PDA

View Full Version : Etapa 23: Rapid - FC Timisoara 0-2



delaparis
5th April 2009, 23:24
miercuri, 8 aprilie 2009
Rapid - FC Timisoara
- GSP TV - 19:00

discutii inainte si dupa meci

maxx1923
6th April 2009, 01:10
Forzza Rapid.Trebuie sa dovedim ca suntem fratii mai mari.Hai sa invingem si Poli sa-si recupereze cele 6 puncte.

tataleone
6th April 2009, 01:58
In meciul asta trebuie sa aratam ca episodul Dinamo a fost doar un accident. Pronostic: 2-0!
Si eu vreau ca timisorenii sa-si recupereze punctele si sa ia titlul :ok:n Deocamadata sunt la egalitate cu Dinamo si cum etapa asta amandoua vor pierde, sansele raman intacte...

Costi_P
6th April 2009, 07:11
Sper un egal, dar o sa fie greu.

Datenshi
6th April 2009, 09:27
Momentul adevarului cred eu.

samar
6th April 2009, 10:29
Batem cu 3-0:)

Rossi
6th April 2009, 10:46
un X coafeaza ambele echipe :ok:

Leo
6th April 2009, 12:07
1 solist . Echipa momentului are ocazia sa demonstreze ce joc minunat are .

Ferko
6th April 2009, 12:07
Meci de 1 X 2 .

Charon
6th April 2009, 12:11
nu batem,jucatorii s-au rasculat impotriva lui Copos!:confused:

riva
6th April 2009, 15:47
rapid este peste fulgerica

Elphax
6th April 2009, 16:35
sper sa ia Poli macar 1 punct, dar va fi greu ...

Poli1921
6th April 2009, 18:47
Totusi suntem echipa cu cele mai putine infrangeri deci e foarte greu sa iasa 1 mai degraba un x de rahat

six
6th April 2009, 19:48
venim la victorie daca nu ati stiut......cel mai bun sa castige ;)

Datenshi
6th April 2009, 19:52
nu batem,jucatorii s-au rasculat impotriva lui Copos!:confused:

Nu stiu cum dracu' se intampla in fiecare an... Ba vrea Copos sa schimbe antrenorul si jucatorii o lasa mai moale, ba vor ei sa schmbe antrenorul si nu mai joaca nimic, ba se gandeste Copos ca n-are bani de UCL si prefera sa stea mai cuminte, ba se rascoala jucatorii impotriva lui Copos. Singurii afectati de acest "profesionalism desavarsit" se pare ca suntem noi, suporterii.

YoNuTzz
6th April 2009, 20:03
bate rapidu :ok:

me
6th April 2009, 20:16
m-as bucura sa nu pierdem, dar daca jucam ca in celelalte 2 deplasari de la Tg Jiu si Otopeni nu vad mari sanse..
dar cine stie...X in varianta optimista :)

YoYoyOi
6th April 2009, 20:22
se arata interesanta disputa asta. Sper sa fie mai mult decat un amical meciul asta.
Probabil Rapidul va trage tare sa repare rusinea cu Dinamo. Timisoara poate fi afectata la moral de victoria cu Buzaul, insa Bucur si-a dat greata la goluri. Cred ca iese un egal de aici.

JJ
6th April 2009, 20:33
Daca batem si oltenii ii bat pe caini, ne apropiem iar la 5 puncte... Plus ca intram pe loc de UEFA. Deci trebuie sa batem. Cam la fel e schema si la timisoreni insa, nici pe ei nu cred ca-i fezandeaza un egal.
Deci un meci deschis oricarui rezultat, pe care o sa-l castige Rapidul. :D

stiintacv
6th April 2009, 21:38
x solist

ultra
6th April 2009, 21:42
Rossi da, de ziua ta

Hingherul
6th April 2009, 22:16
Daca rapiduletu isi cumpara tricouri noi ( si nu le mai folosesc pe alea decolorate care au devenit roz ) are mari sanse sa faca un meci frumos si s-o FURE doar cu o diferenta de un gol...hai doua :D
Fanii fetitelor in roz sunt rugati sa nu vina la stadion cu rujuri si truse de machit...asta...machiat !!! In functie de rezultat, in pauza meciului se va difuza un episod din telenovela "inima de tiganca" sau se va filma noul videoclip pentru melodia "oooof viataaaaa meaaaaa" interpretata de marele rapsod manelar!

samar
6th April 2009, 22:21
Va rog sa-i faceti astuia redirectionare la topicul potrivit:rolleyes:

Hingherul
6th April 2009, 22:29
Hai mai ca glumeam. Intrebarea e : v-ati hotarat daca va prezentati macar la meciul asta pe care il aveti la domiciliu?

samar
6th April 2009, 22:34
Raspunsul e: ce-ar fi sa astepti si sa aflii...:evil: Mie una imi place suspansul :D

Hingherul
6th April 2009, 22:35
O data tine omu` cu voi si il dezamagiti crunt.

samar
6th April 2009, 22:45
Eeeh...nu fi atat de sigur ca asta a fost singura si ultima data cand ati tinut cu noi:D Conjungtura te poate obliga la multe alte compromisuri de genul asta:P

red-bull
7th April 2009, 14:15
bate rapidul...timisoara inca nu cred ca stie ce vrea

danilu74
7th April 2009, 20:04
Incep meciurile cu granzii si nu il mai avem pe Uhrin care nu a pierdut decit un meci din categoria cu pricina. Egal e bine, diferenta o pot face baietii inalti de la Poli la fazele fixe fiindca nu ma astept sa zburde Rapidul chiar cum ar vrea. Balint nu e Uhrin dar totusi... Mi-e frica pe flancul drept, acolo Badoi nu a dat la Poli niciodata atit cit poate! Pt Dan Alexa si Magera galben sau rosu e totuna, bineinteles daca al 2lea vine in min 93 ;-) Sa vedem un meci frumos si sa cistige echipa mai buna! forza viola forever!

Tyler Durden
7th April 2009, 20:15
O sa batem, dar o sa fie o victorie trista. :D

six
7th April 2009, 21:16
2 solist ;)

maxx1923
8th April 2009, 00:40
O sa batem, dar o sa fie o victorie trista. :D

De ce o sa fie o victorie trista???Eu o sa ma bucur la fel ca la oricare victorie a Rapidului.
N-o sa-mi fie jena sa-i huidui pe timisoreni cum ne-au fluierat si ei in tur.Totul pentru victoria Rapidului si poli sa-si ia cele 6 punte inapoi.FORZZA RAPID!

purpleheart
8th April 2009, 13:14
Nenea Balint zicea ca echipa nu se exprima f. bine cu echipe mici, sa ne arate in meciul asta cum se exprima in fata echipei cu cel mai bun start din retur (minus etapa trecuta) !
Forza Viola ! /OLE/

N-o sa-mi fie jena sa-i huidui pe timisoreni cum ne-au fluierat si ei in tur.Totul pentru victoria Rapidului si poli sa-si ia cele 6 punte inapoi.FORZZA RAPID![/QUOTE]

Sa dai mai tare pe Badoi, poate-l puteti ambitiona voi mai bine si face sa alerge mai mult de cei 2 km obisnuiti pe meci ! ;) iar Poli se scrie cu P

Hingherul
8th April 2009, 19:54
Circula zvonul cum ca azi rapiduletul va juca in echipament roz-bombon. Cica jucatorii s-ar regasi in culoarea asta :D. Hai poli, sa vedem de ce esti in stare!

Ulysses
8th April 2009, 19:57
Parca as tine cu Timisoara.Isi mai recupereaza punctele alea pana la urma?:confused:
Oricine, numai dinamo, nu!:ok:

dannyreddog
8th April 2009, 19:57
Asa-i acuma nu mai tinem cu steluta ca nu mai e la moda..acuma tinem cu Timisoara..:mda:

Hingherul
8th April 2009, 20:21
Ete ce facu nazdravanul ala de Karamyan :)

Rossi
8th April 2009, 20:25
se termina X ...

Lover
8th April 2009, 20:33
ce rusine de campionat avem...
cat mai are de gand ala sa-l lase pe teren pe alexa ?! trebuia sa aiba deja 2 cartonase galbene CLARE

Hingherul
8th April 2009, 20:33
Auch, dubla asta cred ca a durut. Ce sa le fac daca nu si-au luat tricourile roz....norocoase :D

Lover
8th April 2009, 20:34
:no: Rusinica apararii...

Ulysses
8th April 2009, 20:35
Ce se intampla cu Rapid?:thinkso:
Timisoara si Urziceniul se bat la titlu cu borcea:D

JJ
8th April 2009, 20:39
Nu-mi explic, cred ca ne place sa fim fix in fata Stelei in campionat, ei pe 8, noi pe 7. :(

Hingherul
8th April 2009, 20:44
Sunt asa debusolati in teren incat zici ca-s oile noastre

YoYoyOi
8th April 2009, 20:45
o fi baut apa dupa stelisti rapidistii? :D

Elphax
8th April 2009, 20:46
ce bine jucam, atent si eficient :)

Alexa merita 2 jumatati de galben , sa nu exageram ...

Lover
8th April 2009, 20:49
ce bine jucam, atent si eficient :)

Alexa merita 2 jumatati de galben , sa nu exageram ...

2 jumatati de rosu :P

Hingherul
8th April 2009, 20:50
hai un portocaliu sa fie toata lumea multumita :D
Sau un ROZ :D

six
8th April 2009, 20:54
ce dracu ii blat !!????:happy

YoYoyOi
8th April 2009, 20:54
roz e mult mai bine :happy

Hingherul
8th April 2009, 20:56
Probabil ca inca sunt traumatizati de la tricourile alea ca altfel nu-i inteleg :D

Lover
8th April 2009, 21:28
uite ca si-a gasit si serea cartonasele... cred ca le-a luat la pauza din vestiar :D

Leo
8th April 2009, 21:44
Nu pot sa cred , Rapid merge din blat in blat ?

Hingherul
8th April 2009, 21:45
Nuuuu, stai linistita ca tot voi sunteti fruntasi la asta :D

Leo
8th April 2009, 21:49
Am ajuns sa ne luptam cu Poli si Urziceni si Vaslui pt locul 1 . Unde este steaua ? Unde este Rapid ?

Felicitari Poli ! Nu credeam ca puteti invinge .

six
8th April 2009, 21:49
Momentul adevarului cred eu.corect ;)


Batem cu 3-0:):happy:happy:happy


rapid este peste fulgerica:cry::cry::cry:

Hingherul
8th April 2009, 21:50
Daca nu era porcica acum aveati meciuri decisive cu Otelul si Buzaul :D

Ulysses
8th April 2009, 21:52
Steaua e in refacere:Dsi e bine ca e asa:ok:
dinamo insa blatuieste la greu.

sa vezi ce-l injura copos pe rada acum:rolleyes:

six
8th April 2009, 21:52
venim la victorie daca nu ati stiut......cel mai bun sa castige ;);););););) Forza viola :ok:

Leo
8th April 2009, 21:54
Daca nu era porcica acum aveati meciuri decisive cu Otelul si Buzaul :D

Bine mai , ma duc la meci . HAI DINAMO !

Hingherul
8th April 2009, 21:56
Va doresc mult ....insucces :D

six
8th April 2009, 21:56
bate rapidul...timisoara inca nu cred ca stie ce vrea la revedere....0-2.... 3 puncte Poli ;)

Ferdininho
8th April 2009, 21:57
Perfect! Felicitari la 2xKaramian. Si HAI CRAIOVA!

Elphax
8th April 2009, 21:58
http://www.tempo-poli.ro/forum/images/smilies/94.gif http://www.tempo-poli.ro/forum/images/smilies/94.gif http://www.tempo-poli.ro/forum/images/smilies/94.gif http://www.tempo-poli.ro/forum/images/smilies/94.gif

f bun joc, victorie meritata, la fel sa fie si sambata !

Grinco
8th April 2009, 22:00
In sfarsit un meci bun facut de cand a venit Balint. Felicitari baietilor si Hai Craiova...azi:D

Cneazul
8th April 2009, 22:01
In sfarsit un meci bun facut de cand a venit Balint. Felicitari baietilor si Hai Craiova...azi:D
daca asta o fo meci bun...
o fost umilinta totala! v`am spulberat! doar ca...voi ne`ati dat 2 goluri norocoase. atata tot!

kain
8th April 2009, 22:01
Rapid n-a jucat nimic, Timisoara a stiut sa profite de greseli si a castigat..

Deja s-a ajuns la penibil.. astia de la Rapid sunt niste prosti, in sensu ca n-au nici macar un gram de creier in capatzanile alea.. :cry:

JJ
8th April 2009, 22:04
Cum s-a spulberat echipa momentului... :( Mai ramane sa ne bata si Urziceniul, sa ne linisteasca definitiv.

De cate ori ii vad pe Karamieni jucand, de atatea ori il injur pe Copos... :headbang::headbang:

Grinco
8th April 2009, 22:05
daca asta o fo meci bun...
o fost umilinta totala! v`am spulberat! doar ca...voi ne`ati dat 2 goluri norocoase. atata tot!
Jesus...parca ati avut 37 de bare, 45 de suturi scoase de Pantilimon si 16 goluri anulate :D Fotbalul se joaca pe goluri, am stiut sa mentinem rezultatul si v-am facut. S-au luat titluri mondiale sau europene in stil de asta cinic ;)

ultra
8th April 2009, 23:14
Felicitari Timisoara !

Datenshi
8th April 2009, 23:17
Timisoara a stat excelent in teren. Totusi, 2 goluri pe 2 greseli grave (una Constantin, una Elintona) si multe ocazii ratate de Rapid nu inseamna ca ne-a spulberat Timisoara. Dar asa e, asta e fotbalul. Meciul nu se compara cu ala cu Dinamo, cand n-am jucat nimic.

samar
8th April 2009, 23:30
Scorul de pe tabela nu reflecta realitatea din teren!Am incasat 2 goluri pe 2 greseli individuale care ne-au costat pe langa rusinea suferita si infrangerea!Pacat ca unii dintre jucatori isi bat joc de culorile alb-visinii:rosu:

mihai_alex
8th April 2009, 23:55
Albul nu e o culoare.

Ferdininho
9th April 2009, 00:09
Jesus...parca ati avut 37 de bare, 45 de suturi scoase de Pantilimon si 16 goluri anulate :D Fotbalul se joaca pe goluri, am stiut sa mentinem rezultatul si v-am facut. S-au luat titluri mondiale sau europene in stil de asta cinic ;)

Lasa-l asta a vazut cronica de pe OLS, acolo Irina Maxim aka Yoyo a scris ca am avut 3 ocazii si am dat 2 goluri...asta probabil a incurcat fituicile in loc de cronica Rapid-Poli a dat-o in bara si a publicat Pandurii-Steaua :happy :happy :happy

Rossi
9th April 2009, 00:42
ce au facut rapizii ?

iar au vandut meciul ?

pffff ... mare panarama e copos asta ...

ultra
9th April 2009, 00:51
ce au facut rapizii ?

iar au vandut meciul ?

pffff ... mare panarama e copos asta ...


"Lasati-ne sa ne pregatim de Champions League".Spre deosebire de altii, noi nu afirmam ca ne ducem in grupe de multi ani si cand e sa fie .. o dam in groapa.Nu avem pretentii, suntem saraci, nu tu transferuri, nu tu salarii la timp dar voi ? Puternicii ..

Rossi
9th April 2009, 00:54
ce sa faca mah si Borcea ... optimist cum il stim ...

Dar Copos ? il halul asta isi bate joc de voi ?
a vandut meciul cu Dinamo , cu Timisoara ...
ce urmeaza ? sa stati capre si la Urziceni ? :happy

ultra
9th April 2009, 00:59
Gandeste-te si tu ca noi ne-am obisnuit cu dastea am trecut prin multe, dar la voi daca s-ar intampla, ar ramane stadionul gol, voi si cand sunteti lideri nu umpleti stadionul indiferent de echipa cu care jucati.

Schimba avatarul cu sigla militiei.

Poli Timisoara
9th April 2009, 01:06
...in afara de cupa romaniei (care a fost un blat ordinar) am cam batut rapidul de cativa ani incoace pe unde i-am prins...asa ca ciocu' mic cei cu comentarii ironice...

Forza Viola sambata...derby adevarat !

YoYoyOi
9th April 2009, 01:07
Felicitari Timisoara :ok:

ultra
9th April 2009, 01:14
...in afara de cupa romaniei (care a fost un blat ordinar) am cam batut rapidul de cativa ani incoace pe unde i-am prins...asa ca ciocu' mic cei cu comentarii ironice...

Forza Viola sambata...derby adevarat !

Comparam ce ati castigat voi si noi in ultimii 10 ani ?

Datenshi
9th April 2009, 01:53
Bai, fara cupe si flori. :))

In tur ne-au batut cu o greseala de portar, dar nu jucasem nimic. Azi am miscat ceva, dar cu astfel de pacalici in defensiva n-ai cum sa emiti pretentii.

Charon
9th April 2009, 12:21
cand joaca febletea noastra nu are cum sa fie bine!:headbang:
noi sa fim pe pace,Copos langa Becali,astea........

Rossi
9th April 2009, 14:19
Dupa umilinta cu Dinamo a urmat umilinta cu Timisoara ...

Rapid = DOAR O ECHIPA DE MIJLOCUL CLASAMENTULUI

cip_81
9th April 2009, 14:22
A fost un troc pentru cupa. Dupa ce Rapid va invinge Dinamo in cupa, va da in semifinale peste Poli, unde, conform noii teorii de sub sine, Rapid isi va asigura biletele pentru cupa.
Hai sa fim seriosi. Rapid e echipa momentului cu Otelul si in clasicul cu Bistrita. Acceptati infrangerile, chiar umilintele, nu mai visati la trocuri, comploturi si nu va mai victimizati, ca sunteti patetici.

samar
9th April 2009, 15:02
A fost un troc pentru cupa. Dupa ce Rapid va invinge Dinamo in cupa, va da in semifinale peste Poli, unde, conform noii teorii de sub sine, Rapid isi va asigura biletele pentru cupa.
Hai sa fim seriosi. Rapid e echipa momentului cu Otelul si in clasicul cu Bistrita. Acceptati infrangerile, chiar umilintele, nu mai visati la trocuri, comploturi si nu va mai victimizati, ca sunteti patetici.

Ba'...cine n-a acceptat infrangerile sau s-a plans?Patetic esti tu !Hai...marsaluieste catre alt topic:cya:

cip_81
9th April 2009, 17:07
Vezi ce s-a scris (de catre unii) dupa meciul cu Dinamo, ce au afisat niste porumbei la meciul de aseara. Eu nu generalizam, mai "columba palumbus".

samar
9th April 2009, 17:10
Vezi ce s-a scris (de catre unii) dupa meciul cu Dinamo, ce au afisat niste porumbei la meciul de aseara. Eu nu generalizam, mai "columba palumbus".

Desigur...exista dubii asupra meciului cu ai vostri unde actorii nostri au mimat fotbalul...dar nu si la meciul de aseara cu Timisoara...tu asta ai insinuat!

six
9th April 2009, 19:46
Felicitari Timisoara !merci,men :ok: bafta la urziceni ;)