PDA

View Full Version : Etapa 4 : FC Arges - Sportul



JJ
12th August 2004, 08:58
Vineri, 20 august, ora 18> FC Arges - Sportul in direct pe Telesport.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

dragos_popa17
12th August 2004, 10:49
Sper sa castige Sportul. Oricum, cred ca va fi un meci cu multe goluri(cel putin 3).

baden
12th August 2004, 14:40
castiga argesul ... daca nu meciul atunci macar un antrenor :)

sames44jc
12th August 2004, 22:03
bate sportul
2-0

Sinn Fein
13th August 2004, 12:43
arges fara discutii

DD-Viola
13th August 2004, 16:09
...in mod normal bate Argesul , Bafta , la un joc si un rezultat bun...si mai ales la un arbitru corect !...in rest , Sportul nu conteaza !.

vasile314tzurka
13th August 2004, 16:09
pe cuvintul tau ca nu conteaza? eu zic ca bate sportul ca si-au revenit cu craiova:)

gigel_bucur
13th August 2004, 16:11
in mod anormal bate Argesul, cf. traditiei bate Sportul :p

baden
13th August 2004, 16:14
la care traditie te referi ... si de cand tine traditia asta? :sleep: din cate stiu eu sportul navigheaza intre a si b ... cu o constanta buna (noroc ca s-a mai facut o serie !!! ... ca sa castige sportul :p)

vasile314tzurka
13th August 2004, 16:16
aaaaaaaaaaa, deci au facut o serie speciala de fraieri pentru ca sportul sa o cistige? misto. cei de la pandurii stiu ce spui tu?

gigel_bucur
13th August 2004, 16:19
la care traditie te referi ... si de cand tine traditia asta? :sleep: din cate stiu eu sportul navigheaza intre a si b ... cu o constanta buna (noroc ca s-a mai facut o serie !!! ... ca sa castige sportul :p)

esti tinerel dar daca ai folosi internetul ai putea afla si singur :evil:

baden
13th August 2004, 16:19
aaaaaaaaaaa, deci au facut o serie speciala de fraieri pentru ca sportul sa o cistige? misto. cei de la pandurii stiu ce spui tu?
i-ai vazut reactionand ?
:)

baden
13th August 2004, 16:21
esti tinerel dar daca ai folosi internetul ai putea afla si singur :evil:
credeam ca te referi la sportul studentesc ... nu la sport in general!!!
scuze :yeah:

vasile314tzurka
13th August 2004, 16:21
i-ai vazut reactionand ?

stai ca vin si ei dar mai incolo cind se da drumul in canada la internet.:)
cit despre traditie: http://www.sportulstudentesc.com/

baden
13th August 2004, 16:27
prin '70 juca si dembrovski pe la bacau , daca ma gandesc mai bine ... si dacii au pierdut razboiul cu romanii iar, sportul a aparut in 1890 ... ocam in acelasi timp cu prima olimpiada ...
m-am uitat!
care e traditia?

vasile314tzurka
13th August 2004, 16:29
pai traditia spune ca esti politicos cu cei in virsta si-i lasi sa te bata:) uite cum a facut de exemplu craiova:) nu ca "nesimtitii" de la apullum sau dinamo:)

baden
13th August 2004, 16:42
si chiar par cei din arges chiar asa de bine crescuti ... incat sa fie luati de fraieri

DD-Viola
13th August 2004, 16:42
...daca si la Sportul se poate vorbi de traditie....a, da sa nu gresesc , totusi se poate , dar se refera la traditia aranjamentelor federatiei...iar daca i-a "prins" pe olteni intr-o zi in care inspiratia lui Rednic a fost ...genitala , ...ori le-o fi pus ceva "iarba" in loc de praz ???...asta nu inseamna ca asa se va intampla la orice meci...nu de alta dar si "iarba" costa...oricate parale ar face Nashu' .
PS. Vasile , astia nu au din ce sa se trezeasca , ...( zic eu ).

vasile314tzurka
13th August 2004, 16:48
moshule, inecarca si ei sa pipereze divizia A, altii se bat cu caramida-n piept si nu iese nimic.

p.s. despre faza cu nashul iti spun eu ca nu e cazul

baden
13th August 2004, 16:53
vasile ... pentru ca spui tu ... sa stii ca cred !!! :)
bravo lor!

DD-Viola
13th August 2004, 17:05
...Bine Vasile ( hai s-o mai inghitim si pe asta )!...dar promiti sa ne spui si noua cand va fi cazu' ?

vasile314tzurka
13th August 2004, 17:07
eu daca stiu ceva dau pe goarna, nu te framinta, inclusiv cu steaua:)

gigel_bucur
14th August 2004, 10:20
...daca si la Sportul se poate vorbi de traditie....a, da sa nu gresesc , totusi se poate , dar se refera la traditia aranjamentelor federatiei...iar daca i-a "prins" pe olteni intr-o zi in care inspiratia lui Rednic a fost ...genitala , ...ori le-o fi pus ceva "iarba" in loc de praz ???...asta nu inseamna ca asa se va intampla la orice meci...nu de alta dar si "iarba" costa...oricate parale ar face Nashu' .
PS. Vasile , astia nu au din ce sa se trezeasca , ...( zic eu ).


ia da tu un exemplu daca tot faci afirmatii, hai, unul singur. pe Nashu poti sa-l iei si sa-l bagi unde vrei.
astept sa vad daca ai ceva prin maneca ca-n alta parte nu vad nimic. :jerk:

iulian
14th August 2004, 10:31
Start destul de bun al ambelor echipe in campionat...rezultat imprevizibil :ok:

simpson
14th August 2004, 13:14
Sper sa bata Sportu'...


Sper sa castige Sportul. Oricum, cred ca va fi un meci cu multe goluri(cel putin 3).
Nu prea cred..."vad" un 0-1 la orizont.

Mariusmadmax
14th August 2004, 16:26
Hai Pitestiul !
ramin surprins sa vad ca singurul care crede ca Argesul va invinge sunt eu !!!!

Tudose
14th August 2004, 18:19
Asa e, Marius! Hai Pitestiul!
Toti suporterii Argesului cred ca echipa noastra va invinge! Doar ca deocamdata nu s-au inghesuit sa o spuna aici!

Gigel Sportul
14th August 2004, 20:01
...daca si la Sportul se poate vorbi de traditie....a, da sa nu gresesc , totusi se poate , dar se refera la traditia aranjamentelor federatiei...iar daca i-a "prins" pe olteni intr-o zi in care inspiratia lui Rednic a fost ...genitala , ...ori le-o fi pus ceva "iarba" in loc de praz ???...asta nu inseamna ca asa se va intampla la orice meci...nu de alta dar si "iarba" costa...oricate parale ar face Nashu' .
PS. Vasile , astia nu au din ce sa se trezeasca , ...( zic eu ).

Pe Nasu' poti sa il iei de nevasta, daca tot te-ntereseaza paralele lui. Cat despre traditie... vezi ca avem un punct de plecare comun (in caz ca nick-ul ti se trage de la Timisoara), mai precis o persoana. Si aici ai doua variante: imi spui care este persoana, si atunci inseamna ca lipsa de caracter este principala ta caracteristica, ori nu stii, si atunci inseamna ca orice discutie se suspenda, pentru simplul motiv ca nu am chef sa scriu pe forum istoria fotbalului romanesc. Deci, oricum ar fi, din punctul meu de vedere pici foarte nasol. Singura ta sansa ar fi apartenenta ta la grupul de suporteri al lui FC Arges, dar nu prea as crede dupa vehementa cu care iti exprimi frustrarea.

Saber Rider
15th August 2004, 23:47
Sportul are prima sansa in acest meci, cred eu. A jucat foarte bine cu Dinamo, a jucat iarasi bine cu Universitatea. Deci e foarte probabil sa joace si acum la fel de bine, si atunci Argesul nu va avea nici o sansa.
Pe de alta parte, si Sportul are multe suisuri si coborasuri. Nu se stie niciodata cum va fi, dar Gigel este in forma buna. :)

fia
16th August 2004, 08:29
O sa fie un meci frumos prevad :). Si rezultatul cat se poate de imprevizibil... Ambele echipe au jucat binishor pana acum....

baden
16th August 2004, 10:05
oras frumos ... teren frumos ... suporteri frumosi - problema e daca vor juca si fotbal :)

claudio25ro
16th August 2004, 12:43
Parerea mea...1-1 si Sportul mai aduna puncte!

Vulturul
16th August 2004, 15:29
argesul tre sa se revanseze dupa infrangerea de la constanta...deci meciu tre sa se termine cu victoria gazdelor insa sportul va fi o nuca destul de tare...presimt io!!!

baden
17th August 2004, 09:14
si eu cred ca se "revarsa" argesul ... dar mai trebuie sa ... ploua ! :o:
imi pare bine ca si tu esti de acord ca nu jocul argesenilor ... din teren ... ii vor face sa castige, ci frustrarile din ultimele etape :)

vasile314tzurka
17th August 2004, 09:51
si daca bate sportul? cu ploaie sau fara ploaie cine isi inchipuie ca sportul e ceva usor se poate insela amarnic. e o echipa imprevizibila pentru ca rateaza foarte mult. dar daca in meciul ala nu mai rateaza?

ultravioletcanada
17th August 2004, 19:51
nimeni nu a zis ca e usor un meci cu sportul. dar din pacate, ei vor pierde, si argesul va mai aduna 3 puncte :D

GeKuRA
17th August 2004, 23:35
sportu' cu argeshu' ... hmmm .....
1 - 1

ultras_sportul
19th August 2004, 01:07
Pitestenii au vreo 2-3 tineri jucatori foarte tehnici, joc cu rezultat extrem de imprevizibil :)

vladi
19th August 2004, 14:27
Sportul si-a facut norma anul asta, a cistigat deja un meci. Le este de ajuns :-)

Clau_Man
19th August 2004, 18:32
Argesul o sa catige, revine Prepelita si sa nu se uite ca avem si noi o "gasca nebuna" care impreuna cu jucatorii mai experimentazi or sa faca o figura frumoasa sezonul asta.
Forza Viola

Denis
20th August 2004, 10:46
Poate un meci de X ca ambele stau cam lafel in clasamentul campionatului. Daca e sa cashtige cineva cred ca o sa cashtige Sportul. Mie imi plac ambele echipe shi de aia zic ca o sa iasa meci egal
Pronostic: /hello FC Argesh 2-2 Sportul /hello

himi
20th August 2004, 20:02
Felicitari pt pronostic!
2-2 a iesit!
Sportul din nou super-super-super fraieri...
Nu putem tine un avantaj mai mult de 1 maxim 3 minute...
Pacat...

gigel_bucur
21st August 2004, 01:00
Sportul si-a facut norma anul asta, a cistigat deja un meci. Le este de ajuns :-)

si tu ai scris deja suficiente mesaje pt. posibilitatile tale, te-ai folosit deja de cele 30 de cuvinte pe care le tot rulezi in viata, ma refer la limbajul articulat :)

vasile314tzurka
21st August 2004, 15:28
nimeni nu a zis ca e usor un meci cu sportul. dar din pacate, ei vor pierde, si argesul va mai aduna 3 puncte :D

din pacate dupa cum s-a vazut sportul a ratat 3 puncte. altfel mai vedeti ca scaparati cu arbitru, cit despre normatorul de vladi poate s-ascunde. sau incepe sa numere suruburi ca e mai simplu. :ciocan:

ultravioletcanada
21st August 2004, 16:03
si daca bate sportul? cu ploaie sau fara ploaie cine isi inchipuie ca sportul e ceva usor se poate insela amarnic. e o echipa imprevizibila pentru ca rateaza foarte mult. dar daca in meciul ala nu mai rateaza?
precum vaz eu, nici tu nu prea poti concura pe post de ghicitor :rolleyes:

wexx
22nd August 2004, 08:03
:rosu: ptr. arbitraj. SPORTUL merita victoria

Vulturul
22nd August 2004, 12:22
japca pe fata se pare ca s-au pus astia pe noi....2 eliminati in doua etape destul de ciudat!!!

Tudose
22nd August 2004, 22:16
Gigel 1 si 2... era o simpla gluma a lui vladi, nu vad de ce trebuie sa va atacati atat de tare.
In ceea ce il priveste pe adevaratul Gigel... e un jucator excelent, un atacant oportunist (in sensul bun al cuvantului), altfel spus omul potrivit la locul potrivit.

baden
23rd August 2004, 15:15
bravo sportul ... si eu cred ca meritau mai mult

Gigel Sportul
23rd August 2004, 16:03
bravo sportul ... si eu cred ca meritau mai mult

Nu stiu ce si cat meritau, pentru ca nu am vazut meciul, din doua motive: timp pentru deplasare (fiind zi lucratoare, desi teoretic sunt in concediu) si difuzarea la un post receptionat de 3% dintre romani (daca am retinut bine rezultatele sondajului privind audienta Telesport). Din relatarile colegilor de galerie (ultras_sportul si Bianco Nero), am dedus ca a fost cea mai slaba prestatie a Sportului din acest campionat, ceea ce ma pnue pe ganduri. Oricum, nu mai conteaza decat rezultatul inscris pe tabela, care inseamna acelasi lucru pentru ambele combatante: doua puncte pierdute.

Cat despre glumele lui vlady, nu am nimic impotriva, daca ar avea mai multa fantezie decat sa repete la infinit aceeasi fraza, care nici macar nu ii apartine.