PDA

View Full Version : Ce ne lipseste???



Denis
16th April 2009, 18:32
Ce credeti ca lipseste clubului OTELUL, in momentrul de fata, pentru a se califica la anul in cupele europene? Ce trebuie schimbat la echipa pentru ca OTELUL sa devena revelatia sezonului urmator?

mihai_alex
16th April 2009, 18:46
Pai am gasit asta in prostport ieri,De unde vin banii in Liga 1?(2008-2009)

* investitiile patronilor de cluburi - 90-95 mil. euro
* drepturi de televizare a meciurilor - 30 mil. euro
* sponsori si contracte comerciale - 20 mil. euro
* banii de la UEFA - 19,5 mil. euro
* panotaj - 7-8 mil. euro
* vanzarile de bilete si abonamente - 8-9 mil. euro

Raspunsul vine de la sine,ai performante daca ai si un investitor puternic,sponsorii sunt abia a 3-a sursa de bani,cu mult sub investitori.

Insa cat timp sunt Bors si Stan n-o sa se puna problema de vreun investitor...asa ca votez...

Denis
16th April 2009, 19:03
pai atunci de ce nu ai votat "un nou director general" daca nu-l mai vrei pe Marius Stan?:D

Deci in primul rand ne trebuiesc bani...de oriunde.....dar cel mai usor ar fi de la un actionar. Oricum, vorba ta: atata timp cat va fi Marius Stan director, nu vom beneficia de acest privilegiu. Cu acesti bani am reconstrui echipa. In primul rand ne-ar trebui un atacant bun; cel putin lafel de bun cum a fost Jula dar care totusi e constant si are si viteza. In rest ar fi super daca am putea readuce jucatorii buni care au trecut pe la Galati (Otelul, Dunarea, Poli Galati) : Cernat, Ghionea, Szekely, Jula, Ochirosii, Ropotan, etc. etc.

mihai_alex
16th April 2009, 19:23
Lasa-ma cu Szekely,Ropotan si Ochirosii,astia n-au ce cauta la Otelul.
Mai bine un Deac de 100 de ori

Anti_FIA
16th April 2009, 19:32
jucatori ....asta lipsesc..trebuie dubluri de valoare pe toate compartimentele

Denis
16th April 2009, 20:39
Cristian, sa inteleg ca din punctul tau de vedere totul trebuie schimbat. :D

Cristian
16th April 2009, 20:44
Da, ne lipsesc foarte multe din toate :) Asa ca am ales cum trebuie :D

iulian_1976
16th April 2009, 21:33
1.Un investitor.
2.Un stadion modern
3.O baza de antrenament moderna pentru copii si juniori
in plus pentru a indeplini conditiile standard UEFA +
4.un aeroport

Ce are Otelul :
-un conducator priceput
-un antrenor foarte bun
-o baza de copii si juniori buna
-un sponsor zgarcit

mihai_alex
16th April 2009, 21:43
3.O baza de antrenament moderna pentru copii si juniori
Asta e "pe vine",in rest mai asteptam mult si bine.

2.Un stadion modern
Sa-i dea o mana de vopsea(au trecut 3 ani),sa-i puna nocturna,turnicheti,si sa faca 2 case de bilete si eu o sa fiu multumit.

Hard
16th April 2009, 22:02
va lipseste nocturna si o galerie .

mihai_alex
16th April 2009, 22:22
Specfica ce fel de galerie,ca avem 2.:D
Am avut o galerie,vreo 2 ani la rand,n-o sa mai avem prea curand.

Doctor_Satan
16th April 2009, 22:46
Eu consider ca in primul rand avem nevoie de un actionar cu punguta adanca si, cam pe la acelasi nivel, de un director general care sa munceasca pentru club, nu pentru hainita lui de blana.
Cu aceste doua aspecte rezolvate, restul vin de la sine.

resita
16th April 2009, 22:49
sincer, cred ca va lipseste MM :D si un actionar ca dare de mana, restul vine de la sine ;)

mihai_alex
16th April 2009, 23:31
La ce citesc prin presa locala despre combinat nu vad deloc bine echipa asta in 2010.....

Denis
17th April 2009, 08:32
1.Un investitor.
2.Un stadion modern
3.O baza de antrenament moderna pentru copii si juniori
in plus pentru a indeplini conditiile standard UEFA +
4.un aeroport

Ce are Otelul :
-un conducator priceput
-un antrenor foarte bun
-o baza de copii si juniori buna
-un sponsor zgarcit

Era vorba lipsurile echipei ce ne impiedica sa ne calificam in Cupele Europene la anul, si ce trebuie schimbat pentru a ajunge revelatia sezonului urmator. Nu cred ca un stadion modern si un aeroport ar fi necesare pentru a atinge aceste scopuri.


La ce citesc prin presa locala despre combinat nu vad deloc bine echipa asta in 2010.....

Sa dea Dumnezeu sa te inseli, Mihai. Poate pana la anul vom avea venituri si din alta parte. Dar daca echipa ar fi jucat si ea mai bine ne-ar fi mult mai usor sa ne gasim sponsori mai putin zgarciti.

Cristian
17th April 2009, 17:00
sincer, cred ca va lipseste MM :D si un actionar ca dare de mana, restul vine de la sine ;)

Mie sincer MM nu-mi lipseste :) Eu zic ca ne trebuie un sponsor mai "activ" decat Mittal.

Denis
18th April 2009, 08:55
Avem nevoie de experienta. Daca nu vom pierde in urmatorii 2-3 ani tinerele noastre talente, vom capata experienta necesara pentru a fi considerata o echipa de top 5 in Romania. Problema e sa rezistam financiar pana atunci fara a pierde jucatorii de valoare.

mihai_alex
18th April 2009, 13:43
Astea-s vise,n-avem un patron care sa tina jucatorii cum o face Mititelu la Craiova.
Cum va prinde unul o oferta mai buna va pleca imediat,iar jucatorii abia asteapta asa ceva.

Denis
6th May 2009, 03:41
Daca nu am avea nici o problema cu accidentarile sau cu suspendarile, cred ca 2 atacanti prolifici ne-ar fi de ajuns. Doar 4-5 meciuri ne-ar trebui pentru a ne omogeniza. Grigoras observa foarte usor ce tactica trebuie abordata in functie de adversar, dar pentru asta i-ar trebuie un lot disponibil 100%. S-a vazut de la an la an ca ne lipseste golgeterul:(.

bada_otelul
6th May 2009, 15:35
Daca nu am avea nici o problema cu accidentarile sau cu suspendarile, cred ca 2 atacanti prolifici ne-ar fi de ajuns. Doar 4-5 meciuri ne-ar trebui pentru a ne omogeniza. Grigoras observa foarte usor ce tactica trebuie abordata in functie de adversar, dar pentru asta i-ar trebuie un lot disponibil 100%. S-a vazut de la an la an ca ne lipseste golgeterul:(.

Si un fundas stanga de meserie, obligatoriu! Si un atacant gen Mansour, dar care sa fie valid tot sezonul, nu cu accidentari cum am avut parte noi tot sezonul, si am fi fost fara probleme in primele 10. Fara sa exagerez, asta e sezonul cu cele mai multe si mai grave accidentari de cand tin eu minte. Preparatorii fizici sunt depasiti de nivelul actual al fotbalului.

Denis
7th May 2009, 10:01
FUNDASI STANGA

Daniel Barna (Ceahlãul) – deºi a jucat ºi pe banda dreaptã a apãrãrii atunci cānd a fost nevoie, postul sãu de bazã este pe stānga. Tānãrul fundaº nemþean a fost unul dintre cei mai buni jucãtori ai echipei īn acest tur de campionat, demonstrānd cã Rapid nu l-a dorit degeaba.

Florin Acsinte (FC Botoºani) – deºi echipa lui nu a avut un sezon extraordinar, evoluþiile sale au fost peste nota echipei

Cornel Cornea (Delta) – folosit ca fundaº stānga avansat īntr-un sistem de 5 fundaºi, Cornel a spãlat imaginea proastã pe care ºi-o fãcuse la Botoºani īn sezonul trecut. Evoluþiile sale excelente i-au permis īn aceastã iarnã sã obþinã un contract la OFI Creta

Bogdan Bucuricã (Unirea AIba Iulia) - Jucãtorul de 22 de ani a revenit īn aceastã varã la Unirea Alba Iulia ºi pare sã-ºi fi revenit dupã grava accidentare care l-a īmpiedicat sã confirme la CFR Cluj. Bucuricã este nelipsit din echipa Unirii ºi vrea sã joace īn Liga I cu formaþia din Alba Iulia, lucru pe care nu l-a reuºit cu CFR din pricina accidentãrilor.

Alexandru Pop (FCM Tg Mureº) - Fundaºul de 23 de ani al lui FCM Tārgu Mureº este unul dintre puþinii debutanþi īn Liga a doua a nou promovatei. Fundaºul venit de la Avāntul Reghin nu a resimþit schimbul de eºaloane ºi este unul dintre titularii de bazã ai lui Cosmin Bodea.

Liviu ªtefan (CFR Timiºoara) – experimentatul fundaº stānga, sosit īn varã de la Delta, a confirmat cã rãmāne unul dintre cei mai buni fundaºi stānga din Liga a II-a, fiind ºi unul dintre cei mai buni executanþi de lovituri libere.


O fi bun vreo unul din astia oare? Ca bani de jucatori din Liga I nu avem; va trebui din nou sa ne orientam catre jucatorii din Liga II-a.:(

Dregan
7th May 2009, 14:40
Cornel Cornea a jucat la Otelul in anul in care am retrogradat. Un jucator foarte talentat, dar nu e material de fundas stanga. Joaca foarte bine doar ca mijlocas.

Denis
7th May 2009, 16:45
Mie parca Daniel Barna imi atrage atentia!...pe el l-as incerca......

mateiasi
7th May 2009, 17:10
Ceahlaul e deja promovata, nu va renunta Pinalty la el asa usor. Iar bani nu avem, asa cum ai remarcat si tu. Ar trebui sa ne axam pe jucatori aflati la final de contract, sau sub contract cu echipe in impas financiar, gen Sportul Studentesc.

Denis
8th May 2009, 10:02
Ceahlaul e deja promovata, nu va renunta Pinalty la el asa usor. Iar bani nu avem, asa cum ai remarcat si tu. Ar trebui sa ne axam pe jucatori aflati la final de contract, sau sub contract cu echipe in impas financiar, gen Sportul Studentesc.

...sau gen Progresul :rolleyes:

Tim
4th July 2013, 18:58
OT:

demnitatea, onoarea , corectitudinea, valoarea, traditia.......

fl0o
5th July 2013, 11:22
siguranta :rolleyes:

megastar
5th July 2013, 14:05
OT:

demnitatea, onoarea , corectitudinea, valoarea, traditia.......

Total deacord. Numai ca faza asta se aplica intregului fotbal romanesc. Nu crezi?