PDA

View Full Version : Urziceni vs Steaua



Hard
26th April 2009, 15:53
Sa presupunem ca inainte de ultima etapa , Urziceni are nevoie de victorie ca sa termine campionatul pe primul loc , in fata echipei dinamo, iar Steaua are nevoie de victorie ca sa prinda loc de Europa League . Cine ati vrea sa castige acest meci ?
Ce suntem de fapt, stelisti sau anti-dinamovisti ? :rolleyes:

Nu am facut poll pentru ca voturile bagatorilor in seama nu conteaza .
Astept pareri .

mihai_alex
26th April 2009, 15:57
Grea decizie pentru voi:D
Mi-aminteste de U Craiova - FC National din 2002,tot in ultima etapa cand tot stadionul vroia ca FC National sa castige,dar Universitatea era Dinamo 2 la meciul ala.

Radu
26th April 2009, 16:16
Victorie urziceni!

mihai_alex
26th April 2009, 16:24
Si daca o victorie v-ar califica in cupele europene?:D

Radu
26th April 2009, 16:34
Noi si asa nu aveam echipa de europa si mi-as dorii din tot sufletu' ca ciobanu sa nu ia niciun leu din banii pe bilete.Asa ca e mai bine fara europa in sezonul 2009-2010!

YoYoyOi
26th April 2009, 17:06
Aici nu e vorba ca ai fi stelist sau anti-dinamovist. Stelistii normali la cap ar alege victoria Urziceniului tocmai pentru ca Steaua nu are ce cauta in Europa cu asemenea jucatori si cu asemenea conducere.

Ted
26th April 2009, 17:09
la ce a aratat anul asta Steaua nu are ce cauta in cupele europene.

cristy1110
26th April 2009, 17:12
este posibil ca steaua sa nu ajunga in situatia asta.
sa nu fie nevoie sa bata pentru europa league,ca are sa fie departe de locurile alea la momentul respectiv.

iuli
26th April 2009, 17:31
Sa presupunem ca inainte de ultima etapa


Pfff....:headbang:

Roddicted
26th April 2009, 17:37
Steaua...Oricum Urziceniul nu tine ritmul pana atunci.Cum sa mearga aia in Liga?:o:

cristy1110
26th April 2009, 17:59
poi si steaua cum sa mearga?
eu sunt stelist dar cand vad cum joaca nu le dau sanse nici la europa league.
si urziceniul de ce sa nu mearga in CL scrie ca trebuie sa mearga doar echipele din bucuresti?
sa mearga cine merita nu cine ajunge prin prisma rezultatelor.
steaua daca ajunge anul asta nu face niciun punct si nu stiu cum va marca k nu prea are cine da gol.

Roddicted
26th April 2009, 18:15
Ce sa merite descultii aia?:happyUrziceniul e inca o echipa mediocra chiar daca e pe locul 2.
Daca tot esti suporter stelist,de ce naiba sa tii cu adversarul?

Ulysses
26th April 2009, 18:40
Aici nu e vorba ca ai fi stelist sau anti-dinamovist. Stelistii normali la cap ar alege victoria Urziceniului tocmai pentru ca Steaua nu are ce cauta in Europa cu asemenea jucatori si cu asemenea conducere.

NU vreau sa joace in euroliga si in speranta ca se va reconstrui echipa pentru la anul:D
Victorie Urziceni!

bluesky
26th April 2009, 18:57
Pai la cum joaca Steaua eu zic sa ne multumim cu Europa league ca in Liga iar suntem ciuca batailor si iesim pe portita din spate.

dede
26th April 2009, 20:17
nu cred si sper sa nu ajungem in situatia asta, dar daca va fi asa, imi pare rau pt urziceni :rolleyes:

eventHorizon
26th April 2009, 23:24
Forza Urziceni!!!

Sa fim seriosi, in pauza de vara ciobanul va vinde din jucatorii mai buni si nu va lua nimic.
Nu avem ce cauta in Europa.
Si asa vreau de mult sa vad cateii suparati pentru o infrangere a Stelei :happy:

Snake_21
26th April 2009, 23:40
Nu se pune problema ca stelist sa mi doresc ca Steaua sa ia bataie... sper sa nu se ajunga in situatia asta totusi ... si imi doresc sa batem pe Dinamo in Ghencea, in meciul asta trebuia sa dea 110% jucatorii nostrii sa si spele pacatele din sezonul asta ;)

cristy1110
26th April 2009, 23:47
Ce sa merite descultii aia?:happyUrziceniul e inca o echipa mediocra chiar daca e pe locul 2.
Daca tot esti suporter stelist,de ce naiba sa tii cu adversarul?

poi ce vrei sa fac?
uitate la felul cum joaca urziceniul si uitate si la steaua.
asta este...cand am fost buni am fost dar acum suntem epave in deriva.

JJ
27th April 2009, 00:04
Sa va bata Urziceniul... Si sa va luam noi locul de Europa League. :D

delaparis
27th April 2009, 00:24
Sa presupunem ca inainte de ultima etapa , Urziceni are nevoie de victorie ca sa termine campionatul pe primul loc , in fata echipei dinamo, iar Steaua are nevoie de victorie ca sa prinda loc de Europa League . Cine ati vrea sa castige acest meci ?
Ce suntem de fapt, stelisti sau anti-dinamovisti ? :rolleyes:

.

Sunteti stelisti ... deci "Lupta Steaua" :yeah:

... ma rog ... :D

Liviu
27th April 2009, 00:26
Ce suntem de fapt, stelisti sau anti-dinamovisti ? :rolleyes:
Stelisti. 0-2, doua goluri Kapetanos. :D

Stelistii normali la cap ar alege victoria Urziceniului
Suntem multi din astia "anormali", care ne iubim echipa si la bine si la rau. Stai linistita, daca va fi sa se intample asa cum doresc "normalii", in toamna acestia vor regreta mult prostia facuta.

Am ras de aia cu "I love you Boro", vad ca avem si noi din astia. :mda:

Gica Chioru
27th April 2009, 00:34
Sa presupunem ca inainte de ultima etapa , Urziceni are nevoie de victorie ca sa termine campionatul pe primul loc , in fata echipei dinamo, iar Steaua are nevoie de victorie ca sa prinda loc de Europa League . Cine ati vrea sa castige acest meci ?
Ce suntem de fapt, stelisti sau anti-dinamovisti ? :rolleyes:

Nu am facut poll pentru ca voturile bagatorilor in seama nu conteaza .
Astept pareri .

Discutie de prisos, daca se va ajunge in situatia asta toata lumea va sti ce trebuie sa faca, inclusiv bivolu' de Gigi. Oricum, va fi nevoie sa umplem stadionul din Urziceni pentru a avea grija sa nu uite cineva ce trebuie sa se intample.

Insa va exista o persoana care va dori altceva, acea persoana e Lacatus.

Novac
27th April 2009, 00:37
Eu zic ca este musai sa batem dar tare mi-e teama ca nu putem:D

delaparis
27th April 2009, 00:40
Hehe ... Lacatus vrea victorie indiferent de situatie ... stelist adevarat ... nu-i asa Gica ? :rolleyes::D

Ce tot o frecati ? :D ... Urziceni e peste Steaua azi deci probabil va castiga ... :ok: ... depinde doar de Dinamo daca vor avea campionatul ...

Gica Chioru
27th April 2009, 00:41
RRomulus, aka Lacatus, va dori acea victorie din alte motive. Dar poate ca nu se va ajunge acolo asa ca...

Marius
27th April 2009, 07:33
Eu imi doresc sa ne bata toti pana la final, in afara de caini si rapidisti. Un loc 12 ar fi mai aproape de realitatea din teren

JJ
27th April 2009, 10:46
Eu zic sa luati bataie si de la Timisoara in etapa 32, pentru orice eventualitate, sa nu ia Dinamo titlul. :D

Marius
27th April 2009, 11:26
Daca va batem pe voi si pe... aia, restul nu conteaza :D

Novac
27th April 2009, 12:20
Ioca, sterge postarea de sus ca-i... la fel de jenanta ca si autorul.

JJ
27th April 2009, 13:56
Daca va batem pe voi si pe... aia, restul nu conteaza :D

Bateti-i pe aia, pe noi lasati-ne. :D

Hai sa nuantez: Daca intreb Unirea vs Timisoara e clar ca o sa-l alerge Iancu pe Gigi cu valiza, sa joace corect. :D

Sa zicem ca CFR-ul face 3 meciuri excelente in urmatoarele trei etape si ajunge la titlu cu Urziceni-ul. Tot cu Unirea o sa tineti in meciul direct? :D

Hard
27th April 2009, 14:14
Sunteti stelisti ... deci "Lupta Steaua" :yeah:

... ma rog ... :D

ati fi in stare sa va vindeti si pe o coaja de nuca, doar sa jucati si voi 6 meciuri in CL .


Stelisti. 0-2, doua goluri Kapetanos. :D

Suntem multi din astia "anormali", care ne iubim echipa si la bine si la rau. Stai linistita, daca va fi sa se intample asa cum doresc "normalii", in toamna acestia vor regreta mult prostia facuta.

Am ras de aia cu "I love you Boro", vad ca avem si noi din astia. :mda:


Si totusi, nu te-ar durea sufletul sa ii vezi pe aia cum se bucura de faptul ca i-am ajutat ?

laurdog
27th April 2009, 14:38
Din tot threadul asta, ramane un singur lucru valabil, fara echivoc:"Sa presupunem"!!!!:happy:happy

eventHorizon
27th April 2009, 15:45
E foarte probabil ca Unirea sa fie in lupta cu voi pana in ultima etapa ba chiar sa aiba avans in fata voastra. De ce sa incurcam Urziceniul? Aia strang mai multi spectatori intr-un meci decat voi in 4-5 meciuri la un loc.:happy: Atunci il activam pe Nicolita si-l invitam s-o dea ca la Madrid :D

Bine, sa speram ca Timisoara isi va primi punctele inapoi iar dinamo va ajunge doar in Europa League:evil:

Liviu
27th April 2009, 15:53
Si totusi, nu te-ar durea sufletul sa ii vezi pe aia cum se bucura de faptul ca i-am ajutat ?
Ba da. Dar asta nu inseamna sa incepem sa blatuim de parca am fi Bistrita lui tata Jean... sau Rapidul lui Sapunaru care a promis ca isi da autogol cu stii tu cine ca sa nu luam noi campionatul. In fine, fiecare cu parerea lui, unii au atata ura impotriva militienilor ca ar dori asa ceva si ii inteleg, dar eu unul nu pot considera normal sa le ceri sa piarda un joc (si o calificare) pentru unele orgolii.

E posibil ca acel meci sa fie fara miza pentru noi, atunci da, ii bagam pe Filip, Rusu, Lungu si ce-o fi o fi... Dar daca va fi cu miza, va fi 2 solist si Dan Petrescu antrenor din vara la Steaua.

Snake_21
27th April 2009, 18:04
Cum zice si Liviu daca e un meci fara miza poate sa bage Lacatus pe cine vrea in teren... dar asa meci cu miza ca stelist nu pot sa mi doresc sa piarda Steaua meciul... oricum daca isi primeste Timisoara punctele (asa cum ar merita) nu mai castiga Dinamo campionatul ;)

laurdog
28th April 2009, 09:35
E foarte probabil ca Unirea sa fie in lupta cu voi pana in ultima etapa ba chiar sa aiba avans in fata voastra. De ce sa incurcam Urziceniul? Aia strang mai multi spectatori intr-un meci decat voi in 4-5 meciuri la un loc.:happy: Atunci il activam pe Nicolita si-l invitam s-o dea ca la Madrid :D

Bine, sa speram ca Timisoara isi va primi punctele inapoi iar dinamo va ajunge doar in Europa League:evil:

Posibil poate, probabil.............greu de crezut.;)
Ca nu esti la curent cu media de spectatori la noi in retur, nu e o problema, probabil nu te intereseaza chestia asta. timisoara, posibil sa isi primeasca punctele inapoi, dar asta nu e un handicap deoarece vin in Groapa si....pac, pac, ma-ntelegi.
Concluzie:"Sa presupunem"!!!!:cool:

Snake_21
28th April 2009, 11:55
Nu orice echipa care vine in Groapa trebuie sa piarda ;)

Hard
28th April 2009, 12:27
lasa-i Snake sa spere, macar acum, cand sunt atat de aproape de a-si implini visul pentru care se tot "antreneaza" ... :cry:

laurdog
28th April 2009, 13:24
Nu orice echipa care vine in Groapa trebuie sa piarda ;)

Foarte corect, insa aia asta fac de cand lumea.;)
Ma Sebastiane, noi macar speram la ceva, la voi......a murit pana si speranta.:happy

Tyler Durden
28th April 2009, 13:36
Ce de ipocriti pe aici, anul trecut la CFR-Rapid aveati alte opinii...

Snake_21
1st May 2009, 00:35
Cel mai bine si cel mai bine e sa asteptam si sa vedem ce se va intampla ;)

delaoltenia
1st May 2009, 19:18
Ce suntem de fapt, stelisti sau anti-dinamovisti ? :rolleyes:

ma consider in primul rand stelist....:bere:

Liviu
2nd May 2009, 23:26
... ma rog ... :D
auzi ce zice ciobanul, cica sa veniti cu valiza daca vreti sa-i batem... :)

Gontel
9th May 2009, 23:12
Sunt stelist, daca meciul va avea o miza pentru noi, aceea de a ne asigura locul de Europa League, e logic ca imi voi dori victoria Stelei. Nu as mai suporta inca un an fara o calificare intr-o cupa europeana dupa ce s-a intamplat in 2000 si 2002. Ultimul sezon "afara din Europa" pt dinamo a fost 1998/1999 din cate imi aduc eu aminte. De atunci joaca neintrerupt in cupele europene si se fac de cacao cu fiecare ocazie (e drept ca au fost si mici exceptii atunci cand au invins in Cupa UEFA pe Everton, CSKA Moscova, Besiktas sau Leverkusen).

Insa eu cred ca Unirea nu va mai avea sanse la titlu in ultima etapa, borcea nu poate sa dea cu piciorul "visului de veacuri" acum cand este atat de aproape de el. Macar voi avea un motiv de distractie la toamna cu dinamo pe post de ciuca batailor in CL.

JJ
30th May 2009, 23:42
Deci lasati Dinamo campioana sau pe noi in UEFA? :P

Gontel
30th May 2009, 23:44
Dintre doua rauri il alegi pe ala mai mic: deci va ajutam pe voi... :) Oricum, chiar mi-e mila de Rapid pentru tot ce i s-a intamplat sezonul asta.

Acum serios vorbind, sa vedem ce se intampla maine la Timisoara si vom sti daca Steaua va fi in situatia de a juca in Europa League la toamna sau de a o ajuta pe Unirea sa ia titlul. Eu personal imi doresc victoria in ultima etapa, pentru ca in primul ma intereseaza viitorul Stelei si nu al altor echipe, chiar daca e vorba de rivala dinamo. Vreau sa jucam in cupele europene, chiar si cu aceasta echipa proasta si schioapa cum e ea, nu cred ca becali va investi vreun ban in transferuri vara asta, mai scoate un dvd de printr-un sertar si ne mai trezim cu inca un dayro...

Hard
31st May 2009, 08:13
Din tot threadul asta, ramane un singur lucru valabil, fara echivoc:"Sa presupunem"!!!!:happy:happy

dupa cum vezi,am presupus bine :D ..
as vrea ca dinamo sa nu castige azi, iar la Timisoara sa fie o castigatoare, astfel incat in ultima etapa Steaua sa-si permita sa bata pe Urziceni :rolleyes:...

Snake_21
31st May 2009, 11:25
Daca se ajunge in situatia ca Steaua sa fie nevoita sa piarda ca sa castige Urziceniul campionatul , atunci nici nu ma mai uit la meci , nu pot sa mi doresc ca Steaua sa piarda (niciodata nu o sa pot sa mi doresc lucru asta) si nici nu pot sa vad cum Steaua ii ajuta pe catelushi sa castige titlu ...

Hard
31st May 2009, 22:48
dorinta mi-a fost implinita :D

Liviu
31st May 2009, 23:00
... ma rog ... :D
Nu mai e nevoie, gata... :D

Rugati-va mai bine pentru Borcea, e la spital saracu', cu venele taiate. :P

Unde joaca Unirea in CL ? In Ghencea ? ;)

Ted
31st May 2009, 23:27
Unirea trebuie sa arate ca o campioana la meciul asta.Sper si cred ca va invinge,Steaua nu merita loc de cupa europeana ...

delaoltenia
31st May 2009, 23:30
meciul sa se joace pe teren....ca meritam sau nu in Europa,parerea fiecaruia....dar daca noi nu meritam,altii merita? :(

YoNuTzz
31st May 2009, 23:30
unirea va fi campioana matematica inaintea meciului cu steaua, ptr ca timisoara nu isi va primi punctele, si steaua bate ultima etapa :ok:
nici ca se putea mai bine, desi daca dinamo inca mai avea sanse la titlu, in ultima etapa as fi tinut cu urziceni :ok:

delaoltenia
31st May 2009, 23:35
trebuie sa fim langa echipa neconditionat,conducerea e trecatoare,poate peste ceva timp vom avea un alt patron,mai bun sau mai idiot ca cel din ziua de azi.
noi suntem Steaua,cei multi,cei nevazuti...milioanele de suporterii

Ted
31st May 2009, 23:37
meciul sa se joace pe teren....ca meritam sau nu in Europa,parerea fiecaruia....dar daca noi nu meritam,altii merita? :(
da,altii merita ... dintre echipele ce se bat pt locuri in cupele europene,Steaua a jucat cel mai slab,in derby-uri am fost catastrofe,ce argumente mai vrei?

Liviu
31st May 2009, 23:44
@Ted, intr-adevar, acum nu merita. Dar la toamna va fi o alta echipa si un alt antrenor (ati auzit ca prima sansa o are Bergodi ?), s-ar putea sa regretam ca nu suntem acolo vazandu-i pe altii cum se fac de ras. Merita Rapidul pentru ca ne-a luat 4 puncte ? Asta e prea putin important si nici n-ar trebuie sa ne pese. Sa-ti dau un exemplu : in sezonul 1990-1991 am facut egal cu Univeristatea la Craiova si i-am invins in Ghencea. Am terminat la egalitate cu ei pe primul loc dar ei au luat titlul la golaveraj cum era regulamentul atunci. A fost corect ?

Oricum, ramane cel mai slab sezon din ultimii 26 de ani, cand in sezonul 1982-1983 am terminat pe 5. Iar in vara viitoare se vor face 4 ani de la ultimul trofeu castigat, supercupa din 2006, eu zic ca e destul.

delaoltenia
31st May 2009, 23:52
da,altii merita ... dintre echipele ce se bat pt locuri in cupele europene,Steaua a jucat cel mai slab,in derby-uri am fost catastrofe,ce argumente mai vrei?

am alta parere...ai ceva impotriva? :(

Ted
1st June 2009, 01:22
nici vorba :ok:,dar e bine ca parerea sa fie insotita de ceva argumente :)

Snake_21
1st June 2009, 08:36
@Ted: Foarte buna parerea lui Liviu ... are dreptate :)

BAF-kimi
2nd June 2009, 13:39
Eu sper sa castigam meciul si sa ajungem in EL. Important e ca dinam0 a pierdut campionatul. :)
62 - Ne vrem clubul inapoi!