PDA

View Full Version : Pe ce pozitie vom termina campionatul? (08/09)



Denis
5th April 2009, 08:54
Pe ce pozitie crezi ca vom termina aceasta editie de campionat? Mai sunt sanse de calificare intr-o cupa europeana?

mateiasi
5th April 2009, 09:07
Cupe europene ??? Mie mi-e teama sa nu retrogradam: avem un lot redus numeric (care se mai si subtiaza pe zi ce trece), ne despart destul de putine puncte fata de locurile retrogradabile, si avem jocuri foarte grele in viitor (intre etapele XXVII-XXXII, programul nostru e de-a dreptul criminal, e posibil sa nu luam nici un punct !). Spre norocul nostru, Farul, Bistrita si Pandurii par a avea probleme mai mari decat noi, si avem sanse de salvare.

Denis
5th April 2009, 09:41
Asta daca deja ai exclus CS Otopeni si Gloria Buzau. Ele par "favorite" la locurile 17 si 18. Farul are probleme mari, intradevar, si nici Gloria Bistrita nu o duce prea bine. Pandurii cred ca isi vor reveni, si se vor bate cu noi pentru locurile 10-11. Am scapat noi de retrogradare in conditii si mai defavoribile, deci cu siguranta putem trece si de aceasta perioada.

Despre "europene" poate mai sunt niste optimisti ici-colo, si de-aceea am intrebat. Nici eu nu mai pot spera la o cupa europeana; cel putin anul acesta. La anul ne putem rezerva dreptul de a spera la o calificare in cupele europene, si de ce nu, poate chiar si un obiectiv.

Cristian
5th April 2009, 10:40
Sa ne multumim cu 10-11...

Denis
5th April 2009, 11:14
Eu nu ma multumesc cu 10-11, dar nici no sa mor din cauza asta. :P vom urca pana pe 8 si/sau vom cobori pana pe 14, dar tot pe 10-11 vom termina.

Patriots
5th April 2009, 11:24
Cel mai probabil vom obtine o clasere pe locurile 10 sau 11. Un loc satisfacator zic eu.

mihai_alex
5th April 2009, 11:52
Pe 8 terminam.

Marius
5th April 2009, 13:19
Cred ca pe 12.

mihai_alex
5th April 2009, 13:26
Asta ar insemna sa ne depaseasca una din plutonul de la retrogradare,si e greu de crezut,ca avem meciuri directe cu ei.

Jucatorii si-au primit salariile,sunt fericiti,si in cazul unei victorii cu Craiova isi vor primi si primele,sper ca vom vedea evolutii bune si rezultate de-acum inainte.

Denis
5th April 2009, 13:29
Cred ca vorbea de Steaua :D


Cred ca pe 12.

vezi ca ai gresit threadul.....e vorba de Otelul aici, nu de Steaua.:drak:

Marius
5th April 2009, 13:40
Eu cred ca Pandurii si Bistrita vor trage tare iar tata Jean si Condescu sunt in stare sa apeleze la toti prietenii pentru a ramane in prima liga...

Marius
5th April 2009, 13:40
Cred ca vorbea de Steaua :D

vezi ca ai gresit threadul.....e vorba de Otelul aici, nu de Steaua.:drak:

Pai de Otelul discutam ;)

mihai_alex
5th April 2009, 14:08
Eu cred ca Pandurii si Bistrita vor trage tare iar tata Jean si Condescu sunt in stare sa apeleze la toti prietenii pentru a ramane in prima liga...

Si ce treaba are cu Otelul?sunt 7 puncte diferenta,iar noi INTOTDEAUNA mergem bine in retur.

Marius
5th April 2009, 14:21
Ramane de vazut Mihai. Apropo, asta-toamna cand iti spuneam ca Otelul se confrunta cu probleme financiare extrem de serioase ma combateai cu manie, spunand ca tu stii mult mai bine decat mine situatia din Galati. Am vazut cat de multe cunosteai.

Si 7 puncte nu-s deloc multe, mai ales in Liga I.

In fine...

mihai_alex
5th April 2009, 14:46
Pai cunosteam bine,doar ca s-au evaporat cateva milioane de euro la noi,si stan nu explica de ce,insa pana la urma am primit bani de la combinat,primim si de la primarie,s-au rezolvat problemele,cel putin pe anul asta.

Denis
12th April 2009, 11:06
Oricum terminam deasupra Stelei :drak:

mihai_alex
12th April 2009, 12:37
steaua cazatoare:D

Denis
15th April 2009, 05:08
Daca pierdem cu Gloria Bistrita, vom avea slabe sanse de a termina deasupra locului 10. Ne vom distanta de actuala ocupanta a locului 10, FC Arges, iar Pandurii s-ar putea apropia la un punct de noi avand un meci usor in deplasare la CS Otopeni. Va mai urma un meci accesibil, dupa care 4-5 partide de infern.:(

Mr Cosmin
15th April 2009, 05:24
Pe 13 sau pe 14, oricum, ramaneti in Liga 1. :ok:


Oricum terminam deasupra Stelei :drak:
:cool:

mihai_alex
15th April 2009, 10:05
Daca pierdem cu Gloria Bistrita, vom avea slabe sanse de a termina deasupra locului 10. Ne vom distanta de actuala ocupanta a locului 10, FC Arges, iar Pandurii s-ar putea apropia la un punct de noi avand un meci usor in deplasare la CS Otopeni. Va mai urma un meci accesibil, dupa care 4-5 partide de infern.:(

Meciurile cu "granzii" vor fi usoare cu 4 puncte din astea 2 etape,nu doar pentru ca vom scapa de presiune,si ca ne vor reveni jucatorii.

FC Arges e ca si retrogradata daca se dovedeste ca Penescu a mituit arbitrii,si-asa au fost chiar mai slabi decat noi in returul asta.


Pe 13 sau pe 14, oricum, ramaneti in Liga 1. :ok:


:cool:
Tu habar n-ai ce vorbesti.

Hard
15th April 2009, 11:31
daca te uiti invers la clasament .

mihai_alex
15th April 2009, 11:59
Dar nu-i vorba de clasament ci ca nu are habar despre echipa aia,a vazut si el ca am avut o perioada mai slaba pe seama numeroaselor absente si acum crede ca vom continua la fel pana la sfarsitul campionatului.Nu poti sa dai verdicte daca nu cunosti.

Hard
15th April 2009, 14:26
a nu, eu ma refeream la ce a zis rave, ca terminati peste Steaua.

Denis
15th April 2009, 15:04
Meciurile cu "granzii" vor fi usoare cu 4 puncte din astea 2 etape,nu doar pentru ca vom scapa de presiune,si ca ne vor reveni jucatorii.


Am vazut "edited by mihai_alex" si nu intelegeam care e motivul:D dar cred ca din greseala, in loc sa dai "quote", ai apasat pe "edit".:P

Eu cred ca Grybauskas isi va da toata silinta de al inlocui pe Kolev. Am mai trecut noi de asemenea situatii, cand multi titulari au lipsit, si nu vorbesc doar de cel recent. Tinerii trebuie sa dea dovada de maturitate, sa dea totul pe teren, iar apararea sa se concentreze la maxim. Depinde de zi, caci eu sunt de parere ca si cu Otelul II am putea trece de Gloria (Abraham, Avram, Vitaic, Schwartz, Carjan, Labukas, etc.).

delaoltenia
15th April 2009, 21:27
veti termina pe 12 sau 13,eu zic ca e bine.
sezonul urmator daca veti intari echipa va este accesibil si un loc de cupa europeana.

mihai_alex
15th April 2009, 23:47
veti termina pe 12 sau 13,eu zic ca e bine.
Ar fi penibil la cate puncte am pierdut pe mana noastra si a arbitrilor.
Dar cine sa ne depaseasca de pe 11?...sa fim seriosi.

Denis
7th May 2009, 10:04
Ar fi penibil la cate puncte am pierdut pe mana noastra si a arbitrilor.
Dar cine sa ne depaseasca de pe 11?...sa fim seriosi.

uite Pandurii si FC Arges:). Totusi poate dupa aceasta avalansa de meciuri dificile vom avea si 2-3 succese pe final e sezon pentru a urca pe 10 sau 11.

mateiasi
7th May 2009, 10:35
Fratilor, treaba e groasa: nu uitati sa luati in calcul si rezultatele directe cu celelalte contracandidate la retrogradare. In caz de egalitate de puncte, Bistrita si Iasiul trec inaintea noastra (Poli Iasi a marcat 2 goluri la Galati, noi am inscris doar un gol la Iasi). Asadar, ar trebui sa consideram ca suntem la 3 puncte fata de Bistrita, la 4 puncte fata de Iasi, si la 7 puncte fata de Gaz Metan (cu Gazul avem avantajul rezultatelor directe). Gazul pare a fi departe, dar e echipa buna, ar putea scoate chiar 10-11 puncte in ultimele 5 partide (cu Vaslui, Iasi, Bistrita, Farul, CFR). Daca nu mai scoatem 3-4 puncte, ne paste retrogradarea !

Denis
7th May 2009, 10:45
Intai se ia in calcul golaverajul si abea apoi meciurile directe. Asta din cate stiu eu de anul trecut in coace. Nu stiu daca s-a schimbat incepand cu sezonul asta. Oricum Bistrita se va impiedica de Arges etapa viitoare, dar apoi va avea numi meciuri accesibile: Pandurii,Gaz Metan, CS Otopeni, si Gloria Buzau. Parca in ordine descrescatoare clasamentului actual. Si Poli Iasi va avea meciuri destul de accesibile pana in ultima etapa cand va da de Rapid.

mihai_alex
11th June 2009, 00:05
Imi cer scuze fata de Marius si Dario,ati avut dreptate,eu nu,chiar daca puteam termina chiar si in primele 10 locuri inaintea etapei:)
Am fost f slabi returul asta pe seama accidentarilor,f probabil cel mai slab din istoria noastra,nu mai verific...
17 5 2 10 15-28 (-13) 17 (-7)

Denis
11th June 2009, 05:13
Fara Para suntem morti! Cum intra Para pe teren cum vin rezultate. E simplu. Nu cred ca trebuie sa pun asta in vre-o ecuatie.