PDA

View Full Version : Etapa 26: Oțelul Galați - Farul Constanța 2-0



delaparis
19th April 2009, 21:33
Marți, 21 aprilie
Oțelul Galați - Farul Constanța,
ora 17.00 - netelevizat

discutii inainte si dupa meci aici

vlad1607
19th April 2009, 21:45
meci de 1 solist

*Coco*
19th April 2009, 22:59
Cred ca bate Farul, nu de alta dar ajuta si el Grigoras pe Farul cu ce poate --->> 3 pct:D

mateiasi
19th April 2009, 23:03
@Vlad1607: Daca vom castiga, o vom face cu mari emotii: ceea ce a mai ramas valid/cu drept de joc din lotul nostru are moral de plumb, si valoare de liga a 2-a. Spre norocul nostru, intalnim o formatie in degringolada, si e putin probabil sa pierdem. Dar de castigat la pas, cum anticipezi tu, nici gand :no:!

delaparis
19th April 2009, 23:28
nu sunt sigur ... dar zic totusi victorie Galati

six
20th April 2009, 09:09
normal 1 solist :) fara faulturi dure la Bourceanu ;) prietenii stiu de ce :D

Duba
20th April 2009, 12:18
Meci extrem de greu pentru ambele echipe.
Pentru echipa de la malul marii, partida este, in opinia mea, capitala. Daca nu obtin macar un punct, drumul spre divizia secunda este aproape inevitabil. Pentru galateni, un esec pe teren propriu, ii duce in zona periculoasa. Sper ca Farul sa nu piarda, pentru ca finalul de campionat sa se joace numai si numai pe teren. Altfel, echipele deja retrogradate vor face anumite jocuri care vor duce la un clasament incorect.

YoNuTzz
20th April 2009, 13:14
meci decisiv pentru farul...mai ales ca etapa viitoare avem acasa cu dinamo
din disperare cred ca scoatem 1 pct...victoria va fi foarte greu de obtinut insa...

stiintacv
20th April 2009, 18:10
1 solist

draghici.cristi
21st April 2009, 15:05
Bate Otelu dar greu

mihai_alex
21st April 2009, 15:33
Atacul e mana moarta azi,lipsesc Paraschiv,Viglianti si Salageanu,nu va asteptati la prea multe.

Denis
21st April 2009, 15:38
tocmai la asta ma gandeam si eu......mai are cine sa dea gol?:(

totusi 1 solist.

Cristian
21st April 2009, 18:38
2-0 ptr Otelul :D

YoNuTzz
21st April 2009, 18:54
ma asteptam la macar un egal...
pacat...anul viitor, la matineu...

vlad1607
21st April 2009, 18:55
Bravo Otelul ! faru in B ! :D

resita
21st April 2009, 19:09
2-0 ptr Otelul :D

:yeah::yeah::yeah::yeah:


! faru in B ! :D

:yeah::yeah::yeah::yeah:

iulian_1976
21st April 2009, 19:12
Bravo Otelul.
...cu jucatori de 20 de ani Otelul bate echipe de jucatori platiti nu gluma .:rolleyes:

*Coco*
21st April 2009, 19:16
Bravo Otelul.
...cu jucatori de 20 de ani Otelul bate echipe de jucatori platiti nu gluma .:rolleyes:

Care jucatori ma ?:lol: Doar 2-3 au 20 de ani si la urma urmei ce ei nu sunt jucatori de fotbal?

bada_otelul
21st April 2009, 19:24
Care jucatori ma ?:lol: Doar 2-3 au 20 de ani si la urma urmei ce ei nu sunt jucatori de fotbal?

Vrei sa zici ca 3 din 11 aveau peste 23 de ani,nu?
Oricum, am castigat meritat, dar mai greu decat arata scorul. De fapt asa si era de asteptat din moment ce lipseau jumatate dintre jucatorii fara de care jocul nu merge. Singurul regret ramane totusi ca sutul lui Jelev de la 35-40 de metri a lovit doar bara...

mihai_alex
21st April 2009, 19:24
Care jucatori ma ?:lol: Doar 2-3 au 20 de ani si la urma urmei ce ei nu sunt jucatori de fotbal?
Se vede ce stii....

Titularii:
12 Stoian Kolev 33
3 Cornel Râpă 19
16 Cristian Sârghi 22
31 Jivko Jelev 29
14 Silviu Ilie 20
John Ike Ibeh 23
5 Alexandru Bourceanu 23
Alexandru Avram 18
6 Laurențiu Iorga 21
7 Robert Elek 20
27 Marius Pena 23

Media 22.8 ani,exact ca etapa trecuta,si de 6 etape numai de 23 de ani a fost media titularilor.

Restul intrati:
Giurgiu 26
Gado 26
Tanasa 23

six
21st April 2009, 19:38
bay,bay faru' :)

*Coco*
21st April 2009, 19:43
Cornel Râpă 19
Silviu Ilie 20
Alexandru Avram 18
Robert Elek 20

Pardon 4 :D

iulian_1976
21st April 2009, 19:46
Care jucatori ma ?:lol: Doar 2-3 au 20 de ani si la urma urmei ce ei nu sunt jucatori de fotbal?

Ma...:D
...sunt jucatori de fotbal si ei dar nu cred ca poti sa-i compari cu jucatori platiti nu gluma gen Poli Iasi,Faru sau chiar .... Craiova.Apropo care e diferenta intre Pena de la Otelul si Dina de la Craiova ???:D

Ideia este ca daca esti antrenor valoros promovezi tineri si nu te vaiti ca nu ai jucatori valorosi,ca aria de selectie este redusa etc.

*Coco*
21st April 2009, 19:48
Dina e puscarieee, el nu e jucator de fotbal, el e prieten cu fotbalistii:)

mihai_alex
21st April 2009, 19:54
Cornel Râpă 19
Silviu Ilie 20
Alexandru Avram 18
Robert Elek 20

Pardon 4 :D

Iorga 21,Sarghi 22,Bouceanu,Ibeh,Pena si Tanasa 23...ce te incapatanezi asa?
Cate echipe din campionatul asta mai au varsta medie sub 25-26 de ani?dar sub 23?

TaciAcolo
21st April 2009, 19:57
poti sa ai echipa de over 30 daca joaca e ok :ok:

dupa 26 de ani fotbalistii dau maximu din ce pot

iulian_1976
21st April 2009, 19:59
...sigur Pandurii cu jucatori copti raman in Liga 1 ?:D

TaciAcolo
21st April 2009, 20:01
evident

mihai_alex
21st April 2009, 20:03
Asta e cu totul altceva,ce incerc sa va fac sa intelegeti e ca Otelul creste si promoveaza jucatori,daca joci numai cu jucatori de peste 25-26 de ani ce-ai facut pentru viitorul fotbalului?absolut nimic.Acum am avut doar 5 (+ 2 adoptati de mici) galateni in primul 11,dar in tur am avut in unele meciuri si 6-7,si am batut steaua cu 2-0 cu o astfel de echipa.

edit..5 nu 4 galateni,+ Iorga si Elek,crescuti tot de Otelul.

*Coco*
21st April 2009, 20:09
Iorga 21,Sarghi 22,Bouceanu,Ibeh,Pena si Tanasa 23...ce te incapatanezi asa?
Cate echipe din campionatul asta mai au varsta medie sub 25-26 de ani?dar sub 23?

Eu am zis doar cati au 20 de ani:)

Craiova mai are:)

mihai_alex
21st April 2009, 22:47
Pai da,noi si Craiova,restul?pauza.

Denis
22nd April 2009, 04:32
Cu tinerii astia plus Kolev, Jelev, si Paraschiv putem bate orice echipa din campionat. Iar de jumatatea inferioara a clasamentului nu mai zic; doar scrum mai ramane in ele!:ok:

FELICITARI ECHIPEI OTELUL GALATI PENTRU VICTORIA CU FARUL! /hello

mihai_alex
22nd April 2009, 07:48
Pai sa-ti zic cum e cu tinerii astia:
Elek s-a vazut de mult ca nu are treaba cu fotbalul,a jucat DEZASTRUOS ieri,a pierdut 80% din mingi,si nu stiu daca a dat 3-4 pase bune,Avram,care a jucat al 4-lea sau meci in Liga 1,a fost copia fidela a celui de mai sus.Sa speram ca acesta mai are multe de aratat,ca Elek a avut "n" ocazii si n-am vazut nimic.
Garleanu n-a jucat in ultimele 2 meciuri,insa cu exceptia meciului cu Vaslui,a fost mai slab si decat cei 2 de mai sus,un pressing nu era in stare sa faca..dar cred ca acesta va deveni jucator de baza in timp.
Rapa e singurul promovat recent care m-a surprins in mod placut,a fost folosit in meciul cu Arges prima data,meci in care a jucat f slab,dar a fost folosit si pe postul gresit atunci.Ca fundas dreapta e chiar bun,de nivelul Ligii 1,si mai poate creste mult ca are doar 19 ani,mi s-a parut ca e cu mult peste Carja(alt tanar galatean),si ma bucur ca a vazut si Grig asta.
Silviu Ilie,cu exceptia catorva faze,a semanat mai mult cu primii 2.Slab rau,in primul sezon mi-a placut,dar pe atunci juca mijlocas,in sezonul asta ca fundas e enervant de penibil.
In rest Iorga parca si-a mai iesit din fite si a inceput sa joace fotbal,Sarghi,isi revine incet,incet la forma de dinante de accidentari,Bourceanu,mai slabut decat deobicei,dar cu aceesi determinare,Pena si Tanasa,absenti in joc,astia trebuiau sa ramana in liga a 2-a,de unde au venit.
Ibeh,i-a aratat obrazul lui Grig prin golul marcat,pentru ca are evidente calitati,dar nu i-a fost data o sansa ca sa si le arate,si se vede ca n-a jucat decat f putin,poate sa creasca mult.E singurul jucator dintre cei plecati in iarna de la Arad care a fost regretat,insa acesta juca acolo in spatele atacantului(in pozitia din care a marcat si golul)nu pe banda stanga,asa cum il foloseste Grig.


P.S.Jelev a fost extraordinar ieri,mai ales in prma repriza,a lovit transversala de la 40 de m,si la un moment dat,satul de neputinta colegilor sai,a urcat in atac vreo 25 de m,si a dat o pasa la fel de lunga,perfecta pentru Pena,care a dat lob peste portar,iar daca lovea mingea mai tare era gol,insa a fost respinsa de un constantean inainte sa intre in poarta.

mateiasi
22nd April 2009, 08:28
Si eu sunt de acord cu tine, jucatorii tineri nu arata (inca) valoare de prima liga. In prima repriza (cu pustiul Avram in rol de coordonator) am jucat infiorator; orice alta echipa matura cu noi pe jos. Abia dupa ce a fost introdus un 'batran' (Giurgiu) s-a mai limpezit ceva in jocul nostru. E bine ca promovam tineri, dar trebuie pastrata masura.

Ciprica
22nd April 2009, 10:53
Pai sa-ti zic cum e cu tinerii astia:
Elek s-a vazut de mult ca nu are treaba cu fotbalul,a jucat DEZASTRUOS ieri,a pierdut 80% din mingi,si nu stiu daca a dat 3-4 pase bune,Avram,care a jucat al 4-lea sau meci in Liga 1,a fost copia fidela a celui de mai sus.Sa speram ca acesta mai are multe de aratat,ca Elek a avut "n" ocazii si n-am vazut nimic.
Garleanu n-a jucat in ultimele 2 meciuri,insa cu exceptia meciului cu Vaslui,a fost mai slab si decat cei 2 de mai sus,un pressing nu era in stare sa faca..dar cred ca acesta va deveni jucator de baza in timp.
Rapa e singurul promovat recent care m-a surprins in mod placut,a fost folosit in meciul cu Arges prima data,meci in care a jucat f slab,dar a fost folosit si pe postul gresit atunci.Ca fundas dreapta e chiar bun,de nivelul Ligii 1,si mai poate creste mult ca are doar 19 ani,mi s-a parut ca e cu mult peste Carja(alt tanar galatean),si ma bucur ca a vazut si Grig asta.
Silviu Ilie,cu exceptia catorva faze,a semanat mai mult cu primii 2.Slab rau,in primul sezon mi-a placut,dar pe atunci juca mijlocas,in sezonul asta ca fundas e enervant de penibil.
In rest Iorga parca si-a mai iesit din fite si a inceput sa joace fotbal,Sarghi,isi revine incet,incet la forma de dinante de accidentari,Bourceanu,mai slabut decat deobicei,dar cu aceesi determinare,Pena si Tanasa,absenti in joc,astia trebuiau sa ramana in liga a 2-a,de unde au venit.
Ibeh,i-a aratat obrazul lui Grig prin golul marcat,pentru ca are evidente calitati,dar nu i-a fost data o sansa ca sa si le arate,si se vede ca n-a jucat decat f putin,poate sa creasca mult.E singurul jucator dintre cei plecati in iarna de la Arad care a fost regretat,insa acesta juca acolo in spatele atacantului(in pozitia din care a marcat si golul)nu pe banda stanga,asa cum il foloseste Grig.


P.S.Jelev a fost extraordinar ieri,mai ales in prma repriza,a lovit transversala de la 40 de m,si la un moment dat,satul de neputinta colegilor sai,a urcat in atac vreo 25 de m,si a dat o pasa la fel de lunga,perfecta pentru Pena,care a dat lob peste portar,iar daca lovea mingea mai tare era gol,insa a fost respinsa de un constantean inainte sa intre in poarta.


Avram e unul dintre cei mai talentati pusti de la Otelul, Garleanu este puternic si centreaza binisor, Rapa e un jucator excelent, pentru varsta lui, si mai are timp (ieri a fost in tribuna un tatae senil care l-a injurat tot meciul, deci a jucat si sub presiune :) ). In plus, lobul lui Pena nu era pe poarta, jucatorul asta chiar nu are nicio treaba cu fotbalul... SI mai e ceva, Iorga este un pusti teribil de tehnic, dar relativ indolent, si asta se vede in evolutiile lui. Ar trebui sa puna Grig parul pe el, inainte sa se piarda...

Ferko
22nd April 2009, 12:42
Pana la urma ramane rezultatul favorabil Otelului. Farul s-ar putea salva daca ... retrogradeaza Arges (dupa cum a jucat ieri chiar nu merita retrogradarea).

Dregan
22nd April 2009, 12:53
N-am nimic cu cei de la Constanta, dar nu au lot de Liga I...

mihai_alex
22nd April 2009, 14:49
Gabriel Paraschiv are ruptura fibrilara si va absenta o luna de pe gazon Gabriel Paraschiv are ruptura fibrilara si va absenta o luna de pe gazon
Căpitanul formației Oțelul Galați, Gabriel Paraschiv, a suferit în partida din etapa trecută cu Gloria Bistrița, scor 3-0, o ruptură fibrilară, astfel că tehnicianul Petre Grigoraș nu se va putea baza pe serviciile sale aproximativ o lună.

Mijlocașul oțelarilor s-a accidentat în minutul 30 al meciului de la Bistrița, fiind schimbat cu Avram, analizele medicale efectuate ulterior relevând o ruptură fibrilară.

În aceste condiții, fotbalistul va rata cele mai importante meciuri ale returului, cu CFR Cluj, Steaua, Dinamo și FC Timișoara.
Dumnezeule...sunt satul pana peste cap.Cei mai buni jucatori de atac,Paraschiv si Viglianti vor absenta aproape intreg returul.

Marius.B
22nd April 2009, 18:17
Afara cu Troaca si Tamasanu!!!

mihai_alex
22nd April 2009, 19:10
Cele 2 goluri plus bara lui Jelev de la 40 de m,ar fi fost golul campionatului,merita vazut:

http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=17140

Dregan
23rd April 2009, 17:11
Golul campionatului este opera lui Vitaic din meciul tur:P