PDA

View Full Version : Lucian Bute vs Librado Andrade revansa



4star
6th April 2009, 09:13
Librado Andrade a castigat ieri meciul ce ii da dreptul la un nou meci cu Lucian Bute.
Va reusi Lucian sa isi apere centura in fata acestui boxer tenace? Va reusi sa o faca intr-un mod categoric prin KO?

4star
16th July 2009, 14:00
"A deal has been set for a Nov. 28 rematch between Librado Andrade and Lucian Bute, whose first bout ended in controversial fashion in Oct. 2008

Asadar, asteptam cu nerabdare meciul.

Lucian86
18th July 2009, 11:48
Speram un adversar mai puternic pentru Lucian (Froch sau Kessler) dar sa avem rabdare. Se va lupta cu Andrade in Statele Unite cel mai probabil unde sper ca va acumula mai multa vizibilitate in acest sport si pe viitor mai multi bani evident ;) (deja la acest meci are o bursa de aproape 1 milion de dolari romanul nostru)

Sper sa incheie conturile cu mexicanul o data pentru totdeauna

Lucian86
18th July 2009, 17:11
Pana la urma cred ca o sa se lupte tot in Canada...Initial se vorbea de Statele Unite....Nu mai stiu acum ce s-a mai schimbat!!!

Roddicted
18th July 2009, 19:37
Bute trebuie sa-l bata inca o data pe ingamfatul asta, pentru a-i inchide odata gura.
Si eu as vrea sa vad un meci cu Kessler :D

4star
19th July 2009, 13:03
Din cate s-a anuntat pana acum, meciul va avea loc in Canada si intradevar, bursa lui Lucian este de aproximativ 1 milion.

Lordul
19th July 2009, 13:10
Bute trebuie sã-l termine pe Andrade

4star
18th November 2009, 13:48
Mai sunt 10 zile. Nici o televiziune romaneasca nu a anuntat pana acum ca ar transmite meciul.

Lucian Bute vs Librado Andrade at the Pepsi Coliseum in Quebec City will be one of the most anticipated boxing rematch in recent memory! On November 28th, 2009, the two gladiators will face off for Bute's IBF Super Middleweight title.

Lordul
18th November 2009, 17:38
se aude ca nu va fi transmis in Romania....poate se razgandeste vreo televiziune intre timp

TeBat
18th November 2009, 18:41
da de ce sa-l transmita??

mai bine transmit cupa avioanelor,wrestling,femei despuiate si alte sporturi nationale :headbang:

michai
18th November 2009, 18:56
Probabil ca va fi transmis doar la radio....din nou:sleep:

Lordul
18th November 2009, 19:47
nu is bune cupa avioanelor , wrestlingul si femeile despuiate ?

Q-Djyni
19th November 2009, 01:08
Proaste intrebari pui. Nu prea te-ai uitat la box asa-i? :cool: Recunoaste

TeBat
19th November 2009, 21:08
nu is bune cupa avioanelor , wrestlingul si femeile despuiate ?

pentru anumiti oameni is bune,pentru mine nu

4star
23rd November 2009, 11:22
La aceeasi categorie, versiunea WBA, Kessler a cedat centura in fata lui Andre Ward. Este intersant de urmarit in vederea unei eventuale confruntari pentru unificarea titlurilor IBF si WBA.

atisha
24th November 2009, 14:57
meciul lui Bute e transmis de TVR 1, duminica dimineata la ora 5.30.

Lordul
24th November 2009, 17:20
da pe TVR1 va fi meciul

TeBat
24th November 2009, 18:54
cred ca il voi descarca de pe net sa-l vad la o ora mai rezonabila

Lordul
24th November 2009, 22:32
e si in reluare duminica dupa telejurnal

Denis
25th November 2009, 08:17
Andrade va pleca din Canada cu 2 coaste mai putin.:ok:

4star
25th November 2009, 11:48
cred ca il voi descarca de pe net sa-l vad la o ora mai rezonabila

Nu e la fel ca in direct...nu se simte tensiunea meciului. Merita trezirea de dimineata pentru acest meci.

Denis
25th November 2009, 12:07
Pacat ca muncesc de noapte sambata spre duminica, deci n-o sa am cum sa urmaresc partida live.:( Incepe cand plec eu la munca. Cred ca o voi urmari in reluare dupa ce voi afla intai scorul, ca n-o sa pot sa ma abtin.:D

TeBat
26th November 2009, 09:33
Nu e la fel ca in direct...nu se simte tensiunea meciului. Merita trezirea de dimineata pentru acest meci.

ar mai fi o sulutie sa stau in club pana la 5 si dupa aia sa vin acasa direct pentru meci,desigr depinde ce voi mai fi in stare sa vad din el:D

Denis
26th November 2009, 09:53
Numai sa nu trezesti vecinii.:D

TeBat
26th November 2009, 10:27
pentru box orice:D

4star
26th November 2009, 16:26
ar mai fi o sulutie sa stau in club pana la 5 si dupa aia sa vin acasa direct pentru meci,desigr depinde ce voi mai fi in stare sa vad din el:D

Varianta asta e si mai buna. :)
Dar in club nu au vreun TV, sau mai bine zis, nu gasiti voi un bar cu TV unde sa imbinati doua activitati placute?

TeBat
26th November 2009, 16:32
in club sunt si televizoare doar ca sunt "blocate" pe anumite canale de muzica

ar merge si in bar....buna idee:D

El Pistolero
27th November 2009, 07:56
Nu e la fel ca in direct...nu se simte tensiunea meciului. Merita trezirea de dimineata pentru acest meci.

corect:ok:

va avea meci greu Bute totusi cred ca se va impune la finalul celor 12 runde.

Lucian86
27th November 2009, 11:00
Stiti cumva daca se transmite intreaga gala sau doar meciul lui Bute??

In orice caz, ma voi uita in direct ;)

ducus
27th November 2009, 11:56
Bute va castiga prin KO si va veni acasa de Craciun cu fruntea sus si in uralele a mii de romani ;) Hai Luciane, iti tinem pumnii! Da-i bataie! :D

4star
27th November 2009, 12:52
TVR a alocat un spatiu de 2 ore, ceea ce inseamna ca nu va prelua toate meciurile galei. Mai jos sunt meciurile programate in cadrul aceleiasi gale, asa cum le-am gasit pe net. Cred ca va fi interesant si meciul pentru titlul IBF la super-pana, asa ca nu ar fi rau daca le-ar transmite TVR pe astea doua din toata gala.

Dupa cum se stie, in meciul vedeta, compatriotul nostru Lucian Bute (care se afla acum intr-un stagiu de pregatire, in Florida) il va in­talni pe mexicanul Librado Andrade. Inaintea acestui meci pentru titlul mon­dial la super-pana, versiunea IBF, invincibilul boxer din Republica Dominicana, Joan Guz­man (29 0 0 18 ko) il va intalni pe sudafri­canul Ali Funeka (30 2 2 15 ko). Aceste doua meciuri vor fi transmise in direct pe HBO, incepand cu ora 21.30.

In alte meciuri: Pier-Olivier Côté, de la categoria pana, va boxa pentru titlul canadian, impotriva lui Jason Haywood. Semi-mijlociul Kevin Bizier, originar din Québec, va boxa cu ame­ricanul James Wayka, iar in cadrul catego­riei mijlocii se vor intalni doi boxeri neinvinsi in cariera: portoricanul Hector Sanchez (18 0 0 8 ko) si boxerul scotian Craig McEwan (16 0 0 9 ko).

Gontel
27th November 2009, 17:34
Ma mir ca se transmite meciul in mass-media asta tembelizata.
Succes Bute! :ok:

Lordul
27th November 2009, 17:47
va fi greu pt Bute...Andrade ala e solid

Lucian86
27th November 2009, 19:53
TVR a alocat un spatiu de 2 ore, ceea ce inseamna ca nu va prelua toate meciurile galei.

Ma interesa sa mai vad Guzman-Funeka. Cred ca va fi transmis si asta

4star
28th November 2009, 08:09
Nu stiu ce sa zic.. timpul este cam la limita, avand in vedere ca mai baga si studioul in acest timp, cu comentarii si vreun invitat ceva..desi, asa cum am zis si in comentariul anterior, se anunta un meci frumos si ar fi bine s ail vedem. Daca nu.. o sa fim multumiti cu main event ul galei.

Au ramas mai putin de 24 de ore pana la meci asa ca ii transmitem bafta lui Lucian.

In Romania difuzarea meciului va fi de la 05.30, duminica dimineata pe TVR 1...
Ca sa nu apara confuzii, legat de comentariul meu unde apare referirea ca transmisia va fi pe HBO de la ora 21.30...e din cauza ca am preluat stirea de pe un site din America de Nord.

El Pistolero
28th November 2009, 08:58
deci la 5:30 incepe transmisia si meciul lui Lucian va fi undeva pe la 6 si ceva?

Gooner
28th November 2009, 15:58
La stanleybet Bute are o cota de 1,25....deci e clar favorit :). Se merita sa pui la pariuri pe runda in care o sa fie KO Andrade....da'i greu de ghicit :)

Lordul
28th November 2009, 16:33
Runda 7 zic eu

TeBat
28th November 2009, 19:04
se apropie meciul

bafta campionului!

Andrei_23
28th November 2009, 21:58
La stanleybet Bute are o cota de 1,25....deci e clar favorit :). Se merita sa pui la pariuri pe runda in care o sa fie KO Andrade....da'i greu de ghicit :)

De obicei astea-s cotele la box, favoritul are undeva la 1.20, outsiderul 3.00-4.00 Asta nu inseamna ca va castiga sigur...

Pun acum telefonu sa sune la 5:30 ca daca nu ma trezesc ma bat singur...

Radu
29th November 2009, 06:49
Respect Luciane!:ok:

Denis
29th November 2009, 06:59
View Poll Results: Care credeti ca va fi rezultatul meciului?

Victoria lui Bute inainte de limita
4star, Andrei_23, ducus, Gooner, ionutdanci, Q-Djyni, Rave_o_Lution, Ted - 57.14%

Felicitari BUTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A apucat sa transpire?:)

Denis
29th November 2009, 07:21
Cata, ai mai fost in club?:D

El Pistolero
29th November 2009, 09:06
Bravo campionului Lucian Bute!:yeah:

Denis
29th November 2009, 10:34
Asa-i.:) Un adevarat campion! Sper sa urmeze unificarea acum. A venit vremea sa faca un pas mai inalt decat apararea titlului de campion.

TeBat
29th November 2009, 10:35
da Rave,am fost in club si dupa aia intr-un pub unde am vizionat meciul la intensitate maxima

superb,omul asta e unul dintre cei mai buni sportivi romani(daca nu cel mai bun)

Denis
29th November 2009, 10:56
Cat s-a antrenat in astea 13-14 luni de zile, cred...:D Si cu ce sete isi dorea sa-i ofere revansa dupa prima partida dintre ei doi atat de contestata.:) La urma urmei s-a vazut cine a fost mai tare (mult mai tare) si a eliminat orice dubiu. :ok:

bada_otelul
29th November 2009, 11:10
Bravo Lucian, nici nu ma asteptam la mai putin. Pacat ca unul dintre putinii sportivi care nu-i uita niciodata pe cei de acasa e lasat undeva intr-un plan secundar de catre presa de sport (mai degraba can can) chiar si dupa o asemenea partida. Felicitari si domnului Savin, un mare iubitor de sport...pacat ca e primar in Busteni si nu in Galati...Cred ca ar merita ceva mai mult Bute de la autoritatile din Galati, nu doar un apartament. Ne-a facut sa fim mandri ca suntem galateni, romani, mai ales in aceste momente de criza. Felicitari!:ok:

Patriots
29th November 2009, 11:18
Chiar a meritat sa ma trezesc pentru acest meci , desi a durat asa putin. Bute a aratat inca o data ca este un mare campion :yeah: Multumim domnului Emanuel Savin pentru ca a facut posibila transmisiunea acestui meci la TV :ok:

michai
29th November 2009, 11:33
Bravo Luciane!!! I-ai aratat cine este seful:yeah::yeah:

Cipri
29th November 2009, 11:46
Ce dreptate a avut comentatorul cu cateva secunde inainte de lovitura finala : ,,Sunt convins ca Lucian va mai avea un forcing pe final" si uite ca asa a fost :D

BRAVO LUCIANE ! ! ! :yeah::yeah::yeah:
SUNTEM MANDRII DE TINE:yeah::yeah::yeah: ! ! !

TeBat
29th November 2009, 11:51
chiar daca este un mare campion,este important ca sa ramana la fel de modest ca si pana acum,daca isi va pastra seriozitatea va ajunge si mai departe...unificarea centurilor IBF si WBA

Lucian86
29th November 2009, 13:31
FABULOS BUTE!!!:yeah: Un croseu de stanga si o directa de stanga la ficat l-au terminat pe Andrade!!!!

4star
29th November 2009, 22:25
Superb croseul de stanga, scurt exact in barbie si.. knock down. Dupa care l-a intepat frumos in ficat si s-a terminat controversa. Lucian este cel mai bun. Sunt convins ca Lucina s-a antrenat din greu dar rezultatul merita. Bravo Lucian.
Va urma meciul lui Adrian Diaconu impotriva lui Jean Pascal. Sa ii uram succes si bafta. Are nevoie.

Denis
30th November 2009, 02:18
Nu stiu, dar mie imi da de fiecare data fiori cand vad seriile lui Bute urmat de ultima lovitura la ficat. E ceva senzational, si sportul Romanesc avea nevoie de e asta.:)

Mii de felicitari campionului nostru!!!

Denis
6th December 2009, 11:03
So, who's next?:cool: