PDA

View Full Version : Etapa 23: U Craiova - Dinamo 2-0



Pages : [1] 2 3

delaparis
5th April 2009, 22:25
miercuri, 8 aprilie 2009
U Craiova - Dinamo
- Antena 1 - 21:00

discutii inainte si dupa meci

delaparis
5th April 2009, 22:31
Asa deci sa zicem 2 ... un scor de 1-3 ca sa ne aducem aminte de evenimente din trecut :D

*Coco*
5th April 2009, 22:45
vise

kain
5th April 2009, 22:46
Nu stiu cine va castiga, dar dinamovistii si-au luat-o in cap, poate ii aduc oltenii cu picioarele pe pamant ;)

inter
5th April 2009, 22:53
Asa deci sa zicem 2 ... un scor de 1-3 ca sa ne aducem aminte de evenimente din trecut :D

adica .. hotii , smenuri si alte chestii pe placul copiilor de tablagii ....

delaparis
5th April 2009, 22:56
Dupa meciul lui Dinamo cu Rapid inteleg de ce oltenii nu vor sa posteze aici
Hai mai ca niciun meci nu seamana cu altul ... voi o sa marcati un gol :D


adica .. hotii , smenuri si alte chestii pe placul copiilor de tablagii ....

nu nu ... prin 84 parca toamna ... scor 1-3 goluri Orac, Dragnea si Marin pentru Dinamo si Balaci pentru Craiova ...
PS nu sunt sigur de an :D ... poate 85 :groggy:

Lordliv
5th April 2009, 23:05
Dupa meciul lui Dinamo cu Rapid inteleg de ce oltenii nu vor sa posteze aici
Hai mai ca niciun meci nu seamana cu altul ... voi o sa marcati un gol :D



nu nu ... prin 84 parca toamna ... scor 1-3 goluri Orac, Dragnea si Marin pentru Dinamo si Balaci pentru Craiova ...
PS nu sunt sigur de an :D ... poate 85 :groggy:

ti-am mai spus ca fapta asta s-a petrecut in 88! ( cu alti autori...)
in 84 v-am tras-o cu 3-0!

delaparis
5th April 2009, 23:10
Ah s-a repetat si in 88 ? :D ... nu mai eram in tara, sorry ... se va repeta si miercuri ... si tot nu sunt in tara :D

Lordliv
5th April 2009, 23:13
Ah s-a repetat si in 88 ? :D ... nu mai eram in tara, sorry ... se va repeta si miercuri ... si tot nu sunt in tara :D

vise! sau visuri?!:thinkso:

inter
5th April 2009, 23:13
Ah s-a repetat si in 88 ? :D ... nu mai eram in tara, sorry ... se va repeta si miercuri ... si tot nu sunt in tara :D

mde ... serviciul .... asta e :drak::drak::drak:
unii mor in Afganistan (D-zeu sa-i Ierte!) si alti au "misiuni" la Paris ...

Lordliv
5th April 2009, 23:16
mde ... serviciul .... asta e :drak::drak::drak:
unii mor in Afganistan (D-zeu sa-i Ierte!) si alti au "misiuni" la Paris ...


mda,monica lovinescu,virgil ierunca..teze si antiteze:rolleyes:

medicu
5th April 2009, 23:19
1 solist :ok:

delaparis
5th April 2009, 23:19
mde ... serviciul .... asta e :drak::drak::drak:
unii mor in Afganistan (D-zeu sa-i Ierte!) si alti au "misiuni" la Paris ...


asta e ... nu comentez ...


La 18 ani nu prea vad ce "misiuni" puteam sa asum ... dar Mititelu poate sa-ti povesteasca ce facea el in perioada aia ...:rolleyes:

Eu stiu un scor si atat ... 1-3 :D

YoYoyOi
5th April 2009, 23:26
Daca isi vad arbitrii de treaba lor, castiga oltenasii. :D

Daca nu, Doamne ajuta!

delaparis
5th April 2009, 23:29
Daca isi vad arbitrii de treaba lor, castiga oltenasii. :D

!
.... in schimb daca isi vad de meci atunci castiga Dinamo :)
Normal ... asta am si pronosticat

valitudor
5th April 2009, 23:34
Curaj gaina ca te tai.
Numai in pielea oltenilor sa nu fii.
Batem fara discutie...

inter
5th April 2009, 23:44
http://www.academiaderas.ro/wp-content/uploads/2006/10/dinamopm.jpg

pana si bulgarii v-au trimis "urari" :D

tataleone
6th April 2009, 01:03
Putin probabil ca Dinamo sa mai intalneasca o echipa care joaca la 10% din potential...
Asa ca victoria Craiovei nu va fi nicio surpriza, Dinamo ramane o echipa modesta, accidente ca in meciul cu Rapid li se intampla cainilor o data pe sezon.
Pronostic: 3-1

gorefest
6th April 2009, 08:41
vise! sau visuri?!:thinkso:

pai hai sa-ti spun cum sta treaba cu vise sau visuri ....visuri se foloseste atunci cand spui despre trairea aia pe care o ai in somn ..vise se foloseste atunci cand te gandesti ca este doar o speranta ce nu poate fi indeplinita ...sa-ti dau un exemplu de propozitie : intr-unul din visurile mele de aseara am visat ca dorintele dinamovistilor de a invinge pe oblemenco is doar niste vise :happy

P.S

am sa vad meciul cu cel mai bun amic din Bucuresti care din intamplare se face ca e dinamovist .... nu o sa am nicio problema pe tema asta .....sper doar sa vad un meci de fotbal frumos .... Forza Stiinta !!!!

vlad1607
6th April 2009, 09:18
cred ca se termina egal

Rossi
6th April 2009, 09:32
meci de 1X2 ... sa invinga cel mai bun :ok:

Lordliv
6th April 2009, 09:36
pai hai sa-ti spun cum sta treaba cu vise sau visuri ....visuri se foloseste atunci cand spui despre trairea aia pe care o ai in somn ..vise se foloseste atunci cand te gandesti ca este doar o speranta ce nu poate fi indeplinita ...sa-ti dau un exemplu de propozitie : intr-unul din visurile mele de aseara am visat ca dorintele dinamovistilor de a invinge pe oblemenco is doar niste vise :happy

P.S

am sa vad meciul cu cel mai bun amic din Bucuresti care din intamplare se face ca e dinamovist .... nu o sa am nicio problema pe tema asta .....sper doar sa vad un meci de fotbal frumos .... Forza Stiinta !!!!

merci:D,dar am proprietatea termenilor!
a fost o incercare de alegatie nereusita,dar oricum a fost intre mine si andrei:rolleyes:

cat priveste amicii tai dinamovisti,doar o intrebare:
mai ai multi?!:thinkso:

ps. probabil faci parte dintre "suporterii craiovei" pe care vadim se lauda ca o sa-i aduca pe forum:happy:thinkso:

Lordliv
6th April 2009, 09:39
meci de 1X2 ... sa invinga cel mai bun :ok:

Rossi ,ai dreptate, este un meci de 1x2 si ca sa nu-l supar pe suporterul craiovei ,gore, doresc ca ambele echipe sa ajunga in liga:drak:

Rossi
6th April 2009, 09:43
oltenilor ... sa nu uitati :

in ultimele 5 sezoane ... ati fost MUCI in fata noastra !!!


Craiova - DINAMO : 87 de meciuri intre cele doua echipe

47 de victorii pt Dinamo , 22 de victorii pe Craiova si 18 remize

2003-04 Universitatea 0-1 Dinamo
2003-04 Dinamo 2-1 Universitatea

2004-05 Universitatea 0-1 Dinamo
2004-05 Dinamo 5-0 Universitatea

2006-07 Universitatea 0-4 Dinamo
2006-07 Dinamo 0-0 Universitatea

2007-08 Universitatea 1-1 Dinamo
2007-08 Dinamo 4-4 Universitatea

2008-09 Dinamo 1-0 Universitatea

samar
6th April 2009, 09:57
Meci de 1 solist!Forza Stiinta:yeah:

gorefest
6th April 2009, 10:06
merci:D,dar am proprietatea termenilor!
a fost o incercare de alegatie nereusita,dar oricum a fost intre mine si andrei:rolleyes:

cat priveste amicii tai dinamovisti,doar o intrebare:
mai ai multi?!:thinkso:

ps. probabil faci parte dintre "suporterii craiovei" pe care vadim se lauda ca o sa-i aduca pe forum:happy:thinkso:

avand in vedere ca stau in zona Obor este imposibil sa nu am amici care sa nu tina cu Dinamo ...vroiam doar sa spun ca nu am avut niciodata probleme cu ei ..probelemele de apartenenta la vreo echipa is doar mici chestii ...nu am avut niciodata divergente de prietenie cu ei doar pt ca eu sunt suporter al Craiovei iar ei ai lui Dinamo ......asta e tot ...nu am cum si nici nu vreau sa stau in casa si sa vad in fiecare om care trece pe strada un potential dusman care sta la panda sa bata vreun suporter al Craiovei ....dinamovistii sunt chiar niste suporteri cu bun simt din cate am vazut eu .... cu toate ca isi spun caini am constatat ca sunt oameni cat se poate de normali la fel ca mine si ca tine ....problema rivalitatii inevitabile nu o contest , dar spun ca se poate foarte bine trai cu ei la fel cum se poate trai cu un stelist , un rapidist etc ...sunt suporter al craiovei tin cu echipa asta de cand ma stiu dar asta nu inseamna ca ma face superior din punct de vedere moral .. eu nu vreau decat sa fiu prieten cu oamenii ....

P.S cand am jucat cu Dinamo pe 1 Decembrie acum 7 ani , am vrut sa merg la meci ..... dar m-am dat jos la Slatina pt ca am fost batut in autobuz de suprterii mei pt ca aveam pleata si purtam un bluzon negru cu alb si rosu .... mai e ceva de spus ?


deci te rog sa ma intelegi lordliv , eu is doar suporter de fotbal si atat ...nu sunt duplicitar ci doar un om care incearca sa-si sustina echipa cu fair-play alaturi de niste oameni care au tot dreptul sa sustina o alta echipa....

Lordliv
6th April 2009, 10:20
@ gorefest

un raspuns cinstit, care ma dezarmeaza!:ok:

bine ai (re)venit, printre suporterii stiintei de pe forum.:ok:


ps. dar tot cu partizan tin:)

Leo
6th April 2009, 10:24
Meci usor . Castigam , scor 1-3 .

Lordliv
6th April 2009, 10:30
Meci usor . Castigam , scor 1-3 .

ce aveti mai cu acest " 1-3 "?! si parizianul viseaza la acelasi scor!:D

gorefest
6th April 2009, 10:35
ps. dar tot cu partizan tin:)

:):) nicio problema si ce daca tii cu partizan ? poate ne vedem vreodata pe Marakana sau pe Stadion Partizana si de ne dam cu blitzuri unul altuia :)) dupa aia mergem sa ne imbatam:happy:happy

Lordliv
6th April 2009, 10:47
@ gore

pe INA am fost...
ce preferi? ozujsko,karlovacko sau zoffmann,jelen sau lav de la dusmani!:D

gorefest
6th April 2009, 10:48
Meci usor . Castigam , scor 1-3 .

leodacin nu are sa fie chiar atat de usor precum crezi tu la meciul asta ...

1 la mana Craiova este pe val
2 la mana este un derby unde orgoliile echipei au un rol foarte al dracului
3 la mana atunci cand echipa merge bine suporterii vin la stadion ...si cred ca stii si tu cum arata Oblemenco atunci cand este plin
4 la mana asa cum spunea si Rossi am fost in ultimii ani zdrobiti de Dinamo , si uite ca acum forma in care se afla echipa Craiovei ne permite sa speram la un pronostic 1 fara sa o dam in fabulatii .....

concluzie ? eu cred ca pt Dinamo are sa fie unul din cele mai grele meciuri din campionatul asta

gorefest
6th April 2009, 10:57
@ gore

pe INA am fost...
ce preferi? ozujsko,karlovacko sau zoffmann,jelen sau lav de la dusmani!:D

ooooooooooooooooooo :) da dom`le se vede ca ai fost in Serbia ...... eu cand stateam in Belgrad in general beam Jelen dar trrebuie sa recunosc ca nici berile croate nu erau rele ..mai ales ca ieftine .... ce conteaza ? PIVO sa fie

Ulysses
6th April 2009, 10:58
Ei, aici s-a cam terminat cu jocul de liga campionilor al unora:happy
Bate Craiova!:ok:

Ferko
6th April 2009, 10:59
Meci greu pentru ambele echipe, dar presiunea mai mare este pe Craiova. Eu vad doar un X. Cu goluri.

Lordliv
6th April 2009, 11:03
ooooooooooooooooooo :) da dom`le se vede ca ai fost in Serbia ...... eu cand stateam in Belgrad in general beam Jelen dar trrebuie sa recunosc ca nici berile croate nu erau rele ..mai ales ca ieftine .... ce conteaza ? PIVO sa fie

pivo sa fie!:bere:

la Tri Sesira;)

YoYoyOi
6th April 2009, 11:07
a fost un meci acum vreo 2 ani parca la Bucuresti, cand au fost macelariti oltenii de arbitraj. Nu mai stiu cu cine a fost. Cu Dinamo sau cu Rapid? Eu nu stau bine cu memoria. Poate sta cineva mai bine.

Calandrinon
6th April 2009, 11:09
Ei, aici s-a cam terminat cu jocul de liga campionilor al unora:happy
Bate Craiova!:ok:

Tu doreai sa spui ceva de Bate Borisov? O tempora.
:cry::cry::cry:

resita
6th April 2009, 11:12
avantajul nostru este faptul ca "U" considera acest meci "marele meci" :D si din aceasta cauza ei nu o sa faca fata. Dinamo il considera doar un simplu meci de campionat si tocmai de aceea il va castiga :evil:

laurdog
6th April 2009, 11:14
Ca de fiecare data inainte de meci, oltenii ne bat! Dupa meci..........:drak:
Istoria se repeta, povestea continua.:ok:

janessu
6th April 2009, 11:45
meci de X, anost, echipele se vor anula reciproc, nu neaparat din vina Craiovei cat din cauza faptului ca Rednic va juca la egal pentru ca se teme de Craiova. Mi-ar placea ca oltenii sa mentina ritmul dar au demonstrat in ultimii ani ca nu sunt in stare s-o faca pentru mai mult de 2-3-4 meciuri. Vom vedea ... sper sa ma contrazica ambele echipe si sa putem vedea un meci spectaculos, cu multe goluri

Tyler Durden
6th April 2009, 12:14
Sper sa fim razbunati de olteni. Daca or sa bata o sa ma bucur ca si cand ar fi batut Rapid. Forza Stiinta!:ok:

vlad1607
6th April 2009, 12:19
Sper sa fim razbunati de olteni. Daca or sa bata o sa ma bucur ca si cand ar fi batut Rapid. Forza Stiinta!:ok:

ma da ce bulangiu mai esti :D

laurdog
6th April 2009, 12:21
Tylere, din avatarul tau rezulta ca nu vei vedea meciul. Mare pacat, ratezi un nou spectacol marca DINAMO.:D

inter
6th April 2009, 12:22
a fost un meci acum vreo 2 ani parca la Bucuresti, cand au fost macelariti oltenii de arbitraj. Nu mai stiu cu cine a fost. Cu Dinamo sau cu Rapid? Eu nu stau bine cu memoria. Poate sta cineva mai bine.

ionica serea , baiatul de casa al lui borcica , a distrus meciul ala ...!

Jacob
6th April 2009, 12:36
Un meci foarte greu pt noi(Dinamo :D), cu siguranta cel mai greu meci din retur, in consecinta am votat X, ambele echipe sunt "pe val"...deci un egal cu goluri, cel mai probabil un 2-2. Oricum pt noi nu conteaza asa mult acest meci, asteptam "spectacolul" din ghencea unde vom umili echipa puscariasului :D

Rossi
6th April 2009, 12:42
Ei, aici s-a cam terminat cu jocul de liga campionilor al unora:happy
Bate Craiova!:ok:


e posibil sa bata craiova ...
dar asta nu inseamna ca steaua prinde podiumul ...
la ce echipa de ciumati aveti ... daca prindeti loc de cupa uefa ... e minune

Doctor_Satan
6th April 2009, 13:07
Daca studentii nu bat, pot sa-si bage picioarele in munca de pana acum! Dinamo e echipa care poate fi batuta lejer! A se vedea meciul care l-au facut la Medias.
Forza Craiova!

vlad1607
6th April 2009, 13:11
Ei, aici s-a cam terminat cu jocul de liga campionilor al unora:happy
Bate Craiova!:ok:

prostii din astea tot debitezi de cateva etape :happy si o sa-ti iasa pronosticurile tot la fel de "Bine":happy

nr.zece
6th April 2009, 14:03
vlade daca in timpul meciului te vad pe aici si pe tine si pe rossi 2 saptamani sa nu mai postati daca lipsiti de la asa meciuri

Ulysses
6th April 2009, 14:12
prostii din astea tot debitezi de cateva etape :happy si o sa-ti iasa pronosticurile tot la fel de "Bine":happy

Medias, Otopeni....tari echipe, mari jucatori= pronosticuri bune:cool:

vlad1607
6th April 2009, 14:17
vlade daca in timpul meciului te vad pe aici si pe tine si pe rossi 2 saptamani sa nu mai postati daca lipsiti de la asa meciuri

Asa meciuri ? :happy da ce ma jucam cu steaua sau rapid ?:happy jucam cu niste .....mare chestie....

nr.zece
6th April 2009, 14:20
aha, atunci de ce a agitati si veniti cu dubele de jandarmi daca nu e importanta deplasarea asta
steaua e pe 7 nu vad de ce ar fi mai important un meci cu ei decat cu echipa de pe 5

Doctor_Satan
6th April 2009, 14:20
Pai si jucatorii se streseaza doar la meciurile cu Steaua si Rapid. Din cauza asta Craiova o sa bata la vreo 3 goluri diferenta.
Nu doar numele fac meciurile!

nr.zece
6th April 2009, 14:21
nici cu rapid nu ai fost in groapa de altfel

vlad1607
6th April 2009, 14:22
eu cred ca se termina egal

YoYoyOi
6th April 2009, 16:13
ionica serea , baiatul de casa al lui borcica , a distrus meciul ala ...!

Deci de Dinamo era vorba. Nu stiu de ce am asa un feeling si m-am gandit la meciul ala :rolleyes:

Aurel.D
6th April 2009, 16:20
Hai ma, cred ca s-a intamplat o singura data in ultimii 5 ani sa fie probleme de arbitraj la meciul asta. Oricum Dinamo a batut in perioada asta la olteni ca la fasole, asta este realitatea.
Despre meci: unul obisnuit de campionat, amplificat doar de fierbinteala din capul unora care se vor "rivalii" nostri. U Craiova are o echipa tanara, entuziasta, care merge bine, dar Dinamo este o echipa matura si va sti sa trateze meciul. Nu se vor marca goluri multe iar Dinamo nu va pierde, ca de obicei. X2 :ok:

Lordliv
6th April 2009, 17:00
mda,in tur lobont trebuia sa fie eliminat si dinamo nu mai putea sa faca schimbari...
viciere de rezultat!

da, asa este, un simplu meci de campionat pentru jucatorii craiovei, ( inca 3 puncte la activ!) dar pentru noi suporterii este un meci in care ne vom exterioriza sentimentele de ura fata de acest club care ne-a furat titluri,jucatori si performante europene.

forza stiinta!

cip_81
6th April 2009, 18:18
Iar e zi de sarbatoare in catun. Oamenii se vor gati (cu toatele pe care le imbraca o data pe an) si se vor spala, tatele vor iesi la poarta, la taclale.
In mod normal, nu vom avea probleme cu echipa mititica. 2 solist, goluri multe in poarta lui Bornicinescu si cu stadionul golit cu muuulte minute inainte de final.

nr.zece
6th April 2009, 18:21
cipirica
oblemenco nu este groapa de gunoi a bucurestiului sa fie po****ta doar de cateva ciori venite sa ciuguleasca ceva cascaval de la jucatori si actionari
voi abia ati umplut pe jumatate groapa cu rapidul si vorbiti de suporteri

LE: mai sunt 48 de ore pana la meci si atunci vom vedea ce si cum
in tur nu mai stiau ai nostri ce sa faca sa va lase sa dea gol dupa ce in prima repriza va arestasera mingea

cip_81
6th April 2009, 18:27
Nu compara un stadion pozitionat intr-o zona buna a Bucurestiului cu zona defavorizata si rau famata a tarii.

mihai_alex
6th April 2009, 18:37
Iar e zi de sarbatoare in catun. Oamenii se vor gati (cu toatele pe care le imbraca o data pe an) si se vor spala, tatele vor iesi la poarta, la taclale.
In mod normal, nu vom avea probleme cu echipa mititica. 2 solist, goluri multe in poarta lui Bornicinescu si cu stadionul golit cu muuulte minute inainte de final.
Ce incuiat la minte esti,sa stii ca bunul simt si respectul nu costa nimic.

six
6th April 2009, 18:43
1 solist ;););)

cip_81
6th April 2009, 18:45
Curi...aaaa, pardon, fruncistii astia au multe puncte comune cu oltenii. La fel de complexati, la fel de frustrati, pentru ei meciurile cu Dinamo reprezinta evenimentul anului in catunul lor (atunci cand, pentru 2 ore, ramane pustiu, nici tipenie de om nu mai vezi pe ulite). Din pacate pentru ei, invariabil, deznodamantul este acelasi, echivalent cu dezamagirea dar si cu speranta (fapt ilustrat de fiecare data prin: "asta e, poate la anul". Poate nepotii lor sa traiasca clipe mai frumoase si victorii in fata lui Dinamo).

Asta spuneam pe site-ul asta la thread-ul dedicat meciului Timisoara-Dinamo. Ia sa fac cateva ajustari sa vedem ce iese:

Prazi...aaaa, pardon, oltenii astia au multe puncte comune cu fruncistii. La fel de complexati, la fel de frustrati, pentru ei meciurile cu Dinamo reprezinta evenimentul anului in catunul lor (atunci cand, pentru 2 ore, ramane pustiu, nici tipenie de om nu mai vezi pe ulite). Din pacate pentru ei, invariabil, deznodamantul este acelasi, echivalent cu dezamagirea dar si cu speranta (fapt ilustrat de fiecare data prin: "asta e, poate la anul". Poate nepotii lor sa traiasca clipe mai frumoase si victorii in fata lui Dinamo).

Aproape nicio diferenta intre unii si altii. Se pregatesc, se agita, dau in clocot, vine meciul, se maimutaresc, urla, zbiara, fac ca toti dracii, coregrafii, apoi golurile curg in poarta lor, se mai aud tipete razlete, speranta dispare si ea, dispar si ei de pe stadion inca de la jumatatea reprizei a doua si cu asta basta. Stim povestea...e sentimentul acela de deja-vu.

six
6th April 2009, 18:52
da intre voi si stana care e diferenta......nici una..... ambele venite pe tanc si conduse de analfabeti,colega :P

*Coco*
6th April 2009, 19:02
Nu compara un stadion pozitionat intr-o zona buna a Bucurestiului cu zona defavorizata si rau famata a tarii.

tarane tu nu sti unde e Craiova pe harta si mai vorbesti de stadionul Ion Obemenco.

PS. MARSH in Cusca.

YoNuTzz
6th April 2009, 19:07
nu stiu de ce am presentimentul ca dinamo o sa faca ea ceva si cum cum o sa bata...
pronostic 2

stiintacv
6th April 2009, 19:15
Cred ca a venit timpul sa mai batem si noi,ca ne-au batut destul in ultimii ani,asa ca 1 SOLIST!:ok:

Blu3 Lion
6th April 2009, 20:38
Iar e zi de sarbatoare in catun. Oamenii se vor gati (cu toatele pe care le imbraca o data pe an) si se vor spala, tatele vor iesi la poarta, la taclale.
In mod normal, nu vom avea probleme cu echipa mititica. 2 solist, goluri multe in poarta lui Bornicinescu si cu stadionul golit cu muuulte minute inainte de final.
Din ce am vazut in niste poze la tine acasa e catun...cat de sarac as fi nu cred ca as putea trai in asa mizerie si dezordine ca tine!In fine,pentru mine esti doar un frustrat...cat despre meci desi sper sa depasim complexul dinamo cred ca nici anul asta nu o vom face...cred ca meciul se va termina 1-1 deoarece eu cred ca presiunea publicului ii va dezavantaja pe ai nostrii!

inter
6th April 2009, 20:38
Nu compara un stadion pozitionat intr-o zona buna a Bucurestiului cu zona defavorizata si rau famata a tarii.

uite unde era agentul imobiliar :D:D

deci dupa spusele tale ... voi nu prea aveti suporteri in "zona buna" ... ce nemernici aia de la metrorex ca au scumpit cartela ... cum sa mai ajunga "cateii" la stadion? :D:D

YoYoyOi
6th April 2009, 20:43
cum sa mai ajunga "cateii" la stadion? :D:D

cu duba de la SPIR :D

inter
6th April 2009, 20:45
cu duba de la SPIR :D

sau in masinile lui Prigoana :D .... au all-inclusive acolo ....:ok:

the lion king
6th April 2009, 20:46
Hmmm....un fleac...ii ciuruim...:rolleyes:

Rossi
6th April 2009, 20:47
Ultimele victorii ale Craiovei

1997: Univ. Craiova 2-1 Dinamo

2003: Univ. Craiova 3-1 Dinamo

In viziunea caselor de pariuri, Dinamo are prima sansa, cu o cota de 2.35. Craiova are doar 2.80. Egalul se plateste cu o cota de 3.05.

vlad1607
6th April 2009, 20:47
Hmmm....un fleac...ii ciuruim...:rolleyes:

asta visati mereu :happy si doar visele raman....si speranta ca la anu nu o sa mai pierdeti cu noi :happy

inter
6th April 2009, 20:49
hmm .. vladutze ... te vad mai circumspect decat de obicei ... pana acum dadeai scoruri cu diferente de la 3 in sus ... acum doar "x" ? :D:D

o fi ceva cu Saptamana Mare? :D

Rossi
6th April 2009, 20:49
cred ca a venit timpul sa mai batem si noi,ca ne-au batut destul in ultimii ani,asa ca 1 solist!:ok:
NOI hotaram cand vine TIMPUL ... Pt ca noi suntem DINAMO!!!

inter
6th April 2009, 20:52
NOI hotaram cand vine TIMPUL ... Pt ca noi suntem DINAMO!!!

am vazut de vreo 10 ani tot "hotarati" ca asta e anul cel bun ... in care sa ascultati si voi imnul CL ... :lol::lol:

oricum puteti sa mergeti "undercover" in Ghencea sau Gruia ( ce chestie .... in "g"roapa nu :D) fiecare dupa posibilitati .... :happy

valitudor
6th April 2009, 20:54
mda,in tur lobont trebuia sa fie eliminat si dinamo nu mai putea sa faca schimbari...
viciere de rezultat!

Neeliminarea unui jucator nu reprezinta viciere de rezultat. De la altercatia cu pricina, oltenii n-au tras nici un sut pe spatiul portii, puteam juca linistiti fara portar.

Sa admitem ca Lobont merita acolo rosu, desi nu sunt de acord. Era capitan si incidentul a pornit de la nesimtitul de australian. El l-a provocat, lovind un dinamovist.

Dar ia spune-mi ce merita macelarul ala care i-a spart piramida nazala lui Danciulescu si l-a facut indisponibil pentru cateva etape. Nici macar galben n-a luat...
Sunteti foarte subiectivi. Va agatati de orice faza, orice decizie a arbitrului pentru a va justifica neputinta.
Sper s-o faceti din nou si miercuri...

Mda, eternul laitmotiv cand vine vorba de CL. Sunteti patetici. Cine e disperat de CL? Noi sau Borcea? De cate ori a jucat Craiova acolo? ati ajuns sa-i copiati pe stelisti, dar macar ei au mai multe motive sa ne intepe. Voi sunteti ridicoli...

stiintacv
6th April 2009, 20:57
NOI hotaram cand vine TIMPUL ... Pt ca noi suntem DINAMO!!!

Asa si cine e dINAMO pana la urma?o echipa care a facut blaturi toata istoria ei...deci miercuri chiar va batem.:ok:

inter
6th April 2009, 20:58
:D:D esti fenomenal ... capitanul nu are voie sa ia rosu? :D:D

parca ai fi ionica serea .... mai stii ? :D:D

apropo ... ce piramida nazala ... de la Danciulescu nu-mi aduc aminte decat :fingers: indreptate spre pch :D

vlad1607
6th April 2009, 20:59
hmm .. vladutze ... te vad mai circumspect decat de obicei ... pana acum dadeai scoruri cu diferente de la 3 in sus ... acum doar "x" ? :D:D

o fi ceva cu Saptamana Mare? :D

ca de obicei sunt realist....aaa...am uitat...egal...la pauza...victorie Dinamo la final :happy

Rossi
6th April 2009, 21:00
Asa si cine e DINAMO pana la urma ?

DINAMO e DINAMO ...
Craiova e 'satelitul' lu' DINAMO ...
Acum ai inteles ? Daca nu ai inteles , o sa intelegi ...
Si ce spuneati ? Ca sunteti pe val ? Ca sunteti echipa momentului ?
Aham ... eh , au mai zis si altii ...

Hingherul
6th April 2009, 21:01
De aia mi-e scarba de dinamo. Astia dupa un meci bunicel urla 10 etape cat sunt ei de buni. Imaginati-va daca, printr-un miracol, soricarii chiar s-ar califica in C.L. Nu mai scapati de ei. Oltenilor, miercuri, alora din teren rupeti-le poarta iar latratorilor din tribune rupeti-le capul!

stiintacv
6th April 2009, 21:03
Craiova a fost satelitul lui dINAMO in perioada cand era gigi cainoiu patron la noi,acum lucrurile s-au schimbat,si in plus Craiova este intr-o forma cum nu a mai avut-o de multi ani

valitudor
6th April 2009, 21:04
:D:D esti fenomenal ... capitanul nu are voie sa ia rosu? :D:D

parca ai fi ionica serea .... mai stii ? :D:D

apropo ... ce piramida nazala ... de la Danciulescu nu-mi aduc aminte decat :fingers: indreptate spre pch :D

Capitanului ii este permis sa protesteze, in anumite limite.

Danciulescu a fost faultat violent de unul de la voi (nu-mi amintesc numele, incepea cu D..., parca), spargandu-i-se piramida nazala. A avut o lunga perioada de indisponibilitate, dupa care a jucat cu masca

Nu stiu ce vrei sa spui cu degetul lui Danciulescu... Este unul dintre cei mai echilibrati fotbalisti

YoYoyOi
6th April 2009, 21:04
bine sa lasam prostiile. Ce stiti de Mihai Costea? De ce a fost scos asa repede cu Otelul?
Merge Napoli tot pe cei doi Costea in atac? Sau merge pe 4-3-3?

Lordliv
6th April 2009, 21:09
Neeliminarea unui jucator nu reprezinta viciere de rezultat. De la altercatia cu pricina, oltenii n-au tras nici un sut pe spatiul portii, puteam juca linistiti fara portar.

Sa admitem ca Lobont merita acolo rosu, desi nu sunt de acord. Era capitan si incidentul a pornit de la nesimtitul de australian. El l-a provocat, lovind un dinamovist.

Dar ia spune-mi ce merita macelarul ala care i-a spart piramida nazala lui Danciulescu si l-a facut indisponibil pentru cateva etape. Nici macar galben n-a luat...
Sunteti foarte subiectivi. Va agatati de orice faza, orice decizie a arbitrului pentru a va justifica neputinta.
Sper s-o faceti din nou si miercuri...

Mda, eternul laitmotiv cand vine vorba de CL. Sunteti patetici. Cine e disperat de CL? Noi sau Borcea? De cate ori a jucat Craiova acolo? ati ajuns sa-i copiati pe stelisti, dar macar ei au mai multe motive sa ne intepe. Voi sunteti ridicoli...

Ati jucat voi in locul nostru, distrugandu-ne echipe si furand jucatorii!
Noi ,ridicoli?:groggy:
Uitati-va mai bine la voi...

stiintacv
6th April 2009, 21:12
http://craiovamaxima.mysport.ro/stiri/5505/dorel-stoica-sint-montat-sa-fac-cel-mai-bun-meci-al-carierei-sa-vada-dinu-cine-sint.htm

resita
6th April 2009, 21:12
exact ca la meciul cu rapid, marea majoritate o vad pe dinamo plecand cu sansa a doua dar dupa meci o sa cautati diferite scuze pt. neputinta craiovei.

castigam fara probleme in banie, 2-0 cred eu :D

inter
6th April 2009, 21:15
Nu stiu ce vrei sa spui cu degetul lui Danciulescu... Este unul dintre cei mai echilibrati fotbalisti

ala "mijlociu" indreptat spre PCH sau ai uitat? :D

cristiz0ne
6th April 2009, 21:15
dinamo...cine e dinamo? buna intrebare! Cand spui dinamo te gandesti in primul la blaturi, in al doilea rand la blaturi si in al treilea !rand .... tot la blaturi. Campionate castigate fie pe mana arbitrilor, fie pe mana patronilor si/sau jucatorilor. Si apropo...daca este asa cum spuneti voi de Craiova ca este satelitul lui Dinamo...ar trebui sa va fie rusine ca nu sunteti in stare sa va folositi jucatori crescuti sau macar cumparati-nu furati-de voi. Asa a fost, am avut ghinionul sa avem patroni prosti...ca altfel nu pot sa le zic...acum s-a schimbat ceva si sper, ba nu cred ca miercuri o sa castigam. Asa ca....

valitudor
6th April 2009, 21:16
@lordiv
Am jucat in cupele europene in locul vostru? Posibil, probabil te referi de perioada pre-decembrista. Imi pare rau, dar nu e vina noastra...

Despre jucatorii furati... nu noi i-au furat, ci patronii pe care i-ati avut impreuna cu interlopii Becali. Si pe noi ne-au furat si ne mai fura, stai linistit. Au facut-o nu pentru a ne ajuta pe noi, ci pentru a se imbogati ei. Cu prima ocazie i-au luat si de la noi si i-au trimis in alta parte. Recunosc, noi ne-am bucurat mai mult de ei

Totusi ce parere ai de "vicierea" de la acel 4-4?

@inter
Am uitat de acel deget. Sincer, nici nu ma intereseaza. Danciulescu ramane in memoria mea ca unul dintre cei mai fairplay fotbalisiti ce care i-am vazut. Indiferent de perioada cand a jucat la Dinamo sau Steaua

inter
6th April 2009, 21:18
daca a ajuns si borcica sa spuna ca ii e rusine sa mai iasa din casa dupa meciurile cu Medias si Otopeni ... e grav .... dar asta e unii sunt mai nesimtiti :D

Lordliv
6th April 2009, 21:19
bine sa lasam prostiile. Ce stiti de Mihai Costea? De ce a fost scos asa repede cu Otelul?
Merge Napoli tot pe cei doi Costea in atac? Sau merge pe 4-3-3?

Din cate stiu,Napoli nu va schimba echipa care de 3 etape castiga.
Probabil Wobay va juca in spatele fratilor.
Noi avem probleme pe flancul stang,unde rose este deseori depasit,el si soava trebuind sa se ajute reciproc.
S-ar putea ca si Baird sa fie alaturi de Njock pe banca.
Avem 5 titulari care sunt la limita cu cartonasele galbene...

cristiz0ne
6th April 2009, 21:22
@lordiv
Am jucat in cupele europene in locul vostru? Posibil, probabil te referi de perioada pre-decembrista. Imi pare rau, dar nu e vina noastra...

Despre jucatorii furati... nu noi i-au furat, ci patronii pe care i-ati avut impreuna cu interlopii Becali. Si pe noi ne-au furat si ne mai fura, stai linistit. Au facut-o nu pentru a ne ajuta pe noi, ci pentru a se imbogati ei. Cu prima ocazie i-au luat si de la noi si i-au trimis in alta parte. Recunosc, noi ne-am bucurat mai mult de ei

Totusi ce parere ai de "vicierea" de la acel 4-4?

@inter
Am uitat de acel deget. Sincer, nici nu ma intereseaza. Danciulescu ramane in memoria mea ca unul dintre cei mai fairplay fotbalisiti ce care i-am vazut. Indiferent de perioada cand a jucat la Dinamo sau Steaua

Viciere...pe cine a "viciat" sau cum zici tu...pe dinamo...sau poate ai uitat ca am jucat in 10 oameni...poate ai uitat ca am avut 3-0...poate daca am fi fost 11 ar fi fost altceva..sigur ar fi fost altceva. Cine ne-a lasat in 10? Dinamo..aa ..pardon arbitrul...voi sunteti corecti

delaparis
6th April 2009, 21:31
dinamo...cine e dinamo? buna intrebare! Cand spui dinamo te gandesti in primul la blaturi, in al doilea rand la blaturi si in al treilea !rand .... tot la blaturi. ....
tu ai o idee si o tii tare ... ai dreptate, risti sa nu mai ai timp de zece ani :D
Relax... "blat" si cu voi ...1-3 scor final :ok:

Lordliv
6th April 2009, 21:33
tu ai o idee si o tii tare ... ai dreptate, risti sa nu mai ai timp de zece ani :D
Relax... "blat" si cu voi ...1-3 scor final :ok:

pariziene ,achiesez si eu la ideea lui cristi:D


@ valitudor

sa joci 70 de minute in groapa in 10 oameni ( apropo cate meciuri a mai arbitrat mart aia sau cum o cheama...) sa iei un gol dupa un fault evident in atac ,nesanctionat si sa termini la egalitate cu dinamo este o performanta!

Danciulescu ,ca si Niculescu trebuiau sa asigure atacul Stiintei ,daca nu erau furati de la noi...

delaparis
6th April 2009, 21:38
Lordliv , pai tu in lipsa de idei faci orice :D

Lordliv
6th April 2009, 21:39
Lordliv , pai tu in lipsa de idei faci orice :D

Mai profund, domnule ziarist!:rolleyes:

whiteLion
6th April 2009, 21:43
...cât cerul e albastru
suntem deasupra tuturor...

Hingherul
6th April 2009, 21:45
bine ca nu se anunta ploi miercuri

whiteLion
6th April 2009, 21:49
o sa vedeti cum va scoatem din ghete mai echipa departamentala.....

Acum, pentru toti cei care frecventeaza acest site sa va prezint istoria:

11 motive pentru care e rusinos sa fii dinamovist

1. Ati fost creati la ordin, in teroarea instaurata in Romania dupa 1945 care a produs monstri si in sport, in locul echipelor aparute firesc, din pasiunea unor oameni competenti.

2. Din cauza voastra, au fost desfiintate echipe de traditie. Ca sa aveti un loc in prima liga, generall au calcat pe cadavrele altor doua echipe: Unirea Tricolor Bucuresti si Ciocanul Bucuresti.

3. Ati comis, mai ales in perioada 85-89, nenumarate abuzuri, distrugind campionatul si subminind insasi ideea de competitie. Ati perfectionat in acea perioada meciurile aranjate, moda presiunilor, a santajului si tehnicile de corupere a arbitrilor si adversarilor.

4. Ati desfiintat prin abuzurile voastre grosolane Gheata de Aur.

5. Aveti de departe cei mai putin suporteri dintre echipele romanesti care au facut performanta (nu mai comentam iarasi cum), si de departe cei mai putin suporteri dintre echipele din Bucuresti in afara de minusculele FC National si Sportul Studentesc.

6. Asa-zisa voastra galerie e renumita a fi cea mai violenta dintre galeriile din tara, dar si cea mai lasa. In vara lui 2006 au vandalizat o benzinarie din Bulgaria, fiind atacati apoi de localnicii revoltati. Pe 3 iunie 2006, in ruinele stadionului de trista amintire Florea Dumitrache (Dinamo II), circa 100 de brute dinamoviste au atacat cu bestialitate o mana de suporteri pasnici (in jur de 20) ai Universitatii Craiova, din care doar un sfert erau intre 18-45 ani, restul fiind adolescenti sau simpli cetateni.

7. Sunteti renumiti ca avand galeria cea mai stupida dintre toate celelalte galerii din tara, avand la activ printre altele vandalizarea unui avion al companiei Blue Air, la o deplasare in Belgia, de catre o sleahta de derbedei dinamovisti aflati sub influenta aburilor alcoolului, care la un moment dat un incercat sa deschida usa avionului in mers (sic!) pentru a isi satisface nevoile fiziologice.

8. Aveti cei mai antipatici actionari dintre toate echipele din Liga 1, printre care un fost vanzator de butelii rudimentar si arogant, un fost ******** oportunist.

9. Sunteti singura grupare din Liga 1 care si-a insusit o porecla care in limba romana suna denigrator (caine se incadreaza in aceeasi categorie cu porc, bou sau magar), asta in timp ce toate celelalte grupari si-au ales nume de vietuitoare demne si nobile sa le reprezinte (vultur, leu, etc.), fara macar sa realizati ridicolul situatiei.

10. Dintre echipele bucurestene foste departamentale participante in cupele europene (beneficiare ale tuturor avantajelor decurse din calitatea de a avea sediul in capitala) aveti cel mai mic randament in cupele europene, reusind performante cum ar fi acelea de a fi eliminati in mod hilar de echipe cvasi-necunoscute cum ar fi albanezii de la 17 Nentori Tirana sau pescarii amatori islandezi de la Knattspyrnufelag.

11. Aveti cel mai urat si obscur stadion din Bucuresti si din tara. Sunteti departe de spiritul adevarat al sportului si al fotbalului, acela de spirit liber, rebel, de demnitate si pasiune. Pentru ca sunteti incapabili sa intelegeti toata frumusetea acestui sentiment, ii urati pe cei care nu sunt ca voi. Din fericire pentru noi toti, ei sunt majoritari. Desigur, exista si dinamovisti de buna credinta, in numar foarte mic din pacate. Marea masa a voastra e o lume stramba, hada, monstruoasa, asa ca sufletul vostru patat.

O lume fara voi ar fi o lume mai buna, o lume cu mai putina hotie, violenta si mizerie!

CUM VA SUPORTATI, NETREBNICILOR?

Hingherul
6th April 2009, 21:52
mai stiam si eu un motiv. era de fapt un cantecel. ce rusine sa fii caine sa se ....... am uitat versurile :D

YoYoyOi
6th April 2009, 21:52
Din cate stiu,Napoli nu va schimba echipa care de 3 etape castiga.
Probabil Wobay va juca in spatele fratilor.
Noi avem probleme pe flancul stang,unde rose este deseori depasit,el si soava trebuind sa se ajute reciproc.
S-ar putea ca si Baird sa fie alaturi de Njock pe banca.
Avem 5 titulari care sunt la limita cu cartonasele galbene...

Soava a facut un meci foarte bun la Galati, dar Mihai n-a miscat aproape deloc. De aia ma gandeam ca poate va fi tinut pe banca.
Baird nu era accidentat pt inca doua saptamani cu Mitchell cu tot?

Cu dinamovistii nu e de joaca. Au atacanti buni, n-avem ce comenta la capitolul asta. De aia ma gandesc ca ar fi mai bine un 4-4-2 pt meciul asta

nr.zece
6th April 2009, 21:53
hmm .. vladutze ... te vad mai circumspect decat de obicei ... pana acum dadeai scoruri cu diferente de la 3 in sus ... acum doar "x" ? :D:D

o fi ceva cu Saptamana Mare? :D

de dimineata spera intr-un egal, acum ca aparura rossi si cipirica e mai viteaz
daca apare milogul de aurel pun pariu ca baga la pariuri 2 solist

valitudor
6th April 2009, 21:55
@ valitudor

sa joci 70 de minute in groapa in 10 oameni ( apropo cate meciuri a mai arbitrat mart aia sau cum o cheama...) sa iei un gol dupa un fault evident in atac ,nesanctionat si sa termini la egalitate cu dinamo este o performanta!

Danciulescu ,ca si Niculescu trebuiau sa asigure atacul Stiintei ,daca nu erau furati de la noi...

In minutul 33 Dorel Stoica a fost eliminat in urma lovirii cu pumnul a lui Danciulescu

In minutul 70 Danciulescu a fost faultat violent de Dilevschi, facandu-l indisponibil pentru multe etape. Dilevschi nu a primit nici macar galben, desi se impunea clar cartonas rosu. Danciulescu a fost transportat la Urgenta unde a fost si operat. Dinamo a ramas in 10 deoarece efectuase toate schimbarile

Meciul a inceput 11-11 dar datorita "concentarii" juvetilor, 2 jucatori au parasit terenul inainte de final

nr.zece
6th April 2009, 21:56
mai stiam si eu un motiv. era de fapt un cantecel. ce rusine sa fii caine sa se ....... am uitat versurile :D

... pipi toti pe tine
parca asa erau :evil:

Hingherul
6th April 2009, 22:03
nu pot sa cred ca exista cineva atat de vulgar incat sa compuna asa ceva :D

Lordliv
6th April 2009, 22:03
Soava a facut un meci foarte bun la Galati, dar Mihai n-a miscat aproape deloc. De aia ma gandeam ca poate va fi tinut pe banca.
Baird nu era accidentat pt inca doua saptamani cu Mitchell cu tot?

Cu dinamovistii nu e de joaca. Au atacanti buni, n-avem ce comenta la capitolul asta. De aia ma gandesc ca ar fi mai bine un 4-4-2 pt meciul asta

Daca incercam noi sa le stricam jocul si sa venim pe contraatac,jucam 4-4-2
Daca vrem sa ne impunem jocul,probabil vom juca cu 4-3-1-2.
Nu are cine sa joace in locul lui Mihai,Baird si Njock nu sunt 100% apti de joc,poate doar vreo 15-20 de minute sa joace,iar Dina...
Sunt tare curios daca Torje si Cristea vor mai alerga si la Craiova ,tot asa cum au alergat cu Rapid.
Da,Soava este un mare castig, pentru noi!

delaparis
6th April 2009, 22:06
o sa vedeti cum va scoatem din ghete mai echipa departamentala..... ?
... am inteles :) ... nu citim restul deoarece faci de ras echipa ta ...

Acum chiar cred ca sunt olteni si olteni :D ... unii care posteaza si altii care gandesc ...

Cei care posteaza si gandesc inca ezita :D

nr.zece
6th April 2009, 22:06
la inceput a fost petarda, dar acum e bunicel

Lordliv
6th April 2009, 22:07
In minutul 33 Dorel Stoica a fost eliminat in urma lovirii cu pumnul a lui Danciulescu

In minutul 70 Danciulescu a fost faultat violent de Dilevschi, facandu-l indisponibil pentru multe etape. Dilevschi nu a primit nici macar galben, desi se impunea clar cartonas rosu. Danciulescu a fost transportat la Urgenta unde a fost si operat. Dinamo a ramas in 10 deoarece efectuase toate schimbarile

Meciul a inceput 11-11 dar datorita "concentarii" juvetilor, 2 jucatori au parasit terenul inainte de final

:drak:
Cred ca-ti trebuie ochelari,tie si lui mart!:D
Dilevski? A fost in locul nepotivit ,la timpul nepotrivit:rolleyes:

nr.zece
6th April 2009, 22:07
... am inteles :) ... nu citim restul deoarece faci de ras echipa ta ...

Acum chiar cred ca sunt olteni si olteni :D ... unii care posteaza si altii care gandesc ...

Cei care posteaza si gandesc inca ezita :D

sictir ********ule

YoYoyOi
6th April 2009, 22:07
Probabil lui Torje i se taie maioneza dupa meciul cu Rapidul. Ar fi un avantaj pentru voi ca prea s-au umflat in pene dupa derby si acum vor intalni o alta echipa. Tot ce-mi doresc e sa nu puna conducerea presiune pe copilasi. Mie mi-e tare drag de tinereii astia de la Craiova. Sper sa nu-i termine psihic presiunea.

inter
6th April 2009, 22:08
la inceput a fost petarda, dar acum e bunicel

macar asa sa joace ... ca altfel e ... penal:headbang:

cip_81
6th April 2009, 22:08
In minutul 33 Dorel Stoica a fost eliminat in urma lovirii cu pumnul a lui Danciulescu

In minutul 70 Danciulescu a fost faultat violent de Dilevschi, facandu-l indisponibil pentru multe etape. Dilevschi nu a primit nici macar galben, desi se impunea clar cartonas rosu. Danciulescu a fost transportat la Urgenta unde a fost si operat. Dinamo a ramas in 10 deoarece efectuase toate schimbarile

Meciul a inceput 11-11 dar datorita "concentarii" juvetilor, 2 jucatori au parasit terenul inainte de final

După ce l-a faultat dur pe Dănciulescu și i-a produs o fisură de piramidă nazală, australianul Universității Craiova, Spase Dilevski, a fost sancționat de Comisia de Disciplină a FRF. Mijlocașul a fost suspendat 2 etape și amendat cu 2500 de lei.

Deci a fost si supendat pentru acel fault, care se incadra chiar la vatamare corporala. A fost fault de dosar penal pentru Diliuvski.

In privinta antrenamentului de miercuri seara, sunt ferm convins ca Torje il va face praf pe marsupialul ala, iar Cristea nu va avea probleme cu Tantalae ala.

Lordliv
6th April 2009, 22:08
... am inteles :) ... nu citim restul deoarece faci de ras echipa ta ...

Acum chiar cred ca sunt olteni si olteni :D ... unii care posteaza si altii care gandesc ...

Cei care posteaza si gandesc inca ezita :D

Aia sunt din ...rezervele de cadre ale OLS -ului ?:drak:

delaparis
6th April 2009, 22:09
sictir ********ule

te rog frumos ... fara "sictir" ... :happy

nr.zece
6th April 2009, 22:10
te rog frumos ... fara "sictir" ... :happy

mars e bine
macar asa auzi niste alinturi de pe acasa

vlad1607
6th April 2009, 22:10
ce o sa mai creasca vanzarile de Distonocalm si Calmogen la Craiova dupa meci !

delaparis
6th April 2009, 22:10
Aia sunt din ...rezervele de cadre ale OLS -ului ?:drak:
ironic dar inteligent ... rar pe acest thd din partea voastra :drak:

whiteLion
6th April 2009, 22:11
... am inteles :) ... nu citim restul deoarece faci de ras echipa ta ...

Acum chiar cred ca sunt olteni si olteni :D ... unii care posteaza si altii care gandesc ...

Cei care posteaza si gandesc inca ezita :D

te supara adevarul?

delaparis
6th April 2009, 22:12
mars e bine
macar asa auzi niste alinturi de pe acasa

esti trimis ca prazar de varf ...:D ... altfel nu-mi explic elanul drobului de sare :)

nr.zece
6th April 2009, 22:12
ce o sa mai creasca vanzarile de Distonocalm si Calmogen la Craiova dupa meci !

nu vor egala vanzarile de x si aurolac din groapa

Sezione
6th April 2009, 22:13
ti-am mai spus ca fapta asta s-a petrecut in 88! ( cu alti autori...)
in 84 v-am tras-o cu 3-0!

Un 3-0 (care trebuia sa fie cam 5-0 ) aplaudat de reprezentantii lui Liverpool... venisera sa verifice puterea lui dinamo:happy Dupa meci s-au linistit.

vlad1607
6th April 2009, 22:13
hai ca o arzi aiurea..dupa meci iar dispari o luna de pe forum....

nr.zece
6th April 2009, 22:14
esti trimis ca prazar de varf ...:D ... altfel nu-mi explic elanul drobului de sare :)

stii bine ca noi nu avem ierarhii
nu facem parte dintre organe
plus ca tu esti perversul meu preferat si imi face placere sa te sictiresc :D

Sezione
6th April 2009, 22:16
Ehhh..acum e acum... Daca batem acum e posibil sa asistam la momentul in care incepe consacrarea unei echipe mari. Daca Dinamo bate inseamna ca merita sa fie campioana.

delaparis
6th April 2009, 22:16
te supara adevarul?
niciodata ... doar bagarea in seama al celor "adevarati" olteni ma irita un pic ... cand ii iau la intrebari doar Lordliv raspunde :cool: ... du-te la ... cartofi :)

nr.zece
6th April 2009, 22:17
pai sa stii ca suntem singurul adversar ramas in campionat de care au de ce sa se teama

nr.zece
6th April 2009, 22:17
niciodata ... doar bagarea in seama al celor "adevarati" olteni ma irita un pic ... cand ii iau la intrebari doar Lordliv raspunde :cool: ... du-te la ... cartofi :)

m-ai intrebat ceva si ti-am ramas dator?

Hingherul
6th April 2009, 22:17
pai sa stii ca suntem singurul adversar ramas in campionat de care au de ce sa se teama

gresit. mai e si dna-ul :D

inter
6th April 2009, 22:18
Sezioneeeee ? ti-e rau ,ai frisoane ?
cum sa merite smenarii astia titlul ?
cu atatea furturi omologate .... de nici ei nu mai tin minte fazele de joc , ci doar cine ia arbitrat!

nr.zece
6th April 2009, 22:19
gresit. mai e si dna-ul :D

retracteaza pana nu ti-l trimit astia pe cap
nu stii ca sunt tot ei?

delaparis
6th April 2009, 22:19
m-ai intrebat ceva si ti-am ramas dator?

1-3, in ce ani ? ... :D ... apoi cand a venit Stefanescu la Craiova ? ... repede, fara mess :D

Sezione
6th April 2009, 22:20
După ce l-a faultat dur pe Dănciulescu și i-a produs o fisură de piramidă nazală, australianul Universității Craiova, Spase Dilevski, a fost sancționat de Comisia de Disciplină a FRF. Mijlocașul a fost suspendat 2 etape și amendat cu 2500 de lei.

Deci a fost si supendat pentru acel fault, care se incadra chiar la vatamare corporala. A fost fault de dosar penal pentru Diliuvski.

In privinta antrenamentului de miercuri seara, sunt ferm convins ca Torje il va face praf pe marsupialul ala, iar Cristea nu va avea probleme cu Tantalae ala.

Esti la concurenta pentru postul de Retardatul favorit pe OLS cu Rossi . Vii cumva la meci ?? Avem un program special penrtu voi..si e pacat sa nu il vezi de aproape:happy Mda..stiu...de cind ai ramas fara dinti ultima data cred ca ruta Timisoara - Bucuresti o faci via Sibiu - Brasov:happy

valitudor
6th April 2009, 22:20
:drak:
Cred ca-ti trebuie ochelari,tie si lui mart!:D
Dilevski? A fost in locul nepotivit ,la timpul nepotrivit:rolleyes:
Aici ai dreptate, imi trebuie ochelari. Din acest motiv ii si port :P

Memoria selectiva este de vina
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/danciu-out-65665.html

Nu mi-am dat seama că l-am lovit pe Dănciulescu. Nu a fost cu intenție și îmi cer scuze, a de­cla­rat Dilevski după meci



http://images.gsp.ro/zoom/65665/373-26905-1.jpg

Lordliv
6th April 2009, 22:20
ironic dar inteligent ... rar pe acest thd din partea voastra :drak:

vezi ca si vadim are aceeasi parere,asa ca tineti-ma in puf pe aici...:drak:

Sezione
6th April 2009, 22:21
Sezioneeeee ? ti-e rau ,ai frisoane ?
cum sa merite smenarii astia titlul ?
cu atatea furturi omologate .... de nici ei nu mai tin minte fazele de joc , ci doar cine ia arbitrat!

Daca bat la noi dupa ce au batut Rapidul... eu zic ca da...merita.:no:

cip_81
6th April 2009, 22:21
Apropo, pandarul la vie joaca, sau e in tura de noapte? Chiar daca acum nu are ce pazi.

nr.zece
6th April 2009, 22:21
Aici ai dreptate, imi trebuie ochelari. Din acest motiv ii si port :P

Memoria selectiva este de vina
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/danciu-out-65665.html




http://images.gsp.ro/zoom/65665/373-26905-1.jpg

pfuu ce sexy este, aproape la fel de mult ca stelistul ala lesinat la corabia sau becali in catuse
merci pentru aceasta frumoasa rememorare a acestui moment

Lordliv
6th April 2009, 22:23
plus ca tu esti perversul meu preferat si imi face placere sa te sictiresc :D

al meu era ulysses,dar l-au inaintat in grad si a devenit inodor,insipid,incolor...:drak:

delaparis
6th April 2009, 22:23
vezi ca si vadim are aceeasi parere,asa ca tineti-ma in puf pe aici...:drak:

habar n-am ce parere are Vadim ... si stai linistit ca te tin in puf :drak:...

cip_81
6th April 2009, 22:23
Esti la concurenta pentru postul de Retardatul favorit pe OLS cu Rossi . Vii cumva la meci ?? Avem un program special penrtu voi..si e pacat sa nu il vezi de aproape:happy Mda..stiu...de cind ai ramas fara dinti ultima data cred ca ruta Timisoara - Bucuresti o faci via Sibiu - Brasov:happy

Ma lasi sa am dubiile mele in privinta capacitatilor tale intelectuale? Din punctul asta de vedere cred ca ii faci concurenta unui bolovan.

Sezione
6th April 2009, 22:25
Si acum ..got mit uns.... Vorbim dupa meci.... am trei zile pline,,,pentru pregatiri. Abia astept sa intimpin cu " drag " scursurile sekuriste "...

nr.zece
6th April 2009, 22:25
ba voi o dati in dragoste?
lordule nu intelegi ca asta e pervers?
auzi pufff
ai naibi

Sezione
6th April 2009, 22:26
Ma lasi sa am dubiile mele in privinta capacitatilor tale intelectuale? Din punctul asta de vedere cred ca ii faci concurenta unui bolovan.

Te las singur cu frustarile tale de javra fara pedigree... Si nu uita...cind vrei te fac un tur al peluzei sud ..GRATIS.:happy

Hingherul
6th April 2009, 22:26
Si acum ..got mit uns.... Vorbim dupa meci.... am trei zile pline,,,pentru pregatiri. Abia astept sa intimpin cu " drag " scursurile sekuriste "...

uite cum a lansat danciulescu o moda printre catei. deci miercurea asta se poarta rosul? :D

delaparis
6th April 2009, 22:27
Si acum ..got mit uns.... Vorbim dupa meci.... am trei zile pline,,,pentru pregatiri. Abia astept sa intimpin cu " drag " scursurile sekuriste "...
bai faci bule la suprafata ... ce "adanc" esti :D

nr.zece
6th April 2009, 22:27
Te las singur cu frustarile tale de javra fara pedigree... Si nu uita...cind vrei te fac un tur al peluzei sud ..GRATIS.:happy

ajunge doar un sector de la 1 ca tot se rataceste nefiind obisnuit cu stadioane asa mari

nr.zece
6th April 2009, 22:28
bai faci bule la suprafata ... ce "adanc" esti :D

lasa ca si tu ce "shpritual: fusasi.....
sosia lui becali

Sezione
6th April 2009, 22:28
bai faci bule la suprafata ... ce "adanc" esti :D

Bai ce sa fac...daca va identificati cu institutia aia nobila importata de la Moscova ?? Ca de aia va iubesc asa mult ... pro -fundule :no:

delaparis
6th April 2009, 22:33
Bai ce sa fac...daca va identificati cu institutia aia nobila importata de la Moscova ?? Ca de aia va iubesc asa mult ... pro -fundule :no:
sa ma pupi unde ma doare de ce scrii ... mai ales ca ne iubesti :D ... daca tu crezi ce crezi atunci si eu cred ce cred dar sigur :ok:... pleaca ...
Astept altii cu care sa discut fotbal ... mai sunt pe aici ? :D


lasa ca si tu ce "shpritual: fusasi.....
sosia lui becali

tu ce ai fi facut in locul meu ? :cool:

cip_81
6th April 2009, 22:33
Si acum ..got mit uns.... Vorbim dupa meci.... am trei zile pline,,,pentru pregatiri. Abia astept sa intimpin cu " drag " scursurile sekuriste "...

Trebuia sa dormi deja. Maine te scoli cu noapte-n cap, dai mancare la animale, mulgi ce ai prin batatura (cai, vaci, oi, pisici, capre si ce mai gasesti cu 4 picioare, indiferent de sex), apoi te duci la camp, vii seara obosit, iar dai la animale, iar te apuci de muls si tot asa. Miercuri te speli si tu, iti dai cu apa de colonie, te gatesti si vii la meci.

Lordliv
6th April 2009, 22:34
sa ma pupi unde ma doare de ce scrii ... mai ales ca ne iubesti :D ... daca tu crezi ce crezi atunci si eu cred ce cred dar sigur :ok:... pleaca ...
Astept altii cu care sa discut fotbal ... mai sunt pe aici ? :D

In ce an au iesit dinamovistii cu steagul clubului in manute ,la craiova,si cate boabe au luat?:D

Sezione
6th April 2009, 22:36
o sa vedeti cum va scoatem din ghete mai echipa departamentala.....

Acum, pentru toti cei care frecventeaza acest site sa va prezint istoria:

11 motive pentru care e rusinos sa fii dinamovist

1. Ati fost creati la ordin, in teroarea instaurata in Romania dupa 1945 care a produs monstri si in sport, in locul echipelor aparute firesc, din pasiunea unor oameni competenti.

2. Din cauza voastra, au fost desfiintate echipe de traditie. Ca sa aveti un loc in prima liga, generall au calcat pe cadavrele altor doua echipe: Unirea Tricolor Bucuresti si Ciocanul Bucuresti.

3. Ati comis, mai ales in perioada 85-89, nenumarate abuzuri, distrugind campionatul si subminind insasi ideea de competitie. Ati perfectionat in acea perioada meciurile aranjate, moda presiunilor, a santajului si tehnicile de corupere a arbitrilor si adversarilor.

4. Ati desfiintat prin abuzurile voastre grosolane Gheata de Aur.

5. Aveti de departe cei mai putin suporteri dintre echipele romanesti care au facut performanta (nu mai comentam iarasi cum), si de departe cei mai putin suporteri dintre echipele din Bucuresti in afara de minusculele FC National si Sportul Studentesc.

6. Asa-zisa voastra galerie e renumita a fi cea mai violenta dintre galeriile din tara, dar si cea mai lasa. In vara lui 2006 au vandalizat o benzinarie din Bulgaria, fiind atacati apoi de localnicii revoltati. Pe 3 iunie 2006, in ruinele stadionului de trista amintire Florea Dumitrache (Dinamo II), circa 100 de brute dinamoviste au atacat cu bestialitate o mana de suporteri pasnici (in jur de 20) ai Universitatii Craiova, din care doar un sfert erau intre 18-45 ani, restul fiind adolescenti sau simpli cetateni.

7. Sunteti renumiti ca avand galeria cea mai stupida dintre toate celelalte galerii din tara, avand la activ printre altele vandalizarea unui avion al companiei Blue Air, la o deplasare in Belgia, de catre o sleahta de derbedei dinamovisti aflati sub influenta aburilor alcoolului, care la un moment dat un incercat sa deschida usa avionului in mers (sic!) pentru a isi satisface nevoile fiziologice.

8. Aveti cei mai antipatici actionari dintre toate echipele din Liga 1, printre care un fost vanzator de butelii rudimentar si arogant, un fost ******** oportunist.

9. Sunteti singura grupare din Liga 1 care si-a insusit o porecla care in limba romana suna denigrator (caine se incadreaza in aceeasi categorie cu porc, bou sau magar), asta in timp ce toate celelalte grupari si-au ales nume de vietuitoare demne si nobile sa le reprezinte (vultur, leu, etc.), fara macar sa realizati ridicolul situatiei.

10. Dintre echipele bucurestene foste departamentale participante in cupele europene (beneficiare ale tuturor avantajelor decurse din calitatea de a avea sediul in capitala) aveti cel mai mic randament in cupele europene, reusind performante cum ar fi acelea de a fi eliminati in mod hilar de echipe cvasi-necunoscute cum ar fi albanezii de la 17 Nentori Tirana sau pescarii amatori islandezi de la Knattspyrnufelag.

11. Aveti cel mai urat si obscur stadion din Bucuresti si din tara. Sunteti departe de spiritul adevarat al sportului si al fotbalului, acela de spirit liber, rebel, de demnitate si pasiune. Pentru ca sunteti incapabili sa intelegeti toata frumusetea acestui sentiment, ii urati pe cei care nu sunt ca voi. Din fericire pentru noi toti, ei sunt majoritari. Desigur, exista si dinamovisti de buna credinta, in numar foarte mic din pacate. Marea masa a voastra e o lume stramba, hada, monstruoasa, asa ca sufletul vostru patat.

O lume fara voi ar fi o lume mai buna, o lume cu mai putina hotie, violenta si mizerie!

CUM VA SUPORTATI, NETREBNICILOR?

12. Niste jigodii de la clubul MI l-au sapat Dobrin ( unul dintre cei 3 mari fotbalisti romani din perioada moderna linga Balaci si Hagi ) . Jucătorul care, deși contribuise cel mai mult la calificarea echipei, nu a jucat în Mexic nici măcar un minut..... :rosu:

whiteLion
6th April 2009, 22:37
niciodata ... doar bagarea in seama al celor "adevarati" olteni ma irita un pic ... cand ii iau la intrebari doar Lordliv raspunde :cool: ... du-te la ... cartofi :)

...ti-e foame potaie? mai faci si dezacorduri...hai sictir

Sezione
6th April 2009, 22:38
Trebuia sa dormi deja. Maine te scoli cu noapte-n cap, dai mancare la animale, mulgi ce ai prin batatura (cai, vaci, oi, pisici, capre si ce mai gasesti cu 4 picioare, indiferent de sex), apoi te duci la camp, vii seara obosit, iar dai la animale, iar te apuci de muls si tot asa. Miercuri te speli si tu, iti dai cu apa de colonie, te gatesti si vii la meci.

Si uite asa Retardo are impresia ca a munci e o rusine.,.tipic pentru un pui de sekurist...

delaparis
6th April 2009, 22:39
In ce an au iesit dinamovistii cu steagul clubului in manute ,la craiova,si cate boabe au luat?:D

cat am fost eu in tara nu s-a intamplat ... sau poate inainte sa fiu pe lumea asta :D ... v-am batut tot timpul indiferent de valoare :drak::D

Sezione
6th April 2009, 22:40
sa ma pupi unde ma doare de ce scrii ... mai ales ca ne iubesti :D ... daca tu crezi ce crezi atunci si eu cred ce cred dar sigur :ok:... pleaca ...
Astept altii cu care sa discut fotbal ... mai sunt pe aici ? :D



tu ce ai fi facut in locul meu ? :cool:

Mai jigodie ... esti cam incoerent in exprimare ... si daca te doare acolo e grav... Ai incercat cu unul prea dotat :happy da si fisurile anale se trateaza:happy

whiteLion
6th April 2009, 22:43
Apropo, pandarul la vie joaca, sau e in tura de noapte? Chiar daca acum nu are ce pazi.

dorel stoica este peste alcooolicul ala al vostru...cum il cheama?... sa-l intrebam pe cornelus vinu...aaaaaaaa tamas!, deci cum spuneam este peste el cu 10 clase...daca tu urmaresti alt sport sau natura nu te-a inzestrat cu logica si discernamant nu suntem noi de vina....apropo, de ce ti-ai bagat net?

cip_81
6th April 2009, 22:43
Mai jigodie ... esti cam incoerent in exprimare ... si daca te doare acolo e grav... Ai incercat cu unul prea dotat :happy da si fisurile anale se trateaza:happy

Dap, se trateaza, cel mai bun remediu e limba de oltean. Un panaceu foarte bun.

delaparis
6th April 2009, 22:43
...ti-e foame potaie? mai faci si dezacorduri...hai sictir
tataie ... sa stii ca daca am intrat aici nu sanctionez nimic ... dar raspund pe drept :drak:
Potaie sa-i zici celui care te accepta pe acest forum :) ... acordeaza prostia apoi da cu pm :ok:... sa nu zici ca nu te pun la curent :D

Sezione
6th April 2009, 22:44
Dap, se trateaza, cel mai bun remediu e limba de oltean. Un panaceu foarte bun.

Mai ..hai ca m-am hotarit... iti platesc eu dintii scosi de oltenii aia...sa nu fi nevoit sa te exprimi tot timpul in scris..iti obosesti neuronul :happy

caine19
6th April 2009, 22:45
Mai jigodie ... esti cam incoerent in exprimare ... si daca te doare acolo e grav... Ai incercat cu unul prea dotat :happy da si fisurile anale se trateaza:happy

la 39 de ani esti cam taran...


prazu' da gustu:ok:

Sezione
6th April 2009, 22:45
Dap, se trateaza, cel mai bun remediu e limba de oltean. Un panaceu foarte bun.

Ce? Te-au expulzat aia de la Lyon ?? Parca pe acolo ajunsesei sa vinzi seminte ...:happy

Sezione
6th April 2009, 22:46
la 39 de ani esti cam taran...


prazu' da gustu:ok:

Sinteti tratati exact cum meritati... Marsh javra :drak:

whiteLion
6th April 2009, 22:47
tataie ... sa stii ca daca am intrat aici nu sanctionez nimic ... dar raspund pe drept :drak:
Potaie sa-i zici celui care te accepta pe acest forum :) ... acordeaza prostia apoi da cu pm :ok:... sa nu zici ca nu te pun la curent :D
iti place si tie saorma, a?

Lordliv
6th April 2009, 22:47
cat am fost eu in tara nu s-a intamplat ... sau poate inainte sa fiu pe lumea asta :D ... v-am batut tot timpul indiferent de valoare :drak::D

:drak:
erai pe atunci " delaparisica ",adica bebe!
in mai 75, si v-am dat inca un 3-0!:D

delaparis
6th April 2009, 22:48
Mai jigodie ... esti cam incoerent in exprimare ... si daca te doare acolo e grav... Ai incercat cu unul prea dotat :happy da si fisurile anale se trateaza:happy
fantasme Sezione ? :D ... esti ca o publicitate pe malul "Doljului" :D nu ca ustura dar pute :D ... voi mancati :) ...
tot 3 boabe luati si pangeti de off-side :happy

Sezione
6th April 2009, 22:48
12. Niste jigodii de la clubul MI l-au sapat Dobrin ( unul dintre cei 3 mari fotbalisti romani din perioada moderna linga Balaci si Hagi ) . Jucătorul care, deși contribuise cel mai mult la calificarea echipei, nu a jucat în Mexic nici măcar un minut..... :rosu:

La postul asta...nici un singur marait sekurist... :no:

delaparis
6th April 2009, 22:50
:drak:
erai pe atunci " delaparisica ",adica bebe!
in mai 75, si v-am dat inca un 3-0!:D
probabil ... vezi ca bebelusii tai cam o iau in mana :drak: ... inca nu au supt lapte destul :D

Sezione
6th April 2009, 22:50
:drak:
fantasme Sezione ? :D ... esti ca o publicitate pe malul "Doljului" :D nu ca ustura dar pute :D ... voi mancati :) ...
tot 3 boabe luati si pangeti de off-side :happy

Tovarasu' colonel..cind va enervati vi se incing circuitele si debitati niste sunete greu de inteles... Hai ...da raportu superiorilor si scuteste-ne de latraturi:drak:

Lordliv
6th April 2009, 22:51
@ white,hai sa incercam sa pastram buna dispozitie!

esti severinean de-al lui taica-meu ( am o casa pe doctor saidac,langa turnul de apa ) asa ca vreau sa-i dovedesti pe dinamovistii astia, fara sa-i jignesti...prea rau:D

Sezione
6th April 2009, 22:51
@ white,hai sa incercam sa pastram buna dispozitie!

esti severinean de-al lui taica-meu ( am o casa pe doctor saidac,langa turnul de apa ) asa ca vreau sa-i dovedesti pe dinamovistii astia fara sa-i jignesti...prea rau:D

Shefu' da io am voie nu ??:happy

whiteLion
6th April 2009, 22:53
@ white,hai sa incercam sa pastram buna dispozitie!

esti severinean de-al lui taica-meu ( am o casa pe doctor saidac,langa turnul de apa ) asa ca vreau sa-i dovedesti pe dinamovistii astia, fara sa-i jignesti...prea rau:D
:lol:

Lordliv
6th April 2009, 22:55
Shefu' da io am voie nu ??:happy

de la veterani este permis orice!:ok:

Sezione
6th April 2009, 22:56
de la veterani este permis orice!:ok:

Ma pastrez pentru meci....:angry:

delaparis
6th April 2009, 22:57
Shefu' da io am voie nu ??:happy

:happy

fa-i si aia mare :happy ... poate poti :D


Ma pastrez pentru meci....:angry:

pardon :D ....

whiteLion
6th April 2009, 22:58
O data pe saptamana jucam fotbal la sala si administratorul salii polivalente este o tipa, rea de gura iar pe deasupra mai tine si cu dinamo. Dupa ce am terminat m-am dus sa platesc si asta avea m multe tricouri d-ale potailor prin birou. Eu: tineti cu dinamo? Ea: pai da, ca sunt....(o pauza) caine!!!!!!!!:shocked:

Rossi
6th April 2009, 23:18
pai sa stii ca suntem singurul adversar ramas in campionat de care au de ce sa se teama

nu zice nimeni ca avem deplasare usora ... dar sa ne temem de olteni , dupa ce ne-am batut joc de ei atatia ani , e o exagerare ...

voi va imaginati ca sunteti peste rapid, cfr , urziceni sau timisoara ?! ... va inselati ...

Rossi
6th April 2009, 23:22
daca este asa cum spuneti voi de Craiova ca este satelitul lui Dinamo...

nu daca .... SIGUR

pai vrei sa-ti dau cu statistica peste bot ?!

Craiova este echipa de la care Dinamo a adunat cele mai multe puncte in ultimii 10 ani

voi sunteti satelitul cel mai "important" ...

Hingherul
6th April 2009, 23:24
Puneti-i ma botnita astuia ca va luati amenda de la primarie!

whiteLion
6th April 2009, 23:36
nu daca .... SIGUR

pai vrei sa-ti dau cu statistica peste bot ?!

Craiova este echipa de la care Dinamo a adunat cele mai multe puncte in ultimii 10 ani

voi sunteti satelitul cel mai "important" ...

...e si asa s-a terminat o perioada neagra din istoria celei mai iubite echipe din Romania (asta ii macina pe ei, niciodata nu o sa aiba suporterii Stiintei) ...dupa asta o sa latrati la luna...

whiteLion
6th April 2009, 23:50
VIITORUL NE APARTINE! .... VOI? VETI DISPAREA EXACT CA SI SISTEMUL A CARUI IMAGINE ATI FOST ATATA TIMP SI CU AJUTORUL CARUIA V-ATI FABRICAT O ISTORIE FALSA ... ASTA ESTE BLESTEMUL NOSTRU!!! VA MAI SI MIRATI CA NU AJUNGETI IN LIGA! PAI MAI REPEDE AR AJUNGE GLORIA BUZAU DECAT VOI ....

http://www.legivneagemina.ro/poze/poze/fata2.jpg

http://www.legivneagemina.ro/poze/poze/catalina%20108.jpg

http://www.legivneagemina.ro/poze/poze/DSC01785.jpg

http://www.legivneagemina.ro/poze/poze/wall2.jpg

http://www.legivneagemina.ro/poze/poze/Picture%20024.jpg

http://www.legivneagemina.ro/poze/poze/P1210110.jpg

nr.zece
7th April 2009, 00:44
nu zice nimeni ca avem deplasare usora ... Dar sa ne temem de olteni , dupa ce ne-am batut joc de ei atatia ani , e o exagerare ...

Voi va imaginati ca sunteti peste rapid, cfr , urziceni sau timisoara ?! ... Va inselati ...

tu stii ce vorbesti?
Pe rapid i-ati batut cu 3-0
pe cfr noi astia slabi i-am incins cu 4-1
pe tm i-ati cam ciufulit cu 3-0 in banat
urziceni e sub papuc prin jumatea din jucatori si antrenor
acum ti se pare ca suntem cel mai serios adversar pe care il mai aveti de infruntat?

nr.zece
7th April 2009, 00:45
nu daca .... sigur

pai vrei sa-ti dau cu statistica peste bot ?!

craiova este echipa de la care dinamo a adunat cele mai multe puncte in ultimii 10 ani

voi sunteti satelitul cel mai "important" ...

cate ati luat anul trecut?
Vorbesti sa nu adormi rossi

Jus7M3
7th April 2009, 01:08
prazu' da gustu:ok:

e bine ca iti place si cu ocazia asta iti urez sa le iei tuturor oltenilor prazul in gura .. daca tot zici ca da gustul, gusta-l cat mai des

p.s. ma amuza postarile stelistilor - verisori comunisti ai patrupezilor. pacat ca s-a desfiintat cupa intertoto sa aveti si voi un obiectiv

p.s.2 revenind la puricosi .. mai petrec torje & co ascultand manele despre rudele voastre din ghencea ?

Rossi
7th April 2009, 03:10
cate ati luat anul trecut?
Vorbesti sa nu adormi rossi

am zis ca in ultimii 10 ani ...

ia si taci :

ultimele 19 partide ... 14 victorii pt DINAMO , 4 remize si o singura victorie pt Craiova
PENTRU VOI ... SUNTEM NISTE ZEI !!!

parca vad ca tot orasul se imbraca in haine de sarbatoare (nu ar fi prima oara) ... doar vine DINAMO !!!

PS: CATI ANI AI ? AI VAZUT VREO VICTORIE PE VIU A CRAIOVEI IN FATA LUI DINAMO ?

marcel
7th April 2009, 09:43
pe dracu! stiu toti suporterii din tara cum luati si inainte de 89 si dupa jucatorii din tara! asa ca nu te mai lauda cu istoria asta falsa ca nu tine! dinamo a fost si este un club de hoti ! MA POTI CONTRAZICE? SAU ESTI PREA TANAR SA NU STII.? SI SA STII CA AM VAZUT SI EU SI ALTII VICTORII CU DINAMO !

valitudor
7th April 2009, 09:52
Craiova are o echipa foarte frumoasa, mai ales datorita varstei jucatorilor, insa cu Dinamo va fi foarte dificil. Atacul nostru este mult mai experimentat, Nicolae, asa iesit din forma cum pare, este foarte bataios, poate rezolva un meci din nimic. Dinamo nu mai este aceeasi echipa din tur, ne-am intarit acolo unde sufeream mai mult: la recuperare. Sincer, cred ca veti avea un meci greu, foarte greu... Daca va veti avanta orbeste in atac vom castiga fara probleme...
Dificil este si pentru noi, insa eu cred ca suntem favoriti

marcel
7th April 2009, 09:56
Craiova are o echipa foarte frumoasa, mai ales datorita varstei jucatorilor, insa cu Dinamo va fi foarte dificil. Atacul nostru este mult mai experimentat, Nicolae, asa iesit din forma cum pare, este foarte bataios, poate rezolva un meci din nimic. Dinamo nu mai este aceeasi echipa din tur, ne-am intarit acolo unde sufeream mai mult: la recuperare. Sincer, cred ca veti avea un meci greu, foarte greu... Daca va veti avanta orbeste in atac vom castiga fara probleme...
Dificil este si pentru noi, insa eu cred ca suntem favoriti CORECT!deci mai sunt si suporteri dinamovisti cu capul pe umeri! speram sa fie un meci frumos si cu arbitraj corect si cel mai bun sa castige!:ok:

gorefest
7th April 2009, 10:04
CORECT!deci mai sunt si suporteri dinamovisti cu capul pe umeri! speram sa fie un meci frumos si cu arbitraj corect si cel mai bun sa castige!:ok:

asa de-al dreacu de nu ma duc si vad meciul chiar la barul lor de pe stefan cel mare ...oricum ma duc cu niste amici care tin cu dinamo ...sper sa nu ma duc la WC de trei ori si sa ies decat de doua ori :happy desi pana acum de o jumate de an de cand stau in bucuresti nu am avut niciodata probleme cu suporterii lui dinamo .... Forza Stiinta !!!!!!

valitudor
7th April 2009, 10:05
Nu-mi fac probleme ca nu va fi un meci frumos, mai mereu au fost. Din pacate, vor fi si foarte multi nervi, atat pe teren cat si in tribune. Mititelu si Borcea au un rol important aici, dar sunt sigur ca nu vor profita de el... Asa sa fie, fara probleme de arbitraj si fara batai in tribune si in afara lor

gorefest, unde stai?

gorefest
7th April 2009, 10:08
gorefest, unde stai?

Obor... la Doamna Ghica

gorefest
7th April 2009, 10:10
ai dreptate Tudore , sper si eu sa iasa fara scandaluri si altercatii pe teren si in tribune ... vreau sa vad un meci frumos , mai ales ca ambele echipe spun ca practica un fotbal de calitate si spectaculos

laurdog
7th April 2009, 10:16
Din respect pentru unii olteni, nu voi raspunde cum merita celor care au creierul cat nuca.
Sper sa vedem un meci spectaculos, si sunt convins ca asa va fi pentru ca joaca cele mai bune echipe in momentul asta. Daca ne va invinge Craiova, voi fi primul care ii voi felicita, daca invingem noi, cred in proportie de 80% campionatu e incheiat.

marcel
7th April 2009, 10:24
totusi mai e de jucat si daca poli primeste punctele devine si mai interesant sfarsitul de campionat.

Lordliv
7th April 2009, 10:37
Din respect pentru unii olteni, nu voi raspunde cum merita celor care au creierul cat nuca.
Sper sa vedem un meci spectaculos, si sunt convins ca asa va fi pentru ca joaca cele mai bune echipe in momentul asta. Daca ne va invinge Craiova, voi fi primul care ii voi felicita, daca invingem noi, cred in proportie de 80% campionatu e incheiat.

laure,faptul ca ne aratam " barbatia " pe forum si va haituim (:D),nu inseamna ca nu va respectam pe cei mai multi dintre voi!:ok:
pe langa voi astia mai vechi,l-am descoperit si pe valitudor,un " caine pana la moarte ",dar full de fotbal.

forza stiinta!

valitudor
7th April 2009, 10:51
Obor... la Doamna Ghica

Mda, cartier dinamovist.
Apropo de barul ala, ai grija pe unde mergi si cum esti imbracat ;)

Eu am trait, am crescut, pe Stefan cel Mare, langa spitalul Colentina. In urma cu f. multi ani, dupa o victorie a lui Dinamo, am iesit impreuna cu prietenul cel mai bun sa vad galeria. Prietenul este stelist (am impresia ca asta e motivul pentru care este mai prostut :D) si a avut un fular cu Dteaua, de care insa a uitat. Am mancat amandoi o bataie sora cu moartea, imi aduc aminte de ea si acum. Aveam 9-10 ani atunci...

P.S. de Gloria nu ma leaga nimic, decat ca acum locuiesc aici. Sper sa ramana in Liga 1 sa mai vad si eu mai multe meciuri. Ce este de laudat la oamenii de aici este ca pot vedea meciul imbracat cum vreau si ma pot manifesta cum simt, fara a jigni pe ceilalti, evident. Este mare lucru sa mergi pe un stadion fara sa ai grija scandalurilor...

Blu3 Lion
7th April 2009, 11:08
Te las singur cu frustarile tale de javra fara pedigree... Si nu uita...cind vrei te fac un tur al peluzei sud ..GRATIS.:happyNord sezione acum...nord:D

laurdog
7th April 2009, 11:22
Liviule, aici nu e vorba de haituit ca la asta ne pricepem si noi daca dorim, ci de combaterea unor idei, cu argumente solide nu cu cele gen "javre, paduchiosi" etc. Din fericire mai existati voi, cei cu care chiar se poate dialoga si nu e nevoie de...neanderthalisme.
In mod cert vom asista la un spectacol fotbalistic.

YoYoyOi
7th April 2009, 11:34
Pe Alexandru Boc il manca-n cur deja. Nu va da drumul partidei daca nu se lasa libere 10% din locurile de pe stadion...

Blu3 Lion
7th April 2009, 11:36
Cred ca sunt foarte multi la voi care provoaca direct sau indirect(exemplu este delaparis care atunci cand jigneste pune ... unde trebuie si a rezolvat problema cu jignirile mascate),mai este cip care este un frustrat si ne povesteste de la el de acasa numai ca inlocuieste persoana I singular cu "oltenii"...din cand in cand mai apare si caine19...cred ca el este cel care acum un an,se tot lega de greselile de tastatura ale unor forumisti si am fost nevoit sa-i arat cat de agramat este el de multe ori...asa ca pana a spune ca noi suntem cei care provocam ar fi bine sa priviti in ograda voastra sau in catunul vostru(ca asa ii e drag lui cip cirip sa spuna)!
Cat despre meci...pot sa spun ca este foarte greu si datorita faptului ca noi avem complexul dinamo si presiunea publicului nu stiu cat de benefica va fi pentru jucatorii nostrii...in rest dinamo nu este cu mult peste noi si nu vad de ce nu am spera la o victorie:ok:totusi pronosticul meu este 1-1(x)

Sorin Blaj
7th April 2009, 12:01
Va fi cel mai greu meci al sezonului. Dupa rezultatele din ultimele trei etape asteptarile sunt mari. Sper ca jucatorii sa intre pe teren cu capul pe umeri, nu exaltati, ca la ultimele intalniri cu Dinamo. In asta va consta secretul victoriei.

Craiova are capacitatea sa invinga Dinamo, dar doar daca Napoli va pregati acest meci la fel ca si pe cel cu CFR, adica trebuie atentie maxima pentru ca jucam cu una dintre cele mai bune echipe din campionat. Cu CFR am reusit sa castigam, cu un joc echilibrat, neavand nicio revansa de luat. Asa trebuie abordat meciul si cu Dinamo.

valitudor
7th April 2009, 12:07
Asa e, dar daca Mititelu spune la TV ca cel mai important meci al vostru e ala cu Dinamo, acolo trebuie sa castigati. Iti dai seama ce e in vestiar?
Copiii aia vor sa demonstreze ca sunt buni, ce alta ocazie mai buna decat in meciul cu Dinamo?
Tinerete + exaltare + presiune - adversari experimentati = X2 :D

Sorin Blaj
7th April 2009, 12:13
Din pacate, chiar asa stau lucrurile. Din acest motiv faceam trimitere la Napoli, el poate sa dea tonul.

laurdog
7th April 2009, 12:19
N-are rost sa cautam acum vinovatii, ci sa incetam si sa discutam strict despre meci. E clar ca se intalnesc cele mai in forma echipe. Dupa parerea mea atuul nostru e experienta, care dublata de rabdare, ne pot aduce victoria. Craiova are o echipa tehnica, iute si foarte avida de victorii. E de urmarit reactia copiilor in cazul in care timpul trece iar ei nu reusesc sa-si impuna punctul de vedere sau sa marcheze. E posibil sa asistam la doua scenarii:
1.Craiova inscrie repede si atunci, purtati de public, devine periculoasa.
2.Dinamo reuseste sa tempereze elanul copiilor, eventual inscrie, si atunci putem asista la o stare de nervozitate in randul oltenilor, ceea ce ne-ar avantaja.
Tin sa mentionez declaratiile de bun simt ale marelui Balaci dar si ale lui Mititelu. Oamenii inteleg si vor sa transmita si altora ca suntem totusi in 2009, nu in anii '50.:ok:

Aurel.D
7th April 2009, 12:27
Mai usor cu apelativele jignitoare, va rog frumos! Va infierbantati prea tare pentru un meci obisnuit de campionat.

Lui Poli Tim. i-am dat 3-0 scurt, pe rapidisti i-am miruit cu acelasi scor de neprezentare...de ce n-ar urma si U Craiova la rand?

nr.zece
7th April 2009, 12:31
N-are rost sa cautam acum vinovatii, ci sa incetam si sa discutam strict despre meci. E clar ca se intalnesc cele mai in forma echipe. Dupa parerea mea atuul nostru e experienta, care dublata de rabdare, ne pot aduce victoria. Craiova are o echipa tehnica, iute si foarte avida de victorii. E de urmarit reactia copiilor in cazul in care timpul trece iar ei nu reusesc sa-si impuna punctul de vedere sau sa marcheze. E posibil sa asistam la doua scenarii:
1.Craiova inscrie repede si atunci, purtati de public, devine periculoasa.
2.Dinamo reuseste sa tempereze elanul copiilor, eventual inscrie, si atunci putem asista la o stare de nervozitate in randul oltenilor, ceea ce ne-ar avantaja.
Tin sa mentionez declaratiile de bun simt ale marelui Balaci dar si ale lui Mititelu. Oamenii inteleg si vor sa transmita si altora ca suntem totusi in 2009, nu in anii '50.:ok:

corect, fata de alti ani nu ii mai vad pe conducatori balacarind pe toata lumea
altadata era plin tv-ul de borci, turci si mititei
probabil sunt constienti de miza si de faptul ca echipele sunt apropiate valoric si nu isi mai permit declaratii de genul va spulberam, 15-0, tra-la-la
mai bine asa

nr.zece
7th April 2009, 12:32
Mai usor cu apelativele jignitoare, va rog frumos! Va infierbantati prea tare pentru un meci obisnuit de campionat.

Lui Poli Tim. i-am dat 3-0 scurt, pe rapidisti i-am miruit cu acelasi scor de neprezentare...de ce n-ar urma si U Craiova la rand?

pentru ca nu suntem poli sau rapid ddd

nr.zece
7th April 2009, 12:38
Conform gsp, delegația lui Dinamo va fi strașnic păzită în Bănie.



„Câinii” vor fi aduși la hotelul Europeca cu autocarul propriu, după care acesta va fi dus la aeroport sau la o unitate militară de teamă să nu fie vandalizat, ceea ce înseamnă că jucătorii lui Dinamo vor ajunge la stadion cu duba sau cu un autobuz vechi al RAT Craiova, așa cum se întâmplă aproape de fiecare dată.



Mai mult decât atât, hotelul Europeca va fi încercuit pe toată durata șederii „câinilor“ de forțe de ordine pentru a preveni eventuale incidente. În cazul în care vor alege să se plimbe prin oraș, jucătorii lui Dinamo vor fi însoțiți de trupe ale Jandarmeriei.


eu sunt curios daca vor dori sa se plimbe prin oras
le recomand parcul romanescu sau gradina botanica si as dori sa se manifeste ca la cluj cand injurau si dadeau cu pietre impreuna cu radoi-oi ca sigur veti avea cativa accidentati

laurdog
7th April 2009, 12:42
Ai nostri sunt baieti cu bun simt. Ai grija ce-ti doresti, s-ar putea sa se indeplineasca.:drak:
Adevarul e ca in tur, i-am vazut pe Dananae si Bornescu la un suc la Perla. Chiar am dialogat cu ei.:cry::cry:

Hingherul
7th April 2009, 12:50
"Mai este o zi pana la unul dintre cele mai importante meciuri ale campionatului: U Craiova - dinamo. Ca de fiecare data se anunta a fi o confruntare atat in teren, cat si in afara lui. Astfel ca Politia din Craiova a luat mai multe masuri de securitate.

Una dintre acestea este legata de modul in care echipa soricarilor va ajunge la stadion. Pentru a evita incidentele din trecut, cand autocarul alb-rosilor a fost distrus, Politia a luat decizia ca jucatorii liderului sa fie adusi la stadion intr-o duba sau intr-un autobuz al RAT Craiova.

De asemenea, tot pentru protectia jucatorilor, s-a luat hotararea ca hotelul unde vor fi cazati soricarii sa fie pazit de forta de ordine."


"Iubitii" astia ar trebui sa-si vanda autocarul si sa investeasca intr-un TAB.

red-bull
7th April 2009, 13:11
cred ca bate dinamo ca e pe val....

Jus7M3
7th April 2009, 13:19
"Mai este o zi pana la unul dintre cele mai importante meciuri ale campionatului: U Craiova - dinamo. Ca de fiecare data se anunta a fi o confruntare atat in teren, cat si in afara lui. Astfel ca Politia din Craiova a luat mai multe masuri de securitate.

Una dintre acestea este legata de modul in care echipa soricarilor va ajunge la stadion. Pentru a evita incidentele din trecut, cand autocarul alb-rosilor a fost distrus, Politia a luat decizia ca jucatorii liderului sa fie adusi la stadion intr-o duba sau intr-un autobuz al RAT Craiova.

De asemenea, tot pentru protectia jucatorilor, s-a luat hotararea ca hotelul unde vor fi cazati soricarii sa fie pazit de forta de ordine."


"Iubitii" astia ar trebui sa-si vanda autocarul si sa investeasca intr-un TAB.


rade ciob de oala sparta, probabil ati uitat ca si voi ati facut acelasi lucru cand ati venit la Craiova cu hotelul pazit de jandarmi cu autocarul in curtea jandarmeriei etc

revenind la meci .. o sa fie extrem de greu, toti spun ca s-ar putea ca jucatorii nostri sa clacheze din cauza presiunii publicului dar e posibil ca aceasta presiune sa le dea incredere si ambitie. asta e un meci de 1x2 e foarte greu sa dai un pronostic .. ..

laurdog
7th April 2009, 13:21
Hahaha, cine vorbeste. M-a uimit si pe mine "multimea" de suporteri care a asteptat echipa arestatului ieri la Tg Jiu.:happy:happy:happy
Ba, ce le place astora de la periferia Capitalei sa se bage pe topicurile meciurilor noastre. Asa au facut si inainte de meciul cu Rapid!!!!
Sa intelegem ca echipa lor nu mai are meciuri in campionat?

corto
7th April 2009, 13:37
Luam bataie. De ce?

Pentru ca suntem aerieni la fazele fixe.
Pentru ca nu stim sa ne aparam sus.
Pentru ca nu stim sa controlam un meci, fie atacam ca nebunii, fie ne ingramadim la noi in careu.
Pentru ca suntem obligati sa riscam, si Dinamo n-are nevoie de multe ocazii sa inscrie.
Pentru ca Dinamo n-o sa ne lase spatii. Eu nu cred ca Dinamo se va arunca in atac, pentru ca n-are nici un motiv sa o faca. E de ajuns sa astepte greselile noastre, care vor veni cu siguranta.

Presimt un 2-0 pentru Dinamo. Din pacate.

nr.zece
7th April 2009, 13:38
rade ciob de oala sparta, probabil ati uitat ca si voi ati facut acelasi lucru cand ati venit la Craiova cu hotelul pazit de jandarmi cu autocarul in curtea jandarmeriei etc

revenind la meci .. o sa fie extrem de greu, toti spun ca s-ar putea ca jucatorii nostri sa clacheze din cauza presiunii publicului dar e posibil ca aceasta presiune sa le dea incredere si ambitie. asta e un meci de 1x2 e foarte greu sa dai un pronostic .. ..

ca sa nu uitam de razboinicul incatusat care a fost scuipat si lovit de abia l-au scos mardeiasi din stadion si el credea ca sunt stransi acolo sa il aduleze
:happy:happy:happy

nr.zece
7th April 2009, 13:39
Luam bataie. De ce?

Pentru ca suntem aerieni la fazele fixe.
Pentru ca nu stim sa ne aparam sus.
Pentru ca nu stim sa controlam un meci, fie atacam ca nebunii, fie ne ingramadim la noi in careu.
Pentru ca suntem obligati sa riscam, si Dinamo n-are nevoie de multe ocazii sa inscrie.
Pentru ca Dinamo n-o sa ne lase spatii. Eu nu cred ca Dinamo se va arunca in atac, pentru ca n-are nici un motiv sa o faca. E de ajuns sa astepte greselile noastre, care vor veni cu siguranta.

Presimt un 2-0 pentru Dinamo. Din pacate.

eu presimt ca de paste nu iti mai iei miel, vei avea frigiderul prea plin
in 10 minute vei vedea camioane de carne la usa :D

c_o_s_m_i_n
7th April 2009, 13:41
Am tot vazut ca se pomeneste de statistica, de parca statistica joaca.
Asa a fost si cu Otelu, Faru, CFR. :sleep:
Daca Napoli reuseste sa-i monteze pe baieti, eu zic ca o sa avem un meci pe cinste. Daca intra crispati , au nevoie de gol ca sa se descatuseze, plus ca dinamovistii pot specula f bine crisparea noastra.



Pentru ca suntem aerieni la fazele fixe.
.

Si mie tot de fazele fixe imi este frica in aparare ! :no:

Hai Craiova ! :yeah:

corto
7th April 2009, 13:44
@zece

Oricat de mult mi-as dori sa castige Craiova, prefer sa nu-mi fac iluzii. Si da, nu-mi iau miel de Paste.

laurdog
7th April 2009, 13:50
Acu', nu ca vreau sa va refac moralul, da' ce presiune e pe voi? Poate cea a publicului, in rest nu aveti nicio apasare. Copiii joaca mai mult de placere si nu cred ca functioneaza nici aia cu "complexul"! Puteti pierde doar daca va aruncati orbeste peste noi, asta intr-adevar ar fi fatal pt voi.
Ia uite ma, am ajuns sa-i incurajez pe olteni. E criza frate, s-a intors lumea cu curu'-n sus.:happy:happy

whiteLion
7th April 2009, 13:58
spectacolul din teren sper sa fie la inaltimea celui din tribune, pentru ca veti vedea maine seara ce inseamna 35000 de fanatici, tot stadionul va fi o galerie ... meci de 1x

corto
7th April 2009, 13:59
@laurdog
Presiune? De cand s-a format noua echipa, n-am reusit nici o victorie in fata unui adversar "de traditie". Eu zic ca avem de-a face cu destula presiune. In plus, ne luptam pentru un loc de UEFA, si trebuie sa adunam cat mai multe puncte.

nr.zece
7th April 2009, 13:59
numai tehnicieni pe aici
laure vorbesti de parca voi nu ati fi o echipa ofensiva
stati voi la cutie?
va fi un meci plin de orgolii si de aici cred ca iese spectacol
de fapt in fiecare meci a fost spectacol indiferent de rezultat
spectacolul inseamna adrenalina, tariri, dezamagiri
anul trecut la 4-0 pentru noi erau inghetati suporterii puricosi
la 4-4 erau fericiti
asta inseamna fotbalul si de aia mergem pe stadion

c_o_s_m_i_n
7th April 2009, 14:02
@zece
Cred ca a fost 0-3 , dupa 4-3 si 4-4

Cred ca am pierdut 10 ani din viata cu meciu ala! :headbang:

laurdog
7th April 2009, 14:02
@laurdog
Presiune? De cand s-a format noua echipa, n-am reusit nici o victorie in fata unui adversar "de traditie". Eu zic ca avem de-a face cu destula presiune. In plus, ne luptam pentru un loc de UEFA, si trebuie sa adunam cat mai multe puncte.
Tocmai obsesia asta va impiedica sa progresati. Cu rabdare, vor veni si alea. E adevarat ca am niste dubii referitoare la vreo doua jocuir ale voastre cu.......aia!!!!

numai tehnicieni pe aici
laure vorbesti de parca voi nu ati fi o echipa ofensiva
stati voi la cutie?
va fi un meci plin de orgolii si de aici cred ca iese spectacol
de fapt in fiecare meci a fost spectacol indiferent de rezultat
spectacolul inseamna adrenalina, tariri, dezamagiri
anul trecut la 4-0 pentru noi erau inghetati suporterii puricosi
la 4-4 erau fericiti
asta inseamna fotbalul si de aia mergem pe stadion

Bre, sigur ca nu stam la cutie, insa ai nostri sunt un pic mai smecheri, mai harsiti si stiu al dracului sa profite si de o jumatate de ocazie.
A fost 3-0 pt voi, apoi am facut noi 4-3, prazarilor. Este ca nu iti convine?

nr.zece
7th April 2009, 14:03
da ai dreptate

nr.zece
7th April 2009, 14:03
Tocmai obsesia asta va impiedica sa progresati. Cu rabdare, vor veni si alea. E adevarat ca am niste dubii referitoare la vreo doua jocuir ale voastre cu.......aia!!!!


Bre, sigur ca nu stam la cutie, insa ai nostri sunt un pic mai smecheri, mai harsiti si stiu al dracului sa profite si de o jumatate de ocazie.
A fost 3-0 pt voi, apoi am facut noi 4-3, prazarilor. Este ca nu iti convine?

cu otopeni aveau lobotomie?
de ce nu au profitat?

laurdog
7th April 2009, 14:05
Ete kkt, parca e prima oara cand ne facem de bafta cu echipele mici. Am pierdut anii trecuti puncte acasa cu Otelul, Argesul, Bistrita, Mioveniul,etc.
Apoi, uite cum joaca Otopeniul, cat de aproape a fost sa bata Timisoara si sa scoata un egal si la Brasov.

vlad1607
7th April 2009, 14:09
luam bataie. De ce?

Pentru ca suntem aerieni la fazele fixe.
Pentru ca nu stim sa ne aparam sus.
Pentru ca nu stim sa controlam un meci, fie atacam ca nebunii, fie ne ingramadim la noi in careu.
Pentru ca suntem obligati sa riscam, si dinamo n-are nevoie de multe ocazii sa inscrie.
Pentru ca dinamo n-o sa ne lase spatii. Eu nu cred ca dinamo se va arunca in atac, pentru ca n-are nici un motiv sa o faca. E de ajuns sa astepte greselile noastre, care vor veni cu siguranta.

Presimt un 2-0 pentru dinamo. Din pacate.

bravo ba ! :D te pricepi !

Rossi
7th April 2009, 14:10
Am tot vazut ca se pomeneste de statistica, de parca statistica joaca.

Nu joaca mah statistica ... dat asa ne frecati la cap de 11 ani ...



ultimele 19 partide ... 14 victorii pt DINAMO , 4 remize si o singura victorie pt Craiova
PENTRU VOI ... SUNTEM NISTE ZEI !!!

nr.zece
7th April 2009, 14:15
Nu joaca mah statistica ... dat asa ne frecati la cap de 11 ani ...


Quote:
ultimele 19 partide ... 14 victorii pt DINAMO , 4 remize si o singura victorie pt Craiova
PENTRU VOI ... SUNTEM NISTE ZEI !!!


atunci pupati-ne picioarele

corto
7th April 2009, 14:30
Prostii din astea cu "zei" si alte animale mistice nu-si au rostul. Daca Dinamo va castiga la Craiova va fi din cauza greselilor noastre, nu pentru ca joaca super fotbal. In fapt, nici o echipa din Romania nu joaca super fotbal, lucru care se vede imediat ce trebuie sa joace in Europa.

corto
7th April 2009, 14:37
bravo ba ! :D te pricepi !

Nu te mai agita asa, "ba". A castiga campionatul Romaniei e echivalent cu a fi prostituata cu cel mai putin sifilis din bordel.

vlad1607
7th April 2009, 14:53
atunci de ce a zis Mititelu ca peste 2 ani echipa are sanse mari la titlu' ? :happy.... Craiova e aspiranta la prostituata cu cel mai putin sifilis ? :happy

*Coco*
7th April 2009, 14:53
Nu joaca mah statistica ... dat asa ne frecati la cap de 11 ani ...

Sa il pupati toti dinamovisi in p#|@ pe Netoiu si Staicu pentru asta

vlad1607
7th April 2009, 14:59
doar dupa ce ne pupi tu pe noi toti dinamovistii :happy

nr.zece
7th April 2009, 15:01
zeii nu pupa scursurile
ii scuipa si ii pedepsesc

Jacob
7th April 2009, 15:06
Eu nu-i inteleg pe unii dinamovisti de ce se aprind si de ce baga in seama asa mult craiova?!? ce derby mai avem si cu ei? Da este un meci greu, chiar foarte greu deoarece oltenii sunt in forma(se mai intampla o data la 10 campionate), dar atat...cu ce este un meci cu U Craiova mai important decat un meci cu Bistrita,Otopeniul, Mediasul, etc echipe care an de an spera la ramanerea in prima divizie - maxim un loc, "caldut" pe la mijlocul plutonului, deci echipe de duzina...Pt noi importante sunt meciurile cu echipa puscariasului si partial cu echipa celui cu "pamantul se scufunda" :D ...sa-i lasam pe ei sa promita ca ne bat( cum fac de atata timp), sa se aprinda, sa se gandeasca , ca e nu stiu ce mare derby si noi sa ne vedem de Ch. League :D

vlad1607
7th April 2009, 15:07
zeii nu pupa scursurile
ii scuipa si ii pedepsesc

tocmai de aia o sa va batem iar :happy

corto
7th April 2009, 15:07
atunci de ce a zis Mititelu ca peste 2 ani echipa are sanse mari la titlu' ? :happy.... Craiova e aspiranta la prostituata cu cel mai putin sifilis ? :happy

Mi se rupe mie de ce-a zis Mititelu. Cand vreo echipa din Romania o sa fie in stare sa fie si altceva decat "sparing-partner" intr-un meci cu o echipa buna din Europa, atunci putem vorbi despre cat de important este sa fii campion.

ps. Ca sa nu-mi sara cefereii in cap, trebuie sa precizez ca meciul lor cu Roma nu e altceva decat exceptia care confirma regula.

stiintacv
7th April 2009, 16:48
tocmai de aia o sa va batem iar :happy

Pai nu v-ati mai saturat sa tot ne bateti?De data asta vom mai bate si noi:P.FORZA STIINTA!

Rossi
7th April 2009, 16:53
Pai nu v-ati mai saturat sa tot ne bateti ?De data asta vom mai bate si noi:P.FORZA STIINTA!

e posibil sa ne si bateti ... sanse sunt ... ca sunt mici , asta e altceva
... dar balonul e rotund ...

daca sunteti agresivi pe forum si ne atacati intruna , asta nu inseamna ca va cresc sansele la victorie ...

vlad1607
7th April 2009, 16:58
cat adevar in vorbele lui Rossi :happy

inter
7th April 2009, 17:19
no comment :evil:

dardar_3
7th April 2009, 17:23
Ce pregatit esti interica. :D Ati pregatit duba pentru Niculescu&co? :D

On Topic: Bate dinamo la scor.