PDA

View Full Version : Etapa 24: Unirea Urziceni - Rapid 1-1



delaparis
8th April 2009, 23:18
sambata, 11 aprilie 2009
Unirea Urziceni - Rapid
- GSP TV - 15:00

discutii inainte si dupa meci

Hingherul
8th April 2009, 23:32
1. Unirea merita sa respire aerul de C.L.

Rossi
8th April 2009, 23:50
iar vinde copos meciul :evil:

samar
9th April 2009, 00:06
Daca salariile restante (la unii jucatori) nu vor fi achitate pana la ora meciului...ne-o luam iar cu brio:D

JJ
9th April 2009, 00:09
Batem, facem moral bun inainte sa ne razbunam pe catei!

YoYoyOi
9th April 2009, 00:10
ooooh mare meci mare. Daca rapidisti baga iar in roz, bate Urziceniul, daca nu, va castiga Urziceniul. Acum sa vedem. D:

ultra
9th April 2009, 00:13
iar vinde copos meciul :evil:

Ai scris-o de 2, 3x, e veche tati mai schimba placa.

Ess
9th April 2009, 00:59
cuvinte magice marca copos, inainte de meciul cu dinamo: "batem sau murim". nu...el nu pune nici presiune, nici bani, nici pletele nu-i cresc...:rosu:

ot: 1 solist, "visul frumos s-a terminat"

riva
9th April 2009, 09:58
petrescu e de o mie de ori mai bun ca rada, rapidistii nu au nici o sansa

Ferko
9th April 2009, 10:27
Egal pentru ... amandoua !

Leo
9th April 2009, 11:42
Victorie pt gazde .

stiintacv
9th April 2009, 12:06
1 solist

Cneazul
9th April 2009, 12:46
meci de x2! ne vom demonstra valoarea!

JJ
9th April 2009, 12:58
ne vom demonstra valoarea!
Asta e o fraza cu sens dublu ... :headbang::headbang::headbang:

Uimirea
9th April 2009, 13:49
Meci greu ,dar trebuie sa stam in coasta cainilor.1

six
9th April 2009, 19:00
Meci greu ,dar trebuie sa stam in coasta cainilor.1da,da......visiniiii :)

draghici.cristi
9th April 2009, 20:46
Daca joaca mariusel rupem tot:happy

Uimirea
9th April 2009, 22:35
da,da......visiniiii :)

Si voi...:yeah:

Cristy RVD
9th April 2009, 22:38
Ne dau astia cu terenu' in cap.Petrescu o sa-i dea clasa lui Rada care probabil va incepe tot cu Constantin si Herea :(

delaparis
9th April 2009, 23:04
Ce se tot intampla cu echipele din Bucuresti ? Apoi mai sunt si legate de scorul tampit de "2-0" ... asa cam nici prea prea nici foarte foarte ...

Hai sa zicem ca aici e momentul sa se trezeasca ... bate Rapid !!!

YoNuTzz
10th April 2009, 02:01
la fel ca si timisoara, urziceniul ii ia 6 pcte din 6 rapidului anul asta ! a 3-a infrangere consecutiva ptr rapid, zic eu...

Denis
10th April 2009, 07:46
Minutul 16 Urziceniul deschide scorul. 1-0
Minutul 88 Lazar refuza un penalty acordat incorect. Scorul ramane 1-0
Minutul 93 arbitrul fluiera finalul paridei.

Lazar ii va fi decernat trofeul fair-play:D
:cry:

Urziceni-Rapid 1-0 :P

samar
10th April 2009, 09:11
Ce scenariu horror mai Rave :D

Min '3 Bilasco deschide scorul dupa o greseala a aceluias Mariusica C-tin
Min '25 Spadacio egaleaza din lovitura libera
Min '80 Dobroiu inscrie pt 1-2 dupa o cursa de la mijlocul terenului :yeah:

Scor final 2-1 pt Rapiduletzu':ok:

Duba
10th April 2009, 12:02
Sper ca Petrescu sa-si mobilizeze la maxim jucatorii. Numai printr-un joc perfect din punct de vedere tactic, Rapidul poate fi batut.
Sper ca Urziceniul sa produca surpriza, asa cum au facut-o si in tur.

papaletto2000
10th April 2009, 12:33
perfecta ar fi o victorie a rapidului. asta pentru Craiova!

Ferko
10th April 2009, 12:43
Castiga Rapid, altfel ... o fi bai la coposel.

tataleone
10th April 2009, 13:57
Castiga Rapid, dar Urziceniul ramane la un punct de primul loc.

Hai Craiova
10th April 2009, 15:24
Un egal si la acest meci m-ar avantaja foarte mult

purpleheart
10th April 2009, 16:40
Rapid n-are voie sa piarda meciul asta !:ok:

Roddicted
10th April 2009, 19:11
1. Unirea merita sa respire aerul de C.L.

:happyCum sa zici asa ceva?

El Pistolero
10th April 2009, 21:36
sper sa ne revenim etapa asta si sa batem,ca daca nu incep problemele serioase...

JJ
11th April 2009, 03:44
Minutul 16 Urziceniul deschide scorul. 1-0
Minutul 88 Lazar refuza un penalty acordat incorect. Scorul ramane 1-0
Minutul 93 arbitrul fluiera finalul paridei.

Lazar ii va fi decernat trofeul fair-play:D
:cry:

Urziceni-Rapid 1-0 :P

Rave_o_Lution primeste premiul de idiotul etapei... e bine?

Charon
11th April 2009, 10:23
un meci care va semana cu picatura chinezeasca!
sfarsitul e deja cunoscut ........pacientul declarat mort!:(

p.s. noroc ca la 16 incepe Lazio-Roma,fotbal dintr-o alta lume!:yeah:

Hai Craiova
11th April 2009, 10:47
sper sa se termine la egalitate

El Pistolero
11th April 2009, 15:44
1-0 pentru Rapid,gol J.P.Andrade

Sezione
11th April 2009, 15:45
un meci care va semana cu picatura chinezeasca!
sfarsitul e deja cunoscut ........pacientul declarat mort!:(

p.s. noroc ca la 16 incepe Lazio-Roma,fotbal dintr-o alta lume!:yeah:

Pe ce canal e LAzio -Roma ??

YoNuTzz
11th April 2009, 15:49
0-1 la pauza momentan

kain
11th April 2009, 15:53
Cum a dat J.P.Andrade golul ? Stie cineva ?

samar
11th April 2009, 15:59
Cum a dat J.P.Andrade golul ? Stie cineva ?

In min 22 giuleștenii au obținut o lovitură liberă de la aproximativ 17 metri, Spadacio a mișcat balonul pentru J.P.Andrade, iar acesta a deschis scorul printr-un șut puternic, învingîndu-l pe Arlauskis.:)

kain
11th April 2009, 16:00
In min 22 giuleștenii au obținut o lovitură liberă de la aproximativ 17 metri, Spadacio a mișcat balonul pentru J.P.Andrade, iar acesta a deschis scorul printr-un șut puternic, învingîndu-l pe Arlauskis.:)

Mersi, inseamna ca golul lui va candida la golul etapei :D

samar
11th April 2009, 16:15
Daaaaaaa....in sfarsit am si eu ocazia sa votez etapa asta pt un gol al Rapiduletzului :D

Cipri
11th April 2009, 16:25
Ce v-au facut arbitrii :|

samar
11th April 2009, 16:29
FMM de arbitru nenorocit!!! Cred ca toata tara a vazut ce s-a intamplat!!!Inadmisibil asa ceva:rosu:

resita
11th April 2009, 16:31
ce-a fost, ca nu mai uit la meci?

Cristy RVD
11th April 2009, 16:42
Ce sa fie, ca de obicei.
_!_ Augustus !
Furt ca asta mai gasesti doar daca te intorci cu vreo 2-3 decenii in timp.
Deja m-am saturat de claca asta din Liga 1."Cea mai dezavantajata echipa" primeste 1 lovitura libera cadou + o eliminare si alte 3-4 cartonase gratuite.
Penibil . . ..

kain
11th April 2009, 16:44
Ce s-a intamplat.. ca nu pot urmari meciul.. ?

Rossi
11th April 2009, 16:45
are putere MM ... de ce crezi ca e Urziceniul pe locul 2 ?
sau de ce crezi ca a fost adus Chivorchian la Timisoara ?
sau Dinu la Brasov ? samd ...

Augustus asta este printre cei mai penali arbitri din liga 1 ...

Cristy RVD
11th April 2009, 16:48
Se stia ca e penal dar azi a vrut sa ne demonstreze incaodata.
Urziceniul a primit practic un gol cadou + superioritate numerica.
Spadacio si Perja vor lipsi cu Dinamo in cupa, au avut grija si de asta :ok:.

purpleheart
11th April 2009, 16:48
Augustus - Rapid 1-1 ! :(

Cristy RVD
11th April 2009, 16:51
Urziceni - Rapid 0-1
Augustus - Rapid 1-0

Urziceni - Rapid 1-1.

Nu am mai fost facuti asa demult, trebuia sa ne trezim.

Rossi
11th April 2009, 16:51
La Urziceni a fost japca ... pacat pt Rapid ...

Lover
11th April 2009, 16:52
arbitrajele au revenit la normal... meciul cu timisoara a fost doar incalzirea :D
nu`i rau 1-1, avand in vedere desfasurarea partidei

YoNuTzz
11th April 2009, 16:54
1-1
rapidul a fost dezavantajata...

Ulysses
11th April 2009, 16:55
are putere MM ... de ce crezi ca e Urziceniul pe locul 2 ?
sau de ce crezi ca a fost adus Chivorchian la Timisoara ?
sau Dinu la Brasov ? samd ...

Augustus asta este printre cei mai penali arbitri din liga 1 ...

Toti presedintii la un loc nu fac nici cat jumatate de borcea:happy
Cine e pe primul loc, cine e pe primul loc?:D

Sezione
11th April 2009, 16:57
Rapid dezavantajat clar...de..doar e Augustus la timona...pina si acum isterikul ala de Dan Petrescu a gasit sa se agite la maxim... Il asteptam cu dragoste la Craiova etapa urmatoare !!!

samar
11th April 2009, 16:58
La Urziceni a fost japca ... pacat pt Rapid ...

Multumim Rossi pt obiectivitate! Eu as spune ca a fost mai mult decat japca dar...ma abtin!

samar
11th April 2009, 16:59
Rapid dezavantajat clar...de..doar e Augustus la timona...pina si acum isterikul ala de Dan Petrescu a gasit sa se agite la maxim... Il asteptam cu dragoste la Craiova etapa urmatoare !!!

Sezione...daca bateti si etapa asta,sunteti deja pericol public pt liga 1...si veti pati la fel ca si noi!!!

Sezione
11th April 2009, 17:00
Sezione...daca bateti si etapa asta,sunteti deja pericol public pt liga 1...si veti pati la fel ca si noi!!!

Nu m-ar mira... si asa am pierdut 7 puncte pe mina unor greseli IMENSE DE ARBITRAj....:no:

mariomax
11th April 2009, 17:09
ce a fost, ce n-a fost, deja mi-e scarba de a cata incercare de iesire de pe teren a echipei colorate. fara dar si poate totul se trage de la "retragerile" repetate ale lui coposel din fotbal. :rosu:

YoYoyOi
11th April 2009, 17:11
Mama ce s-a aprins Gusti pe final, era in stare sa elimine tot de pe teren :happy

Totusi are acoperire. Spadacio a fost avertizat corect la prima faza, insa la a doua s-a cam exagerat, desi in regulament se prevede ca si intentia de lovire se pedepseste.

Oricum, nu de la eliminarea aia se trage golul Urziceniului. La cum s-a jucat Unirea merita sa castige.

samar
11th April 2009, 17:23
Oricum, nu de la eliminarea aia se trage golul Urziceniului. La cum s-a jucat Unirea merita sa castige.

Desigur...si steaua trebuia sa invinga aseara doar ca ...arbitrul a fost la fel de javra:rolleyes:

YoYoyOi
11th April 2009, 17:30
nu vad ce treaba are Steaua in discutia asta. Rapidul, in afara de gol, n-a avut nicio faza la poarta adversa. Iar in repriza secunda a avut sutul lui Herea scos de Arlauskis si sutul lui Djalovic peste poarta. In schimb, Unirea a avut ocazii in serie si in prima parte si in a doua, mai ales pe final cand au avut si o bara.

nr.zece
11th April 2009, 17:32
eu v-am zis ca va fi o etapa plina de remize ;)

samar
11th April 2009, 17:33
Yoyo...chiar crezi ca in fotbal (mai ales al nostru) conteaza ocaziile astea..?!!!
Sa fim seriosi...poti sa ai juma' de ocazie si sa inscrii...care e problema?Cand noi ne plangeam de chestia asta cu ocaziile,acelasi era si raspunsul vostru!Punct!

Rossi
11th April 2009, 17:43
COPOS : "A fost viciere de rezultat, dar nu Urziceni e la butoane! Spadacio lipsește cu Dinamo!"

comunistul asta de Copos o tine ca Ion cu fluierul ...
numai la Cupa se gandesc actionarii lui Dinamo ...
nici nu viseaza la 10 mil de euro din UCL , nu ...

Sunchase
11th April 2009, 17:45
Din pacate asa e Rapidul. Nu pot spune ca suntem persecutati, dar cum se face ca totusi AN DE AN..mai ales din echipele bucurestene..mereu noi suntem ce i care iesim pe minus cu arbitrii. Cand ati vazut la un arbitru sa fure pt Rapid cum a fost de exemplu Lajos. De ce mereu noi avem parte de savaniu de arbitrii gen fratile,brichete,meciuri oprite,comisii etc. Rog sa se gandeasca la asta un suporter echidistant...cum sunt arbitrate in speciala steaua si dinamo fata de Rapid.An de an.

Urzicenii au jucat mai bine,au dominat dar nu dadeau nici in 10 ani gol daca nu era aceea faza ridicol unde regulamentul a fost calcat in picioare.Nu a fost nici un fault , nu a fost nici un rosu ba mai mult de atat..dar s ar fi dat fault pt acea talpa..din ce stiu eu se da lovitura libera indirecta.Eh.gusti a decis altceva.
Si cu timisoara am avut un 11 m dar macar acolo am jucat prost,nu ne a iesit nimic..si indiferent cum se arbitra meciul era pierdut. Astazi a fost altceva. Rusine :rosu:

ultra
11th April 2009, 17:50
COPOS : "A fost viciere de rezultat, dar nu Urziceni e la butoane! Spadacio lipsește cu Dinamo!"

comunistul asta de Copos o tine ca Ion cu fluierul ...
numai la Cupa se gandesc actionarii lui Dinamo ...
nici nu viseaza la 10 mil de euro din UCL , nu ...

Esti prea penibil omule, crede-ma ! Fault nu a fost, daca nu gresesc a luat galben Fernandes iar Spadacio a fost eliminat intentionat sa nu joace in Cupa.Il stiu pe portughez nu e genul de om sa injure sau ceva asemanator, el oricum statea ca luase al 4-lea galben, dar a vrut domnul arbitru sa nu joace nici cu Dinamo.

Stai calm ca nu bateti pe Vaslui.De multi ani va chinuiti sa intrati in CL, cu tot cu blaturi si nu reusiti.Macar altii cu patron oier au fost salvati vreo 2 ani doar de manevrele facute de el.Acum e la racoare, pacat.


Unde sunt cei care spuneau ca o sa invinga Urziceni clar ? Daca nu era acea lov de libera nu dadeau gol in veci.Mai trec 5 ani pana ne bat la ei acasa.

samar
11th April 2009, 17:51
O exclusivitate de la meci:Rada a vrut sa-l bage pe Marius C-tin in locul lui Maftei (inainte de a intra Mardare in locul lui Fernandes) si sa-l reprofileze pe Maftei in centru iar C-tin a mai facut o aroganta!A refuzat sa intre invocand presiunea si lipsa de experienta pe acea pozitie!Mudre fuckre Mariusica:rosu:

Sunchase
11th April 2009, 17:53
Inca un lucru pe care acum l am observat. o bataie de joc din partea federatiei adusa suporterii si jucatorului Rapidului. La fel a fost si anul trecut..
In etapa de paste pe 18 aprilie ultimul meci al etape este pus la 20:30 Rapid-Brasov. Asta e pentru cei care vor sa prinda invierea prin metrou.

YoYoyOi
11th April 2009, 17:53
Yoyo...chiar crezi ca in fotbal (mai ales al nostru) conteaza ocaziile astea..?!!!
Sa fim seriosi...poti sa ai juma' de ocazie si sa inscrii...care e problema?Cand noi ne plangeam de chestia asta cu ocaziile,acelasi era si raspunsul vostru!Punct!

conteaza, normal. Daca nu facea Paduretu hentul ala discutabil, nici Rapidul nu dadea gol. A fost singura oportunitate de sut pe poarta a Rapidului si au profitat de ea.

Oricum, aveti un mare castig cu Marinescu. Chiar daca s-a vaietat de vreo trei ori aiurea la contacte cu adversarii (probabil mai mult pentru a-si trage sufletul), e mai in forma decat Andrade care a incasat 5 goluri in ultimele doua meciuri.

samar
11th April 2009, 17:54
Unde sunt cei care spuneau ca o sa invinga Urziceni clar ?

Te referi la marea moderatoare leodacin? Este in mini concediu pana la meciul cainilor:DDaca vor invinge dinamovistii,o sa apara,in caz contrar...sub nicio forma:happy

YoYoyOi
11th April 2009, 17:55
Inca un lucru pe care acum l am observat. o bataie de joc din partea federatiei adusa suporterii si jucatorului Rapidului. La fel a fost si anul trecut..
In etapa de paste pe 18 aprilie ultimul meci al etape este pus la 20:30 Rapid-Brasov. Asta e pentru cei care vor sa prinda invierea prin metrou.

asta chiar e o mare magarie. Puteau pune 2 meciuri de la 3, 2 de la 5 si 2 de la 7 si terminau in timp convenabil.

ultra
11th April 2009, 18:04
Te referi la marea moderatoare leodacin? Este in mini concediu pana la meciul cainilor:DDaca vor invinge dinamovistii,o sa apara,in caz contrar...sub nicio forma:happy

Eu macar am tacut, nu am dat cu parerea, fiind un meci de 1,x, 2 dar altii..

Cristy RVD
11th April 2009, 18:12
nu vad ce treaba are Steaua in discutia asta. Rapidul, in afara de gol, n-a avut nicio faza la poarta adversa. Iar in repriza secunda a avut sutul lui Herea scos de Arlauskis si sutul lui Djalovic peste poarta. In schimb, Unirea a avut ocazii in serie si in prima parte si in a doua, mai ales pe final cand au avut si o bara.

Ca tot veni vorba:
Rapidul a avut vreo 5-6 ocazii, o bara prin Lazar si Timisoara a batut cu 2-0, asta nu ai vazut ?

vlad1607
11th April 2009, 18:14
un rezultat f bun :D

samar
11th April 2009, 18:24
un rezultat f bun :D

Sigur ca da!Acu' mai ramane ca si voi sa JUCATI pe teren,daca tot aveti obiectivul locului 1 :happy

vlad1607
11th April 2009, 18:27
Sigur ca da!Acu' mai ramane ca si voi sa JUCATI pe teren,daca tot aveti obiectivul locului 1 :happy

:happy:happyce repede ai uitat de DINAMO-rapid 3-0 :happy jenant....:happy

Uimirea
11th April 2009, 18:31
are putere MM ... de ce crezi ca e Urziceniul pe locul 2 ?
sau de ce crezi ca a fost adus Chivorchian la Timisoara ?
sau Dinu la Brasov ? samd ...

Augustus asta este printre cei mai penali arbitri din liga 1 ...

Puterea este la voi.A fost mana voastra .:(

samar
11th April 2009, 18:40
:happy:happyce repede ai uitat de DINAMO-rapid 3-0 :happy jenant....:happy

Vlade..."jenant" esti tu!...PAS..

vlad1607
11th April 2009, 18:42
afirmatia ta e jenanta....si stii si de ce...acu o saptamana DINAMO-rapid : 3-0 !!! si mai vb despre jucat fotbal? :happy

samar
11th April 2009, 19:03
afirmatia ta e jenanta....si stii si de ce...acu o saptamana DINAMO-rapid : 3-0 !!! si mai vb despre jucat fotbal? :happy

Ce tare!!!Daca invingi Rapidul sau Steaua inseamna ca esti super:happy O sa pierdeti campionatul din cauza acestei mentalitati inapoiate!!!Orgoliul nu mai conteaza omule...:drak:

vlad1607
11th April 2009, 19:04
e culmea ca tu vorbesti de fotbal (dai lectii de morala) in conditiile in care echipa ta e praf...roz..:D

samar
11th April 2009, 19:16
e culmea ca tu vorbesti de fotbal (dai lectii de morala) in conditiile in care echipa ta e praf...roz..:D

Mai Vlad...eu ma consider indreptatita sa fac asta...chiar daca sunt femeie:DCunosc destul fotbal,merg cu echipa aproape peste tot,ii incurajez si ii ador indiferent de rezultat!Unde este culmea..? :D

Radu
11th April 2009, 19:19
Mai Vlad...eu ma consider indreptatita sa fac asta...chiar daca sunt femeie:DCunosc destul fotbal,merg cu echipa aproape peste tot,ii incurajez si ii ador indiferent de rezultat!Unde este culmea..? :D
Si vladutz merge sa ii incurajeze...din fata tv-ului.Lasa-l...nu are nicio treaba cu fenomenul!

vlad1607
11th April 2009, 19:27
vorbeam de fotbal -evoluatia echipelor....nu de ultraserie...da na....cum sa nu te bagi tu ca musca-n......?

Radu
11th April 2009, 19:32
carnatule vorbeam de fotbal -evoluatia echipelor....nu de ultraserie...da na....cum sa nu te bagi tu ca musca-n......?
Cam ai dreptate aici...ce treaba ai tu cu ultraseria...tu ai treaba cu tv-ul.Stii unde e stadionu' dinamo?

vlad1607
11th April 2009, 19:34
intr-o zona f buna a Capitalei...nu la periferie langa sere....

multumit?

Radu
11th April 2009, 19:38
intr-o zona f buna a Capitalei...nu la periferie langa sere....

multumit?

Ai calcat vreodata pe dinamo?Daca as fi in locul tau nu as mai deschide gura,tu nu ai nicio treaba cu stadionu si tot dai din gura ca o moara stricata.

vlad1607
11th April 2009, 19:47
evident...si am fost si la voi la periferie de 2 ori....
multumit?

tataleone
11th April 2009, 19:51
ce a fost, ce n-a fost, deja mi-e scarba de a cata incercare de iesire de pe teren a echipei colorate. fara dar si poate totul se trage de la "retragerile" repetate ale lui coposel din fotbal. :rosu:

Eram sigur ca o sa apara vreun destept dintre aia "ne-colorati" :happy sa se ia de asta... Ai uitat penibilule cum fugeau oile de pe teren acum un an, in frunte cu L'ovin, idolul din Romania? :rosu:



intr-o zona f buna a Capitalei...nu la periferie langa sere....

multumit?

Nu am inteles de ce se discuta despre stadioane pe topicul Urziceni-Rapid...
Anyway, Vlad nu te mai mandri atata cu groapa aia, pentru ca in cativa ani acolo vor rasari niste mandre blocuri P+20 :D (sa nu intelegi ca m-as bucura, dar asta e realitatea)
Cat despre groapa cealalta, de la periferie...acolo este groapa (de gunoi a) fotbalului romanesc...

Radu
11th April 2009, 19:51
evident...si am fost si la voi la periferie de 2 ori....
multumit?

unde ai fost tu ma?ma faci sa rad :happy mai veneai si tu in templu.

Rossi
11th April 2009, 19:52
si rapizii au luat-o pe urma stelistilor ...
cum zice caposu ceva , cum se gasesc cativa idioti sa-l sustina ...

Baaaaaaa inainte sa postati , incercati sa ganditi !!!!

Pe primul plan la Dinamo e locul 1 in campionat si implicit UCL ... Era in interesul lui Dinamo ca astazi Rapid si Craiova sa bata !!!

Numai la Cupa se gandeste Borcea & Co ...

vlad1607
11th April 2009, 19:54
unde ai fost tu ma?ma faci sa rad :happy mai veneai si tu in templu.

si ti-am zis sa nu mai bei glicol.....

tataleone
11th April 2009, 20:00
Pe primul plan la Dinamo e locul 1 in campionat si implicit UCL ... Era in interesul lui Dinamo ca astazi Rapid si Craiova sa bata !!!

Numai la Cupa se gandeste Borcea & Co ...

Aici ai dreptate...
Eu nu cred ca Borcica ar fi in spatele furtului de la Urziceni, dar cum iti explici tu totusi ca numai o echipa din Bucuresti este constant dezavantajata de arbitri, pe cand Dinamo si (mai ales) Steaua sunt permanent avantajate??

P.S. Vezi ca momentan nu mai sunteti pe locul 1, ci pe 3 la 6 puncte in urma liderului :D

Grecu_
11th April 2009, 22:08
Mama ce s-a aprins Gusti pe final, era in stare sa elimine tot de pe teren :happy

Totusi are acoperire. Spadacio a fost avertizat corect la prima faza, insa la a doua s-a cam exagerat, desi in regulament se prevede ca si intentia de lovire se pedepseste.

Oricum, nu de la eliminarea aia se trage golul Urziceniului. La cum s-a jucat Unirea merita sa castige.

Mda, ti-ai spus si tu parerea ca si restul habarnistilor... :sleep:

Aurel.D
11th April 2009, 23:46
Un rezultat foarte bun pentru Dinamo, dar nu cred ca Rapidul si-a revenit dupa meciul asta...

YoYoyOi
11th April 2009, 23:50
Mda, ti-ai spus si tu parerea ca si restul habarnistilor... :sleep:

ma scuzi atotstiutorule ca mi-am permis sa ma pronunt intr-un domeniu in care tu le stii pe toate si restul nu stim nimic.

Charon
12th April 2009, 02:10
atat am de zis,doamne fereste sa vina istericopatul de bursuc pe banca nationalei!:headbang:
asta e combinatia intre Blair witch si exorcistul!:shocked:

iar arbitrii,nimic nou,de aia nici un sef al arbitrajului ori al federatiei nu mai calca de ani de zile pe Giulesti!
astia merita luati la pietre!

Telespan
12th April 2009, 06:41
Mama ce s-a aprins Gusti pe final, era in stare sa elimine tot de pe teren :happy

Totusi are acoperire. Spadacio a fost avertizat corect la prima faza, insa la a doua s-a cam exagerat, desi in regulament se prevede ca si intentia de lovire se pedepseste.

Oricum, nu de la eliminarea aia se trage golul Urziceniului. La cum s-a jucat Unirea merita sa castige.

Poti sa-mi spui shi mie ce a jucat Unirea pina in minutu 60?
Ce faze de gol au avut?
A fost lovitura libera la golul Urziceniului?
Ma intreb daca peste ocean se da alt Urziceni -Rapid?Poate noi nu vedem ce vad alti in Ro.......:nah:

six
12th April 2009, 09:23
cica Bucsaru io dat"fir intins" la crizat.......interesant...:)

Sunchase
13th April 2009, 18:20
Rapid, cea mai dezavantajată echipă din Liga I! Dinamo și Vaslui, cele mai avantajate

Greșelile de arbitraj din actuala ediție de campionat îi îndreptățesc pe alb-vișinii să se declare o dată în plus "Singuri împotriva tuturor!" Rapid este cea mai dezavantajată formație din Liga I, fiind afectată de 7 greșeli de arbitraj. De partea cealaltă, Dinamo și FC Vaslui au beneficiat cel mai mult de sprijinul "fluierașilor".

JJ
14th April 2009, 00:02
Un meci pe care trebuia sa il castigam, dar s-a opus arbitrul. :(