PDA

View Full Version : Etapa 9: Rapid - Farul



starsteel
21st September 2006, 11:54
Duminica, 24 septembrie, Rapid - Farul 20.30 TVR 1

Discutii despre partida inainte si dupa meci, aici.

tchibos
21st September 2006, 14:12
Va fi un meci greu dar daca vor si isi vor juca sansa pe bune faristii pot scoate un rezultat bun. Rapidistii stiu ca nu le este usor cu Farul. Am votat 2 dar m-as multumi si cu un X

Ulio singuraticu
21st September 2006, 16:44
rapidu castiga lejer si cu faru asa cum va face cu argesul azi.

cap
21st September 2006, 17:54
meci de 1x

kain
21st September 2006, 18:00
Corect 1X.

Angel66
21st September 2006, 18:08
Corect 1X.

vrei sa spui 1!:D

kain
21st September 2006, 18:47
Vreau sa fie asa.. dar Farul nu e o echipa oarecare.. te poate lovi in orice moment , indiferent in forma in care se afla jucatorii.. si de asta am zis si "X" , daca Rapid are ghinion cum a mai avut in unele meciuri.. poate chiar si sa piarda :P

AxinTe
21st September 2006, 21:36
ai dreptate, Farul nu e o echipa oarecare, dar e foarte departe de forma din sezonul trecut -> Merg pe mana Rapidului.

rechinul farist
21st September 2006, 22:56
am votat 2!! dar ma multumesc si cu 1!! oricum jocul Farului s-a mai imbunatatit si am adus mai multe pcte din deplasare decat de-acasa!!! si cred ca va interveni cineva (jiji) si ii va stimula pe rechini!! :D

Angel66
21st September 2006, 23:35
sincer...cred k e meci de 1 solist!jucam acasa!si trebuie razbunat egalul din retur,egal care practic ne-a luat campionatul!ce ma deranjeaza e tendinta asta de a se apara cand au un gol avans...e enervant sa stai cu sufletul la gura pana in min 90...si sa mai ia gol,cum au facut cu steaua!nu stiu daca farul este o echipa oarecare....dar daca nici pe farul nu batem...atunci pe cine???o echipa cu pretentiile Rapidului nu trebuie sa aiba alt gand decat victoria!!

tchibos
21st September 2006, 23:40
daca si cu Arges ati tras cu dintii de o victorie la limita cred ca va puteti chinui si cu farul, iar daca Farul vrea cred ca puteti sa o si incasati

Angel66
21st September 2006, 23:51
daca si cu Arges ati tras cu dintii de o victorie la limita cred ca va puteti chinui si cu farul, iar daca Farul vrea cred ca puteti sa o si incasati

daca farul vrea???fii serios...cu argesul am jucat si ultimele 20 min in 10 oameni...vrei sa spui daca Rapidul adopta aceeasi tactica dezastruoasa de a se apara cand are un gol avans ne vom chinui!daca renunta la tampenia asta...ne distram!apropo...stiti ca jucati pe Giulesti??ca am vazut ca acasa nu puteti cu nationalul...si vreti sa bateti pe Giulesti!e si asta o chestie...

tchibos
21st September 2006, 23:58
pai am spus ca daca vrea Farul, nu?... nici cu Rapid nu imi este rusine!.. am vazut cum au batut Argesul .. mare noroc cu arbitri. Si poate iti amintesti cand Farul mergea tot slabut anul trecut si cand au jucat cu Rapid nu le-a lasat nici o portita de s-a terminat meciul egal

WOLF_ULTRAS
22nd September 2006, 00:48
Sper sa bata farul sau macar sa faca egal ;) ca sai tina pe rapid in spate :D si ca sunt frati nostri ;)

Sunchase
22nd September 2006, 02:20
Jucam cu o echipa care se apara foarte bine,10 fundasi, cu un portar excelent si care se motiveaza extraordinar cand joaca cu echipele din bucuresti ( vezi 0-0 de anul trecut ) .. nu-i asa ?! :D

meci greu prin urmare.

Torres.F
22nd September 2006, 09:59
Nu stiu ce sa mai zic,sa iei un punct din 3 meciuri acasa cu Urziceni,Ceahlaul si National e penibil pentru o echipa ca Farul.In deplasare am vazut o mobilizare mai buna a echipei si cred ca ar putea sa scoata un punct sau poate mai mult.Nu stiu ce face sarbu ala la echipa dar din minutul 70 jucatorii sunt morti.

nr.zece
22nd September 2006, 11:04
farul

grande
22nd September 2006, 11:07
Vom avea un meci destul de dificil ,dar cu toate astea pronosticul meu este de 1 solist !

b3bito
22nd September 2006, 11:08
noi nu am fost capabili sa batem pe urziceni,piatra neamt si national( sa nu mai zic de steaua) si vreti sa batem in giulesti?!....
am pus un x...k nu ma lasa inima sa "pariez" pe adeversarele farului

chipy_1923
22nd September 2006, 12:56
daca si cu Arges ati tras cu dintii de o victorie la limita cred ca va puteti chinui si cu farul, iar daca Farul vrea cred ca puteti sa o si incasati

c chestie..pacat ca farul vrea doar cand joaca in compania rapidului...cu steaua e mai greu...deh..se lasa cu amenzi...curca scapa mingi din mana in poarta...cu noi sare in cap...asa..cand vrea..si cand nu ia mita...e mare echipa farul..vai de capul vostru...:jerk:

pytzy
22nd September 2006, 13:30
c chestie..pacat ca farul vrea doar cand joaca in compania rapidului...cu steaua e mai greu...deh..se lasa cu amenzi...curca scapa mingi din mana in poarta...cu noi sare in cap...asa..cand vrea..si cand nu ia mita...e mare echipa farul..vai de capul vostru...:jerk:
Foarte bine 'chipy', corecta relatare. Ca de obicei merg pe mana Rapid-ului deci prin urmare este meci de 1 solist. Nu exista alta varianta pentru acest meci inafara de victoria Rapid-ului. Chiar daca va resusciteaza jiji cu 'malai' din acela murdar.

newbye
22nd September 2006, 13:37
Rapid o sa castige relativ usor 3 puncte.

pytzy
22nd September 2006, 14:34
Greu sau usor nu stiu dar sa le castige frumos.

JJ
22nd September 2006, 17:23
Poate reuseste totusi sa marcheze si alt atacant decat Moldovan. Acum chiar va fi nevoie.

Casuba
22nd September 2006, 17:54
Nu joaca Moldovan ? inseamna ca e meci de 0-0.

Ammadeus
22nd September 2006, 19:25
meci cu satelitul de constantza a lui s.b.; se va vedea ca cei de la faru vor muri pe teren cu rapidistii de gat, vor lua o pauza in antijocul prestat pt. inlaturarea antrenorului; ciobanu' evazioniust si semianalfabet a ordonat mobilizarea totala impotriva rapidistilor; 1-0 greu

m4st3r
22nd September 2006, 19:37
cat poti sa fii de badaran dr FARA KREIER...ce cautzi aici ??? Bate rapid chinuit, gol min 80-90 :D

rechinul farist
22nd September 2006, 20:04
la pauza o sa fie 2 sau 3-0, rapidistii or sa re retraga, iar Farul va da 3-4 goluri...... Rapid stie...... a mai patit-o si in trecut....:D
deci 2 solist

dede
22nd September 2006, 23:25
1
oare daca nu va castiga rapid, tot Steaua va fi de vina? :mda:

tchibos
22nd September 2006, 23:32
se intampla lucruri care ne dau sperante (nu mari ce-i drept)... Vukotic demisioneaza :ok:

Angel66
23rd September 2006, 00:21
1
oare daca nu va castiga rapid, tot Steaua va fi de vina? :mda:

va castiga Rapid!!sigur,sigur!:D nu te mai gandi la prostii....:D

chipy_1923
23rd September 2006, 00:39
Foarte bine 'chipy', corecta relatare. Ca de obicei merg pe mana Rapid-ului deci prin urmare este meci de 1 solist. Nu exista alta varianta pentru acest meci inafara de victoria Rapid-ului. Chiar daca va resusciteaza jiji cu 'malai' din acela murdar.

:happy ..tare faza cu resuscitatul...:happy...

rechinul farist
23rd September 2006, 01:14
sper ca acum, jucatorii au ce si=au dorit, adica demisia sarbului, si sa joace fotbal adevarat!!! daca nici acum, atunci sa se lase de fotbal!!!

Ammadeus
23rd September 2006, 05:43
sa nu incurcam borcanele, vor veni bani de la cioban daca scoatetzi cel putzin 1 pct;

Cra10veanu
23rd September 2006, 08:18
isi vor da viata pe teren faristii X

Ammadeus
23rd September 2006, 10:07
isi vor da viata pe teren faristii, vorba aia surorile se ajuta. X

...ce surori, astia-s clonele celor din bucale de vreun an jumate incoace...presa de bucale aservita echipei ciobanului evazionist fiscal si semianalfabet, va titra ca jucatorii farului au evoluat cu un aplomb incredibil, nemaivazut in editia asta de campionat din cauza ca au scapat de sarb; toata chestia cu mazilirea de vineri a avut scopul de a creea perdeaua de fum necesara mascarii adevaratului motiv pt. care faru va muri cu rapidul de gat: servirea intereselor lui s.b., cancerul fotbalului romanesc, bineintzeles alaturi de d.b.; 2-1, mazilu salveaza situatia si probabil buga

grande
23rd September 2006, 11:50
Ne vom razbuna pe acesti marinari care nu au nici o valoare ,este cam dureros pentru ei dar asta este adevarul !

batem cu 3-0 !

SORENSEN
23rd September 2006, 11:54
isi vor da viata pe teren faristii, . X

Avand in vedere ca noul antrenor al Farului e Ion Marin...Meci de 1.

chipy_1923
23rd September 2006, 12:17
:happy ...aoleu...oare d c au fost amendati Curca si Gurita cu un sfert din salariu...aaa da,pt. ca au jucat corect...asa ziceam si eu...aminteste-ti c prestatie de mare portar a avut curca ...si cum a aparat cu noi..eu zic ca e cam mare diferenta...mai erau unii p aici care ziceau ca e portar de nationala..

SORENSEN
23rd September 2006, 12:32
Apoi eu spuneam ca odata cu venirea lui Ion Marin + votul din comitet ..Farul e in sfera de influenta al lui Dinamo acum...
Si de aia Dinamo ar fi multumita cu un egal in meciul asta...

crissis
23rd September 2006, 16:16
Cistiga Rapid fara probleme in fata Farului
Pronostic 1

gtibi
23rd September 2006, 16:16
Sper sa castige Farul.

chipy_1923
23rd September 2006, 16:19
Apoi eu spuneam ca odata cu venirea lui Ion Marin + votul din comitet ..Farul e in sfera de influenta al lui Dinamo acum...
Si de aia Dinamo ar fi multumita cu un egal in meciul asta...

vb. lui pitzy...l-a resuscitat becali cu malai pe curca...p.s. :cu voi au jucat inainte sa vina ion marin antrenor....si oricum asta nu e un motiv pt. care ar trebui sa joace corect....aminteste-ti de vaslui-steaua din ultima etapa a sezonului trecut...cu rednic pe banca...si apropo..din cate stiu eu ion marin a jucat si pe la rapid...conform logicii tale ar trebui sa ne dea meciul....:headbang:

m8k
23rd September 2006, 16:32
Farul are antrenor nou. Deci pierde la fratele mai mare al CFR-lui.Scor 2-1

SORENSEN
23rd September 2006, 16:44
vb. lui pitzy...l-a resuscitat becali cu malai pe curca...p.s. :cu voi au jucat inainte sa vina ion marin antrenor....si oricum asta nu e un motiv pt. care ar trebui sa joace corect....aminteste-ti de vaslui-steaua din ultima etapa a sezonului trecut...cu rednic pe banca...si apropo..din cate stiu eu ion marin a jucat si pe la rapid...conform logicii tale ar trebui sa ne dea meciul....:headbang:
Ai prins ideea....va da un pct Farul

rechinul farist
23rd September 2006, 17:40
jucatorii Farului si-au schimbat antrenorul, speram sa-si schimbe si atitudinea.....

Angel66
23rd September 2006, 18:24
Ai prins ideea....va da un pct Farul

si voua 3!!!:evil:

tchibos
23rd September 2006, 18:45
Acum suporterii Farului, aia care mai sunt ramasi dupa rezultatele slabe din turul campionatului asta, pot sa spere la rezultate si la o revenire a echipei. Chiar daca nu vom vedea un joc extreordinar si chiar daca nu vom obtine puncte macar sa vad ca isi dau iar viata pe teren jucatorii Farului. Forza Farul !!!

chipy_1923
23rd September 2006, 18:50
Ai prins ideea....va da un pct Farul

:happy ...ati vrea voi..:ok:

SORENSEN
23rd September 2006, 19:31
Se vede ca va este teama de faristi..chiar si asa in tabara dinamovistilor...

ULTRAS-CT
23rd September 2006, 20:53
@Sunchase .. amuzantule sunt curios daca in cazul unui rezultat pozitiv al echipei noastre .. vezi acuza iar arbitrajul ca va defavorizat ( vezi meciurile din tot campionatul )

chipy_1923
23rd September 2006, 21:30
Se vede ca va este teama de faristi..chiar si asa in tabara dinamovistilor...

pai avem..contra noastra joaca pe bune...spre deosebire de meciurile cu voi..

Angel66
24th September 2006, 00:44
@Sunchase .. amuzantule sunt curios daca in cazul unui rezultat pozitiv al echipei noastre .. vezi acuza iar arbitrajul ca va defavorizat ( vezi meciurile din tot campionatul )

ultras...amuzantule...in mod sigur vom avea un rezultat pozitiv!victoria,se subintelege...:Dvom acuza arbitrajul daca va fi cazul...asa cum a tot fost si in campionatul asta,si in cel anterior!!

PS...te rog frumos..ia o carte de gramatica inainte sa te apuci sa scrii prostii pe aici!!

kain
24th September 2006, 00:53
http://www.geocities.com/ka1nutz/rapid_farul.jpg
Meci de 1x. Lipseste Moldovan , sper ca Mazilu sa il inlocuiasca cu bine.. marcand macar un gol :D

rechinul farist
24th September 2006, 01:15
http://www.geocities.com/ka1nutz/rapid_farul.jpg
Meci de 1x. Lipseste Moldovan , sper ca Mazilu sa il inlocuiasca cu bine.. marcand macar un gol :D

va lipseste Moldovan? sunteti distrusi!!! :D
nu uitati ca avem antrenor un catelus, care e anti-rapid, :D pana in etapa a 11-a, in care intalnim Dinamo!!! pana atunci vom vedea..........

tchibos
24th September 2006, 06:02
Eu cred ca Mazilu e mai bun decat Moldovan. Sper totusi sa ma insel...

Saber Rider
24th September 2006, 10:33
Problemele la Farul au inceput dupa plecarea lui Grigoras. Foarte bun antrenor, se cunoaste pe unde trece. Farul va trece printr-o pasa foarte proasta mai mult timp, pana nu va gasi un inlocuitor demn de Grigoras.
Pe de alta parte, unii tot vorbesc de efectul de soc pe care il are schimbarea unui antrenor. In bine. Coroborat cu faptul ca lipseste cel mai bun om al Rapidului, s-ar putea crede ca e posibil un egal cel mult.
Totusi, parerea mea este ca Rapidul va trece de constanteni mai usor decat ar crede, pentru ca Farul este pur si simplu in degringolada, si valoarea lotului Rapidului este prea ridicata pentru a intampina probleme prea mari.

grande
24th September 2006, 10:51
va lipseste Moldovan? sunteti distrusi!!! :D
nu uitati ca avem antrenor un catelus, care e anti-rapid, :D pana in etapa a 11-a, in care intalnim Dinamo!!! pana atunci vom vedea..........

De cand pana cand ,la voi joaca antrenorul ? el trimite in teren un 11 de baza, care la ora actuala are o valoare cam de liga 2 !

Pepsi-Cola
24th September 2006, 11:06
Rapid -Farul 3-0 ~!~~

ULTRAS-CT
24th September 2006, 12:47
sweet_angel_66 .. tu esti cel mai amuzant : Location: Teatrul Viselor Giulesti:happy

referitor la meci .. nu fii asa sigur ca veti avea un rezultat pozitiv

grande
24th September 2006, 13:24
Prognoza meteo : ploie de goluri in Giulesti ,aviz marinarilor !
Hai Rapid !

tchibos
24th September 2006, 13:40
depide de post... pe la noi s-a anuntat seceta :D

delaparis
24th September 2006, 14:36
Sa vedem daca ploua ... in orice caz toti anunta tunete sui fulgere :D

tchibos
24th September 2006, 14:49
nu e prima oara cand se anunta si a fost.. cer senin, soare si totul in culori alb-albastru :ok:

chipy_1923
24th September 2006, 14:53
sweet_angel_66 .. tu esti cel mai amuzant : Location: Teatrul Viselor Giulesti:happy

referitor la meci .. nu fii asa sigur ca veti avea un rezultat pozitiv

e fata....:headbang:...eu nu sunt asa sigur de un rezultat bun..adica de o victorie..ca deh..la cati jucatori stimuleaza becali de la voi din echipa..or sa joace de parca ar fi la Cupa Mondiala..si asta ar fi un lucru bun..dc s-ar comporta asa in toate meciurile..din pacate baietii pun osul doar in meciurile in care primesc ordine de la preacredinciosul si preacinstitul cioban...care declara sus si tare ca da bani la arbitri...cumpara jucatori..si nimeni nu face nimic..ca deh omul are echipa in C.L...pana si observatorii meciurilor il pupa in :jerk:...

tchibos
24th September 2006, 15:09
Vorbesti prostii mai ales dupa amenzile pe care le-au primit jucatorii in ultima vreme. Tu crezi ca le mai convine jucatorilor sa ia bani, sa se faca de kkt si apoi sa plateasca amenzi mai mari decat mita? PLus ca atrag dupa ei si antipatia publicului, ala mic care a mai ramas. Daca vor juca bine vor juca pentru ca pot si vreau nu va fi vorba de nici un ban luat de la nimeni. Santeti fantastici voi astia care acoperiti ambele variante. Daca Farul ia puncte de la Rapid atunci inseamna ca au fost cumparati jucatorii daca nu ia puncte inseamna ca Rapid e super echipa iar Farul e jalnica. Oricum am da-o Farul iese prost. Asa ca lasati-ne in pace si nu va mai ofticati atat cand joaca Farul bine indiferent cu cine joaca. Daca mai vad astfel de presupuneri voi sterge mesajul fara sa stau pe ganduri plus avertisment sau cartonas pentru trolling.

Forza Farul !!!

tataleone
24th September 2006, 16:30
:D
daca si cu Arges ati tras cu dintii de o victorie la limita cred ca va puteti chinui si cu farul, iar daca Farul vrea cred ca puteti sa o si incasati

Pai normal ca Farul o sa vrea
Dar degeaba doar vrea, trebuie sa si poata...si n-o sa poata :D

Ulio singuraticu
24th September 2006, 20:02
Hai Rapid ca batem!:yeah:
Cu 1-2 batem...ma astept totusi la mai mult din partea giulestenilor.

Quartz@nu
24th September 2006, 20:39
zicu tot un "jeg" ramane asta este sigur ...

cosmescu a zis ca este asteptat la Farul DAN PETRESCU !!! poate stie el ceva !

tchibos
24th September 2006, 20:41
cat pe aci sa o incasati... ma bucura faptul ca Farul iese la joc... suntem peste voi :ok:

Quartz@nu
24th September 2006, 20:50
farul nu are galerie ? unde sunt ultrasii nostri ? sau mihailescu a mers azi la OBOR la targul de masini !?

tchibos
24th September 2006, 20:55
din cate stiu azi au plecat la Bucuresti niste suporteri..

Quartz@nu
24th September 2006, 20:55
Prognoza meteo : ploie de goluri in Giulesti ,aviz marinarilor !
Hai Rapid !

"grande" dreams

goooooooolllllllllllllll

rapid - farul 0-1

tchibos
24th September 2006, 20:57
GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLL Gurita :ok:

plangeti baieti

cap
24th September 2006, 20:58
gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo olllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllll faru bv farul

scorul asta as vrea sa se termine

Quartz@nu
24th September 2006, 21:01
ratare imensa a lui disney !!

tchibos
24th September 2006, 21:01
era sa le mai implanteze o boaba... asta e Farul cu adevarat

bun Vlas asta... Curca tre sa se obisnuiasca cu banca, mai ales ca s-a mai si ingrasat

Zax
24th September 2006, 21:08
nush ce se intampla cu mine dar tin cu rapid...

Quartz@nu
24th September 2006, 21:10
acum recunosc echipa noastra ...trebuia sa plece sarbul sa ne dam drumu la joc , asta este clar !

cap
24th September 2006, 21:13
nush ce se intampla cu mine dar tin cu rapid...

tu cum poti sa tii cu rapid esti o greseala :happy

Quartz@nu
24th September 2006, 21:14
nush ce se intampla cu mine dar tin cu rapid...

iti spun eu : ai baut prea mult :D ( sper ca tii la glume )

cap
24th September 2006, 21:16
a marcat rapidul naspa

Zax
24th September 2006, 21:18
da eram beat acum tin cu faru :D

Quartz@nu
24th September 2006, 21:18
ocazie mare lungu ! 1-1 la pauza ! e bine

afonlafotbal
24th September 2006, 21:49
ce gooooool , excelent tibor, excelent!!!!!!!

tchibos
24th September 2006, 21:49
GOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL Moldovan

Forza Farul

Quartz@nu
24th September 2006, 21:49
goooolllll la paianjen al lui tibor moldovan

2-2
frumos meci

ce dracu cauta farmache ??
chiar nu mai inteleg nimic
este killerul farului asta !

cred ca farmache este "tinut in brate" de bosanceanu

afonlafotbal
24th September 2006, 21:58
disney a alergat mult fara rost

Quartz@nu
24th September 2006, 22:04
3-2 pt rapid

a marcat macelaru` sapunaru !

joc bun si promitator al Farului !
printre evidentiatii mei : Gurita , Vlas , Lungu , Bacila

final 3-2 !

nubian
24th September 2006, 22:28
Frumos meciul..
De-ar fi jucat Farul asa si cu steaua..

Quartz@nu
24th September 2006, 22:30
Frumos meciul..
De-ar fi jucat Farul asa si cu steaua..

au platit pentru asta ...blatistii !

*Coco*
24th September 2006, 22:31
Ce tot o dati ma ca daca ar fi jucat toti asa cu Steaua
Poi voi sunteti varza si dati vina ca de ce toti joaca asa cu voi si cu Steaua nu
Ptr ca voi sunteti varza si mai si acuzati

Datenshi
24th September 2006, 22:33
Bun Vlas asta domne'. Daca ar invata si care e treaba cu centrarile...

kain
24th September 2006, 22:34
ole ole multumim Rapidule !!!!! :ok: Nu ma intereseaza cum juca cu Steaua, sau Dinamo , ma intereseaza ca Rapid a batut !!!! Asta e tot ce conteaza , usor usor isi revine la forma de sezonul trecut !!! Forza Rapid !!! /hello /hello /hello

sHperacLu
24th September 2006, 22:34
Una peste alta, n-a jucat Zicu asa bine in viata lui! :ok:

delaparis
24th September 2006, 22:40
Pfoai ... Rapidu' s-a scos ... !!!

Era cit p'aci' :D

Nu stiu daca am scris corect ... :cool: :D

remy
24th September 2006, 22:51
Ce meci frumos, Farul a jucat chiar foarte bine !
Goluri muncite, spectaculoase.
Rapidul joaca cu ambitie si inteligenta, bravo lor !
De ce oare doar Dinamo si Rapid joaca pe teren, si Steaua e invatata sa fure, dar si sa strige HOTII !, cand ei sunt cei mai mari HOTI ???
Steaua nu joaca nimic, si totusi castiga miraculos, dupa ce o repriza nu suteaza o data pe poarta.
Oricum, o sa pice definitiv dupa meciurile din Ch. League.

brandon
24th September 2006, 23:02
Ai dreptate,doris2001,cu o singura exceptie:si dinamo fura!!!!!!!!

afonlafotbal
24th September 2006, 23:09
meci bun al faristilor, pacat ca a trebuit sa faca atata caz de antrenor in loc sa-si vada de jocul in campionat, cred ca existau si alte metode de schimbare a antrenorului daca asta era o problema atat de grava..

delaparis
24th September 2006, 23:09
Sigur ... Rapid a cistigat pina la urma :)
Dar mi-a placut Farul ... sincer

rechinul farist
24th September 2006, 23:12
zicu tot un "jeg" ramane asta este sigur ...

cosmescu a zis ca este asteptat la Farul DAN PETRESCU !!! poate stie el ceva !

sincer si eu l=am auzit pe cosmescu, dar nu prea am inteles, ca era galagie....
dar de unde ideea asta? chiar o fi adevarat?

rechinul farist
24th September 2006, 23:15
sa recunoastem ca rapidu a castigat cu sansa:
-la 0-1, disney nu prinde centrarea lu` guritza;
-la 1-1, lungu da peste portar si peste poarta si era ultima faza.
daca se dadea gol la una din fazele astea era 0-2 sau 1-2 la pauza si alrfel se juca.

brandon
24th September 2006, 23:21
Daca Disney dadea gol,tot 3-2 se termina.Nu compara Rapidu' cu alte echipe "de la tzara",care vin in Bucuresti doar sa se apere.Daca Farul era o echipa cat de cat mare,la 2-0 pt ei meciul era terminat!Una peste alta Rapidul a meritat victoria,obtinuta greu ,trebuie sa recunoastem.Daca toate echipele ar juca cum a jucat Farul in seara asta si cu dinamo si cu steaua,atunci am avea un campionat corect.Din pacate,nu se poate asa ceva.De ce sa nu dea borcica sau jiji cateva sute de mii de euro pe la arbitri sau jucatori adversi ,cand stiu cu certitudine ca la anu' primesc de la Uefa cel putin 8 milioane de euro!De-asta suntem noi ,rapidistii,asa de patimasi,deoarece am fost singuri impotriva tuturor inca de la infiintare.Se stie!!!
fortza RAPID!!!!!!!!!!!!!

rechinul farist
24th September 2006, 23:27
lasa-ma frate, ca mai stiu eu un meci: rapid-national 3-0, min 75, iar rezultat final 3-3 :happy

Sunchase
24th September 2006, 23:27
Fotbal spectacol cum doar in Giulesti se vede ! :D

rechinul farist
24th September 2006, 23:34
Bun Vlas asta domne'. Daca ar invata si care e treaba cu centrarile...

f bun, chiar mi-a placut, daca iesea la centrarea aia, din care a dat primul gol..poate o respingea, altul era scorul
mai putea sa iasa si la golul lui Sapunaru, dar era cam departe totusi....
daca avea putin curaj cred ca le scotea pe=amandoua....
mi-a placut cum l-au incurajat baietii, i=a dat incredere.....
bravo lui!!!

rechinul farist
24th September 2006, 23:40
Pai,Nationalu' e o echipa valoroasa!Ati avut noroc in seara asta ca nu ati primit mai multe goluri.Aveti un portar foarte bun,pacat ca in meciurile cu steaua si cu dinamo ,faceti voi cum faceti si o luati pe cocoasa,chiar daca echipele astea comuniste n-au nici o ocazie tot meciull

tin sa-ti reamintesc sezonu trecut cu Dinamo:
in groapa Dinamo-Farul: 0-1
in retur: Farul-Dinamo 0-1, gol inscris dupa un hent al lui zicu; deci a castigat datorita arbitrului
cu Steaua:
in tur: 1-4, grigoras a gresit aici, cand l-a folosit pe apostol ca fundas dreapta si de-acolo s-au inscris primele 2 goluri
in retur:Steua da primul gol din offside;

brandon
24th September 2006, 23:45
tin sa-ti reamintesc sezonu trecut cu Dinamo:
in groapa Dinamo-Farul: 0-1
in retur: Farul-Dinamo 0-1, gol inscris dupa un hent al lui zicu; deci a castigat datorita arbitrului
cu Steaua:
in tur: 1-4, grigoras a gresit aici, cand l-a folosit pe apostol ca fundas dreapta si de-acolo s-au inscris primele 2 goluri
in retu:Steua da primul gol din oofside;

Aici ai dreptate,tre' sa recunosc ca m-am cam pripit.Dar stii si tu destule situatii cand alte echipe cand vin la dinamo si steaua nu joaca nimic,iar cand vin in Giulesti joaca de zici ca sunt la Cupa Mondiala.
aaaa
inca ceva
Respect galeria Farului,cred ca sunt cei mai patimasi suporteri,dupa rapidisti

wer
24th September 2006, 23:50
""RAPID - FARUL 3-2
Copos: "Dinamo este revelaţia acestui campionat"
Aşa a comentat patronul Rapidului, în stilul său caracteristic, startul bun al lui Dinamo din acest sezon "" gsp :o: :o:
super tare:o: :o:

rechinul farist
25th September 2006, 00:09
o poza a aparut acum la faza golului 1, al rapidului, hent la zicu..
http://www.gsp.ro/index.php?a=57004&shift=1
doar asa sa castigati!

Sunchase
25th September 2006, 00:16
Mingea a trecut deasupra .. posibil sa fi fost un contact poate sa fi sters mingea insa nu cred pentru ca traiectoria nu s-a schimbat deloc.

se putea da hent totusi.

Liviu
25th September 2006, 00:17
Henţ la Zicu - gol de 1-1 :
16886

rechinul farist
25th September 2006, 00:20
asa a dat si gol pe cand juca la Dinamo, de fapt dupa o preluare cu mana, tot impotriva Farului, se pare ca e specialist baiatul!!

Sunchase
25th September 2006, 00:28
rechinu farist , sa te intreb ceva dar sa imi raspunzi obiectiv.Esti sigur ca Zicu a atins mingea cu mana sau momentul pozei e exact atunci cand mingea se afla deasupra palmei lui zicu.uite-te la poza si da-mi un raspuns.

rechinul farist
25th September 2006, 00:33
cred ca daca o atingea cu mana, mingea se ducea deasupra, se pare ca a dat-o cu capul si mana e sub minge din saritura.....

rechinul farist
25th September 2006, 00:37
eu ma bucur ca jucatorii farului au aratat altceva acum, decat in celelalte meciuri.....si daca va juca asa in continuare se va vedea si in clasament!!!

Quartz@nu
25th September 2006, 00:54
daca era todoran(este dupa accidentare) in vana , asta seara castigam !

Sunchase
25th September 2006, 00:58
De remarcat si cu cata ura e postat de gsp.Mare bolduit primul articol.La hentul lui Goian nu s-a gandit nimeni sa faca wallpaper.

grande
25th September 2006, 00:59
Important este ca noi am castigat ,restul sunt doar vorbe aruncate in vint !
Acum nu ne mai ramane decit sa-i eliminam pe portughezi si sa-i batem pe Dinamo !

HAI RAPID !

grande
25th September 2006, 01:05
De remarcat si cu cata ura e postat de gsp.Mare bolduit primul articol.La hentul lui Goian nu s-a gandit nimeni sa faca wallpaper.

Am impresia ca nu sti pe ce lume traiesti ? Cum sa faca ei asa ceva ,tu nu-ti dai seama ca-i supara pe Nea Marin Miliardarul si pe aghiotantul ala mm ? Se stie f bine un lucru ,noi cand batem suntem ajutati de arbitri ,ei cand pierd sunt furati de arbitri !

Sunchase
25th September 2006, 01:43
vad ca a disparut poza :D

Hard
25th September 2006, 02:16
golul de 1-1 trebuia acreditat lui badoi,zicu a vrut,dar nu a atins mingea cu mana...zicu nu marcheaza anul asta...pariu?

Ammadeus
25th September 2006, 03:26
De remarcat si cu cata ura e postat de gsp.Mare bolduit primul articol.La hentul lui Goian nu s-a gandit nimeni sa faca wallpaper.

gsp e o fitzuica vanduta lui becali, ciobanul semianalfabet si evazionist fiscal...e interesant cum dupa scandalul monstru voiculescu-becali, apele s-au linistit pana acolo ca fitzuica lui voiculescu e fanul numarul 1 a lui s.b.; de remarcat propaganda foarte subtila, de profesionist pe care o face tolontan (un vandut la comanda) lui s.b.; individul e un foarte fin, subtil formator de opinie pt. cei slabi de inger, nu e de mirare ca atunci cand hotzii striga hotzii mult tineret nu se prinde de miscare si inghite pe nerasuflate; exact asta e si motivul pt. care becali va fi lichidat pana la craciun, are prea multzi potentiali votantzi, s-a obraznicit si nu vrea sa fie doar un sparring-partner pt. basescu la alegeri; felicitari d.b. pt. modul cum l-ati prostit pe cioban, bravo rapid ca ati trecut de stimulatii de pe litoral (apropo, cat va dadea ciobanu' la egal?)

chipy_1923
25th September 2006, 10:03
f bun, chiar mi-a placut, daca iesea la centrarea aia, din care a dat primul gol..poate o respingea, altul era scorul
mai putea sa iasa si la golul lui Sapunaru, dar era cam departe totusi....
daca avea putin curaj cred ca le scotea pe=amandoua....
mi-a placut cum l-au incurajat baietii, i=a dat incredere.....
bravo lui!!!

dupa ce ca v-a scos 3 goluri ca si facute mai si faceti gura....de Curca atunci cand a scapat mingea in poarta in meciul cu steaua nu mai ati zis nimic...:jerk:

chipy_1923
25th September 2006, 10:07
eu ma bucur ca jucatorii farului au aratat altceva acum, decat in celelalte meciuri.....si daca va juca asa in continuare se va vedea si in clasament!!!

pai au aratat altceva fiindca au primit ordin de la gigi..si bani..de asta au aratat altceva...in meciurile cu noi gurita stie sa dribleze portarul,stie sa dea gol cu exteriorul..mare fotbalist...cu steaua nu stiu cum se face ca nu joaca nimic...aaa...probabil d-asta l-a si amendat patronul..dar ii convine baiatului..ca deh...i-a dat mai mult gigi...c venise aseara in fata galeriei noastre dupa gol,ca sa ne incite...sclav.....:jerk:...fiti seriosi dc si aseara ne-a ajutat arbitrul...inseamna ca nu sunteti sanatosi...aseara chiar am jucat f bine..aproape la fel de bine ca anul trecut...

kerosene
25th September 2006, 10:30
Ba plangaciosilor.Vedeti-va de treaba si nu mai plangeti atata ca va fura pe voi toata lumea,ca voi sunteti cei mai cinstiti si castigatorii "morali" ai campionatelor.GARGARA.Ca tot cumpara steaua ,dinamo arbitri si jucatori.Lasati vrajela.Nu mai pledati atata in victime ca nu va iese.
La karatistii pe care-i aveti(ca jucatori nu sunt) ar trebui sa aveti 1 eliminat la fiecare meci.***:no:

grande
25th September 2006, 10:39
@ kerosene

cate puncte atzi luat ieri in Giulesti :happy :happy si apropo de gargara ,asta potzi sa o faci si tu ,dar cu apa din mare ca-i sarata si poate itzi alina durerile :happy :happy

kerosene
25th September 2006, 10:58
Eu n-am nevoie de gargara tata.Dar daca tot mi-ai sugerat, ma duc sa-ti umplu o sticla pt etapa viitoare cand sigur vei avea nevoie.Sa-mi dai un PM cu adresa ta din Luxembourg, sau de fapt nici nu trebuie, ca sigur te deosebeste postasu de ceilalti cetateni :happy :ok:

grande
25th September 2006, 11:12
Poti sa fi si tu la subiect si inca nu mi-ai raspuns la intrebare ?
Cate puncte atzi luat in Giulesti ?

pytzy
25th September 2006, 11:18
Puncte ???? Uni ultrasi(?) de-ai lor se mai si laudau ca vin pe giulesti, cica fac spectacol in tribuna si echipa ne bate cu 2-0, imi vine sa rad din nou cand imi aduc aminte. Ne vedem in retur cu voi poate mai invatati pana atunci ceva.

kerosene
25th September 2006, 11:20
Lasa vrajeala ma.Nu conteaza cate puncte am luat sau n-am luat.Chestia e ca daca iesea egal sau va bateam iar plangeati 10 zile ca a jucat Farul bine cu voi.
P.S. Cuvantul "Fi" (din postul tau) se scrie "FII" cu 2 "i".Ma rog, in Luxembourg poate se scrie doar cu unu.Dar vezi, am avut dreptate ca te gaseste postasu` si fara adresa.Acum are mai multe repere.Ofreta ramane inca valabila!!!! :ras-plans:

grande
25th September 2006, 11:35
@ kerosene
Atzi luat zero puncte si sa-mi traduci si mie in romaneste ce inseamna cuvintul asta - ofreta - :happy ,asa ca ciocul mic si joc de glezne :ciocan: :ciocan:

rechinul farist
25th September 2006, 11:38
pai au aratat altceva fiindca au primit ordin de la gigi..si bani..de asta au aratat altceva...in meciurile cu noi gurita stie sa dribleze portarul,stie sa dea gol cu exteriorul..mare fotbalist...cu steaua nu stiu cum se face ca nu joaca nimic...aaa...probabil d-asta l-a si amendat patronul..dar ii convine baiatului..ca deh...i-a dat mai mult gigi...c venise aseara in fata galeriei noastre dupa gol,ca sa ne incite...sclav.....:jerk:...fiti seriosi dc si aseara ne-a ajutat arbitrul...inseamna ca nu sunteti sanatosi...aseara chiar am jucat f bine..aproape la fel de bine ca anul trecut...

eeeeee au primit bani de la jiji, jucatorii au vrut sa-si schimbe antrenorul si asta au primit. ion marin a venit cu o alta schema, cu alte idei, un joc care se potriveste Farului...
urmatoarea deplasare a Farului este in groapa, atunci cand noi o sa-i oprim pe caini, ce-o sa mai ziceti? nu o sa fie bine si pentru voi...:ok:

SORENSEN
25th September 2006, 11:54
Hentz la Zicu ...

chipy_1923
25th September 2006, 11:54
Ba plangaciosilor.Vedeti-va de treaba si nu mai plangeti atata ca va fura pe voi toata lumea,ca voi sunteti cei mai cinstiti si castigatorii "morali" ai campionatelor.GARGARA.Ca tot cumpara steaua ,dinamo arbitri si jucatori.Lasati vrajela.Nu mai pledati atata in victime ca nu va iese.
La karatistii pe care-i aveti(ca jucatori nu sunt) ar trebui sa aveti 1 eliminat la fiecare meci.SUNTETI PENIBILI :no:

esti cu capul....pai dc nici Steaua nu a fost avantajata campionatul asta de arbitri inseamna ca tu esti paralel cu regulile din fotbal...esti un fel de Corpodean sau Salomir...Arges-Steaua... penalty neacordat pt Arges ...Steaua-Rapid ...arbitraj de kko al lui Salomir pro Steaua...dar asta nu scuza cu nimic faptul ca nu am reusit sa castigam meciul...Steaua-Gloria penalty pt Steaua inexistent in min 43...la scorul de 1-0...ia spune-mi u prea luminatule....nu a fost avantajata Steaua?...iar despre jucatorii vostri....c nu iti convine adevarul?asta sunteti ma...BLATISTI.......stiu ca doare adevarul...dar astia sunteti...dc suntem doar noi PLANGACIOSI?D C AU FOST AMENDATI GURITA SI CURCA CU CATE 10000 DE DOLARI DE PATRONUL VOSTRU DUPA MECIUL CU STEAUA?....SE PARE CA NU NUMAI NOI AM VAZUT UN BLAT....oricum meciul de sezonul asta nu a fost nimic in comparatie cu cele de anul trecut..mare diferenta intre cum ati jucat cu noi si cum ati jucat cu Steaua....marele portar de nationala Curca sare si in cap cu Rapid,cu Steaua scapa mingi din mana in poarta...pai mingea aia si beat dc eram,tot o prindeam....am scapat de 3 clone ale Stelei..mai avem 2...dar in retur s-ar putea ....de fapt,sigur se va inmulti numarul lor...:jerk:.....p.s. termina cu aluziile de 2 lei la adresa lui grande...

chipy_1923
25th September 2006, 12:07
Hentz la Zicu ...

dupa meciul cu voi..nu au mai facut atata scandal la hentul lui goian..mult mai clar..si intentionat..de celelalte greseli nu mai zic...oricum..fiti seriosi....nu de asta am castigat noi aseara...dar c sa faceti si voi acum...numarati si secundele de tras de timp si faceti scandal dc nu a prelungit arbitrul cat trebuie meciul..la voi nu va uitati ca in afara de meciul cu dinamo,dc nu erau arbitrii ati fi luat din 9 pct,decat 2...dar..normal..v-au furat si p voi o data..si gata..faceti gura..la penalty-ul acordat degeaba voua in meciul cu Gloria..nu au mai facut un articol special...gsp...ziar de kkt....:jerk:

chipy_1923
25th September 2006, 12:14
au platit pentru asta ...blatistii !

uite un om obiectiv..../hello :yeah:

SORENSEN
25th September 2006, 12:17
Vorbeste despre acest meci..e cel mai bine si nu te lega de alte meciuri ...sau oricum mai putin ...
In rest nu zic ca nu a castigat meritat ..doar ca Zicu a facut hentz..in rest foarte bine ca de data asta ati castigat cu Farul.

chipy_1923
25th September 2006, 12:22
golul de 1-1 trebuia acreditat lui badoi,zicu a vrut,dar nu a atins mingea cu mana...zicu nu marcheaza anul asta...pariu?

nu stiu..am fost p stadion...si reluare acasa nu am vazut...nu pot sa spun dc a fost sau nu...dar uite c a zis un alt stelist...si oricum chiar dc a fost hent...nu de-asta a castigat Rapid aseara...am revenit de la 1-2...asa ca probabil am fi putut reveni si de la 0-1...:ok:

rechinul farist
25th September 2006, 12:24
daca castiga Farul, iesea scandal mare, parca il si vedeam pe Maftei: "cei de la Farul au jucat altceva cu noi, decat cu Steaua, au luat cartonase, au facut alunecari, au pus osul la bataie, pe mine m-au rupt"
intr-un fel e bine ca s-a terminat asa.....pe mine ma bucura jocul Farului, atitudinea jucatorilor.....seamana cu meciul din sezonul trecut de la Timisoara....

chipy_1923
25th September 2006, 12:31
daca castiga Farul, iesea scandal mare, parca il si vedeam pe Maftei: "cei de la Farul au jucat altceva cu noi, decat cu Steaua, au luat cartonase, au facut alunecari, au pus osul la bataie, pe mine m-au rupt"
intr-un fel e bine ca s-a terminat asa.....pe mine ma bucura jocul Farului, atitudinea jucatorilor.....seamana cu meciul din sezonul trecut de la Timisoara....

ma..chiar nu stiu...sunt eu nebun..dar zi-mi si mie d c cu Steaua ati jucat asa de slab anul trecut si anul asta...?hai,acum puteati sa invocati,dc ati fi invins,ca nu jucam noi bine....dar anul trecut jucam la un moment dat cel mai bun fotbal...si voi v-ati dat viata p teren cu noi...Curca nu mai zic cum a aparat...si c diferenta in meciurile cu Steaua...da-o incolo,poate oi fi eu subiectiv...dar cam multe coincidente...Gurita aseara a aratat ca stie fotbal..nu ma indoiam...cu Steaua nici nu a fost p teren..si plus ca au fost si amendati...se pare ca nu numai Maftei e "paranoic"...si patronul vostru e...;)..si stai linistit ca nu sunteti singura echipa care a jucat altfel cu noi...ar fi fost bine dc erati numai voi..de fapt,ar fi fost bine dc ar fi jucat corect cum au facut-o cu noi....ma indoiesc ca ar mai fi castigat Steaua cu 3-0....plus ca Robin declara sus si tare ca mituieste arbitrii...ca el a castigat campionatul trecut...dar voi..vad ca tot p Steaua o aparati(acum ma refer la kerosene si la olteanul care tine cu pandurii)..votati-l si presedinte..ca sa fie tot tacamul complet....

SORENSEN
25th September 2006, 12:37
daca castiga Farul, iesea scandal mare, parca il si vedeam pe Maftei: "cei de la Farul au jucat altceva cu noi, decat cu Steaua, au luat cartonase, au facut alunecari, au pus osul la bataie, pe mine m-au rupt"
intr-un fel e bine ca s-a terminat asa.....pe mine ma bucura jocul Farului, atitudinea jucatorilor.....seamana cu meciul din sezonul trecut de la Timisoara....

Asta chiar e meciul de revenire al Farului..chiar daca a pierdut.
@chipy pai meciul cu noi a venit intr-o perioada nefasta, 3 infrangeri in perioada aia...apoi au castigat la Pitesti si acum au facut un meci bun cu voi.

maxx1923
25th September 2006, 12:41
daca castiga Farul, iesea scandal mare, parca il si vedeam pe Maftei: "cei de la Farul au jucat altceva cu noi, decat cu Steaua, au luat cartonase, au facut alunecari, au pus osul la bataie, pe mine m-au rupt"
intr-un fel e bine ca s-a terminat asa.....pe mine ma bucura jocul Farului, atitudinea jucatorilor.....seamana cu meciul din sezonul trecut de la Timisoara....

Pai Bosanceanu a spus ca la meciul cu steaua ,constantenii nu s-au daruit pe teren,si suporterii farului strigau ceva de sluga lu" steaua,la adresa jucatorilor constanteni.
Si anul trecut ati tras cu steaua clar.Le-a scos jj ceata din stomac constantenilor,dupa egalul din Giulesti.Chiar n-aveti mandrie,si va place sa strige lumea-constanta,sluga lu steaua.

chipy_1923
25th September 2006, 13:12
Asta chiar e meciul de revenire al Farului..chiar daca a pierdut.
@chipy pai meciul cu noi a venit intr-o perioada nefasta, 3 infrangeri in perioada aia...apoi au castigat la Pitesti si acum au facut un meci bun cu voi.

:ok: ...bun atunci...dar d c au fost amendati Curca si Gurita?si nu cu 1000 de euro ci cu 10000..cred ca suma reprezinta un sfert din salariul lor...eu nu cred ca i-a amendat pt. ca erau intr-o perioada mai nefasta..p.s. :nu mai aminteam de nimic..dar m-a provocat kerosene indirect...k deh..cica noi suntem plangaciosi...da...suntem plangaciosi fiindca le cerem sa joace corect toate meciurile...asa suporter,asa echipa...si Bosanceanu e plangacios..c sa-i faci...:headbang: ..am vazut si eu un suporter al Farului obiectiv..bv lui/hello

JJ
25th September 2006, 13:43
Uf, bine c-am castigat. Greseli in lant in aparare in prima repriza, culminand cu oprirea lui Karamian la faza golului - daca ar fi continuat sa alerge, Rada ar fi putut sa il faulteze pe Gurita fara sa fie ultim aparator - ar fi fost doar galben.
Dup-aia am ratat exasperant, iar n-a marcat nici un atacant desi toti trei au avut cateva ocazii uriase (golul 1 mi se pare evident al lui Badoi, de altfel asa s-a si anuntat la statie).
Singura parte buna este ca Rapidul a reusit in sfarsit sa castige dupa ce a fost condusa, chiar de doua ori. Dar examenele adevarate vin joi si duminica.

pytzy
25th September 2006, 15:12
Adevarat 'JJ' alea sunt examene adevarate daca le trecem ne pregatim de 'licenta'. Duminica trebuie neaparat sa invingem ca sa ramanem in carti, in schimb joi ne putem multumi si cu un egal cu toate ca victoria este ce-a mai buna si dorita de toti suporteri. Forza RAPID.

Telespan
26th September 2006, 00:48
Hentz la Zicu ...


..nu sint convins k a fost hentz la Zicu.....in Ro nu exista camere moderne sa ne arate din diferite unghiuri goluri sau faze.
Sintem in 2006 si Tv din Ro este la pamint....:yeah:

pytzy
26th September 2006, 10:11
Ca a fost hent ca nu a fost pentru noi conteaza rezultatul. Cel mai important lucru este ca am castigat meciul contra farului. Poate pe viitor se vor dota si televiziunile din romania cu camere sofisticate ca sa putem vedea mai bine.

kerosene
26th September 2006, 10:42
Prognoza meteo : ploie de goluri in Giulesti ,aviz marinarilor !
Hai Rapid !

Asta ca sa vezi ca se mai intampla.Eu am inversat doua litere din cauza tastaturii pa cand tu ai mancat sau furat una. :ok:


Am impresia ca nu sti pe ce lume traiesti ?

@ grande
Quote:
Originally Posted by dOn-JJ
o sa castigam cu 3-1
....sper sa fie asa ,dar mie frica de un dezastru la modul cum jucati acum !
oricum BAFTA !


@ kerosene
A si sa-mi traduci si mie in romaneste ce inseamna cuvintul asta - ofreta - :happy

Daca nu stiai inversarea sau ordinea unor litere intrun cuvant nu reprezinta o greseala gramaticala, iar cuvantul poate fi citit, pt ca nu citim fiecare litera in parte ci intregul cuvant.Cu conditia ca prima si ultima litera sa fie corect puse.Pe cand neconjugarea corecta a verbului "A fi" ,"A sti" sau scrierea impreunata a lui "mi-e" reprezinta greseli flagrante!!! Asa ca luxembourghezule nu mai vorbi ca te faci de kko!!! :headbang: :headbang: :headbang:

kerosene
26th September 2006, 10:44
Ca a fost hent ca nu a fost pentru noi conteaza rezultatul. Cel mai important lucru este ca am castigat meciul contra farului. Poate pe viitor se vor dota si televiziunile din romania cu camere sofisticate ca sa putem vedea mai bine.

Pai vedeti.Daca era hent la noi ...gata..ne-a furat arbitrul :rosu:

jas2002ro
26th September 2006, 11:44
Daca nu stiai inversarea sau ordinea unor litere intrun cuvant nu reprezinta o greseala gramaticala, iar cuvantul poate fi citit, pt ca nu citim fiecare litera in parte ci intregul cuvant.Cu conditia ca prima si ultima litera sa fie corect puse.Pe cand neconjugarea corecta a verbului "A fi" ,"A sti" sau scrierea impreunata a lui "mi-e" reprezinta greseli flagrante!!! Asa ca luxembourghezule nu mai vorbi ca te faci de kko!!! :headbang: :headbang: :headbang:
Daca vrei dezbateri pe teme de gramatica deschide un topic separat (daca cumva nu exista deja). Ca sa nu mai spun ca tocmai tu ti-ai gasit sa-i corectezi pe altii.
Referitor la hent, daca mingea a atins mana, probabil a sters-o caci nu i-a schimbat traiectoria.

kerosene
26th September 2006, 12:14
Poate aveti si voi putina dreptate da...nici chiar asa :P