PDA

View Full Version : Etapa 23: FC Vaslui - Otelul 2-1



delaparis
5th April 2009, 22:24
miercuri, 8 aprilie 2009
FC Vaslui - Otelul
- GSP TV - 17:00

discutii inainte si dupa meci

bada_otelul
5th April 2009, 22:44
Dupa cum merg lucrurile 90% 1, 5% X, 5% 2. Speranta moare totusi ultima :)

Cristian
6th April 2009, 07:51
Asta e meci de 1 solist.

Steel Jar
6th April 2009, 09:12
noi si daca jucam singuri pierdem:groggy:.ne bate la ora actuala orisicine ,pt ca noi nu dam goluri,avem ocazii mari in toate meciurile dar are grija pena sa le rateze cu nonsalanta.

Ulysses
6th April 2009, 10:57
Va fi un masacru.Ce sanse sa aiba otelul dupa ce s-au distrat cu ei la galati si Craiova si Buzaul?:happy

Ferko
6th April 2009, 11:03
Otelul e "ranit rau de tot". E greu in cuibul porumbelului, dar tare as vrea sa-l vad "jumulit" pe porumbel. X2 !

Leo
6th April 2009, 11:04
1 solist .

Doctor_Satan
6th April 2009, 13:03
Intotdeauna am sperat ca o sa castigam, chiar si in meciurile din Groapa sau Ghencea, dar acum am votat "2".
Cel mai ciuda imi este ca Grig va fi tras la raspundere la finele acestui sezon si daca pleaca, suntem la baie ca la anul retrogradam garantat. Un antrenor ca el e pacat sa-l pierdem!
Jucatorii ar trebui sa fie palmuiti pentru fiecare leu care il papa degeaba la clubul nostru!

mihai_alex
6th April 2009, 14:42
Cred ca vroiai sa votezi 1,si nu-ti face griji de antrenori,Tanase se anunta un bun antrenor pe viitor.

riva
6th April 2009, 14:44
otelul alearga nervoasa spre ultimele locuri

Doctor_Satan
6th April 2009, 14:46
Da, vroiam sa zic 1!
Lasa, ca poate e mai bine asa! Se pare ca subconstientul meu tot din suflet a votat! :D

mihai_alex
6th April 2009, 15:15
otelul alearga nervoasa spre ultimele locuri

Si Bistrita alearga nervoasa spre liga a 2-a:D cu 4 infrangeri si un egal in returul asa.

florin_vs
6th April 2009, 16:05
Otelul e "ranit rau de tot". E greu in cuibul porumbelului, dar tare as vrea sa-l vad "jumulit" pe porumbel. X2 !

nu se putea fara sa apari si tu pe aici sa nu dai o grenada :D revenind la joc sper ca vom castiga pt a ramane in plutonul fruntas ... orice alt rezultat in meciul asta in afara de victorie ne face sa spunem PA europei ...

Hard
6th April 2009, 16:08
galsheava pi sher ...:D
acum sa vedem care dintre moldoveni sunt mai buni :D

Doctor_Satan
6th April 2009, 16:17
Mai buni la ce? La blaturi cocenii ne bat clar!

Hard
6th April 2009, 16:18
meciul asta se va juca "pi buni" cred :D

Denis
6th April 2009, 16:24
Otelul cu siguranta trece prin cea mai proasta forma din acest sezon. Cu multa speranta am votat X, dar totusi, poate reusim sa ne luam revansa.

mihai_alex
6th April 2009, 17:20
meciul asta se va juca "pi buni" cred :D

Crezi,a?

mihai_alex
6th April 2009, 17:39
E prima data cand sper sa piarda,si as vrea macar inca vreo 3-4 meciuri la rand,ca m-am saturat de nemernicul ala de stan.


N-ar fi rau sa castigam abia peste vreo 4-5 sambete.

Ca e locul 13 sau locul 8 tot una-i pt mine,totusi in momentul asta nu mi-ar pasa nici daca am retrograda.Sunt satul de promisiunile(minciunile) lui stan,si scuzele lui.Sa retrogradam si sa scapam odata de griji ca m-am saturat de toate mizeriile astea.



Asta ar fi al 3-lea meci din momentul in care am spus asta:)

riva
6th April 2009, 18:04
Si Bistrita alearga nervoasa spre liga a 2-a:D cu 4 infrangeri si un egal in returul asa.

bistrita alearga si ea bezmetica prin clasamentul asta, asa cum a facut-o de o mie de ani de cand ii echipa asta in liga 1 :yes: se salveaza amandoua, nu-ti fa griji

YoNuTzz
6th April 2009, 19:04
1 solist, lejer

stiintacv
6th April 2009, 20:40
1 solist

Ferko
7th April 2009, 09:00
nu se putea fara sa apari si tu pe aici sa nu dai o grenada :D revenind la joc sper ca vom castiga pt a ramane in plutonul fruntas ... orice alt rezultat in meciul asta in afara de victorie ne face sa spunem PA europei ...N-am dat cu nimic. Mi-am exprimat o mica dorinta. Sau este ilegal ?
Stiu ca e greu, dar eu tot imi doresc un ... X2 ! Si ce daca spuneti PA europei (sau Europei ) ? Anul trecut v-ati dus in locul Otelului (evident nu pe merit - stie toata lumea).

VILI
7th April 2009, 09:33
Asta-i meci de "masa verde" in stilul porumbac.
Vom castiga, iar ipochimenul ne va acuza pe la tot felul de ligi si tribunale ca am sfidat gravitatia spre exemplu.:D

mihai_alex
7th April 2009, 09:45
N-am dat cu nimic. Mi-am exprimat o mica dorinta. Sau este ilegal ?
Stiu ca e greu, dar eu tot imi doresc un ... X2 ! Si ce daca spuneti PA europei (sau Europei ) ? Anul trecut v-ati dus in locul Otelului (evident nu pe merit - stie toata lumea).

:ok:Ar fi razbunarea perfecta pentru ce ne-a facut nea stiulete.

mateiasi
7th April 2009, 10:07
:ok:Ar fi razbunarea perfecta pentru ce ne-a facut nea stiulete.
Ar fi, intr-adevar, razbunarea perfecta, dar noi suntem decimati de accidentari, iar rezervele sunt departe de valoarea titularilor. In plus, Grig va aborda partida mai precaut, speriat fiind de apropierea de subsolul clasamentului (o greseala, cred eu: nu vom scapa fara gol primit, vasluienii au atac bun).

Asta e, o amanam pe sezonul viitor. Stii cum se spune, razbunarea e savurata mai bine "la rece".

red-bull
7th April 2009, 13:07
mda....1 solist.....vasluiul nu are cum sa piarda...otelul nu are cum sa castige....pacat mi-ar fi placut o victorie a galatiului

Patriots
7th April 2009, 14:44
Daca avem prestatia din meciul cu Craiova vom pierde si cu Vaslui. Nu cred ca ne revenim prea curand din aceasta pasa proasta. Sper doar sa nu ajungem sa ne batem la retrogradare :(

mihai_alex
7th April 2009, 14:47
In afara de absentii cu Craiova,Salageanu,Viglianti si Cojoc,il mai adaugam si pe Jelev,adica 4 din cei mai importanti 7 jucatori din lot,in schimb revine Carja,care dupa ce ca-i prastie,nici nu e complet refacut.
4-0 pentru Vaslui.

nr.zece
7th April 2009, 14:48
hai otelu cu surpriza

mateiasi
7th April 2009, 15:21
In afara de absentii cu Craiova,Salageanu,Viglianti si Cojoc,il mai adaugam si pe Jelev,adica 4 din cei mai importanti 7 jucatori din lot,in schimb revine Carja,care dupa ce ca-i prastie,nici nu e complet refacut.
4-0 pentru Vaslui.
:headbang: Acum chiar nu avem nici o sansa. Fundas central de rezerva nu avem (pana nu vor creste pustii bosniaci transferati in iarna), va trebui sa improvizam ceva cu Sarghi, care e complet iesit din forma (nu stiu ce se intampla cu baiatul asta de la o vreme, si-a pierdut nu numai agresivitatea, ci si luciditatea in teren). Mai bine am trimite echipa a doua maine la Vaslui, si ne-am pregati pentru partida de la sfarsitul saptamanii, care a capatat o importanta deosebita...

VILI
8th April 2009, 11:42
Hai ca nu jucam impotriva lui Liverpool FC.
Avem si noi sansele noastre, asa mici cum sunt.
Numai cu gandul la cate ne-a facut gainarul si deja sunt supermotivati ai nostri.:ok:

Dregan
8th April 2009, 12:09
Echipa probabila: Kolev - Rapa, Sarghi, Costin, S.Ilie - Garleanu, Bourceanu, Giurgiu, Paraschiv - Elek, Pena. Unii titulari din meciul din meciul din seara asta imi dau fiori... mi-e sa nu o luam la scor.

YoYoyOi
8th April 2009, 12:13
vreau o victorie a Otelului. Sa se invete minte Porumbacu naibii cu arbitrajele lui cu tot.

relansat
8th April 2009, 12:22
2-0 sau 4-1, una din variante :)

Yoyoi, free Gigi :cry:

Ulysses
8th April 2009, 12:24
Daca buzaul si rapidul i-au umilit, Vasluiul ii desfiinteaza:cool:

4-0

mihai_alex
8th April 2009, 12:30
E acelasi scor ca si cu rapidul desteptule.

Ulysses
8th April 2009, 13:31
Nu neaparat ca scor cat ca si joc:yes:

Dregan
8th April 2009, 13:50
Jelev si Paraschiv nu vor juca in meciul de azi... Cei doi vor fi menajati pentru meciul de duminica cu Poli Iasi.

YoYoyOi
8th April 2009, 13:58
cu ce este mai important meciul cu Poli decat cel cu Vaslui, de trebuie menajati titularii? :shocked:

mateiasi
8th April 2009, 14:16
... buzaul si rapidul i-au umilit ...
Cu Gloria, umilitoare a fost atitudinea alor nostri. Nu ne-au surclasat, asa cum dai tu impresia, si au castigat doar printr-un autogol prostesc al lui Carja.

Cu Rapid, eu nu m-am simtit deloc umilit. Scorul nu are prea mare relevanta (de la acel 0-7, noi am devenit imuni la detalii din astea), important e jocul. N-am jucat bine, dar nici prea rau: am avut 7-8 ocazii de gol (fata de cele 11-12 ale Rapidului), si am jucat ofensiv, pe alocuri aproape spectaculos. In aceste conditii, 0-4 nu a reprezentat o umilinta (chiar fanii rapidisti recunosteau ca diferenta de scor a fost nedreapta); m-as fi simtit umilit daca pierdeam cu 0-2 la Targu Jiu, de exemplu, si n-aveam nici o ocazie mai acatarii.

mateiasi
8th April 2009, 14:25
cu ce este mai important meciul cu Poli decat cel cu Vaslui, de trebuie menajati titularii? :shocked:
Suntem in pericol de a retrograda, YoYoyOi, asta e adevarul. Meciurile cu Vasluiul, Steaua etc sunt meciuri normale, "de 3 puncte"; cele cu Poli Iasi, Gloria Bistrita etc sunt meciuri "de 6 puncte". Jelev si Paraschiv resimt dureri dupa accidentari mai vechi, si ar fi o greseala sa-i fortam azi: am putea ramane (si) fara ei exact inaintea meciurilor cu contracandidatele la retrogradare.

razwan_vs
8th April 2009, 14:28
cel mai frumos cadou ii victoria vasluiului ...si sa trecem pestea steaua :D

mihai_alex
8th April 2009, 14:29
cu ce este mai important meciul cu Poli decat cel cu Vaslui, de trebuie menajati titularii? :shocked:

Cu Poli Iasi trebuie sa castigam altfel e de rau,si face parte dintr-o serie cu Bistrita si Farul.Daca luam 7 puncte din meciurile astea 3 suntem scapati!
Meciul cu Vasluiul e din pacate fara importanta,ramane sa ne razbunam altadata.

cel mai frumos cadou ii victoria vasluiului ...si sa trecem pestea steaua :D
La multi ani razwan!

YoYoyOi
8th April 2009, 14:29
Pai tot asa se pot accidenta cu Iasiul si sa nu fie disponibili cu Bistrita. Sau se pot accidenta cu Bistrita si sa nu fie disponibili cu Farul...

razwan_vs
8th April 2009, 14:31
Cu Poli Iasi trebuie sa castigam altfel e de rau,si face parte dintr-o serie cu Bistrita si Farul.Daca luam 7 puncte din meciurile astea 3 suntem scapati!
Meciul cu Vasluiul e din pacate fara importanta,ramane sa ne razbunam altadata.

La multi ani razwan!

MS :yeah:


2-0 da gol wesley si gheorghiu

mihai_alex
8th April 2009, 14:33
Pai tot asa se pot accidenta cu Iasiul si sa nu fie disponibili cu Bistrita. Sau se pot accidenta cu Bistrita si sa nu fie disponibili cu Farul...

Dar ar fi macar disponibili pentru 1-2 meciuri.Nu putem sa-i fortam cand resimt dureri inaintea unor meciuri cruciale!
Cu sau fara Para si Jelev in teren tot pierdem meciul de azi! n-are niciun rost.

VILI
8th April 2009, 14:34
2-0 da gol wesley si gheorghiu
Cumva Wesley Snipes?

YoYoyOi
8th April 2009, 14:39
Dar ar fi macar disponibili pentru 1-2 meciuri.Nu putem sa-i fortam cand resimt dureri inaintea unor meciuri cruciale!
Cu sau fara Para si Jelev in teren tot pierdem meciul de azi! n-are niciun rost.

Cu astfel de mentalitate nu stiu dupa ce va mai prezentati. Daca aveati aceeasi mentalitate cu Steaua, CFR, Poli...

mihai_alex
8th April 2009, 14:49
Hai mai lasa-ne,asta n-are nicio legatura cu mentalitatea.Cum ar fi sa ii fortam pe cei 2 si sa se accidenteze pentru urmatoarele 3 meciuri si sa retrogradam?ar fi mai bine asa?
Si inca ceva,noi avem loturile acelor echipe?daca la noi se accidenteaza unul dintre titulari se vede in joc!
Mereu am jucat la victorie in ultimii ani,dar am ajuns in situatia in care binele suprem primeaza!

mateiasi
8th April 2009, 15:47
Cu astfel de mentalitate nu stiu dupa ce va mai prezentati...
Ai dreptate, e dureros si injositor pentru noi sa ne recunoastem dinainte invinsi, dar Mihai a spus un adevar: meciul de azi e deja pierdut. In momentul de fata, Grigoras mai are la dispozitie doar 3 fundasi: un fundas central (Costin), un fundas dreapta (Sarghi), si un mijlocas reconvertit in fundas stanga (Ilie). Nici macar un maestru al permutarilor, precum Grig, nu poate scoate o linie de aparare decenta din 3 oameni; probabil il va trece in centru pe Sarghi, il va muta pe Ilie de pe stanga pe dreapta, si va aduce un pusti de la echipa a doua (Rapa) pentru a umple golul de pe flancul stang al defensivei. In aceste conditii, defensiva noastra va fi vraiste: nu se vor sincroniza ca lumea, si vor fi depasiti usor de schemele de atac ale vasluienilor.

Ca sa-ti faci o idee, uite ce probleme avem:
- 3 jucatori exclusi din lot: Nicolic, Stancu, Iovita;
- 4 jucatori accidentati/bolnavi grav, care au absentat/vor absenta o perioada mai lunga: Gado, Cojoc, Tanasa, Hurdubei;
- 3 jucatori cu accidentari mai putin serioase, care vor absenta o perioada mai scurta: Viglianti, Salageanu, Carja;
- 2 jucatori indisponibili, care ar putea forta intrarea, cu posibile consecinte grave: Paraschiv, Jelev. (Paraschiv a avut in acest sezon o astfel de experienta neplacuta: a fortat intrarea in meciul cu Steaua, a rezistat doar vreo 10 minute, si apoi a stat pe tusa o luna.)

Vom juca, deci, cu rezervele. Oricat de frumos suna cliseele alea din presa, mentalitatea, spiritul de lupta si cel de sacrificiu nu sunt suficiente pentru a castiga un joc. Ai un exemplu graitor chiar in curtea voastra: Banel pune suflet, se zbate, alearga cat doi, dar tot in plopi o da...

Hard
8th April 2009, 17:17
hai ca o furati rau azi

relansat
8th April 2009, 17:31
macel, min. 17 2-0

mateiasi
8th April 2009, 17:31
hai ca o furati rau azi
Nu doare (prea) tare. Stiam ce va urma, nu ne faceam iluzii. Ne retragem in munti, ne oblojim ranitii, si venim la voi in efectiv complet. Vorbim atunci...

mihai_alex
8th April 2009, 17:35
Meci amical,ne pregatim pentru Iasi.

Cam dezinformat e comentatorul ala.

YoYoyOi
8th April 2009, 17:39
boooooring :sleep:

mihai_alex
8th April 2009, 17:40
Ce atmosfera dom'le,ce tribune incendiare:D

*Coco*
8th April 2009, 17:41
Otelul intra si ea in hora

mihai_alex
8th April 2009, 17:42
Coco,citeste paginile anterioare,meciul asta nu conteaza.

Ulysses
8th April 2009, 17:43
B-ul, b-ul!:yeah:

4-0 precum am zis:ok:

mihai_alex
8th April 2009, 17:44
Bo-ul,Bo-ul
Esti mai tare si decat oracolul din Balcesti:ras-plans:

Hard
8th April 2009, 17:44
Ce atmosfera dom'le,ce tribune incendiare:D

pai e in timpul saptamanii , la o ora in care oamenii sunt ocupati cu aratul,cu munca prin gradina... pe vremea asta frumoasa , cui arde de fotbal de proasta calitate ?

Ulysses
8th April 2009, 17:47
Bo-ul,Bo-ulEsti mai tare si decat oracolul din Balcesti:ras-plans:

Incantat de cunostinta:happy

mihai_alex
8th April 2009, 17:49
Grig a gresit tactica in meciul asta,trebuia sa ne bagam cu fundul in poarta,nu stiu dc trebuie sa iesim noi mereu la joc.


pai e in timpul saptamanii , la o ora in care oamenii sunt ocupati cu aratul,cu munca prin gradina... pe vremea asta frumoasa , cui arde de fotbal de proasta calitate ?
Ai dreptate,de ce sa irosesti o zi buna de legat la vie pe un meci?:D


Incantat de cunostinta:happy,eu sunt oaia

*Coco*
8th April 2009, 17:49
Coco,citeste paginile anterioare,meciul asta nu conteaza.

Da nu conteaza, dar in cazul in care nu bateti pe Iasi lucrurile se complica greu de tot pentru voi

Cristian
8th April 2009, 17:50
Bine ca am apucat sa strangem puncte albe pentru zile negre...

Hard
8th April 2009, 17:51
Bine ca am apucat sa strangem puncte albe pentru zile negre...

pai cam asa face otelul de vreo 20 de ani :cry:
:D

newcool
8th April 2009, 17:51
nu cade Otelul..n-are loc de altii:)

Stefan_Cel_Mare
8th April 2009, 17:55
2-0 la pauza ...e bine
cum plm am luat-o cu 3-0 la cluj?
cred ca ar fi bine sa se termine 2-0 ...sa mai avem goluri si pt dinamo :D
caini, spurcati, de cuca sa ne luati !!!!

mihai_alex
8th April 2009, 17:56
Stefan_Cel_Mare,azi oricine batea pe Otelul,sunt foarte multi absenti.

Stefan_Cel_Mare
8th April 2009, 17:58
nu va mai victimizati atat. si eu as putea spune in ziua in care am pierdut la cluj cu 3-0 ,ne batea oricine .
de ce incercati sa minimizati rezultatul obtinut de FCV?

Stefan_Cel_Mare
8th April 2009, 18:00
si inca ceva ..meciul nu s-a terminat ...

mihai_alex
8th April 2009, 18:03
nu va mai victimizati atat. si eu as putea spune in ziua in care am pierdut la cluj cu 3-0 ,ne batea oricine .
de ce incercati sa minimizati rezultatul obtinut de FCV?

Trebuie sa ma repet?uita-te inapoi pe thread sa vezi cate absente avem,iar Otelul n-are rezerve!

Nu s-a terminat dar stiam de dinainte de meci ce va fi.

mateiasi
8th April 2009, 18:09
B-ul, b-ul!:yeah:

4-0 precum am zis:ok:
Mda... E si asta o solutie de transfer freudian, in lipsa de altceva. Frate, imi pare rau sa-ti distrug iluzia, dar Otelul pierde azi (conjunctural). Otelul, nu Panduriil !! Si invingatori sunt vasluienii, nu stelistii !!!

mihai_alex
8th April 2009, 18:10
Incepe sa ma enerveze de cateva etape tiganusul ala de Iorga.

Gooool!...incredibil...da Elek gol..nu mai iese din echipa:(

mihai_alex
8th April 2009, 18:13
Daca se accidenteaza Kolev mai bine nu mai dadeam gol,Sarghi trebuia sa stie mai bine.

Hard
8th April 2009, 18:14
si inca ceva ..meciul nu s-a terminat ...

da ma, stai sa vezi ca Grigoras le-a dat astora un aer proaspat de combinat .... :D ...cat o fi prima pentru o rasturnare de scor ?:D

mihai_alex
8th April 2009, 18:16
Miel de Pasti e prima,cati au mai ramas de la steaua dupa taierea de ieri?

mihai_alex
8th April 2009, 18:18
Facem niste greseli in aparare...

YoYoyOi
8th April 2009, 18:21
in care aparare? :rolleyes:

mateiasi
8th April 2009, 18:22
Incepe sa ma enerveze de cateva etape ... Iorga.
Intr-adevar, s-a intamplat ceva cu el, a devenit indolent si arogant. Pacat, era considerat unul dintre cei mai buni tineri jucatori din Romania, promitea mult.

mihai_alex
8th April 2009, 18:24
boooooring :sleep:

Uite ca repriza a 2-a e total opusa:D

Bravo lui Garleanu,auzim de mult timp de el,parca joaca de ani buni in liga 1

Hard
8th April 2009, 18:27
daaaaaaaa , a devenit un meci de Champions League ! :cry: :cry:

YoYoyOi
8th April 2009, 18:29
Uite ca repriza a 2-a e total opusa:D

Bravo lui Garleanu,auzim de mult timp de el,parca joaca de ani buni in liga 1

Daca era Paraschiv in teren era si mai buna treaba :D

mihai_alex
8th April 2009, 18:31
Nu se stie:),e mult avant tineresc in teren.
Amintesc ca Garleanu e un galatean de 20 de ani,la al 2-lea meci in Liga 1 venit de la echipa a 2-a:D

Lamentabil Giurgiu..

mateiasi
8th April 2009, 18:31
daaaaaaaa , a devenit un meci de Champions League ! :cry: :cry:
Stii ceva, noi n-am avut pretentia (precum altii - nu spun cine, persoana arestata!) ca am fi echipa de CL. Vezi-ti de vedetele tale, si lasa-i pe juniorii nostri in pace!

Stefan_Cel_Mare
8th April 2009, 18:36
mi-e frica ...ma doare sufletu daca egaleaza astia

mihai_alex
8th April 2009, 18:39
12 Stoian Kolev 33 ani
14 Silviu Ilie 21 ani
18 Sergiu Costin 31 ani
3 Cornel Râpă 19 ani
16 Cristian Sârghi 22 ani
21 Gârleanu 20 ani
6 Laurențiu Iorga 21 ani
5 Alexandru Bourceanu 23 ani
29 Gabriel Giurgiu 27 ani
7 Robert Elek 21 ani
27 Marius Pena 24 ani

Media 23.8 ani

Stefan_Cel_Mare
8th April 2009, 18:43
ai arsenalul ce medie de varsta are mah ?...

mihai_alex
8th April 2009, 18:43
Nou intratul Carja,22 ani.
Ce treaba avem noi cu Arsenal?noi ne raportam la Romania.

Ulysses
8th April 2009, 18:44
Inca o infrangere pentru vecinii Brailei dar vorba unui user, nu conteaza nici asta:happy
Hai ca se poate, urmeaza Iasiul:ok:

mihai_alex
8th April 2009, 18:45
Hai du-te la tuns,ca vine acum taierea de Pasti.

mihai_alex
8th April 2009, 18:48
Bourceanu e prea prost...a stricat 2 faze de atac consecutive.

Cristian
8th April 2009, 18:51
Mie mi-ar fi rusine sa zic ca am echipa de liga campionilor si sa pierd (2-0) cu echipa care nu a castigat (pana ieri) niciun meci, ma refer la cei de langa cimitir.

Felicitari Vaslui pentru victorie. :D

Ulysses
8th April 2009, 18:52
Ce off topic grosolan:happy:happy:happy
Ce exemplu bun !:rolleyes:

Stefan_Cel_Mare
8th April 2009, 18:54
si fluiera ... felicitari otelului ,care cu o echipa foarte tanara a reusit sa faca o repriza a doua excelenta .
felicitari si Vasluiului pt aceasta victorie !sper ca in groapa sa reusim un egal!

mihai_alex
8th April 2009, 18:54
Din cate vad tu-l provoci,acum ca nu mai aveti cioban cutreieri pe campuri singura mioara?


si fluiera ... felicitari otelului ,care cu o echipa foarte tanara a reusit sa faca o repriza a doua excelenta .
felicitari si Vasluiului pt aceasta victorie !sper ca in groapa sa reusim un egal!
Felicitari pentru victorie.

mihai_alex
8th April 2009, 19:25
Mai behai mult pe-aici?

Hingherul
8th April 2009, 19:26
mihaita, tu te-ai ratacit pe aici baietel de tot intri in vorba cu oamenii mari?

Rossi
8th April 2009, 19:28
bucurie mare pe stelisti ... au pierdut si locul 7

florin_vs
8th April 2009, 19:37
Vasluiul a jucat penibil in multe momente :( ... daca ar fi avut putina experienta galatenii scoteau usor un egal ... la dinamo trebuie sa ne puna Dumnezeu mana in cap sa scoatem vreo ceva ...

mihai_alex
8th April 2009, 19:53
mihaita, tu te-ai ratacit pe aici baietel de tot intri in vorba cu oamenii mari?

Si-a chemat Ulyses intariri din turma?

mihai_alex
8th April 2009, 20:15
Tineri si nelinistiti: 1-2 la Vaslui (http://www.otelul-galati.ro/stiri.php?id=1485)

Al patrulea esec la rand si ne facem cat mai multe calcule pentru evitarea subsolului clasamentului. Infrangerea din aceasta dupa-amiaza poate fi totusi pusa pe lipsa de experienta, pe tineretea echipei utilizate de Petre Grigoras, una din care au absentat OPT TITULARI! In ciuda faptului ca Vasluiul a marcat repede doua goluri, timorand reduta ros-alb-albastra, repriza secunda a fost dominata de "otelari" si au existat doua bune situatii de egalare. Cat de important a devenit acum duelul de duminica, cel cu Poli Iasi!

Ulysses
8th April 2009, 20:17
Nu mai incerca sa fii ironic ca nu-ti iese,te faci de ras.

Iar ti-a postat cineva din vecini?:D

Daca otelul pierde si cu POli, divizia b e mai aproape ca oricand:ok:

mihai_alex
8th April 2009, 20:23
Vom vedea,e ca o finala meciul de Duminca,cum a fost si in ultima etapa din sezonul trecut,insa atunci cu 20 de ocazii si 2 goluri anulate(fata de doar 2 ocazii ale Iasiului) am facut un 0-0..

Steel Jar
8th April 2009, 20:31
plua cu oi pe thread-ul asta...toti frustratii se baga in seama pe aici.bai ulises esti brailean cumva?sti tu vorba aia..."cand te bucuri de necazul unuia...etc"
o sa fiu tot alaturi de echipa,din punctul meu de vedere nu s-a schimbat nimic.

mateiasi
8th April 2009, 20:39
Daca otelul pierde si cu POli, divizia b e mai aproape ca oricand:ok:
Da, e adevarat. Dar stai linistit, tot vom evita retrogradarea - vom scoate puncte de la echipele mai slabe (asa cum am facut in tur: am pierdut cu Iasi, am castigat cu Steaua).

Denis
8th April 2009, 21:27
Cat-pe-aci sa scoatem un egal care in situatia in care ne aflam n-ar fi insemnat mai mult decat infrangerea. Noua ne trebuiesc cate 3 puncte pe meci pentru a evita retrogradarea. Trebuie sa ne pregatim bine si sa ne revenim pentru a castiga urmatoarele 3 partide contra lui Poli Iasi, Gloria Bistrita, si Farul, caci restul meciurilor din acest retur par a fi extrem de grele:

Etapa 24 Otelul Galati - Poli Iasi
Etapa 25 Gloria Bistrita - Otelul Galati
Etapa 26 Otelul Galati - Farul Constanta
Etapa 27 CFR Cluj - Otelul Galati
Etapa 28 Steaua - Otelul Galati (Steaua is poate reveni pana la meciul cu Otelul)
Etapa 29 Otelul Galati - Dinamo
Etapa 30 Poli Stiinta Timisoara - Otelul Galati
Etapa 31 Otelul Galati - Unirea Urziceni
Etapa 32 FC Brasov - Otelul Galati
Etapa 33 Otelul Galati - FC Arges (Argesul nu trebuie subestimata deloc)
Etapa 34 Pandurii Tg. Jiu - Otelul Galati (Pandurii au batut Steaua cu 2-0)

mihai_alex
8th April 2009, 21:57
Apai din etapa a 27 doar in meciul cu Fc Arges putem fi considerati favoriti,si asta numai daca n-o sa avem accidentari.

mihai_alex
8th April 2009, 22:34
Dupa comentator aveam 10-20 in galerie la peluza,dar in realitate aveam 45 de la Peluza Nord si 25 de la Peluza Sud...:ras-plans:
Ori e prost,ori e rau intentionat:)

Steel Jar
8th April 2009, 23:08
ma doarea inima din cauza magariilor care se intampla la echipa asta.acum suntem la pamant cu managementul,marketingul,antrenoratul,rezultatele etc.jucam frumos dar de o ineficacitate dusa la extrem.abia astept sa se termine sezonul si sa ne debarasam de anumiti jucatori care lucreaza echipa.sa le dea dumnezeu ceea ce fac ei acum echipei.

mihai_alex
8th April 2009, 23:26
Vor veni si vremuri mai bune.

Steel Jar
8th April 2009, 23:36
isi bat joc niste jucatori ,anonimi inainte sa vina la noi,de echipa.multi dintre ei nu mai pupa liga 1 daca ii dam afara.din cauza unor jucatori nu as mai vrea sa mai vin pe stadion, sa ii vad cum joaca in bataie de joc ,dar iubesc prea mult echipa si vreau sa o sustin cum pot si eu mai bine.nu fac nicio tragedie ca ne-am batut joc de ultimele 4 meciuri,dar simt o stare de neputinta din partea tuturor celor implicati la echipa si daca ne ducem in b nu cred ca mai rezista echipa multi ani.

mihai_alex
8th April 2009, 23:41
Dar zi-mi zi mie ce jucator plecat de la noi in era stan a mai facut ceva?ABSOLUT NICIUNUL,abia acum Vatca,dupa mai bine de 1 an jumate.
Majoritatea jucatorilor sunt facuti mari de Otelul,de antrenori,altfel nu ar face fata in Liga 1.

Steel Jar
8th April 2009, 23:49
stiu frate , dar parca prea multe lucruri au fost deaiurea la echipa in campionatul asta.promisiuni au fost enorme dar incepand de la campania de transferuri,lipsa nocturnei mult promise etc,etc ,etc ...pana la momentul actual toate au fost facute exact pe dos.si cica nu exista un dumnezeu care le vede pe toate si care te pedepseste daca umbli cu prosteli .

mihai_alex
8th April 2009, 23:58
stan e vinovat pentru toate,noi trebuie sa fim intotdeauna cei mici,cei defavorizati,cei saraci,porniti mereu cu sansa a 2-a,si normal ca astfel de lucruri afecteaza si jucatorii.Am vb atat de mult despre el incat mi-e sila s-o mai fac.
Intra si citeste de aici pana la capat ca sa vezi tot ce cred eu despre conducere:
http://www.otelul-galati.ro/forum/showthread.php?p=47971#post47971

mihai_alex
9th April 2009, 17:01
12 Stoian Kolev 33 ani
14 Silviu Ilie 21 ani
18 Sergiu Costin 31 ani
3 Cornel Râpă 19 ani
16 Cristian Sârghi 22 ani
21 Gârleanu 20 ani
6 Laurențiu Iorga 21 ani
5 Alexandru Bourceanu 23 ani
29 Gabriel Giurgiu 27 ani
7 Robert Elek 21 ani
27 Marius Pena 24 ani

Media 23.8 ani

Niste corectari:

12 Stoian Kolev 33 ani
14 Silviu Ilie 20 ani
18 Sergiu Costin 30 ani
3 Cornel Râpă 19 ani
16 Cristian Sârghi 22 ani
21 Gârleanu 20 ani
6 Laurențiu Iorga 21 ani
5 Alexandru Bourceanu 23 ani
29 Gabriel Giurgiu 26 ani
7 Robert Elek 20 ani
27 Marius Pena 23 ani

Media 23.36 ani

bada_otelul
9th April 2009, 17:25
stan e vinovat pentru toate,noi trebuie sa fim intotdeauna cei mici,cei defavorizati,cei saraci,porniti mereu cu sansa a 2-a,si normal ca astfel de lucruri afecteaza si jucatorii.Am vb atat de mult despre el incat mi-e sila s-o mai fac.
Intra si citeste de aici pana la capat ca sa vezi tot ce cred eu despre conducere:
http://www.otelul-galati.ro/forum/showthread.php?p=47971#post47971

Cum era de asteptat, ocupat fiind cu cea campanie electorala a uitat de echipa in vara. Rezultatele se vad acum.:rosu: