PDA

View Full Version : Filme pe care le-am vazut in ultima vreme



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59

relansat
29th December 2010, 00:15
black swan - checked. nimic special, un 7/10. probabil "genial" pentru unii, la mine merge aia cu "not my type".

iuli
29th December 2010, 00:16
E dvd Aka.

Imagine, ok. Interpretare? Pai de unde, mai mult a facut balet decat sa interpreteze ceva. Constructia povestii? Unde? Evolutia, sa zicem.

Cat despre Kunis, ce naibii cauta cu ala din Home Alone? :))

iuli
29th December 2010, 00:16
Ma, dar cum naibii ne-am nimerit 3 cu acelasi film? :P

relansat
29th December 2010, 00:23
tocmai am terminat de vazut o animatie acceptabila, alpha and omega 6.5/10
mi-a placut mai mult decat owls gahoole, dar ii dau aceeasi nota pentru ca povestea a fost mai subtire.

Cristina
29th December 2010, 00:23
Kunis e cu ciamparliul ala de Culkin?Wtf?:o:S-a intors lumea cu fundul in sus!:D
Oricum si mie mi s-a parut extrem de ciudat filmul mai ales de la jumatate incolo,insa spre final am reusit sa-l inteleg cat de cat!

iuli
29th December 2010, 00:29
Si de ce "cel mai bun film din ultima vreme" si de ce 9?

Grinco
29th December 2010, 00:39
Uite aici film bolnav de Aronofsky daca Black Swan vi s-a parut bolnav:D

zQYYGwYTPuY&

phyxius
29th December 2010, 00:41
Constructia povestii? Unde?

a fost construita in asa fel incat sa oglindeasca Lacul Lebedelor. a fost si o evolutie, desigur, dar a existat si o structura, pe langa structura obisnuita de 3 acte pe care o are un film.

Cristina
29th December 2010, 00:42
Pt ca desi filmul abunda in simbolistica,iar chestia asta poate deveni obositoare uneori pt mine,mi-a placut.Mi-a placut in special de Natalie,Mila si Vincent si mi-a placut ideea.9 pt ca m-a obosit incercand sa descifrez toate simbolurile.

relansat
29th December 2010, 00:47
e ora 1 fara un sfert noaptea si eu ma simt ca la ora de literatura cand ma punea profa sa descifrez ce-au vrut x si y sa sugereze ...

Cristina
29th December 2010, 00:56
Aaaa!Si inca ceva!Sper din tot sufletul ca Natalie Portman sa ia Oscarul.Il merita cu prisosinta!

White Shadow
29th December 2010, 07:13
Despicable Me 10/10 absolut nimic de reprosat, aceste animatii ma binedispun de fiecare data....

Flipped 8/10, la recomandarea lui Relansat m'am uitat si eu la acest film, ma asteptam la ceva lacrimogen deoarece e specialitatea lui :D dar nu a fost chiar asa, am fost surprins de modul in care a fost prezentata intreaga poveste, pentru mine a fost un film relaxant, o poveste frumoasa care trebuie sa recunosc ca a reusit sa ma faca sa'mi aduc aminte de cineva din copilarie.

Unstoppable 7/10, de apreciat oamenii astia cum au reusit ei sa realizeze un film cu un tren si care sa mai fie si destul de bun, din partea mea primeste nota de trecere.

The Town..neaparat duminica la cinema!
http://www.cinemacity.ro/film.php?id=484
doresc sa fie primul film pe care il vad in 2011 :cool:

cu The Fighter am luat teapa :D

eu de obicei merg pe mana lui Pixus atunci cand vreau sa ma uit la un film si cand am vazut pe threadul cu fimul anului 2010 ca filmul a fost nominalizat de Pixus am zis sa'l dau si eu jos de pe torenti...

cand l'am dat jos nu am fost chiar atent la fiecare detaliu, l'am dat jos, play si hai sa admiram capodopera din 2010 recomandata de Pixus si cu nota 8.5 pe imdb...

dupa primele 5 minute deja incepeam sa ma intreb unde e nenea Christian Bale, dupa alte 5 minute incepeam sa ma intreb de ce e filmul cu batai de strada deoarece am vazut in trailer ca e vorba de box, dupa alte 5 minute incepeam sa ma intreb ce e cu povestea asta de tot rahatul si dialogurile astea de actori retardati deoarece pe imdb a primit nota extrem de mare....

dupa 15 minute am realizat ca am dat jos alt film :happy

adica asta :
http://www.imdb.com/title/tt1507359/

in loc de asta :
http://www.imdb.com/title/tt0964517/

acesta a fost un semn ca trebuie sa'l vad la cinema :D

relansat
29th December 2010, 09:27
animal kingdom 5.5/10

relansat
29th December 2010, 11:08
inca o paranghelie de film
milf 4/10 :D

SwedishMafia
29th December 2010, 13:19
a walk to remember- cam subtire:)

Doctor_Satan
29th December 2010, 18:20
inca o paranghelie de film
milf 4/10 :D

Nu e cu ce sugereaza titlul? Ca daca ar respecta titlul, se ridica niste semne de intrebare in privitna ta, daca dai note asa de mici.

Lover
29th December 2010, 20:07
Black Swan mi s-a parut superb. Nici macar scenele de balet nu m-au plictisit, asa mi-am dat seama ca o fost un film foarte bun :D
9.5/10 :ok: Clar in top 5 pentru mine.

Cristina
29th December 2010, 20:11
Mie scenele de balet mi s-au parut superbe!

relansat
29th December 2010, 20:44
Nu e cu ce sugereaza titlul? Ca daca ar respecta titlul, se ridica niste semne de intrebare in privitna ta, daca dai note asa de mici.

este cu ce sugereaza titlul, dar ceva soft de tot :D

jo27
29th December 2010, 21:45
Black Swan mi s-a parut superb. Nici macar scenele de balet nu m-au plictisit, asa mi-am dat seama ca o fost un film foarte bun :D
9.5/10 :ok: Clar in top 5 pentru mine.

top 5 all time? sau pe anul asta?

adica se presupune ca in general baletul ar trebui sa te plictiseasca?

relansat
29th December 2010, 21:52
nu neaparat. dar iti pot fi indiferente, mai ales daca nu te atrage in mod special ...

Lover
29th December 2010, 21:56
top 5 all time? sau pe anul asta?

adica se presupune ca in general baletul ar trebui sa te plictiseasca?

top 5 all-time ( din filmele vazute pana acum. am doar 19 ani, deci mai am de vazut o gramada ).

sa zicem doar ca baletul nu-i printre activitatile mele preferate, dar nu-mi displace. in plus, muzica a fost superba.



nu am urmarit foarte mult threadul asta, asa ca vreau sa intreb ( scurt si la obiect ), doar mie mi s-a parut Inception o porcarie de film ? ( un 5.5/10 pentru efecte si unele scene interesante.. )

relansat
29th December 2010, 22:06
nu doar tie. mie mi s-a parut mai slab decat shutter island, dar per total un film mult peste ce s-a facut anul acesta.

jo27
29th December 2010, 22:40
top 5 all-time ( din filmele vazute pana acum. am doar 19 ani, deci mai am de vazut o gramada ).

sa zicem doar ca baletul nu-i printre activitatile mele preferate, dar nu-mi displace. in plus, muzica a fost superba.



nu am urmarit foarte mult threadul asta, asa ca vreau sa intreb ( scurt si la obiect ), doar mie mi s-a parut Inception o porcarie de film ? ( un 5.5/10 pentru efecte si unele scene interesante.. )

ok, nu te contrazic, nici eu nu sint cunoscator al fenomenului, insa este greu sa te plictisesti in rarele momente in care vezi asa ceva, cred eu (ma refer in filme)

referitor la Inception...din cite tin minte, majoritatea celor care si-au exprimat parerea a apreciat filmul, eu fiind printre ei...de fapt e locul 2 pina acum in topul personal pe 2010 (insa mai sint citeva filme destul de interesante pe care n-am apucat inca sa le vad...si sigur in 2011 se va intimpla)...insa au fost si care au avut si o parere mai proasta despre el....insa despre Black Swan mai multi s-au declarat dezamagiti, asa ca.... (eu nu, filmul e locul 1 pt mine pina acum in 2010, insa nu stiu daca e intr-un top 50 all time personal macar)

Lover
29th December 2010, 22:46
poate am ramas eu prea impresionat pe moment, insa chiar nu pot sa fac diferenta intre filme precum The Shawshank Redemption, Schindler's list, Cidade de Deus, Black swan, 12 angry men... chiar nu pot sa le departajez. sa zicem ca sunt toate la egalitate pe primul loc :D

Grinco
29th December 2010, 22:56
Uita-te la Pulp Fiction:D

irinaidu
29th December 2010, 22:56
nu am urmarit foarte mult threadul asta, asa ca vreau sa intreb ( scurt si la obiect ), doar mie mi s-a parut Inception o porcarie de film ? ( un 5.5/10 pentru efecte si unele scene interesante.. )

nu, stai linistit, nu esti singur.

iuli
29th December 2010, 23:02
Der Untergang e super tare. L-am vazut acum cateva zile, nu mai stiu daca am scris pe aici. Despre ultimele zile ale lui Hitler. Doar pt actorul de-l joaca pe Hitler tot trebuie sa-l vezi :P

Nu vad superbitatea din Black Swan, inca. Chiar nu a scris nimeni pe aici de ce e superb si de ce e cel mai bun. Doar ca e. Si nu mi se pare ca Natalie Portman merita cu prisosinta Oscarul. Din nou, parerea mea.

Grinco
29th December 2010, 23:13
Pai e vorba doar ca e cel mai bun de anul asta, nu din istorie. Si ti s-au dat si argumente. Tie care ti s-au parut mai bune anul asta?

iuli
29th December 2010, 23:24
Nu am vazut prea multe anul asta. Chiar si Buried mi s-a parut mai bun. The Social Network, Shutter Island, Inception mi-au placut.

Mie mi se pare ca in Black Swan chiar nu se intampla nimic. Ajunge asta regina swan, se duce acasa, se intoarce sa faca un dans, din nou acasa, iritatie, din nou un dans, din nou acasa, taie-i unghiile ca sunt mari, din nou dans, din nou acasa pentru ca apoi sa fie iesirea in club. Ca apoi sa culmineze cu dansul de final. A fost plictisitor, serios, prea plangacioasa a fost Portman, nu stiu, nimic interesant. Poate sunt doar eu.

relansat
29th December 2010, 23:28
shanghai 6/10
nu ma incanta actorul john cussack. pb e valabil si viceversa.

Cristina
29th December 2010, 23:30
Cum nu ma pricep la a descrie prea bine filme o sa "fur"(cu scuzele de rigoare) ideea cuiva...sa nu va sperie,dar cam asa m-am simtit si eu!:D

"Filmul este doar lupta ta cu egoul tau timid si inchistat in conventii ce devine incununata de o curmare a vietii proprii pe acorduri ametitoare de balet dezmembrat.
Anul asta s-a lansat impreuna cu mult mai vestitul Inception si prinsa in jocul dezmatat al Lebedei Negre ma intreb daca acest film , cu un buget microscopic (atat de mic incat Natalie a avut la un moment dat de ales intre un doctor si o rulota) are o sansa reala la un premiu mare. Recunosc, filmul nu e genial. Ideea e buna, scenariul interesant iar atmosfera inclestata adanca. Dar este protagonista care da rang de arta unui film de festival. Black Swan tremura de pasiune si teama unite contrastant pe muzica lui Tcheaikovsy. Si asta da un simt de necesitate, o nevoie puternica de a o diseca, de parca nu stii nimic, de parca totul este superficial, si vrei mai mult,mult si multe.
Natalie e geniala. Daca nu ia un GG, daca nu ia un Oscar, o sa simt nedreptatea arzand focul filmului ce se lipseste de un simt de duzina. Ea e furie ce spumega , este inocenta imaculata, este ucigasa fara scrupule , este capabila de asasinarea euluipentru arta Este o furtuna de emotii ce se scurg in tine prin ecranul fin de cinema parasit.
Iar finalul-finalul e totul. Esti si tu o lebada. Esti LEBADA, Simti iubire adolescentina, tradare, simti desfrau, simti focul mortii cantand succesul. Siin sfarsit simti o neliniste crescanda fara a o intelege de unde.
Marturisesc, nu sunt una dintre cele ce au fost impresionate de deja celebrul Requiem pentru un vis. Da,este marcant, da, este unic dar Lebada Neagra este mult mai mult. Este triumful asupra singurei persoane ce iti sta in calea perfectiunii. Tu insuti.
Urmariti Black Swan,cu atentie,cu pasiunea daruriri proprii. Apoi, daca nu va place, dati-mi foc. Voi arde de placere."

Cu singura mentiune ca mie mi-a placut la nebunie Requiem for a dream!:D

TeBat
29th December 2010, 23:32
Devil - Prea multe momente in care ar trebui "sa-ti sara inima din piept" induse fortat. Mi-a placut foarte mult Chris Messina, pe care l-am mai vazut in Six feet under.

iuli
29th December 2010, 23:36
Hai gata, nu mai vreau sa discut despre filmul acesta. V-a placut, mie nu. E cam la fel ca textul asta de mai sus, se vrea interesant. Plin de metafore, simboluri si altele. Sunteti profunzi, stiu.
Muzica mi-a placut si mie.

Noapte buna.

Lover
29th December 2010, 23:37
Cu singura mentiune ca mie mi-a placut la nebunie Requiem for a dream!:D

cred ca-i singurul film la care nu am rezistat sa-l vad pana la final. mi s-a parut cel mai plictisitor film pe care l-am vazut, undeva la egalitate cu Epic movie.

Sasuke Uchiha
29th December 2010, 23:37
The American - cel mai prost film vazut anu asta
Skyline - puffff
The Town - plictisitor, dar se poate suporta
Takers - praff
You Will Meet a Tall Dark Stranger - slab si plictisitor

relansat
29th December 2010, 23:48
sasuke, cre-ca ti-a ajuns pana-n gat telenovelele din spania si ai inceput sa te razbuni pe astia care au facut the town :D
p.s: momentan ma uit la skyline. mi-ai stricat din apetit cu postarea ta :drak:
p.s2: totul se reduce la gusturile fiecaruia. nici nu stiu de ce simt unii nevoia sa se justifice :)

liverpool-kid
29th December 2010, 23:50
Skyline 2010 - "cel mai bun" film pe care vi-l recomand cu caldura:happy
tocmai am vazut Death race 2 un film foarte bun

iuli
29th December 2010, 23:50
Deci cel mai prost film de anul asta, pufff, plictisitor, praf, slab si plictisitor :D

liverpool-kid
29th December 2010, 23:58
Deci cel mai prost film de anul asta, pufff, plictisitor, praf, slab si plictisitor :D

citez daca te referi la Skyline 2010

jo27
30th December 2010, 00:01
citez daca te referi la Skyline 2010

subscrii adica

liverpool-kid
30th December 2010, 00:02
subscrii adica

exact
PS:scuze vin dupa 4-5 beri:groggy:

relansat
30th December 2010, 00:02
28 de minute scurse si tasta sageata dreapta folosita din plin. in maxim 30 min il termin :D

relansat
30th December 2010, 00:25
mda, skyline 3/10 cu indulgenta. pe ce s-au dus 10 milioane de dolari ...

iuli
30th December 2010, 00:30
Ah, deci asa vezi tu filmele :happy

phyxius
30th December 2010, 00:49
mda, skyline 3/10 cu indulgenta. pe ce s-au dus 10 milioane de dolari ...

efectele speciale.

jo27
30th December 2010, 00:52
tocmai ce am vazut Winter's Bone .....excelent film, 8.5/10 nota mea, si am descoperit-o pe Jennifer Lawrence, merita cu prisosinta nominalizarea la GG, dpmdv :)

TenisFan
30th December 2010, 04:35
12 angry men - Este unul din filmele mele preferate... De ce? Pentru ca numai joctul actoricesc fabulos a tinut filmul in picioare. Ce altceva putea s-o faca? Este un cadru inchis, sufocant pe care 12 indivizi trebuie sa-l suporte pentru ca trebuie sa indeplineasca o datorie civica. Cum de lucrurile devin asa interesante? Prin argumente logice si prin bun simt educational. Un film ce trebuie vazut de oricine...
Der untergang - Nu am putut sa inteleg si nici n-o sa pot sa inteleg cruzimea monstruoasa a acelor indivizi gen Goebbels. Este ceva total lipsit de ratiune. Ceea ce m-a impresionat profund la acest film, pe langa cadrele claustrofobice prezentate, este frica pe care subalternii o aveau fata de Hitler. Ei stiau ca erau distrusi dar il sustineau in continuare. Incercau sa-i puna paranoia in aplicare. Cat de bolnavi mintal puteau sa fie oamenii aia? Cata dementa psihica combinata cu panica si frica de executie sa fi existat? ?Este o granita dintre pierderea ratiunii si animalicitate pe care trebuie sa o fi experimentat-o. Cat de buni sunt nemtii ca stiu cu ce-au avut de-a face si au facut un film pe masura?

White Shadow
30th December 2010, 04:50
Devil 2/10 absolut penibil :rosu:

Black Swan 3/10 cica unul dintre cele mai bune filme aparute in 2010, what the fuck is wrong with you people ????...in filmul asta pur si simplu nu se intampla nimic, absolut nimic!!!

jo27
30th December 2010, 07:57
Devil 2/10 absolut penibil :rosu:

Black Swan 3/10 cica unul dintre cele mai bune filme aparute in 2010, what the fuck is wrong with you people ????...in filmul asta pur si simplu nu se intampla nimic, absolut nimic!!!

:happy:happy:happy:happy:happy

relansat
30th December 2010, 09:57
WS, tu cre-ca ai tras alte filme (din nou) :cry:

Eddy DoubleD
30th December 2010, 10:55
Cred ca pe amandoua le-a tras gresit:o:

relansat
30th December 2010, 12:02
da. vin la voi cu un film senzational (cel putin pentru mine) the kid 10/10

relansat
30th December 2010, 14:16
everybody's fine 10/10 - de niro genial ca intotdeauna

phyxius
30th December 2010, 14:31
eu de obicei merg pe mana lui Pixus atunci cand vreau sa ma uit la un film si cand am vazut pe threadul cu fimul anului 2010 ca filmul a fost nominalizat de Pixus am zis sa'l dau si eu jos de pe torenti...
lol... ar trebui sa clarific. pe thread-ul ala voiam sa zic ca a fost un an destul de slab in materie de filme, dar au mai ramas cateva (ca The Fighter, True Grit, 127 Hours) care nu aparusera si s-ar putea sa fie destul de bune incat sa aduca putin echilibru nivelului de calitate din anul asta.

TenisFan
30th December 2010, 14:35
You again - Decenta comedie. Odette Yustman nu e asa de mega bunoaca pe cum mi-am imaginat-o. Mi s-a parut slabanoaga rau. Sunt unele faze super comice. Alea de la dans sunt extrem de reusite. 6/10
Life as we know it - O comedie parca mai serioasa pe alocuri. Tot un film ok. Heigl in schimb e mega bunoaca. :D 6/10

relansat
30th December 2010, 14:58
ce ma enervezi, tenis. de fiecare data vezi filmele inaintea mea :D
azi vad si io you again :)

Cristina
30th December 2010, 15:20
Black Swan 3/10 cica unul dintre cele mai bune filme aparute in 2010, what the fuck is wrong with you people ????...in filmul asta pur si simplu nu se intampla nimic, absolut nimic!!!

yeah sure :cry::cry::cry:

iuli
30th December 2010, 15:45
Chiar nu se intampla mare lucru in Black Swan, sunt de acord cu WS. De fapt, am zis aseara acelasi lucru. In fine...

SwedishMafia
30th December 2010, 16:29
Stardust-dragut film.Claire Danes e foarte frumoasa!:kiss:
Se pare ca nu voi ramane singur prin Amazon!:yeah:

jo27
30th December 2010, 16:40
Chiar nu se intampla mare lucru in Black Swan, sunt de acord cu WS. De fapt, am zis aseara acelasi lucru. In fine...


chiar asta ta e parerea ta si a lui...nu inseamna ca asa si e....insa eu va respect opinia...doar ca mi se pare foarte amuzant cum a formulat el....

White Shadow
30th December 2010, 17:08
deci pe bune ca am vrut sa renunt la el de multe ori dar m'am gandit ca va avea un final care sa salveze tot si cand colo finalul a fost mai dezastruos...probabil ca sunt eu dintr'o alta lume, chiar am incercat sa vad ceva bun in acest film dar de fiecare data cand am incercat acest lucru au inceput ba cu baletul ba cu muzica aia de somn...si ochii aia, doamne ce ochi avea :shocked:

si legat Eddy de Devil, am vazut ce nota ai dat, 10/10, hai ma, ce naiba, inteleg ca ti'a placut dar nici chiar asa :D
criza in materie de filme horror continua si acest film este inca o dovada...sa ne mai scuteasca cu filme cu diavoli si citate din biblie :sleep:

urmeaza sa ma uit la Buried, Easy A si Tangled :cool:

Eddy DoubleD
30th December 2010, 17:38
si legat Eddy de Devil, am vazut ce nota ai dat, 10/10, hai ma, ce naiba, inteleg ca ti'a placut dar nici chiar asa :D
criza in materie de filme horror continua si acest film este inca o dovada...sa ne mai scuteasca cu filme cu diavoli si citate din biblie :sleep:


Ai vazut nota, dar nu ai vazut ce am zis. Am o slabiciune pentru filme de acest gen:) Nota e cat se poate de subiectiva. Mie mi-a placut foarte mult cum au creeat atmosfera. Plus ca nu ma asteptam la o realizare asa buna din punctul asta de vedere.

relansat
30th December 2010, 17:45
dar cata patima pe-aici :cry:

Eddy DoubleD
30th December 2010, 18:08
Whaaat?

:D

Cristina
30th December 2010, 18:59
Stardust-dragut film.Claire Danes e foarte frumoasa!:kiss:
Se pare ca nu voi ramane singur prin Amazon!:yeah:

O sa ma omori,dar am uitat sa ma uit la Ciudade de Deus!:D
Ma bucur ca ti-a placut Stardust!;)And hell yeah,we're going to Amazon!:yeah:

relansat
30th December 2010, 19:46
my sassy girl 2 5.5/10 pentru ca imi plac comediile asiaticilor ...

White Shadow
30th December 2010, 20:15
asta este continuarea de la prima parte sau ce e ? :happy
http://www.imdb.com/title/tt0404254/

relansat
30th December 2010, 20:21
nope.

relansat
30th December 2010, 21:24
de acord cu tenisfan, you again 6/10

Cristina
30th December 2010, 21:37
Mai,dar tu cate filme poti vedea intr-o zi?:groggy::D

relansat
30th December 2010, 22:06
3-4-5, depinde de starea pe care o am :D

Cristina
30th December 2010, 22:15
Jesus Christ!Eu daca reusesc sa vad doua e lucru mare!:D

Eddy DoubleD
30th December 2010, 22:40
relansate, tu ai o viata?:cry:

Doar glumesc:) Chiar as vrea sa am si eu atata timp sa vad atatea filme. Si as vrea sa am chiar mai mult ca tine, ca eu nu folosesc niciodata flash forward-ul:mda:

Prome
30th December 2010, 22:44
Relansat, acum fara suparare, dar daca ai atata timp sa te uiti la filme, de ce vezi toate filmele proaste posibile?
Adica, poate ma insel eu si ai epuizat deja toate filmele bune facute in ultimii zeci de ani :D

Cristina
30th December 2010, 22:53
Relansat, acum fara suparare, dar daca ai atata timp sa te uiti la filme, de ce vezi toate filmele proaste posibile?
Adica, poate ma insel eu si ai epuizat deja toate filmele bune facute in ultimii zeci de ani :D

Acelasi lucru ma intrebam si eu,dar am zis sa nu fiu rautacioasa!:D

Lover
30th December 2010, 22:55
relansate, tu ai o viata?:cry:


e proaspat casatorit.. lasa-l in pace.

relansate, ia top 250 imdb si cauta filme. ( sari peste inception... )

Cristina
30th December 2010, 23:01
Deci clar trebuie sa vad Inception!

Sasuke Uchiha
30th December 2010, 23:05
Deci cel mai prost film de anul asta, pufff, plictisitor, praf, slab si plictisitor :D

n-am noroc cu filmele in ultima vreme...
cu disperare caut unul bun

relansat
30th December 2010, 23:18
copii, sa va spun care e treaba. am si eu perioade si perioade. de mai bine de-o luna m-a prins febra filmelor, orice am prins din 2010, de asta si atatea filme de slaba calitate. mai am vreo 10-15 pe teava :D

jo27
31st December 2010, 00:28
am revazut Goodfellas :)

Grinco
31st December 2010, 00:34
Eu am revazut Dogma, un clasic:D

iuli
31st December 2010, 00:34
Scott Pilgrim vs the world. Super tare. Gata. Super, super tare :D

relansat
31st December 2010, 11:29
never let me go 6.5/10 - un film destul de complex turnat intr-o engleza de la mama ei, fara subtitrare, deci cam greu de urmarit. in alta ordine de idei, am ajuns la concluzia ca imi place mult carey mulligan. simpatica foc!
p.s: mai vad little fockers si gata pe anu' asta :D

relansat
31st December 2010, 14:39
little fockers 8.5/10 mi s-a parut mai slab decat precedentul. finalul e minunat :D
nush de ce, dar mereu am ramas cu impresia ca se putea mai mult .... mai multe glume, mai multe faze, nu stiu ...

Prome
31st December 2010, 15:16
Am vazut si eu aseara doua filme proaste, unul care s-a vrut prost si altul care nu.
Incep cu cel care a avut ceva pretentii, She's out of my league. Nu mai vazusem de mult o comedie d-asta proasta, romantica, wtv, si-am zis ca asta ar fi bun.Dar parca prea slab 3/10.
Si acum un film care mi-a placut foarte mult si anume Gentlemen Broncos.Este facut de cel care a scos Nacho Libre si Napoleon Dynamite ca sa stiti la ce sa va asteptati :D 7/10

Grinco
31st December 2010, 15:55
Dupa trailer, pare prmitator :D Vad ca e si cu tembelul ala din Flight of the Conchords

White Shadow
1st January 2011, 13:25
Buried 2/10 film limitat pentru un public limitat!!!

relansat
1st January 2011, 13:35
clar, nu ti-a priit revelionul deloc ... sau poate n-ai dormit bine :cry:
tu, nelimitatule :happy

iuli
1st January 2011, 14:00
Vreun film cu nota de trecere ne recomanzi si noua, umbro? :)

relansat
1st January 2011, 14:06
pl, inca nu s-au nascut regizori si actori pentru pretentiile sale :cry:

highlander unlimited ii spun de-acu :happy

seychelles
1st January 2011, 16:28
Buried 2/10 film limitat pentru un public limitat!!!

Asta este exact postarea prin care poti iesi putin dintr-un anonimat personal, impus de soarta. Cu siguranta nu este un film de nota 2, insa la tipul argumentatiei de mai sus nici nu trebuie alta explicatie care sa-l sustina. Nu e filmul care sa imparta publicul in cele doua categorii presupuse, dar ermetismul sub care este prezentata povestea este direct proportional cu traditionalismul din care unii cinefili nu vor (sau mai degraba nu pot) sa iasa. Holywood-ul joaca tare cu filme de genul The Hurt Locker, Green Zone, Buried etc, ramane sa priceapa fiecare ce si cat vrea din toata povestea asta.

Monsters e un film interesant: nici pierdere de timp, nici The Holly Graal descoperit la granita Mexicului cu USA. E greu sa treci intr-o ora si jumatate de la antagonismul clasic intre personaje, la finalul siropos mirosit de toata lumea. Asta daca nu cumva lipim acolo si secventa introductiva, adevaratul final, unde lucrurile se schimba cu 180 de grade. Chiar si asa razbate o usoara superficialitate, dar poate tocmai simplitatea povestii ne ingaduie sa aruncam o privire si pe forma, nu doar asupra fondului.

Nu se intampla nimic in acest film, asta citesc pe toate site-urile pline cu specialisti care impart totul in bine si rau. Pai, cu regret, setea unora de a asista la inca un razboi intre monstrii sangerosi si oricine li s-ar opune, va ramane neastamparata in urma vizionarii acestui film (mai degraba un road-movie, filmat in maniera Cloverfield).

White Shadow
1st January 2011, 17:04
ma simt onorat ca primul tau post pe acest forum a fost un quote la postul meu.

relansat
1st January 2011, 17:54
buried pare mai mult o piesa de teatru decat un film, de aici si ideea cu publicul limitat, ma gandesc. totusi, vad ca pe imdb are 7.5 (13000 voturi). nota mare si multe voturi pentru a-l putea categorisi ca un film pentru iubitorii genului ...

White Shadow
1st January 2011, 18:41
astea le'am vazut ieri...

Tangled 6/10 doar pentru cal acord aceasta nota, a jucat superb :cool: de multe ori aveam impresia ca e drogat :cool:

http://img145.imageshack.us/img145/596/tangledstill.jpg (http://img145.imageshack.us/i/tangledstill.jpg/)

Easy A 5/10 aveam chef de ceva film cu virgine si nu am gasit altceva :D

urmeaza : The Town la cinema duminica :cool:

Grinco
1st January 2011, 19:11
Slabut The Town pe langa Gone Baby Gone

White Shadow
1st January 2011, 20:15
mi'ai stricat tot entuziasmul...

Grinco
1st January 2011, 20:26
Da' daca zic eu asa, nu inseamna ca tie nu o sa-ti placa. In fond, despre Buried si Black Swan am avut pareri diferite:D

jo27
1st January 2011, 20:38
Da' daca zic eu asa, nu inseamna ca tie nu o sa-ti placa. In fond, despre Buried si Black Swan am avut pareri diferite:D

mai ales ca te considera limitat, deci ar fi trebuit sa aiba o cu totul alta reactie :D

Sifodias
1st January 2011, 22:32
Tocmai am revazut 300 si sincer mi s-a parut mai bun acum decat cand l-am vazut prima oara!

relansat
1st January 2011, 22:35
poate esti inca sub impresia anului prost ce tocmai s-a incheiat. din pdv cinematografic, bineinteles.

cristi8
1st January 2011, 22:35
La fel si mie :D Prima data am fost mult mai atent la detalii,la efectele speciale (si muream de nervi cand vedeam ca mor mii,dar nicaieri nu e sange pe jos :lol:).Acum am fost mai atent la poveste si chiar mi s-a parut touching :D

White Shadow
1st January 2011, 22:41
300 :happy:happy

relansat
1st January 2011, 22:44
limitatilor :D
va salut, ma pregatesc sa ma uit la kingdom of heaven. 3 ore de film adevarat, sper eu. :)

Avion
1st January 2011, 22:49
depinde de cat de limitat esti :happy

Sifodias
1st January 2011, 22:57
Nu neaparat,relansat.Cristi chiar are dreptate!Prima data si eu m-am concentrat pe efectele speciale,pe scenele de lupta.Acum,am remarcat si profunzimea nu neaparat a scenariului cat a povestii si a moralei!Si faptul ca acolo s-a scris o bucatica de istorie,bucatica fundamentala in dezvoltarea ulterioara a lumii.Civilizatia vestica a avut la fundament,cultura greceasca asa ca putem spune ca fara acest moment istoria s-ar fi scris altfel...Ok,au fost exagerari dar tocmaii pentru a reliefa epicul momentului si sincer,mie mi-a placut.M-a impresionat mai mult decat la prima vizionare!

Eddy DoubleD
1st January 2011, 22:57
@Umbra: Uite cateva filme care cu siguranta iti vor hrani "nelimitarea"

Young Hearts Unlimited
Golmaal: Fun Unlimited
Khallballi: Fun Unlimited
Chaos Unlimited
Hell Unlimited
Fantasy Unlimited
Opportunities Unlimited
Frankenstein Unlimited

...si "la piece de resistance"...

Big Dicks Unlimited:D

Spoiler alert: Filmele astea chiar exista. Probabil mai ales ultimul.

Grinco
1st January 2011, 23:26
Umbro, asculti 2 Unlimited?:D

relansat
2nd January 2011, 01:58
kingdom of heaven 10/10 fara doar si poate!

White Shadow
2nd January 2011, 11:10
aFd5Cci_pE4

relansat
2nd January 2011, 12:01
stone 8/10
frumoasa mai e milla jovovich, iisuse!

Bronco
2nd January 2011, 14:38
stone 8/10
frumoasa mai e milla jovovich, iisuse!

Corect... Abia ce l-am vazut si eu... Nu-mi puteam lua ochii de pe ecran cand aparea Milla!!!!! :floricica:

seychelles
2nd January 2011, 15:18
mi'ai stricat tot entuziasmul...

Oricum The Town nu parea sa fie genul tau :D


Slabut The Town pe langa Gone Baby Gone

Mie mi-a placut. Cred ca e unul din filmele bune ale anului. Bine, din ce-am vazut pana acum, cam toate filmele din 2010 sunt mai slabute decat Gone Baby Gone, deci e posibil ca nici The Town sa nu fie prea bagat in seama (nu joaca nici Milla Jovovich, ori e si asta un mare minus de care e bine sa tinem cont). Per total, un scenarist si un regizor care nu va ramane indiferent cinefilului prin acest triptic bostonian de mare angajament (Good Will Hunting, Gone Baby Gone si The Town).

White Shadow
2nd January 2011, 16:15
Oricum The Town nu parea sa fie genul tau :D

peste o ora mergem la The Town...

cum sa nu fie genul meu ma ?....chiar i'am zis la unu sa vina cu un carnetel si un pix ca sa noteze tot ce se intampla acolo.

poate pregatim si noi o lovitura acum in 2011 :cool:

Avion
2nd January 2011, 16:22
Imi recomanda si mie cineva un film bun? Nu mai ies din casa pana luni si deja ma urc pe pereti.

relansat
2nd January 2011, 16:28
life as we know it 9/10 - buna de tot comedia :)

Sasuke Uchiha
2nd January 2011, 16:29
asiaticii ca de obicei imposibil sa ma dezamageasca
I Saw The Devil 9/10 un mare WOW !!!

relansat
2nd January 2011, 17:30
fantastic de bun filmul :D

A.k.a
2nd January 2011, 20:04
Horror?

Sasuke Uchiha
2nd January 2011, 20:05
nu

phyxius
2nd January 2011, 20:09
Horror?

seamana cu Se7en din cateva puncte de vedere...

relansat
2nd January 2011, 23:38
revad pentru a nu stiu cata oara titanicul. aceeasi parere, cel mai bun film vazut de mine in cei 25 ani de existenta.

dumboss_yo
2nd January 2011, 23:41
Takers - 4/10

Top Gun - 7.5/10

Social Network - 8/10

Cristina
2nd January 2011, 23:44
revad pentru a nu stiu cata oara titanicul. aceeasi parere, cel mai bun film vazut de mine in cei 25 ani de existenta.

mie mi se pare o porcarie ambulanta...niciodata n-am avut rabdare sa-l vad cap-coada

relansat
2nd January 2011, 23:53
shadow, vezi ca dsoara cristina te intrece la glume :D
ce sa fac, cristino? sunt un romantic incurabil ...

Avion
2nd January 2011, 23:57
revad pentru a nu stiu cata oara titanicul. aceeasi parere, cel mai bun film vazut de mine in cei 25 ani de existenta.

Subscriu.

A fost ce-a mai intensa experienta cinematografica pe care am experimentat-o. Nu pot sa descriu in cuvinte cat de tare am ras. Mi-au dat chiar lacrimile.

Erau femeile mai ceva decat la o inmormantare. Erau doua femei in spatele meu, am crezut ca una face atac cerebral. Singurul regret e ca nu am avut la mine o camera video sa imortalizez momentele.

relansat
2nd January 2011, 23:59
brutelor :cry:

Avion
3rd January 2011, 00:01
plm, sunt destul de limitat :D

Cristina
3rd January 2011, 00:42
Pe bune acum,e un film mediocru.

Eddy DoubleD
3rd January 2011, 00:47
Gresesti. Este exact tipul de c***t pe care il mananca toata lumea:D Si recunosc ca si pentru mine filmul e ok, daca il iei in comparatie cu altele.

Sir. Eko
3rd January 2011, 00:52
Subscriu.

A fost ce-a mai intensa experienta cinematografica pe care am experimentat-o. Nu pot sa descriu in cuvinte cat de tare am ras. Mi-au dat chiar lacrimile.

Erau femeile mai ceva decat la o inmormantare. Erau doua femei in spatele meu, am crezut ca una face atac cerebral. Singurul regret e ca nu am avut la mine o camera video sa imortalizez momentele.

:happy:happy

Nici mie nu mi-a placut.

White Shadow
3rd January 2011, 01:06
deci, oamenii, am vazut The Town la cinema, e bun, 8/10, cei doi actori din rolurile principale au jucat perfect, nu am avut niciodata senzatia aia de plictiseala, o gluma geniala la care a ras toata sala atunci cand erau cu acele masti de maicute si au dat face to face cu un politist, pacat ca s'au concentrat prea mult pe povestea aia de dragoste, la ce rahaturi am vazut in ultima vreme si la ce an 2010 am avut in materie de filme pot sa zic ca acest film a fost unul foarte bun, din partea mea primeste nota de trecere si pana la aparitia lui True Grit nu cred ca mai ma risc sa ma uit la nimic...

sa ne bucuram oamenii de filmele pe care le mai avem deoarece majoritatea sunt de tot rahatul.....

legat de Titanic ca tot a deschis moldoveanul subiectul, singura parte geniala din film a fost cea in care s'a scufundat vaporul, EPIC!!!!

am plans de bucurie!!!

Eddy DoubleD
3rd January 2011, 01:21
Misterul s-a rezolvat. Si Cristina e unlimited. Si Avion la fel.

relansate, esti limitat:o: Si eu la fel..pe jumatate:(

relansat
3rd January 2011, 01:32
Pe bune acum,e un film mediocru.

manea cinematografica, ce mai ... :cry:
ardelene, vocabularul tau e limitat; folosesti EPIC de prea multe ori :D
si ca sa fiu ontopic: hard breakers 1/10

relansat
3rd January 2011, 01:34
apropo, a aparut UNDEAD-ul la True Grit. dar tu probabil astepti varianta unlimited :drak:

White Shadow
3rd January 2011, 01:44
nu ma, astept varianta CINEMA :cool:

jo27
3rd January 2011, 02:07
Misterul s-a rezolvat. Si Cristina e unlimited. Si Avion la fel.

relansate, esti limitat:o: Si eu la fel..pe jumatate:(

asta imi place mie la comentariile despre filme....ca multi reusesc sa prezinte ceea ce e opinia lor ca un fapt universal valabil, cind, mai ales in acest domeniu, care este foarte complex, si la care, trebuie sa o spun, cei mai multi dintre cei care ne exprimam aici nu sintem deloc specialisti (adica as risca un 100%, insa din mai multe motive, am sa ma rezum la 'cei mai multi')...mai mult, unii isi permit sa categoriseasca 'fanii' sau detractorii unui film, stiu ei dintr-o simpla fraza pe un subiect (sau nota) ce fel de om este respectivul....stiu ca s-a folosit un ton de gluma in general aici, dar, sincer, nu mi se pare in regula...

iuli
3rd January 2011, 02:09
Si eu am fost mai devreme la The Town. Ma, sincer, mi-a placut, dar ma asteptam la mai mult. Nimic deosebit, cateva glume bune pe fondul actiunii-dramei, sau ce a vrut sa fie. Oricum mult pestmajoritatea filmelor din 2010. Sub Social Network, Inception si Scott Pilgrim. Recunosc, nu am vazut foarte multe filme. Si la noi toata sala a ras in hohote la faza cu politistul. Si a mai fost una super tare, dar nu-mi mai aduc aminte care. Eu nu m-am omorat asa, dar lumea chiar a ras. In fine. Ce rol de tarfa a avut aia din GG, umbro. Exact genul asta i se potriveste, mereu am zis. Iar baiatul bun, ala de la FBI este actorul principal din Mad Men, in timp ce partenerul sau e omul negru din Lost. Mi-a placut de Jeremy Reener, din Hurt Locker pt necunoscatori.


Si in legatura cu Titanicul. Cred ca e unul dintre putinele filme la care ma pot uita de multe ori fara sa ma plictisesc. Am vazut putin si in aceasta seara, din nou, super tare. Doar parerea mea :D Avem gusturi total diferite cei mai multi dintre noi. :)

White Shadow
3rd January 2011, 02:14
Ce rol de tarfa a avut aia din GG, umbro. Exact genul asta i se potriveste, mereu am zis.

da ma :happy:happy

eu am mai fost atent la o chestie, in GG de multe ori statea cu gura deschisa si aici am observat ca la fel facea :happy:happy

atunci cand nu vorbeste sta cu gura deschisa :happy

iuli
3rd January 2011, 02:17
Eu nu am vazut nicio diferenta intre rolul din GG si asta din The Town. Aceleasi expresii ale fetei, muscatul buzei, aia cu gura deschisa (oare de ce? :happy) si mai sunt. Asta da limitata :)

relansat
3rd January 2011, 02:19
mda, acum stau sa ma gandesc ce plm o insemna GG :happy

iuli
3rd January 2011, 02:20
Gossip Girl. Un serial prost.

White Shadow
3rd January 2011, 02:20
in caz ca va mai juca intr'un film sa ma anunti, chiar sunt curios sa vad daca e capabila sa joace si un al rol in afara de cel de tarfa...

si Dan Humphrey joaca in Easy A :happy

relansat
3rd January 2011, 02:22
si o completare de final: filmele pentru fata asta sunt ca un reality show :D
somn usor, baieti.

iuli
3rd January 2011, 02:24
Pai la asta ne gandeam si noi. Am vazut si un interviu cu ea, are acelasi ton, aceleasi gesturi.

Somn usor Relansat, Umbro. Doar noi suntem pe aici, nu? :)

Amelie
3rd January 2011, 11:47
Primele filme pe anul asta:
The Back-up Plan (2010) - doream un film usor, de 1 ianuarie, asa :) Am avut parte de un rom-com in trendul anului (sau ultimilor ani): nici rom, nici com ci doar o poveste slaba, dezlanata, deloc veridica, fara niciun pic de chemistry intre protagonisti. Ce o distanteaza de celelalte e o scena cu adevarat dernajata cu o nastere. Urat. 4/10

Buried (2010) - Un film interesant, practic cu un singur actor, dar nu este un film de personaj, ci de actiune, paradoxal. Dincolo de senzatia de claustrofobie si de neputinta fizica care este sugerata destul de bine, am apreciat mult si frustrarea de a te lupta cu o birocratie de neocolit. Ce sa mai spun de gandirea corporatista care practic te ingroapa de viu. Pun intended :P Dincolo de micile greseli si scapari si lucruri ilogice, mi-a placut. 6.5/10

angel_with_tail
3rd January 2011, 12:43
Gossip Girl. Un serial prost.

E mai mult in serial de gagici, de adolescente. Nu e prea reusit intr-adevar. Dar nici prost prost nu e. E doar degeaba.

Am vazut AMOR LA DISTANTA saptamana trecuta. A fost interesant. In rolurile principale Drew Barrymore si Justin Long. Povestea unui proaspat creat cuplu ce incearca sa reziste avand o relatie la distanta. Faze destul de comice ici-colo(la unele chiar am ras cu pofta), poveste de dragoste...Mi-a placut . Un 8/10.

Am vazut tot saptamana trecuta si "O FAMILIE DE COSMAR". Obisnuitul stil al "seriei", comedie buna, relaxanta. Un 8/10 .

How to make love to a woman - o comedie draguta, o poveste de dragoste "ca-n filme", un subiect interesant totusi. Mi-a placut actrita din rolul principal feminin, Krysten Ritter. Rolul principal masculin Josh Meyers, un actor asa-si-asa pt mine. El incearca sa gaseasca modalitatea prin care sa isi poata multumi iubita "intre cearsafuri", interesanta succesiunea actiunilor sale in a afla cum . Un 7/10

Insa filmul ce mi-a consumat timpul inutil saptamana trecuta a fost cu siguranta "MY OWN LOVE SONG". Actrita din rolul principal Renee Zellweger nu a reusit sa ma determine sa imi placa acest film. Ea joaca rolul unei foste cantarete condamnata la o viata in scaunul cu rotile. In film joaca si Forest Whitaker in rolul prietenului actritei principale. Afectat psihic de moartea familiei sale, ramane cu impresia ca vede, aude, simte ingeri(familia sa) si poate vorbi cu ei. Povestea dramatica relatata in film nu este indeajuns de placuta incat sa te determine sa nu dai un shift+delete filmului imediat dupa ce l-ai vazut(in cazul fericit in care ai avut rabdarea necesara de a-l urmari pana la final). Nu mi-a placut, dar poate sunt subiectiva pentru ca mie in general nu imi plac dramele. Un 5/10.

Succesuri!

SwedishMafia
3rd January 2011, 13:22
Love me if you dare.Merge.90 de minute sa aud cuvinte in franceza...SUNT UN EROU!!!!!

angel_with_tail
3rd January 2011, 13:37
Chiar erou! Motivul pentru care nu am privit acest film a fost acela ca este unul francez. Din pacate nu pot privi filme frantuzesti... Bravo! O nota?

SwedishMafia
3rd January 2011, 14:12
O nota?5,5-6:)

Datenshi
3rd January 2011, 14:52
asiaticii ca de obicei imposibil sa ma dezamageasca
I Saw The Devil 9/10 un mare WOW !!!

Eu i-as da doar un 7, pentru ca nu il pot privi doar ca pe un film si atat. I-am scazut din nota pentru ca, desi am inteles dorinta de razbunare si pot empatiza cu asta, faptul ca nu l-a tinut pe ala intr-o pestera in care sa-l chinuie 2-3 saptamani, pana nu mai putea, a dus la cresterea numarului de victime. Sigur, daca facea asta, nu mai exista nici filmul, dar scenariul mi se pare cam fortat.

Sasuke Uchiha
3rd January 2011, 17:40
el a facut ce a facut , tu il chinuiai intr-o pestera , eu ii faceam altceva , altul nu stiu ce si tot asa , exista prea multe feluri de razbunare , insa asta a ales unul interesant (nemaivazut de mine) si care a dat rezultat pana la un moment dat , ghinionu a fost ca raul nu era prost deloc si nu avea nimic de pierdut . pentru mine este in top 3 celor mai bune filme vazute in 2010.

This Man 7.5/10 destul de bun insa putin cam mult sentimentalism la final :D

Prome
3rd January 2011, 20:37
I'm Still Here - wow, big wow; Casey Affleck is the man :ok: 8/10

Grinco
3rd January 2011, 20:48
Eu am inceput anul cu Goodfellas. Nimic de comentat la asa film, 10 clar.

TeBat
3rd January 2011, 20:57
La insistentele unuia, m-am uitat la The Wrath of Cain. O porcarie lamentabila.

r0bby
3rd January 2011, 21:43
Eu am inceput anul cu Goodfellas. Nimic de comentat la asa film, 10 clar.

Now go home and get your fuckin' shinebox!

irinaidu
3rd January 2011, 23:56
am vazut si eu the town. e cu siguranta un film care te prinde dar cam atat. nu e nici o mare realizare la mijloc, nimic ce nu am mai vazut. dar trebuie sa recunosc insa ca in ciuda faptului ca am putut sa recunosc cliseele , asta nu m-a impiedicat sa-mi placa filmul in timpul vizionarii. firesc ca nu exista nici un motiv pt care ben sa ne arate cat s-a chinuit sa lucreze la sala si sa-si lucreze abdomenul, dar hei daca arata bine eu o sa ma uit cu placere :P si da, toata sala stia ca ea o sa-i zica ceva de zilele ei senine cand avea fbi-ul in coaste.
deci filmul e unul subtirel dar care e placut ochiului si te bine dispune pana la urma ( imi dau seama ca e ciudat sa spun asta despre un film in care o gramada de lume moare). as zice ca se incadreaza la ceea ce se cheama entertainment.

White Shadow
4th January 2011, 07:58
Mai putina atentie la abdomene si mai multa atentie la dictionar!!!

Formele corecte sunt niciun, nicio, conform ultimei editii a dictionarului Ortografic, Ortoepic si Morfologic al Limbii Romane!!!

seychelles
4th January 2011, 08:14
Lasa ca si tu confunzi destul de des virgula cu punctul :D


deci, oamenii, am vazut The Town la cinema, e bun, 8/10, cei doi actori din rolurile principale au jucat perfect, nu am avut niciodata senzatia aia de plictiseala, o gluma geniala la care a ras toata sala atunci cand erau cu acele masti de maicute si au dat face to face cu un politist, pacat ca s'au concentrat prea mult pe povestea aia de dragoste, la ce rahaturi am vazut in ultima vreme si la ce an 2010 am avut in materie de filme pot sa zic ca acest film a fost unul foarte bun, din partea mea primeste nota de trecere si pana la aparitia lui True Grit nu cred ca mai ma risc sa ma uit la nimic...

Neverending story, nu? :D Plus inca o multime de chestii, dar... tu esti simpatic oricum, nu-ti fa griji! :D

White Shadow
4th January 2011, 08:22
eu am dictionarul meu propriu :cool:

hey, userii cinefili, cand apare True Grit si prin cinematografele noastre ?

angel_with_tail
4th January 2011, 08:44
eu am dictionarul meu propriu :cool:

hey, userii cinefili, cand apare True Grit si prin cinematografele noastre ?

Premiera in Romania : 25.02.2011.

White Shadow
4th January 2011, 09:06
Premiera in Romania : 25.02.2011.

multumesc si bine ai revenit pe forum :ok:

TeBat
4th January 2011, 11:36
White, n-o lua in nume de rau, dar nu esti tu in masura sa-i atragi atentia Irinei vizavi de gramatica.

zebe
4th January 2011, 12:14
Mai putina atentie la abdomene si mai multa atentie la dictionar!!!

Formele corecte sunt niciun, nicio, conform ultimei editii a dictionarului Ortografic, Ortoepic si Morfologic al Limbii Romane!!!

Eu unul nu consider a fi greseala gramaticala "nici un" ori "nici o". :) Ca se joaca unii de la Academia Romana cu limba si decid sa se plieze dupa toti, cum ii bate capul, asta-i problema lor. Pe mine o sa ma vezi folosind ambele variante.

SwedishMafia
4th January 2011, 14:00
The Town-un film bunicel.Oricum,sunt la ani lumina distanta de scenariile ale celui mai bun film pe acelasi subiect: OCEANS!!!Sper sa continue seria Ocean.Nota The Town ar fi 6.Draguta Claire!:kiss:

resita
4th January 2011, 14:12
eu il incadrez in categoria filmelor "de duzina" si care nu aduce nimic nou sau care sa ma faca sa doresc sa-l revad.

SwedishMafia
4th January 2011, 14:25
Din ce vad, mai nou ben pe langa un dependent de jocuri de noroc,a devenit regizor,scenarist,actor!:happy Ce-a pierdut big ass lopez...:cry: Eu m-as mai uita,numa s-o vad pe claire,e tare draguta!:kiss: Seamana c-o amica de-a mea,pe care ma duc s-o vad acum ce-am vazut filmul.Haha!

White Shadow
4th January 2011, 15:59
chiar nu inteleg de ce faceti toti pe avocatii si lungiti o discutie despre gramatica pe sectiunea "filme".....


eu il incadrez in categoria filmelor "de duzina" si care nu aduce nimic nou sau care sa ma faca sa doresc sa-l revad.

The Town nu trebuie comparat cu Gone Baby Gone sau cu alte filme aparute prin trecut si care sunt mult mai bune, acest film trebuie comparat cu filmele aparute in 2010 si avand in vedere faptul am avut un an slab de tot din punct de vedere cinematografic eu zic sa ne bucuram de un film ca si The Town deoarece nu e chiar asa de slab dupa cum o zice publicul limitat din Romania, mare amator de filme de duzina cu multe efecte speciale dar in acelasi timp si mare comentator atunci cand vede un film in care se pune accentul mai mult pe dialoguri, pe relatia dintre oameni.

Eu zic sa avem bunavointa sa ne bucuram putin de o floricica aparuta printre buruieni deoarece acea floricica este tot ce ne'a mai ramas.

True Grit e posibil sa fie a doua floricica, vom vedea in februarie!!!

jo27
4th January 2011, 16:13
chiar nu inteleg de ce faceti toti pe avocatii si lungiti o discutie despre gramatica pe sectiunea "filme".....



The Town nu trebuie comparat cu Gone Baby Gone sau cu alte filme aparute prin trecut si care sunt mult mai bune, acest film trebuie comparat cu filmele aparute in 2010 si avand in vedere faptul am avut un an slab de tot din punct de vedere cinematografic eu zic sa ne bucuram de un film ca si The Town deoarece nu e chiar asa de slab dupa cum o zice publicul limitat din Romania, mare amator de filme de duzina cu multe efecte speciale dar in acelasi timp si mare comentator atunci cand vede un film in care se pune accentul mai mult pe dialoguri, pe relatia dintre oameni.

Eu zic sa avem bunavointa sa ne bucuram putin de o floricica aparuta printre buruieni deoarece acea floricica este tot ce ne'a mai ramas.

True Grit e posibil sa fie a doua floricica, vom vedea in februarie!!!

pot sa spun doar atit: omg!

White Shadow
4th January 2011, 16:24
sa intelg ca pentru tine jo27, "floricica" de anul trecut a fost Buried, nu ?...ok, voi incerca sa respect asta :D

Avion
4th January 2011, 16:31
pot sa spun doar atit: omg!

aFd5Cci_pE4

Hopshio
4th January 2011, 16:35
Mai putina atentie la abdomene si mai multa atentie la dictionar!!!

Formele corecte sunt niciun, nicio, conform ultimei editii a dictionarului Ortografic, Ortoepic si Morfologic al Limbii Romane!!!


chiar nu inteleg de ce faceti toti pe avocatii si lungiti o discutie despre gramatica pe sectiunea "filme".....

ia vezi cine a inceput discutia..:groggy:

Sir. Eko
4th January 2011, 16:40
True Grit -foarte bun filmu :ok: .

Grinco
4th January 2011, 16:42
Ce calitate e?

El Pistolero
4th January 2011, 16:42
Nu a vazut nimeni The Tourist?

Sir. Eko
4th January 2011, 16:45
Ce calitate e?

xvid ,poti sa te uiti ,se vede bine.
Fac un screen acum :D .

White Shadow
4th January 2011, 16:46
True Grit -foarte bun filmu :ok: .

Eko, o nota ? :cool:

Sir. Eko
4th January 2011, 16:53
Nu stiu ce sa zic,cu notele astea ,mie mi-a placut .Film foarte bun.
Daca il compar cu alte fillme facute de ei(Coen) e mai slab ca No Country for Old Men (pe care eu il consider genial ) dar mai bun ca A Serious Man (mult mai bun)

Nota 8-9 ,spre 9 :D .

http://img407.imageshack.us/img407/6484/20811510.jpg (http://img407.imageshack.us/i/20811510.jpg/)

Nu stiu ce pretenti aveti voi la calitate ,dar eu zic ca se vede destul de ok.

Grinco
4th January 2011, 17:21
Multam, pare cat de cat OK. Da' de ce nu setezi subtitrarea aia sa se vada ca lumea diacriticele?:D

White Shadow
4th January 2011, 17:23
poate nu stie cum :yes:

Sir. Eko
4th January 2011, 17:24
:D Nu o urmaresc ,in general ma uit fara,dar acum era in folder cu filmu ...

A.k.a
4th January 2011, 18:19
Ma uit si eu mai imediat

White Shadow
4th January 2011, 18:24
de ce nu asteptati premierele filmelor True Grit si The Fighter la cinematografe si preferati sa va uitati acasa le ele ?

Grinco
4th January 2011, 18:34
Daca se lansa la noi ca dincolo, mergeam la cinema. Asa, nu am rabdare pana ajunge aici. Bine, doar daca se vede bine pe comp, nu de alea filmate cu fixu' la care se aude ca din butoi

White Shadow
4th January 2011, 18:37
lucrurile importante merita asteptate :D

jo27
4th January 2011, 18:37
sa intelg ca pentru tine jo27, "floricica" de anul trecut a fost Buried, nu ?...ok, voi incerca sa respect asta :D

omg-ul era in legatura cu tot postul......adica vezi ce a zis hopshio, in legatura cu discutia despre gramatica, iar despre filme, nu mai revin....am scirs mai in urma ce cred despre astfel de categorisiri.

Si nu, Buried nu e floricica, doar ca mi-a placut foarte mult, preferatele mele pina acum sint, in ordine, Black Swan, Inception, Winter's Bone, Toy Story 3, Buried.....insa mai am citeva filme de vizionat, aparute anul trecut. The Town nu am vazut inca, deci nu ma pot exprima.

Prome
4th January 2011, 19:27
Voi cum puteti sa va uitati la dvd-screenere :|?
Eu as vrea foarte mult sa vad True Grit si Black Swan, dar parca prea slaba e calitatea..

jo27
4th January 2011, 20:53
Voi cum puteti sa va uitati la dvd-screenere :|?
Eu as vrea foarte mult sa vad True Grit si Black Swan, dar parca prea slaba e calitatea..

nu am mai avut rabdare cu Black Swan......cu True Grit si The Figher rezist inca, insa nu stiu pt cit timp :D...sper sa apara totusi o varianta buna cit mai repede

A.k.a
4th January 2011, 21:57
de ce nu asteptati premierele filmelor True Grit si The Fighter la cinematografe si preferati sa va uitati acasa le ele ?

Daca imi place merg si la cinema. Am facut de multe ori asa. Inca o luna e cam mult de asteptat, doream sa il vad de cand am auzit de el :D

iuli
4th January 2011, 22:25
Lasa ca si tu confunzi destul de des virgula cu punctul :D
Neverending story, nu? :D Plus inca o multime de chestii, dar... tu esti simpatic oricum, nu-ti fa griji! :D

Si tu confunzi afirmativul cu negativul. Nu-ti face griji.

Datenshi
4th January 2011, 23:38
Nu stiu ce sa zic,cu notele astea ,mie mi-a placut .Film foarte bun.
Daca il compar cu alte fillme facute de ei(Coen) e mai slab ca No Country for Old Men (pe care eu il consider genial ) dar mai bun ca A Serious Man (mult mai bun)

Nota 8-9 ,spre 9 :D .

http://img407.imageshack.us/img407/6484/20811510.jpg (http://img407.imageshack.us/i/20811510.jpg/)

Nu stiu ce pretenti aveti voi la calitate ,dar eu zic ca se vede destul de ok.

Nici eu nu m-am putut abtine si m-am uitat aseara. Si mie mi-a placut.

White Shadow
5th January 2011, 07:50
ce oameni ma, parerea mea sincera este ca un film isi pierde din valoare atunci cand il vezi acasa.

Cristina
5th January 2011, 11:05
ce oameni ma, parerea mea sincera este ca un film isi pierde din valoare atunci cand il vezi acasa.

epic :cry::cry:

Sa mor de te inteleg!Ce naiba e asa spectaculos in a-l vede la cinema.Cu banii pe care ii dau pe bilet pot sa imi iau o punga de chipsuri si sa ma uit linistita din fata calculatorului,plus ca mai stau si lejer!:D
Sigur si la cinema e fain in a vedea un film,dar asta chiar nu scade din valoarea sa.Daca filmul e bun e bun peste tot,daca nu,nu!:D

Avion
5th January 2011, 11:47
Eu personal prefer sa vad un film bun la cinema. Daca il vad acasa ma plictisesc repede oricat de bun ar fi. Cand mai e si lume la mine e clar ca nu o sa inteleg nimic din film. Incep toti sa comenteze, sa-si dea cu parerea si asta ma scoate din sarite. Nu ca la cinema n-ar fi specimene. Era o fata din popor prin spatele meu care s-a gasit in mijlocul filmului sa o sune pe mama ei sa-i spuna ca-i la film si a-nceput sa-i povesteasca din el. Noroc ca s-a gasit un barbat deasemenea din popor care a trimis-o de unde a iesit.

Sir. Eko
5th January 2011, 11:53
Eu personal prefer sa vad un film bun la cinema. Daca il vad acasa ma plictisesc repede oricat de bun ar fi. Cand mai e si lume la mine e clar ca nu o sa inteleg nimic din film. Incep toti sa comenteze, sa-si dea cu parerea si asta ma scoate din sarite. Nu ca la cinema n-ar fi specimene. Era o fata din popor prin spatele meu care s-a gasit in mijlocul filmului sa o sune pe mama ei sa-i spuna ca-i la film si a-nceput sa-i povesteasca din el. Noroc ca s-a gasit un barbat deasemenea din popor care a trimis-o de unde a iesit.

Tu cand ai musafiri te pui sa te uiti la film ember ? :happy
Masa de craciun in familie dai tu play la ceva :D !

Avion
5th January 2011, 12:00
"musafirii" sunt prieteni care vin tot timpul si sunt ca la ei acasa. Ti se pare ciudat sa pun un film cateodata? Am LED de 106 cm, nu e ca si cand ne-am uita la monitor, apoi cand vei avea si tu o prietena:D vei vedea importanta acestui gest de a-ti chema prietenii (cu prietenele) la un film.

Asta cu masa de craciun e destul de slabuta, poti mai bine:).

Sir. Eko
5th January 2011, 12:05
"musafirii" sunt prieteni care vin tot timpul si sunt ca la ei acasa. Ti se pare ciudat sa pun un film cateodata? Am LED de 106 cm, nu e ca si cand ne-am uita la monitor, apoi cand vei avea si tu o prietena:D vei vedea importanta acestui gest de a-ti chema prietenii (cu prietenele) la un film.

Asta cu masa de craciun e destul de slabuta, poti mai bine:).

:D:D Hai ba ca am glumit .
Nu are cum un film bun sa te plictiseasca acasa.Cum a zis Cristina .Daca filmul e bun e bun peste tot,daca nu,nu!

irinaidu
5th January 2011, 12:06
Sa mor de te inteleg!Ce naiba e asa spectaculos in a-l vede la cinema.Cu banii pe care ii dau pe bilet pot sa imi iau o punga de chipsuri si sa ma uit linistita din fata calculatorului,plus ca mai stau si lejer!:D
Sigur si la cinema e fain in a vedea un film,dar asta chiar nu scade din valoarea sa.Daca filmul e bun e bun peste tot,daca nu,nu!:D

clar ca filmul daca e bun e bun oriunde dar pt mine e intotdeauna mai bun la cinema. nu stiu exact de ce. dar daca filmul se doveste bun... de fapt nici macar nu trebuie sa fie bun, trebuie doar sa-mi placa mie, eu sunt bucuroasa ca am dat banii. pt ca sunt putine lucruri frumoase pe care pot sa le sustin. asa ca atunci cand pot merg la cinema ( si nu neaparat la cele din mall, dar din pacate s-au cam imputinat restul ), cumpar cd-urile cantaretilor care imi plac, merg la concerte si cumpar carti. bineinteles, ca toate astea in limita bugetului lunar :(. dar incerc.

Hopshio
5th January 2011, 12:07
"musafirii" sunt prieteni care vin tot timpul si sunt ca la ei acasa. Ti se pare ciudat sa pun un film cateodata? Am LED de 106 cm, nu e ca si cand ne-am uita la monitor, apoi cand vei avea si tu o prietena:D vei vedea importanta acestui gest de a-ti chema prietenii (cu prietenele) la un film.

Asta cu masa de craciun e destul de slabuta, poti mai bine:).

fain:yes:

Avion
5th January 2011, 12:10
Stiu ca glumeai. Doar nu crezi ca m-am suparat. Savurez intepaturile si cand le fac si cand le primesc:D.

Sa-ti dau un exemplu. Hangover l-am "vazut" prima oara acasa si dupa 15 min m-am plictisit, m-am luat cu altele si am renuntat. Dupa cateva zile l-am vazut la Cinema si mi-a placut. Eu nu prea pot sta locului si de obicei daca nu fac 10 lucruri deodata o iau razna, deci acasa imi e cam greu sa vad filme. In schimb la cinema ce alternative am...

relansat
5th January 2011, 12:10
@irina constiinta ...

Avion
5th January 2011, 12:13
clar ca filmul daca e bun e bun oriunde dar pt mine e intotdeauna mai bun la cinema. nu stiu exact de ce. dar daca filmul se doveste bun... de fapt nici macar nu trebuie sa fie bun, trebuie doar sa-mi placa mie, eu sunt bucuroasa ca am dat banii. pt ca sunt putine lucruri frumoase pe care pot sa le sustin. asa ca atunci cand pot merg la cinema ( si nu neaparat la cele din mall, dar din pacate s-au cam imputinat restul ), cumpar cd-urile cantaretilor care imi plac, merg la concerte si cumpar carti. bineinteles, ca toate astea in limita bugetului lunar :(. dar incerc.

Fetele mai platesc bilete la Cinema?

http://i572.photobucket.com/albums/ss170/fairplayjay/tumblr_lcgskoy6x31qzr2th.gif

irinaidu
5th January 2011, 12:15
Fetele mai platesc bilete la Cinema?

http://i572.photobucket.com/albums/ss170/fairplayjay/tumblr_lcgskoy6x31qzr2th.gif

what?????? puteam sa intru moca toti anii astia ???? :shocked: da, fetele platesc, ca doar indiferent cine plateste, in sine e vorba de bugetul familiei.

Avion
5th January 2011, 12:20
Eh, daca-i familie nu se pune. Nu-mi aduc aminte ultima oara cand cineva cu care am fost a insistat sa-si plateasca singura :happy

irinaidu
5th January 2011, 12:32
Eh, daca-i familie nu se pune. Nu-mi aduc aminte ultima oara cand cineva cu care am fost a insistat sa-si plateasca singura :happy

stai sa inteleg, intai tu te oferi sa platesti si dupa aia te plangi ca ele nu te refuza???:groggy: eu una m-am plictisit de fazele de macho pe cand eram si eu tanara :P am incercat sa refuz faza cu platitul, in caz in care se repeta des ( pt ca mai ales cand eram in faculta, vb aia ,toti aveam de fapt bani de la parinti ) si unii oameni s-au suparat pe mine :groggy: cine sa-i mai inteleaga si pe barbati :D

Hopshio
5th January 2011, 12:33
el se ofera din politete..:D fetele din politete ar trebui sa refuze:)):D

Denis
5th January 2011, 12:35
Eh, daca-i familie nu se pune. Nu-mi aduc aminte ultima oara cand cineva cu care am fost a insistat sa-si plateasca singura :happy

Dar nici nu i-ai fi dat peste mana ?!? :cry:

Cristina
5th January 2011, 12:36
Eh, daca-i familie nu se pune. Nu-mi aduc aminte ultima oara cand cineva cu care am fost a insistat sa-si plateasca singura :happy

Eu cam asa fac,de regula!:DVezi sa nu ai impresia ca ma dau la tine!:D

relansat
5th January 2011, 12:37
recunosc, eu de multe ori am mers pe cheltuiala fetei :D. nu neaparat la cinema :drak:

irinaidu
5th January 2011, 12:38
el se ofera din politete..:D fetele din politete ar trebui sa refuze:)):D

asta mi se pare o prostie. ofera-te cand ai chef sa faci ceva special pt ea si nu te oferi cand e o zi ca oricare alta si tu eventual esti la utimul ban. e mult mai ok sa nu te oferi cand de fapt nu vrei sa platesti, decat sa dai bani si dupa aia sa te duci acasa injurand fata ca ti-a mancat banii, cand ea de fapt nici nu ti-a cerut ceva. :no:

Avion
5th January 2011, 12:40
stai sa inteleg, intai tu te oferi sa platesti si dupa aia te plangi ca ele nu te refuza???:groggy: eu una m-am plictisit de fazele de macho pe cand eram si eu tanara :P am incercat sa refuz faza cu platitul, in caz in care se repeta des ( pt ca mai ales cand eram in faculta, vb aia ,toti aveam de fapt bani de la parinti ) si unii oameni s-au suparat pe mine :groggy: cine sa-i mai inteleaga si pe barbati :D

Cum ai inteles tu ca ma plang imi scapa. Niciodata cand am iesit cu o fata nu am lasat-o sa plateasca. Personal mi se pare jenant sa o las sa scoata bani cand suntem undeva. Ar fi frumos sa mai intampin rezistenta din cand in cand totusi:D. Macar sa-si ia revansa intr-un fel sau altul :drak:


Eu cam asa fac,de regula!Vezi sa nu ai impresia ca ma dau la tine!


Prea tarziu:happy

rhadoo
5th January 2011, 12:41
....................nu comentez
o 'baba" de 30 de ani chiar ar face filmul mai bun

Hopshio
5th January 2011, 12:41
Cum ai inteles tu ca ma plang imi scapa. Niciodata cand am iesit cu o fata nu am lasat-o sa plateasca. Personal mi se pare jenant sa o las sa scoata bani cand suntem undeva. Ar fi frumos sa mai intampin rezistenta din cand in cand totusi:D. Macar sa-si ia revansa intr-un fel sau altul :drak:

e trist daca nu isi ia revansa:drak:

relansat
5th January 2011, 12:44
....................nu comentez
o 'baba" de 30 de ani chiar ar face filmul mai bun

p-asta n-am inteles-o

Cristina
5th January 2011, 13:16
Prea tarziu:happy

La naiba!Sa nu crezi ca sunt vreun stalker!:D

....................nu comentez
o 'baba" de 30 de ani chiar ar face filmul mai bun

Sa mor de am inteles ce ai vrut sa zici aici!:D

rhadoo
5th January 2011, 15:04
stai sa inteleg, intai tu te oferi sa platesti si dupa aia te plangi ca ele nu te refuza???:groggy: eu una m-am plictisit de fazele de macho pe cand eram si eu tanara :P am incercat sa refuz faza cu platitul, in caz in care se repeta des ( pt ca mai ales cand eram in faculta, vb aia ,toti aveam de fapt bani de la parinti ) si unii oameni s-au suparat pe mine :groggy: cine sa-i mai inteleaga si pe barbati :D

uite despre ce"baba" era vorba
daca la 30 ani spui ca esti batrana,la 40 .....nu mai spui nimic,chiar esti:D
in rest nu vroiam sa comentez vis a vis de a cere bani unei fete sau de a astepta sa isi plateasca biletul sau consumatia,lucruri inacceptabile la vremea mea
nu ai bani,stai pe net si te uiti la filme XXX
insa daca ai iesit cu o fata,atunci trebuie sa platesti,asta e!

relansat
5th January 2011, 16:01
oricum nota de plata vine dupe casatorie :cry:

cristi8
5th January 2011, 23:17
Black Swan- bun spre foarte bun :D Finalul m-a surpins un pic,dar cred ca nu se putea termina mai bine.Anyway,daca era scena aceea cu Mila Kunis si Natalie Portman,iar filmul ar fi fost un *****,tot super bun ziceam ca e :D

Numero Dieci
5th January 2011, 23:22
The Fighter.

Nu asa bun am auzit ca e dar mi-a placut.Amy Adams si Christian Bale m-au impresionat.

Micile exagerari si schimbari de evenimente sunt tolerabile.

Grinco
6th January 2011, 00:20
Dupa Goodfellas, am revazut azi si Casino. Astea-s filme, nu *****urile care domina in ultima vreme Hollywood-ul.

irinaidu
6th January 2011, 00:42
uite despre ce"baba" era vorba
daca la 30 ani spui ca esti batrana,la 40 .....nu mai spui nimic,chiar esti:D
in rest nu vroiam sa comentez vis a vis de a cere bani unei fete sau de a astepta sa isi plateasca biletul sau consumatia,lucruri inacceptabile la vremea mea
nu ai bani,stai pe net si te uiti la filme XXX
insa daca ai iesit cu o fata,atunci trebuie sa platesti,asta e!

sa inteleg ca tu si sarcasmul nu sunteti prieteni? :D

relansat
6th January 2011, 01:00
open season 3 - merge, 7/10

iuli
6th January 2011, 01:24
Eu sunt de acord cu WS, Avion si Irina. La cinema e cu totul alta atmosfera, mult mai atractiv sa vezi un film bun acolo. La fel ca si Avion, si eu ma plictisesc de fel sa vad filmele acasa, parca nu au farmec. Chiar daca e format dvd, nu au farmec mai deloc.

relansat
6th January 2011, 01:26
la mine nu au farmec deloc fara FFW. si cand ma uit la tv si dau peste o scena de toata jena am tendinta de a apasa pe butoanele telecomenzii.

iuli
6th January 2011, 01:30
Ah, si asta. La multe filme in ultima perioada, am tendinta sa ma uit si la televizor in acelasi timp. Atat de tare ma plictisesc :D

irinaidu
6th January 2011, 01:46
si pt ca e miercuri si apreciez sentimentul de turma ( tot ce spun se va lua mot a mot, evident :P ) am fost la seara de film in gambrinus. asta e un bar din cluj care miercurea face un fel de cinemateca. si in seara asta a fost " zbor deasupra unui cuib de cuci ". nu mai revazusem filmul asta de cand eram.... nici nu mai stiu exact cati ani aveam cand l-am vazut. nu mai retineam mare lucru din el in afara fetelor lui jack nicolson, asistentei si indianului.
oare de ce in toti anii astia nu am citit cartea???
a fost o seara placuta si ma bucur ca am revazut filmul asta cu ochii de acum.
tot la gambrinus am mai vazut si cutitul in apa a lui polanski si it happened one night.

zebe, nu vii si tu miercurea??? inca nu stiu ce film va fi dar daca e fain, eu merg.

jo27
6th January 2011, 08:56
si pt ca e miercuri si apreciez sentimentul de turma ( tot ce spun se va lua mot a mot, evident :P ) am fost la seara de film in gambrinus. asta e un bar din cluj care miercurea face un fel de cinemateca. si in seara asta a fost " zbor deasupra unui cuib de cuci ". nu mai revazusem filmul asta de cand eram.... nici nu mai stiu exact cati ani aveam cand l-am vazut. nu mai retineam mare lucru din el in afara fetelor lui jack nicolson, asistentei si indianului.
oare de ce in toti anii astia nu am citit cartea???
a fost o seara placuta si ma bucur ca am revazut filmul asta cu ochii de acum.
tot la gambrinus am mai vazut si cutitul in apa a lui polanski si it happened one night.

zebe, nu vii si tu miercurea??? inca nu stiu ce film va fi dar daca e fain, eu merg.

Irina, stii cliseul, cartea e mai buna decit filmul.......nu, in cazul asta cartea este de enspe mii de ori mai buna decit filmul.... da, s-a mai discutat, ca 1,5-2 ore de film nu au cum sa reproduca exact o carte, insa mie mi se pare ca acest film pur si simplu nu surprinde esenta cartii lui Kessey ...... cel mai relevant exemplu e faza cu 'at least I tried'.... ma rog, mie mi-a placut filmul foarte mult, vreau doar sa spun ca e diferit fata de carte.....

Sir. Eko
6th January 2011, 19:46
http://img42.imageshack.us/img42/4932/127hours.jpg (http://img42.imageshack.us/i/127hours.jpg/)

Acum dau play :cool: .

relansat
6th January 2011, 19:54
si io oleak mai incolo :D

White Shadow
6th January 2011, 19:58
anul asta ai de gand sa ramai tot cu semnatura aia ? :happy

mi'am pus o gramada de useri in cap dupa acea propozitie :happy

El Pistolero
6th January 2011, 20:08
De unde ai luat filmul, Eko?

Sir. Eko
6th January 2011, 20:10
scenefz.

Grinco
6th January 2011, 21:37
L-am gasit si pe torrentz.eu. Vine cu 400 kilo.

Sir. Eko
6th January 2011, 21:56
NOTA 10 !

Filmu ii senzational ,povestea ....nu mi-a venit sa cred sincer,am cautat dupa pe net.
James Franco oscar ,nu are cum sa nu castige.Efectiv a jucat perfect.
In februarie merg sa il vad si la cinema.
Si un Soundtrack pe masura.

cristi8
7th January 2011, 00:38
Pe sfarsitul lui 2010 au aparut cateva filme chiar bune.Sunt singurul de parere ca 2010>2009? :D

A.k.a
7th January 2011, 00:40
Ati gasit The Fighter calitate buna undeva?

irinaidu
7th January 2011, 00:53
Irina, stii cliseul, cartea e mai buna decit filmul.......nu, in cazul asta cartea este de enspe mii de ori mai buna decit filmul.... da, s-a mai discutat, ca 1,5-2 ore de film nu au cum sa reproduca exact o carte, insa mie mi se pare ca acest film pur si simplu nu surprinde esenta cartii lui Kessey ...... cel mai relevant exemplu e faza cu 'at least I tried'.... ma rog, mie mi-a placut filmul foarte mult, vreau doar sa spun ca e diferit fata de carte.....

jo, sunt convinsa ca filmul e diferit fata de carte, pt ca am observat ca orice film facut in america tinde sa cosmeizeze putin ( sau mai mult ) cartea care a generat scenariul. de obicei se aduga o oarecare doza de optimism in plus sau sunt personajele un pic mai cuminti.

in ceea ce priveste unul din filmele mele favorite " pisica pe acoperisul fierbinte" - mi-am luat recent cartea cu piesa in cauza si pt ca sunt un om de doi bani si a spoiler whore :P am citit direct sfarsitul pt ca eram foarte curioasa daca a fost schimbat in film sau nu. si e schimbat doar cu o nuanta, dar exact cat sa para optimist cand de fapt in carte nu e. in cazul asta sincer mi-a parut rau pt ca iubesc personajele si le doream numai de bine ( pt ca eu sunt dubioasa si am sentimente fata pe personaje fictive si imi pasa ce se intampla cu ele :groggy:)

Prome
7th January 2011, 01:38
Screenerele vietii !!!!
Cum dracu le-or ripui atat de prost, chiar nu inteleg :|
Si in fiecare zi apare cate unul, ba true grit, ba the fighter, 127 hours :|

Grinco
7th January 2011, 02:02
Acum am terminat 127 Hours. Eu zic ca merita toate laudele primite si salut revenirea lui Boyle la filme adevarate, nu la telenovele cu tigani milionari :D
Prome, varianta gasita de mine e chiar OK, foarte aproape de DVDRIP, zic eu. Asta e: 127.Hours.2010.DVDSCR.AC3.XViD-T0XiC-iNK

Prome
7th January 2011, 03:15
Am sa-l trag si pe acesta, am luat deja vreo 4-5 versiuni :D
Sincer si eu cred ca m-am obisnuit cu fite, adica nici macar dvd-rip nu am mai vazut in ultima vreme, cel putin dvd sau 720p :D

A.k.a
7th January 2011, 08:51
The tourist e bun de ceva? Ma duc diseara la el

White Shadow
7th January 2011, 09:06
NOTA 10 !

Filmu ii senzational ,povestea ....nu mi-a venit sa cred sincer,am cautat dupa pe net.
James Franco oscar ,nu are cum sa nu castige.Efectiv a jucat perfect.
In februarie merg sa il vad si la cinema.
Si un Soundtrack pe masura.

si eu ma duc :D

THERE IS NO FORCE ON EARTH MORE POWERFUL THAN THE WILL TO LIVE!

pana acum am 3 filme care trebuie sa le vad la cinema :

1.The Fighter
2.127 hours
3.True Grit


The tourist e bun de ceva? Ma duc diseara la el

eu nu l'am vazut Aka dar sa ne zici si noua cum a fost si in special daca au fost ceva faze fierbinti cu Angelina :cool:

Datenshi
7th January 2011, 10:40
The tourist e bun de ceva? Ma duc diseara la el

E naspa, nu te duce. :D

El Pistolero
7th January 2011, 10:41
Mie mi-a placut.Angelina exceptionala.:D

Datenshi
7th January 2011, 10:45
Eu nu l-am vazut inca... :D

A.k.a
7th January 2011, 11:21
OK, mersi atunci :D

Cristina
7th January 2011, 11:51
Eu nu l-am vazut inca... :D

Eu tot casc gura pe la metrou cand pun aia secvente din film cu ei...numai cand o vad pe fufa aia imi taie tot cheful de mers la film :D

iuli
7th January 2011, 11:54
pana acum am 3 filme care trebuie sa le vad la cinema :


Pe care...



:D

TeBat
7th January 2011, 11:59
Every which way but lose - O comedie destul de bună cu Clint Eastwood.

Datenshi
7th January 2011, 12:19
Eu tot casc gura pe la metrou cand pun aia secvente din film cu ei...numai cand o vad pe fufa aia imi taie tot cheful de mers la film :D

Eu nu am vazut secventele, dar ma indoiesc ca ar avea acelasi efect ca la tine. :D