PDA

View Full Version : Etapa 4: FC Unirea - CFR Cluj



Angelina Jolie
13th August 2004, 12:13
Etapa a 4-a progarameaza un duel totalmente ardelean. Sper sa va batem nu ca as avea ceva cu voi suporterii, dar ar fi fain sa ii dam peste nas la mieluselul vostru care ne-a pus toate piedicile posibile la orice jucator am vrut sa luam de la voi, de parca am fi fost cei mai mari dusmani.

bill
13th August 2004, 12:46
...dar ar fi fain sa ii dam peste nas la mieluselul vostru care ne-a pus toate piedicile posibile la orice jucator am vrut sa luam de la voi, de parca am fi fost cei mai mari dusmani.
Ai fi vrut sa dea drumul gratis la jucatori? Faptul ca actioneaza in interesul clubului deranjeaza? Sunt mii de mii de jucatori, de ce nu au adus altii la CFR?
Si nu o sa castigati. Sper chiar ca pierdeti la cel putin 2 goluri diferenta.

Angelina Jolie
13th August 2004, 13:43
Nu as fi vrut sa ii dea gratis. Dar din modul in care s-a comportat si din aia $500.000 pe care i-a cerut s-a vazut clar ca are ceva cu cineva de la noi. Oare cu Sunda? Oricum eu va felicit pt debutul bun de camponat, sper sa continuati tot asa. Dar meciul cu noi va fi greu pt ca acum am prins incredere in propriile forte. LUPTAM SI CASTIGAM!

bill
13th August 2004, 15:09
Pentru noi orice meci mai ales acasa e greu. Trebuie sa batem oricat de greu ar fi. Si sper ca CFR o sa castige restul de meciuri :D . Ar fi bine sa fie tot mai multe echipe din Ardeal in Divizia A. Asa ca tineti-va tare.

MaPaX
13th August 2004, 19:34
Sambata, 21 august, ora 18:00> FC Unirea - CFR Cluj (TeleSport)

ADelPiero
14th August 2004, 00:29
un 4-0 :D lejer

spmihai
14th August 2004, 00:54
Sa speram ca batem cu 5-0 nu cu 4-0, dar ramane de vazut. pacat ca am facut numai 0-0 cu Metalul Aiud, oricum un meci amical care nu conteaza.

Angelina Jolie
14th August 2004, 02:35
Mama da optimisti sunteti. Chiar asa sa fie, 5-0? Ori va considerati pe voi prea buni ori pe noi prea slabi. Eu merg pe X2.

ADelPiero
14th August 2004, 10:37
nici nu intram bine in minutul 2 ca deja e 1-0 :yeah:
pana in min 45 e 3-0 :D

Angelina Jolie
14th August 2004, 11:09
Om trai si om vedea. Eu zic sa ii spuneti omului care controleaza tabela sa puna direct 1-2 ca atata va fi scorul.

spmihai
14th August 2004, 16:28
Daca esti asa sigur de rezultat, ar trebui sa pui la pariuri, poate castigi, dar sincer nu cred ca cu rezultatul ala o sa primesti bani. As pariu mai degraba pe un 2-1, sau un 3-1, dar in nici un caz 1-2. In cel mai bun caz pentru voi va fi egal, dar vom castiga ca au baietii ceva de demonstrat.

TZEFERU
15th August 2004, 00:00
nici nu intram bine in minutul 2 ca deja e 1-0 :yeah:
pana in min 45 e 3-0 :D

Te referi la amicalul pe care il veti juca cu Minerul Tior-Tiur?

horica
15th August 2004, 00:41
M-as mira ca baietii de la Alba sa fie foarte motivati dupa cele doua prime restante in urma celor 2 victorii!Sigur ca vor fi ei profesionisti dar nu trebuie uitat acest mic amanunt....
Cand am citit ce prime le da Malusel pentru victoria cu Sportul(1200 dolari),am inlemnit.Ma gandeam de unde scoate asta atatia ?Raspunsul a venit relativ repede citind din ziare ca deja s-au strans datorii la jucatori de 70 de mii de dolari!
Malusel tata ai grija ca patesti ca si ciobanul care striga lupul.....
Fiti mai realisti mai baieti,ca doar nu jucam filcai!Nu uitati ca totul trece prin stomac.

HAI CFR!

Ultras[19]
15th August 2004, 02:00
bine mai !!! ma refer la cei din gruia, cum credeti voi ca o sa castigati chiar pe Cetate? o sa va fie foarte greu, desi nu pare la inceput. spectatorii de acolo daca o sa fie numeros, asa cum il stiu eu, o sa va faca probleme! stiu eu ce zic, ... am trecut pe acolo :P
iar Unirea va castiga sigur! un scor exact nu pot sa dau... sau pot : 3-1 (1-1)

Ultras[19]
15th August 2004, 02:21
am o intrebare pentru orcine din alba iulia: in general, cum le place albaiulienilor sa zica : Apulum sau Unirea?
intreb asta pentru ca pe Cetate, tot stadionul striga U-ni-rea!!! iar cand se vorbeste de echipa ii spun Apulum! dar cred ca in sufletul vostru e Unirea!!

Angelina Jolie
15th August 2004, 04:12
Daca SPECTATORII o sa fie NUMEROS, asa cum IL stii tu atunci sigur o sa avem probleme. :rosu: :rosu: :rosu: Gramatica ne omoara.

ADelPiero
15th August 2004, 16:50
Te referi la amicalul pe care il veti juca cu Minerul Tior-Tiur?

da... la oficialul cu cfru .... imi doresc sa va batem si sa ramaneti in continuare in divizia a :yeah:

horica
15th August 2004, 22:57
Credeam ca discutiile pentru meciul cu Deva sunt in alta parte....

HaoTic
16th August 2004, 12:11
Toata stima pentru Sunda, pentru ce a facut pentru Alba, succes, dar de etapa viitoare. El ii stie foarte bine pe jucatorii albaiulieni, de aceea cred ca duelul se va da in plan tactic. Noi trebuie sa-l surpindem pe profesor si e posibil sa atacam puternic in prima parte a jocului, in speranta ca ne vom asigura succesul pana la pauza. Ducem lipsa unui atacant de meserie, Nedelea e departe de ceea ce trebuie sa fie, si suferim la combinatiile rapide pe jos in aparare.
Sper ca Iuri sa-si revina la forma aratata in campionatul trecut, fiindca este o piesa foarte importanta in angrenajul echipei. Maier poate rezolva totul printr-o faza, nici nu cerem mai mult de la el.
CFR-ul am auzit ca este o echipa bine disciplinata tactic, dar fara jucatori de creatie ,gen Paleacu, de aceea cam arunca baloanele direct pe varfuri.
Mizez pe un 2-1.

ADelPiero
17th August 2004, 09:53
eu, nici nu ma gandesc ca o sa pierdem :)

MaPaX
17th August 2004, 09:56
']am o intrebare pentru orcine din alba iulia: in general, cum le place albaiulienilor sa zica : Apulum sau Unirea?
intreb asta pentru ca pe Cetate, tot stadionul striga U-ni-rea!!! iar cand se vorbeste de echipa ii spun Apulum! dar cred ca in sufletul vostru e Unirea!!
Eu ii spun UNIREA /hello

Ultras[19]
17th August 2004, 11:48
UNIREA ( asa cum le place albaiulienilor sa spuna) va bate pe cfr, scorul nu mai conteaza; sunt sigur ca toti jucatorii isi doresc aceasta victorie foarte mult, dar mai mult si-o doresc Ovidiu Maer si Iurisniti Gabriel, 2 jucatori care au trecut si pe la "U"

ADelPiero
17th August 2004, 13:03
']UNIREA ( asa cum le place albaiulienilor sa spuna) va bate pe cfr, scorul nu mai conteaza; sunt sigur ca toti jucatorii isi doresc aceasta victorie foarte mult, dar mai mult si-o doresc Ovidiu Maer si Iurisniti Gabriel, 2 jucatori care au trecut si pe la "U"

in dorinta de a face cat mai multe pt echipa lor ... s`ar putea sa nu le iasa jocul :D

spmihai
21st August 2004, 16:33
Nu avem voie sa pierdem meciurile de acasa, si in special pe asta cu CFR-ul. Cica unii jucatori au zis ca nu luam gol (din aparare) si dam cel putin 2 (mijloc). Sa speram ca au dreptate. Oricum punctele conteaza. HAI UNIREA! /hello /hello /hello /hello /hello

spmihai
21st August 2004, 21:13
Un meci in care ne-am batut singuri, adica ne-o batut Gherman cu Sarbu ala a lui, plus si arbitrul care era parca din spatiu. Pacat, dar asta e. Felicitari Sunda!

Angelina Jolie
22nd August 2004, 00:11
Asta este diferenta intre un ANTRENOR si un antrenor. Las ca nu-i bai. Alta data sa stiti sa nu ne mai priviti de sus, si numa bine in continuare. ARDEALUL in A!

horica
22nd August 2004, 00:40
Asta-i viata,o data pierzi alta data castigi.Capul sus si bafta in continuare!

HAI CFR!!!!!

ADelPiero
22nd August 2004, 16:54
cred ca nu a fost curat meciul...
este o parere proprie ... dar in curand o sa o clarific ... daca e adevarata sau nu ...

spmihai
22nd August 2004, 21:24
Am auzit si eu ca ar fi fost ceva necurat la mijlocul acestui meci, dar sincer nu cred ca este adevarat. Sunt de parere ca uniristii ar fi vrut sa-i demonstreze lui sunda ca nu trebuia sa plece de la Unirea, dar poate din dorinta de a face multe, nu le-a iesit mai nimic. Sa speram ca totul va iesi bine si batem pe FC National, care a jucat foarte bine pana acum in campionat.

ADelPiero
23rd August 2004, 00:57
mihai , e usor sa vorbesti si la fel de usor e sa si postezi ...
eu nu postez doar sa ma aflu`n treaba ... o sa`l sun pe un prieten din echipa .. si o sa ma lamuresc.... dar daca ma roaga sa tac. .. nu o sa mai discut pe marginea acestui subiect... si ai uitat si o alta problema .. cea a banilor ... sunt multe de pus pe lista...
sunt curios ce va urma ... Savin e foarte nervos pe Gherman ... vedem luni ce o sa fie ...

Angelina Jolie
23rd August 2004, 01:36
Bai ce scuza faina v-ati gasit. Adica mieluselu' ala vost care ii total contra lui Sunda sa ii dea meciul sau cum? Recunoasteti ca suntem buni si gata, nu o tot dati pe din dos.

TZEFERU
23rd August 2004, 01:46
DelPiero....sa nu spui ca nu v-am prevenit ca va betem. Nu ati crezi...ba mai mult vad lamentari de genul ca vez doamne ne-a batut o echipa ca CFR.
Hmmm...se vede ca nu ati fost cuplati la pulsul Seriei III anul trecut. A fost meserie. Si MESERIE urmeaza....
:yeah: :yeah: :great:

Oricum succes vecine!!!

ADelPiero
23rd August 2004, 09:27
Bai ce scuza faina v-ati gasit. Adica mieluselu' ala vost care ii total contra lui Sunda sa ii dea meciul sau cum? Recunoasteti ca suntem buni si gata, nu o tot dati pe din dos.

bai ... eu nu am nimic cu Clujul ... si daca n`ar fi fost Alba in A ... as fi tinut cu CFR....
antrenorul a alcatuit prost formatia .... a bagat pe nr.3, Sarbu care nu a jucat in viata lui in Divizia A ... a gresit la o gramada de faze .. din care 2 s`au transformat in gol... ati jucat bine recunosc ... dar daca era altcineva in locul lui sarbu ala :rosu: ...

aveti atac ...dar apararea voastra e de divizia C ...

p.s. si vorbeste mai frumos :rosu: ... nu iti bate joc de unele persoane .... Malusel a facut istorie la Unirea... din primul an cand a luat echipa a si promovat`o in A ... in primul an de divizia A a terminat pe locul 6 ... deci putin respect ....

p.s.2 TZEFERU , a fost un simplu meci , in care antrenorul nostru a gresit enorm, va ajutat sa castigati , va doresc succes in continuare si sa ramanem am2 in DIvizia A :ok:

bill
23rd August 2004, 09:48
De data asta CFR a jucat mai bine, si pt ca Unirea a jucat prost, habar n-am din ce motiv. Poate si subestimarea adversarului e unul dintre ele.
Pe langa toate astea Savin demonstreaza inca o data ca e un *******. Din cauza lui a plecat Sunda si vad ca nu e capabil de o atitudine de om in stare sa gandeasca normal. Nu stiu ce mai cauta aici, nu il poate tine nimeni departe de echipa?

horica
23rd August 2004, 14:52
La meciul pierdut de CFR la Bistrita la fel au fost unii care au pus la indoiala corectitudinea jocului.Personal daca as avea cunostinta de vreun blat al echipei mele pt. mine ar fi niste straini!Nu stiu de ce-ar avea alt statut decat niste infractori de drept comun.
Pana una alta nu cred ca trebuie sa alteram atmosfera cu simple zvonuri culese din "folclorul romanesc".In fond vorbim de un simplu joc in care unul trebuie sa castige...sau nu.



HAI CFR!!!!

Angelina Jolie
23rd August 2004, 15:43
bai ... eu nu am nimic cu Clujul ... si daca n`ar fi fost Alba in A ... as fi tinut cu CFR....
antrenorul a alcatuit prost formatia .... a bagat pe nr.3, Sarbu care nu a jucat in viata lui in Divizia A ... a gresit la o gramada de faze .. din care 2 s`au transformat in gol... ati jucat bine recunosc ... dar daca era altcineva in locul lui sarbu ala :rosu: ...

aveti atac ...dar apararea voastra e de divizia C ...

p.s. si vorbeste mai frumos :rosu: ... nu iti bate joc de unele persoane .... Malusel a facut istorie la Unirea... din primul an cand a luat echipa a si promovat`o in A ... in primul an de divizia A a terminat pe locul 6 ... deci putin respect ....

p.s.2 TZEFERU , a fost un simplu meci , in care antrenorul nostru a gresit enorm, va ajutat sa castigati , va doresc succes in continuare si sa ramanem am2 in DIvizia A :ok:

In primul rand nu am vorbit nimic urat, si in al doilea rand raspunsul care l-ai dat aici nu are nici o legatura cu acuzatia de non-combat pe care ai lansat-o mai devreme.

ADelPiero
23rd August 2004, 21:21
n`am mai adus vorba de ceea ce am presupus pentru ca m`am lamurit ce a fost... :ok:

bill
24th August 2004, 12:35
ce a fost?

ADelPiero
24th August 2004, 22:35
meci :)