PDA

View Full Version : Etapa 28: FC Timișoara - Farul Constanța 3-2



delaparis
26th April 2009, 23:18
Sâmbătă, 2 mai
FC Timișoara - Farul Constanța
ora 18.30 - GSP TV

discutii inainte si dupa meci

JJ
26th April 2009, 23:57
Farul nu-si prea permite sa piarda, dar nici Timisoara sa piarda vreun punct.

Leo
27th April 2009, 11:26
1 solist .

Ferko
27th April 2009, 11:54
Pentru Farul nu mai conteaza - si daca retrogradeaza Argesul, ei tot in Liga II merg.

me
27th April 2009, 15:39
teoretic, cel mai usor meci din ultimele 7 etape pt Poli..pt a spera mai departe n-are voie sa se impiedice acasa de Farul chiar daca si pt constanteni e una din ultimele sanse pt a mai sperala salvare

2-0 cred eu pt Poli

riva
27th April 2009, 16:07
constanta ne lasa anul asta... la revedere!

six
27th April 2009, 18:56
constanta ne lasa anul asta... la revedere!ca si bistritza :happy OT:6-0 ;););)

stiintacv
27th April 2009, 21:16
scorul etapei.

Hingherul
27th April 2009, 23:25
Daca si dinamo i-a batut pe astia e clar ca Timisoara le arata soricaru` :D
un 1 baban.

riva
28th April 2009, 08:37
ca si bistritza :happy OT:6-0 ;););)

nu ti-e rusine fulgere sa vorbesti asa de o echipa care face cinste fotbalului romanesc de 20 ani, voi care ati venit pe lumea asta dintr-o curva, macar as tacea daca as fi in locul tau, fulgerica

alex_kimi
28th April 2009, 10:41
sper intr-un x :D

laurdog
28th April 2009, 12:13
La meciul asta pana si.............chivorchian isi poate lua o zi libera.;)

Sezione
28th April 2009, 12:21
nu ti-e rusine fulgere sa vorbesti asa de o echipa care face cinste fotbalului romanesc de 20 ani, voi care ati venit pe lumea asta dintr-o curva, macar as tacea daca as fi in locul tau, fulgerica

:happy:happy:happy:happy Gloria CINSTEA FOTBALULUI ROMANESC........ Acum e clar.... esti dus rau. :no:

papaletto2000
28th April 2009, 12:26
nu ti-e rusine fulgere sa vorbesti asa de o echipa care face cinste fotbalului romanesc de 20 ani, voi care ati venit pe lumea asta dintr-o curva, macar as tacea daca as fi in locul tau, fulgerica

tu pe ce planeta itzi duci traiul? s/a terminata haloperidonul? mare gradina...

Sezione
28th April 2009, 12:28
tu pe ce planeta itzi duci traiul? s/a terminata haloperidonul? mare gradina...

Mda...gloria ne-ar reprezenta cu cinste la campionatul mondial al Blaturilor sau .... emisunea " Cum sa nu retrogradezi 20 de ani nesuparind pe nimeni " .

laurdog
28th April 2009, 12:37
Daca si dinamo i-a batut pe astia e clar ca Timisoara le arata soricaru` :D
un 1 baban.

Ihi, numa' voi n-ati fost in stare sa-i bateti.:happy:happy:happy

six
28th April 2009, 18:49
nu ti-e rusine fulgere sa vorbesti asa de o echipa care face cinste fotbalului romanesc de 20 ani, voi care ati venit pe lumea asta dintr-o curva, macar as tacea daca as fi in locul tau, fulgerica spume,unghiii,medicamente,camasa de forta,capete in pereti.......tarane :drak:

Costi_P
29th April 2009, 01:23
nu ti-e rusine fulgere sa vorbesti asa de o echipa care face cinste fotbalului romanesc de 20 ani, voi care ati venit pe lumea asta dintr-o curva, macar as tacea daca as fi in locul tau, fulgerica

Ce tupeu ai.La blaturi sinteti campioni mondiali. Tata Jean stie de ce.

1 Solist!

Ionescu lucian
29th April 2009, 08:46
Poli bragadiru timisoara o sa o ia in bot cu cel putin 3-0 de la faristi...vaisiamar de echipa timisoara bragadiru o echipa de **** asta e

Elphax
29th April 2009, 09:35
spume,unghiii,medicamente,camasa de forta,capete in pereti.......tarane :drak:


006 de ce jignesti taranii? majoritatea sunt persoane de treaba ...

za_horse
29th April 2009, 10:02
De nu castiga vecinii meciu asta, sau Iancu sau "albitrii" ajung la DNA sau Balint o sa aiba interdictie in Banat :drak:

Sezione
29th April 2009, 14:38
De nu castiga vecinii meciu asta, sau Iancu sau "albitrii" ajung la DNA sau Balint o sa aiba interdictie in Banat :drak:

Eu spun ca macar acum cind Timisoara e liderul MORAL al ligii intai si cu sanse pentru castigarea eventului, sa va vedeti mai bine de posibilitatea retrogradarii in seria a 3-a...ca e mai important pentru voi...

Ionescu lucian
29th April 2009, 15:05
Sezione...ma dezamagesti...esti Craiovean suntem utisti normal ca uram poli timisoara nu e ca si cum i-am vrea morti sau cv...dar totusi sa vorbesti asa si sa tii si cu U Craiova pacat...eu voiams a ia craiova titlul anul asta dar imi retrag comentariul ala...Tin cu UTA Arad si iubesc Uta!dar le urez succes timisorenilor si la fel craiovenilor si numai succese va doresc

Ionescu lucian
29th April 2009, 15:06
gata cu rivalitatea asta stupida...bravo timisoara pentru tot ce ati facut pana acum mult succes si sa luati campionatu sa aratam ca vremea capitalei a apus de mult...

riva
29th April 2009, 15:57
bistrita macar ce a facut a facut prin forte proprii, un orasel mic care a reusit multe, nu ca si fulgerica brigadiru care a aparut peste noapte, si depinde doar de grasan, cand grasanul nu mai are bani sau nu mai finanteaza e gata si de echipa asta, voi puteti disparea peste noapte, la fel cum ati si aparut! totusi eu vreau sa ia cfr campionatul, daca nu fulgerul

za_horse
29th April 2009, 16:27
Eu spun ca macar acum cind Timisoara e liderul MORAL al ligii intai si cu sanse pentru castigarea eventului, sa va vedeti mai bine de posibilitatea retrogradarii in seria a 3-a...ca e mai important pentru voi...

Nu stiu la ce serie te gandesti, serie fourier probabil... dar stiu ca o fi greu de voi cand merge mititelu langa prietenul penescu.

malexoid
29th April 2009, 17:31
nu ti-e rusine fulgere sa vorbesti asa de o echipa care face cinste fotbalului romanesc de 20 ani, voi care ati venit pe lumea asta dintr-o curva, macar as tacea daca as fi in locul tau, fulgerica

tot asa guitzai si inaintea meciului de cupa, postai ampulea si fara sens, nebazandu-te pe nimic, pana ai reusit sa-mi faci rost de ceva puncte de infractiune :)) (prostanul care mi le-a dat, nu stia ca si injuriile si pocirile tale repetate la adresa unei grupari se pedepsesc...)
marrsh in B! ai acolo un thread separat unde te poti manifesta.

riva
29th April 2009, 17:42
voi v-ati legat prima data de bistrita. la revedere ca sunteti niste disperati

YoNuTzz
29th April 2009, 17:57
1 solist, probabil 2-0 sau 3-0...

six
29th April 2009, 18:52
Poli bragadiru timisoara o sa o ia in bot cu cel putin 3-0 de la faristi...vaisiamar de echipa timisoara bragadiru o echipa de **** asta e :happy:happy:happy


gata cu rivalitatea asta stupida...bravo timisoara pentru tot ce ati facut pana acum mult succes si sa luati campionatu sa aratam ca vremea capitalei a apus de mult...:cry::cry::cry:

PS: iu ar da faching natz,men :)

six
29th April 2009, 18:58
bistrita macar ce a facut a facut prin forte proprii, un orasel mic care a reusit multe, nu ca si fulgerica brigadiru care a aparut peste noapte, si depinde doar de grasan, cand grasanul nu mai are bani sau nu mai finanteaza e gata si de echipa asta, voi puteti disparea peste noapte, la fel cum ati si aparut! totusi eu vreau sa ia cfr campionatul, daca nu fulgerul agricultorule,iti raspund pt ultima oara.......pe langa grasan :P Primaria Timisoara cotizeaza cu 2.5 MILIOANE de EURO,iar CJT cu terenul si 1 MILION de EURO :)............. primaria comunei tale cu cat sponzorizeaza pe amatorii de la globia !!???? shi ia pastile de stres ca esti mai inteligent cand numai citesti :)

six
29th April 2009, 19:00
6-0 :help:

malexoid
30th April 2009, 16:53
6-0 :help:

:happy:happy:happy usor - usor 006, a fermentat timisoreana-n tine?
ce motive avem sa-i umilim? defapt ii putem umili? - asa se pune intrebarea...
2-0 ultrasuficient, avem alte meciuri grele unde sa ne aratam muschii ulterior...

malexoid
30th April 2009, 17:00
:happy:happy:happy

:cry::cry::cry:

PS: iu ar da faching natz,men :)

:happy imagineaza-ti ca a postat alea in decurs de cateva ore...si-au fi primit medicamentatia intre timp, ca vad ca si riva s-a cumintit :happy

six
30th April 2009, 19:12
ce motive avem sa-i umilim? defapt ii putem umili? - asa se pune intrebarea...
ehe.....ai uitat faza cu m e Timisoara,dar aia cu steaua,dar aia cu "superiorii"......7-0 :D

barbarella
30th April 2009, 19:26
Bate Poli!!
POLI ÜBER ALLES!!

Leo
30th April 2009, 19:33
Bateti , normal . Ii umiliti si pe astia .

danilu74
1st May 2009, 01:35
ultima data i-am batut pe Farul 4-1, sper si acu sa fie victorie!

danilu74
1st May 2009, 01:50
si musai sa ii batem dupa meciul din tur, offff offff maaaai maaaai! FORZA VIOLA!

six
1st May 2009, 08:58
ultima data i-am batut pe Farul 4-1, sper si acu sa fie victorie! 4-1 :D:P:happy ce fain scor ;)

Nightwish
1st May 2009, 11:27
Castiga Poli fara probleme :ok:

Denis
1st May 2009, 12:29
Meci usor pentru Timisoara.

2-0, 3-0, sau 4-0;)

Ionescu lucian
1st May 2009, 14:01
timisoara e un fel de National in fotbalu romanesc...azi mere in europa,peste doi ani in B si apoi Doamne Ajuta desfiintata...Ripensia e mare echipa v-o spun eu atata de mare ca descultii de la Partizan i-o crucit fara sa le lase vreun pct

Ionescu lucian
1st May 2009, 14:02
Cluju e sg care merita titlu anu asta

Ferdininho
1st May 2009, 14:41
Cluju e sg care merita titlu anu asta

Fain...eu credeam ca UTA ii singura care merita titlul anul acesta :happy :happy :happy

six
1st May 2009, 15:46
timisoara e un fel de National in fotbalu romanesc...azi mere in europa,peste doi ani in B si apoi Doamne Ajuta desfiintata...Ripensia e mare echipa v-o spun eu atata de mare ca descultii de la Partizan i-o crucit fara sa le lase vreun pct:groggy::groggy::groggy:shi acuma tradu' :happy:happy:happy

purpleheart
1st May 2009, 17:41
jucam cu rezervele, ne odihnim titularii pentru meciuri adevarat ! 4-1 , scorul casei ! ;)

delaoltenia
1st May 2009, 19:41
1 solist.

Poli Timisoara
1st May 2009, 23:33
timisoara e un fel de National in fotbalu romanesc...azi mere in europa,peste doi ani in B si apoi Doamne Ajuta desfiintata...Ripensia e mare echipa v-o spun eu atata de mare ca descultii de la Partizan i-o crucit fara sa le lase vreun pct

ba aurolacule,de cand te-ai inscris pe acest forum ne jignesti,de cele mai multe ori esti off-topic...esti un complexat si dezaxat,un pustan cu o copilarie nefericita...mai bine ai vinde seminte decat sa stai degeaba pe forumuri !

six
2nd May 2009, 08:36
cel mai usor meci......cred :drak:

NTM
2nd May 2009, 18:40
cu ce nesimtire fura astia cu arbitrii..penalty inventat ...incredibil...rusinos

TaciAcolo
2nd May 2009, 18:41
trebuia si rosu daca era hent .. mai mult de frica a fluierat balaj ....... daca si asta e arbitru valoros.??? ce arbitrii jegosi

pensionat si asta trebuie

NTM
2nd May 2009, 18:42
trebuia rosu si rosu daca era hent .. mai mult de frica a fluierat balaj ....... daca si asta e arbitru valoros.??? ce arbitrii jegosi

Care HENT frate? il loveste mingea in piept...RUSINOS...era la 2 pasi de faza arbitru.....:headbang: Astia asa fura de cateva etape bune, dar au impresii de fecioare, ei sunt curati ca roua diminetii..

m8k
2nd May 2009, 18:43
Si timisorenii fura!:ras-plans:

TaciAcolo
2nd May 2009, 18:44
de kkat cand vezi ..ca pe final de campionat toate meciurile sunt arbitrate de fluierasi intr-o singura directie doar in avantaju echipei mai mari ... te pisi pe el de fotbal.. tudor inventeaza penalty nu vede fault.. acum asta ...in meciu cfr-pandurii pt un hent clar nu se da penalty

NTM
2nd May 2009, 18:45
Si timisorenii fura!:ras-plans:

Si inca ce fura virginele

Cipri
2nd May 2009, 18:56
Comentatorul : ,,Aparare de desene animate a celor de la Farul"
omg :cry::cry::cry:

NTM
2nd May 2009, 18:58
Dar avea dubii cu privire la unspe metri comentatorul.

YoNuTzz
2nd May 2009, 19:00
totusi, sa o fure pe farul, care nu prezinta nici cel mai mic pericol...

YoYoyOi
2nd May 2009, 19:02
Zici ca s-au tampit toti :groggy: nu mai intelege nimeni nimic din toata treaba asta :headbang:

NTM
2nd May 2009, 19:03
totusi, sa o fure pe farul, care nu prezinta nici cel mai mic pericol...

Pai astia fura sa fie siguri, ca la ce echipa de nulitati au, sunt constienti ca fara japca nu se duc nicaieri.

Celso
2nd May 2009, 19:16
goooool Faru/OLE/

Sergiu
2nd May 2009, 19:18
Păi era normal să piardă Farul, ăștia au făcut 1 singur punct în ultimile 9 meciuri (și ăla în Ghencea), dar oricum e păcat să vezi așa arbitraje.

Ulysses
2nd May 2009, 19:19
Numai cu dinamo s-au predat neconditionat constantenii:happy

Grinco
2nd May 2009, 19:19
Pai astia fura sa fie siguri, ca la ce echipa de nulitati au, sunt constienti ca fara japca nu se duc nicaieri.
4-1...Shhht

NTM
2nd May 2009, 19:28
4-1...Shhht

Tu ai vazut, doctore, pentru ce s-a dat penalty ? Si ca arbitrul era la 2 pasi de faza? :headbang:

P.S 0-3 in tur, SHT !

ics
2nd May 2009, 19:42
puisor, ai prins glas? :)
iote ca ne-a si "furat" de un unshpe metri.

Ionescu lucian
2nd May 2009, 19:46
opsssss....Ba Rusmir egaleaza e superb!

ics
2nd May 2009, 19:47
no, si mascariciul de serviciu. Ati aruncat toate cheile de 18 din oras?
EDIT: Inca un autogol pt Poli. Adversarii ne iubeste, nu ca pe javre :yeah:
PLM 2-2
fsck

illazio
2nd May 2009, 19:51
ce comentator retardat ...."si este unul la zero " :happy

mariomax
2nd May 2009, 19:51
2-2

comentatorii plii.

CosminGrc
2nd May 2009, 19:51
vai de cand nu a mai inscris faru' 2 goluri intr-un meci...de la vaslui din martie...(chiar 3 cu auto-golu' :P )

ics
2nd May 2009, 19:52
ce comentator retardat ...."si este unul la zero " :happy

S-a scapat in nadragi de bucurie

illazio
2nd May 2009, 19:55
presimt ca zeita fortuna va zambi faristilor azi..vor lua cel putin 1 punct :D

Celso
2nd May 2009, 19:56
joc apatic, aceasi atmosfera si in tribune, le scapa titlul printre deste:evil:
edit: daca beneficia Dinamo de greselile astea...mamamm ce blat era =))

illazio
2nd May 2009, 19:59
aparare de desene animate :cry::cry:

m8k
2nd May 2009, 20:00
Si la golul 2 si la golul 3 a fost fault in atac! La golul 3 Magera impinge clar, fundasul chiar cade inainte!!! Asta da furaciune!

Leviss
2nd May 2009, 20:01
Moama ce trist e comentatorul ala de rahat cand inscrie Poli, mai ca plange la fiecare gol al timisorenilor.:happy

Cipri
2nd May 2009, 20:08
Meci de meci , nu gluma :)

ics
2nd May 2009, 20:08
aparare de desene animate :cry::cry:

Mai trebuie sa le dam un gol ca sa fie intr-adevar de desene animate. Spartanii stiu de ce :evil:

delaparis
2nd May 2009, 20:11
Ics mai lasa un pic coada cainilor si vezi ca jucati cu Farul ...
Poate faceti egal sa vezi ce rade lumea :D

Sezione
2nd May 2009, 20:11
Si la golul 2 si la golul 3 a fost fault in atac! La golul 3 Magera impinge clar, fundasul chiar cade inainte!!! Asta da furaciune!

:no: mda.... ce sa iti spun.... ati inceput sa va luati dupa modelul Rossi....care in lok sa vada FURTURILE calificate de la arbitrajele echipei favorite cauta motive sa arate ca si altii sint favoriztai. stai linistit...in returul asta NIMENI nu a furat mai mult decit CFR:evil:

ics
2nd May 2009, 20:14
delaparis, dupa meciul asta oricum au de ce sa rada :headbang:
Dar macar constantenii n-au avut dilema caprei in meciul asta :D

delaparis
2nd May 2009, 20:24
Bravo Timisoara ... raman acolo in cursa pentru titlu

romanul1945
2nd May 2009, 20:26
Superb meciul! Nu am crezut ca Farul poate sa puna atatea probleme, dar e bine cand se termina cu bine! :) Adica cu victoria mea la pariloto. :))

mariomax
2nd May 2009, 20:26
Si la golul 2 si la golul 3 a fost fault in atac! La golul 3 Magera impinge clar, fundasul chiar cade inainte!!! Asta da furaciune!

unguru asta vede furaciuni peste furaciuni mai nou, cred ca spera ca lumea sa uite cat s-a furat pentru sinisti...:lol:

Roddicted
2nd May 2009, 20:26
Timisoara castiga cu mare noroc.Inca o data in returul asta

El Pistolero
2nd May 2009, 20:27
Bravo Timisoara care a egalat-o pe Dinamo fara cele 6 puncte.

m8k
2nd May 2009, 20:28
:no: mda.... ce sa iti spun.... ati inceput sa va luati dupa modelul Rossi....care in lok sa vada FURTURILE calificate de la arbitrajele echipei favorite cauta motive sa arate ca si altii sint favoriztai. stai linistit...in returul asta NIMENI nu a furat mai mult decit CFR:evil:

Daca era asa cum zici atunci eram mult mai sus in clasament, nu faceam egal cu echipe ca bistrita sau otelul! Numai ca tu te uiti mult la televizor si crezi tot ce vezi! Sa gandesti un pic nu e cazul acum!
Vrei sa zici ca golurile timisoarei au fost corecte??? Fara doar si poate merita sa fie campioni dar etapa asta am vazut multe furaciuni asemanatoare celor din meciul CFR-lui cu balbaitii aia de la vaslui dar nu se face atat tam-tam! E clar ca daca noi furam atunci fura si altii, dar totusi mai plauzibil pentru toti e ca arbitrii sunt slabi rau!

m8k
2nd May 2009, 20:30
unguru asta vede furaciuni peste furaciuni mai nou, cred ca spera ca lumea sa uite cat s-a furat pentru sinisti...:lol:

Mai usor analfabetule, incearca sa comentezi ceva si tu sa ai o parere proprie despre un meci de fotbal, nu numai atacuri de 2 bani!

YoYoyOi
2nd May 2009, 20:31
Unul dintre cele mai frumoase meciuri ale returului. Felicitari ambelor echipe.

Greseala lui Balaj de la penalty, a fost singulara. Nu a fost arbitraj cu tenta in favoarea Timisoarei. Deci se poate ierta, sa zicem :D

Sergio_D
2nd May 2009, 20:35
Bravos Timisoara, ar fi lucru mare daca ar ajunge titlul in Banat. :ok:

_Razvi_
2nd May 2009, 20:51
Nu a fost penalty ..
Ce mi-ar place sa nu fiu banatean in momentele astea, si sa pot spune ... ce frumos meci, nu sa sufar ca un caine ..

six
2nd May 2009, 21:42
oooooooooooo Poli Timisoaraaaaaaa oooooooooooooo Poli Timisoaraaaaaaaa ;););)
PS: nu a fost penalty :ok:

Leo
2nd May 2009, 22:02
Nu am vazut meciul , dar se zice ca ati cam jucat in 14 oameni . E adevarat ?

six
2nd May 2009, 22:04
da :D dat fiind prietenia jabba-sandu am castigat cu .....Balas,iti dai seama :happy:happy:happy

Elphax
2nd May 2009, 22:13
a gresit Balaj la penalty, am avut noroc si la celelalte goluri, dar am mai avut 5-6 ocazii mari de tot, Curca a aparat f. bine azi, si inca 2 henturi in careu la care nu s-a mai dat nimic

per total victorie meritata, sper sa revina cat mai repede fratii Karamyan si Alexa, ca suferim din greu ...

vlad1607
2nd May 2009, 23:21
furt...corectii lui peste prajit

six
2nd May 2009, 23:23
da,da.......;)

ics
3rd May 2009, 01:04
http://thumbnails10.imagebam.com/3453/e3350834527305.gif (http://www.imagebam.com/image/e3350834527305)
dâng dâng

Rossi
3rd May 2009, 06:18
3 puncte furate de cuplul Balaj-Chivorchian ...

dupa ce i-ati furat pe bistriteni , acum i-ati furat si pe constanteni ... virginelor !!!

min 9 .. penalty inventat pt timisoara ...
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=17753

me
3rd May 2009, 08:19
3 puncte furate de cuplul Balaj-Chivorchian ...

dupa ce i-ati furat pe bistriteni , acum i-ati furat si pe constanteni ... virginelor !!!

min 9 .. penalty inventat pt timisoara ...
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=17753

si pe voi Rossi, si pe voi! nu uita ca si pe voi v-am furat!

PS: probabil poza de mai sus indica clar cum mingea trece paralel cu bratul fundasului constantean. Dar cum Balaj era bine pozitionat si, spre deosebiere de noi, a facut si facultatea, stie foarte bine ca doua linii paralele tind sa se uneasca..deci este absolut logic si normal sa fluiere hent! :evil:

valitudor
3rd May 2009, 09:29
[b]3 puncte furate de cuplul Balaj-Chivorchian ...


Numai in retur astia au 12p obtinute din interpretari favorabile ale regulamentului dar striga in gura mare ca Dinamo a furat cate 1p cu Otopeniul si Mediasul. Cica Dinamo si CFR au furat cel mai mult
Deh, sunt fete mari...

Nu-i nimic, vom castiga campionatul fara probleme din partea lor. Unirea este singura noastra grija, Timisoara este prea slaba...

six
3rd May 2009, 09:57
Nu-i nimic, vom castiga campionatul fara probleme din partea lor. Unirea este singura noastra grija, Timisoara este prea slaba... da la care unire te referi....Unirea Tricolor :happy:happy:happy


PS:citez un cioban in libertate:liga campionilor interzisa cainilor ;)

malexoid
3rd May 2009, 09:58
3 puncte furate de cuplul Balaj-Chivorchian ...

dupa ce i-ati furat pe bistriteni , acum i-ati furat si pe constanteni ... virginelor !!!

min 9 .. penalty inventat pt timisoara ...
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=17753

in postul anterior aberatiilor tale, a pus ics un stop-cadru perfect surprins, dar tu insisti in cretinismu-tzi...
sa nu uitam ca acelasi balaj (arbitrul timisoarei de casa), a refuzat un penalty mult mai clar decat cel care a fost acordat!

six
3rd May 2009, 10:06
"multumim"d-lui M sANDU pt atentia clubului nostru :D in special lui C Balaj shi brad pitt......cupa merge la Kluj :happy:happy:happy

malexoid
3rd May 2009, 10:12
"multumim"d-lui M sANDU pt atentia clubului nostru :D in special lui C Balaj shi brad pitt......cupa merge la Kluj :happy:happy:happy

:) cu 'zs' 006, asa se scrie...zs=j, sz=s (de la M.szANDU)
daca tot ai folosit k-ul, pune si 'zs'

six
3rd May 2009, 10:28
ok :D

Ferdininho
3rd May 2009, 11:36
3 puncte furate de cuplul Balaj-Chivorchian ...

dupa ce i-ati furat pe bistriteni , acum i-ati furat si pe constanteni ... virginelor !!!

min 9 .. penalty inventat pt timisoara ...
http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=17753

Va furam campionatul :yeah: :yeah: :yeah:

valitudor
3rd May 2009, 12:12
da la care unire te referi....Unirea Tricolor :happy:happy:happy


PS:citez un cioban in libertate:liga campionilor interzisa cainilor ;)

Era o gluma? :D
Nee, stii tu la care Unire ma refer. Pentru mine ste clar. locul 1-2 disputate intre Unirea si noi, locul 3, cu putin noroc in plus, poate va revine

Ferdininho
3rd May 2009, 12:26
Numai in retur astia au 12p obtinute din interpretari favorabile ale regulamentului dar striga in gura mare ca Dinamo a furat cate 1p cu Otopeniul si Mediasul. Cica Dinamo si CFR au furat cel mai mult
Deh, sunt fete mari...

Nu-i nimic, vom castiga campionatul fara probleme din partea lor. Unirea este singura noastra grija, Timisoara este prea slaba...


Asta ii principalul nostru avantaj ca nu ne bagati in seama, al 2-lea avantaj ca nu ne dau astia puctele mai repede, daca am fi pe primul loc presiunea ar fi prea mare ii perfect daca vin punctele de la TAS inainte de ultima etapa sau la cateva zile dupa ce s-au jucat toate meciurile. Atunci nu ve-ti mai putea face nimic...principalul nostru avantaj si al Unirii estre ca dINAMO NU STIU, NU AU STIUT NICIODATA SA-SI RESPECTE ADVERSARI din cauza asta au avut rezultate rusinoase cu toti descultzii in cupele europene. Asta-i cel mai bine ca nu ne nagati in seama, numai asa puteti termina pe locul 3 campionatul.

_Razvi_
3rd May 2009, 12:28
rectific .. a fost penalty ..

http://img9.imageshack.us/img9/7978/hetz.jpg

valitudor
3rd May 2009, 13:55
Asta ii principalul nostru avantaj ca nu ne bagati in seama, al 2-lea avantaj ca nu ne dau astia puctele mai repede, daca am fi pe primul loc presiunea ar fi prea mare ii perfect daca vin punctele de la TAS inainte de ultima etapa sau la cateva zile dupa ce s-au jucat toate meciurile. Atunci nu ve-ti mai putea face nimic...principalul nostru avantaj si al Unirii estre ca dINAMO NU STIU, NU AU STIUT NICIODATA SA-SI RESPECTE ADVERSARI din cauza asta au avut rezultate rusinoase cu toti descultzii in cupele europene. Asta-i cel mai bine ca nu ne nagati in seama, numai asa puteti termina pe locul 3 campionatul.

Posturile tale numai despre respect nu vorbesc. Esit penibil.
Eu nu v-am jignit niciodata, nici pe suporteri si nici echipa voastra. Te crezi interesant daca scrii numele lui Dinamo in felul acesta... nu esti

Razvi, ala n-a fost penalti, degeaba pui tu poze convenabile. Nu asa se judeca un penalti
In plus, chiar binefacatorul vostru a recunosct ca n-a fost penalti

me
3rd May 2009, 13:57
rectific .. a fost penalty ..

http://img9.imageshack.us/img9/7978/hetz.jpg

poti sa le pui si de 1000 de ori imaginea asta, pt dinamovisti, exact ca si la meciul din cupa, tot furt se cheama! In conditiile in care arbitrul nu fluiera IMPOTRIVA echipelor care sunt contracandidatele lui dinamo, pt ei asta e FURT! asa au fost obisnuiti 60 de ani, doar nu crezi ca se mai pot schimba acum?

valitudor
3rd May 2009, 13:59
Regulamentul de fotbal este pentru cei care stiu sa citeasca si au facut ceva exercitii de logica. Pentru toti ceilalti exista TV-ul si forumurile

Tyler Durden
3rd May 2009, 14:04
La o prima privire nu parea penalty, acum pare greu de spus. Oricum, suporterii echipelor privilegiate (Steaua si Dinamo) ar trebui sa se intrebe daca sunt in ipostaza de a arunca piatra...

Si pentru Chill si semnatura lui, un citat dintr-un articol semnat de Plesu: Cuvîntul "deontolog" nu există în românește. Nimeni nu poate fi, prin profesie sau prin vocație, "deontolog". Există "deontologie", adică o sumă de reguli care constituie temeiul etic al unei profesiuni. Există și adjectivul "deontologic". Dar "deontolog" e o invenție incultă, pe care, din păcate, o văd tot mai des folosită.

me
3rd May 2009, 14:04
Posturile tale numai despre respect nu vorbesc. Esit penibil.
Eu nu v-am jignit niciodata, nici pe suporteri si nici echipa voastra. Te crezi interesant daca scrii numele lui Dinamo in felul acesta... nu esti

Razvi, ala n-a fost penalti, degeaba pui tu poze convenabile. Nu asa se judeca un penalti
In plus, chiar binefacatorul vostru a recunosct ca n-a fost penalti

da cum se judeca un penalty? nu cumva cand mingea loveste mana unui jucator in careu? in plus pozitia mainii aparatorului nu are nimic de a face cu o "pozitie fireasca", asta doar in cazul in care era portar de handbal!

valitudor
3rd May 2009, 14:10
Tyler, priveste aici. Din poza nu-ti dai seama. Acolo se vede ca mingea este in fata bratului, nu poti sa-ti dai seama daca a atins sau nu mana
http://www.gsptv.ro/viewEtapa.php?idVideo=-1&playList=524&cue=0&id=28

1. Mana nu atinge mingea. Mingea il liveste in piept dupa care sare in sus
2. Chiar daca l-ar fi lovit in mana tot nu ar fi fost hent. Distanta mica + incercarea aparatorului de a juca mingea cu capul dovedesc lipsa intentiei de a juca mingea cu mana. El ridica mana doar pentr a-si lua avant la saritura. ESTE O PROSTIE SA DAI PENALTI LA ASA CEVA
3 Iancu a recunoscut ca nu a fost penalti

4 Timisoara a castigat in acest retur pe mana arbitrilor cat Dinamo, CFR, Steaua si Vaslui la un loc. Pe dovedite...
5. Ma doare undeva de greselile arbitrilor. Pe astia ii depasim oricum

Tyler Durden
3rd May 2009, 14:12
Din faza meciului nici mie nu mi s-a parut a fi penalty.

valitudor
3rd May 2009, 14:14
Pai nu pare. Asa doar cu o poza poti sa faci o faza sa para ca ar fi penalti, desi distanta dintre mana si minge in realitate poate fi de cateva zeci de cm.

Hentul asta e cel mai idiot. Daca as fi mare mahar la FIFA as scoate faza asta cu intentia. Sa se joace ca in spatele blocului (cine sta la bloc are un avantaj :D). Te atinge in mana, hent. fara discutie

Se pare ca-n Timisoara sunt multe blocuri...

Sergiu
3rd May 2009, 14:16
valutudor, nu le da apă la moară, echipa de la timișoara nu se cheamă poli.

valitudor
3rd May 2009, 14:18
Scuze, e una dintre f. putinele greseli pe care le-am facut in acest sens. De obicei ma controlez. Acum m-am scapat... :D
Corectez...

valitudor
3rd May 2009, 14:37
da cum se judeca un penalty? nu cumva cand mingea loveste mana unui jucator in careu? in plus pozitia mainii aparatorului nu are nimic de a face cu o "pozitie fireasca", asta doar in cazul in care era portar de handbal!

Asta este doar una din conditii. Pe scurt:
1. mana (sau gheata tinuta in mana :D) trebuie sa atinga mingea
2. jucatorul trebuie sa faca acest gest cu intentie

Intentia se judeca de catre arbitru luand in considerare urmatoarele circumstante:

- miscarea mainii catre minge si nu a mingii catre mana (adica jucatorul duce mana catre minge si nu mingea sa-l loveasca in mana)

- distanta de la care vine mingea

- pozitia mainii (nu trebuie neaparat sanctionata)

"Pozitia nefireasca" este o expresie de-a lui Craciunescu, cu care judeca el fazele dupa cum ii convine. Ultima dovada, penaltiul pe care Gloria l-ar fi meritat in meciul arbitrat de fi-su cu Timisoara. Acolo n-a mai fost vorba de pozitie nefireasca, acolo cica l-a lovit mingea pe aparatorul bistritean in cealalta mana, desi la TV se vedea clar ca nu are dreptate. Ianitoaia vazand penibilul situatiei (aia din studio comentau :D) a schimbat subiectul repede, ca aveau un telefon :happy

Ia uita-te tu care este pozitia fireasca a mainilor unui jucator care sare la cap sau intra intr-o deposedare prin alunecare, dupa care raspunde-i in gand lui Craciunescu referitor la firesc si nefiresc...

Rossi
3rd May 2009, 16:12
Chivoblat : "Recunoaștem că am primit un penalty nemeritat ieri!

Ferdininho
3rd May 2009, 16:32
Chivoblat : "Recunoaștem că am primit un penalty nemeritat ieri!

Si ce-i daca...la mai multe :yeah: :yeah: :yeah:

six
3rd May 2009, 16:52
ok,hai sa ne distram atunci:multumim Balaj pt 11 metri,vezi sa-i faci pe dinamo daca o sa te delege la un meci de-al lor,Chivo blatuieste pe toata lumea chiar cu riscul sa nu jucam in nici o cupa dar sa vedem doliu in stefan.....:D
PS: dam cupa la clooj,batem urziceniul,steaua,cainii la ei in groapa,ii dam muwe la m.sandu......shi blatuim pe toata lumea :D

Aurel.D
3rd May 2009, 17:13
A inceput federatia sa se rascumpere pentru problema punctelor......(??)

vlad1607
3rd May 2009, 17:17
adevarat a inceput.

six
3rd May 2009, 17:19
da,chiar acum sandu este la un gratar cu iancu shi aranjeaza meciurile viitoare......:happy
PS:relatez aceste tratative undercover de dupa lazile de bere de langa gratar....:headbang:

Ferdininho
3rd May 2009, 17:38
adevarat a inceput.

Daca nu va facem cu arbitrii in groapa tot degeaba...de abia atunci isi rascumpara greseala.:ok:

barbarella
3rd May 2009, 18:34
4 Timisoara a castigat in acest retur pe mana arbitrilor cat Dinamo, CFR, Steaua si Vaslui la un loc. Pe dovedite...

La ce varsta zici ca ai cazut in cap? Te anunt cu regret ca inca te resimti dupa cazatura. :(

Ramirez
3rd May 2009, 19:49
dom' doctor, haloperidolu' ...... cat e haloperidolu'?
n'a fost pinalti, io vazui o fanta de lumina , nici vorba de pinalti, ala din d.-CFR a fost mai pinalti decat asta, ala a fost tata penalty-urilor, ba nu..... ma-sa:groggy:

vlad1607
3rd May 2009, 20:48
am vazut iarasi reluarile...furt pe fata...degeaba se agita unii cu niste print screenuri...nu a fost hent

Grinco
3rd May 2009, 20:49
E fain ca unii simt morcovu' tot mai adanc si incep sa urle de durere, cautand sa acuze in stanga si-n dreapta :D Da ma, sa admitem ca ala nu a fost penalty...dar ce parere aveti de celelalte doua penalty-uri neacordate noua?

vlad1607
3rd May 2009, 20:54
morcov pe dreacu....da nu mai pozati in corectii Romaniei....ca sunteti corectii lui peste prajit....

six
3rd May 2009, 20:56
morcov pe dreacu....da nu mai pozati in corectii Romaniei....ca sunteti corectii lui peste prajit....da tu la cine te referi cand spui"corectii lu peste.....' :rolleyes:

NTM
3rd May 2009, 21:23
da tu la cine te referi cand spui"corectii lu peste.....' :rolleyes:

La virginele din Banat

Ramirez
4th May 2009, 00:07
sa dea Domnu' sa luam campionatu' asta numa' pe blaturi si erori de arbitraj si..... si....... si .......o sa ma'mbat tare de tot:yeah:
da' de fante de lumina si campionate luate cu japca de ce palaria mea nu zice unu'? corectilor care sunteti, si inafara de asta, oare noi avem vreun fan in iasi?:D

diorin
4th May 2009, 00:14
sa dea Domnu' sa luam campionatu' asta numa' pe blaturi si erori de arbitraj si..... si....... si .......o sa ma'mbat tare de tot:yeah:
da' de fante de lumina si campionate luate cu japca de ce palaria mea nu zice unu'? corectilor care sunteti, si inafara de asta, oare noi avem vreun fan in iasi?:D

stai calm tati,nu vreau si nu am vrut niciodata campionat borcea.(de 50 de ani)
Borcea este statuia dinamo ,exemplul concret de analfabetism si incultura promovat de presa din Romania,daca nu esti pro esti exclus ,asta se intampla pe toate forumurile de sport din Romania.

Ramirez
4th May 2009, 00:25
diorin, tu...nu cred ca esti dinamovist, nici Laur nu bag mana'n foc ca ar fi:cool:

diorin
4th May 2009, 02:30
diorin, tu...nu cred ca esti dinamovist, nici Laur nu bag mana'n foc ca ar fi:cool:
,mda am vrut sa scriu multe sub impulsul nervilor;am renuntat,mai decat dinamovist mai bine renunt sa fiu roman ,ei au distrus onestitatea de a fi roman in tara ta.Eu nu am sa intelg si nu am cum sa transmit familieii mele ce este conceptul de roman sub acest analfabet de borcea,turcu, si cei care il sustin, inclusiv ..fara comentarii;tara de cct. si tiga...

Elphax
4th May 2009, 10:02
am vazut iarasi reluarile...furt pe fata...degeaba se agita unii cu niste print screenuri...nu a fost hent

cine spune ca la penalty a fost hent e ori prost, ori arbitru

dar au mai fost 2 henturi in careu pe parcursul meciului unde nu a mai dat nimic

si pana la urma emotiile au fost mai mari asa, ca putea fi 3-1 in loc de 2-2 la un moment dat ;)

laurdog
4th May 2009, 10:03
diorin, tu...nu cred ca esti dinamovist, nici Laur nu bag mana'n foc ca ar fi:cool:

Haaaaa? Ce zisesi bre acolo?:shocked::shocked:
Am vazut doar cateva faze si nu numai ca nu a fost penalty, dar trebuia sa dea fault la portar. De asemenea, cred ca a fost fault la Magera la golul doi. In rest, e posibil sa aveti dreptate ca nu v-a dat un penalty si nu cred ca Balaj ar merita exclus. Sigur ca e prea bun sa pun prestatia doar pe o zi mai proasta, mai ales ca vine dupa o prestatie identica a lui Deaconu la Vaslui.

Ferko
4th May 2009, 11:22
Acum am inteles de ce Balint prefera un Balaj sau un Tudor in loc de arbitrii straini ! Acuma Balint e deacord cu arbitrii straini, dar sa fie de "top". Cine stabileste topul ?

laurdog
4th May 2009, 11:24
Chivorchian bre, n-ai vazut? Ala vrea ceva gen Howard Webb sau Medina Cantalejo!!!!!!!!!!

Ramirez
5th May 2009, 01:51
io credeam ca Laur nu-i dinamovist, amu's sigur!:D
si daca e nu-i din...aia....:ok: