PDA

View Full Version : Etapa 4 : U Craiova - Poli Iasi



JJ
12th August 2004, 09:01
Vineri, 20 august, ora 20> U Craiova - Poli Iasi in direct pe National TV.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

dragos_popa17
12th August 2004, 10:51
Ambele echipe au nevoie mare de victorie(Craiova poate un pic mai mult decat Poli). Va fi un meci interesant.

Maximus
12th August 2004, 11:52
la cum jucam s-ar putea sa pierdem si acest meci.piturca de-abia asteapta. ptiu drace!

cipi13
12th August 2004, 12:00
Nici nu stiu ce sa mai zic....in primele meciuri am zis ca sint la inceput...ca nu sunt obisnuiti unii cu altii....
Da acuma deja nu se mai aplica......
Sper sa batem ca altfel nu e bine deloc....

Darkslowstar
12th August 2004, 12:02
Titlul visat de craioveni este atat de departe incat aveti nevoie de telescopul Hubble ca sa-l vedeti. Un obiectiv mai realist ar fi salvarea de la retrogradare.

cipi13
12th August 2004, 12:16
Titlul visat de craioveni este atat de departe incat aveti nevoie de telescopul Hubble ca sa-l vedeti. Un obiectiv mai realist ar fi salvarea de la retrogradare.
Obiectivul in acest an este participarea in cupele europene...o sa fie greu da stai ca au trecut doar trei etape...mai e si cupa asa ca.....usurel cu retrogradare si alte chestiuni de genul asta....

Red Heat
12th August 2004, 12:37
Titlul visat de craioveni este atat de departe incat aveti nevoie de telescopul Hubble ca sa-l vedeti. Un obiectiv mai realist ar fi salvarea de la retrogradare.

Vezi ca te aude Edmond si iti sare in cap :D :D

baden
12th August 2004, 12:55
cred ca experienta craiovenilor va conta mult si ca jucatorul meciului va fi Cristea ... deci va fi un joc frumos
Craiova - Iasi 2-1

EDMOND_
12th August 2004, 12:58
Vezi ca te aude Edmond si iti sare in cap :D :D


Red Heat , nu ai nici o treaba astazi !? Nu avem noi treaba cu retrogradarea! Trebuie sa-l trezim pe Rednic ca inca doarme...

baden
12th August 2004, 13:18
Red Heat , nu ai nici o treaba astazi !? Nu avem noi treaba cu retrogradarea! Trebuie sa-l trezim pe Rednic ca inca doarme...
Nu Rednic e problema ... el isi aseaza echipa in teren bine ... poate trebuie doar sa asteptati pana isi asuma jucatorii responsabilitatile

Ovy-Iasi
12th August 2004, 13:19
Iasul are nevoie de puncte ca de aer...sigur vor ciupi un punct la Craiova mai ales că Universitatea se pare ca nu e in forma...in ultima vreme.

baden
12th August 2004, 13:21
Iasul are nevoie de puncte ca de aer...sigur vor ciupi un punct la Craiova mai ales că Universitatea se pare ca nu e in forma...in ultima vreme.
m-as bucura pentru tine, dar ar fi a patra oara cand gresesti... :)

fia
12th August 2004, 13:45
Oare face si Poli primul punct ? Eu cred ca da!

DanielAndrei
12th August 2004, 13:46
Tot 2-1, dar de data asta pentru Poli

hamsterutz
12th August 2004, 14:16
egal SPER !!!

Darkslowstar
12th August 2004, 14:20
Obiectivul in acest an este participarea in cupele europene...o sa fie greu da stai ca au trecut doar trei etape...mai e si cupa asa ca.....usurel cu retrogradare si alte chestiuni de genul asta....

Pai la cat de slab joaca, numai asta se vede la orizont, nu cupele europene.
Au trambitat peste tot ca se gandesc la titlu si ca de obicei in ultimul timp s-au umplut de ridicol.
La cat de ocupati sunt cu luptele intestine si datul la gioale, nu ar de mirare o retrogradare. Mai ales cu unul ca Dinel la carma.

inter
12th August 2004, 14:28
Pai la cat de slab joaca, numai asta se vede la orizont, nu cupele europene.
Au trambitat peste tot ca se gandesc la titlu si ca de obicei in ultimul timp s-au umplut de ridicol.
La cat de ocupati sunt cu luptele intestine si datul la gioale, nu ar de mirare o retrogradare. Mai ales cu unul ca Dinel la carma.

n-ai treaba pe la Brasov???
vad ca postezi mai mult pe aici decat pe acolo :drak: :drak:
mai bine vezi de ai tai ca nici ei nu au rupt gura targului! :rosu:

frentzolteanu
12th August 2004, 14:40
2-0 pt. Craiova, asa ca sa se spulbere visurile capitalistilor de a lasa Craiova in urma.

cipi13
12th August 2004, 14:45
Pai la cat de slab joaca, numai asta se vede la orizont, nu cupele europene.
Au trambitat peste tot ca se gandesc la titlu si ca de obicei in ultimul timp s-au umplut de ridicol.
La cat de ocupati sunt cu luptele intestine si datul la gioale, nu ar de mirare o retrogradare. Mai ales cu unul ca Dinel la carma.
Ce spui tu este ridicol.....
1. Nu a trimbitat nimeni ca luam titlul....s-a zis de atitea ori ca ne propunem sa intram in cupele europene........titlul daca o fi....
2 lupte intestine sunt pe la altii, nu la noi.....au fost da anul trecut....acum e liniste...spre nemultumirea unora :drak:

minudoru
12th August 2004, 15:03
daca Craiova va juca fotbal si nu altceva va castiga sigur

Darkslowstar
12th August 2004, 15:13
n-ai treaba pe la Brasov???
vad ca postezi mai mult pe aici decat pe acolo :drak: :drak:
mai bine vezi de ai tai ca nici ei nu au rupt gura targului! :rosu:


Adevarul e ca nu prea am treaba pe acolo :D si doar stii ca va simpatizez, asa ca imi fac treaba pe aici daca nu te superi.

Nu au rupt da macar ei nu se umfla in pene :drak:

Darkslowstar
12th August 2004, 15:19
Ce spui tu este ridicol.....
1. Nu a trimbitat nimeni ca luam titlul....s-a zis de atitea ori ca ne propunem sa intram in cupele europene........titlul daca o fi....
2 lupte intestine sunt pe la altii, nu la noi.....au fost da anul trecut....acum e liniste...spre nemultumirea unora :drak:

Ba au spus multi ca Universitatea se gandeste la titlu, poate n-ai citit tu presa.


La voi n-au fost niciodata lupte intestine, asa este. Cred ca acum ai iesit din sicriul criogenic si ti-ai dat seama ca tii cu Craiova. Pune si tu mana pe un ziar. Sau asculta ce scandeaza galeria pe la meciuri.
la voi nu o sa fie niciodata liniste, poate dupa Marele cutremur. Cat timp vor fi 2 olteni acolo se vor manca intre ei.

Cu simpatie (Inter stie) :D :D

cipi13
12th August 2004, 15:24
Ba au spus multi ca Universitatea se gandeste la titlu, poate n-ai citit tu presa.


La voi n-au fost niciodata lupte intestine, asa este. Cred ca acum ai iesit din sicriul criogenic si ti-ai dat seama ca tii cu Craiova. Pune si tu mana pe un ziar. Sau asculta ce scandeaza galeria pe la meciuri.
la voi nu o sa fie niciodata liniste, poate dupa Marele cutremur. Cat timp vor fi 2 olteni acolo se vor manca intre ei.

Cu simpatie (Inter stie) :D :D
Cu simpatie
Nu am spus ca nimeni nu se gindeste la titlu...ci ca nu este un obiectiv in acest campionat....e o diferenta...
Au fost lupte intestine, dar nu in ultima perioada....poate ca e linistea dinaintea furtunii, poate ca nu....vom vedea...dar la Craiova de cind a venit Rednic atosfera e calma.....

sames44jc
12th August 2004, 22:07
2-1 pentru craiova

simpson
13th August 2004, 14:11
1-1 , golul iesenilor il va marca Cristea dupa ce il va ridiculiza pe Papura cu niste "urechi" de toata frumusetea.

Rocko
13th August 2004, 14:30
U Craiova - Poli Iasi 1-2 , pt ieseni da gol Cristea si Balba.
FORZA POLI IASI

Vietnam
13th August 2004, 14:41
Rednic a anuntat dupa partida de miercuri si declaratiile lui Papura si Plesan ca va face schimbari mari in echipa. Iar cine nu va asculta il va trimite sa joace la Universitatea II in C.
Am auzit ca-l aduce pe Beckam in locul lui Nkoi , Ronaldo in locul lui Rubi, iar in locul lui Borbely il aduce pe Van Nisteroy. :D
Am mai auzit ca s-au comandat una bucata clona Balaci, Doua bucati Stefanescu, una bucata Silviu Lung, Una Cirtu, Una Geolgau, jumate de Irimescu - muschii doar............... :happy . Mai glumim naibii si noi ca daca ne bazam pe ai nostrii...

Ma vere e groasa la noi .... chiar daca-i batem pe moldoveni tot ne-am umplut de ridicol. Ne batura aia de la Sportul? :headbang: Ca sa uitam ar fi cazul sa bata cu minim 4-0 ..... sau hai 4-1 sa dea si Poli doua goluri...ca Dinamo cu Manchester ( ma, este mare lucru sa dai doua goluri la aceeasi poarta cand joci cu Manchester , pacat ca golurile s-au dat in reprize diferite :rolleyes: )
Batem tata ca daca nu bate Universitatea pe Poli , bate suporter oltean la jucator al Stiintei. In plus ii dau si "doi" picioare cu tot cu ciorapi folositi in gura lui Beldeanu pentru ca iar a agitat apele aiurea la Craiova. :evil:

vasile314tzurka
13th August 2004, 14:51
bate craiova. cu cit? 3-0.

vasile314tzurka
13th August 2004, 14:52
la cum jucam s-ar putea sa pierdem si acest meci.piturca de-abia asteapta. ptiu drace!

de ce ti-e frica de piturca? las ca face bine si piciorul mic. noi de-abia scaparam de el:)

inter
13th August 2004, 14:52
bate craiova. cu cit? 3-0.

mai optimist decat oltenii :drak:

vasile314tzurka
13th August 2004, 14:54
pai dupa cum vorbiram, mandea vrea campionat desi cu muhaielele astea care defileaza nu prea o sa vaz inainte de pensie. noroc ca-i aproape:)

Maximus
13th August 2004, 15:06
de ce ti-e frica de piturca? las ca face bine si piciorul mic. noi de-abia scaparam de el:)

Ai dreptate si tu. Las' ca-i duce la iarna pe linga forban si-i vad si eu de la schi in pregatiri. vorba aia, ce sa caute in austria italia samd?

baden
13th August 2004, 16:03
mai optimist decat oltenii :drak:
isi ia transferul la craiova ... simt ca vrea sa-si regaseasca Marea Iubire ;)

minudoru
13th August 2004, 16:05
:headbang: Vedeti ne umili Sportul acum toti vor sa ne bata :headbang:

baden
13th August 2004, 16:10
:headbang: Vedeti ne umili Sportul acum toti vor sa ne bata :headbang:
nu toti ... stai linistiti ...doar ceilalti!!!
:)
... pana acum rezultatele craiovei ii invita :
Bafta la :headbang:

vasile314tzurka
13th August 2004, 16:11
Ai dreptate si tu. Las' ca-i duce la iarna pe linga forban si-i vad si eu de la schi in pregatiri. vorba aia, ce sa caute in austria italia samd?

pe-ai nostri i-a dus la schi vreo patru ani si n-am pupat titlu... :rosu:

vasile314tzurka
13th August 2004, 16:13
isi ia transferul la craiova ... simt ca vrea sa-si regaseasca Marea Iubire ;)

n-am cum. ca suporter nu-ti iei transferul nici daca echipa se duce in C. asta e:) eu tin cu steaua de la 4 ani si n-o sa ajung la batrinete sa ma mut la cimitir in parc, desi e bestial acolo:) prefer prazul la mine in bucatarie:)

minudoru
13th August 2004, 16:13
nu toti ... stai linistiti ...doar ceilalti!!!
:)
... pana acum rezultatele craiovei ii invita :
Bafta la :headbang:Mda ai si tu dreptate aici. Oricum asta e si merci :headbang:

baden
13th August 2004, 16:18
n-am cum. ca suporter nu-ti iei transferul nici daca echipa se duce in C. asta e:) eu tin cu steaua de la 4 ani si n-o sa ajung la batrinete sa ma mut la cimitir in parc, desi e bestial acolo:) prefer prazul la mine in bucatarie:)

Bafta stelei :ok: in cupa UEFA :)
si tie la mancat praz :)

vasile314tzurka
13th August 2004, 16:31
daca ai stii ce bun e n-ai zice:) ma rog eu sunt un cosmopolit si-mi place sa tin cu orice... mincare buna:)

baden
13th August 2004, 16:34
daca ai stii ce bun e n-ai zice:) ma rog eu sunt un cosmopolit si-mi place sa tin cu orice... mincare buna:)
daca le spun jucatorilor dinamovisti "castraveti" ... tii cu ei? :D

vasile314tzurka
13th August 2004, 17:03
vazi la bucatarie ca tocmai am pus la murat de vara:)

sames44jc
13th August 2004, 18:26
ce ia intorso dan petrescu lu rednic
aia cu : ce bine-mi pare ca ai luat teapa

hamsterutz
13th August 2004, 18:50
bai aici mai multa cearta decat comentariu asupra meciului :).asta e trece si craiova prin perioade grele si prevad ca anu asta termina cam in prilmele 10 daca nu se trezesc. sa speram ca nu vor mai exista gafe la poli iar arbitri isi vor face treaba si poli va castiga :P

sames44jc
13th August 2004, 23:57
nu a mai zis nimik rednic cand a auzit ca ia intorso

la meciul asta tin cu craiova

corinutza_88
14th August 2004, 18:03
habar nam ce sa mai zic dar sper ca macar sa castigam!
nu cu mult 1-0 e de ajuns!
sa nu plece rednic dupa aceea!!!!!!!

Ultras[19]
14th August 2004, 18:12
eu zic ca in aceasta etapa "U" Craiova o sa arate ce stie defapt!! deci o sa bata clar pe poli iasi cu un sec 3-0, iar din pacate pentru echipa din iasi punctele intarzie sa apara ....

hamsterutz
15th August 2004, 15:49
ba toate ca toate,conteaza ca meciul sa fie frumos

jay
15th August 2004, 16:21
Se preconizeaza prima victorie a viitoarei campioane. A Olteniei.:)

Saber Rider
15th August 2004, 23:33
Iarasi scandaluri la Craiova, urmare a meciurilor nu tocmai reusite ale juvetilor, deci nici cu prea multe puncte acumulate. De partea cealalta, o echipa care a parut destul de solida cu Rapidul, pierzand doar din nesansa acel meci, dar dupa aceea jucand iarasi bine, si iarasi din nesansa pierzand si cu Apulum. Parerea mea.
Deci ... meci de 1 x. Totusi Craiova pare mai buna, numai si din perspectiva lui Rednic. Dar uite ca nu prea se descurca Universitatea in acest inceput de campionat. Asa ca ...

Mariusmadmax
16th August 2004, 04:45
dupa bitele trase ( una dupa alta ) in baltile celor trei etape , nu stiu ce sa mai cred !
Ceva este "putred' in lotul juvetilor !

fia
16th August 2004, 08:26
Mi se pare mie sau Rednic nu mai e privit la fel ca in returul trecut? Asa, ca "salvatorul"....

EDMOND_
16th August 2004, 09:12
[QUOTE=baden]Nu Rednic e problema ... el isi aseaza echipa in teren bine ... poate

Baden , la meciul cu Sportul nu a asezat-o deloc bine....partea stanga a fost o aiureala cu jucatori pe care nu-i vad bine nici in divizia B... din punctul meu de vedere Rednic a avut o lipsa de inspiratie clara in primele trei etape... nu-i vreau capul lui Rednic dar nu ma pot abtine sa gandesc ca Badea pregatea altfel aceste trei partide ( mult mai ambitios si mai ofensiv ).

baden
16th August 2004, 09:44
sunt de acord ca badea juca mai ofensiv, ca risca mai mult si ca craiova juca poate mai frumos dar, nu pentru jocuri frumoase si nici pentru rezultate imediate a fost adus Rednic la Craiova.
Daca isi organizeaza defensiva si mijlocul pe axa centrala craiovei i se va lua greu puncte (Rednic stie!!!) ... de talente nu duce lipsa, jocul ofensiv va fi mai usor de pregatit daca are o aparare puternica in spate.
(Imi dau lectii !? - :rosu: ) ... Eu am incredere in Rednic ... dar trebuie sa aiba cineva rabdare cu echipa (Nu din vina lui jucatorii nu au luptat pe teren si nu din vina lui se comporta ca niste domnisoare ... doar cu talent si mahmureala nu reusesti sa faci jocuri bune! )

EDMOND_
16th August 2004, 10:31
Eram de acord cu toate astea daca Rednic venea si spunea .".lasati-ma un an si voi construi o echipa"..el insa a spus "chiar in acest an vom trage la titlu" ...a dat sperante suporterilor si a facut numai rau prin declaratiile astea... acum s atreaca la treaba si sa vorbeasca mai putin

baden
16th August 2004, 11:05
Are nevoie de sprijinul publicului ... ca si cum ar trage la titlu ... iar obiectivul nu e compromis total!
Totul e sa castige meciul urmator!

claudio25ro
16th August 2004, 12:38
Parerea mea e ca Craiova castiga...dar greu de tot

grasu
16th August 2004, 13:35
Hai Poli!

vialli
16th August 2004, 16:01
Forza Stiinta!

corinutza_88
16th August 2004, 16:51
Cu stiinta pana la moarte!pana la moarte!cu stiinta pana la moarte!

Pricop Stefan
16th August 2004, 17:40
Bate craiova ca are public frumos,dar prea zbuciumat.Oltenii astia sunt cei mai ciudati dintre romani orice fac ei nu se inteleg,circula sangele prea repede prin ei

inter
17th August 2004, 08:36
batem la scor!

baden
17th August 2004, 09:01
Cu stiinta pana la moarte!pana la moarte!cu stiinta pana la moarte!
mai stiam o expresie ca asta ...
"primii 7 ani sunt grei pana ajungi in anul 3"
... se trage de la invatat peste puterile tale ...
incearca la spital sau biserica :)

vasile314tzurka
17th August 2004, 09:53
batem la scor!

parca mai ieri erai mai potolit si eu eram ala optimistul cu 3-0? acu ti-ai revenit dupa acatiste?:)

GeKuRA
17th August 2004, 21:07
CRAIOVA nu va domina meciul ... vor avea niste surprize pt. inceput ... daca POLI are putin noroc va face o surpriza frumoasa ...

HAI P O L I ! ! ! ( ... )

hamsterutz
18th August 2004, 10:43
ioo cred ca daca joaca fara portar e tot aia, si asa panaramele alea branet si arcanu habar n-au cei cu ei

corinutza_88
18th August 2004, 11:11
mai stiam o expresie ca asta ...
"primii 7 ani sunt grei pana ajungi in anul 3"
... se trage de la invatat peste puterile tale ...
incearca la spital sau biserica :)
interesanta expresie,nu o stiam! :mda:
mersi pt ea! :D

cipi13
18th August 2004, 14:08
RA']CRAIOVA nu va domina meciul ... vor avea niste surprize pt. inceput ... daca POLI are putin noroc va face o surpriza frumoasa ...

HAI P O L I ! ! ! ( ... )

Pai voi pe noroc mergeti.....veniti frate sa jucati....nu sa va puneti cu spatele la poarta si sa sperati la un punct.....

baden
19th August 2004, 12:22
interesanta expresie,nu o stiam! :mda:
mersi pt ea! :D
cu placere !
:)
cand joaca bine sa stii ca-mi place si mie craiova ... !!!
cand nu ... tin cu adversarii ;)

fia
19th August 2004, 12:23
mai stiam o expresie ca asta ...
"primii 7 ani sunt grei pana ajungi in anul 3"
Si tu ai trecut pe la Politehnica? Sau din auzite :p?

baden
19th August 2004, 12:26
mai conteaza ?

fia
19th August 2004, 12:29
Nu mai conteaza..... :)

cand joaca bine sa stii ca-mi place si mie craiova ... !!!
cand nu ... tin cu adversarii ;)
Deci in meciul asta cu cine crezi ca o sa tii?

Brimi2004
19th August 2004, 14:06
Victorie clara Craiova! Este timpul...
PS. Arcanu era un portar bun ..a trecut si pe la Craiova!.

corinutza_88
19th August 2004, 14:19
Nu mai conteaza..... :)

Deci in meciul asta cu cine crezi ca o sa tii?
cred ca o sa se roage sa fie egal! ca sa nu fie suparat nici pentru una nici pentru alta:mda:
dar nu cred ca ruga lui o sa fie de folos ca tre sa inceapa si craiova cu victoriile!

baden
19th August 2004, 14:51
In meciul asta tin cu moldovenii ... :)
(desi stiu ca vor castiga oltenii ...

Ei cand spun ca dau (puncte) ... au spus
iar cand spun ca iau ... le-au luat
:D
)

STEELMAN
19th August 2004, 20:51
bate craiova .
le scoate fotbalul din cap !

onuf19
20th August 2004, 00:04
Traiasca Poli Iasi !
Cu totii stiu valoarea Universitatii dar nimeni nu stie mai bine decat sucatorii de maine ce se va intampla pe teren!
as vrea sa se termine cu un scor de 1-2
Politehnica a fost jignita cam mult timp, a venit vremea pentru ea si pentru Iasi :)

hamsterutz
20th August 2004, 08:41
lasa ma cine rade mai bine rade la urma ;) !!!

claudio25ro
20th August 2004, 13:33
Bte Craiova dar greu de tot...
:)

dragosblue
20th August 2004, 16:58
Bate Craiova. :ok:

onuf19
20th August 2004, 17:14
Eu tot ma rog pentru Poli,
Sa ii primiti cu drag pe suporterii ieseni ca sunt foarte obositi de drum :)

minudoru
20th August 2004, 17:37
gata ma duc la meci. Daca mai fac ce au facut cu Sportul poate-i alearga lumea pe teren

Paul
20th August 2004, 20:30
Obiectivul in acest an este participarea in cupele europene...o sa fie greu da stai ca au trecut doar trei etape...mai e si cupa asa ca.....usurel cu retrogradare si alte chestiuni de genul asta....
parerea mea e ca ... mai degraba va lua inter scudetto decat oltenii campionatu :)

hamsterutz
20th August 2004, 20:47
pana acum un meci plicticos 0-0 la pauza, cum am anticipat

IlMILAN
20th August 2004, 20:47
bai paul ce ar fi sa-ti vezi tu de Jiji si de restul? Inter scudetto?:D tu nu stii ca aia au treaba doar cu Tim trofee e o realizare prea importanta pt ei, isi consuma toate resursele:D
Sau de cand va antreneaza Zenga oi fi si tu interist....ptiu dar multi mai sunteti asa?:ciocan:

Craiova are mult mai multe sanse la titlu...stai linistit...:drak:

fia
20th August 2004, 21:50
Daca se termina 0-0 nu prea il vad bine pe Rednic :D

Catalanul
20th August 2004, 21:53
intr-adevar un rezultat slab obtinut de Craiova :drak:
s-a terminat 0-0

fia
20th August 2004, 22:01
Parca ii vad pe olteni acum cu "Demisia"
Ei nu stiu ce antrenor pierd...

Bendji
20th August 2004, 22:02
Oltenii vor juca in cupele europene ale diviziei B. Daca s-or organiza asa ceva. Oricum, ar cam fi cazul sa se duca unde le este locul pe care si-l cauta de atata vreme, adica "segunda".
Forza Farul!!! /hello /hello
Niciodata tzaran!!! :yeah: :evil:

Parca ii vad pe olteni acum cu "Demisia"
Ei nu stiu ce antrenor pierd...
__________________
Da, un foarte mare antrenor, a cucerit cupa interplanetara!!!

IlMILAN
20th August 2004, 22:05
Din ce am vazut eu la Tv...oltenii nu prea au avut treaba cu Rednic..ba chiar i-au scandat numele la final...de impartit au avut cu jucatorii lor.
Am o vaga impresie ca ati luat tzeapa cu Plesan, ca nu l-ati vandut...luati o carutza de bani pe el de la Jiji:D

fia
20th August 2004, 22:07
Ce e Jesse? Aveti nevoie de antrenor la Steaua?

Vadim
20th August 2004, 22:21
Meci slabut. Ghinion la Craiova: bara si sutul scos de pe linia portii, ambele actiuni semnate Frunza. Un gol anulat pe drept - Borbely. Iasiul a rezistat in 10, dar in afara de aparare nu a aratat nimic. E posibil ca jucatorii sa il "lucreze" pe Rednic, ceea ce mi se pare inadmisibil. Oricum, Craiova scartaie de se aude pana la Bucuresti.

hamsterutz
20th August 2004, 22:27
poli a spart gheatza. si ce e interesant e ca au jucat mai slab ca in primele 2 etape si au scos un pct

un extras dint-un articol de pe onlinesport: "Poli Iasi nu a avut nici o ocazie notabila"
ba astia la ce meci s-au uitat? poi a avut 3 faze singur fatza in fatza cu portrau, dar au ratat cum pot astia sa zica asa ceva?

alexino
21st August 2004, 00:08
Poli a avut minute bune cand a dominato pe Craiova... a meritat egalul... sincer inainte de meci, credeam ca Poli va lua bataie, dar bine ca n-a fost asa...

HAI POLI!!!

Edgar
21st August 2004, 00:17
Un punct. Bun si asta. :ok:

EDMOND_
21st August 2004, 00:23
Parca ii vad pe olteni acum cu "Demisia"
Ei nu stiu ce antrenor pierd...


fia , rednic face greseli dupa greseli ....se "lucreaza"practic singur!

Sergio
21st August 2004, 00:24
bai paul ce ar fi sa-ti vezi tu de Jiji si de restul? Inter scudetto?:D tu nu stii ca aia au treaba doar cu Tim trofee e o realizare prea importanta pt ei, isi consuma toate resursele:D
Sau de cand va antreneaza Zenga oi fi si tu interist....ptiu dar multi mai sunteti asa?:ciocan:
Craiova are mult mai multe sanse la titlu...stai linistit...:drak:
Vad ca nici aici nu te potolesti...Of, doamne, doamne.............

johnyycaru
21st August 2004, 08:50
Eu tot ma rog pentru Poli,
Sa ii primiti cu drag pe suporterii ieseni ca sunt foarte obositi de drum :)

Si eu m-am rugat!
/hello

corinutza_88
21st August 2004, 11:11
ghinion,neputinta,si putina vina din partea lui Rednic!
astea sunt cuvintele cu care putem descrie meciul de aseara!
Guso cel mai bun jucator de pe teren!
Poli a aratat ca e o echipa cu care i se poate face fata cu foate multa usurinta,dar numai cu o echipa care joaca adevarat fotbal!

Bergero
21st August 2004, 11:46
Meci slab; rezultat echitabil; Plesan - mare deceptie; Dupa meciul cu Germania a devenit mare vedeta si nu se mai antreneaza; Presa l-a umflat bine si acum e plin de ifose; probabil va ajunge sa valoreze cit spunea el cindva, in gluma: un sac de cartofi;
Cit despre Poli Iasi: o echipa artagoasa, bine organizata in aparare, dar mai e mult de munca pina a ajunge sa faca fata cu brio Div. A; Si ar trebui sa mai renunte la ,,pseudovedete'' gen Arhire aduse cu bani grei si sa aiba mai multa incredere in jucatorii cu care a promovat (evolutia lui Mitruc a fost peste asteptari!).

vasile314tzurka
21st August 2004, 15:35
fia , rednic face greseli dupa greseli ....se "lucreaza"practic singur!

dupa ce am vazut doua meciuri ale craiovei ma indoiesc ca e vina lui rednic.

Mariusmadmax
21st August 2004, 16:12
asta e !
Demisia !

vasile314tzurka
21st August 2004, 16:15
ei na. si cine? si ce? si de ce?

Blue
21st August 2004, 17:09
Un gol anulat pe drept - Borbely.
poti sa te superi, sa faci ce vrei, am tinut sa ti-o spun.
Eu mi-am schimbat atitudinea fata de tine si site vazand gesturile tale.
Am vazut faza la tv, de fapt peste tot s-a spus clar ca burloiu a gresit,faza in sine este prea usoara pentru a fi interpretabila.

Eu nu vreau sa dau vina pe arbitru pentru acest esec dar este o decizie care influenteaza decisiv , oricat de prost a jucat, Craiova merita macar acel 1-0 bar n-a vrut eternul si fascinantul burloiu.

Iar cine face poate sa spuna ca acel gol a fost anulat pe drept , ori este inecat de ura , ori este de o prostie fara margini, dar cel mai probabil, amadoua

sa ai noroc in viata!

vasile314tzurka
21st August 2004, 17:15
golul a fost perfect valabil...

arcasul
21st August 2004, 17:30
vreau sa spun ceva despre ce se intampla acum la craiova si despre modul in care se lucreaza in fotbalul nostru.
in primul rand tin sa precizez ca eu nu sunt sustinator al craiovei.
este o eroare ca badea si eventual rednic sa plece acum de la echipa. in orice campionat normal, asta nu se poate intampla numai in urma a 2-3 partide. fiind o schimbare la echipa mi se pare normal sa se lase timp pentru a se vedea rezultate. demisiile sau demiterile dupa cateva partide sunt foarte frecvente la noi, si nu fac nici un bine nimanui. se creeaza o nervozitate si o nesiguranta care duce pana la urma la scaderea performantei.
deci opinia mea ar fi ca toti sa aiba rabdare, caci in cateva partide nu se pot face minuni.
chiar daca dinamo, echipa mea favorita, nu merge stralucit acum, eu stiu ca nici o echipa nu poate merge perfect tot timpul. chiar si real madrid a avut esecuri in lant in urma carora a pierdut tot ce putea castiga...
deci: rabdare. numai asa se poate face performanta, nu cand i se urca unuia la cap sa demita tot stafful, sau celor din galerie sa dea afara pe cineva, sa se si intample. daca se vrea calitate si viitor, atunci ar trebui lasati la o parte nervii si cautat sprijin moral pentru echipa, antrenori si toti cei implicati operational in joc.

vasile314tzurka
21st August 2004, 17:34
intrebarea care vine natural e cin' sa plece? ca e chiar hilar cum joaca craiova acum.

Blue
21st August 2004, 18:33
vadim, intre timp ti-ai sters mesajul dar am sa-ti raspund la el oricum,
spuneai ca...
Offiside clar, nici urma de interpretare. Tu ai un delay la tine in Canada.


Care toata presa? La tine "The Canadian Post". Onlinesport, ProSport si Gazeta si pana si cotidianul local Editie Speciala de Oltenia au admis ca a fost offside.
poate asa se vede aici in Canada, si ca presa romaneasca a spus ca burloiu a fost corect

pai gazeta sporturilor spune a burloiu a gresit ,iata linkul:http://www.gazetasporturilor.ro/index.php?c=1&a=20732

in editie speciala si prosport inca nu au fost disecate toate fazele si nu este pomenita si faza aia

vadim, cu alte cuvinte, ti se intampla vrodata sa spui si tu ceva corect? :D

inter
21st August 2004, 21:46
Vadime!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ce e cu chestia cu golul anulat pe drept?
la ce meci va uitati?aveti grija sa nu ne enervati cu postari de astea, daca ala a fost offside eu ma las de comentat meciuri!
Ce dracu nu putem fi obiectivi?

ps. nu am nimic cu Poli.iasi care si-a atins scopul ( bravo lor!), dar afirmatiile pripite facute de anumiti lideri OLS ma pun pe ganduri!

Vadim
21st August 2004, 21:53
Nu am vazut bine faza. Intr-adevar a lovit cel de la Iasi cu capul. Asta e. Restul afirmatiilor insa ramin in picioare :)

Blue, spre deosebire de tine eu recunosc cind gresesc si mai am un mare atu sa fiu obiectiv. Tu esti insa ca taurii in arena de corrida.

johnyycaru
22nd August 2004, 08:11
Gol valabil, dar acelesi off-side a fost si la Poli numai ca ei nu au marcat! Bravo Poli! Egal in deplasare! E ceva! Hai Poli Iasi! /hello

onuf19
22nd August 2004, 12:41
bine zici tu johny
Sunt iesean, iar in acest meci Poli a avut un mare noroc
Din cate am vazut eu parca nu era posibil ca un craiovean sa atinga mingea cu capul si sa se fi pus in discutie offside-ul probabil tusierul nu a fost intr-un unghi favorabil fazei respective, eu zic ca a fost o greseala de arbitraj acolo care putea decide meciul, dar sa nu uitam ca ambele echipe au fost dezavantajate de un offside improbabil! Bravo Poli! Lupta Poli!

STEELMAN
22nd August 2004, 13:30
poli a luat un pct datorita jocului "galactic" al craiovei.si atat
erau oltenii in forma le scoteau fotbalul din cap.pacat pt ca a murit o speranta care ar fi putut sparge embargolul granzilor
felicitari poli iasi

IlMILAN
22nd August 2004, 13:34
Vadime!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ce e cu chestia cu golul anulat pe drept?
la ce meci va uitati?aveti grija sa nu ne enervati cu postari de astea, daca ala a fost offside eu ma las de comentat meciuri!
Ce dracu nu putem fi obiectivi?

ps. nu am nimic cu Poli.iasi care si-a atins scopul ( bravo lor!), dar afirmatiile pripite facute de anumiti lideri OLS ma pun pe ganduri!

relax bey Inter, a fost gol valabil toata ziua.....asta e aveti si voi parte de Burloiu , poate o sa vina si Savaniu..... :headbang: asta e.Problema insa a fost faptul ca ati bubuit mingea aiurea.... :mda:
Felicitari Poli Iasi pt egal.....

DanielAndrei
22nd August 2004, 13:48
Nu am vazut bine faza. Intr-adevar a lovit cel de la Iasi cu capul. Asta e. Restul afirmatiilor insa ramin in picioare :)

Blue, spre deosebire de tine eu recunosc cind gresesc si mai am un mare atu sa fiu obiectiv. Tu esti insa ca taurii in arena de corrida.


IN PRIMA REPRIZA A FOST O FAZA ASEMANATOARE; MINGEA FIIND ATINSA DE UN ADVERSAR, DAR TUSIERUL A RIDICAT FANIONUL. ACELASI PROST :mda:

vasile314tzurka
22nd August 2004, 14:11
"Badea a demisionat de ochii lumii"

http://www.expres.ro/sport/?news_id=164266

corinutza_88
22nd August 2004, 14:23
era aproape sigur ca Staicu nu-l va lasa pe Badea sa demisioneze!
nici mie nu mi s-ar parea corect

baden
23rd August 2004, 15:19
bravo poli ...

Ovy-Iasi
23rd August 2004, 16:14
Poli a meritat punctul chiar daca a jucat mai slab ca in primele meciuri dar Craiova a jucat catastrofal...si cred ca Rednic nu mai rezista mult acolo.Pacat e un antrenor bun si sper sa i se mai acorde timp...pt ca orice echipa trece prin perioade nefaste uneori.
Parerea mea obiectiva:golul anulat Craiovei a fost perfect valabil jucatorul iesean a pasat cu capul adversarului...dar tusierul nu avea cum sa vada faza clar pt ca erau vreo 2-3 jucatori intre el si locul de unde a plecat pasa...

SemperFi
23rd August 2004, 19:20
Toata lumea da vina pe Badea pentru ce se intampla la Craiova. Mi se pare o nedreptate, tinind cond ca totusi s-au adus 11 noi jucatori, desi banii de la Staicu sunt "sublimi dar lipsesc cu desavarsire". Cand a plecat "lotul Netoiu" mi se pare ca au fost "numai" 9 jucatori si ni s-a parut scandalos de mult, iar acum 11 noi jucatori ne nemultumesc. Inteleg ca orice antrenor isi doreste cat mai multe valori in lot, pentru crearea concurentei pe posturi, dar totusi...

In alta ordine de idei, Rednic nu are chiar nici o vina?! Macar pentru faptul ca jucatorii sunt "mortaciuni" dupa maxim 1 repriza... Cine le-a planificat cresterea de parametri fizici - Badea sau Staicu? Ca sa nu mai spun desele schimbari de echipa si chiar de sistem...

Si acum sa incercam sa vedem si o alta varianta de complot(ca tot vorbim de olteni). Sa zicem ca Rednic are 2 "tovarasi" pe care i-a propus drept actionari macar din iarna. Credeti ca ar plati acelasi pret pe o echipa pe podium ca si pe una cu -3 la adevar dupa 4 etape, printre care 2 meciuri cu nou-promovate? Ma indoiesc... Poate asa s-ar explica si de ce multi din cei adusi de Rednic nu dau randament(inca).

Astept replici...

baden
24th August 2004, 15:37
lui rednic lasa-i timp ... si nu-ti va parea rau .
Da ... Badea e neindreptatit ... si craiovenii au o tehnica aparte in a-si distruge cei mai buni oameni si a promova nulitatile (Staicu)

sa nu uit
badea nu-i facut sa fie "presedinte" de club ... e o persoana care ar trebui sa fie ferita de "judecata" suporterilor.
Daca ar fi reusit sa faca echipa ... am fi discutat in alti termeni despre craiova ...
asa ... incercam sa profitam de "ameteala" de la club

hamsterutz
25th August 2004, 20:49
deci sunt deacord, golul perfect valabil, daca era 1-0 nu merita craiova nu a arata ca stie fotbal, poli a avut ocazii, a mers mai bine apararea ca in celelalte 2 meciuri, nu sunt deacord ca poli mai are pana a face fatza n divizia A, io cred ca a aratat ca poate asa ca......
omul meciului Fruza, fostul vasluia a vrut sa se razbune pe Poli pt ceea ce Poli le-a facut vasluienilor (cine stie cun).
un meci plicticos din care poli a scos ce si-a dorit, un punct