PDA

View Full Version : Etapa 9: Pandurii Tg. Jiu - National



starsteel
21st September 2006, 12:09
Sambata, 23 septembrie, Pandurii Tg-Jiu - FC National ora 17.00 Telesport
Discutii despre partida inainte si dupa meci, aici.

*Coco*
21st September 2006, 12:14
Mai starsteel vezi ca nu joaca Timisoara-Urziceni cum ai scris tu la Thread:happy
Si meciul Pandurii-National e duminica de la 17:00:D
Modifica si tu pe acolo:D

miril
21st September 2006, 15:39
Sper sa luam cel putin un punct de la gorjeni, dar pentru asta trebuie sa jucam fotbal, nu ce am jucat pana acum, in acest tur de campionat.

cap
21st September 2006, 18:01
meci de 1x2

*Coco*
21st September 2006, 19:52
:evil: :evil: :evil: Nu mai aveti voi norocul de anul trecut Bancarilor cand ati egalat la Tg-Jiu in min 94 din penalty dat moca:rosu:
Si in retur ne-ati dat gol tot in min 90:o:
Noroc mare pe voi
Acuma Duminica o sa ne razbunam:evil: :evil: :evil:
La tg-Jiu anul acesta se ia pct greu doar CFR a batut pana acuma:(

tchibos
21st September 2006, 21:18
incet incet isi revin bancarii care cred ca vor invinge in meciul asta

*Coco*
21st September 2006, 21:22
Tchibos pai tu crezi ca Pandurii e Farul ca sa nu bata pe National:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:
Le dam de le suna apa in cap mai ales ca anul trecut la Tg-Jiu au egalat in min 94 din penalty la Bucuresti in min 90 ne-au batut
Norocul asta nu o sa il mai vada ei
Victorie la 2 goluri diferenta

AxinTe
21st September 2006, 21:30
Sper sa bata National.. Progresul nu o sa fie niciodata o echipa de divizia B!

nr.zece
22nd September 2006, 11:01
singura partida in care se impun gazdele, nu neaparat ca ar fi mai valoroase

Bancaru
22nd September 2006, 11:42
*Coco*, hotaraste-te, v-am dat in minutul 90 gol sau in minutul 94?

*Coco*
22nd September 2006, 11:45
*Coco*, hotaraste-te, v-am dat in minutul 90 gol sau in minutul 94?

Pai la Tg-Jiu ati egalat in min 94 din penalty
Si la Bucuresti in retur ati condus 2-0 si in 2 min am facut 2-2 si in min 90 a dat Sapunaru gol si ne-ati batut 3-2

newbye
22nd September 2006, 13:05
Sper sa puna si Pandurii osul la capmania pentru a ramane doar 3 echipe de Bucuresti in liga 1.

herculis
22nd September 2006, 14:08
Deci exista o "capmanie" in acest sens?? Mai bine spunetii doar manie, ca suna mai clar. Si daca imi permiteti un sfat (off-topic): mai bine faceti o capmanie sa indepartati huliganismul si profitorii din fotbal.

Sunt convins ca Progresul va avea un meci mai greu decit cel de la Constanta, mai ales fiind al doilea meci consecutiv in deplasare, si cu ceva absente (ma gandesc in primul rand la Fl. Dumitru).

Imi repet pronosticul ca si la meciul cu Constanta : X

miril
22nd September 2006, 14:10
Exista o asemenea campanie? Daca da, nu ma mira ca avem un fotbal plin de scandaluri si mediocritate, in care echipele favorizate de sistem se descurca, iar cele cu o istorie demna li se doreste retrogradarea. Ca si cum daca sunt echipe mai putine in Capitala asta va aduce si...fericirea in Liga lui Mitca. Cu o asemenea...gandire...asemenea fotbal. On topic, sper ca luam cel putin un punct.

herculis
22nd September 2006, 14:13
Scuze Miril, dar te contrazic: exista o "cap-manie" :)

TaciAcolo
22nd September 2006, 14:18
Bate Pandurii .revine Guso in poarta si inca cativa jucatori care ne-au lipsit la meciul cu Ceahlaul pronostic 1-0 :D

miril
22nd September 2006, 14:18
Am inteles, totul ni se trage de...sus, de unde vine si...mirosul. Hai Progresul!

newbye
22nd September 2006, 14:27
Da dragii meu exista o asemenea campanie. Ea a fost initiata de Iacov si Duma care vor sa retogradeze Nationalul anu asta.

miril
22nd September 2006, 14:52
Si vrei sa te credem? Pa cuvantul tau de...newbye? Poate stii tu ceva ce nu stim noi. A propos, vezi ca se scrie Duna. Oricum, va fi un meci intre locurile 13 si 14 din clasament. Cei mai buni sa castige!

newbye
22nd September 2006, 16:10
Ai dreprate am scris gresit, mea culpa! Sunt aproape tastele. Chiar daca nu-ti convine asta e adevarul, National joaca mai rau decat anul trecut.

Platanu
22nd September 2006, 21:11
Mai degraba aceasta "campanie" este dusa de mitica de la liga.

*Coco*
22nd September 2006, 23:39
Pfuai vazui in ziare ca veniti doar cu 16 jucatori la Tg-Jiu ca restul au probleme (accidentati,suspendati,alea alea:D )
Si la noi din cei 7 accidentati care erau titulari revin 4 :cool:

Ammadeus
23rd September 2006, 10:30
una protejata contra la una neprotejata...2-1

grande
23rd September 2006, 11:47
bate National ,alta solutie nu exista ...!

delaparis
23rd September 2006, 13:57
megi egal ...

TaciAcolo
24th September 2006, 15:40
Bate Pandurii ..pe un stadion plin iar :P ..o vreme superba haideti la meci :D

*Coco*
24th September 2006, 15:43
Lasa ma ca mai e pana incepe:D

*Coco*
24th September 2006, 19:16
In sfarsit inca o victorie pe teren propriu:cool:
Echipa mai penala ca National nu a vazut (e tot ca Urziceni) vin si se apara din min 1 cu toata echipa si primul lor sut pe poarta veni in min 70 din lov libera si dadura gol:no:
Dar ne revenirma si castigaram 2-1:D

Cristian
24th September 2006, 19:18
*Coco* da tu nu prea obisnuiesti sa dai pe la stadion ???

*Coco*
24th September 2006, 19:23
*Coco* da tu nu prea obisnuiesti sa dai pe la stadion ???

Looooooool acum veni de la meci ma:D
Stau la 300 de metri de stadion
Ce ai vrea sa plec cu 1 ora inainte de meci la un meci cu National ma duc si eu ca omu' cu 20-30 min inainte:cool:

AxinTe
24th September 2006, 19:41
una protejata contra la una neprotejata...2-1

nostradamus, tu esti ? :ok:

mi-e mila de suporterii nationalului... nu merita tratamentul asta :( putini dar cu suflet !

TaciAcolo
24th September 2006, 19:43
Ce penala nationalu se bucurara la golu lor d eparca castigara sampion ligue :))
Da uitara ca joaca cu oltenii un 3-0 arata realitatea din teren.

*Coco*
24th September 2006, 19:45
Pai echipa asta National nu joaca nimic:o:
Cred ca mai mult ca sigur Iacov o sa ii bage unde i-a bagat si Siman pe Sportul in B:no:
Primul lor sut pe poarta a fost in min 70 cand au dat gol din lov libera si pana in min 70 s-au aparat cu toata echipa venira la 0-0:mda:
Nu stiu ce se va intampla cu ecchipa asta dar nu joaca nimic si Duna ala e prost ca antrenor

AxinTe
24th September 2006, 19:48
nu e frumos sa vorbiti de sportul.. puteau ajunge in cupa uefa anul trecut, iar voi ati profitat din cauza lor.

*Coco*
24th September 2006, 19:50
Nu m-am legat de Sportul am zis doar ca i-a bagat Siman in B si cred ca asa va face si Iacov ca pe unii ii mananca undeva ca sa se ia in gura cu toti...:jerk:

Platanu
24th September 2006, 20:06
Pai echipa asta National nu joaca nimic:o:
Cred ca mai mult ca sigur Iacov o sa ii bage unde i-a bagat si Siman pe Sportul in B:no:
Primul lor sut pe poarta a fost in min 70 cand au dat gol din lov libera si pana in min 70 s-au aparat cu toata echipa venira la 0-0:mda:
Nu stiu ce se va intampla cu ecchipa asta dar nu joaca nimic si Duna ala e prost ca antrenorAsta inseamna eficacitate maxima: primul sut pe poarta,primul gol.Nu? :D

*Coco*
24th September 2006, 20:08
Pai a fost din lovitura libera de la 20 metri...
Si mai avusarati inca 1 sut tot din Lovitura libera in ultimele 2 min

*Coco*
24th September 2006, 23:18
Iacov acuză arbitrajul de la meciul cu Pandurii


Preşedintele CA al FC Naţional, Constantin Iacov, a acuzat prestaţia brigăzii de arbitri condusă de Mugurel Drăgănescu la meciul cu Pandurii Târgu Jiu, pierdut de echipa bancară cu scorul de 1-2.

"Sper ca de mâine încolo să se vorbească şi de arbitraj pentru că este anormal să fie arbitrat un meci în această manieră, mai ales în ultimele 20 de minute. Au avut foarte multe ocazii ratate, într-adevăr, dar asta nu scuză prestaţia arbitrilor. Pentru mine nu contează acel Mitică Dragomir, nici nu există, important este ca fotbalul să se joace pe teren şi trebuie să înţeleagă toată lumea că meciurile trebuie să fie conduse de arbitrii care respectă regulile jocului, dacă vrem un fotbal curat. S-au văzut greşeli multe în această etapă şi meciul celor de la Steaua unde s-a dat un penalti care n-a fost. Sunt greşeli majore de arbitraj", a spus Iacov.

Potrivit lui Iacov, echipa a făcut un joc "mulţumitor" având în vedere că a jucat două meciuri în deplasare, în decurs de trei zile."Ţinând cont că am făcut în trei zile o deplasare la Constanţa şi una la Târgu Jiu, am jucat mulţumitor. Puteam mai mult, dar asta e, nu ne-au lăsat arbitri. Felicit Pandurii pentru că au avut mai multe ocazii şi meritau victoria", a afirmat Iacov.

:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: Omu' asta e mai mult decat penibil
Pai el nu se uita ca echipa lui nu juca nimic:evil: El crezu ca daca dadura gol in min 70 si conduceau cu 1-0 gata ne bat vai de capu' lui:happy

miril
25th September 2006, 10:30
Iata o mostra de afirmatii penibile din partea lui Iacov: "Felicit Pandurii pentru că au avut mai multe ocazii şi meritau victoria". Cred ca putina moderatie in aprecierea desfasurarii meciului nu ar strica. Doua echipe in nevoie mare de puncte, un joc modest, cu o echipa gazda mai actiova in repriza a doua, de unde si rezultatul favorabil, in final. Mai toate ziarele mentioneaza decizia controversata de penalty, imaginile online de la acesta faza fiind neconcludente. Aici a contestat Iacov arbitrajul, in rest, ne trebuie imdeiat un antrenor caci echipa joaca mai nimic si mai este si sabotata de Mitica, in mod evident.

*Coco*
25th September 2006, 10:36
Pai lovitura aia libera s-a executat de 2 ori
O data a tras unu a iesit unu din zid ia dat cartonas si s-a mai executat odata
Bate altul si respinge mingea cu ambele mainii parca era la handbal

Luci@n333
25th September 2006, 17:19
In sfarsit inca o victorie pe teren propriu:cool:
Echipa mai penala ca National nu a vazut (e tot ca Urziceni) vin si se apara din min 1 cu toata echipa si primul lor sut pe poarta veni in min 70 din lov libera si dadura gol:no:
Dar ne revenirma si castigaram 2-1:D
Coco...am fost peste voi..abia in ultimele 15 minute din cauza zgomotelor scoase din tribuna ati reusit sa castigati prin insistentele arbitrului de a repeta la nesfarsit loviturile libere pana ar fi intrat basica in poarta...

Aurel.D
25th September 2006, 18:00
National ca si Univ. Craiova este in cadere libera.....deceptiile turului.

*Coco*
25th September 2006, 20:46
Coco...am fost peste voi..abia in ultimele 15 minute din cauza zgomotelor scoase din tribuna ati reusit sa castigati prin insistentele arbitrului de a repeta la nesfarsit loviturile libere pana ar fi intrat basica in poarta...

Da mai cum sa nu ati fost peste noi:happy Daca sutul vostru pe poarta a fost deabia in min 70 si ala gol...Saracu Guso nu a avut ce apara in ultimul minut a salvat mingea aia din lovitura lobera
Ati avut Noroc cu Nae in poarta ca a scos baiatul ala tot ce s-a putut ca daca nu era el nu mira pe nimeni daca era 4,5-0
Si tu vi aici si spui ca ati fost peste noi si voi v-ati aparat din min 1 cu toata echipa...
Ai fost cumva pintre suporteri de la National de au facut deplasare la Tg-Jiu 8 au fost la numar
Si inca ceva lovitura aia de unde a iesit penalty`ul a fost la atacat de la spate a executat odata a iesit un jucator de la National din zid si sa reexecutat lovitura si un jucator parca era la handbal de a respins mingea cu ambele maini

Bancaru
25th September 2006, 20:47
Am vazut si am revazut reluarea fazei de la lovitura libera. Nici vorba de penalty. La orice lovitura de genul asta se sta cu o mana la gura si cu una la p**a. Nu poti sa dai penalty in acest mod. Hotie pe fata. Sa fie clar ca nu acuz pe cineva de la Pandurii. Aia au jucat sa castige. Dar nu mai e nevoie si de arbitru. Sa fac un bref la ultimele 3 meciuri:
1) Cu Ceahlaul a arbitrat Orlando Trandu(!) care a luat 6, nota de retrogradare. Nu a patit imputitul nimic, asa ca a arbitrat iar si s-a vazut ce a facut
2) La meciul cu Farul asistentul a luat 4 iar centralul 6. Asa, si? M8ie, baaaaaaaaa... Florentin Dumitru 4 (patru, IV, quatro, four) etape de suspendare pentru ca l-a injurat pe arbitru. Ba, mai da-o in ciunga. Ce fel de judecata e asta. Daca i se scoala lui Augustus, desi ma indoiesc, si zice ca l-a injurat unu' il suspenda? Pai e cuvantul aluia impotriva astuilalt. Incredibil!!!!
3) La ultimul meci iar a iesit in scena tovarasul arbitru.

Eu am o concluzie pentru care suport si un ban: **** dumitru dragomir.
Vreti sa va mai zic de meciul cu Bistrita? Sau poate lovitura libera din careu la meciul cu Dinamo. Sau de asistentul la meciul cu Ceahlaul cand a semnalizat cel putin 5 off side-uri inexistente. Sau cand arbitrul asistent de la tribuna 2 a semnalizat un fault la tribuna 1. Asa ceva nu am vazut. Traiasca Costica Valcea. Si fiul sau. Si mama lui fiul sau. Traiascaaaaaaaa... Sa prospere fiul (retardat) al lui Dragomir. Uraaaaaaaaaaaa..

*Coco*
25th September 2006, 20:58
Iti spun eu ca am stat pe linie de unde s-a batut daca ma crezi bine daca nu tot bine:ok:
Mingea a fost respinsa cu ambele maini si de ce-a ce zici tu ca se sta cu o mana la **** si cu una la fata da asa e dar nu trebuie sa pui mana pe minge cand executa acel jucator lovitura sa nu se mai duca pe poarta
Daca jucatorul vostru nu respingea acea minge cu mainile mingea se duce pe poarta da asa nu a trecut de el ca a respins-o cu mainile
Si cum poti sa mai spui ca nu se poate da penalty cand tu respingi mingea in drumul spre poarta cu mana

Bancaru
26th September 2006, 11:40
Tovarase Coco, eu am vazut imaginile de pe net. Acolo nu se disting ambele maini. Defapt nu se distinge nici macar o mana. Banuiesc ca tu ai stat pe marginea terenului. Te voi boteza cu un nume indian... Ochi Ager. Daca tu de pe stadion ai vazut asa bine. E posibil sa o fi facut. Bravo tie. In cazul in care a stat cu o mana la bij, atunci nu se da penalty. Decat daca te numesti... alege tu un nume de arbitru. Oricare.
Exista mai multe situatii in care nu se da penalty chiar daca atinge mingea cu mana. Normal ca amandoi suntem subiectivi. Repet, nu incriminez cu nimic echipa Pandurii, cum nici de Ceahlaul nu am zis. Eu zica ca dragomir are pata pe Iacov pentru ca l-a dat in gat. Ca nu s-a mia intamplat nimic de atunci asta e alt treaba. Un porc.

miril
26th September 2006, 12:49
...Dragomir, sa se inteleaga. Unul din suporterii FANS spunea ca balonul ar fi trecut peste poarta... Deci, cercetarile facute despre martori sunt confirmate si aici, adica marturiile martorilor sunt deformate in relatarea celor petrecute, datorita mai multor factori, printre care si factorului "Spunem cine esti sa-ti spun in favoarea cui vei depune marturie". Si aici nu vorbim de deformarea voita, a celor vazute, sa se inteleaga. Oricum, cele spuse de noi nu ajuta pe National sa mai recupereze vreun punct din acest meci.

*Coco*
26th September 2006, 22:31
Cei de la FANS au stat fix in spatele Porti...
Ala care zice ca mingea a trecut peste poarta ori a fost beat ori e prost
Mingea nu a mai trecut de mainile acelui jucator
Daca nu baga mainile mingea se ducea pe poarta dar el a bagat mainile