PDA

View Full Version : Etapa 4 : Apulum - CFR Cluj



JJ
12th August 2004, 08:55
Sambata, 21 august, ora 18> Apulum - CFR Cluj in direct pe Telesport.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

dragos_popa17
12th August 2004, 10:54
Cred ca va castiga Apullum. Sunt mai experimentati decat clujeni. CFR-ul a jucat bine impotriva Rapidului si daca erau mai pragmatici puteau castiga. Va fi interesant pentru ca Sunda se intoarce la Alba-Iulia unde are de luat o revansa.

Popikaru
12th August 2004, 11:47
va fi un meci greu pt cfr....da` sper sa se intoarca de acolo cu puncte
apulum are o echipa experimentata insa cfr-u va juca mai inteligent

HAI CFR!!!!! :yeah:

ADelPiero
12th August 2004, 13:14
4-1 :yeah:

baden
12th August 2004, 13:24
egal ... zic eu ... sper sa nu supar pe nimeni :)

Ovy-Iasi
12th August 2004, 13:32
Apulum n-ar trebui sa aibă probleme cu CFR ...cred ca-i bate la scor...

3-0 pt Apulum

fia
12th August 2004, 13:42
La cum a jucat CFR cu Rapid Apuum s-ar putea sa aiba probleme... totusi mizez pe ei....

bill
12th August 2004, 14:02
3-1 pentru Alba

Darkslowstar
12th August 2004, 14:14
Interesant meci, Sunda isi infrunta creatia.
Meci de 1X2.
Eu zic un egal, cu multe goluri 2-2

baden
12th August 2004, 14:32
eu zic ca va fi egal dar cu putine goluri ...
(1-1 sau deloc)

g_1k
12th August 2004, 15:19
sa speram ca CFR-ul va aduce acasa toate cele trei puncte; are mare nevoie de ele, mai ales ca in etapele urmatoaare joacu cu dinamo, craiova si steaua si eventualele esecuri pot duce la o cadere a tinerilor jucatori. insa cum il stim noi pe Sunda se va descurca. speram sa fie un meci frumos, cu multe ocazii de poarta. Sa merite drumul pana la Alba iulia :)

Catalanul
12th August 2004, 16:03
derby ardelenesc care se va incheia cu victoria alba-iuliei ;) :cool:
2-1 bate apulum :)

sames44jc
12th August 2004, 21:59
bate apulum
3-1

TZEFERU
12th August 2004, 22:13
4-1 :yeah:Da kiar asa sa fie?...hmmm radiati de optimism.
A cistigat vreodata Apulum acasa cu 4-1? sau noi vom fi primii? Nu cred ca baietii vor mai rata ocazia ca la Bistrita. Incepetz sa mincati jar incepind de ieri.

Sper totusi intr-un rezultat bun pt. CFR. (citeste punct sau puncte pt. CFR)


HAI CFRuuu!!!!

norby
13th August 2004, 00:02
Hai CFR . bate cfr cu 2-0 ii cea mai tare echipa din A.

bill
13th August 2004, 12:58
Ma gandesc ca daca ai fost la meciul cu Rapid ai fost printre aia care strigau "**** la Rapid"
Acum joaca Alba cu Clujul ce treaba are Dinamo? Chiar e greu sa ne purtam civilizat?
Si nu bate CFR..poate la anul sau nici atunci.

armin
13th August 2004, 13:24
Apulum a avut probleme si cu poli iasi. Daca nu era arbitrul, faceau egal acasa.
CFR au antrenor bun, daca nu incearca sa scoata punct de la apulum, atunci nu mai incearca de nicaieri.
Eu merg pe X.

Darkslowstar
13th August 2004, 15:02
Hai CFR . bate cfr cu 2-0 ii cea mai tare echipa din A.**** DINAMO!!!!!

Cred ca ai uitat ca aici nu esti pe stadion. :rosu: :rosu: :rosu:
Cred ca te paste o mica banare.

DD-Viola
14th August 2004, 01:36
... merg pe mana lui Sunda , deci X...dar sper sa fie un meci frumos , chiar mai frumos decat Dinamo - Steaua , de ce nu ?

g_1k
14th August 2004, 15:07
dupa numarul putin de mesaje ce se gasesc aici, as putea crede ca echipele nu au prea multi sustinatori, sau cel putin sustinatori activi.
dar dupa ce am vazut in celelalte etape cred ca este un fel dde silentio stampa intre doua echipe din ardeal. am vazut mult mai multe mesaje la meciuri dintre ardeal - moldova (apulumk - poli iasi) sau ardeal - banat (cfr- poli timisoara), ceea ce ii bine. inseamna ca oamenii se respecta intre ei, si mai ales echipele din ardeal. cred ca cel mai mult se datoreaza (mai ales in cazul meu) lipsei de echipe din ardeal in A. anul trecut tineam cu apulum in campionat fiind cea mai apropiata echipa de cluj, iar acum nu pot sa imi tradez sentimentele si sa ma intorc cu 180 de grade. Tin cu CFR acuma insa am in continuare respect si pentru Apulum. Sa speram intr-un meci frumos iar punctele sa le ia echipa care are mai mare nevoie de ele. in momentul acesta cfr-ul are nevoie.

Ultras[19]
14th August 2004, 18:21
derby ardelenesc care se va incheia cu victoria alba-iuliei ;) :cool:
2-1 bate apulum :)

niciodata cfr nu va juca in vreun derby... cand zici derby ardelenesc te gandesti la alte echipe din ardeal: poli tm, uta, "U" cj, mai nou apullum... dar cfr niciodata

ca sa dau si eu un pronostic :

3-1 pentru gazde, o sa fie plin pe Cetate, cfr nu a mai vazut atata lume doar la meciurile din ultimii 2 ani cu "U" cluj

sames44jc
14th August 2004, 18:32
sigur bate apulum

Saber Rider
15th August 2004, 23:38
Eu nu sunt asa de sigur.

X2

Mariusmadmax
16th August 2004, 04:43
sper intr-un meci onorabil al Clujenilor !
1-1
/hello
ce misto ar fi o victorie a lor in orasul Unirii ???????!!!!!!!

baden
16th August 2004, 10:23
/hello
ce misto ar fi o victorie a lor in orasul Unirii ???????!!!!!!!
:rolleyes:
si apoi celelalte 26 de meciuri ... din campionat!!! ar lua campionatul ... dupa care ar bate cfr pe real, inter, juventus, chelsea, porto si ar fi campioni !!! :D :D :D
:sleep: dupa ce te trezesti ... vei vedea ca si sansele de egal sunt mici!!!
sa speram ca va face egal cfr , desi ....

claudio25ro
16th August 2004, 12:32
Parerea mea ca nu au cum sa piarda Alba-Iulia asa ca ... 2-0 ptr. Apulum

HaoTic
16th August 2004, 12:35
Extrem de interesant duelul elevi-profesor. Nu stiu cu ce l-am putea surprinde pe Sunda, poate printr-o abnegatie si o daruire exemplara. Cred ca vom ataca puternic in prima jumatate, in speranta ca ne vom asigura succesul pana la pauza.
Referitor la respectul dintre suporterii din Ardeal, haideti sa va spun o scurta intamplare de-a mea din ultima saptamana.
Impreuna cu un prieten am fost la munte, la Padis. Masina cu care am fost era cu nr de B. Majoritatea oamenilor credeau ca suntem bucuresteni si evitau sa intre in vorba cu noi, pana in momentul in care aflau ca suntem din Alba.
Mizez pe un 2-1.

baden
16th August 2004, 14:35
Extrem de interesant duelul elevi-profesor. Nu stiu cu ce l-am putea surprinde pe Sunda, poate printr-o abnegatie si o daruire exemplara. .
e naspa daca il veti surprinde cu aceasta atitudine ... ar insemna ca n-ati mai avut-o niciodata si din cauza aceasta Sunda nu o cunoaste. M-ai convins ca jocul se va termina egal. Nu cred ca tocmai acum v-ar "lovi" abnegatia si nu in jocurile cu echipe mari.

Saber Rider
16th August 2004, 15:28
Impreuna cu un prieten am fost la munte, la Padis. Masina cu care am fost era cu nr de B. Majoritatea oamenilor credeau ca suntem bucuresteni si evitau sa intre in vorba cu noi, pana in momentul in care aflau ca suntem din Alba.
Si pe urma se mira cand vin prin Bucale de cum sunt priviti ...

O chestie asemanatoare am patit si eu in Sovata, cu deosebirea ca la un magazin vanzatorul era ungur, vorbea cica NUMAI ungureste, si cand i-am cerut ceva in romana, cica nu stie romana - ceva de genul Nemtudom nu mai stiu cum. Si cand am inceput sa fac scandal prin magazin (si nu singur), plus injuraturile de rigoare, a aparut seful si totul s-a rezolvat.

inter
17th August 2004, 08:32
Sunda va scoate un punct.

baden
17th August 2004, 09:05
corect!
si cfr-ul?

Ultras[19]
17th August 2004, 11:04
si cfr-u ramane cu 4, sau cate are ...
mizez incontinuare pe victoria lui Apulum

TZEFERU
17th August 2004, 17:34
corect!
si cfr-ul?

Deci sa recapitulam:
Sunda va scoate un punct si CFR-ul 2. 2+1 = 3. make sense? :yeah:

HAI CFR!!!

baden
18th August 2004, 12:29
:drak: ... da dar nu cred ca va fi chiar asa.
asa cum sunda stie echipa apulum ...
asa si jucatorii lui apulum il stiu pe sunda ...

jocul cred ca va fi disputat si frumos ... dar nu cred in minuni.
daca jocul ma va contrazice promit sa-i felicit si pe unii si pe altii ...
pana atunci E EGAL

Angelina Jolie
18th August 2004, 18:27
Deci sa recapitulam:
Sunda va scoate un punct si CFR-ul 2. 2+1 = 3. make sense? :yeah:

HAI CFR!!!

Fara mila la Alba-Iulia ca oricum au 6 puncte. Ii batem fara discutie. Lupta CFR!

Popikaru
20th August 2004, 10:37
']niciodata cfr nu va juca in vreun derby... cand zici derby ardelenesc te gandesti la alte echipe din ardeal: poli tm, uta, "U" cj, mai nou apullum... dar cfr niciodata

ca sa dau si eu un pronostic :

3-1 pentru gazde, o sa fie plin pe Cetate, cfr nu a mai vazut atata lume doar la meciurile din ultimii 2 ani cu "U" cluj

mah "u"-istule...de ce nu itzi vezi tu de echipa ta???
de ce nu va vedetzi voi uishtii de echipa vooastra mirifica UCLUJ "echipa FANION a clujului" ...lasatzi-ne pe noi in pace, deocamdata ar cam trebui sa itzi tzi tu gura ca CFR-u e echipa mai mica a cluijului dar e In A shi va cam place sa vedetzi meciuriurile noastre..
shi apropo de ce am vazut de-ai voshtrii pe stadion la cfr??
multzi sau dus in galerie la rapid dar se pare ca nici cu in galerie la rapid nu atzi putut sa fitzi fericitzi shi sa vedetzi cum pierde cfr-u...
eu nu am nimik cu voi va repsect echipa ca shi totzi cfr-ishti..i da imi pare rau de voi ca nu va datzi seama ca suntetzi penibili ...acuma cand echipa voastra e intr-un moment mai slab, voi tot avetzi treaba cu noi cfr-ishtii...shi nu uita ca deocamdata lumea din cluj pe noi ne simpatizeaza...shi de o fi sa retrogradam anul acesta...macar e bine ca a mai prins CLUJUl un an in divizia A
dar oricum sper sa nu retrogadeze cfr-u shi sper sa intre shi u in A sa vada tzara adevarate derbiuri...
HAI CFR!!!! /hello

Denis
20th August 2004, 10:39
Cu siguranta derbyul campionatului :D , nu va cahstiga nimeni shi nici no sa iasa egal, lol. Eu zic ca o sa fie un meci plictisitor :sleep: .Daca o sa iasa o victorie din acest meci poate o sa o cahtige Apulumul cu 1-0. Dar cred ca o sa se termine 0-0.

TZEFERU
21st August 2004, 18:51
CFR a descuiat scorul...apoi la si majorat!!!!
Asa ne sta bine....TURCU si MARGINEAN. BRavo baieti!!!

MESERIE GRUIA!!! :yeah: :yeah:


ni ma ca neo si egalat....

TZEFERU
21st August 2004, 19:41
Anca baghe inke un gol....ca ashe trebe'. 2-3 :yeah:
Apoi tot Anca baiatu a mai bagat una in ritm de MESERIE GRUIA!!! 2-4 /hello /hello

Stadion Cetate: HARA-KIRI festival
Apulum - CFR 2-4 !!!

Cum spuneam mai inainte Sunda a scos 1 punct si CFR 2.
Ceva comentarii? Abtineri? :evil:

HAI CFR!!!....CFR --> RELOADED!!! :yeah: :yeah:

g_1k
21st August 2004, 22:20
Cu siguranta derbyul campionatului :D , nu va cahstiga nimeni shi nici no sa iasa egal, lol. Eu zic ca o sa fie un meci plictisitor :sleep: .Daca o sa iasa o victorie din acest meci poate o sa o cahtige Apulumul cu 1-0. Dar cred ca o sa se termine 0-0.

Dupa cum ma gandeam si dupa scoru meciului te pricepi bine la fotbal. Sau mai bine sa zic la soccer?

Felicitari baietilor, dar sa nu uitam de meciu viitor. Sper sa nu se culce pe lauri. Au un meci foarte greu cu Dinamo ( echipa din grupele ligi campionilor) (hahahahaha).

Angelina Jolie
22nd August 2004, 00:03
Era unu p-aci care zicea ca luam 5-0. Poate la tineret sperante sau ceva de genul asta. CFR CLUJ le da peste nas tuturor anu asta bag de seama. Dinamo, sa vina Dinamo. FORZA CFR!
PS Tzeferu, esti amuzant cu posturile tale. In sensul bun al cuvantului vreau sa zic.

fanfotbal
22nd August 2004, 04:13
Felicitari CFR Cluj... Sper ca Gruia e mandra de voi...keep up the good work!

torr
22nd August 2004, 05:41
Pacat Apulum .... bataie de la o echipa precum CFR Cluj pe stadionul Cetate e destul de rusinos. Sper sa scoateti punctele cand mergeti la Cluj in retur!

Angelina Jolie
22nd August 2004, 07:06
Nu inteleg sensul cuvintelor: "echipa precum CFR Cluj". Adica noi suntem nime'n drum sau cum? In retur le dam noi 5-0 nu-ti fa grji.

g_1k
22nd August 2004, 07:29
Nu inteleg sensul cuvintelor: "echipa precum CFR Cluj". Adica noi suntem nime'n drum sau cum? In retur le dam noi 5-0 nu-ti fa grji.

Eu as vrea sa le dam 1-0.E suficient, insa mai e mult pana acolo.Hai sa luam meci cu meci si sa nu ne prea incalzim cu rezultatele. Doamne fereste o cadere de forma cum a avut Ceahlau anu trecut. Doamne ajuta in meciu cu Dinamo. Speram sa vedem o echipa Dinamo demoralizata dupa meciul din Anglia.:)

STEELMAN
22nd August 2004, 13:42
Senzational!

baden
23rd August 2004, 14:45
frumos meci ... rezultat neasteptat ... felicitari ambelor echipe

Popikaru
23rd August 2004, 18:47
Era unu p-aci care zicea ca luam 5-0. Poate la tineret sperante sau ceva de genul asta. CFR CLUJ le da peste nas tuturor anu asta bag de seama. Dinamo, sa vina Dinamo. FORZA CFR!
PS Tzeferu, esti amuzant cu posturile tale. In sensul bun al cuvantului vreau sa zic.


ma shi eu ma bucur ca o cashtigat cfr-u shi ca o avut un parcurs excelent pana acuma ca doara sunt shi eu CFR-ist... :yeah: ...dar nu trebuie sa ne "luam aripi" trebuie sa fim in continuare "INGERII VISHINII"..shi sa ne vedem de treaba noastra shi sa ashteptam cat mai multe rezultate pozitive de la anca turcu &co. nu trebuie sa ne prea avantam in comentarii de genu "suntem cei mai tari" shi dealea..
sper intr-un meci cat mai bun cu dinamo
asha ca
hai cfr-u!!!! :yeah: