PDA

View Full Version : Etapa 9: FC Arges - Dinamo



starsteel
21st September 2006, 11:51
Duminica, 24 septembrie, Arges - Dinamo ora 17.00 National TV

Discutii despre partida inainte si dupa meci, aici.

MariusTR
21st September 2006, 12:18
Despre ce sa mai discutam ?
Mai are rost ?
Corpodean arbitru si FC Arges in 7 oameni pana la final.

Suporteri argeseni, nu mai mergeti la stadion, mai bine stati acasa si vedeti la TV cum va fura pe fata. Cum veti fi macelariti fiindca trebuie ca Dinamo sa ia titlul.

RUSINE!

m8k
21st September 2006, 14:43
Este adevarat acest lucru, dar nu trebuia sa zica exact un stelist acest lucru, dat fiind circumstantele cum a cistigat Steaua la Pitesti. pitestenilor cereti arbitru strain si scoateti un egal, altfel .........

MariusTR
21st September 2006, 14:44
Sa scoata egal cu un Dinamo sustinut de federatie si ajutat de arbitru si care a facut absolut totul ca sa-si asigure titlu in dulap ?
TU ESTI SERIOS ?
Sa se bucure argesenii daca termina in 8 oameni meciul...

dede
21st September 2006, 15:31
cine arbitreaza? de fapt oricum, nu mai conteaza...se stie dinainte cine castiga :jerk:

Aloisi
21st September 2006, 16:27
:o: :o: Dinamo e de neoprita! Incredibil!N-a obosit deloc.

Cristian
21st September 2006, 16:34
Iar bate dinamo... alde penescu si argesu lui slabi....

Aurel.D
21st September 2006, 16:53
FC Arges, o echipa in plina forma, cu jucatori valorosi, si rezultate din ce in ce mai bune, va invinge Dinamo, o echipa mediocra, care se zbate la mijlocul clasamentului.

tuxie
21st September 2006, 16:56
Va fi X.

cap
21st September 2006, 17:46
sa fim realisti meci de 2

Vand vise
21st September 2006, 21:29
daca se arbitreaza corect bate fc arges

newbye
22nd September 2006, 13:19
Bate Dinamo cu sau fara arbitru desi mi se pare lipsita de bun simt delegarea lui Corpodean la doua meciuri succesive ale lui Dinamo.
Apropo Argesul vrea in Liga II sau de ce il mai tin pe italian?

Benny
22nd September 2006, 13:59
Am impresia, ca adevaratii violeti au pierdut suportul publicului pitestean. Cel putin asa se vede de la TV. E vreun pitestean pe aici, sa ma contrazica?

newbye
22nd September 2006, 14:02
Bate Dinamo cu sau fara arbitru desi mi se pare lipsita de bun simt delegarea lui Corpodean la doua meciuri succesive ale lui Dinamo.
Apropo Argesul vrea in Liga II sau de ce il mai tin pe italian?

MODERATED: Scuze am gresit in privinta delegarii lui Corpodean.

Diodude
22nd September 2006, 14:55
Despre ce sa mai discutam ?
Mai are rost ?
Corpodean arbitru si FC Arges in 7 oameni pana la final.

Suporteri argeseni, nu mai mergeti la stadion, mai bine stati acasa si vedeti la TV cum va fura pe fata. Cum veti fi macelariti fiindca trebuie ca Dinamo sa ia titlul.

RUSINE!

Bai baiatule,las-o jos ca macane cu arbitrajul!!!!V-ati invatat sa traga toti arbitrii cu voi,si cand arbitreaza unul corect turbati.La Pitesti cum a fost faza aia cu Goian ,cu faultul in careu neacordat pentru Arges la 0-0???Cu Rapid la fel ,Goian hent in careu la 0-0 ca la handbal neacordat,gol perfect valabil Buga la 1-0 pentru Rapid....Corpodean trebuia sa mai dea si al treilea rosu lautarului de petre marin pentru cotul in gat aplicat lui Ze Kalanga,asa ca Corpodean pot sa zic ca ne-a dazavantajat pe noi,ca sa numai zic ca dat o gramada de decizii in compensatie dupa eliminarea lui Thereau.In concluzie ati fost vai mama voastra ,cred ca Gaev a pus mana pe minge de 5 ori in 90 de minute,v-ati prezentat ca o echipa de divizia B,bulanul vostru s-a terminat pe data de 20 septembrie 2006,iar miercurea viitoare,sa vezi ce distractie mare vom avea cand vine Lyonul in ghena,si o sa va umple plasa de goluri,o sa vezi fundasii stelei de nenumarate ori cum erau in fata lui Dennis Serban,adica in cur.Voi in primul rand nu aveti valoare mah,singurul vostru plus este ca aveti tupeul inconstient preluat de la idiotul ala de becali,si au ajuns niste jucatori de duzina precum goian sau ghionea,petre marin!!!!!!!!!!!!!!!!,nicolita(e plin de jucatori ca el in B) sa se creada mari jucatori.S-a terminat bulanul nene,Dinamo -steaua 1-0 gol minutul 90!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ca sa va doara mai rau,iar restul este istorie.

Luis Garcia10
22nd September 2006, 15:34
Va fi un arbitraj care va lasa publicul cu gura cascata!
PS: Eram convins ca Moldovan va fi suspendat pt meciul cu Dinamo :rosu: SA VA FIE RUSINE!!!

MARCEL55
22nd September 2006, 15:46
Sa-i fie lui RUSINE ca a dat cu cotul, si cui il sustine

tuxie
22nd September 2006, 15:46
Ziceti voi ce vreti, dar asa am eu un feeling, ca va fi X.

dan
22nd September 2006, 16:04
argesul e in crestere de forma,ultimele lor 2 meciuri au fost bune,contra celor mai bune doua echipe din sezonul trecut.
in schimb dinamo joaca din ce in ce mai slab,au castigat greu cu uta si xanthi,iar cu vasluiul au invins cu noroc...in meciul cu steaua iarasi au jucat slab........
merg pe o victorie a argesului si pentru ca sunt stelist

JJ
22nd September 2006, 17:28
Le da Dinamo cel putin 3, cu sau fara arbitru. Penescu trebuie sa-si puna antrenor ca Argesul sa poata face ceva.

Aurel.D
22nd September 2006, 17:37
Atentie!

Va rog sa va referiti mai mult la meci si alte lucruri legate de acesta si nu mai deviati discutia! Pt. pasionatii de teoria conspiratiei in fotbal, exista alte topicuri, carti, articole, emisiuni, cure naturiste, etc....

Vladek
22nd September 2006, 18:46
Ce rost mai are sa vorbesti de meci ???

Poate doar sa mai pariezi asa cand va da gol Dinamo si daca meciul asta e aranjat cu jucatorii adversi sau cu baietii cu fluier.
Daca meciul ar fi pe bune, ar trebui sa fie o lupta teribila, fiindca Argesul are nevoie disperata de puncte si a aratat ca poate sa se apere binisor daca vrea. Iar marele atac al lui Dinamo care a avut nevoie de 2 eliminari ca sa dea Stelei un singur gol este in realitate o basica de sapun care va plezni in curand in UEFA.

Prevad o continuare a "magnificului" sir de victorii Dinamoviste, fara emotie. In afara cazului in care innebuneste Borcea si chiar incearca sa joace al doilea meci pe bune dupa cel cu oltenii.

m4st3r
22nd September 2006, 19:24
Toate lumea cu ochii in TV :happy :happy :happy :happy la acest meci :happy :happy :happy :happy...tare declaratia lui penescu`!!!si dak arges e furata de albitri si se uita toata tara credetzi k se va intampla ceva ???NEVER

Ammadeus
22nd September 2006, 19:27
meci de 1 clar, arbitrii anti-dinamo la cererea ciobanului semianalfabet si evazionist fiscal; 2-1

AxinTe
22nd September 2006, 19:27
una peste alta.. Corpodean a luat nota 7, frustratiilor.

resita
22nd September 2006, 19:53
una peste alta.. Corpodean a luat nota 7, frustratiilor.

va fi un meci greu dar DINAMO se va impune

0-1 :ok:

starsteel
22nd September 2006, 20:11
Inainte de meciul din Giulesti am spus ca pitestenii nu pierd ambele partide care urmeaza adica cele cu Rapid si Dinamo deci, Argesul nu pierde duminica eu zic chiar ca vor castiga.

KappA 2006
22nd September 2006, 20:14
Daca cu Rapidul ati fost furati in halul asta stati sa vedeti ce urmeaza cu Dinamo...

starsteel
22nd September 2006, 20:15
..... Pt. pasionatii de teoria conspiratiei in fotbal, exista alte topicuri, carti, articole, emisiuni, cure naturiste, etc....
Ce conspiratii, aici e vorba de arhicunoscutele mijloace specifice.

Diodude
22nd September 2006, 20:32
argesul e in crestere de forma,ultimele lor 2 meciuri au fost bune,contra celor mai bune doua echipe din sezonul trecut.
in schimb dinamo joaca din ce in ce mai slab,au castigat greu cu uta si xanthi,iar cu vasluiul au invins cu noroc...in meciul cu steaua iarasi au jucat slab........
merg pe o victorie a argesului si pentru ca sunt stelist
Bai baiatule stelist,Dinamo a jucat excelent cu Xanthi in prima repriza cand trebuia sa fie 4 sau 5-1,apoi in a 2-a au jucat slab.Asta e punctul 1.Punctul 2:Cu UTA i-am dominat din minutul 1 pana in 90 si am avut ratari cu carul,si am jucat bine,ca foarte bine nu pot zice,dar in nici un caz slab cum zici tu.Cu Vasluiul am jucat prost ,iar cu steaua am jucat iarasi prost dar i-am batut ceea ce imi da o placere si mai mare,intelegi tu asta????Am batut o echipa care se crede de talie europeana,dar care de fapt este o echipa umflata cu pompa si in inconstienta jucatorilor stelei, ei cred ca sant de talia unor echipe precum Milan,Real,Arsenal,Chelsea....,jucand prost,dar si asa mai bine decat steaua care a tra 1 SUT PE POARTA IN 90 MINUTE!!!!!!!!!!!!Vom vedea marti cu Lyon cat de buni santeti!!!!:yeah:
Duminica la Pitesti avem meci greu,ca Argesul sant cu foamea in gat de puncte,dar eu mizez pe o victorie a noastra cu 1-0,sau in cel mai rau caz un egal.Pai daca steaua care se tarasc prin campionat, vai mama lor, nu au pierdut acolo,cum crezi ca o sa pierdem noi????

Diodude
22nd September 2006, 20:35
Inainte de meciul din Giulesti am spus ca pitestenii nu pierd ambele partide care urmeaza adica cele cu Rapid si Dinamo deci, Argesul nu pierde duminica eu zic chiar ca vor castiga.
Da stim,ca si miercuri ai zis ca steaua ne bate.am vazut ca le vezi bine!!!:ciocan: Pe Lyon cu cat ii bateti????

vlad1607
22nd September 2006, 20:42
chiar imi e frica de meciul asta....sa nu fie inca euforici cainii...zic ca totsui castigam dar cu greu pronostic : 0 - 1

six
22nd September 2006, 20:48
chiar imi e frica de meciul asta....sa nu fie inca euforici cainii...zic ca totsui castigam dar cu greu pronostic : 0 - 1mie nu ...bate dinamo(la vrajala am votat arges).....:D :D :D

dan
22nd September 2006, 21:06
Bai baiatule stelist,Dinamo a jucat excelent cu Xanthi in prima repriza cand trebuia sa fie 4 sau 5-1,apoi in a 2-a au jucat slab.Asta e punctul 1.Punctul 2:Cu UTA i-am dominat din minutul 1 pana in 90 si am avut ratari cu carul,si am jucat bine,ca foarte bine nu pot zice,dar in nici un caz slab cum zici tu.Cu Vasluiul am jucat prost ,iar cu steaua am jucat iarasi prost dar i-am batut ceea ce imi da o placere si mai mare,intelegi tu asta????Am batut o echipa care se crede de talie europeana,dar care de fapt este o echipa umflata cu pompa si in inconstienta jucatorilor stelei, ei cred ca sant de talia unor echipe precum Milan,Real,Arsenal,Chelsea....,jucand prost,dar si asa mai bine decat steaua care a tra 1 SUT PE POARTA IN 90 MINUTE!!!!!!!!!!!!Vom vedea marti cu Lyon cat de buni santeti!!!!:yeah:
Duminica la Pitesti avem meci greu,ca Argesul sant cu foamea in gat de puncte,dar eu mizez pe o victorie a noastra cu 1-0,sau in cel mai rau caz un egal.Pai daca steaua care se tarasc prin campionat, vai mama lor, nu au pierdut acolo,cum crezi ca o sa pierdem noi????
io n-am zis ca a jucat slab cu xanthi si uta..am zis ca a castigat greu si ca joaca din ce in ce mai slab
nu cred ca steaua se crede milan,real sau chelsea si NU SE CREDE o echipa de talie europeana...steaua ESTE o echipa mare a europei(spre deosebire de dinamo care mai trebuie sa traga...si nu o spun cu rautate,dar prea ne dezamagiti in cupele europene,da de acuma iesiti si voi din grupe ca sa mai contribuiti la coeficientul uefa)
vom vedea cat de buni suntem la sfarsitul campionatului.

vlad1607
22nd September 2006, 21:28
nu poti sa joci bine non stop...o echipa buna castiga si cand joaca mai slab....

SORENSEN
22nd September 2006, 22:32
Asa e FC Arges va castiga ...

Red-Castorryy
22nd September 2006, 22:37
Asa e FC Arges va castiga ...

meciul cu Jiul :ok:

Corozivu
22nd September 2006, 22:49
8 etape ajunge pasoptistii vor pleca si cu zero puncte de la pitesti si cu banii luati ... de arbitru.

dede
22nd September 2006, 22:51
corpodean arbitreaza? deci e clar...castiga dinamo :jerk:

delaparis
22nd September 2006, 22:53
Dinamo va juca la fel de bine ca Steaua ... :rolleyes: Va lua trei puncte :D

crissis
23rd September 2006, 00:33
Dinamo va juca la fel de bine ca Steaua ... :rolleyes: Va lua trei puncte :D

si cu ajutorul arbitrilor va lua si campionatul nu numai cele trei puncte de la Arges:evil:

Luis Garcia10
23rd September 2006, 00:53
Ma intreb oare ce va aduce victoria lui Dinamo , vreo cativa jucatori ai Argesului sau fluierasul Dan Lucian :mda:

Liviu
23rd September 2006, 00:56
Argeşul ne-a călărit destul ( pe Steaua ) şi nu văd de ce nu ar face-o şi cu Dinamo . Piteştiul are însă o zi mai puţin de recuperare . Un X2 e cel mai probabil , dar veţi vedea că după euforia victoriei cu Steaua , Dinamo va face cel mai slab meci de până acum din acest sezon .

corpodean arbitreaza? deci e clar...castiga dinamo :jerk:
Vă sfătuiesc să fiţi atenţi la tuşieri că aştia fac acum cele mai mari furturi pentru că toată lumea e cu ochii pe central . Interesant e că tuşieri e iar unul cu nume de rezonanţă maghiară - Gero Szabo (Cluj;) ) , alături de unul care are un nume care rostit repede e de femeie...CristiNica...:ras-plans:

delaparis
23rd September 2006, 00:56
Ma intreb oare ce va aduce victoria lui Dinamo , vreo cativa jucatori ai Argesului sau fluierasul Dan Lucian :mda:

Nep ... valoarea :D :yeah:

Red-Castorryy
23rd September 2006, 02:21
Ma intreb oare ce va aduce victoria lui Dinamo

3 puncte in clasament :ok:

YodaRo
23rd September 2006, 07:11
iar corpodelu? asta o sa ii arbitreze pana la sfarsitul campionatului. Sa isi justifice spaga luata. Asta e cea mai mare magarie pe care am vazut-o. Nu mai au bun simtz si nici scrupule melitienii, sandel nashicu, corpodel in campionatu' lui mitica si jenel.

Ammadeus
23rd September 2006, 10:17
meciul devine interesant doar prin prisma arbitrajului; va fi cel mai analizat meci din turul asta in privintza asta...becali o sa faca atac de cord ca dinamo sare direct in grupele CL; toata aprecierea si respectul pt. felul cum i-au tras-o ciobanului, fraierul asta fals mai vroia sa fie si presedinte de tzara...Doamne fereste!, va propun sa emigratzi chiar si in albania daca cosmarul asta devine realitate!

Vladek
23rd September 2006, 11:24
Nep ... valoarea :D :yeah:

:happy :happy Valoarea lu Dinamo ??? :D :D Am vazut-o cu Steaua cand a trebuit sa dea Porcodean afara si al doilea stelist pt ca Dinamo sa reuseasca sa inscrie (cu super-bafta, nu mai reuseste Serban asa ceva tot campionatul). Sau cu Beitar la Sofia, cand super-echipa lui Dinamo a fost inghesuita in repriza 2 in propriul careu de ziceai ca-i echipa de divizie C.

In meciul asta vad o victorie lejera pt Dinamo, fie cu ajutorul fluierasilor fie cu 1-2 baieti intelegatori de la Arges (gen Croitoru). :rosu: Sper ca macar regia sa varieze de data asta : poate un penalti, poate 10-12 lovituri libere de pe langa careu pana reuseste Niculescu sa dea un gol.

In rest, astept cu interes evolutiile din grupa UEFA ale echipei militiei, unde Rednic va fi lipsit de aportul vedetelor Corpodean, Serea, Helesteanu, Altmayer, Nagy.:drak:

grande
23rd September 2006, 11:40
bate Dinamo cu sau fara arbitri .....

Seldon
23rd September 2006, 15:31
Pitestenii joaca prost. Problemele cu arbitrajul sunt conjuncturale; chiar daca, cu alte decizii in fazele mult comentate din meciul cu Steaua poate ca nu ar fi pierdut, tot slab joaca (scuze, pitestenilor, asta e adevarul). Vor pierde si cu Dinamo - poate cu faze dubioase, poate fara.
Iar Dinamo, pentru ca e aproape imposibil sa castige toate meciurile, se va si impiedica cateodata. Poate vor incepe etapa urmatoare...

calu
23rd September 2006, 15:37
cine v-a zis voua ca arbitreaza corpodean? cititi si voi regulamentul nene,nu e voie ca un arbitru sa arbitreze un meci al aceleiasi formatii in 2 etape consecutive...

Seldon
23rd September 2006, 15:40
Brigada anuntata e compusa din Lucian Dan (Aiud), Cristian Nica (Ploiesti) si Gero Szabo (Cluj).

gtibi
23rd September 2006, 16:18
Bate Dinamo.

m8k
23rd September 2006, 16:36
A venit rindul celor de la Dinamo sa fie ajutati la Pitesti. Steaua a fost clar favorizat acolo. Meci fara sperante din pacate pentru Arges. Un 1-0 pentru dinamo cred ca-i ajunge arbitrului.

Red-Castorryy
23rd September 2006, 17:28
Bate Dinamo cu 2-0

bobycox
23rd September 2006, 20:09
Pitestenii joaca prost. Problemele cu arbitrajul sunt conjuncturale; chiar daca, cu alte decizii in fazele mult comentate din meciul cu Steaua poate ca nu ar fi pierdut, tot slab joaca (scuze, pitestenilor, asta e adevarul). Vor pierde si cu Dinamo - poate cu faze dubioase, poate fara.
Iar Dinamo, pentru ca e aproape imposibil sa castige toate meciurile, se va si impiedica cateodata. Poate vor incepe etapa urmatoare...

Mama dar ce conjunctura nefavorabila . Pai arata-ne si noua o echipa care a beneficiat in ultimii 10 ani de 4 arbitraje nefavorabile din 5 meciuri consecutive : --Cu UTA penalty inventat de arbitru , recunoscut de jucatorul in aradean ,
--Cu Vaslui ---Jaf Armat
--Cu Steaua --- No Coment ( a vazut toata tara penalty la Tanasa , inclusiv MM si JIJI )
--Cu Rapid ---( doar Dinu Vama si R. Lucescu , au vazut alt meci , restul au vazut alt furt ordinar )

PS. Daca vre-o echipa a mai avut asa arbitraje in ultimii 5 ani , imi fac Mea Culpa . Dar eu nu am auzit .:rosu:

vlad1607
23rd September 2006, 20:41
sa speram ca maine va fi un arbitraj corect care sa nu incline balanta intr-o parte sau in alta iar cel mai bun sa castige.

muceaboss
23rd September 2006, 21:31
Sa fim realisti ..Normal ca Dinamo va bate ..Parerea mea este ca albitrajul la Steaua a fost cat de cat corect ...dar ma gandesc la meciul Steaua - Rapid ce ar fi fost ca trebuia sa le dea vr-o 2 penalty lui Rapid ..Asa ca Cu dinamo a fost un meci corect ca nu albitrul a bagat mingea in poarta ...

muceaboss
23rd September 2006, 21:31
Sa fim realisti ..Normal ca Dinamo va bate ..Parerea mea este ca albitrajul la Steaua a fost cat de cat corect ...dar ma gandesc la meciul Steaua - Rapid ce ar fi fost ca trebuia sa le dea vr-o 2 penalty lui Rapid ..Asa ca Cu dinamo a fost un meci corect ca nu albitrul a bagat mingea in poarta ...

muceaboss
23rd September 2006, 21:37
Eu zic ca Steaua anul asta termina pe 7,8 in clasament !!!

Seldon
23rd September 2006, 23:50
Mama dar ce conjunctura nefavorabila . Pai arata-ne si noua o echipa care a beneficiat in ultimii 10 ani de 4 arbitraje nefavorabile din 5 meciuri consecutive : --Cu UTA penalty inventat de arbitru , recunoscut de jucatorul in aradean ,
--Cu Vaslui ---Jaf Armat
--Cu Steaua --- No Coment ( a vazut toata tara penalty la Tanasa , inclusiv MM si JIJI )
--Cu Rapid ---( doar Dinu Vama si R. Lucescu , au vazut alt meci , restul au vazut alt furt ordinar )

PS. Daca vre-o echipa a mai avut asa arbitraje in ultimii 5 ani , imi fac Mea Culpa . Dar eu nu am auzit .:rosu:

Ma refeream numai la meciul cu Steaua. Si, chiar daca nu iti place, nu jucati bine.
Daca ati fi avut toti jucatorii care au plecat de la voi si mai sunt inca in activitate, poate ca acum faceati ravagii prin cupele europene. Echipa pe care o aveti acum insa joaca slab.

be@
24th September 2006, 00:05
Pacat de locul pe care il ocupa Argesul, si de arbitrajele de care a avut parte. Nu merita.

DanJuve
24th September 2006, 00:21
Ma refeream numai la meciul cu Steaua. Si, chiar daca nu iti place, nu jucati bine.
Daca ati fi avut toti jucatorii care au plecat de la voi si mai sunt inca in activitate, poate ca acum faceati ravagii prin cupele europene. Echipa pe care o aveti acum insa joaca slab.
Ce e mai ciudat este faptul ca ai nostrii au avut meciuri bune pe care le-au pierdut si din cauza multor greseli individuale(cu uta,timisoara,etc),iar cu constanta s-au ratat cateva ocazii mari ,si apoi a venit golul in minutul 88.
In fine...poate ne revenim si nici nu mai fac jucatorii nostrii greseli in lantz...:mda:
Forza Viola!!!

remy
24th September 2006, 07:04
Despre ce sa mai discutam ?
Mai are rost ?
Corpodean arbitru si FC Arges in 7 oameni pana la final.

Suporteri argeseni, nu mai mergeti la stadion, mai bine stati acasa si vedeti la TV cum va fura pe fata. Cum veti fi macelariti fiindca trebuie ca Dinamo sa ia titlul.

RUSINE!
Si-aici dam de tine, cu postari de copil de 5 ani, ultra-exaltate ?
Cum e cu jocul Stelei cu Dinamo Bucuresti, ca si in meciul cu dinamo Kiev ?
Sau ca vuiesc si "agenturili" straine daca Steaua pierde cu Dinamo Buc, sau ...
Oare tu esti Mafalda sa aberezi cu ... 7 argeseni pana la finala ?
Ce naiba, semeni cu jalnicul de Penescu ?

DINAMO
"Vorbeste neputinta!"
Presedintele Consiliului de Administratie al ciinilor ironizeaza acuzele lui Cornel Penescu. Patronul din Trivale a spus, dupa meciul cu Rapid, ca arbitrajul de duminica va fi pro-Dinamo. n replica Nicolae Badea crede ca lipsa rezultatelor a dat nastere la atitudinea sefului pitestean. Boss-ul de la Computerland a declarat ca echipa lui Rednic nu a beneficiat de ajutor pina acum.
La sfirsitul partidei dintre Rapid si FC Arges, patronul Cornel Penescu a iesit in fata presei cu o declaratie-soc. Interesat mai mult de meciul care urmeaza, omul de afaceri a lansat un atac dur la adresa clubului din Soseaua Stefan cel Mare.

"Sa va uitati toti, toata Romania, sa vedeti ce hotie va fi duminica la Pitesti. Daca pe Steaua a facut-o varza, atunci pe mine o sa ma faca praf", a declarat finantatorul din Trivale. Ieri, sefii din Groapa au tinut sa se apere in fata spuselor pitesteanului.

"Dinamo a aratat pina acum ca nu a fost beneficiara arbitrajelor. Aceasta teama a domnului Penescu nu se justifica. Sau, daca ne gindim la meciurile Domniei sale cu Steaua si cu Rapid, poate este de inteles. Acolo au fost probleme de arbitraj impotriva echipei pitestene. Vreau sa-l asigur ca Dinamo se bazeaza numai pe jucatorii si antrenorii sai la fiecare meci", a comentat Nicolae Badea. Presedintele Consiliului de Administratie nu a uitat sa-i taxeze afirmatiile lui Cornel Penescu si intr-un mod mai ironic.

"Astfel de declaratii vin in urma lipsei de rezultate si a neputint ei. Am vazut ca, la 1-1 pe Giulesti, domnul Penescu zimbea in tribuna alaturi de domnul Copos. Sint de parere ca, inainte sa fi spus aceste lucruri pe care le proclama, el trebuia sa isi consulte partenerul de imagine", a spus Badea, referindu-se la relatia pe care o au cei doi oameni de afaceri.

N&D, campanie pentru singe
Ionel Danciulescu si Claudiu Niculescu au participat, ieri, la campania pentru promovarea donarii de singe. "Am raspuns cu placere pentru a sensibiliza opinia publica", au spus cei doi. Atacantii dinamovisti nu au donat singe, din cauza ca meciul de la Pitesti este aproape, iar medicii au confirmat ca organismului ii ia o saptamina sa se refaca dupa aceasta operatiune. La actiune au participat angajati ai clubului, plus suporteri, iar cantitatea recoltata a fost in jur de 20 de litri de singe.

NICOLAE BADEA (presedinte CA Dinamo): "In meciul cu Steaua, echipei domnului Penescu nu i s-a acordat un penalty, iar cu Rapid, portarul gazdelor nu a fost eliminat. Acestea sint greseli pe care le poate imputa. Nu trebuie sa se teama anticipat ca va fi defavorizat"
VASILE TURCU (actionar Dinamo): "Ar face mai bine sa puna presiune pe echipa si pe jucatorii lui. Nu trebuie sa faca afirmatii la adresa arbitrajului, ca sa aiba scuze fotbalistii pe urma. Ce, noi venim cu tancuri, cu mitraliere? Acum ce vrea domnul Penescu? E pe ultimul loc si vrea sa ne bata?"
MIRCEA REDNIC (antrenor Dinamo): "Ma deranjeaza atacurile adversarilor, pentru ca pun in umbra munca mea. Asa sint oamenii, ce sa faci. Important e ca echipa joaca din ce in ce mai bine. Trebuie sa intram in grupele UEFA, sa demonstram ca avem valoare si sa nu mai fie comentarii"
ANDREI MARGARITESCU: "Ne afecteaza acuzele, pentru ca sint nedrepte si lovesc in munca noastra. Steaua ne tot ataca, dar nu e decit teatru ieftin, am cistigat si am demonstrat ca sintem mai buni. Argesul a fost defavorizat cu Steaua si cu Rapid, nu trebuie sa creada ca se va intimpla la fel cu noi"

FC Arges: Vintila -Keca, Chita, D. Rednic - Nastasie, Cruceru, Prepelita, Bilasco - Ad. Iordache, C. Tanasa
Dinamo: Gaev - Blay, Moti, R. Stefan, Pulhac - Ze Kalanga, Tames, Margaritescu, C. Munteanu - Niculescu, Danciuiescu

Autor: Catalin Muresanu, Alexandru Bradescu Dinamo si-a aratat valoarea si a jucat numai pe teren pana acum, in ultimii ani !
DAR STELISTII CE AU DE ZIS, DACA TOT SE SPUNE CA DINAMO VA MITUI ARBITRII, DE CE JIJI FACE ILEGALITATEA ASTA:

100.000 de euro

Aceasta este suma pe care Gigi Becali le-o oferă piteştenilor pentru a-i învinge azi pe dinamovişti

Deşi a anunţat după meciul pierdut cu Dinamo (0-1) că Steaua va trimite echipa a doua în teren în meciurile următoare şi că roş-albaştrii îşi asumă riscul de a pierde titlu, Gigi Becali nu a renunţat la lupta cu Dinamo. Surse autorizate susţin că patronul Stelei le-a promis jucătorilor lui FC Argeş, adversara de azi a "cîinilor", 100.000 de euro pentru un succes în faţa celor din Ştefan cel Mare, în cazul unui egal alb-violeţii urmînd să încaseze jumătate din această sumă. :rosu: :rosu: :rosu:

Pentru că FRF a interzis înaintea startului acestui sezon stimularea adversarelor contracandidatelor, preşedinţii evită să mai anunţe acest lucru. Gigi Becali este chiar ferm: "Nu mă interesează decît meciurile Stelei. Şi nici nu cred că Penescu, patronul piteştenilor, ar fi acceptat, pentru că el are cu ce să-şi plătească jucătorii". Anul trecut, Becali le-a oferit celor din Trivale 300.000 de euro pentru o victorie contra lui Dinamo. "Cîinii" au învins, 1-0, şi antrenorul de atunci al Argeşului, Sorin Cîrţu, a ţipat la jucătorii săi după meci: "Sînteţi nişte fraieri, n-aţi fost în stare nici să luaţi banii!".

Borcea: "Noi plătim jucătorii noştri"
Dinamoviştii nu sînt miraţi de intenţia Stelei. "Au mai făcut astfel de lucruri. Ce ne interesează pe noi? Să dea bani! Noi nu vom premia înfrîngerile sau egalurile contracandidatelor la titlu. Plătim foarte bine propriii jucători, doar pe ei mizăm", a spus directorul executiv, Cristi Borcea. Elevii lui Mircea Rednic tocmai au primit cîte 8.000 de dolari pentru victoriile cu UTA, FC Vaslui şi Steaua. "Fotbaliştii nici nu se aşteptau", au declarat acţionarii roş-albilor.

Riscul premierelor indirecte
În vara acestui an, Comitetul Executiv s-a autosesizat în privinţa situaţiei de la finalul sezonului trecut, cînd patronul Stelei, Gigi Becali, umbla cu bani după fotbaliştii Gloriei Bistriţa, pentru a-i încurca pe rapidişti. Conducerea FRF a decis ca astfel de practici să fie interzise. Dacă ar fi dovedite astfel de cazuri, oficialii în culpă ar fi suspendaţi pentru o perooadă de 1-2 ani, iar echipele împlicate sînt depunctate cu 3 pînă la 9 puncte.
CIOBANUL ASTA N-ARE NICI UN DUMNEZEU ?
DE CE NU-SI VEDE DE FAMILIA LUI, CUM IL TOT SFATUIESTE SOTIA LUI ?

Saber Rider
24th September 2006, 10:28
Nici dupa ban si warning, tot nu te potolesti dorisule. La mai mare. :)

Luis Garcia10
24th September 2006, 12:47
Hei Hei Argesu! Hei Hei Argesu! Hai pe mama lor de caini! Sa fie 2-1 pt Fc Arges , goluri Tanasa si Bilasco , iar pt dinamo va da Ganea !

Red-Castorryy
24th September 2006, 12:48
Hei Hei Argesu! Hei Hei Argesu! Hai pe mama lor de caini! Sa fie 2-1 pt Fc Arges , goluri Tanasa si Bilasco , iar pt dinamo va da Ganea !

viseaza , viseaza ... ca e gratis :ok:

Zax
24th September 2006, 12:49
presimt un 4-0 pt Arges

Red-Castorryy
24th September 2006, 12:52
presimt un 4-0 pt Arges

care da mai mult ? :happy :happy :happy

Hard
24th September 2006, 12:56
terminatii de la dinamo vor avea prima infrangere....

Red-Castorryy
24th September 2006, 13:02
terminatii de la dinamo vor avea prima infrangere....

si tu viseaza , viseaza ... ca e gratis :ok:

Alberto
24th September 2006, 13:04
In mod normal Dinamo nu are cum sa se impiedice azi in Trivale...Totusi Becali si Penescu au pus presiune cam mare pe arbitrii in aceasta saptamana...ca Dinamo e ajutata de arbitrii, ca nu stiu ce...dar daca stai putin si analizezi, vezi ca Dinamo nu a dat nici un gol din vreun presupus offside sau din penalty in aceste prime 8 etape...e meritul echipei...asta e o regie pentru a pune presiune pe arbitrii care sunt delegati la meciurile lui Dinamo...

Red-Castorryy
24th September 2006, 13:25
In mod normal Dinamo nu are cum sa se impiedice azi in Trivale...Totusi Becali si Penescu au pus presiune cam mare pe arbitrii in aceasta saptamana...ca Dinamo e ajutata de arbitrii, ca nu stiu ce...dar daca stai putin si analizezi, vezi ca Dinamo nu a dat nici un gol din vreun presupus offside sau din penalty in aceste prime 8 etape...e meritul echipei...asta e o regie pentru a pune presiune pe arbitrii care sunt delegati la meciurile lui Dinamo...

Foarte adevarat ceea ce spui tu Alberto :ok:

starsteel
24th September 2006, 13:36
Pronosticul meu e ca Dinamo se impiedica astazi, singura necunoscuta e in ce masura va influenta arbitrajul desfasurarea partidei. Intr-o mare masura sau intr-o mica masura?

YoYoyOi
24th September 2006, 13:47
Eu vreau sa cistige Dinamo azi. Sa fie eliminati 2 de la Arges (fara motiv, of course), sa marcheze din penalty Dinamo, ca oricum se plingeau ca n-au primit nici unul pina acum, sa-i fie anulat Argesului un gol, pe motiv de offside, si sa mai marcheze Dinamo un gol din offside, asa ca o masura de compensatie.:happy :happy :happy
Si apoi sa ne intilnim bucurosi pe forum, sa avem ce discuta pina dimineata
:yeah: /hello :yeah:

Bineinteles ca toate cele de mai sus nu se vor aplica, in cazul in care, arbitrul este corect. In aceasta situatie se va aplica solutia a doua, in care Argesul depune armele, si-i lasa pe campioni (ca doar deja sunt campioni) sa cistige, sa se poata pregati pentru Champions League.:evil:

tchibos
24th September 2006, 13:47
cu sau fara arbitru eu cred ca Dinamo ia azi toate punctele. Pronostic 0-1

Zax
24th September 2006, 13:56
crezi gresit...iti vand un pont, bate Argesu !

Alberto
24th September 2006, 13:56
Normal....joaca prima clasata cu ultima clasata....:cool:

Red-Castorryy
24th September 2006, 14:01
crezi gresit...iti vand un pont, bate Argesu !

te sfatuiesc sa pariezi toti banii tai pe asta si vei pierde

SORENSEN
24th September 2006, 15:03
Normal....joaca prima clasata cu ultima clasata....:cool:

Dar ambele echipe sunt pe locuri nemeritat in clasament...
1X

delaparis
24th September 2006, 15:11
Dar ambele echipe sunt pe locuri nemeritat in clasament...


Vorbesti de Sportul , Pandurii cumva ? ...

Vezi ca esti off-topic :D

SORENSEN
24th September 2006, 15:12
Nu chiar ...oricum sunt constient ca 1X e doar o dorinta ..pana la razbunarea din retur...;)

delaparis
24th September 2006, 15:17
Ehe .. in viata din pacate nu chiar toate dorintele se pot indeplini ...

Uite spre exemplu asta va fi una dintre ele :D

remy
24th September 2006, 15:34
In mod normal Dinamo nu are cum sa se impiedice azi in Trivale...Totusi Becali si Penescu au pus presiune cam mare pe arbitrii in aceasta saptamana...ca Dinamo e ajutata de arbitrii, ca nu stiu ce...dar daca stai putin si analizezi, vezi ca Dinamo nu a dat nici un gol din vreun presupus offside sau din penalty in aceste prime 8 etape...e meritul echipei...asta e o regie pentru a pune presiune pe arbitrii care sunt delegati la meciurile lui Dinamo...
E curios ca JIJI & Meme nu zic nimic de 11 m de aseara, cu Gloria, dat iar gratuit pt. Steaua (a cata oara, ca nu mai e intamplare ?).
De ce nu urla ca e mafie in fotbal ? De ce nu-l ameninta si pe ala ca-l mazileste ?
Si de unde stie el si Penescu ca va fi un arbitru pro-Dinamo, cu Arges ? E Mafalda, sau are ceva dovezi ? Daca e barbat , sa le arate, ca cu vorbe oricine poate sa spuna orice.
Dupa ce ca e analfabet, mai si abereaza rau, punand presiune pe arbitri, poate-poate vor gresi pt. FC Arges.
Asta nu mai e fotbal, e circ sau teatru.
Dar, cu toti banii mafiotului, as vrea sa-i inchida gura, dar si sa-i tina banii murdari in pusculita lui JIJEL, sa nu-i piarda aiurea ! :jerk:

vlad1607
24th September 2006, 15:45
hai ca mai e un pic si cred ca sarbatorim victoria cu nr.9

delaparis
24th September 2006, 16:10
Nu cunosc statisticile pe rost dar nu cumva ar fi un record pentru Dinamo ?

remy
24th September 2006, 16:31
Eu stiu ca odata au avut 10 meciuri fara infrangere, dar nu garantez.
Sper ca n-ati uitat ca doar Steaua comunista a lui Ceausescu a reusit, trisand ordinar, sa castige de infrangere vreo 120 de meciuri la rand, cateva campionate la rand.
Dar atunci era dictatura, si se putea orice, fara rusine !:rosu:

vlad1607
24th September 2006, 16:37
nu ar fi un record decat dc ar fi vorba de 11 meciuri,

alexq1
24th September 2006, 16:46
nu mai are rost sa va strofocati ca oricum meciul de astazi se termina egal 1-1 :))

delaparis
24th September 2006, 17:26
1-2 Ganea

YoYoyOi
24th September 2006, 17:54
asta da blat:rosu:

AxinTe
24th September 2006, 17:55
1-3 Moti

mai e o repriza, da-ti pe national tv sa vedeti fotbal adevarat, nu parodii ca cea de aseara(steaua-gloria)


asta da blat:rosu:


fundasi de ciunga ce-are fc arges, cu rapid si steaua oare dc n-au fost asa slabi fundasii?

bai nene astia-s incurabili :D .. tu compari atacul lui steaua cu atacul lui Dinamo ?! :happy, Frustrarea e mareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ! :evil:

Zax
24th September 2006, 17:56
fundasi de ciunga ce-are fc arges, cu rapid si steaua oare dc n-au fost asa slabi fundasii? netoiu fmm de lepros iar ti-ai bagat coada !

Zax
24th September 2006, 18:00
1-3 Moti

bai nene astia-s incurabili :D .. tu compari atacul lui steaua cu atacul lui Dinamo ?! :happy, Frustrarea e mareeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ! :evil:

foarte buni atacanti are dinamo, asa de buni incat fundasii adversi se dau din calea lor..:ok:

AxinTe
24th September 2006, 18:03
sa-ti vand un pont.. Netoiu vrea ca Dinamo sa mearga prost ca sa poata reveni la Dinamo! in plus .. 2 goluri au venit din faze fixe (corner identic) + un contraatac. :D

vlad1607
24th September 2006, 18:03
BLAT ORDINAR :D :D :D toate cele 3 goluri au fost marcate dua ce arbitrul a favorit clar pe DINAMO !

cat de beeeeeeppp tre sa fii ca sa debitezi asemena enormitari cu alde netoiu cand parlitzii astia is rusinea ligii A ..o panarama de echipa

nr 9 AZI "MAINE" e nr 10 ! ADMIRATI CA E GRATIS !

SEMPRE FORZA DINAMO !

Zax
24th September 2006, 18:08
netoiu e deja la dinamo ma baieti...e vicepresedinte la afc dinamo cu 34%...a spus turcu..asta e vrajeala tocmai pt a induce lumea in eroare

YoYoyOi
24th September 2006, 18:11
Acum ca a intrat Bilasco e clara treaba. Asta e dinamovist pina in maduva. Stiu din sursa sigura.

danpuric78
24th September 2006, 18:12
foarte buni atacanti are dinamo, asa de buni incat fundasii adversi se dau din calea lor..:ok:

BAi, voi aveti numai stereotipii de oieri in cap.
Steaua e furata de arbitri si dinamo face blat. Numai asta spuneti etapa de etapa.
Adica argesu care e pe ultimul loc la -9 la adevar se da din calea lui dinamo, iar gloria, care sta ca intotdeauna linistita la mijlocul clasamentului da o replica pe viata si pe moarte stelei.
Hai ca sunteti patetici intocmai ca ciobanul careva conduce.

Zax
24th September 2006, 18:13
acum dupa pauza s-au transformat in fundasi de guma aia de la dinamo... a avut talent regizorul...

delaparis
24th September 2006, 18:15
Iar incepeti ? ...

Uitati-va la meci si lasati cearta:D :D

YoYoyOi
24th September 2006, 18:16
BAi, voi aveti numai stereotipii de oieri in cap.
Steaua e furata de arbitri si dinamo face blat. Numai asta spuneti etapa de etapa.
Adica argesu care e pe ultimul loc la -9 la adevar se da din calea lui dinamo, iar gloria, care sta ca intotdeauna linistita la mijlocul clasamentului da o replica pe viata si pe moarte stelei.
Hai ca sunteti patetici intocmai ca ciobanul careva conduce.

Aceleasi replici de rahat le-ati avut si voi cind a jucat Steaua cu Argesul. Daca in conceptia voastra Arges putea incurca pe Steaua, tot asa poate incurca si pe Dinamo.

danpuric78
24th September 2006, 18:28
Aceleasi replici de rahat le-ati avut si voi cind a jucat Steaua cu Argesul. Daca in conceptia voastra Arges putea incurca pe Steaua, tot asa poate incurca si pe Dinamo.
Cred ca tu ar trebui sa postezi pe un forum de CS, pentru ca oricum fotbalul te depaseste.
Steua a castigat greu la pitesti, dar a castigat. Dinamo va castiga, se pare, mai usor. Fotbalul nu e matematica, si un meci nu e identic cu altul.
Nu poti sa iei ineptiile becalo-mmiste si sa le sustii ca axiome ale fotbalului.
PS. Pt cultura ta generala, daca vrei sa vezi cum arata un blat de manual, uitate la meciul vaslui steaua sin etapa 30, 2005-2006.

delaparis
24th September 2006, 18:37
A fost hent dar involuntar la Moti ... era cu spatele la minge

YoYoyOi
24th September 2006, 18:47
Cred ca tu ar trebui sa postezi pe un forum de CS, pentru ca oricum fotbalul te depaseste.
Steua a castigat greu la pitesti, dar a castigat. Dinamo va castiga, se pare, mai usor. Fotbalul nu e matematica, si un meci nu e identic cu altul.
Nu poti sa iei ineptiile becalo-mmiste si sa le sustii ca axiome ale fotbalului.
PS. Pt cultura ta generala, daca vrei sa vezi cum arata un blat de manual, uitate la meciul vaslui steaua sin etapa 30, 2005-2006.

pe forum de CS sa te duci tu, gandindu-ma ca forumul CS se refra la forumul Contra Steaua. Ca din toate posturile tale nu reiese altceva decit ca esti anti-Steaua. Nu stii altceva decit sa faci comentarii fanteziste la adresa Stelei, a conducatorilor sau a jucatorilor ei. Nu ai o opinie pozitiva concreta. Esti un fel de Gica Contra al forumului.
Cit despre cultura mea general, nu avea tu grija de asta. Ca e mult mai dezvoltata decit a ta.
Si nu am spatiu aici sa scriu numai cite blaturi ale lui Dinamo imi vin acum in minte din ultimele doua sezoane.

AxinTe
24th September 2006, 18:54
mai sa fie, tocmai dinamovistul Bilasco a avut curajul sa bata penalty-ul ! ! BLAT PE FATA + ARBITRI!!!!!!!!!!

Seldon
24th September 2006, 18:59
A fost hent dar involuntar la Moti ... era cu spatele la minge

Ba mai mult decat atat, a facut hentul cu ... spatele, nu ca mana, cum scrie la regulament!
In momentul de fata cred ca se poate spune "Liga I Ham - Burger".

danpuric78
24th September 2006, 19:03
pe forum de CS sa te duci tu, gandindu-ma ca forumul CS se refra la forumul Contra Steaua. Ca din toate posturile tale nu reiese altceva decit ca esti anti-Steaua. Nu stii altceva decit sa faci comentarii fanteziste la adresa Stelei, a conducatorilor sau a jucatorilor ei. Nu ai o opinie pozitiva concreta. Esti un fel de Gica Contra al forumului.
Cit despre cultura mea general, nu avea tu grija de asta. Ca e mult mai dezvoltata decit a ta.
Si nu am spatiu aici sa scriu numai cite blaturi ale lui Dinamo imi vin acum in minte din ultimele doua sezoane.

Ba baiatule, nu am fost si nici nu sunt contra steaua. Pentru cultura ta generala, ma indoiesc de ea, dar in fine asta deja e o problema personala, platesc destul de multi bani ca sa pot vedea meciul stelei cu OL. O fac din placere pentru fotbal si din respect pentru echipa romaneasca cu cele mai bune performante europene.
NU sunt contra steaua ci contra celor care fac din acest forum un ecou al lui becali si MM. Daca vreau sa-i ascult pe astia imi este suficient sa deschis orice post TV romanesc (mai au un pic si ii dau si pe animal planet).
Nu ii suport pe cei care si-au predat facultatile mentale razboinicului, pe cei care cred ca fotbalul s-a inventat pe un imas din pipera.
Nu cred ca trebuie sa ne predam ratiunea si logica unui oier analfabet si slugii sale, care cred ca o calificare in CL, la care si jucatorii si antrenorii mai au un merit, este suficienta pentru a face din fotbal o proprietate personala.

m4st3r
24th September 2006, 19:30
/hello /hello /hello dane :D

*Coco*
24th September 2006, 19:38
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: Ce imi place de Arges merg super in Campionat si cand stau si ma gandesc ca astea la inceputul sezonului ziceau ca se bat ptr un loc in Cupa UEFA:happy
Tot asa ca B`u e aproape dar in cot va doare pe voi ca promoveaza Mioveni si faceti fuziune cu ei si la anu' tot in A jucati:no:

Red-Castorryy
24th September 2006, 19:43
presimt un 4-0 pt Arges

ce bine ai presimtit !!!!!! :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

Forza-Dinamo
24th September 2006, 19:51
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: Ce imi place de Arges merg super in Campionat si cand stau si ma gandesc ca astea la inceputul sezonului ziceau ca se bat ptr un loc in Cupa UEFA:happy
Tot asa ca B`u e aproape dar in cot va doare pe voi ca promoveaza Mioveni si faceti fuziune cu ei si la anu' tot in A jucati:no:

Tu vorbesti? Uita-te la Craiova.

Consideratii despre arbitraj:

- greseli pentru Dinamo: 0
- greseli pentru Arges: un gol anulat lui Dinamo pe motiv de offside aiurea, offside aiurea la 0-1 dupa ce un dinamovist a scapat singur.
- maniera de arbitraj: neutra

Va rog, in special stelistii, contraziceti-ma cu argumente.

DanJuve
24th September 2006, 19:53
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: Ce imi place de Arges merg super in Campionat si cand stau si ma gandesc ca astea la inceputul sezonului ziceau ca se bat ptr un loc in Cupa UEFA:happy
Tot asa ca B`u e aproape dar in cot va doare pe voi ca promoveaza Mioveni si faceti fuziune cu ei si la anu' tot in A jucati:no:In legatura cu laude stai linistit ca nu ne putem compara cu voi,care vreo 3 ,4 ani la rand promiteati cupa si campionatul ,dar terminati pe 7,8, ultima data o astfel de gargara la inceputul de campionat culminand chiar cu retrogradarea voastra:sleep:
Asa ca mai uita-te in istoria declaratiilor celor de la craiova inainte sa razi de declaratiile altor echipe.La lauda si la promisiuni pompoase nu va intrece nimeni,iar noi din punctu' asta de vedere nu va stam in fatza:evil:
Asta e,oricum suntem pusi pe lista neagra anul asta,se stie.
poate reusim sa rupem planurile astora...

*Coco*
24th September 2006, 19:55
De bine de rau noi avem 6 pct astea au 3 si sunt vai de ei au 8 insuccese consecutive:happy

DanJuve
24th September 2006, 20:05
daaaa, ce mare diferenta e intre noi sa stii:mda: Daca e sa facem comparatii din astea ,pot si eu sa zic ca macar noi am pierdut la limita cu dinamo spre deosebire de voi:headbang:
Dar la final se trage linie,si daca e sa picam si noi si voi,nu suntem noi mai breji decat voi ca avem nu stiu cate goluri marcate ,sau voi ca aveti 3,4 puncte in plus...Tot LIGA II e ,intelegi?
Asta ca sa nu mai aduc aminte de voi acum doi ani cand ati cazut...oare cate infrangeri consecutive ati avut...?:cool:
Arges dinamo,un meci in care cel mai bun jucator al dinamovistilor a fost lucian dan:mda:

delaparis
24th September 2006, 20:05
coco si DanJuve sunteti pe un thread care se refera la un meci abia terminat ... verificati subiectul si postati mai atent va rog frumos ...

Forza-Dinamo
24th September 2006, 20:09
Cand spui ca cel mai bun jucator a fost Lucian Dan, ma astept sa dai si niste argumente.

Kainsashiki
24th September 2006, 20:10
ce-au patit fundasii astia de la arges?? la meciul de azi s-a vazut cum o parte din jucatori alergau de rupeau pamantul, iar cealalta parte stateau si vizionau meciul...cel putin fundasii centrali erau penali rau..la golul lui ganea s-au oprit...la golul lui moti nici n-au sarit...cand a avut niculescu o ocazie fundasul care-l marca l-a lasat sa alerge, nici macar nu s-a sinchisit sa se intoarca cu fata spre el...

bazzi..o pasa buna nu cred ca a dat...


rusine...tot asa..urmeaza 10..cum ziceti voi...in europa sa va vad bai coruptilor

AxinTe
24th September 2006, 20:11
nu au argumente, sunt becalisme !

Kainsashiki
24th September 2006, 20:12
uite axinte ca am adus eu argumente..a fost asa cum zic eu ? ti-a placut jocul fundasilor lui fc arges?? dc tot stadionul striga sa-i schimbe..?? de ce n-au castigat niciun duel cu atacantii lui dinamo??

Forza-Dinamo
24th September 2006, 20:36
ce-au patit fundasii astia de la arges?? la meciul de azi s-a vazut cum o parte din jucatori alergau de rupeau pamantul, iar cealalta parte stateau si vizionau meciul...cel putin fundasii centrali erau penali rau..la golul lui ganea s-au oprit...la golul lui moti nici n-au sarit...cand a avut niculescu o ocazie fundasul care-l marca l-a lasat sa alerge, nici macar nu s-a sinchisit sa se intoarca cu fata spre el...

bazzi..o pasa buna nu cred ca a dat...


rusine...tot asa..urmeaza 10..cum ziceti voi...in europa sa va vad bai coruptilor

Zici ca joaca prost fundasii centrali. Pai tocmai de-asta sunt pe ultimul loc, nu? Daca erau buni nu luau 7 infrangeri pana acum...

AxinTe
24th September 2006, 20:37
ce legatura are arbitrul Lucian Dan cu fundasii lui arges ?

ok sa iti raspund.. daca te-ai uitat de la inceputul campionatului ai fi observat ca Daouda a facut minim 3 gafe in 9 etape(una o tin bine minte.. pasa inapoi la portar data aiurea-> gol luat), dar ai observat ca Dinamo a dat 2 goluri din faze fixe? ai observat ca Dinamo a avut un contraatac cum a avut si cu craiova, timisoara si national ?

Red-Castorryy
24th September 2006, 20:40
ti-a placut jocul fundasilor lui fc arges??

eu am urmarit special jocul fundasilor lui fc arges din meciul cu steaua si pot sa iti spun cu mina pe inima ca au jucat la fel , atunci ca si azi . singura diferenta a fost ca azi argesul a atacat si a incercat sa puna presiune pe apararea lui dinamo . in schimb in repriza a doua a meciului cu steaua argesul a dormit .

Gabriel28
24th September 2006, 21:34
bravo dinamo, la tot mai multe victorii.....nu vad nici o diferenta dintre echipa de azi si cea de pe vremea lui dudu georgescu cand l-au scos golgheterul europei....se joaca pe teren sau nu, dinamo castiga! ......atat, ca ma duc sa vomit....

Zax
24th September 2006, 21:46
e inexplicabil cum e echipa incropita de 1 luna reusteste sa castige 9 meciuri consecutive si asta pe fondul unui joc mediocru, nici vorba de ceva peste medie...nici Barcelona, nici Milan nici o alta echipa n-au reusit performanta asta....la al doilea gol al lui dinamo jucatorii nici nu s-au bucurat..probabil au realizat si ei ca sunt cam penibili...in rest ce pot sa zic...lepra de netoiu si-a facut datoria...imi vine sa vars vorba lui hagi2006

Forza-Dinamo
24th September 2006, 21:55
Cand nu aveti ce zice de arbitrii, ziceti ca-i blat... Nu credeti ca sunteti cam penibili?
Nu puteti pur si simplu sa recunoasteti valoare? E atat de greu?

MariusTR
24th September 2006, 21:58
Si azi ati jucat EXECRABIL, noroc cu arbitru' ... hai tine-o tot asa pana cand o sa se umple...

delaparis
24th September 2006, 22:21
Victorie clara ...

Hai sa terminam un pic cu prostiile.

Dinamo a marcat repede ... au fost egalati ... au luat conducerea ...s-au detasat ... au luat un gol din penalty meritat dar diferenta si-a spus cuvintul la final ... atit.

Meci clar ... destul de rar ca sa-l punem in evidenta :cool:

Gabriel28
24th September 2006, 22:21
Cand nu aveti ce zice de arbitrii, ziceti ca-i blat... Nu credeti ca sunteti cam penibili?
Nu puteti pur si simplu sa recunoasteti valoare? E atat de greu?

care valoare ba? voi traiti pe alta lume..sa mor de nu. eu nici macar nu sunt stelist, dar sunt pur si simplu scarbit de conducerea acestei echipe "dinamo"....nu am nimic cu jucatorii....dar conducerea acestei echipa isi bat joc de propria echipa de ani de zile. ce glorie e ba in victoriile din meciul de azi sau cel cu steaua? ati batut la scor? ati batut printr-un fotbal frumos? diferenta dintre voi si stelisti sau rapidisti e ca voi intotdeauna inghititi in sec dupa victorii iar ei nu. cica valoare...LOL, singura valoare din echipa voastra vine tot de la un fost stelist, si chiar si aia...se arata numai cand prinde o zi buna.....

Forza-Dinamo
24th September 2006, 22:32
Si azi ati jucat EXECRABIL, noroc cu arbitru' ... hai tine-o tot asa pana cand o sa se umple...

Bai da' cat o s-o tineti tot asa? cica 'noroc cu arbitru'.. zi-mi si mie cum ne-a ajutat arbitrul?

Si nu am jucat chiar asa rau. A fost un meci echilibrat. N-am fost dezamagit de performanta din teren.

delaparis
24th September 2006, 23:03
dinamo a fost impinsa de la spate :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

:D

De cine ?

Au incercat multi ... cel putin aici pe forum :D

Dar nu merge ...

Meci curat jucat pe teren ... cum de mult timp nu s-a mai vazut pe la Pitesti :rolleyes: :happy

Hard
24th September 2006, 23:23
:D

De cine ?

Au incercat multi ... cel putin aici pe forum :D

Dar nu merge ...

Meci curat jucat pe teren ... cum de mult timp nu s-a mai vazut pe la Pitesti :rolleyes: :happy

ai fost la meci sau...doar asa,parerea ta....

delaparis
24th September 2006, 23:29
ai fost la meci sau...doar asa,parerea ta....
:D

Omu' ... aici vorbesc "dela3500_km" distanta :D
Am vazut meciul pe net /hello

Lasa glumele ... dar e parerea mea ... :rolleyes: :happy

Red-Castorryy
24th September 2006, 23:40
bravo dinamo, la tot mai multe victorii.....nu vad nici o diferenta dintre echipa de azi si cea de pe vremea lui dudu georgescu cand l-au scos golgheterul europei....se joaca pe teren sau nu, dinamo castiga! ......atat, ca ma duc sa vomit....

pentru ca te-ai intilnit cu Tandru ?

rechinul farist
25th September 2006, 00:01
am vazut ultimele 10 min din meci, cred ca daca mai dura inca 10 min, argesul egala...:D

delaparis
25th September 2006, 00:09
Poate ca Dinamo dadea inca trei ...

Diodude
25th September 2006, 00:30
e inexplicabil cum e echipa incropita de 1 luna reusteste sa castige 9 meciuri consecutive si asta pe fondul unui joc mediocru, nici vorba de ceva peste medie...nici Barcelona, nici Milan nici o alta echipa n-au reusit performanta asta....la al doilea gol al lui dinamo jucatorii nici nu s-au bucurat..probabil au realizat si ei ca sunt cam penibili...in rest ce pot sa zic...lepra de netoiu si-a facut datoria...imi vine sa vars vorba lui hagi2006

Tu esti prea naiv sa vezi ca anul asta defilam,avem echipa,si jucam bine,din cauza asta gasesti ca e inexplicabil !!!Sper ca marti sa mai aveti o deceptie mare de tot.FORZA LYON!!!!!!!!!!!!!!

Hard
25th September 2006, 00:57
Poate ca Dinamo dadea inca trei ...

ai o mica simpatie pt astia vad...:P

delaparis
25th September 2006, 01:05
Nici macar ...

Mie imi place Otelul ...:P :ras-plans:

remy
25th September 2006, 07:49
Niculescu: "A innebunit lumea de tot?!"
2006-09-24 19:33:00

Capitanul lui Dinamo la acest meci, Claudiu Niculescu, considera ca FC Arges era o echipa prea slaba pentru a reusi sa o opreasca pe Dinamo din sirul de victorii de pana acum: "Am reusit sa inscriem foarte repede si pentru ca am luat un avantaj am pauza din turatie pe final. Victoria este meritata.

Chiar a innebunit lumea de tot? Chiar nu putem invinge FC Arges, ocupanta ultimului loc decat cu arbitri. Noi ce sa mai zicem, rusine celor care ne acuza!"

Forza-Dinamo
25th September 2006, 08:10
dinamo a fost impinsa de la spate :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

nu, nu.. nu merge asa.. eu te-am intrebat concret cu ce ne-a avantajat..

elrifle
25th September 2006, 10:02
nu, nu.. nu merge asa.. eu te-am intrebat concret cu ce ne-a avantajat..

lasa-i ma ca ei nu au nici o treaba cu fotbalul. ei sunt doar simpatizanti ai stelei, nu ai cum sa te astepti la ceva serios de la ei.

bobycox
25th September 2006, 11:25
Niculescu: "A innebunit lumea de tot?!"
2006-09-24 19:33:00

Capitanul lui Dinamo la acest meci, Claudiu Niculescu, considera ca FC Arges era o echipa prea slaba pentru a reusi sa o opreasca pe Dinamo din sirul de victorii de pana acum: "Am reusit sa inscriem foarte repede si pentru ca am luat un avantaj am pauza din turatie pe final. Victoria este meritata.

Chiar a innebunit lumea de tot? Chiar nu putem invinge FC Arges, ocupanta ultimului loc decat cu arbitri. Noi ce sa mai zicem, rusine celor care ne acuza!"

Cred ca asta nu are nimic in cap . Pai in primul rand , cred ca a vazut alt meci pt ca Ionel Ganea a zis altceva , de genul " FC ARGES a fost singura echipa de pana acum , care ne-a pus probleme " Dar de BUNUL SIMT la olteni , e ca apa in desert.

Aurel.D
25th September 2006, 15:26
Un meci execrabil, al carui rezultat a fost stabilit de un arbitraj scandalos, aranjat de mafia ********o-comunista-psdista-ceausista-maoista-gheorghedejista, in care lui FC Arges i s-au refuzat 4 penalty-uri, li s-au eliminat 3 jucatori, iar Dinamo a beneficiat printre atatea altele de un gol marcat din offside de Ganea!!
In plus, arbitrul a intrerupt meciul pana si-a vindecat Ze Kalanga accidentarea, favorizand fatis echipa Dinamo.
Cerem o ancheta urgenta asupra Ligii, Federatiei, lui Mircea Sandu care in preziua meciului, s-a intalnit cu Turcu (si pistolul) pe raul Arges, pe un restaurant plutitor, de la care a primit suma de una bucata suta mii euro!!

Red-Castorryy
25th September 2006, 16:14
lui FC Arges i s-au refuzat 4 penalty-uri

pardon , lui FC Arges i s-au refuzat 10 penalty-uri :P

Seldon
25th September 2006, 19:47
Un meci execrabil, al carui rezultat a fost stabilit de un arbitraj scandalos, aranjat de mafia ********o-comunista-psdista-ceausista-maoista-gheorghedejista, in care lui FC Arges i s-au refuzat 4 penalty-uri, li s-au eliminat 3 jucatori, iar Dinamo a beneficiat printre atatea altele de un gol marcat din offside de Ganea!!
In plus, arbitrul a intrerupt meciul pana si-a vindecat Ze Kalanga accidentarea, favorizand fatis echipa Dinamo.
Cerem o ancheta urgenta asupra Ligii, Federatiei, lui Mircea Sandu care in preziua meciului, s-a intalnit cu Turcu (si pistolul) pe raul Arges, pe un restaurant plutitor, de la care a primit suma de una bucata suta mii euro!!

Uau!!!
Ai uitat sa ne spui, unde s-au intalnit acei respectabili domni, pe Arges in sus sau pe Arges in jos? Glumeam, e evident ca a fost pe Arges in lateral.

Cred ca bietii arbitrii au fost atat de timorati din cauza declaratiilor de dinaintea meciului, cu acuze din tot felul de directii ca va fi un arbitraj pro-Dinamo, incat nu ar fi indraznit sa ia o decizie majora in favoarea acestei echipe nici daca aceasta s-ar fi impus.
In privinta golului lui Ganea nevalidat pentru ofsaid, mi s-a parut ca Ganea a fost in ofsaid la pasa in adancime, mingea nu a mers la el ci la jucatorul din dreapta, dupa care acesta (nu am retinut cine era) i-a pasat in lateral, de pe aceeasi linie. Daca jucatorul din dreapta suta, nu era nimic. Pasandu-i lui Ganea, care in primul moment nu a fost semnalizat in ofsaid pentru ca nu intervenise in desfasurarea fazei, i-a reactivat pozitia de ofsaid. Cred ca in mod corect golul nu a fost validat.
Arbitrajul a fost bun si nu a fost nimeni avantajat sau dezavantajat.

m8k
25th September 2006, 22:27
nu, nu.. nu merge asa.. eu te-am intrebat concret cu ce ne-a avantajat..

Nenea Borcea stieeeeee!!!!Asta e Dinamo campioana, doar de mult nu a cistigat si ar fi nedrept din partea LPF sa uite de Dinamo. Bravo Dinamo jucati un fotbal frumos dar neinteles de nimeni:rosu:

Aurel.D
26th September 2006, 10:00
Pana si cei mai artagosi si carcotasi ziaristi au recunoscut ca Dinamo a ajuns sa aibe 10 victorii fara sa existe suspiciuni legate de blat sau arbitraje, cu exceptia meciului cu Steaua.
Daca putem sa contestam ceva la meciurile lui Dinamo din acest sezon, in afara de cel cu Steaua (ca de, scandalul este arma lor preferata) atunci inseamna ca ori nu ne pricepem la fotbal, ori nu mai avem nici un Dumnezeu si nu ne mai incapem in piele de rautate si dusmanie!!:rosu: