PDA

View Full Version : Etapa 9: Poli Timisoara - Unirea Urziceni



starsteel
21st September 2006, 12:03
Sambata, 23 septembrie, Politehnica Timisoara - Unirea Urziceni , ora 18.00, National TV

Discutii despre partida inainte si dupa meci, aici.

razvi7
21st September 2006, 12:11
Cred c-o sa fie un 2-0 plicticos

m8k
21st September 2006, 14:31
Succes Poli!4-0 si nu mai mult!!!Sunt suporteri de la urziceni pe aici sau vor dialoga doar timisorenii???

malexoid
21st September 2006, 14:52
Succes Poli!4-0 si nu mai mult!!!Sunt suporteri de la urziceni pe aici sau vor dialoga doar timisorenii???

la ce e nevoie de suporteri ai urziceniului?
postezi tu (si inca vre-o 2 de teapa ta) suficiente absurditati pe threadurile timisoarei, cat sa nu mai fie nevoie de altii...

On topic: probabil 2000 de spectatori pe Dan Paltinisanu, fotbal plictisitor, victorie chinuita, Iancu in fata televizorului...CVUCS in protest.
1:0

tuxie
21st September 2006, 15:48
Malexoid, cartonase rosii s-au luat si in momente mai grele. Scuza-ma, dar nu pot sa fiu de acord cu semnatura ta - nu i se poate imputa unui singur jucator faptul ca ieri s-a jucat toata echipa de-a joaca cu fotbalul. Are vina lui, dar nu are vina rezultatului. Si nici McKain nu este vinovatul principal. Sunt toti la un loc vinovati de acest esec, de la echipa pana la Iancu. Iar Otelul nu este o echipa slaba sa poti afirma ca te-a batut cine stie cine.

Cat despre meciul cu Unirea, sunt curios ce se intampla daca nu-i batem sau daca iar va fi un joc de tot rasul. Incep din ce in ce mai mult sa ma obisnuiesc cu postura de observator al evolutiei fenomenului in loc de cea de suporter.

malexoid
21st September 2006, 16:15
Malexoid, cartonase rosii s-au luat si in momente mai grele. Scuza-ma, dar nu pot sa fiu de acord cu semnatura ta - nu i se poate imputa unui singur jucator faptul ca ieri s-a jucat toata echipa de-a joaca cu fotbalul. Are vina lui, dar nu are vina rezultatului. Si nici McKain nu este vinovatul principal. Sunt toti la un loc vinovati de acest esec, de la echipa pana la Iancu. Iar Otelul nu este o echipa slaba sa poti afirma ca te-a batut cine stie cine.

Cat despre meciul cu Unirea, sunt curios ce se intampla daca nu-i batem sau daca iar va fi un joc de tot rasul. Incep din ce in ce mai mult sa ma obisnuiesc cu postura de observator al evolutiei fenomenului in loc de cea de suporter.

1 nici eu nu mai sunt de acord cu ea, insa ieri dupa meci vedeam totul din alt punct de vedere...
2 chiar crezi ca ai sa reusesti?

tuxie
21st September 2006, 16:33
1 nici eu nu mai sunt de acord cu ea, insa ieri dupa meci vedeam totul din alt punct de vedere...
2 chiar crezi ca ai sa reusesti?

Nu mi-am propus sa reusesc, dar nu mai am chemarea de alta data la a merge la un meci. Daca-mi spunea cineva asa ceva acum cativa ani, ii ridicam mortii in "slavi" de la maimuta la pentium 16, acum insa parca echipa asta in principal si fotbalul in general se intreapta catre o nebuloasa. Fac aici o paralela si la meciul "parale[l]ilor" de aseara si ma gandesc daca peste cativa ani se vor intampla astfel de lucruri si la noi.
PS: am specificat gresit sus "evolutie". Este in mod cert o involutie, presarata cu deviatii extreme pe ici, pe colo.

Cristian
21st September 2006, 16:35
Isi revin timisorenii, da raman la aceeasi parere ca-s slabi...

cap
21st September 2006, 17:58
bate timisoara fara probleme

Elphax
21st September 2006, 17:59
batem , numa sa nu mai dea tembelii astia autogoluri...

luciano_1644
21st September 2006, 18:30
Aproape sigur meci de 1 solist,desi cine se astepta ca dupa 8 etape Urziceniul sa aiba acelasi punctaj ca si Poli? Daca nu bat gazdele,Cartu poate sa-si faca bagajele.

six
21st September 2006, 20:55
Succes Poli!4-0 si nu mai mult!!!Sunt suporteri de la urziceni pe aici sau vor dialoga doar timisorenii???esti bolnav,robo...:P


Cred c-o sa fie un 2-0 plicticosvictorie clara....:ok: ;) :cool:

tchibos
21st September 2006, 21:12
nici un stres ptr Timisoara in meciul asta.

AxinTe
21st September 2006, 21:31
stiu ca o sa radeti.. dar merg pe mana urziceniului !

Vand vise
21st September 2006, 21:35
bate unirea .. 0-2

Elphax
21st September 2006, 21:38
dream on... :ras-plans:

Ammadeus
22nd September 2006, 02:43
derby adevarat, doua echipe apropiate geografic (bragadiru, urziceni), artificiale si aproape identice valoric; 1-2 sau 2-2;

tuxie
22nd September 2006, 10:17
Te simti cu adevarat mandru ca ai mai adaugat un cuvant la vocabularul tau - bragadiru - asa-i? :no:

nr.zece
22nd September 2006, 11:03
x, si era cartu se incheie aici
nu ar fi prima data pentru cartu cand e demis de jucatori

Aurel.D
22nd September 2006, 13:10
Daca nici pe Urziceni nu ii bate Poli.....atunci Iancu ar trebui sa se autoexileze pe o insula pustie unde sa isi faca sepuku in liniste, intr-un moment de mandrie nestapanita amestecata cu dezamagirea unei sperante desarte!:D

newbye
22nd September 2006, 13:12
La meciul asta doar timisorenii or sa dea golurile, mai ramane de vazut in poarta cui.

Benny
22nd September 2006, 13:44
... doua echipe apropiate geografic ...
Uite unul, care stie ce spune. Userul "care este" ne anunta, ca cele doua echipe sunt apropiate geografic. Presupun intr-adevar, ca la ora actuala le despart cativa kilometri. Iar la ora meciului s-ar putea sa fie o chestiune de metri sau chiar milimetri.

Mai ai bani de suc, barbate? Ca la banii, pe care ii pierzi la pariuri sportive ...

On topic: Cartu spune, ca ar fi preferat sa joace cu Urziceni-ul la inceputul campionatului, cand inca nu stiau cu ce se mananca Liga 1. Ca acu, cica si-au intrat in mana si e mai greu.

Ess
22nd September 2006, 14:25
1 x 2...oricum tm nu mai sperie pe nimeni...

Ess
22nd September 2006, 14:27
Uite unul, care stie ce spune. Userul "care este" ne anunta, ca cele doua echipe sunt apropiate geografic. Presupun intr-adevar, ca la ora actuala le despart cativa kilometri. Iar la ora meciului s-ar putea sa fie o chestiune de metri sau chiar milimetri.

Mai ai bani de suc, barbate? Ca la banii, pe care ii pierzi la pariuri sportive ...

On topic: Cartu spune, ca ar fi preferat sa joace cu Urziceni-ul la inceputul campionatului, cand inca nu stiau cu ce se mananca Liga 1. Ca acu, cica si-au intrat in mana si e mai greu.

Daca te uiti pe harta politica a lumii, sunt a dracu de-apropape :D

tuxie
22nd September 2006, 15:49
Tocmai ti-a confirmat omul ca (citat din mesajul tau:) "cele doua echipe [...] sunt apropiate geografic". Te simti in mana si doresti reinventarea rotii prin postarea truismelor, sau ai un motiv ascuns pentru care insisti si noi nu trebuie sa il stim?

Larel
22nd September 2006, 16:35
In ultimele meciuri, chiar daca figura facuta nu a fost intodeauna una buna, Poli a aratat ca totusi vrea, acest lucru nu e mult, nici macar suficient, dar e un inceput. Decat sa joace ca in meciul cu Bistrita si sa castige, mai bine prefer un egal si un joc ca in meciul cu Clujul.
Oricum maine la ora asta ne intreptam spre stadion (cine are de gand sa mi se alature.. :) )
Pronosticul meciul de maine... cred ca un 2-0 ar fi echitabil.. :)

Benny
22nd September 2006, 16:51
Daca te uiti pe harta politica a lumii, sunt a dracu de-apropape :D
Cine?
Echipele?
Orasele?
Cartu si Netoiu?
Sula si prefectura?
Prostia si fudulia?

Stai jos. Patru!


1 x 2...oricum tm nu mai sperie pe nimeni...

Doar pe CFR Cluj. Dupa ce Unirea va bate la Timisoara, se va vedea adevarata valoare a CFR-ului.

Casuba
22nd September 2006, 17:05
Meci de 1x, dar nu cred ca-i face netoiu viata si mai grea lui cartu asa ca m-am razgandit : meci de 1 solist.

malexoid
22nd September 2006, 18:27
stiu ca o sa radeti.. dar merg pe mana urziceniului !

aici e gratuit...ma intreb daca mai mergi pe mana urziceniului si la vre-o casa de pariuri?

krydo
22nd September 2006, 19:00
Hai mai fratilor ca in meciul de maine este clar cine va invinge. Poli este in crestere de forma, dar mai important decat atat este ca acum baietii acum se daruiesc mai mult ca oricand pt echipa.
In fond, pt Poli meciul cu Urziceniul ar trebui sa fie doar un antrenament pt antrenamentul de saptamana viitoare de la Piatra Neamt.

six
22nd September 2006, 20:42
derby adevarat, doua echipe apropiate geografic (bragadiru, urziceni), artificiale si aproape identice valoric; 1-2 sau 2-2;se pare ca calmantele nu si-au facut efectul.....dar continua :happy :happy :happy


bate unirea .. 0-2si tie la fel,pretene.....stie el ce...:D :evil: :drak:

cristian75poli
22nd September 2006, 23:16
Acest meci va avea o singura directie ( ca si in meciul cu cfr ) si "POLI" nu poate avea probleme cu aceasta echipa,asa ca vom castiga la cel putin 2-3 goluri diferenta.

"POLI" - CAMPIONII!!!

Ammadeus
23rd September 2006, 05:48
derby adevarat, apropo, cine mai dezerteaza de la echipa de carton violet? cand astia o sa-l bage pe rromul obez de giulesti la bulau pt un sejur pe 4 ani, va vetzi imprastia ca si potarnichiile, cartonatzilor! propun o noua competitzie europeana care sa va satisfaca ambitziile si sa va faca uitata impotentza fotbalistica: infiintzarea cupei europei a sud-estului central-vestului europei de est, unde sa jucatzi voi, loseri sarbi, ceva muntenegru, eventual 17 nentori si invitatzii speciali din zona civilizata, honved sau ujpesti; cel mai bun sa castige trofeul, o harta a vechiului imperiu!

grande
23rd September 2006, 11:51
Meci de antrenament pt Poli ,prevad un 3-0 !

m4st3r
23rd September 2006, 12:48
auzi mah ardelene...ce a facut POLI etapa trecuta cu echipa ta de drogatzi...numa` asa de control?!?!? esti penibil mah baiatule...catzi ani ai ??? te`o pus astia sa cersesti pe dincolo ???

Luis Garcia10
23rd September 2006, 13:44
2-0 pt Poli

axel
23rd September 2006, 14:15
Castiga Poli , sper sa fie un meci cu multe goluri . . . . sper:rolleyes:

KillinG FieldS
23rd September 2006, 14:26
NU il bagati in seama pe AMADEUS... e anti TOT... bagaretz de seama si el.
La cati bani sa bagat la poli ar trebui sa castigati minim 3.0 cu satelitu asta lu Dinamo. Ce cauta astia in Liga 1 ? face jocurile pt alti

gtibi
23rd September 2006, 16:07
Bate Poli fara probleme.

crissis
23rd September 2006, 16:36
In acest meci POLI e sigur favorita dar sa nu uitam ca mai pot aparea si surprize ( vezi meciul FARUL - URZICENI ) .
pronostic 1

tuxie
23rd September 2006, 17:39
Bai, ce dracu, toti tineti cu Poli azi?
Hmm, nah:
Poli - Unirea 0 - 6 :happy

Hai Unirea!! :ras-plans: (unde? :D)

(PS: n-am nimic, doar ca mi-am luat CoreDuo 2 pe chipset NForce4 si a batut la teste toate placile lui Intel, asa ca e tot un fel de ras cu plans, raman cu NForce :D)

SORENSEN
23rd September 2006, 19:36
Cred ca 1-0 gol MAnsour mai e ceva din meci..dar gata victorie polista

_ge
23rd September 2006, 19:50
A fost hentz cu mana la Masour: http://www.gsp.ro/index.php?a=56842&p=2
Vai mama lor de polisti.

SORENSEN
23rd September 2006, 20:05
S-a teminat 1-0 pana la urma...
Mda nu stiu cu hentul o sa ma uit pe la emisiuni sa vad

ddpurple
23rd September 2006, 20:17
hentz cu mana....zau?!:D

crissis
23rd September 2006, 20:20
Felicitari Poli pentru victorie
Bafta pe mai departe

SORENSEN
23rd September 2006, 20:29
A fost un joc cam chinuit.

axel
23rd September 2006, 22:20
A fost hentz cu mana la Masour:
:happy :sleep:

Elphax
23rd September 2006, 23:02
pai da , de obicei negrii fac hent cu piciorul - majoritatea sunt in NBA

six
23rd September 2006, 23:20
Felicitari echipei din Urziceni pt jocul prestat(atat cat au putut),au jucat curat si fara fite...noi inca suntem departe de"trepte"....parerea mea :ok:

axel
24th September 2006, 10:24
am vazut ca Grigore a fost aplaudat de suporteri ,frumos gest :)

gheorghe
25th September 2006, 09:18
A fost hentz cu mana la Masour...


Pentru informarea ta, expresia neaosa "hent" vine din limba engleza, unde "hands" este pluralul de la mana, deci cum ar veni "maini".:drak: Cam flagrant acest pleonasm, mai dute pe la orele de engleza, nu strica, chiar te ajuta sa nu te faci de ras.:rosu: Cu asa critici...HAI POLI!!!:yeah: