PDA

View Full Version : FOTBAL LA MAXIMA



EDMOND_
16th August 2004, 22:43
Deschid acest nou thread mai ales pentru suporterii Universitatii din alte judete ( sau alte tari ) care nu au posibilitatea sa vada aceasta emisiune realizata de Marius Mitran si trasmisa de 3TV... este o emisiune mai ales despre fotbalul craiovean , despre jucatorii si antrenorii proveniti din aceasta regiune.

EDMOND_
16th August 2004, 22:57
La emisiunea de astazi participa Ionut Lutu , Costica Donose, .... antrenorul Piturca.
Piturca a facut cateva aprecieri legate de fotbalistul Lutu , de faptul ca a fost o mare promisiune ( capitan al echipei nationale de tineret ) si ca ar trebui sa fie jucatorul nr.1 al Universitatii!
Piturca spune in aceste momente ca regreta enorm ca nu a adus titlul de campioana in Banie , dar ca in acel an Craiova a jucat cel mai frumos fotbal din divizia A.
* Primul telefon al serii este de la un spectator care il apreciaza pe Lutu ca fiind cel mai bun , dar ca nu are cu cine juca din cauza unora ca Papura care nu are ce cauta in echipa. Lutu a replicat ( parerea si alui Mitran ) ca Papura a fost printre putinii care a incercat ceva si a luat nota de trecere la meciul cu Sportul si ca este un profesionist, nu se pune problema ca ar fi vreun jucator care sa vrea raul echipei sau a antrenorului..

EDMOND_
16th August 2004, 23:06
Vad ca participa si un consilier , Gelu Visan...care vorbeste despre preluarea Centrului de copii si juniori de catre Prefectura si Primarie. Acesta spune ca lucrurile incep sa se miste , dar ca exista probleme financiare, nu sunt bani suficienti !
In acest moment a aparut la emisiune si Adrian Paunescu , care povesteste despre Craiova Maxima!

Adrian Paunescu : " Spre deosebire de cele doua cluburi bucurestene Craiova a facut performanta fara nici o parghie de forta" ... vorbeste apoi destul de frumos despre Piturca.

Piturca : "Din pacate valorile financiare sunt foarte putine si trebuie sa le acceptam asa cum sunt:cu prostia .....etc"

Piturca : Nu pot sa-mi dau seama cum s-a stins Lutu , nu inteleg....era fantastic !

Piturca : Se spune ca jucatorii Craiovei nu ar dori sa joace din cauza ca m-ar vrea pe mine..este o mare prostie! Daca Stiinta castiga la Pitesti ( cum ar fi fost normal !) alta era situatia si in urmatoarele meciuri!

Piturca: Craiova are un lot valoros si sunt convins ca nu se va repeta jocul din partida cu Sportul. La intrebarea unui suporter: " Probabil va veni o vreme cand voi ajuta Craiova si imi va face o mare placere. Deocamdata speculatiile astea trebuie sa inceteze pentru ca nu se pune sub nici o forma problema ca Piturca sa vina la Craiova in aceste momente'

EDMOND_
17th August 2004, 00:44
Se discuta de aproape o ora despre Craiova Maxima....despre momentele bune si rele ale fotbalului craiovean.....despre Teasca , despre Sorin Cartu....
... acum este un chestionar mai sensibil la care va fi supus Piturca!
Inainte insa Adrian Paunescu anunta ca se desparte de judetul Dolj si ca isi va lega viata in anii care urmeaza de judetul Hunedoara!

Piturca : Visul meu a fost sa joc varf , imi placea mult Oblemenco.
"Eu am fost sunt si voi fi oltean pana la sfarsit ".

Vad ca este si Nedelescu ... a vorbit foarte putin.

Donose spune sa mai avem rabdare cu echipa , pentru ca va incepe sa urce!

Lutu spune ca spera ca echipa sa-si revina "cat de cat " si sa bata pe Poli Iasi...macar cu 1 - 0

Piturca : Echipa de astazi nu trebuie in nici un caz comparata cu echipa care facea odata legea in Europa... sunt alte timpuri , alte conditii....

Cam asta a fost in mare emisiunea...poate am mai scapat cate ceva ca am tras cu ochiul si la gimnastica ,la olimpiada, cu gandul la aur....insa nu a fost sa fie!

inter
17th August 2004, 08:27
sa vedem daca "ziaristii" vor mai scorni ceva dupa declaratiile facute de Piti.

corinutza_88
17th August 2004, 14:18
pai ce piturca parca era prost sa recunoasca!
dar cred ca are dreptate!ar trebui ca declaratiile astea sa opreasca presa si sa-l nai deranjeze pe rednic!

cipi13
17th August 2004, 18:06
Orice ar fi, chiar daca piturca urmareste locul lui rednic, nu se pune problema sa recunoasca....
Mai ales ca rednic este sustinut in continuare de conducere....
Este adevarat ca la bucuresti cu sportul au fost varza....dar sa vedem ce se intimpla cu iasi....
Sper sa fie momentul de trezire a jucatorilor....

Adrian
17th August 2004, 18:53
Nu stiu cum se face dar noi intotdeauna ne-am pus piedica singuri.
Valoarea lui Rednic ca antrenor este de necontestat, a demonstrat-o cu prisosinta la Rapid, de asta sper ca nu se indoieste nimeni, nu?
Atunci de ce Dunmnezeu nu se linisteste lumea si sa il lase sa isi faca treaba, acuma, cand parca Staicu s-a mai linistit si nu se mai baga si el...s-au gasit acum altii sa dea cu tesla...
Dar asta e blestemul nostru...sa nu fie niciodata liniste in Banie.

Brimi2004
18th August 2004, 00:04
Interventia lui Piturca a fost binevenita..poate mai calmeaza ziarele si suporterii care vad numai comploturi... Piturca a spus lucruri interesante... a fost destul de dezinvolt. Lutu in schimb nu prea a fost in largul lui .... mai ales ca toti vorbeau despre el mai ales la trecut......

cipi13
18th August 2004, 13:42
Nu stiu cum se face dar noi intotdeauna ne-am pus piedica singuri.
Valoarea lui Rednic ca antrenor este de necontestat, a demonstrat-o cu prisosinta la Rapid, de asta sper ca nu se indoieste nimeni, nu?
Atunci de ce Dunmnezeu nu se linisteste lumea si sa il lase sa isi faca treaba, acuma, cand parca Staicu s-a mai linistit si nu se mai baga si el...s-au gasit acum altii sa dea cu tesla...
Dar asta e blestemul nostru...sa nu fie niciodata liniste in Banie.

Nu ii pune nimeni piedica lui rednic....am senzatia ca isi pune piedica singur, la cum a pus echipa in teren mai ales in meciul cu sportul.....
In continuare are liniste si e liber sa isi faca echipa cum vrea...dar trebuie si ceva rezultate, nu ?

EDMOND_
24th August 2004, 03:32
Nu am vazut emisiunea din seara trecuta> fiind plecat din Craiova. daca exista cineva care a vazut aceasta emisiunea il rog sa faca niste comentarii aici , pe forum!

Brimi2004
25th August 2004, 18:29
A fost mai putin interesanta ca celelalte... au fost prezenti : >primarul orasului Solomon , care a spus ca in mod clar "vom ajuta echipa , dar in 2005 , nu in acest an " ceea ce pe mine m-a dus putin cu gandul la campania electorala.
> Silvian Cristescu , care i-a luat apararea lui Badea mai ales cand cineva a insinuat ca Badea ar fi avut un rol in debarcarea lui Cartu...
Cristescu a mai spus ca parerea lui este ca lucrurile s-au stricat la Craiova de cand cu scandalul cu banderola...
> Gabi Blondu' care nu-si mai incapea de el in fata camerei de luat vederi si avea si trupa care il aplauda la fiecare interventie... a spus , printre altele , ca la meciul cu Steaua galeria va fi prezenta , dar va reprezenta orasul (!!) , nu echipa de fotbal...
> Mitrita , unul din oamenii lui Staicu , care , paradoxal , mi-a facut o impresie buna , raportata la imaginea pe care mi-o facusem despre el dupa cele scrise in ziare sau auzite de la diversi suporteri.... a avut cateva schimburi de cuvinte amuzante cu cel care se intituleaza seful galeriei....

inter
25th August 2004, 19:10
si cine e seful galeriei ???? a scos vreun ban din buzunar pt.Stiinta sau doar stie sa-si bage!

cipi13
25th August 2004, 19:17
> Gabi Blondu' care nu-si mai incapea de el in fata camerei de luat vederi si avea si trupa care il aplauda la fiecare interventie... a spus , printre altele , ca la meciul cu Steaua galeria va fi prezenta , dar va reprezenta orasul (!!) , nu echipa de fotbal.....
Ce o mai fi si asta nu pricep.....poate sa ma lamureasca cineva ?

inter
25th August 2004, 19:19
@cipi13: un coate goale care striga pe bani :jerk:

las ca asa a venit Blondu si la meciul cu Sportul si in nu stiu cate alte deplasari!

cipi13
25th August 2004, 19:20
Probabil ca atunci a reprezentat orasul.....
Tot nu pricep cum poate sa reprezinte orasul si nu echipa.... :headbang:

ady_azzuro
27th August 2004, 16:38
Deschid acest nou thread mai ales pentru suporterii Universitatii din alte judete ( sau alte tari ) care nu au posibilitatea sa vada aceasta emisiune realizata de Marius Mitran si trasmisa de 3TV... este o emisiune mai ales despre fotbalul craiovean , despre jucatorii si antrenorii proveniti din aceasta regiune.
Dar eu de ce nu prind porcaria asta de program in Craiova? Am cautat-o pe toate frecventele si nu l-am gasit. Sunt abonat de-al Olteniei TV, pachetul asta nu are TV3?

EDMOND_
27th August 2004, 17:56
Nu stiu , probabil ca nu...adica aproape sigur ...da-le un telefon si intreaba-i si tu!
La Oltenia este Samir ....care nu prea este in relatii bune cu Staicu...naiba mai stie!

ady_azzuro
29th August 2004, 13:21
Atunci cand se mai lua satelitul pe Oltenia TV, mai intra si TV3, dar se vedea nasol cu purici, oricum acum nu mai sunt in Craiova si nu mai am ce sa vad.

EDMOND_
29th August 2004, 21:47
In seara asta la Recursul Etapei..Badea, Staicu, ..Piturca. Pentru cei din strainatate care nu pot prinde am sa postez aici in timp real .. :) ... Cred ca va fi o emisiune destul de interesanta!

inter
29th August 2004, 21:49
iar o sa vb. doar cate3 min de caciula ca nu o sa-i lase ioanitoaia!

EDMOND_
29th August 2004, 22:13
Nu cred! Dimpotriva, cred ca pe ei se va axa emisiunea! Sa vedem!

EDMOND_
29th August 2004, 23:20
Nu vine nimeni de la Craiova! Badea era in Bucuresti ,dar a refuzat sa mai vina deoarece ar fi fost amenintat in aceasta seara cu moartea ,prin telefon.... Staicu nu mai poate fi prins de doua zile pe telefon , tinandu-l inchis!
Rednic nu a dorit sa faca comentarii! A spus doar ca va lua o decizie pana joi, dupa ce se va consulta cu familia!!!

inter
29th August 2004, 23:25
:D:D:D, si iata ca ...inca un bluff.......................
o sa citim maine din ziare :p

EDMOND_
29th August 2004, 23:59
A aparut Piturca...! Zice ca face bine , este relaxat , nu are probleme , priveste dinafara...se simte bine...pana in iarna nu va prelua nici o echipa!
Despre Craiova... acolo nu se intampla nimic doar ca echipa nu joaca nimic. Daca echipa ar juca bine nu ar fi aceasta atmosfera. Cand echipa va obtine rezultate atmosfera va reveni la normal. Piturca mai spune ca..nu se pune problema ca antrenorul nu a fost sprijinit! Dar ca a fost un inceput destul de prost in acest campionat ...

EDMOND_
30th August 2004, 00:36
Intervine unul din liderii galeriei Universitatii ..Gabi Blondu' care spune ca sunt vinovati 1. Staicu - ca nu pune suflet 2. Badea - ca nu s-a implicat in transferurile lui Rednic 3. Jucatorii ..... 4. Maseurii....

Este si Badea pe fir..spune ca pana a plecat el s-au adus zece jucatori la cererea lui Rednic...

Blondu' spune ca nici unul dintre jucatorii adusi de Rednic nu are valoare , dar pentru asta tot Badea este vinovat...

Brimi2004
1st September 2004, 19:33
EDMOND_ , poate aranjezi cu cineva ca atunci cand lipsesti tu sa scrie cineva despre acest subiect ..acum de exemplu nici eu nu am vazut si am auzit ca a fost interesant... de asemenea am aflat ca s-ar trasmite si a doua zi , in reluare.

EDMOND_
1st September 2004, 21:16
Am sa incerc...Brimi, insa nu inteleg de ce nu faci si tu lucrul asta cateodata ca esti craiovean...cel putin asa am senzatia....

Maximus
6th September 2004, 20:32
Pai hai Edmond spune-ne ce se intimpla in emisiune nu ne lasa asa cu ochii in soare...

EDMOND_
6th September 2004, 20:44
Vali , emisiunea este la ora 21.00 , este posibil sa intru si eu in direct ... dupa 21.00 voi posta iaci.

inter
6th September 2004, 20:45
hai ca poate mai citesc si eu maine :D:D:D, daca mai intru, baga si in partea ailalta ceva mai detailat... pt. noi astia din bucuresti!

SUNTEM CEI MAI BUNI DINTRE ROMANI, SUNTEM OLTENI, SI INTOTDEAUNA VOM STRIGA, HAI CRAIOVA!!!

Maximus
6th September 2004, 21:31
Okei, Edmond, asteptam vesti. dar vorba lui Inter, baga in partea ailalta...

EDMOND_
6th September 2004, 21:39
EMISIUNEA DIN 06 SEPTEMBRIE

Antrenorul emerit Nicolae Zamfir , Gheorghita Geolgau , Marcel Iancu ( presedintele divizionarei C Stiinta CFR ) ...unul de la un partid , 0ldobasa parca..vicepresedintele consiliului judetean... se incep discutiile , primul subiect :Oblemenco .... din pacate sonorizarea este groaznica! ...
* O pauza , s-a rezolvat...acum se aude bine....

Zamfir ..despre Oblemenco : ""Era un gentlemen...din toate punctele de vedere , si ca om si ca fotbalist. ....a fost adus de Silviu Stanescu care l-a cazat in casa lui.... Craiova i s-a potrivit ca o manusa ! ... de patru ori golgeter di niciodata in nationala ...a fost un paradox ..asa se faceau selectiile in nationala in vremea aceea... ""
Geolgau... diferenta intre mine si dansul era de 16 ani, am avut insa onoarea sa joc alaturi de dansul...(!! cred ca nu am inteles eu bine,am s verific ) ..a fost fara indoiala cel mai important jucator din istoria Universitatii "" ...in jurul lui Oblemenco s-au strans foarte multi fotbalisti valorosi"" ...a fost indepartat din echipa la nici 32 de ani si a revenit , insa ca antrenor, parca la 50. "

* Se difuzeaza un film despre Ion Oblemenco....imi pare rau ca nu am pregatit aparatul video......

""Poate ca daca l-am fi iubit mai mult am fi avut si astazi parte de gloria pe care ne-a lasat-o el "" ....
""Sunt voci care spun ca odata cu disparitia fizica a lui Ion Oblemenco au disparut si performantele in fotbalul craiovean.""
"
* In 77 Oblemenco a fost indepartat prima oara.... in 79 a revenit ca antrenor ...a fost inceputul performantelor internationale a Universitatii ""
..in 80 cu Oblemenco antrenor principal am obtinut eventul....
...eram un pusti pe atunci...aveam cam 20 de ani...(Geolgau )...cel mai talentat a fost Balaci , dar cel mai important a fost fara indoiala Oblemenco!""

* Oldobasa... "" Oblemenco era un om valoros , dar modest..asa cum sunt si Nicolae Zamfir si Gheorghita Geolgau ..acesti oameni modesti , dar valorosi sunt foarte usor de indepartat...practic sunt facuti sa plece singuri""

* La intrebarea unui suporter..Nicolae Zamfir spune ca a fost opt ani manager general la scoala Gica Popescu , dar ca este posibil sa se retraga din cauza starii de sanatate...va trebui sa renunte fie la catedra de la Universitate fie la functia de la "Gica Popescu""

* ...Pavel Badea a jucat la 15 ani jumatate la tineret , Geolgau la 14 ani si jumatate... asta era politica atunci...decat s afolosesti un jucator de 20 de ani plafonat mai bine bagai un tanar talentat..""

* Acum la Universitatea este o alta politica... tinerii patrund foarte greu , mai ales in ultima jumatate de an ...

EDMOND_
6th September 2004, 22:34
EMISIUNEA DIN 06 SEPTEMBRIE *Se vorbeste de indepartarea valorilor de la club ...se amintesc si numele lui Badea si a lui Beldeanu ".... Mitran: Beldeanu a fost indepartat pentru ca si-a spus parerea intr-o problema, parere pe care acum o imbratiseaza tot mai multi...

* Un telefon ...un spectator il acuza pe Mircea Cantar( fostul ziarist de la Cuvantul Libertatii ), care l-a distrus pur si simplu pe Oblemenco ....

* Zamfir : Oblemenco a fost printre putinii jucatori care au avut statuie in viata fiind, si aproape singurul pentru care suporterii au adus tablouri cu portretul lui la stadion....

* Nicolae Zamfir a adus o gramada de fotografii si de materiale legate de diversele loturi ale Universitatii si spune foarte multe povesti despre jucatori si despre meciuri memorabile...

* Geolgau spune ca acum lucreaza la o firma privata....si ca ar dori sa nu se ajunga la situatia cand ei , fostii jucatori , sa fie chemati doar atunci cand echipa o sa fie la pamant...( Mitran : "pai nu ti se pare ca suntem aproape?")


* Zamfir vorbeste si de actuala echipa a Universitatii...spune ca este vina celor care au facut transferurile , nu trebuiau adusi atatia jucatori , erau suficiente doua trei plombe , in compartimentele unde era nevoie!

EDMOND_
6th September 2004, 23:53
EMISIUNEA DIN 06 SEPTEMBRIE

* Am intrat in direct : am spus in emisiune parerile mele , care , intamplator coincid cu cele ale lui Nicolae Zamfir ( si pe care le stiti :drak: )... in incheierea interventiei mele i-am trasmis lui Rednic : "" Mircea , lasa vorbaria si antreneaza ! Nu esti de trei etape aici , esti de o jumatate de an ! M-am saturat de povesti si vorbe dulci ! Vreau rezultate ! "" L-am salutat pe Geolgau si l-am intrebat pe Zamfir cum apreciaza faptul ca tinerii ajung destul de greu in lotul de baza al Universitatii..... Am uitat sa spun ca mi-as dori un cuplu Geolgau-presedinte si Badea- antrenor !


* Zamfir - ce ar face el daca ar fi presedinte la Universitatea...ar verifica care sunt jucatorii care au contracte pe 3-4 ani.... macar vreo sapte care sa constituie nucleul..apoi as fi atent sa aduc jucatori pe posturile deficitare , dar cu contract tot de patru ani..as face o strategie pe termen mediu si lung si as aloca 10% din buget pentru centrul de copii si juniori......

* Zamfir--un fel de test al adevarului, intrebari... spune ca jucatorul care l-a impresionat cel mai mult din cei pe care nu i-a slefuit ei a fost Balaci!
"" Universitatea a fost Oxford-ul fotbalului romanesc !
Nu i-a venit sa creada ca Popescu a semnat pentru Dinamo!
Satisfactia vietii lui ca a rezistat 20 de ani la cea mai frumoasa echipa din fotbalul romanesc.. Eu am fost vistiernicul fotbalului juvenil craiovean ""

* Marcel Iancu.... "" Vreti sa va spun ceva ? Daca Staicu lasa echipa eu nu vad un alt om de afaceri oltean care sa tina echipa !""

Emisiunea se termina cu : "" A fost odata un fotbalist urias care s-a nascut pe 13 mai 1945..... ""

Maximus
7th September 2004, 11:26
Merci Edmond

inter
7th September 2004, 11:30
:D, parca te aud, cum vb. despre Rednic la telefon :p

da ia spune sef, e adevarata chestia din gds, ca marlanul ala de gp, nu a dat nici pana acum banii la copii?

SUNTEM CEI MAI BUNI DINTRE ROMANI, SUNTEM OLTENI, SI INTOTDEAUNA VOM STRIGA, HAI CRAIOVA!!!

zolo
8th September 2004, 21:58
multumesc pt aceste rezumate ale emisiunii!! :yeah:

EDMOND_
11th September 2004, 22:35
Snnzational ! Staicu si Mititelu au anuntat pe studioul local de televiziune ca cel de al doilea a preluat echipa! Mititelu a anuntat ca in doua trei zile Piturca va veni la antrenamente. Dupa zece minute Mircea Rednic a venit la emisiune ( neinvitat) si a spus ca el are sustinerea jucatorilor(!!!) si ca nu isi da demisia. Exista un contract si daca cineva vrea sa-l demita e altceva....!!

inter
11th September 2004, 22:37
penibil!
numai la noi se putea intampla asa ceva!

ady_azzuro
11th September 2004, 23:09
LOL, imi pare bine ca Rednic ramane, sper sa se inteleaga pana la urma cu Mititelu!

inter
11th September 2004, 23:11
Snnzational ! Staicu si Mititelu au anuntat pe studioul local de televiziune ca cel de al doilea a preluat echipa! Mititelu a anuntat ca in doua trei zile Piturca va veni la antrenamente. Dupa zece minute Mircea Rednic a venit la emisiune ( neinvitat) si a spus ca el are sustinerea jucatorilor(!!!) si ca nu isi da demisia. Exista un contract si daca cineva vrea sa-l demita e altceva....!!

si continuarea? sau ne lasi sa fierbem :mad:

EDMOND_
11th September 2004, 23:17
si continuarea? sau ne lasi sa fierbem :mad:

Atat! Emisiunea s-a sfarsit ! Probabil ""continuarea"" se desfasoara in aceste momente cu foarte multi actori....abia acum devine interesant !!

Nu a spus nimeni ca ramane Rednic! Doar ca nu -si da demisia..asta nu inseamna ca Mititelu nu-l poate demite...

inter
11th September 2004, 23:19
Minunea e pe acolo ? :cool:

ady_azzuro
11th September 2004, 23:22
Il vrajeste Rednic pe Mititelu ca doar are mai multa minte decat el, asa ca Mircea va ramane antrenorul Stiintei! :ok:

Brimi2004
12th September 2004, 02:25
Am vazut ca Mititelu a anuntat ca vrea sa plece la drum cu echipa lui , adica >>Geolgau presedinte si piturca antrenor!!

Luxen
14th September 2004, 00:17
Invitati.....Dinel Staicu si Adrian Mititelu
Staicu:Imi pare rau ca am pierdut anul 3 cu Universitatea, vroiam sa fac performanta. Pentru campionatul acesta ma asteptam la vreo 2, 3 plombe fara sa fie coloana vertebrala decimata. S-au facut prea multe transferuri in vara. Referitor la Rada nu am mai auzit de el in ultimul timp si cred ca am facut o afacere buna cu el si cu Stancu.

Marius Mitran:Exista sansa ca Plesan sa evolueze la Dinamo?

Staicu: Cu siguranta nu.Eu ii platesc salariul, primele pentru a-l motiva sa plece in strainatate la Ajax sau la alta echipa.
Mititelu: Sunt convins ca voi aduce in jurul meu oameni cu care se poate face performanta. Pana in iarna vor fii antrenori Iovan si Boldici.......dar a precizat ca Piturca se va implica la echipa si ca el decide din spatele acestora.
Staicu:Nu trebuie sa mai facem declaratii de cupa si campionat si sa lasam faptele sa vorbeasca de la sine. Uitati-va la National.

Mititelu: Echipa din 2007/2008 va fii cu adevarat puternica.

Staicu:Mititelu e norocos ca l-a gasit pe Piturca liber de contract

Mititelu:Vreau sa plec de la Craiova cand va fii treaba pusa pe roate.

Marius Mitran:Credeti ca la Craiova Piturca va face treaba ca la Steaua?
Mititelu: Cred ca va face treaba de 10 ori mai buna.

Marius Mitran: D'le Staicu, de cat timp il cunoasteti pe Mititelu?
Staicu: De dupa 90 cand ne-am apucat sa facem afaceri cu prune cand faceam transporturi in Olanda si aveam niste jafuri de masini.

Marius Mitran: Daca ar veni Rada si Stancu la Craiova i-ati mai primi?
Mititelu: Nu.
Marius Mitran: Universitatea e o afacere?
Mititelu: E o afacere a Olteniei. A orasului. Nu avem munte sau mare. Cu asta ne facem cunoscuti.

Mititelu:Daca vreun partid vine cu vreo oferta de ajutor pentru Universitatea, le voi cere suporterilor sa voteze cu acel partid.
in jurul stadionului vreau sa construiesc un complex cu terenuri gazonate si locuri de cazare pentru juniori cu numele de complexul Primavara. Si cei care se vor ocupa de copii (antrenori) vor merge undeva in strainatate la pregatire, poate la PSV Einhoven.

Continua apoi spunand ca : Staicu a scos echipa dintr-un rahat foarte mare. Nici un om din Craiova nu poate sa faca ceva daca nu e ajutat de autoritatile locale.
Peste 4/5 ani va avea o valoare foarte mare.

Mititelu Mitran:De unde numele de Universitatea? E vreun student in echipa?
Staicu: Toti sunt studenti mai putin Stoianof...... cu ajutorul domnului Corneliu Stroe.
Marius Mitran: Ce credeti ca o sa faca Stiinta cu National?
Mititelu: In cel mai rau caz luam bataie.....dar ameninta ca.........:[In 4, 5 ani Bucurestiul se va uita la noi ca la Real Madrid. Echipele din Bucuresti nu au organizare, nu se orienteaza pentru viitor. iau 2, 3 jucatori si castiga campionatul apoi in urmatorul sezon cad .

Mititelu despre Rednic........."cu Mircea Rednic am avut o relatie buna. Recunosc ca i-am spus sa aiba grija la Badea ca vrea sa fie antrenor".
Staicu:Toti banii care s-au cheltuit la Craiova s-au platit din banii lui Staicu. Eu i-am oferit lui Badea, dupa Napoli, postul de antrenor..Badea nu l-a sapat pe Mircea Rednic.

Mititelu: S-a sapat singur prin transferurile pe care le-a facut.

Staicu a spus ca nu mai detine nici o actiune la Universitatea

Intrebat daca va aduce persoane din perioada Craiovei Maxima, Mititelu a spus ca vremea fostelor glorii ale Craiovei a trecut si va aduce oameni noi in anturajul echipei.
Staicu a spus ca a preluat echipa pentru comunitate, el nefiind un patimas al fotbalului, si pentru a o scoate din situatia in care a dus-o Netoiu..

Intra Piturca in direct prin telefon in emisiune....confirma cele spuse de Mititelu...a discutat fata in fata cu Mititelu astazi si..."astazi am batut palma ca la sfarsitul acestui tur de campionat sa preiau echipa....acesta e adevarul...pana atunci s-a decis sa pregateasca echipa fostii mei secunzi impreuna cu Neagoe urmand ca in aceste etape sa-mi fac o parere despre aceasta echipa pentru ca trebui sa ma pregatesc foarte bine pentru ceeea ce va urma pt ca echipa va trebui sa obtina puncte si sa fie in fruntea clasamentului unde ii e locul"....moderatorul insista...dar Piturca :" sa nu exageram pana in iarna nu voi antrena si intr-adevar asa se va intampla....nu mai exista nici cel mai mic risc sa nu antrenez din iarna si cand spun acest lucru asa se va intampla indiferent de ce alta echipa va interveni.

Marius Mitran: Inca o data Adrian Mititelu a avut dreptate

Mititelu: Voi merge cu Piturca pana in panzele albe iar Piturca va pleca de la Craiova numai la echipa nationala.
Jerry Gane va ramane in China pana la iarna, el semnand astazi. Despre Papura se stie ca e in Cipru spera sa-l recupereze cat se poate de repede, dar pentru asta trebuiie sa se plateasca echipei din Cipru o suma de bani.
Staicu: Eu nu m-am simtit niciodata tradat de Papura, l-am simtit mereu langa mine...si am avut de ales intre Rednic si Papura, dar pentru binele echipei l-am lasat Rednic sa antreneze in continuare.
va fi o fabrica de fotbalisti, ei vor fi valoarea Craiovei in 2007/2008 cand va incepe aceasta investitie. Asta nu inseamna ca am sa neglijez echipa dar in 2007 vom avea o echipa care va juca un fotbal adevarat, si care va putea castiga orice meci.
In opinia lui Staicu cea mai importanta calitate a lui Mititelu este ca are un curaj nebun si cel mai mare defect este ca se aprinde repede.

Totul se incheie cu precizarea lui Staicu de a nu se mai aminti despre ce a fost in trecut cu Craiova Maxima pentru ca important e prezentul si acum trebuie sa se vorbeasca despre o iubire alb-albastra.

/OLE/ /OLE/

EDMOND_
14th September 2004, 17:40
Luxen , multumesc in numele baietilor....si eu personal , am citit aici in Grecia..la primul meci dau o bere!!!

inter
14th September 2004, 18:02
Luxen ... mersi si tine-o tot asa! :D

EDMOND_
20th September 2004, 23:06
Din pacate incepand cu aceasta seara Marius Mitran a hotarat sa nu mai faca emisiunea. Supus unor atacuri foarte puternice fiind perceput ca este contra lui Rednic , Mitran a luat hotararea cea mai neasteptata si cea mai nefericita pentru noi. A renuntat la emisiune. Personal ii multumesc pentru cele cinci emisiuni realizate, care au insemnat mult pentru Craiova ... nutresc speranta ca odata si odata se va reintoarce si va continua ceea ce a inceput.

corinutza_88
21st September 2004, 15:53
eu cred ca e o lasitate din partea lui!
pentru ca nu stiu cati suporteri l-au huiduit asta nu inseamna ca nici ceilalti nu il suporta!