar asta nu stirbeste din felul cum este interpretat si felul in care este spusa povestea. 10/10
2. Winter's Bone
Jennifer Lawrence e mai mult decat perfecta in rolul asta. Povestea e ciudata, dar bine spusa. 9/10
3. The Fighter
Filmat pe alocuri ca si cum ai vedea o transmisie TV, cu o interpretare magistrala din partea lui Christian Bale. Mi-as fi dorit ca Amy Adams sa castige Oscar-ul pentru rol secundar. Pvestea e interesanta. De obicei nu sunt un fan al filmelor despre sport, pentru ca adesea nu stiu sa spuna povestea asa cum trebui, insa filmul asta e mai mult decat OK. 8/10

Urmeaza Kids are all right, si True Grit

St3phano
6th March 2011, 00:37
the sunset limited. foarte bun.

Bronco
6th March 2011, 00:47
Frate,Taxi Driver nici nu se compara cu Rocky.Oscarurile astea au fost de rahat dintotdeauna.

In anii 70 mai ales , Oscarurile s-au dat mai mult pe motive "politice". Taxi Driver nu putea lua Oscarul pentru ca era despre un veteran al razboiului din Vietnam, care razboi tocmai se terminase cu infrangerea americanilor. Network, cei care l-au vazut isi pot da seama lesne de ce nu putea primi Oscarul...asa cum in 1980, Oscarul ptr cel mai bun film a fost luat de ce-l mai plictisitor film facut vreodata in detrimentul unui Raging Bull ( cum naiba sa ia Oscarul un film despre viata unui italian din NY care a fost boxer si isi batea nevasta etc, etc...) sau Coal Miner's Daughter ( un film despre viata unei cantarete de western )

jo27
6th March 2011, 00:56
Au revoir les enfants---- 8/10 :)

pinki
6th March 2011, 01:35
vazut "the king's speech" :D mi-a placut, e asa, un film placut. "curge". plus slabiciunea mea pentru filme/carti cu familii regale. plus colin firth si helena bonham carter.

Bronco
6th March 2011, 04:08
"The next three days"
Surprinzator de bun. Din trailer-ul filmului nu poti crede decat ca e un film de actiune de genul Salt. Insa e mai mult decat atat. Mi-a placut ca m-a tinut "lipit" de ecran pana la final. 9/10

SuperDumnezeu
6th March 2011, 04:16
http://sixmengettingsick.files.wordpress.com/2009/01/fvbu1buffalo-66-posters.jpg

Foarte bun.

Prome
6th March 2011, 06:04
Chiar este foarte bun.
Dar ce s-a intamplat cu trollingul, gata?

relansat
6th March 2011, 09:42
Azi am facut o retrospectiva Oscar 2010...
1. The King's Speech
Emotionant si captivant. Nu pot spune ca mi-a placut cum a fost filmat ( de aici si nedumerirea mea pentru nominalizarea la cea mai buna imagine), dar asta nu stirbeste din felul cum este interpretat si felul in care este spusa povestea. 10/10
2. Winter's Bone
Jennifer Lawrence e mai mult decat perfecta in rolul asta. Povestea e ciudata, dar bine spusa. 9/10
3. The Fighter
Filmat pe alocuri ca si cum ai vedea o transmisie TV, cu o interpretare magistrala din partea lui Christian Bale. Mi-as fi dorit ca Amy Adams sa castige Oscar-ul pentru rol secundar. Pvestea e interesanta. De obicei nu sunt un fan al filmelor despre sport, pentru ca adesea nu stiu sa spuna povestea asa cum trebui, insa filmul asta e mai mult decat OK. 8/10

Urmeaza Kids are all right, si True Grit

sa-nteleg ca esti si fan mihail sadoveanu? tre sa-ti placa baltagul ca sa gusti din winter's bone, altfel nu vad cum ai putea sa te uiti la un asa film ... si sa ii mai dai si 9/10:D

jo27
6th March 2011, 09:50
sa-nteleg ca esti si fan mihail sadoveanu? tre sa-ti placa baltagul ca sa gusti din winter's bone, altfel nu vad cum ai putea sa te uiti la un asa film ... si sa ii mai dai si 9/10:D

ha ha.. buna comparatia :D.. si mie mi-a placut filmul, si mai ales Jennifer Lawrence :)

sa inteleg totusi ca nu-ti place Baltagul :D

relansat
6th March 2011, 10:00
asa si asa, dar filmul mi s-a parut aiurea rau de tot. eram sa fac febra la maini de cat FFW am bagat. si mai la fiecare secventa, ma rugam sa fie violata torpila aia de fata. pacat, filmul putea fi mai interesant :D