PDA

View Full Version : I, Robot



Denis
12th August 2004, 10:36
Cum vi sa parut filmul I, Robot?
Mie mi sa parut un film foarte realizat shi zic eu ar fi meritat un mtv movie award, cu will smith Actor Of The Year.

Bob1128
12th August 2004, 11:30
nu l-am vazut inca?
Am auzit ca merita si intradevar Willie a jucat bine!!!

<vasile>
14th August 2004, 19:52
Nici eu nu l-am vazut dar daca e dupa povestirile lui Asimov trebuie sa ia nota mare...

Cucu
15th October 2004, 18:24
cred ca e de nota 7 filmul
povestea nu e prea originala ... efectele vizuale sunt ok, filosofia de doi bani.
Will Smith parca nu mai are loc de el in filmul asta.
Ca comparatie : compara Minority Report ( Tom Cruise ) cu Will Smith ...
cred ca mai potrivit era Tom Cruise pentru rolul asta decat W. Smith

Denis
16th October 2004, 22:24
da de ce tom cruise shi nu Al Pacino, daca tot ai deschis subiectul? :D
In primul rand zic ca rolul lu Will Smith a fost perfect pt stilul lui de actor. :ok:
Iar in al doilea rand nu conteaza ce actor ar fi jucat atat timp cat ishi joaca rolul cum trebuie. :great:, pana shi yo :D

grig_jr
18th October 2004, 11:02
will e ok, scenariul e slab. nimic nou. thriller politist cu decor de star-trek. un film de vazut duminca seara cu preteni acasa inainte de remy - sau ceva :> nu merita pastrat la colectie

07Ex
27th October 2004, 19:11
Dupa parerea mea filmul a fost reusit. Nu are nas de Oscar sau MTV award, dar merita vazut mai ales pentru cei pasionati de astfel de filme.

Saber Rider
2nd November 2004, 19:12
Film reusit din perspectiva unui film de fictiune / actiune. Joaca bine Will Smith.

Dar ...

Problema pe care o am cu acest film este tocmai titlul lui. Eu sunt un fan inrait al lui Isaac Asimov. Si vreau sa spun ca acest film a preluat un personaj (psihologul Susan Calvin) si o firma (US Robotics), bineinteles si o tematica care oarecum bate spre o carte (din ciclul Robotii - Imperiul - Fundatia), dar in nici un caz cu "I, Robot" (nici macar pe aproape, de fapt cam cu nici o povestire cu Susan Calvin), si a imaginat niste intamplari total SF chiar deci si fata de cartea omonima.

In rest, numai de bine, efecte bune, actiune buna, film placut ochiului (cel putin al meu).

A|3x
8th November 2004, 18:02
nu e rau filmul, merge dar are si secvente de alea care sunt de prea sf :)

dragos_popa17
17th November 2004, 00:37
Mie mi s-a parut un film foarte reusit. Adica producatorii au realizat din el ce si-au propus, preia ideea unor filme mai mult filosofice ca A.I. sau Bicentenal Man si o introduc intr-un film action-SF captivant. Dupa mine are fata cel putin de nominalizare la MTV Movie Awards.

LordRhadoo
18th November 2004, 18:03
filmu e super ok, de 9-10
si filmu e o reecranizare dupa un film facut in 83 care se chema la fel.
Mai spunea cineva ca scenariu a fost naspa.
E dupa carte smechere

tudi
20th January 2005, 23:40
filmul nu cred ca este chiar de nota 10 dar e bun oricum mi-a placut cum au facut
robotii (si cea mai tare....parcarea de masini..)