PDA

View Full Version : Etapa 25: U Craiova - Unirea Urziceni 0-0



delaparis
12th April 2009, 22:25
vineri, 17 aprilie 2009
U Craiova - Unirea Urziceni
- Antena 1 - 20:45

discutii inainte si dupa meci

Rossi
12th April 2009, 22:41
oltenii sunt pe val
1 solist

Leo
12th April 2009, 22:42
2 echipe echilibrate , meci egal .

Ulysses
12th April 2009, 22:46
Meci tare. Vreau doar ca echipele ce trag la titlu sa nu se incurce unele pe altele. Sper intr-un rezultat care sa defavorizeze dinamo:D

resita
12th April 2009, 22:47
Meci tare. Vreau doar ca echipele ce trag la titlu sa nu se incurce unele pe altele. Sper intr-un rezultat care sa defavorizeze dinamo:D

tu nu poti fara Dinamo:D

revenind la meci, 1 solist

delaparis
12th April 2009, 23:00
Se anunta un meci frumos, disputat ... cred ca oltenii vor confirma acasa ...
Dar nu se stie deoarece pentru ei doar Dinamo e de batut :D

Hingherul
12th April 2009, 23:04
Ce au devenit cateii fani Craiova :happy
Bate Urziceniul ma!

YoYoyOi
12th April 2009, 23:08
Hmmm greu meci.

Orice e posibil 1X2

Lordliv
12th April 2009, 23:14
mititelu a anuntat astazi ca putem spera la locul al 2 lea, ( dupa dinamo:drak:)asa ca vom castiga!

YoNuTzz
12th April 2009, 23:51
pronostic 1
singurul rezultat pe care NU il vreau in acest meci este egalul...

tataleone
13th April 2009, 01:13
mititelu a anuntat astazi ca putem spera la locul al 2 lea, ( dupa dinamo:drak:)asa ca vom castiga!

De ce dupa dinamo si nu dupa Timisoara? :shocked:

Pronosticul meu: 1 solist

stiintacv
13th April 2009, 10:30
Ce au devenit cateii fani Craiova :happy
Bate Urziceniul ma!

Cum sa votezi ma cu urzicile?Ne tradasi:happy,referitor la meci,sper intr-un 1 solist,desi echipa bursucului este greu de batut.

Ferko
13th April 2009, 11:00
Acu sa vedeti crize de isterie, cand pierde Urziceni.

Lordliv
13th April 2009, 12:42
De ce dupa dinamo si nu dupa Timisoara? :shocked:

Pronosticul meu: 1 solist

si voi ati " patit-o " cu timisoara!:D


ps. te mai mira ceva ,mai ales dupa evenimentele de astazi?

Uimirea
13th April 2009, 14:14
X.

Blu3 Lion
13th April 2009, 14:25
Inca doua meciuri grele dar care pot fi castigate daca se va alerga peste media campionatului...La Craiova conteaza foarte multe cand nu are mingea sa faca pressing sus iar cand o are sa se alerge mult la demarcari si sa se lucreze in viteza pentru a nu avea timp echipa adversa pentru a se inchide...victoriile in aceste doua urmatoare meciuri depinde doar de atitudinea din teren a jucatorilor nostrii!

Hingherul
13th April 2009, 15:45
Cum sa votezi ma cu urzicile?Ne tradasi:happy,referitor la meci,sper intr-un 1 solist,desi echipa bursucului este greu de batut.

Nu va tradai vericule deloc. Ete promit ca in meciul cu noi o sa tin cu voi :). Ideea e sa aruncam gunoiul de pe podium :ok:

Sezione
13th April 2009, 15:54
Sper ca baietii sa fie mai concentrati decit la Timisoara... Cu Costea in forma din mecirule cu Dinamo si CFR nu cred ca pierdem puncte ...

samar
13th April 2009, 15:55
Bate Craiova...3-1:yeah:

Uimirea
13th April 2009, 17:47
Unirea nu pierde la Craiova.x2.

six
13th April 2009, 19:01
stiu ca o sa se supere prazarii dar zic 2 solist :) nu ca oltenii nu au jucatori buni dar in aparare sunt "Dorele...";)

riva
13th April 2009, 19:56
3-1 sau 4-2 pt olteni... doar daca Dorel va sta in tribuna!

stiintacv
13th April 2009, 20:26
stiu ca o sa se supere prazarii dar zic 2 solist :) nu ca oltenii nu au jucatori buni dar in aparare sunt "Dorele...";)

Oricum Dorel e peste gunoiul de Alexa...o sa vezi ca va fi alt Dorel cu Unirea.;)

zamolxes7777
13th April 2009, 20:36
Batem Urziceniul si facem egal la Brasov,Timisoara isi ia punctele inapoi si apoi vom mai vedea .

zamolxes7777
13th April 2009, 20:38
A,
Dorel va fi tot acolo, dar nu va mai gresi.

*Coco*
13th April 2009, 21:47
stiu ca o sa se supere prazarii dar zic 2 solist :) nu ca oltenii nu au jucatori buni dar in aparare sunt "Dorele...";)

Dupa ce ca ati castigat impotriva noastra cum ati castigat, mai ai tupeu sa mai vorbesti si de el

Sezione
14th April 2009, 10:42
stiu ca o sa se supere prazarii dar zic 2 solist :) nu ca oltenii nu au jucatori buni dar in aparare sunt "Dorele...";)

Ce usor judeci jucatorii dupa un meci mai slab..faptul ca ati avut voi norok cu carul la mceiul cu noi si un portar in ZI MARE vad ca va face sa nu va mai vedeti lungul nasului...mai vorbim peste citeva etape...

whiteLion
14th April 2009, 16:45
1 solist .... am vazut echipa lui Dan Petrescu si nu m-a impresionat cu nimic.....

six
14th April 2009, 19:12
eram sigur.....ok rectific Dorel este cel mai bun jucator din Ro 4-0 ......ce draq :)

Lordliv
14th April 2009, 19:13
probabil prepelita va juca in centru ,iar gangioveanu ii va lua locul in dreapta liniei de mijloc,care va arata astfel:

gangioveanu-prepelita-soava

restul ,neschimbat!

JJ
14th April 2009, 19:46
Egal...

Sezione
14th April 2009, 20:24
Egal...

Mda..voi ati castigat cu chiu si vai un punct...acum te astepti ca toti sa se impiedice de Unirea? ? dupa 2-1 in tur...batem cu 3-1 acum...sa -l vad pe Petrescu facind crize de isterie...spitalul nr.1 e aproape.:happy

JJ
14th April 2009, 20:30
Sa va aduc aminte ca nici pe Bistrita n-ati fost in stare s-o bateti? Si ca ati pierdut la Iasi? Gata, seria pozitiva fuse si se duse. :D

A, si noi furati de arbitru am pierdut doua puncte la Urziceni... Dar lasa c-ajunge el unde-i e locul. :evil:

nr.zece
14th April 2009, 21:03
sa nu ii urmeze zotta si sichitiu ca si ei sunt bagati

Lordliv
14th April 2009, 21:03
mai jj, relax!
dupa ce spulberam urziceni,vine o serie de 6 meciuri in care vom lua cel putin 15 puncte,iar apoi v-o tragem in giulesti!:D

Novac
14th April 2009, 21:07
Visati voi frumos:sleep:ca de iesit iese maxim de-un X dupa ce v-au taiat macaroana banatenii

Lordliv
14th April 2009, 21:17
unii viseaza la titlu ,altii la eliberarea patronului, ca sa mai ciuguleasca si ei niste puncte!:D

nr.zece
14th April 2009, 22:39
la ce am vazut in seara asta nu prea vad ce sa ne faca uimirea vineri
nu jucara nimic

YoYoyOi
14th April 2009, 23:01
ca sa joci ceva trebuie sa si vrei :rolleyes:

Sezione
14th April 2009, 23:13
Sa va aduc aminte ca nici pe Bistrita n-ati fost in stare s-o bateti? Si ca ati pierdut la Iasi? Gata, seria pozitiva fuse si se duse. :D

A, si noi furati de arbitru am pierdut doua puncte la Urziceni... Dar lasa c-ajunge el unde-i e locul. :evil:

Frustratzika..cu o ekipa in care s-au bagat 8 milioane aiurea nu jucati nimik... Cu dinamo ati fost jalnici... cu Unirea ati trecut de centrul terenului de 2 ori si nu faceti altceva decit sa urlati ca v-au furat arbitrii.... Daca ai fi vazut meciurile alea de care vb. n-ai mai croncani atata despre cum ati fost furati voi la Urziceni... Noi la IAsi am fost furati si tot am avut 4 ocazi MARI de gol (inlusiv 2 bare ) ..la Timisoara 3 OCAZII IMENSE ... macar noi am jucat FOTBAL si atunci cind am pierdut..voi ?? PENIBILI SI LA DINAMO SI LA URZICENI Jalnic..sa va vedem in continuare,,,,

Sezione
14th April 2009, 23:16
Visati voi frumos:sleep:ca de iesit iese maxim de-un X dupa ce v-au taiat macaroana banatenii

Ce sa spun ....NOI NU VISAM..noi jucam frumos... si daca mai se intimpla sa mai luam si bataie..macar sa o facem asa cum am facut-o cu Poli... cind daca castigam noi..nu era nici o mirare dupa cum s-a jucat... Sa va vedem la meciul cu noi... Ce am mai auzit la behaituri de bucurie dupa meciull cu dinamo..ca atrat v-a mai ramas... sa va bucurati de insucesele cainilor:happy

Sezione
14th April 2009, 23:20
Visati voi frumos:sleep:ca de iesit iese maxim de-un X dupa ce v-au taiat macaroana banatenii

Va vine si voua randul sa jucati cu Poli...VA DEZINTEGREAZA!!!

Denis
15th April 2009, 03:34
cred a va fi cel mai frumos meci al etapei. 1 solist :ok:

NTM
15th April 2009, 07:40
On topic : x cu goluri putine

Off topic :
ca sa joci ceva trebuie sa si vrei :rolleyes:

Din nefericire pentru echipa ta favorita, mai trebuie sa si poti....Sau voi sunteti pe 8 pentru ca nu vreti ??? Protestati impotriva a ceva prin anti-joc...ori il sustineti pe Jiji si asta e forma de sustinere pe care ati ales-o ? Ori, de fapt, echipa este impotenta?

the lion king
15th April 2009, 14:05
1-0 pentru stiinta gol dorel stoica din penalty!:yeah:

nr.zece
15th April 2009, 17:19
cred a va fi cel mai frumos meci al etapei. 1 solist :ok:

aproape toate meciurile in care jucam noi au fost printre cele mai frumoase
jucam deschis si marcam mult si de aceea

Tyler Durden
15th April 2009, 17:21
Sper si cred ca o sa invinga Stiinta.

six
15th April 2009, 18:48
Va vine si voua randul sa jucati cu Poli...VA DEZINTEGREAZA!!! :):):)

Lordliv
15th April 2009, 19:55
respect pentru unirea urziceni si pentru suporterul ei de pe OLS(:D),dar in folosul fotbalului ,rezultatul acestui meci trebuie sa bucure sutele de mii de suporteri ai stiintei!
adica,victoria stiintei!:ok:

delaoltenia
15th April 2009, 20:32
3-0 pentru "U".

Uimirea
15th April 2009, 21:51
Un rezultat bun al Unirii ar bucura suporterul acesteia de pe OLS si pe sutele de mii de suporteri care nu tin cu Stiinta.

Sezione
15th April 2009, 22:49
Un rezultat bun al Unirii ar bucura suporterul acesteia de pe OLS si pe sutele de mii de suporteri care nu tin cu Stiinta.

Stii cum e ...... nimeni nu -i perfect ... da alea citeva sute mii se apropie rau de imperfectiune :happy

papaletto2000
16th April 2009, 10:46
Un rezultat bun al Unirii ar bucura suporterul acesteia de pe OLS si pe sutele de mii de suporteri care nu tin cu Stiinta.

Posibil, dar nu are cum sa fie asa! Victorie la scor a Craiovei, datoare cu un meci bun dup[ esecul de la timiosara!

JJ
16th April 2009, 11:21
Un rezultat bun al Unirii ar bucura suporterul acesteia de pe OLS si pe sutele de mii de suporteri care nu tin cu Stiinta.
Tu esti singurul suporter? :D Bafta la meci.

Novac
16th April 2009, 11:23
Tu esti singurul suporter?

Prenumele lui adevarat este Uimitul! :ok:

Iese hics.

Cipri
16th April 2009, 20:15
Crăciunescu, schimbat cu Serea!

http://www.fcuniversitatea.ro/index.php?idd=3064

Uimirea
16th April 2009, 20:47
Stii cum e ...... nimeni nu -i perfect ... da alea citeva sute mii se apropie rau de imperfectiune :happy
Apropo de perfectiune.Caracalul este in Moldova?:happy:happy

Jus7M3
17th April 2009, 00:25
Un rezultat bun al Unirii ar bucura suporterul acesteia de pe OLS si pe sutele de mii de suporteri care nu tin cu Stiinta.

e bine daca din cateva milioane de microbisti din tara doar cateva sute de mii nu tin cu Stiinta. gura pacatosului adevar graieste :D

papaletto2000
17th April 2009, 12:02
Un rezultat bun al Unirii ar bucura suporterul acesteia de pe OLS si pe sutele de mii de suporteri care nu tin cu Stiinta.

nu ar fi mi normal sa te referi la cei 150 de suporteri ai unirii, in loc sa itzi pese de cei care nu tin cu stiintza? daca tot esti un fan al multimilor, mul tmai normal ar fi sa scrii despre miliuoanele care se bucura atunci cind craiova bate!

Uimirea
17th April 2009, 13:34
nu ar fi mi normal sa te referi la cei 150 de suporteri ai unirii, in loc sa itzi pese de cei care nu tin cu stiintza? daca tot esti un fan al multimilor, mul tmai normal ar fi sa scrii despre miliuoanele care se bucura atunci cind craiova bate!

Adevarul este ca nu imi pasa absolut deloc de ceilalti suporteri ai celorlalte echipa.Eu constatam un fapt.In momentul in care Unirea joaca cu o echipa din fruntea clasamentului ,suporterii celorlalte echipe aflate acolo sus devin pt. 90 min. suporterii Unirii.Si cu milioanele de suporteri ai Stiintei mai usor ...:ok:

the lion king
17th April 2009, 16:40
cu cate autocare vii la Craiova?:D
vreau sa bem o bere impreuna....:D

papaletto2000
17th April 2009, 19:30
Adevarul este ca nu imi pasa absolut deloc de ceilalti suporteri ai celorlalte echipa.Eu constatam un fapt.In momentul in care Unirea joaca cu o echipa din fruntea clasamentului ,suporterii celorlalte echipe aflate acolo sus devin pt. 90 min. suporterii Unirii.Si cu milioanele de suporteri ai Stiintei mai usor ...:ok:

nu e deloc o exagerare!

purpleheart
17th April 2009, 19:49
sa invinga cel mai bun !:ok:

Hingherul
17th April 2009, 20:43
Sa invinga Unirea. Avem un gunoi de aruncat de pe locul 1!

El Pistolero
17th April 2009, 21:13
se joaca frumos,cu ocazii de ambele parti

Ulysses
17th April 2009, 21:32
Costea astia sunt dati in ma-sa

stiintacv
17th April 2009, 21:40
Costea astia sunt dati in ma-sa

Sunt pe naiba,rateaza ca prostii:(.Daca jucam tot asa in a 2-a repriza, nu avem nici o sansa.

adymax
17th April 2009, 22:13
cred ca se termina 0-0

rhadoo
17th April 2009, 22:34
frumoasa faza la poarta craiovei!

c_o_s_m_i_n
17th April 2009, 22:39
Ce prost am gestionat fazele fixe!!! :(
Rezultat echitabil.

stiintacv
17th April 2009, 22:49
Am jucat ff prost,pacat de lumea aia care a venit sa vada fotbal adevarat,dar nesimititii si-au batut joc.

BAK
17th April 2009, 22:54
Sa invinga Unirea. Avem un gunoi de aruncat de pe locul 1!

esti cam confuz........steaua nu e pe 1.......:confused:

Roddicted
17th April 2009, 22:56
[QUOTE=BAK;2531588]esti cam confuz........steaua nu e pe 1.......:confused:[/QUOTEDINAMO
Cauta in dex pt mai multe detalii

YoNuTzz
17th April 2009, 23:00
singurul rezultat pe care NU il vreau in acest meci este egalul...

mda...0-0

NTM
17th April 2009, 23:04
On topic : x cu goluri putine

Scor bun

livache67
17th April 2009, 23:20
meci corect x ,pacat ca stiinta nu a dovedit nimic azi.

Uimirea
17th April 2009, 23:26
Ati scapat usor .Ne vedem la anul.

Jus7M3
18th April 2009, 00:17
Ati scapat usor .Ne vedem la anul.

bai baiatule tu cred ca te-ai uitat la alt meci. degeba sunteti pe 3 nu jucati nimic, bagati autobaza-n poarta si in atac la plezneala poate iese ceva. nici Cartu in vremurile lui bune nu facea atat anti-joc cat ati facut voi azi la Craiova .. nu mai stiati cum sa va tavaliti pe jos si sa trageti de timp ..

nici nu ma mira ca nu vine nici draq la meciurile Urziceniului de acasa .. n-au ce sa vada

Uimirea
18th April 2009, 00:46
bai baiatule tu cred ca te-ai uitat la alt meci. degeba sunteti pe 3 nu jucati nimic, bagati autobaza-n poarta si in atac la plezneala poate iese ceva. nici Cartu in vremurile lui bune nu facea atat anti-joc cat ati facut voi azi la Craiova .. nu mai stiati cum sa va tavaliti pe jos si sa trageti de timp ..

nici nu ma mira ca nu vine nici draq la meciurile Urziceniului de acasa .. n-au ce sa vada

Ai grija ca iti creste tensiunea.Aveti o impresie prea buna despre echipa voastra , dar nu este chiar asa.In a doua repriza nu ati miscat,asa ca ciocu mic

Jus7M3
18th April 2009, 01:09
ntz ntz ce sarcastic esti si ce glume mirobolante faci :rolleyes: glume d-astea cu tensiunea le mai auzi in ziua de azi pe santier, nimic de mirat

revenind totush la subiect.. da voi ce ati miscat in a 2-a repriza ?! ati avut cateva ocazii tocmai din cauza faptului ca noi atacam ca disperatii cu toata echipa in timp ce voi va aparati ca disperatii cu toata echipa (exceptand situatiile in care trageati de timp.. ca disperatii)

bine pana la urma scopul scuza mijloacele, v-atzi propus un punct si l-ati obtinut

p.s. si da, am o parere extrem de buna despre echipa noastra pt ca echipa noastra JOACA FOTBAL, e drept nu obtine mereu rezultate bune dar macar joaca frumos .. am ce sa vad cand ma duc la stadion. pacat ca mai exista si echipe ca Urziceniul
care ucid spectacolul printr-un joc sa zicem .. .. .. pragmatic dar total dizgratios dpdv estetic

*Coco*
18th April 2009, 01:56
Ai grija ca iti creste tensiunea.Aveti o impresie prea buna despre echipa voastra , dar nu este chiar asa.In a doua repriza nu ati miscat,asa ca ciocu mic


De prima repriza nu are rost sa vorbim...3 ocazii singur cu portarul doar Florin Costea.
A doua repriza cei drept fara faze de poarta in care v-ati atins scopul acela de a inchide jocul si de a pleca cu 1 pct de la Craiova

Uimirea
18th April 2009, 07:48
De prima repriza nu are rost sa vorbim...3 ocazii singur cu portarul doar Florin Costea.
A doua repriza cei drept fara faze de poarta in care v-ati atins scopul acela de a inchide jocul si de a pleca cu 1 pct de la Craiova

Daca imi aduc bine aminte si Bornescu a scos cateva,culminanad co ofssideul inexistent la T.Balan.In adoua repriza Arlauskis a cam somat pe cand Bornescu....:cool:

Denis
18th April 2009, 08:39
Cred ca a fost cea mai frumoasa remiza alba pe care am vazut-o vreodata. Bornescu si Arlauskis au fost de nota 10. :ok: Daca nu erau cei doi meciul ar fi avut parte de multe goluri. Meci slab facut de fratii Costea, dar au si avut munca grea in fata fundasilor Unirei si in special in fata lui Bornescu. Meci frumos in care ambele echipe meritau victoria.

the lion king
18th April 2009, 09:56
Atat au putut baietii atat au dat...Paste fericit,romanilor!:):ok:

stiintacv
18th April 2009, 11:37
Ati scapat usor .Ne vedem la anul.

Ati jucat ca o echipa mica.in a 2a repriza ati facut un antijoc total,Arlauskis tragea de timp ca disperatul...:(

Denis
18th April 2009, 11:44
Ati jucat ca o echipa mica.in a 2a repriza ati facut un antijoc total,Arlauskis tragea de timp ca disperatul...:(

Eu cred ca au avut si multe faze periculoase. Ambele echipe au beneficiat de faze clare de gol, dar de fiecare data sa vazut superclasa celor doi portari!

Uimirea
18th April 2009, 11:47
ntz ntz ce sarcastic esti si ce glume mirobolante faci :rolleyes: glume d-astea cu tensiunea le mai auzi in ziua de azi pe santier, nimic de mirat

revenind totush la subiect.. da voi ce ati miscat in a 2-a repriza ?! ati avut cateva ocazii tocmai din cauza faptului ca noi atacam ca disperatii cu toata echipa in timp ce voi va aparati ca disperatii cu toata echipa (exceptand situatiile in care trageati de timp.. ca disperatii)

bine pana la urma scopul scuza mijloacele, v-atzi propus un punct si l-ati obtinut

p.s. si da, am o parere extrem de buna despre echipa noastra pt ca echipa noastra JOACA FOTBAL, e drept nu obtine mereu rezultate bune dar macar joaca frumos .. am ce sa vad cand ma duc la stadion. pacat ca mai exista si echipe ca Urziceniul
care ucid spectacolul printr-un joc sa zicem .. .. .. pragmatic dar total dizgratios dpdv estetic
ati facut si voi doua meciuri mai de doamne ajuta cu CFR si Dinamo si aveti impresia ca sunteti Barcelona.Aveti o echipa bunicica de locul 5-6 in liga lui mitica

Novac
18th April 2009, 11:48
Eu cred ca Urziceniul au jucat foarte bine, scotand un punct de acolo de unde dinamo si cfrul au plecat umilite, cu zero puncte si poarta plina de goluri.

Felicitari lui Dan Petrescu pentru ca a anihilat complet o echipa asa exuberanta si periculoasa cum este Craiova!

Uimirea
18th April 2009, 11:48
Eu cred ca au avut si multe faze periculoase. Ambele echipe au beneficiat de faze clare de gol, dar de fiecare data sa vazut superclasa celor doi portari!

Adevarul este ca portarii au scos rezultatul.

whiteLion
18th April 2009, 12:40
Mircea BOOOOOORNEEEEEESCUUUUUUUUUUUUUUU :great:

papaletto2000
18th April 2009, 13:56
ati facut si voi doua meciuri mai de doamne ajuta cu CFR si Dinamo si aveti impresia ca sunteti Barcelona.Aveti o echipa bunicica de locul 5-6 in liga lui mitica

scrii numai prostii! suntem singura echipa care nu face antijoc, si suntem mult peste urziceni, chiar daca punctele sunt mai putine. suntem de locurile 2/5, ai dreptate, si nu a zis nim,eni ca suntem barcelona, desi comparatia lui vochin de acum citeva zile a fost reusita. fotbal, in adevaratul sens al cuvantului, asta juca. nu ciupim puncte, nu ne axam pe egaluri. mereu ofensiv, si mereu spectaculos. cu o atitudine de mare echipa, chiar daca mai e mult pina acolo!

delaoltenia
18th April 2009, 14:05
N-am vazut meciul,dar Craiova nu se desminte,isi da cu stangu-n dreptu'

Sezione
18th April 2009, 17:49
Rezultat echitabil...meci de lupta..cum sint toate cele jucate de Unirea,,, Petrescu a creeat o echipa foarte incomoda si cu o conditie fizica de invidiat. Am gresit radical cind am jucat o repriza intreaga intr-un mod convenabil celor de la Unirea... joc de anagament cu mingi inalte ..nu avem jucatori capabili sa se lupte cu niste fundasi puternici la jocul aerian. Felicitari Unirii!!

Sezione
18th April 2009, 17:50
N-am vazut meciul,dar Craiova nu se desminte,isi da cu stangu-n dreptu'

Unirea este la ora actuala MULT peste steaua... daca jucati acum cu ei va bateau la scor.