PDA

View Full Version : Cheating Arcade



fia
16th August 2004, 17:51
Eu am impresia ca la anumite jocuri exista metode de a trisa, exceptand ceea ce e pus la Tips & Tricks....Nu acuz pe nimeni, nu dau cu parul... Dar nu e fair-play!
Poate ca ar trebui urmarit mai atent!

P.S. Vadim, cum se determina diferenta intre un scor valid si unul "trisat" la Cutie Quake :D?

dlgicu
16th August 2004, 18:41
Hehe, cred ca sunt foarte multe metode de cheat, cei "interesati" mergand pana la a "defecta" sursa softului.
De exemplu am citit pe Yetisport.org in forumul de albatros overload si "campionul" se lamenta la un moment dat ca nici un scor peste 5150 nu i se inregistra. Dupa ce au scris mai multi la administrator s-au lamurit ca asta era singura metoda prin care acesta putea face ceva pentru a impiedica pe cei care triseaza, si nu isi inchipuise ca va fi cineva care sa faca "pe bune" acel scor :) Intre timp au marit limita pana pe la 5300 parca :)
Oricum, sunt si jocuri la care numai rabdarea conteaza, am incercat si eu metoda la mario cu space apasat cu pusca putin inclinata si a mers fara probleme... pana m-am plictisit, dar asta nu mai e joc ci cursa cu orice mijloace spre high score.

ADelPiero
18th August 2004, 00:33
stai linistit :)
urmeaza :lol:
am glumit :ok: