PDA

View Full Version : Semifinala: Dinamo - FC Timisoara 1-4



Pages : [1] 2 3 4

resita
16th April 2009, 13:08
Meciul se va disputa pe teren neutru in data de 29 aprilie

laurdog
16th April 2009, 13:15
Pac, pac si gata si cu astia.

Jacob
16th April 2009, 13:19
Am trecut de Rapid, trecem si de Tim si in finala de CFR...toata floarea cea vestita...pacat ca nu am jucat si cu steluta, dar ei acum oricum sunt o echipa de pluton, nu avea nici un farmec.

vlad1607
16th April 2009, 13:19
un meci ffff greu ne asteapta....dar asta nu inseamna ca nu o sa ne calificam in finala :D unde o sa jucam cu invingatoarea din semifinala steaua u craiova :happy

Elphax
16th April 2009, 13:23
nu va fi asa greu meciul, ca doar ne bateti unde ne prindeti...
totusi unde vreti sa jucam?
la craiova sau in giulesti ? :D

vlad1607
16th April 2009, 13:25
in ghencea :D conteaza ?:D

NTM
16th April 2009, 13:27
Mergem in finala.....sa-l vedem pe jabba cu unghia-n gat

resita
16th April 2009, 13:28
cred se va juca la cluj

vlad1607
16th April 2009, 13:30
Mergem in finala.....sa-l vedem pe jabba cu unghia-n gat

e gros gatul sau....nu cred ca ajunge unghia unde trebuie ci se opreste in stratul adipos disponibil ..in exces....

red-bull
16th April 2009, 13:30
Mergem in finala.....sa-l vedem pe jabba cu unghia-n gat

vezi sa nu primeasca jabba alea 6 puncte ca s-ar putea sa il vezi pe borcea cu unghia in gat...meci greu oricum

NTM
16th April 2009, 13:33
vezi sa nu primeasca jabba alea 6 puncte ca s-ar putea sa il vezi pe borcea cu unghia in gat...meci greu oricum

poate primeste un preinfarct jabba..la halul in care arata ..monstruozitatea..

laurdog
16th April 2009, 13:34
Vreau la Craiova. Ce poate fi mai frumos decat sa elimini timisoara pe stadionul Craiovei?:drak:
:happy:happy

Grinco
16th April 2009, 13:34
Doamne, da' cretini sunt aia de la FRF cu idiotenia asta cu teren neutru. Cine dracu' are de castigat daca meciul asta se joaca la Tg. Jiu, de exemplu? Ca la Craiova probabil nu vor si de acord dinamovistii

JJ
16th April 2009, 13:43
Bag mana-n foc ca pana la urma la Cluj ajungeti. :D

bob
16th April 2009, 13:49
cluj, valcea , targu-jiu

Radu
16th April 2009, 13:50
Oricum unu din cele 2 meciuri se va juca la brasov.

Tyler Durden
16th April 2009, 14:31
Eu as vrea sa se joace pe Giulesti. :D

YoNuTzz
16th April 2009, 14:35
chiar meciul asta vroiam sa fie tras...
o sa fie foarte interesant....hai poli :D

Stefan_Cel_Mare
16th April 2009, 14:43
hai Poli !

valitudor
16th April 2009, 14:44
Iar o sa fie tragedie in tara :D

Ulysses
16th April 2009, 14:47
"Azi in Timisoara, maine-n toata tara!":yeah:
Dupa Craiova, e randul timisorenilor sa-i umileasca pe caini:yes:.Poate intre timp il ascund astia si pe borcea:ok:

NTM
16th April 2009, 14:56
"Azi in Timisoara, maine-n toata tara!":yeah:
Dupa Craiova, e randul timisorenilor sa-i umileasca pe caini:yes:.Poate intre timp il ascund astia si pe borcea:ok:

Te rogi si tu, speri sa ne bata Timisoara sau vreo alta echipa...asa ai mai avea si tu satisfactii...ca locurile de "Cupa Maglabesh" ti-au ramas in gat...ca sa nu mai zic de Cupa Romaniei, unde an de an va faceti de rusine....Cei umiliti sunteti voi, din cauza jocului prestat, a non-valorilor din lot, a penibilitatii galeriei, a jocurilor din culise. Va faceti de ras prin IGNORANTA voastra si TUPEUL pe care il afisati :rosu:

Tyler Durden
16th April 2009, 14:56
Eu sunt mai modest, nu vreau sa-i umileasca, doresc doar sa-i bata. :D

NTM
16th April 2009, 14:59
Asa ati vrut cu totii si in meciul de campionat din tur....si cat s-a terminat...cat,cat??? say again???? 3-0 da

laurdog
16th April 2009, 15:00
Tylere, noi nu putem sa-i batem altfel decat la scor. In concluzie.......................POVESTEA CONTINUA!

Tyler Durden
16th April 2009, 15:02
Poate in campionat, in cupa e altceva. :D

NTM
16th April 2009, 15:03
Dubla cu rapid te contrazice

nr.zece
16th April 2009, 15:05
daca iancu intra in tribuna cu "sa traiti" iar e 3-0, daca e "fie ce o fi" bat polistii, dar greu
ambele joaca urat

Charon
16th April 2009, 15:06
daca se joaca Craiova cred ca o sa ma alatur Drojdierilor!:D

Tyler Durden
16th April 2009, 15:07
Nu se joaca la Craiova, o sa aleaga un oras de iobagi, d'aia care au auzit doar de Steaua si Dinamo.

Charon
16th April 2009, 15:15
nici Tg.Jiu nu e departe, deci pot face un minim efort daca tot sunt prin zona!:D

asa merge si pch-ul la mineri acasa sa planteze panselute cu sapele,greblele,cozile de topor si alte unelte agricole ce le cara prin deplasari!:happy

Tyler Durden
16th April 2009, 15:15
Ce vrei ma, asa o ard ei...ca studentii.

Mario Di Lazi
16th April 2009, 15:20
Păcat că jucăm cu Timișoara în semifinală ... trebuia în finală

un final de sezon cu 2 echipe : DINAMO și TIMIȘOARA

Sezione
16th April 2009, 15:20
Vreau la Craiova. Ce poate fi mai frumos decat sa elimini timisoara pe stadionul Craiovei?:drak:
:happy:happy

A vorbit sado masochistul din tine..:happy Mda ...dar te asigur ca conducerea si echipa SIGUR NU VREA...ne de alta da inca mai au sechele dupa primirea " CALDA " facuta de noi intr-o zi de miercuri.... si cum voi nu prea sinteti obisnuiti cu o asemenea atmosfera ..o sa preferati un Pitesti sau eventual o anume scuipatoare din Stefan cel mare:happy

NTM
16th April 2009, 15:27
Ne-ati batut o data in 5 ani de zile si acum aveti senzatii ude si izmene calde

Later Edit : cum ati iesit voi din Cupa anul asta??? schimbati-va izmenele alea de la meciul din miercurea de care zici tu...sau tot umezi vreti sa fiti ?

caine19
16th April 2009, 15:42
A vorbit sado masochistul din tine..:happy Mda ...dar te asigur ca conducerea si echipa SIGUR NU VREA...ne de alta da inca mai au sechele dupa primirea " CALDA " facuta de noi intr-o zi de miercuri.... si cum voi nu prea sinteti obisnuiti cu o asemenea atmosfera ..o sa preferati un Pitesti sau eventual o anume scuipatoare din Stefan cel mare:happy

taci ba dreacu din gura de lesinat...

O sa se joace in bucuresti meciul...

Hingherul
16th April 2009, 16:56
"Hacic Garabet: "Am consemnat în raportul de joc că s-au rupt 3 scaune, dar eu nu am văzut nici un banner rasist!"
"Vă spun sincer că eu nu am văzut nici un astfel de mesaj pe stadion și nici nu am auzit că s-au strigat mesaje rasiste la adresa celor de la Rapid. Am scris în raportul de joc că s-au stricat cuvinte vulgare, dar nu pot să scriu ce nu am văzut! Am consemnat în raportul de joc că s-au rupt 3 scaune, dar eu nu am văzut nici un banner rasist!"

cascarabetele asta ar trebui dat afara numai pentru declaratia asta.

NTM
16th April 2009, 16:58
"Hacic Garabet: "Am consemnat în raportul de joc că s-au rupt 3 scaune, dar eu nu am văzut nici un banner rasist!"
"Vă spun sincer că eu nu am văzut nici un astfel de mesaj pe stadion și nici nu am auzit că s-au strigat mesaje rasiste la adresa celor de la Rapid. Am scris în raportul de joc că s-au stricat cuvinte vulgare, dar nu pot să scriu ce nu am văzut! Am consemnat în raportul de joc că s-au rupt 3 scaune, dar eu nu am văzut nici un banner rasist!"

cascarabetele asta ar trebui dat afara numai pentru declaratia asta.

Te simti jignit de declaratiile rasiste??...ce-i drept si in asa zisa galerie stelista sunt multe pete de culoare...

Hingherul
16th April 2009, 16:59
ma simt jignit de prosteala pe fata pe care o incearca asta. daca imi spun parerea despre tigani se lasa cu bann baban dar la ce ati latrat voi acolo meritati inca un praz peste bot.

Nightwish
16th April 2009, 17:01
Se intrevede la orizont o finala CFR - Poli :ok:

NTM
16th April 2009, 17:02
ma simt jignit de prosteala pe fata pe care o incearca asta. daca imi spun parerea despre tigani se lasa cu bann baban dar la ce ati latrat voi acolo meritati inca un praz peste bot.

Prin praz definesti tu ce v-au indesat pandurii in locurile ferite de soare acum doua etape??

Hingherul
16th April 2009, 17:03
nu, definesc sodomizarea si implicit mersul vostru leganat.

NTM
16th April 2009, 17:07
nu, definesc sodomizarea si implicit mersul vostru leganat.

Daca tu ai atractie spre persoanele de acelasi sex e problema ta..Si zici ca`ti place prazu ?

Rossi
16th April 2009, 17:08
dupa 3-0 la Timisoara ...
tinand cont ca le suntem superiori atat ca lot cat si ca joc ...
suntem favoriti ...

dar in Cupa , nu se stie niciodata ...

delaoltenia
16th April 2009, 18:05
Păcat că jucăm cu Timișoara în semifinală ... trebuia în finală

un final de sezon cu 2 echipe : DINAMO și TIMIȘOARA

mare pacat Mario.
Dar tot raul spre bine,Timisoara va juca finala cu FC Vaslui. :D

Mario Di Lazi
16th April 2009, 18:14
Se intrevede la orizont o finala CFR - Poli :ok:

Unde vezi frate finala asta ? ... in cafea ? :D
Nu mai bea cafea ca nu e buna :D

Sezione
16th April 2009, 18:14
taci ba dreacu din gura de lesinat...

O sa se joace in bucuresti meciul...

Catzelush...nu mai marai in van... normal ca o sa se joace in Bucuresti ( ca doar trebuie beneifcati de avantajele cu care ne-ati obisnuit ) ..si o sa luati bataie acasa....vin si cele 6 puncte inapoi la Timisoara...si pa vise sekuriste despre event :happy

Sezione
16th April 2009, 18:15
Daca tu ai atractie spre persoanele de acelasi sex e problema ta..Si zici ca`ti place prazu ?

Numai adanc bagat in dosul unor patrupede denumite caini:happy

Mario Di Lazi
16th April 2009, 18:15
mare pacat Mario.
Dar tot raul spre bine,Timisoara va juca finala cu FC Vaslui. :D

Tu vezi cu cine joaca Steaua finala din Cupa Pacii ... sau Cupa Amicala de vara Marius Lacatus
:D:D:D

Sezione
16th April 2009, 18:20
Ne-ati batut o data in 5 ani de zile si acum aveti senzatii ude si izmene calde

Later Edit : cum ati iesit voi din Cupa anul asta??? schimbati-va izmenele alea de la meciul din miercurea de care zici tu...sau tot umezi vreti sa fiti ?

Mda... de vreo 3 ani...va tot trece golul pe la ureche...se intimpla ce s-a intimplat acum..si anul trecut..da cu lajos la centru...nu puteti pierde///. Ma intreb ca va faceti de acum incolo...O mai avea Borcika bani sa mituisca si noul sef la CCA ??

six
16th April 2009, 18:21
suntem ca si in finala ;););)

Sezione
16th April 2009, 18:22
dupa 3-0 la Timisoara ...
tinand cont ca le suntem superiori atat ca lot cat si ca joc ...
suntem favoriti ...

dar in Cupa , nu se stie niciodata ...

Ca joc sinteti superiori Rapidului...fara relevanta... cind vine vorba de cei puternici...de exmplu U Craiova, Gaz metan,CS OTOPENI, LAZIO..deveniti pisikutze...miau miau miau....

Sezione
16th April 2009, 18:23
suntem ca si in finala ;););)

Sa nu mai aud voi daca nu stergeti zambatele tampe de fata lui Borcea & co.... :no:

Mario Di Lazi
16th April 2009, 18:23
Ca joc sinteti superiori Rapidului...fara relevanta... cind vine vorba de cei puternici...de exmplu U Craiova, Gaz metan,CS OTOPENI, LAZIO..deveniti pisikutze...miau miau miau....

Mai puternica decat noi in acest moment este doar Timisoara ... restul nu se vad ...

six
16th April 2009, 18:26
Sa nu mai aud voi daca nu stergeti zambatele tampe de fata lui Borcea & co.... :no: ok,am terminat cu obligatiile...acum ii spulberam :) ce zici....ne primiti in gazda!!??? ;)

Mario Di Lazi
16th April 2009, 18:26
Nu o sa se joace meciul asta la Craiova ... nu are cum

Sezione
16th April 2009, 18:28
Nu o sa se joace meciul asta la Craiova ... nu are cum

De ce ?? Ca primire asa calda ca aici nu pupa dinamo niciunde ?? Isi schimba iar Badea Cauciurile.... mai ramin citiva baieti din PCH fara dinti..si toata lumea e multumita:happy

six
16th April 2009, 18:29
da ce are stadionul din Craiova......:D

Sezione
16th April 2009, 18:29
ok,am terminat cu obligatiile...acum ii spulberam :) ce zici....ne primiti in gazda!!??? ;)

Pe voi ...nu...voi platiti!! Da pentru cei in rosu e GRATIS ...le asiguram si cazare si mancare :Caini ... ....sa o mancati!!!:happy

Mario Di Lazi
16th April 2009, 18:30
da ce are stadionul din Craiova......:D

Ti-a raspuns Sezione mai sus :D
Nu risca Dinamo o atmosfera ostila in meciul cu Timisoara

Sezione
16th April 2009, 18:31
da ce are stadionul din Craiova......:D

Ar trebui ca Borcika sa arate ca are incredere ca super campioana FRF poate sa bata Poli oriunde ...nu ?? Ca Dl Chivirchian a zis ca nu are nimik impotriva sa joace meciul la BuKUResti :happy

Sezione
16th April 2009, 18:32
Ti-a raspuns Sezione mai sus :D
Nu risca Dinamo o atmosfera ostila in meciul cu Timisoara

Unde nu risca Dinamo o atmosfera ostila ?? ..tu esti cel mai simpatik dinamovist de aici...ca de...tzii cu Lazio:ok:

Mario Di Lazi
16th April 2009, 18:33
Mai bine se joaca la Valcea :D

Sezione
16th April 2009, 18:41
Mai bine se joaca la Valcea :D

Da...sa vezi iubire maxima si acolo:happy

Sezione
16th April 2009, 18:41
Mai puternica decat noi in acest moment este doar Timisoara ... restul nu se vad ...

Pai atunci Poli bate cu 3-0:happy

six
16th April 2009, 18:44
L'as ca jucam in Giulesti :):):)

Charon
16th April 2009, 19:05
L'as ca jucam in Giulesti :):):)
:D:D macar punem de-o veselie!

cip_81
16th April 2009, 22:40
Cel mai la indemana adversar pentru Dinamo. Nu cred ca ne putem face probleme in meciul asta, si sunt convins ca Rednic va face iar un turnover, mai ales ca se joaca in preajma meciului cu CFR.

valitudor
16th April 2009, 23:20
da, am avut noroc la tragerea la sorti
Jucam finala cu CFR

YoYoyOi
16th April 2009, 23:21
Mda, nu mi-a ramas decat sa sper ca ia Timisoara trofeul.

Ulysses
16th April 2009, 23:29
Te rogi si tu, speri sa ne bata Timisoara sau vreo alta echipa...asa ai mai avea si tu satisfactii...ca locurile de "Cupa Maglabesh" ti-au ramas in gat...ca sa nu mai zic de Cupa Romaniei, unde an de an va faceti de rusine....Cei umiliti sunteti voi, din cauza jocului prestat, a non-valorilor din lot, a penibilitatii galeriei, a jocurilor din culise. Va faceti de ras prin IGNORANTA voastra si TUPEUL pe care il afisati :rosu:

Asa e, sper sa va bata toti cei care va intalnesc:ok:
Noi nu suntem umiliti, an de an am jucat in UCL unde voi doar baliti la tv, iar despre jocurile de culise vorbim mai acus, dupa ce-l umfla DNA-ul pe borcea.:yeah:
Tupeu avem fiindca istoria noastra ne da dreptul si la tupeu si la mandrie!Cat despre ignoranta, consulta dex-ul, poate nu cunosti intelesul exact al cuvantului:D

Yoyo, si eu sper la fel;.cu un amendament:vreau sa ia si campionatul:)

laurdog
17th April 2009, 08:43
Mda, nu mi-a ramas decat sa sper ca ia Timisoara trofeul.


Asa e, sper sa va bata toti cei care va intalnesc:ok:
Noi nu suntem umiliti, an de an am jucat in UCL unde voi doar baliti la tv, iar despre jocurile de culise vorbim mai acus, dupa ce-l umfla DNA-ul pe borcea.:yeah:
Tupeu avem fiindca istoria noastra ne da dreptul si la tupeu si la mandrie!Cat despre ignoranta, consulta dex-ul, poate nu cunosti intelesul exact al cuvantului:D

Yoyo, si eu sper la fel;.cu un amendament:vreau sa ia si campionatul:)

Va pup dulce pe amandoi, Paste Fericit si nu fiti suparati, poate va veni si ziua in care sa va doriti sa castigati si voi ceva.:P

YoYoyOi
17th April 2009, 08:54
Noi acum ne dorim cel mai mult sa castigam cel putin 5 ani de Jilava pentru imparatul racorii, cunoscut pana acum drept imparatul luminii :D

Leo
20th April 2009, 22:34
Nu ne intereseaza cu cine vom juca in finala .


De Poli trecem mai usor decat ne-am dori .

samar
21st April 2009, 16:10
Meciul se va disputa pe stadionul Ceahlaul din Piatra Neamt! Departe rau fratilor ...:D

El Pistolero
21st April 2009, 17:57
bine ca nu au mers la Moscova:ras-plans:

Elphax
21st April 2009, 19:08
astia sunt idioti rau ... mai bine era la Constanta, macar vedeam marea ...
:headbang:

Ferdininho
21st April 2009, 19:45
Ce aveti...se joaca la Cluj, e oficial am primit acum un mesaj.

six
21st April 2009, 19:46
la piatra........beyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :mda:

Ferdininho
21st April 2009, 19:51
la piatra........beyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :mda:

Faci pariu ?

aLEX_U_1919
21st April 2009, 20:21
Sper sa se joace la Cluj

vlad1607
21st April 2009, 20:22
cica se joaca la Piatra Neamt....dc e in nocturna ajung 100% la meci :drak:

aLEX_U_1919
21st April 2009, 20:52
La Cluj se joaca :)

vlad1607
21st April 2009, 21:04
de unde esti asa de sigur?

aLEX_U_1919
21st April 2009, 21:19
99 % se joaca la cluj :D

Ferdininho
21st April 2009, 21:30
99 % se joaca la cluj :D

Lasa-l pe Vladut, ca el nu a vazut in viatza lui stadionul, el traieste numai pe forum-uri, trist ii ca mai si pune botul la ce se scrie pe site-urile unor publicatii. 100% se joaca la Cluj.

Ulysses
21st April 2009, 21:40
Timisoaaaaraaa, Timisoaaaraaa, Ti-mi-soaaaa raaaaa:yeah:

andrei1921tm
21st April 2009, 21:40
aLEX_U_1919 sa inteleg ca o sa mergi la meci, langa cei de la dinamo?


Timisoaaaaraaa, Timisoaaaraaa, Ti-mi-soaaaa raaaaa:yeah:

Visez...:D

jo27
21st April 2009, 21:54
eu nu inteleg de ce nu se joaca la timisoara. as merge si eu la meci in cazul asta, iar victoria e asigurata... iar expresia de pe fetele a 30000 de timisoreni, plus comentariile de inmormintare de dupa meci sint superbe (de 2 ori pina acum, un 1-2 acum vreo 3 ani si 0-3 in toamna, vazute din mijlocul tribunei 1) :D

vlad1607
21st April 2009, 21:58
Lasa-l pe Vladut, ca el nu a vazut in viatza lui stadionul, el traieste numai pe forum-uri, trist ii ca mai si pune botul la ce se scrie pe site-urile unor publicatii. 100% se joaca la Cluj.

tzaranushule cand o sa ai tu jumate din deplasarile mele atunci sa comentezi :rosu:

delaparis
21st April 2009, 22:19
de unde esti asa de sigur?


pe mine ma intereseaza unde se joaca finala :D

Meciul asta e antrenament :drak:

Ferdininho
22nd April 2009, 08:13
tzaranushule cand o sa ai tu jumate din deplasarile mele atunci sa comentezi :rosu:

Care deplasarile tale...alea de la FIFA09 sau Total Manager, in ligile create de tine :happy :happy :happy. Bine, hai pa soricar de tastatura ce esti.

laurdog
22nd April 2009, 11:18
tzaranushule cand o sa ai tu jumate din deplasarile mele atunci sa comentezi :rosu:


Care deplasarile tale...alea de la FIFA09 sau Total Manager, in ligile create de tine :happy :happy :happy. Bine, hai pa soricar de tastatura ce esti.

Hai bre, gata. Sunt destui altii care sa se certe.:(

Radu
22nd April 2009, 11:55
tzaranushule cand o sa ai tu jumate din deplasarile mele atunci sa comentezi :rosu:
Ce deplasari ai tu ma?Din dormitor in sufragerie ca sa vezi meciul?:happy

laurdog
22nd April 2009, 11:58
Bai fratilor, daca un om nu poate fi prezent pe stadioane, nu inseamna ca nu poate sa-si dea cu parerea.
Polare, daca noi am taiat tara in lung si in lat, si nu numai tara, nu inseamna ca doar noi avem dreptul sa vorbim, ce dracu.

vlad1607
22nd April 2009, 12:01
Ce deplasari ai tu ma?Din dormitor in sufragerie ca sa vezi meciul?:happy

daca de vreo 2 ani is "cetatean" :D inseamna ca inainte nu am fost ? vb si tu ca sa nu taci...dehh...esti stelist.....

Radu
22nd April 2009, 12:07
Eu garantez ca nu ai frecventat niciodata stadioanele,nu numai de 2 ani...

Radu
22nd April 2009, 12:08
Polare, daca noi am taiat tara in lung si in lat, si nu numai tara, nu inseamna ca doar noi avem dreptul sa vorbim, ce dracu.
Laur,sincer imi pare rau ca s-au dus vremurile alea,in care eram langa echipa oriunde...ce vremuri...

vlad1607
22nd April 2009, 12:13
Eu garantez ca nu ai frecventat niciodata stadioanele,nu numai de 2 ani...

:happy:happy:happy
EXCEPTAND Stefan cel Mare,Ghencea,Cotroceni,Piatra Neamt,Iasi,Bacau,Vaslui,Satu Mare si Ploiesti...intr-adevar in tara nu am fost pe alte stadioane :happy

Radu
22nd April 2009, 12:27
:happy:happy:happy
EXCEPTAND Stefan cel Mare,Ghencea,Cotroceni,Piatra Neamt,Iasi,Bacau,Vaslui,Satu Mare si Ploiesti...intr-adevar in tara nu am fost pe alte stadioane :happy
Deja sunt cam multe pentru tine...

vlad1607
22nd April 2009, 12:30
hai ca ma plictisesti ultrasule suprem :happy

Radu
22nd April 2009, 12:41
hai ca ma plictisesti ultrasule suprem :happy
Tu esti cam scurt la minte,nu prea intelegi,eu nu m-am considerat si nici nu o sa ma consider vreodata "ultras"...plm noi nu avem ultrasi in tara,ce e asa greu de inteles?Daca aprinzi o torta/fumigena sau daca faci un steag esti ultras?
P.S Uita-te prin franta,germania,serbia etc.aia sunt ultrasi,nu noi!

aLEX_U_1919
22nd April 2009, 13:13
E oficial se joaca la Cluj.. Perfect :D

Radu
22nd April 2009, 13:39
Incepe sa imi fie mila de timisoreni...
P.S Alex esti din ultra' novac sau cum ii zice?:D

vlad1607
22nd April 2009, 13:44
mila ? :D

laurdog
22nd April 2009, 13:48
Incepe sa imi fie mila de timisoreni...
P.S Alex esti din ultra' novac sau cum ii zice?:D

De ce?:drak:

Radu
22nd April 2009, 13:50
De ce?:drak:
Ca or sa ia bataie...o sa si-o ia la greu pe carca....

vlad1607
22nd April 2009, 13:52
pe bune ? :D

Radu
22nd April 2009, 13:56
pe bune ? :D
nebunule...si fara misto...

vlad1607
22nd April 2009, 14:00
pe bune ? :D nu te cred :D

Nightwish
22nd April 2009, 15:04
Ca or sa ia bataie...o sa si-o ia la greu pe carca....

Prostii :sleep:... Se joaca in Gruia, nu pe vreo ruina.. In plus, sunt convins ca intreaga asistenta, cu exceptia Brigada Radicala Cretinii din Parc va sustine Poli :cheer:

vlad1607
22nd April 2009, 15:18
ca multumire ca v-am facut campioni anul trecut ? :happy

aLEX_U_1919
22nd April 2009, 15:23
Incepe sa imi fie mila de timisoreni...
P.S Alex esti din ultra' novac sau cum ii zice?:D

da

aLEX_U_1919
22nd April 2009, 15:26
Prostii :sleep:... Se joaca in Gruia, nu pe vreo ruina.. In plus, sunt convins ca intreaga asistenta, cu exceptia Brigada Radicala Cretinii din Parc va sustine Poli :cheer:

Tu ce te bagi mai prapaditule ?
Noi macar suntem infratiti cu una dintre cele mai frumoase galerii din romania si suntem respectati pe oriunde mergem, pe cand voi va alearga peste tot ( bucuresti , iasi, constanta etc)
Ce **** mea mai vrei

PS. Mai cretini ca voi nu cred ca sunt in romania http://www.youtube.com/watch?v=TGxC24yY2IQ

laurdog
22nd April 2009, 15:33
Prostii :sleep:... Se joaca in Gruia, nu pe vreo ruina.. In plus, sunt convins ca intreaga asistenta, cu exceptia Brigada Radicala Cretinii din Parc va sustine Poli :cheer:

Adica voi........trei?:happy:happy:happy

vlad1607
22nd April 2009, 15:43
Tu ce te bagi mai prapaditule ?
Noi macar suntem infratiti cu una dintre cele mai frumoase galerii din romania si suntem respectati pe oriunde mergem, pe cand voi va alearga peste tot ( bucuresti , iasi, constanta etc)
Ce **** mea mai vrei

PS. Mai cretini ca voi nu cred ca sunt in romania http://www.youtube.com/watch?v=TGxC24yY2IQ

la Iasi au fost penibili :happy au sunat la Politie ca sunt urmariti :happy

Nightwish
22nd April 2009, 15:43
ca multumire ca v-am facut campioni anul trecut ? :happy

Te referi la faptul ca ati batut Steaua? Trebuie sa fiu fan Dinamo pentru asta? :D Si noi o sa batem astazi Steaua si nu ne asteptam la multumiri din partea voastra :D


Tu ce te bagi mai prapaditule ?
Noi macar suntem infratiti cu una dintre cele mai frumoase galerii din romania si suntem respectati pe oriunde mergem, pe cand voi va alearga peste tot ( bucuresti , iasi, constanta etc)
Ce **** mea mai vrei

PS. Mai cretini ca voi nu cred ca sunt in romania http://www.youtube.com/watch?v=TGxC24yY2IQ

Youtube nu pot viziona de la job, e blocat si in plus simt chiar in momentul in care iti raspund ca fac o greseala... In principiu, pe retarzi trebuie sa-i lasi in treaba lor, nu sa te contrazici cu ei... In fine, eu nu insotesc echipa nici la Iasi, nici la Constanta iar daca am ajuns sa vad un meci de-al CFR-ului la Bucuresti am facut-o stand la tribuna I, nu la peluza. In plus, tin pumnii lui U Cluj la fiecare meci pe care il joaca in B... Atata ca nu prea suport turma de cretini care considera ca a bate un om cu camera de luat vederi pe umar este un comportament occidental, studentesc etc :rolleyes:


Adica voi........trei?:happy:happy:happy

Postul tau e din categoria 3 de un leu sau chiar ai vrut sa zici ceva inteligibil? :(

vlad1607
22nd April 2009, 15:45
dc bateti steaua o faceti pt voi...ca sa mai sperati la locurile 1-2...asa ca lasa vrajeala....

si da...anul trecut v-am facut campioni....asa ca putin respect.

Nightwish
22nd April 2009, 16:06
dc bateti steaua o faceti pt voi...ca sa mai sperati la locurile 1-2...asa ca lasa vrajeala....

si da...anul trecut v-am facut campioni....asa ca putin respect.

Categoric ca daca ii batem o facem pentru noi... Si respect faptul ca Dinamo a jucat corect si a batut Steaua in returul sezonului trecut, insa nu cred ca asta inseamna ca trebuie sa va incurajez echipa atunci cand jucati cu Timisoara... Si avand in vedere cu ce poame de cluj va asociati, imi vine cu atat mai greu sa va respect pe voi, ca galerie...

six
22nd April 2009, 19:46
Cred ca vom invada Clujul ;) berile si eventual folcloristele sa fie la servici,da :great::bere:;)

Nightwish
23rd April 2009, 11:09
Cred ca vom invada Clujul ;) berile si eventual folcloristele sa fie la servici,da :great::bere:;)

Facem tot posibilul sa va simtiti bine :D

BBB
23rd April 2009, 16:53
Prostii :sleep:... Se joaca in Gruia, nu pe vreo ruina.. In plus, sunt convins ca intreaga asistenta, cu exceptia Brigada Radicala Cretinii din Parc va sustine Poli :cheer:

Da, sunt convins ca toti 100 spectatorii prezenti la partida vor sustine Timisoara

PS: Scuza-mi confratii mai mici si imberbi. Sunt convins ca si tu te comportai la fel acum 20 de ani cand aveai varsta lor
PPS: Si da, nu ii vad bine pe timisoreni. Absolut deloc!


Cred ca vom invada Clujul ;) berile si eventual folcloristele sa fie la servici,da :great::bere:;)

In locul vostru nu m-as aventura de data asta pe terase. Respectati cu strictete drumul din autocar pana in peluza si inapoi la autocar

NeK
23rd April 2009, 19:01
Sa vina la Brasov , alt meci :X
2...

Elphax
23rd April 2009, 19:10
PPS: Si da, nu ii vad bine pe timisoreni. Absolut deloc!



In locul vostru nu m-as aventura de data asta pe terase. Respectati cu strictete drumul din autocar pana in peluza si inapoi la autocar

:happy

eu te rog frumos sa iei o creta si sa trasezi drumul ala , nu cumva sa gresim si sa ne luam o bataitza ...

:headbang:

Ferdininho
23rd April 2009, 19:17
la piatra........beyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :mda:


Faci pariu ?


Cred ca vom invada Clujul ;) berile si eventual folcloristele sa fie la servici,da :great::bere:;)

Na, ai vazut ca se joaca la Cluj pana la urma :yes: :D

BBB
23rd April 2009, 19:55
:happy

eu te rog frumos sa iei o creta si sa trasezi drumul ala , nu cumva sa gresim si sa ne luam o bataitza ...

:headbang:

Eu sunt de partea voastra. Printre putinii care sunt

Ulysses
23rd April 2009, 19:57
Cum printre putinii? Toata tara e cu Timisoara!:yeah:

six
23rd April 2009, 20:16
Na, ai vazut ca se joaca la Cluj pana la urma :yes: :DDa :yeah::yeah::yeah:

YoYoyOi
23rd April 2009, 20:35
baaaaaaa cica se joaca fara spectatori :shocked:

six
23rd April 2009, 20:39
cine o zis????????????:o:

YoYoyOi
23rd April 2009, 20:59
Pai regulamentul :groggy:

Adica Dinamo e club organizator in Cupa si sanctiunea vine de la Comisie pentru urmatorul joc al dinamovistilor, dar nu precizeaza ca "pe teren propriu"

TaciAcolo
23rd April 2009, 21:03
pana al urma e avantajata dinamo:happy max 300 de spartani veneau :happy

BBB
23rd April 2009, 21:21
Cum printre putinii? Toata tara e cu Timisoara!:yeah:

Of....trebuie sa fiu mai explicit: sunt printre putinii fani ai Universitatii Cluj care sunt de partea timisorenilor pentru aceasta partida, marea majoritate (implicit restul) fiind infratiti cu Dinamo

2stupiddogs
23rd April 2009, 21:49
Noh....macar acum trebuie sa aleaga si baietii astia care-s preceni si care nu-s, ca tare nehotarati erau in ultimii ani!

Elphax
23rd April 2009, 22:00
nu-s nimik ...

laurdog
24th April 2009, 13:55
Gata, nu va speriati, se joaca fara spectatori.

BBB
24th April 2009, 14:04
Gata, nu va speriati, se joaca fara spectatori.

Banuiala sau presimtire de-a ta? Sau ceva oficial?

---------------------------------------------
Cernat: ”Meciul cu Timișoara se va juca fără spectatori, nu cel cu CFR Cluj”

Președintele Comisiei de Disciplină a FRF, Marin Daniel Cernat, susține că formația din Ștefan cel Mare va evolua fără spectatori în meciul cu Poli Timișoara, din Cupa României

”Următorea partidă al clubului din Ștefan cel Mare este sancționată va fi cu porțile închise, așa spune și regulamentul,chiar dacă e în Cupa României sau Liga I. Nu contează că este pe teren propriu sau că sînt organziatori, meciul cu Timișoara se va juca fără spectatori, nu cel cu CFR Cluj. Clubul Dinamo poate face apel la această decizie”, a spus Cernat pentru www.dinamoviști.ro

Ferko
24th April 2009, 14:30
"Azi, 23 aprilie a.c., Comisia de Disciplină a Federației Române de Fotbal s-a întrunit la Casa Fotbalului, dictând, printre altele, următoarele sancțiuni:
- SC FC Dinamo 1948 SA București este obligat să dispute un joc oficial fără spectatori, urmând să achite o penalitate sportivă de 60.000 de lei "

Nicaieri nu se spune ca e vorba de un meci de acasa.

laurdog
24th April 2009, 14:30
Am aflat prin...."mijloace specifice", cum spune tovarasu' copos.:D

FcPoliFan
24th April 2009, 16:27
E incredibil, cum sa disputi un meci dintr-o semifinala de Cupa fara spectatori ?!

Ca sa nu mai spun ca daca decizia asta trebuia luata, ea trebuia luata in vederea meciului cu Gloria Bistrita - dar e mult mai convenabil pentru unii sa se fi luat acuma, nu?

Dezolant, sa faci ceva pe felul in care este condus fotbalul asta.

Grinco
24th April 2009, 16:35
Ba, cat de cretina poate fi federatia asta. Cum naiba sa pedespesti fanii timisoreni sau clujeni pentru ce au facut aia? Asa puteam sa jucam naibii meciul in groapa si gata

miril
24th April 2009, 16:39
Asta-i bataie de joc!

Nightwish
24th April 2009, 16:45
E aberanta chestia asta: in loc sa penalizeze fanii lui Dinamo, ii penalizeaza pe cei ai Timisoarei si pe clujeni si, culmea, cica clubul Dinamo poate face apel la decizie:cry: ... Pai de ce ar face, doar lor le convine sa joace meciul cu CFR cu public si li se rupe de meciul de la Cluj cu Poli, unde oricum ar fi ajuns putini suporteri.... Ma, astia de la comsii, chiar daca au DNA-ul pe cap, nu se pot abtine sa nu fure :(

Cucu
24th April 2009, 16:47
FRF = Fara Rusine Furam

Astia nu's normali la cap. Cum poti sa pedepsesti pe suporterii lui Poli si Cluj pentru idiotii lui Dinamo?

Grinco
24th April 2009, 16:59
Hopa, ia uite ce zice regulamentul:
http://violamania.mysport.ro/uploads/modules/news/7990/REGULAMENT.jpg
Deci "teren PROPRIU". De cand nu mai e groapa terenul propriu al dinamovistilor?

Elphax
24th April 2009, 17:01
mi-am luat concediu marti ca sa ajung la meci :headbang:

mama lor de federali, in regulament scrie clar : "[...] interzicerea dreptului de organizare a jocurilor pe teren propriu cu 1 joc" - deci teren propriu, nu teren neutru !

tafu
24th April 2009, 17:16
1 cuvant ..................U L U I T O R ..............SPEECHLESS

Elphax
24th April 2009, 17:21
pentru dinamovisti nu conteaza prea mult - acasa au maxim 1000 de spectatori , in deplasare ar fi avut cateva sute poate , dar financriar pierdem si noi, nu doar ei ...

Aurel.D
24th April 2009, 17:47
Hopa, ia uite ce zice regulamentul:
http://violamania.mysport.ro/uploads/modules/news/7990/REGULAMENT.jpg
Deci "teren PROPRIU". De cand nu mai e groapa terenul propriu al dinamovistilor?

1.Nu a fost nimic rasist in ce au scandat dinamovistii atunci!! A FACE PE CINEVA TIGAN, ESTE RASISM??? Este cretinatatea, cretinitatilor!!

2. Conform articolului cu rosu, si galeria Rapidului ar putea fi santionata!!!
Ce jeg!

JJ
24th April 2009, 17:58
Cretinatate e in mintea incetosata a alora carora li se pare ca a face pe cineva tigan nu e rasism.

Conform articolului cu rosu, trebuia sa va suspende jegul ala de stadion, nu meciul din cupa. Dar daca astia de la comisii gandesc cu curul...

Grinco
24th April 2009, 18:00
OK, lasa alea Aurele, nu aia e ideea, ci cuvintele "teren propriu"

YoYoyOi
24th April 2009, 18:18
pai daca Borcea a cerut ca meciul de la Cluj sa se joace fara spectatori, ce mai vreti?

Doar nu cereti voi acuma sa se aplice regulamentul

Rossi
24th April 2009, 18:29
Pai s-a intamplat in Cupa sau in Campionat ? ... In Cupa...

In meciul de Cupa suntem organizatori ... pt 90 de minute e terenul nostru !!!

rapid de ce nu a fost penalizata pt cuvintele jignitoare adresate lui Catalin Hildan si Marian Cozma ?

Elphax
24th April 2009, 18:31
nu stiu cum il mai suporta pamantul pe porcea ala ...

YoYoyOi
24th April 2009, 18:51
pai uite ca-l suporta. Degeaba au zis ieri toti oficialii ca-i vorba de meciul cu CFR, toate ziarele au scris ca-i vorba de emciul cu CFR. Cand a intrat Borcea pe telefon si a zis ca este vorba de Cupa aseara, atat a insistat pe tema asta ca azi s-a si oficializat dorinta lui.

Ce conteaza ce zice regulamentul? Unii nu vor sa inteleaga ca cartile-s facute deja...

six
24th April 2009, 18:53
bre da nu mai MURITI odata frf-istilor :mda:

resita
24th April 2009, 18:56
Hopa, ia uite ce zice regulamentul:

Deci "teren PROPRIU". De cand nu mai e groapa terenul propriu al dinamovistilor?

Grinco, Dinamo este echipa care organizeaza meciul, asa ca :P

oricum, si cu spectatori si fara tot castigam :D

BBB
24th April 2009, 19:08
1.Nu a fost nimic rasist in ce au scandat dinamovistii atunci!! A FACE PE CINEVA TIGAN, ESTE RASISM??? Este cretinatatea, cretinitatilor!!!

1) RASÍSM s.n. Teorie social-politică care susține inegalitatea biologică și intelectuală a raselor umane. – Din fr. racisme. Cf. rus. r a s i z m.

2) RÁSĂ1, rase, s.f. 1. Grup de indivizi aparținând aceleiași specii de microorganisme, plante, animale, cu caractere comune, constante, conservate ereditar, care se deosebesc de alte varietăți din aceeași specie prin anumite caractere specifice. ♢ De rasă = de soi, bun: select. 2. Fiecare dintre grupurile biologice de po****ții, caracterizate prin culoarea părului, a pielii și prin alte particularități exterioare. – Din fr. race, germ. Rasse.

In primul rand sa nu confundam rasa cu nationalitatea. Nu e tot una sa le strigi "la olteni / francezi / conducatori de tir / M***", sau "la negri/ chinezi/ tigani M***". In cazul de fata e foarte clar rasism. In momentul in care rapidistii au fost facut tigani, intentia era clara de a sustine inegalitatea dintre rase, ei fiind cei inferiori. Nu cred ca argumentul "Sa-l faci tigan nu e rasism", eu zic ca e. Mai ales cand te referi la un simplu suporter al Rapidului, poate mai alb ca tine, si il faci in acest mod. Daca statistic, printr-un recensamant, s-ar dovedi ca 100% dintre rapidisti sunt tigani, atunci termenul de rapidist s-ar confunda cu cel de tigan si nu ar mai fi rasism.

Grinco
24th April 2009, 19:38
Grinco, Dinamo este echipa care organizeaza meciul, asa ca :P

oricum, si cu spectatori si fara tot castigam :D

Resita, hai ca tu nu esti la nivelul altor dinamovisti de pe aici. Stim cu totii care e terenul propriu al lui Dinamo

2stupiddogs
24th April 2009, 19:42
Daca as fi d.-ist (fereasca D-zeu! :headbang: ) mi-ar fi rusine sa ies in lume sau mi-as pune macar o masca pe fata pentru a nu ma recunoaste lumea! De ce? Simplu, anul trecut se dadeau de toti peretii pentru faza cu bricheta, acum oare ce diferenta este intre cazul acela si cazul acesta?! Regulamentele frf-ului au fost incalcate in mod flagrant!
Ma intreb de ce/cu ce cred ei ca se deosebesc de cei pe care-i "urasc" de moarte, cand ei sunt identici?!
http://violamania.mysport.ro/uploads/modules/news/7990/REGULAMENT.jpg
Regulamentul frf:..."si interzicerea dreptului de organizare a jocurilor pe teren propriu pentru 1 joc"

valitudor
24th April 2009, 20:03
Bai baieti, ce va tot ofuscati aici? Voi ati citi regulamentul, sau mai mancati o portie de RAHAT servita de presa?
Unde scrie ceea ce se vede in poza aia?


Dacă spectatorii afisează inscriptii continând sloganuri rasiste sau se fac vinovati de alte comportări rasiste sau dispretuitoare la un meci, organul jurisdictional va aplica o sanctiune de 60.000 – 70.000 lei clubului pe care l-au sustinut spectatorii respectivi, clubul fiind obligat să joace următorul joc oficial fără spectatori. Dacă spectatorii nu pot fi identificati ca suporteri ai unuia dintre cluburi, va fi sanctionat clubul gazdă în mod corespunzător.
http://www.info.frf.ro/multimedia/documente/RD%202008%20final.pdf

Rusine asa-zisilor ziaristi OLS!

Va place sa va lasati mani****ti in loc sa gasiti voi raspunsurile...

Anul trecut cand Dinamo trebuia sa beneficieze de reciprocitate pe Giulesti iar ei au avut terenul suspendat, a fost mai corect?

Grinco
24th April 2009, 20:04
Salut inca o data mesajul celor de la Borussia Mönchengladbach din meciul cu Karlsruher SC
http://www.seit1894.de/ksc/Bilder/ksc_mg/ksc_mg15.JPG

vlad1607
24th April 2009, 20:07
f frumos...tot noi ne calificam

Grinco
24th April 2009, 20:11
Bai baieti, ce va tot ofuscati aici? Voi ati citi regulamentul, sau mai mancati o portie de RAHAT servita de presa?
Unde scrie ceea ce se vede in poza aia?


http://www.info.frf.ro/multimedia/documente/RD%202008%20final.pdf

Rusine asa-zisilor ziaristi OLS!

Va place sa va lasati mani****ti in loc sa gasiti voi raspunsurile...

Anul trecut cand Dinamo trebuia sa beneficieze de reciprocitate pe Giulesti iar ei au avut terenul suspendat, a fost mai corect?

Mai bine taceai :happy Exact in link-ul pus de tine apare scris ce e in poza aia, la pagina 25, jos. Sau altfel spus, art. 83 pct. 3 alin. c ;)

JJ
24th April 2009, 20:11
Bai baieti, ce va tot ofuscati aici? Voi ati citi regulamentul, sau mai mancati o portie de RAHAT servita de presa?
Unde scrie ceea ce se vede in poza aia?


http://www.info.frf.ro/multimedia/documente/RD%202008%20final.pdf

Rusine asa-zisilor ziaristi OLS!

Va place sa va lasati mani****ti in loc sa gasiti voi raspunsurile...

Anul trecut cand Dinamo trebuia sa beneficieze de reciprocitate pe Giulesti iar ei au avut terenul suspendat, a fost mai corect?
Pai in regulamentul ala scrie si ce zici tu, dar scrie si ce zic ceilalti... Tu ai gasit art. 54 alin. (2), restul au gasit Art. 83 alin. (3) lit. (c)
c) afisarea sub orice formă de inscripŃii rasiste, xenofobe si jignitoare, scandarea de cuvinte/expresii jignitoare si obscene ori emiterea de sunete în scop jignitor se sancŃionează cu penalitate de la 10.000 lei la 40.000 lei. În caz de recidivă, clubul se sancŃionează cu penalitate de la 20.000 la 70.000 lei si interzicerea dreptului de organizare a jocurilor pe teren propriu pentru 1 joc;

Ce sa zic, comisile au facut regulamentul asta ca sa aiba de unde sa aleaga. :happy:happy:happy

valitudor
24th April 2009, 20:21
Cand a mai fost judecata Dinamo pentru rasism? Intreb si eu? In acest sezon?
Voi vedeti acolo cuvantul RECIDIVA?

Stiti ce ma distreaza? Inaintea de pronuntarea pedepsei, ziaristii (inclusuv OLS) ne aruncau in ochi acelasi paragraf in care se spunea ca Dinamo risca depunctarea. Dupa pronuntarea pedepsei, "ziaristii" (bleah) au cautat repede prin regulament ceva sa scoata in evidenta magariile lui Borcea.
Nu conteaza ca nu poate fi incadrat la acel articol, cati dintre cititori cauta dincolo de mizeria debitata de acesti "ziaristi"...?

JJ, Nu consideri asta o incercare mizerabila a presei de mani****re ?

Grinco
24th April 2009, 20:24
Mircea Sandu: "Cînd s-a tras la sorți asta, nu se putea anticipa că fanii dinamoviști vor face acest scandal".
Pai ba cercopitecule, tragerea la sorti s-a facut dupa ce s-a jucat meciul cu Rapid.

valitudor
24th April 2009, 20:42
JJ, in plus articolul ala arata asa:


Neîndeplinirea sau îndeplinirea necorespunzătoare a obligațiilor privind asigurarea măsurilor de ordine si siguranță în stadion care au avut drept rezultat:
a) folosirea stației de amplificare pentru incitarea publicului: se sancționează cu avertisment, si, în caz de recidivă, cu interzicerea dreptului de organizare a jocurilor pe teren propriu pentru un joc;
b) introducerea si aprinderea în stadion a obiectelor si materialelor prevazute in art. 81, pct.
3, lit.a) se sancționează cu avertisment si penalitate de la 10.000 la 30.000 lei.În caz de recidivă, clubul se sanctionează cu penalitate de la 20.000 la 60.000 lei si cu interzicerea dreptului de organizare a jocurilor pe stadion propriu pentru un joc;
c) afisarea sub orice formă de inscripții rasiste, xenofobe si jignitoare, scandarea de cuvinte/expresii jignitoare si obscene ori emiterea de sunete în scop jignitor se sancționează cu penalitate de la 10.000 lei la 40.000 lei. În caz de recidivă, clubul se sancționează cu penalitate de la 20.000 la 70.000 lei si interzicerea dreptului de organizare a jocurilor pe teren propriu pentru 1 joc;1. Acest articol se refera la masurile de ordine si siguranta. Dinamo a fost organizatoarea meciului dar nu a asigurat siguranta cu o firma proprie de securitate, deoarece meciul nu s-a disputat pe stadionul Dinamo. La acest meci de securitate s-a ocupat Jandarmeria.

2. Asa cum am spus mai sus, cu suspendarea se pedepseste in caz de recidiva.

3. Articolul postat de mine se refera la pedepsele aplicate clubului ca urmare a actiunii suporterilor. De aici a venit pedeapsa

4. Rusine ziaristilor tabloidului OLS!

valitudor
24th April 2009, 20:48
Am sa fac o sintetizare pentru ziaristii mai putin dotati:

Daca manifestarile de xenofobie si rasism s-ar fi manfestat pe stadionul Dinamo, arunci clubul ar fi putut fi incadrat la ambele articole. Asta deoarece noi asiguram ordinea si securitatea, in plus erau si suporterii nostri.
Daca manifestarile s-au produs pe un stadion unde clubul Dinamo n-a avut atributii referitoare la ordine si securitate singurul articol unde poate fi incadrat este cel referitor la suporteri

Totusi, pentru ziaristi este mai usor si profitabil sa fie atatcat clubul Dinamo. Deh, din rahat ies banii astazi...

Grinco
24th April 2009, 21:00
Da' fa abstractie si tu ca e vorba de Dinamo, mai Vali. Ti se par OK regulamentele astea care pot interpretate in enspe mii de feluri? Ti se pare normal ca o semifinala de cupa sa se joace intr-o atmosfera dezolanta? Ti se pare OK sa fie suspendat un teren neutru?

valitudor
24th April 2009, 21:13
Nu: la toate intrebarile
Dar nu-mi cere sa fac abstractie de numele clubului meu atata timp cat voi nu ratati nici un moment de a-l ataca nemeritat.

Este cea mai mare imbecilitate sa joci fara spectatori, iar cei mai nevinovati sunteti voi. Personal, ma scarbeste orice manifestare rasista. Imi sunt simpatici chinezii, negrii sau mai stiu eu ce alta rasa. Tiganii mai putin, dar am trait in apropiere de Lizeanu, am circumstante atenuante, insa ceea ce a facut Copos a fost ceva miselesc.

Ok, intr-un stat civilizat nu se tolereaza asa ceva. dar intr-un stat civilizat se tolereaza injuriile la adresa lui Cozma, Dumitrche sau Hildan?

Stii ce naspa s-au simtit dinamovistii care trebuiau sa fie in Giulesti acum 2 ani? Eu as da amenzi usturatoare cluburilor, nu as interzice accesul spectatorilor. In fond, pentru ei exista fotbal, nu pentru conducatori

P.S. Tocmai obtinusem si eu o permise de la nevasta-mea si de la fica-mea sa fiu pe stadion :angry:

Grinco
24th April 2009, 21:37
Eu cu FRF am probleme deocamdata:D Si-s de acord ca e inuman sa ii jigneasca pe cei 3 amintiti de tine, dar nu numai cluburile ar trebui pedepsite, ci si animalele care au manifestari de astea. Cate un meci fara spectatori nu strica, dar nu pe teren neutru :D Da' permite-mi sa injur FRF-ul pentru amatorismul de care dau dovada:
1. evenimentele s-au petrecut pe 15 aprilie, trebuia judecat imediat si, eventual, luate masuri pentru urmatorul meci acasa, adica ala cu Bistrita...ei au judecat abia dupa inca 2 etape
2. suspenda un teren neutru, pedepsind aiurea fanii clujeni si timisoreni si permitand ca o semifinala de cupa sa se joace intr-o atmosfera de liga a 3-a de fotbal feminin din Uzbekistan
3. vine boul ala de Sandu si zice ca nu aveau de unde sa stie de scandalul de la meciul din cupa, in momentul tragerii la sorti a semifinalelor...cand tragerea a avut loc DUPA meci (logic)
4. au niste regulamente facute cu curul, care pot fi interpretate in 78454654 de feluri

JJ
24th April 2009, 21:40
Nu e ma in regula. Trebuia un meci fara spectatori la voi acasa. Daca urmatorul meci era finala sau ala din Craiova tot fara spectatori era?

valitudor
24th April 2009, 21:54
Grinco, sunt de acord cu tot ce spui. Comisiile au un mod foarte ciudat (cel putin pentru mine) de constituire. Au mai fost probleme cu suspendari dictate dupa n'spe etape ca, vezi Doamne, nu s-a constituit comitzia,
Sunt convins, clubul Dinamo ar fi preferat meciul fara spectatori cu echipele in aceasa ordne: Gloria, Timisoara, CFR

JJ, "trebuia" este relativ. Conform regulamentului, nu trebuia. Moral... nu trebuia nicicum, dar aici e de discutat

Auzi mai JJ, cum te-ai fi simtit tu daca toata galeria dinamovista isi baga ... in Pitis? Eu, ca dinamovist, m-as fi simtit naspa rau

Elphax
25th April 2009, 00:36
pai cu gloria chiar au fost o mana de oameni, dar jucatorii sunt obisnuiti sa joace acasa fara spectatori, mai ales meciurile fara miza ( ca sa nu spun mai mult)

Ferdininho
25th April 2009, 02:12
]DI[/B]RECTIA NABLIUDENIE MALADIOJ ORGANIZATII..cine e cu noi striga...**** TORTIONARILOR COMUNISTI...dati-mi ban ca pana ma eliberati TIMISOARA II CAMPIOANA. :yeah: :lol:

delaparis
25th April 2009, 02:16
Ferdiniho e beat :)

Rossi
25th April 2009, 03:18
4. Rusine ziaristilor tabloidului OLS!
? pardon ? tabloid ? :happy e doar fcsteaua.ro/forum ...
ziaristi ? care ziaristi ? aia care nu stiu ce e ala un offside ? :happy

Rossi
25th April 2009, 03:21
Pai regulamentul ..... :groggy:



cand galeria stelei a facut acelasi lucru pe care l-a facut galeria lui Dinamo ... CE S-A INTAMPLAT ?
(remember steaua-rapid in ghencea...)
CATE ETAPE ATI FOST SUSPENDATI ??? ... HAI ZI CA VAD CA ESTI STELIST ....

Rossi
25th April 2009, 08:03
Ce vrei ma, asa o ard ei...ca studentii.


V-am dat 7-2 in 10 zile si pe urma va duceti cu jalba'n protap ca vai ati fosti jigniti ...

Voi pentru injuriile adresate lui Cozma si Hildan nu ati mai primit nici o penalizare ...

Dupa aceasta marsavie , tot poporul dinamovist a inteles de ce nemtii i'au tocat pe jidani atata timp si nu au avut nici o remuscare ...

Ahhhhhh Antonesculeeeee .....

Radu
25th April 2009, 08:05
cand galeria stelei a facut acelasi lucru pe care l-a facut galeria lui Dinamo ... CE S-A INTAMPLAT ?
(remember steaua-rapid in ghencea...)
CATE ETAPE ATI FOST SUSPENDATI ??? ... HAI ZI CA VAD CA ESTI STELIST ....

Ce a facut galeria stelei?Am venit noi la vreun meci cu mesaje gen:,,iar e eclipsa?”, ,,ce bronzati sunteti!”, ,,sticle goale cumperem”, ,,arama vindem”, ,,cositor cumpar”, ,,olimpiada oamenilor clociti”, ,,aoleu”.Am facut noi la meciuri sperietori de ciori?
P.S Va meritati soarta!

six
25th April 2009, 08:26
castigam la kluj ;););)

tafu
25th April 2009, 10:24
baaaaaaaaaaa....cum e posibil ca o semifinala de cupa ..care se joaca pe teren neutru ..sa se dispute cu tribunele goale ???????

Jesus Christ ..pe ce lume traim , parca suntem in cartile lui Kafka !!! :groggy:

ps: de Ceausescu am scapat cum am scapat , dar de alde' Sandu' niciodata !

valitudor
25th April 2009, 10:42
Multumiti-i lui Copos!

Cand l-am auzit ieri, am crezut ca mor: Cica nu i se pare normal sa li se ia suporterilor dreptul de a vedea fotbal...:angry:

Echo
25th April 2009, 11:00
Cred că îmi scapă ceva... care este acel articol din regulamentul FRF face referire la "următorul joc organizat de..." sau la "următorul joc susținut pe teren propriu"? În ce competiții?
Chiar îmi pare rău pentru Timișoara... la urma urmei, în scandalul ăla sâcâitor cu bannere cu aripi, unii s-au certat (și încă n-au terminat) și alții trag ponoasele. Încă o dată, FRF face dreptate în stil propriu... :mda:
De ce spun că este în dezavantajul Timișoarei:
- publicul ar fi fost în majoritate anti-dinamovist
- pierderile din încasările dinamoviștilor îs mult mai mici... următorul lor joc de pe teren propriu se va disputa în "groapă", ca și cum nimic nu s-ar fi întâmplat...

Grinco
25th April 2009, 11:19
Echo, nu te mai chinui sa intelegi regulamentele alora, ca asta a fost si scopul cand au fost create, sa fie cat mai ambigue si sa lase loc de interpretari pentru a judeca "cum vrea muschii lor". Niste gunoaie ordinare. Si nu e prima data cand tragem noi ponoasele. Acum 2 ani am jucat o semifinala de cupa cu Steaua in Giulesti. Dupa meci s-au batut stelistii cu rapidistii si am fost noi suspendati 2 etape in campionat, ca cica eram club organizator

valitudor
25th April 2009, 11:19
Nu prea inteleg ce-ti scapa, asa ca nu te pot ajuta

Timisorenii au aceeasi vina cu a dinamovstilor, acum 2 ani, cand ar fi trebuit sa mearga in Giulesti

Memoria asta selectiva, bat-o vina...

valitudor
25th April 2009, 11:26
Mai Grico, ce este interpretabil in aceasta speta? Ce decizie ai da tu si cum ai motiva-o? Pentru tine este interpretabila pentru ca ai luat de bun tot ce ti-au servit ziaristii. Acum ai regulamentul, la ce articol ai incadra fapta si de ce?

valitudor
25th April 2009, 11:31
De ce spun că este în dezavantajul Timișoarei:
- publicul ar fi fost în majoritate anti-dinamovist
- pierderile din încasările dinamoviștilor îs mult mai mici... următorul lor joc de pe teren propriu se va disputa în "groapă", ca și cum nimic nu s-ar fi întâmplat...

1. Discutabil. Este posibil sa fie simpatizata Timisoara mai mult, dar suporterul neutru "nu-ti da aripi". Oricum, galaria U-isitilor face muuul mai mult decat restul spectatorilor neutri
2. Cum adica Timisoara este dezavantajata daca Dinamo n-are pierderi financiare la urmatorul joc? :confused: Poate vrei sa spui ca Dinamo este avantajata...

Grinco
25th April 2009, 11:33
Timisorenii au aceeasi vina cu a dinamovstilor, acum 2 ani, cand ar fi trebuit sa mearga in Giulesti
N-am inteles asta.
Cat despre ce decizie as lua eu, parca am cazut ieri de acord ca regulamentele sunt facute cu curul. In primul rand trebuia sa judece speta imediat dupa meci si sa jucati fara spectatori cu Gloria, nu dupa 2 saptamani. De ce naiba tre' sa o luam azi de la zero? Si vezi ca e GriNco acolo ;)
LE Si suntem dezavantajati si dpdv financiar. Castigurile sau pierderile se impart in mod egal.

Radu
25th April 2009, 11:36
Dupa meci s-au batut stelistii cu rapidistii si am fost noi suspendati 2 etape in campionat, ca cica eram club organizator

Ba nu mai mintii,voi ati fost primii care ati coborat in teren.Am fost la meciul ala si stiu foarte bine ce s-a intamplat.Tot timpul va place sa va scuzati!

valitudor
25th April 2009, 11:44
N-am inteles asta.
Cat despre ce decizie as lua eu, parca am cazut ieri de acord ca regulamentele sunt facute cu curul. In primul rand trebuia sa judece speta imediat dupa meci si sa jucati fara spectatori cu Gloria, nu dupa 2 saptamani. De ce naiba tre' sa o luam azi de la zero? Si vezi ca e GriNco acolo ;)
LE Si suntem dezavantajati si dpdv financiar. Castigurile sau pierderile se impart in mod egal.

Cu ceea ce spui aici sunt de acord in totalitate. Despre banii pierduti de Timisoara, de acord din nou, dar, asa cum spui si tu, pentru ca pierdeti bani in semifinala nu pt. ca nu pierde Dinamo cu CFR.

Cele doua articole sunt destul de clare, activitatea comisiilor, interesele de acolo si modul de aplicare a articolelor... aici e problema.
Evident ca vor sa le faca cat mai interpretabile, sa le iasa lor bine mereu...

valitudor
25th April 2009, 11:48
N-am inteles asta.

Meciul de pe Giulesti (Rapid - Dinamo 1-4) s-a jucat cu portile inchise. Dinamovistii ar fi trebuit sa beneficieze de reciprocitate, insa nu a fost asa. Dupa mine, regulamentul ar trebui schimbat macar aici. Sa interzica accesul suporterilor vinovati, nu pt toti suporterii

resita
25th April 2009, 13:04
sa inteleg ca Dinamo se califica in finala fara lupta :P

se pare ca timisorenilor le este frica de inca o umilinta si de aceea nu doresc sa se prezinte la meciul de cupa :D

Rossi
25th April 2009, 13:04
Presedintele Comisiei de Disciplina a FRF, Daniel Marin Cernat, spune ca sanctiunea a fost luata dupa ce s-a analizat cele doua articole: "Sancțiunea s-a decis în baza articolelor 54 si 27. Ca sa stie toata lumea, Dinamo va evolua fara spectatori in partida cu Timisoara, nu cu CFR Cluj"

art. 54, alineat 1: "Dacă spectatorii afișează inscripții conținînd sloganuri rasiste sau se fac vinovați de alte comportări rasiste sau disprețuitoare la un meci, organul jurisdicțional va aplica o sancțiune de 60.000 - 70.000 de lei clubului pe care l-au susținut spectatorii respectivi, clubul fiind obligat să joace următorul joc oficial fără spectatori".

art. 27: "Sancțiunea de a juca un meci cu porțile închise impune organizatorului obligația de a nu permite publicului accesul în stadion pentru un număr de pînă la 10 jocuri".

Rossi
25th April 2009, 13:06
sa inteleg ca Dinamo se califica in finala fara lupta :P

se pare ca timisorenilor le este frica de inca o umilinta si de aceea nu doresc sa se prezinte la meciul de cupa :D

scapa mai usor daca nu se prezinta ... nu e prost iancu ...

Grinco
25th April 2009, 13:21
Presedintele Comisiei de Disciplina a FRF, Daniel Marin Cernat, spune ca sanctiunea a fost luata dupa ce s-a analizat cele doua articole: "Sancțiunea s-a decis în baza articolelor 54 si 27. Ca sa stie toata lumea, Dinamo va evolua fara spectatori in partida cu Timisoara, nu cu CFR Cluj"

art. 54, alineat 1: "Dacă spectatorii afișează inscripții conținînd sloganuri rasiste sau se fac vinovați de alte comportări rasiste sau disprețuitoare la un meci, organul jurisdicțional va aplica o sancțiune de 60.000 - 70.000 de lei clubului pe care l-au susținut spectatorii respectivi, clubul fiind obligat să joace următorul joc oficial fără spectatori".

art. 27: "Sancțiunea de a juca un meci cu porțile închise impune organizatorului obligația de a nu permite publicului accesul în stadion pentru un număr de pînă la 10 jocuri".
Foarte inteligent formulate articolele astea. Cum adica "clubul fiind obligat să joace următorul joc oficial fără spectatori"? Adica si daca joaca in deplasare clubul respectiv? :D Cum a mai spus cineva mai sus...ce naiba faceau daca evenimentele alea s-ar fi petrecut in semifinale? Jucau finala cu stadionul gol?

maxx1923
25th April 2009, 14:19
Iar s-au tras sforile pentru dinamo.Asta e....s-o face dreptate intr-un final .Cred ca asta cu suspendarea a fost mai mult ceruta de dinamo care le-a fost frica de o invazie alb-violeta si sa-si apere cele cateva sute de dinamovisti care s-ar fi riscat sa mearga la cluj de o corectie fizica.
De ce a existat mereu un regulament separat pentru dinamo si altul pentru restul???Cat o sa-i mai suportam???

Ferdininho
25th April 2009, 14:21
Ferdiniho e beat :)

Eram :D si eram nervos ca joaca astia fara spectatori. Ce feeling ai parisiene :drak:

maxx1923
25th April 2009, 14:25
auzi declaratie la blatuitorul sef borcea"Timisoara este avantajata ca se joaca fara spectatori.Ar fi vanit peste 15 mii de dinamovisti in tribune".....

Ulysses
25th April 2009, 14:27
Foarte inteligent formulate articolele astea. Cum adica "clubul fiind obligat să joace următorul joc oficial fără spectatori"? Adica si daca joaca in deplasare clubul respectiv? :D Cum a mai spus cineva mai sus...ce naiba faceau daca evenimentele alea s-ar fi petrecut in semifinale? Jucau finala cu stadionul gol?

Bravo Grinco, inteligenta remarca.Spune-le asta si hotilor care protejeaza clubul m.i. de frica sa nu-i incatuseze si pe ei:yes:
Huooooooooooo escrocii!:rosu:
TIMISOARA!TIMISOARA!:yeah::yeah::yeah:

Ferdininho
25th April 2009, 14:46
auzi declaratie la blatuitorul sef borcea"Timisoara este avantajata ca se joaca fara spectatori.Ar fi vanit peste 15 mii de dinamovisti in tribune".....

:happy :happy :happy Astia nu au mai fost 15000 la un meci de cand au jucat cu Manchester si atunci 3 sferturi dintre ei nu erau dinamovisti, au venit pt. United.

iuli
25th April 2009, 14:48
La fel au fost si cu Lazio...cei 30.000 suporteri ai lui Lazio din Romania au venit si ei pe Lia Manoliu...

Ferdininho
25th April 2009, 14:57
La fel au fost si cu Lazio...cei 30.000 suporteri ai lui Lazio din Romania au venit si ei pe Lia Manoliu...

Nu neaparat suporteri...iubitori de fotbal...ar fi aberant sa susti ca au venit 30000 sa vada pe Dinamo, la 300 de specatori media voastra la meciurile de acasa asta inseamna 100 de meciuri adica vreo 6 sezoane :happy :happy

iuli
25th April 2009, 14:59
300 in mintea voastra de tristi...

Ferdininho
25th April 2009, 15:01
300 in mintea voastra de tristi...

Bine sa nu exageram 350 am uitat sa pun actionarii din loje, prietenii actionarilor si prietenii prietenilor actionarilor.

Ulysses
25th April 2009, 15:02
Bine ma, poate 302, chiar 303 cu ala de are grija de tabela:happy:happy:happy

Grinco
25th April 2009, 15:04
La fel au fost si cu Lazio...cei 30.000 suporteri ai lui Lazio din Romania au venit si ei pe Lia Manoliu...
Sa fim sobri. Si daca juca amical Concordia Chiajna cu Lazio pe Lia Manoliu s-ar fi strans vreo 20.000...si nu pentru a-i vedea pe aia din Chiajna.

iuli
25th April 2009, 15:09
Se strangeau pe naibii? O fi si Lazio vreo mare echipa.
De ce sunteti atat de tristi?

Ferdininho
25th April 2009, 15:09
300 in mintea voastra de tristi...

Zi-mi un meci de campionat exceptand derby-urile bucurestene, Craiova si CFR in ultimul timp la care sa jucati cu stadionul full in ultimii 10 ani.

iuli
25th April 2009, 15:13
Dar la voi cand e stadionul full in afara de meciurile cu Dinamo, Steaua si poate Rapid?

valitudor
25th April 2009, 15:17
Iar s-au tras sforile pentru dinamo.Asta e....s-o face dreptate intr-un final .Cred ca asta cu suspendarea a fost mai mult ceruta de dinamo care le-a fost frica de o invazie alb-violeta si sa-si apere cele cateva sute de dinamovisti care s-ar fi riscat sa mearga la cluj de o corectie fizica.
De ce a existat mereu un regulament separat pentru dinamo si altul pentru restul???Cat o sa-i mai suportam???

Roaga un prieten mai dotat sa-ti explice.

Acum ati ajuns sa discutati de stadioane, ma? D'asta o s-o ia Timisoara in freza, ca i-am facut tigani pe rapidisti... :D

Grinco
25th April 2009, 15:17
Se strangeau pe naibii? O fi si Lazio vreo mare echipa.
De ce sunteti atat de tristi?

Vai, ce tristi suntem...ca niste Emo:D Fa abstractie ca e weekend si pune un pic creierul ala la munca...la meciurile cu echipe cu nume mare vor fi totdeauna mai multi spectatori, dintre care multi nu-s neaparat ultrasi ai echipelor romanesti implicate.


Dar la voi cand e stadionul full in afara de meciurile cu Dinamo, Steaua si poate Rapid?
Sezonul asta a mai fost aproape full cu Craiova si Cluj. Pacat ca nu mai e si UTA

Ferdininho
25th April 2009, 15:19
Dar la voi cand e stadionul full in afara de meciurile cu Dinamo, Steaua si poate Rapid?

Ii adevarat in ultima perioada au mai scazut si la noi nr. specatorilor dar prin sezoanul 2003-2004 pana prin 2007 noi am mai jucat cu 35000 cu Alba Iulia cu stadionul full, si cu CFR-ul care atunci era echipa de mijlocul clasamentului, cu Sportul sau FC Bihor, si aveam constant 20000 de specatori.

valitudor
25th April 2009, 15:22
Vai, ce tristi suntem...ca niste Emo:D Fa abstractie ca e weekend si pune un pic creierul ala la munca...la meciurile cu echipe cu nume mare vor fi totdeauna mai multi spectatori, dintre care multi nu-s neaparat ultrasi ai echipelor romanesti implicate.


Sezonul asta a mai fost aproape full cu Craiova si Cluj. Pacat ca nu mai e si UTA

Asa este, ai perfecta dreptate. Asta este si motivul pentru care voi aveti mai multi spectatori in medie. Cum sunteti o echipa de mijlocul clasamentului, rezulta ca cel putin o jumatate de clasament va este superioara. De aici numarul mai mare de spectatori, cand jucati cu jumatatea mai buna.

Dinamo este in frunte. Suporterii lor n-or veni la stadion pentru Timisoara...

Grinco
25th April 2009, 15:26
Asa este, ai perfecta dreptate. Asta este si motivul pentru care voi aveti mai multi spectatori in medie. Cum sunteti o echipa de mijlocul clasamentului, rezulta ca cel putin o jumatate de clasament va este superioara. De aici numarul mai mare de spectatori, cand jucati cu jumatatea mai buna.

Dinamo este in frunte. Suporterii lor n-or veni la stadion pentru Timisoara...

Dupa logica asta Manchester United ar trebui sa joace toate meciurile cu maxim 124 de spectatori in tribuna :D Hai ca deja deviem de la subiect, am plecat in oras la meci. Forza Viola. Tschüss

valitudor
25th April 2009, 15:29
Pai de ce o bagi pe MU in oala romaneasca, ma? Tu locuiesti in Manchester?
Este foarte clar. Cand o echipa romaneasca joaca cu o alta de valoare apropiata sau mai mare, vine tot romanul pe stadion. Asta e si cu voi. Cu otopeniul cati ati avut pe stadion?

iuli
25th April 2009, 15:29
Vai, ce tristi suntem...ca niste Emo:D Fa abstractie ca e weekend si pune un pic creierul ala la munca...la meciurile cu echipe cu nume mare vor fi totdeauna mai multi spectatori, dintre care multi nu-s neaparat ultrasi ai echipelor romanesti implicate.
Sezonul asta a mai fost aproape full cu Craiova si Cluj. Pacat ca nu mai e si UTA

Normal ca vor fi mai multi oameni...
Insa era meci de calificare in UCL...cu oricine se juca, era stadionul full....normal, sa nu fi fost vreun Bate Borisov...


Ii adevarat in ultima perioada au mai scazut si la noi nr. specatorilor dar prin sezoanul 2003-2004 pana prin 2007 noi am mai jucat cu 35000 cu Alba Iulia cu stadionul full, si cu CFR-ul care atunci era echipa de mijlocul clasamentului, cu Sportul sau FC Bihor, si aveam constant 20000 de specatori.

Pai normal ca atunci aveati stadionul plin. Doar v-a adus Dobos echipa din Bucuresti la Timisoara...de cand nu mai vazuserati si voi un meci de Liga 1?

Radu
25th April 2009, 15:42
300 in mintea voastra de tristi...
Vezi ca marti la meciul cu bistrita ati fost 500...

Echo
25th April 2009, 15:50
2. Cum adica Timisoara este dezavantajata daca Dinamo n-are pierderi financiare la urmatorul joc? :confused: Poate vrei sa spui ca Dinamo este avantajata...

Aici ai dreptate. A fost o greșeală de exprimare… oricum, ideea văd că ai prins-o. :D
Referindu-ne acu’ la sintagma „TEREN NEUTRU”, am vrut să arăt că „pedeapsa” este aplicată în cazu’ de față ambelor echipe, dar nu lu’ Dinamo și Rapid (nu vreau să comentez dacă trebuia sau nu sancționat și clubul Rapid, chiar nu are nicio legătură), ci lu’ Dinamo și Poli. După care, în următoarea etapă lucrurile revin la normal. La normal pe dracu.
Adică ce se poate numi normal în ideea unor conducători mafioți și a unor regulamente născocite de pe vremea când s-o abolit sclavagismul și negrii au început să facă gât că-i jignesc albii.
Eu în locul ălora de stau și freacă manganu la F:rosu:R:rosu:F:rosu:aș modifica regulamentul în regim de urgență. Timp ar mai fi pân’ pe 29. Da’ cred că tre să se grăbească… să nu trecă DNA pe la ei pân-atunci și să-nceapă să-și arunce cu demisii în stânga și-n dreapta.


Foarte inteligent formulate articolele astea. Cum adica "clubul fiind obligat să joace următorul joc oficial fără spectatori"?
Ceva de genu „fanii clubului advers din următorul joc vor fi aspru pedepsiți pentru cretinitatea legilor federației”. După cum sună articolele astea, poți avea nevinovat porțile încuiate la stadion tot campionatul.

Charon
25th April 2009, 16:13
Se strangeau pe naibii? O fi si Lazio vreo mare echipa.
De ce sunteti atat de tristi?

cine a fost la meci, stie prea bine cati fani ai lui LAZIO au fost printre voi!;)

valitudor
25th April 2009, 18:09
Extraordinar cum se autosesizeaza iubitorul de fotbal din Romania. Pai mai ipocritilor, care aruncati cu pietre acum in FRF sau LPF, unde erati voi cand alte echipe au fost dezavantajate de aceleasi legi?

Elphax
25th April 2009, 18:27
300 in mintea voastra de tristi...
Vezi ca marti la meciul cu bistrita ati fost 500...

500 cu tot cu copii de mingi, presa, etc .

http://www.dinamomania.net/forums/uploads/galeriefoto/1240129139/gallery_185_177360.jpg

e fantastica 'galeria'

valitudor
25th April 2009, 18:51
Președintele CA al lui Dinamo spune că nici el nu este de acord ca semifinala de Cupă dintre Dinamo și FC Timișoara să se joace cu porțile închise, dar crede că bănățenii sînt oameni de cuvînt și, dacă au declarat că nu se vor prezenta la meci, așa vor face

Decizia Comisiei e o sanctiune aplicata conform regulamentului, nu impotriva unui club, a pornit de la ce s-a intamplat la Pitesti, dar nici eu nu impartasesc astfel de decizii, de a elimina din spaectatol sportiv spectatorii, de fapt acest sport e pentru ei, nu pentru participantii in sine. Ne afecteaza pe noi, ca numar de fani, mai mult ca pe FC Timisoara, ca de ei vorbim, nu? Nu de Politehnica Timisoara! Asa cum ne-a obisnuit conducerea FC Timisoara, in angajamentele publice facute, le-au dus pana la capat. Noi nu putem sa ii influentam daca decizia e luata si dusa pana la capat

:happy:happy

Charon
25th April 2009, 18:54
daca stai prea mult pe langa turcu te imbolnavesti,mistoul lui Badea pare de tractorist,de nivelul lui muc cel mic!:confused:

NTM
25th April 2009, 19:10
Replica lui Badea este de bun simt. Dar tu esti obisnuit poate cu "profetiile lui Copos", gen : se scufunda planeta.

valitudor
25th April 2009, 19:38
daca stai prea mult pe langa turcu te imbolnavesti,mistoul lui Badea pare de tractorist,de nivelul lui muc cel mic!:confused:

Pai Jabba the Hutt nu e tractorist? :D

six
25th April 2009, 20:21
Dragi Klujeni,marti vom deratiza localitatea de caini.....locali si din vallakia ;)

six
25th April 2009, 21:07
Declaratie
2009-04-25 12:28:21

"Protestam, pe aceasta cale, in calitate de reprezentanti ai autoritatilor locale, sustinatoare din punct de vedere financiar si moral ale clubului-fanion al Timisoarei, fata de hotararea ca jocul cu Dinamo Bucuresti, din cadrul semifinalelor Cupei Romaniei-Timisoreana sa se desfasoare cu portile inchise. Suntem defavorizati, atat orasul, cat si clubul, de aceasta decizie, atata vreme cat sanctiunea s-a pus in aplicare pe un alt stadion decat cel pe care s-au produs incidentele, si solicitam imperios ca partida dintre FC Timisoara si Dinamo sa se dispute in prezenta suporterilor! Consideram, totodata, ca pedeapsa impotriva clubului Dinamo trebuie sa fie impusa la un joc de pe teren propriu al amintitei grupari, asa cum se specifica in regulamentele in vigoare. Decizia luata vineri nu face altceva decat sa arunce o umbra de indoiala asupra Federatiei Romane de Fotbal, confirmandu-ne ca, din pacate, nu spectacolul fotbalistic si suporterii sunt cei mai importanti!"
Primarul municipiului Timisoara, Gheorghe Ciuhandu
Viceprimarul municipiului Timisoara, Adrian Orza
Presedintele Consiliului Judetean Timis, Constantin Ostaficiuc
Rectorul Universitatii Politehnica, Prof. dr. ing. Nicolae Robu

politimisoara.com

Grinco
25th April 2009, 21:52
Cu otopeniul cati ati avut pe stadion?

Peste 7000. Mai multi ca voi in tot returul, excluzand meciul cu Rapid :D

valitudor
25th April 2009, 22:02
Bine, atunci spune-mi tu cu cine ati avut mai putini :D

Grinco
25th April 2009, 22:26
Cu Otopeni am avut cei mai putini:D

Rossi
25th April 2009, 22:30
avem meci greu ca timisorenii ... dupa hotia de la bistrita , au moral ...

nu cred ca le dam mai mult de 4 ...

six
25th April 2009, 22:58
ne dati 4 dar noi va dam 5 :happy

YoYoyOi
25th April 2009, 23:02
pana la urma face galeria deplasarea la Cluj?

P.S. La timisoreni ma refer, ca dincolo nu-i cazul :D

valitudor
25th April 2009, 23:02
Cu Otopeni am avut cei mai putini:D

:happy Hai ma du-te si te culca
De saptamana urm o sa aveti din ce in ce mai putini

Grinco
25th April 2009, 23:20
Din nou, mai bine taceai :D Daca tu gasesti un meci unde sa avem mai putin de 7000 spectatori acasa, te rog. arata-mi si mie. Si mai chill la exprimare, te rog, ca nu am folosit expresii de astea cu tine ;)

Rossi
25th April 2009, 23:23
da mah ... asa putini cati vin pe Dinamo , sunt mai multi decat cei care vin sa sustina politehnica timisoara ....
voi sustineti fc timisoara , adica o clona aparuta in mod fraudulos in liga 1 ....

Rossi
25th April 2009, 23:38
Lupescu: "Chivorchian m-a sunat săptămîna trecută să am grijă la meciul din semifinalele Cupei .... "

NTM
25th April 2009, 23:40
Lupescu: "Chivorchian m-a sunat săptămîna trecută să am grijă la meciul din semifinalele Cupei .... "

Si Iancu iese in presa sa acuze jocuri de culise...Asa facea si Penescu...:rosu: Poate ii pun iar bratari

resita
25th April 2009, 23:48
Lupescu: "Chivorchian m-a sunat săptămîna trecută să am grijă la meciul din semifinalele Cupei .... "

:shocked::shocked::shocked::shocked:

e pe dracu, chiar asa? :drak:

Novac
26th April 2009, 00:14
Lupescu a uitat sa precizeze faptul ca l-a sunat si Borcea inIante de Chirvochian, cica sa dispute meciul fara spectatori ca altfel nu au nici o sansa, ei 300 aia 10-15K. Ascultator lupescu asta...

NTM
26th April 2009, 00:15
Ce imaginatie ai. Asa a fost si la Timisoara, la meciul de 0-3 din tur. N-am avut nici o sansa.

Echo
26th April 2009, 00:47
Extraordinar cum se autosesizeaza iubitorul de fotbal din Romania. Pai mai ipocritilor, care aruncati cu pietre acum in FRF sau LPF, unde erati voi cand alte echipe au fost dezavantajate de aceleasi legi?
Ca de obicei, nu prea te-nțeleg, măi Tudorele. Ți se pare că nu s-a mai aruncat cu pietre pân-acu în FRF… În fine.
Aceleași legi... alte echipe. Să-nțeleg că ești angajat la FRF, ai neamuri la federație sau pur și simplu echipa ta de suflet nu a avut de-a face pân-acu cu tembelismul ălora de acolo.
Păi cum să-ți explic să înțelegi mai bine... E suficient să-ți dau câteva exemple numai cu una din „celelalte echipe” influențate de comisii: Intertoto de anu trecut îți spune ceva?? Sau poate închiderea stadionului Oțelul pentru 3 etape pentru o pungă goală de semințe în capul măscăriciului de Popa... Sau sancțiunile alea de prost gust de după meciul cu Rapid, când hoțul de Hațegan primește de la marele observator federal Prodan nota 7,5... Problema echipelor mici este că, le place sau nu, ele stau mereu aplecate în fața sistemului federal, fiind dependente de acesta.
Părerea mea e că actualul sistem federal are ceva simbiotic cu o anumită categorie de conducători de club. De aici apare și „norocul” echipelor așa-zise mari: indiferent de faptă sau sancțiune, cad aproape mereu în picioare. Primesc mai mereu sancțiuni minime pentru abateri majore. Cum e și cazu’ de față. Mai mult chiar… amenda minimă posibilă și un joc fără spectatori pe terenul altei echipe, la câteva sute de km distanță.

Charon
26th April 2009, 00:55
Dar ce sifonar e lupescu de la un timp,ba mititelu,ba chivorchian:drak:
De vacantele si revelioanele cu borcea nimic?
Mafia dinamovista de la frf va sucomba in curand...........:yeah:
Lupescule pacat de Culaie,nu-i semeni deloc, esti o javra vanduta!

valitudor
26th April 2009, 01:22
Draga Echo ai insirat o gramada de cuvinte care n-au nici o legatura cu ceea ce discutam aici sau cu ceea ce am spus eu.
Nu am luat nici un moment apararea federatiei, am spus numai ca regulamentele, asa proaste cum sunt, in cazul acesta au fost respectate.
Si pentru a te linisti, ceea ce ati patit voi anul trecut si Timisoara anul acesta cu depunctarea mi se pare o mare nedreptate, dar nu asta este subiectul.

Reformulez, se pare ca n-ai inteles din prima incercare: Ok. Timisoare i s-a facut o mare nedreptate, dar cand Dinamo a disputat un derby fara suporterii propri deoarece terenul rapidului era suspendat, de ce n-ar fi fost la fel de nedrept?

Nu faceti decat sa aberati. Dinamo a preferat sa joace jocul fara spectatori cu Timisoara pentru ca-l considera mai putin important si mai usor. Daca urma cel cu Gloria era si ma bine. Dar decizia luata de comisie este regulamentara. Nu crezi, spune-ne tu de ce?

Si mai slabiti-ne cu ipocrizia asta de victime in fata Bucurestului atata timp cat toti ati fi fericiti sa se ia o decizie impotriva clubului Dinamo chiar daca ar fi neregulamentara...

Leo
26th April 2009, 09:42
Cu public sau fara , DINAMO trebuie si poate sa invinga . Si asta de dragul nostru al suporterilor , pt ca la urma urmei suntem o echipa ( jucatori , suporteri , actionari ..........)
Asta daca iancu le da voie jucatorilor sa intre pe teren . Sunt foarte curioasa cum o da el la intors si ce motive mai gaseste de data asta . :D

Decizia luata de comisie este foarte corecta . :D

valitudor
26th April 2009, 09:54
Sunt foarte curioasa cum o da el la intors si ce motive mai gaseste de data asta . :D


N-ai de ce. N-a fost nimic inteligent. A spus doar ca Dinamo sa nu se astepte la cadouri, echipa va juca. :D

six
26th April 2009, 10:14
Dinamo a preferat sa joace jocul fara spectatori cu Timisoara pentru ca-l considera mai putin important si mai usor.

:) aoleo,vezi ca datoriile sau terminat shi Dna-ul este prezent la meci....;)

cirdois
26th April 2009, 10:15
intrebare1: daca meciul dinamo-Rapid era semifiala, ce se intampla?Se juca finala fara spectatori?
intrebare2: de ce, daca meciul s-a jucat in 15 aprilie(parca) ei dau suspendarea pe 23?in acest interval dinamo a jucat un meci acasa, ALA trebuia sa fie disputat fara spectatori!daca o tot dati cu regulamentul, acolo scrie din cate a vazut URMATORUL JOC OFICIAL!Iar meciul cu Farul a fost urmatorul joc oficial.
intrebare3: tineti(dinamovistii) cu dintii de ideea ca e corecta decizia.daca in regulament scrie URMATORUL JOC OFICIAL inseamna ca daca voi ati fi jucat urmatorul meci oficial in deplasare(la orice echipa) inseamna ca trebuia sa-l disputati fara spectatori?!?!?ca daca o luam ad-literam dupa regulamentul pe care-l invocati asa trebuia sa fie.
federatie de kkt, plina de hoti...:headbang: Doamne nu l-om vedea pe sandu, kassai, lupesu si restul gastii cu bratari la maini....:mda: