PDA

View Full Version : Etapa 4 : Gloria - FCM Bacau



JJ
12th August 2004, 08:51
Duminica, 22 august, ora 18> Gloria - FCM Bacau in direct pe Telesport.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

baden
12th August 2004, 09:22
Castiga Bacaul - pentru ca sa se razbune pentru "nesimtirea" unor jucatori bistriteni.
Nu stiu cum vor reusi sa castige - dar trebuie sa castige!
Mai au o motivatie buna ... daca reusesc un sezon bun vor avea suficienti bani mai incol

dragos_popa17
12th August 2004, 10:46
La cum au inceput sezonul, bacauanii sunt favoriti.
P.S. Am auzit ca pleaca Narcis Raducan in Portugalia la Varzim. E adevarat?

simpson
12th August 2004, 11:50
La cum au inceput sezonul, bacauanii sunt favoriti.
P.S. Am auzit ca pleaca Narcis Raducan in Portugalia la Varzim. E adevarat?
E posibil, cu toate ca sansele sunt (parerea mea) destul de mici...

fia
12th August 2004, 13:48
1 solist. Prietenii stiu de ce :ok:

baden
12th August 2004, 14:22
1 solist. Prietenii stiu de ce :ok:
de ce?

sames44jc
12th August 2004, 22:04
bate bacau
2-0

Darkslowstar
13th August 2004, 12:00
Una din "clasicele" cooperativei fotbalistice mioritice. Meci de 1 solist. Dar epoca cooperativei a apus. Oare?
Vom vedea, eu sunt sceptic din fire asa ca anticipez un meci prost al bacauanilor si o victorie lejera a lui tata Jean. Prietenii stiu de ce :(

JUVENTUS_1
13th August 2004, 12:16
Bate Gloria cu 1-0.

simpson
13th August 2004, 13:49
Una din "clasicele" cooperativei fotbalistice mioritice. Meci de 1 solist. Dar epoca cooperativei a apus. Oare?
Vom vedea, eu sunt sceptic din fire asa ca anticipez un meci prost al bacauanilor si o victorie lejera a lui tata Jean. Prietenii stiu de ce :(
Imi pare rau sa ti-o spun, da' cam bati campii. Deocamdata bucura-te de ghinionul lui Narcis ca a nimerit bara, ca altfel aveati si voi tot ZERO puncte... :evil:

Darkslowstar
13th August 2004, 14:29
Imi pare rau sa ti-o spun, da' cam bati campii. Deocamdata bucura-te de ghinionul lui Narcis ca a nimerit bara, ca altfel aveati si voi tot ZERO puncte... :evil:

Daca dadea anchilozatul ala al vostru go :D, poate se trezeau baietii si va dadeau de la 3 in sus. Sau poate nu. Oricum cand stai 90 de min cu fundul in poarta nu poti sa emiti pretentii la victorie.

Inteleg ca nu esti foarte mandru de trecutul vostru, dar astia sunteti, astia defilati.

:happy :happy :happy

vasile314tzurka
13th August 2004, 14:59
gloria fara drept de apel, desi...

jay
13th August 2004, 15:53
bucura-te de ghinionul lui Narcis ca a nimerit bara, ca altfel aveati si voi tot ZERO puncte... :evil:

Dar daca arbitrul Corpodean ar fi acordat penalty-ul care se impunea, cate puncte am fi avut?

baden
13th August 2004, 16:01
Dar daca arbitrul Corpodean ar fi acordat penalty-ul care se impunea, cate puncte am fi avut?
3 ... se trezea bacaul si baga 4 goluri :) ;) "vorba unui prieten comun!"

simpson
14th August 2004, 09:47
Dar daca arbitrul Corpodean ar fi acordat penalty-ul care se impunea, cate puncte am fi avut?
Tot cu gandul la pomana... Mai bine te "legai" de Lupescu: auzi tactica la el- cand echipa adversa are doi fundasi centrali de talia lui Goian si lui Baciu iar mijlocasi centrali de acoperire Trofin si Lovin, toti cu o foarte buna lovitura de cap, el se declara nemultumit dupa meci ca jucatorii lui au trimis "mult prea putine centrari in careu"...

Saber Rider
15th August 2004, 23:40
Gloria e o echipa cu multe fete. Nu se stie pe care o vor afisa la acest meci. Dar avand in vedere ca este acasa, e posibil sa joace bine. Macar de publicul ala al lor sa le fie rusine.

baden
16th August 2004, 08:11
Gloria e o echipa cu multe fete. Nu se stie pe care o vor afisa la acest meci. Dar avand in vedere ca este acasa, e posibil sa joace bine. Macar de publicul ala al lor sa le fie rusine.
Stiu ca nu rosesc pentru prostii mai mari ... crezi ca ar putea rosi din cauza publicului?

fia
16th August 2004, 08:20
Macar de publicul ala al lor sa le fie rusine.
Care public? Are Gloria super public si eu nu stiu?

baden
16th August 2004, 10:00
e vorba de tinerii din tribune ... in care mai palpaie mandria locala. (Pana nu pleaca in Italia) si de pensionarii ... care fug de cicalitoarele lor neveste pe stadion pentru a se mai bucura de liniste :) sau pentru a se refula ... :drak:

claudio25ro
16th August 2004, 12:45
Parerea mea e ca nu are rost sa discutam...prieteniile nu se rup asa cu una cu doua...deci bate Gloria cu 2-0

baden
16th August 2004, 14:25
iar seche e prieten la catarama cu infrangerea ? daca sunt prieteni insemna ca raman prieteni si daca bate bacaul cu 2-0 pe bistrita, nu?

pentru ca nu mi-a raspuns ... nu cred ca poate fi pusa prietenia intre conducatorii de club.
Nu are nimic de a face cu ceea ce se intampla in teren.

BOGGIECOOL
22nd August 2004, 00:32
Bate Gloria la doua goluri diferenta, credeti-ma sunt expert.

fanfotbal
22nd August 2004, 04:09
eu te cred boggie...dar nu cred ca vor fi doua goluri diferenta, unul e destul...

STEELMAN
22nd August 2004, 13:47
pe bistrita are boala toata tara, pe bacauani nu ii suport,
e posibil sa piarda amandoua la masa verde?

BOGGIECOOL
22nd August 2004, 22:24
E bun si unul fanfotbal, Gloria-Bacau 1-0 rezultat final.
Fanfotbal ce mai e prin Bistrita? Cum e la Metropolis?

fanfotbal
22nd August 2004, 23:47
mai boggie habar nu am ce mai e prin Bistrita ca eu sunt plecat de vreo 2 luni si nu ma mai intorc de graba...prin metropolis nu am mai fost de jumatate de an.
ai vazut ca am avut dreptate si am batut la un gol diferenta...?

Catalanul
22nd August 2004, 23:55
un meci care stiam ca il va castiga bistrita
in retur va castiga bacaul fara probleme...

BOGGIECOOL
23rd August 2004, 00:06
mai boggie habar nu am ce mai e prin Bistrita ca eu sunt plecat de vreo 2 luni si nu ma mai intorc de graba...prin metropolis nu am mai fost de jumatate de an.
ai vazut ca am avut dreptate si am batut la un gol diferenta...?
Da ai avut dreptate si e bine si asa. Mah eu prin B-ta n-am mai fost de 4 ani da o sa ma duc peste vreo 4 saptamani asa ca poate iti spun eu ce mai e pe acolo.

baden
23rd August 2004, 13:01
Bravo Bistrita!
Imi pare rau ... dar s-a vazut ca bacaul joaca slab. Daca dau de 2 ori mingea in bara intr-un joc in care nu-si creeaza decat 3 faze ... e de rau. Nu e un capat de lume ca au luat bataie, si nu cred ca nu s-au batut pentru rezultat mai bun ... dar mai au nevoie si de valoare (macar un pic!) .
Chiar daca sunt mult mai slabi ca rapidistii ... si s-a vazut, eu cred ca vor incerca sa faca un joc frumos in meciul urmator .
Daca bateau ieri pe Gloria ...meciul Bacau - Rapid ar fi fost meciul etapei (alta motivatie pentru bacauani) ... asa ...e un meci urat de campionat intre o echipa valoare si lidera la zi

gigel_bucur
23rd August 2004, 14:00
bate Gloria in tur si Bacaul in retur, prietenii stiu de ce.
daca se omorau la un egal se aleg cu un punct, altfel isi iau cate trei :jerk:

baden
23rd August 2004, 14:07
nu cred ca lucrurile sunt asa simple ... decat in cazul in care nationalul ar fi jucat fotbal in 11 ... altfel ii suspectez de aranjament ;)