PDA

View Full Version : Meciul anului: Ricky Hatton vs. Manny Pacquiao



Mr Cosmin
2nd May 2009, 04:53
Meciul va avea loc in noaptea de sambata spre duminica, de la ora 04:00, iar in Romania se va vedea pe Sport.Ro.


Personal, sper ca englezeul sa stearga pe jos cu Pacquiao. :D

Lucian86
2nd May 2009, 12:33
Castiga Pacquiao ;) Sper intr-un KO dupa repriza a 8 a

Ma voi uita in direct la meci ;)

El Pistolero
2nd May 2009, 14:50
Hatton la puncte,sper sa-l vad si eu in direct.:ok:

YoMaMen
2nd May 2009, 15:11
KO Pacquiao desi as dori victoria lui Heaton

Lucian86
2nd May 2009, 17:09
Dar la ce se uita lumea de pe acest forum daca nici macar un asemenea meci nu intereseaza prea tare :(

Apropo, foarte probabil in vara vom avea intoarcerea lui Maywheater jr. in box impotriva lui Marquez, o nuca tare mexicana :ok: Marquez este cel care a facut in trecut un meci egal cu Pacquiao si o alta infrangere la "split decision".

Eu astept totusi meciul de vis "Pacquaio - Maywheater jr" si un KO din partea filipinezului (asta daca nu mi-l rezolva Marquez inainte pe rasfatatul american)

Sifodias
2nd May 2009, 20:39
Sunt la munca si nu-l pot vedea in direct dar cu siguranta e unul din meciurile alea pe care,daca ai posibilitatea trebuie sa le urmaresti live.Astept o victorie de la Pacquiao si apoi meciul de vis cu Mayweather!!!De mult tot astept ca cineva sa puna la punct scarbosenia aia aroganta(de la furtul din meciul cu De la Hoya)...

El Pistolero
2nd May 2009, 21:13
la ora 4 e meciul sa la 4 incepe gala si undeva pe la 6 e meciul?nu de alta da sa stiu cand sa ma trezesc:D

4star
2nd May 2009, 21:44
sifodias, o sa poti vedea meciul ca il da in reluare de vreo 3 ori maine. la 11 si parca la 16 si 19 .

Roddicted
2nd May 2009, 23:33
Mayweather is the best:lol:De ce sa nu fie arogant daca pana acum si-a umilit adversarii?Isi merita din plin banii pe care ii castiga.

Patriots
2nd May 2009, 23:50
Cred ca va castiga Pacquiao prin KO :) Hatton asta nu mi se pare cine stie ce mare boxer , mai ales dupa felul in care a boxat cu Mayweather. Cat despre un meci intre Mayweather si Pacquiao , nu cred ca se va intampla. Din cate stiu eu Floyd s-a retras si nu cred ca va mai reveni , nici nu ar mai avea motive , a demonstrat tuturor ca este cel mai bun din lume.

Mr Cosmin
3rd May 2009, 00:25
la 4 incepe gala si undeva pe la 6 e meciul
:ok:

Lucian86
3rd May 2009, 00:29
Cat despre un meci intre Mayweather si Pacquiao , nu cred ca se va intampla. Din cate stiu eu Floyd s-a retras si nu cred ca va mai reveni , nici nu ar mai avea motive , a demonstrat tuturor ca este cel mai bun din lume.

http://www.mlive.com/mayweather/index.ssf/2009/05/mayweathermarquez_set_for_july.html

Pana la Pacquiao, Mayweather si-o va lua de la Marquez;)

El Pistolero
3rd May 2009, 10:51
A invins Pacquiao prin K.O IN REPRIZA A 2-A.L-a trimis in lumea viselor pe Hatton cu un croseu de stanga.

Patriots
3rd May 2009, 13:06
http://www.mlive.com/mayweather/index.ssf/2009/05/mayweathermarquez_set_for_july.html

Pana la Pacquiao, Mayweather si-o va lua de la Marquez;)

Nu fi atat de sigur ca Mayweather va pierde in fata lui Juan Marquez. Eu zic ca singurii care ii pot pune probleme lui Floyd in acest moment sunt De La Hoya (care a si demonstrat-o in meciul direct) si Pacquiao , care l-a terminat pe "marele talent" britanic inca din repriza a 2-a :sleep:

Zabriskie
3rd May 2009, 14:22
damn, that was brutal.

http://i40.tinypic.com/2425qom.jpg

Mayweather daca trece de Marquez poate in sfarsit grows a pair si se lupta cu Cotto pe care il ocoleste de ani de zile. Cu Pacman e no-contest in momentul de fata.


Mayweather is the best:lol:De ce sa nu fie arogant daca pana acum si-a umilit adversarii?

Da, mai ales pe De La Hoya...:headbang: Ce meciuri ai vazut tu?

Lucian86
3rd May 2009, 18:11
3 knockdown in 6 minute:yeah: No Comment !!!

A vrut sa fie agresiv Hatton insa agilitatea si viteza filipinezului au fost prea mult pentru britanic :rolleyes:

KO in repriza a 2 a !!! Vad foarte rau cariera lui Hatton.

Roddicted
3rd May 2009, 20:36
damn, that was brutal.

http://i40.tinypic.com/2425qom.jpg

Mayweather daca trece de Marquez poate in sfarsit grows a pair si se lupta cu Cotto pe care il ocoleste de ani de zile. Cu Pacman e no-contest in momentul de fata.



Da, mai ales pe De La Hoya...:headbang: Ce meciuri ai vazut tu?

Ala a fost o intamplare.A fost avantajat de arbitri atunci dar cine ii poate contesta valoarea?

Sifodias
3rd May 2009, 22:07
Super Pacquiao!!!!Deja omul a intrat in legenda,un boxeur cu mare caracter,cu foarte mult bun simt si mai ales extrem de valoros.

Lucian86
23rd May 2009, 20:03
Ala a fost o intamplare.A fost avantajat de arbitri atunci dar cine ii poate contesta valoarea?

Bah,personal victoria mi s-a parut clar a americanului. Am vazut de recent meciul integral pe internet si imho Mayweather a luat cel putin 8 reprize.
Se prea poate interpreta agresivitatea mai mare a lui De la Hoya prin faptul ca acesta a fost mai bun dar in box nu asta conteaza. Mayweather este un pugilist defensiv si impresia data e ca a fost dominat. Nu, Mayweather a lovit mai mult si mai clar decat Oscar pe tot parcursul meciului. Statisticile HBO aratau astfel:
http://img15.imageshack.us/img15/8056/shot0002cdx.png

http://img8.imageshack.us/img8/6416/shot0001kzp.png

Statistica este clara: De la Hoya a incercat mai mult dar cu eficienta si eficacitate foarte scazuta. Mayweather a boxat in stilul caracteristic, o defensiva excelenta si mult mai multe lovituri care si-au atins tinta.

Meci bun per total facut de Oscar insa Mayweather trebuia sa castige in opinia mea la unanimitate

Roddicted
19th June 2009, 15:35
nu e un thread separat dar daca tot ai zis de eficacitate ce zici de victoria lui Cotto la Clottey?

Lucian86
19th June 2009, 17:17
nu e un thread separat dar daca tot ai zis de eficacitate ce zici de victoria lui Cotto la Clottey?

N-am vazut meciul inca...Il voi descarca de pe internet in curand

Apropo de Cotto, acum ca Mayweather s-a intors in ring, sper ca cei doi sa se infrunte in cele din urma ;)

Lucian86
20th June 2009, 21:51
nu e un thread separat dar daca tot ai zis de eficacitate ce zici de victoria lui Cotto la Clottey?

Am vazut meciul in cele din urma.

Pentru mine a castigat Clottey cu un punct diferenta; tinand cont intr-un fel si de taietura "gratuita" suferita de Cotto in repriza a 3 a care i-a conditionat evident prestatia pana la final, cred ca nu este un mare scandal faptul ca a castigat portoricanul.
Ce mi s-a parut foarte bizar este ca un arbitru a dat 116-111 pentru Cotto, decizie extrem de nerealista cu ceea ce s-a intamplat in ring :shocked:

Roddicted
20th June 2009, 22:34
Clottey a avut si el probleme la picior dupa ce cazuse prin runda 5 parca.Poate ca Cotto merita sa castige doar pt ca a dus meciul pana la sfarsit.Insa, daca tinem cont de ce s-a intamplat in ring cred ca Clottey merita victoria.