PDA

View Full Version : Etapa 9: Steaua - Gloria Bistrita



Pages : [1] 2

starsteel
21st September 2006, 11:46
Sambata, 23 septembrie, Steaua - Bistrita ora 21.00 Antena1
Discutii despre partida inainte si dupa meci, aici.

4star
21st September 2006, 12:09
Trebuia sa mentionezi si pe ce stadion se joaca ...

starsteel
21st September 2006, 12:23
Mai exista si varianta sa nu se joace desi eu unul nu agreez ideea venita de la dinozaurul sef Nasu. Daca se dorea cu adevarat protejarea echipelor angrenate in cupele europene atunci nu se mai programa etapa asta intermediara in mijlocul saptamanii.

STEAUA-MANIA
21st September 2006, 13:22
Cine arbitreaza?Borcodean?Hope not...pt integritatea fizica a lui borcodean,sper sa nu-l mai delege vreodata la un meci al STELEI de acasa...s-ar putea ca dupa ce si-a plans parintele,sa fie plans la randul sau...

dede
21st September 2006, 15:15
sper sa nu vina un serea 2...dupa furtul de aseara ne-am cam lamurit care-i treaba cu arbitrii din Ro :mda:

malexoid
21st September 2006, 15:33
:drak: duuulce razbunare...
cred ca Steaua va uita de orice menajament in vederea CL (asta oricum e problema observatorului partidei :happy ), in favoarea mult doritei revanse...
pronostic: 1

pinki
21st September 2006, 16:03
cred ca ar fi cazul sa-i batem, daca ne uitam prin istorie bistritenii astia mereu au fost o problema pt noi, pisica neagra... 1-0. scurt dar frumos :D

dede
21st September 2006, 16:20
daca ne luam dupa Gigi, Steaua va juca cu rezervele si copiii :mda:

Aloisi
21st September 2006, 16:20
Desi sunt stelist spun ca Steaua face egal. E extenuata de la meciurile cu Dinamo Kiev, Dinamo Bucuresti si Rapid Bucuresti.Sper nu ca arbitreaza Corpodean sau Salomir.Salomir a fost pro rapid in meciul Steaua-Rapid 1-1 iar Corpodean pro dinamo 98% in meciul Dinamo-Steaua 1-0.I-a dat:rosu: lui Thereau si Nicolita.

Cristian
21st September 2006, 16:36
Bate steaua, nu cred ca vor sa le strice cei de la gloria bucuria stelistilor sa mai adanceasca si mai mult cutitu in rana.

Vand vise
21st September 2006, 16:40
sper sa nu ne fure arbitrul...daca ne arbitreaza corect castigam 100%

Aurel.D
21st September 2006, 16:46
Mircea Sandu a zis aseara la TV Sport ca o sa ii propuna lui Jean Padureanu sa amane acest meci, insa Jean Padureanu a declarat astazi ca a discutat mai demult aceasta problema cu Argaseala care a promis ca o sa ii comunice propuneri pt. o data ulterioara, dar nu a facut-o inca.

pinki
21st September 2006, 16:48
daca tot era asa de bun sandu, de ce n-a amanat meciul intre dinamo si steaua? de ce a bagat etapa asta de miercuri, nu-i mai ajungea timpul???

cap
21st September 2006, 17:50
1 se razbuna steaua

georg40
21st September 2006, 18:04
Pentru Steaua nu am decat un singur sfat, parafrazand-ul pe Ion Tiriac " uita mingea pierduta inainte si gandeste numai la mingea pe care o joci acum."
Cu alte cuvinte, partida cu Dinamo este istorie ,iar meciul cu Gloria Bistrita un viitor. Totul pentru victorie !

georg40
21st September 2006, 18:06
Pentru Steaua nu am decat un singur sfat, parafrazand-ul pe Ion Tiriac " uita mingea pierduta inainte si gandeste numai la mingea pe care o joci acum."
Cu alte cuvinte, partida cu Dinamo este istorie ,iar meciul cu Gloria Bistrita un viitor. Totul pentru victorie !

Aloisi
21st September 2006, 20:17
:happy :happy :happy :happy :happy
Mircea Sandu a zis aseara la TV Sport ca o sa ii propuna lui Jean Padureanu sa amane acest meci, insa Jean Padureanu a declarat astazi ca a discutat mai demult aceasta problema cu Argaseala care a promis ca o sa ii comunice propuneri pt. o data ulterioara, dar nu a facut-o inca.

Ammadeus
21st September 2006, 20:45
s.b. fara arbitrii nu bate bistritza; porcaria cu s.b. victima o sa inceapa si vor fi ajutatzi din greu sa ajunga pe 1-2; s.b. in momentule de fata e a 4-a echipa ca valoare in campionat; meciul pe bune:1-2, 1-3

starsteel
21st September 2006, 22:35
Dr. Kreier no coment.
Evident ca frf&lpf nu au acceptat reprogramarea meciului lui tata Jean oricum sunt victime sigure bistritenii cu tot cu blaturile lor murdare.

Gabriel28
21st September 2006, 23:13
cum ba a 4 a echipa din tara ca valoare? si dinamo atunci a cata e ? ultima? ba numai vorbiti ba....doctorilor...

BoboCosta
21st September 2006, 23:55
Din ce am auzit o sa joce rezervele plus cativa juniori......mi'e cam frica

lucian_iasi
22nd September 2006, 00:21
Cine arbitreaza?

6. STEAUA Bucuresti - GLORIA Bistrita
Stadionul LIA MANOLIU

23.09.2006, ORA 21.00

A: TRANDU ORLANDO (TIMISOARA)
As1: SAVANIU MARCEL (SIBIU)
As2: NEGOITA GHEORGHE (BRAILA)
R: DORCIOMAN CRISTINA (CAMPULUNG)
OBS: SATMARI SORIN (BUCURESTI)
HUZU ARON (SIBIU)

Ammadeus
22nd September 2006, 02:37
dinamo, cfr si rapid sunt peste s.b. ca valoare in momentul de fatza; lasind la o parte arbitrii, observatorii, jucatorii adversi stimulati financiar, echipele satelit si toate porcariile cu care s.b. a jucat 4 meciuri din campionat pana acum; meciuri pe bune: 4, cu tim, craiova, rapid si dinamo, 5 puncte; pe bune, pe bistritza nu avetzi cum s-o batetzi chiar daca jucati cu echipa standard

nr.zece
22nd September 2006, 10:59
gloria, ca si-a pus termopane noi

Brian
22nd September 2006, 11:11
dinamo, cfr si rapid sunt peste s.b. ca valoare in momentul de fatza; lasind la o parte arbitrii, observatorii, jucatorii adversi stimulati financiar, echipele satelit si toate porcariile cu care s.b. a jucat 4 meciuri din campionat pana acum; meciuri pe bune: 4, cu tim, craiova, rapid si dinamo, 5 puncte; pe bune, pe bistritza nu avetzi cum s-o batetzi chiar daca jucati cu echipa standard

Ai dreptate. Steaua nu o poate bate pe Gloria nici cu echipa standard. Eu propun sa o lasam pe Gloria acolo unde ii este locul...In Liga Campionilor... o sa ii bata la scor si pe Lyon si pe Real...o sa vedetzi voi ca Ammadeus nu este nebun....doar ca nu stie ca noi aici vorbim de fotbal....Nici nu stiu de ce mai posteaza pe forum de fotbal daca nu se pricepe....
Ammadeus ai vreun argument la ceea ce ai spus mai sus? In afara de ceea ce ai spus deja ca in afara de meciul cu Timisoara toate meciurile au fost stricate de arbitrii....

Sunchase
22nd September 2006, 12:24
X , cu un arbitraj corect.

newbye
22nd September 2006, 12:45
Daca pune presiune pe Steaua Becali si cum sunt obositi dupa meciul cu Dinamo si stresati inaintea meciului cu Lyon e posibil sa bata Gloria.

pinki
22nd September 2006, 12:53
pai oricum jucam cu juniorii si rezervele :happy

Aurel.D
22nd September 2006, 12:58
Steaua a mai avut probleme acasa cu Gloria Bistrita acum vreo 2 ani parca, a luat-o cu 1-0. In situatia de fata cred ca bistritenii pot spera la un egal.
O sa fie un meci interesant dar cred ca ar fi trebuit sa fie amanat.

SORENSEN
22nd September 2006, 13:08
Vom castiga fara probleme...vom face scor...cred ca stelistii vor strange randurile si vor calca in picioare mizeria fotbalului romanesc..

newbye
22nd September 2006, 13:14
Daca pierde-ti meciul asta o sa ajunge-ti rau in clasament.

Sunchase
22nd September 2006, 13:37
steaua a fost de departe echipa cea mai avantajata in acest inceput de campionat, la fel ca in ultimii ani.sa vedem daca se repeta de anul trecut unde dupa un scandal cum a fost cel de la bistrita arbitri au avut o directie precisa.sper sa vad un arbitraj corect desi nu prea cred asta.
de blat cu bistrita nu se pune discutia avand in vedere ca acolo e sabau prin urmare sansele stelei scad spre minim.

White Shadow
22nd September 2006, 14:22
Am auzit ca jucati cu rezervele , e adevarat ?....ce rezerve aveti voi ?...sunteti in stare sa castigati un meci doar cu rezervele ?

dan
22nd September 2006, 15:43
victorie Steaua...chiar daca jucam cu rezervele(:ok: o sa jucam cu rezervele pt ca 5 dintre titularii din sezonul asta nu vor juca...nu i-am mai pus pe mirel si iacob)
cred ca ar trebui si menajati unii,cum ar fi dica,care a jucat continuu sezonul asta.
nu poate gloria sa ne incurce a treia oara consecutiv.

JJ
22nd September 2006, 17:26
Gloria e in forma, Steaua are cativa titulari suspendati sau accidentati, poate iese macar un egal. Si Steaua va fi astfel mai motivata pt. meciul cu Lyon :)

SORENSEN
22nd September 2006, 17:51
Echipa probabila cu Gloria ...copii nascuti '96(prima poza)
Am juca cu echipa formata din cei nascuti in '86 (a doua poza) dar mie ca-i rupem echipa de sampion lig a Lordului Mizeriei.

danpuric78
22nd September 2006, 18:43
Echipa probabila cu Gloria ...copii nascuti '96(prima poza)
Am juca cu echipa formata din cei nascuti in '86 (a doua poza) dar mie ca-i rupem echipa de sampion lig a Lordului Mizeriei.

Hai mai lasati-ma cu prostiile astea, cu juniorii la bistrita. Olariu va baga cea mai buna echipa posibila pentru ca vrea sa castige meciul.
Tot va luati dupa prostiile astea cu juniorii in semn de protest. Nu pot si suporterii stelei sa inteleaga ca echipa lor are limite?
MM si cu Jiji au inteles asta si s-au apucat de circ. Trebuie sa continuam toti?

m4st3r
22nd September 2006, 19:34
Bate steaua, olaroiu va trimite cea mai buna echipa pe care o are, nu isi mai permit ce`i de la steaua sa mai faca un pas gresit...ganditziva dak distanta dintre dinamo si steaua ar fi ce 10 pct...deci 1 solist

resita
22nd September 2006, 20:23
in campionat steaua nu a aratat mai nimic in ultimele 3 partide iar jocul gloriei este in crestere.

0-1 :evil:

six
22nd September 2006, 20:57
nu poate gloria sa ne incurce a treia oara consecutiv.:happy :happy :happy mai stii!!??geamurile la ghencea!!??:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: ....bate gloria.....;) .

RedStar
22nd September 2006, 21:01
in campionat steaua nu a aratat mai nimic in ultimele 3 partide iar jocul gloriei este in crestere.

0-1 :evil:

Bine ca Dinamo are victorii pe linie si in UEFA de abia face ceva.

Hard
22nd September 2006, 21:16
pt meciul asta nu am nimic de postat pe aici..sunt suparat...
pt aia care posteaza numai de dragul de a sacai stelistii ...sunteti nuli ...si nu mai zic nimic

SORENSEN
22nd September 2006, 22:31
:happy :happy :happy mai stii!!??geamurile la ghencea!!??:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: ....bate gloria.....;) .
Nu jucam pe Ghencea ca era bine era plexi-glass acolo
..nu pateau nimic..
Pe National s-ar putea sa fie...
In rest eu am glumit cu echipa de juniori dar se apre ca unii nu au inteles...
Imi repun predictia 3-0.

Red-Castorryy
22nd September 2006, 22:35
in campionat steaua nu a aratat mai nimic in ultimele 3 partide , va urma a 4-a partida . jocul gloriei este in crestere. bate gloria cu 2-1

delaparis
22nd September 2006, 22:40
red si resita : voi sunteti gemeni ?

Corozivu
22nd September 2006, 22:41
Gloria nu are cum sa castige... din pacate cam toate meciurile stelei cu echipe de pluton sunt fara emotii pentru paseptisti ...
Viva Becali si sleahta lui:rosu:

dede
22nd September 2006, 22:58
vrem, nu vrem, Steaua e nevoita sa joace cu rezervele...poate chiar cu juniorii :mda:
asa ca gloria nu va mai avea onoarea sa joace contra celor mai buni jucatori ai Stelei

YoYoyOi
22nd September 2006, 23:30
Toata lume lua in deridere spusele lui JJ ca vor juca rezervele si juniorii cu Gloria. Dar el bine a zis ce a zis. Ca doar au avut grija arbitrii si Comisia de Disciplina sa se intimple acest lucru.
Iar celor care spun ca n-o sa fie asa, si ca Oli va baga cea mai buna echipa in teren, le dau dreptate. Va baga cea mai buna echipa de rezerve pe care o are la dispozitie.
Si, in final, celor care spun ca n-o sa poate bate Steaua pe Gloria cu rezervele le transmit sa nu uite ca, aproximativ, cu aceleasi rezerve au jucat si cu Dinamo, si de nu era Porcodean era egalitate, sau chiar cistiga Steaua.

Red-Castorryy
22nd September 2006, 23:44
red si resita : voi sunteti gemeni ?

eu sunt taur ...
ps . am pronosticat 2-1 , el 1-0

pinki
22nd September 2006, 23:53
eu sunt taur ...
ps . am pronosticat 2-1 , el 1-0

da, da' v-ati exprimat cam la fel :happy :happy

ontopic: eu zic sa jucam cu aia micii de tot, ca o sa fie asa draguti de n-o sa le mai stea nimeni in cale, cum sa-i iei mingea unuia care iti ajunge la genunchi? :happy in poarta totusi sa fie carlos :D sau sa se faca o poarta speciala :happy :happy serios acuma, oricum jucam cu rezervele... asa ca... atunci cand o sa batem, cu atat mai bine :ok:

delaparis
22nd September 2006, 23:54
eu sunt taur ...



credeam ca esti caine ... :o:

SORENSEN
22nd September 2006, 23:58
8-3 in defavoarea 'militarilor'

Conducerea ardelenilor s-a opus acum doua zile ca meciul de azi sa fie amanat, astfel incat Steaua sa pregateasca in liniste jocul cu formatia franceza Olympique Lyon, contand pentru etapa a doua din faza grupelor Ligii Campionilor. Scorul votului in Comitetul de Urgenta al Ligii a fost 8-3, astfel ca amanarea meciului a cazut.

In favoarea amanarii partidei au votat Dumitru Dragomir, presedintele ligii, Vali Alexandru - 'vicele' ligii si repezentantul Stelei. Contra s-au exprimat gruparile Ceahlaul Piatra-Neamt, Otelul Galati, Farul Constanta, Jiul Petrosani, UTA, Gloria Bistrita, Dinamo si CFR Cluj.

'Rezultatul votului de ieri (n.r. - vineri) arata astfel fiindca Stoica i-a luat in tarbaca pe toti. Nu se poate spune ca a existat o Cooperativa cand s-a votat.'

E pe bune...
Blatisti ne-au lovit..dar vom spulbera adevaratii blatisti...

Liviu
23rd September 2006, 00:06
Va fi foarte greu . La băieţi va apărea acea dorinţă de menajare īnaintea unui meci important ( cu Lyon ) , adversarul are un stil defensiv de joc ce ne-a pus īn ultimul an probleme şi un preşedinte fost conducător la Rapid .:cry:
Probabil că pe lāngă accidentaţi şi suspendaţi nici P.Marin nu va intra fiind menajat pentru Lyon dar şi pentru că nu cred că acea problemă - probabil comoţie - de la mingea primită īn figură miercuri , este neimportantă . Saban pe stānga ca şi cu Dinamo . Va juca sigur şi Ochiroşii . Mulţi titulari ar putea fi menajaţi , printre care Goian , care are īn continuare probleme dar şi Dică - omul cheie - care a jucat nonstop īn ultima săptămānă .
Formulă probabilă Steaua : Cernea ( Carlos ) - Stancu , Baciu , Panait ( Ghionea ) , Saban - Boştină , Ov.Petre , Lovin , Opriţa - Ochiroşii ( Dică ) , Badea

m4st3r
23rd September 2006, 00:08
nu poti sa zici k echipele astea sunt impotriva stelei...mai gandeste`te odata!!!

YoYoyOi
23rd September 2006, 00:15
credeam ca esti caine ... :o:

betoooooon remarca :happy :happy :happy :happy :happy

pinki
23rd September 2006, 00:17
pardon de offtopic da' are delaparis unele de-astea, nu stiu de unde le scoate, dar sunt prea tari :happy

Liviu
23rd September 2006, 00:20
8-3 in defavoarea 'militarilor'
In favoarea amanarii partidei au votat Dumitru Dragomir, presedintele ligii, Vali Alexandru - 'vicele' ligii si repezentantul Stelei. Contra s-au exprimat gruparile Ceahlaul Piatra-Neamt, Otelul Galati, Farul Constanta, Jiul Petrosani, UTA, Gloria Bistrita, Dinamo si CFR Cluj.
Asta ca să vădă toţi contestatarii Stelei şi cei care acuză jumătate de divizie că e subordonată Stelei , ce "sateliţi" avem noi...
Dacă le luăm pe rând vedem de ce s-au exprimat unii contra . Ceahlăul - când au făcut blat cu Dinamo , Steaua a contestat cel mai vehement .
Otelul - MM+M.Stan = Love :P
Farul - Bosânceanu încă nu înţelege cum de Farul e mai slabă decât Steaua...:happy
Jiul - antrenor Flocea , l'ami du Comandante . :D
UTA - ??? . Probabil ca să nu zică iar Rapidul că sunt prietenii Stelei ...
Bistriţa - :drak: :drak: :drak: :jerk: :jerk: :jerk:
Dinamo - interesu' poartă fesu '
CFR - in numele lui Miklos Nagy .

delaparis
23rd September 2006, 00:22
pardon de offtopic da' are delaparis unele de-astea, nu stiu de unde le scoate, dar sunt prea tari :happy

delaparis ... :rolleyes: :happy

ok e rasuflata :ciocan: :cool:

pinki
23rd September 2006, 00:24
delaparis ... :rolleyes: :happy

ok e rasuflata :ciocan: :cool:

eh, merge :evil: dar data viitoare sa fii mai spontan! :happy apropo, domnu' moderator, nu ne mai instiga la offtopic :happy

BarcaSteaua
23rd September 2006, 01:51
steua nu are voie sa nu bata, pentru ca asta poate insemna un dezastru egal cu pierderea campinatului si desi steaua pune acum accent pe CHL, nu doreste ca Dinamo sa castige campionatul....stiti voi..."IO GIGI BECALI, AM PUS PE MASA FRUCTE, STRUGURI SI BANANE<<ULTIMA POATE E METAFORIC>> SI VINE DINAMO SI LE MANANCA, NUU..STEAUA IA CAMPINATUL" , deci e clar..steaua nu se lasa, are mandria ros-albastra
Si ca sa dau si un pronostic, io zic ca bate cu 2-0

Red-Castorryy
23rd September 2006, 02:19
credeam ca esti caine ... :o:

:sleep:

Ammadeus
23rd September 2006, 05:39
meci care pute a 2, cel mult x, gazdele echipa nervoasa, frustrata si mediocra; marti urmeaza sa se faca de cacao in fatza lui jaques; suntetzi terminatzi, urmeaza becali!

Gabriel28
23rd September 2006, 08:15
terminat esti tu ba.....in mod normal steaua ar sterge pe jos cu astia si cu juniorii....cu enescy, toma, si ochirosii titulari.....

cat despre lyon, asa ati urlat si inaintea meciului cu kiev...si pe urma va *****i pe voi ca vai vai ce echipa de rahat e kiev....hua....fomistilor

Cra10veanu
23rd September 2006, 08:22
esti din constanta hagi2006 ?

Ammadeus
23rd September 2006, 10:12
bistritza pare echipa accesibila doar fiindca pierde la colegii din cooperativa, la care le face favoruri contra cost; in realitate e o echipa care daca vrea nu pierde nici in fata cfr-ului, indiferent unde se joaca meciul; daca n-au ambitzii de prea-marire, nu inseamna ca sunt slabi, un X este cel mai probabil

ulysses2
23rd September 2006, 10:14
delaparis ... :rolleyes: :happy

ok e rasuflata :ciocan: :cool:

cam asa e. oare de ce tot ce scrii e rasuflat, si de proasta calitate?inteleg ca esti moderator? cine a hotarat asta? cum se procedeaza sa fii moderator? ok, tre sa mai stau pe aici sa ma lamuresc cum sta treaba dar sunt cam dezamagit la o prima privire.

starsteel
23rd September 2006, 10:19
Din pacate prima ta postare vrea sa fie o remarca acida la adresa unui moderator care in primul rand vegheaza asupra linistii aici pt. ca se mai infierbanta userii si trebuie domoliti. Asteptam din partea ta postarile de calitate sigur se va gasi cineva sa-ti raspunda.:)

starsteel
23rd September 2006, 10:36
cam asa e. oare de ce tot ce scrii e rasuflat, si de proasta calitate?inteleg ca esti moderator? cine a hotarat asta? cum se procedeaza sa fii moderator?ok, tre sa mai stau pe aici sa ma lamuresc cum sta treaba dar sunt cam dezamagit la o prima privire.
Exact cum am banuit PARIS nu stii ca nu e voie cu clone?

Luis Garcia10
23rd September 2006, 11:09
Cele 3 puncte de astzi sunt cruciale!!

grande
23rd September 2006, 11:40
Victorie la pas a stelei ...

SORENSEN
23rd September 2006, 11:57
Steaua poate alinia o echipa competitiva fara discutie si cu 7 absenti...
lipsesc :Radoi,IAcob,Nicolita,PAraschiv,Cristocea,Thereau, Nesu.

Dar o formula poate fi :
Carlos-P Marin,Goian,Ghionea,Saban-Bostina,Lovin,Ov Petre,Oprita-Dica,V Badea.
Deci si prin urmare cine spunea ca nu am avea un 11 competitiv se inseala...ii vom bate sa ne tina minte blatistii.

dan
23rd September 2006, 12:09
unii jucatori trebuie menajati in acest meci...
cred ca o sa intre ov. petre titular,ca sa aiba un meci ca titular in caz ca para nu va putea juca cu lyon.poate o sa intre si stancu.

masina de tocat
23rd September 2006, 12:53
va fi meciul lui ochirosii. 2-0 pentru steaua

starsteel
23rd September 2006, 12:56
Ar fi frumos mai ales ca nu trebuie iertati blatistii astia. Iar tu?:sleep:

masina de tocat
23rd September 2006, 12:59
Ar fi frumos mai ales ca nu trebuie iertati blatistii astia. Iar tu?:sleep:

dar ce domnule de otel, steaua nu s-a mai scapat deloc la cate un blat?ia mai gandeste-te!

starsteel
23rd September 2006, 13:01
Mai p**** tot incerci de zor ti-am aratat ca dorm acum, nu vezi?
Ai rabdare pana pe 29 sep. ora 21.00 ca altfel iti agravezi situatia.

Sorin Blaj
23rd September 2006, 13:04
Steaua trebuie sa fie foarte atenta si la arbitraj. Daca se ia rosu iar la inceputul meciului, se poate intampla orice. Totusi, cred ca vor castiga fara probleme.

delaparis
23rd September 2006, 13:17
Exact cum am banuit PARIS nu stii ca nu e voie cu clone?

Ce-mi place mie la ulysses/paris moralizatorul este ca incearca sa ne ia drept fraieri ... In spatele postuui asta se ascunde un tip ingrozitor de mitocan care e capabil sa scrie intr-un mod dea dreptul gretos ... Nu pun dovezi decit daca se cere ... :no:

masina de tocat: clona lui paris/ulysses , ban permanent.




on-topic: Steaua va lua trei puncte cu un scor la trei goluri diferenta ...

Brian
23rd September 2006, 13:25
Si eu sper sa bata... orice rezultat ar fi ..vreau sa ii vad ca joaca cu ambitie...

starsteel
23rd September 2006, 13:38
Pt. Paris: vezi ca ban permanent e la clone nu compromite si originalul:D eventual il poti modifica in........atitudine.

Seldon
23rd September 2006, 15:36
Mi-a soptit mie cineva ca Gloria nu are de gand sa moara pe teren. Cica nu se vor preda, dar nici nu vor juca la rupere.
Oricum, faza cu echipa de juniori a fost o gluma de-a lui Becali iar postarile cu teama stelistilor, care ar fi nevoiti sa joace cu rezervele, sunt tot glume. In fond, rezervele Stelei pot bate fara probleme Gloria, iar bistritenii stiu asta.

dede
23rd September 2006, 15:40
in mod normal ar trebui sa castigam, desi jucatorii, chiar daca majoritatea sunt rezerve, se gandesc doar la lyon

3-0

Bumbescu
23rd September 2006, 15:56
Mi-a soptit mie cineva ca Gloria nu are de gand sa moara pe teren. Cica nu se vor preda, dar nici nu vor juca la rupere.
Oricum, faza cu echipa de juniori a fost o gluma de-a lui Becali iar postarile cu teama stelistilor, care ar fi nevoiti sa joace cu rezervele, sunt tot glume. In fond, rezervele Stelei pot bate fara probleme Gloria, iar bistritenii stiu asta.

Mama ce smecher avem pe aici, i-a soptit lui cineva...cine ti-a soptit ma?

gtibi
23rd September 2006, 16:04
Bate Steaua.

YoYoyOi
23rd September 2006, 16:10
Mi-a soptit mie cineva ca Gloria nu are de gand sa moara pe teren. Cica nu se vor preda, dar nici nu vor juca la rupere.
Oricum, faza cu echipa de juniori a fost o gluma de-a lui Becali iar postarile cu teama stelistilor, care ar fi nevoiti sa joace cu rezervele, sunt tot glume. In fond, rezervele Stelei pot bate fara probleme Gloria, iar bistritenii stiu asta.

Nu stiu cine ti-a soptit tie asa ceva, dar ai fost dezinformat. Eu nu-mi aduc amnte de vreun meci in care Gloria sa plece capul in fata Stelei.
Si mai ales acum, dupa ce s-a intimplat la ultimul meci, Gloria sigur nu va ceda. Vor face tot ce le sta in putinta sa incurce Steaua. Ca daca aveau intentia sa ajute Steaua, erau de acord cu aminarea meciului.
Iar "gluma" lui Becali e cat se poate de reala tinind cont ca lipsesc 7 titulari:Radoi, Iacob,Nicolita,Thereau ,Cristocea ,Paraschiv si Nesu. Daca mai luam in considerare ca Dica a jucat mult in ultimul timp, poate nici el n-o sa joace. Plus ca, urmeaza meciul cu Lyon se poate discuta si menajarea lui si a lui Badea. Asa ca tot cu rezervele intram.

MariusTR
23rd September 2006, 16:21
La ce ora se joaca meciul ?

Bumbescu
23rd September 2006, 16:24
La ce ora se joaca meciul ?

La 9

MariusTR
23rd September 2006, 16:29
Mersi, dom'le.

Seldon
23rd September 2006, 17:01
Mama ce smecher avem pe aici, i-a soptit lui cineva...cine ti-a soptit ma?

Voica.
Il cunosti?
Ca el nu a auzit de tine...

Red-Castorryy
23rd September 2006, 17:33
Olaroiu are mari probleme de lot pentru meciul din aceasta seara. Stelistii trebuie sa suplineasca lipsa a nu mai putin de sapte jucatori. Deci vrand nevrand tot o sa joace cu rezervele...tare ma tem ca dupa meciul asta o sa mai vedem geamuri sparte

danpuric78
23rd September 2006, 17:35
Steaua va avea parte de tot sprijinul posibil pentru a castiga meciul. Si arbitrii si jucatorii adversi vor fi pro-steaua. Acum a venit randul stelei sa fie avantajata. Circul facut de becali si-a atins obievtivul, si acuma frf, lpf si cca vor face tot posibilul sa faca viata usoara stelei in campionat.
Sunt tare curios sa vad echipa "a doua" a stelei, cu care ne tot intoxica becli.

Seldon
23rd September 2006, 17:38
Da, ai dreptate, lipsesc multi titulari, insa rezervele Stelei sunt peste titularii Gloriei. De data asta nu se vor sparge geamuri.

Aloisi
23rd September 2006, 18:16
de parca ar ex9ista echipa dinamo:happy :happy nu e cei care tin cu dinamo care nu exista nu tin cu nimeni:happy :happy

_ge
23rd September 2006, 20:14
Io cre'ca daca tragetzi tare putetzi face un egal cu Bistrita si sa trecetzi pe locu 2. Numa'sa nu luatzi dreaq iar rosu, ca parca avetzi mancarici la limba si la coate...si dup'aia iar tre' sa statzi cu fundu'n poarta sa pazitzi cracii lu' Carlos.

delaparis
23rd September 2006, 20:20
Numa'sa nu luatzi dreaq iar rosu, ca parca avetzi mancarici la limba si la coate...si dup'aia iar tre' sa statzi cu fundu'n poarta sa pazitzi cracii lu' Carlos.

Si dupa aia iar plinge lumea ca au fost nedreptatiti :D

SORENSEN
23rd September 2006, 20:28
Niciodata nus tii cand primesti o indirecta...
Oricum cum am spus ..vom trece fara probleme de Gloria blatista

crissis
23rd September 2006, 20:30
In seara asta Steaua cistiga chiar daca ar juca si cu echipa de copii.
Steaua nu are nevoie de arbitri ca sa cistige cu nici o formatie din Liga lui mitica asa cum o face o bine cunoscuta echipa de top din liga .
Steaua - Gloria 3-0

SORENSEN
23rd September 2006, 21:05
Ioan Horoba a declarat pentru Antena 1: „Sperăm ca īn seara asta să profităm de situaţia īn care să află Steaua.Aşa zisele rezerve la Steauua pot să fie titulari.O echipă precum Gloria are o o frică atunci cīnd vine īn Bucureşti.” m-am speriat :scared: sau nu :pace:

Leviss
23rd September 2006, 21:19
Outch , aoleuuuu conduce Gloria cu 1-0...:drak:

milanezu
23rd September 2006, 21:21
daca si gloria ne da gol rau am ajuns.

Leviss
23rd September 2006, 21:23
Corpodean e de vina...:evil:

dardar_3
23rd September 2006, 21:32
Corpodean e de vina...:evil:
E abia la inceput meciul si isi va reveni Steua:ok:... Cat despre Corpodean:no:

rapidashul
23rd September 2006, 21:34
De park ar mai conta ca va bate Gloria,din cate au declarat conducatorii stelisti sunt dispusi sa sacrifice un an pt a decapita arbitrii corupti asa ca nu aveti de ce sa va faceti probleme.Important este sa nu ajungeti in zona retrogradarii si sa reprezentati Romania cat mai bine in Europa.Sper sa obtineti un egal in meciul cu Lyon,bafta marti.

Red-Castorryy
23rd September 2006, 21:45
Sper sa obtineti un egal in meciul cu Lyon,bafta marti.

eu sper sa bata steaua

Leviss
23rd September 2006, 21:48
Mai acuma nu mai comentati arbitrajul ??? Daca asta a fost penalty atunci becali e Sf. Petru...

dardar_3
23rd September 2006, 21:49
16860
Penalty clar Steaua.... Gol Bostina:drak:...

Steaua-Gloria 1-1:ok:

danpuric78
23rd September 2006, 21:49
Chiar daca va bate, Steaua a aratat ca are totusi niste limite. Tot circul pe care-l fac conducatorii ei, nu are alt scop decat acela de a incerca sa ascunda limitele stelei.
Da steaua este o echipa buna, chiar cea mai buna din romania, dar totusi nu este atat de buna pe cat zic mm si becali.

afonlafotbal
23rd September 2006, 21:49
nu e nimic de comentat la tv se vede clar ca mingea a fost atinsa mai intai

milanezu
23rd September 2006, 21:50
1-1!!!
in sfarsit.

rapidashul
23rd September 2006, 21:51
Castorry e greu sa bata Steaua,nu spun imposibil dar a fi foarte greu.
Azi Lyon s-au distrat cu cei de la Lille 4-1 asa ca poate va fi un 0-0,1-1,poate un 1-0 cine stie,om vedea marti.Am pus numai rezultatele pe care mi le-as dori :)

windycity
23rd September 2006, 21:51
Gata nu mai plangeti ca ati primit pomana:rosu: .Astept comentarii

my_bogdan
23rd September 2006, 21:52
16860
Penalty clar Steaua.... Gol Bostina:drak:...

Steaua-Gloria 1-1:ok:


nici vorba de penalti(desi se vedea clar la tv ca nu a fost penalti comentatorii ziceau ca nu se vede prea bine, crek is stelisti :P).....acu iar o sa ne sara lumea in cap ca Steaua e ajutata de arbitri. Chiar cerem prea mult sa fim arbitrati corect?

Steaua nu joaca nimica in meciu asta, slabe sanse sa castige

dardar_3
23rd September 2006, 21:53
nu e nimic de comentat la tv se vede clar ca mingea a fost atinsa mai intai
Inca o data se vede ca Antena 1 e anti-Steaua...:no:...
Se pare ca de vina e sfertul de finala din cupa Uefa cand nu au reusit sa cumpre dreptul de televizare la meciul Stelei...:no:..


PS: Rog toti stelistii care nu sunt pe stadion sa se uite la meci fara sonor...
De aici avem parte de toate parerile...
Si la faza penalty-ului putea sa loveasca si mingea de rezerva daca i-a atins piciorul e penalty...:ok:

rapidashul
23rd September 2006, 21:53
daca as fi fost arbitru nu as fi dat penalty pe Steaua dar cum nu sunt ... :),trebuie sa-l intelegeti si voi pe Orlando,daca n-ar fi dat 11 metri pt militari ar fi sarit Becali din loja peste el :happy :evil:

stelist4ever90
23rd September 2006, 21:54
maa...dar la goian ce a fost cand la corner a fost impins acolo nu s-a dat penalty si l-a dat pe asta acuma care e drept a fost dat mai usor

dardar_3
23rd September 2006, 21:56
Cred ca ma uit eu la un alt meci... in fine... sper sa bata Steaua... printr-un penalty in min 90 sa ne distram si noi un pic pe forum:ras-plans:...:drak:

Datenshi
23rd September 2006, 21:56
Pai si cine l-a impins pe Goian, ca eu nu am vazut? cat despre asta, lasati-o moarta ca n-a fost de nicio culoar.

stelist4ever90
23rd September 2006, 21:58
unu de la bistrita...sper sa dea astia de la antena reluare desi nu prea cred...

Bancaru
23rd September 2006, 21:58
Hotie pe fata. Nu se poate sa dai 1000 de ani penalty la asa ceva. raiasca Trandu! Mare echipa Steaua. "Dar ce, ma, in cupele europene ne ajuta cineva?"

YoYoyOi
23rd September 2006, 21:58
Zica cine ce-o vrea. Dar slab jucam azi. Foarte slab. Sper sa-si revina in partea secunda ca de nu e vai si amar. Sa-l scoata naibii pe Bostina, ca numai prostii face. Nici cu Gigel Coman nu ne putem lauda. Mai bine il baga pe Ochirosii. Ca ala are tupeu.

windycity
23rd September 2006, 22:00
Si eu sper sa marcheze Gloria in min 92 din offsaide sa ne distram si mai tare:yeah: :yeah:

resita
23rd September 2006, 22:00
Cred ca ma uit eu la un alt meci... in fine... sper sa bata Steaua... printr-un penalty in min 90 sa ne distram si noi un pic pe forum:ras-plans:...:drak:

si eu cred cat te uiti la alt meci :evil:

my_bogdan
23rd September 2006, 22:00
eu i-as scoate pe Ov. Petre si Stancu si i-as baga pe Lovin si Ochirosii. Oprita sa treaca mijlocas dreapta si Ochirosii in spatele lui Badea.

Liviu
23rd September 2006, 22:01
Penalty 50-50% . Din reluarea din spatele porţii se vede că bistriţeanul atinge mingea dar şi piciorul stāng al lui Badea . Orice decizie ar fi luat arbitrul era contestată de o parte . Este acoperit pentru că a existat şi contact . Pentru a se da penalty era nevoie ca mai īntāi să fie lovit piciorul . Fază grea .

Sunchase
23rd September 2006, 22:01
hahaha echipa obisnuita cu furturile din ultimii 2 ani si din acest inceput din campionat loveste din nou ! se pare ca se repeta istoria de anul trecut cand dupa un meci din 30 in care steaua a fost dezavantajata..cum a tipat putin oierul cum acum toti vor sta drepti.eram sigur ca o astfel de mizerie se va intampla.
badea isi lasa intentionat piciorul in spate probabil si el stia ce fel de arbitru va fi pus azi .. nici vorba de contact.

asta e steaua cea furata de arbitri /happy

my_bogdan
23rd September 2006, 22:03
Penalty 50-50% . Din reluarea din spatele porţii se vede că bistriţeanul atinge mingea dar şi piciorul stāng al lui Badea . Orice decizie ar fi luat arbitrul era contestată de o parte . Este acoperit pentru că a existat şi contact . Pentru a se da penalty era nevoie ca mai īntāi să fie lovit piciorul . Fază grea .

hai mey.....eu is stelist si sunt convins ca nu a fost penalti, ce e asa greu sa-ti dai seama?

Bancaru
23rd September 2006, 22:03
Dar o sa dorm linistit pentru ca o sa vina mm si o sa zica "nici vorba de penalty". Buuuuuuuuun.... si o sa fie al doilea meci cu gol hotarator din penalty inexistent.

Sunchase
23rd September 2006, 22:04
steaua a fost de departe echipa cea mai avantajata in acest inceput de campionat, la fel ca in ultimii ani.sa vedem daca se repeta de anul trecut unde dupa un scandal cum a fost cel de la bistrita arbitri au avut o directie precisa.sper sa vad un arbitraj corect desi nu prea cred asta.
de blat cu bistrita nu se pune discutia avand in vedere ca acolo e sabau prin urmare sansele stelei scad spre minim.

RUSINE STEAUA !

unde sunt stelistii fanatici care protesteaza impotriva jandarmerii ? 200 de oameni in tribune :sleep: halal sprijin la greu :rolleyes: :drak:

dardar_3
23rd September 2006, 22:04
hahaha echipa obisnuita cu furturile din ultimii 2 ani si din acest inceput din campionat loveste din nou ! se pare ca se repeta istoria de anul trecut cand dupa un meci din 30 in care steaua a fost dezavantajata..cum a tipat putin oierul cum acum toti vor sta drepti.eram sigur ca o astfel de mizerie se va intampla.
badea isi lasa intentionat piciorul in spate probabil si el stia ce fel de arbitru va fi pus azi .. nici vorba de contact.

asta e steaua cea furata de arbitri /happy

Mai intai de toate cred ca ar trebui sa dai pe Antena 1 sa vezi meciul...:ok:...
A doua la mana se da penalty daca exista contact si din cate s-au vazut Badea a fost faultat in careu:drak:...

Asteptam repriza a doua cu un gol din partea lui Badea:drak:

YoYoyOi
23rd September 2006, 22:05
Hai ba nu va mai chinuiti sa analizati faza. :evil: N-a fost penalty. :evil: Nu l-a atins pe Badea. :evil: Badea nici macar n-a fost acolo.:P
Steaua a fost ajutata de arbitru :yeah:
Si sper sa fie ajutata si de acum inainte:yeah:
Sa aiba romanasii ce comenta:mda:
Sa fie t-spe mii de posturi la acest thread.
Sa ne injuram. :headbang:
Sa ne improscam.:headbang: Ca numai asa ne place/hello

Bancaru
23rd September 2006, 22:06
Hahahahahahahahahahaha.... contact sexual, poate. Ala a atins minge prima data, si chiar a facut-o elegant.

afonlafotbal
23rd September 2006, 22:06
maa...dar la goian ce a fost cand la corner a fost impins acolo nu s-a dat penalty si l-a dat pe asta acuma care e drept a fost dat mai usor

la faza asta s-a dat hent, goain a prins cotul aluia de la bistrita undeva in zona coastelor :D

Zax
23rd September 2006, 22:07
yoyooi esti orb cumetre, l-a impiedicat sa continue faza uita-te mai atent, penalty clar

windycity
23rd September 2006, 22:07
magica steaua are primul sut pe poarta in min 44 si ala din penalty.:rosu: :rosu:

YoYoyOi
23rd September 2006, 22:09
yoyooi esti orb cumetre, l-a impiedicat sa continue faza uita-te mai atent, penalty clar

glumeam bai!!!!!!!!!

si-s cumatra nu cumatru, asta pt cultura ta generala:ok:

Zax
23rd September 2006, 22:09
windycity, infara de badea si goian mai e vre-un titular in primul 11? cu 9 absente in primul 11 cred si eu ca nu poti sa joci foarte bine


glumeam bai!!!!!!!!!

si-s cumatra nu cumatru, asta pt cultura ta generala:ok:

mda ...mi-am imbunatatit cultura generala acum ...merci :ok:

danpuric78
23rd September 2006, 22:13
Mai intai de toate cred ca ar trebui sa dai pe Antena 1 sa vezi meciul...:ok:...
A doua la mana se da penalty daca exista contact si din cate s-au vazut Badea a fost faultat in careu:drak:...

Asteptam repriza a doua cu un gol din partea lui Badea:drak:
Gandire tipica de stelist becalizat.
Orice decizie in favoarea noastra e perfect justificabila.
Orice decizie impotriva noastra e hotie.
E incredibil cum impotenta mentala a oierului se poate propaga in mintea milioanelor de stelisti.

pinki
23rd September 2006, 22:14
jucam ca dracu, ala putea sa fie penalty, ca a fost un pic de contact, dar eu nu as fi dat :D comentatorii astia in schimb ma scot din sarite, inteleg ca sunt anti-steaua, dar sa se abtina! :headbang: n-ar fi rau sa jucam si noi totusi ceva :mda:

afonlafotbal
23rd September 2006, 22:17
E incredibil cum impotenta mentala a oierului se poate propaga in mintea milioanelor de stelisti.

vezi ca asta se poate extrapola :rolleyes:

pinki
23rd September 2006, 22:18
vai prost e oprita!

windycity
23rd September 2006, 22:22
windycity, infara de badea si goian mai e vre-un titular in primul 11? cu 9 absente in primul 11 cred si eu ca nu poti sa joci foarte bine
Ok dar unde sunt rezervele alea valoroase de care vb toti stelistii .Asa v-ati laudat ca rezervele voastre fac si dreg si asa mai departe .Scuza-ma dar o echipa cu pretentii in CL cum vreti voi sa pareti ar trebui sa aveti cel putin 22 de jucatori de aceeasi valoare,asa ca mai schimbati placa ca asta e uzata

afonlafotbal
23rd September 2006, 22:24
vai prost e oprita!

atacul e moale ca un fular in ploaie, si asta de 2 etape...

Zax
23rd September 2006, 22:24
windycity, sunt 9 absente....daca erau 3-4 mai aveam cu ce sa acoperim dar 9..sunt curios daca lu dinamo le-ar lipsi 9 titulari cu cine ar mai juca!

krapulax
23rd September 2006, 22:25
off-topic: irina, poezia aia din semnatura e o gluma? sper ca da...

pinki
23rd September 2006, 22:25
in special atacanti :mda:

danpuric78
23rd September 2006, 22:28
windycity, sunt 9 absente....daca erau 3-4 mai aveam cu ce sa acoperim dar 9..sunt curios daca lu dinamo le-ar lipsi 9 titulari cu cine ar mai juca!

La voi orice se poate justifica. Tot timpul sunt de vina absentii, arbitrii, conspiratia nationala si internationala impotriva stelei.
Chiar va luat mintile la toti oierul ala analfabet.

pinki
23rd September 2006, 22:30
hai mai abtine-te cu afirmatiile astea...

afonlafotbal
23rd September 2006, 22:35
La voi orice se poate justifica. Tot timpul sunt de vina absentii, arbitrii, conspiratia nationala si internationala impotriva stelei.
Chiar va luat mintile la toti oierul ala analfabet.

ihi, e o mare constipatie...

windycity
23rd September 2006, 22:36
windycity, sunt 9 absente....daca erau 3-4 mai aveam cu ce sa acoperim dar 9..sunt curios daca lu dinamo le-ar lipsi 9 titulari cu cine ar mai juca!

pai atunci putem sa vb si de Dinamo Kiev au avut 7 absenti la meciul cu voi.Asa cum spunea un user pe aici la gasit scuze sunteti campioni

danpuric78
23rd September 2006, 22:36
hai mai abtine-te cu afirmatiile astea...

Te deranjeaza opiniile contrare? Sper ca nu, pentru ca asta e tipic adeptilor razboinicului mesianic.

Zax
23rd September 2006, 22:37
dan buric...e ceva neadevarat in faptul ca lipsesc 9 jucatori?

Zax
23rd September 2006, 22:37
pai atunci putem sa vb si de Dinamo Kiev au avut 7 absenti la meciul cu voi.Asa cum spunea un user pe aici la gasit scuze sunteti campioni

ce-a avut ma? inafara de verpakovskis au fost toti titularii..mai informeaza-te

pinki
23rd September 2006, 22:39
Te deranjeaza opiniile contrare? Sper ca nu, pentru ca asta e tipic adeptilor razboinicului mesianic.

nu, ma deranjeaza afirmatiile tale. n-am nimic cu dicutiile in contradictoriu, atata timp cat sunt civilizate...

Zax
23rd September 2006, 22:40
Goooooooooooooooooool Iuhuuuuu :D

afonlafotbal
23rd September 2006, 22:40
remy tu ai intotdeauna dreptate, dar latra si tu ceva on topic ca mai mereu o dai in diverse

Zax
23rd September 2006, 22:41
cine-i remy?

pinki
23rd September 2006, 22:42
haha, a facut si oprita ceva bun :happy

afonlafotbal
23rd September 2006, 22:43
nu stiu daca e chiar el, dar incerc si eu poate musca ;) ma refeream la danpuric

*Coco*
23rd September 2006, 22:43
Blat....
Portarul alora de la Gloria ii era frica sa bage mana la minge sa nu intre in poarta statea si se uita la ea cum era in poarta:rosu: :rosu: :rosu: :rosu:
Penalty care nu a fost
Si kkt de Becali mai face si scandal:rosu: :rosu:

dardar_3
23rd September 2006, 22:45
Gol Opritza si dintr-o data se face liniste:drak:

PS: Lasati-ne sa ne pregatim pentru meciul cu Lyon:drak:

pinki
23rd September 2006, 22:47
Blat....
Portarul alora de la Gloria ii era frica sa bage mana la minge sa nu intre in poarta statea si se uita la ea cum era in poarta:rosu: :rosu: :rosu: :rosu:
Penalty care nu a fost
Si kkt de Becali mai face si scandal:rosu: :rosu:

pai se putea... chiar ma gandeam... :happy

*Coco*
23rd September 2006, 22:50
Doamne ce imi place cum se ataca stelistii:happy
Nush da penalty`ul acela nu a fost:ok:
Si ptr asta:rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

pinki
23rd September 2006, 22:52
Doamne ce imi place cum se ataca stelistii:happy
Nush da penalty`ul acela nu a fost:ok:
Si ptr asta:rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

nu m-am atacat, stai linistit, chiar m-am amuzat. da, ala a fost penalty cum a fost rosu la thereau... dar, dup-aia, inainte de golul lui oprita, a fost penalty la patrunderea lui bostina... asa ca, probabil arbitrul e medium :happy :happy :happy

mdea, am castigat, iar au jucat ca niste cizme, de data asta niste cizme mai mici :D ma enerveaza ca s-a gresit in favoarea noastra, cand naiba o sa avem si noi arbitraj 100% corect?

stelist4ever90
23rd September 2006, 22:57
oprita e alt om...inainte juca bine si mult dar nu dadea goluri iar acum joaca putin si nu mereu bine dar reuseste sa dea gol...ARE 5 GOLURI IN SEZONU ASTA(iar pana acum in 4 sezoane avea doar 13 goluri)

dardar_3
23rd September 2006, 22:57
Rezultat final Steaua-Gloria 2-1.../OLE/

Vladek
23rd September 2006, 22:57
Ati si aparut frustratilor ?? Cum e pana la urma ? Blat sau a cumparat Steaua arbitrul ? Nu ca v-ar crede cineva, dar nu tineam minte precis de ce urma sa fim acuzati de data asta.

Nici azi Steaua n-a jucat din pacate prea grozav, dar am intors un rezultat nefavorabil din nou. Semn bun. Penalty dat cam usor ce-i drept, dar calmati-va ca am avut penalty mult mai clar la Bostina un repriza 2 si nu s-a dat, probabil in compensatie.

Aa... si da dom'le ne-a avantajat si arbitrul ... cum se poate sa nu dai pe nimeni de la Steaua afara ??? Hotie !! HUOO !

RemusDan
23rd September 2006, 22:59
ii cumpara Gigi un ceas Orex lui Olaroiu pentru cele 3 puncte :happy

Nexus
23rd September 2006, 22:59
Doamne ce imi place cum se ataca stelistii:happy
Nush da penalty`ul acela nu a fost:ok:
Si ptr asta:rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

Apropo de oftica, cind aveti meci cu Building Vinju mare ? :happy

Elphax
23rd September 2006, 23:00
normal ca arbitrului i-a fost frica sa faca si cea mai mica greseala in defavoarea stelei. oricum era logic sa bata pe gloria

STEAUA-MANIA
23rd September 2006, 23:01
vai prost e oprita!
Sa stii..ma si mir ca a dat gol...:D
baleanu ala e o jigodie...

bobycox
23rd September 2006, 23:05
Arbitraj de tot rahatul . Steaua nu are nevoie de asemenea arbitraje , pt ca la un moment dat nu va mai sti cum se joaca pe corecte. Nu are nevoie nici de eliminari a la Therou , nici de penaltyuri ca azi sau avantaje la niste atacuri criminale.

PS. Bine ca s-a terminat cu bine si nu si-a rupt nici un jucator piciorul.
Constantine da-ti demisia ,de mana cu Mitica si M. Sandu , ca a-ti dus LIGA 1 , la un pas de razboi civil.

Brian
23rd September 2006, 23:05
Blat....
Portarul alora de la Gloria ii era frica sa bage mana la minge sa nu intre in poarta statea si se uita la ea cum era in poarta:rosu: :rosu: :rosu: :rosu:
Penalty care nu a fost
Si kkt de Becali mai face si scandal:rosu: :rosu:

Bah! nu fiti rai cu Coco...daca erati voi in locul lui si tineati cu echipa cea mai varza din campionat si nu aveati ce sa scrieti sau sa cititi pe forumul echipei voastre nu v-ati fi bagat si voi in seama aiurea pe forumul echipei celei mai bune din tara? Coco eu zic sa tii in continuare cu F.C. Craiova ca nu sunt atat de varza pe cat par...:happy . Glumeam....chiar sunt...:happy

delaparis
23rd September 2006, 23:05
Vladek : calm te rog frumos

Brian
23rd September 2006, 23:08
Bah! nu fiti rai cu Coco...daca erati voi in locul lui si tineati cu echipa cea mai varza din campionat si nu aveati ce sa scrieti sau sa cititi pe forumul echipei voastre nu v-ati fi bagat si voi in seama aiurea pe forumul echipei celei mai bune din tara? Coco eu zic sa tii in continuare cu F.C. Craiova ca nu sunt atat de varza pe cat par...:happy . Glumeam....chiar sunt...:happy

Scuze..rectific...am gresit putin dpv gramatical...
F.C. Craiova ca nu este atat de varza pe cat pare...:happy . Glumeam....chiar este...:happy

dede
23rd September 2006, 23:10
de la stelisti ma asteptam la mai mult, chiar daca erau multe rezerve

arbitraj slab, comentatorii penibili, ca-ntotdeauna :jerk:

Aa... si da dom'le ne-a avantajat si arbitrul ... cum se poate sa nu dai pe nimeni de la Steaua afara ??? Hotie !! HUOO !
las' ca a dat galben la toata echipa :mda:

Nexus
23rd September 2006, 23:11
normal ca arbitrului i-a fost frica sa faca si cea mai mica greseala in defavoarea stelei. oricum era logic sa bata pe gloria

De aia ne-au dat 7 galbene.

danpuric78
23rd September 2006, 23:12
dan buric...e ceva neadevarat in faptul ca lipsesc 9 jucatori?

E perfect adevarat. Problema e ca in fotbalul de azi, mai ales in cel european caruia steaua sustine ca ii apartine, absentele jucatorilor sunt ceva normal. Fie sunt datorate accidentarilor sau suspendarilor, fie oboselii sau menajarii unor fotbalisti, fie ca pur si simplu antrenorul vrea sa roteasca unii jucatori. La echipele moderne nu se mai alineaza de mult un unsprezece meci de meci si mai ales nu se justifica rezultatele negative prin lipsa unor jucatori. Astfel de scuze merg la jiul sau la unirea urziceni, dar in nici un caz la steaua.
de ce nu incercati sa acceptati pur si simplu ca steaua a a facut trei meciuri slabe dupa victoria de la kiev, iar cauza scaderii de forma sta mai degraba in interiorul echipei decat in conspiratii impotriva ei.

Seldon
23rd September 2006, 23:13
Blat....
Portarul(ui) alora de la Gloria ii era frica sa bage mana la minge sa nu intre in poarta statea si se uita la ea cum era in poarta...

Blat sau nu.... Nu cred ca a fost blat, tot asa cum nu cred ca il da mintea afara din casa pe ala care se indoia ca bistritenii se vor abtine de la un joc pe viata si pe moarte. In fond, asta au facut, s-au abtinut de la intrari dure, desi, daca puteau scoate un egal, nu se suparau foarte tare.
Panaltyul ala e intr-adevar discutabil, dar eu am vazut o faza si mai tare - faza de hanbal in careul Stelei - pe care vad ca nu o discuta nimeni. Probabil ca am vazut eu rau.

STEAUA-MANIA
23rd September 2006, 23:16
11m clar la badea,in alunecare jucat lui bistrita il loveste cu piciorul sau de sprijin pe Badea,dupa care ciupeste balonul.Decizie corecta.

Seldon
23rd September 2006, 23:17
... mdea, am castigat, iar au jucat ca niste cizme, de data asta niste cizme mai mici :D ma enerveaza ca s-a gresit in favoarea noastra, cand naiba o sa avem si noi arbitraj 100% corect?
Te superi daca incerc sa te corectez? Te rog nu te supara.
Stelistii nu au jucat ca niste cizme mai mici ci ca niste cizme sparte!

Quartz@nu
23rd September 2006, 23:18
acum am vazut imagini de la 11 metri pt. steaua : NU A FOST 11 m !

p.s. parca spuneau ca joaca cu rezerve .....dica & company ce cautau in teren ??

BAFTA CU OL .

pinki
23rd September 2006, 23:21
eh, sa nu fim naivi, a vrut oli sa-i odihneasca, dar a vazut ca inca nu merge... asta e... seldon, nici o problema, fiecare cu parerea lui :D

lucian_iasi
23rd September 2006, 23:21
acum am vazut imagini de la 11 metri pt. steaua : NU A FOST 11 m !

p.s. parca spuneau ca joaca cu rezerve .....dica & company ce cautau in teren ??

BAFTA CU OL .

Dica a intrat prin min 60

Seldon
23rd September 2006, 23:23
Gata, s-a terminat.
Orice am mai povesti noi, tot aia e. Urmeaza meciul din UCL.
Bafta si atentie, arbitrii straini sunt la fel de rai ca si ai nostrii, arata cartonase la coate in figura aplicate inamicului !
Si apropos, pink_me's, nici o clipa nu m-am indoit ca alcatuirea echipei a fost determinata, pe langa motivele obiective, si de dorinta lui Olaroiu de a menaja jucatorii impoartanti. Atata doar ca eram de parere ca rezervele Stelei au o alta valoare - cred ca am si postat asta de cateva ori - si ma asteptam la un joc mai bun.

Kainsashiki
23rd September 2006, 23:24
penalty gratuit acordat de arbitrul ala...probabil se gandea ca daca nu da va fi decapitat, in caz ca e penalty..

bobycox
23rd September 2006, 23:28
11m clar la badea,in alunecare jucat lui bistrita il loveste cu piciorul sau de sprijin pe Badea,dupa care ciupeste balonul.Decizie corecta.


te faci de ras cu afirmatia asta. Iar in acelasi timp te minti singur. Daca o sa se dea vrodata un penalty in CL , ca asta din seara asta eu iti trimit o naveta de bere.

Brian
23rd September 2006, 23:28
penalty gratuit acordat de arbitrul ala...probabil se gandea ca daca nu da va fi decapitat, in caz ca e penalty..

Ai dreptate. I-a fost frica sa nu dea penalti, dar chiar daca nu a fost penalti... au fost circumstante... chiar l-a lovit in piciorul de sprijin pe Badea, dar a dat clar in minge...nu se da penalti pt asa ceva...decizia corecta: corner in cazul in care mingea a iesit afara....

SORENSEN
23rd September 2006, 23:29
Am jucat foarte slab ..iar penalty-ul a fost usor acordat.

YoYoyOi
23rd September 2006, 23:31
parca spuneau ca joaca cu rezerve .....dica & company ce cautau in teren ??



dica a intrat la jumatatea reprizei secunde.
Company???:o: te referi la colegii lui Dica? Adica la jucatorii Stelei? Pai ce doreai? Sa nu intre nici un jucator stelist pe teren? Ca nu te inteleg...:mda:

STEAUA-MANIA
23rd September 2006, 23:33
te faci de ras cu afirmatia asta. Iar in acelasi timp te minti singur. Daca o sa se dea vrodata un penalty in CL , ca asta din seara asta eu iti trimit o naveta de bere.
Iti permiti?:D bobita,tu esti orbit de ura fata de STEAUA..asta e,tu esti cu aia din B,eu cu o echipa cu traditie,istorie,rezultate,samd.Oricum,iti transmit sincere condoleante!:D

danpuric78
23rd September 2006, 23:33
11m clar la badea,in alunecare jucat lui bistrita il loveste cu piciorul sau de sprijin pe Badea,dupa care ciupeste balonul.Decizie corecta.
Astfel de idei ma fac sa imi pierd pofta de discutii civilizate. De ce nu faceti voi ma, un fotbal al vostru, un regulament al vostru, pe care sa il semneze becali si cu mm si toate fazele sa se judece dupa acel regulament. sa il schimbati dupa cum va convine etapa de etapa si cu asta basta.
Si asa fotbalul s-a inventat odata cu venirea lui becali atunci de ce sa nu arbitram si sa jucam dupa cum vrea el si altii ca el.
PS. In regulamentul pe care il cunosc Therreau nu trebuia eliminat, dar nici badea nu a fost azi faultat.

STEAUA-MANIA
23rd September 2006, 23:35
In regulament trebuia eliminat atat thereau cat si dihoru de moti..insa cum regulamentu e aplicat dupa cum place unor jigodii precum corpodean..asta e..

Seldon
23rd September 2006, 23:37
Am jucat foarte slab ..iar penalty-ul a fost usor acordat.

Da, ati jucat slab si ar cam fi cazul sa va reveniti.
In privinta penalty-ului, gandeste-te la presiunea care e pe arbitru in fazele care, fara sa poata vedea reluari, nu ii sunt foarte clare. Pe de o parte, daca nu acorda penalty, ii sar in cap unii si altii ca a arbitrat anti-nu-stiu-cum. Pe de alta parte, daca il acorda, ii sar in cap dusmanii ca arbitreaza pro-nu-stiu-cum si ca numai asa castiga nu-stiu-cine.
Cum e mai bine?
Daca eram in locul arbitrului, probabil ca, vazand doar faza live, as fi dat penalty. Dupa ce am vazut reluarea, m-am razgandit.
Problemele astea nu o sa dispara niciodata.

danpuric78
23rd September 2006, 23:39
In regulament trebuia eliminat atat thereau cat si dihoru de moti..insa cum regulamentu e aplicat dupa cum place unor jigodii precum corpodean..asta e..
Jigodia de corpodean l-a aplicat si in favoarea stelei si nu odata. Asta si il doare be becali, ca a fost tradat de arbitrul lui de casa.

pinki
23rd September 2006, 23:40
hai ca iar o luati pe alte campii... reveniti la subiect :ok:

STEAUA-MANIA
23rd September 2006, 23:41
Da,sigur..corpodean chiar a ajutat pe STEAUA...puric,nu mai consuma alcool inainte de a te loga pe ols:P

bobycox
23rd September 2006, 23:42
Iti permiti?:D bobita,tu esti orbit de ura fata de STEAUA..asta e,tu esti cu aia din B,eu cu o echipa cu traditie,istorie,rezultate,samd.Oricum,iti transmit sincere condoleante!:D

Nu am chiar nici o ura, fata de Steaua sau de vre-o alta echipa din DIV A , poate un dispret fata de MITICa si M. Sandu. Am mai spus-o si in alte dati, JIJI sa nu se planga de arbitraje , doarce el l-a sustinut pe Sandu si in acelasi timp la zburat pe Craciunescu.

PS. Daca nici FC ARGES nu are istorie , atunci cine are ? POLI AEK , sau Farul ?

six
23rd September 2006, 23:44
Am jucat foarte slab ..iar penalty-ul a fost usor acordat.:rolleyes: aia albi erau de la bitritza :P da ailalti cine erau!!?? :D :happy :happy
PS:am vorbit personal cu Orlando sa nu va "taxeze":D ca urmeaza Lyon :drak:

danpuric78
23rd September 2006, 23:53
Da,sigur..corpodean chiar a ajutat pe STEAUA...puric,nu mai consuma alcool inainte de a te loga pe ols:P
Daca incepi cu de astea, chiar ma faci sa-mi pierd buna vointa.
Chiar vrei sa ma convingi ca ai *********** cu analfabetul oier care a acaparat ghencea. a fi suporter al stelei nu inseamna ca trebuie neaparat sa sustii cu tarie ineptiile de cimpanzeu ale lui JIJI.
Chiar ciobanul a zis in gura mare ca i-a dat bani lui corpodean, si nu o singura data.
Mai mult, dupa ce francezul ala a fost eliminat (incorect) steaua a asteptat cu disperare decizia compensatoare - arbitrajele lui corpodean au introdus in romania termenul de decizie in compensatie. insa ea nu a venit. am imult, nicolita, care inca nu face deosebirea intre gazonul de fotbal si imasul de la faurei, ii da lui corpodean pretextul sa lase steaua in zece oameni.
Cum au si luat gol in ultimul minut - era normal sa isi descarce nervii pe corpodean.
Oricum, prefer sa discut cu stelistii care *************becaloidului.

pinki
24th September 2006, 00:02
Daca incepi cu de astea, chiar ma faci sa-mi pierd buna vointa.
Chiar vrei sa ma convingi ca ai acelasi nivel de iq cu analfabetul oier care a acaparat ghencea. a fi suporter al stelei nu inseamna ca trebuie neaparat sa sustii cu tarie ineptiile de cimpanzeu ale lui JIJI.
Chiar ciobanul a zis in gura mare ca i-a dat bani lui corpodean, si nu o singura data.
Mai mult, dupa ce francezul ala a fost eliminat (incorect) steaua a asteptat cu disperare decizia compensatoare - arbitrajele lui corpodean au introdus in romania termenul de decizie in compensatie. insa ea nu a venit. am imult, nicolita, care inca nu face deosebirea intre gazonul de fotbal si imasul de la faurei, ii da lui corpodean pretextul sa lase steaua in zece oameni.
Cum au si luat gol in ultimul minut - era normal sa isi descarce nervii pe corpodean.
Oricum, prefer sa discut cu stelistii care nu si--au predat si ultimul neuron becaloidului.

:happy :happy :happy :happy :happy pana una alta, fotbalistii sunt in teren sa joace, meme si jiji sa vorbeasca (uneori aiurea) la tv... s-o lasam balta cu meciul dinamo-steaua, sa vorbim de meciul de azi ca despre asta e vorba, sa ne gandim la lyon si la meciul de marti (cine doreste) si sa lasam arbitrii in pace, poate asa n-o sa mai greseasca atat. eu am mai zis, azi, mai bine nu ne dadea penalty... ca n-a fost! :ok:

be@
24th September 2006, 00:03
Mare echipa sunteti voi, ma.... Orlando sa traiasca.
Si sa dea Domnul cu O.L. tot asa sa jucati.

Kainsashiki
24th September 2006, 00:18
be@, cand doresti raul cuiva, acel rau ti se intampla tie, nu stiai ?

starsteel
24th September 2006, 00:22
Meci pe care l-am castigat cu greu ar cam fi timpul sa revenim, astazi la 0-1 chiar ne-a trecut glontul pe la ureche.

be@
24th September 2006, 00:59
Vom castiga fara probleme...vom face scor...cred ca stelistii vor strange randurile si vor calca in picioare mizeria fotbalului romanesc..

Mizerie ca n-au vrut sa va amanati meciul. De aia, nu? Incredibil ce tupeu aveti in voi ! De parca e vina Gloriei ca aveti accidentati, sau ca unii de la voi se cred la K1 si dau coate in piept adversarilor.
Numai cu pomana de la arbitri si cu interventii ale observatorilor la echipele adverse s-o lase mai moale v-ati obisnuit. Milogilor !

Red-Castorryy
24th September 2006, 02:29
Penalty gratuit :rosu: :rosu: :rosu:
Arbitrul Orlando Trandu a dictat penalty la o deposedare corectă a lui Mureşan la Badea .Trandu s-a mai evidenţat o dată, iert&#238;ndu-l pe Petre Marin de al doilea "galben" după un fault la Costea (67). La golul marcat de Oprita Gigi Becali l-a trecut la prima si pe portarul Bistritei : Albut
"Penalty inventat pentru Steaua!" Ioan Horoba, vicepreşedinte Gloria

Sasuke Uchiha
24th September 2006, 03:06
dupa ce ne-au furat pe fata in meciul cu dinamo acu se plang pt un penalty usor acordat, corect ar fi fost, victorie cu dinamo si egal cu gloria daca arbitrajul ar fi fost decent :rosu:

remy
24th September 2006, 03:41
CE VISEZI, VALI, TATA, FURT LA DINAMO-STEAUA 1-0 ?
AI VISE EROTICE LA ORA ASTA ?
A PRIMIT DINAMO VREUN 11 M, CA ACUM ?
A DAT VREUN GOL DIN OFFSAID SAU DUBIOS ?
PT. CA A ELIMINAT UNII DINTRE CEI MAI VIOLENTI JUCATORI DIN A (SPUNE CATE CARTONASE GALBENE SI ROSII AU PANA ACUMA, ASTA CA SA VEZI CA I-A ELIMINAT PE CEI DOI CUM SCRIE LA REGULAMENT !!!), INSEAMNA CA I-A FURAT CINEVA
Dar la meciul Steaua-Gloria, ce a fost, mai, tata, mai ?
Vezi aici si ciocul mic, ca ne suparam daca tot acuzi pe altii de ceva care n-a fost:

TRANDU A IMPINS STEAUA SPRE VICTORIE LA STEAUA-GLORIA 2-1 !

http://sr3.mytempdir.com/947691/StXKRHnADZHJDghkzRy4iO5Q1Y0opTc_m4u9SuIdQhoNGQm0Zx Xi+HgkwxH8nIfb61GQ/TRANDU%20A%20IMPINS%20STEAUA%20SPRE%20VICTORIE%20L A%20STEAUA-GLORIA%202-1%20%21.jpg

sau aici: http://www.mytempdir.com/947691

COMENTARII, CEVA, DRAGI STELISTI FANATICI ?
NU MAI URLATI CA SUNTETI FURATI ?
AICI CINE URLA MAI TARE, ALA ARE CASTIG DE CAUZA ?
SA-I AUZIM PE MEME SI JIJI SI DUPA MECIUL ASTA, CE REPLICI MAI AU DESPRE MAFIA ADEVARATA, CARE COLCAIE LA STEAUA !
Ei fara arbitrii mituiti sau echipe "satelit", abia s-ar tarai pe la mijlocul clasamentului, ca Rapidul !

Ammadeus
24th September 2006, 03:46
alt meci castigat de arbitrii pt echipa ciobanului semianalfabet evazionist fiscal; s.b. ar trebui eliminata din campionat, nu se poate juca impotriva ei, sunt in permanentza 14-16 adversari pe teren (observatorul federal inclus); astept corectzia administrata de adevaratzii profesionisti, olympique lyon, e timpul cineva sa va umileasca in ghencea in fatza ciobanului; allez lyon, la pays est avec toi!

danpuric78
24th September 2006, 03:50
:pana una alta, fotbalistii sunt in teren sa joace, meme si jiji sa vorbeasca (uneori aiurea) la tv... s-o lasam balta cu meciul dinamo-steaua, sa vorbim de meciul de azi ca despre asta e vorba, sa ne gandim la lyon si la meciul de marti (cine doreste) si sa lasam arbitrii in pace, poate asa n-o sa mai greseasca atat. eu am mai zis, azi, mai bine nu ne dadea penalty... ca n-a fost! :ok:
pe acest forum mai sunt si oameni care gandesc corect. :ok:
mult succes stelei marti cu OL. va avea nevoie de multa sansa dar un rezultat bun nu e imposibil.

oaspetele
24th September 2006, 05:47
una peste alta, sper ca s-a tras semnalul de alarma. daca cu o echipa care nu a prea gasit pedala de acceleratie, Gloria, a fost nevoie de o decizie controversata pentru a rasturna situatia, ma tem ca in meciul cu lyon nu va fi deajuns.
succes Steaua !

cat despre Gloria, daca se va putea debarasa de trecutul ce ii apasa umerii, am putea avea sperante sa revedem Fiorentina la Bistrita..

CrAzY92
24th September 2006, 08:43
YES , asa cum am vrut noi Stelisti :P

Romeo
24th September 2006, 09:05
nu conteaza cum s-a castigat, acum important este sa-i scoti din forma pe dinamovisti, altfel ei sunt campioni 90 %

AxinTe
24th September 2006, 09:55
STEAUA a castigat meritat ...dc? pentru ca arbitrul a fost corect

foarte corect.. penalty inexistent + fault criminal al lui p. marin de galben(era al doilea) ....... cum voua va place sa atacati Dinamo pentru o greseala de arbitraj in 8 meciuri(!!!) asa o sa caut si eu fiecare greseala de arbitraj si o sa o pun aici! btw.. asta e al 5-lea sau al 6-lea penalty din sezonul asta ?!?! Dinamo a avut 0 penalty-uri si 0 goluri marcate din off-side.

Sunchase
24th September 2006, 10:04
Intr-adevar stelistii trebuie sa faca o caseta pt uefa.O caseta cu arbitrajele de care au parte.Incredibil nesimtirea acestora.Dupa ce ca au furat ultimii 2 ani au avut parte de arbitraje mai mult decat favorabile la inceput de sezon inclusiv ieri cu penalty gratuit tot ei sunt nemultumiti.Un circ de prost gust in ghencea.Probabil si peste 2-3 etape castigate la fel ca ieri din penalty-uri imaginare cei din ghencea vor tipa in continuare pentru rosul care nu l-a primit tames si cat de mult sunt furati ei in campionat.
DEMISIA CCC !!

DEZGUSTATOR sTeaua ! :rosu:

Saber Rider
24th September 2006, 10:25
Daca tie iti intra unul in picioare, si dupa ce te da jos din corcodus mai atinge si mingea, si tu zici ca e totul corect, inseamna ca nu ai nici o treaba cu jocul de fotbal.
Iar despre galbenele de aseara, mai bine ai vedea cum 3 jucatori de la Bistrita au faultat mult mai rau si in situatii mult mai clare si nu au luat nimic, si totusi arbitrul a umplut cu 7 galbene pe stelisti. Iarasi rea vointa din partea voastra ?
Lojic ... nu v-a placut scandalul normal de dupa arbitrajele sub orice critica pe care le-a avut Steaua in derbyurile din ultimele 2 etape.
Inventatorul fantei de lumina de la Timisoara la Danciulescu, domnul Corpodean, este numarul 1 dupa CCA. Asta spune multe despre arbitrajul romanesc.

PS. Danciulescu juca la Dinamo atunci la Timisoara ;)

Zax
24th September 2006, 10:28
Sunchase poate ne explici si noua cum a fost in meciul rapid fc arges daca tot esti asa de tare-n gura....coman dc n-a luat rosu si la tanasa dc n-a dat penalti?

bogdang
24th September 2006, 10:40
:rosu: :rosu: :rosu: in meciul de aseara s-a vazut clar cine e echipa favorizata de arbitrii in romania. daca steaua nu poate castiga corect pe teren, sa se lase de fotbal si sa se apuce de tenis, ca acolo aveti mai mari sanse. daca nu r\era arbitul, nu obtineati nici un punct. ar trebiu sa va uitati mai intai in ograda voastra si apoi sa vorbiti de altii...sunteti patetici

Sasuke Uchiha
24th September 2006, 11:19
felicitari :D

imi place cum se enerveaza dinamovistii si rapidistii...cat v-au ajutat pe voi arbitrii si acu va urcati pe pereti ca a primit steaua un penalty usor :sleep:

grande
24th September 2006, 11:25
felicitari :D

imi place cum se enerveaza dinamovistii si rapidistii...cat v-au ajutat pe voi arbitrii si acu va urcati pe pereti ca a primit steaua un penalty usor :sleep:

Noi ne enervam pe buna dreptate .voi va suparati ca vi se spune adevarul in fata ,asta este !
Apropo ,cum stati cu culesul capsunilor ?:happy

Liviu
24th September 2006, 11:28
Să fim sinceri şi să spunem că băieţilor noştri le-a intrat fotbalul īn cap după victoria de la Kiev . E şi o oboseală dar īn primul rānd o delăsare specific romānească . Probabil că s-au gāndit că dacă au īnvins la Kiev vor rupe acum orice īntālnesc īn cale . Lăsānd la o parte absenţele de ieri , jocul Stelei a arătat aceleaşi carenţe ca īn ultimele două jocuri . Semn īmbucurător e că īn repriza a doua , ne-am mişcat mai bine , cu mai multă dorinţă şi determinare , fapt pānă la urmă răsplătit de golul 2 . Victorie meritată īntr-un joc cu o echipă care a şutat o singură dată pe poartă .

Īncă ceva : Gigel Coman trebuie făcut pachet şi returnat la Timişoara . Urgent . :no:

YoYoyOi
24th September 2006, 11:33
felicitari :D

imi place cum se enerveaza dinamovistii si rapidistii...cat v-au ajutat pe voi arbitrii si acu va urcati pe pereti ca a primit steaua un penalty usor :sleep:

Pe ei nu-i supara ca arbitrii ajuta Steaua, ci ii enerveaza ca nu-i mai ajuta pe ei.:headbang:

Oricum, lasind gluma la o parte, recunosc ca nu a fost un panalty clar, ca a fost usor acordat. Dar de aici si pina a vorbi de vreo intentie a arbitrului de a ajuta Steaua e cale lunga. Ca la cite cartonase s-au dat, e posibil a Steaua sa piarda meciurile urmatoare pe motiv de neprezentare. Ca nu mai are cine intra in teren.:rolleyes:

Red-Castorryy
24th September 2006, 11:49
Deja este clasic, fie ca nu se da penalty cand Goian joaca voley, fie ca steaua primeste unul absolut inexistent.

400 de spectatori!!!!
sa va fie rusine, stelistilor !!!

grande
24th September 2006, 12:09
400 de spectatori!!!!
sa va fie rusine, stelistilor !!!

normal ,meciul s-a jucat cu casele inchise !:happy

Red-Castorryy
24th September 2006, 12:37
normal ,meciul s-a jucat cu casele inchise !:happy


:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

Hard
24th September 2006, 12:42
spectatorii ca si jucatorii s-au odihnit pt meciul din Champions League

gicu
24th September 2006, 12:45
asa e, v-ati revenit cu GLoria...nu-i asa ca meritat? :sleep:

adevarul e ca in ultimele 4 etape ati jucat f. prost, puncte ati scos numai cand si-au bagat coada arbitrii.

daca nu-si revine "simbolul" pana marti...n-o sa mai scoateti capul de rusine

Red-Castorryy
24th September 2006, 12:47
nu-si revine "simbolul" pana marti..

care simbol ? Ir ?

STEAUA-MANIA
24th September 2006, 13:01
foarte corect.. penalty inexistent + fault criminal al lui p. marin de galben(era al doilea) ....... cum voua va place sa atacati Dinamo pentru o greseala de arbitraj in 8 meciuri(!!!)
Eh,da si 11m pt vaslui la 0-0..ala nu l-ai vazut,nu?Erai cumva pe sub masa,nu-i asa?Ca sa nu mai zic de alte furturi marca dinamo:rosu:

normal ,meciul s-a jucat cu casele inchise !:happy
pai da,sa nu vina corsicanu sa ne sparga casele! :D


Apropo ,cum stati cu culesul capsunilor ?:happy
Apropo,sa-i spui lui corsicanu e co,ca,LEBEDELE sunt "monumente" ale naturii,NU SE MANANCA!:D

dede
24th September 2006, 13:07
Noi ne enervam pe buna dreptate .voi va suparati ca vi se spune adevarul in fata ,asta este !
da' va place cand va ajuta arbitrul, nu? :jerk:

chipy_1923
24th September 2006, 14:38
da' va place cand va ajuta arbitrul, nu? :jerk:

voua nu va place,nu?dc nu va ajuta aseara..ati fi egalat,asta in cel mai fericit caz...trebuia sa va elimine si lebada aia din echipa....pe p. marin(asta pt. steaua mania)...oricum ati jucat slab de tot...dc jucati asa si cu lyon..dc scapati cu 3 goluri sa va inchinati...:jerk:


Sunchase poate ne explici si noua cum a fost in meciul rapid fc arges daca tot esti asa de tare-n gura....coman dc n-a luat rosu si la tanasa dc n-a dat penalti?

rosu a fost la coman..penalty la tanasa,in nici un caz,a simulat...si ai uitat de penalty-ul clar la buga neacordat..:ok: plus un rosu pt. chita care a dat cu cotul la fel ca moldovan si a scapat nepedepsit..asa ca mai usor cu acuzele...in nici un caz nu ne-a avantajat arbitrajul din meciul cu arges...

lucian_iasi
24th September 2006, 15:04
rosu a fost la coman..

Si zi-mi cum ar fi fost sa juacti 82 minute in 10??ca faza s-a petrecut prin min 8sau 9...Nu ati fost ajutati de arbitru???:rolleyes: :rolleyes:

mirung
24th September 2006, 16:10
Stau si ma mir cum se agita lumea dupa meciul de ieri!
Cata relevanta poatea avea un meci in care au fost facut 11 inlocuiri in formula de baza?
A iesit bine pana la urma, s-au luat 3 puncte de la o echipa aservita dusmanului. Pana la urma bine ca nu a fost amanat jocul, caci ar fi trebuit ca susendarile sa fie efectuate in meciul de la Iasi, oricum mai greu...cred ca de fapt nici nu s-a dorit amanarea, dar a fost ceruta stiin ca liga lui mitica se va opune, dovedind asfel pentru cine face jocurile (bine ca se poate amana un joc pt o demonstratie hipica).....
daca se intampla necazul cu 3 suspendati si 4 accidentati anul trecut, ne batea si Prefabricate Modelu....asa ca acum avem dovada ca putem trece si peste situatii f. grele....s-a incercat ceva, ne-au dat 7 galbene (dar Bacaul anul trecut cu rapizi a luat mai multe).......
Acum noi ne pregatim de Lyon iar dusmanii pregatesc televizoarele........ar schimba oare cineva locul cu noi?

tataleone
24th September 2006, 16:17
STEAUA a castigat meritat ...dc? pentru ca arbitrul a fost corect

:happy :happy Imi place ca unii stelistii inca mai au simtul-umorului. Dar dupa meciul de ieri ar trebui sa lasati glumele si sa bagati capul in pamant de rusine...
A fost al cincilea meci in care arbitrii va ajuta decisiv si voi continuati sa aveti tupeul de a acuza ca nu a fost eliminat un jucator de la Dinamo :rosu:


spectatorii ca si jucatorii s-au odihnit pt meciul din Champions League

Se poate...dar mai bine ar fi venit ieri sa vada o victorie asa cum le place lor (adica obtinuta de oricine altcineva decat de jucatorii Stelei), decat o infrangere la minim 2 goluri cum va fi cu Lyon...

remy
24th September 2006, 16:43
Stau si ma mir cum se agita lumea dupa meciul de ieri!
Cata relevanta poatea avea un meci in care au fost facut 11 inlocuiri in formula de baza?
A iesit bine pana la urma, s-au luat 3 puncte de la o echipa aservita dusmanului. Pana la urma bine ca nu a fost amanat jocul, caci ar fi trebuit ca susendarile sa fie efectuate in meciul de la Iasi, oricum mai greu...cred ca de fapt nici nu s-a dorit amanarea, dar a fost ceruta stiin ca liga lui mitica se va opune, dovedind asfel pentru cine face jocurile (bine ca se poate amana un joc pt o demonstratie hipica).....

Asa-i ca totul e bine cand te ajuta arbitrul sa iei 3 puncte mincinoase ?
Te-ai uitat la aragaz, sau la TV ?
Ia de aici:
Penalty dubios Steaua in meciul cu Gloria:
http://www.bolt.com/Masi27185/video/2273632

vlad1607
24th September 2006, 16:47
Arbitrii continua sa ajute steaua in ciuda behaielilor onaniste venite dinspre ghencea ! dupa ce nu au dat 11 m clar ca buna ziua pt arges acum au facut un mic cadou pt debusolatii stelei ! RUSINEA nu are margini !

mirung
24th September 2006, 16:55
Asa-i ca totul e bine cand te ajuta arbitrul sa iei 3 puncte mincinoase ?
Te-ai uitat la aragaz, sau la TV ?
Ia de aici:
Penalty dubios Steaua in meciul cu Gloria:
http://www.bolt.com/Masi27185/video/2273632

Mergi si te inroleaza la jandarmi!
daca asta ai inteles, ai IQ-ul necesar pt asta si oricum acolo ti-e locul! Mai dai cu parul, mai calci in picioare.....
E bine ca o echipa , nu incropita ,ci cu totul schimbata poate rezolva un joc cu un adversar pus sa te incurce prin orice mijloace.......rezevele Stelei au stat 85 de min in terenul Gloriei care nu era nici in 10 nici in 9........
Regleaza-ti dumneata aragazul sa vezi fanta de lumina a lui Corpodean !

polist_4ever
24th September 2006, 18:16
IARA A FOST AVANTAJATA stiaua DE ARBITRU,DAK NU LI SE ACODRA PENALTYUL ACELA INEXISTENT NU EGALAU stelistii IN VECI,DAR ASA TREBUIA SA FIE INCA DE LA INCEPUTUL MECIULUI...CA VEZI DOAMNE E stiaua...:(

Hipgnosis
24th September 2006, 22:21
CE VISEZI, VALI, TATA, FURT LA DINAMO-STEAUA 1-0 ?
AI VISE EROTICE LA ORA ASTA ?
Vezi aici si ciocul mic, ca ne suparam daca tot acuzi pe altii de ceva care n-a fost:

N-am mai intrat de mult pe aici dar vad ca lucrurile evolueaza. Pe langa discursul de jandarm, vad ca remisor a inceput sa va ameninte si sa va puna la punct cu ciocul mic. Chair asa, il tineti pe post de maimuta, ca nu prea il vad banat!
Victorie meritata cu Gloria, penlaty clar, am mai avut inca 10 lovituri de la 11 metri care nu ni s-au dat, la sutul bistritenilor s-a inclinat pamantul si mingea a luat efect, ca altfel o scotea Cernea, am fost opriti de 11 ori aiurea pe motiv de off-side, cele 5 goluri pe care le-am dat si au fost anulate, trebuiau validate, au fost clare, ce draq!
Ce a vazut cineva de pe aici altceva? "Atunci ciocul mic" nu de alta dar "ne suparam"!!! O uitam pe asta: ce ma aveti vise erotice de nu vedeti cum trebuie un meci? pai ce va uitati la aragaz? :jerk:

delaparis
24th September 2006, 22:56
penlaty clar, am mai avut inca 10 lovituri de la 11 metri care nu ni s-au dat, la sutul bistritenilor s-a inclinat pamantul si mingea a luat efect, ca altfel o scotea Cernea, am fost opriti de 11 ori aiurea pe motiv de off-side, cele 5 goluri pe care le-am dat si au fost anulate, trebuiau validate, au fost clare, ce draq!
Ce a vazut cineva de pe aici altceva? :


Ai vazut cam multe cred eu ... :rolleyes:

Lasa ca e bine si asa ...
Steaua a cistigat pentru ca e mai buna orice s-ar zice ... dar sa nu intram in amanunte :rolleyes: e mai bine asa :cool:

SAMM
25th September 2006, 00:14
preferam sa nu beneficeze Steaua de nici o greseala de arbitraj nici cu Arges nici cu Gloria dar sa arbitreze corpodean corect

iata ca in meciul direct unde conteaza cel mai mult pur si simplu aceasta mizerie de om corpodean ne-a macelarit pur si simplu

mai mult este si declarat arbitrul no 1 in Romania

sa nu uitam ca si acum 3 ani s-a intamplat la fel corpodean si dinamo au luat titlul iar dinamo a iesit rusinos din Europa eliminata in primul tur Uefa de Partizan Belgrad

brandon
25th September 2006, 04:52
E perfect adevarat. Problema e ca in fotbalul de azi, mai ales in cel european caruia steaua sustine ca ii apartine, absentele jucatorilor sunt ceva normal. Fie sunt datorate accidentarilor sau suspendarilor, fie oboselii sau menajarii unor fotbalisti, fie ca pur si simplu antrenorul vrea sa roteasca unii jucatori. La echipele moderne nu se mai alineaza de mult un unsprezece meci de meci si mai ales nu se justifica rezultatele negative prin lipsa unor jucatori. Astfel de scuze merg la jiul sau la unirea urziceni, dar in nici un caz la steaua.
de ce nu incercati sa acceptati pur si simplu ca steaua a a facut trei meciuri slabe dupa victoria de la kiev, iar cauza scaderii de forma sta mai degraba in interiorul echipei decat in conspiratii impotriva ei.

Cata dreptate poti sa ai !!! Bravo!!!
Uitati dom'le,un om inteligent!!!

remy
25th September 2006, 04:56
"Penalty inventat"
Valentin Schiopu, Razvan Rotaru

Conducatorii bistriteni īl acuza pe arbitrul Orlando Trandu ca a acordat un penalty inexistent pentru ros-albastrii. Directorul sportiv al Gloriei, Ioan Horoba, a luat foc ieri, cerīnd sanctiuni drastice īmpotriva centralului de la Steaua - Gloria (2-1), Orlando Trandu. Īn minutul 40, centralul partidei a acordat, la scorul de 1-0 pentru bistriteni, un penalty pentru ros-albastri la o deposedare corecta a lui Muresan asupra lui Vali Badea.
"A fost lamentabil. N-are ce sa caute īn Divizia A fiindca a gresit lucruri elementare. A fost si fault īn atac la golul al doilea, ca sa nu mai vorbesc de inventia aceea de penalty. Ar trebui sanctionat foarte aspru. Sa se sesizeze CCA si ceilalti factori de la FRF. Nu vrem sa ne transformam īn reclamagii la adresa arbitrilor, dar am fost vaduviti si la Timisoara, si la Arad, si la Tīrgu Jiu, si cu Jiul. Ajunge, ne-am saturat! Echipele mici au nevoie de arbitri straini, fiindca sīnt furate de echipele mari. Trandu a influentat rezultatul", a declarat Horoba.
Si tehnicianul Ioan Ovidiu Sabau a spus ca nu crede ca a fost penalty la intrarea lui Muresan. "Mi s-a parut usor data acea lovitura de pedeapsa, pentru ca jucatorul a lovit mingea, dar nu mai conteaza. S-a terminat 2-1, deci am pierdut", a spus Sabau. Presedintele bistritenilor, Jean Padureanu, a spus si el ca Steaua nu merita sa cīstige datorita arbitrilor. "Am revazut faza de cel putin zece ori si nu a fost 11 metri. Puteau sa ne bata si fara acea lovitura inventata", a declarat Padureanu

Gigi Becali apara arbitrul (???!!!)
Chiar daca toata saptamīna trecuta ros-albastrii au contestat vehement arbitrajul, imediat dupa meciul de sīmbata, Becali a spus ca este multumit de prestatia arbitrului Trandu. "Arbitrul a īncercat sa fie corect si cred ca a reusit. Nu pot sa spun daca a fost sau nu penalty. Vad ca se poate sa nu mai fim furati. Oricum, mafia asta din arbitraj īncearca sa ne faca numai rau", a adaugat Becali.

"Nu cred ca iesim campioni"
Gigi Becali a declarat si la finalul meciului cu Gloria ca echipei sale īi va fi foarte dificil sa mai cīstige titlul: "E greu sa iesim campioni. Mafia este bine organizata. Cum este posibil sa-l introduci pe Corpodean primul pe lista FIFA? Īn schimb, Salomir a fost scos si mai sunt arbitri din vechea generatie, Tudor de exemplu, pe care īi cunosc foarte bine si stiu ca nu sunt corupti, nu ca Sorin Corpodean, care are multe antecedente".

Deposedarea corecta a lui Muresan a fost transformata īn penalty de arbitrul Trandu

http://www.gsp.ro/images/content/articles/2006/9/56992/1-157278351beb56113bd81_660_658_.jpg

25 septembrie 2006
CE RUSINE DE ECHIPA, ACEASTA STEA ... CAZATOARE !

brandon
25th September 2006, 04:58
normal ,meciul s-a jucat cu casele inchise !:happy

pai,da!Stelistii sunt cei mai patimasi din Romania!:happy :happy :happy
N-aveai loc s-arunci un ac,asa erau de inghesuiti!!!:happy :happy :happy Si cica sunt cei mai multi in tzara ......:mda: ,poate simpatizanti,dar nu suporteri!

Cred ca n--a fost nici un jandarm la meci....n-aveau pe cine sa bata!:ciocan: :happy

Diodude
25th September 2006, 05:40
preferam sa nu beneficeze Steaua de nici o greseala de arbitraj nici cu Arges nici cu Gloria dar sa arbitreze corpodean corect

Pai daca corpodean arbitra corect trebuia sa il dea afara si pe lautarul de petre marin la intrarea criminala cu cotul in gatul lui ze kalanga,dar asa a inchis ochii ca altfel poate pateati ca rapidul anul trecut la petrosani.Ce imi place la voi este ca respectati cu desavarsire zicala aia veche batraneasca:Hotul striga Hotii!!!
Pregatiti doliul marti , ca vine Lyonul in ghena sa va sodomizeze!!!

Diodude
25th September 2006, 05:46
pai,da!Stelistii sunt cei mai patimasi din Romania!:happy :happy :happy
N-aveai loc s-arunci un ac,asa erau de inghesuiti!!!:happy :happy :happy Si cica sunt cei mai multi in tzara ......:mda: ,poate simpatizanti,dar nu suporteri!

Stii cum e cu steaua.Exact cum ai zis tu, are multi simpatizanti ,nu suporteri.stai sa vezi cand o incepe decaderea,prin champions league si campionat sa vezi atunci ce uita asa zisii suporteri ai lor si presa de ei,si ce misto o sa se faca de ei.
Mama de abia astept Lyonul marti in ghena sa vezi rasul dracului!!!!!!!!!!Sa vezi cuplul bionic goian&ghionea de nenumarate ori ca la golul lui Dennis Serban,sa vezi instructie ce le preda francezii "europenilor",care au pretentia ca toata lumea sa se dea la o parte din fata lor ca joaca in champions league!!!!!!!!!!!!!:rosu:

remy
25th September 2006, 06:28
Pe ei nu-i supara ca arbitrii ajuta Steaua, ci ii enerveaza ca nu-i mai ajuta pe ei.:headbang:

Oricum, lasind gluma la o parte, recunosc ca nu a fost un penalty clar, ca a fost usor acordat. Dar de aici si pina a vorbi de vreo intentie a arbitrului de a ajuta Steaua e cale lunga. Ca la cite cartonase s-au dat, e posibil a Steaua sa piarda meciurile urmatoare pe motiv de neprezentare. Ca nu mai are cine intra in teren.:rolleyes:
SPECIAL PT. TINE, CARE ESTI ORB CA DINAMO A FOST AJUTATA CU STEAUA, REVEZI FAZA:

Thereau a dat cu cotul
Imaginile oferite joi seara de TVR (preluate de la France 2), dintr-un alt unghi, arata ca Cyril Thereau l-a lovit cu cotul pe Moti, iar eliminarea sa (sau macar un cartonas galben) se impunea in meciul Dinamo - Steaua 1-0. Din imaginile de miercuri parea o greseala de arbitraj, insa imaginle de joi arata total invers.

Apasati aici pentru a vedea secventa: http://www.onlinesport.ro/downloads/thereau-cot.wmv
SAU:
Drum inlesnit pentru Steaua
Steaua a egalat Gloria pe stadionul National dupa o cadere teatrala in careu a lui Vali Badea. Scandalul oficialilor Stelei a dat roade, iar arbitrii s-au revansat dupa Dinamo.
VA ROG FRUMOS, INCETATI CU ACUZELE ASTEA DE DOI BANI CA STEAUA E FURATA, CA VA RAD SI CURCILE !
SA-SI VADA DE JOCUL LOR STEAUA. SI SA NU SE MAI FACA DE RAS CU AMENINTARILE ASTEA: Steaua ar putea boicota echipa nationala !.
Astia-s romani, sau se cred stapanii lumii si uita unde traiesc ?
RUSINICA, STEAUA LUI JIJEL SI MEMEL ! :jerk:


Mergi si te inroleaza la jandarmi!
daca asta ai inteles, ai IQ-ul necesar pt asta si oricum acolo ti-e locul! Mai dai cu parul, mai calci in picioare.....
E bine ca o echipa , nu incropita ,ci cu totul schimbata poate rezolva un joc cu un adversar pus sa te incurce prin orice mijloace.......rezevele Stelei au stat 85 de min in terenul Gloriei care nu era nici in 10 nici in 9........
Regleaza-ti dumneata aragazul sa vezi fanta de lumina a lui Corpodean !
Aragazul stelistilor mai functioneaza ? Ca daca se strica si ala, chiar ca o sa comentati orbeste doar ce spune Jiji sau Meme, sefii vostri cei "sfinti".
Prevad ca, in ritmul asta, Steaua va fi si desfiintata in maxim 1 an, nu se poate sa se lase un gunoi uman care injura si jigneste pe toti si pe toate, fara dovezi.
Si, culmea tupeului, dupa ce acuza la un singur meci ca este furat (dar aproape toti recunosc ca arbitrii au procedat conform regulamentului), la meciul urmator e ajutat golaneste sa dea un gol din 11 m inexistent, dupa ce n-a jucat absolut nimic, ceea ce demonstreaza ca arbitrul a facut totul sa incurajeze si sa impinga de la spate Steaua, in vederea meciului cu Lyon. :jerk:

Ammadeus
25th September 2006, 08:12
s.b. nu are fortza deoarece:
1. ciobanul semianalfabet si evazionist fiscal (csef) nu a dorit sa investeasca in transferuri, a mers pe principiul ca fraiereste pe toata lumea cumparand arbitrii si jucatori adversi, etapa de etapa; evident iese mai ieftin-ce dovada mai trebuie ca il doare-n c%$ de echipa, o foloseste doar in scop electoral
2. olaroiu e un antrenor mediocru ce antreneaza un lot mediocru, cu transferatzi de pe internet si bineintzeles, israel- pt. ca seful sa nu fie etichetat drept anti-semit;
3. dupa episodul golden blitz, a crezut ca alaturarea cu basescu va baga frica in restul cluburilor; a mers pana in vara, de fapt frauda de final de campionat a avut loc cu tupeu si sub acoperirea episodului cu basescu

gheorghe
25th September 2006, 08:53
Hotia sta la masa cu steaua.:drak: Domnilor arbitrii, chiar nu mai cunoastem sensul si substanta expresiei ''lovitura de la 11 metrii"?Groaznica tara, in ton cu acesta avem si fotbalul:ok:

Zax
25th September 2006, 08:57
suporterii echipei "nulii" sunt rugati sa posteze la "esaloane inferioare"

gheorghe
25th September 2006, 09:11
Doare cand hotia este vizibila cu ochiul liber, hah?:drak: