PDA

View Full Version : League Pass-playoffs



Irimus
11th April 2009, 20:03
sa posteze aici cine e interesant sa achizitionam league pass-costa 40$ versiunea high quality

pana acuma suntem :

1.irimus
2.nan
3.greenman

MikePort
11th April 2009, 20:20
MikePort. Nu e tocmai HD , bit rate-ul ar fi pe la 1.2Mbps (standard quality e la 0.8Mbps), ceea ce e ok pentru Internetul standard oferit in RO (RDS/UPC).
Pe mine m-ar interesa mai mult reluarile de a 2-a zi decat meciurile live pentru ca nu (mai) imi permit sa merg obosit la lucru.
Deci daca se poate, count me in. Mersi

Irimus
12th April 2009, 11:51
pai in afara de weekend si eu ma uit la reluari

Irimus
12th April 2009, 11:52
deci.:

1.irimus
2.nan
3.greenman
4.mikeport
5.thekobe

Irimus
12th April 2009, 12:38
asa putina lume vrea? wow...calculasem vreo 20 ron /persoana..pt nba high quality...dar asa va trebui sa dam ceva mai mult.se pare ca nu sunt toti atat de hardcore fans cum puteam.

GreenMan
12th April 2009, 12:54
asa putina lume vrea? wow...calculasem vreo 20 ron /persoana..pt nba high quality...dar asa va trebui sa dam ceva mai mult.se pare ca nu sunt toti atat de hardcore fans cum puteam.

Eh,5 lei in plus..Da' sa mai asteptam,e weekend..o mai fi lumea plecata

thekobe
12th April 2009, 16:21
putem sa mai asteptam cateva zile..

io zic sa luam normal quality pt ca:

1. se vedea ok
2. nu cred ca e diferenta prea mare fata de celalalt la calitate
3. eu am mai prins (destul de rar) cate un buffering si ma gandesc ca pe celalalt s-ar putea sa apara prob mai dese


ps 1.. am intrat la LP pe nba.com sa vad cum se vede hd si imi merge prost.. raman artefacte dalea si dupa 5 min.. asa ca eu zic sa luam ca si pana acum
e misto ca e widescreen.. dar daca nu merge cum treb, degeaba
ps 2.. "*Any current monthly subscribers enjoy access to Playoffs Standard package" - adica???

urlacher9
12th April 2009, 16:48
Am si eu o intrebare, pot viziona meciurile mai multe persoane in acelasi timp cu un singur cont?

Irimus
12th April 2009, 17:51
Am si eu o intrebare, pot viziona meciurile mai multe persoane in acelasi timp cu un singur cont?

da.contul pt sezonul regulat l-am impartit 6 persoane si nu am avut probleme ;)

@thekobe:sa stii ca m-am gandit si eu mai bine si mi-e putin frica ca high quality sa nu fie o idee prea mult pt conexiunea mea de la rds.in mare sunt multumit de cum mi-a mers in sezonul regulat(banuiesc ca era normal quality ce am avut noi)=>tot mai bine e sa luam normal quality-eu vizionez meciurile pe tv lcd dar se vede si asa super ok.

Irimus
12th April 2009, 17:52
ps 2.. "*Any current monthly subscribers enjoy access to Playoffs Standard package" - adica???

noi am avut pachet pe juma de sezon nu monthly subscription.cine si-a platit luna aprilie doar, primeste si meciurile din playoff care sunt pana pe 30 luna asta

Nan
12th April 2009, 20:04
putem sa mai asteptam cateva zile..

io zic sa luam normal quality pt ca:
1. se vedea ok
2. nu cred ca e diferenta prea mare fata de celalalt la calitate
3. eu am mai prins (destul de rar) cate un buffering si ma gandesc ca pe celalalt s-ar putea sa apara prob mai dese


ps 1.. am intrat la LP pe nba.com sa vad cum se vede hd si imi merge prost.. raman artefacte dalea si dupa 5 min.. asa ca eu zic sa luam ca si pana acum
e misto ca e widescreen.. dar daca nu merge cum treb, degeaba
ps 2.. "*Any current monthly subscribers enjoy access to Playoffs Standard package" - adica???

De acord .

John
12th April 2009, 20:22
as vrea si eu ...
intrebare pt cei care au mai avut sezoznu asta : cum trimit banii lu irimus ?

Magicul
13th April 2009, 02:15
i'm in... scz irimus dar nu am apucat sa iti raspund pe mess...

urlacher9
13th April 2009, 02:36
Eu unul mi-am platit singur league pass-ul, nu stiam ca un singur cont poate fi folosit simultan de mai multe persoane, in cazul acesta as fi de acord sa cotizez pentru playoffs

Irimus
13th April 2009, 11:44
as vrea si eu ...
intrebare pt cei care au mai avut sezoznu asta : cum trimit banii lu irimus ?

card Bcr..


o sa va trimit tuturor un PM cu contul meu de BCR.

MikePort
13th April 2009, 11:58
Am primit PM-ul, cate milioane iti trimit? :)

Carl_Landry
13th April 2009, 16:41
Gata? ati platit toti? :-s
vroiam si eu...:(

John
13th April 2009, 16:54
card Bcr..


o sa va trimit tuturor un PM cu contul meu de BCR.

pe mine ma interesa procedura ... eu pana acum doar am luat bani de la banca :) ... se poate la orice sucursala bcr ? sau cum ?

Irimus
13th April 2009, 17:12
pe mine ma interesa procedura ... eu pana acum doar am luat bani de la banca :) ... se poate la orice sucursala bcr ? sau cum ?

da.te duci cu numarul meu de cont si numele meu la orice ghiseu bcr si spui ca vrei sa depui niste bani in acel cont.

John
13th April 2009, 19:40
gata ...am inteles :)
pana la urma cat trebe sa cotizam ?

Irimus
14th April 2009, 12:22
am primit pana acu banii de la:

1.Surdu Ionut Liviu -care user esti? :D
2.Pall Nandor -banuiesc ca e Nan :)

parola si usernameul o sa le primiti doar vineri..pana atunci nu pot sa schimb parola deoarece mai sunt meciuri din sezonul regulat si sunt care au platit pt sezonul regulat si nu ar fi corect fata de ei sa schimb parola

Nan
14th April 2009, 12:57
am primit pana acu banii de la:

1.Surdu Ionut Liviu -care user esti? :D
2.Pall Nandor -banuiesc ca e Nan :)

parola si usernameul o sa le primiti doar vineri..pana atunci nu pot sa schimb parola deoarece mai sunt meciuri din sezonul regulat si sunt care au platit pt sezonul regulat si nu ar fi corect fata de ei sa schimb parola

Yep .

Ai dreptate . Am si uitat ca mai sunt 2 zile din sezonul regulat . :P

Irimus
15th April 2009, 15:17
doar nan, greenman si mikeport vor lp? :)

thekobe
16th April 2009, 11:22
e pe drum :D

Irimus
16th April 2009, 13:46
^super...maine platesc pass-ul! pana maine mai au timp si restul sa depuna

obye
16th April 2009, 15:13
as da si eu da nu am cum sa dau pe la bcr :((

daca erai din bucuresti ... ne intalneam si te cinsteam GRAS ... sa imi dai si mie league pass :))
si puneai tu direct banii :)

caseta
16th April 2009, 15:45
as da si eu da nu am cum sa dau pe la bcr :((

daca erai din bucuresti ... ne intalneam si te cinsteam GRAS ... sa imi dai si mie league pass :))
si puneai tu direct banii :)

pina acum n-am zis nimic, dar acum zic io: tu traiesti pe planeta asta ? iti dai seama ca esti absolut incoerent ? iti dai seama ca genul asta de mesaje incoerente si aberante ii fac pe ceilalti sa iti dea raspunsuri acide, in 2 peri si/sau sarcastice ?

cum n-ai timp sa treci pe la bcr, dar in schimb aveai timp sa "il cinstesti GRAS" ? e plin de bcr-uri in bucuresti. PLIN.
si nu-ti ia mai mult de 10-15 min sa ii trimiti banii aia.
de acord, site-ul bcr e de kkt si in loc sa poti cauta o sucursala aproape de tine iti da la download un kkt de excel cretin (cine a "gindit" ca asa e mai util pt clienti ar trebui batut cu tesla in coaie), dar daca te chinui 5 minute gasesti excelul ala si daca o sa cauti in el gasesti 111 sucursale in bucuresti. O SUTA UNSPREZECE. practic e strada si sucursala. au sucursale pe bulevarde, strazi, ulite, in mall-uri, gari, magazine, probabil si in toalete publice.

ca sa nu mai zic ca nu stiu ce e in mintea ta "cinstit gras" cind zici ca nu ai bani sa iti iei LP de 40$.


acum la modul cel mai serios .... tu gindesti inainte sa vorbesti/tastezi ?!?
sau doar tastezi asa ca te plictisesti si vrei sa pari interesant ?!
spui absolut orice aiureala iti trece prin cap in momentul respectiv doar ca sa nu taci pe principiul "sa zica si nea ion, ca si el e om" ?!
incearca treaba aia cu ginditul. crede-ma, e un exercitiu interesant.

obye
16th April 2009, 16:16
Vai multumesc pentru ca m-ai lamurit .
Si pentru ajutor !

... no comment

paote imi da si mie irimus contu si sa zica despre ce suma vorbim ...

MikePort
16th April 2009, 17:39
Pana la urma s-a ales HD sau normal quality?

obye
16th April 2009, 17:40
din cate stiu eu normal !

Irimus
17th April 2009, 03:05
^ no offense dar am impresia ca esti high cand postezi aici.esti incoerent si nu legi 2 fraze clare.mai bine ia-ti singur lp de ala high quality pt tv-ul ala al tau smecher care reda full hd.

Magicul
17th April 2009, 03:30
irimus... nu am cum sa iti virez banii pana luni.. se mai poate atunci??

Irimus
17th April 2009, 03:32
^dap.esti baiat serios ;) o sa iti dau parola oricum si imi pui tu banii atunci

Mike^
17th April 2009, 03:39
Mda, bine ca numai acuma vad si eu topicul asta...Irimus, mai primesti inca un om? :) Doar sa-mi spui de ce suma e vorba si sa-mi trimiti contul tau...:)

Magicul
17th April 2009, 03:49
ms frumos pt intelegere irimus...
luni e a doua zi de paste nush daca sunt toate bancile deschise.. daca gasesc ti-i virez atunci daca nu marti la prima ora ii ai in cont...

obye
17th April 2009, 11:55
^ no offense dar am impresia ca esti high cand postezi aici.esti incoerent si nu legi 2 fraze clare.mai bine ia-ti singur lp de ala high quality pt tv-ul ala al tau smecher care reda full hd.

Poate sunt .. cine stie ... ce comunitate ! BIne ca ne ajutam intre noi !
Si merci pentru intzelegere !

Irimus
17th April 2009, 12:32
4 persoane mi-au platit pana acu:

greenman
mikeport
nan
carl landry


ps:cineva a incercat sa afle parola intr-un mod unfair pt ca am primit un mail de la nba prin care mi se zicea ca cineva a solicitat noua parola...

John
17th April 2009, 13:00
cel mai bine era sa-ti faci un nou user

Irimus
17th April 2009, 13:36
am platit deja si am schimbat parola.ce-i care mi-au trimis banii au primit-o deja

Irimus
19th April 2009, 03:41
va merge lp? mi-a mers boston-bulls dar acu nu mi se incarca deloc!

GreenMan
19th April 2009, 08:51
va merge lp? mi-a mers boston-bulls dar acu nu mi se incarca deloc!

mi-a facut si mie probleme la cavs - pistons da' si-a revenit dupa un restart la calculator

Magicul
19th April 2009, 10:14
eu am incercat dupa ce mi-ai dat-o aseara si nu am reusit sa ma conectez nici la bulls celtics...

Nan
19th April 2009, 11:48
La mine a mers dintr-odata mai greu . Nu stiu dc . Se incarca pagina cu ilp in 3 minute , dadeam click pe meci , inca 3 minute , dar dupa mergea perfect . Acum pare sa-mi mearga ok .

Irimus
19th April 2009, 15:00
au fost cam 40 de minute cand a fost cazut server-ul lor insa pe urma si-a revenit si a mers perfect.

Irimus
20th April 2009, 13:29
Iar a incercat cineva sa "obtina" parola prin mijloace romanesti pt ca am primit mail de la nba.com cum ca a fost solicitata parola.Ce nu stie cretinul care tot incearca sa fure parola este ca toate astea vin pe o adresa de mail la care doar eu am acces si deci oricum nu poa sa faca nimic.

thekobe
20th April 2009, 13:34
stie user-ul sau doar cu mail-ul tau?

Irimus
20th April 2009, 13:59
^pai e clar ca stie userul fiindca mailul e altul(nu cel pe care-l folosesc la Y!messenger) si nu are cum sa-l stie.in fine, nu e nimic grav deocamadata insa daca mai incearca de multe si nu nimereste parola mi-e teama sa nu ne blocheze contul.

caseta
20th April 2009, 15:22
Iar a incercat cineva sa "obtina" parola prin mijloace romanesti pt ca am primit mail de la nba.com cum ca a fost solicitata parola.Ce nu stie cretinul care tot incearca sa fure parola este ca toate astea vin pe o adresa de mail la care doar eu am acces si deci oricum nu poa sa faca nimic.

s-a mai intimplat asta ?

Irimus
20th April 2009, 20:45
^da.

Magicul
21st April 2009, 04:42
irimus maine dimineata virez si eu banii... imi poti spune cat? pt ca nu am gasit pe nicaieri cat tb dat

Magicul
22nd April 2009, 11:58
@ irimus.. sper ca ai primit banii de la mine:D

Irimus
22nd April 2009, 12:04
^da.e ok.

Irimus
26th April 2009, 21:00
cum va merge lp-ul? mie imi merge foarte prost cand sunt meciuri de la ore accesibile (ca acuma de exemplu.)

caseta
26th April 2009, 22:14
cum va merge lp-ul? mie imi merge foarte prost cand sunt meciuri de la ore accesibile (ca acuma de exemplu.)

same for me.
ma intreb daca are leg cu providerul sau iarasi sunt aia de la NBA de vina. s-or fi calicit la servere sau bandwidth (sigur la un mom dat au avut mult prea putine - la inceputul playoffs).

pe de alta parte daca e sa nu fim ipocriti, nu avem de ce ne plinge atita timp cit impartim un cont. platesti singur, ai dreptul la calitate 100%. imparti in 5, zi mersi ca ai mai mult de 20%. altfel e pura ipocrizie.

Irimus
3rd May 2009, 23:33
va merge lp-ul? iar nu merge duminica seara...