PDA

View Full Version : FINALA 2009 : FC Timisoara - CFR Cluj 0-3



Pages : [1] 2 3

resita
30th April 2009, 21:49
Finala Cupei Romaniei se va disputa la data de 13 iunie la Tg. Jiu

Leo
30th April 2009, 21:51
Ma DOARE IN COT CINE CASTIGA .

Ulysses
30th April 2009, 21:56
Nici nu mai conteaza.Bine ca nu apare dinamo:yeah:

Amandoua sunt merituoase ca au ajuns pana aici, cel mai bun sa invinga:ok:

Grinco
30th April 2009, 22:23
Ma DOARE IN COT CINE CASTIGA .

Si pe noi de parerea ta :D
On Topic: Sper sa batem, desi va fi cam greu. Poate o sa fie si in finala arbitri straini pentru a nu mai starni banuieli

mariomax
30th April 2009, 22:28
Ma DOARE IN COT CINE CASTIGA .

pana mai acum cateva zile aveai ochii bulbucati :lol:

Poli Timisoara
30th April 2009, 22:31
...ce complexati sunt unii...ii roade... :happy macar in al-12-lea ceas poti sustine orasul in care convietuiesti...! :ok:

Sergio_D
30th April 2009, 22:36
Hehe, fain ca se tine la Targu Jiu. :rolleyes:

m8k
30th April 2009, 22:36
Sa castige Timisoara! Merita si ei un event! E o senzatie curata, nu cum era pe vremuri in bucuresti!
E o finala frumoasa, care merita sa fie revazut de acum inainte multi ani la rand!:ok:
Frustratii de peste Carpati sa ramana cu emisiunile TV si "ziaristi obiectivi"!

Poli Timisoara
30th April 2009, 22:37
aaa,mai ceva...nu uita Leo ca acum un aproape un an, la lucru mi-ai facut o promisiune...daca NOI luam campionatul...o mai stii?...:D

six
30th April 2009, 22:40
Ma DOARE IN COT CINE CASTIGA .1234 cupa si campionatul :D oops cupa vine in Banat :) oops 2 shi campionatu' vine tot in Banat ;)

Grinco
30th April 2009, 22:52
Acum vad ca e pe 13 si ar trebui sa merg la o nunta. Propuneti ceva scuze pt. a chiuli de la nunta si pe cea mai buna o premiez cu o bere :D

Novac
30th April 2009, 22:57
:thinkso:Raceala cu scurgeri nazale puternice sau chiar suspect de gripa d'aia jmechera:ok:

m8k
30th April 2009, 22:59
Acum vad ca e pe 13 si ar trebui sa merg la o nunta. Propuneti ceva scuze pt. a chiuli de la nunta si pe cea mai buna o premiez cu o bere :D

Daca nunta e la Timisoara si zici ca Poli are meci, nunta garantat va fi amanata! Cred ca si popa pregateste deja bannerul pentru meci, nici el nu va fi!:happy

six
30th April 2009, 23:04
dragi olteni :D sper ca pana pe 13 sa construiti un stadion mai mare :P cel putin jumate va fii alb-violet :ok:

zebe
30th April 2009, 23:18
Sper doar sa vedem un meci fain, si asa va fi

resita
30th April 2009, 23:28
Hehe, fain ca se tine la Targu Jiu. :rolleyes:

ce capacitate are stadionul din Tg. Jiu?

prevad o invazie de Timisoreni

ensic
30th April 2009, 23:33
Sper sa fie un meci cat mai fain posibil!
Oricine castiga o sa fiu multumit la meciul asta!

Elphax
30th April 2009, 23:40
Acum vad ca e pe 13 si ar trebui sa merg la o nunta. Propuneti ceva scuze pt. a chiuli de la nunta si pe cea mai buna o premiez cu o bere :D

iti dau eu o mama de bataie si nu poti sa mergi cu ochii vineti la nunta. in schimb la meci e OK, mai tragi niste dungi albe si vei fi cel mai tare :):evil:

Grinco
30th April 2009, 23:45
OK, ne vedem pe 12 :D Numa sa nu ma vada nuntasii pe la TV ca mi-e cunoscuta senzatia. Cand am fost la concert la Iron Maiden a venit si un cunoscut care a bagat la lucru duma ca merge intr-o delegatie dincolo si, la iesirea de la concert, l-au luat aia de la Pro TV la intrebari si l-a vazut seful la TV :D

*Coco*
30th April 2009, 23:55
ce capacitate are stadionul din tg. Jiu?

Prevad o invazie de timisoreni

10 000- 12 000

Poli Timisoara
1st May 2009, 00:06
...am patito si eu la Steaua - Poli 0-1 cu Panduru antrenor,cica eram in medical si a doua zi in prosport cine credeti ca era in prim-plan-ul galeriei timisorene de pe prima pagina? eu :headbang:

TaciAcolo
1st May 2009, 00:11
9000 si un pic ... nu are cum coco 10000 sau 12000 poate cand nu erau scaunele...... acum sunt numerotate toate

resita
1st May 2009, 00:13
cam mic stadionul dar merge.

poate ca era mai bine sa se joaca la craiova :D

*Coco*
1st May 2009, 00:44
Da robyyy sunt 9000 pe scaune, dar daca te gandesti ca la peluza la vechea tabela o gramada de oameni stau in picioare.Oricum 10 000 intra.

moty
1st May 2009, 01:04
Hai Poli!

m8k
1st May 2009, 01:48
Hai Poli!

Vine imediat!:sleep:

moty
1st May 2009, 02:10
Smart!

Elphax
1st May 2009, 02:20
daca sunt 9000 atunci va fi bataie la bilete, sper sa se poata cumpara direct din Timisoara si Cluj, sa nu ne faca bisnitarii din Tg.Jiu ...

oricum va fi stadionul plin :)

Costi_P
1st May 2009, 05:28
Sa castige cel mai bun.
Bafta amandoua echipelor.
Hai POLI!

marcel
1st May 2009, 08:33
trebuia la craiova sau la petrosani,incapeau mai multi. FORTA POLI!

Denis
1st May 2009, 08:48
Cel mai bun sa castige! Totusi Poli e in forma mare... Tot respectul pentru campionii Romaniei, dar cred ca vor fi invinsi in aceasta finala.

six
1st May 2009, 08:56
9000 si un pic ... :shocked: cumparam toate biletele :angry: cumparam stadionul :D cumparam oltenia :great:

Ferdininho
1st May 2009, 09:33
Ma DOARE IN COT CINE CASTIGA .

Nu te cred :D

Hard
1st May 2009, 09:42
Ma DOARE IN COT CINE CASTIGA .

normal ...:cry:, in curand te va durea si de campionat :D
sa stii ca e nasol sa te doara in cot :D

cred ca va castiga Timisoara, e in forma anul asta, in comparatie cu celelalte ... echipe .

Leo
1st May 2009, 09:48
...ce complexati sunt unii...ii roade... :happy macar in al-12-lea ceas poti sustine orasul in care convietuiesti...! :ok:


aaa,mai ceva...nu uita Leo ca acum un aproape un an, la lucru mi-ai facut o promisiune...daca NOI luam campionatul...o mai stii?...:D

Daca ai fi corect , ti-ai aminti ca mereu am sustinut orasul in care convietuiesc , mai mult chiar am fost alaturi de voi la mitinguri si cauza pe care o sustineti .

Da , mai stiu , era mult mai mult de un an si nu mai este valabil . Asta este un alt campionat , ala a trecut . :D

Celso
1st May 2009, 09:48
Poate ca trebuia sa se joace pe un stadion mai maricel, alta gafa marca FRF:rosu:!

Leo
1st May 2009, 09:51
Lasa Celso , vine Iancu , ameninta , boicoteaza Cupa , nu se mai cumpara berea Timisoreana si se muta meciul in Bucuresti pe ghencea . :D

Celso
1st May 2009, 09:54
Stai ca nu ai vazut pretul biletelor:D, cred ca stiu ei de ce l-au ales pe ala cu 9000:rolleyes:

Leo
1st May 2009, 10:01
Indiferent de pretul biletelor , Timisorenii vor fi pe stadion . La finala de la Timisoara a fost magnific . Sper ca si acum sa fie macar pe jumate din spectacolul de atunci .
Din cate stiu eu , CVUCS a fost singura galerie din tara care a facut 2 coregrafii intr-un meci .

*Coco*
1st May 2009, 10:15
Din cate stiu eu , CVUCS a fost singura galerie din tara care a facut 2 coregrafii intr-un meci .


Sti ff prost ...
Cauta pe net Craiova - dinamo 2-0 si ai sa vezi mai mult de 1 coregrafie la fiecare peluza.

Ferdininho
1st May 2009, 10:21
Sti ff prost ...
Cauta pe net Craiova - dinamo 2-0 si ai sa vezi mai mult de 1 coregrafie la fiecare peluza.
Dar au fost cu scris pe scris?

Leo
1st May 2009, 10:24
Eu am vrut sa spun ca CVUCS au fost primii. Ce ati facut voi , ati facut acum de curand . Deci stiu bine , Coco .

Nightwish
1st May 2009, 11:44
Disputarea finalei la Tg Jiu mi se pare o noua dovada de tembelism din partea FRF :rosu:...Nu am nimic cu orasul Tg Jiu, insa stadionul este mult prea mic pentru eveniment....

corello
1st May 2009, 11:53
0-0 dupa 90 de minute, 0-0 dupa 120', 80-80 dupa vreo 3 ore de penalty-uri, lumea pleaca acasa de plictiseala, punctul cu var se muta la 5 metri, 150-150...se schimba regulamentul printro ordonanta de urgenta si se micsoreaza portile...se ia curentul in tg-jiu...the end

*Coco*
1st May 2009, 12:32
Disputarea finalei la Tg Jiu mi se pare o noua dovada de tembelism din partea FRF :rosu:...Nu am nimic cu orasul Tg Jiu, insa stadionul este mult prea mic pentru eveniment....

Macar de ati veni voi cu sute de oameni la Tg.Jiu...

Nightwish
1st May 2009, 13:37
Or sa fie cateva mii de fiecare parte + bastinasii... Nu stiu unde or sa incapa toti...

resita
1st May 2009, 13:39
Nightwish, fara suparare dar nu cred ca vi veti merge mai mult de 200

*Coco*
1st May 2009, 14:40
Aia ziceam si eu...Cu sigurana nu o sa vina mai mult de 500 de clujeni

six
1st May 2009, 15:32
nu contati pe cel putin 6000 de locuri ;)

corello
1st May 2009, 15:53
De mers, din Cluj vor merge nai mult de 500 ca ce ii moca si cu masa inclusa nu ii de refuzat. Oricum cu detalii despre deplasarea celor de la chefer va voi tine aici la curent, pentru ca is la curent...deplasare, masa, salam sasesc...
Is curios daca timisorenii merg pe banii lor si as vrea dovezi

six
1st May 2009, 15:59
da, noi circulam pe $ nostrii.....nici nu tin minte sa ne fii oferit cineva ceva moca.....shi nici nu vrem :rolleyes:

BBB
1st May 2009, 16:12
Or sa fie cateva mii de fiecare parte + bastinasii... Nu stiu unde or sa incapa toti...

Daca va prezentati ca la semifinala :) ...eu cred ca e destul. Bastinasii nu-s curiosi, nu se vor inghesui oltenii sa vada doua echipe total neinteresante pentru ei cum joaca un meci de fotbal, fie el finala de Cupa. In tribune vad vreo 6000-7000 timisoreni, 150 de la Cluj si 1000 maxim neutri

Celso
1st May 2009, 16:45
cati ceferisti au fost anul trecut la Piatra Neamt?

six
1st May 2009, 16:45
Temeswar-Tg Jiu 264.2 km...deci cam 4.3 ore cu masana prin defileu ;) 40 de autocare shi 7-800 masini.....:sleep:

BBB
1st May 2009, 17:06
cati ceferisti au fost anul trecut la Piatra Neamt?

Vreo 15 000? Nu mai tin minte exact. Atunci era totusi alta povestea, era un entuziasm in randurile lor. Acum ii vad foarte sictiriti pe multi

m8k
1st May 2009, 18:41
Vreo 15 000? Nu mai tin minte exact. Atunci era totusi alta povestea, era un entuziasm in randurile lor. Acum ii vad foarte sictiriti pe multi

Lasa ca ati ajuns iar sa mergeti 7 persoane in deplasari! Numai gura e de voi, de tine nu vorbesc ca nici macar nu sti unde e stadionul ala din spatele fabricii de pantofi!
Eu nu ma duc clar, restul sa dea cu parerea despre ce ultras mare e si cum a mers pe jos mii de kilometri pentru echipa sa!:D

barbarella
1st May 2009, 18:52
De mers, din Cluj vor merge nai mult de 500 ca ce ii moca si cu masa inclusa nu ii de refuzat. Oricum cu detalii despre deplasarea celor de la chefer va voi tine aici la curent, pentru ca is la curent...deplasare, masa, salam sasesc...
Is curios daca timisorenii merg pe banii lor si as vrea dovezi

Noi am fost intotdeauna independenti financiar, mergem sa sustinem echipa, nu pentru salam sasesc. Auzi, vin multi ceferisti, ca se da salam moca. :headbang: Voi aveti nevoie de stimulente ca sa-i sustineti, iar echipa are nevoie de stimulente la arbitrii ca sa bata. :ras-plans: POLI ÜBER ALLES!!

Sezione
1st May 2009, 19:34
Timisoara a juns pe MERIT in finala...ceea ce nu se poate spune despre CFR... Castiga Poli !!!

delaoltenia
1st May 2009, 19:48
Finala Cupei Romaniei se va disputa la data de 13 iunie la Tg. Jiu

nop....la Motru pe stadionul din localitate.:happy:happy:happy
victorie Poli,tot 4-1.

corello
1st May 2009, 23:02
Noi am fost intotdeauna independenti financiar, mergem sa sustinem echipa, nu pentru salam sasesc. Auzi, vin multi ceferisti, ca se da salam moca. :headbang: Voi aveti nevoie de stimulente ca sa-i sustineti, iar echipa are nevoie de stimulente la arbitrii ca sa bata. :ras-plans: POLI ÜBER ALLES!!

ti-am citit opinia , chiar de 20 de ori si nu am inteles squat...nada...nimnic...

barbarella
1st May 2009, 23:13
ti-am citit opinia , chiar de 20 de ori si nu am inteles squat...nada...nimnic...

Ce e greu de inteles? :thinkso: CFR-istii merg ca e moca deplasarea si se da salam sasesc, noi mergem pe banii nostri, fiindca iubim echipa si vrem s-o sustinem. Get it?:rolleyes:

*Coco*
1st May 2009, 23:23
Maxim 2000 de Timisoreni vad la meci si 500 de clujeni. Restul din localitate

corello
1st May 2009, 23:56
Ce e greu de inteles? :thinkso: CFR-istii merg ca e moca deplasarea si se da salam sasesc, noi mergem pe banii nostri, fiindca iubim echipa si vrem s-o sustinem. Get it?:rolleyes:

Te rog sa iti recitesti postul la care am facut referire. Chiar e greu de inteles
Eu am alte echipe favorite

m8k
1st May 2009, 23:56
Ce e greu de inteles? :thinkso: CFR-istii merg ca e moca deplasarea si se da salam sasesc, noi mergem pe banii nostri, fiindca iubim echipa si vrem s-o sustinem. Get it?:rolleyes:

Tu de unde sti atata??? La voi se da slanina in loc de salam? Vrei sa pari destept dar cred ca esti o clona ratacita pe aici! Poveste-ne ceva din acele deplasari fara salam pe care le-ai facut sa nu te credem o clona stelista pe aici!

LE O sa iti donez portia mea de sasesc de la urmatoarele deplasari si branza topita ramasa de la ultimele 5 deplasari daca de acum incolo o sa scri mai mult despre echipa ta! Ai 20 de postari din care 1 cu Poli Uber alles si restul numai despre CFR! Mi-a ramas si ceva suc de soc pe fundul sticlei dar nu sunt obraznic sa te cinstesc din ea!

barbarella
2nd May 2009, 01:07
Tu de unde sti atata??? La voi se da slanina in loc de salam? Vrei sa pari destept dar cred ca esti o clona ratacita pe aici! Poveste-ne ceva din acele deplasari fara salam pe care le-ai facut sa nu te credem o clona stelista pe aici!

LE O sa iti donez portia mea de sasesc de la urmatoarele deplasari si branza topita ramasa de la ultimele 5 deplasari daca de acum incolo o sa scri mai mult despre echipa ta! Ai 20 de postari din care 1 cu Poli Uber alles si restul numai despre CFR! Mi-a ramas si ceva suc de soc pe fundul sticlei dar nu sunt obraznic sa te cinstesc din ea!

Poti sa-ti mananci linistit salamul, cu tot cu branza ramasa pe el, eu sunt vegetariana. :ok: Si stai flex, ca nu dau eu atata atentie CFR-ului cum pari sa ai impresia. De ce i-as da? Pana acum, pe unde v-am prins, v-am invatat fotbal. :happy:happy:happy
POLI ÜBER ALLES!!

corello
2nd May 2009, 07:38
Poti sa-ti mananci linistit salamul, cu tot cu branza ramasa pe el, eu sunt vegetariana. :ok: Si stai flex, ca nu dau eu atata atentie CFR-ului cum pari sa ai impresia. De ce i-as da? Pana acum, pe unde v-am prins, v-am invatat fotbal. :happy:happy:happy
POLI ÜBER ALLES!!

asa pentru linistea mea...ca vad ca esti mare Poli-sta...in finala cupei Romaniei cu stiaua....steaua...oi...etc... zi-mi cine scapa singur cu portarul de la adevarata Poli, este faultat si se da fault in atac? NO GOOGLE!!!!! Oricum nu o sa gasesti, si zi-mi de ce Gherasim era numit tentacula
Daca raspunzi la astea....no comment!!!

six
2nd May 2009, 08:15
...... si zi-mi de ce Gherasim era numit tentacula
:rolleyes: de prost.....:o:

BBB
2nd May 2009, 10:41
:rolleyes: de prost.....:o:

Te poti lua de mana cu Barbarella :D sa faceti fan-clubul polistilor autisti

six
2nd May 2009, 11:31
ok,daca tu vrei...:)

PerVersion
2nd May 2009, 14:51
Voua va ajunge campionatul... Cupa o luam noi. :D

barbarella
2nd May 2009, 15:15
asa pentru linistea mea...ca vad ca esti mare Poli-sta...in finala cupei Romaniei cu stiaua....steaua...oi...etc... zi-mi cine scapa singur cu portarul de la adevarata Poli, este faultat si se da fault in atac? NO GOOGLE!!!!! Oricum nu o sa gasesti, si zi-mi de ce Gherasim era numit tentacula
Daca raspunzi la astea....no comment!!!

Presupun ca vorbesti de finala din '92, cand am pierdut la loviturile de departajare. Rosenblum a scapat atunci singur cu portarul si a fost faultat de Dobos. Porumboiu, care pozeaza acum in "marele nedraptatit" din semifinala cu CFR, :ras-plans: era central la meciul ala. Nu a dictat absolut nimic de fapt, nici fault in atac, nici penalty (se impunea penalty). :angry: Cat despre portarii stelisti, de ce m-ar interesa pe mine nickname-urile lor? Ai citit pe undeva ca as fi fan Steaua? Nu ca am fi obligati sa-ti raspundem la vreo intrebare (eu sau 006), 006 te-a luat peste picior, eu ti-am raspuns totusi, desi pana in prezent nu te-ai invrednicit cu nimic de stima noastra, poate in viitor, mai stii? POLI ÜBER ALLES!!

barbarella
2nd May 2009, 15:28
Te poti lua de mana cu Barbarella :D sa faceti fan-clubul polistilor autisti

Esti cu adevarat un tip inteligent si cu un extraordinar simt al umorului. Commenturile tale ar trebui sa fie o sursa de inspiratie pentru noi toti. In afara de Vasile Turcu, rar mi-a fost dat sa vad atata inteligenta la o fiinta umana. Cred intr-adevar ca e singurul care a reusit sa te depaseasca, nici macar Borcea nu poate nazui sa se ridice la nivelul vostru. :groggy:

six
2nd May 2009, 16:11
Voua va ajunge campionatul... Cupa o luam noi. :D:D pai sa vedem cu va comportati in gruia......shi mai vedem.....:)

corello
2nd May 2009, 16:24
Presupun ca vorbesti de finala din '92, cand am pierdut la loviturile de departajare. Rosenblum a scapat atunci singur cu portarul si a fost faultat de Dobos. Porumboiu, care pozeaza acum in "marele nedraptatit" din semifinala cu CFR, :ras-plans: era central la meciul ala. Nu a dictat absolut nimic de fapt, nici fault in atac, nici penalty (se impunea penalty). :angry: Cat despre portarii stelisti, de ce m-ar interesa pe mine nickname-urile lor? Ai citit pe undeva ca as fi fan Steaua? Nu ca am fi obligati sa-ti raspundem la vreo intrebare (eu sau 006), 006 te-a luat peste picior, eu ti-am raspuns totusi, desi pana in prezent nu te-ai invrednicit cu nimic de stima noastra, poate in viitor, mai stii? POLI ÜBER ALLES!!

Jura ca nu ai cautat pe google...
Oricum vb de o faza la care Vlaicu scapa singur spre poarta si se dadea fault in atac
Daca te intreb in ce min o dat Cuc golul cu Real in UEFA iara cauti pe google
Iti spun astea ca eram mare fan Poli..pana or picat in C
deci...liniste!!!!

Grinco
2nd May 2009, 16:31
eram mare fan Poli..pana or picat in C
Wow, mare fan:)

barbarella
2nd May 2009, 16:38
Nu cred sa fie pe google. Oricum daca erai fan Poli, ti se iarta multe. Dar Poli nu e echipa care joaca folosind ilegal numele, palmaresul si culorile in divizia C, nu vreau sa incep o alta dezbatere pe tema asta, pur si simplu nu suntem de acceasi parere. POLI ÜBER ALLES!!

resita
2nd May 2009, 16:38
pai ce, poli a fost in C, atunci cand au promovat? :D

corello
2nd May 2009, 16:40
Wow, mare fan:)

Te plicisesti?
Schimbati nhumele la echipa favorita ca te fac de ras de nu te vezii.......daca am cui....

corello
2nd May 2009, 16:44
Nu cred sa fie pe google. Oricum daca erai fan Poli, ti se iarta multe. Dar Poli nu e echipa care joaca folosind ilegal numele, palmaresul si culorile in divizia C, nu vreau sa incep o alta dezbatere pe tema asta, pur si simplu nu suntem de acceasi parere. POLI ÜBER ALLES!!


ultima oara cand Poli era in B( in anul retrogradarii in C) o fura cu 7-1 d la U

six
2nd May 2009, 16:46
Te plicisesti?
Schimbati nhumele la echipa favorita ca te fac de ras de nu te vezii.......daca am cui.... :mda::mda::mda:

Grinco
2nd May 2009, 17:50
Te plicisesti?
Schimbati nhumele la echipa favorita ca te fac de ras de nu te vezii.......daca am cui....
Alo, stai chill si nu imi da mie directive ca nu prea ai avea cum sa ma faci de ras. Las-o moarta ;) Cat despre victoria aia cu 7-1, nu as aminti-o avand in vedere ca in sezonul ala veteranul echipei era colegul meu de banca (si eram in clasa a 12-a). Plus ca v-ati facut de ras in retur in fata acelorasi copii cand ati facut egal la Timisoara, singurul punct scos de aia mici in returul ala ;)

zebe
2nd May 2009, 18:30
Eu tot nu am inteles ce legatura are faptul ca cineva a fost faultat acum 20 de ani in careu intr-o finala de Cupa cu ceea ce se intampla in prezent. :groggy:
In alta ordine de idei, nici nu stiu ce sa vreau, cred ca mai bine castiga CFR ca Poli are deja 2 Cupe. :D La finalul sezonului o sa fie cate un campionat si cate doua Cupe de fiecare parte. :D

corello
2nd May 2009, 18:42
Alo, stai chill si nu imi da mie directive ca nu prea ai avea cum sa ma faci de ras. Las-o moarta ;) Cat despre victoria aia cu 7-1, nu as aminti-o avand in vedere ca in sezonul ala veteranul echipei era colegul meu de banca (si eram in clasa a 12-a). Plus ca v-ati facut de ras in retur in fata acelorasi copii cand ati facut egal la Timisoara, singurul punct scos de aia mici in returul ala ;)

no hai ca nu ajungem nicaieri
acei copii care s-au facut de ras in fata celor de la Timisoara erau:Jula, Giurgiu(Otelul) , Szekely(Steaua), Cocis(Lokomotiv) si multi altii care joaca azi prin A

corello
2nd May 2009, 18:52
Alo, stai chill si nu imi da mie directive ca nu prea ai avea cum sa ma faci de ras. Las-o moarta ;) Cat despre victoria aia cu 7-1, nu as aminti-o avand in vedere ca in sezonul ala veteranul echipei era colegul meu de banca (si eram in clasa a 12-a). Plus ca v-ati facut de ras in retur in fata acelorasi copii cand ati facut egal la Timisoara, singurul punct scos de aia mici in returul ala ;)

rectific...ca am perceput gresit mesajul prima oara
copii pe care ti i-am insirat sau facut intr-adevar de ras in retur :D

Sergio_D
2nd May 2009, 20:00
Cel putin jumatate din stadion va fi ocupat de suporteri din Tg.Jiu, interesul pentru acest meci va fi foarte mare.

corello
2nd May 2009, 20:32
rectific...ca am perceput gresit mesajul prima oara
copii pe care ti i-am insirat sau facut intr-adevar de ras in retur :D

"copiii" si "s-au"....hai ca m-am corectat :drak:

six
3rd May 2009, 00:06
Cel putin jumatate din stadion va fi ocupat de suporteri din Tg.Jiu, interesul pentru acest meci va fi foarte mare. da cu cine o sa....simpatizati.....:)

PerVersion
3rd May 2009, 00:32
Cu Craiova? :D

*Coco*
3rd May 2009, 11:27
da cu cine o sa....simpatizati.....:)

Cu nimeni. Ambele echipe sunt antipatice pe aici

six
3rd May 2009, 11:32
atunci sper sa nu va prind la stadion....:D

m8k
3rd May 2009, 12:14
Eu tot nu am inteles ce legatura are faptul ca cineva a fost faultat acum 20 de ani in careu intr-o finala de Cupa cu ceea ce se intampla in prezent. :groggy:
In alta ordine de idei, nici nu stiu ce sa vreau, cred ca mai bine castiga CFR ca Poli are deja 2 Cupe. :D La finalul sezonului o sa fie cate un campionat si cate doua Cupe de fiecare parte. :D

Lasa sa castige tot anul asta, ei nu au inca nici un event pina acum! Merita pe deplin si cupa si campionatul!
Noi,.... anul asta management prost, antrenor care mai de care, jucatori vedete, fotbal nimic, fite cat cuprinde! Meritam doar un loc 6 si asta doar ca sa jucam un tur preliminar cu niste balbaiti, iar apoi sa vedem ce putem pe viitor! Anul asta e a Timisoarei, de departe cei mai buni (chiar daca au marcat 3 goluri neregulamentare farului:D).... o cupa si un campionat a lui Uhrin ca sa vedem de ce antrenor ne-am batut joc!

Sergio_D
3rd May 2009, 12:53
da cu cine o sa....simpatizati.....:)

Cum zicea si Coco, nu cred ca simpatia suporterilor se va indrepta spre vreo echipa anume. Personal, ma bucura faptul ca in finala joaca doua echipe din provincie.

barbarella
3rd May 2009, 21:10
Lasa sa castige tot anul asta, ei nu au inca nici un event pina acum! Merita pe deplin si cupa si campionatul!
Noi,.... anul asta management prost, antrenor care mai de care, jucatori vedete, fotbal nimic, fite cat cuprinde! Meritam doar un loc 6 si asta doar ca sa jucam un tur preliminar cu niste balbaiti, iar apoi sa vedem ce putem pe viitor! Anul asta e a Timisoarei, de departe cei mai buni (chiar daca au marcat 3 goluri neregulamentare farului:D).... o cupa si un campionat a lui Uhrin ca sa vedem de ce antrenor ne-am batut joc!

Din pacate managementul a fost extrem de prost. :( Nu-mi vine sa cred cum l-au indepartat pe Dusan, el nu cerea decat munca si disciplina de la jucatori, cu el ar fi ajuns intr-adevar in Champions League. Cat a fost la Poli, a cerut acelasi lucru, dar nu s-a plans nimeni, dimpotriva, jucatorii l-au iubit pentru ca i-a invatat sa se autodepaseasca. Eu nu cred ca meritati doar locul 6, meritati mai mult totusi. Nu-mi vine sa cred ca e acceasi echipa care, cu mai putin de un an in urma, ma facea sa le urmaresc meciurile in Champions League cu pasiunea si cu interesul cu care urmaresc meciurile lui Poli. Atunci ii admiram pe Arpi si pe Muri pentru modestia si bunul-simt din declaratii. :) Din pacate, ceea ce s-a intamplat in editia asta de campionat nu a fost deloc o continuare stralucita a ceea ce se incepuse la Cluj. Nici nu ma mir ca suporterii nu mai vin la stadion. :(

Da, Poli merita intr-adevar titlul anul acesta, pentru modul in care i-a tinut piept lui Dinamo si marsaviilor lui Borcea, pentru cum a facut fata depunctarii nemeritate (record de victorii pe linie in urmatoarele meciuri), dar si pentru suporterii pe care-i are, cred ca nu exagerez cand spun ca Poli are cea mai frumoasa si cea mai loiala galerie din tara. :ok:

matiew
9th May 2009, 21:00
castiga poli

six
12th May 2009, 22:36
2-1 :)

valee.c
13th May 2009, 03:18
bate poli 3-2

crissis
16th May 2009, 11:41
indiferent de cine castiga cupa cu siguranta o merita.

six
19th May 2009, 19:05
adica noi :)

valitudor
19th May 2009, 22:40
Din pacate managementul a fost extrem de prost. :( Nu-mi vine sa cred cum l-au indepartat pe Dusan, el nu cerea decat munca si disciplina de la jucatori, cu el ar fi ajuns intr-adevar in Champions League. Cat a fost la Poli, a cerut acelasi lucru, dar nu s-a plans nimeni, dimpotriva, jucatorii l-au iubit pentru ca i-a invatat sa se autodepaseasca. Eu nu cred ca meritati doar locul 6, meritati mai mult totusi. Nu-mi vine sa cred ca e acceasi echipa care, cu mai putin de un an in urma, ma facea sa le urmaresc meciurile in Champions League cu pasiunea si cu interesul cu care urmaresc meciurile lui Poli. Atunci ii admiram pe Arpi si pe Muri pentru modestia si bunul-simt din declaratii. :) Din pacate, ceea ce s-a intamplat in editia asta de campionat nu a fost deloc o continuare stralucita a ceea ce se incepuse la Cluj. Nici nu ma mir ca suporterii nu mai vin la stadion. :(

Da, Poli merita intr-adevar titlul anul acesta, pentru modul in care i-a tinut piept lui Dinamo si marsaviilor lui Borcea, pentru cum a facut fata depunctarii nemeritate (record de victorii pe linie in urmatoarele meciuri), dar si pentru suporterii pe care-i are, cred ca nu exagerez cand spun ca Poli are cea mai frumoasa si cea mai loiala galerie din tara. :ok:

No, mi-ai smuls o lacrima de compasiune... Cat patos aveti voi, timisorencele
Ce folos daca va terfeleste CFR-ul in finala... :D

barbarella
23rd May 2009, 07:38
Nu stiu cum sa-ti spun asta fara sa-ti ranesc sensibilitatea evidenta, dar exact de lacrima ta n-aveam nevoie. Mai bine pastreaza-le pentru cand retrogradeaza Bistrita (anul asta, sper, desi arbitrii par sa nu fie de acord si inventeaza penalty-uri). POLI ÜBER ALLES!!

iuli_vl
26th May 2009, 17:07
Va castiga clujul finala,pariez 100 de euro!!!

Elphax
26th May 2009, 17:14
pretul biletelor:

Tribuna 0 - 30 lei
Tribuna I - 25 lei
Tribuna II - 22 lei
Peluze - 20 lei

După negocierile purtate de oficialii clubului Pandurii Tg Jiu cu cei ai FRF, suporterii gorjeni au primit un număr de 2500 de bilete.

Mai sunt vreo 500 de bilete retinute de FRF pentru oficiali, sponsori, deci probabil vor fi cca 3000 de bilete la TM si 3000 la Cluj

Sunt curios cate bilete vom putea cumpara de la clujeni si de la localnici ...

BBB
26th May 2009, 17:21
2000 / 2000 biletele pentru suporteri. Pentru timisoreni e prea putin, pentru gruieni e prea mult. Probabil cele 1950 nefolosite de feroviari vor fi alocate timisorenilor pana la urma

six
26th May 2009, 19:43
2000 de bilete pt Timisoreni :D ce gluma :P

JJ
28th May 2009, 11:32
Mi se pare o rusine ca finala cupei sa se joace pe un stadion de doar 9000 de locuri. :( Oradea ce-avea?

cirdois
30th May 2009, 11:50
n-are nocturna

Novac
30th May 2009, 12:03
Castiga Timisoara!

delaoltenia
30th May 2009, 17:30
n-are nocturna

visezi :happy:happy

resita
1st June 2009, 00:13
Iancu "Balint nu va juca finala cupei" :happy:happy:happy

Razvan T.
1st June 2009, 19:58
Mi se pare o rusine ca finala cupei sa se joace pe un stadion de doar 9000 de locuri. :( Oradea ce-avea?

sau la Craiova :ok:

BAFTA POLI TIMISOARA!!!

red-bull
2nd June 2009, 11:54
sau la Craiova :ok:

BAFTA POLI TIMISOARA!!!

sau la debrecen...

dardar_3
2nd June 2009, 11:57
La Timisoara e haos. Tocmai de aceea cred ca se vor impune clujenii. Iancu se va duce definitiv la clubul pentru care se zbate cu atata ardoare. :D

spartacus
6th June 2009, 03:48
ce rost avea sa il demita pe Balint in momentul asta...habar nu am...
cu toata stima pentru timisoreni cred ca vom castiga...la galerie nu se pune problema cine va domina:ok:

forza CFR!

_Razvi_
6th June 2009, 19:32
...la galerie nu se pune problema cine va domina:ok:

forza CFR!

CVUCS ? nu de alta .. da a voastra nu se poate numi galerie ..:headbang:

Nightwish
6th June 2009, 20:11
CVUCS ? nu de alta .. da a voastra nu se poate numi galerie ..:headbang:

Pai nici tie nu-ti zice nimeni bou, desi ai ochi blanzi si prietenosi, bot umed si catifelat si postezi numai tampenii :angry:...
Evident ca galeria lui Poli va domina amosfera, cap de creta ce esti, asta a zis si Spartacus :rosu:

spartacus
6th June 2009, 20:38
multam nightwish...pe de alta parte sa il intelegem si pe razvanel:)

Sergio_D
7th June 2009, 17:40
Timisoara - Tg. Jiu, vreo 5-6 ore cu autocarul. Cluj - Tg. Jiu, tot cam asa. Frumoase drumuri mai avem in Romania... :lol:

zebe
8th June 2009, 22:20
Pai nici tie nu-ti zice nimeni bou, desi ai ochi blanzi si prietenosi, bot umed si catifelat si postezi numai tampenii :angry:...
Evident ca galeria lui Poli va domina amosfera, cap de creta ce esti, asta a zis si Spartacus :rosu:

:ras-plans:

Nu-mi mai pasa cine castiga, vreau doar sa vad un meci frumos si sa nu vad mesaje tampite intre galerii cum s-a intamplat la Cluj.

Novac
9th June 2009, 10:00
"Am pierdut titlul, dar sper sa ne revansam in fata suporterilor prin catigarea Cupei Romaniei. Conducerea stie mai bine decat mine ce jucatori ne trebuie pentru a reveni acolo unde ne este locul”, a spus Stancioiu.

Revenirea asta este cu dus si intors... e clar ca Stancioiu asta vrea pe locul 1 daa nu-i clar, daca in A sau B:groggy:

six
9th June 2009, 18:30
jiulienilor :) venim ;)

sugerez sa va tineti femeile in casa :happy:happy:happy berea la rece ;););)

Elphax
10th June 2009, 10:04
din cate am inteles la Cluj s-au vandut cam 1000 de bilete, restul au fost trimise inapoi la FRF si se vor vinde la Tg.Jiu in ziua meciului

asa ca ii rog pe localnici sa nu isi cumpere bilete de azi, ca sunt timisorenii la coada de la ora 10, sa ne lase noua tribuna 2 si sa stea ei in peluza cu clujenii :D

Grinco
11th June 2009, 16:02
Iar s-au lipit gunoaiele alea de bisnitari la niste smenuri. FRF merita inca cateva injuraturi pentru mostra asta de organizare

*Coco*
11th June 2009, 19:04
La Tg-Jiu intr-o ora s-au terminat

six
11th June 2009, 19:28
aveti termen pana sambata sa mai puneti 4000 de scaune pt Timisoreni :D

ps:castigam cupa ;)

Ferdininho
12th June 2009, 08:54
din cate am inteles la Cluj s-au vandut cam 1000 de bilete, restul au fost trimise inapoi la FRF si se vor vinde la Tg.Jiu in ziua meciului

asa ca ii rog pe localnici sa nu isi cumpere bilete de azi, ca sunt timisorenii la coada de la ora 10, sa ne lase noua tribuna 2 si sa stea ei in peluza cu clujenii :D

Vor fi timisoreni peste tot...si-n peluza la clujeni...pai daca s-au terminat biletele la Tg Jiu si Timisoara trebuie sa ne descurcam cumva nu...:D

Charon
12th June 2009, 09:28
vreau un meci de calitate,atmosfera pe masura si sa castige Poli Timisoara!

pe ei fratilor!:yeah:

cristy1110
12th June 2009, 09:30
cred ca poli va castiga.

Razvan T.
12th June 2009, 09:37
Mai bine se juca la Cluj, mergeam si io sa sustin POLI TIMISOARA!!!

Bafta POLI!!!
Clujul este alaturi de voi :D;)

Nightwish
12th June 2009, 10:43
Mai bine se juca la Cluj, mergeam si io sa sustin POLI TIMISOARA!!!

Bafta POLI!!!
Clujul este alaturi de voi :D;)

Uite marele polist :D
Presupun ca daca CFR juca cu vreo selectionata a tiganilor din Europa, acuma am fi vazut pe aici numai " Hai Gaborii " din partea vecinilor din parc :)

Razvan T.
12th June 2009, 11:50
Uite marele polist :D
Presupun ca daca CFR juca cu vreo selectionata a tiganilor din Europa, acuma am fi vazut pe aici numai " Hai Gaborii " din partea vecinilor din parc :)

Io nu am tinut cu Unirea Urziceni anu trecut, imi era indiferent, dar fata de Poli ii altceva :D

iuli_vl
12th June 2009, 12:17
Bate cfr,scor 2-0.

m8k
12th June 2009, 14:06
Io nu am tinut cu Unirea Urziceni anu trecut, imi era indiferent, dar fata de Poli ii altceva :D

Mai bine te prostituezi in liga voastra cu Mechel ca aveti mai multa nevoie!
Cupa ramane in Gruia, biletele de la meci la Timisoara (asa se bucura baietii mai sus ca le ajung tichetele)!:D

Razvan T.
12th June 2009, 14:27
Mai bine te prostituezi in liga voastra cu Mechel ca aveti mai multa nevoie!
Cupa ramane in Gruia, biletele de la meci la Timisoara (asa se bucura baietii mai sus ca le ajung tichetele)!:D

:sleep::sleep::sleep:

BBB
12th June 2009, 14:37
Mai bine te prostituezi in liga voastra cu Mechel ca aveti mai multa nevoie!

Hai termina, ca deja risti sa devii papagal penibil. Cupa merge in Gruia, parerea mea

Elphax
12th June 2009, 15:01
care esti din tg.jiu ?

unde sa imi las masina?

delaoltenia
12th June 2009, 15:02
Hai Poli...2-0 sau 3-0 :D

delaoltenia
12th June 2009, 15:02
care esti din tg.jiu ?

unde sa imi las masina?

Langa puscarie,se afla la 100 de m de stadion ;)

Nightwish
12th June 2009, 15:18
Langa puscarie,se afla la 100 de m de stadion ;)

Acolo e sigur pazita :D Parerea mea :)

delaoltenia
12th June 2009, 15:26
Daca veti ajunge mai devreme in Tg-Jiu veti gasi locuri de parcare in apropierea stadionului.
Daca nu,nu va faceti probleme,strazile sunt bine iluminate si sper sa nu aveti probleme.

Jacob
12th June 2009, 15:33
Castiga Cfr lejer.

Ferdininho
12th June 2009, 15:36
Daca veti ajunge mai devreme in Tg-Jiu veti gasi locuri de parcare in apropierea stadionului.
Daca nu,nu va faceti probleme,strazile sunt bine iluminate si sper sa nu aveti probleme.

Un local cu bere si mici dar nu prea departe de stadion?

*Coco*
12th June 2009, 16:05
Chiar langa stadion:) fata in fata cu intrarea principala

newcool
12th June 2009, 16:29
Mai bine te prostituezi in liga voastra cu Mechel ca aveti mai multa nevoie!
Cupa ramane in Gruia, biletele de la meci la Timisoara (asa se bucura baietii mai sus ca le ajung tichetele)!:D
pariez ca Mechel sta degeaba capra:P
nu de alta dar am asa un feeling ca bate ACU pe Bihor.:D

purpleheart
12th June 2009, 16:55
daca nu cistigam Cupa , eu tot plec cu un trofeu de la Tg Jiu :
http://86.127.68.178/cgi-bin/guestimage.html
;)

Razvan T.
12th June 2009, 17:11
daca nu cistigam Cupa , eu tot plec cu un trofeu de la Tg Jiu :
http://86.127.68.178/cgi-bin/guestimage.html
;)

Plecati cu el la Timisoara :D:D:D, asta da trofeu :ok:

delaoltenia
12th June 2009, 17:18
Chiar langa stadion:) fata in fata cu intrarea principala

Mai e si Piata Centrala,la vre-o 400-500 de metrii de stadion....bere,mici,ceapa,banane,ce va doreste inimioara. ;)

Radu
12th June 2009, 17:19
Bate poli!

Hard
12th June 2009, 17:22
cred ca va castiga CFR ,chiar daca nu vreau. Timisoara nu a aratat ca joaca fotbal in ultima vreme.

purpleheart
12th June 2009, 17:31
Plecati cu el la Timisoara :D:D:D, asta da trofeu :ok:

as veni cu capul Sandelului , da' e prea pazit la meciul asta, sta de minutza cu Base ! :drak:

purpleheart
12th June 2009, 17:35
Muresan : "Nu se intampla nimic daca pierdem, dar vrem sa castigam." :happy

ii statea mai bine in silentio-timpa, pardon ... stampa ! ;)

delaoltenia
12th June 2009, 17:50
Muresan: "Batem cu 2-1 in finala"
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/cupa-romaniei/49948/muresan-batem-cu-2-1-in-finala.htm

_Razvi_
12th June 2009, 17:50
Nu vom fi 2.000, cum au spus unii, ci peste 3.000! Ne vom deplasa cu 15 microbuze și opt autocare, iar alți sute de ceferiști vor ajunge la meci cu mașinile personale.
Noi plătim totul din propriul buzunar și la fel am făcut și anul trecut. E normal, iubim această echipă!”, a menționat unul dintre liderii galeriei pentru Clujeanul.

Oricum ar fi .. maine iasa nasol ..

_Razvi_
12th June 2009, 18:01
13 iunie este cea mai nepotrivita pentru multi oameni,cunosc multi care in aceasta data,au banchetu de clasa a 12-a sau termina clasa a 12-a in 13 iunie,multi incep facultatea,deci e o zii total nepotrivita.anu trecut a fost prin mijlocu lu mai,si nu erau motive gen faculta sau sfarsit de scoala,si a fost o data perfecta,acuma astia de la FRF o futut tot!

oare nu se poate amana finala?ultima etapa ii in 10 iunie iar finala in 13!

http://www.cfronline.ro/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=669&rowstart=0

Elphax
12th June 2009, 18:12
hai ca e clar, de unde 3000 , vor fi cam 800 - ca anul asta nu le mai plateste Paskany deplasarea
au avut 1800 de bilete si 1000 le-au trimis inapoi , se vor gasi de vanzare maine dimineata la stadion

BBB
12th June 2009, 18:26
Daca ma apuc sa comentez aici iara ma face nu stiu care frustrat. Dar obiectiv acum, de unde p*** sa fie 3000? Astia nu is 3000 nici acasa cand vine Chelsi', ca si acolo e plin stadionu de nutrii de apahida si targu mures si covasna. Daca vor fi 500 e mult, din ce am inteles e criza acolo si de data asta sunt obligati sa plateasca pentru deplasare, pentru prima oara in multi ani!

barbarella
12th June 2009, 18:47
Un scurt rezumat al framantarilor suporterilor cfr-isti:
http://www.ftr.ro/cind-paszkany-nu-are-bani-cfr-nu-are-fani-22911.php

:happy:happy:happy

six
12th June 2009, 18:58
Un scurt rezumat al framantarilor suporterilor cfr-isti:
http://www.ftr.ro/cind-paszkany-nu-are-bani-cfr-nu-are-fani-22911.php

:happy:happy:happy:happy:happy:happy

Hingherul
12th June 2009, 19:09
Timisoara calareste animalul pozitie :ok:

Ferko
12th June 2009, 19:24
Sper sa vad un meci frumos. Se va lupta numai pentru trofeul in sine.

Razvan T.
12th June 2009, 20:06
http://www.cfronline.ro/forum/viewthread.php?forum_id=16&thread_id=669&rowstart=0


Un scurt rezumat al framantarilor suporterilor cfr-isti:
http://www.ftr.ro/cind-paszkany-nu-are-bani-cfr-nu-are-fani-22911.php

:happy:happy:happy

:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy Frumos, foarte frumos!!!

barbarella
12th June 2009, 23:04
In direct, de la Targu Jiu: Ultimele vesti si declaratii din tabara echipei noastre...

Poli Timisoara a sustinut, in aceasta seara, pe terenul II de langa stadionul "Tudor Vladimirescu", un antrenament de aproximativ o ora. La sedinta de pregatire au participat toti membrii lotului deplasat la Targu Jiu, pentru finala Cupei Romaniei Timisoreana de sambata, 13 iunie, ora 21,00, cu CFR Cluj. La antrenament a asistat si presedintele Consiliului Director al Poli Timisoara, Gheorghe Chivorchian, care a declarat, in direct, la GSPTV, despre finala de sambata: "Putem incheia sezonul frumos, stim ca e greu, dar jucatorii au ramas un pic datori si isi vor lua revansa. Ar fi formidabil sa castigam si Cupa, dupa ce am obtinut locul doi. Stim ca vom infrunta o echipa puternica, dar vrem sa ne luam revansa pentru esecul din campionat".

La conferinta de presa oficiala, "capitanul" Dan Alexa a spus ca principalul atu al echipei noastre este spiritul de grup: "Este un meci important pentru noi si tot ce inseamna orasul Timisoara. Ar fi o mare suparare daca am pierde acest trofeu. Trebuie sa dam totul ca sa castigam acest trofeu. Suntem un grup unit, fapt demonstrat de atatea ori in acest campionat. Ma simt bine, daca antrenorul va decide sa ma foloseasca, atunci voi da totul pe teren".

Tehnicianul formatiei, Valentin Velcea, a spus ca sunt sanse mari ca Dan Alexa sa intre din start pe teren: "Echipa a facut pasul spre Liga Campionilor si speram sa incununam acest sezon cu o victorie in finala Cupei. Cred ca acest lucru este realizabil, pentru ca avem un colectiv, dar avem si individualitati care pot decide soarta partidei. Primul 11 care va intra in teren va fi unul determinant in realizarea acestui rezultat".

Artiom Karamyan, unul dintre jucatorii exponentiali ai lui Poli:"Este un meci greu, CFR e o echipa buna. Dar vom face totul pentru a castiga, e important pentru noi sa luam un trofeu. Toti jucatorii sunt pregatiti 100% sa intre maine in teren pentru a invinge".

Jucatorul Arman Karamyan se simte tot mai bine dupa ce in meciul cu Brasov a fost lovit puternic la arcada, chiar urmele ranii sunt inca vizibile langa ochiul drept al atacantului armean. Internationalul a declarat, astazi, la Targu Jiu, ca este pregatit sa intre in istorie cu Poli Timisoara: "Va fi un meci foarte greu contra celor de la CFR, dar suntem constienti ca putem castiga daca ne vom mobiliza total. Vrem sa intram in istorie, sa aducem trofeul la Timisoara. Ne-am bucurat cand am auzit ca vor veni mii de suporteri ai echipei noastre, sa ne sustina la finala. Dorim sa sarbatorim alaturi de ei sambata seara!" :ok:

Radu
12th June 2009, 23:11
hai ca e clar, de unde 3000 , vor fi cam 800 - ca anul asta nu le mai plateste Paskany deplasarea
au avut 1800 de bilete si 1000 le-au trimis inapoi , se vor gasi de vanzare maine dimineata la stadion

Dar de ce tocmai voi care mergeti prin deplasari 50 radeti de aia de la cfr?
In ultima etapa la brasov ati jucat cu titlul pe masa si ati fost 50 oameni!
P.S Stiu ca o sa raspundeti...jocul s-a desfasurat la mijlocul saptamanii,baietii au un job,distanta mare...aceeasi placa veche...

barbarella
12th June 2009, 23:21
Tu, care zici ca nu mai ai nici o treaba cu peluzele, n-ai ars destul gazul pe tema asta la threadul cu "cea mai tare galerie?"
Meciul de la Brasov a fost in timpul saptamanii si nu s-a jucat cu titlul pe masa, fiindca Jiji anuntase deja ca le da un punct la Urziceni.

Radu
12th June 2009, 23:23
Meciul de la Brasov a fost in timpul saptamanii.
:happy:happy:happy
Maine tot 50?

barbarella
12th June 2009, 23:25
Maine 51, ca sa fi si tu bucuros. :P

Ramirez
12th June 2009, 23:26
io nu merg ca ma doare masaua, hultrasu' harian a lu' tata, care esti tu.... pac-pac:groggy:

Grinco
12th June 2009, 23:27
Vezi maine, Ursule. Probabil vor fi mai multi timisoreni decat ati avut voi in orice deplasare in afara Bucurestiului

Radu
12th June 2009, 23:27
Lasa ba ramirez ca bâzu face cat 10 :D
20000 acasa 50 in orice deplasare!

Grinco
12th June 2009, 23:31
Bine, n-are sens sa va bateti capul cu Ursu' :D Stie si el ca exagereaza;)

barbarella
12th June 2009, 23:31
Ursu asta are un fix si tine de el cu dintii. :groggy:

Radu
12th June 2009, 23:33
Bine,cum spuneti voi.Sper sa bateti maine,sanatate!:ok:

Grinco
12th June 2009, 23:34
Multam la fel

barbarella
12th June 2009, 23:35
Bine, n-are sens sa va bateti capul cu Ursu' :D Stie si el ca exagereaza;)

Daca cumva mai doarme noaptea de grija deplasarilor noastre, atunci sigur vorbeste in somn: "50 in deplasare...zzzzzzzzz... 50 in deplasare"

Elphax
13th June 2009, 00:30
prea multa bere si faceti offtopic ... cu ursuletul degeaba vorbesti ;)

Ess
13th June 2009, 01:16
asa...sa calmez un pic spiritele pe-aici, zic un sec 18-0 pt cfr.
timisoara e pierduta fara geniul carpatin: hunul ai autonomul BALINT


:cry: :cry:

six
13th June 2009, 08:12
un gol diferenta pt noi ;)

Denis
13th June 2009, 08:30
4-2 pentru violeti.

*Coco*
13th June 2009, 10:03
Nu cred ca se va impune Timisoara.

Ati mai jucat odata in CUPA la Tg-Jiu cu Petrolul si ati luat-o in mufa:D

Novac
13th June 2009, 11:41
Daca cumva mai doarme noaptea de grija deplasarilor noastre, atunci sigur vorbeste in somn: "50 in deplasare...zzzzzzzzz... 50 in deplasare"

naiz:))

Bat cimisorenii, ca merita! Plus de asta clujenii au castigat anul trecut mult prea mult raportat la valoarea lor... deci le ajunge!:D

Radu
13th June 2009, 11:47
Daca cumva mai doarme noaptea de grija deplasarilor noastre, atunci sigur vorbeste in somn: "50 in deplasare...zzzzzzzzz... 50 in deplasare"

ce funny esti...oare faci parte din banatica?:D

vlad1607
13th June 2009, 11:52
castiga clujenii.

red-bull
13th June 2009, 12:06
asa...sa calmez un pic spiritele pe-aici, zic un sec 18-0 pt cfr.
timisoara e pierduta fara geniul carpatin: hunul ai autonomul BALINT


:cry: :cry:

hunul balint?eu inteleg ca e chel dar cred ca il confrunzi cu paskani

barbarella
13th June 2009, 14:19
Astazi suporterii lui U Cluj vor avea parte de o zi perfecta: salvarea de la retrogradare, combinata cu pierderea finalei Cupei de catre rivala cfr, cred ca au pus sampania la rece. ;)

zebe
13th June 2009, 14:48
Sau poate clujenii adevarati se vor bucura atat de salvarea Universitatii de la retrogradare, cat si de castigarea cupei de catre CFR.:ok:

barbarella
13th June 2009, 15:40
Bine, culca-te la loc, viseaza mai departe, dar Cupa vine la Timisoara!! ;)

BBB
13th June 2009, 16:39
Astazi suporterii lui U Cluj vor avea parte de o zi perfecta: salvarea de la retrogradare, combinata cu pierderea finalei Cupei de catre rivala cfr, cred ca au pus sampania la rece. ;)

Sincer, dupa ce am scapat de retrogradare, is total indiferent de Cupa asta. E o competitie prea neinteresanta, atata timp cat si Ariesul Turda o are in palmares. Un singur lucru vreau sa vad diseara, un instantaneu cu galeria focilor. Daca is 3000 o sa ma vedeti imbracat intr-un tutu roz dansand in piata Avram Iancu. Nu de alta, dar cica asa se lauda, ca vor fi 3000. Schizofrenici

TaciAcolo
13th June 2009, 16:49
multi timisoreni vazui azi prin oras.. clujeni cam lipsa

BBB
13th June 2009, 16:50
multi timisoreni vazui azi prin oras.. clujeni cam lipsa

clujenii statura acasa, ca sustin Universitatea Cluj. gruienii se dusera la voi, dar nu-s mai multi de 300 in general

Leviss
13th June 2009, 17:37
multi timisoreni vazui azi prin oras.. clujeni cam lipsa

Si in Petrosani am vazut azi multi timisoreni pe la terase , la bere , se pare ca nu au mai rezistat de sete pana la Targu Jiu.:D

Riddler
13th June 2009, 18:22
multi timisoreni vazui azi prin oras.. clujeni cam lipsa

Si eu ... te duci la meci? :P

Riddler
13th June 2009, 18:41
E bataie la mine in fata bolcului. CFR vs. Politia ! :))

*Coco*
13th June 2009, 18:54
Plin orasul de Timisoreni intradevar, Clujeni cam lipsa:D Vazui doar un grup de 10-15 persoane care mergeau prin centru insotiti de jandarmi ca sa nu ia bataie:))

BBB
13th June 2009, 18:57
Plin orasul de Timisoreni intradevar, Clujeni cam lipsa:D Vazui doar un grup de 10-15 persoane care mergeau prin centru insotiti de jandarmi ca sa nu ia bataie:))

Pai probabil aia 10-15 erau in drum spre stadion unde vor face jonctiunea cu restul de 2990 fani care au facut deplasarea :sleep: Chiar is curios sa vad o poza cu ei pe stadion

*Coco*
13th June 2009, 19:03
Timisorenii strigau sa ne pisam pe CFR si ei nu ziceau nimic:))

J.Bond
13th June 2009, 19:32
CFR Cluj joaca mai bine decat Timisoara. Cred ca ei vor castiga cupa Romaniei.;)

malexoid
13th June 2009, 19:43
daca nu cistigam Cupa , eu tot plec cu un trofeu de la Tg Jiu :
http://86.127.68.178/cgi-bin/guestimage.html
;)

:) sa nu uiti pe-acolo poarta sarutului purpleheart, ar da bine in parcul copiilor ...
chiar si masa tacerii e de luat...iti dai seama cata bere incape pe ea?
Forza Poli!!!

El Pistolero
13th June 2009, 20:01
nu stiu cu cine sa tin :(
totusi inclin spre timisoara:D

SilverZeus
13th June 2009, 20:04
multa bafta Timisoara!!! sa duceti cupa in banat !!! ......numai "U" CLUJ

clausisme
13th June 2009, 20:32
fc timisoara nu merita sa castige nimic...nu mai vreau sa-l mai aud pe iancu la televizor,si in nici un caz sa-l vad.bine ca au castigat campionatul cei de la urziceni ca nu mai scapam de balena ucigasa cu comentariile "avizate".

Bumbescu
13th June 2009, 20:46
Tin cu Poli(cu oarecare greutate si incercand sa uit de iancu), dar mi-e teama ca cfr-ul va castiga. Un Gigel Bucur in zi mare ar putea fi salvarea Timisoarei.

vlad1607
13th June 2009, 20:50
castiga cfr.

BBB
13th June 2009, 20:55
castiga cfr.

experienta :D . mama ce peluza subtire au astia la stadionu din Tg. Jiu, cred ca incap maxim 300 acolo

Celso
13th June 2009, 20:58
poate incepe crainicu ala cu "he he Pandurii/hello":ras-plans:

mariomax
13th June 2009, 21:08
gol de pantilimon

lineli
13th June 2009, 21:11
:yeah:gooool

El Pistolero
13th June 2009, 21:19
cfr se va baga din nou cu fundul in poarta

YoYoyOi
13th June 2009, 21:19
bravo Cipriiiiii :cheer:

El Pistolero
13th June 2009, 21:27
penalty CFR
si goooooooooooollllllllll

TigerSharkz
13th June 2009, 21:31
f***** g*** m**** de albitru ala il atinge mana si toni se lasa pe jos si da penalty...o gresit si la offside-uri si la faulturi ce drak de albitru e balaj?

Charon
13th June 2009, 21:32
gata meciul,Timisoara spune la revedere cupei!
joaca mizerabil!:(

duru2000
13th June 2009, 21:34
fundasul timisorean a gresit la penalty, nu trebuia sa puna mana pe Tony, in plus nu a atins mingea ci picioarele clujeanului...
aiaiai ce ratare Kone!!!

Leviss
13th June 2009, 21:35
f***** g*** m**** de albitru ala il atinge mana si toni se lasa pe jos si da penalty...o gresit si la offside-uri si la faulturi ce drak de albitru e balaj?

Hai mai ca ala chiar a fost penalty si din pacate ai vostri nu joaca nimic pana acum.

TigerSharkz
13th June 2009, 21:37
Ba f*** m**** dai pt ala penalty si pt asta nu dai in gm si mai dai si galben...

rhadoo
13th June 2009, 21:38
gata meciul!

TigerSharkz
13th June 2009, 21:38
da intrati si pe teren si bateti albitri nu numai torte...

duru2000
13th June 2009, 21:39
si Timisoara merita penalty la interventia lui Muresan asupra kui Bucur'
suporterii banatzeni de cacao, arunca petarde in portarul propriu - gaini fara creier

Nightwish
13th June 2009, 21:39
Ba f*** m**** dai pt ala penalty si pt asta nu dai in gm si mai dai si galben...

Din simplul motiv ca nici macar nu l-a atins pe Bucur... A cazut la cateva scunde dupa...
Jenanti timisorenii...

steaua-86
13th June 2009, 21:39
Civilizati rau baietii astia... Dupa ce s-au imbatat si s-au batut prin oras, acum distrug si stadionul...

El Pistolero
13th June 2009, 21:41
timisoara nu prea joaca azi:(

tataleone
13th June 2009, 21:41
Civilizati rau baietii astia... Dupa ce s-au imbatat si s-au batut prin oras, acum distrug si stadionul...

Da..."fruncea"...cei mai civilizati din Romania...:rosu:

Nightwish
13th June 2009, 21:42
timisoara nu prea joaca azi:(

Mai conteaa pentru cineva? Important este ca hotii i-au furat pe banateni...

Leviss
13th June 2009, 21:43
Singurii de vina pentru scorul de pana acum sunt jucatorii timisoreni care nu joaca nimic ..

TigerSharkz
13th June 2009, 21:48
arunca odata la 10 ani suporteri lui Poli in teren torte si imediat ce civilivati sunt ei...sunt frustrati dupa ce pierd campionatu mai pierd si cupa si daca dai la un asa fault penalty pt CFR dai si pt Poli...si mai joaca si praf echipa

Leviss
13th June 2009, 21:50
arunca odata la 10 ani suporteri lui Poli in teren torte si imediat ce civilivati sunt ei...sunt frustrati dupa ce pierd campionatu mai pierd si cupa si daca dai la un asa fault penalty pt CFR dai si pt Poli

Prietene nu te supara dar pana acum arbitrul nu are nicio vina , jucatorii vostri sunt pe nicaieri, iar suporterii vostri au dovedit ca nu sunt cu nimic mai prejos ca cei din capitala pe care ei ii tot aratau cu degetul.

codrind
13th June 2009, 21:53
...sunt frustrati dupa ce pierd campionatu mai pierd si cupa si daca dai la un asa fault penalty pt CFR dai si pt Poli...si mai joaca si praf echipa


Campionatul l-ati pierdut pe mâna lui Jabba de Banat. :jerk:
Iar Cupa tot din cauza lui. :jerk:

manu10
13th June 2009, 21:54
Din simplul motiv ca nici macar nu l-a atins pe Bucur... A cazut la cateva scunde dupa...
Jenanti timisorenii...
ce dreaq,
ti-a prescris dr. Ciomu perechea de ochelari? :D

Tyler Durden
13th June 2009, 21:54
Le-au pierdut pe ambele pentru ca n-au cine stie ce echipa, n-o mai dati in S.F.-uri...

Nightwish
13th June 2009, 21:56
ce dreaq,
ti-a prescris dr. Ciomu perechea de ochelari? :D

Nu fi obraznic, tinere :D
Muresan nu l-a atins pe Bucur cu piciorul...Poate l-a dezechilibrat, insa nici poveste de fault...

El Pistolero
13th June 2009, 21:56
ce bou e geambasu ala cica e fault in atac la faza aia cu penalty la cfr:rosu:

zebe
13th June 2009, 21:57
arunca odata la 10 ani suporteri lui Poli in teren torte si imediat ce civilivati sunt ei...sunt frustrati dupa ce pierd campionatu mai pierd si cupa si daca dai la un asa fault penalty pt CFR dai si pt Poli...si mai joaca si praf echipa

1 la mana, e vorba de arbitru, nu albitru.
2 la mana, tu esti singurul care o vazut ca nu ar fi fost penalty la Tony acolo. Cred ca si din avion s-o vazut. Tony o atins mingea, timisoreanul l-o faultat.
3 la mana, posibil sa fi fost penalty pt. Timisoara la faza aia.

Oricum, sper ca n-ai pretentia ca Timisoara ar fi fost peste CFR repriza asta. La galerie poate, da' si acolo ati dat cu bata-s balta. Galerie superba, stricata de o mana de betivi.

TigerSharkz
13th June 2009, 21:57
de aici au invatat sa faca fumigene suporteri :P http://www.youtube.com/watch?v=yuKN7dXIeR0

MaxximusLegion
13th June 2009, 21:57
Civilizati rau baietii astia... Dupa ce s-au imbatat si s-au batut prin oras, acum distrug si stadionul...

:happy:happy Fiind mai aproape de Occident, au prins mai repede lectiile de huliganism din Occident!:cool:

corello
13th June 2009, 21:58
Apoi fara suparare, dar cu asa joc nu as vrea sa fiu fan poli in CL
Ma asteptam la mai mult

m8k
13th June 2009, 21:58
Fruncea suntem noi! Daca era 4-0 pt CFR nu se supara nimeni! Bragadiru joaca ca in bucuresti! mitici ordinari!

codrind
13th June 2009, 22:00
arunca odata la 10 ani suporteri lui Poli in teren torte si imediat ce civilivati sunt ei...sunt frustrati dupa ce pierd campionatu mai pierd si cupa ...

De la frustrare la comportament ANIMALIC eu cred ca e cale lunga... Unii din "frunce" au gasit scurtatura:
...doi fani ai echipei din Gruia au ieșit extrem de șifonați după ce au fost atacați de cinci suporteri bănățeni, cu aproximativ două ore înainte de finala Cupei României.

De asemenea, în apropierea stadionului "Municipal" au avut loc altercații între aproximativ 20 de fani timișoreni și 10 suporteri clujeni....

De notat că, suporterii echipei de pe Bega, aflați sub influența băuturilor alcoolice, s-au încăierat și între ei.

Nightwish
13th June 2009, 22:00
Fruncea suntem noi! Daca era 4-0 pt CFR nu se supara nimeni! Bragadiru joaca ca in bucuresti! mitici ordinari!

m8k, nu mai posta chestii de-astea ca o sa zica lumea si de tine ca esti mitic ordinar :)

vlad1607
13th June 2009, 22:00
woauw....uite minuntatul public timisorean cum sufera....asa cum am zis castiga cfr si mai da 2 dupa pauza....

zebe
13th June 2009, 22:00
Hai sa incercam sa ne bucuram de joc. Fara miticisme.:D

cristy1110
13th June 2009, 22:02
timisoara nu are in teren niciun mijlocas ofensiv si din cauza nu a avut ocazii.
cine sa dea pase la atacanti?stancu ,alexa,borbely si karamyan?
dac nu intra curtean, timisoara nu face mare lucru.

steaua-86
13th June 2009, 22:02
:happy:happy Fiind mai aproape de Occident, au prins mai repede lectiile de huliganism din Occident!:cool:

Corect :D La un moment dat strigau "Iesiti afara!" ... cred ca se refereau la clujeni, cu nemernicii astia pe teren nu apuca favoritii sa dea gol... :D

m8k
13th June 2009, 22:03
m8k, nu mai posta chestii de-astea ca o sa zica lumea si de tine ca esti mitic ordinar :)

Ma doare in paispe, important e ca imi place cum jucam!:yeah:

zebe
13th June 2009, 22:04
Timisoarei ii lipseste un atacant de careu in conditiile date. Cand esti condus cu 2-0 si echipa adversa se inchide (ceea ce probabil va face CFR in repriza secunda) atacanti ca Bucur sau Parks nu cred ca pot face prea multe.

Leviss
13th June 2009, 22:04
De notat că, suporterii echipei de pe Bega, aflați sub influența băuturilor alcoolice, [/I][/B]

Baietii si-au facut incalzirea dupa amiaza pe la 4-5 pe terasele din Petrosani , parese ca au vrut sa fie "in forma" cand vor ajunge la Tirgu Jiu.:D

codrind
13th June 2009, 22:04
Muresan nu l-a atins pe Bucur cu piciorul...Poate l-a dezechilibrat, insa nici poveste de fault...

"I-a taiat fața" și având in vedere diferenta de gabarit s-a produs fenomenul acela cand treci cu un Tico pe lângă un TIR.

m8k
13th June 2009, 22:04
ce bou e geambasu ala cica e fault in atac la faza aia cu penalty la cfr:rosu:

Ala a fost penalty si cu mana si cu piciorul!:D ...ce sa mai comentam!

MaxximusLegion
13th June 2009, 22:05
Felicitari lui cfr, invinge o echipa din Bucuresti!:D

Leviss
13th June 2009, 22:06
Ala a fost penalty si cu mana si cu piciorul!:D ...ce sa mai comentam!

Nu imi place sa o zic da' acu sunt de acord cu cei de la cfr.

TigerSharkz
13th June 2009, 22:07
iar dau fumigene in teren...ba dar odata nu de 1000....nu mai are rost merg sa ma uit la un film decat sa imi pierd timpu cu meciu asta...joaca doar o echipa

Nightwish
13th June 2009, 22:10
"I-a taiat fața" și având in vedere diferenta de gabarit s-a produs fenomenul acela cand treci cu un Tico pe lângă un TIR.

Stiu cum e, am avut Tico :D

Leviss
13th June 2009, 22:11
Stiu cum e, am avut Tico :D

Eu am avut TIR.:D

3-0.